Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én gyermekem sem eszi meg a főztömet. Teljesen kivagyok emiatt. Se a husilvesből a zöldséget se a sima párolt zöldséget és tegnap próbáltam a céklát.Semmi csak a bolt de abból egy nap kettő. Felváltva adok neki hipp,kecskeméti,univer.

Medina: Engem a háziorvos utalt be még júliusban. Elvittem megnézték,elmondták hogy a lágyékcsatornába akadt el.Azt mondták vigyem vissza fél év múlva ( január közepén ) és megbeszéljük a műtétet.Azt mondták altatják,2-3 nap a kórház és bennt lehetek vele. Ez a Heim Pál. Urológiára vittem. Januárban is oda kell visszavinnem de a műtétet sebésszel kell majd megbeszélni.

Január közepén elviszem és majd beszámolok róla.
Te hova vitted a babócát? Melyik kórházba? NEki sem volt még lenn?

Kép

Kép
mannogab
 
 


Katicának és ha van még itt Katalin boldog névnapot kívánok!

Kerekes, jó a vers. Te költötted?

Emma kajáit általában én készítem, csak ha utazunk, akkor kap üvegeset. Neki eléggé mindegy mit eszik.
Az olajat sokszor kifelejtem én is.

Nektek mit mondanak uzsira? Gy. Doki nálunk azt javasolta, hogy most már ehet tejpépet egy hónapig, aztán akkor is kapjon majd gyümölcsöt. De akkor meg nem igen lesz meg neki a napi tejszükséglete (vagy legalábbis tejalapú, ami úgy tudom 500ml).

Fruzsi, te készítesz naptárt, ugye? Hogyan fogod majd a lapokat összefűzni?

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Atizka,

nekem azt mondta a doki, hogy főzit egyen uzsira is, de én majd tejpéppel váltogatom inkább, meg megpróbálom úgy ahogy Eve csinálja tejpép és gyümi vagy gyümi és sinlac esetleg.

Hát ezen még nem gondolkodtam megmondom őszintén....szerintem el lehet vinni összefűzetni mondjuk a copy generalba, nem??

KépKép
kisfruzsi
 
 

 
 

Ki mit főz Karácsonykor???
Nekünk most lesz az első Karácsonyunk, amikor hozzánk jönnek, és nem mi megyünk. Valami nagyon finit szeretnék főzni.

Nem raknátok fel a menüiteket???????

KépKép
kisfruzsi
 
 


Fruzsi
amugy alig eszik Kristóf :( :( most pár kanál tejpépet evett meg de tényleg minimálisat.1hete tart ez az alig eszek dolog :(

Mannogab
akkor ott még bent tartanak utána.megmondom öszintén én is örülnék ha azt mondanák,hogy maradjunk bent 1napot.

Atizka
nekem Kristóf tápszert már csak éjszaka eszik.ez a mai kivételes volt,amuy csak 1x szokot már olyan 200ml körül meg esetleg reggel 100at.többet nem nem kel neki
Vendég
 


lányok ha jól emlékszem ezt a topicot Harivera nyitotta:
ma reggele megszületett kislánya Iza.
a decemberi kismamiknál olvastam :)
Vendég
 


Fruzsi
én nem vagyok egy nagy konyhatündér.minden nap főzők de a karácsony az nekem nagykihivás:)
tavaj állitolag jól sikerült bár a legegyszerübb kajcsikat csináltam.az idén még nem tudom.taán megprobálkozom egy picit nehezebbel majd :oops: :oops:
Vendég
 


Katicának és Babytevének boldog névnapot!

Nici! Boldog szülinapot! (csak most láttam, hogy te is most ünnepelted)

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Helló lányok!

A Müller tényleg jó! nálunk is most nyílt, olcsóbb minden, én szeretem.

Overál: Zsófi is utálja, ha beletuszkolom + alá mellény, Aztán sapi, sál... de ha elindultunk, akkor már jó!! Imádja.
Így tényleg elég nehéz bemenni akárhová is, de nekünk is muszály (bolt, dm, müller...stb), sapit leveszem, az overálnak meg lehúzom a cipzárját ameddig lehet. meg sietek! :roll: :lol:

Kép
gabo001
 
 


Felsoa: Az injekciós kezelés attól függ, hogy hol van. Szerinte. Sajnálom, hogy nálatok is ez a helyzet.

Mannogab: Nekünk csak megtapogatták neki, nem érezték sehol. A Bókayba voltunk, ott egy sebész nézte meg. Nagyon kedves volt. Azt mondta, hogy vagy nem szállt még le neki, mert a hasüregbe van, vagy megcsavarodott méhen belül és elhalt, vagy a lágyékba van. Egy éves korába kell visszavinnünk és akkor beszéljük meg a részleteket. Azt mondta, hogy addig még leszállhat, felesleges piszkálni. Vagy műtét, vagy injekciós kezelés lesz. De azért nagyon érdekelne, hogy veletek mi van és nem csak a felkészülés miatt, hanem amúgy is.

Kerekes: Ari a vers.

Fruzsi: Én is csinálgatom a naptárat, méghozzá azzal, amit egyszer (asszem) te raktál fel. Nekem a szomszédom fotóelőhívással dolgozik, ezért majd megkérem nyomtassa ki, hátha meg tudja csinálni.

Lekri: Hűha! :shock: Mi még többször eszünk tápszert. Nem elég neki amit adok.
Így néz ki a napunk.
Reggel: 8 körül 200 ml tápszer
11 körül főzelék
13 körül kb 150 ml tápszer
15 körül főzi, vagy gyümi (a tejpépet nem eszi meg, egyik se ízlik neki)
20:30 200 ml tápszer

Éjszaka nem eszik semmit. Max iszik és kb 1x kel fel.

Atinak még mindig piros a feneke és már a hintőpor se használ. Tegnap is kamillába fürdettem és bekentük olyan sudo krémmel, vagy mivel. :oops: :) Attól egy kicsit szebb megint. Szerencsére a krumpli és a banán megtette hatását és a kaki szilárd. Nem értem, hogy mért piros mégis a feneke. Pedig folyton cseréljük a pelust, vagy meztelen van. :?: :?

Edina


Kép
medina83
 
 


Hariverának gratula!!! Iza, milyen szép név, tetszik.

Lekri,

nem tudom mi lehet ez, hogy Kristóf nem akar enni, főzi gyümi??? Vagy azt se nagyon, Bocs, ha már írtad, de nem olvastam :oops:

Én nagyon szeretek főzni és Apa is, csak most nekem kevesebb időm van. De azért megpróbálok mindig valami gyorsat összeütni tegnap pl.cukkinis spagetti volt, az nagyon nyami és marha gyors kaja.

Jaj azt nem is írtam, hogy új tápszert kaptunk: Humana baby fit 1 (antirefluxos), azt mondta a dokink, hogy kicsit sűrűbb, mert refluxos babóknak készült eredetileg. 1 éves korig van rá támogatás, ha Alma szeretni fogja, akkor ezt eszi majd addig, 700 ft körül van receptre. A BEBA 2-re csak 6 hóig van támogatás utána 2000 valamennyi lenne. A humana banános, így szerintem nem lesz gond vele! :lol:
Viszont a dobozon 180 ml a legnagyobb adag, ami 200 lesz, Alma most 210-t eszik (230 lesz), igaz azt Beba 1-ből, ami teljesen tejhíg állagú. Eszi még valaki ezt a tápit?

KépKép
kisfruzsi
 
 


Medina,

Mi Bepantennel nagyon vastagon bekentük éjszakára és most már picit jobb, már nem sírt reggel a pelenkázás közben.

KépKép
kisfruzsi
 
 


Lányok, láttam volt kérdés a naptár-fűzetés ...
Én évek óta magam csinálom itthon, és utána copy generalban fűzetm .. DE!!! tavaly már azt csinálták, hogy nem 100 Ft körül volt a fűzés (mintha vmi füzetet csinálná), hanem egységáron 1000Ft darabonként!!!! Tök kiakadtam .. Azt mondták azért, mert naptár .. más kérdés, hogy nincs vele több melójuk, vagy anyag, mintha füzet lenne .. szóval gáz. Arra megy ki, hogy kompletten csináld meg ott.
Én valószínűleg idén máshogy oldom meg ..

Kép
szösszenet
 
 


Szösszenet,

köszi az infót. A párom munkahelyén van fűzőgép, csak azt nem tudom, hogy lehet-e aksztósat is fűzni vele, vagy az csak annyi, hogy ott (az akasztónak) megnyújtom a spirált? nem tudom, hogy érthető voltam-e :lol:

KépKép
kisfruzsi
 
 


Ercsi Lillájának boldog 7. hónapot!

Bius szerencsére mindenevő. Mostanság jobban üvegeset eszünk, választékosabb a menü. Tegnap a gulyáslevesből turmixoltam össze a zöldségeket és a husit, azt is jóízűen megette. Főzeléket csak délben eszünk.
Én a tejpépet úgy adom, hogy délelőtt gyümivel keverem a Sinlacot vagy a sima vaníliásat, este felé pedig natúrban esszük.
A többi étkezésünk szopi és tápszer, ami csak napi egy alkalom szerencsére.
Nem tudom mi van ma a levegőben, de az én lányom délelőtt csak 2-szer negyed órát aludt, a huzamos 3 órával szemben.

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Sziasztok

Ne tudok mindenre reagálni csak addig mi Matka alszik :)

Medina: én még nem küldtem be a pontjaim...de majd kiváncsi leszek :)

Ági: megnézlek iwiwen majd :)

Lekri: jól kilapult a kifli :) édes képek :)

KerekesZsuzsa: örülök hogy irtál

látom megviseli a babákat a fog..annyira nagy szerencsém van hogy nekünk nagyon korán kijött már 4 és egyiknél sem volt se étvágytalan se hasmenős..remélem továbbra sem lesz gond..

akiknél van azoknak kitartás..csak kibujnak gyorsan a fogacskák :)

Ágnes: gratula Mikinek :)

Fruzsi: teszek majd fel meg Almáról is amikor ketten vannak...csak kérek egy kis időt még :)

akiket kihagyok bocsánat csak ébredezik Máté :)

Aranyos volt a vers Kerekes :)

Hariverának és a pici babának sok sok Boldogságot :)

Szössz: hát nagyon szemetek...

De tényleg énis naptárt szeretnék csináltatni...de nekem nincs időm magam megcsinálni..lemaradtam róla mikor irtátok..hol tudok ilyet csináltatni?????

ja ajándék tipp:

vettem 2 little tikes játékot...én nagyon szeretem ezt a márkát meg a tiny love-ot is..
szóval akinek a babája szeret ütni vágni mindent azokna ajánlom 1990 Ft-ért a little tikes kalapácsot :) Máté imádja :D azt már meg is kapta :) hangot is ad és világít is.
ja és a little tikes magnót vettem még meg neki...az is tök jópofa.
Vendég
 


Azt akartam még írni akinek nem eszi meg a babója az sk. főzit az próbálja meg keverni a kettőt.
Én, ha főzök Almának és marad, de nincs egy egész adag, akkor nem fagyasztom le, hanem elteszem másnapra a hűtőbe. Másnap, hogy ne ugyanazt egye van amikor üveges kajával keverem és ezt a mixet is szereti.

Lehet, hogy így keverve megennék a babók és akkor lehet egyre kevesebb üveges kaját tenni bele, míg a végén csak sk főzit enne. Az üvegesekben rizs vagy kukoricakeményítő van, amit szerintem az állaguk miatt szeretnek általában a minik, mert jó krémesen lággyá teszik a főzit. De ez csak egy ötlet..

KépKép
kisfruzsi
 
 


Ok Lituka várok türelmesen! :lol: :lol: :lol:

KépKép
kisfruzsi
 
 


Fruzsi: nem találom az átjátszókábelt de igyekszem :)

na csajok kérek véleményeket:

bébiautó??? nem kicsi még hozzá Máté??

Kép

aztán a asztalka???

Kép

és a rugós hinta???

Kép


figyu a rugós hinta és a asztalka az nem ugyanaz ortopédiailag mint a komp..mármint értitek...nem lesz gond hogy nem akar majd egyedül állni és menni???

S.O.S. :D
Vendég
 


Fruzsi: nem találom az átjátszókábelt de igyekszem :)

na csajok kérek véleményeket:

bébiautó??? nem kicsi még hozzá Máté??

Kép

aztán a asztalka???

Kép

és a rugós hinta???

Kép


figyu a rugós hinta és a asztalka az nem ugyanaz ortopédiailag mint a komp..mármint értitek...nem lesz gond hogy nem akar majd egyedül állni és menni???

S.O.S. :D
Vendég
 


Hát Litu én spec. nem értek hozzá egy kicsit sem... :roll:
A hintán mi is gondolkodunk, de lehet, hogy majd később.
A kalapácsot hol vetted??

KépKép
kisfruzsi
 
 


Sziasztok!
Most csak ezt az oldalt futottam végig....
Párom egész nap a gép előtt van igy most sincs sok időm, csak mig leszaladt a gyógyitárba.

Nekünk is nagyon csúnya volt a popsija Mukinak, olvasgattam, sokan voltatok igy vele... ma kint volt a dokibánk, mert Barnus belázasodott, Ati meg krahácsol elég randán (én meg totál szutymák náthás vok, de ez a legkevesebb), aztán megmutattam neki Mukipopót (na meg nekünk a punciján is voltak csúnya pöttyök).... azt mondta, hogy gomba... :shock: és irt fel boraxot meg canestent.
Most apája kiváltja aztán meglátjuk, remélem, gyorsan elmúlik neki. Csak azt tudnám, hogy a fenébe lehet egy 7hónapos csajszinak gombás???? :shock: Mitől??? :?

Naptárt énis csinálok itthon, azzal a progival, amit Fruzsi ajánlott.
Én néztem és lehet sima spirált is kapni az Office Depotban, van ilyen régi kézi lukasztógépünk, azzal szépen kilukasztgatjuk majd és veszek hozzá mezei naptárspirált és belefűzöm.... én igy oldom meg... mi asztalit fogunk valszeg csinálni... de még meglátjuk...
még patront is kell venni, mert úgy megörültünk a nyomtatónak mikor vettük egy hónapja, hogy a szines patron már kifogyott... 8)

Karácsonyi menüt énis szivesen olvasnék, mert nálunk is most lesz először, hogy hozzánk jönnek, ráadásul nemcsak anyámék hanem anyósommal is úgy beszéltem meg, nekik egyszerübb kocsival átjönni, mint nekünk a 3 vagy 4 gyerkőccel hozzájuk bkv-val meg vissza az ajikkal felpakolva.... :o
De lövésem nincs, mit főzök.... a husileves okés, az tuti fix, de a többi????? Ennyi emberre?????
Tojáslikőr... na az is fix... de az csak "nyalóka"... :lol:
Főétel és sütiötleteket szivesen fogadnék.... :D bár aztán lehet, a süti az muffin lesz...

Ez a kalapács Lillus nagyon tuti, mindjárt meglesem, van-e teszveszen ilyen... Muki üt-ver mindent... tiszta agressziv :lol: én már totál kék-zöld folt vagyok... :lol: anyám meg is kérdezte a múltkor, mikor felpróbáltam egy hálóinget nála, hogy mi van, ver a férjed???? 8) Nem, csak a gyerek... szal nálunk bejönne...

Én egyébként egy F.P. zongorát néztem ki Mukinak a tecsóban, asszem 7ezer körül volt, amit a kiságy végére lehet tenni, úgy hogy a lábával elérje és ha rugja, zenél meg minden...

A fiúknak még gőzöm nincsen, mit veszek... teljes adásszünet... 8)

Megyek, nem rontom levegőt, meg minnyá jön Zoli vissza oszt játszana tovább.... :twisted:

Bocsi, hogy nem reagáltam,c sak ezekre...
Vendég
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan bejelentkezem, majd igyekszem egyszer visszaolvasni. (rengeteget kell)
Athénban voltunk, a tesóm kisfiának a keresztelöjén, azért tüntem el ilyen hosszú idöre.
Gergö ezalatt megtanult kuszni egy kicsit, kezd mászni, kibújt a jobb alsó foga, vettük neki egy körtés etetöszéket (szerintem amit Kisfruzsi nézett Alma babának is), alig eszik, 3 hét alatt nem hízott egy dekát sem, viszont nött majdnem 2 cm-t, ezért erösebb tápit kap, meg tejpépet és majd csak hízni is hajlandó lesz.

Bocsi most ennyi így ömlesztve, próbálom utolérni magamat itthon és majd jelentkezem, de most sétálni kell menni, nehogy kimaradjon. :-)

hnézsófi
 
 


lenne egy kérdésem.

este visszanézek hátha tud rá valaki irni.



mit vigyek Levinek kórházba?mármint ruhát milyet?vagy ők adnak?
Vendég
 


Zsófi,

Gergő nem szopizik? Vagy roszul emlékszem????

KépKép
kisfruzsi
 
 


rosszul :oops:

KépKép
kisfruzsi
 
 


Lekri: hhuu nem nagyon tudok segíteni de sztem lesz aki tapasztaltabb..de sztem nyugodtan vihetsz saját rucit..sztem rugi vagy body harisnya elég..biztos jó meleg van a kórházban..
aztán ennyi a tudományom...remélem lesz aki segít...

Ági: jesszus..szegény Zsófi..remélem minden okés lesz :) a fene tudja mitől lehet..


Ja a kalapács a neten 3700 Ft de én a brendonban vettem 1990 Ftért...(és méghogy a Brendon drága...sztem csak a ruhák..)

teszek róla képet...

továbbra is várom hogy szerintetek melyik a 3 közül a legjobb ajcsi :)

Fruzsi : remélem vki ir majd a hintára vmit hogy attól nem e lesz ólába mondjuk a picinek..jó hülye vagyok tudom...de fene se ért hozzá :D

Kép
Vendég
 


De egyébként igazán ilyet kéne vennem neki..lehet főként ez lenne a megoldás arra hogy nyugodtan a szobájában merjem hagyni...ez pl 23 000 Ft 6 méteres....

Kép Kép
Vendég
 


na jól kinyirom a topicot :D
bocsesz :)
Vendég
 


Pumpóka,

Nem csak az a gáz a popó pirossággal, hogy csúnya égő vörös szegénykéknek, hanem, hogy baromira fájhat...Szegény Muki, de a kenőcsök majd használnak és reggelre már jobb lesz tuti. Almának nem volt pöttyös, csak égő vörös a nunija is, ma már nem fájt neki és már olyan, mintha varas lenne, de csak olyan barnás nem vörös. Viszont cserébe úgy bef...tt, mindent ki kellett cserélni rajta. Vagy a foga miatt vagy a szilva bébikaja miatt amit tízóraira evett :roll:
Office depot, na ez szupi ötlet!

Lituka,

én is kiváncsi lennék hogy jó-e a hinta, de eddig senki nem írt erre a témára..

KépKép
kisfruzsi
 
 


De hülye vagyok, a gombára akartam írni: a dokink azt mondta, hogy ha kipirosodik a popó és ki is maródik, akkor baromi könnyen megtelepedik rajta a gomba, szóval ez elég gyakori.

KépKép
kisfruzsi
 
 


lituka!
szerintem a hinta jó ötlet!

autó: abban csak ül és passz. egy darabig biztos élvezné, de utána megunná. pláne az örökmozgó fiad! :D

asztal: ha már ül, akkor inkább a szőnyegen szerintem, ott is szépen el tud játszani. szerintem ezt is hamar megunják a picik! adott minden. nem mozgatja annyira a fantáziáját. csak pár napig érdekes ez is!

ez csak az én véleményem! én sem értek hozzá, csak mint laikus :D

Kép
gabo001
 
 


Sziasztok!

Visszaolvastam, megpóbálok reagálni, de biztos kimarad majd valami... :oops:

Először is boldog hófordulót a mostanában ünneplő csöppségeknek! :D
Babyteve, Tominak boldog 12. szülinapot! :D
Mango, Csengének boldog 2. szülinapot! :D
Lizáknak, Katalinoknak boldog névnapot! :D
Klarka, Anetto gratulálok a pozitív teszthez! :D Problémamentes, boldog babavárást nektek!
Hariveráéknak sok boldogságot a kis Izához! :D


Medina, táblázatból nézegettem a hófordulókat. :wink: Szerintem az 1 szülinap előtt a féléves szülinap nagyobb dolog, 6 hónapos koruk körül tanulnak meg sokmindent a kis csöppségek, ezért gondoltam, hogy erre figyelek, a többi lehet, hogy nem fog menni, örülök, ha vissza tudok olvasni és reagálni pár dologra. :oops: :wink:

Gyönyörű babafotókat láttam! :D Örülök, hogy azok is tettek fel képeket, akik már rég jelentkeztek. :)

A kis betegeknek gyógypuszit küldök, a nagyoknak is jobbulást!

Marcianya, sajnálom, hogy nem jössz. :( Remélem meggondolod magad, én szerettem nézegetni a képeket a kis Marciról.

Mary, kérlek ne tünj el. Tegyél képeket Bogiról, látom napról napra ügyesebb! :D Megnéztem a videót, ahol lépeget. Nagyon édes! :D
Sajnálom, hogy megjött :( , de még lehetsz dobogós. :wink:

Emi, nektek is gratula a lépegetéshez! :D

Lekri, 27.-én nagyon szorítok majd nektek! Meglátod, minden rendben lesz! :)
Én az első hsz-odtól teljes tagnak tekintettelek, és azokat is, akik nem rég csatlakoztak. :wink:
Sajnálom a fürdős esetet :( , én is megijedtem volna, jó, hogy nem lett baj.
Kristófnak tényleg sokat nőtt a haja! :) És gartulálok a tapsoláshoz! :D Mi is gyakoroljuk egy ideje, először nem akarta kinyitni a tenyerét, de nagyon tetszik neki, ha tapsolunk, így tovább próbálkoztunk és már nyitja a kis tenyerét, ha összeütöm neki, majdcsak sikerül egyedül is. :)

Mannogab, Felsoa, sajnálom a műtétet. :( Biztos minden rendben lesz, majd drukkolunk nektek!

mindjárt folyt. köv.....

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


Kisfruzsi, nekünk nem kötelező tornagyakorlatot írt fel a doki, csak mivel én aggódtam, azt mutatta meg, hogy segítsek neki, mikor leteszem a földre. A popó emelgetése már egész jól megy neki :lol: , úgy látszik, mozgás terén lustább, mint az átlag, viszont olyan, mint egy rádió. :lol: :lol: Egész nap dumál, ha nem alszik. Már szinte minden betűt mond, mostanában a sláger: te-te-te-te-te, ezt suttogva is mondja, ha kedveskedni akar, meg kiabálni is képes, ha ideges lesz. :lol: :lol:
Nektek gratula a mászáshoz! :D

Atizka, a hálózsák alá én csak egy hosszú ujjú bodyt szoktam adni. Mióta hideg van, betakarom az én takarómmal is, velem alszik és úgyis rajtam lóg egész éjjel. :lol:

Nóna, Nimród nem iszik semmit, csak szopik. Néha ivott egy kis babavizet, de azt is inkább, mikor meleg volt még.
Az én fiam is többször felriadt éjjel, mikor bújtak a fogacskái. Mostanában is előfordul, mert a fentiek készülődnek.
A hozzátáplálós táblázatod ismerős nekem is :wink: , én is próbálom betartani, para vagyok. :lol: A meggy nekem is bizar, nem is adtam neki, igaz nincs is most.
Nimród gyümik közül almát, őszibarackot és most már körtét eszik, a zöldségek közül pedig krumplit, sütőtököt, a sárgarépával várunk, mert kihányta.
A zöldségek, gyümölcsök kertből vannak (rokonoktól), egyedül a sütőtök van a Lidlből. Én megmondom őszintén, a piaci dolgoktól is tartok.

úgy látszik ma csak részletekben megy... mindjárt folytatom
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gumimaci_1 2009.03.13 18:30-kor.

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


Bogiról

http://www.youtube.com/watch?v=AobcrGtzS3Q

http://www.youtube.com/watch?v=q83zTs92 ... re=channel

és köszönjük a dicséreteket.

egyelőre passzivkodok, most időm se lenne jönni.

remélem tetszenek a videók....

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Bolygó, Nimródnak is nagyon ízlik az alma. :) Magában is szereti, meg más kajával is, nyersen is meg főve is. És nincs baja tőle. :)
Szerintem sem kell aggódnod Bogi súlya miatt, nem kevés a 8, 35 kg, és egy idő után tényleg kevesebbett híznak a babák. :)

Lituka, gratulálok a 4 fogacskához, aranyos a nagyfiú! :wink:
Nekünk FP hintánk van, még kisebb korában használtuk sokat, most félek beleültetni, mert megkapaszkodik és felhúzza magát benne. :roll: Félek, hogy előrebukik. A múltkor pedig az oldalánál kidugta a fejecskéjét, egy pillanat alatt, és alíg tudtuk visszabújtatni :roll: . A rugós hintáról nem tudok semmit, majd valamilyet mi is akarunk venni.
A játékok közül nekem a kalapács tetszik. :D Tudom, nem ezekről kérdeztél. :oops: Jó a járóka is. Az asztal és az autó közül én az autóra szavaznék. Szerintem azt most is eltologathatja, meg később is, mikor önállóan tud menni. :)

Eve, sajnálom, hogy még sír a leányzó a torna alatt. :( Majd csak eljön az idő, mikor már nem lesz rá szükség.
Nagyon jók lettek az ilyen volt-ilyen lett képek! :D

Felsoa, gratulálok az 1. fogacskához! :D

Marjan, DádiZsominak gratula a kapaszkodás nélküli álldogáláshoz! :shock: :D

Ágnes, Nektek az araszoláshoz és felüléshez gratula! :D

Gabo, Nimród éjjel is többször szopizik.
Vasat mi nem szedünk, csak a D vitamint minden nap 1 cseppet.

Tim, nekem egyszer jött meg eddig, és nem lett kevesebb a tejcsi.

Kerekes, tetszettek az "olompilai számok" :lol: :lol: és jó a versike is. :D

Lekri, az előbb lemaradt, hogy jó lett a hajad! :wink:

Szössz, nagyon tetszenek a képek alatt a feliratok (IS). :wink:

Mango, a recepteket én is köszönöm. Már kezdem nézegetni a "bonyolultabb" recepteket is. Lassan mi is elkezdünk husit enni.

:?: Ti adtatok már rizset, kukoricát a babáknak? Azt hogyan készítsem el? A rizs szerintem akármennyire fő meg, nem lehet úgy összepépesíteni. Vagy igen?

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


Mary, de édesen dobol és mászik! :D A másodikon olyan bályos! :D

És még egy kérdés: :?:
Tejpépet minden baba kell egyen? Nekem nem mondta senki. :roll:

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


Gumimaci: én rizset csak babakajában adtam neki...sztem ha összeturmixolod akkor pépessé válik...

a járókát tuti megveszem neki..muszáj mert huuu már most is durva dolgokat csinál pedig még csak kúszik :)

arra lesz pénzem abból amiket megvettek vaterán...érdemes feltenni oda dolgokat nekem 1 hét alatt majdnem mindenem elvitték...(mindent kiárusítottam...egyrészt nincs kedvem eldobozolni hogy késöbb elajándékozgassam..másrészt tuti nem szülök 5 éven belül) :D

őőőőő...még mindig rugós hinta tulajdonos véleményét várom :)

igen amugy a kalapács az nagy franyesz és nem is drága.. :) a legkisebb olcsobb ajcsik mindig jobban lekötik amugy...

Ollem: teccenek teccenek :D aztán ha lesz időd igazán irhatnál...látod mennyien próbálunk jönni és irni minél többet :)

Nono...te is nagyon hiányzol..........:( :(

Gumimaci: én fiam is megőrül az almáért :) azt nagyon nagyon szereti..

na de megyek mert ezer a dolog...

olyan jó lenne lenne időm megcsinálni magam a naptárat...de sajnos nincs :( igy adhatok ki rá egy vagyont..meg amugyis...mire kinyomtatnám a 4 naptárnak valót...kifogyna a patron..ami egy vagyon :(

na puszi lányok...jó éjt
Vendég
 


Gumimaci: én rizset csak babakajában adtam neki...sztem ha összeturmixolod akkor pépessé válik...

a járókát tuti megveszem neki..muszáj mert huuu már most is durva dolgokat csinál pedig még csak kúszik :)

arra lesz pénzem abból amiket megvettek vaterán...érdemes feltenni oda dolgokat nekem 1 hét alatt majdnem mindenem elvitték...(mindent kiárusítottam...egyrészt nincs kedvem eldobozolni hogy késöbb elajándékozgassam..másrészt tuti nem szülök 5 éven belül) :D

őőőőő...még mindig rugós hinta tulajdonos véleményét várom :)

igen amugy a kalapács az nagy franyesz és nem is drága.. :) a legkisebb olcsobb ajcsik mindig jobban lekötik amugy...

Ollem: teccenek teccenek :D aztán ha lesz időd igazán irhatnál...látod mennyien próbálunk jönni és irni minél többet :)

Nono...te is nagyon hiányzol..........:( :(

Gumimaci: én fiam is megőrül az almáért :) azt nagyon nagyon szereti..

na de megyek mert ezer a dolog...

olyan jó lenne lenne időm megcsinálni magam a naptárat...de sajnos nincs :( igy adhatok ki rá egy vagyont..meg amugyis...mire kinyomtatnám a 4 naptárnak valót...kifogyna a patron..ami egy vagyon :(

na puszi lányok...jó éjt

ja egyedinaptar.hu-n 3000 Ft a A/4-es falinaptár itt találtam a legolcsobban..

ja meg találtam egy másik oldalon bambusznaptárt..azon egy kép van alatta a 12 hónap és az 2000 körül van és sztem tök jó...
Vendég
 


Magi,
Katicának nagyon boldog névnapot!

Ercsi,
Lillusnak boldog hófordulót! Merre vagy?

Csöppke,
régen írtál már Te is.

Gumimaci,
én is csak bébiételben adtam Beninek rizst.

Litu,
tuti jó a kalapács. Nem is láttam még ilyet. Én az autóra szavaznék. Azt tolni is tudja később. Az asztalt hamar kinövi.

Lekri,
szerintem pizsit vigyél neki. Gondolok rátok!!!

Andi

Litu, Fruzsi
Ha hétközben jöttök Győrbe és van egy kis időtök szóljatok. Talizhatnánk vmikor.

Kép
Kép
Kép
felsoa
 
 


Emi,
neked akartam még múltkor írni, csak lemaradt, hogy gratulálok Lilinek az úszás vizsgához. Nagyon komoly! :D :D :D
Majd tegyél még fel úszós képet ha van.

Andi

Kép
Kép
Kép
felsoa
 
 


Sziasztok lanyok!

Koszonom mindenkinek a koszontest Katica neveben is. A blogba tettem fel kepeket , ha valakit erdekel.

Magi
Vendég
 


Sziasztok!

Csak a babakajákhoz szeretnék hozzászólni:
én ugyan még soha nem adtam neki üvegeset, tehát fogalmam sincs, milyen az állaga, de mintha Trudi is jobban szeretné, ha valami jó sima. Azért, hogy ezt ne mindig krumplival oldjam meg (a védőnő nálunk ezt javasolta), kipróbáltam a zöldséget és a gyümölcsöt is főtt kölespehellyel turmixolva. Nagyon jó krémes állagú lett, szereti így Trudi. Ráadásul a köles gluténmentes. A gyümölcsökhöz (már ami most van) pedig nagyon jól illik is az íze.
Vendég
 


Mary, Kép Ezt Nagy családnak küldöm!
Bogiból tuti zenész lesz! Ügyesen mászik, és ha több időd lesz, akkor aktívkodj is :wink:

Rugós hintával kapcsolatban: Én csak attól félnék, hogy előre vagy hátrabukik vele, de élőben kéne látni, hogy mennyire tart. Mozgásfejlődésben (szerintem) nem okoz gondot, egyrészt mert azért egy hintában nem fél napokat tartózkodik egy gyerek, másrészt meg a hitázás amúgy is nagyon jót tesz az idegrendszer és az egyensúlyérzék fejlődésének.
Ha jövő hétig nem késő, és végre eljutunk gyógytornász Ica nénihez, akkor őt is megkérdezem.
Bébiautó viszont tuti jó, nekem tetszik.

Naptár: köszi a spirálozással kapcsolatos infókat. Én most azt gondoltam ki, hogy itthon lyukasztgatom, ahogy Pumpóka is írta, és valamilyen szép zsinórral vagy szalaggal fogom összefűzni.

Gumimaci: rizst még én sem adtam, de ahogy írták, turmixolva biztosan pépes lesz. Kukorica nem puffaszt? Tejpépet biztos nem kötelező adni a gyereknek, de általában szeretik, és sok benne pl. a vas, jód, kálcium.

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Sziasztok,


Gumimaci,
nem hiszem, hogy minden babának tejpépet kellene ennie. De viszont általában imádják, több ízben van, lehet gyümivel vegyíteni és kivált egy tápszeres evést és nagyon gyorsan elkészíthető. Én ritkán adok Almának, bár imádja, csak félek, hogy nagyon hízik tőle, de ez valószínűleg hülyeség.

Felsoa,
ok, ha legközelebb megyünk hétközben szólok! Elküldenéd a számod pü-ben?

Virág5,
Hol lehet kapni a kölespelyhet? Bioboltban vagy a DM-ben is van?

Csak Pumpóka reagált a karácsonyi menüre, de én azért leírom mit tervezek: (mindent a neten találtam)

Én nem szeretem a halat, illetve semmit ami a vízben él, ezért a halas kaják készítése Apa dolga lesz.

Leves: Tárkonyos pulyka raguleves
Főétel: Ananászos (aszaltszilvás) pulykamell mazsolás rizzsel
Édességek: sütiszörny (Stahl J.) és Püspökkenyér (minden jóval)
Ital: Angolpuncs (és persze más is, de ez ami új nekem)

KépKép
kisfruzsi
 
 


Kisfruzsi:
Én Dm-ben vettem, Alnatura bio kölespehely, 500 g, és szerintem időtlen időkig elég lesz, mert nagyon megduzzad főzéskor.
Vendég
 


sziasztok
kimostam pár ruhát Levinek holnapra.
hu ő badyt 1éves kora óta nem hord.utálta :( :(

most olvastam,hogy meghalt Flipper Öcsi :( :( :(

ja meg azt is,hogy Harivera kislányának tegnap leállt a légzése.de már jól van :(
Vendég
 


Fruzsi

a püspökkenyeret leirod,hogy kell? köszike érte:)
Vendég
 


nálunk a halászlevet a dédi csinálja minden évbe.
nekünk ez lesz a második karácsonyunk külön ugyhogy én még csak tanulom a karácsonyi menűket :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Virág sok boldog névnapot!!!!!!

remélem az eredeti neved Virág :oops:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?