Új privát üzeneted érkezett!

Drága egy ilyen digitális képkeret? Mindjárt utána nézek a dolognak... :roll:

Hátfájás: én fekve szoptatok, mégis szétmegy a hátam. Főleg éjszaka. Addigra gondolom már kicsit fáradt vagyok.

Ma iszonyatos napunk van. Ilyen még sose volt. Akkor kezdődött, amikor hazajöttem a dokitól az eredményemmel. Lehet, hogy érzi Bori a feszültséget? Mert nem vagyok nyugodt.
Felhívtam a diabetológiát, adtak időpontot, addig is 160g szénhidrát diéta... :shock: :shock: :shock: Ha ezt végigcsinálom, akkor egy igazi hős vagyok. Mondjuk éjszaka általában úgy leesik a cukrom, hogy muszáj ennem, de azonnal. Ezzel nem nagyon tudott mit kezdeni a hölgy, akkor is diéta, ha leesik a cukrom, akkor hohes-c... Pedig az is megoldás lenne, ha mondjuk nem 160g-ot ennék... ÁÁÁÁ...kész vagyok teljesen. És ettől Bori is. Ilyen üvöltést még nem hallottam tőle, mint amit az előbb levágott. :shock: :shock: :shock: Kicsit félek is az éjszakától...

Képzeljétek, megtalálták a Mák-nál az anyakönyvi kivonatunkat... Hurrá! Eddig persze semmit nem tudtunk intézni, de legalább megvan, úgyhogy holnap mehetek az EP-hez intézkedni. Postán már nem merem, nehogy ott végleg elvesszen... :roll:

Nyugtonmalac
Bonbon recept jöhet. Gondolom lesz időm bonbont csinálni. Főleg, hogy béna is vagyok. De azért ki szeretném próbálni...

Szöszke
Te nem járhatsz úgy ezzel a hülye HPV-vel, mint én a cukorral. Drukkolok neked!!!

Andi
Nálunk is mindig szalad a ház, pedig nálunk nincs is nagyobb gyerek, csak egy férj van, aki itthon dolgozik és nem tudja, hogy minek hol a helye. És ráadásul baromira ideges is tudok lenni, ha kupi van, de nem mindig tudok vele mit csinálni. Lassan azt érzem, hogy tanítás helyett inkább takarítanom kellene, de ha még ez se lesz, akkor teljesen elveszítem a kapcsolatot a külvilággal és meghülyülök... :roll: Meg persze a pénz is jól jön, ha őszinte akarok lenni (márpedig miért ne lennék? :wink: )Ebből szoktam magamnak új ruhákat venni. Most meg ebből költök Borira. És az olyan jóóóóó!

Most asszem megyek. Kicsit összepakolok, mondjuk nem sok értelme van... :roll: Bori addig dolgozik az apjával.

marek
 
 


Sziasztok! Csak gyors bekukk! Mert menni kell fürdetni! :D

Kata....nagyon szépek Zsófiról ezek a Karácsonyi képek! :lol:

Most öltözik aranyba igazán a szívem, hogy már családként ünneplünk! :lol:
Hárman, olyan jó lesz! :lol:

Ildi...nagyon szépek vagytok! Norbika van hogy 3-4 percig is így emeli a fejét. Van hogy el is dől, olyan magasra emeli :lol: szerintem ebből a helyzetből fog átfordulni is hamarosan! :shock: :lol: Nem?

Andi ...örülök hogy te is kaptál igazi mosolyt! :lol: Boldog hófordulót nektek is! :lol:

Marek, Bettyna, Emmalena......nagyon szépek a babák! :lol:

Mind büszkék lehetünk! :oops: :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Marek - :cry: Sajnálom a cukorbetgséget.

Ildi - Örököltünk utazóágyat, de végül mellettem aludt. :wink:
Mennem kell megint.Bocsi.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 

 
 

Hogy lehet azt elérni, hogy a gyerekem ne két óra alatt egye meg az adagját, hanem mondjuk fél? Mert azt csinálja, hogy fekszik mellettem, eszik egy kicsit, rángatja, üvölt közben, aztán elalszik. Lerakom, 10 percet alszik, nyüszít, vissza, megint eszik 10g-ot, rángatja, üvölt, alszik... fél óra alvás, kezdődik újra. Ez nekem valahogy nem pihentető.
Egyébként azóta csinálja, amióta megkaptam az eredményem és ideges vagyok. Valószínűleg azért üvölt, mert érzi, hogy ideges vagyok. Csak ettől én még idegesebb leszek... :cry:

Ja, a férjem szerint azért vagyok fáradt, mert sokat ülök a számítógép előtt, ahelyett, hogy nappal aludnék. Közöltem vele, hogy én összesen ennyi társasági életet élek (vele ellentétben), de ha ezt is sajnálja tőlem, akkor majd ritkábban ülök le a gép elé. Igaz, akkor se fogok aludni, mert nappal nem tudok, de nem baj. Nem hiszi el, hogy a nappali alvás nem pótolja az éjszakait.

Igaza van, hogy nem kéne gépeznem, úgyis mindig csak panaszkodni jövök mostanában.... :cry:
Egyébként ő nem volt ilyen... amikor a szülésznőm azt mondta, hogy figyeljek a Lacira, mert féltékeny lesz Borira, akkor nem hittem neki, de most úgy látom, hogy igaza volt, és nagyon nagy gondok vannak nálunk, amit jelenleg nem tudom, hogy kéne megoldani... :roll:

marek
 
 


Marek, próbáld meg lefejni, és éjszaka cumisüvegből odaadni vagy eddig csak cicizett?
Nekem este 9 kor hajnali 3-kor, rggel 6-kor eszik.Nekünk is van hogy fönt kell lenni, úgy egy órácskát, hason alszik és néha bedugul az orra, nekem háton vagy oldalán 10 percet sem tud aludni.
Kb 5 10 percig ülsz a gép előtt egyszerre ennyi idő alatt elaludni sem lehet....ááááá férfiak.Egy szava sem lehet, nézze meg hány anyuka dolgozik szülés után azonnal.
Mondjuk én igen.
Ez van nem mindenki teheti meg hogy elveszíthesse a vendégkörét.
Mélységesen megértelek.

Kép

Kép
napsugár035
 
 


Szöszke: a ti karácsonyotok nagyon közel áll az én álmaim karácsonyához... Szerencsédre a te családod vevő rá... Az enyém nem igazán... Pedig már évek óta próbálok elérni valamit.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Marek: Borid 2 óra alatt eszi meg a 200ml-ket??? :roll: 10g-onként??? Uff

Tegnap üvegből adtam Borimnak tejcsit. Megivott 100 ml-t és az 80g volt... Én ilyen kíváncsi anya vagyok... Most már tudom, ha 80g-t mérek evés után, akkor egy deci van a csajban kb. :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Most olvasom hogy otthon dolgozik a férjed?
úú nem egyszerű.
nem haragszik hogy írsz róla a neten.
Csajok én nem szeretném ha megjelenne a fiam fényképe a neten de szívesen küldök privit ha valaki szeretné.
Már mondtam miért félek a nettől.

Kép

Kép
napsugár035
 
 


Tegnap eljutottam a tescoba (végre). Miki ruhát kerestem Lilimnek és Borimnak. De nem találtam :( Borinak vettem szép karácsonyi együttest, meg aranyos ruhákat (nagyobbakat, mert nagyot nőtt), Lilinek egy szép pulcsit és egy fehér harisnyát...

Bejelentkeztünk a brendonba fotózásra :) Mi is albumot adunk a nagyszülőknek :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Tegnap hamar leléptem, és nem tudtam köszönteni, de...

Boldog 1. hófordulót

Handrea Szabi fiának

és

LovaszKata Norbikájának!

Mára kívánok boldog 1. hófordulót

Tücsöknek és Áronnak!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Teszek fel képeket, csak mert szeretlek Titeket :)

Borim sír:

Kép

Lilim megmentette Borit:

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Kis állatkerti séta Lilivel (Bori is ott volt, csak a kamera másik oldalán anyával ;) )

Kedvcsináló!!!!
Kép
Oroszlán háton...

Kép
Tigris szelidítő lány...

Kép
Jeges medvével...

Kép
Barna macival...

Kép
Vukkal, a kicsi rókával...

Kép
Szurikátákkal... (Ügyes, aki megtalálja - Lili feje fölött)

Kép
Szurikáták alatt, a járatukban ;)

Kép
Tigrissel...

Kép
És a kedvenc elefántunkkal ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildinek ígértem egy "hogyan öltöztetjük Borit a sétához" képet...

Kép [/b]

A szürke karikás pléd a vékony pléd... Ezzel takarom be Borit úgy, hogy a nyaka, keze ne fázzon a nyitott részen...

A színes karikás kék valami a lábzsák felső része. ezt cipzárazom rá, és kész.

Napernyő felhajt, és a legalsó visszahajtott résszel lezárom az egészet. Ennyi :)

Ehhez még egy sapi és kész.

Visít a lányom, vagy kínozzák, vagy nem tudom ;)

Megyek megmenteni :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


És az 1 hónapos Borimról egy-két olvasós kép :)

Kép

Kép

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


És így fejlődünk mi, már egy-egy alkalommal akár fél órán át is éberen:

Kép

Már ott tartunk, hogy kinézi a célját, és közelít a kezével. Felfedezte, hogy ő lökdösi a játékot! Mind a két oldalon alkalmazza :D És a könyvénél is. Tök ügyes!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nyugtonmalac - júúúúj,nagyon cukik a képek, Lili tünemény az Állatkerben, ahogy néz nagy kerek szemekkel, tök jó élmény lehet neki(k), én is imádom az Állatkertet!!!
Macilány pedig nagyon ügyesen olvas :wink: Lotti is szokott a játszószőnyegén nézelődni napközben, de csak kb. fél órát bír ki ott nyugiban, aztán már pöröl velem, hogy foglalkozzak vele :lol:

Képzeljétek, tegnap megint mi volt!!! Evett 22-től kb. fél órán át 110-at, elaludt kb. éjfélkor és 6-kor kelt legközelebb!!!! :shock:
Borzalmas vagyok, mert túlparázom ezt, hiába nyugtattok, mindig arra gondolok,hogy baja van és azért alszik ilyen sokáig. Pedig amúgy amíg rajtunk aludt, nem aludt ilyen jól, amióta az ágyában alszik és hason (csak mióta beüzemeltük a légzésfigyelőt, előtte nem mertem hasra tenni éjjelre, pedig úgy sokkal jobban alszik), azóta alszik éjjel ennyit. Szóval szerintetek jó ez? Azt olvastam, hogy kb. ha a 4 kilót eléri a baba, lehet, hogy már beállítja a saját ritmusát és lehet, hogy a napi 6X-i étkezés elég neki, csak nagyobb adagokat eszik. Nálunk pont így van, tegnap is megvolt a 600/nap, de 6X evett, mivel ugye az éjszakát átalussza. Á, paramami vagyok, szörnyű :roll:

Én is szeretnék menni a Brendonba fotózásra, de vajon mi van akkor, ha végig sír vagy végig alszik a baba?? :shock:

Marek - párodnak meg kell értenie, hogy neked is fontos élned, ahogy a gyerekorvosom mondja, anyának is van élete!!! Nálunk nincs ebből gond, mert egyszer anno az elején, amikor összezördültünk (írtam is róla és Nyugtonmalac írt nagyon jókat rá, a webünkön fent is van), megmondtam neki, hogy míg ő elmegy melózni meg ide-oda, én egész nap a gyerekkel vagyok, annyi felnőtt társaság és dumcsi kell nekem is, ami itt a fórumon van, és azóta nem csesztet, ha ide ülök a gép elé, napközben meg nem látja :wink: Sajnos nincs a környéken olyan ismerős, akivel lehetne együtt babázni, és így egyedül egész nap a babával nem egyszerű.

A meló nekem nem hiányzik, én ugye egy bankban dolgoztam és nagyon stresszes volt és húzós, inkább azt mondanám, hogy a társaság hiányzik, az ügyfelek ugye jöttek-mentek, ment a dumcsi is a meló mellett, szóval ez talán hiányzik.
Úgy tervezem (most még), hogy Lotti 2 éves koráig, amíg jár a GYED, nem megyek vissza dolgozni. Persze ki tudja, hogy alakul, mert anyagilag nem mindegy, de szeretnénk majd egy 2. babát is, szóval amikor visszamegyek, ledolgozom a min. fél évet és elkezdjük gyártani a következőt :lol: Persze ezek távlati tervek, egyelőre nem is akarok arra gondolni, hogy fogok még egyszer szülni :roll:

Annyit írtatok róla, hogy kihoztam Lotti ágyából a szopis párnát és itt befészkeltem magam rá, őt mondjuk nem tudom rátenni, mert akkor nekem is a nyakamig ér, de nagyon kényelmes, hogy hátra tudok dölni + a karomat is tudom hová tenni.

Szöszke - mi is szeretnénk hármasban lenni, de tuti, hogy 24-én megyünk majd ide-oda (inkább, minthogy hozzánk jöjjenek, mert akkor sosem mennek el :wink: ), mert nem bírnák ki a nagyszülők szerintem, hogy ne lássák egyszem unokájukat. Amúgy meg pont aznap lesz 3 hónapos :lol:

Na megyek tovább, mert épp mosok, a textilpelusokat állandóan letejeli, bukik szinte mindig, így állandó a mosás-vasalás :?

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi: nem győzöm hangsúlyozni, hogy ez jó!!! Ne izgulj annyit! Örülj, hogy Lotti szundizik, és aludj vele te is egy jót :)

A 6x-i étkezés elegendő még a legszigorúbb védőnő és doktornő szerint is :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ha akartok egy szuper oldalt, versekkel, mesékkel, mindenféle jóval, nézzétek meg ezt : www.egyszervolt.hu
Most fedeztem fel és nagyon cuki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Nyugtonmalac - köszi, mindig jól jön a megerősítés :lol: Nem kéne ennyit paráznom :roll:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Marek!
Ezt a tegnapi nyammogást leszámítva mi továbbra is csak 15-20percig szopizunk. Ma végre megjelent a midwife (megjegyzem pontosan egy héttel később, mint azt legutóbb beigérte a másik csaj), és a jó hír, h Lillus mára elérte a születési súlyát, majdnem 3,5kg-ot mutatott a mérleg és ugye 3448g-al született. Kicsit mmegnyugodtam, ezek szerint ilyen kis idő alatt is ki tudja szivattyúzni azt, ami neki kell. Nálunk nagyon kevés büfi van egyébként, ha nagyon bealszik, akkor általában semmi, ha kicsit élénkebb, akkor 1-2, a 3-4 már rekord, és nagyon ritka. Nem is szoktam 5-10percnél tovább büfiztetni.
Ha ilyen nagy a család, én is vm saját kezűleg készített ajándékot javaslok. Én is örülnék ilyennek.
SAjnálom a cukrot és a tegnapi napot! :(
Megkötős sapi sesetleg?
Na, hála megtalálták az anyakönyvi kivonatotokat, durván nyomják azért! :?

Kata!
Hát igen, ez a nyűgi nagyon killer. Ha meghallom sírdogálni, összeszorul a gyomrom, és elkezdek enyhén stresszelni. Gondolom ez hosszútávon nem vezet túl jóra, úh csak remélem, h javulni fog a helyzet. Ma este pl nagyon meglepődtem, mert kb 3kor elvitte anyukám sétálni Lillust, 5kor hazajöttek, én aludtam, és mondta anya, h Lillus is aludt még tovább a séta után is itthon még egy fél órát. Így 5.45-kor evett, ezután kb 5-10perces lightos nyüszi, sírdogálás után bealudt, most 10.45-kor nekem kellett keltenem, h egyen, 15perc után totál ráaludt a cicire, nem lehetett felverni, vissza az ágyba, és most alszik tovább. Ahelyett, hogy örülnék, most tökre parázok, h milyen lesz az éjszakánk, mert mi van, ha a beetetés után hajnalban jön majd a műsor, mert csak kicsit elcsúszott az időérzéke..hát meglátjuk. (ezt még tegnap este írtam, a folytatásról lejjebb)
Zsófi hihetetlenül aranyos ezeken a karácsonyi képeken, nagyon jók, tényleg! Majd utána nézek a Brendon lapján konkrétan, lehet mi is benevezünk....bár Lilla lehet még kicsi ehhez. Szerinted? A pici babákat is be tudják állítani (fektetni) másképp, más ruciban?

Emmalena!
Sok sikert a karifa állványhoz, h tényleg működjön! :)
Nagyon ari Emma a kádban! :)

Ildi!
És te ilyenkor naponta hány felsőt fogyasztasz el? :) Nekem volt olyan, h fürdés után elkezdett durván csöpögni, nem tudtam vele mit kezdeni. Kicsit megdörzsölődtek a törcsitől, és elég volt ennyi. A legjobb story pedig, h tnap előtt szopis melltartó vásárló túrán voltam, próbálgattam, és kb a 4. után úgy elkezdett folyni a tejcsi mind2-ből, h szép kis tócsát csináltam magam alá. :P Na meg rakosgathattam mindegyikbe a melltartóbetétet, és iszonyat gyorsan kellett ezt csinálnom, mert tényleg folyt rendesen. Vicces volt. :P
Lottika tündéri, ezek a szemek??!!
A sárgaságunk szerencsére elmúlt már egy ideje. Amikor szopizik, akkor látom, h picit sárgásabb árnyalatú az arca, mint a keze, vagy az én kezem, de ez annyira észrevehetetlen, h máskor fel sem tűnik....szal én elmúltnak nyilvánítom. :) Amikor kedden itt volt a védőnő, ő azt mondta, h ha nem kérdezem, fel sem tűnik neki. És ti hogy álltok?
Amikor Lillus lef*sta az overállját, akkor én egy kabátot adtam rá, alulra pedig a kezeslábasa fölé egy ilyen bélelt vastagabb, puha kertészgatyót. Erre még a takaró, és a mózes teteje.
Hát tényleg nem kéne paráznod, én meg csak itt sárgulok ezerrel, bárcsak mi is itt tartanánk már! :( Még te is alátámasztottad, h teljesen jól van ez így, h ennyit alszik, úh ne parázz! :)
A meló nekem pláne nem hiányzik, főleg, h most sokkal nehezebb dolgom van. :P

Timi!
Gratula a növekedéshez!

Anhel!
Köszi az elemcserés tippet! :)

Bettyna!
Örülök, h minden ok volt a kontrollon, Szabi nagyon édes! Gratula a mosolyhoz! :)

Macianyu!
Sajnálom a betegeskedést, nagyon rendes volt apa!

HAndi!
Nektek is gratula a mosolyhoz! :) Huhh, akkor téged sem irigyellek az éjszakai nyűglődés miatt. Majd mindjárt leírom én is a tegnap éjjelünket. :?

Nymalac!
Nagyon édesek a csajok és Bori nagyon ügyes!!!!

Szöszke!
Nekem is tetszik a ti karácsonyotok! :)

Napsugár!
Én szeretném látni a gyerkőcöket! Jöhet a privi, ha gondolod! :)

Nálunk sajnos nem javul a helyzet, sőt. Tegnap kaptunk egy jó kis beetetést, anyukám elvitte Lillát sétálni 3kor, 5kor hazajöttek, akkor még aludt fél órát a nappaliban (közben én is aludtam mialatt ők kint voltak), evett 5.45-kor, utána egyből bealudt, ébresztenem kellett 11kor, hogy egyen megint, azután ismét egyből alvás. Aztán 1.20kor ébredt, és innen következett a hisztéria. Evett, ráaludt a cicire, letettem, felébredt,sírt, megint adtam neki egy kis cicit, h bealudjon, megint letettem, megint sírás, ugyanez harmadszorra is, ekkor daddy felkelt, és ő vette ki, elaludt a kezében, letette, megint sírt. Ezután még mindig úgy láttuk, h éhes, 10perc cici, én ekkor már annyira kivoltam, hogy ráaludtam Lillára, majdnem lebukott a fejem, daddy ébresztett fel, ezután átadtam neki, és a kezében aludt fél órát, mindhárban aludtunk az ágyban. Majd tök óvatosan letette, és végre 4.10kor bealudt. Kemény menet volt ez a 3óra, ma alig bírtam ébredni, h etessem. Volt, h nyöszörgött, én meg képtelen voltam felkelni, amikor csönd volt, egyből el is aludtam, úh volt, h ő is 2x már visszaaludt, mire enni kapott. Persze nem telt el 3,5óránál több így sem két kaja között. De nagyon lestrapált, az tuti...és egyre nehezebben bírom ezt, görcsbe ugrik a gyomrom, amint meghallom, h nyöszörög vagy sír. :( Lassan 3 hetes, és már nagyon fáradt vagyok. Eddig éjszaka nagyon jó baba volt (na meg napközben is, és azóta délelőttönként is nyűglődik), nem tudom mi jöhet még, ma megpróbáljuk este ébren tartani, h éjjel aludjon. Tegnap a fürcsi is kimaradt, annyira aludt. Persze én előre paráztam, h mi lesz akkor éjjel, és be is jött. :(
Tegnap itt volt a midwife, és végre elértük a születési súlyunkat, majdnem 3,5kg (3448g-al született). El is vitte a papíromat a csaj, mondván, h lezárta a gondozást, nem jönnek többet. Erre ma beállított a másik nő, kérte a papírt,mondom már elvitték, és erre meg ja, hogy neki akkor nem is kellett volna jönnie, és elment. Mi meg mindketten aludtunk végre, szerencsére nem verte fel Lillust nagyon, visszaaludt, meg én is. Azért vicces, h egy hete várom őket, erre meg ide rohangálnak két nap is egymás után, ma még tévedésből is.

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sziasztok,

Bocsanatot kell hogy kerjem, miert ilyen hanyag vagyok, nem jovok erre tul gyakran :oops:

Olvastalak titeket, nagyon szep minden kisbaba, de ugy latom mindenki olyan nagy, novekszik szepen...
Bori is nagyos, pedig o is 1 honapos mint mi holnap leszunk...nem tudom..mi most kb 4100 gr..ma este megmerem.
Eddig eleg jo baba volt, 3 orat aludt, evett aztan ujbol aludt, vannak nyugossebb napok persz, na meg ne mondjam majdnem mindennap latogatok, amellett takaritas, mosas...tudjatok, igy ahogy van egy nyugodt perc minden elintezve, en is elalszok..persze 1 oranyit kb, mert mar ebredezik a mokuska :D
De 2 napja nem 3 orat alszik hanem 2 es mar ebred is es sir hogy ehes...eszik ameddig belealszik, asztan siras elalszik...
Adam meg csak 80 gr-kat eszik , az nagyon keves?...ti sokkal tobbrol irtok... :shock:

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Dalma: Szerintem ne aggódj, ha bele tud aludni a szopiba, biztos nem maradt éhen :) Kitartás a háztartáshoz!
Ildi: tök aranyos az oldal, köszi!
Nyugtonmalac: aranyosak az állatkerti képek!
Infó kismama hőemelkedésről: enyhe lázig (38,2 Kb) szoptathatunk nyugodtan.
M.

macianyu
 
 


Nyugtonmalac
Nagyon tetszenek a képek! Én is akarok menni az állatkertbe!!! (vagy bárhova.. :lol: )

Holnap érkezik a Babybjörn kengurum. Egy "kis" (köszi Timi :lol: ) segítséggel elég jó áron jutottam hozzá a Teszveszen. Alig várom, hogy kipróbáljam!

Ma eddig tök jó napunk volt. Bori sokat aludt, sétáltunk is egy nagyot, meg játszottunk, most megint elaludt, remélem hagyja, hogy megvacsizzak, mert egyedül vagyok.

Holnap viszont elmegyek este tornázni. Itthagyom apának Borit a legnyűgösebb időszakban. :lol: Csak az a baj, hogy annyira oda van az apjáért, hogy nála csak akkor nyűglődik, ha nagyon-nagyon éhes... :roll: A ti gyerekeitek is ennyire apásak?
Nálunk apa sokkal több mosolyt kap, mint én, nála gyorsabban megnyugszik ... irigy vagyok. Nemtom mit rontok el.. Néha még a ciciről is megfeledkezik a lányom, amikor belép az apja... :roll:

Ildi
Nem győzzük hangsúlyozni: ne parázz, hanem örülj az éjszakátoknak. Jaj de szeretném, ha hetente egyszer ilyen éjszakánk lenne!! Én már akkor is örülök, ha egy boxkiállásunk van éjszaka, nem kettő. A tegnapi esténk meg totál gáz volt, mert Bori szinte az egész éjszakát a boxutcában töltötte... :roll: De délután aludtam, úgyhogy most már jó. Ráadásul megtaláltam a cukor eredményem egyetlen pozitívumát. Nem fogok elhízni a rengeteg kajától... :lol: Apró örömök.. :wink:

marek
 
 


SZIASZTOk!!

oLVADOZOK ENNYI CSODASZÉP BABA LÁTÁN!!!!! :D

Én is túlestem a dokilátogatáson. Ahhoz képest, h csaszis voltam, elég kellemetlen volt a manuális vizsgálat, na meg amikor a "kacsával" belémmászott :evil: :twisted: :twisted: UH-n is megnézett ( a szép új rendelőjében van minden) és ott is minden ok. Akart adni gyógyszert, de mondtam, h nem kell. Tavasszal rákszűrés...

Mi megvagyunk, Konsti továbbra is minimálisat eszik. Lazán bealszik, aztán meg visszajön a tejcsi. Egész nap cicin lógna... :o :o Este 19 körül bealszik aztán éjfél-1 óra körül ébred. Utánna 3 óra múlva, de sokszor elbámészkodik az éjszaka közepén... :twisted: :twisted: :roll:
Egyre többet vigyorog, magyaráz, imádom!! :lol: :lol: :lol:

Ábel hisztis, maga sem tudja mi a baja, csak bőg.....

Pár napja volt egy kis riadalom. Melegnek éreztem Konstit. Peluscserekor mértem a hőjét, levonva 37,4. A következő peluscserekor 37,3, majd 37,2.... Felhítam a dokit, mire mondta, h csomagoljam ki, 5 percig hagyjam, majd utánna mérjek. megtettem, így 36,8 volt a hője. Kicsit túlmelegedett a szentem..... :)

Sima, digitális lázmérőnk van, fél perc alatt mér kb.

oltás: jövő szerdán. 2 hós szuri+a pneumo... Nálunk az első szuri után szokott lázcsillapító kúpot irni a doki.
Ábel két-három alkalommal volt lázas az elmúlt 28 hónap alatt, remélem Konsti val sem lesz gond.

karácsony:
Nálunk nincs családi ünneplés. édesnégyesben leszünk. Lesz szép karifa, ábinak társasjáték, Konstinak is valami játék. Meglepjük valami aprósággal egymást a férjemmel. anyósnak csináltatunk naptárat a fiuk képeivel.
Utálom, h szeretet ünnepe az ajándékról szól.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Jaj, de édesek Ábelék. :)

Ma a védőnő 4,3 kg-ot mért Gergőkénknél. :D:D:D
2 hét alatt 3,6-ról 4,3-ra gyarapodott a kis zabagép. :shock:

Itt meg egyszerűen megesszük a lábujjait!!! :twisted:
Kép

Kép
szöszke
 
 


Régebben már volt róla szó, de elfelejtettem: Mitől lehet zöld a kaki? :roll: :?

marek
 
 


Sziasztok

Sikerült vissza olvasnom, de reagálni sajnos nem tudok, neharagudjatok.
Velünk sokminden történnt, sugárban hányt vagy 12 napig Liza,sokat fogyott is :(
Most éppen kaptunk uj tápszert, ezzel 6 napja nem volt sugár hányása kaja után,és ha lassan is,de elkezdtünk gyarapodni egy kicsit, most viszont olyan hasfájós lett, és sajnos semmi sem használ neki,rengeteget sír :cry: Felcserélte az éjszakát is :? éjjel lenne fennt, nappal meg inkább aludna,azt is csak délelött,így akkor igyekszem megcsinálni az itthoni dolgomat,már amennyire sikerül persze :? Ugyhogy kb ugy nézek ki mint akit most vettek ki a mosógépből :? mert napi 2-3 órákat alszom csak,azt is 2 részletbe :?
Kaptunk beutalót vérvételre, jövő hét elején vagy a héten megyünk valamelyik nap,még nem tudom. Remélem minden rendben lessz vele.

Minden baba gyönyörű :lol: :lol: :lol:

Amint tudok,jelentkezem

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

Alig tudok jönni, meg követni titeket! :oops:

Ancsa! Sajnálom Lizát! Remélem most már minden rendben lesz veletek, kitartást! :wink:

Ezek a képek! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ Teljesen kész vagyok tőlük! :lol: Imádni való minden gyerkőc! Tényleg büszkék lehetünk magunkra, egytől egyig jól sikerültek! :lol:

Tegnap volt védőnéni és felvilágosított, hogy nekünk most már úgy kell számolni, hogy 120 g-mal kell szorozni a testsúlyt és nem 150 g-mal, mert az újszülöttekre vonatkozik! Így még jobban túlesszük magunkat! :shock: :lol: Mert egy nap kb. 600 g-ot kell minimálisan megenni, mi meg 750 g alatt meg sem állunk 1 nap bár tegnap 960-at ettünk meg, estére új rekordot döntöttünk 210-el! Imád enni Mátékám, biztos sokat nasizik! :lol:
Vigyorgunk ezerrel, beszélgetünk is, tetszik neki a hangja nagyon, toljuk hason magunkat, de még csak visszafelé és karból felfelé! És rengeteget ébren vagyunk és szórakoztatni kell állandóan! :lol:
Ezért ha úgy gondoljátok, hogy nincs elég idő a háztartásra stb., akkor már most szólok, hogy egyre kevesebb lesz! :lol:
Jaj és valamitől beindult a tejem vagy 3 napja, hihetetlen, hogy mennyit eszik és még így is fejek mellette! Csak jó lenne tudni, hogy mitől! :roll:

Kíváncsi vagyok milyen lesz az idő a héten, meg mostantól, hogy meddig és mikor tudunk még sétálni járni!

Jaj meg a hétvégén jöttek látogatók, akik még nem voltak, ma jönnek a munkatársaim még ők sem voltak, mostani hétvégén ismét jönnek rokonok és mire mindenki megnézi jön a Mikulás és kezdődik az egész ismét, mert hozzák az ajándékokat! :roll: Pedig annyira nem vágyom rá! :oops:

És sikerült kiönzőzni magamat! :oops:

Valaki kérdezte az apás dolgot! Nálunk pont fordítva van, amiért kissé szomorú vagyok! Apjuk hiába fürdet minden nap és pelenkáz, ha kell és este cumit visszaad, hogy én aludjak, Máté nem nyugszik meg nála! :( Tudom, hogy keveset vannak együtt, de egyszerűen matrica gyerek Máté! Tisztára anyás! :roll:

Kép
bettike
Eger
 
 


Sziasztok!

Tegnap túlestem a 6 hetes kontrollon!!! A vizsgálat nem fájt, meg is lepődtem, mert azt hittem, hogy egy ujja se fog beférni :roll: Persze ez hülyeség, amekkora fejet kinyomtam nemrég :lol: Viszont utána itthon kicsit véreztem :shock: Ez normális vajon?
Már elmúlt, de megijedtem. Kaptam gyógyszert, amit szopi alatt is lehet szedni, már csak ki kell váltani és akkor meglesz az első összebújás is, bár valahogy egyáltalán nem érzem rá a vágyat, minden gondolatom mindig Lotti körül forog :roll:

Zsuzsu - de aranyosak így együtt fiaid!!! Ábel hihetetlenül nagyfiúnak látszik a kicsi mellett.

Szöszke - júj, de cuki ez a kép pici fiadról, egyem meg, imádom ezeket a pózokat!!! Gratula a jó fejlődéshez, hízáshoz!

Bettike - ha 120 a szorzó, akkor mi is durván túlteljesítjük a napi adagot!!! :roll: Irod, hogy szórakoztatni kell Mátét, hogy csinálod? Mert mi pl. játszószőnyegezünk, szoktam neki énekelgetni, zenét rakok be neki, ilyenek.

Ancsa - sajnálom, hogy Liza babával ilyen gondok vannak, kitartást és gyere gyakrabban ha tudsz, képet is hozz!!!

Sensi - kérdezted, hogy hány db felsőt fogyasztok :lol: Hát sajna elég sokat, valamikor 3 db is tök átázik :roll: Az a baj, hogy a szopis melltartó is átázna, kiv. ha beleteszek melltartóbetétet, de azután azt írják, hogy cicit kéne mosni, ha a baba szopizni akar, az meg kicsit macerás, ha üvölt cicit követelve.
Szopi miatt ne izgulj, menni fog az, az 5-10 perces büfiztetés pedig teljesen jó, én is legalább eddig szoktam, de sajna szinte minden evés után bukik.

Marek - zöld kaki? Ha kevesebbet vagy túl sokat evett a baba, amúgy nekünk tegnap volt zöld :? És pont tegnap valamiért elég furán evett Lottika, mert reggel evett 130-110-et, aztán a többi időpontban csak 60-70-et, kb. tegnap összesen 550 ml-t, ami nem túl sok, ahhoz képest, hogy eddig már 600 felett voltunk. Arra gondoltam, hogy talán megérezte, hogy feszült vagyok a nőgyógyászati vizsgálat miatt, vagy nem tudom.

Viszont megint úgy aludtunk, hogy evett éjfélkor, és reggel 7-kor kelt, most már nem parázok ezen és kész, próbálom elhinni, hogy ilyen áldott jó gyerekem van és nem azért alszik sokat, mert valami baja van :lol:

Dalma - nem biztos, hogy kevés a 80, ha napi 7-8X eszik, az már napi 550-650 között van kb. és az teljesen jó egy 4 hetes babának, de szorozd meg a súlyát 150-nel, oszd el az etetések számával és kijön a napi adag, persze ez a szakkönyvek szerinti napi adag, minden baba más és más és vannak napok, amikor kevesebbet esznek, máskor többet, mint ahogy mi is, ne aggódj!

Na megyek tovább, most alszik Lottika, csoda, mert nem szokott, de elég nyomott az idő, én is simán be tudnék aludni, pedig most sikerült kb. 5-6 órát aludnom majdnem egyhuzamban és az jó!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi: az egyszervolt.hu a kedvenc oldalaink egyike... Ha Lili beteg vagy nincs bölcsi, és jön velem dolgozni, akkor ezt szoktam neki behívni :)
Azon belül ez a kedvencem :D :
http://egyszervolt.hu/anim/karokatona.html

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Szöszke....Tök ari Gergő! :lol: (Ja, utólag Boldog Névnapot neki!)Norbika is pont így alszik, néha teljesen eltünteti a lábacskáit! :wink: :lol:

NyugtonMalac...köszi a köszöntést. :lol: Nagyon édesek a képek!Már érdemes föléjük ilyen "játék állványt" tenni?Én még nem próbáltam ezt. Pedig kapzunk kölcsön egy ilyet mint a tiétek.
Norbi a zenélő forgót már követi a szemével! :lol: Akkor lehet már fogékonyabb más játékokra is?
Ja, jó az a cumis durcás kép (babakocsiban)! :lol:

Ancsa...remélem, rendbejöttök, és jó lesz az új tápszer! :( További sok gyarapodást Lizának! :D

Zsuzsi...kezd egymásra hasonlítani a két gyerek! :D Nagyon helyesek!

Mi jól vagyunk.Most egy napja nyűgösebb, szerintem a front miatt.
Holnap megyünk a gyerekorvoshoz az egy hónapos vizsgálatra, és meg is mérik! :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sensi: az éjszakai horrorhoz javaslom, hogy éjszaka, ha nyöszörög csak, akkor ne menjél etetni, csak ha komolyan sír. Főleg, ha még nincs is itt az ideje. A nyöszörgés annyi minden miatt lehet... És ha visszaalszik, akkor tuti nem az éhség miatt. Én pl. fel sem ébredek egy ilyen kis csip csup nyüszögésre, de ha éhes Bori és rázendít, akkor egy pillanat alatt kirepülök az ágyból, és kihozom a szobából, mert Lilin kívűl, aki mellette alszik az ágyában, mindenki felébred... Még a földszinten is :)

Tehát ha éhes, és sírni kezd, csak akkor vedd ki az ágyából szerintem. :)

És ez az elalvásosdi ez nálam is így van. Szerintem sokunknál... A szervezetünk elveszi amire szüksége van. Ha kimerültél, akkor bárhol, bármikor be fogsz szundítani. Csak reménykedhetsz benne, hogy nem éppen Lillussal a kezedben :D Ha ilyenkor kell etetni, arra nagyon jó, ha az ágyban az oldaladon fekve melletted Lilla szintén az oldalán fekve pozícióban eteted, mert így ha elalszol, és el fogsz, akkor sincs semmi baj :D Ha kész az evés, Lillus is elalszik, és ha felébredtél, ráérsz az ágyába tenni :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Dalma: Bori is mostanában 80g-okat eszik... Van, hogy csak 70-et. De tudtad, hogy a 80g az 100 ml-nek felel meg? Nekem legalábbis ezt mutatta a mérleg, mert én biza lemértem :D

Tegnap sokat fejtem a cicimből, és adtam oda üvegből Borinak. Volt egy 120-130ml-es evése és volt egy 150 ml-es evése... Érdekes... Üvegből jobban megy a kaja?! De amikor befejezi a ciccantást, nekem még ömlik belőle a tejci... A fene sem érti.

Digitális mérleghez: lehet, hogy merül az elemünk, vagy csak olvassa a mérleg a fórumot, de tegnap meghülyült nekünk is: megevett 120ml-t Bori, mértem elötte is utána is, és csak +30g-t mutatott :roll: :shock: Extra könnyű tejem lehet :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Macianyu: és magasabb lázzal nem szoptathatunk? (megégeti a nyelvét a tejcsi ;) ) - de komolyan... Miért? Ezt még nem is hallottam.

Mondjuk Lilivel észrevettem, hogy mint szoptatós anyukának, a szervezetem sokkal ellenállób volt minden betegséggel szemben. Ami a páromat leverte, az nekem csak nagyon enyhe formában jelent meg. Pl. apa: magas láz, torok fájás, 100 zsebkendőnyi cucc az orrban, nem tud beszélni, mert fáj, sem enni, mert fáj, ágyban fekvés, 2 hét a teljes gyógyulás, első hét ágyban... Nekem: fájdogál a torok, max. hőemelkedés, kicsit kótyagosabb fej, 2-3 nap az egész, 1 hétig kissé taknyosabb orr...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Marek: a kengurudat imádni fogod :D Nagyon jó program az állatkertezés pici babával is... Ha jobb idő lesz, nagyon ajánlom majd... Kár, hogy olyan messze van tőletek, nem?

Az egyetlen pozitívum dolgot a cukorban irigylem is... :oops: De a többi... :(

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


"Anya gyere" sírás van...

folyt köv. később...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Pár napja Áron is nagyon nyűgös, nem tudok tőle semmit csinálni, hajnalban kel, délelőtt kb fél órát alszik, azt is 3 részletben, csak sír, állandóan szopni akar, közben meg húzza a lábát, visít, rug..... két napja adom neki a Gripe Water-t, de az sem segít. Este nincs gond vele, mert 7-8körül elalszik, igaz kel 3 óránként, de csak cicizik ,aztán alszik tovább, de 3tól óránként kel és 5-től már nem marad meg még a mi ágyunkban sem. Most is itt lóg rajtam, de már itt se jó neki.

Tegnap voltunk csipő uh-on, mindent rendben találtak.

Most megyek, mert már iszonyatosan ordít.....

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Ti hova mentek koponya és hasi uh-ra? nekem azt mondta az uh-os orvos, hogy ha tehetem magán rendelőbe menjek uh-ra, mert iszonyatosan sokan vannak a gyerekkórházakban és nagyon sokat kell várni.
Pont a napokban küldött egy tájékoztatót egy uh-os rendelő, ahol még terhesen voltam 4D-s uh-on, hogy náluk is van ilyen baba uh és kb. 6000Ft, lehet, hogy inkább oda viszem.

Képzeljétek, Áron már hasról hátra tud fordulni, most vettem észre, ide raktam magam mellé hason, erre odanézek és már a hátán fekszik, megint hasra tettem és újra átfordult.

Kép

Kép
éva75
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép
éva75
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép
éva75
 
 


Zsuzsu: én is szeretet ünnepének szeretem jobban a karácsonyt, nem ajándékok ünnepének...

Ábel biztosan a hideg miatt hisztisebb... Nem olyan nagy így a játék tere, mint a meleg időkben... Nem?

Nincs kedved állatkertbe vinni a srácokat? ;) Ábel biztosan élvezné... És utána fél áron lehet menni melegedni a játszóházba :D Lilit 1 órára vittem be, élvezte, elfáradt, 700Ft volt.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


De édesek ezek a lurkók!

Teszem fel a képeket...

Gergő képéhez csak annyit, hogy mikor Lilim ezt a pózt vette fel, nagyon nagy volt a kísértés, hogy egy X-et rajzoljak a popijára, mint a rajzfilmekben ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nem semmi, mennyit gyarapodott 2 hét alatt Gergő! :shock: Gratula a kis bélpokolkának :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Zöld kaki: pl. sűrűn eszik a baba, és összeér az előző adag a következővel... Vagy valamiért nem tudta jól megemészteni... Akkor kell vele foglalkozni, ha huzamosabb ideig zöld... Lehet, hogy fertőzés okozza... Normaflore-ral lehet segíteni rajta ha fertőzés, vagy hasmenés... De ha csak összeért a két kajcsi, akkor magától helyre áll fél-egy nap alatt...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ancsa: mit csináltatok a sugár hányással??? Nem fenyegetett a kiszáradás veszélye? Nem voltatok kórházban vele???

Nagyon sajnálom, hogy ez történt veletek! Lizának jobbulást és szép gyarapodást, neked sok pihenést kívánok! :(

Az éjszakák meg a nappalok majd szépen helyreállnak, csak most Liza nagyon beteg volt, ilyenkor szeretet hiánya van, anyásabb is, és szabad!!!! ilyenkor kicsit jobban kényeztetni a babát. Ha helyre áll, akkor úgyis vissza tudtok állni egy normálisabb, neked is kényelmesebb napirendre...

Kitartást!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Gratula minden hős anyukának, aki átesett a 6 hetesen!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


LK: az nem durcás kép, hanem macilánykép :)

És igen, érdemes a játékokat föléjük lógatni, mert bár még nem érettek rá annyira, de mégis szeretik nézegetni, és nagyon hamar elfáradnak tőle (eleinte 5perc volt a rekord), most már fél órát is eljátszik vele... Lehet látni, hogy mennyire dolgozik a baba a játékkal. Megnyugszik ha fölé helyezem, fél óra gügyögés, és csörgőzés, majd alvás, vagy sírás, ha túlságosan kimerült :)

Már közelít a kezével, és rájött, hogy ezt ő csinálja! Komoly dolog!

:)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Éva: én is kaptam ilyen tájékoztatót a hasi UH-ról... de azt hiszem én maradok a bethesdánál... :) Mi oda kaptunk időpontot. Remélem nem lesz csalódás... A sok pénzből, amibe a magán UH kerülne, inkább veszek majd valamit a csajoknak :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ja, és nekem a hasi, meg koponya UH egyben lesz a csípő UH-gal :) Oda már van is beutalónk...

Jó, hogy nektek minden rendben van a csípő UH-gal... :) Mi még előtte állunk...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Éva: ti már tudtok hasról hátra fordulni! Azta! Hatalmas gratulációm Áronnak! Ez nagyon komoly mutatvány!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?