Új privát üzeneted érkezett!

Bettike - akkor Máté baba nagyon jól eszik!!! Bár most Lottinak is sikerült betolnia 150 grammot. Nálatok van bukás? Mert ő sokat bukik, csomószor kijön neki és úgy érzem, ez a felesleg, de mindig túleszi magát??? :roll: :?
A mérlegeléssel én is így vagyok, már tiszta függő vagyok, ha ráteszem, mert úgy érzem, megette az adagját és "csak" 70-80 grammot mutat, akkor megy vissza cicire, pedig ez se jó, mert lehet, hogy elég lenne neki a 70-80, ők sem mindig ugyanannyira éhesek gondolom. Azt mondtam, hogy ha elérjük a 4 kilót, nem mérlegelek, csak hetente.
Na, ma fogjuk mérni (mindig hétfőn mérünk, de ma 2 hónapos), ha 4 kiló, akkor megpróbálok mérleg nélkül létezni :oops:

LKata - de édes Norbika!!!!!!!!! Ahogy mosolyog és nagyon szép szemei vannak!!!

Ez a sör mennyibe kerül? Drága? Mert én a 100 forintosat iszom :roll: Bár nem járunk Tescoba.
Viszont múltkor dícsértem a lila zacsis Tesco pelust, na most visszaszívtam, kb. 4X folyt ki belőle pisi és kaki egyaránt :roll:

Na megyek, mert mondja magáét Lotti, úgy veszem észre, hogy az elmúlt 2-3 napban és azóta kezd egyre többet gügyögni és mosolyogni, már nagyon várom, hogy egész nap teli szájjal nevessen!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi!
ez a sör a tescoban 210 ft.De tényleg isteni, én egyébként nem vagyok sörös, csak a tej miatt gondoltam, hogy ezt megiszom.De nagyon izlik.
Emma is szokott bukni, de szerintem nem csak attól ha túleszi magát.van, hogy 10 gramm után bukik, és van hogy 190 után nem.úgy is büfiznek, hogy egy kis tejet is kinyom magam előtt a levegő.egyébként érdekes ez a mérlegelős dolog.Ha látom, hogy megevett 120-150 grammot, akkor nagyon elégedett vagyok.ha meg csak 80-90et, akkor aapból azt gondolom, hogy ez nem elég.pedig elég.Ma reggel pl.csak 90et evett, és már 4 órája nem kért enni.ebből látom, hogy simán 90 grammal is jól lakik, különben reklamálna.
emmalena
 
 


jaj, elírtam, természetesen 100 gramm után bukik :oops:
emmalena
 
 

 
 

Mérlegelésben szerintem én vagyok a legdurvább, mert van, hogy egy evés közben ötször is megmérem. Amikor bealszik, akkor mindig rádobom a mérlegre, mert nem tudom, hogy azért alszik, mert jóllakott, vagy csak pihen. Az esti adagja 200 g, vagy több. Tegnap evett, elaludt, megmértem. +10 :shock: , vissza a cicire, alvás, mérleg +20... és ez így ment 220-ig. Akkor viszont úgy elaludt, hogy nem kellett többet mérnem... :lol:

Tök jó, hogy tudok vakon gépelni, mert Bori itt lóg rajtam a kengurban, és nem látom a billentyűzetet. Sehogy se volt jó neki. Megunta a játszószőnyeget, visított a pihiszékben, kétségbeesett a kiságyban és még velem sem akart beszélgetni. Gondoltam kipróbálom a kengurut....hátha. Most alszik, nekem leszakad a hátam és nemtom hogy vegyem ki, hogy ne ébredjen fel.... :roll: Asszem azért kipróbálom, mert ez nekem se és neki se lehet olyan nagyon kényelmes...

marek
 
 


Boldog Emma napot a kis Emmánknak :)

(véletlenül jutott eszembe, amúgy tök agyatlan vagyok a névnapokhoz és szülinapokhoz :) )

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Lottinak nagyon boldog 2. hófordulót!!!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sanyikának nagyon boldog 1. hófordulót!!!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sensi: remélem ki tudtad pihenni magad, és már jobban vagy!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nymalac!

Köszönjük szépen!!!!!:-))))
emmalena
 
 


Tercsi: nem olyan vészes az első pár oltás... Ahogy felemeled utána Nórit, rögtön megnyugszik. Majd később lesz húzósabb, amikor már nagyobb lesz, és jobban érti, hogy miről van szó. :roll:

Várom majd a hivatalos 2 hós adatokat :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi: :) a megevett grammokat kb. 1,2-vel kell szorozni (nekem ez jött ki a mérésnél) tehát a 160g az majdnem 200ml :) igen.

Én Borim 6-szor eszik egy nap kb. de 150 ml-nél nem hiszem, hogy többet enne alkalmanként... Üvegből ennyit szokot benyakalni, és utána mindíg nagyon kipukkadós arcot vág. Szerintem a cicimből kevesebbet eszik... :) De nem baj... Szép husis csajról van szó, egyáltalán nem aggódom miatta :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi: köszönöm szépen a kedves vígasztaló szavakat a hétvégi balesetünket illetően! Nagyon jól esett! :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Emma: ugyan ez van Lilivel is! Annyira szereti Borit!
Mindíg mondja neki édesen átölelve: "Szííííííja, kicsikééééém! :D" Teli vigyorral az arcán. Van, hogy én nem kapok puszit, de Bori bármikor kap. És mindíg megsimizi az arcát.
Nagyon kell rájuk figyelni, mert mindkettőjüknek szüksége van a másik közelségére, de még olyan kis szeleburdi Lili... Nehéz!

Az ollós látvány is hajmeresztő lehetett... Kb. mint a feje mellett ugrál az ágyon, rátérdel a hajára :shock: nagyon szelesen játszik valami nagy és nehéz játékkal a pici közelében :shock: :? Uff

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Marek: Köszönöm neked is!!!!

Sok tej szopi után: vigyázzatok lányok, mert a tejnek a vége a zsíros, laktatós tej. Ha túlkínálat van, akkor a baba vagy az elejét eszi meg a tejnek, és akkor nem lesz elég tartalmas a kajcsija, vagy, ha előre fejsz kicsit, akkor a szomjoltó hígabb verzióból kap kevesebbet. Nagyon nehéz az arányokat eltalálni. Már-már képtelenség szerintem. :roll:

A felebaráti szivességből adod a tejcsit az nagyon kedves dolog, de ne gondold, hogy neked ingyen van.

Rengeteg időt elvesz egy anyuka életéből a fejés, a plusz munka, amit magadtól és Boritól veszel el. Ezért nem vállaltam Bori mellett. Még van egy csomó fura érzés is vele kapcsolatban: meg kell felelni, ki kell termelni, elég lesz-e, stb.
És akkor még nem beszéltem a plusz tejserkentő hatású izék áráról... Én mikor tejadó voltam, naponta megettem az urtica urens bogyóimat, ittam a teát, (utáltam is) és minden etetés után fejtem mint a kisangyal... Meg a fertőtlenítések, annyit az életben nem fertőtlenítettem, mint akkoriban. És az sem olcsó... Ha meggondolod, hogy hányszor kell csinálni, nem?


Szóval nagylelkű anyuka vagy! Elismerésem! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Köszönjük szépen Norbikának (és a családnak) a csodás mosolyt! :D

Nagyon édesek vagytok!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sör: én útálom a sőrt, a szagát is, meg az ízét (gyerek koromban a mamám megengedte, hogy a kártyázásnál leigyam a habját :) ) Na szerintem ezért sikerült idő előtt megutálnom. De ez az ízes sőr annyira bejött, hogy azt hiszem függő lettem 1 nap alatt (3 üvegtől) Szomorúan vettem észre, hogy elfogyott, és ma kérdeztem apát ebédnél, hogy hozott-e még, de nem... :(

Szóval ma útrakelünk Borival, és egy nagy hátizsákkal, és ellátogatunk a tescoba :)

Az jutott eszembe, hogy mikor az első Harry Potter könyvet olvastam, és a srácok benne vajsőrt ittak, kb azt szerettem volna ennyire megkóstolni. Üzenem a gyártóknak, hogy alkossák meg a vajsőrt, legyen nagyon finom, és én arra is rákattanok :D :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Marek: ügye milyen jó ez a kengurú? Ha meghúzod a pántokat (mind a 4-et próbáld ki, akkor nagyon megfogja a hátadat, és az nagyon finom érzés... Mintha nem is lenne egy nagy súly a hasadon.

Kenguruban elaludt baba lefektetése:

Hajolj az ágyad fölé, kb ott legyen a baba, ahol hagyni szeretnéd majd. Úgy hajolj, hogy a baba a kengurúban érje az ágyat (tudom, hogy az anyukámat, és hogy ez szinte lehetetlen, de akkor térdelj az ágy elé, és úgy majd menni fog) Sietni kell, hogy ne törjön ki a derekad!
Szóval hajolsz, és leér a baba. Ekkor felül kikapcsolod a kengurú gombját (kék és a piros izé a nyakánál), és ezzel leválik a kengurú teteje rólad. (ha a fejtámasztó gombjai is be vannak gombolva, azt is enged ki.) Most ügyesen megnyomod az öledben lévő gombokat, ami a baba fenekénél van, és ezzel lávállik a kengurú babát tartó része a bántokról. Eredmény: megkönnyebbülsz! a baba fekszik az ágyom a kengurú babát tartó részén. Ha akarod arrébb is tudod húzni ezzel a résszel őt az ágyon, vagy pakolhatod az ágyába ide-oda... De a lényeg: elváltatok egymástól, és ő még alszik.

Lehet gyakorolni baba nélkül, hogy hogy működnek ezek a gombok!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ma csokis sütit sütök. Nagyon finom, nagyon egyszerű, és hmmmm.... Pikk pakk készen van.

Beteszem a receptet, hátha-nátha valaki kedvet kap: :)
- 2 tojás
- 500g cukor
- 100g vaj (Rama)
- Fél l tej 80g kakaópor (nem instant)
- 500g liszt (rétes)
- 2 sütőpor

1. Tojást + vajat gépben jól kikeverni, + tej fele +cukor + kakaó bele -> 10 percig keverni!

2. bele a liszt + sütőpor evőkanállal adagolva, folyamatosan keverve. + a tej másik fele, ahogy sűrűsödik, mehet bele.

3. 170 fokon kb. ¾ óra sütés (esetleg 1 óra) hagyományos sütés légkeveréssel funkcióval, ha van ilyen…

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Feltettem a webünkre is a receptemet :) És ha valakinek még akadna kedvenc receptje, amit szívesen megosztana velünk, az tegye meg! Azt is szívesen feltenném (és esetleg ki is próbálnám ;) )

Várok karácsonyi recepteket!!!!
Főleg édességet, mert nem tudom, mit készítsek majd a családomnak :)

Nálunk "rácponty" lesz a menű, de nem a standard módon, hanem úgy ahogy mi szeretjük. Afrikai harcsából, mert az nem szálkás, és nem krumplival, hanem tésztával lesz. Egyszer kaptam egy ilyesmi receptet ajándékba, és meg is csináltam... Apa azóta minden évben ezt kéri karácsonyra (de nem kapta meg, mert elhagytam a receptet :) ) De idén emlékezetből megpróbálom megismételni, hátha sikerül... :lol:

Lesz még halászlé, mert azt imádom... :P De még ki kell találjak ezt azt... Hogy a 3 nap + a 2 hétvégi ne legyen unalmas... És kell még az édesség is...

Szóval, ki mit tervez a karácsonyi asztalra?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Csajok, ne felejtsétek el, hogy a baba-mama talira a feleslegessé vált cuccainkat el lehet hozni... És ott majd valaki nagyon fog neki örülni :)

Én viszem az infacolt, hátha valakinek jól jön majd. :) Viszek majd tejserkentő teákat, mert disznófülü vagyok, és nem főzöm meg. Nem is szeretem... Még szét nézek... De most csak ennyi jutott az eszembe :D

Azt hiszem alkohol mentes sőrre nevezek be inkább :P

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Igen, emlékszem már: van még 4 fürdető krémem, ezt is viszem. Meg egy hintőporom, ki sem nyitottam, elég volt az első doboz... :)

Tercsi: remélem nagy asztalod van ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!


Megint csak benéztem kicsit és már rohanok is tovább. Egész nap futottam, önkormányzat, stb. és mindjárt mehetek a gyerekekért a suliba.

Sensi

Szerintem nem azért volt ilyen nyugtalan a babád, mert nincs elég tejed. Áron is pár napja így viselkedik, pedig tuti , hogy bőven van tejem, érezem is a melleimen és a súlyán is látszik, hogy szépen gyarapodik, de mégis sokat fent van, csak ölben jó neki, 2 órát alig bír ki cicizés nélkül, éjjel is óránként felkelt és vadul rágta a cicim, de szerintem ez nem azért van, mert nem elég neki a tej, lehet, hogy a pocija, lehet, hogy a hideg front.... szóval ne stresszeld magad emiatt, és ha sír egy kicsit, akkor se ijedj meg, nem lesz tőle semmi baja. Nekem sokszor Áron a kezemben is üvölt, aztán beteszem az ágyába hasra, cumi a szájába és öt perc sírás után olyan szépen elalszik.

Megyek, mert éppen most is bömböl......

A babák továbbra is gyönyörűek, olyan jó nézegetni a képeket!!!!

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Sziasztok!
Én is sajna ritkán jutok ide, olvasni olvasok, de írni alig van időm.
Pár témában a saját tapasztalataim:
-MAM cumi esetén sincs zavara a gyereknek, felváltva szopik ciciről, és cumiból. Úgyhogy ezt is tudom ajánlani.
-gyógyszertári fürdető jó a pofin levő pattanások kezelésére. Fürdéskor a kis arcát is mossuk, és javul. Ellenben J@hns@n-t ne használjatok!!!!
-fekve szopi nekünk sem megy: evés elején túl nagy, végén túl kicsi a cici. Gratula a nálam ügyesebbeknek :)
Nekünk múlt héten kiküldték postán a taj kártyát, úgyhogy intézhettem a MÁK-ot is. Anyaságit 3 hét múlvára, családi pótlékot februárra ígérték :shock: :D
Nymalac: köszi a hófordulós köszöntést! Hófordulós adataink: 4461g és 61 cm! Jelentem kinőttük az 56-os rugikat! :P
Csajcik: tényleg nem akarok okostojásnak tűnni, de aki úgy érzi, nem segít a párja eleget, az próbáljon meg leülni a párjával, és nem vádaskodva, hanem őszintén, higgadtan beszélni vele az érzéseiről. Szerintem a meg nem beszélt problémák nem múlnak el, hanem csak egyre nagyobb hógólyóként gördülnek tovább. A párom már a második hétvégét volt kénytelen a hétköznapi munka után a gyerek körüli teendőkkel tölteni (megint volt valami bacim), és naponta többször mondja, hogy nem gondolta, hogy ez mennyi meló és stressz. Szerintem ma pihenni ment be a munkahelyére. :D
A babákhoz egyébként mindenkinek gratula, tényleg mindegyik édes!
M.

macianyu
 
 


Nyugtonmalac
Tudom ám, hogy nincs ingyen a tejem, de mégse akartam kérni érte pénzt. Főleg, hogy nem hivatalosan csináljuk, csak annyi, hogy felhívott a csaj, mert a védőnő mondta neki, hogy sok tejem van és megbeszélték, hogy megnézzük, megissza e a lánya a fagyasztott tejet. És megitta... :lol: Ez nekem azért jó, mert szeretném, ha tele lenne a hűtő, de jó lenne, ha a régi tej helyett új kerülne be. Így ők elhordják a régi tejet, én meg pakolom be az újat. Legalább nem kell kiönteni a régit... :lol: Addig fogom nekik adni, amíg gond nélkül tudom pótolni...

Ugye lesz valaki a talin, aki megmutatja nekem, hogy kell megöktni a Nandut? Bár állítólag nálunk aki ilyet használ, az kínozza a gyereket... :shock: Ez a hátránya annak, hogy ilyen kis helyen lakunk... Majd mindenki arról fog beszélni, hogy milyen szar anya vagyok, mert magamra kötöm a gyereket... :lol: De nem baj, szeretek sokkolni... :lol:

Infacol nálunk is van fölösleges, de kibontottam, mert kipróbáltuk, úgyhogy így nem viszem el a talira. Két hatása is volt. Rengeteget bukott tőle a gyerek és annyira telerakta a pelust, hogy már rettegtem a kakitól, mert mindig mosás-mosdatás volt a vége... Elméletileg nem ez lett volna a cél... jól gondolom?
Mondjuk most az Espumisant használjuk. Ettől viszont rengetegszer kakilunk, de puki ettől sincs. A Mecsek tea jobb volt, lehet, hogy visszatérünk... :roll:

marek
 
 


Sziasztok!

Marek!
Én nagyon szívesen megmutatom neked a kendő kötését, nagyon egyszerű! Már a háton kötést is alkalmazom, mert Áron bébi csak akkor van csöndben, ha rajtam lóg, amúgy egész nap üvölt, így tegnap úgy mosogattam, hogy a hátamon volt.
Szerintem nem kínzás, mert akkor valószínű üvöltene és nem aludna órákat benne. :lol: :lol: :lol:

Majd rakok fel képet, csak le kell kicsinyíteni. Már várom a talit, olyan kíváncsi vagyok rátok.

Nekem van egy csomó karácsonyi recim, majd elküldöm, vagy hogy legyen??????

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Sziasztok!

Dragonfly!
Köszi, h írtál, megfogadom a tanácsod. Örülök, h jól vagytok, és ilyen jól boldogulsz az ikrekkel. Le a kalappal előtted, h te két babyvel csinálod ugyanazt, mint mi egyel...én nem bírnám egyedül!

Ildi!
Neked is köszi! Egyébként nem az egyszer-egyszeri tápitól ódzkodom, hanem attól, h majd teljesen elfogy a tejem, és csak tápis baba lesz, mert azt nem szeretném.
Köszi a more milk-re is a választ, akkor megveszem itt, és várom a csodát. :)
Na meg majd a homeost is kipróbálom...
Anyukám ma olvasta, h 100-120g hízás a normális...na akkor most legyen okos az ember...pfff! Sztem tuti nem baj, h Lottika ennyit hízik. Nekünk meg ugye a 130g kevés állítólag...bár ezzel már nem foglalkozom, mert szerintem is jól van ez így.
Na van már 4kg Lottika?

Emmalena!
Nagyon aranyos lehet Ábi! :)

Marek!
Hát akkor próbálok nem aggódni, h a 40ml kevés. Jófej vagy, h ingyen adod a tejcsit! :)
Hogy oldottad meg a kenguru kérdést? És miért gondolják, h a kendőben kínzod a gyereket???

LKata!
Nagyon szépek vagytok!

Nymalac!
Szerencsére ma sokat aludt Lillus, úh én is pihiztem...így már kicsit jobb.
Ari lehet Lili, ahogy mondja sziiiija kicsikéééém! :D
A vajsörön én is elgondolkodtam, én vm krémes, édes, talán kicsit karamelles vmt képzeltem el a helyére, pedig én is utálom a sört, és ennek a képzeletbeli finomságnak nem sok köze van hozzá. :D

Éva!
Neked is köszi, remélem igazad lesz!

Macianyu!
Gratula a növekedéshez!

espumisan: Képzeljétek, ma beszélt anyukám egy csecsemős nővérrel, aki tényleg jó szakember, és tök rendes, és azt mondta, h nem szabad 25cseppet adni belőle, annak ellenére h az van a tájékoztatón...azt mondta, h adjak minden etetésnél, de csak 4 cseppet. Durva nem? Ti mennyit adtok?

Képzeljétek, mi történt velünk. Lillus a tegnap esti etetés óta 3x hányt, jó nagyot, tényleg nem bukás volt, és tiszta túrósat kakil. Ma felhívtam a védőnőt, meg ahogy írtam anyukám is beszélt otthon az ismerősével, és valszín túlette magát tegnap a tápi miatt. :( Lehet, h mégsem kellett volna adnom, mert eleget eszik? Mostmár tényleg nem tudom... Az is lehetett a baj, h a délutáni tápiból betettem a maradékot a hűtőbe, és odaadtam neki este, újjal keverve. Úh ez is lehetett a baj, de az ismerős szerint nem valószínű, inkább a túlevés. Szegény, úgy sajnáltam, úgy megszeppent a hányás után, én meg dobhattam mindenemet a mosásba. :?
Ma viszont rengeteget aludt, állítólag a hasa miatt, reggel nem is nagyon akart enni, csak szórakozott a cicivel, párszor belecuppogott. Elaludt, és 12.30ig aludtunk mindketten. Akkor megevett 80g-ot, nem hányt, aludt tovább... Délután elmentünk regisztrálni, mert itt így adják az anyakönyvi kivonatot. Kb 1,5órát voltunk távol, és azt is végig aludta...meg még itthon aludt 20percet kb, utána megint megetettem, megint 80g. Azóta nem nagyon tudjuk letenni, mert elkezd sírni, de daddy kezében egyből bealszik, úh most cipelgeti. Lassan én vagyok a soros, pedig most kezdek megint álmosodni. :P Na de nem lehet egy szavam sem, ma tényleg jó kislány volt...és úgy tűnik a riadalom is eltűnt, úgy sajnáltam szegényt, féltem, h jobban megviseli majd ez a dolog. Ma tesjcsim is volt rendesen, talán használt a tegnapi horror fejés...vagy csak az, h nem nagyon evett éjjel/reggel Lillus. Hajnalban úgy keltem fel, h a jobb cicim kőkemény volt, meg egész nap érzem, h van benne rendesen. Meglátjuk, h hogy alakul innentől....

Na most megyek, további szép estét!

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Marek, tavaly nyáron egy étteremben kértem alkoholmentes és light sört! Elfelejtettem a márkáját :( , de szerintem azt te is ihatnád...
Hogyhogy kínozza a gyereket, aki hordozókendőt használ??? Betojok... :?

Nymalac! Rémtörténet! Sejtettem, hogy így történt. A gyerekek sajnos nem tudják felmérni, hogy mire képesek. Mindezt csupa jóindulatból. És mi van akkor, ha egy jó adag féltékenység is vegyül az érzelmeikbe? Belegondolni is rossz. Pl. akkor levágják a tesó szempilláját, mint annak idején a nővérem nekem, mivel mindenki megdicsérte, hogy milyen szép szempillám van. :? :D

Sensi, ha nem iszol eleget, nincs tejcsi! A napi normál folyadékbevitelen felül még egy litert meg kellene innunk! Ugyanígy jártam pár napja, ahogy te, leszámítva, hogy a férjem nem ment el sörözni: Gergő hiába követelte 1,5-2 óránként a cicit, nem volt elég neki. Akkor aztán jól betermeltem teát, narancslevet, ásványvizet, és másnapra szépen visszaállt a 2,5-3 órás evésre. Most már inkább 3 óránként eszik, éjjel 4 óránként.

Kép
szöszke
 
 


Nymalac, a kiütésekkel mit is kell csinálnunk? :shock: Mára kitört a gyerek arcán...kis ragyás lett... :(

Kép
szöszke
 
 


Tücsök, szerintem a recepteket másold be a fórumra, én meg kimásolom, és felteszem a webre, vagy elküldheted mailben is, priviben is :)

Hálásan fogadjuk! :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sensi: én is ilyennek képzeltem el a vajsőrt :D

Örülök, hogy tudtál pihizni! Lillus egy tündér, hogy támogatott téged ebben :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Szöszke: nagyon durva! Levágta a szempilládat?! Azta... Milyenek ezek a gyerekek... :oops: :shock:

Én nagyobb koromban fejbevágtam a húgomat a fapapucsommal, mert eldugta a pizsamámat a szekrény mögé... És valamiért rácsuktam az ágyat a hátára (kisiskolásak lehettünk, felhajthatós ágyneműtartós ágy volt)... :roll:
Ő meg szerte szét karmolta az arcomat... Nagyon tudott ám karmolni :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Szöszke: kiütések - hát semmit. Elmúlnak maguktól. De sokan tanácsolták a fürdető krémet, volt kamilla teával való letörölgetés (ez szárítja)...
Nekem a kamilla halványította a piros pöttyöket, de cserébe durvább tapintású lett Bori arca. Sokat segít, ha megmosod evések után tiszta vízzel...

Nekünk már egészen szép Bori arca! Persze ma délutánra kaptam megint kevés pöttyöt, de ez most enyhe verzió... Szerintem reggelre megint szép lesz. Lehet, hogy ez most meleg kiütés.

És most karmolásunk is van :D uh fürcsi után körömvágás is volt... :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sensi: szerintem az jó, hogy Lillus kitisztította a pocakot a hányással. Már túl vagytok rajta, mosol egy nagyot, aztán lehet előről kezdeni a kislány etetést :D
Olyan kb. mint amikor előről kezdesz egy játékot. Az előző nem sikerült, de nincs nagy baj, most tiszta lappal folytathatod. Tudod, hogy nincs túletetve, mert üres a bendő... És Lilla is rendezettebben kéri a jussát.

Én mint a messiást várom az éjszakát, ha Bori pocakja huncutkodik, és összevissza eszik. Mert az kihat az egész napra. Pl. keveset eszik, akkor egy óra múlva kér megint, az is kevés, de összeért az előző, valami csavarja neki a pocakot, nyüglődik, nem jól kapja be a cicit, lázad, stb... Egész nap egy tortúra. DE tuti, hogy éjszaka alszik egy nagyot, letisztúl a pocak, és reggel kezdhetjük előről a pocak töltést :D

Akinek az éjszaka is etetssel tellik, az nem tudom, meddig szenved egy ilyennel... De a hányás után is könnyebb mindent előről kezdeni jól :)

Remélem nem ilyedtél meg nagyon!

Gondolj arra milyen megkönnyebbülés lehetett neki, hogy végre kint van, ami ki akart jönni :D

__________

Más: használod már a mosható pelusokat? Én nagyon szeretem a BM pelusokat. Sokkal jobbak, mint a Monapel! Amíg Lillus pici, próbáld meg 4be hajtani a rövidebb oldallal párhuzamosan. (félbe, és megint félbe) így jól elfér a külsőben, és remek a nedvszívó képessége is.

Tanács még hozzá: a külsőt szappannal (venish) mosd ki mindíg, ha szennyezett lett, és tedd a szárítóra, a belsőt szintén mosd ki venish-sel, de azt ecetes vízbe, (teafa olaj cseppekkel) egy zárható vödörbe gyűjtögesd mosásig. Kb.5 pelust hagyját szárazon a következő mosáskor. Az kitart majd amíg nem szárad meg 1-2 pelus pl a radiátoron. :D

Várom majd az élmény beszámolót!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Kaptam alkoholmentes sört: almásat (ez is ízlik) karamellásat (ez nem holstein, és sör íze van, csak édesebb, ez is ízlik :D ) mangósat és epreset. A mangós és az epres a favorit nekem! :)

És tényleg nő a tejcsi tőle! :D Éljen!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Macianyu: kérhetek képet az 1 hónapos nagylányodról? Nagyon szeretnénk már látni őt! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


6 cm-t nőt Zengő! Azta paszta cipő (ahogy Lilim mondaná) Nagyon ügyes kiscsajszi... És majdnem 1 kg! Ügyesek vagytok!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Na, alszik az egész kiscsalád, még a kutya is húzza a lóbőrt, így végre géphez fértem. :)
Köszönjük a hófordulós köszöntőt és a bókokat! :)

Valaki érdeklődött, hogy volt-e a bűnös cola light-nak következménye: hát nem, szerintem semmi. Ugyanúgy 'működött' Dóri, mint cola nélkül. Amúgy a sörben a szénsav nem csapja a babák hasát?
Vasárnap ettem bablevest, ez sem okozott Dórinak semmi hasbajt, viszont ma iszonyat nyűgös volt, úgyhogy átkoztam magamat azért a kanálnyi lencsefőzelékért, amit délben kajoltam... Szóval én ilyen szadi anyuka vagyok és a lányon kísérletezem... :oops:

Dóri orráról az apró grízek azóta sem múlnak... fürdikrémtől az anyatejig mindent kentem már rá. Jesszus, szegény gyerek bibircsókos banya lesz már az oviban? :?

Sensie, az én gyerekem újabban szinte minden etetés után akkorákat bukik, hogy már hányásnak is nevezhetném... Akartam is kérdezni, holnap jön a gyerekorvos, hogy ez jó-e így... szoktam mérni buki után, de úgyis 100-110 marad a pocijában a mérleg szerint. Nyilván túlszívja magát a gyerkőc.
Amúgy ez nálunk azóta van, hogy nem bimbóvédővel szoptatom. Eddig csak azzal ment neki, nem a cicifájdalom miatt, hanem ő nem tudta bekapni és a szájában tartani a bimbót rendesen. Most már nagyobb, ügyesebb és megy neki. Na azóta nem is nyammog 3/4 órát, hanem 5-10 perc alatt mint egy őrült szivattyú betermel, aztán kidől és bukik sorozatban.

Nymalac, szegény csajok és szegény Te... Az ilyen baleseteket nehéz kivédeni, mert hát egyrészt nem rosszaságból történik, meg aztán őrt sem állíthatsz minden percben a lányok mellé.

Valakinek van ötlete azzal kapcsolatban, hogy mikortól érdemes járókába tenni a babákat? Most még szépen elvan a pihiszékben Dóri, de gondolom előbb-utóbb mozogni fog és kell neki a hely. Ja, meg hogy hagyományos fa járókát érdemes beszerezni vagy műanyagot hálóval? Tök tanácstalan vagyok...

Kép
anhel
 
 


Jó reggelt!

Kicsi fiam ma már nem aludt jól éjjel! 3x keltünk :roll: , nem tudom mi volt vele?Most az elöbb altattam el,
ringatva és énekelve!
Húúú, van ám súlya már! :shock: :lol:

Tudom hogy a popsiban mért 38 fok alatt nem kell lázcsillapítani, de akkor 38fok (azaz 37,5 )alatti hőmérséklettel ne is foglalkozzak?
Mert reggel a Norbinak popsiban 37, 7 volt a
hőmérséklete! :( Ez nem gyanús?????

Marek...tök rendes vagy hogy ingyen adod a fagyasztott tejet! :lol:

Anhel...én úgy hallottam, hogy akkor érdemes járókába tenni a babát, ha már át tud fordulni,
meg tudja fogni a játékait,
addig csak kínlódna egy helyben! :?
Én a norbinak ringatót vennék, de csak használtat,
újra nincs pénz így ünnepek elött! :(

Főleg hogy.....képzeljétek a Piszkei Papírgyár be fog zárni,
így anyukámnak nem lesz munkahelye :cry:
Apu meg kicsi nyugdíjat kap mert ő régóta beteg. :(
Most egymást kell támogatnunk...valahogy :roll:

Benneteket nem érintenek ezek a munkahely megszünések? :roll: :(

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ja, bocsi, nem aludt el a fiam...bömböl megint! :(
Lehet hogy tényleg valami baja van???? :roll:
Remélem nem beteg? :(

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Anhel!

Ha elfogadsz a járókával kapcsolatban egy tanácsot, akkor megosztom veled az én tapasztalataimat.
Ábelnél bejött az a vonal, amit követtem, hogy 3 hónaposan elkezdtem nappal betenni a járókába.Ennek két oka is volt.nappal, mikor fent volt, csak a járókában volt, ha eljött az alvásidő, nyomás az ágyba.Nagyon hamar megtanulta az ágyát összekötni az alvással.Igy 3 hónaposan már simán és megbízhatóan el tudta választani a nappali játszós időt és az alvás idejét.
A másik, ami miatt nekünk nagyon bevált, hogy megszokta már akkor mikor még nem ellenkezett ellene.ha akkor próbálkozol bettenni a babát, mikor már kúszik-mászik, és jó volna nyugodtan kiteregetni vagy kiszaladni a szeméttel, akkor szinte tuti, hogy ellenkezni fog.Sokkal nehezebb akkor beszoktatni őket.Ábi 3 hónapos korától szokta simán meg és 1 éves korában is simán eljátszott benne, nem hadakozott, ha bele tettem.
emmalena
 
 


Lkata!

A popsiban mért hőmérsékletből 0,5 fokot le kell számolni.Tehát marad 37,2.ha mondjuk sírás után mérted, akkor simán felmegy egy picit a hőjük.próbáld meg akkor mérni, mikor nyugodt.
emmalena
 
 


Lkata!

A popsiban mért hőmérsékletből 0,5 fokot le kell számolni.Tehát marad 37,2.ha mondjuk sírás után mérted, akkor simán felmegy egy picit a hőjük.próbáld meg akkor mérni, mikor nyugodt.
emmalena
 
 


Ja, és az összes Katának nagyon sok boldog névnapot kívánok!
emmalena
 
 


Emmalena:Köszönöm a köszöntést, és a tanácsot! :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Mindek Katalinnak boldog Névnapot! Kép

Tegnap megmértük Lottit, 4020 gramm, ez a 2hónapos súlya, a cm-t nem tudjuk, de szerintem 56 cm-t beírhatsz Nyugtonmalac a webünkre, mert kezdenek feszülni rajta az 56-os cuccok.

Itt egy kép, ez tegnapi, mehet a 2hónaposhoz:

Kép

Ti mikor mérnétek hőmérsékletet a babának? Mármint honnét lehet tudni, hogy esetleg hőemelkedése van? Mert pl. Lottinak mindig meleg a feje :roll:

Ja, képzeljétek, megkaptam a családi pótlékot :shock: El sem hittem, most jött egy mobilinfó, hogy 24400 ft-ot kaptunk, juhééé, ez szept-okt hó!

Sensi - mi tegnap mértünk (mindig hétfőn, az egyhetes súlygyarapodást) és 130 grammot hízott Lotti most. A múlt héten pedig 230-at, előtte volt 250 is, úgyhogy nem aggódok miatta, te se tedd, szerintem jó a 130 is! Nekem a gyerekorvos mondta a 230-ra, hogy az sok :roll:
Amúgy a Felicitas kiskönyv azt írja: elég teje van, ha: a gyerek egyenletesen gyarapszik, élénk, szemei csillognak, bőre, izmai feszesek, szopás után megelégedett, nyugodt, 6 vagy több nedves pelenkája van 24 óra alatt, külön folyadék adása nélkül.
A hányás miatt ne aggódj, ahogy Nyugtonmalac is írta, most legalább tiszta lappal indítotok, amúgy pedig aminek ki kell jönnie, az kijön, jobb is, hogy kihányta, talán tényleg nem volt túl jó már a tápi.

Marek - én uge azt mondtam, hogy ha elérjük a 4 kilót, befejezem a mérlegelést, na most már 4 kilósak vagyunk,ma mégis mérlegeltem, valahogy annyira megszoktam és annyira megnyugtat, ha látom, hogy 100 gramm fölött evett, hogy kell a lelkemnek. Igy azt csinálom majd, hogy éjszaka nem mérem, ha felkelünk enni, ma is hajnali 3-kor ébredt, akkor nem mértem. Persze járt az agyam rajta, hogy mennyit ehetett :roll:

Valaki kérdezte a tengeri sós orrspray-t, hogy milyet vettünk, Marimer a neve, nem kifejezetten babáknak van, felnőttek is használhatják.

Na majd folyt. köv. később, felébredt Lottika!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi...köszönöm neked is a köszöntést! :lol:

Nagyon helyes Lotti baba! Gratulálok a 4020 grammhoz! :lol:

Norbi is olyan vasgyúró lett, már lehet van vagy 4,5 kg! :wink:
Utóbb is 10 nap alatt hízott 30 dkg-ot :shock: :D

Látom írtad a családipótlékot....mi most adjuk be holnap a papírokat.
Szerintetek mennyit kell várni a pénzre?
A TGYÁS is csak most lesz intézve, mert a h.. könyvelő tök
rossz papírt töltött ki nekem. :roll:

Ti kiviszitek ilyenkor a babát??? Szerintetek a hosszú
ujjas bady+rugi+termó sapi+overál+vastag téli takaró
elég a babakocsiba? Meg még rakok alá is egy vastag plédet .
Hm???

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata!

Írd ám meg, hogy a picifiúnak okés-e a hője.:-)
emmalena
 
 


Ja, és olyan érdekes dolog történt tegnap.Ábi hazaérkezett a böliből, imádja a havat.estére tök sok hó hullott, egész kert meg utca fehér lett vastagon.Állt az ablaknál a széken és csodálta.aztán egyszer csak lepattant a székről, az iróasztalhoz rohant, levette a fényképezőt, felvitte magával a székre az ablak elé, és hívta az apját, hogy jöjjön, fényképezze le a tájat.Én ledöbbentem.Olyan kis önálló gondolkodásra vall ez.Hihetetlen volt.
emmalena
 
 


Kata - mi nem tudunk lemenni, mert tiszta havas a lépcső melletti rámpaszerűség, amin le kéne tolnom a babakocsit, így képtelenség levinni :roll: Bár megmondom őszintén, én nem is vágyom rá, hogy most lemenjek, majd levegőztetem az erkélyen :lol:

Nálunk párom intézte a dolgokat és már az első héten elintézett mindent, a családi pótlékot ugye csak ma kaptam meg, az egyszeri anyasági megjött 2 hét múlva, a tgyást a mh-em utalja, az jön mindig rendesen.

Nálatok van hiszti csajok? Mert Lotti elég hisztis most, evett is, játszottunk is, pelus tiszta, nem fázik, nincs melege, van cumi a szájában, mégis hisztizik :roll:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


ildi!

hiszti?????????naná hogy van...:-)
emmalena
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?