Új privát üzeneted érkezett!

Akkor kezdem egy sms-sel, amit LINHbaba küldött ma (csak nem voltunk itthon)

"Okt. 27-én de. 10:31-kor megszületett Bajnogel Marton Tan, 3600g-mal és 56 cm-rel. Mind a 3an jól vagyunk. Puszi Mindenkinek! Linh"

Ezúton is hatalmas gratula a családnak a kis jövevényhez! Sok boldogságot nekik!!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

minden uj anyukanak szivbol gratulalok :D

Bocs, hogy kissé későn jelenkezem de itthon meg kisse nagy volt a felfordulas....most mar kezdem kipihenni magam, a korházba 1,5 orát aludtam minden nap-éjjel...és nagyon kimerültem.
Igyekszem megirni a storynkat...
Adámka nagyon jó kisbaba, ennél többet kivánni nem lehetne...alszik 3-3,5 órát, felkel eszik..nézelődik egy 10 percet, és ujból alszik...éjjel is :wink:

Ime egy pár képecske

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Mi egész délelött szaladgáltunk, ügyintéztünk Bori, apa és anya...
Voltunk a munkahelyemen, és bemutattuk a kisasszonyt. Ma baba találkozó volt bent, mert még 2 másik kollégám is pont ma és pont akkor hozta be a babáját mutogatni. :)

Utána mentünk a városházára jegyzői igazolásért, ahol kiderült, hogy nem is kell, mert új rendelet van (szocpol, megelőlegező kölcsön, gyerek születés bejelentése témakör)

Innen rohantunk a bankba, gyerek bejelenteni. Megtörtént, minden rendben zajlott, már-már azt hittem, hogy ennyi a dolog, már csak törlesztgetni kell, de nem. jövő honapban még futni kell pár kört a földhivatalba, a széljegyzet miatt :S De legalább ez is alakul.

Aztán ezerrel rohantunk ebédezni, mert majdnem éhen haltunk, onnan haza, hogy várjuk Lilinket.
Lili jókedvűen, kedvesen jött haza. Most még nem érzem, hogy el lenne rontva :)

Holnap megy bölcsibe ;)

És akkor visszaolvasgatva ömlesztem a válaszaimat alább ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 

 
 

Tercsimama: szupi a széketek! És édes a belevaló kislány is! :D
Van meglepi a fejlődés lapotokon :) Gratulálok a szép gyarapodáshoz Nórinak!

Megkérdezhetem, mennyiért találtatok és milyen típusú sorházat? :) (lehet PÜ-ben is… Egyszercsak én is mennék házba, de csak pesten) Köszi

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi: ilyesmink van nekünk is. FP rainforest témás, de nekünk hinta… :)

Légzés figyelőt tessék beüzemelni. Nem az az ijesztő, ha bejelez, de semmi nincs, hanem az a tudat, hogy lehet valami, de nincs ami jelezze… Szerintem. Amúgy meg, ha keveset van az ágyában Lotti, akkor kevesebb téves riasztás is lesz :D Ügye? :D
A videó jó, csak nem akkor kell megnézni, amikor esemény van. Hanem amikor időd engedi előtte. És akkor memorizálod, hogy mit hogyan kellene csinálni, ha baj van. De kicsi az esély, hogy olyan szintig eljut az ember…

Lilim most ért haza :D Végre, már nagyon hiányzott! Most megint teljes a csapat.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Marek: én most ezzel szemezgetek: http://babaslings.hu/

Házassági évfordulóhoz gratula nektek!

Anyatej dolog – tök kedves tőled, hogy oda adod valakinek… Ez annyi plusz macerával jár (én tudom, mert csináltam) Biztos hamar találtok tejtesót…

A pszichológus a bölcsiben, azt mondta, hogy nincs tökéletes anya, ill. csak tökéletes anya van. Mert nem biztos, hogy az a jó, ha a gyereknek odaadó, önfeláldozó, burokban nevelő, stb anyukája van. Ugyanis azt is meg kell tanulja, hogy anyának, és apának is vannak hangulatai, és ahhoz alkalmazkodnia kell, és ezzel kezdjük őt felkészíteni a nagy világra. Tehát hidd el, hogy Bori a lehető leg jobb helyre született: hozzátok! És Te vagy a legjobb anya neki a világon, és apukája a legjobb apa! Ezzel a tudattal nevelgesd fel őt, és egy boldog kislány anyukája lehetsz :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Szia Dalma! Üdv itthon!

Ádámkához hatalmas gratula! Jó, hogy visszatértél hozzánk!

Várom a szüli történetet, és a sok sok képet!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Emma: nagyon ügyesen szoktatod az éjszakára kicsi Emma lányt :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi: vagy nem engedem be a védő nénit, vagy beengedem, és szoptatok tovább :D

Gyerekfárasztás, hogy jól aludjon éjszaka: ha nagyon nyitva van a szeme és nézelődik, akkor jöhet a tornázó. Fölé lógatsz egy csomó színes izét, jó ha el is éri. Nyitott szemű élénk babát aláteszed, tök hamar belefárad a fejlődésbe, mert ez még nehéz nekik ebben a kórban. És ha ideges lesz, akkor jöhet egy utolsó ciccantás, majd be az ágyba, ami nyugis, és lehet egy jó nagyot aludni a megpróbáltatásokra… :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Peva: :) jó volt felőletek olvasni! Gyere gyakrabban! :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Kata: várom majd az 1 hós adatokat :D Mától megint 2 gyerekem van :) És ez annyira szuper jó! Sosem gondoltam volna. Lili nagyon jó nagylány, és Bori meg nagyon jó kislány :D Így könnyű. És most én is jól viselem a dolgokat. Apa meg sokat segít :D

Tesó képek nagyon jók!!! Honnan vannak ezek a vicces body-k? :) És milyen programmal készítetted az effektes fotókat? Én is szeretnék ilyet csinálni :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Linh
Gratulálok nektek!! Sok boldogságot és sok sok tejcsit kívánok!!!


Dalma
Képeket nem raktál... :cry: .... de azért jó, hogy jelentkeztél... :lol:


Védőnő...én pont ezt csináltam, amit Nyugtonmalac írt. Bejött, én feküdtem tovább és szoptattam. Leült és úgy beszélgettünk. Pedig én pár hete még azt mondtam, hogy senki előtt nem fogok szoptatni, mert az olyan intim dolog, de az élet elég gyakran úgy hozza, hogy muszáj... Persze nem tömegben, meg nem a család férfi tagjai előtt, de az már nem zavar, ha mondjuk a védőnő ül velem szemben. Amúgy sem látszik semmi belőlünk...
:lol:


Megyek, mert ébredés van... Szuper órája van Borinak, pont letelt a három óra... :lol:

marek
 
 


Linh!Gratulálok!!!!!!

Nyugtomalac!Itt Kecskeméten vettem de ezeket azok gyártják akik a Disneys cucokat.De ha nem találsz megbeszéljük és beszerzem Nektek.Nekünk még van "Ha én nem alszom te sem"Nálunk ez nagyon találó :lol:
innen töltöttem le:
http://www.letoltokozpont.hu/letoltes_p ... a=3394&k=9
Az elkészült képeket mi is megszeretnénk nézni :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Lekéstem a képekkel, mert pont felébredt a kissrác, éhes lett...de most már tele a poci és már alszik is.

A ti babátok is mindennap csuklik és tüsszent?

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Hatalmas gratula Lihnbabának!!!

Nymalac, az a mélcím, ami az msn-ed alatt is van, arra küldhetem a szüléstörténetet?

Váúúúúú, megvan a pihenőszék, már benne is tanyázik a kiscsaj! :D

Dalma, igen, az enyém is gyakran csuklik és tüsszent, de látszólag semmi baja. Holnap jön a gyerekorvos megin, rákérdezek azért, hogy ez miért van.

Kép
anhel
 
 


Kata: köszi köszi :)

A body mennyibe került? :D Lehet, hogy benevezek egy Lili-Bori párosításra. Van esetleg poló-body pár is? Mert Lili már nem hord body-t… Ő már nagy, és zavarná a bili/ wc dologban…

Ha én nem alszom te sem :D lol

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Dalma: de jók ezek a képek! De szép fiad van! :D Gratula!

Tüsszentés – csuklás: minden nap, naponta többször is :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Anhel: igen, de elküldtem pü-ben a két e-mail címemet…

Kérünk pihenőszékes fotót!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Linh 2. sms-e:


"Szia! Jól vagyunk, foleg Marci :D Én meg eléggé bágyadt vagyok, az ágyból alig birok felkelni, ugy kikészultem. Apa majdnem elájult a szülöszoban, de o is jól van, épp ra varok. puszilom a csajokat :)! Puszi: Linh"

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Á, közben levettem, csak később láttam meg a pü-t.

Ez a pihiszék, nekem nagyon tetszik és úgy tűnik, neki is. :)

http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =0&whid=25

Kép
anhel
 
 


Ez tényleg egy jó pihi szék! Még jó, hogy szereti :) Lehet benne fejlődni ;)

Emilke megérkezett... Mindjárt felteszem...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Linh!
Hatalmas gratula a kissráchoz! Sok tejcsit, erőt, egészséget! :)

Szöszke!
Na hát, mostmár egyel kevesebben vagyunk... :) Szerintem te leszel a következő! Akartam kérdezni, h nem félsz, h lerúgja a kissrác a bögrét a hasadról? Mert az én csajom simán képes lenne erre néha. :)

Ancsa!
Neked is kitartás!

Babe!
Veled mizu, hogy állsz?

Na most csak ennyi voltam. Velem továbbra sem történik semmi, ma az utolsó szülésfelkészítőt is letudtam, és csak várok, és várok, és várok.... :roll: El akartam menni ma megvenni a pelusokat, de nem jött meg a fizunk, úh hazajöttem... Megyek is, lepihizek, mert ma borzasztóan álmos vagyok, amit nem értek, mert napok óta most aludtam először viszonylag jól. Na meg kicsit be is vagyok fordulva...

Továbbra is csak azt tudom mondani, h minden baba gyönyörű, de tényleg, annyira édesek a képek, én is már tökre várom, h ilyenekkel szolgálhassak... :)

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Anhel: hihihi Ez nagyon mókás! Én is vittem Lilivel a szülőszobába ilyen hasznos dolgokat: keresztrejtvény, olvasni való ;) Aztán rájöttem, hogy onnan már csak kettőben megyek ki, és akkor kicseréltem a csomagomat szülős csomagra :D

Megosztom veletek a Lilis születés törimet is, az nagyon megható volt. Sokat sírok rajta, ha olvasom... (Még mindig)

http://lilivirag.blog.hu/2007/04/26/elozmenyek_2

A Végére értem! Nagyon szép történet! Egy csomószor az enyém jutott eszembe róla. Én is folyamatosan kértem a bocsánatokat, én is ellöktem a nyomkodó kezet a hasamról a végén, és könyörögtem, hogy hagyjanak már békén deréktól lefelé a szabás- varrás résznél...

Teljesen átéreztem a történetedet! És nagyon meghatódtam, amikor végre apa és a lányotok megérkezett hozzád a végén (És apa könnyek is nagyon meghatóak voltak!) Ügyesek voltatok!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sensi: mi is várjuk már, hogy ilyenekkel szolgálhass :D

Nem sokára fogsz is! (De még meg kell várd a fizut ;) )

Már nagyon kevesen vagytok a táblában! :) Kitartást minden kedves pocakos barátnőnknek! Már csak pár nap van hátra...

Weblapunk frissült! Anhel szüetés törije és két édes Dóri kép is felkerült! Pocakosok hetei eggyel nőttek, és egy csomó új kép is felkerült a webre... Lehet nézelődni!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


szüetés=születés

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Tercsimama: már majdnem 28-a van, előre is hagy kívánjak sok boldogságot az első hófordulótok alkalmából a családnak! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


jó reggelt!

Képzeljétek, Emma ma éjjel is szépen viselkedett.sikerült fürcsi előtt 2 órát fent tartani, és éjjel csak evett és minden hiszti nélkül aludt is tovább.Annyira fáradt volt, mikor letettem 7-kor, hogy 10 óra elmúlt már, és nem ébredt fel.én viszont már hulla voltam.kipróbáltam ami ábinál nem jött be, az álometetést.Ábit kivettem, megpróbáltam cicire tenni, de olyan volt mint egy rongybaba.a száját sem nyitotta ki.így nála ez nem működött.De Emmánál úgy tűnik igen.Kiveszem míg alszik, nem is ébred fel rá.viszont a szopóreflexe működik, és szépen meg tudtam etetni álmában.utána simán visszatettem, és szépen aludt.reménykedem benne, hogy így marad.most egyenlőre elég nehéz meló 2 órán keresztül fenntartani, gondolom, ahogy nő, majd könnyebb lesz, többet bír majd.

Pocakosoknak kitartás, ja, és a babucik csodaszépek!!!!!!!!!!!!!
emmalena
 
 


Sziasztok!

Először is, Linhbabának nagy-nagy gratula a babához!!! Várjuk a képeket, szüléstörténetet!!! Kép

Clau - és neked nem mondták hogy itasd vízzel a babát, hogy a sárgaság eltünjön? Csak mert nekem ezt szajkózták, hogy a vizelettel ürül, viszont már olvastam és hallottam azt is, hogy a bilirubin, ami a sárgaságért felelős anyag, az a széklettel ürül, ezért kell sokat szoptatni és nem elvenni a gyomrában a helyet az anyatejtől a vízzel! A sárgaság amúgy alulról ürül, tehát az arcáról tünik majd el legutoljára a sárgaság, nálunk még szerintem sárga az arca, de a teste nem. Az aluszékonyság és a lassú-lusta cicizés is megszünt, ebből gondolom, hogy kezd múlni a dolog.

Én a fürdetőkrémmel nem szívesen kenném füri után, valahogy ez a krém alapból nem jött be nekem, persze ezzel fürdünk, kivéve a hajat, mert arra megvettem a Babe koszmo elleni samponját, bár nincs koszmo, de a sampon nagyon jó, a fürdetőkrém mindig alig jött le róla. :roll:

Nyugtonmalac - amit az anyaságról írtál, az nagyon tetszett, főleg, hogy néha én is úgy érzem, hogy valahogy nem vagyok a legjobb mami. Pl. amikor ő alszik-pihen és én netezek, mindig arra gondolok, hogy milyen önző vagyok, hogy a számítógép előtt ülök ahelyett, hogy őt nézegetném :? De igazad van, én vagyok neki a legjobb anyuka és kész!!! Úgyhogy Marek, te se becsüld alá önmagad, sőt!!!

Kata - tündériek a gyerekek így együtt és az a rugi nagyon cuki!!!

Dalma - nagyon édes a kisfiad, jó hogy itt vagy újra!!
Nálunk egy nap legalább 2-3 alkalommal van csuklás, mint anno a hasamban és elég sokáig tart, én kivárom türelemmel, hogy vége legyen, azt olvastam, hogy csak a szülőket zavarja, a babát nem.
Tüsszög is gyakran, persze, teljesen rendben van ez.

Sensi - tarts ki, már nincs sok hátra, főleg, ha kezdesz befordulni és aludtál egy jót, talán már itt az idő? :wink:

Mi megvagyunk, megint rajtam aludt éjjel Lottika, de valahogy nem merem betenni az ágyába a bukások miatt. :roll:

Ma amúgy elég rossz hangulatban keltem, nem tudom miért, de elég ramaty a kedvem :shock:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Jó reggelt!

Én lennék a mai első hozzászóló?! Akkor nem csak nálunk volt nyűgös reggel... (fél 7-kor ébredt Dorka, és 20 perce tudtam letenni - előtte már egyszer elaludt a hordozókendőben, de megneszelte, hpgy kiraktam az ágyába)

Játék egyedül: sajnos nálunk 15 perc a rekord, aztán rátör a magányos sírás, és Anya felveszi...ez elkényeztetés? Már el van rontva, hogy nincs el egyedül?
Van játszószőnyeg, de sajnos magasan vannak a játékok, ha mellé teszem nem érdekli. Zenélő körforgó csak szülői jelenlétben érdekes, bébihintában alvás eddig 15 perc...max.
Anyukák! Nálatok meddig van el a baba egyedül nézelődve?

Sensie! Most már tényleg Te jössz! Legalább fel vagy készülve teljesen pihentél is eleget szülés előtt. Jól fog az jönni.
Eldobható pelus-szükségletről írtál korábban: nálunk ha jól megy (és cserekor nem kakil/pisil össze plusz 1-2 tisztát a lányom), akkor napi 6 elég - egy 43 db-os Pampers kitart szinte egy hétig. Éjjel csak ha kaki van, akkor cserélek, igyekszem félhomályban szoptatni (sajnos amikor peluscsere volt, akkor 1,5 óra nem tudok elaludni üvöltés következett).

Szöszke!
Van, ahol kötelező befeküdni a túlhordással, reggel és este is csinálnak NST-t. Én is megértelek, otthon lehet jól pihenni a nagy eseményre, nem a kórházban (lsd. szüléstörténetemet)

Nyugtonmalac!
Jó, hogy írtad, hogy bevitted megmutatni Borit a munkahelyedre - akkor nem gáz már társaságba vinni rövid időre. :)

Képzeljétek! Ha minden jól megy (és nem lesz pont akkor hiszti) ma megyünk Ringató klubba. Remélem jó lesz! Kicsit meg van kopva a mondóka és énektudásom...fel kell turbóznom.
Majd beszámolok holnap! Azért a hordozókendőt viszem, ha nyafi lenne bele tudom dugni a kiscsajt.
Lassan megyek is csomagolok az útra, mert kb. következő etetés után indulunk.

Ti fel tudjátok venni a terhesség előtti nadrágjaitokat? - nem a tréningekre gondolok, azok rám jönnek (sajnos én a pocakos nacimban kell menjek). A hasam még közel 90 cm (120 volt szülés napján, terhesség előtt 65-70). Talán csípőnaci kéne...az mindig óriási volt. :)
És ráadásul Apa fogyott, egyre csinibb... :lol: persze azt állítja én így vagyok jó (meg ügyes is, hogy ilyen szép lánya lett 8) )
Annyira nem frusztrál ez, csak kérdezem, hogy Ti hogyan álltok - főleg akik már közel 1 hónapja szültek.

Mire megírtam tuti más is felébredt...vagy ide tudott ülni a gép elé. :)

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Emma: álom szopi jól hangzik! De én nem merem bevállalni :D Mert ha egyszer felébred a csaj, utána sűrűbben kér enni :)
Minden baba annyira más, nem?

Én Borim éjszaka egyszer alszik egyhuzamban 6-7 órát, utána 2-3 óránként kér enni...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Peva: a ringató biztosan nagyon jó lesz, majd mesélj. Oda én sosem jutottam el... :(

Én nem vagyok még egy hónapos, de nem férek a régi ruháimba... Én Lilivel is sokáig hordtam a pocakos nadrágjaimat, sőt vettem magamnak újakat is, kisebb méretben, mert a normál nadrág nyomta a hasamat, aLilis pocakos gatyók, meg kitágutak... :)

Mondta is az eladó nő, hogy nem ciki, nagyon sok kismama szülés után oda megy vissza vásárolni hozzá, hasonló okokból...

Játék egyedül: nem hiszem, hogy az egyedül dogon van a hangsúly náluk... Inkább az, hogy még nagyon fiatalok, éretlenek ezekre a bonyolult játékokra. Nagyon nehéz nekik még koncentrálni a nézésre, azután a közelítés kézzel dologra, majd a megfogásra... És ezt a rengeteg új információt fel kell dolgozniuk...
Én ha Borim kiborul a játék / fejlődés közben (5 perc kb), akkor nyugis helyre teszem, és megnyugszik.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi: azért netezel amíg Lotti alszik, hogy a tudásodat gyarapítsad, az idegeidet kisímitsad, pihenjél, jól érezd magad, és erőt, energiát gyűjtsél a következő menetre... és akkor ha Lotti nyekereg, és nyűgös, te tudsz neki mosolyogva energiát átadni a tiedből, és könnyedén venni az újabb kihívásokat, feladatokat... Tehát ismét kiderült, hogy milyen jó anya vagy! :)

Ramaty kedvre itt vagyunk mi! És lehet menni sétálni is :D Az olyan jó dolog, nem?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi: nem tudsz babamasszázst csinálni? Az olyan nyugtató hatással bír az emberre... Fogsz ásítani, meg minden. Kell egy meleg fészek, pl. az ágyatok, olaj, vízálló valami Lotti alá, és pihe puha takaró... Esetleg lágy zene... És mehet is :) Utána szopizás az ágyban, és mehet az együtt alvás... egyikőtök jobbra, másikótok balra döl a kellemes kimerültségtől :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nymalac, elolvastam Lili történetét, tényleg sok ponton hasonló, mint Dórié. Naná, hogy bőgök most...
:)

Kép
anhel
 
 


Peva - na pont egyszerre írtunk :lol:
Nálunk evés után van nézelődés, ált. simán elnézelődik 15-20 percet, aztán beindul és nyüszög, amíg fel nem veszed, vagy cumit nem adsz neki vagy újra ciciztetni nem kezded. A nézelődés abból áll, hogy itt a nagyszobában van egy kanapé, azon fekszik, mellette van egy plüss leopárd és egy rózsaszín maci, ami felhúzhatós és zenél, na ezeket szokta nézegetni, meg úgy össze-vissza. A zenélő forgót nálunk se nézi sokáig, az amúgy is az ágyában van és napközben nem sokat tartózkodik ott, mert én sem és nem szeretném, hogy ott legyen egyedül, azonkívül az a szoba hidegebb, mint a nagy, a hálóban van kb. 23 fok, én majdmegfagyok ott, de neki éjszakára jó.

Többiek, hány fokban alszik a babátok??? Csak mert pl. a kórházban éjjel 28 fok volt!!! :shock:

Régi ruhák - áááááááááááááááá, sajna nem jönnek rám a gatyóim, pedig van egy csomó szuper farmerem, mind csípőőőő és még így sem jön rám! :shock: Sajna a fenekem-combom nagyon nagy és a hasam is, a karom is, a fejem is :P Nem jövök be magamnak, most is 66 kiló vagyok, ami agy 10 kilóval több, mint kéne. De ez most nem a fogyózás ideje, viszont most megpróbálom azt, hogy este 7 után nem eszek.

Nyugtonmalac - köszi, igazad van, csak mindig kell a megerősítés! Végülis most sok kikapcsolódási lehetőség nincs,igen, a séta van, de az egyedül nem túl jó, annyira kár, hogy nincs a közelben valamelyikőtök :cry:

Mindenki egyedül sétál amúgy????

Én is a terhesnacimat hordom :roll:

Emmalena - nálunk éjszaka ez így nem megy sajna, Lottika úgy ébred, hogy mozgolódik össze-vissza, a pukikat nyomja ki, erölködik, akkor ált. peluscsere, bár éjszaka nem jó, tudom, de érzem, hogy sz@ros. Aztán a szopi vagy 40 perc, persze csendben, kislámpánál, de utána is rajtam alszik és mozgolódik ugyanúgy.

Az a baj, hogy az elmúlt 1-1,5 napban alig kakilt, pedig csomót evett, tegnapi nap is megvolt 550 ml és egy igazán nagy kakija volt, a többi pukiból ilyen firkák :? Szegény nyűglődik csomót, most kipróbálom az Espumisan cseppet, az Infacol valahogy nem igazán segít, azt használjuk már 3 hete és valahogy nem érzem, hogy jobb lenne neki tőle :?

Rakok fel egy képet, tegnap sikerült csinálni, bár utálom, most belevakuztunk a szemébe, bocsi-bocsi Lottika, de olyan gyönyörűség volt :lol:

Kép

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!
Zengő nálunk is naponta többször csuklik, ritkábban tüsszent. A csuklásra gyerekgyógyinál rákérdeztem: teljesen természetes, nem kell vele semmit sem csinálni, max. 1-2 korty szopi.
Alvás: mi még 3-4 óránként keltjük éjszaka (nagyon nehezen ébred). Meddig kell ezt csinálni? Olyan jó lenne, ha hagyhatnánk aludni, de félek, hogy kiszárad, stb. Igaz, annyi tejcsim van, hogy most még dirkt jó, ha éjszaka is szopizik. Nyugtonmalac: gépi Medela-t vettünk, tényleg szuper, köszi a tippet. :wink:
Baba emberek közé: sétálni a védőnőnk szerint 2 hétig nem volna olyan jó, viszont a kórházban annyi ember tolongott a mi szobánkban, hogy azt bizton állíthatom, a szoba hőmérsékletű, kifejezetten egészséges emberek jelenléte önmagában nem veszélyforrás. :)
Vicces szöveggel nyomtatott body: tipp, de lehet azt is csinálni, hogy vesztek a Tescoban óccsóért fehér body-t, és arra nyomtattattok egy plázában olyan szöveget, amit otthon Word-ben megszerkesztettetek.
Sensie, Szöszke: kitartás!!! Drukk nektek!
Szép napot mindenkinek,
Marcsi

macianyu
 
 


Jóóóóó reggelt!!!
Tök jó éjszakánk volt!!! Aludtam vagy nyolc órát, igaz három részletben. De jó lenne, ha ez így maradna!!!

Emmaléna
Ez az álometetés sajnos nálunk nem jön be. Bori ha alszik, akkor én dugdoshatom a szájába a cicit, nem csinál vele semmit. Pedig olyan jó ötlet... :cry:

Képzeljétek, rám jó az összes régi nadrágom, még azok is, amiket az előző terhesség előtt használtam. Mondjuk ez mind csípőnaci, és tök jól néznek ki így, hogy rálóg a hasam. :( Nekem inkább pulcsi gondom van, mert mellben és hasban is kicsik, úgyhogy hajrá kismamfelső... :lol:

Egyébként szoptatás alatt lehet sportolni? Persze hat hét után gondoltam. Nem akarok semmi intenzív dolgot csinálni, de beneveznék egy Pilates dvd-re és azt csinálgatnám itthon. Mondjuk legszívesebben eljárnék tornázni oda, ahova régen jártam, de sajnos a férjem pont akkor dolgozik, úgyhogy az kilőve.

Holnap jön a pihiszékünk. Juhééééé!! Remélem tetszeni fog a dednek... :lol:

Most elolvasom Anhel szüléstörténetét... addig írjatok sokat, különben kénytelen leszek takarítani...

marek
 
 


Hát, eddig én nem mertem kivinni Emmát.Azt mondta a védőnő, hogy 3 hetes koráig ha lehet ne.De ezen a héten nagyon jó idő lesz, 20 fok felett.Szerintetek gáz, ha Emmástúl megyek Ábiért bölibe(5perc séta), de utána Ábival játszózni is kell.Szóval kb egy órát lenne kint.megmerjem csinálni?annyira félek, hogy összeszedhet valamit a böliben.
emmalena
 
 


Macianyu: ha megbízol az én gyerekdokimban, akkor átadom a javaslatát:
Lehet vinni szép, nem nedves időben sétálni a babát már 4 naposan is. Ne szmogba, és ne nagy tömegbe vidd. Nincs idő korlát, öltöztesd fel melegen, és usgyi... :)

Kipróbált javallat :) Mi mentünk is, ha kedvünk volt. 4 naposan 1 órát, mert haza kellett sietnünk látogatók miatt! :S

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


ja, igen, múltkor akartam még a védőnős témához hosszászólni.Nálunk tök jó fej, egyáltalán nincs hetente látogatás(ábinál sem volt), nincs váratlan becsöngetés.Azt mondta, tudom hol találom meg, ha bármi van, nyugodtan keressem és jön.Szóval nem egy buzgómócsing szerencsére.Bár az is igaz, hogy 2.gyerek, meg a körzetünk nagyon terhelt, kevés a védőnéni.Így gondolom jobb dolga is van mint feleslegesen rohangálni a családokhoz.
emmalena
 
 


Marek: éljen a 8 óra alvás! csak így tovább!

csípő naci, rálógó pocakkal :D lol
nagyon jót nevettem, ;)

Én fogok járni tornázni, ha kész a szervezetem rá... Ohne varratok, meg nem vérzek, meg ilyesmi... Tehát kb 6 hetes kor után.

Anhel törijén jót fogsz pityeregni :)

Székről kérünk majd képet, élménybeszámolót a sikerességéről!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Emma: kapd fel Emmádat és vidd a játszóra, ne fogd vissza magad! :)

Védőnéni nekünk is ilyen, leszámítva, hogy nincs problémája a sétálással sem :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Linh...nagyon gratulálok, jó egészséget és sok boldogságot! :lol:

Dalma: Nagyon édesek a képek! :lol:
Az én norbim is tüsszög és csuklik, és néha szörcsög az orra. Azt mondják ez természetes, mert még tisztul a létútja.

Anyatej: Hát mi még ezzel kínlódunk! :cry: Most kaptan Pestonka(remélem jól írtam) mellszívót egy ismerőstől, azt mondta hogy ez dög erős, tuti mindent leszív amit a baba otthagy.
Így mondom, kipróbálom, hogy hány ml lehet a cicimben amin képes Norbika 1 órát kínlódni. :roll:
Azt hittem én is hogy a fiam lusta, de nem :shock: Sajnos csak 30ml tudtam leszívni (teljes erősséggel) mind két mellemből összesen!
Direkt kihagytam 4 órát hogy legyen tej, de így is csak ennyi. :cry:
Szóval be kell látnom nem vagyok egy MILKA :( :oops:
Most már értem miért marad éhes a kisfiam. :cry:

Hasfájás: most már hasfájós lett, 3 napja, görcsösen felhúzza a lábát, visítva sír a kaja után negyed órával. :( Aztán megpihen, majdnem elalszik és ujra görcsöl, sír :cry: ....úgy sajnálom!Ma is alig aludtunk éjjel!
Ringattam kicsit, simiztem a hátát, cicire raktam...minden csak 5-10 percig volt hatásos! Lehet nem jó a tápszer? :?:
Pedig kapja ezt a Infacol szirupot már 6 napja.

Ma megyünk az első komolyabb sétára :lol: Remélem kisüt a nap!
A védőnéni leméri Norbit!
Meg is említem neki, hogy lehet nem jó ez a tápszer nekünk! Bár ő nagy szoptatás fan -ugyhogy tuti erőltetni fogja a témát....de hiába ha nincs csak 30 ml! :twisted: :roll:

Ja, és szerintetek nekem azért kell csak havi egyszer K vitamint adni a kicsinek mert Tápszert is eszik? Mert mások hetente adják. :?:

Mindenkinek puszi :) , mennem kell vasalni! :roll:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Már megint bőgök. Köszi Anhel!!! Dóri pedig gyönyörű!!!!

marek
 
 


Kép

Na, remélem sikerül csatolni. Bluebox segített a másik topikban feltenni kicsinyítve, onnan pedig megpróbálom átkopizni.

Kép
anhel
 
 


Kép [/img]

Kép
anhel
 
 


Kata
A K vitamint van aki hetente, van aki havonta kapja. Orvosfüggő. Állítólag most változtatták meg az adagot, eddig mindenki hetente adta.
Nekem hetente kell adnom, ami azért jó, mert ha a felét visszaküldi a gyerek, akkor is bőven marad annyi, mintha csak havonta adnám... Szóval nem kell rajta paráznom, hogy nem sikerült visszakanalaznom a gyerek szájába... :lol:

marek
 
 


LK: probáld ki a horror fejést a hasznos oldalon leírtak szerint tejserkentésre!!!!

Hasfájásra: kitratóan büfiztessed evés közben és után is! Ha nem segít, akkor a hasznosoknál leírtak szerint pocakot masszírozzál!

K vitamint csak a szopó babáknak kell adni! A szopó babáknak is változó, hogy hetente, vagy havonta kell adni. Doki függő!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


K vitamin (csak hogy ne legyünk egyformák) : nekünk a szülést követő egy hét elteltével kell adni (ma) először, és aztán havonta...
lovaszkata: awww.lll.hu lapon lehet tejserkentő masszásról találni leírást. Nem tom, neked segít -e.
Csajcik, tök arik a gyerkőcök! :wink:
M

macianyu
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?