Új privát üzeneted érkezett!

Ja, és majdnem elfelejtettem a kedvencemet:

[quote][ írta:size=150]A sok gyönyörű babákoknak és a kedves szorgos mamákoknak köszönöm a kedves baba képeket! Nagyon tündér minden kis topic baba!!!![/size]

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


nem idézet, csak tetszett ez a kiemelés! ,)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nyugtonmalac Pótanyunk!
4710 g az adatunk! 2 hónaposan! :lol: Cm-t majd a jövő héten tudok! :lol:

Kép
bettike
Eger
 
 

 
 

Jaj és 1 hónapos cm adatunk 51 cm!

Kép
bettike
Eger
 
 


Bettike! Aztapaszta cipő (ahogy Lili mondja), 1700 g hízás! Te jó ég! Nem semmi! Nagyon Ügyesek vagytok!
Cm-t nem elfelejteni :)

Pótanyu: ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Fejlődés bejegyezve a lapotokon, ha nem tetszik a kép, akkor kérek 2 hósabb képet :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Csajok mi az a horrorfejés?
Leírná valaki nekem?

Kép

Kép
napsugár035
 
 


Horrorfejés: http://riztejbeg.extra.hu/Hasznos_tejszaporitas.html

Ez a honlapunkon van... Itt a 6. pont ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Tévedtem, 5. pont... :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Írhatnám, hogy elkényeztetlek titeket képekkel, de azt hiszem inkább az agyatokra fogok most menni velük, annyi kedvencem van a hétvégéről...

:D

Kép
Anya 3-ig számolok, és kaja...
Kép
Így hasalok a párnán...
Kép
És így emelgetem a fejem, ha álmos vagyok... Ha nem, akkor jobban is megy ;)
(5 perc után már aludt is ;) )

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Reggeli ébredés Lilivel:

Kép

Lili Borija :D


Kép

Egyik fülem sóóóós, másik fülem paprikás...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nymalac, édes ez a kislányka!!!

Tercsimama, nem biztos, hogy tudok menni a találkozóra :(, mert én közben doktorit csinálok egyetemen, és akkor már lehet ebből-abból vizsgázni...nem tudom, mikor...

Kép
szöszke
 
 


Mamámnál a csajok együtt:

Kép

Simogatás...

Kép

Ölelkezés...

Kép

Mosoly album...

Kép

Mutasd a körmeid, ühüüüm, nem koszos...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Mamámnál mi 3-an...

Kép

Sziiiiijjaaaa Boriiika! Sziiijjjjjaaaa kicsikéééém! (Lili szavai!!!)

Kép

Cumi visszahelyezés a csőrbe...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Művelődés (mert mi már itt tartunk) ;)

Kép

Kép

Kép

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Úton, ahogy azt mi szeretjük:

Kép

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


És végül egy Lilis kép szólóban, csak mert őt is nagyon szeretem! :)

Szombat - játszótér - hinta...

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Befejeztem!

Szöszke, köszi Borim nevében :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nymalac, persze Lili is édes. :) Milyen nagylányosan bánik a kicsivel. ;-)

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek, ma elmentünk Kecskemétre vásárolni, mert már nem volt egy rongyom. Apa volt a babakocsi felelős, mi meg anyával bevetettük magunkat a boltokba és beújítottunk néhány ruhát... :lol: :lol: :lol: MOndjuk úgy tűnik, hogy Borinak a kultúra nem olyan fontos, mint nekünk, mert a könyvesboltban elkezdett üvölteni, apa azonnal telefonált, lerángattam magamról a cuccokat a próbafülkébe, rohantam a könyvesboltba, gondoltam megtalálom a hang alapján, de tök csönd volt, a drágám békésen aludt. Vaklárma volt, valószínűleg melege volt a drágámnak, azt meg apuka nélkülem is meg tudta oldani...

Napirend
Nekünk alakul. Reggel hat körül kaja, aztán alvás, délelőtt egy újabb kaja, utána nézelődés, pihiszék, majd babakocsival séta anyáékhoz ebédelni, onnan haza, akkor ismét kaja, alvás, öt körül kaja, utána nézelődés, nyűglődés, beszélgetés fürdésig, ami kb. fél nyolc, utána kaja, alvás kilenc körül és utolsó evés éjfél-egy óra körül... Ez hat-hét kaja egy nap, köztük kb. 3 óra, kivéve a fürdés előtti és utáni között, mert ott nem bír ki három órát, fürdés után rögtön éhes, viszont nem hagyja, hogy a fürdés később legyen... :roll: Éjszaka viszont legtöbbször kibír 4-5 órát is...

Pelus
Mi eddig a 2-es Pamperst használtuk. Pisi soha nem folyt ki belőle, de a kaki szinte mindig. Most Libero van, abban benne marad a kaki is. Viszont kaptunk ajándékba egy nagy csomagos Pampers pelust. Ha valakinek bevált, akkor szívesen elcserélném Liberora... :lol: :lol: :lol:

Bealudt a drágám, úgyhogy megyek fejni.
Hihetetlen, hogy mennyit kell a cicimmel foglalkoznom... :roll:

Jóccaka!

Tesség képeket pakolni! Olyan jó a babákat nézegetni!!!

marek
 
 


Nyugtonmalac
Pont erre gondoltam a hozzászólás végén!! Köszi!!! Most már szép estém lesz!! Nagyon édesek a lányok!!!

marek
 
 


Köszönöm Marek! :)

Ennek örömére Ancsa Liza lányát is felteszem (Ancsa kérésére):


Kép

Liza gyönyörű kislány! Pont passzol a topic lányok közé, mert itt mindenki gyönyörű :)

Fiúk lehet szemet legeltetni ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Reggelt! :lol: :lol: :lol:

Pótanyu! Hát isteni képek, jó nézegetni a két "kis" csajt! :lol: Hogy imádják egymást! :lol: Jöhetnek még, még, még! :lol: (Máté is imádja a sapkát a szemünkre kell húzni utazási formát!) :lol:

Kép
bettike
Eger
 
 


Bettike: igen, mert szégyenlősek, és az utcán nem szivesen mutogatják magukat... ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nyugtonmalac!!!
Isteniek a lányok!!!!
És annyira lányok, hogy az őrület!!!!

Nekem is van néhány új kedvenc képem, ha megengeditek, felteszem őket, a szemem fényeit... :lol:
Kép Hasfájósan csak így jó :.(
Kép Rókafi...
Kép In memoriam strandolás....
Kép Ha Szabi is, akkor én is.....

Andi
Kép
handrea75
 
 


Sziasztok, jó sokat termeltetek, megpróbálok reagálni.

Peva - nálunk nincs szörcsögés, így még nem is tisztítottuk az orrát egyáltalán. Inkább krákogás, torokkaparós hangok vannak büfinél, de gondolom, ez normális.
A Libero 1 már kezd nekünk is szűkös lenni!!! De még van egy egész csomag, azt azért elhasználom.

Többiek? Büfiztetésnél ad ki ilyen torokköszörülős hangot a babátok?


Andi - nálunk kezd kialakulni egy ritmus, pl. hogy este eszik még kb. 21 körül, utána pedig ha elalszik, csak 1-2 körül kel, amit most túlszárnyaltunk, mert tegnap evett 21-kor, elaludt 23-kor és 4-kor kelt újra!
Amúgy tegnap pl. csak 6X evett, de kb. 650 ml lett a napi adag.
Valamikor 8X eszik, valamikor 7X, változó, ahogy ő akarja.
A gyerekek édesek nagyon!!!

Ja, és egész éjjel az ágyában aludt!!!!!!!!!!!!!!!
A légzésfigyelőt beüzemeltük, ez megnyugtatott, bár 2X beriasztott tévesen persze, az elég para volt :? :shock:

Bettike - a cumi nekünk is nagyon bevált, mert a szopási igényét a cicizés nem elégíti ki, szerintem lenne egész nap is a cicin, ha hagynám, de hát azt nem tudom kivitelezni, amikor egyedül vagyok egész nap :roll:
Tegnap voltunk a Kenguru Goldban és vettem szuperjó cumikat, úgyhogy van mit szopogatnia :D
Azért ne ijedj meg, hogy nem emeli úgy a fejét, a koraszülötteknél egész másképp számolják, hiszen ők előbb jöttek! Nagyobb a türelmi idő is, amit kapnak.

Nyugtonmalac - nem semmi, hogy mennyit mászkáltatok, tök vagány és ügyi vagy, hogy így szoptatsz meg minden, én nem vagyok ennyire bevállalós :? Pedig tudom, hogy természetes dolog, de én olyan szégyenlős vagyok, hogy így is csak max. párom előtt szoptatok.
Voltunk Kenguruban, 4 db cumit vettünk :D
Bevállaltunk egy Tesco vásárlást is, bár nem akartam bevinni még Lottit ilyen helyre, de nem volt gáz egyáltalán, végigaludta.
Tüneményesek a gyerekek, annyira édes Macilány a képeken, megzabálom, olyan jó husis :D Azt várom már, hogy Lottika is ilyen jó húsban legyen, bár sokat fejlődött, és már nagyon érzem a kezemen, hogy egyre súlyosabb.
És Lilivel így együtt nagyon aranyvirágok!!!! Lili igazi nagylánynak tünik Macileányzó mellett :lol: És a művelődéses képek, hát beszarás, tünemény cukor Borika!!! És most látom, van cumilánca? :lol: Nagyon vagány.

Nálunk is úgy van, hogy nappal megvan a két etetés között 2,5-3-3,5 óra és este-éjjel már elhúzódik.

Ancsa - nagyon gyönyörű Liza baba, jöhetne még több kép!


Rólunk annyit, hogy megvagyunk, ugye írtam, hogy az éjszakai evés valahogy már csak egyszer van, eddig volt kétszer is, most van 21-22 körül, aztán csak 2-3-4 körül és aztán már csak reggel. Ez így bírható! És ugye ma már az ágyában aludt, úgyhogy egész kipihent vagyok. Már nehezen bírom el a súlyát magamon, szóval jobb, ha most már tényleg az ágyában alszik.
A héten jön a védőnő, gyerekorvos - megmondja, hogy sárga-e még, én már nem látom sárgának, így nem is hívtam, hogy adjon beutalót vérvételre, remélem nem csak én képzelem be, hogy nem sárga!!! A Bethesdába kérek még időpontot csípő UH-ra, pénteken pedig ha minden jól megy, eljutok fodrászhoz!
Na megyek, most ennyire futotta.
Képet teszek fel én is mindjárt, tegnap készültek!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Kép így aludt egész éjjel

Kép büfiztetés alatt

Kép kaja után elfáradtam

Kép apájával

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


sziasztok!

Megint sikerült jól lemaradnom! Hogy van nektek ennyi időtök írni? :shock: :D
Most Espumisant kap,Norbi, ez picit használ. De néha még mindíg görcsölget.
Ez nagy bánatom!:( Próbáltam anyatejet szerezni, de nem jött össze. Nem is gondoltam hogy ilyen nehéz.
Norbi mindíg hason alszik, úgy hogy a lábai szinte eltünnek úgy felhúzza, nagyon édes!:)
Már 54 cm és 3,8 kg :lol:

Tercsimama....nekem mindegy az időpont, ha tudok menni akkor majd én alkalmaszkodom. Sajna a páromon is múlik, én egyedül nem megyek Pestre :roll:

NyugtonMalac: hát próbáltam már a melegvizeszuhanyt a maszírozást, max. 5 ml -vel többet tudtam leszívni! :?
Sajnos a tápszert nem lehet előre elkészíteni, csak rövid ideig adható oda a kész tépszer, és nem is szabad újramelegíteni ha kihült. szóval igen rettentő macerás az este (is)! :( Gondold el, Másfél óráig eszik, a szopi, olyan 3/4 óra és még utánna a tápszer, utánna böfi, meg néha még hasfájás, meg akkor szokott betrottyolni. :? Alig alszom éjjel.

Jaj, és tündériek a fotók! Hát ezen a sapison jót mnevettem, nagyon édes! :lol: :lol: :lol:

Andi...remélem is hogy kipuculódom. Nekem Coli bacim volt, amit nem tudtak kikezelni a szülésig! :roll:
De gondolom, a 6 hetes kontroll ezért is van, nem?
Andi, Ildi.....Nagyon édesek a gyerekek! :lol:

Pelus....mi Pamperst használunk, tök jól bevállt eddig, most már lassan kicsi lesz, ezért Liberot vettem a 2-est, remélem az is jó lesz!
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Jaaaaaaaaaaaaaj, lányok, egy kérdés!!! Hátha tud valaki segíteni!

Kaptam a mh-ről egy papírt, amit aláírva vissza kéne küldenem, azt írták mellé, hogy ez a nyomtatvány a GYED igényléséhez kell és a fiókvezetőmmel kell aláíratniuk. De a kérelem nyomtatvány szövege:
" alulírott ... kérem, hogy ... napján lejáró terhességi gyermekágyi segélyemet követően gyermekem (adatai) három éves koráig fizetés nélküli szabadságot engedélyezni szíveskedjék."

Nekem ez valahogy nem kóser, mi az, hogy fizetés nélküli szabadság? És amúgy is, három éves kora előtt valószínűleg visszamegyek dolgozni, szerintem a GYED után, ha Lotti 2 éves lesz.
Szerintetek ez nem valami átverés???
Másnak is kellett ilyet aláírnia???? :shock: :?

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Nagyon jók a képek! Nemsokára fel is teszem mindet a webünkre!

Ildi:
én nem emlékszemilyen papírra... Kérdezd meg a HR-t, vagy aki küldte, hogy mi ez, és akkor is alá kell-e írni, ha előbb szeretnél visszamenni, és nem fizetés nélküli szabadságra szeretnél menni a TGYÁS után, hanem GYED-re (gondolom... ) :shock: :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nyugtonmalac - tudod, párom mikor meglátta, azt mondta, hogy lehet, hogy ki akar cseszni velem a mh., hogy ne kelljen utánam fizetnie. De ha GYED-en vagyok, az nem fizetés nélküli szabi, arra jár pl. az éves szabadság is... azért ha tényleg így van és át akarnak vágni, az nagyon rosszul esne!!!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Mi is csatlakoznánk az óránként szopni akaró és éjszaka nem alvó babák táborába.
Ma is reggel 4 óta eddig összesen max 1 órát aludt Áron. Elhatároztam, hogy legalább a 2 órákat betartjuk a szopinál, mert a védőnő azt mondta kb annyi idő alatt emészt a gyomra és ha előbb rászoptatom akkor meg attól fáj a pocakja, de ez nem mindig sikerül.

Peva
Mi is szörtyögünk, én is aggódtam már, hogy náthás.

Vérzés: én is hol vérzem, hol meg nem, azt hallottam, hogy ez hat hétig normális.

Tercsimama
Ha addigra nem betegszik meg valamelyik gyerekem, akkor mi is szívesen elmegyünk a talira.

Kata
Milyen kis drága Norbika, ahogy alszik! Hát nem irigysűrűn fent vagyunk, de nálunk max 15-20 perc a szopizás.

Andi
Édesek a gyerekek!!!!!


Nymalac
Nagyon jók a képek!!!!!

Ildi
Lottika is egy tündér! És már az ágyában alszik? ügyik vagytok!!!!

Kép

Kép
éva75
 
 


Ildi, nagyon aranyos Lottika, Zoli pedig rendes. Lottika nagyon sokat változott. :)
Ezt a papírt én sem értem.

Kép
szöszke
 
 


Ildi!!

Vigyázz, sztem is kérdezz rá a mh-ednél, nehogy később kiderüljön a turpisság... tgyás, gyed és gyes mellett sem kell járulékolnia, ez nem lehet az indok... :roll:
A fiz.nélküli szabi pedig azt jelentené, hogy ő fizeti a járulékot, effektív állományban tart, csak te nem kapsz fizut, nem? Az meg neki miért lenne jó?! Nem értem egészen...

Anyós téma, jöhet? :oops:
Tegnap itt járt.... és még ma is érzem..... :x
Szerintetek normális az, aki egy alvó babát kivesz az ágyából este, fürdetés, szopi után és magára fekteti a szuszogását hallgatni?! :shock: :x :roll:
Jövök ki Barbitól 21 óra körül, és magamban vigyorgok, milyen jó, hogy ilyen rendes kölkeim vannak, szépen szundikálnak este 9-kor :lol: :lol: és mit látok :shock: :shock: :shock: Anyós fekszik az ágyunkon hanyatt, hasán a fiam :shock: :shock: :shock: :shock:
Sírt?- kérdezem?
Nem, csak karatam hallgatni a szuszogását, úgy imádom!-feleli ő, és 1 percig sem zavartatja magát, hogy ad 1. az én ágyamon fekszik, ad 2. egy alvó babát nem piszkálok!!!! Egy ébren lévőt sem, de ez tudom, hogy lehetetlenség tőle :roll:
Szerintetek???? Én azt hittem menten kivágom a lakásból!!!!
Persze Szabi azonnal felébredt amikor visszatettem a kis helyére, és 11-ig nem is tudtam elaltatni újra!!!!
Miért kell velünk ezt csinálni??????

Andi
Kép
handrea75
 
 


Handrea75, ez valóban bosszantó.
De még ha egy idegen csinálná ezt, akinek nem volt még gyereke... :shock: Hm, nem is értem igazán. Persze, jó dolog szuszogást hallgatni, de valóban megéri???

Kép
szöszke
 
 


Ildi: amikor a villamos megállóban szoptattam, sötét volt, és nem volt más rajtunk kívül a megállóban... Egyébként mindig eltakarom magunkat valamivel... Pl. pelussal, de most annyira be voltunk öltözködve, hogy nem is látszott semmi :D
Csak a helyzet volt bizar kissé ;)

Vásárlás: szerintem szeretnek ezek a jányok vásárolni :D Bori is bealszik, ha hasonló programunk van...

Mi is a bethesdaba megyünk UH-ra :) január 6, azt hiszem :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi, én is kaptam ilyen papír (állami cégnél dolgozom). Felhívom a munkaügyes kollégámat és megkérdezem, mi ez, mert én sem értem.
Egyébként nekem az rémlik ezzel kapcsolatban, hogy GYED igénylésénél már jogi állományban vagyunk (168 nap lejárta után), tehát el tudom képzelni, hogy a fiz.nélküli szabi az így értelmezendő. De mondom, utána érdeklődöm.
Biztos nem kib@aszás velünk - úgy tudom, banknál dolgozol -szerinem ha valahol, akkor pont az ilyen munkahelyeken, mint a Tied is meg az enyém is, rendben vannak a papírüügyek.

Kép
anhel
 
 


LK: nem irigylem az éjszakáidat :(

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi: a munkahelyi papír aláírás ügyében meg kéne kérdezni a TB-t, vagy a MÁK-ot... Nem? Ők tuti nem akarnak becsapni :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Handi, az én hajam is kihullana hasonló esetben! És én meg is mondanám neki, hogy a figyelmetlensége (bunkósága) miatt milyen nagyon kiszúrt velünk.
Azt hiszem, nem is engedném be egy ideig a lakásomba... :roll: :shock:

Tényleg hogy gondolta, hogy az alvó gyereket, aki nem a sajátja, kiveszi az ágyból, önző érdekekből :?: :!:

Nem is tudom milyen indok lenne jó erre a magatartásra, hogy elfogadjam...

Jól felhúztam magam én is rajta, bocsi!
Sajnálom, hogy ez történt nálatok! (Máskor küld haza idejében aludni :) )

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Anhel - párom megkérdi a jogi osztályon (ő is bankos), biztos ami biztos, de ha te tudsz valamit, írd meg légyszi! Persze, nem hiszem, hogy átvágnak, de azért van egy mondás, amit gyakran alkalmazok: sosem lehet tudni :?

Andi - úrég, nagyon idegesítőőőőőő, ha ezt csinálná az én anyósom, én megőrülnék, de tényleg!!! Amúgy sem tolerálom még azt, hogy ilyen szinten érintkezzenek a gyerekkel, volt már, hogy megbüfiztették, de ált. fekszik Lotti és körbeülik és nézik, simítják finoman vagy pici puszik, de azt is csak a kezére max. Én egyelőre még nem szeretném a túl intenzív puszilgatást arcon, mert nem akarom, hogy elkapjon valamit. Persze puszilhatják, csak nem akarom, hogy mindenki állandóan taperolja... nem vagyok gonosz mami, de valahogy még korainak tartom, hogy nagyon gyakran kapkodja fel más rajtunk kívül (párom+én).
Talán túlzásba viszem? :shock:

Éva
- most először aludt végig az ágyában :lol: Eddig rajtam aludt, de most már muszáj volt betenni és szeretném is, ha ez így maradna, mert egyre nehezebb és én is egyre nehezebben bírom, hogy ha rajtam fekszik.
Sajnálom a nehéz éjszakát! 2 órán belül én se szoktam szoptatni, csak ha eltörik a mécses és biztos, hogy azért balhézik, mert éhes, ha nem, akkor cumi szájba :lol:

Nyugtonmalac - igen, a szükség nagy úr, lehet, hogy majd egyszer én is rákényszerülök, hogy ne itthon szoptassak, de pl. most szombaton anyuéknál voltunk és csak 2 órát, mert jött a szopiidő és nem akartam náluk. Valahogy az a kényelmes, ha itthon vagyunk. Még. Aztán ki tudja, hogy alakul, talán máskor már bevállalom, hogy szoptatok máshol is.
Igen, a vásárlást szereti, bár inkább az autósülésben szeret kocsikázni :lol: Ezért is szeretnék venni mindenképp egy pihiszéket vagy hintát, mert szerintem élvezné!

Jaaaaaaaaa, kaptunk beutalót a csípő UH-ra a Bethesdába. . . felhívom, mondom a nőnek, hogy kérek időpontot, erre azt mondja, hogy január 15 és hogy menjek az 1-es sz. gyermekklinikára, bár fizetős, de akkor is, mert ezt az UH-ot 6 hetesen kell megcsinálni. Mondom neki, voltunk már csípőszűrésen, azt kell 6 hetesen, erre azt mondta, hogy de ezt is... szerintem nem így van... most majd párom is felhívja őket, hátha adnak előbb időpontot.
Nyugtonmalac - neked nem mondták, hogy az késő, mármint a januári időpont??? Nem is értem :roll:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Úgy kell kérni UH-ra időpontot, hogy hasi, és koponya UH-ra kérsz időpontot :D

És nekem a csípőszűrésen adtak kiegészítő beutalót, hogy csípő UH-t is csináljanak, ha már ott járunk :D

Apa kérjen, hasi, és koponya UH-ra időpontot! ;) (doki nénim javaslata volt)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


sziasztok
nehezen, de vissza olvastam.
elöször is igy utólag szeretnék gratulálni Sensinek, Szöszkének és Ancsának, sok eröt és egészséget kivánok nekik és a babáknak.
sensi: kis fiam Sanyi is meg Alexander is egyben. Anyakönyvezve úgy van, mint Alexander de mi Sanyinak hivjuk. /mivel itt nincs Sándor, csak Alexander ami egy és ugyanaz/
keresztelö: párom júniusban szeretné, de szerintem az már elég késön van. majd ezt még eldöntjük.
védekezés: én maradok a tablettánál
pelenka: nekünk a Libero newborn nem jött be, kifolyik a pisi. a Pampers eddig bevált.
nusildi: köszi kérdésed, igen, szerencsére minden rendbe van.
gátseb: már csak 1 varrat van kivül, szépen gyógyulok, már egyáltalán nem fáj
szex: szivem szerint már most is belemennék, de nem merek kockáztatni, megvárjuk a 6 hetes kontrolt./vagy nem/, de most még tényleg korán lenne
vizsgálatok nálunk:
hasi, koponya ultrahang: megcsinálták még a kórházban 4 napossan
hallás vizsgálat: 10 napossan csinálták
csipö szürés és ultrahang: 2 hetessen, következö 3 hónapossan
Szerencsére minden eredményünk jó, egészségessek vagyunk.

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


sziasztok!

Marek! Megoldódott a tej-ügy? (visszaolvastam, de talán figyelmetlen voltam :oops: )

Ildi! Nekem azt mondta az uh-os amikor bejentkeztem, hogy 3-4 hónaposan kell hasi uh.ot csinálni.
A csípőszűrésre meg amikor kértem időpontot, akkor azt mondták 2 hónapos koráig (de az nem uh., csak vizsgálat, és onnan indokolt esetben küldenek csípő uh.ra).
GYED: szerintem a GYED-et az állam adja, és lehet, hogy addig a munkahelyeden fizetés nélküli szabin vagy. Nem?

megyek, nyöszörgés van...

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Sziasztok
Vettem egy hordozókendőt, de nemtom megkötni. Tud valaki segíteni??? :shock: :roll:

Képzeljétek a gyerekem megbosszulta, hogy felébresztettem enni, hogy tudjak tanítani. Először úgy lefosott, hogy dobhatom ki a pulcsimat, takaríthattam a padlót, szőnyeget, és még a zoknim is olyan lett. Aztán pedig szépen elaludt, gondolom mindjárt üvölt, hogy éhes... :roll:

marek
 
 


Marek: ne huzz ujjat Borival, mert alul maradsz :D

Nincs kendőm, sajni... Nem kaptál hozzá rajzot, hogy hogy kellene megkötni?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi,
Rákerestem, itt le is van írva, úgyhogy alá írhatjuk azt a papírt.

http://www.oep.hu/portal/page?_dad=port ... ema=PORTAL

Kép
anhel
 
 


Az aláírhatjuk az persze egy szó... :oops: a link meg ott van lent.

Kép
anhel
 
 


Nymalac, Dóri annyira nyünyő volt, hogy beugrott ez a hason párnára fektetős dolog és láss csodát: 1 percen belül elcsitult és édesen elaludt. Azóta is kóma, pedig már evett is du.
Egy bajom van csak a párnás hason fektetéssel: mikor benéztem hozzá másfél óra múlva, valami lehetetlen pózban összegömbölyödve feküdt, a nyaka tök ki volt tekeredve - neki biztos tetszett meg még a nyála is folyt a boldogságtól, de én nem hiszem, hogy jó neki ez a póz - pláne a csámpi nyakacskájának...
Szóval éjszakára még nem merném így letenni, de talán az esti elalváshoz bejön!

Valaki írta, asszem Ildi, hogy beriasztott az Angelcare. No, nekem szinte minden éjjel legalább 1x, ahajam hullott tőle. Aztán mondta egy barátnőm, hogy helyezzük át az érzékelő lapokat a matrac alatt egymás mellé, de ne hosszában, hanem keresztben. Amíg picik a babák, úgyis lehet őket fektetni. Az AngelCare-t magát pedig fel kell tekerni tökig, a legérzékenyebb fokozatig. Azóta egyszer sem volt téves riasztás.

Kép
anhel
 
 


Sziasztok!

Visszaolvastam,de kicsit sok volt az információ!azért igyekszek reagálni! :lol:

Nyugtonmalac,nagyon édesek a lányok!Annyira jó nézni ezeket a képeket!Látszik,h Lili mennyire szereti a kistesót! :D
Bori nagyon édes a szemére húzott sapival!Julcsi nem bírja,tiszta ideg,ha rácsúszik!:D
Köszi a frissítést!jó így egymás mellett az a két kép!:D

Ancsa, Liza nagyon szép baba!Kis formás!küldj még képeket!!!

Andi,a te gyerekeid is tündériek!Nagyon jó Barbi 2cumival a szájában!:D
Nálunk nappal semmi rendszer nincs!tök változó a napirend, van,h szinte egész nap ébren van Julcsi,de van,h majdnem átalussza a napot!Viszont este talán van vmi rend,mert ált. éjfél és 1között eszik aztán 3-4körül utána 5-6 óra fele!
Anyósodra meg egyszerűen nem találok szavakat!És az a baj,h a legközvetlenebb családtagokkal a leg nehezebb!őket nem tudod csak úgy elküldeni a francba! :evil:
Én már azon is felidegeltem magam,mikor múlt héten eljött anyósom az öccsével,akitől kaptam virágot!A gyerek aludt én meg letettem az asztalra a csokrot és kb 10 pec múlva anyósom megszólal,h nem kéne a virágot vízbe tenni!mondom oké,és kiszaladtam vázába tettem és mire visszajöttem már a kezében a gyerekkel mászkált!és vigyorogva kérdezi,h ugye nem baj?!?! :evil:

Ildi,annyira aranyos Lottika!És olyan jó,h már az ágyában alszik!És milyen édesen!...Ügyes vagy!remélem hamarosan nekem is sikerülni fog beleszoktatni Julcsikát!csak már el kéne kezdeni... :lol:
Szoptatni legjobban én is itthon szeretek,de ha a szükség úgy hozza,akkor etetem én szinte bárhol!Például ma a kocsi hátsó ülésén szoptattam a városban!(mondjuk sötétített az üveg)
Először nekem is fura volt mások elött,de anyáék és anyósom elött már megszoktam!Persze hozzáteszem,h anyósom,mikor első alkalommal jött hozzánk épp etettem és szó nélkül bevágódott mellém és kb fél méterről leste végig a szoptatást! :evil:

LKata,Norbika is tündéri kisbaba!és nagyon sajnálom ezt a tejes,tápszeres macerát! :( Kitartás!remélem hamarosan összejön a tejcsi!

Lányok,nekünk semmi féle beutalót nem adott a doki,söt még említést sem tettt róla,h menni kéne bármilyen vizsgálatra vagy uh-ra! :shock: amikor itt volt most pénteken,megnézegette a kicsit és mondta,h a köv vizsgálat dec.9 és akkor majd szurit is kap és ennyi!Szerintetek rákérdezzek???

A szombatunk egész tűrhető volt!Voltunk anyósoméknál ugye és jöttek oda felváltva a rokonok babanézőbe!egy idő után már kicsit fárasztó volt!szegény Julcsi is megérezte a dolgot,mert iszonyatosan nyűgös lett estére!Ugyhogy se szó se beszéd 2perc alatt összekaptam a gyereket és közöltem,h indulunk haza!
Anyósom tök normális volt(bár visszaúton megtudtam Rajmitól,h ő kiosztotta telefonon mielött mentünk :lol: )
az egyetlen,ami idegesített,h össze-vissza puszilgatta! :evil:

Hű,jó hosszúra sikerültem! :oops: :lol: :oops:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?