Új privát üzeneted érkezett!

Edina, te adtál már Lilinek homeós szert?

Momoska, jobbulást Aliz lábának, neked meg erőt és kitartást.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


koszi,
aliz serules es betegseg paras, sulyosan panikol. nem csak a sajat, hanem masok seruleseitol is. meg olyntol is tavol all meg, akit ismer, de pl. be van kotve a keze, s meg telefonalni se hajlando vele....valoban erzodik rajta a panik, igazi, nem hiszti. ha sajat maga serul meg, akkor meg elkezd fojtott hangon, de folyamatosan beszelni, max. addig enged szohoz jutni, amig te is el nem meselsz neki egy hasonlo serulesedet. ez ma delelottig meg kitartott. kicsit zsong a fejem, de most mar jo van, h. elfelejtette a kotest a laban. holnap tan megy oviba is...

kora,
borisz szopcsizik meg, de mar csak este es reggel (hajnal), meg persze ejjel is, mert gondolom, nem lesz tartos (eddig 2x utasitotta el, s 2x fel se ebredt ejjel, azaz 6x (egesz eleteben), de az elozo negy felnemebredes mar 2 hete volt:-), vegulis oktoberben mar majdnem annyi ejjeli szopcsit kihagyott, amennyit nem.). de mikor ejjel kihagyja, akkor ker nappal neha, de max. egyszer. valszeg erzik a gyerekeim, h. en se tartom jatekszernek a mellemet, s ok is mindig csak evesre hasznaltak, sose huzogatjak a polomat, h. kicsit szopcsizzanak, aliz se volt ilyen, evett, s kesz...

evi,
nem te irtad a tejet, csak anyukam csinalja tejbe aztatott korpas zsemlevel, arrol jutott eszembe, en kolespehellyel csinaltam, s borisznak csak petrezselyem, majoranna es so volt benn, de az ove is fini lett.

edina,
szerintem nagyon jol all a haj, en nem festenem be a helyedbe...bar en maniakusan azt gondolom, h. az embernek nem hiaba olyan szinu a haja, amilyen...az enyemet kb. egy eve festettem eloszor, de senki nem vette eszre, mert a sajat szinere...rettenetesen oszultem ugyanis, csaladi vonas a fekete haju vonalon.

orsi,
en is fazosfajta vagyok, ebbol csak a terhesegek voltak kivetelek, s igazad van, borisz ul a kocsiban (bar azert mozog), ezert ra picit tobbet adok, de eddig eleg volt max. egy belelt farmer egy body egy vastag pulcsi es egy oszi kabat, ennyi volt a maximum, amit ezen az oszon raadtam kinn. de nem gaz a tobb ruha, a gyerek ugyis jelzi, ha kenyelmetlen. nyugos lenne akkor. meg ha fazna akkor is.

Kép
Kép
momoska
 
 


évi
homeost én nem adtam még, csak kúpom van, de attól valahogy idegenkedek.
Én azért kérdeztem korától mert úgy érzem, ő rosszabb helyzetben van, Levi többször kel mint Lili és kora is kevesebbet alszik. Eddig mindig úgy volt, hogy amikor már nagyon kivoltam, akkor mindig jött egy ilyen jó éjjel és kicsit feltöltött.
Meg Levi nappal sem alszik valami sokat. Igaz Kora?

Én sem öltöztetem túl Lilit, ő nem egy fázós típus. Bélelt gatya, meg jó vastag kardigán. Mondjuk a napokban adtam rá kabátot, amikor 10 fokba mentünk ki, de ha süt a nap, akkor még az is sok.

KépKép
domidina
 
 

 
 

Edina, szerintem is nagyon jó lett a hajad!! Befesteni tényleg csak akkor érdemes, ha lesz időd megint rá, mert ha lenő az ronda tud lenni. nekem volt festve a hajam még gimiben feketére, de alig vártam, hogy visszakapjam a saját hajszínem. néha még vannak kilengéseim, amikor megállok a hajfestékek előtt és nézem őket: de jó lenne vlmi más szín, aztán mindig lebeszélem magam. ha meg nem sikerül, akkor veszek egy színezőt, az lekopik pár mosás után.
de ez is régen volt már, terhesség alatt nem akartam festeni.

öltöztetés: és adok rá egy hosszú ujjú bodyt, bélelt gatya (de itthonra néha csak egy vászon nadrágot szoktam, mert meleg van), pulcsi, meg sapka. és be szoktam takarni, de ha délután megyek ki vele akkor nem, mert a napom nagyon meleg van.

tényleg, terhesség alatt nekem is mindig melegem volt pedig télen szültem... érdekes!
Vendég
 


Hát igen a terhesség alatt van mit cipelni, gondolom azért van minden kismamának melege időtől függetlenül.

Nem, még nem adtam homeós bogyót neki, ki akartam már próbálni egy pár dolgot. Pl nyugtató fürdőt, párologtatást stb, de még arra is lusta vagyok pedig lehet, hogy vmelyikben lenne a megoldás kulcsa.

Ma a déli egetrázó ordítás után elaludt (bekentem az ínyét), aludt másfél órát, utánna kicsit nyugodtabb lett. 6 után is aludt (igaz fél órát sem) és amikor felébredt szintén hiszti volt, szaggatta a fülét (ezt szokta ha fáj a foga), de mire oldottam fel bogyót addigra befejezte. :wink: pedig nem tudtam megnyugtatni, látta hogy oldom és akkor abbahagyta. :shock:

Megyek, mert taknyolt egyet és ordít már megint. :roll: Meg amúgy is fürcsi! :wink:

KépKép
kora
 
 


évi, találtam két receptet .
Kép Kép

Kép
Vendég
 


jaj, a 2. elég rossz lett. mindjárt jön még1x.
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Edina!
Nagyon jó lett szerintem is a hajad.

Babakocsi: nekünk még a régi pierre cardin van, ami újsz. korától van. Mi nem igazán megyünk busszal sehová, a lakásban elfér. Szerintem mi maradunk is ennél, majd talán jövő nyárra cseréljük le. Nagy kerekei vannak, ami hepe-hupás utakon jól jön, és nagy a belső tere is, a lábzsák pedig zippzárral lejjebb engedhető, hogyha már "lógatja" a lábát aakor is rá tudjam tenni.
Ruhából már van egy vastagabb kordbársony kabát, szerintem veszek még bélelt kantárost, aztán az overált még meglátom.

Nálunk az alvással nappal vannak gondok. Dávid van, hogy 40 percet alszik, felébred, sír, alig tudom megvígasztalni. Látszik rajta, hogy álmos, nyűgös, de nem alszik vissza.

Orsi!
Talán Te írtad, hogy Kolos is csinál ilyet. Azóta változott valami?

Momoska!
Jobbulást Alíz lábának!

A Viburcol kúpot sokan dícsérik, de kb. ugyanennyi embertől hallottam, hogy semmit nem használt.

Kicsit szétesett vagyok már így este.

Nyugodalmas éjszakát mindannyiunknak!

Kép
Kép
tina82
 
 


Sziasztok!
Orsi, nagyon köszönöm a recepteket, nagyon aranyos vagy, hogy kerestél nekem.
Az első és legfontosabb lépést a muffinsütés felé megtettem: vettem muffinsütő tepsit és papírokat is (vagy hogy hívják).
Holnap kipróbálom, ha összejön (ancsifüggő:-)

A viburcol nálunk sem jött be. De azóta megint visszaállt a régi rend, ébred ugyan 2.3x, de kicsit szopik és szunya tovább, már egy jó ideje n-f9-ig. És napközben viszont alszik 2x 1,5-2 órát. Egész nap magyaráz, közlekedik, mindenhol feláll, vigyorog. De ha nincs jó kedve, akkor annyi, akkor hangosan bőg. Ma pl. csak ebédre evett jól, reggeli nem kellett, 11 körül natúr joghurt, 2-kor ebéd, aztán vacsorára is csak kicsi joghurt, azt is kiütötte a kezemből egy idő után. Igaz, hogy ma többször szopizott, mint szokott. Tehát nem aggódom, hogy éhezik, ó nem :D, csak csodálkoztam. Tegnap, tegnapelőtt többet evett.

Kora, szerettem volna kérdezni tőled, hogy amikor Levi éjjel ébred, van fény? Mert én azt vettem észre, hogy ha sötét van, azonnal visszaalszik Ancsi, egyszer viszont elszúrtam, kihoztam, amikor felébredt és teljesen éber lett a fénytől és alig aludt vissza.

Ha rászólok, hogy nem, megérti és ha nem túl nagy a kihívás, abba is hagyja a ténykedését. Ha pedig nem ért a szóból felkapom és átviszem a játszósarkába, és kezébe adok ezt-azt. Ez általában eltereli a figyelmét.

Momoska, te is fested a hajad? Én is, szintén őszülés miatt, apai vonalon nagyon erős. De én is eredeti színre. Ill. nem én, fodrász, ezt a luxust megengedem magamnak, 4-5 hetente, olyankor vág is belőle, rövid hajnál fontos a tartás miatt a rendszeres vágás.

Nyugodalmas szép éjszakát nektek!!!!

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Omlós teasütemény

Hozzávalók:
50 dkg liszt
20 dkg porcukor
25 dkg margarin
1 dkg vaníliás cukor

reszelt citromhéj
1 nagy vagy 2 kisebb tojás

A lisztet elmorzsoljuk a margarinnal, majd hozzá gyúrjuk a sót, a porcukrot, a vaníliáscukrot, a reszelt citromhéjat és a tojást is. A tésztát hagyjuk 1/2 órát

pihenni, majd nyújtuk ki kb. 1/2 cm vastagra, végül szúrjunk ki belőle különböző formákat. Előmelegített sütőben, kis lángon süssük meg.

Szerintem kis idomítással lehet babasütit készíteni a fenti recept alapján.
Én mindenesetre megsütöm.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


jóreggelt....
ma még korábban, bár látom Évi te is itt vagy?????

Lili tegnap megint 1x kelt 0.30-kor! Azt hiszem ma is azt mondom, hogy"na ma biztos föl fog kelni, mert ez az 1x kelés 1 napig tart csak" úgy látszik mindig az ellenkezőjét csinálják mint amit feltételezünk.... jó lenne ha ez báválna többször is... :lol:

igaz felsírt 10-kor de nem kellett bemenni hozzá, aludt tovább. Én viszont nem. Fél óra múlva mertem csak bemenni megnézni, aztán fél óra múlva a kutyánkat kellett elhalgattatni, mert vagy már egy fél órája ült a kerítés előtt és ugatott azon az éles magas hangján. Idegesített, nem tudtam aludni tőle. Ráadásul Lili ablaka alatt.

Aztán 4-kor is megnéztem, 5-kor meg elkezdett nyöszörögni. Ezt mondjuk apa mondta mert én nem hallottam. Bement hozzá kicsi hátsimi hasra is vágta magát és pihizett tovább, de csak fél órát, uh. 5.45-kor vettem ki. kaja, de már nem tudtam visszaaltatni.

Bezzeg most már ásít, de most már nem alszunk ám!!!! mert akkor borul a napirend. Annyira azért nem álmos.

Orsi: jók ezek a sütis receptek kimentem őket. Mondjuk én muffint még nem csináltam, nincs is hozzá cuccom, de anyunak van. majd viszem neki a receptet, hátha kedvet kap hozzá....

megyek mert már nyügi, bárm most hogy nem vettem fel, elment keresni valami játékot magának.

Tegnap délután ne tudjátok meg, mint a duracell nyuszi úgy fel volt pörögve. vagy egy órán keresztül tologatta a mozdonyát megállás nélkül, utána meg "szaladgált" a szobába ide-oda. Tiszta víz lett a haja, úgy kimelegedett a sok mozgásba. Már úgy kellett lekötnöm a figyelmét kis könyvekkel, hogy üljön már le egy kicsit és pihenjen. Sikerült, le is nyugodott,

Most is a vonat a favorit, csak földöntötte, uh. nem tudja tolni. Ott is hagyta.....

KépKép
domidina
 
 


sziasztok,

örülök, hogy tetszenek a sütik. én még sosem csináltam sütőtököset, mert nem szeretem.

Tina, igen, kolos is csinált/csinál ilyet, nem tudom mitől lehet. ő mindig sírva ébred,de alszik 1-1 órát de+du is. van,hogy vissza tudom altatni, de ez a ritkább.

tegnap este kolos is egy kis duracelnyuszi volt, ő a székeket tologatta, meg kupit csinált a lakásban és 9kor tudtuk csak ágyba dugni.

ma cékla lesz az ebéd, asszem vlmi zubbonyt fogok ráadni, hogy ne kenjem össze mindent. :)
Vendég
 


http://www.babavilag.com/pictures.php?g ... 1883#21883

Bocsi a tolakodásért! Keresztlánykám látható a képen, 2008. januári babóca. Ha van kedvetek szavazzatok rá ezen a versenyen. Köszönet és hála - nehogy megkövezzetek! :-)
Egy elfogult nagynéni, aki talán egyszer maga is anyuka lesz végre.
Vendég
 


Tegnap ebéd után aludt először Levi, akkor másfél órát és délután úgy vettem észre kezelhetőbb volt! Ma megint nem szunyált délelőtt és most alszik már f1 óta! :) Remélem ez lesz a titok nyitja ha már éjjel gáz, legalább nappal legyen nyugisabb! Még 6kor aludt fél órát. Pár órát hajlandó is volt az ágyában tölteni este (úgy f12től fél3ig!)

Edina hátha...! Lehet Lili is megelégelte az éjjeli keléseket! :)

Azért lett Cuci átköltöztetve a saját szobájába, hogy ne zavarja a tv sem, de úgy tűnik nem ez a lényeg számára. Nem mintha sokat töltene a szobájában. :roll:

Orsi, azt hiszem nektek kinn van a 8. fog + talán Borisznak is. Nekik is nehezen jött? Levi már 2 hete küzd vele és még mindig sehol!

Szép az idő, ha megfőztem + felébred a gyerkőc akkor kimegyünk!!! :)

Holnap meg ,megyünk baba-mamák közé! Csütörtöktől meg nagyiknál vasárnapig. Lesz egy kis nyugtom, ők meg hagy nyúzzák! :wink:

KépKép
kora
 
 


Mi is kint voltunk du."sétálni", megyünk egy pár kört a bicajjal, aztán már csak mellette áll és kívülről dolgozik rajta. Utána meg vezetni kellett, úgy sétáltunk. Egyre gyakrabban akar menni, uh. megkezdődik a hátfájásos időszak.

Egyre többször áll meg kapaszkodás nélkül. Kint könnyebb neki, mert a cipő tartja a lábát, de idebent is.

Ma is kimondom majd a varázsmondatot, talán használ... :lol:

KépKép
domidina
 
 


remélem Edina ma is bejön a varázsszó. :)

Momoska nem is volt ma itt, vajon mi lelet az oka? :roll:

Kora, szerintem a 8. fog úgy jött ki, hogy észre sem vettem. az előzőek voltak szenvedősek.

Évi, sikerült megsütni a sütit?

ma délután kint mosogattam a konyhában (hol is máshol lehente mosogatni :lol:), és már jó ideje csend volt a nappaliban, és erre ez a látvány várt: kiskoli kiborította a ropis dobozt, és azt csinálta, hogy mindegyiknek leharapta a végét, majd eldobta. :lol: :lol:
Kép
Vendég
 


jóreggelt!

Használt a varázsmondat! Igaz felkelt 10 órakor, akkor ebben még nem hittem, gondoltam kezdődik előről minden. 3/4 órámba tellett mire visszatettem az ágyba. De aztán legközelebb csak 5-kor nyöszörgött, simiztem 10 percet a hátát aztán bealudt 6.20-ig. Nem tudom egyébként mikor ébredt meg, mert már fordítva volt az ágyban a díszpárnája a kiságy másik végében.... Na én már nem aludtam vissza, meg 3-kor is bent voltam nála megnézni. Reggelre aztán úgy tele lett a pelusa, hogy ki is folyt egy kicsit, de csak a pizsije lett olyan, a hálózsákja nem. Gondolom a reggeli pisi már sok volt.

Csak az a baj így hogy megink kezd pirosodni a nunija. Helyrejött a sudokrémmel, meg hogy éjjel is cseréltem a pelust. De most hogy alszik azért nem fogom felkelteni hogy pelust cseréljek. 10-kor kellett volna. Majd ma... persze ha fölébred :lol:

ma megyek megint a sebészetre 11 órára, remélem utoljára, mert már tele a hócipőm. Jön a nagyi vigyázni Lilire.

Tényleg, mi lehet Momoskával? Reméljük csak a gyerekek kötötték le az idejét....

Jópofa a kis Koli, gondoskodott róla, hogy most aztán már tényleg csak az ővé legyen a sok-sok ropi :lol: :lol:

KépKép
domidina
 
 


jó reggelt,

Edina, de jó, hogy megint tudtál aludni. legalább vlmennyire feltöltődtél. majd meséld el mi volt a dokinál!

még tegnap írtad, hogy lilit állandóan kézenfogva kell vezetgetni, na kolost is! már kezd fájni a hátam, kicsit megeröltető. és ő nem fáradt el, menne még pár kört a lakásban... ezeket a kölyköket nem lehet kifárasztani.
és mostanában ez a legújabb szórakozása:
http://www.youtube.com/watch?v=EW69HBmzJkk
(csak ha van időtök, nem túl hosszú)
Vendég
 


Orsi, jó fej Kolimann!!! A youtube alapján is meg a ropik miatt is. De gondolom, te nem örültél annyira:-)

Rossz volt az éjjelünk, legalábbis a másik fele, sokat ébredt és sokat nyűglődött. Brrr!!!
De aztán legalább aludt(unk) 9-ig.

Orsi, még nem sütöttem meg, mert tegnap főztem és nem fér bele minden, de vagy ma vagy holnap megsütöm. Megpróbálom ezt a sütőtököst és még nutellásat, a Geri kérésére.

Sajnos nem süt a nap, pedig már annyira megszoktam, hogy beragyogja a lakást.

Szép napot nektek!!

Momoska, remélem nincs baj.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


nem nem nem, nincs gond, neha atmegyek (fokeppen) olvaso uzemmodba, mert kicsit elunom a sajat szavaimat. de, mint latom, nem is art, mert ha egyszer nem jovok "csak", az mar feltunik, ugy latszik, tenyleg sokat dumalok:-))

azon ugykodom, h. eltuntessem borisz delelotti alvasat, mert mar nagyon unom, h. delutan mire elalszik, mar ebreszthetnenk is fel, s ha nem ebresztjuk, akkoris nyugosen ebred, azaz mar nincs ra szuksege, de azt meg meg soknak tartom, h. del-f1tol este f9ig ebren legyen, bar mar bizonyitotta, h. neki nem gond, ezert megprobalom del elott nem letenni, s akkor f2-2-tol kellene csak f9ig ebren huncutkodnia. neha sikerul siman, neha nem. tegnap kenytelen voltam letenni delelott, halas is volt erte...:-), de delutan 3/45kor aludt el, s n6kor mar felzavartam alizt, h. ebressze fel, mert barmily kegyetlenseg, nem szeretnem, ha f10-10re tolodna az esti lefekves, aliz miatt sem.

jo a ropis kep.:-) akkor most izlett neki, vagy nem???
neztem a videokat kolosrol, nagyon jopofak. szolhatnal, orsi, mindig, ha felraktok ujakat! borisz meg kozben 2x racsapott a billentyuzetre, s bejott valami sex...i tanarneni c. magyar videoklipp. eleg vicces, s nagyon teccet borisznak. aztan utana nyomoztam, h. johetett be kolostol ket csapassal a sex...i tanarneni...:-)

bojszi meg csak a napokban kezdte ezt a butortologatos jarkalast, o maga is meglepodott rajta, de megfogadtam, h. nem fogom en ot soha kezenfogva vezetgetni. alizzal beleestunk ebbe a hibaba, az kesz gerincgyilkossag. azt hittem, elkerulhetetlen, de a baratnom nem akarta igy vezetgetni a kislanyat, s hamar nem is kovetelozott a kiiscsaj, maradt a szekeknel es a maszasnal, amig maga nem tudott jarni. en is ezt tervezem, ezert fel se kinalom borisznak, o meg nem keri, mert nem tudja, mit kell kernie:-))

Kép
Kép
momoska
 
 


sziasztok!

túl vagyok rajta, levették a 1/4 körmömet. Persze ezt is úgy kértem, mert valami csíkokat vagy mit akart először a köröm alá tolni, hogy terelgesse a köröm növését. Aztán mondtam hogy nem, én már nem kísérletezgetek, aztán úgyis a levétel lesz belőle.
Nem fájt, az injekció meg olyan amilyen. Most már viszont érzem hogy kiment az érzéstelenítő hatása.

Szombaton kell mennem kötést cserélni.

Momoska, mondasz valamit ezzel a sétáltatással. Mondjuk én csak kint az utcán csinálom ezt vele, a lakásban ő mászkál, tologat ezt azt.
Már megfigyeltem, hogy egyre gyakrabban próbálgaja magát hogy kapaszkodás nélkül áll meg, és már tett is 2-3 lépést felém. Olyan rossz hogy ilyeneket nem tudok fölvenni.

egyek nem hagy írni...

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!
Voltunk ma baba-mama foglalkozáson. Jött egy nő előadást tartani a mozgásfejlődésről. Enyhén szólva Levi nincs lemaradva semmiről :) , rendben van vele minden . Egyáltalán nem parázott a gyerekek között (pedig soha nem találkozik babákkal). Egyszerűen tudomásul vette, hogy itt ennyien vannak. Egy idő után idomult annyira, hogyha kivették a kezéből a játékot akkor visszavette. Úgy vettem észre van alkalmazkodó kézsége, nem kell aggódnom! Vagy ebből az 1 alkalomból ne vonjak le messzemenő következtetéseket? :wink: Úgy elfáradt még jóformán el sem indultunk hazafelé már aludt!

Edina örülök az ismételt jó éjszakádnak! Lilinek üzenem csak így tovább! Csinálsz vmit másképp nappal mint azelőtt? Gyors javulást a lábadnak! Azért tudsz vele menni?

Kolos csuda helyes ahogy közlekedik a székkel maga előtt!! :D A ropira rákattant?

Momoska mi van Alíz talpával? Rendben már vele minden? Levi még nem tologat semmit, néha oldalazva megy vmi mellett, de szerintem abszolút nincs lemaradva semmiről. :wink:

Az éjjelünk viszont maga volt a rettenet! 23kor kelt (22kor aludt el kb) éktelen ordításba fogott, hallani lehetett rajta, hogy tényleg nagyon fáj vmije. Mivel könyékig a szájában volt rendkívül nehezen kikövetkeztettem 8) hogy a foga fáj, pedig chamomillával altattam el. Végül bekentem dologéllel. Végül nagyon nehezen elaludt f3kor és utánna is nagyon nyugtalanul aludt. Mostmár végképp ELEGEM VAN ebből a 8. fogból! Így fáj neki és még mindig sehol nem látszik semmi! Nem is értem! Már 3(!) hete! Kép Kép

KépKép
kora
 
 


kora,
nekunk is 2 hete vannak enyhebb es sulyosabb fogzasos tuneteink, s meg azt se latom, hol jon.

aliz talpa jol van, hisztis kedveben meg fajlalja, pl. ha nem akar indulni oviban, akkor a cipot is alig adom ra, az oviban meg mar rohangal es tancol. 10 cm-es seb, de nem mely, nem gaz!

jobbulast, edina!
s hajra lili, igy tovabb!

Kép
Kép
momoska
 
 


szia momoska, újra köztünk. :) nem kell elvonulnod, én szeretem olvasni amiket írsz, bármilyen hosszú is!! :)

sajnálom kora a fogzást, reméljük minél hamarabb kijön levinek és nem fog sokat szenvedni.
meg borisz is legyen túl minél hamarabb.
nekünk most megállt a dolog, bár nyálzunk rendesen, meg 1 hónapja a doki nézte, meg van duzzadva alul, de én nem látok semmi változást.

edina, jobbulást a lábadnak.

mikor kezdenek el járni a kölykök? mert kolos már elég régóta áll, meg ugye megy ha kapaszkodik, de nem tudom mikor billen át a holtponton, hogy elkezd járni. egyszer csak elkezd menni?? vagy hogyan megy ez?

ok, ha lesz még video szólok.
alapból minden kaját kinéz a szánkból, a ropit is. adok neki egy szálat és azzal elvan egy darabig, de több megy a földre mint a szájába. :)
Vendég
 


A lábam most nem fáj uh. egyenlőre ok.

Kora:
nem csináltam semmit másként, uh. nem tudom mire vélni a javulást, de örülök. Na azért nem bízom el magam túlzottan, mert ezek nem szoktak állandósulni. Már csak azért sem értem, mer Lilinnek is be van dagadva alul két oldalt, de ennek ellenére nem érzi ezt meg. Én soha nem tudom, hogy ha nyöszörög minek köszönhetem, mert éne nem veszek észre semmit sem, nem mutatja jelét vagy csak én nem tudok ezekből olvasni.

Kora,
nagyon sajnálom, és elhiszem hogy mennyire eleged van már. 11-től f3-ig csak sírt és mit csinálsz ilyenkor vele, ringatod. Én nem is tudom mit cisnálnék ilyen helyzetben, biztos kiborulnék 2 éjszaka után.
Levi mindig ilyen későn szokott elaludni?
Én meg ne csodálkozzak hogy Lili korán kel, amikor korán is alszik el, f8-8 között.

KépKép
domidina
 
 


Igen, ringatás, mászka, dúdolás, végső esetben (és ha már eltelt elég idő az előző óta) szopi. Úgy érzem már azért kevesebb tejcsi van! Tegnap apa besegített, egyedül nem bírtam volna idegekkel, úgyhogy váltottuk egymást.
Mindig későn fekszik, de nem gond, nálunk az egész család későn fekvő. Ebből kifolyólag szeretünk későn is kelni (ha lehet, ha nem akkor azért igyekszünk előbb feküdni). :wink:

Ma a foglalkozáson volt szó erről a járásról is Orsi. nem kötötték pontos időhöz, mert nnyira különböznek a gyerekek egymástól. Van aki 8 hósan kezd el mászni, van aki ilyenkor már vígan áll, mint Kolos is. A végső határidő van kikötve: 18 hós korig el kell indulnia! Szerintem ettől Kolos sokkal de sokkal előbb fog járni! :)

KépKép
kora
 
 


jóreggelt!

6.20-kor keltünk, de apa még alszik, uh. nem zörgünk, azért vagyok ilyen korán itt.
Lili megint csak 1x kelt f3-kor. Akkor viszont tisztába tettem, mert megint kijöttek a kis hólyagocskák. Enni nem adtam neki, uh. egy kicsit most tovább tartott (40 perc) a visszaaltatás, de nem reklamált a kajáért. Ha 1x kel, akkor bírja és inni sem ivott sokat, azért gondoltam, hogy nem igazán éhes.

Kora,
nektek milyen volt az éjjel? Remélem valamivel jobb mint az előző.
elküldöm mielőtt Lili eltünteti

KépKép
domidina
 
 


jóreggelt,

mi is korán keltünk, pont mint Lili, 6:20kor nyöszörgött, mert keresztbe volt az ágy alsó sarkában, és ugye beragadt. mikor helyreigazítottam, persze felébredt. még 7ig elcumizgatott az ágyában, aztán reggelt kiáltott, így kelnünk kellett.

Kora, nem azon aggódom, hogy nem fog hamar járni, csak arra voltam kíváncsi, mi jön mi után? mint a mászásnál, először csak megtanulja feltolni a popóját, majd ringatja magát és ha véletlenül halad egy pár lépést, előbb-utóbb megtanul mászni. a járásnál ez hogy van? mert ugye még elég ingatag a gyermek, megáll majd 1 percig is egy helyben, de könnyen ki lehet billenteni az egyensúlyából.

találtam, csak egy kis poén:

Férfiszótár
Amit mondanak és amit jelent:

"Sehol sem találom!"
Jelentése: "Nem hullik magától az ölembe, így teljesen tanácstalan vagyok."

"Hozzám jössz feleségül?"
Jelentése: "Elköltöztek a szobatársaim az albérletből, elromlott a mosógép és kifogyott a sör a hűtőből."

"Ez férfidolog."
Jelentése: "Semmiféle átgondoltság nincs a dologban és esélyed sincs, hogy logikát találj benne."

"Segíthetek a vacsorakészítésben?"
Jelentése: "Mi a francért nincs még az asztalon a vacsora?"

"Bonyolult lenne elmagyarázni!"
Jelentése: "Fogalmam sincs, hogyan működik."

"Ma egy csomót sportoltam."
Jelentése: "Elromlott a távirányító, így kézzel kellett csatornát váltanom."

"Késésben vagyunk!"
Jelentése: "Végre van valami indokom, miért autózok úgy, mint egy állat."

"Pihenj egy kicsit, túl sokat dolgozol."
Jelentése: "Nem hallom a meccset a hülye porszívótól."

"Ez érdekes, drágám."
Jelentése: "Még nem fejezted be?"

"Drágám, szerintem nem kell bizonygatnunk egymásnak, hogy mennyire szeretjük egymást!"
Jelentése: "Már megint elfelejtettem a házassági évfordulónkat!"

"Ez tényleg egy jó film volt!"
Jelentése: "Volt benne lövöldözés, autós üldözés és pucér nők."

"Á, hagyd csak. Csak egy kicsit elvágtam az ujjam, nem egy nagy szám."
Jelentése: "Majdnem levágtam, de inkább elvérzek, mint beismerjem, hogy baromira fáj!"

"Sokat segítek a házimunkában."
Jelentése: "Egyszer a szennyeskosárhoz egész közel sikerült ledobnom a koszos törülközőmet."

"Hé, okom volt rá!"
Jelentése: "Nagyon remélem, hogy mindjárt az eszembe jut valami ésszerű magyarázat rá."

"Csodálatosan nézel ki ebben a ruhában!"
Jelentése: "Légy szíves, fejezd már be az öltözködést, mindjárt éhen halok!"

"Hiányoztál."
Jelentése: "Nem találok tiszta zoknit, a gyerekek éhesek és elfogyott a WC papír!"

"Megosztjuk a házimunkát."
Jelentése: "Én csinálom a koszt, ő meg takarít utánam."

"Nincs szükségem a használati utasításra!"
Jelentése: "Tökéletesen el tudom rontani nyomtatott segítség nélkül is."
Vendég
 


tegnap este készült új video:
http://www.youtube.com/watch?v=P5HQeOvDcww
Vendég
 


így áll kolos almával a kezében. :)
Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Látszik itt a hétvége, pang a topik. Persze érthető.

Orsi,
ez a kép ismerős, na nem az almaevés része, mert Lili ilyet nem csinál, de állni ő is így tud. Meg a járókába szokta próbálgatni magát, elengedi a peremet és próbál a másik oldalra átmenni...

Megtört a varázs, tegnap éjfélig 3x kelt Lili, utána mondjuk aludt 5.20-ig, akkor kaja, átöltöztetés, kifolyt a pisi, aztán visszaaltatás és 7-ig aludtunk.

Holnap jönnek anyukámék, vasárnap meg családi ebéd lesz, leszünk vagy 8-an, uh a mamik foglalkozhatnak Lilivel.

KépKép
domidina
 
 


sziasztok!

pár napja megint visszatértünk a rossz-kevésbé rossz éjszakákhoz. A min.2x kelés az biztos, de ez az óraátállítás se segített a dolgon. Még korábban kelt, teljesen borult tegnap a napirendje. 1 órától fönt volt egész estig. ill. 7-ig mert akkor aludt el. Mondjuk egész jól bírta, de sikáig nem kellett altatnom, 2 perc és beájult.
Ma aztán meg kelt már 5.10-kor és nem is aludt vissza. Volt ey kis sírás, mert 6-ig nem vettem ki az ágyból és ezt igen zokon vette, de nem lehet hogy ilyen korán keljen. Persze most mondjuk korán is feküdt le.

Ráadásul majdnem egész éjjel megint nyöszörgött, megint ott aludtam nála, hogy ne kelljen fél óránként átmenni hozzá. Uh. megint üde és friss vagyok :x

Pár napja állandóan lehuzogatja a zokniját is, most ez a mániája, így megint föltettem neki a tépőzáras pántot, ami tartja a zoknit.

És nektek, hogy telt a hosszú hétvége??? Mindenki eltünt!

KépKép
domidina
 
 


sziasztok, jó reggelt,

minket is megzavart az óraátállítás. pár napja kolos amúgy is korábban kelt, 6 óra vlmikor, és sajnos ő nem tudta, hogy 1 órával többet alhatunk. :( igaz, nem kelt 5kor, de a fél 7es átlag megvolt. ma is 6 után kelt, én meg olyan álmos vagyok. :x

képzeljétek, sikerült eladnom a csecsemőmérleget vaterán. ma viszem feladni postán.

Edina, hogy sikerült a hétvége? mondtad, hogy nagy ebéd lesz nálatok.

Kora, nektek a nagyilátogatás?

ja, és tudjátok mi történt tegnap, kolos megtett 2 lépést kapaszkodás nélkül, aztán előre esett a kezeire, de megtámasztotta magát. szerintem elfelejtette, hogy nem kapaszkodik, mert épp tele volt a keze játékkal és közelebb akart menni a tv-hez. :)
Vendég
 


és majd elfelejtettem: boldog 10. hónapot borisz párbajtárs!!!!
meg perzse nórit sem hagyjuk ki, neki is boldog hófordulót!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Nóri, Borisz, Kolos, Levi!
Boldog hófordulót kívánunk Nektek!!!


Kinek hogy telt ez a hosszú hétvége?

Edina!
Milyen az a tépőzáras valami, amit a zoknira kell húzni? Én ált. harisnyát + vékonyabb nadrágot + tapadós zoknit adok rá, így nem csúszik meg olyan könnyen és talán nem is fázik fel a járólapon.

Orsi!
Dávidnak is volt egy ugyanilyen nadrágja, mint Kolosnak. Nagyon ügyes, hogy így áll és gratulálok az első lépésekhez!!! :D

Az óraátállítás minket is megzavart és még ma se tudom sokszor, hogy hány óra van.

Kép
Kép
tina82
 
 


Sziasztok!

Boldog hófordulót Nóri, Kolos, Borisz és Levi!

Tegnapelőtt éjjel Annának hőemelkedése volt, reggelre semmi, de tegnap este felment 39,6-ra. Nem győztem borogatni és lázat csillapítani. Egyéb tünet nincs.
A dokinénink szabadságon, persze van helyettesítő, de csak rövidebb programmal. Nem is tudom igazából mit csináljak, mert most teljesen jól van, láz semmi, jókedvűen játszik.
Ha ez csak egy 3 napos láz, nem sok értelme van bevinni a beteg gyerekek közé.

További szép napot nektek!

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Boldog hófordulót Borisznak, Nórinak, Kolosnak, Levinek!

Hétvége? vegyes!

Tegnap jól sikerült az ebéd, igazából nem én főztem, nálunk Tibi főz, nekem csak mosogatás, pakolás maradt. Na meg anyukámék is itt voltak, uh. a munka megoszlott. Később jött anyósom is.

De a fejem baromira fájt, meg álmos is voltam egész nap, uh. nem voltam túl szórakoztató.
Nem tudom mitől, de mostanában majdnem minden nap fáj a fejem.

Tina,
én csináltam, még amikor született, nagy volt rá minden ruha és állandóan kihúzta a lábát a rugi szárából és utána meg nem talált vissza. Egy egy 2 cm széles szalag, amire vartam tépőzárat és a bokájára tekerem így nem csúszik le a lábáról a zokni, meg lehúzni sem tudja.
tapadós zokni jó dolog, csak egyszerűen amikor akartam venni nem kaptam.
Lili melegítőalsóban van + zokniban
Ma az ebédje Lilinek ment a kukába, brokkoli májjal, sajttal. Nem kellett neki. Bontottam 8hós kaját (darabos krumplis) majdnem megfulladt tőle és nem ízlett neki az sem uh. a mai kajákkal befürödtem, evett egy kis joghurtot még a pár kanál kaja mellé.

Délelőtt aludt 1,5 órát uh. dolgozni is tudtam tőle.

Évi,
remélem csak átmeneti volt ez Annánál. Én még várnék egy kicsit, főleg ha most nincs is láza.

A mérleg még nekünk is megvan, ritkán használom, kb. 2 hetente megmérem kíváncsiságból. Elvileg 20 kg-ig jó, uh. még elfér, de nekünk is majd ez lesz a sorsa.
A babakocsi, meg a hordozó még mindig nem kelt el sajnos, lehet a nyakunkon marad.

Kolosnak meg gratula a lépegetéshez, csak így tovább. Lilinek is megy ez már, szoktam is gyakorolni vele. Leülök a földre, elém felállítom, mondom "áll a baba" már kezd rötyögni, aztán " megindul" felém. Na ez kb. 2 lépés. De tényleg akkor állnak meg egyedül, amikor belefeledkeznek valamibe és elfelejtenek kapaszkodini.

megyek nem hagy tovább...

KépKép
domidina
 
 


Kép
így néz ki a pánt. Nem túl szép, mert csak fekete tépőzáram volt, de úgyis csak itthon használjuk. Egyébként mindegy milyen, csak szórítsa le a zoknit. Persze ne túl szorosan azért.

Ja és ezt a vonatját szokta tologatni.
Kép

KépKép
domidina
 
 


ez a zokni lecsúszásgátló jó ötlet, bár kolos nem húzza le, viszont van olyan zoknink aminek elég laza a gumírozása így lecsúszik a lábáról.
aranyos a kisvonatos kép, édes lehet ahogy tologatja. :)

jobbulást annának, reméljük nem lesz komolyabb.

edina, nekem az elmúlt hetekben volt ilyen, hogy szinte minden nap fájt a fejem. szerintem a kialvatlanságtól lehet, nem?

utólag boldog hófordulót levi.
Vendég
 


Orsi,
a képen látható zokni is pont ilyen, szinte semmi gumirozása nincs. Meleg, meg jó hosszú is, de semmi tartása uh. muszály volt rátenni, mert attól lecsúszik ahogy mászik.

Most éppen a búgócsigát tanulmányozza, olyan édes, ahogy rájött hogyan is működik, próbálgatja pörgetni, húzza ki be azt a...... valamit.

a fejfájással kapcsolatban ez nekem is eszembe jutott, csak sajnos ez ellen nem igazán tudok tenni. Gyógyszert csak akkor veszek be ha nagyon muszály. Mondjuk nem is volt itthon algopyrin, ami van az nem használt, uh. megvártam míg elmúlt magától.

megyek mert kaki van, aztán teszem le aludni....

KépKép
domidina
 
 


Évi!

Annának is boldog hófordulót!!!

Reméljük semmi komoly baja nem lesz. Lehet, hogy ez a 3 napos kiütéses láz lesz. :roll: Kiütések még nem jöttek elő?

Edina!
Jó ötlet ez a tépőzáras szalag. Kicsi korában Dávidnak is elcsúszott a rugi, ha egy kicsit nagyobb volt.
A fejem nekem múlt héten fájt nagyon. Én első körben Paramax-ot szoktam bevenni, ha az nem használ, akkor nálam is Algopyrin jön.
Próbálj pihenni!
Lili nagyon aranyos és nagyon szépen áll.

Kép
Kép
tina82
 
 


Tina, köszönjük.

Nem tudom, hogy 3 napos láz volt-e, de ma nem volt lázas, tehát akkor csak 2 napos és kiütése sem volt.
Nagyon nyűgös volt az igaz, de ennyire nem örültem még nyűgösségnek, mint ma, hogy egyéb baja nincs, dajkáltam én szívesen.
Nem is evett semmit, de szó szerint, este elszopogatott egy kis kenyérhéjat, de viszont sokszor szopizott.

Jó ötlet ez a tépőzáras szalag, de nekünk nem válna be, Ancsi mindent leszed a lábáról, amit tud. Kis megkötős mamuszkái vannak, azok sem bírják sokáig, mert előbb-utóbb kikötözgeti, a zoknikat pedig lehúzza. Tépőzáras cipőcskéje is van, mindig leszedi az egyiket, de csak az egyiket. Nem értem. A kis ujjával addig mamatja, amíg kinyitja a tépőzárat
Lili nagyon aranyos és nagyon ügyesen áll.

Kellemes éjszakát nektek!

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


BOLDOG HÓFORDULÓT ANNÁNAK!

Évi,
Lili is csak az egyik lábáról veszi le a zoknikat, tényleg érdekes. Na most hogy leírtam, mindkét lábáról lekerült a zokni. Muszály rátennem a szalagot, azt nem szedi le szerencsére.

Az éjszaka jobb volt ma, f12-kor altattam, meg pelenkáztam, és ahogy letettem a pelenkázóra elkezdett ordítani és amíg be nem fejeztem addig ordított. Aztán szipogva aludt el. Simi volt még valamikor később, de arra már nem emlékszem. 6-kor kelt. Én meg f5-kor, apa korábban megy és én is fölébredek, már nem tudtam visszaaludni, de a pihenés is jó volt.

KépKép
domidina
 
 


sziasztok,

boldog hófordulót Annának, vlmiért azt hittem, hogy 29-ei, mint Lili (persze egy hónappal később). most már megjegyzem!

kolos is mindig csak az egyik lábáról húzza le cipőt. neki is van tépőzáras kocsicipője, és azt szokta lehúzogatni. ő is addig ügyeskedik amíg ki tudja tépőzárazni. :)
Vendég
 


Sziasztok!

visszamenoleg Boldog Hofordulot Anna, Borisz, Kolos, Levi!

Ez az oraatallitas minket is megzavart, de ma reggel egesz jol kelt, 6.50-kor, lehet hogy lassan sikerul atallni Norinak is... bar, engem is jocskan megzavart.

A cipot Nori is mindig leszedi, most a nagyi kotott egy tok jo cipoket, alatta van egy harisnya es egy vastag zokni, amit vettunk cipot, nem tudom mikor fogom raadni, hatalmas, es tuti le rugdosna magarol...

Lili nagyon ugyin all!! Kolosnak meg gratula az elso lepesekhez!!! Anna mar biztos teljesen jol van ugye?

ezt elkuldom

KépKép
Kép
csillaz
 
 


kerdes: influenza elleni vedooltast lehet beadatni babaknak?

Nori allandoan tancolna, ha szol a radio es elindul a zene, hat o csak rogyasztja a labait vagy ha az olemben van elkezd rugi-bugizni. nagy bulis lesz ez a gyerek...

a bugocsigat nori is szereti, neha bekapja a fogojat de o meg nem jott ra a nyitjara hogyan kell beinditani :roll:

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Sziasztok!

Jelentem Anna nem lázas, éjjel sem volt az, telejesen szokványos volt az éjszakánk. néhányszor ébredt, evett, aztán aludt tovább, 8 körül keltünk.
Étvágya még nincs, pár kanál joghurtot evett csak, de jó a kedve, jön-megy, magyaráz, mosáshoz válogattam a ruhákat, ő is segített, még több kupacot csinált, mint én:-)

Csilla, ugyanilyen táncolós Ancsi is, ha az ölemben ugrál, nem egyszerű megtartani, annnyira ugra-bugrál.
Most már félórája alszik.
Lenne pedig dolgom, de inkább itt ülök a gép előtt :D

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


köszönjük a köszöntéseket.

képzeljétek, tegnap délután 3 órát aludt kolos. leraktam 14:10kor, 3kor felsírt, felvettem de szinte azonnal el is aludt rajtam. nem akartam lerakni, leültem vele a fotelba és én is pihiztem kicsit. 50 percet ültem így vele, és olyan jó volt. :) már régen hagyta, hogy szeretgessem. mostanában nem hagyja, hogy ölelgessem, puszilgassam. ellök magától, mintha azt mondaná, hagy anya én már nagy vagyok, ez tök ciki. :) de az apjának sem hagyja!
kicsit nosztalgiáztam, magamhoz ölelhettem... régebben (kb 3 hónaposig) este 5től mindig így aludt el, rajtam. akkor még "nyűg" volt, de most már hiányzik! már az altatások is nagyrészt az ágyában zajlanak, hátsimi +ének.
bocsi, kicsit lelkiztem nektek.

örülök, hogy anna már nem lázas és jókedvű.

búgócsiga: kolosnak is van a nagyinál, de ő is a fogóját szokta rágni, de imádja nézni ahogy forog.
Vendég
 


tudom még mit akartam elmesélni: megvolt kolos első csókja! egy két éves kislány volt nálunk tegnap vendégségbe (persze a szüleivel), és amikor búcsúzkodtunk, mondta a mamája, hogy adj puszit kolosnak. erre ő odahajolt, és szájon csókolta. :) olyan édes volt, kolos meg csak nézett bambám!
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?