Új privát üzeneted érkezett!

Ági!
Természetesen jó mondta Tóni, az infósok is kb. azt tanulják, mint a progmatosok, habár a levelező lightosabb, és bizony a matek rész elég kemény, már, ha nem matekos beállítottságú az ember. Kép
És tanítani szeretnél majd, vagy valami egészen mást csinálni? Tudod mi is szakközépben tanítunk, és nekünk nagyon bejött.

Nóri
norcee
 
 


Sziasztok!
Boginak is adtuk a cumit, de csak néhány fénykép kedvéért, vette a szájába KépKép
Ő is az ujját szopja és őszintén szólva jobban örülök neki, mintha cumizna. Az ujjacska mindig kéznél van Kép
Ő is csak akkor szopja, ha álmos vagy baja van. A múlt héten pl, mikor pocsékul volt, jócskán szopta ki is sebesedett!Kép De kentük körömvirágkrémmel és 1 nap alatt helyrejött!

Karmen: Jobbulást!
Angi: Neked meg hányásmentes babavárást kivánok!

Gab3: Akkor várom a dokiról az infókat ceniko@tvnetwork.hu címre. Köszi szépen előre is.

Lara: Jól vagyok köszi, átment rajtam a megfázás. Az aszpirin segített (1 db) Kép Imádom ezt a gyógyszert! Tényleg mindenre jó! Majdnem mindenre! Kép Neked is jobbulást. Én nagyon be voltam pánikolva mikor babásan megbetegedtem. Sose tudtam mit lehet bevenni mit nem Kép Remélem már túl vagy a nehezénKép

Nina: Mi történt Vanda buksijával? Elég ramatyul néz kiKép a pukli! Jó nagyot koppanhatottKép

Puszka
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Angi! kinál fogsz szülni?

Nori! én azért szoptatok 2 mellböl mert egyböl csak 30-40g szopik ki az meg kevés neki. Amugy nem üriti ki teljesen a melleimet, ki kell fejni a végén.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 

 
 

Enikő:
teljes erőből nekirohant a szekrény élének.
De már el is múlt.
De sokkal csúnyább volt mint a képenKép
Nagyon berittyentettem ám.
Szőrnyű, hogy mennyit ugrabugrál.
Képzeljétek imád táncolni. De nem csak ugy rugózik, hanem komoly koreográfiája van ámKép
Jobban csinálja mint az anyjaKép
Két zenére nem táncol ám ugyanúgy.Használja tánc közben a kezét, riszálja a fenekét.
haláliKép

Cumi:Nálunk se cumi se ujjacskaKép

Nina
nina74
 
 


Angi: Állítólag a gyömbér jó hányinger és hányás ellen, sőt vannak homeopátiás szerek, amik szintén enyhítik a tüneteket. A Sas patikában ingyen lehet kérni Homeopáti a mindenkinek c. rövidke könyvecskét. De ha gondolod, megírom, milyen gyogyók valók kismamás hányás ellen.
Láttam már olyan gyereket, aki már volt vagy 3-4 éves, és beszélni szeretett volna, csak hát az a cumi...

Egyébként jártam gépelés fakultációra a gimiben, sőt abból is érettségiztem, de ez a számítógép, mindent ki lehet benne javítani, csak ez a lustaság...

Ma kihagytam egy adag seduxent, véletlenül. De nem keményedtem jobban, mintha bevettem volna. Persze ebéd után szundi volt, mind a hármónknak. Kép Tök érdekes, hogy egyszerre ébredtünk.

Gabi3
inecsg
 
 


Gabi3:
Unokatesóm 14 évesen dobta el a cumitKép
Ez komoly
nina74
 
 


Sziasztok!

Lotti az ujját szopja, de csak ha álmos, vagy nagyon nyűgös. Anno volt neki vagy 6 cumija, de soha nem használta őket.

Hallottátok, hogy új eljárás lesz a mobilos szegedi nődoki ügyében?! Én személy szerint örülök neki.

Lotti tegnap majd 3 órát aludt du., de ma már nem így volt, alig aludt. Kijött a 7végén 2 foga, így már 11 van, és már látom a további 3-at is.

A Kismamát én is nagyon szeretem, alig várom mindig a hónap végét, hogy megjelenjen.

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Sziasztok!

Ildianyu: nekem is a német az egyik szakom! Csak én még az özönvíz előtt végeztem Kép. Miből írod a szakdolgozatod?

Ági: mitől van Kristófnak szorulása? Nálunk amíg csak anyatej volt, addig teljesen krémszerű volt Kincső kakija, azóta pedig szépen lehet írányítani azzal, hogy mit adok neki. Váltogatni szoktam a fogós és a hajtós kajákat, így nincs ilyen probléma. Te egyébként mit tanítasz /tanítottál/?

Erika: Kincsőt két hete mérték, 64,5 cm és 7840 gramm. Fordul hasról hátra és vissza, négykézláb hátrafelé halad. Ülni csak úgy tudna, ha felültetnénk, és támaszték nélkül hamar eldől. De nem szoktuk ültetni, eteni is vagy ölben, vagy az autósülésben. Az éjszakákat ne is kérdezd. Öt hónagyon jó volt a helyzet, egyszer-egyszer nem is ébredt fel egyáltalán, de mostanában elég katasztrófa, két és fél, három óránál többet nem alszik egyhuzamban Kép. Nem tudom, mitől változhatott így meg. Sokkal éberebben is alszik, régebben nem lehetett felébreszteni, mostanában kis zajra is felébred. Így aztán megtanultam fekve szoptatni, mert fáradt is vagyok felkelni, meg fázom is. Mert persze addig ordít, amíg meg nem szoptatom. No de ennél nagyobb bajunk soha ne legyen Kép. Séta közben alszik még mindig a legjobban. Foga még nincs, és a doktornéni szerint nem is látszik, hogy a közeljövőben lenne.

Gigi: várom a levelet Kép. Belejön majd Virág a szopásba!

Mi öt hétig nem adtunk Kincsőnek cumit, és én nagyon nem is szerettem volna. Undorítónak tartottam, hogy egy darab múanyagot szopjon. De aztán rengeteget sírt, az ujját nem találta meg, néha rádőlt az alkarjára és szabályosan kiszívta. És annyit volt mellen, hogy annál több nekem már sok lett volna. Így aztán előszedtük az egyik kórházi csomagból a cumit, kifőztük, és azóta cumizik. Már ő is megtanulta kivenni-betenni. Az biztos, hogy nem fogom hatalommal elvenni tőle, az szerintem elég gáz, hogy a szülők adják oda, aztán meg elveszik. Remélem, nem 14 évesen fogja abbahagyni Kép.

Kati

Kati
katicabogár
 
 


Nóri,
ha eleget gyarapszik a baba elég, és úgy látod elég neki, egy cici is elég.Kép

Angival nagoyn egyetértek cumi-ujjszopás ügyben. Nálunk úgy volt, hogy nem dugtam mindig a szájába, de néha jó volt (pl. tudom, hülyeség, de ha elmentünk sétálni, úgy gondoltam nem fázik meg a torka...Kép. Aztán pont egy éve 1x véleltleünl itthon hagytuk, és nem volt semmi, vígan nézelődött a babakocsiban. Utána már direkt próbáltam ki, mit szól, hogy eltérünk a megszokottól, semmi gáz nem volt. Úgyhogy cumi volt, nem volt. Néha még később talált a játékai között, de kb. 2 hónapra rá, már azt sem tudta mit kell csinálni vele.Kép
Én egyébként tartottam az ujjszopástól, a tesóm nagyon sokáig szopizta az ujját, sőt egyik fejlesztős barátnőm mondta, hgoy sok esetben az ujjszopás lehet a ludas a sok beszédhibánál. Végülis logikusnak tűnik. Mindenesetre örülök, hogy semmi problémát nem okozott az elhagyása.

Sziasztok:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Gabici!

Örülök, hogy itthon vagy! Minden rendben lesz, meglesz a babó, mikorra kell. Gondolj csak mindig erre. Egyébként én is minden hetet tolnék előre, mert nekem is sokszor keményedik, görcsöl a hasam, úgyhogy tudom mit érzel. Hanyadik hétnél tartasz? Én 31+2

Cumiügy!
Ebben én is tanácstalan vagyok, bár úgy gondolom, nem fogom eröltetni, csak ha nagyon muszály lesz. Az ujja még mindig jobb. Emlékszem én is szoptam annak idején az ujjam, sokszor és sokféle módszerrel próbáltak otthon leszoktatni, aztán egyszer elmaradt. Beszédhibás nem lettem, sőt pedagógussá fejlődtem ki az évek során. Kép

Olvasta valaki Tracy Hogg: A suttogó titkai I. c. könyvet (Európa Kiadó)? Nekem tetszett, sok hasznos ötletet találtam benne, többek között a cumizásról is. Ő is azt javasolja, hogy nem kell minden áron cumi, inkább találja meg a kicsi az ujját. Abban is igaza van, ha állandóan viszadugjuk a szájába a cumit, azzal mi szoktatjuk rá. Szerintem az egészséges utat kell megtalálni cumi és nem cumi között. Aki teheti olvassa el ezt a könyvet, szerintem érdemes.

Sz.Emese

Kép

Kép
easabo
Szeged
 
 


Sziasztok!

Katicabogár!
Frauensprache-ból írom. Kép Mikor végeztél? Az egyetemen?

Sz.Emese!
Kíváncsi lennék most már erre a könyvre. Még nem olvastam, de sokat hallottam róla, és egyedül a Tiéd pozitív. Eddig mindenki szidta. Kép

Cumi: mi szerencsések vagyunk, se cumi, se ujjszopás. Pedig mindkettőnél nyomtam be a cumit, de nem kellett. Amikor Jankával próbálkoztam, Lili "rászokott" a cumira, de gyorsan elvitte a cica. Kép

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Katicabogar, nincs igazabol szorulasa Kristofnak, csak nagyon erolkodik (nem tesz jot a koldokenek) Probaltam sok suotokot adni neki, attol jobb lett. Most viszont tele van a hasa (es most mar a laba is) kiutessel. Kép Nagyon viszket neki, es nem tudjuk mitol van. Vizeletet kell gyujtenunk, ami eleg maceras. Kép Lehet, hogy a vanish a ludas, vagy valami kaja, ugyhogy most csak anyatejet fog kapni. Nehany napja nem is fogad el mast.
Kristof 6 honaposan 7350 gramm es 71 centi volt. Most mar o is fordul. (erdemes volt panaszkodn Kép)
Angolt tanitottam, a masik szakom francia, de azzal nem sok mindent tudok kezdeni. ( a fosulira jartam)

Nori, azt hiszem maradok a fosulinal, pedig tudom, hogy jobb az egyetemi diploma.

Emese, olvastam a konyvet, es nagyon tetszett, csak en nem tudtam megvalositani az egy mellbol valo szoptatast.
Nekem is voltak kemenyedeseim mar a 20. hettol, es nagyon surun! Viszont nem tagultam, igy nem kaptam semmit ra.

Angi, koszi az otlelet, majd megnezem. Vannak fent receptek vitalitas. hu-n, de pl 8 honapos kortol mar banan-narancs kremet irnak. Kép

Agi
agi77
 
 


Ági:
Én ugy gyüjtöttem pisit, hogy vettem 1 db nejlonos pelcsit, fordítva raktam rá, és tettem bele egy darabka vattát.
Aztán belecsavartam az üvegbe.Kép
Zacsival nem ment sehogy.
Nina
nina74
 
 


Szerintem minden baba maga dönti el, hogy cumi vagy nem cumi.
Emese, mi itt csak a tapasztalatokat beszéljük meg, de szerintem a babádat nem fogja izgatni, hogy te milyen következtetésre jutottál!:-))) Úgyhogy legalább 1 cumi legyen otthon. Bár úgy emlékszem, az ajándékdobozban van 1, amit a klinikán adnak.

Lányok, ti mennyi főzeléket adtok egy étkezésre? Pl. elfogy 1 teljes üveg bébiétel? (190 ml)
Most kicsit meg vagyok lőve, mert a Pimpike (így nevezte el magát:-)) nem dundi, de van pocakja.
Babamama
babamama
 
 


Sziasztok!

Én sajnos megint a fogaimról kell, hogy írjak: ma reggel kiesett a bal fölső első fogamból a tömés (ez is már másodszorra). Fölhívtam a fogorvost, ő is nagyon boldog. Már úgy vagyok, hogy ha nem pont legelöl lenne, és nem lenne érzékeny, ráhagynám a szülés utánig. De így nem lehet, mert simán elmehetnék jelmezbálba boszorkánynak. Szóval állati ronda, meg a hideget meleget nem bírja. Holnap megyel a fogorvoshoz. Már csak abban bízom, hogy amit múlt héten betömött (harmadszorra), bírni fogja egy ideig. Legalább a szülésig.

Gabici!
Jó, hogy végre otthon vagy! Vigyázz magatokra!

Lara!
Jobbulást!

Angi!
Igazán sajnállak a rosszullétek miatt. Nekem a doki hideg limonádét javasolt + B6 vitamint. Nem tudom, használt-e, mert így is nagyon szarul voltam. De el fog múlni! Addig is kitartás!

Nina!
Nagyon édes lehet Vanda, ahogy táncol. Nálunk a húgom kislánya volt nagy táncos pici korában (bár neki a vérében volt, mert apukája nigériai), és ő is mindig ugrált.

Én egyelőre nem vettem cumit, de persze tapasztalat híján nem tudok a dologhoz hozzászólni. Nálunk a húgom szopta az ujját (de csak ha kéznél volt a kedvenc paplancsücske) egészen 6 éves koráig. Akkor az Anyukám varrt kiskakast mind a két kezére, és 1-2 éjszaka után leszokott az ujjszopásról.

Szép napot mindenkinek!
PTünde
ptünde
 
 


Nina, koszi az otletet, kiprobaljuk!

Tunde, ez szornyu!

Agi
agi77
 
 


Tünde: Milyen fogtömést használ ez a doki, hogy folyton kiesik? Ez mitől lehet, egyébként részvétem a fogaid miatt. Szar dolog.
Ez a kesztyűs kiskakasos ujjszopásról való leszoktatás tök jól hangzik, egyszer majd kipróbálom. Most még ész érvekkel próbálok rá hatni. Pl. bibises lesz az ujjad, és akkor kb. fél percig nincs is a szájában. Kép

Babamama: Szerintem gyereke válogatja, Flóra annó nem evett meg még 150 g-os kaját sem még egy éves korában sem. De valaki betömi a 190g-ot is. Annyit adjál neki, amennyit kér,nem szabad erőltetni.

Gabi3
inecsg
 
 


Gabici: Pipolphent kell szedned? Mert nekem van két dobozzal, szívesen odaadom!

Gabi3
inecsg
 
 


Sziasztok!

Ildianyu, jól utána kellett gondolnom, '96-ban végeztem a JATÉ-n. Irodalmi oldalról közelíted a Frauensprache-t, vagy nyelvészeti. Bár inkább az irodalmi közelítést tudom elképzelni. Én sose voltam egy irodalmi alkat, inkább a nyelvészet felé hajlottam.

Ági: nekünk is kellett pisit gyűjteni a múlt héten, és simán sikerült a vizeletgyűjtő zacskóba. Szerintem egy kisfiúnál még könnyebb, nem?Kép Egyébként a doktornő javasolta Nina módszerét, ha zacskóba nem sikerülne.

Visszatérve a cumira: mi is az ujjunkat szoptuk a tesómmal, azért gondoltam én is, hogy majd az én lányom is azt fogja.

Kati

Kati
katicabogár
 
 


HAlliKép

KArmen! Dr. KEresztúri Attila most az orvosom.

GAbi3, Nina! Igen, a cumira is van sok ellenpélda, ellenérv. Ezért kell mindenkinek a gyerekéhez mérten kínálni, választani megoldást, ha egyáltalán szükség van bármelyikre.
AZért a 14év nagggyon durvaKép Ilyen esetben mondjuk a szülőknek komoly felelősségük van szvsz.

GAbi3! NAgyon hálás lennék, ha leírnád, milyen homeobogyó jó rá, mert isszonyatosan vagyok egyfolytában.Kép

Ági! NAgy nagy gratula az átforduláshoz!!!Kép
Ági! Én vagyok ezzel, h bármit olvasok, fenntartásokkal kezelem, és a legóvatosabban járok el, hiszen abból nem lehet baj. Elég sok hibát elkövettem addig, míg nem így tettem, amikért rosszul érzem magamKép. Szóval én is olvastam a babaszobán, 3hónaposnak tejszínnel, vagyí tápszerrel felfőzött asszem lisztes, cukros, citromos kapormártástKép. Azért, mert vki leírja, nem hsizem el.
De tény, h tele van a net ilyenekkel! A mi gyerekorvosunk pl már mondta, h adjam a joghurtot. De még nem akarom, még 1 hónapot várok vele, az a biztos. Mondtam neki, és helyeselt.
Szerintem azzal okozhatunk kárt, ha valamit korán adunk, azzal nem, ha óvatosak vagyunk. Hiszen nincs nagy szüksége most joghurtra, megvan nélküle, köszöni jól vanKép
De sokan másképp látják, és biztos abban is van logikaKép. Mikor jöttök át Kriustóffal? Mi msot makk egésuzségesek vagyunKKépjöhettek!

Tünde! A fogorvos béna, vagy a fogaid ilyen gázosak? NAGyon sajnálom, h ennyit kell vele szenvednedKép(
Köszi a tippeket. B6 nekem sz..t sem ér, limonádé jó lenne, de épp elég a savam, muszáj kerülnöm a savas ételeket, italokat.
Most várom GAbi3 homeotippjét, és attól majd jól elmúlik, és jól jólleszek végreKép))

Szép napot, mi megyünk du nagyot sétálniKép

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Gabi, én adom neki a kaját, megeszi az egész üveggel. Nem szoktam erőltetni, kínálom, aztán vagy elfogadja vagy nem.

Angi, állítólag az elevit jó a rosszullétekre is. Én szedtem a 3. hónaptól, bár előtte sem voltam igazán rosszul. Szerintem ez a hülye idő is rátesz egy lapáttal.
Nekem is fogorvoshoz kellene mennem, de félek, hogy az érzéstelenítő nem tesz jót a szoptatásnak. Van erről valakinek tapasztalata?
Meg az orvosom rá akar beszélni az arany tömésre, de nekem erre nincs pénzem, a sima fehér jobb lenne.
Babamama
babamama
 
 


Angi, szivesen megyunk barmikor. Vagy Ti is johettek. Mikor ertek ra? Megyunk mi is setalni. Hova mentek?

Agi
agi77
 
 


Ági! NEm tudom, arra felétek hátra is szoktunk, meg a zöldséges felé muszáj lesz. De most szomszédasszonnyal összebeszéltem már, 3babakocsival nem működik a séta, már próbáltukKép. Hátha összefutunkKép
2-3körül megyünk szerintem.

Holnap megyek fodrászhoz délelőtt, csütörtök délelőtt, vagy péntek egész nap jó! Gyertek Ti, aztán majd megyünk mi is, ok?
.:ANGI:.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


BAbamama! Köszi, igen vmivel jobb, csak nem akarok sokat beszedni belőle. NEm szabadna, h nagy babám legyen, pedig arra sajnos genetikailag, vitamin nélkül is nagy esélyem vanKép
Miért 12.héttől? NEkem pont addig mondta a doki. Jó fejekKép. MA még olyat is olvastam, h vkinek a pesti dokija azt mondta, h az elevit 12.hét után káros. Mondjuk ez irtó nagy baromság lehetKép
ÉS akkor légy okos, és dönts!

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Angi, tudom, h. nem mukodik 3 babakocsival. Kép mar mi is probaltuk. Mi bemegyunk a varosba Apuci ele. Akkor majd valamikor atnezunk, meg egyeztetunk addig.

Agi
agi77
 
 


SZiasztok!

A Bal felső második foga már kint van Bencének, meg a felső jobb elsőKép Még kettő jön...

Ujjszopás: Én ujjszopás párti vagyok, de ettől függetlenül már kapott Bnece cumit a klinikán is, de már egy naposan kiköpteKépKépKép Soha nem fogadta el, csak addig volt a szájában, amíg tartottuk. Másfél hónaposan találta meg az ujját, azóta nyugi van, kivéve, ha ovarall van rajtaKép

Babamama! Nagyon különböző a gyerekek étvágya. Bence rengeteget eszik (3x2-2,5 dl tápszer, és 3x1,5-2 üveg bébiétel) és alig hízik, olyan kis vékonyka mindig. Anna viszont nagyon keveset eszik (reggel 1,5-2 dl tej, pár falat ez-az, 1 bébiétel, és este még 1-1,5 dl tej), és bizony igen dundi kislányKépKépKép

Enikő, merre vagy elveszve????

Zsófi

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Babamama!

Janka általában megeszik 1 egész bébiételes üvegnyit. De van, hogy nem, most pl. 2 napig adtam neki 1 üveggel. Szerintem teljesen változó. Kép

Katicabogár!

Nyelvészet. Kép Szeretem az irodalmat is, de a nyelvészetet jobban. Kép

Angi!

Nemrég hallottam, hogy hányingerre nagyon jó a jéghideg (tényleg) gyümölcstea cukor nélkül.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Angi, nekem azt mondta a doki, hogy ne szedjek vitamint. (Meg terhesseg elott kerdeztem meg). Sajnalom, hogy hallgattam, ra, mert jo lett volna legalabb a folsav...legalabbis az elejen. Viszont amikor meglatta a ferjem, mondta, hogy nyugodtan szedjem az elevitet, mert max. 1 3,5 kilos gyereket nez ki belolunk.Kép Nalatok ki a nagy? A ferjed?

Agi
agi77
 
 


Sziasztok!
Csináltam egy albumot. Egyelőre csak a babazsobáról van néhány kép + a kedvenc pocakos képem.
Neve: Szalontai Tomi albuma

PTünde
ptünde
 
 


Ági! FOlsavat én szedem, meg sem kérdeztem, bár az való igaz, Ő nem mondta. De a folsav fontos.
Mindketten nagyok voltunk. Én 4,05kg, férjem: 4,3kgKép Én mindez, 24, 27 éve, magzatvédő vitamin nélkülKép
És nekem, ha szülni akarok, nem lehet 4kilós gyerekemKép. asszem 3300gramm a határ. Szóval nagyon klappolni kell mindennek, h sikerüljön. NEM kaphatok fájáserősítőt sem.
Idlianyu! Köszi. Már próbáltam, nem jön beKép
.:ANGI:.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


TÜnde nagyon szép a szoba is, és TI is nagyon csinosak vagytok, de Te azért szebb vagy;)

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Tunde, megneztem Tomi albumat. Nagyon ari a szobaja, es milyen sok jateka van! Kép

Mi is felraktuk a januari kepeket a honlapra, eleg sok a kep, kicsit uncsi lehet, de nincs szivem torolni.

Karmen, megneztem az uj kepeket Orsirol. Annyira aranyosan mosolyog! Kép

Agi
agi77
 
 


Angi, miert kellene fajaserosito? En sem kaptam, pedig eleg lassan haladtak a dolgok. Igaz fajasok voltak boven. Probaltad mar a piritost?

Agi
agi77
 
 


Ági! Pirítóst? rosszulétre? savra? így kif nem, de minden reggel azt eszem.
NEm kell fájáserősítő, csak azt mondom, h kell, h legyenek normálisan fájások, nyílnom kell rendesen, nem szabad, h nagy legyen a gyerek, és türelmesnek kell lenni nekünk is, és az orvosnak is. Ezt Ő mondta így, tehát hajlandó lesz várni, míg magától alakulnak a dolgok. AMire minden esélyem megvan, hsizen most is az volt a gond, h nyíltam, és fájásaim voltak... vhol alkati dolog ez is!
.:ANGI:.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Angi: Szerintem egyx próbáld ki a Canada Dry-t, vagy a limonádét. Még a gyomorfekélyre is ajánlják a savas dolgokat. Ez tök komoly. Sőt néhány koleganőm kipróbált valami citrom kúrát,amikor töb cirotm levét kellett meginni egy csomó ideig és nem panaszkodtak gyomorégésről.
A homeogyogyók:
Sepia 9 CH napi 2x5 golyócska, reggeli hányigerek, undorodás a cigifüsttől, bizonyos ételek szagától, a savanyúság kívánása esetén.
Cocculine napi 3x1 golyócska, hányinger, szédülés, sápadtság, gyengeség, utazás, mozgás kiváltja vagy felerősíti a panaszokat.
Ignatia 9 CH napi 2x5 golyócska, hányiger, gyengeség, szapora szívdobogás érzet, sóhajtozás, az evés javítja a panaszokat.
Ezeket kimásoltam, ha valamelyik rád illik a legjobban azt válaszd. Elméletileg a Sas patikában kaphatók homeopátiás szerek, de érdemes előre megkérdezni őket. Néhány nagyobb gyógynövényes boltban is kapható.

A terhesség alatt szedhető vitamin tablettákról csak annyit, hogy Flóra előtt egy évig szedtem, végig míg a pocakomban volt és nem lett 4 kilós. Maternát és Multivitamin terhesknek, csak ez már nincs forgalomban, mert olcsó volt. Most is szedek Maternát, szoptatás alatt is javasolt, egy pár hete hogy csak két naponta szedem, olyan is lett a vérképem... Vitamintól nem lehet hízni. Ez az én véleményem. A folsav viszont tényleg fontos az első 3 hónapban! Utána lehet csökkenteni az adagot. Segít a vas és a C vitamin felszívósásában.

Gabi3
inecsg
 
 


Melinda! Én is remélem hogy most a kismama nyer.

Babamama! a korházi ajándékcsomagban nem volt cumi.

Este kellett megint, mert nagyon sirt, de csak pár percig hagytam a szájában, persze utána megint nagyon sirt Orsi, de féltem ha elalszik vele és éjjel bukna akkor a cumi miatt nem tud kijönni és megfulladhat. LEhet hülyeség, de emiatt aggodok a cumival nem hagyom felügyelet nélkül.

Ági! köszi. Én is nagyon szeretek babás képeket nézegetni.

Angi! Nekem genetikus javasolta hogy már terhesség elött 3 honappal szedjek Elevitet és min. a 12. hétig. Én végig szedtem igaz az 5. honaptol csak 2 naponta 1 szemet, de nem lett óriás bébink.

Tünde! Ez már tényleg felháborito hogy nem lehet egy fogat normálisan betömni! És akkor mindig ujra ki is kell furni tömés elött? Mélyitik a lyukat?

Na kiváncsi vagyok ma du. mit mond Sári a holyaggyulladásra. Vacakul kinoz, és biztos vagyok benne a katéter az oka az egésznek.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen: Miért nem csütörtökön mentek, akkor találkozhattunk volna a Sárinál!

Gabi3
inecsg
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszi a jókívánságokat Mindenkinek!Nasyon sokat pihenek.

Gabi3: Pipolphent szedek (3x1), Gynipralt(4x1), Verapamilt (3x1), meg magneB6-ot (2x2). Köszi. hogy felajánlottad a bogyókat, de már kiváltottam a recepteket, és az elég lesz a 36. hét végéig. Utána meg ugye nem fogok semmit szedni.

Jövő héten csütörtökön megyek majd Sárihoz kontrollra, remélem akkor már csökkenti az adagot.

A babócám még mindig farfekvéses, de ma már többször is mondtam neki, hogy próbáljon meg befordulni, úgy mindkettőnknek jobb lenne.

Nem tudjátok véletlenül, hogy farfekvés miatt császároznak, vagy először rendes úton próbálkozunk a szüléssel?

Napok óta ég a nyelőcsövem. Van amikor jobban, van, hogy kevésbé. Pedig én a pocimat nagyon is lent hordom. Azt hittem ezzel nem lesz gondom, de hát sajna...

Üdv. Mindenkinek!

Gabici (33+3)
gabici
 
 


Sziasztok!
Gabici: FarfekvésKép, sok gyógyszerKép! Bár nekem is kellett szednem ugyanezeket, aztán meg túlhordtam BogitKép Ja és ha ez megnyugtat, nekem a terhesség legelejétől a szülésig azaz közel 41 hétig folyamatosan égett a gyomrom. Ez volt a terhesség lehető legsz*rabb velejárója! Na meg, hogy nem bírtam aludni!

Angi,Gabici: A gyomorégésre nekem egyetlen dolog vált be, a Rennie Antacitum! Egy negyedet szopogattam el belőle, igaz, hogy csak kb egy órát hatott, de nekem az is maga volt a megváltásKép! És naponta csak, max 4x1/4-edet volt szabad szedni sajnos!

Karmen: Neked még mindig jobbulást, remélem mostmár hamar elmúlik. Orsinak meg cupp a pocajára! A cumi-fulladás dologhoz nem tudok érdemben hozzászólni, úgyhogy nem is fogok Kép

Gigi: Köszi a mélt, meg a képet Virágról! Nagyon szép babaKép és nem is picikeKép! Ügyesek legyetek!

Zsófi: Itt vagyunk, csak tegnap nagybevásárló körúton voltunk anyuékkal! Gratula fogmanóhoz! Kép Akkor mostmár nyugodtan mosolyoghat Bence a csajokra KépKép Jobban van már?

PTünde: Nagyon szép a babaszoba, nekem is tetszik Kép Apuci anyucihoz alkalmazkodik pocakügyilegKép? Hát a fogadhoz, nem tudok mit szólni, döbbenet! Valami tényleg nagyon rossz. Vagy a fogaid, vagy fogorvosod és a tömés anyaga!Kép Jobbulást és tényleg ne halasztgasd, csináltasd meg szülés előtt, utána úgy sem lesz időd holmi fogdokira....Kép!

Babamama: Én úgy tudom a helyi érzéstelenőből nagyon kevés kerül bele a vérkeringésbe, úgyhogy nyugodtan mehetsz fogdokihoz, nem megy a szopi kárára! Ha belegondolsz, hogy terheseknek is adnak...akkor egy szoptató anyának miért ne adhatnának?Kép

Gabi3: Én is végig szedtem terhesvitamint. Félidőig a Maternát utána pedig a Multivitamint terheseknek és 2980 grammos lett a Bogi túlhordva!!!
Viszont a barátnőm aki most fog szülni(ma voltunk a klinikán meglátogatni, holnap reggel 5-kor indítják neki a szüléstKép) nem szedett semmilyen vitamint és a doki szerint nagy baba lesz, 4 kiló körül!
Most azon aggódik, hogyan tudja megszülni a babát, mert elég alacsony lány és vékony testalkatú. És elég sokat hízott, 28 kilótKép! Emőke mondta neki (aki valamelyik proffal is konzultált), hogy jó nagy a baba és lehet, hogy nem fogja tudni természetes úton megszülniKép. Úgyhogy holnap megindítják burokrepesztéssel és majd meglátják! Lécci szurkoljatok nekik ti is Kép ++++++

Puszka
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek köszi az együttérzést fogügyben. Meg kell védenem a fogorvosomat, mert biztos nem az ő hibája. Még csak nem is a tömőanyagé (valamilyen jófajta osztrák cuccot használ). A többi 12 fogtömésem csodálatosan tartja magát, sőt nem is látszik. A baj egyrész a fogaimmal van (de csak amióta terhes vagyok), meg az ínyemmel. Sajnos mindenféle kezelés ellenére elég nyamvadt állapotban van: nagyon könnyen vérzik. És ez a két első tömés az ínyemnél kezdődik, ezért is nem akar rendesen megtapadni benne a tömés. Másról is hallottam, akinek a terhesség alatt hasonló baja van. Szóval tényleg nem a doki tehet róla. Ő tényleg mindent elkövet. Meg nem is érné meg neki, mert ezeket garanciában csinálja.

Köszi, hogy megnéztétek az albumot! Nekem is tetszik a szoba, bár igazán akkor lesz benne élet, ha Tomika benne fog lakni. Most kissé még kihalt.

Ági! Karmen!
Hol lehet megnézni az újabb képeiteket?

Karmen!
Ja, picit szokott a doki alakítani a lukon, de csak minimálisat.

Enikő!
Már lehagytuk Apucit pocakméretben. Ő ugyanis visszafogyta azt a néhány kilót, amit a karácsonyi szabadság alatt fölszedett, én meg ugye csak nőttem. Ha most csinálnánk a képet, bőven én vezetnék.
A barátnődnek szorítok!

Jó éjszakát!
PTünde
ptünde
 
 


Angi, emelygesre gondoltam, olvastam valahol, hogy erre is jo. Gyomoregesre biztosan.

Gabici, az en dokimnal tutira csaszar van farfekvesnel, foleg elso gyerekkel, mert meg nem vagy kitaposva. En biztos nem kockaztatnam. A test altalaban konnyen kijon, de a fej beszorulhat...Kb. 7 perc van ra, hogy kibujjon a kobak. Azert kerdezd meg a dokidat. Persze meg siman megfordulhat a babo. Mi lesz a neve?

Eniko, nagyon szoritok a baratnodnek!

Tunde, a profilomban megtalalod a honlapunk cimet.

Jo ejt!
Agi
agi77
 
 


Gabici: Beszélj sokat a babáddal a megfordulás ügyben! A szules.lap.hu-n van faros szülésről, ha jól emlékszem. Elméletileg meg lehet szülni faros babát is, ezt beszéld meg a Sárival neki mi a tapasztalata. Szerintem úgy fog dönteni, hogy se a babának, se neked ne legyen bajotok. Nagyon szurkolok, hogy megforduljon!!!

Enikő: Barátnődnek megy a drukk, ügyes lesz és kitolja azt a hatalmas babát. Lehet, hogy alacsony és vékony alkat, de elképzelhető, hogy a medencéje és a szülőcsatornája olyan rugalmas, hogy átengedi azt az óriás bébit. Meg különben is nem is biztos, hogy olyan nagy lesz.

Olyan mérges vagyok, a Corában vettünk Chocapicot, de csak a mozgó maci miatt, és mire hazaértünk kiderült, hogy valami bunkó állat felbontotta és kilopta belőle az állatkát. Tuti, hgoy nem fogják nekem visszacserélni holnap. Még jó, hogy Flóra nem tudott a dologról, milyen bömbi lenne most.......Kép

Mindenkinek jó éjt!

Gabi3
inecsg
 
 


Gabici:
A babaszoba. hu-n vannak módszerek amik segíthetnek a baba megfordulásában.
Négykézlább szőnyegsúrolásKéptuti nyerőKép
Ildianyu Jankája volt faros sokáig, ha jól emlékszem.
Bizti mesél, ha ráér a csajoktólKép
Nina
nina74
 
 


Gabi3: Mi is az a Chocapic?? Olyan ismerős de nem tudom hova tenni Kép Bocs!

Agi: És mi va akkor, ha a test kijön, de a fej beszorul?Kép Úr Isten bele se merek gondolni!Kép Olyankor mit csinálnak? És farfekvésnél "rendesen" a pospi jön ki legelőször? És a lábakkal mi lesz? Nem "törik" el a gyerek? Már bocs hülye kérdés volt, de nem tudom elképzelni hogyan bújhat ki a baba farfekvéssel. Egyébként a szülésig bármikor megfordulhat, úgyhogy Gabici nyugi, egészen biztosan meg fog fordulni a Te babád is!

Gabi3: Nagyon remélem, hogy menni fog, nagyon szeretem őket! Tiszta ideg vagyok, pedig nem én fogok szülni hanem Ő! Nagyon,nagyon,nagyon drukkolok én is. Tegnap velük álmodtam, már megint. Azt álmodtam, hogy együtt szülünk Kép Úgy értem, rendesen egymás mellett lévő szülőágyon szülünk KépKép Hülye vagyok! Kép Egyébként a babát Lillának fogják hívni. Ha minden igaz kislány lesz! Tegnap volt a névnapjaKép! Ma fel is köszöntöttem egy jóféle húslevessel, meg csibefasírttal Kép

Köszi csajok a sok szurkolást, minden drukkra szükség van! Kép

Csináltam terhességi tesztet.Negatív lett. Illetve nem értem pontosan mi van.
Amikor megcsináltam és "friss" volt csak 1 csík jelent meg rajta a kontroll csík. Kb 10 perc múlva is csak 1 volt. Kitettem a kuka fölé,úgy 2 óra múlva mentem kidobni a pelust és akkor viszont már egy halovány második csík is megjelent a teszten. De nagyon nagyon halvány!!!!! Nem tudom, hogy az azért látszik most, mert eleve oda van "berajzolva" a második csík helye, vagy azért mert esetleg pozitív?????
Szerintetek?

Puszka
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


chocapic=olyan csokis gabonapehelyKép
nina74
 
 


Sziasztok!

Tünde!
Nagyon szép a babaszoba. Kép A szekrényt hogy csináltátok?

Angi!
Sajnálom, hogy nem jött be. Kép (Sajnos nekem sem használt semmi, sőt Jankával a vitamintól rosszabbul voltam, a MagneB6-tól és a homeobogyótól is. Kép )
Biztos nem lesz gond a szüléssel, nagyon drukkolunk majd. Kép

Gabi3!
A vitamintól magától szerintem sem lehet hízni, csak maximum nagyobb lesz az étvágya az embernek. Lilivel minden nap szedtem, Jankával max. 3 doboz fogyott el egész terhesség alatt, Janka mégis nagyobb lett. De az orvosok szerint tényleg nagyobb babák lesznek tőle.

Gabici!
Ne aggódj, még megfordulhat a babó. Lili 33 hetesen fordult meg, Janka egy kicsit később. Kép
Én sokat álltam négykézláb, nem tudom, az segített-e, de megfordult.

Enikő!
Szerintem csinálj holnap is egy tesztet. Nekem a barátnőmnek volt úgy, hogy megcsinálta, egy volt, aztán lezuhanyozott, és látszott a 2. is. Kép De az is lehet, hogy csak "odaképzelted", mert látszik a 2. csík. Szeretnéd, hogy ott legyen? Kép

Ildianyu
ildianyu
 
 


Eniko, nagyon sokat gondolok a baranodre!
Kepzeld, nekem is negativ lett az egyik tesztem, de kesobb mar mind a 2 csik rajta volt. Aztan csinaltam nehany nappal kesobb egy masikat, ami meg pozitiv lett. Valoszinuleg tul koran csinaltam az elsot. Lehet, hogy babat varsz? KépKép De jo lenne! Kép
Anno megkerdeztem a dokit, hogy mi van, ha faros a baba. Nem ajanlotta, mert ugye megakadhat a feje. Kerdeztem mi van akkor? Vagott egy szomoru arcot. Rakerdeztem, de szerintem Te is sejted.
Biztos vannak, akik faros babat is mernek szulni, az egyik kismamaban volt errol szo.
Mas, olvastam valahol, hogy ha eros fajasok mellett is nehezen tagul a kismama, akkor egy kis nyugtato es cukros lotty infuzion keresztul sokat segithet.

Agi
agi77
 
 


Ildi: Én most is végig szedem a vitamint és tegnap egyáltalán nem voltam éhes, sőt még az ebédet sem kívántam. Most nem is híztam annyit mint Flórával. Bár az egy más téma, miért híztam 15 kilót és még sem lett Fló még 2,5 kilós sem....Kép

Ma megyünk méreckedni a védőnőhöz, kíváncsi vagyok Flóra mennyit hízott.

Gabi3
inecsg
 
 


Sziasztok!

Köszi a jókívánságokat és a tanácsokat farfekvés ügyben. Próbálom meggyőzni a babót, hogy megforduljon.

A mégykézlábas tanács nagyon tetszik!:-)

Enikő, én is talán korán csináltam az első terhességi tesztemet. Csak egy csík látszott rendes időre. Aztán kiobtam a kukába, és 2 óra múlva rápillantottam, és volt egy másik halvány is. Ő van most a pocakomban. :-)
Tíz nap múlva megismételtem a tesztet, az már egyértelműen pozitív lett!!!

Üdv. Mindenkinek!

Gabici
gabici
 
 


Sziasztok!

Ági!
Megnéztem Kristóf képeit! Nagyon szép mosolygós baba. Már én is nagyon várom, hogy lássam Tomikánkat.

Ildianyu!
Ez eredetileg két kis fekete szekrény volt. A Tescoban vettem 2 tekercs öntapadós repülős mintás tapétát, és azzal vontam be a fiókokat, a szekrényajtókat és a tetejét. Ha meg majd megnő a gyerek, és fekete bútort akar, csak lehúzom róla!

Enikő!
Szerintem is csinálj néhány nap múlva még egy tesztet. Több helyen is olvastam, hogy csak később jelent meg a második csík.

Angi!
Olvastam egy Czeizel-künyvben, hogy ha az ember rosszul van, az általában azt jelenti, hogy a baba viszont jól. Majdcsak elmúlik a rosszulléted!

További szép napot!
PTünde
ptünde
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?