Új privát üzeneted érkezett!

Kép Kép [color=#ff0000] Kép Kép

Remélem, nem kapjátok el, bár Dani talán máris elkapta?! Kép Sajnos nem tudok semmi okos tanácsot írni, de majdcsak jönnek a tapasztaltabbak is! Kép


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


danimama! KépKépKép
hányásra csak hideg vizet szabad, kortyonként, meg sós és édes kekszet. szorítok, hogy csak a köhögés miatt legyen, és jobbulást!!!

norci, boldog születésnapot! Kép

pussz
h.
gesztenye
 
 


Danimama,
gratulaaaaaaaaa!KépKépKépKépKép
Szila
szila
 
 

 
 

Sziasztok!

Solya! Tudok gyógytornásztKép akivel erről beszéltem. Hozzá lehet menni, hiszen én is oda járok!Kép

Menta!Kép Nagyon sajnálom, hogy nem alakul ez a dolog! Szólj, ha tudok segíteni! És fel a fejjel!Kép

Norci! Nem okoskodni akartam, csak egy tipp volt, hátha van más megoldás. Azért én beszélnék egy gyógytornásszal a helyedben... (főleg ha ismerősöm Kép)

Szilvi! de jó, hogy otthon vagytok!KépKépKép És hajrá tejcsi!KépKépKép Lesz majd valahol részletes beszámoló is?

Danimama! Gratula!KépKépKép És nyugi, minden rendben lesz!

Asszem ma a nyákdugóval találkoztam össze... Kép

Réka szöveg:
Együtt reggeliztek apával, én nem voltam itthon.
Réka: papa, beszéljük meg mi legyen a mamával
Apa: mi legyen vele?
Réka: semmi!Kép

Zafi
zafi
 
 


Danimama! De jóóóó!
Kép
KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Zafi! Hűha! Hajrááááááááá! (Nekem először 22 óra, másodszor kb 16 óra telt el a nyákdugótól a babáig Kép)

Menta! Kisfalvyt próbáltad? Nekem ő is nagyon szimpi volt (ügyeletes volt Boldinál).

Márti! Szerintem csak a formától muffin a muffin Kép Általában kevert tésztás recept, vajjal vagy olajjal, és sütőporral/szódabikarbónával készül. De sima tepsiben kisütve is jó, kockázva Kép

Megyek, mert "ANYÁVAL SZEJETNÉK ALUDNI" van Kép

Puszi,
Heni
gesztenye
 
 


Danimama!
Gratulálok! Kép
Vigyázz nagyon rátok és Danira is! Kép

ZafiKép
Akkor majd elkérhetem az elérhetőségét? Azt hittem vmi miatt, hogy terhestornáról van szó. Kép

Szilvi,
nem semmi lehetett, amit átéltél! A lényeg, hogy jó lett a vége! Kép
solya
 
 


Danimama! Gratulálok!Kép Nálunk nagyon gyakori eset a hányás. A lényeg ha hányt hogy kapjon folyadékot. Kortyonként még akkor is ha sokat akar inni, mert ugye szomjas leszKép Ez szörnyű, hogy üvölt, hogy inni szeretne de nem tudsz neki adni. Egyébként meg B6 vitamint adok neki vagy dedalonetta kúpot.

Zafi! Tudtam, annyira éreztem, hogy a héten meglesz a babaKép Azonnal írj ha van valamiKép

Szilvi! Örülök, hogy jól vagytok! Te is gyógyulj gyorsan.

Jóéjt nektek!

Tikk
tikk
 
 


Hajrá Zafi!
Ja és nem okoskodásnak vettem, inkább szomorú vagyok amiatt a tény miatt, hogy nálam ez a helyzet van. Egyszer megmutatom, de nem egy szívderítő élémény Kép Kép Kép Sajna én nem bízok 100%-osan a gyógytornász véleményében sem, még ha ismerős is. Viszont barátnőmmel ma besézltem az apja hasi sebész szóval tuti segít majd, hogy megtutdjam csináltatni, ma kideríti nekem, hogy az apja csinál-e ilyen műtétet.

.Danimama!
Gratula Kép

Heni!
Zellerkrémleves: fogom a zellerrt feldarabolom sós, vegettás, borsos, vízbe bedobom, teszke hozzá pici petrezselymet, (télen a zellernek sincs olyan erős íze így leveskockát is dobtam bele) Főzöm ha puha a zeller behabarom tejfölleel, aztán összturmixolom, Ill. Vili összeturmixoljaKép
Sajtmártás, vagy mi besamelmártásnak hívjuk, bár nem az, szóval saját családi kreálmány: 3 egész tojás + 1 dl olaj+ 3 evőkanál liszt + só+bors+ 2 dl tejföl + sok reszelt sajt be a turmixba, utána ráönteni az egészet a kivajazott morzsázsott jénaiban már leterített zöldségekre, tetejére még egy adag reszelt sajtot tenni és kb. 15-20 perc sütés mikoróban.
Vilink is volt tengap ilyen "pukizos" dumája, tegnap ebéd közben:
Én: Vili mi volt ez?
Vili: Pukika.
Majd helyesbített, kapizsgálván, hogy asztalnál nem mndunk ilyeneket:
Orrot fújt..
Én: Ki fújt orrot?
Vili: Szomszéd bácsi orrot fújt. Rotyogott. Kép

És tegnap óta szól, hogy kaka jön! De bilire ülni nem akar.


Norci
norci
 
 


Danimama: millio gratula, minden titoknak megtalaltuk a nyitjat
Szila: a muffin receptek igeeeeeen minden mennyisegben
tenyleg nagyon finom es konnyu suti
Zsuzsi: mar teljesen megszoktam azt, hogy itt elunk, mindig nagyon varom a nyarat, nyar vegene meg mar nagyon vagyom vissza es igy tovabb tovabb
Szivesen elolvasom meg leforditom neked a leveledet
Most tobbre nem vagyok kepes, en meg mindig beteg vagyok: a hatam majd belyukad, lazas vagyok es mandulagyulladasom van. Ezen kivul minden OK
Gwen
gwendoline
 
 


Sziasztok!

Menta
Sajnálom, hogy nem jön össze a doki, de csak találsz egy neked megfelelőt, van még időd. Sajnos én nem ismerem a mávos dokikat, így nem tudok ajánlani.

Tikk
Hannának gyógyok mennek!KépKépKép
Tul.képpen csak a gyerekszobát kell átrendezni ill. újrabútorozni, mert anno még úgy volt, hogy elköltözünk mielőtt jönne még egy gyerek. Most meg úgy van, hogy maradunk még vagy 3-4 évig. Mi magunk csináljuk a bútort, ill. lapszabászaton levágatjuk a bútorlapot és összeszerelgetjük. A gyerekszobát nem is lenne könnyű boltival berendezni, mert hülye mérete van és nem lehet akkor jól kihasználni.
Ti mit pakolásztok?

Szilvi
Csaszi.Kép Örülök, hogy jól vagytok.Kép Sok tejcsit kívánok.KépKép

Norci
2 szem.-re nyitható, de alapban kb. olyan méretű, mint a tiétek is. Nincs elöl leesésgátló, de majd teszünk párnákat a földre eleinte (nem magas az ágy), aztán Peti úgyis megszokja (remélem), hogy merre foroghat tovább.Kép
Peti velünk alszik és szerintem ezért nem akar az ágyában aludni. Jó, hogy Vilinek nem okozott gondot az ágyváltás.Kép

Zsuzsa
Beának gyógyok.KépKépKép

Borcsa
Luca és a gatyód.Kép

Danimama
Gratulálok, vigyázz magatokra!Kép Gyógyok mennek.KépKépKép

Zafi
Hajrá!Kép

Peti délutánra egész jól volt, keveset köhögött és már alig folyik az orra. Van remény.Kép

Írjatok még sok beszólást a gyerekektől, nagyon élvezem. Itthon sajna még nincs benne részem.

Jó éjt!
Gorsi
gorsi
 
 


Danimama!
Szívből gratulálok neked!! KépKépKépKép

kisGyőző itt csuklik a pocakomban. Kép
Annyi szokott csuklani! Kép

Puszi!
Menta
menta
 
 


Menta!
Tegnap este Vili az ölemben és pocaktesó is csuklottak egyszerre Kép

Elfeljtettem este megköszöni a toávbbi kösözntéseket, nagyon jól esett Kép

Gorsi!
Vágatatok már lapot? Állítólag iszonyat áremelkedés volt, azért lesz jó drága a gyerekbútor nálunk is.

Norci
norci
 
 


Danimama! Gratulálok! Üdv a pocakosok táborában! KépKépKép Jobbulást Nektek!

Zsuzsi! Már fészkelődik a kistesó? Kép Mit éreztél? Mesélj! Olyan jó hallani az ilyesmit. Kép

Márti! De édes lehetett Ármin! Ugye írjátok az ilyen beszólásokat? Kép
A vérvételi papírt sikerült kisírnom a védőnőnél pénteken. Döbbenetes, hogy mennyit kellett rimánkodnom hogy adjon egy papírt annak ellenére, hogy a dokim kifejezett kérése volt. Hétfőn levették a vért, most várok. Legkorábban pénteken lesz eredmény, de inkább a jövő héten. Iszonyú lassan tellnek a napok.

Szilvi! Még egyszer gratulálok! Sajnálom, hogy nem jött össze a spontán szülés. Pont tegnap beszéltem egy csajjal, az is repedt, mikor megpróbálták a császár utáni sima szülést. De a lényeg az ott szuszog melletted! KépKépKép

Minden betegeskedőnek további gyógyok mennek! ++++++++++++++++++++++++++++++

Írok én is néhány szösszenetet.

Nelcsi göndör hajú néger fickót lát a tvben, aki tiszta ősz volt.
Lelkesen kiabált: Apa! Apa! Bátci fején hab van!!!

Nelcsi a reggeli öltözésnél a pelusára mutat.
Nelcsi: Ott van a kuki!
Én: Nelcsikém, hát kinek van kukija?
N (vigyorogva) Apának.
Én: Bizony Apának. Anyának van?
N: Ninc.
Én: És Nelcsinek van kukija?
N: (gondolkodik, majd kiböki) De lesz, veszek boltban!

Rita
krita
 
 


Sziasztok!

Boldog Nevnapot a Nevnaposoknak! Kép

Danimama!
GRATULA! KépKép
Jobbulast a ferjednek es kivanom hogy ne kapjatok el a betegseget!

Marti!
Meg beleferek a 8 napban igy engedd meg, hogy:
Boldog Szuletesnapot!
Nagyon tetszettek az Armin szovegek. Olyan edes.
cory!
Neked is hadd gratulaljak itt is az otosodhoz!
Nagyon edesek a fiuk a kepen.Kép

Bogancsi!
Milyen nagy mar Tomi! KépKépKép Es persze szep is.

Heni!
Nagyon edesek a fiuk a kepen! Kép

Laura!
Anyukad keze Kép Mielobbi gyogyulast neki!
Lakashoz drukkok mennek!

Norci!
Nagyon jo, hogy Vili imadja az uj agyat. En kivancsi leszek Madi mit fog szolni az uj agyahoz. Vegre nekunk is sikerult neki egyet talalni, igaz a keleti parton, de jovo het kozepere ideer. Kép

Beja!
Virusos gep Kép

Rebi!
Jobbulast neked! Gyogyulj meg hamarosan!

BMarti!
Ez a vasarlas dolog nagyon jol hangzik. Ilyenben en is benne lennek Kép

Szila!
ari vagy hogy szobahoztal mint lehetoseg a zebrara Kép De mi nem tervezunk tobb gyerkocot. Mi ugy dontottunk kettonel megallunk. Kép
Jo detektiv lennel, jol kitalaltad hogy Danimama a zebras Kép

Menta!
Kép Remeljuk mielobb megoldodik a problemad es talalsz egy rendes orvos.

Tikk!
Jobbulast Hannanak!

Szilvi!
Gratula megegyszer Nikihez!
Nekem meg sok gyogyKépKépKép Gyogyulj meg hamarosan!

Zsuzsa!
Jobbulast Beanak! sok gyogyKépKépKép

Gwen!
Jobbulast neked is! Sok gyogyKépKép

Krita!
Nelcsi szovege Kép

Vegre gepkozelbe is jutottam. Kép Nalunk nagyon jol telnek a napok, foleg ugy, hogy ezen a heten a ferjem otthonrol dolgozik. A lanyok szerencsere jol vannak. Velem sincs semmi kulonos.

Raktam fel uj kepet a profilomba. Vegre sikerult lecserelnem a tortas kepet.

Kellemes napot mindenkinek,
Andysj
andysj
 
 


Sziasztok! Kép

Norci! Csuklás. Kép

Többen is ajánlottátok Boros doktornőt és Bálits Éva is ajánlotta. Erre tegnap pont ő volt a Szülőszobában. Nagyon szimpi volt. Utánanéztem a neten is meg a régi Kismamákban is.
Ma felhívtam telefonon és annyira rendes volt és elvállalt. Annyira megnyugodtam! Érzem, hogy nagyon jó választás lesz ő! Kép

Szóval én is Péteffys leszek. Kicsit még fura, de majd csak megszokom. Kép

Heni! A második doki a MÁV-ban, aki elutasított pont a Kisfalvi volt. Azért volt nagyon rossz, mert a másik, aki korábban utasított el direkt megkérdezte őt, hogy van-e még helye áprilisra és neki azt mondta, hogy igen. Kép

Ne haragudjatok, hogy most szinte csak a saját nyavalyáimról írtam, de ezek most nagyon lekötötték minden gondolatomat. Remélem, hogy most már szépen lassan megnyugszom és akkor már ismét a régi leszek, ígérem! Kép

Szilvi! Mégegyszer nagyon gratulálok NIKIhez! Szerintem is az nagyon fontos, hogy mindketten jól vagytok. És akkor is az az érzés, hogy ti mindent megtettetek a normál szülésért, már az is olyan jó szerintem. És azért látod, működik a te szervzeted is úgy, mint másé, hogy beindult a szülés magától. Milyen jó, hogy időben észrevették a hegszétválást! Jó dokid lehet!!!

Puszi mindenkinek! :-)

Menta++ (29.), aki most végre kezd megnyugodni
menta
 
 


Andysj!

Nagyon szépek Fatiméék! Szerintem a nagylányod is nagyott nőtt, nagyon szép!
Madi is, főleg az alsó középső képen! Kép
M.
menta
 
 


Sziasztok!

Menta! De jó, hogy elvállalt a dotornő. Én ugyan nem ismerem, de nekem is nagyon szimpatikus volt a tegnapi műsorbanKép

Danimama! Gratulálok!!!!!!!!KépKépKépKépKép

Andysj! Nagyon jók a képekKép

Bocsi, de nem tudok többet írni, mert két napja fáj a fejem és alig látokKép
linato
 
 


Danimama: gratulálok!

Csenge: boldog névnapot!

Rebi: mikor jöttök hozzánk?

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Menta! Pocsék érzés lehetett, hogy nem volt orvosod. Kép Örülök, hogy már meg is oldódott! Kép

Szila! Lassan én is kedvet kapok a muffin sütéshez, annyit emlegetitek! Kép Azért a 155 oldal kicsit húzós mennyiségnek tűnik... Kép

Krita! Pedig csak a jéghegy csúcsa, amit elmesélek Lacika "bűneiből". KépKép Ezek szerint nem minden hasonló korú gyerek csinálja ezt?

Tényleg, lányok, más gyerkőcök hogy állnak a mindenre felmászással?! Nálunk augusztusban kezdődött a "balhé", amikor hirtelen megnőtt, és kezdte elérni a kilincseket Lacika. Akkor volt 2-3 rémes hetem, mosószerben pancsolással, WC-ben turkálással, stb. Azután Lacika lassan kiélvezte az új lehetőségeket, és megtanulta, hogy mit nem szabad azok közül a dolgok közül, amit már tud(na). Azután az ősszel jött a "fel tudok mászni a székre", amiből nagyon hamar asztalra mászás is lett, és lakásszerte való széktologatás. Most meghódította a konyhapultot és az íróasztalt, már eléri székről a mosogatónál a csapot, így már önállóan pancsol is. Kép Ti azért nem írtok soha ilyesmiről, mert olyan régen természetes része a mindennapjaitoknak, hogy ez már nem is sztori, vagy azért, mert más gyerekek nem őszítik ilyesmivel az Anyukájukat?

Solya! A lánc az ablakra jó 5let, köszi. Kicsit gázos lesz a kivitelezés, mert műanyag ablakaink vannak, így nem tudom, hogyan fogjuk tudni feltenni, de valamit mindenképpen kell csinálni, mert ezzel az óvintézkedéssel nem kulloghatunk az események után. Kép
Lacika is felfedezte a minap, hogy hol tartom a dugi csokikat. KépKép Ez a konyha-meghódítás eddig a leghúzósabb korszaka. Kép Remélem, néhány hét alatt itt is megtanulja a szabályokat...

Márti! Rámhoztad a sikítófrászt, úgyhogy ma reggel elrohantam még egy tesztért, de nem, szerencsére nem vagyok zebra. Kép Ugyanis mikor megjött, elkocogtam az évek óta halogatott tüdőszűrésre, hogy akkor már legyen meg az is, mielőtt terhes leszek. Ha most kiderült volna, hogy máris az vagyok, tuti a kardomba dőlök... Kép

Szilvi! De jó, hogy jelentkeztél! Még egyszer gratulálok, neked gyors gyógyulást, Nikinek pedig sok-sok finom tejecskét kívánunk! Kép

Norci! Kicsit lekéstem, de azért így utólag én is boldog szülinapot kívánok! Kép

Gwen! Jobbulást! Kép

Linato! Nekem is 3 napig úgy fájt a fejem, hogy alig birtam fenn lenni. Szinte csak feküdtem, meg ültem a fotelban, ha fölálltam olyan szédülés jött rám, hogy majdnem összeestem. Kép Szerencsére én ma már jobban vagyok, remélem, te is hamarosan túl leszel rajta! Kép
Dzsiliről mit tudsz? Jól vannak? Sokáig kell még net nélkül élnie? Szegény, borzasztó lehet. Én kis se bírnám! Kép

Nálunk is vannak ám már jó "dumák", attól, hogy Lacika még most se beszél! Kép Mondom neki ma reggel, hogy olyan szépen süt a nap, menjünk le sétálani. Néz rám okosan, és azt feleli, hogy huhu (=csihuhu, gondolom, HÉV-ezni akart). Rázom a fejem, hogy nem, semmi huhu, gyalog megyünk. Lacika köti az ebet a karóhoz, hogy huhu. Én is nyomatékosítom az álláspontom, hogy nem huhu, sétafika. Erre Lacika szája fülig szalad, és lelkesen az orrába dugja a mutatóujját... KépKépKép


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


BMárti! Kép

Nekem is napok óta hol előjön, hol elmúlik a fejfájásom. Tippeljetek, melyik javára Kép
Ma a vált. kedvévért Barni nem aludt. Kép

Szerintetek holnap merjünk elmenni a játszóházba, vagy még ne?

Szóval én meg voltam győződve róla, hogy Barni igazi kisördög, de tévedtem. Már Beja is írt cifra dolgokat Bálintról múltkor, de PiciLaci aztán döbbenet! Hű, nálunk semmi ilyen nincs, és be is pánikolnék, ha hirtelen lenne Kép
-jön a kisbetű- múltkor meséltem valakinek, hogy barni 8 hónaposan homokozott, 10 hónaposan meg azzal játszott, hogy csavarokat meg gemkapcsokat rakosgatott egy kis filmes dobozba be-ki, hát elhűlt teljesen...
azt hiszem, pár hónap múlva át kell értékelnünk a dolgokat a lakásban, boldi nem biztos, hogy hasonló lesz...

közben hallgattam a rádiót, és úgy döntöttem, nincs még játszóház holnap Kép

gyönyörű az ég nálunk- de ha igaz, hatalmas szél is lesz Kép

Andi! Megint nem tudom a számodat Kép, akartalak hívni, ugyanis elfelejtettem, hogy szombaton bálba megyünk!
Na, emiatt is parázom rendesen... De ha gáz van, 15-20 perc alatt hazaérünk Kép Legfeljebb hazaugrom szoptatni, Barnit elaltatni, és visszamegyek Kép

Puszi mindenkinek,
Heni
gesztenye
 
 


Sziasztok!

Andysj
Tök jók a képek a profilodban.Kép

Menta
Örülök, hogy meg is oldódott a problémád, a Kismamából nekem is nagyon szimpi a doktornő.Kép

Norci
Még nem vágattunk lapot, most méricskélünk, hogy mi kell pontosan. Így az árakról sem tudok.

BMárti
Belegondolva, nálunk sincsenek ilyen durva dolgok, mint nálatok. A sámlit a hűtő tetején tartom, különben Peti beleülne a mosogatóba, meg mászna szerintem ő is tovább. Így csak a kisszékét hozza újabban, amitől szintén megőszülök, de arról nem tud továbbmászni. A wc turizás csak rövid ideig ment szerencsére, a mosópor meg max. akkor érdekli, amikor én hozzányúlok. Lacika nagyon kíváncsi, de legalább sokat tapasztal.Kép

Úgy néz ki, hogy lesz tali. Ki jön??? Aki írta korábban, az szinte mind le is mondta azóta Kép , talán Márti kivételével. Újpesten lakunk, holnap beteszem a profilba az útleírást. Gyertek!

Üdv: Gorsi++ (28.)
gorsi
 
 


Nekem nem csuklik a pocaklakóm. Az baj? Emlékszem, hogy Peti nagyon korán kezdte és csecsemőként is rengeteget csuklott.

Gorsi
gorsi
 
 


Sziasztok!

Hát, nálunk mindig történik valami Kép Tegnap délelőtt krumplifőzeléket csináltam, 11-re lett kész kb. 3 kg krumpliból Kép Nekem délután Zsófi szülőiére kellett mennem, utána meg a (tegnap még)pesti dokinénimhez, hogy kiír-e csütörtökre (nem írt ki). Ezalatt a gyerekek megsütötték a húst és megvacsoráztak. Tomi egyáltalán nem akart enni semmit, meg se kóstolt semmit! A többiek ettek, apa is később. Én 1/4 9-re értem haza, én is ettem, de már éreztem, hogy valami nem stimmel, savanyú volt a főzelék, valami furcsa mellékízzel. De mivel állati éhes voltam, faltam. Aztán megnéztem közelebbről a maradékot és elszörnyedtem: meg volt buggyanva Kép Persze kidobtam. Éjjel apa volt kint többször... reggel a 3 nagy gyerek felváltva, sokszor... De azért bevittem őket a suliba, mert kérték. Én aztán Tomival anyukámhoz mentem, de már az ajtóból rohantam a WC-re... Nemsokára hívott Dani, hogy többször hányt és irtó rosszul van, mentem érte, közben Juli is rosszul lett a suliban, ő is lejött a portára. Összeszedtem őket, anyuhoz, onnan haza. Közben persze gyógyszer, tea, ropi és alvás. Most már azt hiszem túl vagyunk a dolgon... Hát ismét nem sikerült eltennem láb alól a családomat Kép
Egyébként hétfőtől már dolgozom Kép

Boldog szülinapot Norcinak!!!
Boldog névnapot Csengének !!!

Gorsi: jééé, apa nálunk is mindig a minimál-szerelési-programra szavaz Kép

Danimama: GRATULÁLOK sok-sok szeretettel!!! És gyógyulást apának! Ti meg próbáljátok megúszni!!!

Zafi: húúú, nagyon izgulok érted és drukkolok!!! Kép

Menta: nekem Dani csuklott őrületesen sokat Kép

Tikk: Hannának gyógyok Kép Kép Kép

Solya: én is mindig bepánikolok, ha Tomi csöndben van Kép

Szilvi: de jó, hogy jelentkeztél!!! Sok-sok tejcsit Nikinek, Neked meg gyors gyógyulást!!!

Borcsa: néha jobb nem tudni a miérteket ...

Zsuzsa: gyógyok Kép Kép Kép

Heni Kép

Andysj: Kép szerintem is nagggggyon szép Kép

linato: én is fejfájással kezdtem a két hetes betegeskedésemetKép sok-sok vitamin!!! és gyógyok mennek Kép Kép Kép

Na, eldugulok. Jó éjt! pusz: bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


BMárti: mi az a fantasztikusan jópofa fa-házikó-szerűség a profilképeden??? Nagyon izgalmasan néz ki Kép
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Sziasztok!

linato!
Nekem a múlt héten fájt a fejem, és semmilyen csillapító nem csillapította, ill. csak tompította a fájást.
Gyógyok mennek. KépKép

Danimama!
GRATULÁLOK!KépKépKépKép

Bogancsi!
Már megint fél munkát végeztél? Kép Hú, gyógyuljatok meg gyorsan. Nagycsaládnál elég rossza mikor mindenki rosszul van, és csak egy, max 2 WC áll rendelkezésre.

Menta!
Nem csuklottál tegnap? Pont arra gondoltam, hogy ez a doktornő neked biztos nagyon bejönne. Örülök, hogy sikerült vele beszélned.KépKép

Dzsili!
Gyere már!!!!!!!!

Szilvi!
Vigyázz magadra, meg a Picurra is, és Zsanira is.KépKépKép


Gyógyokat köszönjük. Jöhetnek még! Ma nem evett semmit a Bea, aludni is csak 40 percet aludt du., és most is elég nyugtalanul alszik.Kép Hogy ebből mi lesz még éjjel....Kép

Zafi!
Ma nagyon sokat gondoltam Rátok, hogy mi lehet veletek. Lehet, hogy a hidegfront meghozza jótékony hatását hétvégére?

Beja!
Húúú, nem semmi ez a fránya szgép vírus...Kép

BMárti!
Nem csuklottál úgy fél 4 körül ma? Emlegettelek ám. Épp mostam fel, a Bea ott lábatlankodott, és ahogy hátrált előlem, szépen beleült a felmosó vödörbe. Kép Szegény annyira megijedt, én meg nem tudtam,hogy nevessek, vagy gyorsan szedjem le róla a ruhát. Végülis az utóbbi történt.

Mára ennyi belőlem, és ja, amiért még jöttem. Berakom a művem, ami ma készült el.

Kép

Zsuzsa

beababa
 
 


Sziasztok!
Nagyon szepen koszonom mindenkinek a gratulat! Kép Nagyon jol esett! Koszonom a jo tanacsokat is!!! Kép
Nem vagyunk sajnos a legjobban. Dani kohecsel; tegnap eleg meleg volt a kis homloka, de csak 37.4 C volt a hoemelkedese. Szerencsere estere sem ment fel. Ti mikortol adtok a gyerekeknek lazcsillapitot?
Szerencsere azota sem hanyt (kopp-kopp-kopp) a hangulata nagyon jo, de etvagya nincs... Az ejszaka csapnivalo volt, mindig amikor eppen elaludtam akkor sirt fel...
Apukaja mar ment ma dolgozni, de most hivott hogy meg eleg pocsekul van, igy holnap itthon marad.
En teljesen betaknyosodtam egyfolytaban tusszogok es fujom az orrom. Kép

Tobben irjatok mar hogy a gyerekeket atkoltoztettetek uj agyba. Gondolom, ez elodlegesen a kis babasoknal fordult elo... mennyire volt nehez atszoktatni oket az uj agyra? Egyelore annyira nehez nekem elkepezelni, mert Dani az ejszaka folyamaban tobbszor megfordul es mindig mas pozban talalom amikor bemegyek hozza... Nem fordulnak elo esesek a sima agyrol? Vagy kifejezetten olyat vettetek aminek szele van?

BMarti! Kép Pedig uuuuuuuuuuuuuugy drukkoltam! Tovabbra is drukkolok, jo? Kép
Hat le a kalappal elotted! Szerencsere (kopp-kopp-kopp) Dani nem csinal (meg) ilyen akrobata mutatvanyokat. O is szeret felmaszni pl. a szekre de ott altalaban leul vagy ha all akkor buszken kiabal:"anya" en mar ilyenkor megijedek es mondom neki, hogy azonnal uljon le o meg vigyorogva leul... Egyszer csinalta azt, hogy amikor en vmit levettem a szekreny tetejerol es ehhez egy szeket hasznaltam letranak (eleg hulye otlet volt tolem). Par perc mulva o is megjelent a sajat szivacs foteljevel, es allt fel ra... Na sikerult szerencsere arrol is leszoktatni, azota nem allok en sem szekre...legalabbis elotte...
Illetve gyszer mar bemaszott az agyaba, ehhez egy kis muanyag szeket hasznalta... szerencsere nem lett belole baj, de buthette magat utkozben mert arra mentem be a szobajaba, hogy sir...

Menta! Orulok, hogy talaltal dokit akiben megbizol, nagyon drukkolok, hogy meg legyel vele elegedve. Mikor mesz hozza eloszor?

Andsyj! Nagyon edesek a lanyok a kepeken! Fatime mar igazi nagy holgy! Kép Te teljesen rendbejottel mar a mutet ota? Nem is faj a sebed?

Gwen! Szep reszen lakhattok. Mikor hazamentek latogatoba akkor a gyerekek konnyen felveszik a magyart? Vannak otthon magyar barataik? Kulonben az amerikai baratnomeknel hasonlo a helyzet, apuka amerikai es hat hiaba beszel a gyerekekkel allandoan magyarul a baratnom a gyerekek angolul valaszolnak neki, de viszont mindent megertenek magyarul. Ez nalatok is igy van? Tehat a gyerekek ertik, mit mondasz csak franciaul reagalnak?

Borcsa! En is azt hallottam, hogy nem tudjak megallapitani a veteles okat.... Allitolag sokkal gyakoribb mint gondolnank... Te hany hetes terhes voltal?

Na megyek magam kuralni... Kulonben meg mindig nem erzem terhesnek magam... bar az etvagyam eleg jo... igy akarmi lesz biztos par kiloval sulyosabb leszek...

Sziasztok, Danimama
danimama
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a gyógyokat, ránkfér még, Hannának a tavalyihoz hasonlóan viruss kruppja van. Nagyon roszszul volt ma szegény, magas láz, hányt egész nap, ugatott, fájt a torka, nem evett semmit, amit ivott meg kijött belőle. Injekciót is kapott kettőt azóta nem néz rám és nem szól hozzámKép semmire nem válaszol, hát ez nagyon szörnyű érzés. Remélem nem lesz ma éjjel semmi gond vele.

Bogancsi! Ez olyan jó sztori volt. feldobottKép persze sajnálom a családodat,de elég viccesen hangzottKép

Gorsi! Mi most ürítjük ki a régi bútorokat és vesszük az újakat. De ez a csináld magad gyerekszoba nagyon tetszik, amilyen pici ez a szoba.
Sajnálom, hogy nem tudunk menni szombaton.

Remélem kismanó is jobban lesz, mert vasárnap meg teljesül egy régi vágyam, megyek a korcsolya gálára vagyis mennék nagyon.

Heni! Ez a bálozás nagyon izgisen hangzikKép Majd mesélj.

Danimama! Hanna másfél évesen került a rács nélküli világba, van enki leesés gátlója, mert amíg nem volt gyakran a szoba közepén aludtKép Nagyon könnyen megszerette, eleinte mindig kimászott belőle, de aztán megtanulta, hogy nem mászkáálunk lefekvés után.

Na jó sokat írtam. Próbálom ébren tartani magam, nagyon nem alhatok most.

Jóéjt mindenkinek

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

BMárti,
azért elküldjem a recepteket?Kép Egyébként nálunk nincsenek ilyen hajmeresztő mutatványok. Én a fürdőszobát zárvatartom, de ha be is jut, akkor sem piszkálja sem a mosóport, sem a felmosóvizet. Max. a ruhákat pakolja be aztán ki a mosógépbőlKép. A konyhában is csak akkor van, ha én is ott vagyok, azt nem tudom zárni, mert nincs rajta ajtó...de semmit nem hagyok elöl (kés, tészta, liszt...stb). Meg hát valahogy Hanga nem is csinál ilyeneket. Tuti én is ősz lennék. Mondjuk a számítógéphez Hanga is fel szokott ülni, de ha én nem vagyok ott neki sem engedem, és ezt nagyjából be is tartja. Valahogy vele ilyen szempontból nincsenek gondjaim. Viszont remekül adja az alkalmi süketetKép. És nagyon tud parancsolgatniKép.
Ablaklánc: én azt hittem, hogy az van nektek. Rácsra nem gondoltatok?
mutatóujj: KépKépKépKépKép nagyon tetszikKép

Heni,
a sógornőméknél is pont így volt. Picinek a most már négyéves nagylány soha semmi apró dolgot nem vett a szájába, most a kistesó mindent a szájába vesz, még azt is, ami nem fér beleKép.

Bogancsi,
egyszer nálunk is volt hasonló, és szerencsére Hanga nem evett a fasírtból, és én is csak keveset,de apa jó szarul lett, mert persze ő be akarta bizonyítani, hogy ennek a húsnak márpedig baja nincs...Kép

Danimama,
én 38 fokig nem adnék neki nappal semmit, éjszakára ha 37,5-ig Panadolt, afölött meg kúpot. Mi is átköltöztettük Hangát nagylányos ágybaKép, kb. november közepén. Remekül alszik benne, ha akar akkor kijön, nem ordít, hogy vegyem ki, szóval sokkal önállóbb. Egyébként pedig van támlája körben, csak a feljáró résznél nincs. Gyógyik nektek: KépKépKépKép

Szila

ui.: belenéztem a fölöttünk levő talis topikunkba....hogy milyen picurkák voltak még a gyerkők akkor....Gorsi Petije...meg Barni is milyen kis hurkás...mint egy kis angyalkaKép
szila
 
 


Sziasztok!

BMárti: Balu szerencsére nem mászik fel komolyan sehova. Viszi mindenhova a székét, de hogy onnan tovább menjen, az eszébe sem jut (remélem Kép). WC, mosópor sosem izgatta, pedig mindig nyitva volt a fürdőszoba ajtó.

Heni: játszóházba Boldival együtt mentek? Nekem itt a bölcsis játszócsoportban azt mondták, hogy az 5 hónapos oltásig ne menjünk. Tegnap megkapta Kép

GOrsi: mi biztosan nem megyünk talizni. Én egyik fiút sem éreztem soha csuklani Kép

Bogancsi: remélem, most már mindannyian jól vagytok! Mitől buggyant meg???

Ma nagy hiszti volt! A játszótértől hazáig vezető 5 perces utat 1 óra alatt sikerült megtennünk úgy, hogy félúttól Balu a nyakamban ült. Előtte már volt egy 30 perces földön fetrengve üvöltés is. Persze a fodrászüzlet előtt, hogy minél többen lássák. Felmentésként jelent meg a gyerekdokink asszisztense, aki legalább 15 percre levette a vállamról Balu győzködését.

A nap híre: ZSOMA HASRAFORDULT!

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Jaj,hol is kezdjem??
Szoval a jo hir,hogy itthon vagyunk Magyarorszagon!!KépKépKépKép
A még jobb hir,hogy ugy néz ki,maradunk is egy darabig.KépKépKépVagyis ez csak félig jo hir,mert sajnos a parizsi hely még mindig nem nyitott meg,pedig a paromék szerzodése mar elkezdodott.Szoval most nincs fizetés sem.KépLegutoljara azt igérték,hogy majusban nyitnak és kifizetik ezeket a honapokat is.Még szép,hiszen az o hibajuk,hogy nincs munka.

Januarban voltunk Monte Carloban,ahol a paromék szerepeltek az idei cirkuszfesztivalon.Nagyon buszke vagyok rajuk,mert Bronzbohocot nyertekKép,igaz a zsuri ott sem fair.Kép
Nagyon jol éreztuk magunkat,gyonyoru idonk volt!Vannak fotok is,de nem tudom hova rakjam fel,mert ide a Babanetre mégsem valo.
A tar.hu szerintem nagyon lassu.Szerintetek hova lehetne még?

Nagyon sajnalom,hogy ilyen régota nem tudtam jelentkezni,de remélem nem felejtettetek el minket!Ha eljutottam internetezni,akkor altalaban csak e-mailezni volt idom,mert rohannom kellett haza Rikihez.

Riki jol van egy kis nathat leszamitva.Nagyon nagy bohoc,sokat tudunk rajta nevetni.Néha olyanokat csinal,hogy csak nézunk.
Monte Carloban sokszor megnéztuk a musort,azota imadja a cirkuszt.Szabalyosan végig nézi az eloadast,tapsol,tancol,nevet,meghajol,sot tornazik is.
Igazi bukfencet tud csinalni!KépKép
Mar csak az also hatso két foga van hatra.Kép
Rolunk egyenlore ennyi.

Gratulalok az uj pocakosoknak!!Kép
Gratulalok Szilviéknek Nikihez!Kép

Akik kozben betoltotték a masodik szulinapjukat,utolag sok boldogsagot kivanok nekik!KépKépKépKépKépKép

Norci!Neked is boldog szulinapot!

Andysj!Nagyon aranyosak a lanyok!Fatime mar komoly nagylany,Madike pedig édesen mosolyog!Lemaradtam:milyen mutéted volt?

Borcsa!Sajnalom ami veled tortént.Kép

Bogancsi!Jaj,szegények!Franya krumplifozelék!

Szila!Koszonom,hogy gondoltal ram!!KépIgaz nalunk tényleg nincs még tervben a teso.

Danimama!Orulok,hogy megint kozottunk vagy!Mikor tértél vissza?Kép

Gwen!Mi még nem ismerjuk egymast!Szia!Parom novemberben volt Nantes-ban dolgozni és én is dolgoztam ott-azt hiszem-1 hetet.
Szépek vagytok a képen!Kép

Cory!Gratula Zsomanak!Kép

Rebi!Csengének boldog névnapot kivanok!Kép

Azt hiszem most tobbet nem tudok irni.KépNagyon sok a lemaradasom.Azt nem igérem,hogy az egész januart atolvasom,de igyekszem képben lenni.Kép

Puszi!
Edit
edith16
 
 


Raktam uj képet a profilomba Rikirol.
Karacsonykor készult.Kép

Edit
edith16
 
 


Sziasztok!

Heni, Cory! De jó nektek, hogy a ti fiaitok nem ilyen felmászósak! Kép

GOrsi! Addig nálunk se volt komoly gond, amíg csak a kisebb székeket bírta el, de már az étkezőből hozza magának a nagy széket, ha a kicsiket elveszem, és hozzáférhetetlen helyre teszem. A 6 nagy étkező széket meg már nem tudom hova eltenni előle. Egyébként a multkor a nagy rattan fotelt tolta a szekrényhez a nappaliban, úgyhogy erőben nincs hiány. Kép Na, meg fantáziában se, mert az ásványvizes kartontól kezdve a kiürített játékos dobozon át a babataxijáig bármire és mindenre feláll, ha éppen el szeretne érni valamit. KépKép
A mosószer és a WC egyszer-egyszer fordult elő, annyira falhoz vágott mindkét esett, hogy még csak ki se kapott miattuk, de valahogy mégis érezte, hogy ezt nagyon nem kellene, és soha többé nem nyúlt egyikhez sem. Ezért is bizakodok, hogy 2-3 hét alatt ehhez a magasság és ügyesség beli ugráshoz is hozzáokosodik. Kép
Tali: hát izé, még nem is tudom... Kép Az már tuti, hogy az eredetileg tervezett hétvégi programunk elmarad, de még meg kell beszélnem Lacival. Papás tali lesz?

Bogancsi! Jaj, az a főzelék. KépKépKép Jobban vagytok már?
Hé, és az a fantasztikusan jópofa, sőt, gyönyörű kisfickó fel se tünt, aki a faváron áll?! KépKépKép Részben már válaszoltam is Kép, szóval a favár a bölcsödei játszócsoport berendezéséhez tartozik, ahová járni szoktunk, ha éppen nincs influenza járvány.

Zsuzsa! Nem is tudtad, mennyire talált, amikor a felmosóvödör kapcsán emlegettél. KépKép Tegnap előtt este ugyanis Lacika beszerezte élete első vérző sérülését. Kép Mentek az Apjával fürödni, megbotlott, még két lépésnyi lendületett vett, hogy minél nagyobbat tudjon esni, és végül fejjel beleállt a felmosóvödörbe. Kép Azóta rengeteget nézegettem a vödröt, ami csupa lekerekítettség, sehol semmi éles vagy szögletes nincs rajta, egyszerűen gőzöm sincs, hogy a csúnya, mély horzsolt sebet hogyan okozhatta. Kép
Nagyon klassz a műved! Kép

Danimama! Mi a nyáron szedtük le a rácsokat Lacika (átalakítható) kiságyáról. Azóta "szabad", és vissza is él vele rendesen. Manapság már nem arra ébredek, hogy felsír, hanem arra, hogy átjött. Kép Leesés ellen az ágybetét és az ágydeszka közé be szoktam szúrni egy kemény táblás, hajtogatós könyvet szétnyitva. Nem tudom, mennyire sikerült érhetően megfogalmaznom. Kép Esetleg tudok róla feltenni egy képet.
A drukkot köszi! Kép
Néhány héttel ezelőttig nálunk is ez ment, hogy csak felállt a székre Lacika, és örült annak, amit arról elért. Igazad lehet, talán nem kellett volna előtte felállnom erre-arra, de annyi minden van már magasra téve Lacika elől, hogy muszáj. Töredelmesen bevallom, bőven láthatott engem is az íróasztalon állva a magasabb polcokon lomolni, vagy éppen a konyhai pulton állva ablakot pucolni. KépKép

Szila! A mosógép ki-be pakolása nálunk is nagy kedvenc. Szoktam is bevonni Lacikát a munkába (dolgoztatom Kép), én válogatom ki a mosnivalót a szennyestartóból, ő meg nagy lelkesen hordja ki a mosógépbe. Aztán néha önállóskodik, és már mosom is a fekete zoknit a fehér bugyik közé. Kép
A recepteket küld el légyszi, majd mazsolázok. Kép Azok, amiket a multkor küldtél, kipróbált kedvenc receptjeid, vagy az is gyüjtemény? Megint akciós a CORAban egy fajta muffin sütő, de azt írja róla a honlap, hogy szilikon. El se tudom képzelni, hogy szilikon cuccban sütni lehet... Kép
Én se hagyok elől kést, tésztát, lisztet, de már nem tudom olyan helyre tenni, ahonnét Lacika elő ne tudná venni. A konyhaszekrényen lévő félfordítót már simán kinyitja, a magasabb polcokhoz felmászik, egyszerűen nincs olyan, hogy biztonságba helyeztem előle valamit. Szerencsémre viszonylag könnyen megtanulja, hogy mit nem szabad, és amiktől nagyon kiakadtam, azokat a disznóságokat (általában) nem csinálja többször. KépKép
Rácsot nem szeretnék az ablakra, nagyon bezártnak érezném magam tőle. A szúnyogháló viszont nem egy megbízható védelem... Kép

Cory! Tegnap mi is így jártunk a játszóterezéssel. 2 óra hosszánál tovább voltunk lenn, és utána még vadul tiltakozó gyerklőccel kellett hazavergődnöm. Kép Persze eggyel könnyű... Kép Zsomának gratula! Milyen nagy fiú már ő is! Kép

Edit! Jaj, de jó, hogy előkerültél! Kép Az a minimum, hogy kifizetik a párodék gázsiját, ha egyszer már él a szerződés! Szerintem... Kép


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

Na, a tegnapi nap nem ért véget, amikor lezártam a gépet... Lejárt a sötét mosás, veszem ki, minden, de totál minden tiszta szőr grrrr... Véletlenül belekerült egy lámaszőr pulcsi, amit mindig külön, kézzel mosok... Úgy elkezdtem bőgni, hogy apa kirohant, mert nem tudta elképzelni, mi bajom. Egyszerűen totál kiborultam, hogy milyen hülye vagyok! Először is 2 hete beteg és majdnem használhatatlan vagyok, aztán megmérgezem a családomat, ráadásul minden tiszta szőr Kép Fogalmam sincs, hogy lehet leszedni azt az ezer szőrt minden darabról Kép Apa azzal vigasztalt, hogy így legalább minden cucc jó meleg lesz Kép

Zsuzsa: gyönyörű a műved!!! Szerencsére van elég WC Kép

Danimama: az IKEA-ban vettem Tomi ágyára leesésgátlót, nagyon bevált. Sima léc, felerősítő izékkel Kép És bármilyen ágyra rá lehet szerelni. Gyógyok Kép Kép Kép

Tikk: Hanna Kép gyógyok Kép Kép Kép Juli is megy a vasárnapi gálára a barátnőjével Kép Állítólag valami nagyon jó helyük lesz, mert a barátnő kapta egy ismerősétől.

cory: fogalmam sincs, mitől buggyant meg Kép Húsleves romlott már meg nálam, de ilyen még nem történt. Zsoma hasra fordult? Hiszen még szinte most született!!!

Edit: húúú, gratulálok a Bronzbohóchoz!!! Szerintem az nagyon nagy elismerés! Szerintem is jár gázsi, ha már él a szerződés, de persze csak drukkolni tudok, hogy tényleg kifizessék majd.

BMárti: ja, azt hittem a királyfi a vár tartozéka Kép Lacika - vödör Kép Ja, és Tomi se mászós fajta - egyelőre Kép

Tomi épp most mászott be az ágyába és olvasgat Kép Aztán majd megyünk sétálni!
pusz: bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Sziasztok!

Ígérem visszaolvasok, de most bejelentkezem.

Jól eltűntem, mi???

Bocsi, bocsi, de egyszerűen nem jutok semminek a végére / se elejére..... Peti állandóan rajtam lóg, ami elég körülményes már ekkora hassal, meg nagyon nagyon kényelmetlen is. ha ideülök a géphez, mászik az ölembe, de nem fér, és nem érti meg.....
Szerncsére (kopp kopp) mi kivételesen nem vagyuk betegek, már lassan egy hónapja (onnan tudom, hogy a legutóbbi infulenza-szerű jó magas lázas dolog után kezdtem el adni neki a bronco-waxomot, és 4 nap múlva fogy el a 30 db. Na, ha bejönne, akkor tuti kapni fogja jövőre hamarabb.
Bár gyanús a gyerek, mert sajna ekcémára hajlamos, mindig a bal keze mutató hüvelyk, és jobb keze hüvelyk ujján jön ki. Alapban mindig száraz ez a három ujja, aztán egyszer csak bedurvul, és ronda lesz nagyon....na, amikor beteg lett, előtte volt ronda. Most megint az, ezért várható, hogy megint beteg lesz...de remélem, nem, most nem hiányzik igazán....

Még 26 napom van Anna érkezéséigKép Azon röhögök, hogy csak a 4d-s uh mondta hogy lány, azóta se senki. Van szép rózsaszín baldachinunk, rugik, badyk, harisníyák, még az üvegmosó kefe is rózsaszínKép Na ha mégis GergőKépKépKépKép hihihihihi

Tegnap voltam UH-n, amikor hazajöttem összehasonlítottam Peti ennyi idős uh-jával (Peti 4 nappal fiatalabb volt), és Anna minden mérete nagyobb!! Ez szerintetek azt jelenti, nagyobb lesz?
Peti erre a leletre 15 nappal született. 3500 gr-al, és 57 cm-vel.
Ami idegesít, az viszont a lepény: II-III típusú, és kevés a magzatvíz.......
Tegnap voltak jóslófájásaim is. Petivel sosem...

Voltam a dokinál is, azt mondta "be van betonozva a gyerek"

Két hét múlva megvizsgál, akkor majd kiderül mi lesz.. Azt mondta, ha 3-áig semmi, akkor császár. Ezt kihagynám.....

Na, enyire futotta az időmből, Peti rámmászott, és a pocim is fájdogál, menekKép

Jók legyetekKép


Pusz: Kata
LadányiKata
 


Sziasztok!

Bogancsi
Ne add fel, ezután csak jobb jöhet.Kép

Zsuzsa
Gyógy nektek!Kép Nagyon klasszakat hímzel!

Danimama
Mi kb. 38.5-nél adunk lázcsillapítót, ill. 38-nál akkor, ha az tartós. Egyébként hagyom egy kicsit a szervezetet dolgozni.

Tikk
Hannának sok gyógy Kép, szegénykém jól megszenved.Kép Sajnálom, hogy nem jöttök talizni.Kép

cory
Tali: Kép
Zsoma nagyon ügyes.Kép

Edit
De jó, hogy megint itt vagytok.Kép Gyertek talira! Riki tök sokat komolyodott a múltkori tali óta.

BSzilvi
Hogy vagy?

Kata
Hajrá, hogy ne kelljen császározni!

BMárti
Nem tudom, hogy apás lesz-e, a miénk nem lesz itthon, másokról meg semmit sem tudok. Szóval gyertek nyugodtan apástul is.Kép

Szétszedtük Peti jelenlegi szekrényeit és nagyjából azokból lesznek az újak. Most van hely Peti szobájában.Kép

Talira mindenkit szeretettel várunk, remélem azért jöttök néhányan. A profilba máris teszem az útvonalat.

Üdv: Gorsi
gorsi
 
 


Sziasztok!

Bogancsi!Kép Rátok jár rendesen!Kép

Menta! Örülök, hogy sikerült megoldást találni!Kép A kismamás cikk alapján nekem is nagyon szimpi a drnő, meg másoktól is hallottam már, hogy nagyon jó. Majd mesélj!

Csuklás: nekem Pocakpeti rengeteget csuklik, főleg most a végefele. Azt olvastam valahol, hogy ilyenkor már gyakorolják a légzést és sokat nyelnek a magzatvízből, ezért csuklanak. Szerintem tuti nem baj, ha valaki nem érzi, hogy csuklik, sőt! Legalábbis nekem inkább kellemetlen érzés.

Edit! Kép Jó újra hallani felőletek!Kép

Cory! Zsomának gratula! Hogy belehúzott!Kép

Tikk! Remélem Hanna már jobban van! Sok-sok gyógyKépKépKépKépKépKépKépKépKép

Ma voltunk ctg-n, baba nagyon jól érzi magátKép, de már sűrűn keményedik a pocim, a szülésznő szerint alakul a dolog!Kép Doki nem vizsgált megKépKép - biztos nem mertKép Annyit mondott, hogy türelem!Kép

Rebi, neked mit mondtak?

Zafi
zafi
 
 


Sziasztok!

Gorsi!
Sajna nekünk nem jó a tali, családi rendezvény lesz.

Tikk!
Jobbulást Hannának.

BMárti!
Vili is mászna, de a sarkában vagoyk és kompromisszumot ajánlok, bár nálunk viszonylag kevés megmászható dolog van. Balesetek nálunk is történnek, pl. múltkor míg nyugiba babaneteztem abban a tudatban, hogy a gyerek a táskám pattentját babrálja, felmászott mögöttem az ágyra leszerelte a falvédőt, az utolsó karikát már csak az ágy végéből érte el, megcsúszott és azzal a lendülettel falvédőstül beleesett a papírkosárba, azóta egy szép lila folt ékesíti az arcát.

Cory!
Te hogy viseled amikor a hisztibe beleszól más? Én utálom, sokkal jobb szeretem én lerendezni a gyerkőccel, mert az idegenktől még jobban rázendít Vili, főleg hogy engem is a sírba visznek.

Bogancsi!
Kaja Kép
Ha vígasztal:
Kicsit magma alatt vagyok, nekem is pocsék napom volt tegnap. Kép Kép Kép Mentem dokihoz, baleset miatt állt a forgalom Kép , jó nagyot kerülve, de végül a megbeszélt időre eljutottam a dokihoz. Jó hír a babó szívhangja rendben, méhszáj zárt (most nem uh-n votlam), és doki szerint a szétment hasam tuti meg kell műteni, viszont a szülésnél nem okoz gondot, a méhtevékenység attól még működik és a hasprés is Kép.
Ami kiborított: anyukám. Ő "vigyázott" Vilire, kiderült a gyerkőc nem uzsonázott rendesen, mert azt mondta nem kér semmit (talán meg kellett volna kérdezni később), mire hazaértem, hisztizett persze az éhségtől, még jó hogy időben jöttem, nem volt átpelenkázva, mert "nem engedte magát" és a jéghegy csúcsa uzsonnára a hűtőben található dobozos jegeskávéból ivott (amibe rendes kávé van). Vili kért tejes kávét, hát azt kapta. Kép Kép Kép Kép Annyira kiborított. Szegény Vili éjfélig fennt volt, szerencsére nem lett más baja. Vili se értette, hogy álmos, de nem tud elaludni, úgy sajnáltam szegényt.
Most totál kétségbe vagyok esve, hogy ki fog így vigyázni Vilire míg szülők, egyszerűen nem merem anyukámra bízni Kép Kép Kép eddig meg csak rá mertem bízni, most már rá sem. Tudom, hogy most anyu nincs jó passzban, (lakás tatarozás kezdődik náluk és mindig szorong az ilyesmitől, főelg, hogy most volt az ablakcsere és úgy járt mint BMÁrtiék, hogy elronották, majd újra csinálták, de közben nem akartak visszemenni, befejezni, csak ígérgették, stb.) de akkor inkább ne vállalja el a gyerkőt, megoldom másképp Kép
Este aztán jó sokáig én sem tudtam elludni, mert nem láttam a dühtől és a szomorúságtól Kép Kép Kép

Norci
norci
 
 


Még annyit, hogy most direkt nem rágtam anyu szájába semmit, hiszen felnőtt Kép Szerintetek az nagyon megalázó, ha a gyerkőc napirendjével szokásaival csinálok egy táblázatot és azt odadava engedem át Vilit a nagyszülőknek? Különben az életben nem cisnálok Vityával kettesben semmit.
norci
 
 


Sziasztok!

Sajnos minket is utolért a betegség, Nelcsikém nagyon csúnyán köhög és lázas is. Semmit nem eszik, nem is iszik. Kép Már úgy érzem, nekem is kapar a torkom, nagyon féltem a KisPicurt a hasamban. Kép A dokibácsinál Nelcsi ordított szokás szerint, de aztán kapott egy tigrises levonót, aminek annyira megörült, hogy nem akart hazamenni. Csak úgy repkedtek a puszik. Kép

Andyjs! Nagyon édik a lányok. Madike írtó sokat nőtt, Fatus meg kész hölgy. Kép

Bogancsi! Szerintem a család nemsokára már csak nevetni fog az egészen. Kép Mosásnál én mindig zsebkendőket felejtek a ruhák zsebében. Azt se könnyű levakarni. Aranyos lehetett a férjed, ahogy megnyugtatott. Kép

Danimama! Jobbulást Nektek! Próbálj vigyázni magadra, amennyire tudsz. Én is hasonló cipőben járok most. Én is zabálnék folyamatosan, de utána már nagyon rosszul vagyok, szóval nagyon óvatosan eszegetek csak.

Réjöttem viszont valamire, a Coca-cola az segít, ha hányingerem van. De viszont a babónak nem túlságosan ajánlott. Mennyi a megengedhető mennyiség szerintetek? Én csak egy-egy kortyot iszok, napi mennyiség kb 1-1,5 dl lehet. Ez még belefér?? Nagyon tanácstalan vagyok..

Tikk! Gyógyok mennek HAnnának! Pár nap és elfelejtetitek az egészet! Kitartás!

BMárti! Még néhány ilyen sztori Lacikáról, s mindenki megnyugszik, hogy az ő csemetéje nem is olyan ördögfióka. Kép

Cory! De ügyes Zsoma! KépKépKép

Rita
krita
 
 


Norci!

Hát én is ki lettem volna akadva, az tuti. Valahogy szerintem anyukád abba a csapdába esett, hogy azt szeretné, ha a gyerek jól érezné magát vele és nem akar semmit rákényszeríteni. Az én anyukámnál is megfigyelhető ilyesmi. Pedig tudomásul kell venniük, hogy a gyerek dolga, hogy alkalmazkodjon, nem pedig a nagyiké.
Táblázatos módszer: ha máshogy nem megy, akkor csak ez marad. Előtte próbáld azért óvatosan tesztelni, hogy ő mit csinálna saját magától.

Rita
krita
 
 


Sziasztok!

BMárti,
az is egy gyűjtemény, én ollózgattam azokat ki a netről, amik úgy hirtelen megtetszettek...Kép. Mindjárt küldöm a 155 oldaltKép, jó böngészést hozzá!Kép Ja, és akkor nekem tiszta mázli, hogy Hanga nem mászik széknél továbbKép. kopp-kopp...

Bogancsi,
legalább humorasn fogta föl Apa a dolgotKép.

Zafi,KépKép. Azért akkor már nemsokára találkoztok a babóvalKép.

Norci,
én is meg szoktam kérdezni Hangát 1-2szer, hogy éhes-e, aztán utána jön ő, ha éhes. Szól, hogy mit kér. Nem kérdezgetem egész nap. Az, hogy nem lett átpelenkázva (persze csak ha nem volt kakás), nem hiszem, hogy akkora probléma lenne.Kép
Napirend-gyártás: anyuék tudják, hogy kb. mikor kel és fekszik a gyerek, meg délután mikor alszik. A többit szerintem nyugodtan rájuk lehet bízni, hiszen felneveltek minket az öcsémmel valahogy...a kényeztetésről meg annyit beszéltünk meg velük, hogy akkor mehet, amikor én nem látom ...Kép Úgyhogy én nem gyártanék napirendes táblázatot... Nyugodtan hagyd anyukádraKép, bele fog jönniKép.

Tikk,
Hanna jobban van? gyógyik:KépKépKépKép

Szila
szila
 
 


Szila!
Nem volt kakis, hanem csurom pisis, picit a kombija is Kép
Vili most dacból mindenre nemet mond, és sokat fogyott a betegségénl a kajára nagyon kell figyelni. No meg sokszor tiltakozik, de ha elé rakaom megeszi. Ha éhes 70%-ban ő is szól, de ha játék közben nem zavarja még az éhség akkor jön a 30% amikor már az éhségtől hisztizik Kép szerencsére addigra pont hazaértem.

Norci
norci
 
 


Sziasztok!

Ugatás talán elmúlt, de most is nagyon fáj a torka minden köhögésnél sirva fakad és mondja, hogy nagyon beteg vagyok odabújok anyához. Ennek köszönhetően ma már én is lázas vagyok, nagyon fáj a torkom és alig tudtam letanítani az óráimat. Szóval én is benyeltem az influenzát.

Krita! Hanna ma is egész nap hányt, én ma már adtam neki hideg colát kiskanállal. Lekopogom azóta már evett is és még benne van.

Bogancsi! Nagyon sajnállak, nem vagy valami jó passzban, lehet jó lenne ha aludnál egyet. Vannak jó kis ruhakefék esetleg....

Norci! Valahol azt olvastam, hogy a nagyiknak nem kell semmilyen utasítást adni. A gyerekek úgyis tudják, hogy ott szabad, itthon meg nem. És ez így van jól, had csinálja a nagyi ahogy gondolja. Lehet hogy van benne valami,de ha nagyon nem értesz vele egyet azért táblázatot ne adj neki szerintemKépKép

Zafi! Mindent összeraktál? Jön a hideg holnap...Kép

Na megyek ledőlök Hannácska is beszundított a mesébe. Aztán meg megyünk dokihoz is.

Mindenkinek jobbulást!

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

Norci: én nem lennék ilyen szigorú a helyedben anyukáddal. 1-2 nap, ha felborul a napirend, az nem a világvége. Jó, a kávé nem volt szenzációs ötlet, de a többinél nem látom, mi a komoly gond.
Én nem látom, miért kéne azon a kevés napont is pontról pontra betartani a napirendet, mikor nagyiznak. Tény, hogy ehhez az is kell, hogy a gyerek megmondja, mikor mit szeretne. Mármint a főbb szükségleteit. Szóla, ha éhes, szól ha szomjas.
Tény, én ezeket a dolgokat nagyon lazán veszem. Múltkor anyukám vigyázott Balura, míg Zsomával csípőszűrésen voltunk, és Balu bekakilt, hazajöttem, és tisztába tettem utána.
Nem történt semmi baleset, Balu jól érezte magát, és szerintem ez a lényeg.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Bogancsi! Nem csodálom, hogy kiakadtál a szőrös cuccok miatt. Kép De a legalább jó meleg lesz, kedves duma. Kép

GOrsi! Ahogy az útvonalat olvasom, az nekünk 3 átszállás, 4 féle jármű... Tömegközlekedéssel tuti nem vállalom be. Ha Laci hazajön, megpróbálom rádumálni, hogy elvigyen. Estére még jelentkezek, hogy mi lesz velünk. Szombat délelőtt lesz a tali, ugye?

Norci! Az írásba adott napirend talán túlzás, és nem is biztos, hogy célt érnél vele. Arra is mondhatja Anyukád, hogy Vili nem akarta... Kép Talán egy-két alapelvet a szájukba lehet rágni a nagyszülőknek, pl. azt, hogy most volt beteg, és fontos, hogy egyen, de még azt se tuti, hogy betartják. Ettől én még boldogan rájuk bíznám Lacikát. Kép

Rita! Azért nem csak ilyen sztorik vannak ám Lacikáról! Kép Lehet, hogy igazságtalan voltam vele? Kép Tegnap este pl. Halálugrást követett el egy nagyra nőtt fűrészfogas levelű pálma a könyvespolc tetejéről. Szegény nőt-nőt, és persze a fény felé. Mikor feltűnt, hogy milyen göfe, megfordítottam, hogy majd kiegyenesedik. Hát, nem egyenesedett ki, mert közben már a cserepét is kinőtte, meg öntözve is régen volt, így a cserép és a száraz föld súlya már nem bírta a göfe növényt megtartani. Este volt, én a konyhában serénykedtem, Életem Párja is be volt fogva egy kis krumpli hámozásra, a gyerek meg jött ment a lábunk alatt. Jót dumcsiztunk. Egyszer csak Lacika elindult a nappali felé, de nem jött be, hanem a küszöbön megállt, és bősz mutogatással, meg O! O! kiáltásokkal hivott minket. Mikor nagy nehezen rájöttünk, hogy akar tőlünk valamit, és bejöttünk, csak néztük döbbenten a kanapén fekvő virágot, és a sok szétszóródott virágföldet. Azután meg még döbbentebben a gyereket, aki nem élt a rosszcsontkodás felkínálkozó lehetőségével. Kép


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Norci
Egyetértek coryval. Kép

Tikk
Jobbulást neked is.KépKépKép

Gorsi
gorsi
 
 


BMárti
Igen, holnap délelőtt.

Kezdek elszontyolodni. Azért jó lenne előre tudni, ha nem jön senki. Mert akkor inkább elhúzunk itthonról.

Gorsi
gorsi
 
 


Sziasztok!

Norci! Ugyanez van nálunk is, csak nem anyuval, anyósékkal. Múltkor egy órára mentünk el megnézni a szülőszobát. Előtte ébredt kb 1,5 órával, (már rég nem alszik napközben, ha mégis kb 3 hetente egyszer, akkor éjfél előtt nem lehet lelőni. Tudni kell, nyár óta velünk alszik, kiságynak-szobájának a közelébe se megy.
Mondtuk, nem kell lefektetni, 8-körül itthon vagyunk, és egyen azért, mert különben dili lesz este. Kikészítettem a tutikat: virsli, stb, + a kakaót (amiből sajnos már fóbia lett, rengeteget iszik belőle), tehát a kakaót már el kell dugni.
Hazaérünk 8-kor, gyerek az ágyában alszik. Nem evett, nem ivott semmitKép Mondom: kakaót se??? Nem kért (méghogy nem kééért). Ja és elaludt magátóóól. Peeersze...

Egy kis szösszenet: Peti 38,5 fokos lázas, pont érkeznek. Rohangál, egyébb baja nincs. Megyek a kúpért, jövök vissza a szobába, gyerek vergődik az ágyon anyós a combjait, após a felkarját szorítja le. Mondom, mit csináltok???? Válasz: lázas,. feküdnie kell...........

Na, én is elgondolkodtam, mi lesz, ha a kórházban leszek....Csabi letette a nagyesküt, hogy Ő lesz itthon a petivel, de óhatatlan, hogy minden este megjönnek "segíteni" Csabi meg persze szívesen fogja fogadni, mert épp eléggé le lesz strapálva az egész nap utánKép Ez nem is baj, csak beteg ne legyen a Peti.....
Azt azért remélem, hogy nem jönnek el szabira, és lesznek itt egész héten.....
Amúgy szégyen nem szégyen, én már egy hete megírtam egy füzetet "Peti használati utasítás" címmel.

Krita: nekem is a cola segített, meg a canada dry. Én megittam 1-2 pohárral naponta. A 1,5 - 2 dl simán belefér szerintem.

Puszi: Kata
LadányiKata
 


Sziasztok!
Most mar ugy ahogy mindenki meggyogyult, es nalunk most 2 het szunet van. Hurrrrrrraaaa!!!KépKépKép
Danimama: nalunk is ugyanez a helyzet: en magyarul beszelek a lanyok meg franciaul valaszolnak, kb; mindent ertenek, de a szokincsuk a magyarban szegenyebb, a franciaban pedig gazdagabb az atlagnal. Viszont nyaron 1-2 nap mulva Salomé tok jol beszelt magyarul. Rosszul esik egy kicsit a "lustasaguk", de tudom, hogy ez nem csak az. Az egesz kornyezet francia, en vagyok az egy arva ember aki maskepp beszel, persze ertik de nem valtanak.

Edit: szia, igen mi meg nem talalkoztunk. Most mar vegleg otthon maradtok? A ferjed is magyar?

Zsuzsa: nagyon szep a kep, csak nem igazan tudom, hogy hogyan csinaltad.
Szila: nekem is elkuldenen a gyujtemenyed?Kép
LadanyiKata: remek es zsenialis otlet a hasznalati utasitasKép
Miben segitett a cola meg a canada dry?
Gwen
gwendoline
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?