Új privát üzeneted érkezett!

Jaffa, egy hete a becsült súlya 3250gramm (+/- 10%) volt...

a doki szerint olyan 3800grammosan fog születni :D

köszi a tippet, majd lehet kipróbálom a pakolászást :)

kérünk képet a lovacskás kislányodról :D

puszik

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Gégéé!

Én poncsót vettem magamnak. Még divatos is, és utána is tudod hordani. :wink:

Kép
jaffa4
 
 


Kép Milu

Kép
jaffa4
 
 

 
 

deeee édiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :lol:

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


bende!
nyugodtan írd meg a számot.
és menj színházba!
DE! ha nagyon ordít a megérzésed, akkor ne menj!
Vendég
 


Jaffa: én ismerlek be is vagy jelölve az iwiwen.
Szoktam nézni a kiscsajt,hogy növöget nagyon édi :lol:
Nálunk keresztelö majd májusban lessz mind a kettönek.

Sarmonról még indig nincs hír?


Kép
Kép
s. zsófia
 
 


Sziasztok Lányok!

Szegény Sarmon!!!!De a lényeg hogy minden rendbe legyen nekem mindig az jut eszembe mikor meghallom hogy császár,hogy milyen rossz volt az utánna következő pár nap de aztán utánna már nem!Meg van aki nem olyan tápos mint én :oops:

Jaffa:Nagyon szép a kislányod és gyönyörű neve van!Engem is császároztak toxémia miatt 38-ik héten igy a Hannus koraszülött nem lett(3300gr)

Bende:Ne izgulj nem lesz semmi baj,egyedül mész?

Anyany:Nekünk is csak 2 napig tartott a jó éjszaka :( most a Hannus megint 3-kor alszik el 2 napja.Kakigond megoldódott?Nem lehet hogy Zsófi már nem szereti az anyatejet?Bár mondjuk elötte is vigyázott a vonalaira :D Nekem úgy mondta a védönö hogy 4 hónaposan kezdjük a hozzátáplálást tejpéppel ha abbol már megeszik annyit hogy egy tápszeres étkezés kimarad akkor jöhet az alma,barack....sütötök ilyenek.Nálatok nem mondta a védőnő?Bár mindenhol mást mondanak igy igazodjon el az ember.

Gégéé:Szép nagy babó lesz Emmácska bizony már nincs sok vissza :D

s.zsófia:Hogy vagytok?Hogy tellnek az első hetek?
Vendég
 


[url]http://www.idealmarketing.hu/mit_es_mikortol.htm Ezt az oldalt elmentettem a hozzátáplálásról ha van kedvetek nézzétek meg![/url]
Vendég
 


Vendég
 


Sarmon írt, 12:28-kor!

MEGSZÜLETETT ÍRISZ, 2580 gramm, 48 cm; MAKKEGÉSZSÉGES!!!!


JUHÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ!!!!

gratula nekik, és sok puszi!

Megírtam, hogy mindenki nagyon örül, gratulál, és sok puszit küld!!!

(meg azt is, hogy gégéé irigykedik :lol: )

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Sziasztok!

Jó ég! Mennyit írtatok! :)

Jaffa: Ez nem volt semmi. Hülye pap már pardon. Nem csoda hogy kiakadtatok.
Nagyon édi, jó a kép :)

Anyany: Majd lesz fogacska meglátod. Kened azért az ínyét?

Bende: Te jó ég!!! Kapcsolj ki élvezd a színházat otthon nem lesz semmi gond. Nekem is rossz volt amikor először hagytam "magára" Barnikát, de nem lett semmi baja és nekem sem! :)
Mi tudjuk egymás számát, de nem lesz gond no!!! :D

Sarmon: Gratulálok! Sok boldogságot a kis Íriszhez és persze rengeteg tejcit!!! :)

Gégéé: Köszönjük szépen a hírt, és hogy nevünkben is írtál. Szerintem szívünkből szóltál! :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Nagyon nagyon nagy gratula Sarmonnak és sok boldogságot és tejcit kívánok Írisznek]
bende
 
 


na végre itt vagyok!

csináltam pizzát, meg pörköltet nokedlivel, meg császármorzsát és spenótot holnapra. (remélem lesz alkalmam megenni :shock: )
Elpilledtem, de a csajszi nagyon rendes volt, hatalmasat aludt délelőtt.
Anyukámmal megyek. Már kicsit múlóban az érzés, meg az idő is jobb kedvre derített, mármint, hogy süt a nap. Megnéztem a menetrendet, mehetnénk vonattal és metróval. Mire ezt kikalkuláltam elmúlt a rossz érzés. Kicsit kiröhögtem magam, hisz nemrégen még több száz kilométert vezettem naponta, most meg parázok egy nevetséges 120 kilométertől. Megnyugodtam, de őszintén szólva várom azt a pillanatot, mikor újra belépek a gyerekszoba ajtaján és meglátom az ágyában szuszogó manómat.
Jaffa! gyönyörű a csajszi!!!

Trundike! mi újság tejcifronton? mostanában mennyit eszik Bius?

Anyany! már én is elég fáradt vagyok, Niki is sírdogál mostanában éjjel, látszólag minden ok nélkül. Fotoszintetizál a kicsi Zsófi? Én úgy szmálom, hogy Niki 150- ket eszik meg kb, de ezt naponta 8- szor. !!!!!
bende
 
 


Lara! írtam privit. Sajnálom lányok mára ennyi voltam. Megyek a manóhoz.
bende
 
 


Bende: 100 körül eszik de ő is 8-szor eszik, szóval szerintem nem minden étkezés 100 ml.
Tegnap éjjel 4-től bulizott a kishölgy. Totál kivagyok. Irgum-burgum...

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Sziasztok lányok!

Sarmonnak, nagy-nagy gratula !!!! :D

Mindenkinek köszi a dicséreteket a gyerköceimről.

Bende, apa még nem vette meg a puskát. De már most megmondta előre hogy 25 éves koráig a lányom csak vele mehet el a diszkóba és letekeri annak a fiúnak a tökeit aki rá mer nézni. :P
Egyedül a szemeit tölem örökölte, ja meg deréktól lefelé. A fiam az teljesen az apja.

Lara,
Lili eleinte nagyon féltékeny volt, az első hónap nehéz volt. Most inkább arra kell figyelnem, hogy ne szeretgesse hülyére. Nagyon imádják már most egymást.

Bocs, ha nem tudok mindenkinek visszaírni.

Tündi

Kép
Kép
tucsinke
 
 


Jaffa, gyönyörű a kislányod.

gégéé,
a becsült súlyra ne adjál, nálam egyik gyereknél se jött be.
Majd kiderül mikor kibújik. :D

Kép
Kép
tucsinke
 
 


Na most mennem kell a töki éhes. :lol:

Kép
Kép
tucsinke
 
 


sarmonnak!
hatalmas nagy gratula!
Irisznek is! és jó egészséget, meg hosszú boldog életet... meg mindent amit ilyenkor kívánni szoktak!!!
Vendég
 


bende! remélem nem lesz baj.
én is otthon hagytam anyumákánl augusztusban az osztálytalim miatt Zsófit. túlélte. evett is aludt is.
mosolygott is, jókislány volt. engem meg a fene evett, hogy ott kellett hagyni...

lara!
nekünk a tejpépet meg sem említették.
de majd kedden jön a védőnő, majd jól kifaggatom. a tejpépről is!!!
egyelőre még nem akarom kiváltani a kajálást, sok tejem van. nem győzöm fejni. nem is tudom még, hogyan fogom elapasztani úgy hogy ne kelljen semmi mesterséges cuccot bevetni...

mennyi édes baba!
hozok én is egyet!!!

Kép 5 hónapos!!! Kép
Vendég
 


Jajj már ennyi szép baba :) imádnivaló Picizsófi is.

én írtam a tejpépet anyany, és azt hiszem, hogy a lefejt anyatejjel is meg lehet csinálni, ha baba nem olyan jó evő, és esetleg már másra vágyik...de nem tapasztalatból írom, szóval ne hallgass rám, csak gondoltam, mert mindig látom a boltba ezeket a guszta Milupás cuccokat...

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Milupa Jó éjszakát! Tejpép banános 250g (4 hónapos kortól)
Numil

Tápláló gabonából és értékes babatejből készült könnyen emészthető táplálék.A baba korához igazodó állagal, összetétellel és ízekkel.Hozzátápláláshoz, éjszakai alvást segítő.Kiváló gluténmentes gabonából, banánnal.Tojásmentes.

pl erre gondolok, vagy ezt nem lehetne adni zsófinak?
(bocsi, szólj ha hülyeséget beszélek :) )

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


http://www.milupa.hu/main.php?key=gyik

itt vannak bővebb infók

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


trundike remélem ma hagy aludni Bius téged :)


bende te igazán ügyes vagy, hogy ennyi finomságot főztél. remélem jól érzed magad a színházban!!!!

tucsinke el is hiszem, hogy apuka félti :)

winchi, milyen volt fehérváron?

ancsi gyere:)zsula mizu?

na puszik csajok

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Lányok: Szurkoljatok hogy ma aludjunk, mert kivagyok. Igazából egy étkezést ki kne hagynia de semmi esély rá :(

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


én szurkolok!!!!!

kitartás Trundike!!!! sok puszi!

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Gégéé: Köszi :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Sziasztok! :)

Próbálok jönni hozzátok, de a kiscsaj nem sok időt hagy nekem! Éjjel egyáltalán nem szeret aludni, nappal kicsit többet, de amikor fent van egyáltalán nincs el magában, folyamatosan foglalkozni kell vele!

Sarmonnak hatalmas gratula és sok boldogságot! :D

Bende remélem elmentél színházba, kell egy kis kikapcsolódás, és bizti minden rendben lesz! :)

Bocsi, hogy csak ennyit reagálok, de nagyon sokat írtatok, majd próbálok többször is jönni!

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Rakok fel pár képet Réka Babámról!

Kép Kép

Szösz

KépKép
szosz
 
 


gégéé!
jól hangzik a tejpép, de inkább vmi natúr ízű kellene. megnézem a honlapot is a milupásat.
kanállal ügyesen eszik, bár sokat kitol mág a nyelvével, minden evés után öltözünk át. :lol: :lol: :lol:
bár most még csak napi egyszer adok neki uzsira almás barackos pépest. a barack bébikaja boltból, az almát meg én keverem hozzá. szereti. majd sütőtöközünk is, de nagyon oda fogok figyelni rá.

amúgy hogy vagy? Emma? ugrándozik?
jó nagy baba lesz ám!!!


tündi szorítok! Bius legyél jó kislány!
most tápit kap vagy tudod még szopiztatni?

szosz! kitartás!
Zsófi 3 hónapig csak a kezemben volt nyugton. úgy aludt el, hogy ringattam. a végén egy helyben állni sem tudtam, annyira bennem volt a ringatás.
:lol: :lol: :lol: :lol:
utána egyszercsak el kezdte érdekelni a világ!
az alvás is változni fog.
Vendég
 


a mi napirendünk most ilyen:

Zsófi 9kor édesen mosolyogva hason gügyögve ébreszt. kaja, tiszta pelus, játszunk kb fél11ig. akkor alszik dél-fél1ig. ilyenkor tudok fejni először. ébred, eszik, játszunk, alszik. 3kor ébred megint, kicsit később kap gyümölcskaját is, fél óra múlva inni is kér. alszik fél 6ig, eszik, de még a cumisüvegbe belealszik.ilyenkor fejek másodjára. ezt teszi fél8ig. akkor fürcsi, megint eszik kb negyed 9kor. és játszunk vagy elvan a kiságyban vagy a játszószőnyegen. én meg mellette és erőszakkal nyitvatartom a szemem. aztán 10- fél 11 között megint eszik, onnantól nyűgös és fél 12kor megint kér. és szépen alszik reggel 9ig...
ezután még mindig van egy kis dolgom, aztán erőt gyűjtök a fejéshez én is fürdök, addigra már fél1 és fejek... és másnap mindez előlről...
Vendég
 


Gratulálok Sarmonnak és a kis Írisznek!!! 40 grammal "nehezebb" mint Matykó volt :D Édes picúr lehet! Mennyit nőtt Matyis már azóta :shock:

Fehérváron jó volt, elkezdtük a karácsonyi vásárolgatást, Matyit a mamánál hagytuk. Jó üzlet volt bemenni, mert ebédet is kaptunk :D Holnap jövök, puszi mindenkinek

KépKép
winchi
 
 


Szösz gyönyörű a kisbabád!

Hogy vagytok? Megismerkedtetetek már?
Sarmon Írisze és a te Rékád között pont egy hét van :)

Anyany, biztos van natúr izű tejpép is, nézegesd a honlapot, egy csomó jó infó van rajta!
Kitartás az estéhez!
puszik

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Sziasztok Lányok!

Sarmonnak GRATULÁLOK jó egészséget és sok-sok tejcsit kivánok!!!!!
Gégéé:Köszi a hírt és hogy visszaírtál a nevünkbe :)

Szosz:Nagyon édes a kislányod!Majd késöbb reméljük lesz idöd többe jönni!


Bende:Hogy te mennyi mindent főztél,már megint fel vagy pörögve szupianyú :D



Trundike:Én is szorítok a jó éjszakához!!!!!!


Anyany:Nagyon édes Zsófi és nagyon szupi játszószőnyege van :D Szerintem is kérdezd meg a védönőt a miénk mondta hogy ad róla egy papirt hogy melyik hónapba mit ehet a manó!
A mi napirendünk:Hannus délbe kel fel utánna eszik picit pihizik aztán megyünk sétálni 15:30 körül szoktunk hazajönni utánna eszik aztán játszunk aztán picit alszik 19:30-kor fürdik utánna játszunk elalszik aztán felébred 23-kor vagy éjfélkor akkor eszik aztán fennt van kb 3-ig utánna elalszik délig.....próbáltam már reggel kelteni hogy ne nyúljon el az alvás de sokkal rosszabb volt most volt 2 nap amikor 23-kor elaludt és akkor 10-ig aztán szépen vissza pedig mindent ugyanúgy csinálunk,most várok hátha lesz valami változás!
Vendég
 


Sziasztok! :)

Megint itt vagyok, ma egy kicsit kipihentebb vagyok. Most is alszik a kiscsaj, éjjel biztos megint nem fog. :(

Gégéé, Lara köszi a dicsiket.

Anyany nektek még mindig nem tűnik egyszerűnek a napirendetek. :shock:

Csajok, van egy-pár kérdésem:
1. Egy hetes kisbabátok mennyit evett? Réka közel nem eszik annyit, és annyiszor amennyit a gyerekorvos szerint kellene. Napközben van hogy evés után 4-5 órát alszik, és akkor is én keltem fel. Nem tudom fel kellene keltenem 3 óránként? (éjszaka persze fent van 3 óránként!)
2. Ha a köldökcsonk leesik, mivel kell még ápolni, és naponta hányszor, és mennyi ideig?

Gégéé, neked meg már írni akartam. A szülésem előtti napon, mikor a doki megvizsgált a következő utasításokat kaptam, a szülés megíndításához: Tessék sokat sétálni, shoppingolni, lépcsőzni (mivel a hetediken lakunk, aznap többször is megtettem), és apukát használni! :D Még aznap este mentünk szülni. De szerintem várd meg míg betöltöd a 38. hetet, és utána rajta! :)

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Szosz:Nekünk úgy volt hogy miután lelesett a köldökcsonk még egy hétig ugyanúgy kezeltem alkohollal hintöporral akkor még picit váladékozott kb 3 napig aztán nagyon szép lett azóta is.
Az elsö 2 hét kajcsit nem tudom mert nekem kevés volt a tejcsi igy a Hannus elég sokszor éhes volt mire meg megindult a tejcsi addigra allergiás lettem aztán nagyon kevés tejcsi lett megint :cry: igy mi már tápszeresek vagyunk azt tudom hogy 3 hetesen már 100 ml is evett bár nem minden étkezésre!
Remélem jó éjszakátok lesz!
Most én is megyek aludni,ki tudja meddig tudok!
Puszi
Vendég
 


bende írt! épségben hazaért!

szosz!
sajnos nekünk sohasem volt egyszerű.
de megnéztem, egy hetes korában 430milit evett. de amúgy az elején kb 500mili tejnek kell lennie a napi adagnak.
persze ott van még a testsúlykilogrammonkénti 150milis számítás is, de az igény szerint szoptatott babáknál hülyeség.

ja de most aztán kész káosz.
pár napja nem hajlandó enni a lányom.
nem hiszem, hogy a foga lenne. megtapiztam az ínyét, semmi észrevehető.
szóval nem eszik. ott a cumisüveg, szenvedek a fejéssel és még csak meg sem eszi. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
nagyon kibuktam.
reggel még 90miliket nagy nehezen, kb egy óra alatt. aztán délután aludt kb 5 órát és utána úgy ébredt, hogy jelezte, hogy nagyon éhes. nekiesett a cumisüvegnek, majd kiugrott a kezemből amikor meglátta, de 40mili után abbahagyta. és csak bőgött.
kibuktam. aztán meg azért kezdett bőgni, mert látta, hogy én is bőgök. az apja meg állt tanácstalanul, próbálta etetni, de persze nem evett.
letettem,miután megnyugodott, hogy aludjon, de csak nagy bőgés lett az eredmény.
aztán kimentem, hoztam egy tejet még. és láss csodát, gyerek szájában a cumisüveg, és 100milit kiszívott kb 5perc alatt.
de ha ébren van, miért nem eszik????????????????????????
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Vendég
 


sziasztok!

szösz, köszi a jótanácsot! még mindenképp várok vele, de már nem sokat :D tegnap is voltunk fehérváron, nagyon jól esett a friss levegő, meg a sok inger. Kaptam csizmát. A boltban mindenki nézett, mert a férjem adta rám a csizmákat :( dehát én nem tudok lehajolni a lábamig...na mindegy, szóval durván megnéztek mindenhol.és kaptam egy nagyon-nagyon szép táskát, amit bár én nem akartam, de a férjem ragaszkodott hozzá...örültem neki nagyon.
Aztán elmentünk az új mekibe, a Tesconál, és elég nagy volt a feszültség a pult mögött :) aranyosak voltak a lányok, csak látszott, hogy mindengyik tökre izgul. Nagyon fiatalok voltak, és hiába mosolyogtam bátorítóan, tök ideges volt szegényke, aki adta nekünk a kajcit. Aztán kaptam Sarmontól az sms-t, és jöttünk haza.

estefelé meg mindig valamiért bedepizek; hogy másnap már megint itthon tespedek stb. stb.

Anyany. Segíteni nem igazán tudok, és tudod okoskodni meg nem akarok, csak annyit, hogy ha éhes lesz a Zsófi, akkor fog enni. Te is csak stresszeled magad. ha nem eszik, dobd be a fagyiba a tejcsit, majd megeszi...nem hiszem, hogy lefogyna, vagy ilyesmi. próbáld ki kicsit, hogy megnézed mivan akkor, ha nem kér, te meg nem erőlteted, próbáld ki pár napig!

Ha már kipróbáltad, és hülyeség, és utálsz, akkor bocsánat! én csak azt szeretném, hogy vidámságokat írj! Olvasd el a Milupát, jókat írnak!

Lara, hát Hannus aztán jól megkeveredett :) nem tudom, mennyire vagy könyvolvasós, de a Suttogóban van erre módzsre, hogy megfordítsátok, persze ha zavar titeket. Amúgy az én napirendem eléggé hasonlít hannuséhoz :lol: jól ellennénk :)

Winchi, amikor azt írtod, hogy Matyimanó a mamánál volt, akkor mennyi ideig van a mamánál? Hogy eszik olyankor? Ezek hülye kérdések, tudom, de engem nagyon-nagyon érdekel, mert szeretnék én is mobil lenni emmával.

Más: este nagyon összehúzódott a hasam. Fájt körbe az egész, meg egy picit még a hátam is. a baba meg egy nagy pukszli lett a hasam egyik oldalán. ez történt 3szor. 3-kor, 4-kor, 5kor...ezek jóslók voltak, vagy csak simán fészkelődött Emma, és ennyira megfeszítette a méhem? szerintetek?

(na jó bevallom sunyiban reménykedem, hogy még mielőtt sarmonék kijönnek, én bemegyek :))

u.i.: Ma van emma névnapja, de szerencsére van április 19-én is, így majd akkor fogjuk tartani, mertszegénynek így is minden jó ünnep egyben lesz.

Na elég belőlem. Puszik

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Sziasztok!

Szosz: Szerintem azért nem kellene annyit hagyni aludni mert ezt a hosszabb alvást inkább éjjelre kellene tenni. Kérdéses mennyire hagyja magát irányítani.
Én utána már csak hintőport tettem rá egy darabig, mostmár azt sem.
Gyönyörű a kisbabád!!! :)

Lara: nem semmi napirend.

Anyany: Lövésem sincs :( Másik cumisüveg esetleg?

Gégéé: Lehet hogy jóslók bár én ehhez nem értek mert nekem nem igazán volt, azaz amit annak véltem azéok már fájások voltak mint kiderült :)

Éjszakánk: 11 körül ébreszgettem Biust enni, de nem nagyon akart 50 ml.ert azért evett, de a kis francos negyed 2-kor felkelt enni, aztán negyed 5-kor.
Na akkor nagy durrantgatás meg átöltözés. Aztán reggel 7 után valamivel keltett, de már én sokszor előbb ébren vagyok mint ő.

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Sziasztok!

Bende gondoltam rád este, hogy remélem nem paráztad végig az estét hanem élvezted a kimenőt. Mit láttál? Milyen volt?

Anyany én nem értem Zsófit. Rejtélyes hogy miért nem eszik. De kérlek ne sírj, mert a képeken mindig azt látom, hogy szépen fejlődik a kiscsaj! Lehet hogy fotoszintetizál??? :lol:

Júhú Matyikám most ébred a szundiból, nyújtózik nagyokat és ezzel együtt rotyog a gatya is ezerrel :D :D :D

Milu nagyon helyes kiscsaj!!! :D :D :D És persze Réka baba is! :D :D :D

Tündi kérdezted a múltkor az alvásunkat. Matykó kezd sztem átállni, mert most is este evett 7kor, fél 12kor, fél4kor és fél7kor. Szóval van amikor kibír 4-5 órát is de van amikor csak 3at. De ahogy számolgattam a kezdéshez képest így is már kimarad éjszaka egy szopi és napközben is egy.
Reggel amikor felébred akkor nálunk is indulnia kell a napnak nem lehet visszatenni a kiságyba mert nem szereti, öltözködés és vagy a hordozóba kiül a konyhaasztalra vagy a nagyágyban nézelődik. Délelőtt kicsit alszik csak, altalában a délelőtti szopi előtt egy fél órácskát. Ebéd után alszik egy nagyobbat kb 2-3 órát aztán délután megint csak kicsiket alszik be, elfárad estére 7-8 körül fürdünk aztán alvás.

Gégéé örülj a csizmádnak meg a szép táskának, tök jó hogy bent voltatok kell a kikapcsolódás mert aztán Emmával egy pár hétig nem mozdulsz majd nagyon. Csak mi leszünk neked! :D

Mennem kell megtelt a gatya és nem tetszik a fiatalúrnak :D

KépKép
winchi
 
 


Jó reggelt!
Tegnap nem voltunk itthon, csak benéztem este mi hír Sarmonról.
Gratulálok!!!

Szösz: A köldökcsonkunk miután leesett, 2 este még alkoholoztam, meg hintőporoztam, nekünk is kicsit váladékozott.
Hogy mennyit kellene ennie azt nem tudom, nincs mérlegem, az előző védőnénink, még Levinél azt tanácsolta ne vegyek, mert stresszelni fogom magam mikor kevesebbet eszik. Nekem annyit mondott, hogy ha jókat alszik, nyugodt és szép feszes a bőre, akkor tuti elég a tejci. A mostani védőnőnk már nem ilyen rendes, 1x volt nálunk eddig, míg terhes voltam nem is volt. 3x voltam nála terhesség alatt, 3. alkalommal azt mondta, nem kell többet menni, megvannak a pecsétek.

Jaffa, Anyany, Szösz: szépek a babák!!!

Bende: túlélted? Emlékszel is az előadásra, vagy folyton csak otthon járt az eszed? Magamból kiindulva kérdezem ezt.
Vendég
 


Anyany: Voltatok vele hasi uh-n? Az unokatesóméknál is hasonló volt a helyzet, elvitték a lányukat és kiderült, hogy nem zár rendesen a gyomorszája, így abba kellett hagynia a hozzátáplálást, mert a gyümi marta a nyelőcsövét. Nem ilyesztgetni akarlak, náluk annyi a teendő, hogy spéci tápszert kap, és várni kell még a gyümikkel míg "beérik a gyomorszáj". Ezt mondta a dokijuk. Ja 5 hónaposan derült ez ki, addigra már alig evett valamit, napi 3x fogadta el a tápszert.
Vendég
 


Sziasztok,

Visszaolvasok és jövök! Csak a jó hírre reagálnék én is!!

Sarmon: Hatalmas gratula Írisz babához!!!!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


sziasztok Lányok!anyany:Kösz a hírt Bendéröl gondoltam rá este :D Nálunk is a Hannus ezt csinálta mikor nem izlett neki a tápszer éhes volt 40 mili után meg tolta ki a cumit a nyelvével aztán volt cumisüveg csere akkor jobban evett most meg váltottunk másik tápszerre.De látod nálatok utánna megette viccelődik Zsófi baba :D

Gégéé:Igen olvastam de végülis sokra nem mentem vele a védönő is mondta hogy ne hagyjam nagyot aludni nappal de egy hétig ébrestgettem persze üvöltött hogy nem hagyom aludni evett 30milit aztán aludt is vissza úgyhogy hagyom aludni,de most aludt 20-tol 1-ig kaja aztán aludt is vissza most 10-kor kelt már ettünk most pihi aztán öltözünk!De jó neked én a végén csak egy szandit tudtam felvenni nemhogy csizmát.

Trundike:Igen nekünk még egyenlőre ilyen a napirend még az a jó hogy egyhuzamba alszik sokat igy én is tudok pihenni. :D

Na most megyek szoritsatok nekünk ma megyünk szemészetre!
Vendég
 


Megvolt a peluscsere, beültettem a hordozóba nézelődött kicsit és másodszor is telepakolta a pelust :lol: Aztán evett, most leraktam kicsit pihenni, mert nagyon laposakat pislog.

Gégéé a mamázást kérdezted. Nálunk úgy néz ki, hogy eszünk itthon aztán összeszedjük magunkat, és bemegyünk Fehérvárra anyósomékhoz. Úgy tudom otthagyni, hogy előtte megetetem tisztába rakom és akkor van kb 3 szabad órám. Tegnap is így csináltuk, kint voltunk a madarasban meg a dechatlonban vásárolni és újabb etetésre értünk vissza, megetettem és utána indultunk haza. Kicsit nyügi volt, de persze a mamának meg a nagynéninek nem kell kétszer mondani, hogy szórakoztassák kicsit :lol:

Lara drukkolok a szemészethez!

Próbáltam a kartonozót hívni, hogy az ortopédiára kapjak időpontot naná hogy nem veszik fel! Grrr! :twisted:

KépKép
winchi
 
 


Sziasztok!

Gyors bekukk:

Sarmonnak hatalmas gratula Íriszhez!!! Jó egészséget az egész kiscsaládnak!

Az előbb írtam egy csomót aztán megnyomtam egy gombot és elszállta. :evil:

Anyany! Nálunk is volt egy időszak, amikor 1 hetet küzdöttem a Miluval evés fronton. Soha nem evett akkor 30-40g-nál többet. Tiszta ideg voltam, ő meg állandóan sírt etetésnél. Aztán később rájöttem ,hogy a napirendjén akar változtatni. 4 óránként szeretett volna enni, meg nagyobb cumit is szeretett volna. változtattam és megint kisangyal lett.

Abból a szempontból szerencsém volt, hogy a Milut már egy beállított napirend szerint hoztuk haza, amit csak követnem kellett. Szigorúan 3 óránként kellett etetni, még éjszaka is. Mivel koraszülött volt, a nap 98%-át átaludta. Amikor elérte a 3kg-ot, akkor hagytam, hogy éjszaka úgy egyen, ahogy szeretne. Ügyesen elkezdte kihúzni a fürdetés utáni első etetést, így 2 hónapos volt, amikor csak 1x kelt fel éjszaka, 2-kor és reggel 6ig aludt. 4 hónaposan meg át is aludta. Azóta hiszek a napirend fontosságában.

Itt 3 napos volt Kép Milu

Sajnos köldökcsonk ügyben nem tudok segíteni, mert nem adatott meg, hogy kezelhessem. :(

Winchi! Matyi baba írtó cuki lehet, ahogy rotyogtat a pelusban! :D Képeket!

Gégéé! Hogy tellnek a napok. Most nézem, hogy mennyi van MÁR csak hátra!

Bendének remélem jól sikerült a tegnap este.
Mennem kell, mert hallom, hogy felébredt Angyalkám. Délután még benézek.

Jaffa

Kép
jaffa4
 
 


Lara!

Hova mentek szemészhez?

Remélem minden rendben lesz!!!

Kép
jaffa4
 
 


Na itt vagyoook!!!
Köszi, hogy ennyien aggódtok értem. Anyanynek külön köszönet az sms-ért. Képzeljétek írt, hogy mindenképpen jelentsem ha hazaértem. Annyira jó, hogy Nikivel együtt kaptam egy nagyon nagy családot. :)

Az úton nem volt semmi ghond, kivéve, hogy a töksötét m7-en majdnem lelökött az útról egy megkülönböztető jelzését nem használó mentőautó. Könnyen odataláltam, mielőtt elindultam a párommal felváltva okítottuk egymást. Ő az utat magyarázta, én a banyával kapcsolatos dolgokat. Az előadás nagyon jó volt, bár tényleg sokat járt az eszem azon, hogy mi lehet itthon.
Mikor hazaértem a nyanya aludt a párom még nem, morci volt és fáradt. Nem mert elaludni, mert tudta, hogy nem ébredt volna fel, ha sír a gyerek. Tényleg nem ébred fel, az első két hétben még igen, de azóta csak akkor, ha már bömbölés van. Én meg ugrom az első nyikkre. Csak pár szót beszéltünk, de sírós este volt. A fürdésnél végképp leesett a nyanyának, hogy nincs itthon anya és onnantól ordított. Persze végül elfáradt és elaludt. Fél 1-kor kajált, megnyugodott, hogy anya is megvan, cici is megvan aztán aludt 5-ig. Ismét kaja, alvás fél 7-ig, fél óra ébren, utána aludt 9-ig. Most először bírta ki, hogy nappal ne egyen 3 óránként. Azóta viszont nem mer szem elől téveszteni, mindenhova hurcolom magammal. Nagyon Anyás, múltkor azt is kiszúrta, hogy nem én tolom a babakocsit, hanem a mama és azért is lármázott.

Előbb szoktam jönni, de fel kellett számolnom a tegnap esti romokat, mert Apának csak a gyerkőcre jutott ideje. Gyorsan beraktam egy mosást- leszedtem a szárítót(ezt utálom)- kivasaltam, elmosogattam, aztán főztem Ötlet- zöldséglevest daragaluskával.

Anyany- nagyon édes a Zsófi, nekem olyan nagynak tűnik, aztán mindig kiderül, hogy Niki is majdnem ekkora. Tényleg van egy csomó tejpépes bigyó. Ha megkapom a bébiételes csomagot, viszek mindenből, hogy Zsófi kiválaszthassa, hogy melyik ízlik neki.

Gégéé! én is apát ,,használtam,, a betöltött 39. hét után. :)

Lara! én is drukkolok a szemészhez, tudod áll az ajánlat, hogy ide is jöhettek. Anyós :twisted:

Szösz: Gyönyörű a csajszi, de én ezt már a kórházban is mondtam. :)Miután leesett a csonk én még pár napig tisztára töröltem a környékét alkohollal, egyébként nem foglalkoztam vele. Örültem, hogy megszabadultunk tőle.
A másik kérdésre nem tudok válaszolni. Én lehet, hogy nappal kelteném 3- de inkább 3 és fél óránként és reménykednék, hogy akkor éjszaka csak 4-5 óránként ébred.

Winchi! én még sehol nem vagyok a karácsonnyal, sőt még ötletem sincs, hogy kinek mit vegyek. Pár éve, ilyenkor már be is csomagoltam az ajándékokat.
bende
 
 


Jaffa! de gyönyörű, egyáltalában nem látszik rajta, hogy korababa. Olyan kisimult és milyen elgondolkozva álmodik. Nagyon szép!!!!
bende
 
 


Egyébként szerintem is jó a napirend. Mi is ragaszkodunk hozzá, most, hogy már le tudjuk kötni a figyelmét, ki tudjuk tolni az evések időpontját is. Egyedül azt nem tudom befolyásolni, hogy éjjel mikor ébred először. De végül is demokrácia van, ennyi szabadság neki is jár.

A cumis üveg csere tényleg jó ötlet. Niki az aventeset nem fogadta el, el is kell adnom, van belőle 3 amit egyszer sem használtunk, viszont vettünk neki egy másikat és abból jól be tud kajálni. Kombinált cumisat vettünk, háromféle lyuk van rajta és amelyik felé néz, azon jön a kaja. Kis lyuk, nagy lyuk, meg egy még nagyobb a pépes kajának. (utóbbit gyári hibának láttam és elküldtem a páromat, hogy cserélje vissza. A boltban felvilágosították, hogy ennek így kell lennie. Maga a cumisüveg is jó, mert átalakítható csőrös itatópohárrá és sima szűkített szájú pohárrá is.
bende
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?