Új privát üzeneted érkezett!

Pár havas kép Dobogókőről. Az első két képen látszik a mi lábzsákunk. Ez is beköthető és szerintem jó meleg. :)

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

KépKép
KépKép
mni
 
 


Juditk: email ment.

Kép
KépKép
nebula
 
 


Kacika: boldog névnapot!

Mni: gyönyörűek ezek a havas képek!

Kép
KépKép
nebula
 
 

 
 

Sziasztok,

Kacika,
probald meg a www.pixresizer.com en ezzel kicsinyitek.

Picurok mind nagyon aranyossak imadom nezegetni a kepeket, es ha tudok olvaslak is benneteket, csak sajnos irni nincs idom.

Udv mindenkinek

Tcis

Kép

Kép
tcis
 
 


Niki!
Gyönyörűek a képek, jól tettétek, hogy kirándultatok egyet. A lábzsák is tuti!

Kmanna!
Ugyanaz biztosra, mert a felső kép ua, mint ahonnan én rendeltem, az alsó képen meg a narancssárgán látszik ugyanaz a cicás matrica ami a mienken is van, meg a bekötő nyílások is látszanak a narancssárgán...
Persze ez a bolt itt van tőlünk 15 percre, de nem jutott eszembe, hogy ott megnézzem, :? :? Mostanában jártam már így, hogy utána megláttam kevesebbért....
Nah, ezt most jól kiveséztem.
Remélem Panka már jobban van. :wink:

Judit!
Becsszó, holnap reggel a témával kezdem, pihent fejjel talán normálisabb gondolataim lesznek....
Így görbüljek meg. :lol: :lol: :lol:

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Judit(k)!

Én is fogok válaszolni a nap folyamán,ígérem!!
Amúgy nálunk is a család java elfelejtette Olika névnapját :(pedig benne van a naptárban...még nincs benne a rokonok tudatában úgy látszik :?

Judit18!

Hát Krizsi jobban elvolt a kockákkal :lol: de azért azóta már Olika is felfedezte és játszott is vele.

Pumperka!

Szupi a zsák.Nekem is van hasonló Hauck-os.Ja és én még plusz a babakocsiba igazi báránybőrt rakok....nem pártolom az igazi állati bundákat(állatvédő lévén) meg stb..de ez már régóta megvan,akkor meg már használjuk is...nagyon szupi meleget ad alulról.

Niki!

Úgy értettem h privát csináltattam eddig naptárat h elvittem CD-n a képeket a fotóshoz és ő csinált belőle ,szal nem DM-s vagy Rossman-os.....de most kipróbálom ezek közül valamelyiket(úgy látom tök ugyanaz a választék a kettőnél)

Eszter,Judit(k)!

Ahogy írtam már nekünk is asztmatikus hörgősz@rja van Olikának...épp most is vasárnap óta megint kijött neki :(...inhaláljuk őt ezerrel,remélem hamar túlleszünk rajta.

Eszter!

Ti mit kaptatok rá?

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Nagyon szépen köszönöm a névnapi köszöntéseket! Nagyon aranyosak vagytok, jól esett!!

A fotókicsinyítéses ötleteket is köszönöm, meg lesz oldva.
Addig esetleg Niki egyet küldhetek neked , és lekicsinyítenéd? Csak azt a fürdőset, amit korábban fel szerettem volna tenni.

Priviben akár, ha elküldöd az emilcímed, arra el tudom küldeni, előre is köszi.

Judit, én tegnap összeírtam, majd valamit elbénáztam, és nem rakta el a piszkozatok közé, hanem kitörlődött. De ma újraírom, és küldöm!
Vendég
 


Niki, jaj de jók a havas képek! Úgy szerettem volna én is kirándulni menni a hétvégén, valami havas helyre, de a férjem....ki nem mozdulna a meleg lakásból :evil:
Vendég
 


Jó reggelt!

Kacika, a profilban benne van az email címem, várom a képet. :)
Köszönöm a havas fotó dicséreteket, nálunk pont fordítva van, én szívesen vagyok itthon és Feri mindig menne valamerre. :)
Panny, jobbulást Olikának meg persze minden beteg Babának!
Tcis, köszi a segítséget, pár kép Rólatok??? ;)

KépKép
KépKép
mni
 
 


Tcis, mik derülnek ki? :shock: Rég eltűntnek hitt tagok olvasgatnak! :wink: :lol: Pár sort azért tudsz írni magatokról?

Kacika, boldog névnapot!
Vendég
 


Tcis!
Tényleg írj magatokról! :wink: :D :wink:

Judit(kmét)!
Ment az e-mail. :wink:

Zsu!
Te is kevesebbet vagy mostanában. :( :(

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Pumperka, még nem tudok leszakadni a lábzsák témáról :)
azt írják, hogy a legtöbb babakocsiba beköthető .

a miénk elég spéci formájú kicsit kagyló alakú...honnan tudjam vajon, hogy ebbe beköthető-e? meg gondolom az övek sem minden kocsiban ugyanott vannak....
pedig nagyon tetszik, szívesen vennék ilyet...

és vajon az esernyőkocsikba beköthető? most akarom megvenni amit egyszer mutattam, mert hogy elutazunk a nagy babakocsi anyósommal együtt már nem fog beférni :) és ha ott el akarunk menni sétálni akkor az esernyőkocsiba kellene a lábzsák

na ezekre nem feltétlen tőled várom a választ csak filozofálgatok :)

KépKép
judit18
 
 


ja persze a Quinny-hez (a babakocsinkhoz) lehet lábzsákot kapni de az 13,000...meg épp nincs is a Brendonban

KépKép
judit18
 
 


Sziasztok

Nagyon jók a képek!!!!

Nem tudok hosszabban jönni. Ádám beteg vasárnaptól. Hétfőn függönyt raktam fel két székre állva és leléptem, mintha egyen állnék. Hatalmasat estem a gerincem aljára. Tegnap feküdtem, de úgy érzem most is megyek vissza az ágyba. Mára Réka is berekedt, köhög. :(


Puszi Nektek!

Kép
Kép
tündérmanó27
 
 


Zsu, köszi Neked is!

Niki, küldtem kettőt :oops: :)

JuditK, nagyon szívesen, ha kell még ilyen feladatban segíteni, vagy valamit kitölteni, szólj!
Vendég
 


Tündérmanó, jjjaaaj, ahogy olvastam, szinte éreztem a hátamon a fájdalmat! Jobbulást, meg a gyerekeknek is.

Enyéim végre nem köhögnek :lol: Legalább két hétig tartott.
Vendég
 


Tündérmanó! Pihenj sokat! Még szerencse hogy nem történt nagyobb baj! Remélem nem tört el semmid! Ez a farkcsont iszonyúan tud fájni!
Ádám jobban van? És a kis Réka?

Juditkmét: Elküldtem én is a doksikat! Szólj, ha van még.

Kacika: Boldog névnapot!!!

Mni: Nagyon szépek a képek! Mit szólt Lillácska a hóhoz??? Nálunk sajnos alig esett, azt is utána elvitte a havaseső. :cry: Pedig úgy mentünk volna mi is hócsaládot gyártani! Pepike! Ügyik vagytok!

Pumperka: Nagyon szép nagyfiú Zsombika! És nagyon tuti a bundazsák! Mennyit alszik kint a levegőn? Nagyok jól vannak? Anyóssztorit még nem hoztál. Fülhegyezve várjuk, csakhogy megnyugodjunk: másnak sem könnyebb egy fiús anyával bírni :roll: (mellékesen megsúgom: resszkess kismenyem! nem lesz könnyű sorod!)
Erről jut eszembe, Bosek kislányáról vannak az iwiwen új képek. Annyira szép az a kiscsaj is! Sajnálom, hogy Anyukája nem jön hozzánk.... :cry:

Zsu: Te is jöhetnél gyakrabban! Hogy van Vikó fejecskéje? Azóta már stabilabb?

Éppen mit főztök az Apróknak???
Én most vegyes zöldségből (krumpli, répa, zellergumó, petrezselyemgyökér) főzit barnarizzsel, cs.mellel, sajttal. Ez utóbbit most vezetem be, hiszen lassan kettőre kell csökkentenem a szopik számát, addig jó lenne hozzászokna több tejtermékhez. Natúr Activiát már teszek a gyümölcshöz tízóraira. Azzal nem volt gondunk.

Livi
Kép
Kép
lusie
 
 


JuditK!
E-mail ment.

Mni! Mi csak itt sétáltunk egy nagyot vasárnap a hóban. Boróka nem sokat látott belőle, mert szinte végig aludt.

Lusie! Nálunk még mindig van hó. :lol: Bár már sok mindenre nem alkalmas, de ha kinézek még minden fehér.

Pepike! Nálunk is gyártott Petra hóembert. :lol: Sajnos a tegnapi olvadásban már egy kicsit megrogyott.

Tündérmanó! ejnye-bejnye. A létra hol volt? Pihenj sokat, már amennyit a picik engednek.

Tegnapra én is beteg lettem. Rettenetesen folyik az orrom. Remélem Boróka nem kapja el, bár szerintem erre nem sok esélyem van. :(

Panny! Hatalmas gratula Márknak!

Pumperka! Nagyon jó a Bundazsák, Én sajna nem bundásat vettem, remélem az is elég lesz a nagy hidegben. Bár Boróka nem szokott kocsiban aludni, csak ha sétálok vele.

Kacika! Így utólag is boldog névnapot!

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Lusie, Petramama, köszike :lol:
Lusie, és Boseket milyen néven lehet megtalálni az iwiw-en?
Mellgyuszi rendben?
Vendég
 


Boseket= Bábik ....hogy is hívják?
Vendég
 


Beugrott, Bábik Blanka!!
Tényleg cuki képek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.26 19:59-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

Én is olvasgatlak titeket, csak írni nincs energiám. :( Apátlanul vannak jobb és rosszabb napjaink. Végül nem ma, hanem csak szombaton jön haza a férjem 4 hét távollét után. Viszont a hétvégén hazaugrott majdnem 2 napra Bécsből. :)

Nem tudok mindenre reagálni, csak ami hirtelen eszembe jut.

Kacika! Én régebben a PS-sel kicsinyítettem, de most nincs fent a gépen, így a netről töltöttem le egy magyar nyelvű képszerkesztőt. Az XnView-t. Azért szeretem, moert csoportosan is lehet vele átnevezni, kicsinyíteni és mindenfélét csinálni a képekkel. Itt le lehet tölteni: http://www.szoftverbazis.hu/szoftver/?id=HM7

Betegeskedőknek jobbulást!

Az fényképkönyvek, naptárak nagyon jók! Én is letöltöttem a programot, lehet én is csinálok majd. Nekem is ez az 5 képes változat tetszik, csak én nem tudom eldönteni, hogy 5 különböző kép legyen, vagy úgy legyen, mint Pumperkánál a fő kép részleteivel. Pumperka változata művészibb, de én meg nagyon nehezen választanék ki csak 1 képet.

Gratula Márk helyezéséhez! Ügyes fiú! Mennyi ügyes nagytesó van itt a topikon!

Fényképek jók! :) Mindegyiket nagyon jó volt nézegetni! (Bocsánat, hogy most csak néhányat emelek ki.)

Mona! Nagyon jó let a hinta! Ügyesek vagytok! Édes a szundikáló Nóri is.

Judit18! Nagyon édesek a hócsodáló képek! :D Mi Lucának nem mutattuk még a havazást. Majd legközelebb. Férjnek füle érjen bokáig! :)

Lusie Petije nagyon nagy fiúnak néz már ki a sok foggal. :lol: Luca még fogatlan banya. :)

Nikiék képei meg olyan szép hangulatosak! Az otthoni kép is szép, rendezett, leisztult. Hiába imádok fotózni, se gépem, se türelmem az átgondoláshoz, beállításhoz (se jó fények, környezet) nincs most itt hozzá. Niki! Ilyen ügyesen épít már Lilla? :wink: :P

Pankalini édes! Hasonló szeme van Lucának is.

Na ennyire futotta most nagyon felületesen. Puszi mindenkinek!

Ha felébred Luca, lehet, hogy még megpróbálunk ma röntgenre eljutni a pukli miatt, ha nem futunk ki az időből. Ma postán is voltunk 220.000.-FT-ra fizettem be számlákat :( :evil: , majd kötelező biztosítás felmondás, újrakötés, majd OEP. Szóval rohanok. Fel is ébredt.

biribon
 
 


Megtörtént a "nagy vásárlás", és lőn lábzsákja picurPankának :) Mindenkinek mégegyszer köszi a képeket, infókat. Végül - mielőtt megrendeltem volna a netről - elszaladtam a Faktumba, és találtam 5500ért egy pihepuha belsejű, beköthető zsákot. (így nem kell Pestre mennem érte vagy futárnak fizetnem). Szóval a babakocsink téliesítése megoldódott!!

Pumperka,
sajna Panyó még mindig taknyos, én már nem is tudom mikor fog elmúlni..plusz tesóméknál a legkisebb bárányhimlős lett, Pankával imádják egymást, sülve-főve együtt, ha családi tali van. Két hét a lappangás...szóval most paramami majrézik ezerrel..úgy sajnálnám, ha viszketne szegénykémnek.. :oops:

Panny,
mi egyszer anyukámtól kaptunk egy bárányt (mármint bőrt :) ), és azzal a lendülettel landolt is a szekrény mélyén. De most jó ötletet adtál, nagy zimankó esetén lehet én is bedobom a kocsi aljára.

Kacika,
férj-ügyben: nekem már tökmindegy lenne, hogy hol, hóban-fagyban vagy bent melegben, csak együtt lennénk már egy napot :roll: 12én lesz idén a harmadik premier, aztán megint műsorvezetések, stbstbstb, talán szenteste találkozunk :( :(

Tündérmanó,
jobbulást Nektek!

Lusie,
én elég óvatos duhaj vagyok kaja szempontjából. Még az olajat se mertem eddig megkockáztatni, a doki mondta, lehet, meghajtja..szóval én még halogatom. Ma evett Panyó először brokkolit, egész komálta..Húsból csak csirkét vagy pulykát kap, sajtot még nem. Joghurtot (bébi Humana vagy Nestlé) gyümivel szoktam keverni tízóraira, túrót pedig csak Hippeset evett eddig gyümivel. Én úgy vagyok vele, hogy itt van még egy egész élet, hogy kóstolgasson, ízlelgessen, minek rohanni? Azzal nem hiszem, hogy lett volna gond, hogy egy baba 1-2 hónappal később kap vmiből. (ja főziben eszi még: répa, fehérrépa, sütőtök, cukkini, borsó (bébiételes), cékla, mindent felesben krumpival tejjel vagy tápszerrel hígítva).

Petramama,
Neked is mielőbbi gyógyulást!

Biribon,
megvolt a pulkiröntgen? A csekkeket hagyjuk is... :twisted: Szombatig már nem sok van, kitartás!!!

KépKép
kmanna
 
 


Kmanna!

Akkor tedd csak be azt a báránybőrt a babakocsi aljába..tuti melegen tartja alulról, ami nagyon fontos :wink:

csekkek:hát ne is mondjátok :( :shock: :( :? ...már ki vok tőlük én is...

Nálunk is elég jól megmaradt a hó..ma voltam Krizsivel szánkózni is kárpótlásul amíg a Márk az apjával a Madagaszkár 2-n volt a moziba.

Judit(k)!

Bocs ,de már semmi erőm....de ígérem holnap elküdöm ha még aktuális.


Olika egy zabagép :shock: :lol: ..reggelente meg este 3dl tápszert iszik meg lazán,délelőtt legurít egy túrókrémes gyümis HIPP-et,aztán ebédre nagy üveges bébiétel egy baba joghurttal párosítva,azután délután kb.3dl tejpép :shock: ..nem csoda hogy több mint 10 kg.Ja és még betegen is ugyanúgy eszik :shock: :lol:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Biribon!
Kitartás!!!!!!!!!!!!!!! Tudod, már csak 3-at kell aludni. Az én gyerekeim is mindig visszaszámolnak, mindig van mire várni. :lol: Most pl. a Mikulásra. :lol:

Kmanna! Én is tartok most a bárányhimlőtől. Keresztlányom most mászott ki belőle, ezért nem is együnk még a hétvégén Sopronba, mert ki tudja kit fertőzött meg még a családból. Erre Petra ma azzal jött haza az oviból, hogy az egyik csoportban alig van gyerek, mert bárányhimlősek. Hurrá!!!!!!!!! Eddig sikerült megúszni. Én hülye állandóan halogattam az oltást. Mert úgyis annyit kapott az idén (2 kullancs, meg a 6 éves), de ha most nem kapja el tuti beoltatom. (Sajnos az ismerőseim között 2 helyen is lett szövődménye a bárányhimlőnek.)

Segítsetek nekem: tudtok valami olyan ingyenes képszerkesztőt, amivel 3 képből tudok egyet csinálni. A naptárhoz kellene a címlapra, de olyan széles a hely, hogy egy kép hülyén néz ki, és azt találtam ki, hogy összemontíroznám a 3 gyermekem fotóját egynek, csak egyszerűen egymás mellé. De én olyan béna vagyok az ilyenekben. Vagy ha valakinek átküldök 3 fotót, megcsinálja nekem?

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Panny! Ez az én gyerekem 3 napi adagja! :shock: :shock: :shock: Pedig mostanság panaszom sem lehet az evésére. :D

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Tündérmanó! Kérdezted, hogy elmentünk-e szemvizsgálatra? Még nem. :roll: A neurológus viszont úgy látta, hogy nincs vele gond, így egy kicsit lenyugodtam. Még figyelgetjük. Sajnálom, hogy Ádám beteg és te is megütötted magad. :( Jobbulást mindkettőtöknek!

Tcis! Gyere mesélj! :lol: Fotót is hozhatnál Christianról. 1 éves szülinap? :D :wink: Olaszországban milyen oltások kötelezőek? Miket adattok be? Ott milyen gyakran mentek dokihoz a babával? Védőnőszerű intézmény van? Légzésfigyelőt ott ajánlják? Pl. vki azt mondta, hogy Fr.o.-ban nem "divat".

Erről jut eszembe, svájci anyukánk, babánk hogy van, mi van vele? Furcsa, hogy ő aki olyan rendszeresen jött, most ennyire nincs... És még van jócskán hiányérzetem... Szilvánusz, Földim (Egyébként persze, a gyertyatartók és vázák voltak az erdélyiek az esküvőn. A gyertyatartóra Sári és István volt ráírva, a váza meg templomi kehely. A násznép fontosabb szerepet betöltött tagjai közt osztottuk szét a kelyheket a virágokkal, a gyertyatartót meg mindenki hazavihette. :) És börtönudvaron volt a lagzi, így a meghívó is vicces börtönös szövegű lett, sőt a rajz is rajta, amit egy képzőművész barátom csinált.), Melinda80... Stb., stb.

Most kicsit visszalapoztam egy évvel ezelőttre, novemberre. Ott láttam Pepike Pókerarcos köszöntéseit. :) Meg, hogy AFP értékeket is írtatok a táblába, meg felszedett kilókat... Nem akarnánk valami új táblát vezetni? Olyan nosztalgia fogott el. :) Pl. fogak száma, kilók, centik. :D :roll:

Néztem az AFP értékeket, hát, voltak jócskán átlag felettiek és alattiak. Volt nagy izgulás akkor? Esetleg plusz vizsgálatok? Nekem is átlag alatt volt (0.71), hát kicsit aggodalmaskodtam... (De látom, Jim is tudott aggodalmaskodni a tökéletes 1,1-es AFP értékével. :D) Az AFP-nem összefüggés nálam is bejött. :))
Pati meg a kúrálandó Kókuszáról ír... meg "vidéki kisváros Egészségházában női vécére menni kismama kantárosban":DDD Jó vicces történetek voltak akkor. :) És micsoda szexi és nagyon kerekded pocakfotó van Jimről! :o

Na, visszatérek a jelenbe, mert aludni is kellene...

Petramama? Ti hogy vagytok?

Kmanna! Drukk, hogy ne legyen Panka bárányhimlős. Bár, jobb, előbb-utóbb átesni rajta. De persze soha nem hiányzik. De ha te átestél rajta, az anyatej valószínű, hogy még védi.
Akkor ti sem vagytok túl sokat együtt férjjel. Februárig nálunk is böjtös lesz... :(
Lucával eljutottunk ugyan a röntgenre. Egyszer meg is kíséreltük a felvételkészítést, de Luca olyan szinten sírt és vergődött (csak mert pár mp-ig mozdulatlanul kellett volna feküdnie), hogy édesanyámmal nem tudtuk megtartani. Bemozdult a kép. Másodjára már mi nem engedtük, mert akkor sem tudtuk volna megtartani, feleslegesen meg nem sugarazzuk. A dokinő azt mondta, nem baj, csak miattunk kérte e röntgent, hogy ne izguljunk. Csak figyeljük a puklit, hogy nem nő-e?

Panni! Olika tényleg iszonyú sokat eszik! :O Luca régen evett 260-300-akat reggel. Most már 200 felett ritkán eszik. Babaételből kb 1 üveg napközben + 150mili tej. Mi holnap megyünk védőnőhöz méreckedésre, hát, kíváncsi vagyok, hogy meg tudjuk-e majd mérni... Nem tűri a korlátozást Luca... :evil: Kis akaratos.

Petramama! Ma mondta a férj, hogy talán pénteken jönnek haza. De nem biztos. Lényeg, hogy lehet tudni... Állandóan változik. :?
Szerintem a naptárprogramban 3 képet is tudsz egymás mellé tenni. A méretet te tudod az oldalainak huzogatásával állítani és plusz képet is be tudsz oda szúrni. Egy helyre én is 2 képet tettem.

Na, jóccakát mindenkinek! Alvás! :D

biribon
 
 


A bárányhimlő undorító, középkori betegség és istenverése maradvány a régmúltból....

Én, aki oltás ellenes vagyok bizony ha megtehetném, akkor nem engedném, hogy átélje a gyerekem.

Ákosom volt bárányhimlős, soha el nem fogom felejteni............ Rosszabb, mint a krupp, legalábbis én nagyon rosszul éltem meg........ Főleg, mikor utána olvasva megtudtam, hogy ezek a gennyes kelések a bélrendszerén, a nyálkahártyáin és mindenhol ott vannak. A kis fütyijén.......

Ajjjjjj, gyerekek, nagyon szar volt......


Szóval ha lehet, inkább ki kell kerülni, mint azt mondani, essen rajta át korán, annál jobb......
Vendég
 


Mi is tervezzük az oltást, mert azt mondják, nagyon durva tud művelni mostanában a bárányhimlő, de azt mondják az sem biztos. Attól még elkaphatja. És az viszont kifejezetten veszélyes, ha felnőttként esik át rajta. Főleg mondjuk, ha épp terhes. Régen mondjuk egy tök általános gyermekbetegség volt, gyakorlatilag majdnem mindenki átesett rajta és kész.
Viszont azt is mondják, hogy oltás mellett nagyon enyhe lefolyású a betegség, az viszont egész életen át védhet. Szóval 1 éves kora után valószínű, mi is oltatunk.

biribon
 
 


Biribon!

Mekkora az esélye, hogy felnőttként fogja el kapni, és éppen pont terhesen?????


Minimális......
Vendég
 


Biribon!
Tényleg el lehet kapni oltás után is. Dorka 3 évvel az oltás után elkapta a szomszéd kissráctól, de 5 pöttyel megúsztuk. :lol:

Húgomék meg úgy jártak, hogy éppen beoltatta Annát, és erre 1 hét múlva pöttyös lett. :shock: Először még a doki is azt mondta, hogy csak oltási reakció. De amikor már 50 pöttye lett, akkor már azt mondta, ez normál bárányhimlő. Valószínűleg az oltás előtt pont egy héttel nyalta be valahol. :shock: Viszont így egyáltalán nem vakarózott. :lol: Viszont így tuti már a védettség. :lol:

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Mona! Simán lehet. Ha nem volt gyerekként... És van kisgyereke, aki éppen himlős... Hmmm?????????

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Szasztok!

Petramama: A photoscape nagyon jó program, ingyen letölthető, minden szempontból kombinálhatod a képeket, nagyon frankó keretek, szépia funkció, stb. van benne. Ja és persze egyszerű halandók is elboldogulnak vele. De ha gondolod szívesen megszerkesztem Neked!

Panny: Nem laza Olika! Ennyi kaját! Még engem is megtöltene 3dl tej! Ez az extra igény biztos a hirtelen mozgásfejlődésük miatt van. Peti is 10,8 kg! Hogy tetszett Márknak a Madagaszkár 2? Krizsike hogyhogy nem ment??? Olcsit elvittte Apa két hete, teljes extázisban volt. Sajnálom, hogy az első mozizásánál nem lehettem ott, de majd Petinél! Leginkább bábszínházba szeretném vinni, de ez is lehetetlenség Petykával. Még jó, hogy az oviban elég gyakran van ilyen program.

Jelentem, nálunk is taknyos ismét a két gyerkőc! Már vártam... :cry: Ez a bárányhimlő tényleg megosztja a véleményeket. De szerintem aki látott már durva szövődményt, az nem nagyon gondolkozik. Állítólag az esetek 10%-át érinti a súlyos szövödmény, azért ez nem kevés szerintem! Én mindenesetre beoltattam a nagyobbat, nehogy kórházban kössünk ki. Régen nem volt ilyen durva azért, vagy a média nem kapta fel? Hiszen általában ez mindenre igaz, kicsit túllihegik a dolgokat manapság.

Kmanna: A kajákat illetően tök igazad van, tényleg ráérsz. Én csak a tejecske csökkentése miatt nyomom gyorsabban. Én kb. két hete teszek egy kávékanálnyi olajat a főzibe, a zsírban oldódó vitaminok miatt javasolt, Petit nem hajtotta meg szerencsére, a tegnapi sajt sem csinált problémát.

Biribon: Ez a nosztalgia jó, az AFP engem is szivatott rendesen. Mennyit bőgtem, te jó ég! Nekünk magas lett. Tábli vezetés jó ötlet. Niki???

Ui: Olcsi újabb aranyköpései:
- Nem akart a helyén aludni, ezért Apa kijelentette, hogy ha cirkuszol, kiteszi az alvósállatkája szűrét. "Apa, és fájni fog neki? Mi? Hát ha kitéped a szőrét?"
- "Apát az erdőig, Téged Anya az égvilágig szeretlek!"

Livi
Kép
Kép
lusie
 
 


Mona! Én nem nagyon szeretnék majd azon parázni, ha babát vár majd Luca, hogy nehogy akkor legyen bárányhimlős. Van rá esély.
Ezért oltás után én azért fogok drukkolni, hogy essen át rajta, de akkor már egy könnyű, enyhe lefolyású himlőn.

Lusie! Igen, láttam, hogy neked jó magas volt az AFP. Nem csodálom, hogy izgultál, főleg a magas értékek inkább irányadóak. De legalább UH-on az jobban is szűrhető. És milyen kis belevaló kölköd lett! :)

Petramama ti oltattok?

Na, jártunk védőnéninél. Megint agyba-főbe dícsérték Lucát, hogy milyen szép, jó formájú, milyen jókedvű, mosolygós, érdeklődő. :D :oops: :roll: 8.75kg és 70cm. :)

Sikerült a biztosítást is végre elintézni. Büszke vagyok magamra. :roll: 8) Már csak azt a fránya gyedet kellene elintézni. De már nekikezdtem. :lol:

biribon
 
 


Sziasztok!

Bocsi, csak egy kicsit megint idepofátlankodok, olvastam,hogy a bárányhimlőről értekeztek.

Nálunk a 3 gyerkőc most esett át rajta, nem volt az égvilágon semmi gondunk, minimális viszketés,kis hőemelkeldés, az első gyereken volt a legkevesebb pötty,a harmadikon a legtöbb.

Az egész ovin végig tarolt a himlő, de szerencsére, szövődményes eset nem volt eddig.

Nálunk a gyerek doki sem pártoltaza oltást, azzal indokolta, hoyg még elég kevés a tapasztalat vele.
Azt én sem szerettem volna, ha lányok felnőttként, terhesen kapják majd el, főleg,hoyg tényleg a hosszú lapangási idő miatt nehéz kikerülni.

Gyerekek nagyon szépek mindenkinél!


Üdv
Mosoly
mosoly
 
 


sziasztok!
nem felejtettelek el benneteket, csak bekreppált a laptopom, ezzel fuccsoltak a szopiközbeni netezésnek...
napközben meg nemsok esélyem van az asztaligépnél netezni, mert Máté azonnal kiszúr és hiv játszani... :(
nagyon hiányoztok!
nincs is időm visszaolvasni sem :( remélem mindenki jól van!

velünk minden rendben, Máté két hete kb 8.46kg volt, 6 foga van, felső 4 metsző és alul a két egyes. :)
de megint küzd a fogakkal, csak most nem látom melyikkel... :)
eszik sokmindent, már húst is megkóstltuk!!!
kúszikmászik, ül, áll. már lassan egy hónapja. járóka széle mellett téblábol, kicsit oodébb megy... :) csudaédes :)
igyelszem majd néha jönni, de most nem sok esélyét látom...:(
pusz mindenkinek!

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Lusie!

Márk oda volt a filmtől,nagyon tetszett neki :wink:
Krizsi azért nem ment mert nem igazán szereti se a TV-t,se a mozit,se a meséket a TV-ben,ő inkább csak hallgatni szereti élőszóban egyenlőre.Én is jobban kedvelem a bábszínházat(van is bérletünk a srácokkal+az ovival is mennek havonta 1x)de néha belefér a mozi is :wink:

bárányhímlő elleni oltás:én képviselem azt az oldalt hogy sztem fölfösleges a gyerek immunrendszerét még egy oltással terhelni...persze előfordul szövődmény,de ez régen is előfordult és sajna már beoltott gyereknél is előfordult!!!És nem beszélve az oltások lehetséges mellékhatásairól amiről általában senki nem beszél és nem tájékozatnak róla a dokik sem!!!A legjobb barinőm a GlaskoSmith Kline gyógyszergyár Gödöllői részlegén minőségbiztosítási vezető és ő maga egyetlen választható oltást sem adatott be a gyerekeinek(pedig nekik ingyen lenne)mert eléggé részletesen ismeri a lehetséges mellékhatásokat.Én nem oltatom be egyiket sem!
Én is voltam anno bárányhímlős és a srácaim is voltak már.És igen,volt rajtuk rengetek pötty de túléltük korlátozott vakarózással és mentolos hintőporral.Én tudtam hogy még a bélrendszerükbe és a hugyhólyagban is vannak ilyenkor kis kelések... :? :(

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Bárányhimlő? Nálunk pont aktuális kérdés.
Tesóm lánya bárányhimlős lett. Ha a szüleink voltak náluk tegnap, és ma meg hozzánk jönnének elhozhatják a vírust?

Meddig fertőz?

Rohadtul nincs kedvem két gyerekkel a bárányhimőhöz most. :(
Vendég
 


Lusie, a héten voltunk a hathetes kontrollon, már csak halvány törésvonal látszik a buksiján, szépen meggyógyult. :D
Előfordul még néha, hogy elesik, de már szépen vissza tud ereszkedni a földre állásból.

Amilyen gyorsan felállt (a többiekhez képest), most az ülésben el van maradva kicsit (nem zavar, csak mondom :) ). Sok babát láttam már szépen ülni, ő még csak most kezdett el támaszkodva féloldalasan ücsörögni.

Pumperka, ahogy nőnek a gyerekek, fogy a szabadidőm. :? Ha megy is a gép, olvasgatok itt-ott (mail, fórum) és részletekben válaszolgatok, írogatok, ha hagyják a csöppek.
Vendég
 


Kacika!
2-3 hét a lappangási ideje és a pöttyök megjelenése előtt 1-2 nappal és az utolsó pötty pörkösödéséig fertőz. Tudomásom szerint. :lol:
Ezek szerint a szüleid, ha meg is fertőződtek (ezt azért kétlem), akkor még nem fertőznek.

"A betegség rendkívül ragályos: cseppfertőzéssel terjed, és használati tárgyak is közvetíthetik. A lappangási idő - körülbelül 14-21 nap - után jelentkeznek az első kiütések. A beteg azonban már 1-2 nappal a jellegzetes foltok megjelenése előtt is fertőz. Ha valaki elkapta a betegséget, általában két hétig nem panaszkodik, amíg a vírusok a szervezetében szaporodnak. Bárányhimlő járványok kialakulása leginkább a téli és tavaszi hónapokra jellemző. A betegség lefolyási ideje 1-2 hét. ...............A gyógyulást kimondani a pörkök leválása után lehet, de maguk a pörkök már élő kórokozót nem tartalmaznak."

http://www.gyermekbetegsegek.hu/baranyhimlo.aspx

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Biribon!

Én be fogom adatni Petrának is és Borókának is. Petrával most megvárom, hogy elkapta-e az oviban. Bár most olvastam, hogy a fertőzést követő 72 órán belül beadva a szövődmények még elkerülhetők. De szerintem nálunk ez már eltelt. Meg a héten már nem nagyon tudnám neki beadatni.
Borókát meg majd másfél éves kora körül.
Mivel általában télen és tavasszal vannak a járványok, így a jövő szeptember-október szerintem a jó időpont.

Védőoltással elkerülhető a súlyos lefolyású bárányhimlő


A bárányhimlő elleni védőoltással kapcsolatban fontos tudni, hogy a vakcina kb. 90%-os hatékonyságú. Ez azt jelenti, hogy a beoltottak 10%-a megfertőződhet bárányhimlővel az oltás után is, a betegség azonban az oltottakban sokkal enyhébb és gyorsabb lefolyású – többnyire csak néhány pöttyel jár -, a szövődmények pedig biztosan elkerülhetők az oltásnak köszönhetően.

Gyermekeknek és felnőtteknek is beadható a bárányhimlő elleni oltóanyag


A védőoltás 9 hónapos kortól adható, de érdemes megvárni vele a 15 hónapos kort. Megfelelő védettség eléréséhez 12 éves korig 1 oltás, míg 13 éves kor felett 2 oltás szükséges. Bármilyen más védőoltással egyidőben beadható, de csak ellentétes oldalra vagy karba. Nem szívható össze egy fecskendőbe egyik oltással sem. Oltással 15-20 nap alatt alakul ki a védettség, míg a bárányhimlő lappangási ideje 14-21 nap. A megfertőződést követő 72 órán belül a védőoltás elvileg még hatásosan megelőzheti a súlyos betegség kialakulását.

http://gyermekbetegsegek.hu/varicella.aspx

Na, mára ennyit az okoskodásaimból. :oops: :oops: :oops:

Szia Zsu! Olyan jó téged is itt olvasni!

Kölyök! Lógj meg gyakrabban Máté mellől! Fotó???

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Sziasztok, bocs, hogy nem jövök, de mindenki beteg volt rajtam kívül, plusz Laura nagyon nyűgös. Éjszaka is rengetegszer felsír, gondolom az első fogacska végre elő szeretne bújni.
Most is hív a családanyai kötelesség, úgyhgy megyek. :(

Kép

Kép
mzx
 
 


Sziasztok!

Én is jó régen nem írtam megint, de bevallom nektek őszintén valahogy nincs kedvem mostanában. Nagyon fontos nekem ez a fórum, kötődöm hozzátok lelkileg, de valahogy olyan hiányérzetem van vele kapcsolatban. Mindig olvaslak benneteket, aztán mikor odajutnék, hogy írok, valahogy azon veszem észre magam, hogy nem tudok miről. Mert csak magunkról nem akarok, viszont a témákhoz meg sokszor nem tudok hozzászólni, vagy olyan erőltetettnek tűnnék magamnak.

Bundazsák témához: nem tudok hozzászólni, én valszeg nem veszek, mert Marci nincs annyit babakocsiban, aludni meg sosem. Én inkább magamra kötöm, ami egyre nehezebb feladat, mert már 9300 gr és 75 centi.
Bárányhimlős témában: és Pannyval értek egyet maximálisan, de fene tudja, lehet egyszer rámjön a hoppá, és mégis oltatok minden ellen.
Betegség témában: olyan rossz olvasni, hogy mindenhol kisebb nagyobb betegeskedések mennek. Én nem értem, ez a mi időnkben is így volt szerintetek, vagy tényleg van valami a levegőben. Gyanús, hogy nálunk is újabb takonykór kezdődik, mert ma már sokat tüsszentett és nyűgös is volt.
Férjüket ritkán látó anyukák: na ez a legrosszabb, amit el tudok képzelni, Kmanna, Biribon és akik még sokat vannak egyedül, nagyon nehéz nektek, elismerésem, hogy ilyen kiegyensúlyozottak tudtok maradni.

Kölyök: jó olvasni rólad, kár hogy nem tudsz jönni, de tudod hogy van ez, az ember arra szakít időt, amire akar.
Tündérmanó: köszi a hiányolást és sajnálom a balesetet, remélem kipihented magad. És gyere csak szépen gyakran.
Mona: szupi a hintád, és oda ne add senkinek a "receptet". Szerintem szabadalmaztatni kellene annyira fasza lett.
Panny, Beuska: nagyon ügyesek a gyerekeitek! Én antitálentum vagyok mindenféle sporthoz, kíváncsi leszek marcival mi lesz.
Pumperka: jó régen kérdezted, marci szobája még sehogy sem áll, de előszoba tapétázás készen van!

Mosoly, Marla Singer, Tcis, de jó volt hallani rólatok, mégha csak tömören is. Nem akartok bővebben jönni?

Hoztam két képet is tököskéről.

Kép Kép

Szilvánusz

Kép

Kép
szilvánusz
 
 


Szia Szilvánusz!

Klassz h jöttél :wink:

Marci egy ihazi kópé!
Nagyon tetszik a haja színe,olyan selymesen szép!!

Azért gyere sűrűbben lécccci!!! :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny: köszi, igen tök szép szőke a haja még mindig és egyre szőkébb. Azért a tieid is nagy kópék! És milyen ügyesek!

Szilvánusz

Kép

Kép
szilvánusz
 
 


mármint egyre hosszabbat akartam írni! :)

Szilvánusz

Kép

Kép
szilvánusz
 
 


Szilvánusz!

A felső tököskés kép a szívügyem.....

Ahogyan huncutul odaröhög..... Éééééédes!
Vendég
 


Kölyök, Szilvánusz! Jó, hogy jöttetek! Nem csak arra van idő amire szeretnénk, de a topik is olyan, amilyenné tesszük... (Persze hiányoznak a ritkánjövők, eltűntek... Velük együtt teljes a topik.)
A legifjabb topikgyerkőctől nem semmi a 6 fog! :o
Marci meg naggggyon hasonlít az anyjára!
Ja és a kiegyensúlyozottság 10-ből 9 esetben van csak. Kb. 10 naponta kicsit besokallok. Pár napja kiabáltam Lucával, amikor képtelen voltam elaltatni és csak hisztizett. :oops: A ma esténk sem volt könnyű. 1/2 12-kor aludt el, előtte fél óra sírás, azelőtt jó 1 óra tömény altatás (félhomályban, ringatással, dúdolással). :oops: De ma bírtam cérnával.

Apropó legifjabb topiktag. Tiszteletbeli topikolónk is ritkán kukkant be, akkor is gyerekülésezik, majd eltűnik...

Linocs, Pumperka, Fanetta, Melinda80, Eszterxx, Pati és többiek :!: :?: ?????? :?: :!:

Van aki még nem lett nagy lány? Én döntögetem a szopi nélkül kihagyott 6 óra és menzesz összefüggése teóriát...

Kényes női kérdés: mellügyileg mire számíthatok? "Szopi" után kicsit fog még változni a mell formája állása, vagy kb. a szopi utáni kifacsart állapotban marad? :? Ha a kezeimet a magasba emelem, akkor kb. a megszokott, elfogadható állást érem el. :oops: De úgy csak nem lehetek egész nap! :roll: :wink: A múltkor már plasztikai sebész oldalakat nézegettem... Pedig úgy gondoltam, hogy a kis mellekkel szerencsésebb leszek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára biribon 2008.11.28 03:12-kor.

biribon
 
 


Hozok pár fotót Lucáról.

Játszóterezés (sajnos már sötétedett):
Kép
Kép

Puliszkázás, avagy Luca kézbe vette a hozzátáplálást :wink: :
Kép
Kép

A szokásos szundi aminek nem tudok ellenállni :oops: :
Kép

biribon
 
 


Biribon!

mellügyileg:hát...túl sok változást ne remélj,bár ez is némileg alkati kérdés.Gondolhatod hogy én a 3 gyrek szoptatása után igen erősen nézegetem a plasztikai oldalakat :lol: :? :lol: :lol: ....de sztem neked ezt még nem kéne,főleg azért sem mert ahogy írtad több babát is szeretnétek még.Tudod egy push-up melltartó csodákra képes :wink: csak utána amikor az ember lánya leveszi,na akkor jön a csalódás :lol: ..amúgy én hasi ügyileg vok inkább jobban ki :(hiába tornázom,edzem ezerrel a kinyúlt bőr nem tud és nem is fog eltűnni...ami sikerült az első és a második szülés után az már most sajnos nem akar vissza húzódni teljesen,nem bírta már harmadszor is és engem meg ez zavar nagyon :? ..hiába nincs már ott háj de a bőr ott van :evil:

Luca főzése nagyon klassz :lol: :lol: :lol:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?