Új privát üzeneted érkezett!

Friss tapasztalatok, hátha valakit érdekel:

- napi 4 pelust adnak a babának (1x elfelejtették)
- anyáknak adnak betétet, de kérni kell a nővérpultnál
- este 8-kor kezdik a fürdetést, szobánként szólnak, nem volt nagy tumultus, de anyák cipelik a babákat, bár van kiskocsi is egy pár
- babának ruhát, fürdőlepedőt vigyetek, meg popsitörlőkendőt is
- babatakarót is célszerű vinni
- kaja borzalmas volt most, szinte mindenki hozott kaját evett
- teát adnak, bár kérni kell ha elfogy, de innivalót is vigyetek
- evőeszköz nincs! pohár sincs!

A nővérek közül többen is kelletlenek voltak. Állítólag sokan szültek most is, de én nem láttam. Nyugi volt a szülőszobán is, meg a szülészeten is. Ketten voltunk egy 5 ágyasban.

Ha van kérdés. szívesen válaszolok.

Üdv, Nyáriorgona

Nagyfiam 6 éves
Nagylányom 3 és fél éves
És a legkisebb is megszületett!
nyáriorgona
 
 


Nyáriorgona,
mikor voltál bent?
Én tapasztalataim néhány pontban eltérnek ... :)

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba! Gyönyörű kisfiad van, és rettenő gyors volt a szülés is. GRATULÁLOK NEKTEK!!!

Nyáriorgona! Mikor???? És hol van kép az apróságról????

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 

 
 

Köszi mindenkinek. :) :oops:

Csak nem???? :lol:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok!

Még egyben vagyunk. Holnap ellenőrzés, aztán kiderül mikor kell befeküdni. :shock:

Csuri veled mi a helyzet?

Kép
Kép
kri29
 
 


Ilba, hékás,
múlt hétvégén voltunk benn.
Ilba, mi babánk is elég gyorsan megszületett (három óra), de azért Veled nem tudnánk a versenyt felvenni! :lol:

Üdv, Nyáriorgona

Nagyfiam 6 éves
Nagylányom 3 és fél éves
És a legkisebb is megszületett!
nyáriorgona
 
 


Nyáriorgona, Ilba, gratulálok!!! Ilba, gyönyörű a pici fiad!!!!!!

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Kri!
Még én is egyben, és úgy tűnik keddig marad is minden így. Barbi szerint Te is előbb szülsz (még jó, hisz már Neked kellett volna...)!

Üdv:

Csuri
Kép
Kép
Kép
irusc
 
 


Sziasztok!

Gyors helyzetjelentés. Holnap este kell bemennünk, kedden már biztosan babázunk :D

Kép
Kép
kri29
 
 


Sziasztok!

Kri,
lehet elsőkből lesznek az utolsók :lol: :lol: :lol: , Csuri ma már babázni fog ... :wink: De a kórházban még összefuttok. :D
Nagy drukk keddre Nektek!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok!

Most olvastam a novemberi topikban:

Csuri írta:

"11:50-kor megszületett Katalin. 3830g és 56cm. Gyorsan történt minden, és fájt is nagyon, de most minden rendben és nagyon boldogok vagyunk."

Csuri gratulálok. Barbinak igaza lett veled kapcsolatban :lol:

Ilba!Köszi a drukkot :D
kri29
 
 


Azta! Nekem 10.21-kor még írt. :shock:
Lehet megdőlt a 47 percem? :D

Csuri!
Sok szeretettel gratulálunk Nektek! Jó egészséget és sok tejcsit kívánok!

No meg a szüléstörire is kiváncsi vagyok. :D

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Csuri! GRATULÁLOK NEKTEK!!!

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Sziasztok Lányok!

Látom már nagyon régóta működik ez a topik... Kérlek,ha valakinek van viszonylag friss tapsztalata Gasztonyi Zoltánról,az ossza meg velem. Én most járok hozzá,próbálja helyrehozni a peteérésem és ahogy a dolgok állnak,nála is szeretnék majd szülni,ha végre egyszer összejön a baba. Köszi előre is a véleményeket!

Nyuszi

KépKép
KépKép
nyuszi81
 
 


Sziasztok!

Még otthon vagyunk.Fájások már megvannak, reggel burokrepesztés.
Ha hazajöttünk majd még jelentkezem. :D
kri29
 
 


Kri,
+++++++++++
Bár lehet már Zsomborozol. :D :wink:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Kri, ez szuper :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a gratulációkat!
A dátum nem volt pontos, talán nem a szülőszobáról kellett volna írnom :) !Szóval 12.50-kor született meg Katus!

Most (délben :D ) értünk haza. Kicsit még káosz az életünk...
Jól vagyunk mindketten!

Kri!
Lehet, hogy ma láttuk egymást :? Jó babázást!!!

Még jövök később!

Üdv:

Csuri
Kép
Kép
Kép
irusc
 
 


Csuri!
Dejó! :)
Gyere a részletekkel, ha van időd!
És kérünk képet is! :)

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok!

Most csak néhány képet tudok mutatni, mert hamarosan itt van a védőnő és a gyerekorvos!

Jövök még... :)
Kép lányok
Kép miss röfi a szülőszobán

Üdv:

Csuri
Kép
Kép
Kép
irusc
 
 


Jaj, Csuri, olyan édesek a lányok!!!! Jó babázást, ha van pár perced, azért kukkants be, jó?

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Sziasztok!

Most talán lesz 15 percem....(megpróbálom leírni a vasárnap délelőttünket!)

Az egész "móka" reggeli közben kezdődött! 8 előtt 5 perccel éreztem az első méh-összehúzódást, de olyan enyhe volt, hogy inkább jóslónak éreztem.
Kb. 20 perc múlva jött a következő, de az is nagyon light-os volt.
Reggeli után kimentünk a kertbe, dumáltunk a szomszédokkal, és mondtam a férjemnek, hogy néha érzek vmit (Ő persze erre jól bepánikolt :) ), de ez még tuti nem AZ.
9.30 körül bejöttünk a lakásba, nekiláttam a napi teendőknek (mosógépbe, mosogatógépbe pakolás...). Közben jöttek-mentek a fájások, és csak néha volt egy-egy olyan, amitől elállt a szavam.
10 után volt kettő olyan, amitől már lemerevedtem, de még simán birtam.
10.30-kor úgy döntöttünk felhívjuk a szülésznőt. Ő azt mondta, hogy 1 óra múlva menjünk be a kórházba.
Én ekkor elmentem fürdeni, meg készülődni.
11 után, amikor jöttem le az emeletről, éreztem, hogy nagyon feszül a hasam. Ahogy leértem, elfolyt a magzatvíz (mondanom se kell, hogy útra kész állapotban voltam-felöltözve :? ).
Innentől kezdve felgyorsultak az események...
Annát felöltöztette a férjem, és hívtuk a papát.
Én innentől kezdve leginkább csak ültem, vagy vergődtem egy falnak támaszkodva.
11.50-kor indultunk el a kórházba.
12-kor beértünk, megvizsgált az ügyeletes szülésznő, aki csak annyit mondott, hogy már 8 cm a méhszájam, és lehetőleg már csak feküdjek.
Az orvosom és a szülésznő kb egyszerre, negyed 1-kor értek be.(A doki farmerben, pulcsiban nyomta végig a szülést :lol: ) Ekkora elértem a 10 cm-es álomértéket, így közölték, hogy sok tennivaló már nincs, ha érzem, nyomhatok.
Én még egy pár pillanatig könyörögtem, hogy állítsanak az ágy dőlésszögén, mert baromi kényelmetlen.(mintha számított volna a következő percekben :) )
Kb.20 percig tartott a kitolás.
Katuska gyorsan érkezett meg, de szerencsére nem tett nagy kárt bennem....
Tudtam, hogy a második szülés gyorsabb, esetleg fájdalmasabb, mint az első, de erre azért álmomban sem gondoltam volna, hogy ilyen hamar meglesz ez a baba.
Hamar rendbe jöttem, és Katuska is szépen gyarapszik.
Most pedig tanulunk 4 személyes családként működni, ami még nem nagyon megy, de már alakul...

Remélem nem voltam túl hosszú, és unalmas!

Üdv:

Csuri
Kép
Kép
Kép
irusc
 
 


sziasztok Lányok,

micsoda hírekre jövök!!!

CSURI: NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT NEKTEK ÉS SOK TEJCSIT!! KATUSNAK BOLDOG SZÉP ÉLETET!!
és szerintem nagyon kis szép baba!! ne miss röfizd!!
nekem a dokim lekövérezte Nándi babát a 33. héten , amikor 2382 gr volt, és tök megsértett vele! egész nap lelkibeteg voltam!!
gyönyörű a kislányotok!!!

ILBA: NEKTEK IS NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT ÉS SOK TEJCSIT!! KISFIATOKNAK BOLDOG SZÉP ÉLETET!!

mi jól vagyunk ! Nándi baba egyre többet rugdos, egyre aktívabb, én meg egyre fáradtabb vagyok és egyre jobban várom az érkezését!

segítsetek légyszi: tudom, h már beszéltünk homeos bogyókról. a gyógyszertárban azt mondták, h a cimicifuga racemosat és a caulophyllum thalictroidest csak az utolsó 1-2 nap kell szedni! melyik az a bogyó, amit már a 36. -tól kell?? és a málnalevél teát mikortól és hogyan kell szedni??
légyszi , aki tudja, írjon privit, mert lehet, h csak 1 hét múlva jövök és nehéz lesz visszaolvasnom!!
köszi szépen!!

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Csuri,
gyönyörűek a lányok!
Hány ágyasba kerültél végül? Nem úgy volt, hogy haza akarsz jönni előbb?
Szuper gyorsak voltatok, nagyon ügyes! :)

Czinkeb,
írok privit!

Mi jól vagyunk, bár pénteken a nagyfiam, tegnap meg én voltam szarul a hányós-hasmenős vírus miatt, de mára már oké minden.
4 napja nagyokat sétálunk, szerencsére tart még a "késői nyár". :shock:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba!

Köszi, a lányok nevében is!
6 ágyasban voltam, persze teltház volt (B. próbált 3 ágyast keríteni, de nem volt... :( )
Szóval ez a 48 órás eltávozás is némi magyarázkodást igényelt. A gyerekorvosnak pl. én javasoltam, hogy próbaszoptatok, hogy kiderüljön jó szopó készsége van Katusnak. Mert az esti fürdetésnél mért súlyához képest reggel sokkal kevesebb volt (ehhez azonban kellett egy hajnali brutál befosás, de erre nem gondoltak :shock: ).
Szóval így maradtunk, de legalább nem 72 órát!

Jó, hogy túl vagytok a víruson. Ma már mi is kimerészkedtünk a kertbe kb. 15 percre. Olyan jó volt!!!!

üdv:

Csuri
Kép
Kép
Kép
irusc
 
 


Csuri,
S. doktornő volt? Mert akkor Katus tényleg nagyon jól szopizhat, ha ő kiengedett előbb. :)
De jó, hogy van kertetek, a mi álmunk is egy kertes házikó. :roll:

Berci már 3,1kg, kórház óta 20 dekát hízott :) viszont az 56centi kicsit sok volt neki, tegnap a védőnőnél 49 volt már csak. :D

Anna hogy fogadta a tesót?

Kri???? Ma már haza is mehettetek, nem?

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba!
Privit küldtem...

Kri!
Tényleg, Ti már otthon vagytok!!!! De, jó!

Üdv:

Csuri
Kép
Kép
Kép
irusc
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a drukkokat. Kedden 13:29-kor született meg Zsombor 3450 g és 55 cm-rel. :P

Tegnap jöttünk haza. Még mindannyian kicsit el vagyunk varázsolva. Jó sokat szopizik, nagyétkű gyerkőc.

Csuri melyik szobában voltál?

Később még jelentkezem.
kri29
 
 


Kri,
sok szeretettel gratulálok Zsomborhoz!
Várunk a részletekkel és képekkel!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


És boldog névnapot Zsombornak! :)

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Kri!

Szívből gratulálok Zsomborhoz!!!
Úgy tűnik ezek a babák most mind "éhenkolbásznak" születnek.... :D

Én a 103-as szobában voltam.... Tuti nem találkoztunk, mert mi még 12 előtt eljöttünk, és akkor Ti még javában a szülőszobán kellett, hogy legyetek.

Üdv:

Csuri
Kép
Kép
Kép
irusc
 
 


Sziasztok!

Szeretnék hozzátok csatlakozni, ha lehet.
A 29. hétben járok, első gyermekünket várjuk a férjemmel, Zsombor lesz a neve.

Kri! Én is szívből gratulálok Zsomborhoz!

Szül vagy szült valamelyikőtök Dr. Koiss Róbertnél? Nekem ő a dokim.

Arról tudtok valamit, hogy a ctg-zés hogy működik abban az esetben, ha nincs választott szülésznőm? Olyankor kitől kell időpontot kérni? Az első alkalommal történhet ez úgy, hogy csak bemegyek, s lesz ott valaki, aki megcsinálja?

Üdv.
miszkó

Kép
miszkó
 
 


Sziasztok! Én is új vagyok. Szeretnék infót kérni,ha lehet. Gajdos Edit Dr nő érdekelne. Telefon szám,magánrendelés címe,mit,hogy,mennyiért csinál. Köszönöm az infókat. Az új kicsi lúrkóknak+anyukáknak hosszú,boldog éveket kívánok! :wink:
Vendég
 


miszkó!

Nekem az első gyerekemnél nem volt választott szülésznőm, és mindig a dokim mondta meg, hogy mikorra menjek ctg-re.
Pl. a betöltött 36. héten egy olyan napon fog téged ctg-re küldeni, amikor Ő is bent van, mert az ott kapott papírt alá kell írnia. Amikor menned kell, csak leülsz a ctg-s szoba előtt, és érkezési sorrendben hívják a kismamákat.

Üdv:

Csuri
Kép
Kép
Kép
irusc
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a gratulációkat.

Most van egy kis szusszanásnyi időm, épp alszik a csöpp.
Hétfőn este kellett mennem az Istvánba vizsgálatra, mert úgy tünt hogy méhnyak tágítás fog kelleni. Be is mentünt, de már nem volt rá szükség, így haza is mehettünk hogy másnap reggel 7-re majd mennyünk vissza és akkor burok repesztés.
Hazaértünk, még tettem vettem. lefeküdtünk aludni és este 10 - 11 körül elkezdtek jönni a fájások, de még rendszertelenül. Gondoltam újabb jóslók így nem tulajdonítottam neki nagy figyelmet. Hajnalra azonban jöttek 10, majd 5 percenként. Még mindig úgy gondoltam ez úgy is csak jósló reggel 7-re úgy is bemegyünk.
Azonban 3 óra tájékán már erőteljesebben kezdtem a fájásokat érezni és 5 percenként jelentkeztek is. Vettem egy fürdőt hátha enyhíti, hát nem jött be. Maradtak a fájások és egyre erőteljesebb lett. 5-kor szóltam a férjemnek, hogy most már mennyünk be a kórházba. Beértünk 6-ra, burokrepesztés. Délután 13:29-kor pedig ki is bújt a drága. Eléggé hosszadalmas volt a kitolási szakasz, de csak meg lett. A szülésznőnk, és a doki mindent megtett, hogy hamar kint legyen. :D
Képekkel még jövök.

Üdv:
Kri

Kép
Kép
kri29
 
 


Kri!

Örülök, hogy jelentkeztél (nálunk is most az álommanó tüsténkedik.. :) )!
Ahogy írtad, szerintem nemcsak a kitolási, hanem a tágulási szakasz is hoszzú volt :? Jól bírtad, ügyesek vagytok!!

Üdv:

Csuri
Kép
Kép
Kép
irusc
 
 


Sziasztok!

Miszkó,
Most a mellettem lévő ágyon fekvő lány Koiss betege volt, minden nap meglátogatta és nekem baromi szimpi volt! Ennyit tudok róla. :oops: :D

Bocipók,
Már babát vársz?

Kri,
Nagyon ügyesek voltatok, csak kibújt Zsombor magától. :)
Képeket várjuk!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


[quote="ilba"]
írta:
ilbaBocipók,
Már babát vársz?


Bocipók, mekkora a "nagyobbik" gyerkőc? Csak hogy "MÁR" babát vársz? :lol:

Kri, gratula Nektek, nagyon ügyesek voltatok mindketten. És igen, tessék képeket is felrakni!!!

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Sziasztok! A nagyobbik lányom 3 éves,óvodás. Most nem tudom még biztosra,hogy babát várok,de ha tudok valamit jelentkezem. Addig is köszi mindent. Sziasztok! :lol:
Vendég
 


sziasztok,

KRI: SOK BOLDOGSÁGOT ZSOMBORHOZ!! SOK TEJCSIT ÉS ZSOMBORNAK SZÉP BOLDOG ÉLETET!!

KÖSZÖNÖM A HOMEOS TANÁCSOKAT!!

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Ilba és Csuri!

Nagyon köszi a válaszokat!
Két hét múlva megyek majd dokihoz, kíváncsi leszek akkor mekkora lesz.
Holnap után megyek szemészetre, az egyik szemem elég rossz, kíváncsi vagyok mit fog mondani, szülhetek-e term. úton vagy császár lesz.
Úgy vagyok vele, hogyha nagyon komoly érvekkel alátámasztva javasolja a császárt, akkor persze legyen, mert inkább szeretném LÁTNI felnőni a fiam, minthogy kockáztassak.

Majd jövök a válasszal.
Addig is mindenki vigyázzon magára és a babára, s akiknek már megszületett a picur sok tejcsit!

Miszkó
29+5
miszkó
 
 


Sziasztok Lányok! Ígéretemhez híven jelentkezem. Szóval tegnap csináltam tesztet és pozitív lett. :lol: Kerestem Gajdos Edit Drnőt,de nem tudott már bevállalni. Most nagyon szépen kérlek Titeket,hogy segítsetek nekem. Radnai Katalinnál szült valaki? Bármi más megoldás is érdekelne csak Nő legyen,emberséges,tapasztalt stb. Segítsetek nekem a kis vuknak! :wink: , :lol:
Vendég
 


Bocipók,
gratulálok! :D
Én ezért kérdeztem, hogy babás vagy-e már, mert tudtam, hogy G.doktornő nem vállal új kismamikat.
Radnai doktornőnél szült egy barátnőm, teljesen elégedett volt vele, de szerintem Csuri majd jön részletesebben, ő is nála szült. :wink:

Csodás babavárást Neked!

Csuri, Kri,
jól vagytok?

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Köszi Ilba! Aranyos vagy! :D . Akkor számíthatok élménybeszámolókra? :D :wink:
Vendég
 


bocipók!
Gratulálok!
Ha gondolod, leírom a tapasztalataimat a doktornőről (de már csak holnap :) )!!

Ilba!
Köszönöm egyre jobban vagyunk! Olyan rendes gyerek ez a Katalintesó, hogy néha "meg is feledkezünk róla" :lol: . Eszik, alszik!!!
Én pedig a jövő hónapban már akár indulhatnék is a miss Boka területi válogatóján... pl. a lábujj-gyűrűmet újra fel tudtam venni!
Viszont még össze-vissza vérzek, ami néha aggaszt!!

Üdv:

Csuri
Kép
Kép
Kép
irusc
 
 


Csuri,
Miss Boka :lol: :lol: :lol:
Úgy látszik ezek a Tesók tudják, hogy milyennek kell lennie egy második gyereknek ... :D Enyém gyerek is egy kisangyal. Eszik, böfizik, pukizik és kakil. :lol: Kórház óta pont fél kilót hízott már. 8)
Írok privit!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Szia Csuri! Várom a tapasztalaidat mindennel kapcsolatban. Amikor a lányom született 2005-ben volt egy-két nehéz napunk. A csecsemősök egy kicsit megnehezítették az életünket. :evil: A Dokinő nem szokott uh-t csinálni? Megkérdezhetem,hogy Te mennyit adtál neki szülésnél? :oops: Milyen sűrűn kellett menni vizsgálatokra? Ki volt a szülésznőd? Még lehet,hogy kérdezek. :oops: :wink: Üdv: Bocipók
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm a gratulációkat :).
Képek Zsombiról a www.sima.atw.hu oldalon nézhetők. Sajnos ide nem sikerült feltennem :cry:

Ilba!Egyre jobban vagyunk. A kicsi eszik, alszik. Nagyon jó baba :D

Kép
Kép
kri29
 
 


Bocipók,
2005 mikor szültél?

Kri,
Zsombor egy tündér. Az utolsó kép a kedvencem. :)

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Kri!

Nagyon jól néz ki Zsombor! (egy csomó potenciális udvarló-jelölt közül fogunk majd válogatni :D )

Üdv:

Csuri
Kép
Kép
Kép
irusc
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?