Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Gégéé:Én itt vagyok :D A Hannus ezen a napon született :D Mindenképp írj ha valami van ha meg jöhettek haza akkor ide írj!Ilyenkor kicsit félve mentem dokihoz nehogy be kelljen elöbb feküdni a kórházba,de aztán nem kellett.

Anyany:Pont elkerültük egymást akkor feküdtem le aludni!Köszi szépen a hozzátáplálós leírást.látod milyen érdekes mindenki mást mond nálunk a tejpépet javasolják elöször anyatejes babának is.
A múltkor mondtam is a védönőnek hogy mindenhl mást írnak aztán mondta hogy ez egy nagy káosz régen ő már 6 hetesen almát meg barackot adott a lányának 2 hónaposan meg főzeléket most meg mindenhol mást javasolnak.
Párod hogy van?
Vendég
 


gégéé!
jól legyél!
sztem várjátok meg azt a két hetet! annak idején azt mondtam,hogy faágon lógva is...
többet ne, mert a magzatvíz vizsgálat nem valami kellemes.
nekem szombat reggel kellett volna menni magzatvíz vizsgálatra , de megúsztam, azaz azért nézték már meg, mert szülés előtt ellenőrzik.

lara!
amit a védőnőd mondott, háááát...
gyerekorvos?
esetleg anyukád hogy csinálta annak idején?
nekem almát, körtét, barackot szilvát meg sütőtököt mondtak.
amiben krumpli van, az azt hiszem, már főzelék. később már olajat is lehet egy kiskalnállal.
elég macera, meg elég nehéz is.

engem meg valószínűleg megint a vashiány fenyeget. már nem egyszer voltam így, szédülök egész nap. és gyenge is vagyok. elég nehéz így ellátni Zsófit, játszani már nem is van erőm. vettem be vasat, remélem segít holnapra. úgy látszik, az elevitben levő vas nekem kevés...
Vendég
 


jaffa!
milu már milyen szép nagylány! szép a lovacskája is!
az eszterházi torta meg... irigy- irigy.
de kérdezni is szeretnék. amikor a lánykád hasrafordult, mennyi idő múlva tanult meg visszafordulni?
Zsófi nagoyn lelkesen hasrafordul(még nem volt 4 hónapos, amikor először megfordult), már egy pillanat alatt, de vissza még nem, ha elfáradt, nyekereg és nekem kell visszafordítani.
egy 6 hónapos elvileg már tud ülni?
Vendég
 

 
 

Anyany!

Milu elég későn fordult meg. Elmúlt már 7 hónapos. De akkor oda-vissza. Szóval nálunk nem volt átmenet, egyszer csak csinálta. Sztem tök jó, hogy egyik oldalra már megy a fordulás, hátára nehezebben megy nekik. Majd rájön a technikára.. :wink:

6 hónaposan már némelyik baba meg tud egyedül ülni, felülni olyan 9 hónaposan fog majd csak tudni.

Gégéé! Írjál, hogy mi volt a dokinál!!!

Lara! Nekünk a védőnő az almát javasolta először és a répát, barackot,krumplit. Tejpépet én csak 9 hónapos korától adtam neki, mert jobb az elővigyázatosság.
Persze mindenki mást javasol, de a kezdésben mindenki egyetért, az pedig nem a tejpép... :?

Kép
jaffa4
 
 


Sziasztok!
Ancsi: Köszi, utánanéztem, meg elmondta a dokim is, van műanyag spirál ez hormontartalmú, van orvosi fém, meg van arany. Hormontartalmút nem szeretnék, de nálam csak az jöhetne szóba, mert az aranyat nikkellel keményítik, így az is kiesik. Nem vagyok egy egyszerű eset, ekcéma, fémallergia minden ami kell. Levi úgy néz ki nem örökölte az én hülye bőrömet, de lehet hogy Dorka nem ússza meg. Minden fürdővizébe teszek pár csepp olajat. Pár napig kihagytam, már száraz foltos lett a bőre, így visszatértünk az olajos fürdőhöz.

Anyany: kicsit utánanéztem Levi mit mikor csinált. Kb ugyanakkor fordult hasra, mint Zsófi, de csak 7 hónaposan fordult vissza. Utált hanyatt feküdni, mindig hason volt. Előbb tanult meg felállni, mint felülni. 6 hónaposan már ülve játszott, de nem tudott felülni, hasonfekvésből elég nehéz volt megtanulni felülni, vicces volt, ahogy maga alá húzta a lábait és addig hátrált a kezével, amíg átbillent a popsijára. Ezt addig addig próbálgatta, míg félúton megállt és elkezdett mászni. Visszatérve 6 hónaposan felállt (remegő lábakkal a fürdőkádban először), 7 hónaposan felült és mászott, 8 hónaposan lépegetett kiságy mellett, asztal körül, 11 hónaposan elindult, 1 évesen 5 szót mondott.
Úgy kezdett ülve játszani, hogy apa oldalt feküdt az ágyon, a hasához ültette a kisfiát, így nem tudott elesni. Először meglepődött, aztán már nem nagyon maradt el hason sem, folyton kepesztett, hogy ültessük fel.
Mondjuk Levi mindent korábban csinált, féltem, hogy még nem elég erős a lába, meg a gerince, de a védőnéni megnyugtatott, hogy bízzam rá a fiamra, nem csinálná, ha nem bírná el a lába.
Talán Dorka nem sieti el a dolgokat, sokkal később emelte a fejét és nem tudja még sokáig megtartani. Én nem bánnám, ha nem sietné el a dolgokat.

Gégéé: 38. hét :lol: most már nyugodtan mehetsz szülni!
Vendég
 


Sziasztok!

Itt vagyok csak második napja áramszünet van a faluban és tegnap volt ugyan áram napközben de se kábeltévé se net. Ma már áram sem volt eddig :evil:

Tegnap anyukám itt volt, elötte nap felhívott, hogy jöhet e mert elvonási tünetei vannak unoka terén. Messze laknak sajnos én kicsit világgá szaladtam férhez menés terén.
Matyi jó gyerek volt bemutatta azt is, hogy hogy tud bőgni így már anyukám nem kérdezgette tovább, hogy mivel telnek a napok :shock:
Jó volt hogy itt volt, már én is nagyon mennék haza de még kicsit várunk hogy Matyi nagyobb legyen.

Nálunk is van falu Mikulás sőt nálunk a párom szervezi mint faluház vezető, és a fiatalok öltöznek be Mikulásnak ördögöknek és anygyaloknak. Már most megy a vita, hogy ki legyen a Mikulás. Valószínűleg délelőtt az oviban más lesz mint aki este a falut járja és házhoz megy :D
Persze mindezt lovaskocsin kivilágítva és hangfalakkal felszerelkezve szól a zene :D Kicsit modern Miki :D

Rakok képet mert a mennyasszonyunk hiányolta :D

Kép

Kép

KépKép
winchi
 
 


Gégéé hogy vagy? Majd írj mi volt a dokinál!

Az adventi koszorút nekem is össze kell raknom, az alapok már megvannak még zöldet kell lopikálnom hozzá :oops: :lol:
Ha kész lesz majd én is megmutatom.

Tündi hogy vagytok? Ritkán vagy mostanában, Bius hogy van?

Milu nagyon helyes, jó az a lovacska!

A karácsonyi ajándékokkal mi is gondban vagyunk még, szerintetek mit lehetne venni a komoly két hónapos gyermekemnek?
Ruhát vesznek anyuék, meg kaptunk pénzt utazóágyra de pl gyerekülést majd csak tavasszal akarok venni, na mondjuk nem ebben az árkategóriában sajnos ennyi nem lesz rá.
Gégéé jól írtad egy havi fizetésünk, kellett nekem is közalkalmazottnak(szociális munkásnak) menni :lol: :twisted: :lol:

KépKép
winchi
 
 


Sziasztok Lányok!

Sarmon:Milyen szép formás baba Írisz nagyon szép!!!!Kérünk szépen majd képet ha lesz idöd kedved.Aranyos az új vonalzó!

Winchi:Mi játékot veszünk a Hannusnak olyat amivel majd pár hónap múlva már tud játszani.Nagyon aranyos Matyi hát igen a nagyszülöknek unokahiányuk van,Anyú is itt volt ma :D
Vendég
 


Jaffa:Nálunk meg a gyerekorvos is a tejpépet javasolja elöször na meg neten is utánnaolvastam persze minden oldalon mást irnak.

anyany van itt egy oldal ahol vannak receptek a babáknak is.Remélem már jobban vagy!
Vendég
 


Hoppá ez lemaradt


[/url]http://www.ritakonyhaja.eoldal.hu/cikkek/babakonyha---bebietelek/fozelekek---menuk---receptek[url]

Gégéé:Mi volt a dokinál????Remélem jól vagy![/url]
Vendég
 



gégé!!!
lehet, hogy már szül?
Vendég
 


köszi az infókat.
Vendég
 


winchi!
édes a kis manóka! :oops:
Vendég
 


Remélem minden ok velük,lehet hogy csak karácsonyi ajándékokat vesznek :D
Vendég
 


Hahóóóóó!!!!

Itt vagyok! Köszi az aggódást! nagyon jól esett!!!Csak sétáltunk, meg metróztunk!

Viszont alakulok!
2110es a méhszáj, a doki azt mondta szerinte a jövő héten meglesz a babácska:) Azt mondta, hogy menjek pénteken, ha ddig nem találkoznánk, és mosolygott! Nagyon kedves volt!

Na visszaolvasok! sok puszi!

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


jujjj Matyi manó nagyon édi:) imádom!


Hű mancsa, nem semmi ez a fémallergia...én hallottam egy olyanról, hogy Nuvaring, valami gyűrű, amit asszem havonta egyszer te felteszel...állítólag jó, de persze személyes tapasztalatom nincs...esetleg nézzetek utánna!

anyany, jujj légyszi szedjél vasat, mert szörnyű sz@r a vashiány! Énn ferro folgammát szedtem, és elég olcsó is volt, és nem fájt tőle a hasam...persze szorulásom az lett tőle ezerrel!

Lara: köszi az aggódást! A hozzátáplálásról mindenki tényleg mást mond:( nehéz ügy...de majd úgyis kitapasztalod, hogy hannnusnak mi a legjobb!!!

Na megyek vissza az előző oldalra!
Puszik

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Gégéé:De jó akkor már nemsokára találkoztok :D :D :D
Keress vissza egy Sarmon hozzászólást Írisznek már van vonalzója és van rajt egy pici kép :D
Vendég
 


hannusnak boldog 3 hónapot :)

megnéztem Íriszt, nagyon kis formás-szépséges!!!!!!!!
(irigy szmájli)

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Köszönjük szépen :D Majd a hozzátáplálást meg meglátjuk szerintem mi is majd gyümivel kezdünk.Igen nagyon aranyos Írisz majd ha lesz ideje Sarmonnak akkor biztos jön mesélni na meg szép képeket hozni :D Három gyerköc mellett nem lehet egyszerü na meg a seb is!
Ma olyaaan pangás van itt!!!

Lányok hol vagytok?????Bende Trundike Ancsi...
Vendég
 


jaaaa :)

Jaffa, Sophie, Tucsinke, hettuli, Zsula meg mindenki:)

most egy kicsit én is eltűnök, sok volt a gyaloglás, elfáradtam, picit lazítok, és nem jó most itt ülnöm!

sok puszi!

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Menjél csak pihenjél!Puszi
Vendég
 


http://babanet.hu/tarsalgo/viewtopic.ph ... t=#2865257

csajok!
vannak itt képek sarmon babájáról!!!

icipici!

éééééééédes!!!

és úgy nzem, sarmon nagoyn fáradt, de jól van...
Vendég
 


és följebb is vagy 6 kép!

gégéé!
örülök, hogy jól vagy!

bende!
hol vagy?
tudom hogy ígértem egy sétát, de Zsófi nagyon nyügi volt és csak a pluszig mentünk el, meg vissza, de a visszautat már szirénával tettük meg. nem tudom, mi volt a baja...
fogacskáknak még nyoma sincsen...
Vendég
 


lara, sztem az alma a leguniverzálisabb
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


anyany:De jó hogy betetted a linket!
Édes ez a pici baba nagyon kis formás!GRATULÁLOK mégegyszer :D :D :D :D :D
Bizti nagyon fáradt meg nekem ilyenkor még nagyon fájt a sebem.
Lehet hogy Zsófi valami frontot érez.
Vendég
 


Sziasztok!

Nem értettem az első Sarmonos hozzászólást hogy Ti hol látjátok őket miről maradtam de aztán rájöttem a kis nyomozásra :D :D :D

Nagyon édes Írisz és ahoz képest, hogy milyen picúrnak született milyen kis pofácskája van. Az enyimé is picúr még de már most olyan réginek tűnik amikor én voltam kórházban vele és ismerkedtünk. :lol:

Köszönjük a dicséreteket Matyi igyekszik jóképű lenni :D :D :D
Döbbenetes, hogy micsoda erő van ebben a kis emberben hiszti terén is, nagyon erős sziréna van beleszerelve az ipari vákum mellé :lol:
A fejét meg nagyon ügyesen tartja már hason is és amikor a vállamra rakom akkor is.

KépKép
winchi
 
 


Gégéé látod hogy alakultok Ti is szépen Emmával!
Én még mindig tartom a fogadásom Mikulásra nektek!!! :D :D :D

KépKép
winchi
 
 


Jajj, Írisz nagyon édi, köszönjük anyany!
Valami nagy frontot emlegettek éjszakára, meg hétvégére, tényleg azt érezheti Zsófi. Lehet, hogy Gégéé, vagy Timmi meg szülni fog? :wink:
Kicsilány alszik, Levi meg anyósomnál akart aludni, de most telefonált, hogy menjünk érte, mert sírt, hogy "mégiscsakanyávalgondoltamaludni". Anyut is meg anyósomat is kétszer szivatta már meg, pedig lelkesen indul, hogy ottalszik, készíti a motyóját, aztán mikor tényleg aludni kéne meggondolja magát. Mondtam a mamáknak, ha meggondolja magát ne erőltessük, közel lakik mindkettő inkább elmegyünk érte, eddig 1x aludt anyuéknál, még pocakos voltam és esküvőn voltunk, de akkor mesén aludt el nagyon későn. Úgy féltem mi lesz, ha kórházban leszek, de jól bírta apával. Azért valahogyan ki kellett nyilvánítania, hogy nem vagyok vele, közölte, hogy nem pisilek soha többet. És nem pisilt, egész nap visszatartotta.
Beparáztatta a népet, hívtak, hogy mit csináljanak vele. Mondtam, hogy engedjenek fürdővizet, abba mindig belepisil és bejött, napi 3 fürdés, napi 3 pisi. Folyton ezért vitázik vele az apja, hogy nem ül be mellé a pisis vízbe. Na megérkeztek! Remélem ma jobban alszotok Anyany és Lara! Meg mindenki :lol: !
Vendég
 


Gégéé!

Mondtam apának az ismeretséget, nagyot nézett... :lol: :lol: :lol: Amikor a beceneveden említett egyből beugrottál!
Megváltozott a hajszíned azóta... :lol: :lol: :lol: ,

A fizumból nekem se tellik semmire, mert én is közalkalmazott voltam, hát még a gyedem :x . Apa viszont egész jól keres 8)

Winchi! Matyi manó annyi ÉDES ! Még a férjem is megjegyezte, hogy milyen cuki, bár a többi babaképet nem látta.

Tényleg nagy a pangás. Megyek Barátok köztöt nézni.

Kép
jaffa4
 
 


Majdnem elfelejtettem Winchi, Matyi tüneményes, ezeken a fotókon nagyon hasonlít rád, vagy csak nekem tűnik így?
Vendég
 


Mancsa!

Tök jót nevettünk a pisis történeten, bár akkor egy picit biztos aggódtál. :D

Kép
jaffa4
 
 


Hahah Jaffa, igen azóta öregedtem vagy 7 évet, híztam egy csomót, főleg most....és igen, akkor még szíp szőke voltam ;) de ti is megváltoztatok azóta :) és ez így van rendjén :)
És mi volt a te foglalkozásod?

Megnéztem az írisz fotókat! és tényleg, nagyon helyes kis kopifejű :) Nagy-nagy gratu Sarmon, megint! legyetek boldogok!

Mancsa micsoda sztorik :lol: :lol: :lol:

Winchi okés, meglátjuk ;) A fejecskéja alapján az UH dec 3at írt :)

anyany:
köszi!

Lara: puszik ;)

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Nah mivel akkor kinyomoztátok a másik topikban a képeket,két mait rakok fel:
Kép Kép
ez pedig az eddigi kedvencünk
Kép
és köszi mindenkinek a jókivánságokat!

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


gyönyörűűűűűűűűűűűűűű :lol: :lol: :lol: :D :D :D

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Gégéé!

Privi ment!

Megyek aludni,mert már apa is horkol! :)

Kép
jaffa4
 
 


jujj én is alszok, mert leszakad a derekam!

puszik!

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Jóóó reggelt!

Hmmmm hát nem bírok aludni...Ilyen szärul már rég aludtam...mondjuk nagyon durván bezabáltam lefekvés előtt...:(

Látom, nem volt éjszakai műszak!

Csajok gyertek ma többet! Bende, trundike mizu veletek?

na majd hamarosan visszafekszem, csak megvárom, hogy rendeződjenek az izületeim...fájnak a forgóim, meg a nunicsontom durván...

Na cuppp...

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Jó reggelt!

Ma én vagyok az első! :D Már 5-kor felébredtem magamtól. :shock: Annyi dolgom van mára, lehet, hogy ezért vagyok ilyen. Este vendégeink lesznek, így takarítás-sütés-bevásárlás-készülődés adventre a mai program a gyerekezés mellett. Nem tudom mennyire lesz kivitelezhető úgy, hogy már csak 1x alszik napközben.

Megy valaki a gyertyagyújtásra?

Kép
jaffa4
 
 


én voltam az első:) hehehehehehe

jujj, tényleg elég sok dolgod lesz ma :( segít valaki?
Mit sütsz? Mennyi vendég jön?

mikor alszik Milu? ebéd után?

hát kitartás neked jaffa!!!!puszik

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Ha esetleg nem lenne ötleted, mit süss

http://www.femina.hu/karacsony

itt van 101 karácsonyi főétel, és 101 karácsonyi süti :)

na én visszabújok a férjem mellé (aki nagyon horkolt egész este :)

sok puszi

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Jó reggelt!
Ma én is fent vagyok fél 6 óta, csak dumcsiztunk apával, most meg már elment dolgozni. Szegény nem győzi a haveroknak visszasegíteni, hogy az építkezésünkön mindenki itt volt. Most már a fő kőművesünk is jövő héten költözik, mert ők is készen vannak, milyen fura lesz, hogy itthon lesz apa hétvégén!

Sarmon: Nagyon szép a kicsi lány! Hogy vagy? Nagyoktól tudsz egy kicsit pihenni. Jól viselték, hogy nem voltál pár napig?
Vendég
 


Jó reggelt!

Köszönjük a dicséreteket! Főleg apukáktól! :lol:

Gégéé ahogy látom nem sokat aludtál. Te zártad a topikot és te is nyitottad ma reggel.

Juj Levinek micsoda ötlete volt. Nem semmi hogy mi ki tud pattani egy kis buksiból! És még hogy be is tartotta :shock:
De leleményes anyuka vagy jó ötlet volt a vízbe pisilés :D

Mi ketten leszünk ma is itthon Matyival Apa horgászversenyre ment. Nekem is van mit takarítanom, rendet raknom, tegnap nem mosogattam az áramszünet miatt, mert féltem, hogy az esti fürdésre nem maradt volna melegvíz a villanybojlerből.

Sarmon köszönjük a képeket! Hogy vagytok? Sebed?

KépKép
winchi
 
 


Megint itt vagyok.
Kicsit utánanéztem a dolgoknak, és fémallergiásoknak is raknak fel spirált, úgyhogy mégiscsak ezt választom. Hurrá! Félek mint állat a felhelyezéstől, kedden felhívom a dokimat. Köszi Gégéé megnéztem ezt a hüvelygyűrűt is.

Winchi: a ti apátok is nagy pecás? A mienk is pecabolond, Levinek már akkor volt kisbotja, mikor még a hasamban se volt. Meg is fetőzte a fiát mikor nyáron elvitte csónakból etetni. Velencén szokott csónakból pecázni, de csak ritkán egy haverjával, mert nincs csónakunk és nem is tag ott. A gyúrói horgásztavon tag, most süllőzni jár.
Jaj, Levi tud olyan dolgokat produkálni, hogy fogom a fejem!
És hát az aranyköpései :lol: , néha beírom nektek is, mi olyan jókat nevetünk rajta.
Nem semmi ez az áramszünet, remélem nálunk nem lesz ilyen, mert akkor nem lesz fűtésünk. Nekünk a gázhoz és a vegyes tüzeléseshez is kell az áram.
Vendég
 


Mancsa akkor sorstársak vagyunk :D
Matyinak még nincsen horgászbotja de alig volt pár hetes amikor apja bejött halpucolásból és megszagoltatta a büdös kezét, hogy szokja a gyerek. Gondolhatjátok hogy visítottam :lol:

KépKép
winchi
 
 


Winchi: ez nagyon jó volt :lol: , hát elképzelem a szitut, hihihi.
Amúgy lehet benne valami, a múltkor toltam Levit a bevásárlóközpontban, közelítettünk a halakhoz, de ő nem látta, mert háttal ült és azt mondta, hogy " igazi halszagot érzek". Én még nem éreztem, pedig utálom a halat!
Pár hete pucolták a harcsát( apa+dédipapa), azt hittem Levi csak nézi, közben könyékig benne volt ő is. Fúúújjj de büdös volt a fiam. :x
Vendég
 


:lol: mindig szoktam még fejés előtt olvasni, úgyhogy általában én zárom a napot, de tegnap nem volt erőm írni.
viszonylag korán elaludt a lánykám, de még egyszer felsírt. úgyhogy 11kor már aludt is.
aztán reggel a hülye informatikus (párom), hozott haza melót és reggel 6kor kezdett, ráadásul valaki még hívta is, és nekiállt a szobában telefonálni. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
kicsit sem voltam ám mérges rá.
mert nem csak én ébredtem fel rá, hanem Zsófi is. megetettem, de még játszani akart volna, úgyhogy gyorsan visszafeküdtem, azt általában nem tartja jó poénnak és elunja, elalszik.
most éppen negem néz, ahogy reggelizek...
Vendég
 


Sziasztok!

Anyany:Én is voltam még este de aztán már nem írtam tegnap szerencsésen összevesztünk Apával :cry: igy azóta nem beszélünk.Hannus is reggel 6-kor felébredt és úgy sírt gyorsan befutottam teljesen felköltözött a sarokba aztán beszorult úgy megijedt hogy a saját hangomat nem hallottam úgy üvöltött.Mostanába mindig elköltözik a kiságyba én meg már nem gyözöm rakosgatni a légzésfigyelöt.

Sarmon:Nagyon szépek vagytok!!!!!!!!! :D :D :D :D :D

Winchi:Matyi akkor nemsokára már horgászni is megy :D

Mancsa:Hát igen ez ilyenkor igy van sok meló egy építkezés de megéri :D Örülök hogy találtál spirált valószinü nekem is az lesz.

Gégéé:Ezt az oldalt már multkor elmentettem tök jó receptek vanak fennt :D

Jaffa:Jó sok dolgod lesz ma remélem Milu jó kislány lesz és mindent meg tudsz csinálni mellette :D
Vendég
 


Sziasztok!

Hát sikerült visszaaludnom...most keltem :oops: :oops:

Nálunk is horgászik a drága, és Emmácska is fog! :) Jó az a kis friss levegő :)

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


lara: tessék kibékülni apával!!!!! Min vesztetek ennyire össze?

anyany: sajnálom, hogy felébredtetek :(

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?