Új privát üzeneted érkezett!

Eszter

Tök jó, hogy már készen vagytok! Mi sajna egy kicsit le vagyunk maradva, még a festést sem kezdtük el, viszont már mindent megvettünk (kivéve a babakocsit)!

Babakocsi témában nagyon tanácsatalan vagyok! Fogalmam sincs melyik lenne a legjobb! Vannak szempontok pl. könnyü legyen, kicsire össze lehessen csukni esetleg többfunkciós...
Szerintetek érdemes három funkciós kocsit venni? Ki lehet használni?

Szilvi

Kép
sziszó79
 
 


Sziasztok!

Sztocsi, gratula! Ha tudsz tegyél fel képet róla ide:)
Lányok, ti írtátok vagy honnan szedem az hírt, hogy most a következő Uzsokis előadás nem most, hanem egy hét múlva szerdán lesz?
Vagy nem is igaz az egész?

Orsi

Kép
bjuti
 
 


Upsz, most látom Szilvi amit írtál.
Mi babakocsi témában nagyon sok véleményt kaptunk, végül megpróbáltuk ezt saját ötletekkel vegyíteni és így alakult ki:

1, nekünk mindenképp kell mózeskosár (erkélyen alvás, séták stb.) A bolti eladók is azt mondták, hogy amíg a kicsi nem tud magától ülni, addig vízszintesen kell feküdnie és ez nem egyenlő a 150fok alá, de nem 180fokig dönthető sportkocsikkal.

2, bébihordozó: praktikus ha van. pláne, ha kocsitok is van

3, sportrész, leghamarabb nyáron aktulális, de ha az első kettőt veszel, akkor ez a 3. funkció már mindegyik kocsihoz van.

Mi először Gracot néztünk.... ott van a váz, fixen rajta a sportrész és erre kellett mindent ráépíteni. A végén olyan volt, mint egy erőd :D
De végül Pierre Cardin lett (nem tudok sokat a márkáról, majd teszteljük ;), ahol van egy masszív, sportos váz és erre lehet egyesével (külön) rákapcsolni a fent felsoroltakat.
Ja és nem utolsó árban jobban jártunk, mintha külön vettünk volna vmit.

Hát remélem tudtam segíteni!

Orsi

Kép
bjuti
 
 

 
 

Orsi

ok, majd teszek fel képet! :)

igen, valóban ezen a héten nem lesz előadás, tehát 19.-én lesz a védőnő, és 26.-án a záróelőadás!

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


Sziasztok!

Nos 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat kell!!!
(Papillon ezúton is köszi, hogy megkérdezted nekünk)

Orsi

Kép
bjuti
 
 


lányok!

köszi, nagyon nagyon! mivel júliusban házasodtunk, nem is kell semmit intézni :lol:

most jöttem meg a dokitól, minta kismama vagyok, minta gyerekkel :) és atom méhszájam van! :)

nektek milyen sűrűn néznek vizeletet? tőlem most már minden alkalommal (tehát 3-4 hetente) kérik! :shock:

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


Orsi

Köszi a segítséget!
Mi is egy Pierre Cardin többfunkciós kocsit néztünk ki, azt hiszem annál maradunk :D !

Eszter

Örülök, hogy minden ok veled és Danival! Nekem is minden alkalommal néznek vizeletet amikor a dikihoz kell mennem! Még jó, hogy vért ritkábban vesznek :lol: !

Szilvi

Kép
sziszó79
 
 


NAGYON NAGYON szívesen :lol:
sztocsi: gratula!!!
Nekem eddig 2-szer kérték, decemberben mek újra

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok!

Sziszó: szívesen... majd írd meg milyen színűt vettetek! Mi a pirosat és sikerült akciósan :wink:

Eszter: gratula a jó eredményekhez.

rám tegnap rám hozták a frászt. Voltam este az Örsön a terhesgondozóban, ahol az orvosig el sem jutottam, mert az asszisztens látott el tanácsokkal, miszerint:
hhát, nem jók a tünetek, amiket mondtam... szedjek Magne B6-ot, vasat és feküdjek ne mozduljak stb. és pénteken menjek vissza, ha nem változnak a tünetek, akkor megvizsgál doktor úr.
Egyszerűen nem értem minek paráztatják az embert állandóan.
Még a jógára is azt mondták, hogy nem mehetek, de ebben már tényleg nem hallgatok rájuk. Legalábbis addig, amíg doki nem vizsgált, addig nem!!!!

Orsi

Kép
bjuti
 
 


Orsi

Miért mondták, hogy feküdnöd kell?
Ha annyira rosszak a tüneteid, akkor miért nem vizsgált meg rögtön az orvos :shock: ?

Szilvi

Kép
sziszó79
 
 


Bjuti!!!! Akkor bizti, h jó ötlet a jóga? Mik a tüneteid? Mi a baj? :shock:

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


sziasztok

új vagyok itt, és az uzsokiban is.
most váltottam orvost, és ezzel együtt kórházat

érdekelne a tapasztalatotok a körülményekről, a szülésznőkről, meg úgy általában

látom vagytok itt többen is, akivel lehet hogy pont egy időben fogunk befeküdni a kórházba, egy időre vagyunk kiírva, ezért is gondoltam, hogy jó lenne ismerkedni

üdv: Zsófi
czzsofia
 
 


Üdv!

Miről? Kiről? Kire váltottál és mért? :lol:

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Szia Zsófi!

Miért váltottál? Esetleg rossz tapasztalatod volt máshol :( ?
Ki most az orvosod?

Szilvi

Kép
sziszó79
 
 


Az orvost nem szeretném megnevezni, nem akarok lejáratni senkit.
A probléma az volt, hogy nagyon sok betege van, nem tudott úgy odafigyelni rám, ahogy szerettem volna. Elkeveredtek leleteim, soron kívüli betegek mentek be rendszeresen előttünk (gondolom más előtt is), de ez este 11-kor 2 órás csúszás után nem elfogadható számomra. Pláne, hogy ilyen későn már láthatóan nem tudott arra koncentrálni amit mondtam, vagy nem tudtunk megbeszélni ilyenkor már semmit. És a szülésre sem biztos hogy odaért volna, mert máshol van a főállása, nem az Istvánban ahova bejárós. Meg elég soknak is találtuk azt az összeget amit neki "szokás" fizetni a szülésre. (ilyen szolgáltatások mellett)
(meg csak a gépből tudta, hogy ki vagyok)

A kórházat sajnálom, mert nagyon emberbarát, partner a kismamákkal, de inkább feladom a kényelmemet, csak legyen egy olyan orvosom, aki figyel rám, és mondjuk nem kell nála minden hónapban bemutatkozni egy terhesgondozás alatt.

Most Filep doktornál vagyok egy barátnőm ajánlására, csak annyit tudok így a dokiról, hogy vele milyen volt, és az nagyon pozitív. Bár szimpatikus volt a doki nekem is, és nagyon alaposnak tűnt. Remélem nem fogok csalódni benne, ugrálni már nem nagyon tudok/akarok. Ismeri esetleg őt vki?

Ha tudtok, írhatnátok vmit az uzsokis szokásokról, vagy hogy mik vannak ebben a kórházban, milyenek az orvosok, szülésznők, csecsemősök? Mit hallottatok róluk, mit mondtak el az ottani szülésfelkészítőn? Na ja, erről is lemaradtunk, de az utolsó előadásra azért elmegyünk majd.
czzsofia
 
 


Hát én is hasonló dolgok miatt váltottam :lol:
Sok hasznos infót találsz,ha visszaolvasod a hozzászólásainkat!

Filep????????? Hmmmm Még sosem hallottam róla :o

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Sziszó!

Babakocsi ügyben: nekem minden babakocsi nehéz volt (47 kg vagyok). :lol:
Szóval szerintem normál esetben fontos, hogy könnyű legyen.
A bolygó kerék sem árt, mert azzal nagyon jól lehet pici helyen is, akár helyben fordulni.
És ne legyen túl széles, mert csomó helyen nem férsz majd be vele.
Én túl magas sem vagyok, úgyhogy szempont volt az állítható tolókar magasság is.
És nem rossz az sem, ha átfordítható a tolókar: esőben kimondottan hasznos, ha majd ülős kocsiként használod.
Pierre Cardin-em volt, és nekem jól működött!
Téle olajozni kell a kerekek illesztékeit, ha nem műanyagok!

Puszi,

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Orsi

mi történt, hogy ennyire rosszak az eredményeid? tegnap amúgy bolondokháza volt, már 14:30-kor is, amikorra én mentem. most rakták ki az új beosztást, még a nővérkék se tudták, mi hogy merre, meg ctg felülvizsgálat volt, meg mindenféle más orvosok rohangáltak ki-be. szal lehet, hogy csak le akartak rázni. már bocs. volt már ilyen sajnos. de ez nem jelenti azt, hogy ne kéne komolyan venni, amit mondtak.
egyébként nekem többen mondták, hogy a magne b6-ban nagyon kevés a magnézium, én ezért mostmár a bérest vettem, abban van anyag rendesen, mióta azt szedem, nem is volt komolyabb keményedésem. esetleg te is kipróbálhatnád.

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


még a magneB6 extrát javasolta nekem a dokim

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Zsófi

üdv itt minálunk! :)

lehet, hogy majd összefutunk a kórházban? :) na, majd asszem első dolgom lesz végigkérdezni a szobatársaimat, hogy nem járnak-e véletlenül ide :)

Filepet én se ismerem sajnos... de úgy általában én uzsokis dokiról vagy szülésznőről rosszat még nem hallottam! a csecsemősöket szokták általában szidni, mint mindenhol, de én már azt is simán elhinném, hogy csak az anyukák hormonai miatt rosszak és gonoszak mindenhol a csecsemősök :) a pszichológus csaj pont a múltkori előadáson mondta, hogy a 3. napot mindenki végigbőgi, mindegy mi van, mert akkor a hormonok meghülyítik az embert... :)

egyébként tényleg érdemes végigolvasni a topicot, a szülésfelkészítő előadásokról írtunk elég sokakat, azok elég informatívak.

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


Mi is most vettünk babakocsit, tudok ajánlani 2 helyet is, ahol egész jó áron vannak, és sokféléből lehet választani.
Az egyik a Lehel utca elején (Lehel piacnál) a Ferdinánd híd közelében van, babakocsi diszkont, meg egy csomó minden más.
A másik Szentimrén (babaholmiolcson.hu), ott vettük a miénket.
Toprider márkájú, egy helyen gyártják a pierre cardin-nal. Nagyon klassz, 9 kg!, valami új modell, kicsire összecsukható, még a kisautónk csomagtartójába is befér. (a PierreC. nem fért be) Azt mondták, hogy tovább tudjuk használni, mint a PC-t, mert nagyobb az autósülése is, meg sportkocsi lesz belőle, stb.
A PC drágább volt, mégsem arra akart rábeszélni, tehát valószínű tényleg nagyon jó. Ki is próbáltuk az összerakást, tologatást, és szuper.

Papillon:
sajnos senki nem hallott még a dokimról, akit eddig megkérdeztem, és a neten sem találtam sok infot.
Ja, és nagyjából olvasgattam az eddigi írásokat, csak konkrétumot nem találtam, (szülésznőkről vélemény, kórházi szokások...) de majd ha több időm lesz, rendesen elolvasom.
köszi. :)

És kinek milyen a babavárás? Dolgoztok még? Mit kell még beszereznetek?
czzsofia
 
 


sztocsi:

köszi az üdvözlést, pont akkor jött, amíg írtam az előzőt.
így már neked is: végigolvasom az eddigieket, és akkor nem teszek fel felesleges kérdéseket... :)

ahogy elnézem elég közeli a te időpontod az enyémhez, lehet tényleg találkozunk a szülésnél :)
czzsofia
 
 


Zsófi: üdv nálunk! Helyileg ide tartoztál volna az Uzsokiba eddig is és csak a doki, meg az orvos miatt voltál máshol? Filep?? Róla még én sem hallottam.

Eszty, Sziszó: akkor eddig én is jókat mondtam a kocsiról :wink: Ez állítható karmagasságú és az egyes "alkatrészeket mindkét irányból rácsatolhatod a vázra. Ennek a típusnak bolygósíthatóak az első kerekeik, és vmelyik fújható is. (amit nekünk sokan ajánlottak)
Jaj, most olvasom, amit Zsófi írt... igen, mi is majdnem pórul jártunk a csomagtartóval. Hoztuk ki nagy boldogan a boltból és képzeljétek nem fért be a csomagtartóba, azt hittem gutaütést kapok :D ÉS akkor jött az ötlet, hogy az első kerekeket le lehet venni és úgy simán befért. Szóval ezzel is számoljatok!!

Tüneteim: én nem éreztem őket olyan súlyosnak pedig kb. 2 hete vannak:) 1, egyik tünetem sem folyamatos (nem tesznek ki összesen napi 2 óránál többet) 2, jobb oldalam fáj; 3, jobb belső combom; 4, alhasam, de tényleg alul.
Viszont megkérdeztem más dokit is és nem mondta, hogy ez katasztrófa lenne!
Amúgy 1,5 hete még teljesen zárt volt a méhszáj!! És szedek Béres magne B6-ot is. Csak a vassal kínlódok. Azt is szednem kellene, de bocsi, hogy ilyet írok hasmenésem van tőle:)

Orsi

Kép
bjuti
 
 


Zsófi

nálunk eddig jól telt a babavárás, most is inkább csak az éjszakákkal van baj. nem kényelmes mostmár sehogy feküdni... no meg a fáradékonyság, de azt betudom a +20 kilómnak :)
én nem dolgozok, helyette egyetemre járok, és december elején kezdődik a vizsgaidőszak... szal bárcsak inkább dolgoznék, mert akkor már biztosan betegszabin lennék :)
nálunk már elég sok minden megvan, direkt belehúztunk egy kicsit, mert nekem a suli miatt egyre zűrösebb az életem, plusz karácsony, tömeg, na meg a hasam se lesz kisebb :lol:

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


Orsi

a jobb oldalam nekem is szokott szúrni, főleg ha túlerőltetem magam. mintha manóka nem bírná az iramot, és beletaposna a fékbe :)
a combodban meg lehet, h csak nyom valami ideget, nem? néha nekem is rátelepszik valamire, de hamar elmúlik :)
én inkább az alhasi fájdalom miatt aggódnék... szal mindenképpen menj el a dokihoz! :)

a vas nekem se csúszik... én nagyon rosszul leszek tőle, ezért a napi 3 helyett csak este veszek be, elalvás előtt... neked milyen tabid van egyébként? az enyémet elvileg nem lehetne csak 2 órával kajálás után bevenni, és 1 óráig nem lehet utána enni. de ez nekem már-már a lehetetlen kategóriába esik, nem bírok ki 3 órát kaja nélkül :lol:

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


Sztocsi, köszi a nyugtatást. Én pontosan ugyanígy állok hozzá, ahogy te is. Szóval nem hagyom magam, az alhas pedig tényleg csak nagyon extrém helyzetben volt eddig!
Vasat nem is tudom, mit írt a dokim, mert ki se váltottam ( egy kicsit mindig idegenkedtem a gyógyszerektől). De ma kiváltom. Elvileg 2x2-írt, de azt nem tudom mikor kellene bevenni.
A Béres vas-at eszem helyette. Na jó ez erős túlzás. Eddig 2X vettem be, de egyszer sem esett jó. az egyiket egy reggel. A másikat egy héttel később este. Neked akkor 3 helyett 1 és az is este? Látom te is önfejű vagy :D

Orsi

Kép
bjuti
 
 


bjuti: köszi
helyileg a Péterfyhez tartozom, itt lakom kb 100 méterre a kórháztól.
Az első dokim miatt az Istvánban szültem volna, mert ő oda bejárós.
Most azért megyek az Uzsokiba, mert a mostani dokim ott dolgozik.
...kicsit bonyolult...

sztocsi: +20 kg? én 8-nál tartok, de nekem nagyon nehezn megy a hízás, pedig sokszor örültem volna neki. én párnát rakok a lábam közé, és a hasam alá, úgy kényelmes, próbáld ki, hátha...

igen-igen a has nem lesz kisebb, én is tegnap jegyeztem meg, hogy nem gondoltam volna, hogy valaha útban lesz a hasam cipőfelvételnél... :lol:
czzsofia
 
 


Sziasztok!

Már elég régen jártam itt. Végre megvan a magzatvíz eredmény. Egészséges baba és nekünk is kislányunk lesz, ahogy a név választásból sokaknál látom.
Csak ennyi kiscsajnak hol lesz a pasija, igaz a mi lányunknak már lesz két "kérője volt a válasz, amikor a barátainknak mondtuk hogy nekünk tuti a kislány és nekik iker fiúk vannak.

A cukrommal semmi baj, de a vérszegénység előjött nekem is, főleg a legjobb pillanatokban jelentkező orrvérzés. De egy hete növeltem a vastabletta adagomat és most egyenlőre az vérzés elmaradt.

Kaptunk egy pár ruhát kölcsön , de némelyik elég érdekes állapotban volt már. Aztán a fenomén helyén nyilt egy turkáló. Gondoltam benézek mit látok és úgy bevásároltam. 14000 Ft 75db ruhát vettem márkásak és szuper állapotuak. Aztán úgy döntöttem hogy mot elég a kölcsönökből is és 0-6 hónapos koráig mostmár csak új kis badykat fogok venni, ne kezdjen rögtön a turiba. Nézzetek be szerintem tökre megéri.

Babakocsi még nekünk sincs, de a kiságy az szuper. Az egyik évfolyamtársam csinálta, már 3 gyerek felnőtt benne és 6 éves koráig jó lesz, mert gyerekággyá lehet majd alakítani. Tehát ez is letudva.

De még így is kell venni elég sok mindent.

A súlyomra vagyok a legbüszkébb és meg is dícsértek, 65kezdtem és a 72 mértek most. Bár tegnapmegetem 9 palacsintát estére utána ki kellett mennem sétálni, hogy lesétáljam.

Én még mindig hétfőnként járok jógára, cserélték aki tartja de szeritem ő is jó.

Mindenki vigyázzon magára.
Sziasztok.
Emese

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
kemse
 
 


Sziasztok LÁnyok!
Csatlakozhatok?
Végigolvastam a 2008-as Uzsokis topikot, hogy lássam mi változott 3 év alatt. Akkor szültem ugyanis ott a lányomat. AKkor nagyon meg voltunk elégedve mindennel, most azonban kicsit kaotikusabb sajna a helyzet... :?
Azért az ott dolgozók nem változtak, kérdezzetek, ha tudok segítek. Nekem Gyarmati Béla a dokim, most is. Pötyit SZép Jutka szülésznőnél szültem, ő volt velem végig, a doki csak a végére esett be, épp, hogy elkapta a babát... :) Gyors szülésem volt szerencsére. Most fel is kértem Jutkát, hgy ő legyen velem. A 35. héttől CTG-ket is ő fogja csinálni, így hetente lát majd. Megnyugtató érzés.
Sajnos a 29. héten megrövidült és felpuhult a méhszáj, így jelenleg fekszem a nap 90%-ában. Nagyon megvisel, mert ha csalni akarnék sem tudnék felkelni annyira fáj mindenem, nyom a baba, keményedik a hasam. Egészen más,mint az első terhességem, ahol még uccsó este is moziban voltunk és 39 hetesen végigtakarítottam a lakás ablakait, elértem a cipőm, stb. Most még csak a 31. héten járunk és már nem tudok lehajolni. IGaz 10 kg van rajtam, de ez csak 2-vel több, mint Pötyivel. :roll: Mégis nyöszörgök a légszomjtól, stb. Szóval rémes. :(
Látom sokan vagyunk kb. egy időre kiírva, jó lenne bent talizni. Nekem mondjuk a 36. hét van kitűzve, csak addig bírjam egyben, de a végén lehet, hgy majd úgy kell kikönyörögni a fiamat. :)
Na elsőre ennyit, szófosásom van rendesen, bocsi.

Puszi mindenkinek:
Barti

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Üdv köztünk Barti!

Sajnálom, hogy feküdnöd kell, remélem a babó kitart a végéig :D !
Említetted, hogy az első babáddal gyors szülésed volt. Mesélnél erről egy kicsit?

Szilvi

Kép
sziszó79
 
 


Szia Szilvi! Szívesen leírom a szülésem, mert még ma is szívesen gondolok vissza rá. Remélem a mostani is ilyen lesz!!! :)
Két nappal a kiírt nap előtt, nem sokkal az után, hogy elaludtunk, felébredtem, hogy pisilnem kell. Ahogy felálltam éreztem, hogy csorog a magzatvíz. Mindenféle pánik nélkül, kimentem pisilni, vártam mennyire folyik, mert a szivárgás több nap is lehet. Fájásom egy darab sem volt, így ott álltam tanácstalanul, hogy menjünk, vagy ne menjünk? Aztán, mikor elment egy nagyobb adag víz, akkor szóltam férjecskémnek is. Szegény annyira álmos volt, hogy nem is fogta az adást, szólt, hogy feküdjek vissza aludni. :roll: Felhívtam a szülészetet, hogy ilyenkor, ha nuku fájás, mi a teendő. Behívtak.

Szép tatásan összepakoltunk, szendvicset készítettünk, lezuhanyoztam, még megborotválkoztam alul, szóval nem kapkodtuk el. 3 körül értünk be, átsétáltunk (itt lakunk szemben, az ablakból látszik a kórház), akkor már volt egy-két nagyon enyhe fájásom. Mikor beértünk, megvizsgáltak, bő egy ujjnyira voltam nyitva, felvették az adataimat, kismillió papírmunka következett (hogy ezt komolyabb vajúdás, fájások közepette hogy lehet végigcsinálni, arról sejtelmem sincs :shock: ). Aztán vártunk reggel 10-ig, nem történt semmi. Üresen kongott szombat lévén a szülőszoba, Jutka a szülésznő, sűrűn benézett hozzánk, csacsogtunk erről-arról, igazán jó volt a hangulat. Fel sem fogtam, hogy innen mi már nem megyünk ki gyerek nélkül... :lol: Csak Apa volt tiszta kóma, annyira rossz fázisban keltettem fel, hogy totál magán kívül volt. No meg persze nem volt semmi izgalom, se fájás, majdhogynem unatkoztunk. Aztán 10-kor feltették a zselét, aminek méhszáj puhító szerepe lenne. Ki kell várni a 6 óra hatást, és csak utána lépnek tovább. Elvileg segítenie kéne a tágulást és a fájásokat elindítja. Másnál talán, nálunk nem csinált semmit, mérni sem lehetett a fájásaimat. Szegény Jutka mindent megtett, hozott nekem levest, Apát elküldte csokiért (kiderült, hogy csak az én dokim olyan szigorú, hogy még vizet sem enged inni), ihattam vizet, sétáltunk fel-alá.
Elküldött minket aludni egy picit (én csak a rózsafüzéremet szorongattam akkor már és egyfolytában fájásokért imádkoztam, mert tudtam, hogy ha nincs fájás, akkor nem tágulok és mivel elfolyt rég a magzatvíz, Pötyit nem védi semmi és egy idő után nem várhatnak tovább, jön a csaszi).

Azt hiszem az mentett meg, hogy Járányi doktornő volt az ügyeletes. Ő az, akit eredetileg fel szerettünk volna kérni szüléshez, de visszautasított, mert túl sok kismamája volt így is. A sors nagyon szép fintora volt – és igazán hálás vagyok érte a jó Istenek – a szülésemkor ott állt Járányi doktornő is és Gyarmati doki is, akit végül is ő ajánlott, miután nem tudott vállalni. Szóval Járányi doktornő benézett hozzánk óránként és ilyenkor megvizsgált kézzel, ami azt jelentette ugye, hogy kézzel tágítgatott. Fájt mint a nyavaja, de tudtam mit csinál és miért –így összeszorított foggal tűrtem. Oly annyira ügyes volt doktornő, hogy 4-re kitágultam annyira, hogy beköthették az oxycotint és kapásból jöttek a két perces fájások. Nagyon jó kis vajúdó pózt találtunk, felültem a labdára, Apa mögöttem egy széken ült és ha jöttek a fájások, hátradőltem – ő megtartott –és figyeltünk a légzésre: beszív hasba, benntart, kifúj lassan... És tényleg működött, mert gyorsabban múltak a fájások. Igyekeztem mindent hasznosítani, amit a szülőtanfolyamon tanultunk és így utólag visszanézve, nem is tudom mit csináltam volna e nélkül a tudás nélkül. Így úgy éreztem ura vagyok a helyzetnek és tudtam mit kezdeni a fájdalmakkal.

No aztán fél 6 körül elküldtek zuhanyozni, és mire végeztem a forró víz annyira megtette hatását, hogy már éreztem, hogy nyomnom kell. Persze a dokim még sehol nem volt, nem számítottak rá, hogy ilyen gyors lesz a menet. Utólag mesélte, hogy mikor a doktornő már másodjára hívta bazi ideges hangon, hogy „HOL VAGY BÉLA???” –akkor már hajtott piroson, mindenen át. :lol: Épp akkor ért oda, amikor már nem tudtam tovább „nem nyomni”. És háromra, slutty Pötyike kint is volt 18.30-ra. Bőgtünk Apa is, én is, a hasamra tették úgy mázasan, ő meg csak nézett a nagy szemeivel, hunyorgott.

Apa vágta el a köldökzsinórt, ment vele, amikor mosdatták. Engem már a dokim rakott rendbe és csak úgy szórtam rá a szitkokat, mert valahogy jobban fájt a varrás és tisztítás, mint maga a szülés. Mondtam is a dokimnak, hogy amíg nem volt itt jobb volt, mert nem fájt ennyire. :roll: Szerencsére vette a poént és jó elércelődtünk.

Szóval így volt. Igaz, bent voltunk majdnem egy napot, de a valódi szülés, vajúdás csak 2,5 óra volt. Nagyon hamar felépültem, aznap már a saját lábamon mentem be a szobába. Sikerült alapítványi szobát kifogni, most azért pesszimistább vagyok, sokkal többen vannak. :( De maximálisan elégedett voltam mindenkivel, a csecsemősök is sokat segítettek, mert nem akart beindulni a tej Pötyi már üvöltött az éhségtől. A 3. nap este Erzsike megmaszírozta a cickóm és másnap reggelre lett tej. :lol: Igaz, hogy NAGYON elfoglaltak és néha morcosok a csecsemősök, de én is az lennék 40 csecsemővel egy nap. Szóval kérni kell, maguktól nem jönnek. De sokat segíthetnek az anyukák is egymásnak.
Na jó bő lére eresztettem, kérdezz ha valami kimaradt. :lol:

Puszi:
Barti

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Szia Barti!

Jó volt olvasni a történetedet :D ! Érdekes, hogy a saját leendő szülésemmel kapcsolatban mindig jó érzések töltenek el! Soha nem az jut eszembe, hogy mennyire fog fájni (valószínűleg azért mert elképzelésem sincs, hogy mennyire fájhat) vagy hogy mennyi ideig fog tartani. Már nagyon várom :D ! Szeretném, ha nekem is könnyű szülésem lenne, de azt hiszem nem fogok megijedni, ha nem így lesz!

Szilvi

Kép
sziszó79
 
 


Sziasztok!

Én még nagyon új vagyok itt és szeretnék pár infot kérni tőletek. Még csak pár napja lett 2 csíkos a tesztem és most orvost keresek.
Én Dr. Járai Beátát néztem ki magamnak, de elég keveset tudok róla. Ha valakinek van tapasztalata vele kapcsolatban azt kérem írja meg. De mindenekelőtt az elérhetősége kellene és, hogy hol rendel.

bartika31: olvastam a történetedet, és arra kérlek, ha tudsz valamilyen elérhetőséget a doktornővel kapcsolatban, akkor írd meg vagy ide vagy a beger13@gmail.com-ra.
Előre is köszönöm
Brigi
bri
 
 


Szia Brigi!

Örülök, hogy csatlakoztál :D !
Szerintem a dokival kapcsolatban a 2008-as topicban is érdeklődj, mert ott többen vannak, persze én is megkérdezem az Annát, ha megyek hozzá!

Csajok!
Nagyon eltűnt mindenki :cry: ! Történt valami?

Szilvi

Kép
sziszó79
 
 


Szilvi: Okés, még próbálkozom ott is. Remélem valaki tud segíteni :)
Pussz
Brigi
bri
 
 


Sziasztok lányok!

Barti! Nagyon jó volt olvasni a történetedet, azt hiszem mindannyian valami hasonló pozitív élményben reménykedünk :wink: Én a magam részéről úgy vagyok vele, hogy minden simán fog menni, legfeljebb nem, de ezen már ráérek majd ott aggódni :lol:
Említettél egy szülésfelkészítő tanfolyamot, ami nagyon hasznosnak bizonyult. Tudnál esetleg erről bővebb infót - akár priviben - adni? Ez a kórház által szervezett dolog volt? Én mindenképpen tervezek valami hasonlót, de egyelőre nem nagyon "ástam bele magam" a dologba, és sokat segítene, ha írnál! :lol: Nagyon megköszönném :D
Brigi! Nagyon Gratulálok!!! :lol: :lol: Az én orvosom Hábermajer László, én csak róla tudok mondani bármit, a többieket nem ismerem. Ja, de, egyszer voltam Hajdú doktornál, és bár sokfélét olvastam előtte róla, nekem nagyon szimpatikus volt, velem nagyon kedves volt! :D A saját dokimmal eddig maximálisan meg vagyok elégedve, ha esetleg érdekel az elérhetősége, elküldhetem! Én őt egyébként úgy választottam, hogy a 2008-as topikban sok jót olvastam róla, és egy kismamától elkértem az elérhetőségeit. Eddig nagyon jó választásnak bizonyult! :D
De egyébként azt gondolom, hogy az Uzsokiban rengeteg nagyon jó doki van, csak nagyon -nagyon ritkán hall az ember kevésbé jót valakiről, és szerintem abból sem lehet messzemenő következtetéseket levonni, mert nem vagyunk egyformák: egy orvos stílusát lehet szeretni vagy nem szeretni, illetve az orvos is ember, mindenki követ el hibákat, de attól még lehet nagyon jó szakember! Bárkit is választasz, fontos, hogy érezd, hogy megbízol benne, és akkor semmi baj nem lehet! Jó kezekben leszel!

További szép estét Nektek! :lol:
Edina

KépKép
r.edi
 
 


Szia Bri!

Először is gratula a két csíkoshoz!!! :wink:
Járányi doktornőről én csak jót tudok mondani, de tudnod kell, hgy nem az a "mázas", csacsogós típus. Viszont mind emberileg, mind szakmailag nagyon lelkiismeretes és profi. Ha neked fontos, hogy jópofizzanak veled, akkor ne válaszd. De ha fontosabb, hogy szakmailag rábízhasd magad 100%-ig, akkor próbáld meg. Előre megmondom, hogy nem tudom mi alapján választ, de nem vállal el mindenkit, tény, hogy nagyon sokan szeretnének nála szülni és számomra ez is a maximalizmusára vall, hogy nem vállal el 600 kismamát, csak amennyit lelkiismeretesen el is tud látni.
A Bajcsyn rendel, ennyit tudok, sajna már nincs meg a telcsiszáma, mert csak egyszer voltam nála szülés után is, amikor a dokim szabin volt. De bizti van, aki meg tudja adni neked.

Remélem valamennyit segítettem azért.
Puszi:
Barti

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


sziasztok kismamik!

üdv az újaknak, és főleg gratulálok a két csíkos teszthez! :)
én csak gyorsan beugrottam, és ez így lesz már valszeg karácsonyig/január elejéig, mert egyre közeledik a vizsgaidőszak, és tanulni kell :?

csak szeretném megkérdezni, hogy most szerdán megy valaki a szülésfelkészítőre? mert én nem érek most rá sajnos, viszont érdekel, miről lesz szó...

köszi :)

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


Sziasztok lányok!

Örülök, hogy végre megint aktivak vagyunk:)

Emese: a Fenomén helyén milyen turi nyílt? Angol márkás vagy vmi egyszerűbb?

Barti: Üdv közöttünk! Én részemről nagyon örülök, hogy megosztod velünk a tapasztalataidat. Első babásként nekem minden "vicc" új ;)
A méhszáj rövidülését a doki vette észre? Te éreztél vmit előtte, amiből erre lehet következtetni?
Mindenképp kitartást a fekvéshez!!!!
A szülésznő felkérése -ha nem vagyok indiszkrét- mennyibe kerül és hogyan történik? Ha úgy jobb, megírnád nekem privibe....

Sziszó: én is hasonlóan gondolkodok. Valszín azért mert elképzelésem sem sincs mi vár ránk... épp ezért csak kellemes dolgokra gondolok:) Remélem ez válik majd valóra!

Brigi: gratula a két csíkos teszthez:) Jaj az olyan jó érzés volt nekem is!

Eszter: én azért nem voltam mostanában, mert Miskolcon voltunk. Tegnap jöttünk haza, annyira elfáradtam, hogy szerintem egész héten ezt fogom kipihenni:)
Ja én végre megyek a felkészítőre, majd beszámolok mi volt!! Sőt a páromat is felszólítottam, hogy szerdán megyünk szülőszobát nézni, szóval jönnie kell. Mégiscsak számítok arra, hogy ő lesz a nagy pillanatban a higgadtabb, és tudnia kell hova kell majd mennünk:)
Jó készülést a vizsgákhoz!!

Lányok: 2 kérdésem lenne: most láttam itt a honlapon, hogy lehet menni olyan tanfolyamra, ahol vészhelyzetekre készítenek fel -légzéskimaradás, lázgörcs stb.- szerintetek van ennek értelme?

Ki jön ma jógázni:) :D :D

Orsi

Kép
bjuti
 
 


Szia Mindenkinek!

Erre a szülésnő kérdésre én is kiváncsi vagyok. Nekem Mecsér a dokim és azt nem tudom van e valaki akivel együtt dolgozik szívesen vagy aki éppen beosztásban van, mert olyat is olvastam a 2008 Uzsokiban, hogy van olyan doki, aki csak X szülésnővel dolgozik együtt.

Én megyek a szerdai előadásra, majd figyelek és információ megosztok:)

Bjuti:kicsit sznobnak tűnök, de tök jó márkás cuccokat vettem a babának. GAP, Benetton, Marks & Spencer... Utána bementem a tescoba is megnéztem az árakat és az Árkádba is. Szóval szerintem nagyon jól jártunk. Annak idején vettünk a Brendonba játékot , ruhát és hát elég drága. Most úgy nézünk ki annyi ruha van, 1 éves koráig, hogy ajándéknka "pelenkát" fogunk kérni vagy valami értelmes játékot, vagy mivel mi itt Pesten csak ketten vagyunk "bébiszitter kupont" ha majd ki akarunk szabadulni.

Mi is miskolciak vagyunk- legalábbis 10 éves pesti állandó lakcímmel én még mindig azt mondom - mi most megyünk haza mert megszerveztem, volt erőm az ált isk oszt találkozót.

Már nem emlékszem hogy mit írtak ki, de elég nagy hely külön csoportosítva a korosztályok szerint. Egy zsákba dobáltam mindent amit úgy gondoltam kell, aztán leültem egy sarokba és egyenként átnéztem a minőségét és hát az eredményt már írtam.

Kaptunk már ismerösöktől is ruhákat ami némelyik olyan volt hogy oké pamut, de lemosom az ablakot és kidobom utána szőval a kölcsön cucokkal is kell vigyázni.

Az a felfogásom amit adnak azt mind elfogadom és átnézem mit tudunk használni és mi az ami jó állapotú és minőségű.

Kérdés: egy problémám van csak, de szerencsére nem állandó.
Amit rekeszizomnak mondani, bal oldalon, ott szokott néha szúrni, vagy zsibbadni, de tudom, hogy a terhességgel függ össze , mert előtte soha ilyen nem fordult elő, max ha futottam a busz után és annyira rosszul vettem a levegőt. Nektek van ez?

Már most rákaptam a bébi kajára : reszelt alma + keksz imádom.

Mi jövőhétvégére tervezzük berendezni a gyerekszobát addigra probálom kimosni a ruhákat + vasalni ami a kedvencem.

Na megint eleget írtam. Csáka mindenkinek.

Emese

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
kemse
 
 


Köszönöm a kedves fogadtatást!!!! :D

Bjuti! A Léghajóra gondolsz? Akkor javasolják a vészhelyzetekre felkészülést, ha veszel légzésfigyelőt. Meg ha nem akkor is jó, mert elmondják mit kell tenni otthoni balesetekkor, fulladás, forrázás, vérzés. Amíg kiér amentő, stb. Légzésfigyelőt egyenesen értelmetlennek tartják venni, ha úgysem tudsz újraéleszteni. Ezzel azért nem értek egyet, mert sokakat hallottam, hogy maga a sípolás és a függőlegesbe emelés, pici hátütögetés (rázni nem szabad) már fel is élesztette a mély alvásból a babát. Hát ezt nektek kell eldönteni. :roll:

A doki állapította meg, a 29. hetes kontrollon. SOkat keményedtem, panaszkodtam is, hgy fáj a derekam, nehezen bírok mindent. De gondoltam csak öregszem... :roll: Meg hát sok pihenés nem jut egy 2,5 éves mellett, akkoriban még fogzott is és éjjel is ott görnyedtem mellette, keveset aludtam és bicajjal jártam érte az oviba... :roll: Most holnap kiderül segített-e a fekvés. Megyünk dokihoz és UH is lesz.
AMúgy nálam rosszabb állapotban lévő méhszájjal is végig lehet hordani giga adag magnéziummal a terhességet. De ha nem figyel oda az ember, és nem veszi komolyan a pihenést, akkor kinyílhat a méhszáj idő előtt és beindul a szülés.

Szülésznőt normál esetben nem tudom hogy találsz meg, mert én Pötyi születése után, kaptam Jutkától egy névjegykártyát. És össze is futottam vele, mikor bent voltam laboron. Keress valakit, aki szimpi volt másnak, vagy kérdezz rá a dokinál. De én első esetben nem fogadtam, mert tényleg az összes szülésznő baromi rendes és kedves, csak én Jutkát már ismertem. 3 éve én egy 10-est adtam neki, ma már többet adok majd, mert hetente látni fog, na meg, nem mindegy, hogy akkor miattam jön be direkt. Majd még kitaláljuk, nincs tarifa. :wink:

Sztocsi, drukk a vizsgákhoz!!! Laza vagy nagyon!!! :shock: :lol:

Bri, sikerült megtalálni doktornőt?

Szép napot:
Barti

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Kemse: Ti is Miskolc:) Ennek tényleg örülök!! Mi még csak 5 éve vagyunk Pesten...
Dehogy vagy sznob, én is ezeket turkáltam eddig magamnak, most meg a pici lánynak keresem ezeket a márkákat. Szerintem akkor még a héten be is nézek ide.
Apropó, ha lent vagytok Miskolcon.... a Munkácsy közben (Mesecukitól a villamosmegálló irányába menő utca) van egy szuper turi (a hét végén ajánlották és ezért maradtam hétfőre, hogy benézzek) pontosan ezeket a cuccokat hozza a lány. Teljesen jó árak és szuper cuccok és pont a héten kap új árut:)
Felfogás haasonló!
Osztálytalálkozó? Hova jártál?
Figy szerintem a probléma semmi komoly.. nekem is ilyen szúrkálós bajaim voltak, jobb híján egyeztettem a jógaoktatóval és nem bántam meg. Elmondtam neki mindnet, mire mutatott 2 gyakorlatot, hogyha fáj, akkor ezzel próbálkozzak. És azóta ritkábban is jön elő ez, másrészt a nyújtás hatására el is múlik.
Ő azt mondta, ezek a tünetek sok esetben a baba fekvése vagy a tartásunk miatt van. (ezt azóta egy orvos is megerősítette)

barti: igen-igen ezt a léghajót olvastam tegnap.
köszi az infót a szülésznőről.. az az igazság, hogy nem ismerek senkit, aki itt szült.. ergó szülésznőt sem. Sokan győzködnek róla, mivel végig ő van veled, érdemes fogadni.. Nem tudom...

Orsi

Kép
bjuti
 
 


Sziasztok Lányok!


Mindenkinek köszönöm a gratulációkat, nagyon aranyosak vagytok!

barti:Képzeld sikerült elérnem telefonon ma délelött az Uzsokiban a doktornőt. Nagyon szimpatikus volt a hangja alapján. Gyorsan le is zártuk a dolgot, mert amikor én szülni fogok, ő akkor nyaral minden évben külföldön. Úgyhogy így természetesen nem vállalt el. De nagyon korrekt volt, hogy ő ezt így elmondta nekem és nem akkor derült ki, amikor a szülöszobában vagyok :D
Így most másik doki után keresgélek. Még egy doktornőt találtam, aki az Uzsokiban vezeti le a szüléseket. Dr. Alexanjan Nelli a neve, őt is felhívtam ma telefonon és nagyon kedves volt velem, és hétfőn megyek hozzá vizsgálatra. Már alig várom :D Aztán majd kiderül, hogy maradok e nálla vagy sem.
Sok kitartást kivánok a fekvéshez!!!

Edina:Köszi a segítségedet, ha nem válik be a doktornő, akkor mindenképpen elkérem az orvod számát. Majd hétfőn kiderül.
:D

Sok puszi nektek!
Brigi
bri
 
 


Sziasztok lányok!

Egy ideje olvasgatom a hozzászólásokat a kórházzal kapcsolatban, sok új információt kaptam róla, így végülis mostmár biztos, hogy ott akarok szülni.
A holnapi szülésfelkészítő tanfolyammal kapcsolatban, előtte illetve utána van-e lehetőség a szülőszoba megtekintésére?
Eddig mindig csak terveztem, hogy megnézem illetve, hogy elmegyek az előadásokra, de eddig még nem jött össze. úgyhogy, most utolsó nagy elhatározásként szeretnénk elmenni a párommal, mielőtt élesben látnánk a terepet. :wink:
radnet
 
 


Sziasztok!

Bocsi, rég voltam, de ma elvileg megyek Bjutival az előadásra és mi is akarunk szülőszobát nézni utána :) sajnos apa dogozik, de én sztem ott leszek.

Ki jön még?

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Dr. Alexanjan Nelli??? Ő magyar? Nem is hallottam róla. Mi ketten a Jex Annához járunk,de ő kilőve neked bri, mert áprilisban szül :lol:

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Dr. Alexanjan Nelli orosz származású doktornő. Én eddig csak jókat olvastam róla, de majd hétfőn meglátjuk. :D
Az első ötletem nekem is Jex Anna volt, de a Szilvi már mondta, hogy most ő is babát vár. Aztán utána jött Dr. Járányi Bea, de ő nem vállalt el, úgyhogy most itt tartok.
bri
 
 


Bri: mindenképpen női doktort szeretnél?

szülésfelkészítős lányok: sikerült megnézni a szülőszobát? benyomások? :) milyen volt az előadás?

én amilyen laza voltam eddig, annyira rosszul lettem ma az egyetemen... nem tudom mi lehetett, mintha hirtelen felment, aztán leesett volna a vérnyomásom. iszonyú szarul voltam, utána persze rohantam az ügyeletre. Hajdú doki vizsgált meg, nagyon-nagyon kedves és segítőkész volt, igazán pozitívan csalódtam benne! úgy tűnik, szülészetileg nincs probléma, bármi bajom van, az nincs kihatással a baba egészségére, szerencsére! azért természetesen kivizsgálnak, voltam ma ekg-n, holnap meg megyek vérvételre meg vizeletet leadni. meg persze háziorvoshoz, hátha kiderül valami...
ja, de jó hír is van, holnap megyünk 4d uh-ra, most utoljára megmozizzuk Danikát, aztán legközelebb már csak személyesen találkozunk! :) majd hozok képet! :)

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


Nem tudtuk megnézni a szszobát, mert a védőnéni sietett :evil: de az előadás elég hasznos volt :?

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Eszter: Igen szeretnék női dokit. Aztán ha nem úgy jönnek össze a dolgok , ahogy szeretném, akkor marad a pasi doki. Hétfőn minden kiderül :D
bri
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?