Új privát üzeneted érkezett!

Ja, vicc:
Óvatos férj odaszól éppen vezető feleségének:
- Nézd csak! Az ott nem egy macska az autó előtt?...Akarom mondani, alatt...vagyis mögött?KépKépKép

na pá
Momo


Momo
momo
 
 


Ugyan már Kép Ajánlgassak helyette sportfűrészelést a telken ? Tuti jópár kiló minusz Kép Minimum 2 köbméter fa van eltakarítanivaló Kép Fiatalokat szélnek eresztjük a kertben, kicsinek kiteszünk egy utiágyat leszúnyoghálózva - mi meg kényszersportolunk Kép

Egyébként meg : egyél salátát, sajtot, ideig-óráig az is segít... és annyira nem hizlal egyik sem, feltéve, hogy nem kilószámra tünteted el, és nem majonézzel csapod nyakon Kép

Pussz :

Klár Kép
clarissa
 
 


Feledékeny Klár - Cavintont nekem Kép

Zsuzsófi, gyönyörű a kicsid, nekem az első, az alvós képe tetszik nagyon Kép

Gratulálok Kép

Klár
clarissa
 
 

 
 

Motoros fűrésszel is nevezhetek?KépKépKép

Fujjj,lusta MomoKép


Momo
momo
 
 


Nevezhetsz, de akkor a Kamaraerdőbe viszlek sportgyakorlatra inkább Kép

Azért 1 dolog lebegjen a szemed előtt : a motoros fűrészt sem leányálom órákon keresztül tartani KépKépKép

Na ezért nem kívánom mostani állapotodban a dolgot Kép
clarissa
 
 


Klár, kösziKépKépKépKép

Amúgy nem igy szokott aludni, mert hasonalvó, "csak" kidőlt a lelkemKépKépKép

Zsófi

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Momo, mennyi idő van a gyerekeid között???

Mert mi áprilisban szeretnénk elkezdeni a babprojektet, de egy kicsit félek, hogy korai. (de nem tudunk várniKépKépKép)

Zsófi

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


babprojekt=babaprojektKépKépKép

Zsófi

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


A babanet albumában bencebaba néven van.

Zsófi

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Jó 'stét!

Klár,
Bizonyos X-Tensions márkájú, dzsesszes metálszürke az egér. És nagggyon kényelmesKép Szerintem az előző abba pusztult bele, hogy Kevin a zsinórnál fogva rendszeresen lerángatta.Kép

Manó,
Látod, így legalább van egy klassz (és nem is kivitelezhetetlen) célod. Hajrá!!Kép

Tina
A Madrinában vettük, Tako márkájú, 25 kg-ig (állítólag). 11 ezer pénz volt, és Kevin eléggé szereti, bár elég szeszélyes mostanában a szentem. Kép

Évi
Köszi, tudod, mindig az kéne, ami nincs...Kép nekem most egy kis nyugi, mert ülni nem tudó babám folyton ölben lenne, plussz cipeltetné a seggét egyik érdekes tereptárgytól a másikig.
Nekünk is van olyan katicabogarunk, mint PetránakKép
Este ügyben egyetértek, én is kidőlök. Tegnap a fodrászom mesélte, hogy szopi után 1 év alatt úgy adott le 16 kilót, hogy semmi diéta, de a gyerek fektetése után képes volt este 8tól 10ig edzeni, heti 3-4x. A legvadabb erobik és spiningórákra járt, kaja nélkül viszont nem bírja, és így is lement neki. Hát, én is kipurcannék ettől, az tutkó.

Toffi,
Bakker, ez olcsóbb, mint amikor én voltam, na jó, annak már tizen-sok éve...Ez az első dolog, ami olcsóbb lett a hosszú évek alatt.Kép

Holnap reggel irány a sportolda, meglepem a fittnesedző barinőmet, bemegyek az órájáraKép Már ha Kevin hagyja. Bár ma is vendégségben voltunk, és amíg el nem fáradt, tök jól eljáccott az idegen játékokkal.

Bocsi, de mint fentebb írtam Évinek: este már kidőlök. Most is.
na, pusza
ElliKép
ellimami
 
 


Ja, bocs,
Momo
a legkisebb bosziivadékról (vagy inkább Harry PotterKép?) már tudtam, mielőtt elmentünk. Kép
És tudod, nagyon irigykedemKép
tsók
E
ellimami
 
 


Elli,
állványos hinta? Vagy az ajtófélfára kell tenni?

Tina
tkriszta
 
 


Na hali csajok Kép

Mivel kisasszonyt ma annyiszor raktam mellre, hogy számát sem tudom, most épp jóízűen durmol szerintem tele pocival. Reményeim szerint kitart a szülőszoba végéig, mikor is Kopasz majd megfüröszti kiscsajt, én adni neki mégeccer cici, és utána szundi reggelig (az optimista Kép).

Ellike, azt épp nem ismerem, de tuti nem rossz Kép
Én általában szeretem a madzag nélküli ciniket, már 3 éve nyűvöm egyik díszpéldányát. Bevallom, igen bejön, hogy se madzag, se golyó benne/rajta... max. néha elemet kell benne cserélni, de az sem katasztrófa, van hozzá 2 garnitúra tölthető aksi...
Szóval - szerintem imádni fogod. (ÉS KEVIN IS KépKépKép)

Egyébként amit Évinek írtál, az a 16 kiló minusz, na az hiányzik nekem is Kép Lassan ugyanis a szobamérleget hídmérlegre kellene cserélnem. Bár - egyetlen szerencsém, hogy azért a bűvös százast még nem érem el, de valahogy nem is szeretném. Elég volt az életemben egyszer. Csak akkor még másfelen voltam Kép

A hintátok nekem is naonn tecc... bár lassan kétlem, hogy ez a sajtkukac 2 percnél tovább hajlandó lenne benne ülve maradni. Járgányáról meg még sajna lebillen Kép

c.
clarissa
 
 


Hello csajszik!
Bocsi, egyszeruen nemtom ravenni magam az olvasasra mostanaba'... talaltam a szopis topikba egy beirast, gondoltam hatha kozuletek is tud valaki segiteni, csak nem olvassa a szopisokat (bemasolom)

"Sziasztok szoptató anyukák!

Remélem tud valaki segíteni, mert Törökbálinton egy anyuka koraszülött kisbabájának nagyon nagy szüksége lenne lefejt anyatejre. Novemberben született 800grammal, most talán kiengedik jövő héten. A tápszert nem hajlandó megenni, viszont csak akkor akarják kiadni, ha van lefejt tej biztosítva neki otthon. Az édesanyjának elapadt a teje, mert most temetik a kisbaba ikertestvérét, aki 3 hónap küzdelem után adta fel az életét. Éppen ezért jelenleg fizetni sem tudnak a tejért.

Kérem, hogy aki csak tud, mozgasson meg minden követ lefejt anyatej ügyben, mert nagyon fontos volna, hogy ez a kisbaba egészségesen nőhessen fel! Engem hívjatok vagy nekem írjatok.

Köszönöm előre is,
Szini Emese
Eszter-lánc Anyatej Misszió
sziniemese@vnet.hu
tel: 0630/3436460 "

Na most ennyi. Ja, kijott vegre rendesen a 11ik fog!!! Kép
Tsok
Norka
norkini
 
 


Zsuzsófi,
Nagyra nőtt már a kis BencédKép

Manó,
Köszi az okosítást. Alvás előtt ezt kapott a drágám (Beba2, most akciós a Rossmannban). Persze tőlem nem fogadta elKép Így most apja fektette. Kisebb bőgés után azért elaludt. Nagyon rossz volt hallgatni és tudni miért... Kíváncsi leszek az éjszakára.

Momo,
A pocakosság velejáróiKép

Klár,
Nehogy már ezen fennakadj! Az én lányom a 9-10 hó között nem hízott egy dekát sem, mégsem ugrom a kútba. Fel a fejjel!

Maci_2
maci_2
 
 


Elli!
Bocsi, de órán voltam amikor hívtál és mire vége lett már nem akartalak zargatni. De küldtem mailt! Milyen a hangpostám?Kép

Évi!
Oké, akkor ezt a dolgot megbeszéltük!Kép
Kidőlt PetraKép

MAci!
Nem volt láz, vagy legalábbis nem éreztem. Az egész teste (hasa, háta, nyaka, orra...) tiszta piros, kicsit puklis is. Ez lehet a 3 napos rém?
Sinlac: Nem tápszer, én nappalra adom kiegészítésként. Dokinéni írja fel, nincs benne állati eredetű fehérje. Dani nagyon szereti. Csak azért írtam ötletként, mert egy kicsit más íze van, mint a tápszernek, ha az nem jönne be annyira Roninak.
Suli: Weblap készítő, bár az igazi problémámra nem kaptam megoldást.
Szerencsére nem esett, de nem is volt időnk kacsát etetni menni a suli miatt.

Tina!
A Feneketlen-tóhoz járunk kacsát etetni, mert itt maradtak szegénykéim a hülye idő miatt és nem nagyon van mit enniük. Dani élvezi, mert nagy madár rajongóKép

Toffi!
KösziKép

Andi!
Köszi az infót!Kép

Ikertesómami!
Köszönöm neked is az infót gyógyszer ügyben!
Íny ecseteléssel az a gond, hogy nem engedi, hogy a szájába nyúljak. Úgy vettem észre a fogat, hogy evés közben jó nagyra nyitja a száját. Megpróbáltam kitapogatni (már ki is bújt) és fél óra bőgés lett a vége.
Sírás miatt ne keseredj el, mindenkinek lehet rossz napja, hát még ilyen kicsiknek, akik nem is tudják megmondani, hogy mi a probléma. Súlyra meg annyit, hogy Dani 1 hónap alatt 100 grammot fogyott úgy, hogy egy ültő helyében képes megenni 3 üvegnyi turmixolt húslevest és napi 6-szor eszik.
Tehát don't worryKép

Zsuzsófi!
KépekKép Mennyivel idősebb a hugod a kisfiadnál? Együtt laktok? Tök jó, hogy van játszópajtiKép Gondolom sokat tudtok segíteni így anyukáddal egymásnak.

Beu!
Igen, kiütés még mindig van, sőt egyre rondább. Egész teste piros már, de nem tudom, hogy amiatt vagy a fog miatt ilyen nyűgös. Időközben ugyanis már kibújt a rece isKép
Sinlacot én olyan hígra csinálom, hogy a cumisüvegen még átférjen. Ez a poharas dolog nem jön be nekünk. Én általában akkor adom neki, ha úton vagyunk és éhes és nincs lehetőségem Danit megetetni. (Pl: vezetés közben kezd el hisztizni)

Momo!
ViccKép
ÉmelygésKép De nemes a célKép

NA megyek hunyni,mert a fiúk már rég durmolnak!

Réka és recés ínyű Dani
muki
 
 


Sziasztok!

Ma nagyon tetszett a szülőszoba, a dokik is szimpik voltak Kép és a bőgés most sem maradt el Kép én is akarok még 1 babáááát Kép

Zsuzsófi
Bence nagyon drága a képeken Kép

Momo
ananászlé Kép én anno a meggylére voltam rákattanva
az Elevitről meg annyit, hogy hánytam tőle, mint állat Kép állítólag a gyömbértea is jó hányás ellen (csak halkan jegyzem meg, nekem az se jött be)

Klár
ne aggódj az alig hízás miatt, a kiscsaj most az ügyesedésre fordítja az energiáit Kép
(mondom én, aki itt parázott hétfőn kicsi Dani miatt Kép)

Maci
látom elkezdted az elválasztást. Azért néha még szoptatsz vagy mától akkor tápszer? Remélem éjszaka is sikerül majd visszaaltatni a Bebával, de lehet, hogy megint a férjedtől fogja csak elfogadni.

A mosógépszerelő a beígért dél és 6 között helyett este 7-kor érkezett, és miatta nem voltunk sétálni, mert rá vártunk Kép
A férjem meg apósom most fejezték be az új mosogatógép bekötését, fél 6-kor kezdték...


Andi
psandi
 
 


Réka
gratu a pici recéhez Kép látod mégse kell az a protkó
a kiütéseket viszont megmutatnám a dokinak...

Andi
psandi
 
 


Sziasztok!

Kezdek hinni a homeobogyókbanKép (mondám a dokinéninek is, hogy nem nagyon hiszek benne, kedvesen aszonta, hogy nem bajKép). Szóval Julka az este 38.5-el feküdt le, persze Germiciddel, fél éjszaka még lázas volt, reggelre mintha elfújtak volna mindent. Még hőemelkedés sem, orrcsorgás sem, köhögés semKép Andris köhög még, de nem fuldoklik és hányik bele. Viszont anyukám is beteg lett, nyitom a kórházatKép

ZsuzsiKép kösz a figyelmeztetéstKép Balzsam még homeobogyó előtt volt. Fogkrémünk is van homeos. Emlékszem a tilos napraKép

ZsuzsóKéphomeós gyerekdokinéni nagyon ajánlotta a Dana Ullmann Hogyan gyógyítsuk homeopátiával gyerekünket c. könyvet, nézz abban esetleg utána a náthának, mert sok mindentől függ az alkalmazott bogyesz.

MaciKép sajnálomKép De ha már muszáj elválasztanod, az erősítsen lelkileg, hogy Roninak nagyobb szüksége van egy egészséges anyukára, mint a további szopira. Próbáld minél jobban elrejteni a melledet, ne jusson eszébe a cici. Ha nagyon kínlódnál az elválasztással, van valami szuri is, amivel segítenek elapasztani, nem tudom, kiknél járható ez az út.

PIldiKép értettemKép Sőt, minő véletlen, Andris pont most kérdezte, hogy mi a szupervezetés(Kép), és kiselőadást tartottam nekiKép De a disszipáció szót kerültemKép Nagyelőadásra hozzád küldömKép

BeuKép PP Pliko nagyon jó kis kocsi. Könnyű, de jól rugózik, könnyű összecsukni, befér a csomagtartóba, szinte vízszintesig dönthető, szóval nagyon jó. Nekünk is volt, és most örököltünk megintKép

KlárKép szinte minden babánál bejön a doki félsz. Julkát 9 hónaposan kapta el, ahogy lefektettem, hogy megvizsgálják. Majd elmúlikKép ténylegKép És ezentúl ne várj lineáris gyarapodást, össze-vissza fog nőni a súlya is, a hossza is.

NorkaKép minket nem olvasol, de a szopitopikot igen?????Kép

Jaj, felébredt, majd holnap folyt köv.

Urszila
urszila
 
 


Sziasztok,

én is kikönnyeztem magamKép. Nagyon szép szülések voltakKép.

Maci_2,
drukkolok, hogy jól teljen az éjszaka! De nézd a dolgok jó oldalát, mostantól Apa nyerte meg az éjszakai műszakotKép.

Andi,
mosgépszerelőKép. Mi is jártunk már így, azóta minden szakinak a lelkére kötöm, hogy tartsa be az ígért időpontot (főleg, ha 6 órás intervallumot ad megKép), mert beláthatalan következményei lesznekKép.

Norka,
dzsízisz, mennyi foga van már Jázinak!Kép Szülinapra meglesz a 12 db?Kép

Klár,
tartotta magát a csaj a terveidhez?Kép Stagnálás miatt ne izgulj, teljesen normális ebben a korban. (figyelitek? ezt én mondtam, atyaégKép)

Elli,
sportoldáért irigy vagyok, nagyonnagyon! Annyira hiányzik valami mozgás, de max. éjjel lenne rá időm, ám annyira nem vagyok fanatikusKép.

Réka,
kacsaetető kölök édes lehet!Kép Mi a Városligeti bandát szoktuk táplálni, de mióta ilyen remek az időjárás, nem nagyon tudunk menniKép.

Mindjárt leborulok a székről, úgyhogy elvonulokKép.

puszka mindenkinek

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok

csak egy gyors bekukk, holnap rakok fel par kepet is, eg a kezem alatt a munka es a sutoben a csirke Kép
Kivetelesen bekukkantottam a Szuloszobaba, Andus is ennel a doktorneninel szuletett, ugyanigy (abszolut teraranytalansag)...Mi nagyon szerettuk a doktornenit. Na nem nosztalgiazom.

Zsofi (Csucsuka)
nem tudom valamiert nem megy az estmail, be se tudok lepni Kép biztos ezert jott vissza a level

Maci
Dokik Kép De ne legyen mar lelkiismeret furdalasod jooo? Baratomek babaja 6 honapos kora ota tapszeres, szepen atszokott, az a fontos hogy te jol legyel. Roninak is, meg a tesoprojektnek is Kép ((Volt)osztalytarsnom aki 10 eves kora ota cukorbeteg is babat var es semmi baj nincs)

Miszike
Uj lakas, hurraKép

Most irt a baratnom, hogy sikerult neki az EU-s palyazat elso forduloja, ugy orulok.

Pildi

Akkor majd veled konzultalok a muszaki forditasokkal kapcsolatban Kép

Zsuzsofi
nagyon helyes kissrac lett Bence

Na sziasztok
var a galya

Zs & A (mar tud puszit is adni Kép)
zsurlo76
 
 


Sziasztok!
a szülőszoba ma tényleg nagyon tuti volt. Én is bőgtem.

LányokKép
Ma viszont már nem hagyott békén ez a gondolat. Tudom, hogy sokan már nem ebben a cipőben jártok, de nektek is sokat bukott a picitek? Én már nem merem a hátára tenni Esztert, mert egyszer minimum hány. Már minden trükköt bevetettem. Magasabbra tettem az ágy fejrészét. Csak hason alszik. Büfiztetés szopi közben is többször. Alig mozgatás, nehogy bukjon. Babamasszázs elfelejtve, pedig néha jól jönne a pocakfájásra. Van még néhány trükkötök vagy csak várjak hátha kinövi. Doktornő megnyugtatott, mert azt mondta, ha igazán elkezd majd mozogni még több lesz. Na szép.

Off: Manócska kérdezteti, hogy jár-e valaki közületek másoddiplomás képzésre kismamaként. Esetleg a szegedi egyetemre? Tudjátok-e mennyi időbe telik elintézni azt az igazolást, hogy gyesen van a kismama és mi a menete?

Réka
Gratula a fogacskához. Én vmi ínyecsetelésről hallottam.

Urszila
Manócska benne van gőzerővel a házfelújításban, ha készen lesz szívesen meglátogat majdKép

Pusza
Bogár+Eszter
Névtelen
 


Bogár
én most fogom elkezdeni a másoddiplomás képzést, igaz nem Szegeden. De felhívtam a sulit és megkérdeztem mi kell: csupán egy igazolás a TB-től vagy mh-től (ha a mh. TB kifizető helyként működik), hogy GYES-en van + gyerek szül. akvi kivonatának a másolata. Egy másik suliban is érdeklődtem, ott még ki kell tölteni egy formanyomtatványt is.

Dani elég sokat bukott, illetve voltak időszakok, amikor még kaja után 2 órával is simán kijött egy-egy adag, most kb. 1,5 hóanpja, hogy nem bukik, vagy csak nagyon ritkán, mondjuk ha az apja kaja után fejjel lefelé lógatja KépKép

Andi
psandi
 
 


Hali Csajok!

Tina, nekem nem jelzett, hogy nem tudta elküldeni neked... A profilodban lévő címre ment. Dobj meg egy méllel, talán úgy lenne a legegyszerűbb!

Zulu, akkor küldtem, amikor az üzit küldtem... Most küldtem még egy körmélt Dé levelével, remélem megkapod!

Zsurlo, a mai sem ment elKép

Na menek
Pusssz
Zsófi
csucsuka
 
 


Na pussz csajok Kép

Összekaptam ám magam délután óta, köszönhető ez nagyrészt nektek, és nem aggódom - végülis azért van egy 9550 gr-os és a védőnéni szerint 73 (szerintem 75) centis irtóvirgonc kiscsajom. Csak ez a mai napi nyügi vágott inkább a földhöz, de már ebből is felkeltem Kép A 73 és 75 közötti értékből azért tartom reálisabbnak a 75-öt, mert félig felülni akarva összehúzott hasizmokkal méretett az a 73 Kép

Norki,
amit bemásoltál : elvileg az ennyire kis súllyal született babáknak automatice jár(na) receptre ingyen anyatej. Úgy emléxem, 8 hónapos korukig. Voltaképpen velem már az is a baj, hogy Ancsa azért már 10-ik hónapos, és az én tejem (ami lassan lehet, hogy apadozni készül) nagyon "öreg" lenne neki. Az ennyire koraszülött csöppségeknek eléggé "korközeli" tejet kellene kapniuk.

Pont ma jutott egyébként eszembe, hogy rákérdezzek : irkáltatok itt valami tejszaporító homeocsodabogyóról... tud esetleg valaki informálni róla ? Kép

Macikettőm, pont ma akartam írni, hogy most este láttam a BEBA akciót a Rossmannban - de ezexerint info elkésett...
Egyébként kútba nem ugranék... bele se férnék már a legfelső kútgyűrűbe sem Kép

Réka,
Én is pont ma küszködöm az újabb fogunkkal... figyi, ha akárhogy be tudod tuszkolni a Dentinoxot Dani szájába, már jól jártál vele. Ez lehet akár egy mokkáskanál is lefele fordítva, benne a gél ! Kép Ancsa ha meglátja a tubust, már nyitja a száját, aztán egy szép mozdulattal leszopogatja az ujjamról a matériát - de hát azért egy része tuti célt is ér.. Kép

Andi, urszi, zulu Kép Olyan édesek vagytok Kép

Ma viszont volt 3 édes sztorink. Illetve egy ma, egy tegnap, egy meg pár napja egész pontosan Kép
Kiscsajom tegnap megtanult tapsolni. Olyan édesen csinálja, egyelőre hol összejön neki, hol nem, de nagyon örül magának. Ilyenkor megzabálnám azt a két édes kis kezét.KépKép
Aztán a héten alapjárata is lett - egész nap berreg, mint valami földmunkagép. Észbontó.Kép

A harmadik : ülök a tanácsadóban, Ancsa az ölemben, erre az egyik anyuka megszólít, hogy "mondd, te nem a Klár vagy véletlenül ?" Hát gondolom, rég vághattam ilyen meglepett arcot.. Miszike volt az Kép Úgy sajnálom, hogy ezután a véletlen után ilyen hamar elköltöznek Kép

Szülőszoba megint jó volt... Ancsa mindig nézi velem, és közben ezerszer megmássza anyáját.. és mindig kommentálok neki. Szerintem már soxor hülyének néz Kép

Na most ennyi. Csajok, pussz, holnap este vagyok :


Klár

PS : Kedvenc "felvágós" pancsiképem a csajról - sajna nem elég éles.. de azért kivehető Kép (Irigylem azt a kockás hasat Kép)

Kép

Ez a másik pedig az a hálózsákunk a fejünkön, amit Anya varrt. Jó a méret, csak mindig elakadtunk benne Kép

Kép
clarissa
 
 


Én is raktam fel aktuális képet a profilomba EszterrőlKép

meg még egyet, ez is az egyik kedvencemKépminap lőttem róla

Kép

Bogár
Kép
Kép
bogár
 
 


Szia Névtelenke Kép

És mennyire szopik "jól" az a kicsi Eszter ? Ha sokat bukik, feltehetőleg sok levegőt nyel, ami a többszöri büfiztetés ellenére sem jön ki mind, az meg a szoptatási technika hibája is lehet (rosszul kapja be a cicit, rossz a póz, etc.). De az is előfordulhat, hogy simán túleszi magát kissé minden alkalommal.
Oldalt nem alszik ? Legalább ha napközben altatod, próbáld ezt is meg. Végülis valahol mindannyian kísérletezünk a gyermekeinken, aztán ami bejön, azt tartjuk meg Kép

Klár Kép
clarissa
 
 


Bogar

Eszter nagyon szep, a kek szeme Kép
en jartam a Szegedi Egyetemre Kép igaz nem masoddiplomara, BTK-ra. Par dologrol szerintem tudom informalni Manocskat. (Meg az Internetes orafelvetelhez is ertek Kép) A TO mind a BTK-n, mind a TTK-n eleg razos egy hely Kép (Ki itt belépsz, felhagyhatsz...)

Urszila
Akkor jobban van Julka es a gyerkocok, ez jo. Kép Ha jol emlekszem, az osidok hajnalan Zsuzsi is igy velekedett a homeopatiarol es most mar profi belole. Kép

Na mindjart vegzek a meloval es megyek szunyalni, Andus mar durmol

Zsofi
akkor szerintem valamikor atkuldok egy masik elektronikus levelcimet a cimedre.

Zs&A
zsurlo76
 
 


Sziasztok!

Jó reggelt mindenkinek.
Azaz jobbat...
Nem tudom, de ma reggelre olyan taknyos lettem, hogy na 5 percenként kell fújnom az orrom, fáj a fejem, és iszonyú fáradt vagyok. Fáj a kezem, lábam, ráz a hideg, szoval pocsék egy állapotba vagyok.
Tegnap még kutya bajom volt, lementem edzésre, elég jól játszottam, mondani se kell a kis missz "p", akint visszakönyörögött az edző lejött és mondta, hogy ő most nem dob, mert nincs jól, aztán ben t az öltözőben egyezkedtek, hogy mikorra menjenek szoliba....Ez sem igazságos....

Manó: Ne haragudj a mai programot azt hiszem napolni, kell, pedig úgy beleéltem már magam a dologba, de nem akarlak Titeket megfertőzni, szerintem Dorka nem ussza meg.

Vagy van valami tippetek, hogy mit cssináljak, hogy Ő ne legyen beteg?
Az ábra a következő édes kettesben vagyunk itthon délután 5-6-ig, míg a párom haza nem ér.

Az a gyanúm visszacsempészem magam az ágyba, hátha jobb lesz, egy pohár teán már túl vagyok.
Doktort megkeressem, nem vagyok egy orvos járó fajta...

Jók legyetek
Manó2+Dorka

Kép
Kép
dorka2
 
 


Reka,
25 eve lakom a Feneketlen- to mellett, de azok a kacsak sose mentek el telen, mindig ott csuszkaltak a jegen! Kép A kis edzettek!

Andi,
En is a meggylere voltam beindulva!

Urszila,
Csak Ferrum phosp.-t adtal Julkanak, vagy mast is? Kivancsi vagyok! Kép Van, amikor hihetetlen "csodak" tortennek kozvetlenul homeobogyo beadas utan, van viszont, hogy nem sikerul tobbedszerre sem eltalalni, akkor viszont bosszankodom, es tovabb betegapolok.
Gyermekeim kedden kaptak Mercurius-t es hipp-hopp jobban lettek. Pedig a mi dokink ingaval allapitja meg a szert, egy arva kerdest nem tesz fel!

Zsurlo,
Koszi a bokokat. Profi meg messze nem vagyok, csak erdekel. Es van mar egy csomo konyvem!

Sajna a gyesbetegseg rajtam is mutatkozik. Iszonyatosan hianyzik valami szellemi tevekenyseg, munka, vagy tanulas! Mar azon gondolkodom, hogy beiratkozom valami esti tanfolyamra vagyonokert! Az is mindegy, hogy mire, egy csomo minden erdekelne kulonben is! Kép
De ha valaki nem birja a forditast, szivesen besegitek! Leginkabb nemetrol, angolrol magyarra menne. Kép

Kangi fele tejfolos csirket sutok, csak nem kakukkfuvel, hanem kaporral probalkozom...

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


ElliKép

MailtemKép

Heni
heni1979
 
 


manó2!

De kár, már én is beleéltem magamKép Mi mindjárt indulunk le. Sajnos anyukámon is előtört ez ami nálad, remélem mi megússzuk. emmának is folyik az orra picit, de nem vészes, szívjuk, más baja nincs. Épp akkor jött ki amikor az oltástól kijöhettet (kb a 8. napon), így mi arra fogtuk aztán nem tudom.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


eszter!

nekem Emm angyon bukó svolt. Érdemes megnézetni hasi Uh-on, és ha nincs semmi baj (miért lenne?) akkor csak simán bukós. Ő nagyon nehzen nőtte ki, sajnos jó tipp nincs rá, ha hízik akkor nem gond.csak sokat kell mosni és öltöztetni, és szegény mindíg olyan kis "büdi" voltKép
Nálunka kkor kezdett javulni a helyzet amikro elkezdett szilárdat enni, de még a mai napig is előfordul (16 hónapos) hogy areggeli tápszerből visszabukik, amit az ágyunk bánKép De ma már azért ritka. Viszont amúgy is hajlmaos a hányásra én azt vettem észre, pl mikor fogzott is hányt.
Ha már voltatok hasi Uh-na akkor szerintem nem kell vele tovább foglalkozni, ha még nem voltatok akkor menjetek el hogy kizárjátok a refluxot, gyomorszáj szűkületet. Ja, nekem Emma amikor szopizott még az elején akkor volt olyna hogy szopi után mire felemeltem volna addigra sugárban rámhányta a tejetKép, amiből úgyis kevés volt és újra üvöltött hogy éhes. Nagyon sokáig kellett büfizetteni, és csak úgy lefektetni. Sokszor fél-háromnegyed órát is büfiztettem. Éjjel így sos evolt gond, illetve talán 1x vagy 2x kezdett hányni fekve, de rögtön sírt, észrevettük. De én este is elalvás után legalább 3/4 órát fogtam még a kezemben függőleges helyzetben és csak utána tetem le.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


SziasztokKép

Beu
Nem nyertem, több, mint egy órát aludt ZsombiKép
Viszont tegnap angol után az volt enyém Apa első mondata, hogy nem tudja, hogyan tudok bármit is Zsombi mellett csinálni (mint vasalás, takarítás, főzés), mert ő még a gépet sem merte bekapcsolniKép Ez dicséret volt???Kép

PIldi
Utána is nézhettem volna a disszipációnakKép, de kösziKép. Akkor is le a kalappal ElőttedKépKép

Momo
Te szegény, majd csak elmúlik az az émelygés. Egyébként meg tök jó NekedKépKépKép

Klár
Gratula az újabb fogacskához! A nyügi majd elmúlik, egyébként meg tudod, lesz ez még így se, úgyhogy fel a fejjelKépKépKép


Ennyi volt, Zsombi álmos, most már hangot is ad, hogy aludna, úgyhogy elhúzunk a zöldségeshezKép
Még jövökKép
Toffi + Zsombi
toffifee
 
 


Bogár!

Anyum jár másoddiplomás képzésre, Szegeden közgáz szakra, és ő gyed-en van. Ha gondolod kérdezd meg tőle, tuti szívesen válaszol!
A címe: meso5@freemail.hu

Réka, a hugom 14 hónapos lesz 13-án, a fiam meg 8 lesz 27-én.

Urszila, én abban kerestem, de csak orrfolyásra nincsKépKépKép

Eszter!

Enyém gyerek is bukós, nagyon bukós.

Uh-n megállapították, hogy refluxos, azaz ne mzár jól a gyomorszája. Vagy kinövi egy éves korára, vagy megműtik. A hugom kinőtte, és mi is mindannyian. Nagyon nem aggódom. Sajna, régen sokszor sugárban jött vissza belőle az a kevés anyatej, ami volt.
Mostmár jobb a helyzet, mióta szilárdat eszik, viszont ha ebből bukik, keresztet vethetek a ruhájáraKépKépKép

Puszi:

Zsófi

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


ZsuZsofi,
Ha hig, vizes az orrfolyasa Bencenek, nincs eldugulva az orra, csak szimplan folyik, akkor kiprobalhatod a Cepa-t (Allium cepa, alias voroshagyma). Mondjuk egy D12-es potencialban, napi 2-3-szor 2-3 golyocskat!
Sajna nalunk ritkan van csak orrfolyas, altalaban jon melle laz, vagy kohoges is mindjart!
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi, köszi!!!
Ki fogom próbálni!

Zsófi

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Réka,
Köszi az ötletet. Majd rákérdezek a gyerekdokinál.
Roni megette a tápszert, csak tőlem nem akarta elfogadni. Persze fejtem is (szétdurranás megelőzés) és azt is benyomta cumisüvegből. Csak olyan rossz, hogy én most nem etethetem (csak főzivel).
3 napos rémmel még csak hallomásból ismerjük egymást. Csak egy tipp volt. Inkább beszélj a gyerekdokival.
Weblap készítés nem lehet rossz.
ReceficeKép


PsAndi,
Az elválasztás egyenlőre csak cicimegvonást jelent. Még megkapja a lefejt tejcsit.
Éjjel is apája etette (2 téves riasztás utánKép).
SzerelőKép ez még mindig Magyarország.

Urszila,
Kórház nyitásKép
Apásztáshoz is van homeobogyó. De nincs olyan sok tejem, szerintem menni fog magától is.

Zulu,
Csak azt nem értem, hogy ha a párom eteti Ronit, akkor én mi a fészkes fenének ébredek fel (ráadásul hamarabb mint ő)Kép amikor végre kialudhatnám magam.

Zsurló,
Édesen adhat puszit AndusKép

Bogár,
Nálunk az jött be, amit a dokinőd is mondott (mozgással még több bukás), de csak egy darabig, aztán elmúlt. Kitartás!
Eszter-képek édesekKép

Drága kincsem közben kiszedett pár könyvet. nem tudom hogy csinálta, teljesen be voltak szorítva és falig nyomva.

Klár,
Sztorik tényleg édesekKép
Képek szupik, csajszi zabálnivalóKép

Manó2,
Jobbulást!

Manó,
Azt szeretném még kérdezni, hogy az elkészített tápszert hogyan és meddig lehet tárolni? Pl. este elkészíthetem-e az éjszakai adagot, vagy mindig frissen kell?

Maci_2
maci_2
 
 


Maci2
Urtica Urens, csak magasabb potencial. C15-tol felfele!
Ugy sajnalom, majdnem sirok! Teged is ennyire megvisel, vagy csak engem?

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Maci2,
Es hideg borogatas (jeges, ha birod), hallottam mar elkotesrol is (korbefaslizni magad jo szorosan), ez kicsit brutalnak hangzik. Mindenesetre szerintem nehez. Ha nagyon feszul, egy kicsit ki kell fejni, de csak eppen annyit, hogy ne csomosodjon, feszitsen!
Emlekszem Daninal meg egy honap mulva is fajt, sot allandoan beindult a tejleado reflex, ha raneztem a gyerekre, vagy a kiskori fenykepeire.

Azert en Csakany dokinak meg adnek egy "eselyt". Na de tobbszor mar nem mondom, igerem.

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


MaciKép

Én Este meg szoktam csinálni, betenni hűtőbe, aztán éjjel melegítem.
De mivel kisasszony egyre türelmetlenebb, és nem várja meg a melegítést, gyorsabb, ha forróvizet készítek este termoszban, aztán éjjel készítem el. KépKép
Nekem amikor már 20-30 ml volt a cicimben, akkor már nem szoptattam, mert nagyon kevéske volt, aztán 1-2 hét múlva elapadt.

Heni
heni1979
 
 


Hello csajok!KépKépKépKép
Aki még nem volt kint, az menjen ezerrel! Átható tavasz szaga van a levegőnek, ereje a napnak! Naggggyon jó!!!!!! Tudom, hogy meglesz ennek a böjtje, de most isteni!

Beu
beu
 
 


Sziasztok!

Klár
tapsikoló berregő Ancsa Kép és a képek is szuperek

Manó2
jobbulást és drukk, hogy Dorka ne kapja el
esetleg ha maszkot tennél az arcodra? (nem farsangit Kép) és szedjél vitamint tonna számra, vagy NeoCitránt

Zsurló
puszit adó Andus édes lehet Kép

Zsuzsi
gyesbetegség Kép én a múltkor egy hirtelen ötlettől vezérelve jelentkeztem az ELO egyik tanfolyamára(is), kb. 2 hét múlva már küldik is az első 2 leckét. Vmi ilyesmihez nincs kedved? mégse akkora kötöttség, viszont lehet tanulni

Toffi
igen, szerintem ezt Apa dícséretnek szánta Kép

Maci
mennyit eszik Roni éjjel? Megeszi az összes tápit amit csinálsz neki? CSak azért kérdezem, mert kíváncsi vagyok, ohgy vajon Dani éhes lehet-e éjjel vagy csak bújni akar. És ha nem eszik sokat Roni, lehet hogy nemsokára le is szokik az éjjeli ébredésekről, most hogy már csak üveget kap.

Dani be van rekedve tegnap óta, pedig nem beteg. Egy kis sírás így megviselheti a kis hangszálait?

Andi
psandi
 
 


Andi,
Kép Epp ma reggel kertem informacios anyagot ket hasonlo cegtol! Kép

Csak az a baj, hogy ettol meg nem fogok itthonrol kimozdulni! DE ki tartana nekem viszonylag kozel es turheto aron ejszakai tanfolyamot?

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

Zsebi egérvadász lett, és ugye a vezeték nélkülivel könnyű dolga vanKép
Ma lehidaltam, férjem volt ügyvédnél a gyerektartás miatt, ha sima megegyezéssel sikerülne módosítani, az is 150.000 forintba kerülKépKépKép Azt hiszem, ez nem fér bele a keretbe idénKép

Képzeljétek, ma hozott a postás egy dobozt, én meg erősen tiltakoztam, hogy nem rendeltem semmit. Aztán csak rám tukmálta, mivel a cím stimmelt és ingyér volt, és kiderült, hogy egy Chicco paci van benne, amit az Anyák Lapja előfizetéssel nyertemKép Na ilyen se történt még velem.

Na megyek, mert kölkök bolondok, én meg asszem tegnap megfáztamKép

pusssz
Momo


Momo
momo
 
 


Klár
küldtem mailt Kép

Andi
psandi
 
 


Momo
150 ezer???? Kép
viszont a paci KépKép
nehogy lebetegdjél itt nekem Kép

Zsuzsi
ez jó Kép bár az otthon maradás/elmenés problémáját tényleg nem oldja meg

Lányok, még nem is írtam a tegnapi vacsorafőzésemet, lehet röhögni:
- a borsóleves kifutott (nem kicsit)
- a csipetkéhez amikor törtem fel a tojást, az egész az asztalon kötött ki (de frappánsan belekanalaztam egy kis tálba)
- a derelye vizét elsóztam
- a prézlit pedig odaégettem (azért a fekete darabokat el tudtam távolítani)
Mindezek után após és férj rezzenéstelen arccal megették Kép

Andi
psandi
 
 


Sziasztok!

Vagyok ám a háttérben olvasgatlak benneteket , csak sajna nincs időm írni.
Minden babó nagyon édes , olyan nagyok már.

Petra, Dani, Kevin, Zsani, Eszti, Ancsa, Anna fotói édesek nagyon.
Zulu: azért a képen látszik a gonosz bátyó megtestesítő szerepe, szegény Anna.

Beteg babáknak jobbulást, fogacskához, álláshoz és mindenhez nagy nagy gratulaKép.


Önző módon írnok magunkról egy pár sort. Most nem igazán futná mindenkinek írnom, így nem is kezdek inkább bele, nem szeretnék senkit kihagyni.Jól vagyunk, Robó szépen fejlődik.Már a gyümiket faljuk , ami nagyon ízlik is neki. szerencsére a kaiproblémánk is rendeződött, mostanra beeállta a napi termésKép.Kérdezni szeretnék, hogy ti meddig adtátok csak a gyümit és mikortól váltottatok?Milyen zöldségféléketz adtatok?
Még egy kérdésem lenne: a kinőtt rucikat miben érdemes eltenni(dobozra gondoltam).Jó lenne, hy ilyen szépen megmaradnának még az utókornak.Örök hálám jeléül, hogy mindig annyi mindenben segítetek , mégha nem is jövök sűrűn egy fotó Robóró az egyik jelenlegi kedvenc képem a kis vacakomról:

Kép

Mindenkinek szép napot: Anita+Robó
anita77
 
 


Sziasztok,

Sajnos örökmozgó nagyjányom mellett kizárólag felületes átfutás van engedélyezve Kép

Momo,
Ha annyira ízlett neked az az ananászlé, miért nem kérted el? Nálunk már év eleje óta itt leledzik, és vhogy nem fogynak a gyümilevek. Jaj, komolyan mondom, legközelebb teli kosárral indítlak útnak.
Émelygés Kép Remélem, nem marad tartós. Nekem Orsival volt émelygés, hányás csak vagy 5x. Volt olyan pl hogy krumplis tásztát ettem paradicsomsalival, amiből kizárólag a paradicsomsali jött vissza. De estére meg lecsúszott még egy adag, az meg megmaradt. Szal nem lehetett kiszámolni, hogy mikor mitől. Én szerencsére a szagokra nem voltam allergiás, viszont lényegesen javult a szaglásom Kép
Érdekes, Orsinál ez nem maradt meg. Imád az apja által egész nap hordott zoknit a szájába venni, és úgy mászkálni a lakásban. Viszont átalussza az éjszakát Kép Lehet, hogy van vmi összefüggés???

Apropó alvás: Orsit nappal minden további zokszó nélkül le tudom tenni aludni, éjjel viszont "altatni" kell. Nála ez annyit jelent, hogy fürdés és hami után be az ágyba, apája vagy én melléköltözünk párnástól paplanostól és kb fél óra fészkelődés, miegymás után szépen elalszik. Szóval csak a jelenlét szükséges. Tegnap pl én jóval hamarabb elaludtam, mint ő Kép A férjem úgy ébresztett, hogy a gyerek már vagy egy negyed órája alszik, legyek szíves átköltözni a hitvesi ágyba Kép Ezek után reggel nyolcig durmoltunk Kép

Lányok egy kérdés. Akik már nem szoptatnak (vagy csak ritkán) és inkább tápit v. babatejet használnak - nálatok mennyit iszik belőle egy nap átlagban? Mert vhol azt olvastam, hogy 3 éves korig naponta 6-8dl tejet kell elfogyasztaniuk. Orsi naponta háromszor kap babatejet, így megvan a 6dl, de ez teljes három étkezés az ő esetében. Ezen kívül van egy főzi ebédre, gyümi uzsira, 7 körül vmi könnyű joghurtféle. Na most az a gondom, hogy Orsi nem iszik, tehát nála elképzelhetetlen, hogy kaja után még tápit is elfogadjon "italként". Szerintetek mennyire vegyem komolyan a fent írt mennyiséget? Többgyerekesek, nálatok ez hogy ment?

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


HepiKép

Az én fiam fél éves kora óta rá sem nézett a tápszerre, babatejre.
Néha 50ml elalvás után csempésztem beleKép
Azóta elmúlt 3 éves, és semmi baja.
Dorina viszont éjjel 2-3x 130 mlvíz+táp- ot eszik, ami egész jó, de nappal, csak elalvás előtt.
A lényeg, szerintem nem kell annyira komolyan venni, főleg, ha kap tejterméket is.

Heni
heni1979
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?