Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok!
Örömmel jelentkezem ismét: 2008.10.21.-én megszületett kislányunk, Zengő. :P Császáros szüléssel fejeződött be végül az esemény, de így is nagyon szép volt az egész (normál, megindított szülésnek indult). 55cm, 3600gram, és persze csodaszép.
Nem olvastalak még vissza titeket, de így utólag gratula a már mamiknak és drukk a még meg nem született kisbabák leendő anyukáinak!!!
Lassan visszakapcsolódom a beszélgetésbe, ha éppen nem szopizunk-fejünk-altatunk-pelustcserélünk-és peluscserélünk Említettem már, hogy néha persze pelust is cserélünk?!:D
Legyetek jók, pusz,
Marcsi
Kép Zengő 1 naposan

macianyu
 
 


Macianyu: Hatalmas gratula a lányhoz! Sok boldogságot nektek!

Már nagyon hiányoltunk!!!!

Zengőnek nagyon szép különleges nevet találtatok! És nagyon szép kislány!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


LK, Éva: feltettem a gyönyörű babaképeket a webre :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 

 
 

Macianyu: nezd meg a webünket :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Macianyu...nagyon gratulálok, tényleg csodaszép baba! :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Nymalac, nem volt vészes ott ücsörögni a recepción, legalább láttam, hol leszek pár napon belül. Hallgattam, milyen problémák foglalkoztatják a nővéreket. Pl. fiatalkorú anya (17 éves) és nagykorú apa (20 éves) gyerekét csak az apának adhatják oda. Az anya zárójelentését pedig a saját anyukája írhatta alá.

NST-értékelés: nálunk mindig doki értékeli. Különben jó lett. Ma is megyek.


Macianyu, gratulálok!

Kép
szöszke
 
 


NyugtonMalac...nagyon szupi a weblap! :lol: :lol: :lol:

köszi!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Szívesen a weblapot mindenkinek! Ez a mi ajándékunk Borival :)

Szöszke: de durva a 17 éves anyuka, és 20 éves apuka dolog... Milyen már, nem? Persze, teljesen érthető, hogy egy 17 évesnek nem lehet kiadni a babát, mert még nem vonható felelőségre sem, akkor hogy tudna felelőséget vállalni egy gyermekért, nem?

Nagymama hogy örülhet, hogy lett még egy gyermeke...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Kép

Így teázunk Gergőkénkkel. :D :D :D

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!!

Köszönjük a dicsiket!! Fiaim sétálnak, Bence elvitte mindkettőt. Jó dolgom van :lol: :lol: :lol: A félrecsapott sapi Ábel műve, öltözteti a tesót..... :lol: :lol: :lol:

Kosntantin igazi "miss", ha kakis üvölt amíg nem cseréljük le a pelust. Nálunk a peluscsere családi feladat. Bence vetkőztet, Ábel hozza a kicsi törölközőjét én meg állítom be a vízhőmérsékletet.. (kaksi után lemosom a popót) :)

Konsti is hason alszik, de képzeljétek elmászik és befészkeli magát az ágy sarkába... :o :) Ott durmol....

Amúgy rafkós a fiam. Üvölt, amint feltápászkodom az ágyból abbahagyja és édesdeden alszik tovább... :oops: :lol:

Éva!

Irigykedem a nagylányodra!!!! :) Tündéri a legkissebbed!!!!! :)

Szöszke!

Én is ettől féltem, h lelép a dokim és akkor várhatok a kiértékelésre, de szerencsére megúsztam. Neked sincs már sok és ölelheted Gergőt!! :)

Aznap amikor jöttünk haza jött a szobánkba egy anyuka, neki mekoniumos vizet nyelt a babája szülés közben és gyomormosással indult a kislány élete.... nagyon sajnáltam, de szerencsére jól vannak.!!


Marek!

Én nem etetném egész nap....neki sem jó, anyukának sem....

Zene, séta,....tudom én könnyen beszélek....

Emma!

Örülök, h nincs gond. Én emiatt nem altatom külön....Bukásra szokták megemelni az ágyvégét.....

L.Kata!

Én úgy tanultam, h egy ujszülöttet nem lehet elkényeztetni...Ha sír, annak OKA VAN!!! 8éhes, szomjas, pisis, álmos, unatkozik.....)

Konsti nagy "kamuszopis" volt, de leszokóban. Elveszem Tőle és kész..... nem vagyok a cumija!!! :wink: :)

Norbi Édes!!!

KÖSZI NY.MALAC!!!!!!!!!!!! :lol:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


MACIANYÚ!!!!!!! SOK BOLDOGSÁGOT CSODASZÉP, SZÉPNEVŰ TÜNDÉRKÉDHEZ!!! :lol: :lol: :lol:

Szöszke!
Csini vagy! Bögre :lol: :lol: :lol:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Szöszke! Jó a kép! :lol: :wink:

Macianyu! Csak jól tippeltek a csajok, hogy valami van nálatok! És tényleg nagyon szép nevet sikerült találnotok! Gratulálok!

Óraátállás! Ti, azaz a babák érzik? Máté igen, mert úgy akar enni, ahogy eddig ettünk, meg tartani is akarja a 3 órákat! :lol: Így 1 óra telne el 2 evés között, ezért megy a nyafi, amit próbálunk kezelni! :roll:

Mosoly- azt hiszem, hogy most már biztin állíthatom, hogy már nekem szólnak! :lol: Na és az egyértelmű jelzések, hogy anya bejött a szobába, anya itt van valahol a közelben stb., stb. :lol: Na ez a 6. érzék! :lol:

Kép
bettike
Eger
 
 


Jaj mi lassan haladunk a kacagás és gügyögés felé! :lol: A nevetéshez már jön ki levegő, így olyannak hallatszik mint a hi-hi! Csak hang nem jön hozzá! A gügyögést pedig előszeretettel veszi elő, ha felette beszélgetünk és nem neki, nem vele! :lol: De szerintem még ez is csak ki-ki csúszik véletlenül! Mi meg nagyon örülünk neki, látványosan, hogy ezzel is biztassuk, hogy csinálja! lol:

Kép
bettike
Eger
 
 


Írtam egy csomót, de elszállt, úgyhogy most nélkülöznötök kell a hosszú hozzászólásomat... :lol: Vagy hagyjam a dagadt ruhát másra és teregetés helyett inkább írjam meg újra???? :roll: Most inkább nem. Úgysem volt benne semmi érdekes!

marek
 
 


Szöszke: hogy te milyen csini kismami vagy! :D és milyen jó neked, hogy van bögretartó polcod ;) Nekem az az egy hiányzik a terhességből :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nymalac, igen "bögretartó polc". :D Állítólag én anyukám hasában felrúgtam így egy kávéscsészét a tartalmával együtt. ;-)

Kép
szöszke
 
 


Marek: csalás, inkább a teregetést hagyd másra ;) Gyere csacsogni nekünk :D Nem vesszük be, hogy nem volt érdekes. ;)
____________

Anyukámék most mentek el, nagyon élveztem a társaságukat. :D Jó, hogy jöttek. Beszélgettünk, Boriztak, jól éreztük magunkat.

Együtt hívtuk fel a nagylányomat is, aki Tokajban van már Péntek óta. Ó

És nagyon aranyos volt. Van egy kedvenc történetem is ezzel kapcsolatban:


Lili lement Tokajba a nagymamámmal, akit ő nagyinak hív (a mamám kérésére), Tokajban Manyi néni és Laci bácsi várta őket (Laci bácsi a nagymamám öccse). Anno anyukám is nyaralt náluk gyermek korában, én is a hugommal, és most Lilin a sor. (Generációk nőnek fel nálunk úgy, hogy ők semmit nem öregszenek! Hihetetlen! És csodálatos.)
Szóval Lili lement Tokajba, este felhívom, hogy hogy érzi magát...
- Mentél a vonattal?
- Igen!
- Megtaláltad Laci bácsit?
- Iiiigen!
- És Manyi nénit?
- Iiiiigen!
- Voltál játszótéren?
- Igen!!!
- Kivel játszottál nagyokat?
- Nagyi nénivel! :D

Azt hittem megzabálom. Manyi nénit Nagyi néninek hívja :D

Nagyon jól érzi magát, de ezt tudtam is. Mi is ott szerettünk lenni a legjobban a világon gyerek korunkban... Örülök, hogy Lili is részese lehet ennek az egésznek.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Szöszke: nem fértél anyukád bőrébe? ;) Biztosan vicces lehetett ;) (vagy forró)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok csajok. 4 hetesek lettünk :wink:
Ennek örömére vettünk Nórikának egy relax széket, aminek látványosan örült, nézegette vagy egy órán keresztül, aztán látványosan bealudt, vagy inkább kiterült? :lol:
Megörökítettem a két jelenetet, íme:

Kép


Kép

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Macianyu Gratulálok! :lol: Zengő nagyon-nagyon tündéri :lol: :lol: :lol:

szöszke
Nagyon csini vagy! és nagyon tetszik a bögre is a hasadon :D
Nálatok nem fektetik be a kismamát a kiírás napján?
:roll:
Nálunk igen.

Szerdán én is megyek be a kórházba, elötte még adok egy életjelet. :)
Azért jobban örülnék neki,ha nem kéne bennt maradnom még szülés elött is :(
Ha meg netán lenne valami vagy mégis bennt kell maradnom szülésig, nyugtonmalacnak és LKatának írok helyzetjelentést :)
Előre is köszi csajok a továbbítást! :)

Jó babázást az anyukáknak :D a még pocakosoknak pedig kitartást! :D

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

Macianyu - nagyon tündér Zengő és nagyon szép és különleges a neve, gratulálok hozzá!!! Tényleg gyönyörű baba, jöhetnek még képek!!!

Tercsimama - nagyon jó a relax szék, ilyen van Nyugtonmalacéknak is, nem? :lol: Nórika nagyon édes, egész kedvet kaptam egy ilyen székhez, mármint nem én akarok beleülni, de beletenném Lottikát, mert mostanság sokat nézeget.

Légzésfigyelő - kaptunk egyet kölcsön és azóta is ott van zacskóban az ágy mellett. Párom azt mondta, hogy inkább ne üzemeljük be, mert nem szeretné, hogy parázzunk a téves riasztások miatt :? Én inkább használnám, persze ha tényleg valami baj történne, az újraélesztős videó nem hiszem, hogy sokat segítene, de azért mégis... többiek? Ha úgyis van, ne üzemeljük be mégis?? :roll: Bár az ágyában sokat nem tartózkodik, most éjjel is végig rajtam aludt :oops: :?

Szöszke
- tényleg nagyon jól nézel ki, nagyon szép vagy és nekem is jó lenne egy pohártartó :wink: Persze nem szeretnék már pocakot, de azért voltak előnyei is :lol:

Nyugtonmalac - nagyi néni :lol: Édes lehetett Lili! Mikor jön haza?

Mi megvagyunk, jaaaaaaaa, Adri nálunk is volt zöldes kaki képzeld, rögtön rád gondoltam a pelenka fölött :wink: De olvastunk róla a neten és természetes, nem gond, úgyhogy nem paráztam, aztán lett sárga újra, de pl. most reggel megint zöldes volt. Hozzá kell tennem, hogy kezd Lottika nagyon éhenkórász lenni, tök sokat eszik, tegnap 110 ml volt a rekordunk!!! Szerintem az ő kis súlyához még sok a napi 500-550 ml, nem? Talán ezért is bukik többször, de hát ha eszik, akkor eszik, azért nem veszem el tőle a cicit, nem???

Na megyek nescafe-t inni, írjatok!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi
Ne vedd el tőle a cicit, ha éhes. Én sem veszem el, pedig Bori igazán durva mennyiségeket meg tud enni. Mondjuk azóta nem izgatom magam, amióta Éva írta, hogy ők már a kórházban 130-at szoptak... :lol: Ha ott nem sokallták, akkor a mi 190-ünk se volt sok tegnap éjszaka... :lol: Ja, és három órával később még 150 :shock: , de a következő evés kimaradt, úgyhogy átlagban szerintem jók vagyunk. Viszont így pont tízkor lesz éhes, pedig akkor jön a tanítványom... :roll: Nemtom mit fogok csinálni, mert nála nem úgy van, hogy beszaladok és megszoptatom aztán megyek tanítani... az legalább egy órás program... :roll:

Macianyu
Gratulálok gyönyörűszép kislányodhoz!!! Sok sok boldogságot és egészséget kívánok nekte!!!


Tercsimama
Nórika gyönyörű!!! Én is akarok egy ilyen hintát!!!

Hordozókendőről tud nekem valaki valami okosságot írni? Milyet érdemes venni, meg ilyenek!

Ancsa
Drukkolok, hogy ne kelljen befeküdnöd!!! De miért is fektetnének be? :roll:

marek
 
 


Jó reggelt!

Kezdem kitapasztalni a kiscsajt.Rájöttem, hogy valszeg összekeveri a nappalokat és az éjjeleket.napok óta iszonyat hisztik voltak éjjel, kipattant szemmel akart nézelődni, és nem engedte hogy visszategyem aludni.Kipróbáltam, hogy mi van, ha délután 4-es szopi után nem engedem visszaaludni a fürdésig ami fél7 és 7 körül van.nem tettem vissza, hanem kihoztam a nappaliba, itt nézelődött velünk.ezt már két napja csinálom, és úgy tűnik, hogy bejött.az első éjszaka csak evett, és aludt eg perc hiszti sem volt.ma éjjel az 1 órás etetés után simát engedte visszatenni magát, a fél 5ös szopi után volt egy kis hiszti.De már hallom a változást.kezd neki leesni a dolog.ilyenkor nem megyek vissza hozzá.nagyobb szüneteket tart a sirások között, kevésbé erős és most csak 40 perc volt összesen kisebb, nagyobb szünetekkel.Kezdek reménykedni, hogy meg tudja lassan különböztetni a nappalokat az éjszakáktól.
Ábel egyébként egy tünemény, úgy horkol az orditó Emma mellett, hogy öröm hallgatni.Ez a nagy szerencsém.Ha fölébredne nem is tudom, hogy szoktatnám Emmát a rendhez:-)
emmalena
 
 


Vazzzzzzzzeeeeeeeee, csajok, ti mit csinálnátok, ha 10-10:30 közötti időpontra ígéri magát a védőnő, de pont 10-től fogtok szoptatni, mert már látszik, hogy kb. addigra ébred a gyerek???
Mert mi most pont így vagyunk :shock: Már mocorog, puki ezerrel jön, és aztán peluscsere után nálunk evés van :roll:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi
Akko pont úgy jártál a védőnővel, mint én a tanítvánnyal. Én szóltam neki, hogy legyen kedves egy órával korábban jönni. Úgyhogy megvolt az óra, enyém gyerek úgy aludt, mint a bunda, épp most ébredezik, valahogy azt mindig megérzi, ha anya meg akarna enni egy almát... :roll:

Emmaléna
Bori is sokszor ezt csinálja éjszaka. Én is próbáltam ébren tartani fürdés előtt, de nem mindig sikerül... Erre mi a módszer???

marek
 
 


http://c-sale.hu/index.php?akt_menu=30& ... =reszletek

Milyen ez a pihenőszék szerintetek? Van értelme megvenni?

Ildi
Nekem is most jelentkezett be a védőnő... :shock: Csak emlegetni kellett. Én is épp szoptatni fogok. Nyitva van a kapu, majd bejön és legalább megnézi, hogy milyen szépen eszünk... :?

marek
 
 


Ildi!
ezen ne parázz, akkor úgy járt a védőnő.Nem fogsz körülötte ugrálni.Simán etetsd meg szerintem ahogy szoktad, és kész.Alkalmazkodjon ő és nem ti.

Marek!
Nem teszem vissza az ágyába, beteszem a babahordozóba, megy mellette a tv-ordit mellette a bátyja, tolja a k..a hangos dömperét, szóval zajlik az élet.Általában ennyi elég is.de ha nem, akkor kiveszem a hordozóból, a combomra fektetem, simizem, a kezét macerálom, szóval, nem hagyom békén.de csak úgy finoman.eddig ennyi is elég volt.
emmalena
 
 


Sziasztok!

Látom mindenki jól van, páran még pocakkal :) Nekik kitartás, és lassan itt a hó vége...szerdán megint jön valami front.
Új Babáknak és Anyukájuknak szívből gratulálok!
Anyukákat nem értem hogyan van idejük fórumozni. :lol: Dorka kiszagolja, ha megy a gép, és felébred általában.

Amúgy jól vagyunk, leszámítva az esti nyafikat, ami szerencsére már nem minden nap van.
Sajnos ha nem tud aludni, akkor is keserves sírásba kezd egyszem lányunk! Pedig látom rajta, hogy kókadozik, aztán valami miatt kipattannak a szemek, és kezdődik....néha a cici sem segít - persze az esetek 90%-ában igen, lefekszünk együtt, ő szopizik, vagyis csak csócsálgat...csak ha nemalszik még elég mélyen, és elveszem, kezdődik előlről. :cry:
Persze az elején megfogadtam, hogy nem hagyom, hogy cicin aludjon....hát ez hamar megdőlt, mert mire erre kerül a sor, örülök, ha akárhogy is, de elalszik.
Viszont ha hosszú a hiszti, több evéssel, akkor utána 4-6 órát is alszik! (ez azért még csak 3szor volt) Csak engem ébreszt fel a cicim.

Szoptatós Anyukák! Ti raktatok magatok alá az ágyba valamit? (én erősen gondolkodom a gumilepedőn) a melltartóbetét szétázik.

No, már nyöszörög...pedig még alhatna 2 órácskát...mégis csönd lett. :)

Marek! Te tudsz már tanítani? Azt hiszem akkor én is összeszedem magam. Megpróbálom egyszem tanítványommal lezsírozni, hogy akkor jöjjön, ha telefonálok - mert sajnos nem álltunk még be semmi fixre, de ha alszik jól, akkor van 3 órám. Csak az a ciki, ha közben ébred a gyerek...akkor jöhet máskor vissza.

Emma! Mi is bevezettük a fürdés előtti 2 óra nem alvást, nem mindig jön be sajnos (tegnap még utána is 2 órát nyüglődtünk, de volt cserébe 6 óra alvás), de próbálkozunk mi is a nappalt nappalra varázsolni!

Visszalvasni nem tudok mindent, de néztem a honlapunkat - Hála Nyugtonmalacnak!!!!
Szépek a babák nagyon! Lassan mi is egy hónaposak leszünk, küldöm majd az adatokat - ma van mérlegelés, hétfő van.

Kaptunk egy úlszülött hintát, majd fotózunk, és jelzem bejött-e (bárcsak ott is megnyugodna Dorka, nem csak a hordozókendőben).

Ja, nappali nyüglődésre nálunk a hordozókendő jött be. :)
Csak nem szabad mélyen alvás előtt kivenni, mert akkor sír. És járkálni, matatni kell (pl. főzni, pakolászni, teregetni)
Ajánlom mindenkinek! Szuper babanyugtató!
Nekem a legnagyobb méret van (LL), de csak 160 cm vagyok és 63 kg - viszont így elöl tudom megkötni a csomót (nem hátul), nagyon praktikus! Marek! Szerintem vegyél! Kisebb kiruccanáshoz is fogom használni (pl. bevásárlás fedett helyen - mert a lábikó kilóg).
Csak a lakásban ne legyen túl meleg, mert eléggé összemelegszünk. :)

No, azt hiszem belőlem ennyi elég. Igyekszem, gyakrabban jönni. Szép napokat mindenkinek! Hátha ma is kisüt a napocska, imádok sétálni! (2 kutánk is megszokta már, 1-2 körül megyünk, ők is nyüzsögnek, amikor Dorkát öltöztetem - mivel itthon vagyok beengedem őket a házba...legyen mindenki elkényeztetve biztos ami biztos :lol: )

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Marek! Kendőből én Nandu kendőt vettem egy bemutatón.
www.bababolt.com
az LL méretet tudod a legtöbb módon megkötni

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Sziasztok!

Minden új babához gratulálok és sok boldogságot kívánok.

Marek!

nekem is ilyen kendőm van és én imádtam, mondjuk amikor már tudott ülni akkor én jobban szerettem a kengurut, de előtte ez valami szuper volt. Használtan is lehet egy csomó helyen kapni és sokkal olcsóbb, mint az új. Tönkretenni pedig nem lehet, ez a márka nagyon masszív anyagból van varrva.


Majd még jövök, csak most megyek főzök egy kis lecsót így utoljára ebben a szezonban. Terhesen nem tudtam enni, mert égett tőle a gyomrom de most bepótolom. Van még egy kis túróm, lehet sütök egy kis túrós palit.

Védőnő:
Örüljetek, hogy nektek legalább szól ,hogy jön, nálunk az a divat, hogy egyszer csak az ajtóban csönget. Komolyan mondom a halálom, az első gyereknél van, hogy egyszerűen nem engedtem be, ami most szinte kivitelezhetetlen, mert már nincs olyan csönd, mint mikor csak egy újszülött babám volt.

Majd jövök, addig is szép napot mindenkinek.

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Na, túllettünk rajta, elég rövidke lett, mert pont akkor jött a védőnő, amikor pelenkát cseréltem, Lottika már sírt, éhes volt, így hamar elment, juhééé, viszont jön 2 hét múlva megint :?

Többiek? Hogy jön nálatok a védőnő és meddig jön házhoz? Mert nekem jobb lenne, ha mi mennénk, nem értem, miért kell jönnie, ez előírás náluk vagy hogy??? :roll:

Peva - jó hogy jöttél, amúgy simán tudok jönni fórumozni, ha Lottika alszik, ált. ennyi úgy gondolom, jár nekem, ha már másra nincs időm, ez kikapcsolódás és amúgy is olyan, mintha haza jönnék... biztos értitek :wink:

Amúgy tiszta hülye vagyok, már harmadjára csinálom a Laktoherb teát, az első kettőnél elfelejtettem és a filter vagy fél órán át ázott, azt nem mertem meginni, úgyhogy most figyelnem kell, de elég nehezen megy :roll:

Most a kiságyában van és nézegeti a fölötte lévő színes-zenélő forgót, viszont nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de én mindig, kb. 2percenként ránézek (másik szobában van a gép) és annyira kis "szegény", ahogy nézeget, valahogy a szívem szakad meg, amikor látom, hogy ott van egyedül az ágyában, hülye vagyok, igaz??? De tényleg, ilyenkor - bár jól elnézeget - legszívesebben kivenném és az ölembe tartanám :?

Marek - akkor sikerült egyszerre szoptatnunk? :lol: Most vagy 50 percig tartott és 80 ml-t sikerült benyomnia :lol:

Nekem nagyon bejön ez a hinta, szerintem beszerzünk egyet!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Marek, nekünk is Fisher Price-os a relax székünk, és Nóri imádja. Igazából az a fontos, hogy sok színes cucc legyen rajta amiket nézegethet és akár el is érheti ha akarja. Van amikor sok a dolgom, és Nóri csak nem akar elaludni, erre beleteszem, tudja magát ringatni ahogy mozog benne, és van egy olyan funkció, hogy ha megmozdul a gyerek, akkor elkezd magától zenélni, így tudom ébren van. De jókat alszik is benne :lol:

Kép

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Képzeljétek megjártuk Budapestet ezzel a nagy lánnyal! Fel akarunk költözni Kaposvárról, mert 2,5 órás út egy-egy alkalommal, és párom naponta 5 órát utazik csak, meg még dolgozik is napközben. Tegnap néztünk házakat, és találtunk december 1-től. Páromnak a XVIII. kerben van vállalkozása, és ott sikerült, kb 5 percre a bolttól találni egy új építésű sorházat. 136 m2, Nórinak lesz külön szobája . Féltem elindulni egy egész napos autós túrára Nórival, de sikerült, jelentem egy jajszó sem volt, autóban végig aludt, mamának produkáltam magát, evéssel sem volt gond, és egszer ébredt csak utána éjszaka, jól kiütötte magát :)

Jelentem tejcim teljesen elapadt :cry:
Fejőgéppel eddig tudtam leszívni valamennyit, tegnap már csak kb 5 mili jött, így szerintem semmi értelme ennek az egésznek. Az első két hetet szopizta, harmadiktól tápis, az alapvédettséget szerintem megszerezte az elején, legalábbis remélem.
Mi tegnap voltunk pontosan négy hetesek.
Kedden lesz az első hófordulónk!!!
Megmértük este, és 3870 gramm!!! (3030 volt mikor hazahoztuk)

Kép

Kép
tercsimama
 
 


"annyira kis "szegény", ahogy nézeget, valahogy a szívem szakad meg, amikor látom, hogy ott van egyedül az ágyában, hülye vagyok, igaz??? De tényleg, ilyenkor - bár jól elnézeget - legszívesebben kivenném és az ölembe tartanám "


Nusiildi, ugyanígy vagyok. Majd megszakad a szívem, ha látom, hogy szegény egyedül játszogat meg nézeget, de anyukának is van dolga, és muszáj valakinek megcsinálni. Legszívesebben mást sem csinálnék csak babáznék, de ki teheti ezt meg???

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Sziasztok!

Macianyu Gratulálok!!!!

Ildi!Ha téged feszülté tenne a légzésfigyelő ne használd.Nekünk van és mi faros lemezt raktunk alá,hogy ne legyen téves riasztás mert már volt és igen szívbajt kaptam.Ha belegondolsz nekünk sem volt még is felnötünk. :wink:

Tercsimama!Sajnálom a tej dolgot de a mai tápik sokkal jobbak mint mondjuk 10éves és attól még lehet erős imunredszerü a kiscsajszid.Nagyon szép Nóri és tök szuper a pihiszéketek nálunk is az a megmentő. :lol:

Marek!Nagyon jó a szék én már láttam ilyet élőbe és nagyon szupi.Nagyon ügyes a lánykád,hogy aludt az óra alatt :D

Nyugtomalac!
Mi szerdán megyünk tanácsadásra és akkor megírom a 1hós adatokat.Jó?Nálatok milyen az élet 2gyerekkel?

Védőnő:Nálunk most nagyon normális van felfogta,hogy második babánál nem kell hetente jönnie így havonta jön.De egytértek Mtücsökkel a hajam égnek ált mikor Zsófinál egyszer csak az ajtóba ált váratlanul.

Velünk:Minden oké cici kicsit helyre jött van több tejem de muszály potolnom de viszont nem kellett emelni ami szerintem jó jel.Zsombor amúgy egy teroroista komolyan ez a kis szaros ha fent van Zsófi nem alszik ne nevesettek de olyan mint ha félne,hogy lemarad valamiről Ő akkor a pihenő székben ül és figyeli mi történik :lol: Pár kép ha nem bánjátok: Kép Kép Kép Kedvencem: Kép

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


De jók ezek a bodyk :lol:
Nagyon édesek együtt, látszik, hogy a kislány olyan anyapótlék féleségnek érzi a tesót. Mi is erre gyúrtunk, hogy első a lány, és utána talán kisebb a testvérféltékenység, mert szívesen segít a babázásban. Ugye jól gondolom?

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Tercsimama!Szerintem minimális féltékenységnek kell lennie.Mondjuk Zsófi engem utánoz van egy babája akit szoptat Zsebi meg ha nyöszörög már ugrik a cumival vagy szól,hogy anya cici vagy tea :lol: De sok mindenben segít meg mi feladatokt találtunk ki neki pl:Ő önti apa kezébe a fürdetöt és Ő keni a fenekét meg ilyenek és úgy élvezi Kép

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Lányok, akik megdicsértetek, köszönöm. :)

Többiek! Szült valaki természetes úton 9,8 cm átmérőjű fejű kisbabát? A mai ultrahangom eredménye ugyanis ilyen lett. :shock: Kicsit betojtam ettől az eredménytől...

Ancsa,
nálunk egyelőre senki sem mondta, hogy feküdjek be a kórházba. Nem tudom, lenne-e értelme...annyi biztosan, hogy halálosan unnám magam. Így 4-5 percre vagyunk a kórháztól autóval, és itthon van ugyebár minden, ami a nyugis lelki készülődéshez kellhet. De ott? Szerintem a kismamák tudják egymást keményen sokkolni rémtörténetekkel.
Pl. ma mentem nst-re, amnioszkópiára, utána ultrahangra, és a váróban volt egy 6 gyerekes anyuka, és kérdezte, hogy nem félek-e? :shock: Mi a frásztól féljek?
Velem egyidős volt az anyuka, az első gyerekét 16 (!!!) évesen szülte, és most várja a 6. gyereket 31 évesen.

Marek!
Hordozókendő: nekem az árával van bajom. Egy vastagabb pamut anyag, és horribilis összegért kínálják mindenütt. Így csatlakozom Mtücsökhöz, próbáld meg használtan venni! Vagy esetleg méteráru boltban.
http://www.liliputi.hu/index.php?m=prod ... s,s,m,l,xl
Mi lett a fűtéssel?

Kata84! nagyon édesek a gyerekek, és jók a ruháik! :)

Kép
szöszke
 
 


szöszke!

Nem tudom, hogy a 9,8 centi átmérőjű babafejnek mennyi a fejkerülete.Mert ugye a szülésnél ezt mondják meg.Ábelnek 37 centi volt, ami extra nagynak számít.én ismerek valakit aki 37,5 centis fejü babát megszült.Emmának most 35 centis volt, ami szintén átlagon felüli, és simán megszültem.ne aggódj, menni fog.
emmalena
 
 


Szöszke
Borókának 36 centi volt a feje és simán megszültem, ráadásul gátvédelemmel, úgyhogy ezen szerintem ne parázz!!!

A hordozókendővel még várok, mert most még nem nagyon igényli Bori a hordozást. Inkább megveszem ezt a pihenőszéket, meg akarok venni egy játszószőnyeget is...

A fűtés ügy megoldódott, gázzal nem lehet befűteni a szobát rendesen, de miután megkaptuk a 140 ezres gázszámlát, le is mondtunk a gázfűtésről. Szerencsére van vegyestüzelésű kazánunk és cserépkályhánk is és a férjem is itthon van, úgyhogy fával tüzelünk, csak éjszakára kapcsoljuk be a gázt, ha muszáj. És így tök jól be lehet fűteni a szobát, úgyhogy nem kellett költöznünk.

Peva
Én már több mint egy hete tanítok, de nekem könnyű, mert a férjem itthon dolgozik, úgyhogy ha Bori felébred, vagy nincs kedve aludni, akkor övé a gyerek. Ezért is akarom a pihenőszéket, hogy hátha akkor ő is tudna a ded mellett dolgozni. De eddig jól működött a dolog, a délutáni tanítványom pont akkor ért oda, amikor befejeztük a kaját, leraktam a gyereket és még mindig alszik.... :shock: Viszont lehet, hogy extra szar éjszakánk lesz, mert ma megint egész nap aludta a drága...

Képzeljétek, már tele a fagyasztó tejjel, úgyhogy úgy döntöttem, hogy felajánlom a lefejt tejet a barátnőmnek, akinek két hónapos a babája és nincs teje. Nem fogjátok elhinni, nem kell neki. Itt az anyatej, ingyen van, a férjem házhoz vinné neki, és ő azt mondta, hogy nem kell... :shock: Úgyhogy most a védőnő keres nekem valakit, aki elhordja a tejet. Pénzt se kérek érte, csak sajnálnám kiönteni... Gondolom lesz rá jelentkező...

Október 23-án volt a házassági évfordulónk és ennek örömére meghívtam a férjem színházba. Egy hét múlva megyünk, addig anyukám vigyáz Borira, a tizenegyes evésre meg már haza is érünki, tehát csak egy kaját kell cumiból ennie. Remélem nem lesz gond, anya már most izgul, hogy mi lesz... Nekem meg már lelkiismeret-furdalásom van, hogy itthagyom Borit, de közbe meg azt gondolom, hogy nem fog neki ártani és az én lelkemnek is jó lesz, ha egy kicsit kikapcsolódhatok.

marek
 
 


Sziasztok!

Nymalac, megírtam a szülés történetet, átküldhetem e-mail-ben?
Office-om sajna nincs, így mail lett.
És képet is küldök, oké? (azt meg azért nem ide teszem, mert béna vagyok és nem megy a képcsatolás... :oops: )

Szöszke, ne ijedj meg szerintem ettől az adattól, egyrészt a szülésznő mondta, hogy ilyen fejkerületű babákat is megszülnek természetes úton (én a "hatalmas" BPD adatokkal nyaggattam szegényt a végén), másrészt - saját példám - nekem 4 kiló körüli vagy nagyobb babát tippeltek az uh-k és a vizsgálatok alapján, aztán mégis kisebb lett. :)
anhel
 
 


Anhel
Végre erre jársz!! Mi van veletek??? Milyen az élet Dórikával??? Milyenek az éjszakáitok? (és a nappalok?)

marek
 
 


Tücsök
Te írtál már szüléstörténetet??? Nagyon érdekel ám, hogy milyen volt a szülésed!
Meg persze a többieké is, csak Tücsökkel közös volt a szülésznőnk...

marek
 
 


Asszem megyek teregetni, mert magammal beszélgetek és nem vagyok egy jó társaság... Lehet, hogy még vasalni is fogok, ha senki nem beszélget velem... :twisted:

marek
 
 


Marek, elképesztő, még most is csak róbálom felfogni. Sokszor csak nézzük egymást hosszas percekig, én nem tudok betelni ővele, ő meg gondolom nem érti, hogy a hülye anyja mit skubizza annyira könnybelábadt szemekkel. Az apja dettó. :D

A nappalok klasszak, az éjszakák kevésbé. Majd fogok is kérdezősködni, egyelőre próbálom kiismerni a kisasszonyt. Az éjszakai szopizások nagyon nyögvenyelősen mennek, olyankor mintha minden tudományát elveszítené és fogalma sem lenne, mi az a cici, hát még a végén a bimbó...:) Pedig éhes, csak meg kell küzdeni azért is, hogy ne köpje ki vagy tornázza le magát a ciciről.

Na, vajon, van új vonalzóm???

Kép
anhel
 
 


Itt meg elromlott apukám mosógépe :evil: , úgyhogy ma nekiálltam kézzel mosni...hátha beindul a szülés...de sajnos nem indult be. :(

Marek, szerintem nagyon jó ötlet a színház! És ne legyen lelkiismeret furdalásod!
Nagyon fontos, hogy a szülők tudjanak egymásra is figyelni. Akkor biztosan nem áldoztatik fel a házasság a gyereknevelés oltárán. :D

Kép
szöszke
 
 


Marek, olvasom a pihenőszéket: már én is ültethetem Dórit ilyenbe?
Férjem tesója kérdezte, hogy mire lenne szükségünk, és én a pihenőszéket mondtam, olyanunk nincs.
(persze sokminden másunk sincs egyelőre, de ez jó ötletnek tűnik nekem nagyon)

Kép
anhel
 
 


Anhel
Ha Bori ülhet ilyenba, akkor Dóri is. De egyébként passz. Többen használják, úgyhogy gondolom már ülhetnek ilyenbe, de persze nem egész nap...

Én is sokszor csak nézem Borit és annyira boldog vagyok!!! Közbe meg azt érzem, hogy szegény gyereknek milyen rossz, hogy ilyen anyja van, mint én, mert biztos nálam vannak jobb anyák is, akik nem ragaszkodnak ahhoz, hogy a gyereknek a kiságyban a helye, meg mindig felveszik, ha megnyekken, meg ilyesmi... Szóval sajnálom is szegényt, jobb helyre is születhetett volna... :? :lol: De azért nekem nagyon jó, hogy nem született jobb helyre!!! Csak azt érzem, hogy nem vagyok tökéletes anya, bár nemtom, mit jelent az, hogy tökéletes... :roll:

marek
 
 


Szóval egyhetesen is lehet, reméltem!
Csak amíg teszek-veszek itthon és nem feltétlen akarom, hogy folyton aludjon - nappal remekül megy neki, éjszaka naná, hogy nem - addig 1-2 órára pont jó lenne, ő is tudna nézelődni.

Dettó...:)
Arra szoktam gondolni, amit az egyik babás barátnőmtől hallottam. A gyerekek választják a szüleiket, és az én kislányom biztos nem gondolta jól át, amikor jelentkezett hozzánk...:)
Szerintem nem is kell tökéletesnek lenni. Az olyan beleköthetetlenül, hibátlanul, unalmas is lenne, nem? :D

Kép
anhel
 
 


GRATULA minden hófordulós babának!!

Éva: nálunk is 6 naposan esett le a köldökcsonk, de még egy héten keresztűl kezeltük, mert azért váladékozott még, nálunk is olyan megszáradt alvadt vérnek néz ki Mi még azért kezeljük alkohollal és hintőporozzuk.
És Áron gyünyörű szép baba. Az én fiam is besárgult, de ő nem maradt a csecsemősöknél, hanem kapott a kocsijába egy ilyen kékfényes szerkentyűt és nálam nálam lehetett így (én is a Szent Imrében szültem)

Oh, akkor Balázskám azért ilyen nyugis (még), mert besárgult ill. hogy még picit sárga?! Remélem azért ilyen nyugis lesz akkor is, ha már ez a sárgaság teljesen eltűnt.

Emmalena : hát igen, én is szívrohamot kapnék, ha látom, hogy mekkorát bukott. Nekem eddig 1x vagy 2x fordult elő, hogy alvás közben folyt ki a szájából a tej,de ez nagyon kevés volt. Éppen ezért én annak ellenére, hogy nem ajánlják, de én hason altatom éjjel. Van légzésfigyelőnk.

Nusildi: én kérdeztem a védőnőmet, hogy kell e valamivel kenni a baba bőrét. Azt mondta, ha száraz, akkor lehet kenni a gyógyszertári fürdetőkenőccsel is a bőrét pl füri után. Nálunk hetente jön a védőnő házhoz az első hat hétben.

Macianyu: HATALMAS GRATULA a lányodhoz!!!!

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?