Új privát üzeneted érkezett!

Bettike, nekünk 8 napon belül kellett bejelenteni... le is csúsztam róla, de azért kifizették. :shock: Persze nem értem, hogy egy szülés miért évülne el...?!

Kép
szöszke
 
 


kata84: köszi kérdésed, már teljessen jól vagyunk. igen, azt kaptuk el.
éva75: én virust szedtem ösze. nekem a paralen vitte le mindjárt a lázam
l.kata: én nem ébresztem fel fürödni.

Felhivtam a körzeti dokimat a vizelet eredmény miatt /a múltkor bacit találtak/, azt mondta, hogy még mindig ott van, menjek el ir ki megint antibiotikumot /a múltkorinál megbeszéltük, hogy szoptatok és ezt a fajtát lehet szedni/. most a férjem ment el és megint rákérdezett, hogy biztos lehet-e szedni ezt a szoptatás alatt. ö meg vissza, hogy miért?szoptat? akkor nem, jelentkezzek, ha már nem fogok szoptatni.
na szerintetek??????????????????

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Sziasztok!

Tercsimama Nórikájának hatalmas gratula a 2. hónap betöltéséhez!!!

És Szöszke Gergő babájának is hatalmas gratula az 1. hófordulójához!

:)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 

 
 

Ildi: köszi a linket a képkerethez :) Elmentettem. Jónak tűnik, és az ára is jó! :)

A védőnődnek én sem adnék semmit... Igazán visszahívhatna... Látszik mennyi haszna van. Ha egyszer szükséged lenne rá, akkor sem veszi fel a telefont. DE én nem is hívnám őt amúgysem, csak a gyerek orvost, vagy a heim pál kórházat, ahol segítenek telefonon, hogy mi a teendő... Nagyon jó! Ajánlom!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi: köszi a linket a képkerethez :) Elmentettem. Jónak tűnik, és az ára is jó! :)

A védőnődnek én sem adnék semmit... Igazán visszahívhatna... Látszik mennyi haszna van. Ha egyszer szükséged lenne rá, akkor sem veszi fel a telefont. DE én nem is hívnám őt amúgysem, csak a gyerek orvost, vagy a heim pál kórházat, ahol segítenek telefonon, hogy mi a teendő... Nagyon jó! Ajánlom!

A képekre még várnotok kell, mert 171 db készült, 3 témában, és nagyon nehéz eldöntenem, hogy melyiket tegyem fel nektek :)
Még azt sem találtam ki, hogy melyik 20 db-t kérjem előhívatni... :oops: :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Szöszke
Nekem is van életbiztosításom. Lehet, hogy én is kaptam volna pénzt? Ráadásul én egy hétig voltam kórházban... :evil: Basszus!!! Most kissé ideges vagyok. Azért hétfőn felhívom a biztosítót, hátha lehet valamit tenni... :roll:

Képzeljétek, megvolt az első átaludt éjszakánk. Kilenctől fél hatig aludt Bori, aztán gyorsan evett és még aludt nyolcig... :lol: :lol: :lol: Nekem is összejött a nyolc óra alvás.
Viszont káposztát ebédeltem (én marha :twisted: ), úgyhogy ma örülhetek, ha egy kicsit alszunk... :?

Megyek, mert most csend van. Mondjuk ennyi kaja után már sírni se lenne erőm. Rengeteget evett Bori... :roll:

marek
 
 


Kata: jobbulást nektek a torokgyuszihoz! C vitamint egyetek sokat!!! Az segít :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Éva: és a gyerekek is 0-ásak lettek vércsoport ügyileg, vagy ők A v. B??? Nagyon ritka a 0-ás csoport, és ti mindketten azok vagytok :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Éva: hogy van a mellgyuszid??? Jobban vagy már? Fáj még?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Bettike: én is éneklem már a télapós dalokat Borinak, de nem érdekli :D

Ma este énekeltem neki az egyszervolt... éneket, és annyira tetszett neki, hogy fülig érő vigyorral jutalmazta, aztán megbeszélzük, hogy őőőőő, és énekeltem neki még egy kicsit... Aztán unalmassá alakultam, uyhogy folytattuk az evést tovább :D

Mi beszélgetünk ám Borival. Én dumálok hozzá, és ő néz, majd elkezd grimaszolni, vagy vigyorogni... Aztán dumálok még, és amikor mondom neki, hogy meséldel kicsim, hogy őőőőőő, akkor ő el is meséli... Mindig kijön belőle egy őőőő, vagy egy eeee hang :D És ezt 2x 3x meg is ismételjük. Tehát beszélgetünk egyet. Csacsogunk, mint a csajok :)
Néha Lili is beszáll: "Mond kicsim, hogy őőőőő, meg hogy eeee!" "Üüüüügyes vagy :D!"
Vicces lányok vagyunk. (Apa fiú ;) ) (Ezt mindig elmondja a lányom ;) )

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Bettike: ez a mókusos Lili kedvence! :)

Mindig énekli... A villamoson is, a séta közepén megállás nélkül, amikor csak eszébe jut :) (Bár most a cirmoscica is nagyon bejött neki :) )

Lili verziója:
Mokuska felmászott a fára,
Leesett eltörött a lába,
Doktorbácsi nem gyógyítja meg,
Huncut a mókus ujra megy a fára :D


És ezt olyan mesélős énekhangon adja elő :) A végére egy nagy mosoly dukáll :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Timi: ne egyél antibiotikumot! Szerintem. C vitamint egyél :) Az nem árt... Ha mégis muszáj az anti, akkor addig ne szoptasd Sanyikát, hanem lefejt tejet adjál neki, vagy tápit... Biztos ami biztos alapon...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Marek: gratula a nagy alváshoz! Még sok hasonlót kívánok nektek! :)

Én inkább nem is szólok semmit :) Bori tegnap 11 kor ment aludni... Nem is evett sokat előtte, csak 60 ml-t kb. (az az előtti volt nagy kaja mennyiség), és legközelebb ma 11:30kor láttuk a kisasszonyt, akit ébreszteni kellett, hogy megyünk a Dévény Anna nénihez, ideje felébredni. Ekkor be is puszilt 180 ml-t (extra zsíros tejcsit, mert úgy öntöttem össze neki a lefejt tejből, hogy a két fejés zsíros részét tettem cumijába...) Bejött. 180 ml kemény kaja. 13:10-kor egy kicsit szörpizett a cicimből a Dévény alapítvány várójában... Majd nem kért többet... (Szerintem 20-30 ml-nél nem lehetett több.) Aztán játék, vizsgálat, majd szunya hazáig. Itthon 3kor még nem akart enni... Majd 4 körül evett 50 ml-t :roll: És mikor Lilivel hazatértünk 6 körül, akkor belediktáltam 180 ml-t :)
Eddig nem volt igazán éhes :D őrület.

Most azt csinálom, hogy lefejem horror fejéssel a tejcsimet, kb napi 3x, és üvegből odaadom Borinak. Így nem tekeredik annyit evés közben. Néha azért cicizünk is, de így kényelmesebb volt a szaladgálós napokon... Még egy kicsit csinálom ezt, mert ettől beindult a tejcsim. Borim lázadozó, és szerintem nem szívta ki rendesen... Vagy nem tudom... De most ez így kényelmesebb. És, nem csöpög a cicim egyfolytában :D Ez is előnye...

Ma Bori 640ml-t evett, annak ellenére, hogy több mint 12 órát szunyált. Nem lehet panaszom, kb ennyit kell egyen :) (Persze ez engem nem érdekel annyira - mármint a papír szerinti előírás :) )

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Teszek fel képeket a rózsaszín sorozatból... :) Aztán megyek fejni, szundikálni :)

Majd a 7végén teszek a másik két háttérből is :D

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Bocsi, hogy ennyit tettem fel... És még így is egy csomót kihagytam, ami legalább ugyan ennyire tetszik... :)

No, jó8! Megyek a dolgomra...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ja, hamár átcsúsztam 29-ére, akkor ez se maradjon le:

Nagyon boldog 2. hófordulót Peva Dorkájának! :)

És hasonlóan boldog 1. hófordulót Ancsa Liza babájának!!!!

Isten éltessen Titeketsokáig! :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!
Nyugtonmalac: nagyon szuperek a képek, édes kis angyalkáitok vannak! :P
Velünk minden rendben: ugyan még ne alusszuk végig az éjszakákat, de nem mehet minden egyszerre :)
A karácsonyi menübe javaslom az alábbi tök egyszerű sütit: (pudingos gyümölcskosárka)
A Tesc@ban szoktam venni olyan leveles tésztát (márkát sajna nem tudok- világosbarna papírdobozban van, azt hiszem, 319Ft/csomag, magyar termék), ami már előre ki is van nyújtva (dobozára is ráírták): két összehajtogatott, kb.3mm vastag lapból áll. (Először nem olvastam el, hogy már méretre van nyújtva, és sodrófával estem neki-de én is kb2-3mmre vasaltam). Egy lapból nekem pont kijön a 12db-os szilikonformás adag (azaz egy doboz 24 sütidarab)-ennyi darabra felkockázom ha már felolvadt, és tészta állagú lett, aminek a közepét aztán kb 1mm-re nyújtok a kezemmel, és a muffin sütőformában kosárka formára igazítom. Eddigre már elkészítem a pudingot (én DR.5ker, de ki mit szeret), amiből annyit rakok a kosárkába, hogy ne púpozódjon ki belőle, mert a sütés közben a puding visszafolyósodik kicsit. A tetejére teszem a fagyasztott gyümit (még fagyottan). És ezt az egészet be a sütőbe, legalulra, védőfólia (stb) nélkül. Addig sütöm, amíg látom, hogy a kilógó tésztarész már megsült (kb 10perc) -addigra már az alja is készen van. Esetleg ellenőrizheted, hogy ha kicsit kiemeled egy késsel az egyik kosárkát, és látod, hogy jó -e már az alja. De lehet, hogy a sütés formája és ideje függ a sütődtől is....szóval próbáld sűrűn nézni az elején, nehogy pl.az alja égjen, a teteje meg nem....
Én próbáltam csokipudinggal is- az is elfogyott, de a tuti nyerő a vaniliás-ribizli szemekkel. Ja, és csináltam olyat is, hogy pudig és gyümölcs helyett trapista sajtdarabkát raktam bele-az Uramnak az is ízlett (vigyázat: sütésre ez is folyós lesz!!!).
Mindenkinek jó étvágyat,
M.

macianyu
 
 


Macianyu!

Hmmm, meghoztad a kedvemet, szupi ötlet, tuti meg is csinálom, ahogy olvasom nem túl időigényes, ami nem hátrány 2 gyerkőc mellett.:-)
emmalena
 
 


ja, és a puding nem áztatja el a tésztát?
emmalena
 
 


Sziasztok

Jó ritkán tudok jönni,neharagudjatok, de egyik orvostól megyek a másikig Lizával , közben itt a 2 nagyobb is,meg a háztartás, no meg Liza éjjel vann fennt továbbra is, :?

nyugtonmalac köszönjük szépen a köszöntést :)
Pü-ben elküldöm az 1 hós adatokat neked :)
Este pedig csinálok friss képet Lizáról,hozom megmutatni a kisasszonyt majd :)

gyönyörüek a lányok nagyon,zabálnivalóak :D

Minden kisbaba gyönyörü, :D visszaolvastalak titeket,de reagálni sajnos nem tudok,bocsi :?

Rólunk gyors helyzetjelentés:
Liza születése után nagyon sokat fogyott,nem fogadta el az anyatejemet sem, azóta sem, tápszeres baba lett.
A mai napig kínlódunk a hasfájással, a rengeteg bukással ,szerencsére már legalább sugárban nem hány 14 napja :(
Az ágyát megemeltük, de ez sem segít semmit, a bukós tápszereket nem bírja,ugyhogy az is kilőve :?

Elvittem magán hasi UH-ra, ott szerencsére kiderült,szervi baja nincs,de nagyon gázosak a belei és a gyomrocskája,ettől a nagy hasfájás :?
No meg attól,hogy elvittem gasztroenterológiára és vérvételre is, ahol is kiderült,hogy vérszegény és tejérzékeny :cry:
Ezért fáj a pocija ennyire, ezért ennyire gázosak a belei is és ezért sötét zöld és híg a kaija is :cry: no és ezért nem hízott rendesen sem
Ugyhogy ma reggeltől már csak gyógytápszert kap, egyenlőre megette,mert nagyon torkos :) de ugy látom nagyon nyügös egyenlőre,hát pár nap alatt kiderül ezt bírja-e,ha nem,akkor is gyógytápszert fog kapni,csak másikat.
Túl sok dobásunk nincs,mert állítólag ezekből csak kevés van,remélem valamelyik majd beválik neki és bízom benne mihamarabb,mert már nagyon sokat szenvedett így is szegénykém :cry:

Ha esetleg valakinek van tapasztalata a tejallergiáról és megosztaná velem, annak nagyon örülnék és megköszönném.
Most ugye még nem annyira fontos,mert csak tápszert kaphat,de ha majd elkezdjük a hozzá táplálást,akkor jól jönne egy-két tanács hogyan tegyem majd változatosabbá az ételeit.

Nyugtonmalac, vannak hasznos babamasszírozási technikák hasfájós babáknak,feltennéd a webre?
Hátha másnak is segítségére lenne ..........

Liza baba éhes
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ancsa2727 2008.11.30 09:17-kor.

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Segítség hasfájós babáknak


A hasfájás okai, masmasszázs, gyógykészítmények, homeopátiás készítmények, egyéb tanácsok

Hasfájás okai

A mellből vagy üvegből való szopásnál a tej levegővel keveredik. Így a gyomorban hab keletkezik. Ez a hab a gyerek emésztőszervében akár 24 órán keresztül megmaradhat. Így a napközi, de főleg az esti étkezések után jelentős mennyiségű puffasztó levegő gyűlik össze a baba gyomrocskájában.

Hasmasszázs

Sose közvetlenül étkezés után masszírozzon. simogatása pedig mindig az óramutató járásával egyezzen. Ugyanis ebben az irányban haladnak a belek, s pontosan itt helyezkedik el a hascsikarást okozó hab.

"Óra"
Térdben hajlítsa be gyermeke lábát, s gyengéden nyomja a hasfalra.
Ezt a gyakorlatot lábcserével is végezheti, azonban mindig a jobb térddel kezdje, s így az óramutató-elv alapján fog cselekedni.

"Keréklapát"
Az Ön kezei alkotják a gőzhajókról ismert keréklapátot. Rövid, lapátolásszerű mozdulatokkal simogassa gyermeke hasacskáját a köldöktől a nemi szerve felé haladva. A kicsi lábát hajlítsa be térdben, ez fokozza a hatást. Ne feledje azonban: Csak óvatosan!
Utána ismételje meg az Óra-gyakorlatot.

"Puding"
Helyezze tenyerét gyermeke hasára. Képzelje el, hogy egy pudingra tenyerelt. Végezzen enyhe lengőmozgást mindkét oldalra, majd felfelé és lefelé. Tenyere azonban mindig maradjon teljes felületével a kicsi hasán. Ez nagyon tetszik a gyerekeknek. Ennek ellenére ne rezegtessen túl erősen.
E gyakorlat után is ismételje meg az Óra-gyakorlatot.

"Hasprés"
Térdben hajlítsa be gyermeke lábát, s gyengéden nyomja a hasfalra.
Ezt a gyakorlatot lábcserével is végezheti, azonban mindig a jobb térddel kezdje, s így az óramutató-elv alapján fog cselekedni.

"Imádlak Lelkem, Drágaságom"
Ezt a gyakorlatot egy amerikai édesanyától, Vimala Schneidertől lestem el. Könyve Németországban is megjelent.
Képzelje el, hogy szeretné a fenti szavak kezdőbetűit gyermeke hasára rajzolni.
A kicsi hasának jobb oldalára "simogasson oda" egy I betűt, a fejreállított L betű a has bal oldalára kerül, a D betű pedig megegyezik az Óra-gyakorlattal. A rajz mindezt jól szemlélteti, könnyen megtanulható.

"Haslazítás"
Gyermeke mindkét lábát hajlítsa be csípőben és térdben is, majd forgassa a lábakat óvatosan jobbra és balra.
Ez a hasizomzat tekergetését eredményezi. Ezután tartsa egyik kezével a csípőben és térdben behajlított lábakat, miközben másik kezét helyezze a térdekre, s rázogassa őket.
Ez az egyszerű rázás ellazítja a hasfalat, s javítja az emésztőszervek vérellátását.
Figyelem! Az összes gyakorlatot háromszor ismételje meg. Amennyiben a gyermek rosszkedvű vagy nyugtalan, csak gyengéden simogassa, illetve csak az Óra- gyakorlatot végezze.

Gyógykészítmények
(Használata előtt kérje ki orvosa, vagy gyógyszerésze tanácsát!)

Infacol szuszpenzió
Az Infacolt a csecsemők fokozott gázképződés és levegőnyelés okozta hascsikarásának, bélgörcsének megszüntetésére adják. A bélgörcsöket az okozza, hogy a baba beleiben a gázok habszerűen, sok kicsi buborék formájában vannak jelen, melyek eltávozása nehézségbe ütközik. Az Infacol ezeket a kis buborékokat nagyokká alakítja megkönnyítve ezáltal a szelekkel és levegővel való mielőbbi távozásukat.
Az Infacol fizikai úton, szünteti meg tehát az emésztési zavarok, levegőnyelés vagy egyes ételek okozta gázfelhalmozódást a gyomor-bélrendszerben.
A hatóanyag a csecsemő gyomrából, beleiből nem szívódik fel, így általános hatást, így mellékhatást sem tud kifejteni.

SAB-simplex szuszpenzió
Egyes gyomor-bélpanaszok pl. puffadás, teltségérzet, fokozott gázképződés megszüntetésére, valamint hasi röntgen vagy ultrahangvizsgálat, gyomor-bél endoszkópos vizsgálatának előkészítésére szolgáló gyógyszerkészítmény.

Espumisan emulzió
Puffadás elleni gyógyszer, diagnosztikai segédanyag, habzásgátló. Az emésztőtraktusban fokozott gázképződéssel vagy -felhalmozódással járó állapotok, gáz okozta gyomor,bélrendszeri panaszok (pl. puffadás, teltségérzet) tüneti kezelésére.
A készítmény alkalmazható a műtéteket követő puffadásos állapotokban, hasi röntgen vagy ultrahangos, illetve endoszkópos vizsgálatok előtt a belekben képződő gázbuborékok megszüntetésére. Habzásgátló tulajdonsága miatt alkalmas felületaktív anyagokkal való mérgezések kezelésére.

Homeopátiás gyógykészítmények

Chamomilla akkor alkalmazható, ha a csecsemő élesen sikongat, nagyon nyugtalan, dühös, a fájdalmat nehezen tűri, nehéz megnyugtatni. Az ilyen gyerek állapota melegre és ringatásra javul.

Erős, görcsös hasfájás esetén Colocynthis adható, ha a panaszok a has masszírozására vagy a baba behajlított lábainak a hasra nyomásával enyhülnek.

Dioscorea a szere azoknak a gyerekeknek, akiknél hirtelen kialakuló és periodikusan visszatérő hasgörcsök tapasztalhatók, amelyek erősödnek, összegörnyedve és enyhülnek hátradőlve, illetve a hát masszírozására.

Lycopodiumot tanácsos adni, ha a babának igen kifejezett a haspuffadása és ha az anya által elfogyasztott ételek ezt a puffadást és a görcsöket jelentősen fokozzák.

A fent említett négy szer valamelyikével az újszülöttkori hasfájások 95 százaléka enyhíthető.


Egyéb tanácsok
- enyhülnek a tünetek, ha a baba hason fekszik
- rosszabbodnak a tünetek, ha a baba sokszor eszik keveset, mert így nem tud a gyomor pihenni, hanem folyamatosan dolgozik
- fektessük a babát a combunkra úgy, hogy a térdünk felé legyen a feje, a kezei és lábai pedig oldalra lógjanak. Masszírozzuk ebben a helyzetben a hátát (az apukák az alkarjukra is fektethetik a babát)
- ha iszunk tejserkentő teát (pl. laktoherb) érdemes pár napra felfüggeszteni és figyelni a hatást, mert ezek a készítmények is fokozhatják a baba hasfájását

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


emmalena: kicsit érdemes sűrűbbre csinálni a pudingot, de nem nagyon. :)
M.

macianyu
 
 


Sziasztok!

Nagyon borzalmas éjszakánk, délelöttünk volt! :(
Most is dünnyög Norbika, nem tud aludni!
Ez a szél az oka?Itt olyan erős szél volt hajnalban! :shock:
Képzeljétek tegnap hanyadt fekvésből oldalra fordult Norbi! :shock: :D

NyugtonMalac...hát, gyönyörűek ezek a gyerekek!
Csodaszépek a képek! :lol:
Büszke lehetsz!

Bettike.....a te dalod is ari! :lol:

Ancsa...sajnálom hogy még tejérzékeny is a kicsid! :(
Sajnos én erről nem sokat tudok, de ha találok valamit belinkelem!

Kellemes hétvégét!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Minden ünnepeltet isten éltessen és minden babának aki betöltötte a 2. hónapot gratula!!!!

Nyugtonmalac - Csak azért kezdtem így, mert olyan ritkán jutok ide, hátha kisetem a pikszisből. :wink: Llil ének - Nagyon cuki! :D
Mi is beszélgetünk SZabival, csak nálunk "eőőő" meg "áőőő" meg "GÁ" van ée ezek cifrázása. :D Mi volt Dévényéknél? Miért kellett mennetek? Szupi jók a képek!!!!

Macianyu - Meglett a mosoly azóta?

Peva - De jó, hogy megjavult Dorka! Ugye nem kiabáltuk el? Örülök, hogy bevált ez a tea!

Séta - Mi is voltunk szinte minde nap! Ma nem megyünk, mert tényle trutyi idő van! :lol:

Kaki - Szabi születése óta 3-4 napnta kakil csak - nem véltelen hízott 40 dkg-kat hetente. :D . A múlt héten 5 napig húzta a dolgot, meg is szenvedtünk vele rendesen. Azóta (lekopogom...)2 naponta van valami. Lehet, hogy normalizálódnak végre a dolgok?

Ildi - Nem csodálom, hogy megijedtél. Ne feledd, fő a hidegvér! Eléreted a védőnőt? Mit mondott? Egyébként egyet értek Emmalenával.

Éva - Jobban vagy? Mellgyuszi nagyon gáz! Nekem csak kezdődő volt, sikerült elejét vennem, de az is fájt eléggé.

L.Kata - Én is ezt szoktam énelekelni Szabinak minden este!!!! Meg a Hová mész te kisnyulácskát és a Bóbitát. Közben táncikálok vele, ringatom. Legtöbbször bejön, de valamikor semmi se jó. :roll:

Bettike - Ezt a dalt is ismerem! :lol:

Gyerekorvos - Én is fizetek neki, hogy kijöjjön így nem kell bemennem se tanácsadásra se rendelésre. Ennyit megér. Leglábbis nekem.

Biztosító - Basszus! Erre én sem gondoltam! Hétfőn telefon, ha Szabi hagyja. :)

Anyasági, Családi pótlék - Mennyit kaptatok? Nekem jött 64 ezer a számlámra a múlt héten a MÁK-tól. Ennyinek kell lennie? A TGYÁS-t vagy mit a munkáltató utalja majd? Mert onnan még semmi sem jött. :roll:

Csajok, alig 8 héttel a szülés után menstruálok! :cry:

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Ja, én a VI. kerülteből megyek majd a talira, ha valaki útbaesik, szívesen felveszem!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!
Megvagyunk ám!
Költözködünk, de természetesen áll ám a baba-mama tali!!!
Majd jelentkezem pár nap múlva ha sikerült kicsit elférnünk a dobozok között. Addig is köszi mindenkinek a köszöntést, Nórika hősiesen viselte a két hós oltását is nagyon!

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Nymalac, köszönöm szépen!!! :)

Timi, ez az orvos topon van, úgy látom. :?

Marek, és többiek, akiknek van biztosításuk! nézzétek meg a szerződést, mert abban benne van minden! Nekem betegbiztosításom is van, életbiztosításom is, de az életbiztosításom nem fizet kórházi tartózkodásra. Persze van olyan életbiztosítás, amelyik meg fizet...

Kép
szöszke
 
 


Tegnapi képek:


Kép


Kép
Vendégségben voltunk. Zoé egy hónappal idősebb...hááát...nem látszik a különbség...


Kép


Kép

marek
 
 


Ismét átaludtuk az éjszakát!!! :lol: :lol: :lol: Aludtam hét órát egyben!!! Annyira jó volt!
Aztán megetettem Borit és még mindig alszik. Azóta én hajat mostam, reggeliztem, teregettem, vasaltam és most netezek... :lol:
Délután meg moziba megyünk Szegedre. Megnézzük az új Woody Allan filmet... Bori meg mamázni fog. Összepakoltam a fél házat, hogy ne unatkozzanak. Pihiszék, játszószőnyeg, babakocsi...

marek
 
 


Bettyana
Az anyaságit én gyorsan megkaptam. 64.000 forint, ahogy te is írtad. A családi pótlék is gyorsan jött, csak az anyakönyvi kivonatra kellett sokat várni, ezért a TGYÁS-t csak nemrég intéztem. Viszont azt mondta a hölgy, hogy december 10-én utalnak legkésőbb és akkor megkapom a két hónapot visszamenőleg. Legyen igaza, mert itt a karácsony és kéne a pénz... :?

Az életbiztosításom majd megnézem, bár nem hiszem, hogy kapok valamit. A barátnőm császáros volt és nem kapott semmit, mert nem életmentő műtét... :shock: :twisted: Végülis tényleg nem. Csak két életet mentenek vele... :roll:

marek
 
 


Rakjatok fel képeket, mert rég láttuk a babákat és nem ismerik meg egymást a talin... :lol:

marek
 
 


Nyugtonmalac
Gyönyörűek a képek. Kérekünk még!!!!!

marek
 
 


Egy utolsó kép. Zoé nagypapája nagy sztár volt. Elolvadtak tőle a lányok... :lol: :lol: :lol:


Kép

Most eldugulok, mert tele van velem az oldal, meg nem is szeretek magammal beszélgetni, nem vagyok annyira jó társaság. (ezt majd ti is tapasztalni fogjátok, ha nem esik le addig egy méteres hó... :lol: )

marek
 
 


Már ilyet is tudunk... :lol:


Kép

marek
 
 


nyugtonmalac: nagyon jók ezek a fotók, nagyon helyessek a lányaid :lol:
ancsa: nagyon sajnállak, amiért ilyen sok problémátok van. remélem mihamarabb megtaláljátok a megfeleklö tápot.
marek: nagyon aranyossak a csajok együtt
szöszke: hát igen. pedig eddig mindig dicsértem, hogy milyen jó, oda figyelö doki

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


végre sikerült elkapnom egy rendes mosolyt. kicsit gyenge a minöség, mert vaku nélkül csináltam mobillal Kép

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


1 hónapig közöttünk aludt a drágám.mondtam a férjemnek, hogy már itt az ideje, hogy külön aludjon, mert nagyon meg fogja szokni az együtt alvást /annak ellenére, hogy mind a ketten imádjuk, ha velünk alszik/. tegnap ki is próbáltam este beraktam a kiságyába és képzeljétek el gond nélkül elaludt. most is ott alszik /de közben már volt reggeli és ebéd is/.

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


tegnap este szölölét és almalét ittam. reggel arra ébredtem fel, hogy a melltartóm és a pizsim is átt van ázva, nekem meg majd szétt robban a cicim /ilyen nálam csak 1x történt/. szerintetek ez a leveknek köszönhetö?

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Sziasztok!

Hamar elment ez a hétvége is, tegnap vendégségben voltunk egy 3,5 hónapos babás családnál, Lotti mosolygott össze-vissza, de aztán este elég hisztis volt és ma reggel is, viszont most alszik, mint a bunda, szerintem megint a front.

Nyugtonmalac- ezek a képek gyönyörűek, olyan tünemény a két kiscsaj, páromnak is megmutattam, üzeni, hogy nagyon szépek :wink: Én is szeretnék ilyen fotózásra menni, de már megvan az ajcsi, megvettük azt a digi fényképkeretet, amit belinkeltem, ki is próbáltuk, nagyon szuper!!! Ez lesz a két nagyszülő ajcsija Karira!
Tök jók a vonalzók!
Heim Pál kórház? Milyen telefonszámon lehet őket hívni? És akármilyen kérdéssel?

Timi - nekem mostanában az alkoholmentes sörtől ömlik a cicim, na jó, túlzás, hogy ömlik, de szinte minden nyekkenésnél, amit Lotti kiad, folyik a cici, főleg a jobb. Szerintem ez jó, mert ez azt is mutatja, hogy igazán érzékeny vagy a babádat illetően.
Sanyika mosolya nagyon cuki!!!

Marek - szuperek a képek, nem semmi, hogy Bori milyen nagy a másik baba mellett, pedig fiatalabb :lol: És megállapítottam, hogy az autósülésen kívül még a pelenkázón is olyan alátéted van, amit mi használunk, csak mi 4 felé vágjuk és a sejhaj alatt van, amit sikerül szinte minden nap cserélni, mert lepisili, ma sikerült lepisilni, lekakilni együttesen.
Gratula az éjszakához!!! Nálunk tegnap az volt, hogy evett 20-21-ig,aztán kb. 23-kor elaludt és 4-kor keltünk enni, aztán 7-kor, aztán 9-majdnem délig aludtunk mindhárman. Kellett is, mert már nagyon fáradt voltam.

Tercsi - kitartást a költözéshez, gratula a 2hós oltáshoz, Nórika nem lázasodott be? Adtatok neki rögtön kúpot? Mi jövő héten megyünk!

Bettyna - igen, próbáltam megőrizni a hidegvérem, de amint vett levegőt Lottika, kitörtem durván bőgésben, szegény csak nézett, meg se nyikkant, szerintem ő meg tőlem ijedt meg. Remélem, hogy többé nem lesz ilyen!!!
Amúgy a védőnő b.szott felhívni azóta is!!! Holnap elviekben jön 11 körül, azért majd jelzem neki, hogy hívtam. Kíváncsi vagyok, mit mond, majd elmesélem neki azért a dolgot, meg csütörtökön az oltáskor a gyerekorvosnak is, azért nem ártana, ha megnyugtatnának, hogy ilyen előfordul(hat).
Az anyaságit én már a 2. héten megkaptam, a családi pótlékot most a héten (2havit egyszerre), a tgyást a mh-em utalja, én nagyon jót kapok, jobban mint a fizum, mert beleszámítják az összes jutalmat, bónuszt, mindent és úgy veszik számításba a fizut, így vagy 40 e forinttal kapok többet, mintha dolgoznék :lol:
A mensit sajnálom, gáz nagyon, én sem szeretnék még, de fura volt, mert 3 napja hajnalban volt egy kis véres valami a tisztasági betétben és azt hittem, hogy megjön, úgy is éreztem a hasamban, de azóta semmi :shock: De szerintem már nem várat sokáig magára.

Valaki más is menszeszel már??

Ancsa - Liza baba tündéri, igazi csajszi! Szép nagy haja van! Remélem ez a tápi beválik, kitartást!!

Képzeljétek, hajnalban evett Lotti (nem tudom mennyit, már 3 napja kibírom, hogy nem mérlegelek egyáltalán és úgy érzem, hogy több a tejem, szerintem nem fogja meg a tejleadó reflexet az, ha látom, hogy "csak" 80-at evett mondjuk 40 perc alatt), aztán éreztem, hogy a bal cici felül iszonyat kemény és fáj, így nekiálltam fejni és sikerült 60 ml-t fejnem, juhé, hajnali 5kor, de eltettem a fagyasztóba.

Tegnap megmértük és 4220 gramm a szentem, 5 nap alatt 200 grammot hízott! :lol:

Tudom, volt már róla szó, de ha a fagyasztóból oda akarom adni Lottinak a tejet, csak simán kiolvasztom, mármint kiszedem a hűtőből és hagyom felolvadni, utána melegíthetem? És több időpontban fejt tejet összeönthetek? Csak mert úgy néz ki, hogy lassan le kéne engedni a hűtőnket és hát akkor annyi lesz a tejnek, nem tudom hová tenni addig, az erkélyre hiába teszem ki, nincs még olyan hideg, meg amúgy is a -18 fok kell neki, nem?

Köszi előre is az infót!!!

Rakok fel egy képet, szépen ki tudja már nyomni magát fekvésből!
Na megyek, elkezdjük nézni a Mamma miát, míg Lottika alszik!

Kép

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Csalihali :D

Macianyu: köszi a pudingos kosárka receptet :) Ki fogjuk próbálni :D

Ancsa: a babapocakfájás elleni masszázs tanácsokat feltettem a hasznosunkra, a masszázs technika mellé :)
http://riztejbeg.extra.hu/Hasznos_hascsikaras.html

Köszönjük, hogy megosztottad velünk a tudást :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Marek!
Gratula az átaludt éjszakákhoz! Asszem én mostmár mindig irigykedni fogok rád valamiért...a programokról nem is beszélve. :P
Nagyon édesek a csajok, Bori tényleg jó erőben van! :) Ügyes a fekvenyomás is!

Nymalac!
Mi is beszélgetünk Lillával, bár asszem egyelőre még elég egyoldalú a dolog, ő még nem válaszol, csak figyel hatalmas szemekkel. :)
Nagyon édesek a csajok, tökjól sikerültek a képek! Kiváncsi vagyok a többire is! Van karácsonyos is? Én is szeretnék majd vm ilyesmit.
Rád is irigy vagyok Bori alvókája miatt! 12 óra??!! Nem semmi!!!

Macianyu!
Jól hangzik ez a süti, nyami! :)

Ancsa!
Nagyon sajnálom ezt a tortúrát, remélem hamarosan minden oké lesz, Lizának bejön a tápi, és nem lesz semmi gond! Nagyon szép a kiscsaj, jó kis sérója van! :)
Köszi a hasfájós tippeket, sajnos nekünk is kellenek! :(

LKata!
Gratula a forduláshoz! Ügyesek vagytok!

Tercsi!
Remélem jól haladtok a költözködéssel!

Timi!
Nagyon édes a mosoly!
Nem hiszem, h a szőlő/alma lének lenne köze a tejcsihez...max annak, h sok folyadékot ittál, de nem konkrétan azért, mert olyat...

Ildi!
Ügyes vagy, h nem mérlegelsz! Én már annyira kész vagyok, h ha nem eleget mutat, akkor parázok, h nem elég, ha meg sokat, azt meg nem hiszem el. :?
Örülök, h több tejcsid van!
Nagyon ari Lottika! :)

Nálunk továbbra is nehéz a helyzet, napközben sokat sír Lillus, nem igazán lehet megnyugtatni, vmkor délután azért kidől egy kicsit, este pedig egyre később tudjuk csak letenni, de hála az égnek éjjel szépen alszik. Nagyon sokat csinálja az óránként cicizést, amitől már kész vagyok, meg közben persze para, h nem eszik eleget, mert ilyenkor legtöbbször 5percet szopizik, aztán bealszik. Szal semmire nincs időm, még wc-re menni is alig, ezért nem jövök nagyon ide sem. Viszont olvasgatok, és bezsebelem a hasznos infókat. Remélem hamar megjavulunk, beáll vm normális rendszer, és akkor visszatérek rendesen.

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Bettyna: nem estetek ki sehonnan :) Mindig szívesen olvasunk felőletek (is) :)

Dévényéknél a ferde gerinctartás a pocakban dolog miatt mentünk, mert ajánlotta a kórházban a gyermekorvos. :) Dévény Anna megvizsgálta a lányomat, és megállapította, hogy egy jól működő baba... :) Minden rendben vele. Semmi gond a gerincével, sem a csípőjével, sem a felálló lábujjacskákkal :)

Január végén mehetünk megint megmutatni, mert szívesen nézik a picibabákat :) Meg mert nekünk jól esik, ha értő szemek vizsgálják őt :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Bettyna: az 1xi anyasági a 64eFt szerintem. A TGYÁSt az fizeti, aki a betegácsi díjat is szokta... Ha tb kifizető hely a munkahelyed, akkor az :)

Mensi: de szoptatsz! Nem? Peches csaj vagy... Én Lilivel kb 6 hónapig nem mensiztem... Az jó volt :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Baba-Mama tali: én a 13. kerületből megyek... ha senki nem tud elvinni minket, akkor kénytelen kelletén taxizni fogunk :D Két csajjal ilyen hidegben nem merek máshogy útra kelni :D De ki nem hagynám semmi pénzért ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Marek: de szép csajszid van! Nagyon jó, hogy Boridnak van egy ilyen jó kis játszópajtása :) Fejlődnek a gyerekek, ha együtt vannak?

Én Borim tegnap este lázadozott. Lilim kimaradt éjszakára :D Nagymamánál volt vidéken szombaton és vasárnap... Borim meg lefeküdt aludni este 9kor, és felkelt 11kor enni! (Ha lefekszik aludni nem szokott felkelni másnap délelőttig!) :shock:
Aztán letettük a 11es evés után mégegyszer aludni, és Borim felkelt 5kor!!!, mert majdnem éhen halt... :shock: No, gondoltam magamban, mi a fene van már... Aztán eszembe jutott, hogy nincs vele Lili, nem hallja a szuszogását, délután nem fárasztotta le a nővére... Biztosan ezért bohóckodik a kicsim. :roll:

5 után a szokásos 11órai kelés következett... :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Marek: nagyon ügyes Borid van... Ezek szerint használt a babatalitok :) Bori is csinál ilyesmit, csak nem emeli ennyire a lábát még :D Borid dolgozik már a kezével hason?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Timi: biztos, hogy közük van a leveknek a sok tejcidhez, mert folyadékok :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi: Heim pál számát a netről szoktam megnézni :D http://www.hpgyk.hu/
A Heim Pál Kórház Üllői úti telephely és Delej u.-i telephely központi száma: 06-1-459-9100.


Ha bajban vagytok, mert Lottival történt valami, akkor lehet őket hívni, vagy ha lázas. vagy valami.
Pl.: A gyerek szopogatta a szemcsepp dobozát, kupak rajta volt, nem tudjuk, ment e valamennyi a szájába, mit tegyünk? Gyerek korát megadjuk, és már mondják is - jöjjenek be megfigyelésre.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi: a fagyi tejcit felengeded, és melegíted, adod neki. Ennyi. A gyűjtögetős szakaszban meg 48 óráig lehet a lefejt tejet gyűjtögetni a hűtőben max. Tehát ha reggel 5kor fejsz valamennyit, beteszed a hűtőbe üvegbe, délután fejsz, hozzá öntheted, este megint, másnap is... de az első fejéstől számított 48 órán belül fagyaszd le. Ha nem öntöd össze azonnal, csak a fagyasztás elötta fagyasztó edénybe, akkor nem keveredik a tej, és akkor mindegyiknek külön számíthatod a 48 órát... érthető ez így? :) Nekem kb 3 palack van a hűtőben. Nem öntöm össze a tejcsiket, csak mielőtt a fagyiba küldöm őket... Most nem kell fagyasztanom, mert görgetem magam előtt a tejeket. Üvegből itatom Borit, és a sok fríss tejcsi ott sorakozik a hűtőben, mert mindig a legrégebbit adom neki oda.. :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nagyon édesek a gyerekek! És milyen ügyesek... :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?