Új privát üzeneted érkezett!

LK: azta 6 dl/ nap?! Hogy csinálja? Az ő babája nem eszik??? :roll:
:shock:

Az tök jó, hogy kaptok tejcsit. Támogatja a tb nektek? Elintézted?

A mikró is a vitaminokat és az egyéb hasznos dolgokat öli ki.

Amit leírtál eljárás a 70fokos, az a pasztőrizálás, és ezt csinálják a kórházakban, a begyűjtött tejcsikkel. :)

Amúgy a nem ilyen szigorú szabályok szerint akár 1 évig is eláll a tejcsi a fagyasztóban, és nem a láda, vagy a fiók a lényeg benne, hanem a hőfok. -18fok az ideális neki, azt hiszem. A mienket be lehet állítani :D A hűtő felső részében meg 4 foknak kell lenni, így 2 napig lehet gyűjtögetni a tejcsiket (még az anyatej gyűjtő központ is 2 naponta jött érte :D )

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sensi: a horror fejés 7-7-5-5-3-3-1-1 percig tart kb 3-4 óra múlva már lesz a két cicidben elég tej, hogy jól lakjon Lillus... De ha nem, ad csak oda a lefejt tejcsit utána nyugodtan üvegből (miután kész a cicid, és éhes még! Ha neked is tommee tippee üveged van (úgy emlékszem azt vetted meg te is), akkor nem lesz cumi zavara Lillusnak, mert az tényleg nagyon ciciszerű üveg :D Csinálhatod naponta többször is, vagy csak egyszer egyszer egy nap... vagy egy héten... Mindenki máshogy csinálja... És addig, amíg nem érzed, hogy már elegendő a tejcsi.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Szerintem meg jó a 130 g heti gyarapodás... de mindegy. És különben is nem az a lényeg, hogy mennyit hízik, hanem az hogy folyamatosan gyarapodjon!!!

Ne stresszeld magad Sensi! És ne agyalj ilyen dolgokon! Lilla tudja, hogy mikor kell ennie, és mikor aludnia. Jelzik a reflexei!

És ha nem bírsz a sírós, pocifájós babával, és van erőd, tedd be a babakocsiba, jól felöltözve, és menjetek egyet sétálni. Ha nem éhes, akkor erre meg fog nyugodni, és elalszik... A hideg levegő, meg a kocsi ringatása megnyugtatja őket :D Ezt tapasztaltam ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 

 
 

Máté de édesen játszik a barátaival!!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Bettike: és ezeknek az ízesített söröknek sör ízük is van? Vagy csak eper, meg karamella... Nem merem megkostolni :roll: Bejött végül az epres?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Most látom, ISTENI az epres :D Már jeleztem apának, hogy kérek én is :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Dazsi: én mennék Borival, ha lenne kedvem... :) De nincs. Viszont beöltözteted, beteszed a kocsiba, és rányitod az erkély ajtót, vagy az ablakot, és akkor az ugyan olyan finom nekik, csak nem áznak meg, és nem kapnak náthát :)

Amúgy ebben az időben szeret az influenza fertőzni, nem?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sensi: mi már 3x mentünk kenguruval a városban... A nagy ruha miatt nem olyan jó, mert előre hajtja a fejét és alszik a melleiden, de folyton azon parázol, hogy kap-e levegőt. Persze kap, de akkor is... Egyébként olyan nekik a kenguruban, mint amikor te öleled a mellkasodra, és ott tartod... Finom :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sensi: drukkolok a fekve szopizás sikerességéhez, hogy tudjál aludni az etetés közben :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Zsuzsu: azért megnyugtató, hogy van a hűtőben vészhelyzet tejcsi, nem? :D Én is veszek majd more milk kapszulát... Borim mostanában 2 ciciből eszik... Persze lehet, hogy csak lusta a lelkem... De mindegy, jó lenne ha lenne itthon vészhelyzetre.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Anhel 1 hónapos Dórija:

Kép

Nagyon édes :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


csajok lázam van. gondolom ilyenkor nem szoptathatok. ha nem, akkor meddig nem lehet :?: :?: :?:

1-kor 39 volt, most lement 38,5-re. vettem be lázcsillapitót.

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Timi!!

SZOPTASS NYUGODTAN!!!!!!!! Hűtőfürdő, hütőzuhany. Fejni kell, valószínűleg mellgyuszi.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Helló!
Gyors leszek mert a karomon egy órdító gyermek :roll: :(

S.O.S kérdés

Kaptunk frissen fejt anyatejet tegnap, a felét eltettem reggelre, megmelegítettem ahogy a védőnő mondta :) .
Lehet az anyatejnek enyhén savanykás szaga, ha áll a hűtőben egy 12 órát????? :roll: A csaj is úgy tette el ahogy kell, én
is úgy tároltam ahogy kell.
Hogyan lehet felismerni a romlott tejet?????
Mert kicsit fura a szaga :? odaadhatom Norbinak?????

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata!

Szerintem add oda nyugodtan, ha nem izlik neki, mert mondjuk rossz, úgysem fogja megenni.12 óra tárolás miatt nem romlik meg az tuti.A szaga attól is lehet más, hogy mást evett a mama.Mikor ábinál fejtem, az én tejemnek is más-más szaga volt, attól függően mit ettem.De ha nagyon bizonytalan vagy, hívd fel a védőnőt.
emmalena
 
 


köszi Emmalena! :lol:

Odaadom neki, maximum fosik egyet, nem??? :wink:

NyugtonMalac....igen 6dl/nap :lol: Rengeteg teje van a csajnak!
Hétfőre meglesznek a papírok, akkor is elhozok 1 litert, mert azt is odaadja amit hétvégén lefjt (csak az fagyasztva lesz) :lol:

Anhel...nagyon szép Dórika! :lol: Jó kis husis!

Timi...jobbulást!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Kata! Szerintem is add oda nyugodtan! Mikor én baba voltam és anyumnak nem volt teje és mástól kaptunk anyatejet ha nem tetszett nem ettem meg! Szóval tudja a baba, ha nem jó, nem ízlik, nem kell! :wink:

Nyugtonmalac! A Holsten féléknek nincs sör íze! :lol: Ezért jött be nagyon! A karamellásnak van egy kicsit, de az még kibírható! :lol:

Nálunk hihetetlen szép idő van! Süt a nap, tiszta az ég, bár csak 4 fok van, de szuper! Szerintem ebéd után megyünk sétálni! :lol: Pedig már be voltam tojva, hogy havazás meg stb.!

Kép
bettike
Eger
 
 


Kellemes hétvégét! :lol:

Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sétáltunk ma egy nagyot. Bori nagyon élvezte, én kevésbé, majd szétfagytam... :roll: Még nem vagyok téliesítve, de gyors vettem egy kesztyűt, úgyhogy visszafele már kibírható volt. MÁr csak a sapkáimat kellene kimosni és minden tökéletes lenne. Ja, és amikor jöttünk haza elkezdett esni a hó. Nem nagyon, de mégis hó volt, aminek nem nagyon örültem, mert én imádok sétálni, hóban meg nem lesz az igazi... :roll:

Kipróbáltuk a kengurut, persze csak itthon. Anya is és baba is nagyon élvezte. Mondjuk sajnos már nincs kengurus idő, úgyhogy mostanában csak a lakásban élvezhetjük a kenguru előnyeit.

Megyek kicsomagolom a lányt, mert felébredt a babakocsiban... :lol:

marek
 
 


Sziasztok!

Tegnap írtam egy csomót és erre elszállt az egész, nem volt időm újra írni.

Most csak rövid leszek, most jöttünk haza, anyósoméknál voltunk, már az utat is végig üvöltötte Áron, pedig az autóban mindig alszik és mióta itthon vagyunk semmi se jó neki, még a kezemben is bömböl, nem tudom mi lehet vele??

Sensi

Sajnálom, hogy Lilla is hasfájós, jobbulást nektek!!!!



Mindenki babája gyönyörű a képeken!!!!!!


Kúp: Már itthon is lehet fogamzásgátló kúpot kapni, Pharmatex a neve azt hiszem, az egyik barátnőm két hete szült, ők azzal védekeztek és a végeredmény egy gyönyörű kislány lett....

Nálunk esik a hó, a gyerekek nagyon boldogok, lassan már szánkózni vihetjük Áront.

Még próbálok olvasgatni , aztán reagálni,, de Árontól függ minden...

Timi

Jobbulást, nem csomós a cicid? Mert attól lehet tejlázad, maszírozd és szoptass minél többet, hogy elmúljon.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


LK: a romlott tejet a legkönnyebb úgy felismerni, hogy cseppentesz a kezedre, és megnyalod. Ha édes íze van, akkor jó, ha nem akkor ne add oda neki!

Nekem egyszer megromlott nyáron az anyatej a cumisüvegben a szigeten :D És akartam adni Lilinek de kiköpte, és akkor láttam, hogy olyan az állaga, mint amikor a romlott tejet forralod, és kicsapódik, vagy mi...

De akkor én reggel indultam Lilivel, két adag tejjel és ez kora délután volt hazafelé jövet :) Amikor már nem akart Lili szopizni, így fagyi tejet vittem. (Az kevésbé bírja a félnapos túrát.) A frissen fejt tejjel simán kihúztuk a napot nyáron is hűtő nélkül... :shock:

Nem tudom, hogy mennyire szívesen nyalod meg a más anyuka tejcsijét, de végülis a fiadnak is ezt adod... :roll: Mindenesetre remélem segítettem... :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Bettike: köszi a holsten sör infót. Most hihetetlenül megkívántam.

Tényleg szép idő van, de én ma nem tudok menni sehova. :( 2 okom is van sajnos.

Pedig már le volt beszélve a nagymamámmal, hogy ma oda megyünk, de amilyen jól indult a napunk a csajokkal, annyira durván folytatódott. Nem is tudok erről beszélni. Még nem.

Volt egy kis balesetünk, de szerencsére csak az ijedelem volt nagy, főleg az én részemről. Teljesen kiborultam.

Aztán hogy tetőzzük a dolgot, még egy jó kis lumbágó szerű izé is bele állt a hátamba, mikor Borit pelusoztam az ágyon... Lili masszírozta ki, hogy egyáltalán fel tudjak állni. Apa nincs itthon :(

Ez nem az én napom. :(

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Marek: ha esik majd a hó, szánkón húzzuk majd a kölköket :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Éva: akkor ez egy nagyon hatásos kúp :) Most már nem vagyok annyira rosszúl a gondolattól, hogy még egy gyönyörű kislányom legyen :D De szülni még mindig nem akarok ;)


Timi:
Lázzal lehet szoptatni! :) Ha mellgyulladástól van, akkor kell is. De ha lázcsillapítót ettél, akkor meg kell kérdezni a dokit, hogy szoptathatsz-e, mert az átmehet a babába! Mint minden orvosság!!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Marek! A sétával én is így jártam! :lol: Kengurut mi is itthon próbálgatjuk, de valahogy még nem az igazi! :roll:

Nyugtonmalac! Remélem a hétvége további része kárpótol! :wink:

Kép
bettike
Eger
 
 


Nymalac, mi történt?

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Gondolom mindenkinél megvolt a babák első hója :lol:
Minket pont útközben ért a hóvihar, de persze Lottika semmit sem észlelt belőle, mert aludt a hordozóban :lol:

Nyugtonmalac - baleset? Remélem megvagytok és nincs gond?? :( Hátadat sajnálom, nekem is volt ilyen és 2 napig nem tudtam még az ágyban sem mozdulni, remélem mihamarabb regenerálódsz!!!
Amúgy csak akkor van időm ilyen kis hülyeségekre, mint ez a Lottit repítsük vissza a 60-as évekbe dologra, ha alszik. :lol: De mostanában már napközben alig-alig alszik, szóval nem könnyű bármi mást csinálni. Ha sikerült csinálnod ilyen képet, majd tedd fel, annyira vicces!

Éva - nálunk is hiszti van, tulajdonképpen már kb. 3 napja sokkal többet sír Lotti, mint eddig, szerintem ez a hidegfront és a szélvihar megviseli. Azért szánkózni még ne vidd Áront :wink:

Marek - te legalább be tudsz öltözni a hidegben, rám még mindig csak a terhesgatyáim jók, azok meg vékonyak, mert ugye tavasszal vettem őket, tegnap is majdmegfagytam, muszáj lesz venni egy bálnaméretű gatyát is :?

LKata - de édes Norbika ezen a képen!!! Örülök, hogy lett tej, amúgy tényleg igaza van a többieknek, én is úgy tudom, hogy ha nem jó a tej, azt a baba úgysem fogja meginni, bízd rá nyugodtan.
Jobbulást a megfázásból!!!

Tengeri orrspray - nekünk van, tegnap ki is próbáltuk és kijött Lottika orrából egy kis bimbi, úgy, hogy szinte semmit sem kellett csinálnunk, szinte kifolyt az orrából. Nekünk is a védőnő ajánlotta és felnőttek is használhatják, ki is próbáltam, hogy nem kellemetlen-e, de teljesen jó.

Zsuzsu - arról a kapszuláról én is hallottam és csak jókat, majd írd meg, hogy bevált-e! Remélem Konsti már nyugisabb, talán ő is a front miatt volt sírósabb?! Ábel mit szól a hóhoz???

Tommee Tippee - nekem kézi van és én nem tudtam vele 1 cseppet se kifejni, megpróbáltam a horror fejést péntek este, de egy csepp se jött vele :? Aztán tegnap este evett 2 ciciből mindösszesen 70 grammot Lotti, megpróbáltam a horror fejést újra, de most kézzel, végig is csináltam és 40 ml-t sikerült is fejni. Tehát nekem a kézzel történő fejés sokkal jobban bejött, valahogy a kézi TT-vel hiába csináltam, vajon miért van ez??? :shock:
Amúgy ez a horror fejés tényleg horror, utána úgy fájt a cicim :?
Közben szedem a homeós bogyót is újra, most csak egy 3 napos kúrát csinálok, biztos ami biztos alapon, bár szerintem ez lehet, hogy "csak" pszichésen hat. :roll:

Dalma - nekem a védőnő azt mondta, hogy durva szélben és nagyon nyírkos időben ne vigyem sétálni és olyan időben se, amikor alapból én se mennék le, tehát pl. ha durván szakad az eső.
Igen, szokott csinálni Lotti is ilyet, hogy megveszik a ciciért, de amikor ott van a szájában, csak nyammog rajta :roll: Aztán ha csak addig veszem le róla, míg büfiztetek, már visít :? Ilyenkor mindig mondom is neki, hogy döntse el, hogy mit szeretne, de vannak evések, amikor ezt csinálja. A legjobb az lenne, ha enne folyamatában 10-15 percet és nem 40-50 percig nyammogna, de hát szeret cicizni :lol:

Sensi - na, neked 30-at sikerült a horror fejéssel, nekem 40-et :wink: Nem túl jó, én is keveseltem, de hát ha ennyi, akkor ennyi, ne stresszeld vele magad, mert az megfogja a tejleadó reflexet, gondolj arra, hogy előtte evett is és arra is, hogy este már nincs annyi tej a ciciben. Amúgy ha Lilla baba eszik és utána nem sír, hanem látod rajta, hogy nyugis, esetleg be is alszik, akkor nem hinném, hogy keveset evett, szóval ne izgulj ezen! A 130 gyarapodás pedig szerintem is jó!!!
Azért az durva, hogy gyógyszer mellett is becsúszhat egy gyerek :shock: Nem is emlékeztem rá, hogy nálatok így jött össze. Nagyon nem akarok gyógyszert szedni, lehet, marad a megszakításos dolog, végülis még nem is menszeszelek, addig még nem lehet gond egyáltalán, meg szerintem utána se.
Amúgy 70 gramm egy ciciből teljesen jó!

Dazsi - ha nagyon nyírkos az idő, én nem viszem sétálni, akkor sem, ha esik (mondjuk még mindig nincs esővédőnk a kocsira) és ha vad szél van, sem.

Bettike - júúúúj, Mátéról ez a kép valami tünemény, milyen teli szájjal mosolyog, én ettől vagyok kész, Lottika is szokott, bár még nem sokszor, de pl. ma reggel nyomta rendesen a kezemben, persze miután bevágott 150 grammot, ami ugye több ml, ahogy Nyugtonmalac írta :lol:

BKriszta - de szépen alszik Bálintka, egyem meg!
Kézzel nem próbáltál meg fejni? Mert pl. nekem az jobban bejött, mint a kézi mellszívó!

Emmalena - de jó, hogy te is túlvagy a 6hetesen! A kúp mint védekezés nem hangzik rosszul, bár én gyűlölöm a kúpot, mert a terhesség alatt is csomószor kellett használnom a folyás miatt, nem hiszem, hogy szívesen dugdosnám minden együttlét után magamba :?

Rólunk: tegnap voltunk anyukáméknál, rászántam magam és ott etettem meg Lottit, így tovább tudtunk maradni, nagyon jól érezte magát, jó baba volt, csak akkor sírt, amikor éhes volt.
Tegnap evett 21-kor még, bár nem sokat, 70 grammot és aztán elaludt kb. 23-kor (nagyon nyűgös volt) és reggel fél 7-kor keltünk! Aztán evett 150 grammot és most alszik a játszószőnyegén :lol:
Viszont tegnapelőtt kétszer kelt, evett 1-kor és evett fél 6-kor, szóval ez az éjszakai szuper alvás még nem állandósult, de persze így is tök jó, ma nagyon kipihentnek érzem magam!

Tegnap beszélgettünk a karácsonyi ajándékokról, megbeszéltük, hogy mi nem kérünk semmit (csak apróságot), inkább Lottinak vegyenek, van egy szuper függőágy, húgom találta a neten, nem tudom ismeri-e valamelyikőtök, felteszem mindjárt a képét, hogy érdemes-e beruházni egy ilyenbe? Mert mi jövő héten megveszünk neki egy pihenőszéket, de azért a függőágy más.
Szóval ez van, utálom, hogy hideg van, de tegnap lett egy kicsi karácsonyi "fílingem", és elő is szedtem pár ünnepi díszt, kütyöt az asztalra :lol:

Na megyek, mindjárt teszek fel képet, további jó hétvégét mindenkinek!!!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 



Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Kép ma reggeli mosoly

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi!

Lottika annyira cuki!!!!!!!!!!!

Kúp:Nem utána kell feldugni, hanem előtte.mikor megjön az ember kedve, felteszi, 10 perc múlva hat is, addig nem szabad a párodnak "arrafelé járni".de a 10 perc az elég kevés, ígya aztán ez nem nagy gond.2 órán belül kell megtörténnie a dolognak, utána csökken a hatása.Én nem kúpoztam, hanem babamegtrató golyócskákat kellett a 12.hétig feldugdosnom, mert emma előtt volt egy vetélésem.bár tök mindegy mit, kúpot vagy golyócskát, én is baromira untam már. alig vártam a 12.hetet.

Teganp itt is volt hóvihar, Ábinak nagyon tetszett.
Jaj, képzeljétek, emma tegnap nagyot alkotott.Este 6kor a fürdetés után evett 190 grammot egy ciciből, majd jól beájult, és csak 1kor ébredt fel.Utána meg 5kor.akkor 20 perc alatt bevágott 130 grammot és tehettem is vissza.Olyan ügyes.Mostanában úgy csinálom, hogy a deles meg a délutáni etetést ugyanabból a ciciből csinálom, hogy a másikbn estig jó sok termelődjön.Ez tökre bevált, mert így este hatalmasat tud enni, és egyszer kevesebbszer kell felkelnem.
emmalena
 
 


Sziasztok!

Tegnap nagyon peches napunk volt :( De azért túléltük. :)

Szóval tegnap reggel megtörtént az első balesetünk Borival. Lili túláradó szeretete miatt. Még jó, hogy alacsony ágyunk van. Lili és Bori bent a francia ágy közepén fekszenek. Mondom Lilinek, hogy finoman simogassa Borit, mindjárt jövök. Kimentem a szomszédos fürdőszobába, pelust mosni, Hallom, hogy Lili gügyög Borinak. Egyszercsak keserves sírás, még soha nem hallottam egyiket sem ilyen hangon sírni, mindent eldobtam, rohanok a szobába, Látom Bori a földön visít, Lili megszeppenve mellette a fejét fájlalja...
:shock:
Teljesen kétségbe estem. Hogy történhetett ez? Csak 2 percre mentem ki. Leordítottam Lili haját, bezavartam a szobájába. Ha nem teszem, biztos agyon csapom, amit nagyon megbántam volna. Borit felkaptam, megvizsgáltam, ölelgettem, vígasztaltam. Elég nehezen ment, közben Lili a szobájában sírt keservesen, hogy fáj a feje (beverte a szekrénybe, de nem volt komoly). Bori megnyugodott, rászabadítottam a tejbüfékre, és áldottam az eszem, hogy olyan vastag göncöket adtam rá, mert már készültünk a mamához... Még kapucni is volt a fejecskéjén, így jól ki volt bélelve. Bori megnyugodott, én láttam, hogy vele minden rendben, betettem a biztonságos babakocsiba, és mentem Lili hajat leordítani. Annyira kiborultam a történteken, hogy összeroskadtam, és zokogtam az ágyunkon. Lili meg nézte. Mondtam neki, hogy nagyon nagy butaságot csinált, és hogy nagyon haragszom rá, és hogy soha többé ilyet ne csináljon. Nagyon megijedt ő is. Még sosem látott így kiborulva. Később megbeszéltük a dolgot, és azóta is sokszor mondom neki. Nehogy elfelejtse, mert ez komoly dolog volt.
Bízom benne, hogy megértette a helyzet komolyságát.
Később megvizsgáltam Borit alaposabban. Meztelenül átvizsgáltam, hasalva emelgeti a fejét, nem érzékeny nyomásra sehol, még egy karc sincs rajta... Jár a keze lába, jó kedvű, nem tűnik bágyadtnak, szerintem nincs agyrázkódása sem... Azt hiszem szerencsésen megúsztuk. De nagyon megviselte a lelkemet.

Ez után jött a lumbágó a hátamba. Lili végig nézte, ahogy úgy maradok hajolva Bori felett, segített nekem masszírozni a hátamat, meg büfiztetni a hátamat, hogy kipaskolja belőle a fájdalmat. Fel kellett álljak valahogy. Két gyerekkel egyedül itthon. Nehezen, de sikerült, Lili sokat segített nekem. Jól esett, már nem is voltam haragos vele...

Aztán este, mikor már apa is itthon volt, a kis szélvészhercegnőm (Lili) rohangál a lakásban, megcsúszik, és a hintaszékem lábtartójának a sarkába az állával beleesett. Mély vágás az állán, horzsolás, hatalmas sírás. Vígasztaltam, mondom neki, milyen buta dolog volt a szaladgálás, most hogy fáj a bibije... Meg hogy Borinak ugyanígy fájt, mikor leejtette az ágyról, ő is hogy sírt. Nem szabad ilyet csinálni... Mert anya nagyon haragszik, ha valaki bántja a Lilijét, vagy Boriját. Láttam, hogy érti. Közben meggyógyítottam a bibijét (lemosás, krém, fertőtlenítő, nagy kötés, ami nagyon szép, és vigyáz a bibire), anya meg tudja gyógyítani a bibiket ;) De ezt a napot senkinek nem kívánnám utánunk csinálni...

Borzalmas volt összességében. Este sírva mentem aludni :'(

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nymalac! De hogy történt? Az ágy közepéről legurultak, vagy Lili emelgetni kezdte Borit és nem bírta?

Kép
szöszke
 
 


Ildi: ez a függőágy biztosan jó a baba hátának??? Nekem a hasonló babahordozómban nem szeret Bori lenni, Abban is ilyen pózban van, bár közben rám simul... :)

Szerintem próbáljátok ki a boltban, hogy Lotti szereti-e :)

A hátamat apa megmasszírozta este, mára egészen jó... Még táncolni is tudtam Lilivel... ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Szöszke: szerintem megpróbálta felemelni... elráncigáta kedvesen az ágy szélére, majd megpróbálta felemelni, ahogy én is szoktam. Csak éppen Lili 10 kiló, Bori ruhában 5 kiló :oops: Ráeshetett. Mind a kettő frászt kapott, Lili a szekrénybe beütötte a fejét, Bori a földön landolt... Anya szívinfarktust kapott. és egyszer újjászületett. :roll:

Lili nagyon szereti Borit, de még nincs tudatában annak, hogy mit tesz... Ő csak szeretni akarta... Ebből lett a nagy baj.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Kaptam apától alkoholmentes sőrt :) A bereklámozott Holsten epreset és citromosat. Tényleg nagyon finom, az epres eggyel finomabb, de a citromos is finom. Karamelles holsten nem volt sajnos...

Mind megittam, most aztán lehet tejcsim dögivel :)

Köszi a tippet!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildinek :)

Kép
1952-es évek, Bori (Tisztára mint a húgom általános iskolában ;) )

Kép Kép
60-as évek, Bori :) Ilyen képet is láttam már a családi albumban, de kinél??? :lol: Mellette Lili ugyanakkor :D

Kép Kép
'68, Bori (Anyukám???) Mellette Lili 64-ből :D

Kép
Lili 66-ban :D

Kép Kép
'78, Bori mikrofon fejjel :) Mellette Lili ugyanúgy...

Kép Kép
1990, Bori :D Mellette Lili 84-ből :)

Kép Kép
És 2000-ben Bori és Lili is :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!!

Ildi!
Perdo is dícséri a More milket. nekem 1,5 nap után nincs különösebb infóm. Megérzésem az, h teltebb a cicim, de nem tudok többet fejni és Konsti sem eszik többet. Persze ez nem a szer hibája. Venni fogok holnap, mert ha csak szinten tartja a tejet már az is jó. Pénteken nagyon kétségbe estem, Konsti éhes volt, tejem semmi, a fagyasztottat alig fogadta el....

itt a cikk, ezt küldte Nekem Perdo a More milkről:

http://angol-babaruha.hu/blog/?p=43

Az anyák lapja ujságban van Brendonos kupon, azzal 4990 ft (1000ft a kedvezmény)

Ny.Malac!
Iszonyat amit irsz, nekem is ez a félelmem, mert Ábel nagyon szeleburdii...

rohanok, üvölt Konsti

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu: köszi a kupon infót! Élek majd vele én is :D

Nekem a félelmem az volt, és még mindíg megvan, hogy Lili ráugrik, ráesik Borira. Ettől féltem a legjobban... Belegondolni is szörnyű. Erre mi történik, fel akarja emelni?! Gyerekek, csupa meglepetés az élet velük! :shock:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Nymalac!
Irigyellek nagyon, h 220ml-t tudsz fejni! És még emelett gondolom Bori is megeszi az adagját.
Huhh, akkor én először csak félig horror fejést csináltam, az 5percesek kimaradtak. :( De így is fájt eléggé...főleg utána a szopi eleje. :(
Tegnap daddy egész nap egyedül hagyott, csak 1,5órát volt itthon, amikor épp totál nyugodt volt Lillus, és anyukám is elment reggel, úh kemény volt...este 6kor elvittem sétálni, h bealudjon, mert már nem bírtam...abba persze én is mégjobban elfáradtam. :?
Na akkor lassan lehet kipróbáljuk a kengurut, majd mondjuk 1hónap betöltése után.
Reggel próbáltam a fekve szopit, nem igazán ment, persze már sírt is nagyon, úh egyikőnknek sem volt türelme hozzá...majd egy nyugisabb időszakban gyakoroljuk. :)
Nagyon sajnálom a balesetet, borzalmas lehetett!!!
Nagyon viccesek az időutazós képek! :)

Dalma!
Nekünk is voltak ilyen pöttyök, és azoknak is fehér és száraz volt a teteje, elmúltak 4-5nap alatt. Egyébként azt vettem észre, h amikor melegebb volt, vagy Lillus fél arca rámmelegedett szopi közben, mégtöbb pötty lett...és pl amikor kimentek sétálni, letisztult jobban az arca. Úh lehet összefüggésben van a dolog a hőmérséklettel...nincs nálatok kicsit meleg? És többiek, akik még pöttyösek???

Zsuzsu!
Köszi az infót a szűrésekkel kapcsolatban! Majd intézkedek én is....egyébként mikor kell menni?
Neked egyébként van elég tejcsi Konstinak? Mennyit eszik általában? Csak azért kérdezem, mert neked is 30-40ml a horrorfejés eredménye, és nekem is.
SAjnálom a pénteki napot!
Én is köszi a more milk-es kupon infót, én is akarok hozatni most daddy anyukájával, majd anyukám megveszi nekem otthon...itt még nem is néztem, h van-e.

Anhel!
Dóri nagyon édes!

LKata!
Norbika is nagyon édes! :)

Marek!
Együttérzek, mi is sétáltunk tegnap a fagyban, most itt is épp 1-2fok van esténként, nem vagyok én ilyen szibériához szokva! :(

Ildi!
Nektek milyen tengeri orrspraytek van? Nekem vm sterimar, vagy vm hasonló...ebből nincs külön gyerekeknek való, ugye? Lehet, h sajnos nálunk is aktuális lesz a dolog... :(
Nem tudom miért nem sikerült a tomee tippee-vel fejned, nekem bejött, csak majd le tört a kezem...szerencsére azóta kaptam ajándékba a főnökömtől egy mini electric medelat, és azzal nyomom. Tökjófej volt, írtam neki smst, h hozza már el az övét, amikor jöttek látogatóba, mert korábban beszéltünk róla, h lehet kölcsönkérem majd...erre vett nekem egyet. :) Ja én egyébként meg kézzel nem tudok egy cseppet sem kifacsarni.
Próbálok nem stresszelni, dehát nehéz...meg mostmár nem is alszik be, csak sír, ha le akarjuk tenni, és ideges a cicin is ma reggeltől. Bővebben lejjebb...
Nagyon jó ez a hintaágy! Csak mondjuk én utánanéznék, h mennyire jó az egyenetlen felület a kis hátának, mert ugye legjobb, ha tök vízszintesen fekszenek. Ez ilyen félút lehet a hordozó és a vízszintes felület között, nem?
Haláli édes Lottika, megzabálom! Én is úgy várom az első mosolyt! :)

Emmalena!
Gratula Emmának, nagyon ügyes! :)

Nekem sajnos nincs túl jó kedvem, úgy néz ki, h nem elég a tejcsim. :( Olyan rossz, h lehet, h nem tudom sokáig szoptatni Lillust. Nyűgös mindig kelni, gyakrabban mint tápinál, nappal meg 2óránként éhes már, meg minden, de akkor sem akarok lemondani róla. Gyanús volt már, h napközben valahogy mindig olyan kis sírós, nem akar megnyugodni, meg max félórákat alszik, aztán sírva ébred, nem lehet megnyugtatni, szopi után sem lehet lerakni, mert majdnem mindig felébred, és sír. Meg ma reggeltől elkezdett idegeskedni a cicin is, rángatta, meg sírt, ha elvesztette, meg rajta is...nem hagyott nyugodni a gondolat, h esetleg nincs mit ennie... Így bármennyire nem akartam, de felbontottam egy tápit, és odaadtam neki tomee tippeesben délután szopi után. Még 50ml-t bevágott, és azóta 3órája alszik. Úh ez lehetett a baj, és szegény akkor ezek szerint csak éhezett egyfolytában, azért volt ilyen sírós. Ma pl nem lehetett letenni reggel óta, csak sírás volt, meg a szopi is gyanús volt egész nap, ahogy írtam. Érdekes viszont, h éjjel pedig azonnal visszaalszik, nem sír, csak nyögdécsel, nyöszörög az ágyban, míg fel nem ébredek, és általában 3.30-kor és 6.30/7.30-kor kel. Volt már olyan is, h 9kor evett, és utána ugyanígy kelt...de áltaában 10-12körül alszik végleg el. Úh ezt mondjuk nem értem...de nappal tuti, h éhezik. Pedig úgy szeretném szoptatni! :( És csak azt...
Tegnap meg egyedül maradtunk Lillussal, elég kemény volt. Anyukám hazautazott korán reggel, daddy is akkor ment dolgozni, mert most 200%-os a túlóra náluk, dugó volt, így 2órával később ért be, annyival tovább is maradt, aztán hazajött másfél órára, amikor Lillus tök nyugodt volt, és csak pislogott a kezében. Utána elment sörözni, megkértem, h 8ra jöjjön haza, azt mondta jön, lehet hamarabb is...fél9kor felhívtam, h merre van, és még ő osztott le, h hagyjam már élni, majd jön. Éreztem, h már 4-5sör után van, na de akkor is. Marha szarul esett, elkezdtem bőgni, nagyon kétségbe estem. Persze Lillus szokásosan már délután óta nyűglődött, csak cicin, meg kézben volt jó, 10-20perceket aludt csak, és sírt. Ezért 6kor el is vittem sétálni, mert nem bírtam tovább, akkor legalább bealudt. 7.40-re értem haza, örültem, h na már csak 20 perc, és jön a felmentősereg. Ahha...végül 10re ért haza, amikor Lillus épp újra szopizott, és végül 11kor másodszori próbálkozásra be is aludt. Az volt a szar, h ugye nem nyugodott Lillus, így én sem enni nem tudtam egész délután/este rendesen, se inni, még pisilni sem tudtam elmenni. Így nem csodálom, h fogy a tejcsi. :( És most csütörtök estig nem is lesz egyáltalán segítségem. Már tnap este akartam tápit csinálni Lillusnak, mert sejtettem, h nem tud eleget enni, de meg sem kockáztattam, mert nagyon sírt, nem tudtam letenni, üveg nem volt kisterilizálva, és megfulladt volna a sírásba, ha annyi időre otthagyom, míg elkészítem a cuccot. Úh a karomban próbáltam altatni, és húzni az időt a következő etetésig, h legyen mit ennie, hátha termelődik addig...na meg sírtam közben, miután beszéltem daddyvel, és néztem a perceket, h vm történjen már. Úh jó volt a hétvége. :( Csak kicsit vagyok ki.
Csináltam ma is horror fejést, illetve csak hasonlót, mert úgy csináltam, h azt a cicit fejtem csak le szopi után, amelyikből éppen evett Lillus, 7-5-3-1 percig csináltam 3perces szünetekkel. Ezt 2 etetés után csináltam meg először a bal, majd a jobb cicivel. Így a kettőből összesen lett 40ml. Igaz mindkettő etetés után volt, de akkor is ez siralmas. És tényleg úgy látom, h nem tud eleget enni. Akartam mérni, h legyen vm sejtésem, még ha nem is tökéletes a mérleg, de nem tudtam, mert annyira követelte már mindig a kaját 1-2óránként, h azonnal elő kellett kapni a cicit. :(

A more milk tényleg segít szerintetek? Megéri a 6000ft? Van homeos bogyóm is, de én képtelen vagyok betartani a fél óra előtte-utána evés-ivás dolgot. Alig tudok enni/inni, nem tudok még arra is figyelni, h mikor tegyem...íígy még nem próbáltam. Nálatok ez hogy működik, be tudjátok tartani, és egyáltalán segít a tejcsi mennyiségen? És az alkoholmentes sör? Attól is észlelhető a változás? Nem értem, az elején volt rendesen tejcsi, még csurgott is...úh gondolom az lehet a kaja/pia bevitel lehet az oka, na meg, hogy hulla vagyok, nem tudok pihenni.

Bocs, h ilyen panaszkodós lettem, de most egy kicsit összegyűlt. :?

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Csajok!

Otthon is így néz ki a more milk? Itt csak 13font a 60db-os (kb 4300ft), úh akkor itt veszek inkább, ha ez az... Otthon is 60-as?

http://www.breastfeedingheaven.co.uk/60 ... od_20.html

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sziasztok lanyok,

Bocsi nincs idom jonni, irni, visszaolvasni, most is csak bepillantottam, es lattam Sensie problemajat, es arra szeretnek reagalni...

Nekem kb amikor a sracok akkorak voltak, mint Lilla, ugyanez volt! Annyit szoptattam, egesz nap, hogy nem volt idom enni, inni, pihenni, semmit! Es a tejem, ami boven volt az elejen, csak fogyott es fogyott..... en nagyon nem akartam tapszert, es kb 2 hetig filoztam, bogtem es idegesitettem magam, hogy nem vagyok jo anya, ha nem szoptatom kizarolag, amig arra a dontesre jutottam, hogy jobb a tapszer, mint 1-2 siro baba. Nekem a gond ott is volt, hogy kettot egyszerre etetni, egyik szopi masik cumisuveg, de nem volt eleg tejem, idom fejni, igy az egyik evett, a masik sirt velem egyutt.... ugyhogy bevetettem a tapszert, ES visszjott a tej, SOT! nem idegesitem magam, este tapit kapnak, amikor en fardt vagyok az utolso etetesre, neha jobban alszanak tole, de ami a lenyeg! Megnyugtatott, hogy nem MUSZAJ fejni, ha 5 percem van, akkor helyette inkabb eszem vmit stb, a babak nyugodtak, mert jol vannak lakva, ezert en is nyugodt es boldog vagyok, ezert ok is, mert ezt erzik belolem=mindenki boldogabb!
Most kb 3 hettel kesobb, napi250ml-ek fejek le, amit 2 adagban adok annak, aki eppen nem szopizik, egyebkent szopi, este, utolso etetes, vagy ha a zuram van veluk tapi, de az sem mindig.

Csak ezt akartam neked leirni, hogy atapszer nem olyan nagy mumus, a babanak jobb, ha mamaja eppeszenel van, boldog es kiegyensulyozott, mintha egy roncs szoptatna egyfolytaban... :wink:

pusz mindenkinek, a babak gyonyoruek es hatalmasak!!! egytol egyig! Es micsoda mosolyok!!!!
Most rohanok, mert nyugi van.....

dragonfly
 
 


SZiasztok csajok!
Csak gyorsan elolvastam miket írtatok, mert mi pakolásban vagyunk, ugyanis pénteken, 28-án költözünk Pestre!
Van egy egész doboz More Milk plusz kapszulám, pár embernek elosztva el tudnám küldeni, mondjuk mindenkinek kb 20 szemet, csak írjatok, hogy kinek kellene, mert én sajna már nem tudok vele mit kezdeni...Várom az üziket!!!

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Ma vagyunk 8 hetesek!
Nóri pedig 5,41 kg! Majd küldöm a két hós adatokat pénteken, megyünk ugyanis dokihoz, az első anya-baba oltásra :cry:

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Sziasztok!

Ma vagyunk 2 hónaposak :lol:

Sensi - ne ostorozd magad, mert adtál tápszert Lillának!!! Amit Dragonfly írt, abban nagy igazság van! Nem lesz attól kevésbé egészséges, mert kap tápit, viszont neked lesz pici időd magadra, ahelyett, hogy nem eszel-iszol és fejsz stesszelve, tudsz aludni, vagy csak ledölni egy újsággal és enni-inni! Azt mondják, hogy a legfontosabb a nyugalom és a pihenés és megfelelő folyadékmennyiség bevitele! Szerintem az nem baj, ha etetés után nem tudsz (tudunk, én sem tudtam a horrorfejéssel 40 ml-nél többet fejni evés után) több száz ml-t fejni, az lenne a legjobb, ha pont annyi lenne a tej, amennyire a babának szüksége van (kereslet-kínálat). Az is lehet, hogy azért hisztizik evés közben-után, mert elfáradt a szopiban, nekem ezt a csecsemős mondta, mikor kijött kilyukasztani Lotti fülét (akkor volt 2,5 hetes), mondtam neki, hogy valamikor 40-50 percig is eszik, azt mondta, hogy azzal ő még kifárasztja magát, próbáljam meg azt, hogy etetem 20 percet kb. és aztán lemérem és ha nem evett eleget (akkor volt az adagja 40-50 ml kb.), a lefejtből egészítsem ki. Ezt csináltam pár napig, nekem bevált. Persze azóta megint eszünk 40 percig is vagy akár 1 órán át is, de érdemes kipróbálni, hátha tényleg az a baj, hogy még picike és belefárad, nem minden baba szopizik ugyanúgy, lehet, hogy van elég tejed, csak ő nem elég erősen szívja, fejni meg max. harmadát tudod annak, amit ő ki tudna szívni ciciből. Persze lehet, hogy ez mind nem így van, mert mindenki mást mond, de érdemes megpróbálni.
A More Milket nem ismerem, de itt is 60 db-os van és 6 e forint, ugyanúgy néz ki, mint amit belinkeltél! Szerintem tarts ki, menni fog, nekem is az első hetekben ilyen gondom volt, most pedig eszik rendesen Lottika, valamikor 150 grammot is, ami ugye ml-ben még több, ahogy Nyugtonmalac írta.

Homeós bogyó - én úgy szedtem most be 3 napi kúrát, hogy akkor szopogattam el, amikor etettem Pömpőt, aközben nem iszok és ált. tart 40 percig mindig, szóval volt időm addig, így próbáld ki Sensi!
Amúgy én is iszom az alk.mentes sört is, beszedtem a bogyókat is, de nem tudom, hogy ettől van-e tej vagy elég-e, de én még mindig mérem etetés előtt-után és szinte mindig eszik 100 grammot.

Amúgy most már sokszor napi 6 etetésünk van "csak", azt mondta a védőnő, hogy 4-5 kilós babáknál már a napi 6 etetés az teljesen jó, főleg, hogy az éjszaka nagy részében már alszanak, tehát ott kimarad 1-2 evés, ezért kevesebb, viszont az egyszeri adag nagyobb, szombaton 160 grammot evett, ugye az van vagy 200 ml, ugye Nyugtonmalac?

Eddig amúgy volt heti 200-250 gramm közötti hízásunk, ma fogjuk mérni, de most úgy veszem észre, hogy "csak" olyan 120-150 gramm hízás lesz, ez normális? Márhogy kevesebb, mint az eddigi heteken?

Bettike - tőled szerettem volna megkérdezni, hogy ti Mátéval hogy esztek? Mármint egy nap most hányszor és kb. mennyit eszik egy alkalommal? Mert korban ti vagytok előttem 2 héttel. Ti mennyit híztok egy hét alatt általában?

Nyugtonmalac - úrég, elhiszem, hogy nagyon kiakadtál, biztos borzalmas látvány lehetett, hogy Borimacilányka a földön sír :cry: Én is biztos kilettem volna, persze nem tehetsz róla, szegény Lilike se, biztos ő is nagyon megijedt, egyem meg, de a lényeg, hogy nem lett komoly baj, szerintem ez "csak" ijedtség volt, azért sírt Borika ennyire, nem? Nekem is parám egyébként ez, mármint hogy én fogom rosszul és kiesik a kezemből vagy otthagyom az ágyon és hiába van ott egy párna, leesik :? A védőnőm mondta, hogy nálunk a 14. kerületben volt egy anyuka, akinek leesett a babája az ágyról és 5 cm-es koponyatörést szenvedett :cry: Szóval marhára kell vigyázni, persze nektek (pl. Zsuzsunak is vagy Andi vagy Emmalena...) akiknek nem egy babátok van sokkal nehezebb, mert eloszlik a figyelem többfelé, szóval ne haragudj magadra, szerintem előfordul ez mindenkivel élete során. Én egyszer nem figyeltem oda az unokaöcsémre (akkor volt kb. 2-3 éves, én 13) és leesett egy magas asztalról és beütötte magát és nagyon-nagyon sírt, én meg teljesen kivoltam és bűntudat gyötört, hogy nem figyeltem, nem vigyáztam rá, pedig csak egy fél percre nem figyeltem, szóval ne harizz magadra, szerintem te egy szuper anyuka vagy!!! Ahogy írsz, ahogy írod, hogy miket mondtál Lilinek (anya meg tudja gyógyítani a bibiket :lol: ), szeretnék én feleennyire jó anyuka lenni, szóval no para :wink:
Az időutazás nagyon jó Borival-Lilivel, nagyon vicces, mikrofonfej nagyon kemény :lol:

Na mennem kell, felébredt Lottika! Amúgy azóta is az ágyikójában alszik csak és nagyon szereti, legalábbis én úgy látom, hogy mindig páváskodik ott :wink: :lol:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

huuuu de finomak ezek az alkoholmentes sörök.Az epres és a mangós a kedvencem, nekem még az almás is nagyon izlik.Elszalasztottam az uram hétvégén, de már mindet megittam.nem tudjátok, hogy a tescon kívűl hol lehet még ilyet kapni?

Nymalac!

Nagyon megértem, hogy ennyire kikészültél.Átérzem a helyzeted, ha Ábi itthon van, egy percre sem merem őket egyedül hagyni.Múltkor ott ültem mellettük a kanapén, és még így is kevesn múlt, hogy ne szúrja ki Emma szemét egy gyerekollóval.nagyon stresszes két picivel.Zsuzsunak még nehezebb, mert az ő Ábija nem is bölcsis.Mikor Ábi böliben van, legalább van pár nyugodt órám, mikor el tudok Emma mellől moudulni, és csinálni a háztartást.De délután 4-től csak a gyerekek vannak, mert Ábi szinte agyonnyomná a szeretetével.Ahogy megérkezik a böliből, ruhástul, csizmástul rohan(na) be Emmához, hogy köszönjö neki.Nagon cuki.
emmalena
 
 


Sziasztok!

Lányok!
Azon szerintem ne parázzatok, hogy evés után "csak" 40-et tudtok lefejni!!! Az azt jelenti, hogy annyit még minimum ki tudna szívni a baba, ha kellene neki. Nem? Tök jól beállt a kereslet-kínálat, sőt még több is van, ha a baba többet akarna, találna még a cicben. Tény, hogy azért már meg kéne küzdeni, de akkor sem üres a cici... Szerintem az nagyon ritka, hogy valaki evés után még 100ml-t le tud fejni... :roll:

Nyugtonmalac
Nagyon durva lehetett ez a nap!! Nekem is ez a parám, hogy Bori valahonnan leesik, vagy én rosszul fogom vagy ilyesmi. Szerencse, hogy nem lett belőle nagyobb baj, és szegény Lili egy életre megtanulta, hogy nem olyan könnyű a tesót emelgetni... :roll: Egyébként én is elégedett lennék, ha csak fele olyan jó anyuka lehetnék, mint te, úgyhogy ezen ne rágd magad!!!!

marek
 
 


Ja, a homeos bogyót én is úgy szedem, mint Ildi. Általában szoptatás alatt, mert az nekem sokáig tart, addig tuti nem tudok enni és inni... :lol:
Az alkoholmentes sör is tök jól hangzik, de nekem sajnos nem fér bele a diétámba.... :cry:

Megyek fejni, mert termelni kell a tejet a tejtesónak... :lol: Egyébként én ezt felebaráti szeretetből csinálom, valahogy nem tudok pénzt kérni a tejért, hiszen nekem ingyen van... :lol:

marek
 
 


Csoda helyes Lottika! :lol:

Norbika megitta a tejet, és úgy néz ki mindegyiknek más-más szaga van. A tegnapi például elég jó illatú volt.
Biztos az elfogyasztott kajától is függ!
Köszönöm a tanácsokat lányok! :)

Ma olyan őrült szél van, nektek is nyugtalan a kicsi??? :roll:

"hoztam egy sorozatot!"
Apával
Kép
Anyával
Kép
Mama mesél nekem
Kép
...és olyan vicces dolgokat!
Kép
Nagyon tetszik! :lol:
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Hú! Örülök, hogy ízlenek a sörök! Sajnos én még tescon kívül nem találtam! :cry:

Én a bogyót most úgy szedem, hogy csak reggel és este, de folyamatosan! Reggeli evéskor, mert kómásan még nem iszom és cicizés végére már le is telik az idő! Este egy kicsit macerásabb és jobban odafigyelek!

Ildi! Még mindig össze-vissza eszünk Mátéval! :lol:
Pl. este 7-kor evett, majd éjfélkor, 5-kor és 9-kor! 110 és 170 ml között eszünk meg, de ez változó nagyon, hogy mikor mennyit! Még csak az sincs, hogy esténként többet, vagy reggelente! Így van olyan nap, hogy 7-szer eszünk, van hogy 6-szor!
A hízásunk pedig most kezd lassulni! Visszamenőleg most megnéztem és úgy van, hogy 400 g, majd 320 g és a múlt hét 210 g! Én is mérek minden evés előtt és után, mert ha befejezi pl. 70-80 ml-nél akkor még "ráerőszakolok" egy kicsit, hogy ki is bírja következő evésig! :oops: De már csak 3 hétig lesz mérlegünk kb. és onnantól kezdve érzésre eszünk, mert teljesen függőek lettünk! :oops:

Kép
bettike
Eger
 
 


Lkata!

Olyan szépek vagytok!A pici fiad zabálnivaló!!!!!!!!!!!:-)))))))
emmalena
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?