Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,
bár elbúcsúztam tőletek, de ha megengeditek visszajönnék...
Tudjátok én hálát adok annak a személynek, aki körbeküldte azt a privit, mert ha az nincs, akkor most nem biztos, hogy hallanánk pl. Pumpókáról, Bolygóról, Litukáról, Felső Andiról, Medináról, Gabooról (és még sorolhatnám a neveket) és csemetéikről.

Most olyan, mint amilyen szülés előtt volt és ez tök jó!!!

Gyönyörű babafotókat láttam.

Litu,
Gyönyörű a kisfiad és örülök, hogy tetszik neki az úszás!
Fogacskákhoz gratula!

Lekri,
sajnálom a műtétet. Szorítok, hogy ne legyen semmi baj!

Andi,
Végre te is itt vagy. Beni is gyönyörű baba lett.

Mannogab,
nagyon sajnálom Milánt! Remélem semmi komoly és a többiek tudnak tanácsot adni.

Pumpó,
Hatalmas lett a lányod! Igazi Michelin baba, de nagyon szép!

Magi, Fruzsi,
Remélem nincs harag!

Magi,
Imádnivaló a copfos Katica :) :)

Bolygó,
Lili sem hízik mostanában. Az utóbbi hónapban összesen 20 dekét hízott. A doki szerint nincs ezzel semmi baj, hiszen már nem csak fekszik, hanem rengeteget mozog is. Egész nap mászik, feláll, rugózik. Szerintem nem kell aggódnod!

Egy kérdés csajok:
Kiderült, hogy az én nagyon hülye párom, sose forralja fel a vizet, amikor Lilinek tápit készít :( :( (Óbudai gyémántból készítjük a tápit. azt meg forralni kellene). Tudja valaki, hogy milyen betegsége lehet Lilinek, ha nem forralt vizet kap?

Kép
emi29
 
 


Sziasztok!

Igyekeztem visszaolvasni, de csak felületesen sikerült, mert egy jópár órát nem volt ma netünk délután-este! :evil:

Kisfruzsi: én pont azért nem mei tait néztem most ki, mert azzal ugyanaz a bajom, mint a kendővel; előre simán fel tudom kötni tök jól, de ha hátra kötöm, sehogy nem tudom annyira megszorítani, hogy jól tartson! Ezért választottam most csatos háti hordozót, mert azt ahogy kipróbáltam éreztem, hogy baromi jól tartja Benit és nem is nehéz benne + elég egyszer beállítani, nem kell mindig megszorítani!

Medveparkban mi voltunk már többször is, de eddig mindig csak kettesben! Olyan cukik a macik, ahogy nyalogatják le a mézet a fakanálról... tavasszal majd Benit is elvisszük már!

Magika: kitartás a szakdogához!

Zita: nagyon jól sikerült a videó, édes Emma! :wink:
Jaj, úgy szeretem ezeket a videókat nézegetni!

Nóna: örülök, hogy Isti már hozzászokott a porszívóhoz!
Beni sem iszik, nem ismeri a cumisüveget, azt hiszi játék... Ha szomjas főzi vagy gyümi után, szopizik... :roll:

Mannogab: jobbulást Milánnak! Nincs tippem mit lehetne tenni, esetleg egy másik dokinak is megmutatni Milánt, hogy ő mit gondol erről a hányásról!

Lekri: sajnálom a műtétet, de hamar túllesztek rajt, reméljük nem kell bennmaradni!

Lituka: édes Máté. igazi kispasi!

Felsoa: de édes Benid, jó, hogy jöttél! Nekem is nyugis Benim van, úgy látszik a Benik már csak ilyenek... :wink:

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


Jó ég Marjan!
Lili még "csak" az egy kézzel kapaszkodásnál tart, de már így is tele van a lába lila foltokkal....
Nagyon ügyes a fiad!

Kép
emi29
 
 

 
 

Mangó,
mi is voltunk a Medveparkban, de szerintem nem olyan nagy szám. Lehet, hogy kellett volna vinnünk mézet :roll:
Viszont a tropicarium nekem nagyon bejött.

Atizka
Gyönyörű a videó!

Kép
emi29
 
 


Marjan: ez hihetetlen! :shock: :shock: :shock: :shock:

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


Látjátok lányok!

Ezért nem irok, mert többen visszajöttek!

Én elmentem....

"És igy olyan a topic, mint régen!"

Na de azért Emi!

Medina, Bolygó és a napokban Gaboo is irt! sőt Medina volt a legaktivabb!

Akik hiányoltak köszi....

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Igazad van Mary, csak majdnem olyan! Elnézést!!!
Úgyhogy írj te is, meg Marcianyu is meg mindenki, aki velem együtt elment!

Kép
emi29
 
 


Mary és Marcianyu
nézzétek meg mennyien szeretnek, és hiányolnak titeket! Tessék visszajönni és hírt adni magatokról és a csemetékről!

Kép
emi29
 
 


Sziasztok lanyok!

Nem olvastam vissza, csak hirt adok magamrol.
Vagyok es ma megszultem 18 oldalt.
Hulla vagyok, igy megyek aludni.
Remelem holnap is jo lesz Katica es hagy engem tanulni, meg irni.
Ha igy haladok csutortokre mindennel megleszek es kuldhetem is a konzulensemnek.

Jo ejt mindenkinek es szep napot holnapra.

Magi

Kép
Vendég
 


Anetto - Értem, megértem, hogy mi fájt az írásomban ... elolvastam még egyszer. Bár én még mindig ugyanazt látom benne, de a te szemszögedből biztosan más értelmet nyer. Az, hogy nem tudom itt tartani a fonalat, nem azt jelenti, hogy ide számomra érdektelen emberek írnak .. egyszerűen nem volt időm. Megmondom őszintén, az utolsó időszak terméseit épphogy bírtam követni ..
Viszont! ha lett volna időm, biztosan ugyanúgy csevegtem volna, mint előtte ..
Akikhez közelebb kerültem a hónapok alatt, azokról más forrásokból informálódtam, nagyjából képben voltam.
Azért szerettem volna innen elbúcsúzni, mert megdöbbentett a reakció, ami a másik fórumot követte, ill. ez az egész körüzenet a háttérben .. le voltam fagyva,
Az írásaim meg korántsem azért tűnnek összeszedettnek, mert annyira érzéketlenül írnám őket, egyszerűen "szakmai ártalom" .. hidd el, ingerült voltam és dühös, hogy ez lett egy ártalmatlan kezdményezésből .. :(

Marcianya búcsúzásához most lapoztam vissza .. nem értem .. és sajnálom. :( Azt hiszem senki nem bántotta (vagy nem olvastam éppen), úgy, ahogy Maryt sem ...
Mindenkinek hiányzik valaki ..
Én pl. imádom olvasni Szőlőt és Erit .. örülnék, ha őket is látnám, bár tartom velük a kapcsolatot személyesen ... most mégis csendben vannak ..

Részemről lezártam, priviben szívesen bármiről ;)

Beszéljünk a babákról!

Kép
szösszenet
 
 


Atizka,

olyan jó a videó!!!

MArjan,

ez nem lehet igaz :shock: Alma még nem is ül, mondjuk én nem bánnám, ha 1 éves kora előtt nem járna, dehát ezt nem mi döntjük el.

KépKép
kisfruzsi
 
 


Zorroné,

igen, akkor lehet, hogy az MT alkalmatlan a hátihordozásra, legalábbis ekkora babóknál már. De kisebbet meg nem nagyon tesz senki a hátára.

KépKép
kisfruzsi
 
 


Marjan - Tátva maradt a szám :D
Értettük, örülünk, hogy még nem indultak meg a csemetéink.
Azt hiszem leverne a víz egy ilyen láttán :lol: :lol:

Kép
szösszenet
 
 


Hát akkor az almás banánt asszem én is ki fogom próbálni...

Szösszenet!

Körtét mikortól lehet adni elvileg? Az létezik bébiételben?

Én gyakran adok Istinek bébiételt. :oops: Az az igazság, h. most kevés friss gyümi és zöldség van, és nem tudom, h. megbízható helyről vannak-e, azt gondoltam, talán a bébiételek ellenőrzött minőségűek... de lehet h. tévedek. Kisfruzsi piacos ötlete amúgy szerintem sem rossz. Kicsit rossz időben is kezdtük zt a hozzátápi, most olyan kevés dolog van frissen. :(

Nekünk is olyan forgó-zenélőnk van, mint nektek a képen... illetve már nem zenél, mert 2 nap után túlhúztuk. :x

Nagyon szép a lányod!

Kép

Kép
nóna
 
 


Bolygó!

Isti se előtte, se utána nem hajlandó szopizni, mindig várni kell egy ideig. De ő úgy gondolta, hogy az ebédet pluszba iktatja be a szopik mellé... nem vettem észre, h. kiváltotta volna :)

Lituka!

Kár, h. nem lehet dícsérni a képeket, pedig pont azt akartam. :wink:

Mannogab!

Jobbulást! A betegsége elején Isti is hányt, belőle a sav jött sugárban, aztán kicsi adag kaják is,de nem vészes. Ha Téged megnyugtatna, tényleg kérdezz meg másik dokit is. De ha komoly gond lenne, nem hinném, h. jó lenne a hangulata.

Kép

Kép
nóna
 
 


Nóns,
a bébiétel szerintem sem rossz, mert tuti ellenőrzött! Én is adok már körtét, azt hiszem 7 hótól lehet.

Ollem,

gyere csak gyere csak :lol:

KépKép
kisfruzsi
 
 


Nóna - Köszi az Alíz bókot :)
A forgó már nekünk is elég defektes :lol:
Én is sűrűn adok bébiételt.
Az Univernek van sima vilmoskörtéje (az Alíz egyik kedvence), de van több olyan amiben van körte barackkal, almával ... 4 hónapos kortól írják a bébiételen. Alíz 6 hónapos korában kapott először, féltem, hogy felfújja, de semmi nem történt.
Én is úgy gondolom, hogy megbízhatóbbak ezek a bébiételek most télen, hiszen amit kapunk frissen, azt sem biztos, hogy megbízható helyről származik ...
Én almát, banánt, körtét adok neki frissen. Barackot lefagyasztottam szeptember--októberben, de így is van, hogy inkább előkapok valami kész gyümölcsöt.
Főzeléket meg mindig üvegeset kap, mert a répa a kedvenc .. azt meg nem merek boltban venni a nitrát-tartalma miatt. Most télen meg főleg nem ..
A Hipp bio termékei szerintem megbízhatóak és finomak. Az Univer is jön elő a bio kajákkal, amik olcsóbbak, mint a Hipp. Van már nekik zöldségpüré, alma-krumpli és zöldborsó is bio, amiket én láttam :)

Kép
szösszenet
 
 


Felsoa!

Isti is imádja a tejpépet. Illetve tegnapig imádta, ma adtam neki először HA tejpépet, és azt nem ette. Nem tudom h. nem volt éhes, v. nem ízlett. Sztem rossz az íze a HA-nak egyébként. Ti milyet esztek?

Ja, és Isti is még csak a fenekét emelgeti. Születése után nagyon gyorsan fejlődött, aztán belassult. A súlyával is így volt.

Lekri!

Tényleg sokat nőtt Kristóf haja, és Levi nagyon édes, h. így aggódik a tesójáért! :)

Anettoo!

Pont erre gondoltam én is, h. épp azok mentek el, akik életben tartották a fórumot, végül rajtuk csattant ez a dolog... sajnálom őket nagyon! :(

Kép

Kép
nóna
 
 


Marjan!

Nem semmi, ahogy áll a kisfickó! Ügyeske! :shock:


Zorroné!

Milyen az a csatos háti hordozó? Nincs róla képed?

Igen, Isti is csak játszik a cumisüveggel, de úgy látszik másnál is így van, szóval nem valami kóros dolog, h. nem iszik, akkor nem aggódok rajta.


Bocs LÁnyok, hogy így részletekben írtam, de már egyszer megírtam egyben, és elszállt az egész. :evil:

Kép

Kép
nóna
 
 


Andi - Beni nagyon édes :) De rég jártál itt!! Gyere sűrűbben :)

Lekri - Kristóf is cukor .. rengeteget változott :) Irigykedem a hajsűrűsödésre :lol:

Magika Katicája továbbra is igazi huncut kiscsaj :)

Kép
szösszenet
 
 


Mindenkinek nagyon köszönöm a bébiételes infokat, nekem sokat segített!

Köszi!!!!

Kép

Kép
nóna
 
 


Na mostmár megyek, csak még Bolygótól szeretném kérdezni, h. így új emberként is lehet meghívót kérni a blogodba? Ha igen, én kérnék, és akkor küldenék is emil címet privibe.

Kép

Kép
nóna
 
 


Sziasztok!

Jajj de jó, hogy megint pörög a topic :D :wink:

Először is sok boldogságot az ünneplőknek!!

Emi jó, hogy újra itt vagy :wink:

Ollem Te is gyere és persze Marcianyát is várjuk!!!!

Paradicsom: köszi Pumpi, Kerekes és Atizka a segítséget! Ja, és Pumpi áll a meghívás, lefixáljuk és gyertek!

Kerekes nagyon tetszett az olimpiai éjszaka :lol: Egyébként mi is 2 cumit készítünk Lizához amikor alszik, mert az egyiket eltűnteti és ha felébred keresni, naná hogy még Ő sem találja, ilyenkor jön a pótcumi :wink:

Kisfruzsi - sajnos Liza még mindig sír a tornáztatások alkalmával. Akkor is ha én csinálom vele itthon és akkor is ha a gyógytornász csinálja nála. Egyébként érdekes, mert a torna (igaziból masszázs - Dévényes módszer) után vagy ha szünetet tart a csajszi (mondjuk orrot fúj) akkor teli szájjal vigyorog rá a Liza, úgyhogy nincs harag, csak ne macerálja Őt senki :?

Étkezés: nálunk így néz ki a napi kajafelosztás:
reggeli: 190g tápszer
tízórai: 130-160g gyümölcs (alma, banán, barack, körte külön-külön vagy együtt)
ebéd: 150-170g főzelék (a krumpli mindennek az alapja és ehhez keverek: srépa, cékla, tök, spenót, és mostmár paradicsom)
uzsi: 150-170g tejpép (Humana HA-t írt fel a doki, ezt úgy csinálom, hogy 100gtejpép és a többi a tízórai gyümölcse, de azért adtam már neki Milupa Vaníliás tejpépet is magában)
vacsi: 200g tápszer

Ivászat: Liza teljesen változó, hogy mennyit iszik. Van hogy megiszik egy egész cumisüvegnyit (kicsi Avent), de van, hogy csak a harmadát. 6 hónapos korától adok neki babateát (granulátumosat - fél teáskanálnyit, hogy éppen legyen színe) és szereti, ebből többet iszik, de a sima forralt vizet is megissza.

Öltöztetés: az én lányom eléggé fázós, úgyhogy mi már éjjelre body+rugi+hálózsák+vékony takarót használunk (sajnos nagyon hideg van a lakásban), napközben itthon body+rugi(+naci, ha nagyon hideg a keze és lába), sétálni pedig már beöltöztetem rendesen

Mannogab, Lekri szurkolok a fiúknak, hogy ügyik legyenek a műtétnél, hamar felépüljenek!

Lituka gratulálok a fogakhoz, nem semmi :wink: Egyébként nekünk is ezt mondta az úszásoktató, amit Te is leírtál. (ok, most sajnos Lekriéknél más volt a helyzet)

Marjan csak lestem, hogy mit csinál már a fiad :shock: Én még mindig nem tudom elképzelni, hogy Liza ilyeneket fog csinálni :wink:

Magika hajrá a szakdolihoz!!!!! :wink: Nagyon szépek a gyerekeid!

Szösszenet mi meg tényleg összehozhatnánk egy talit, ha majd rendeződtek a dolgok körülöttetek, mert csak a villamos választ el minket!! Gratulálok a felüléshez, ügyes Alíz és persze szép is

Minden baba nagyon helyes és cuki a képeken, nem lehet velük betellni :wink:

Eve

KépKép
eve@liza
 
 


És végül rólunk:

Végre megkapta Liza az első pneumo oltást. Azért végre, mert mindig lerázott a doktornő és a védőnő is, hogy majd jelentkeznek, vagy én hívjam őket érdeklődési szinten. Én ezt megúntam és úgymond kiharcoltam, hogy nekünk erre az uszi miatt szükségünk van és kész :roll: :lol:

Mért adatok:
súly: 7370g (szül:3400g)
hossz: 71cm (szül:52cm)
fejkörf: 42,2cm (szül: 36cm)
mellkaskörf: 43cm (szül: ? :oops: )

Csináltam én is ilyen volt, ilyen lett képeket :wink:

Hordozóban
Kép

Teljes alakos :lol:
Kép

Mérlegen
Kép

És végül a nagy pocakosoknak pedig ezt még megmutizom
Kép

Bocsika, hogy így lefoglalom a helyet így éjjel, de nem bírok visszaaludni. Egy kocsi riasztója megszólalt és szerintem az egész környék felébredt rá csak épp a gazdája nem :evil: :evil:

Eve

KépKép
eve@liza
 
 


Emi,
azt akartam írni neked, hogy én úgy tudom, hogy a forralatlan víz tartalmazhat különféle egysejtűeket (papucsállatka ilyenek) és egy e. coli nevű bacit, ami hasmernést okozhat (egyébként is van bennünk valamennyi). Forralással ezek megdöglenek (bocsi), és majdnem steril lesz a víz. De szerintem a Szentkirályi nem tartalmazhat ilyesmit, az tiszta szűrt víz nem csapvíz. Szerintem nem lehet baj.

KépKép
kisfruzsi
 
 


Kisfruzsi: Az MT-k szerintem nem alkalmatlanok a háti hordozásra, csak meglazulnak, kinyúlnak egy kis idő után, hiszen a teher, amit bírniuk kell, már nem 4-5 kg. És ha nem elég erős az anyaguk, akkor kinyúlnak. Ezt én is tapasztaltam. DE! Az egyik közeli ismerősöm babája már 10 kg, mégis háton hordja MT-ben, de ő már jobb minőségűt vett, nagyon erős-vastag anyagból, az árát is elkérték érte, nem tudom, pontosan, mennyi volt, nem emlékszem, asszem olyan 20-as körül.

Emi: Én valóban írogatok, ha nem is gyakran, de hetente 1-2x. De azért köszi a hiányolást!

Andi: Beni nagyon aranyos, nagyot változott!

Magika: Katica nagyon édes, és az a haj! És ügyi, hogy így hagy téged írni.

Eve: Szép nagy pocid volt neked is! Nagyon aranyos baba Liza! Jó kis összeállítás!

Lituka: Nagyon édes-komoly baba Máté, látszik, hogy kisfiú. És tényleg hasonlít apukádra. Gratula a 4 fogacskához!

Marjan: Nem semmi, hogy áll már a fiad!

Nóna: Küldöm a meghívót!!! :)

Mannogab: Jobbulást!

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Most tuti ki fogok hagyni vkit, sorry.....

Lillus!
Olvastam a hsz-t, amiben irtad, hogy tettél fel képet, majd félbehagyva az olvasást veszett keresésbe kezdtem, hol van a kép Mátéról.... nem találtam.... elkönyveltem, hogy egy vakegér vagyok és olvastam tovább... akkor láttam, hogy irod, eltünt a hsz... no, mégsem vagyok olyan vakegér.... :)
Máté nagyon édes, iwiw-en szoktalak nézegetni benneteket! :wink:

Felsoa!
Örülök, hogy jöttél újra! Beni imádnivaló! :) A mütét nem jó hir! :(

Emi!
Ha szénsavmentes ásványvizet ad a férjed, semmi baja nem lehet tőle, az nem csapviz, mint tudjuk.... :wink: Én spec a múltkor nem kaptam Óbudai babavizet a tecsóban és Nestlé Aquarellt vettem, nem forralom.... mutert kérdeztem, aszonta, nyugodtan adhatom neki azt is. Mukinak semmi baja nincsen tőle!!!

Eve!
Nagyon tetszik a képsorozat.... nekem is kéne, csak szana-széjjel vannak a képeink cd-ken, mert a gép kb. havonta lepukkan, igy ki kellett menteni, persze ráirva egyikre sincsen, mi van rajta, kivéve a keresztelőt... trehány család... :lol:

Én nagyon össze-vissza adom a kajákat Mukinak, mármint a bébiétel és saját kotyvasztásra értem. Néha ezt, néha azt.
Ha főzök, akkor egyszerre többet és lefagyasztom adagokban. Most hétvégén csináltam neki cukkinis répát husival és sütőtökös almát husival. Ma körte-alma-banánt kap, s.k. turmixot.
Utálok pepecselni a kajáival, lusta anyuci vagyok, ezért csinálok egyszerre több adagot egy főzésre és akkor egy hétre vagy kettőre ott van a sokfajta kaja a mélyhüben. :)

Én spec. a tejpépekre kérnék állami támogatást, mert abból heti egy doboz elfogy. :shock: Viszont megtaláltam a dm-ben a Babylove tejpépeket, 499ft és háromféle van (kekszes, gyümis, banános)... Muki imádja.... sőt, van tápijuk is 1190ft 600grammos, vény nélkül és Muki azt is szereti.
Ami nekünk még nagyon bejött, no de az azért egy vagyon, ha minden nap azt inna tápi helyett, az a Nestlé folyékony tápszere kekszes és gyümölcsös izesitésü, 240ml egy adag, két doboz van összecsomizva és úgy a dm-ben 500ft körül van... viszont behúzza az egy adagot belőle....

Voltak az előző oldalon babaképek, álló baba (lehet, Marjan tette fel... sorry ha nem).... nagyon ügyes és édes.... enyémmuki még semmit nem csinál, se nem ül, se nem térdel.... csak négykézlábazik, de azt ezerrel... :)

Mire megirom, már nemtom, mit hagytam ki.... pfffff..... tökgyagya vagyok!

Anetto! Irtam tennap visszaprivit! Megkaptad???
Vendég
 


Sziasztok Mamik!

Én is nagyon örülök, h végre "régi" a topik!

Nem hergelésnek írom, de anyumnak meséltem a storyt, ő a majdnem 60 évével ennyit mondott: savanyú a szőlő..
Na ennyi!

Annyira örülök, h régen nem írt emberek is jöttek!
Litu, rád annyiszor gondoltam, és ANdi Rád is!!!
És mindenkinek örülök, aki már régen nem jöt!!!

És tényleg ne menjen el senki! MOst leírta mindenki a bánatát, ettől most okosabbank kell lenni és kész!

Végigolvastam mindent, bár én is oda tartozom, h nem sok időm van írni, mert Maszat elég aktív, a lakás nagy, én meg néha nagyon elúszok, szóval nem könnyű!

Képek nagyon jók, Evelin a pocis a legyjobb!!
Eve
Pedig tök sokáig vártunk hátha jöttök!! Sajnálom, talán ha megyünk másik csoportba, akkor átkérjük magunkat hozzátok!!!!

Más
Ragálni nem tudok, mert nem jegyzeteltem, az agyam lyukas, és csak pár dolog maradt meg. De így meg lehet másokat bánatnék.

Viszont lenne kérdésem:
Aki hordoz: Akarok rendelni Mei-Tait! De most Zorróné is írta, h jobb a karikás.. Na most akkor mit csináljak?? Bogi, neked milyen van??

Hát ennyi, mennem kell.

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


Fruzsi
köszi Fruzsi! Szerencsére hasmenése még nem volt Lilinek...
Nem Szentkirályit használunk, hanem óbudai gyémántot, de az sem sima csapvíz. Remélem, hogy később sem fog kijönni Lilin semmi, azért mert nem forralt vizet kapott.
MT-ből nekem Liliputi van. Próbáltam benne háton hordozni Lilit, de mindig lecsúszik, akármilyen erősen is kötöm fel :(

Nona,
körtét az én lánykám is eszik már. Én 7 hósan vezettem be nála és szinte mindig frisset kapott. Egyszer kapott készet, az kecskeméti volt.Gyümölcsügyileg nem vagyunk valami jó helyzetben :( Ténylge csak almát, banánt és körtét lehet most kapni frissen :(

Répát meg céklát anyós szokott hozni bioboltból. Az Örsnél van egy ilyen. Ha valakit érdekel megtudakolom a pontos címét.

Eve,
gyönyörű baba Liza, de szerencsére nekem van lehetőségem hetente is megcsodálni :)

Szerintetek a krumpli, répa, sütőtök, paradicsom és cékla után milyen zöldséget lehet bevezetni?
Husit ki ad már a babájának?

Kép
emi29
 
 


Pumpó,
köszi neked is az infót. Úgy legyen...
Egyébként már akartam írni, hogy nagyon sajnálom, hogy elvesztette a párod a munkáját. Remélem, hamar talál másikat!

Cica,
hát remélem is, hogy a vizsga után a 3 órás csopit fogjátok erősíteni!!!

Kép
emi29
 
 


Emi!
Köszi, énis remélem, bár most alkalmi melója van, de ki tudja, hány napig. :(
zöldségből ehet már cukkinit, zöldbabot, spenótot pl.... mi ezeket már mind esszük. A zöldbabért meg van veszve Muki. Burgonyával keverve akkora adagot bever belőle, csak nézek. Aztán mikor elfogy, cuppog tovább és remeg..... :lol:

Tegnap apja lecsót evett, Muki ült ölemben mellette és remegve cuppogott meg nyalogatta a száját és nyúlt apja felé... közben mérgesen hööööö-zött.... szakadtunk rajta.... a kis méregzsák-zabagép.... mit nekem bébikaja... ide nekem apa lecsóját... :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Valaki feltenne pár receptet???
De mint a dedósoknak! Ebből ennyit...hány percig főzöm,sütöm párolom...

Kösziiiii

Marjan

Kép
marjan78
 
 


Jó reggelt Mamipajtik ( régen Emi köszönt mindig így :) )

Ti nem érzitek a frontot? Én annyira kómás vagyok ....
Kép

Emi köszi a mackós-tropicariumos választ. remélem sikerül eljutnunk valamikor.. bár Apának lassan kezdődik a vizsgaidőszak.. egyedül meg továbbra sem merészkedek sehova 2 gyerekkel..

Zorróné neked is köszi a medveparkos választ! Hogy bírod a munkát Beni mellett? Tervezed egyébként, hogy visszamész dolgozni?

Pumpóka Zsófijának Boldog 7 hónapot kívánok!!!


Kép

Kép
Kép
mango.
 
 


Marjan, itt van egy csomó recept.. mindegyikhez oda van írva,h. hány hós koról javasolt. Nekem van egy könyvem is, A csecsemőtáplálás kézikönyve

Nem semmi, hogy a fiacskád mit művel!!! Egyébként a "balhé" hatására visszalapozgattam nosztalgiázni és megtaláltam az esküvői képeteket, nagyon csini voltál :)

http://www.babaszoba.hu/services/recipe/list

Kép
Kép
mango.
 
 


Sikerült beszélnem Zsuzsófival.
Minden rendben velük, csak kissé kivolt mostanában, azért nem irt, sokat voltak betegek a gyerekek és mint ugye tudjuk, akiknek több gyerkőc van, nem egyszerü otthon velük.
De a lényeg, hogy minden OK!
Majd ir, amint lesz ideje.
Vendég
 


Mango! A kóma a fronttól lenne? Mert én is az vagyok, nem is kicsit... Reggel (igaz, nekem még hajnal volt), amikor apának készítettem össze a kajáját, csak álltam és fogalmam sem volt mit akarok.

Lituka! Máté már az origamizást tanulmányozza? :lol: Nagyon helyes kissrác! 4 fog nem semmi dolog.

Aliz is egyre szebb, szép család vagytok. Szabid hasonlít egy barátnőm volt férjére, mindig ő jut eszembe róla. Olyan csibészes mindkettő nézése.

Gabo, Milánnak jobbulást!

Gumimaci, köszi, aranyos vagy, hogy csak miattunk benéztél.

Felsőa! Hű, Beni de helyes legényke. Örülök én is, hogy olvashtok rólatok.

Marjan
, csak lesek, mit tud Dádi! Azta már! Emma meg még csak egy helyben kapálózik :D . Nem sieti el a dolgokat.

Mary! Nem azért jött vissza senki, mert te nem vagy!!! Hidd el!
Rád is kíváncsiak vagyunk!
Bogi hogy halad a mászással? És az állás? Olyan édesen riszálta magát a videón!

Eve, szuper jól megcsináltad az összehasonlítós képeket, de nekem legjobban a mérleges tetszik. Itt jó viszonyítási alap a mérleg...

Emi
, talán brokkoli, zöldborsó, spenót (szóval a zöldek). Emma husit még nem kapott, mi még főziből sem eszünk teljes adagot. Bár fogyna több is, de oylan jó érzés még ebédkor is az ölembe venni és megetetni üvegből. Nekem annyira megnyugtató dolog, mikor így etetem, mivel én nem nagyon tudtam szoptatni, így alakult ki nálunk a "meghitt" kötődés. Na, de azt hiszem egyre kevesebbszer csinálhatom már meg. Jó dolog kanállal etetni etetőszékban, de az nem olyan, mint amikor összebújhatunk.

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Szia Pumi. Köszi a híreket Zsu-ról. Zsófinak boldog 7 hónaposságot!

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Emi:mi az elejétől kezdve szénsavasmentes ásványvízzel csináljuk a tápit,mert nálunk nem lehet csapvízből.A doki is,meg a védőnő is azt mondta,hogy nem kell felforralni.Én most már megpróbálnám a k betűs zöldségeket.A káposzta,karalábé nálunk nagyon bejött.Illetve én ezeken kívül joghurtot is adok a kicsinek.2 hétig növelgettem nála a joghurt-adagot,és nem lett tőle semmi baja.Nálunk ez az uzsonna-és a védőnőm is ezt javasolta, meg hogy a főzelékbe keverhetek most már egy evőkanál reszelt sajtot is.
Ja!És én is a DM-es tejpépekre szavazok!
Nagyon cukik a babók, Alíz,Máté,Liza, Katalin Ágnes!

Kép
ágnes27
 
 


Sziasztok Mamik!

Köszönjük a képdícséreteket :wink:

Pumpóka - nekünk is ki vannak írva cd-re a képek, mert itt is állandóan rossz a gép. Pont mondtam Apának, hogy kettőnkről a 6 év alatt 7cd-nyi kép lett, Lizáról meg a 7 hónap alatt 8 :lol: De nem lehet letenni a gépet, annyit bohóckodik állandóan, hogy azt meg kell örökíteni :wink: Jó neked, hogy nagyétkű a lányod! Lizába úgy kell beleerőszakolni a kaját, mert minden más jobban érdekli, szájzárat kap a fél adagnál :? Állítólag én voltam pont ilyen :oops: Ja, és köszi az infót Zsuzsófiról, már el se tudtam képzelni mi lehet velük.

Emi aranyos vagy, köszi :wink:

Kisscica - elvileg másodpercek kérdése volt, hogy elkerültük egymást :( de majd behoztok minket és akkor egy csoportba kerülünk remélhetőleg. Úgyis ott 18 hónapos korukig leszünk.

Mei Tai - nekem még csak 1 hete van (eddig kendőben hordoztam), de mi még nagyon élvezzük. Remélem így is marad. Bár most pont rossz idő van, így nem nagyon tudom magamra kötve az utcán vinni, mert nincs kabát hozzá. Ha esetleg valaki tud egy jó varrónőt a közelben (XI. kerület) légyszi szóljon!!

Eve

KépKép
eve@liza
 
 


Kérdés: ha a popsiban mérem a lázát, akkor fél fokot kell levonni? Tegnap megkapta a védőoltást, úgy látszik ettől most belázasodott (eddig egyiktől sem). Hajnalban felébredt, pedig sosem szokott, akkor 38°C volt, adtam neki Nurofen epres babalázcsill-ból, most reggel 38,8-at mértem a popójában, adtam neki egy kúpot.

Eve

KépKép
eve@liza
 
 


Nóna[ és Brigi/b]: ilyen a csatos háti hordozó, amit megrendeltem a Jézuskától... :lol:
http://www.liliputi.hu/index.php?m=prod ... t&catId=13
Én Benit eddig kendőben hordoztam, elől nagyon szuper csak hosszabb túrákon (2-3 órásakon) nagyon fárasztó, viszont hátra nem tudom precizen és jól felkötni (valahogy ott kendőben nem érzem biztonságosnak), pedig úgy sokkal könnyebb lenne kirándulni... a mei taivel meg ugyanez a gondom, ahogy Emi is írta, lecsúszik benne a gyerkőc... :roll:

[b]Eve:
nagyon jók az egy témás képek... :wink:

Mango: tervezek visszamenni dolgozni igen, most próbálom leegyeztetni a vezetőséggel, hogy mindenkinek jó legyen... :lol: Heti kétszer-háromszor mennék be 2-3 órára egyeztetni a teendőket és hazahozni a munkát; heti 15-20 óránál nem tervezek többet dolgozni itthon, mert azért itt van nekem a saját cégünk is, azt is csinálnom kell... :roll: Bár az nagyon rapszodikus; van, hogy napokig egy foglalás sincs, máskor meg az egész orrszág wellnesezni akar... :roll:

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


Mango
Köszönöm

Kép
marjan78
 
 


Sziasztok!

De jó látni, hogy minden hasonló mint régen! :P
Tényleg sokan jelentkeztek újból!

Pumpi! Én Zsófim sem viszi túlzásba még a dolgokat a mozgás terén.... nem baj, mindenkinek máskor jön el az ideje.

Azért elképesztő miket csinálnak már a babók csajok! :shock:
Kíváncsi vagyok Zsófim mikor kezdi....
Tudom, hogy nincs semmi baja, de néha a képeiteket látva kicsit elbizonytalanodok. Pedig eleven kis ördög, beszélget ezerrel, minden érdekli az ég világon!

Emi! szerintem is: sóska, spenót. Előbb inkább a spenót. Azt már elég korán kaphatják a babák. A s.répa után az elsők között van.
Husit már én is adok 6 hónapos kora óta. Heti kétszer. Ezután jöhet a hal. (természetesen jó minőségű. kb. 7 hónaposan)

Atizka! Nekem nem Milánom van, hanem Zsófim! :lol: :D

Lituka! Jó. hogy jöttél! Rég jártál erre!

Kép
gabo001
 
 


Nekem is liliputis MT-m van, nekem nem csúszik semerre, tart rendesen. A hátulkötésnél kissé elmozdul a pánt, de ennyiért ez fér bele. Remélem, napokon belül megérkezik a Kozy MT-m, hááát, az több, mint duplájába kerül, azzal ilyen gondok nincsenek. Az oldalunkon Apuci hordozza benne Anyucit, aki nem 10 kiló, hanem 5x,6x annnyi, szóval simán jó háton hordozáshoz!

Marjan, jó kép! Gratula!

Fél fokot kell levonni popsiban méréskor. Jobbulást!

Ilyen volt-ilyen lett képek nagyon jók!

Engem persze, megint nem hiányolt senki...akkor én is lelépek, sziasztok! :D

Ma 12 éves a nagyfiam.... :D

Kép
babyteve2
 
 


:oops: :oops: :oops:
Már megint átkereszteltem... Bocs Gabó.
Mannogabra Milánjára gondoltam.

Babyteve, boldog szülinapot Tominak!!!
Léccci, ne menj el! :D

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Sziasztok! A Mei Tai kérdéshez szólnék hozzá...Mint tudjátok csöppöm már üti a 10kg-t. 7-8kg volt amikor rendeltem a Lilliputi-tól egy Mei Tai-t de 10kg-os babát szerintem nem lehet benne nyugodt szívvel hordani, mert nagyon meglazul kötés. (függetlenül hogy hova köti az ember) A drágább társairól nem tudok nyilatkozni, de ilyet semmiképpen sem ajánlanék. Mi most adtuk el a vaterán, szerencsére nem buktunk sokat rajta. Api egyébként sem rajongott érte túlzottan, mondjuk ő egy igazi kis sajtkukac, sehol sem marad meg egy helyben. A babakocsiban sem...Marad a kézben cipelés, azt még nagyjából viseli, ha nem egy helyben áll vele az ember. Most lesz gáz, mert az anorák piszok mód csúszik :)

Kép
be_be
 
 


Babyteve: Boldog szülinapot Tamásnak!

Eve: Jobbulást Lizának!!

Pumpóka Zsófijának és Zsuzsófi Lizájának boldog hófordulót!

Mango: Én is kómás vagyok kicsit + fáj a fejem nagyon. Lehet, hogy keveset ittam ma?

Bambi, Zsuzsófi és Celesztina is jelentkezhetne már és még jó páran régen jöttek erre (remélem, nem haragszik meg senki, hogy nem írtam le a nevét)!

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Sziasztok :D :D :D :D :D

Itt vagyok :)

Először is elnézést, hogy nem jelentkeztem, megmondom őszintén az elmúlt hetekben csak filmnézésre használtam a gépet, se e-mailt, se fórumot nem néztem. Le kellett kicsit eresztenem, és csak a saját elvárásaimnak megfelelni (na ez sem sikerült)

Mint írtam is anno, azért vonultam vissza kicsit, mert nagyon sokat voltak betegek a gyerekek, és úgy éreztem hogy vmit nem csinálok jól. Na jó, úgyéreztem, hogy semmit se csinálok jól. Aztán kivettük őket 1 hónapra az oviból, és a 3 gyerek mellett ha volt egy kis szabadidőm, akkor filmet néztem :) Csillagkapu 10 évadját, meg az Atlantisz 5 évadját tudom a hátam mögött :)

Felületesen visszanéztem, hááát nem is baj hogy nem olvastam mostanában, a véleményem megvan, de megtartom :) Annak viszont örülök, hogy sokan írnak újra :)

Sajnálom, hogy páran kerestetek, főleg az MT ügyben, ha vkit továbbra is érdekel, állok rendelkezésére.

MT-hez: Én simán viszem benne a 14 kilós lányomat a hátamon.
Lizát is háton viszem már, elől nehéz, csak el kéne készülnöm a hordozós kabátommal :)

Hófordulós köszöntés jólesett Bolygó, köszi :)

Pumpi, nagyon örülök hogy hívtál :) És boldog hófordulót a névrokonynak :)

Babyteve, boldog szülinapot Tominak!

Lizáról: Mászik, áll, ülni viszont nem tud :) Néha már megül, ha felültetem, de egyedül esélye sincs felüllni :) Két foga van :) Nagyjából azt eszi amit mi, + tápot. Most kicsit beteg, (Kata is) és keveset eszik. Bébiétel nem játszik nálunk, mióta először darabosat adtam neki, azóta nem eszi meg a pépes kajcsit. Sőt, csak azt hajlandó, amit mi adunk neki. Nem lehet külön főzni neki, csak ha van kedvem a tapétáról vakargatni :)

Most megyek, mert ebédet kéne csinálni, de igyekszem ma bővebben írni, képeket tenni, stb :) De igérni nem merem, nem tudom milyen lesz az este :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Ma már nem hányt szerencsére,remélem tartja is továbbra is hogy nem fogja visszaadni a kjcsit.

Emi: Én fél éves koráig a szentkirályit adtam forralva. Most az óbudai gyémántot vagy a szentkirályit adom de nem forralom.

Az óbudai gyémántot is ihatja a baba rajta is van a kis babafej,így azt nem kell forralni. Ne aggódj attól nem lesz baja,han forralás nélkül adod neki.

EVE: A popsiban mért hőmérsékletből fél fokot kell levenni és azt mondják így 37,6-től beszélhetünk lázról.

Edina

Kép

Kép
mannogab
 
 


Sziasztok!
Már nincs gépünk egy ideje,mert a mienket szerelték és amit helyette kaptunk szintén bemondta az unalmast most sajnos nincs időm ,mert a volt munkahelyemen vagyok Fruzsival.
Örülök h a régiek közül sokan vissza tértek.
Nekünk volt 2 rossz éjszakánk tegnap nem tudtam mi baja,de frontos volt kb.
Én leálltam a szakdogával,de jó lenne nekikezdeni.

Zsuzsó örülök h jobban vagytok!

A héten mi is már 6 hónaposak leszünk! :lol:

nincs fog ,meg ülés se,de majd lesz mindkettő! :)

Kép
kritta
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?