Új privát üzeneted érkezett!

A doki szabin van és a védőnőt probálom hivni de ő is foglalt.Nem tudom mit tegyek mert akiket edig kérdeztem mind azt mondták,hogy vigyem ki.
De én is ugyan azt gondolom amit te.
Köszönöm a tanácsokat!

Ani
ani24
 
 


Sziasztok!

Köszi a dicséreteket Gabi nevében!Kép

Réka,
igen, jól látod, Gabi Hókuszpóknak érzi magát.Kép A fiad is nagyon édes, és szintén mosolygósnak tűnik.Kép Elcsent rántotthusi.Kép

Vic,
én is nagyon szeretem a mintás pelust, nálunk is az van, a kiságyban is.Kép Én is akarok még venni, de olyan messze van a Kika.
Tényleg nagyon jó a babákat nézegetni, és nemsokára már forognak, kúsznak-másznak, aztán meg mennek az egyetemre.Kép Röpül az idő.

Mackoo,
én nem is igazán emlékszem a tolófájásokra, mert addigra már alig voltam magamnál.Kép De a férjem azt mondta, hogy nagyon jól csináltam.Kép Így visszagondolva én is úgy érzem, hogy hiába olvas sok mindent az ember, azért átélni más.

Ani,
szoptass!!! Mackoo nagyon jól írta, és idézte. Sőt gyógyszert is szedhetsz, a szoptatás topicban pont most volt erről szó (szoptatási tanácsadók írnak oda). Szerintem nézd meg ott a tanácsokat. Szerintem ott a levegőztetéshez is tudnak tanácsot adni, mert nagyon sok mindent kell tanulniuk. Én a helyedben a gyerekorvos-váltáson is elgondolkodnék, mert az nagy gáz, ha valaki ilyen alapvető dolgot nem tud...

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Ani!
Bocsi, de én sem tudok igazán okosat mondani, mert mi pont fordított helyzetben voltunk. Danit a nagy meleg miatt nem lehetett csak este meg reggel kivinni, amikor pici volt.
De ma nincs olyan zimankó, szerintem a nyitott ablaknál nyugodtan levegőztetheted egy kicsit.

Réka
muki
 
 

 
 

Jaj valaki segítsen!
Annyira béna és vak vagyok!
Le tudná valaki írni,hogy hol találom meg a szoptatás topicot?

Köszi!

Ani
ani24
 
 


Ani,
én meg elnézést szeretnék kérni, ezzel a gyerekorvos-váltással kapcsolatban kicsit elvetettem a sulykot.Kép Ne haragudj, nem akartam beleszólni, csak felbosszantott, hogy egy ember, akinek ez a szakmája, sajnos nem jó tanácsot ad. Azért remélem nincs harag.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Ani,
az "Anyaságról"-ban az Sz betű végénél van, a neve "Szoptatás", több dolog is előtte van, ami ábécérendileg utána kéne, hogy jöjjön, ez engem is megtéveszt néha.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Mindig olvaslak benneteket, csak sajnos ezekbe a témákba még nem igazán tudok beleszólni, de majd idővel! Kép

Mackoo, én nagyon örülök, hogy megpróbálod a tapasztalataidat leírni részletesen, nekem nagyon sokat segít. Amíg az ember nem éli át ezeket a dolgokat addig nehéz nagyon elképzelni, de nekem az is segítség, ha valaki leírja, hogy ő milyennek élte meg a dolgot és így úgy érzem, hogy jobban fel tudok készülni. Köszi.

Ági, ez a görcsölés ijesztő lehetett. Nekem már rég keményedig a hasam és szedek gyógyszert. Az orvosoddal nem konzultáltál? Én mondjuk már a keményedéstől is mindig nagyon megijedek, főleg amikor elég gyakran fordul elő, pl. egy-egy időjárás változás hatására.
Ha valamit tudsz a tornáról, írj majd lécci. Fel kell hívni a tornásznőt és jelentkezni? Esetleg megbeszélhetnénk, hogy menjünk együtt. Mit szólsz?

A gyerkőcök mind nagyon édesek!

Kata (29)
katca
 
 


Sziasztok!

Mindig olvaslak benneteket, csak sajnos ezekbe a témákba még nem igazán tudok beleszólni, de majd idővel! Kép

Mackoo, én nagyon örülök, hogy megpróbálod a tapasztalataidat leírni részletesen, nekem nagyon sokat segít. Amíg az ember nem éli át ezeket a dolgokat addig nehéz nagyon elképzelni, de nekem az is segítség, ha valaki leírja, hogy ő milyennek élte meg a dolgot és így úgy érzem, hogy jobban fel tudok készülni. Köszi.

Ági, ez a görcsölés ijesztő lehetett. Nekem már rég keményedig a hasam és szedek gyógyszert. Az orvosoddal nem konzultáltál? Én mondjuk már a keményedéstől is mindig nagyon megijedek, főleg amikor elég gyakran fordul elő, pl. egy-egy időjárás változás hatására.
Ha valamit tudsz a tornáról, írj majd lécci. Fel kell hívni a tornásznőt és jelentkezni? Esetleg megbeszélhetnénk, hogy menjünk együtt. Mit szólsz?

A gyerkőcök mind nagyon édesek! Gratulálok mindannyiótoknak!

Kata (29)
katca
 
 


Zsizsa!
Most egy kicsit megdöbbentem!
Miért haragudnék rád?Nem irtam hogy megbántottál!
A dokit le is akartam váltani a védőnővel együtt,ugyhogy te nem irtál hülyeséget.
A dokiról leírok egy sztorit,amikor eldöntöttem hogy leváltom.A babám 5 hetesen belázasodott és megszereztem a doki otthoni számát és kihivtam hozzá.Ez az eset pénteken délután történt.Én ott szúrtam el hogy nem tölle kértem el a telcsiszámát.Na szóval!
Kijött és megkaptam töle a fejmosást.Közölte velem,hogy nem hajlandó máskor péntek délután kijönni és hogy neki aznap volt a szülinapja és miattunk nem tudta a vendégeinek megcsinálni a kaját.Hozzáteszem a babáról ha nem kérdezem nem mondott volna semmit és 5 percet volt nálunk és ezért kapott egy ezrest.Lehet én dramatizálom túl ezt az egészet,de akkor amúgy is ideges voltam mert láttam a gyermekemet szenvedni és az ember nem azért hivja ki az orvosát,hogy kiossza.Köszönés képpen annyit közölt,hogy hétvégén ne hivjam mert a két éves unokájára vigyázz és van ügyelet.Hozzáteszem egy utcában lakunk és három ház van köztünk.
A védőnő ugyan ez!Van egy szobacicám és ő azt akarta,hogy altatassam el mert a baba ugyis allergiás lesz rá.A cica abba a szobában is bejár ahol a baba van és nem allergiás a pici a cicaszőrre.
Ezek után én nem szivessen hivom egyiket sem,inkább titeket kérdezlek.
Úgyhogy ne kérj elnézést,mert nincs miért!

Puszi!

Anita
ani24
 
 


Zsizsa!
Megtaláltam a topicot,köszi a segítséget!
ani24
 
 


Ani!KépKép
Köszi a bizalmat, de szerintem azért egy jó doki sem ártKép
Egyébként ki kell ábrándítsalak: védőnőt nem tudsz váltani, az körzetesítve van.
Egy páran már gondoltunk rá.
De van, aki úgy oldotta meg a dolgot, hogy ha hallott egy jó védőnőről, azt megkörnyékezte, hogy szükség esetén nem jönne-e ki hozzájuk, külön pénzért persze. Meg olyan is volt, aki egyszerűen baráti alapon hajlandó volt kimenni a házhoz.
De hivatalosan nem lehet váltani.

A macskaszőrrel azért vigyázz, mert állítólag nem jön ki azonnal az allergia, de lehet, hogy én értettem félre valamit.
Szvsz nem kell azért a cicát elaltatni, de nem szabad a baba közelébe engedni (a baba egy meleg és tejszagú kis csomag, előfordult már, hogy a cica ráfeküdt és a baba megfulladt) és mindig kezet kell utána mosni.
Akkor elvileg nem lehet baj, máshol is nőnek fel gyerekek háziállat mellett.

Mackoo
medvike
 
 


Kata,
szerintem is nagyon jó, hogy Mackoo leírja a tapasztalatait, mert tényleg jó több helyről tájékozódni, és a személyes tapasztalatoknál nincsen jobb példa.Kép Persze szülés közben kicsit más, de ha fel van készülve lelkileg az ember, akkor megoldja. Mackoonak már többször akartam dicséretet írni, hogy ilyen kedvesen tájékoztat, de aztán mindig kitöröltem, hiszen én már túl vagyok a szülésen, más nevében meg nem akartam.

Ani,
tudom, hogy nem írtad, csak miután leírtam, jobban belegondoltam, és úgy éreztem, hogy túl sok voltam. Örülök, hogy minden oké.Kép Az írásod alapján a doki tényleg leváltásra szorul.Kép Én is úgy tudom, hogy a védőnő sajnos adott, legfeljebb alá lehet írni valami nyilatkozatot, hogy nem tartasz igényt a szolgálataira. Ez a cicaelaltatás ügy elképesztő! Legalább azt mondta volna, hogy tartsd anyukádéknál, vagy ilyesmi.Kép

Mackoo,
ha már így előjött, akkor most már leírom, hogy nagyon kedves tőled, hogy így tájékoztatod a többieket, több ilyen ember kéne, aki így törődik a másikkal.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Köszönöm, köszönöm, köszönöm!
Nagyon kedvesek vagytok.

Még mindig nagyon foglalkoztat a szülésem, sokszor eszembe jut, hogy hogy' is volt (főleg, amikor szoptatok és Borit nézegetem közben) és időnként eszembe jutnak dolgok, amelyek biztosan könnyebben mentek volna, ha tudom, mire számítsak.
És gondoltam, leírom ezeket, hátha másnak még jól jön.

De az is igaz, hogy azért más személyesen átélni a szülést.

Mackoo
medvike
 
 


Mackoo,Zsizsa!
A védőnőnket le tudom szerencsére váltani mert most az anyósoméknál lakunk és márciusban költözünk az új lakásunkba.Most burkolják belülről és lehet hogy febr.végén már ott leszünk.Az új védőnőnek már be is mutattak,még eddig nem volt vele semmi gond.
A cicára odafigyelünk,soha nincs egyedül hagyva a babával.A kiságyba nem megy bele csak benyukál és húzgálja le a babáról a takarót mert kiváncsi.
A szülésről annyit,hogy kicsit irigykedve olvasgatom a szüléstörténeteket mert sajna én császárral szültem.Ne értsetek félre,de olyan érzésem van,mintha csak úgy kaptam volna a babámat mert nem szenvedtem meg érte.Nagyon szerettem volna ha természetes úton szülhettem volna meg mert akkor láthattam volna mindjárt,a császárnál pedig 4 óra eltelt mire láthattam.
Na mindegy,majd túlleszek rajta!

Ani
ani24
 
 


Ani,
nem tudom, hogy az én szüléstörténetemet olvastad-e, de az az igazság, hogy én mindenkinek könnyebbet kívánok.Kép És nagyon remélem, hogy a következő jobb lesz, mert nagyon megszenvedtem vele.Kép Persze Gabi kárpótol.KépKépKép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa!
Nem olvastam a te történeted,de majd ha lesz egy kicsit több idöm akkor vissza olvasok.A Mackooé nagyon szép volt,mindenkinek más mert másképp viseljük a fájdalmat.A császármetszésben az a jó hogy gyorssan túl van az ember rajta de a rossz hogy nem láthatod a baba megszületését és a fájdalom is nagyon durva föleg ha altatnak.
Majd ha lesz egy kicsit több idöm leirom a szüléstörténetem.Most mennem kell mert fürdünk.

Puszi!

Ani
ani24
 
 


Szia Mindenkinek!!
Vic,Zsizsa,Réka--Aaaaaannyira szépek a babáitok!!
Írigykedek egy kicsit.Én is szeretnék már babázni!!
Kata- Beszéltem a kórházzal,nem kell semmit csinálni csak odamenni h és cs 16 órára. Kell kényelmes ruha meg zokni. Regisztráltatni kell magad és már mehet is a torna. Én még nagyon gondolkozom,a tornával nincs baj,de az oda-vissza úttól félek egy kicsit.Nem lakok elég közel(Vecsés).
Barbi-Ápr. 24-re vagyok kiírva. Jól hangzik a tornakazetta,hol tudok venni ilyet?
Tünde-Köszi az infót a szülőszobáról.
:::Ági

Kép
iroko
 
 


Sziasztok!

Hú, de sokat írtatok! Kép

Barbi, igen, elvileg most már bármikor szülhetek. Ma délutána voltam dokinál. De a helyzet változatlan múlt héthez képest, Cervix ugyanúgy 1100, zárt a méhszáj. Viszont Babuci feje már beilleszkedett. Azt mondta a doki, hogy nem valószínű, hogy hatni fog ránk a telihold, szerinte pár napon belül nem lesz semmi. Persze azért hozzátette, hogy sose lehet tudni. Kép
Bár szerintem is igaza van, mert semmi jele nincs, hogy történni fog valami. Néha egy kicsit keményedik a hasam, de nem fáj, meg úgy elvagyok, semmi bajom nincs.
Hivalatosan ugye 21-re vagyok kiírva, lehet, hogy rosszul érzem, hogy előbb szülök, vagy csak tudat alatt szeretnék előbb szülni? Mondjuk telihold még jövő héten is lesz, és ott lesz a péntek 13 is. Kép

Zsizsa, Réka, nagyon édesek a babáitok! Kép Kép

Mackoo, ismét köszönet neked a tapasztalataidért, nagyon hálás vagyok érte. Csak csatlakozni tudok Katához. Jó, hogy leírtad. Nekem különösen, hogy lassan itt tartok, legalább tudom, hogy kb mire számíthatok. Úgyhogy ha bármi még eszedbe jut, ne tarsd magadban! Kép

Pusz mindenkinek
Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!

Zsizsa, Réka, Vic! Nagyon jó látni a szép babáitokat!!!

Mackoo köszönjük nagyon sokat segít, hogy írsz ilyenekről! A könyvek olyan tárgyilagosak, így pedig valahogy jobban fel lehet rá készülni. Utólag sajnálom, hogy kihagytam a felkészítőt biztos ott is sok hasznos info volt.
Nem tudom más pocakos hogy van vele, de még mindig nehéz elhinni, hogy hamarosan megérkezik a babánk.

Ági, kazetta azt hiszem van minden bevásárlóközpontban, én az Auchan-ban vettem, de biztos jobb társaságban tornázni.

Tünde megértelek, hogy várod már és nagyon jó , hogy már bármikor megszülethet!
Éjszakai felkeléseimnél nálunk már a férjem is fel szokott riadni, hogy renben van-e minden. Eddig nem voltam biztos, hogy haskeményedésem van-e, de ma legalább 5ször volt.
Azt hiszem a különböző frontok is hatnak az emberre! Szorítok Neked!

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Kedves kismamák, egy kérdésem lenne, nem is nekem hanem a lányomnak, csak nála nincsen internet, engem bízott meg vele:
Ezen a héten lesz meg az AFP eredmény, és azt mondták, hogy telefonáljon be, a kérdés így szól: kinek? A laborba, vagy a nővérnek, vagy kinek kell telefonálni? (Ha még a számot is megírnátok, az maga lenne a csúcs...)
Előre is köszönöm: egy jövendő nagymama
Jövendő nagymama
 


Kedves Jövendő NAgymama!

Én anno a kórház központi számát hívtam (476-4400) és ott kértem a genetikai labort.
Egyébként a központos néninek is meg lehet mondani, hogy AFP eredmény miatt telefonál és ő segít.
De a "frissebbek" biztos tudnak közvetlen számot is mondaniKép

Hányadik hétben van a lánya? Kisfiú vagy kislány lesz?
Jó egészséget nekik!

Réka
muki
 
 


Sziasztok!
Ani, én is császáros vagyok, s én is természetesen szerettem volna szülni, már annyira vártam és úgy örültem, amikor elkezdődött valami, s úgy is indult, hogy természetes szülés lesz, de aztán az a kis komplikáció beszólt, s műtét lett a vége. Dorkát 21.35- kor emelték ki, de nekem csak reggel 6- kor hozták. Olyan szörnyű volt úgy aludni, hogy nem láthattam a Kismanómat. De ahogy már a szüléstörténetben leírtam, nagyon megható volt, amikor reggel 6- kor hozták nekem az én édes kis Hajasmanómat, rátették a mellkasomra, s Ő azonnal belefúrta magát a mellkasomba, rácuppant a cicire és teljes nyugival szopizott és szuszizott! Ezen el is sírtam magam. Olyan volt, mint egy nagy csoda!

Tünde, nagyon drukkolok Nektek! Emlékszem, én is totál úgy éreztem, hogy Dorka legalább 2 héttel előbb fog érkezni, s mindent igyekeztem úgy intézni, hogy elrendeződjön már a szülés előtt 2 héttel, s olyan izgalommal vártam és fogadtam minden rezdülést, ami közelebb vitt a szüléshez. Ezek után Dorka késett 2 napot. Nem hatott Dorkára sem a melegfront, sem a hidegfront, de még a telihold sem, pedig mindháromban volt részünk:-)
Bezzeg most! Tegnap ugye melegfront volt, és egész nap olyan nyűgös volt, szinte egész nap pityergett egészen estig. Viszont este 11- től reggel 6- ig megállás nélkül alukált, aztán gyors szopi, s most megint alszik. Jól kifárasztotta magát a tegnapi sírás- rívással.

Puszi!

Vic
Victoria
 


Kedves Réka, köszönöm a választ.
A lányom kb. a 17-18. hétben van, július 8-ra van kiírva, hogy kisfiú lesz vagy kislány még nem tudjuk, de a lányom azt mondta, nem is akarja megtudni, hadd legyen meglepi. Ha minden igaz, Kósa doktornál fog szülni, már a babát is az ő segédletével hozták össze.
Köszönöm a jókivánságokat, mindenkinek viszont kivánom! :-)
Szeretettel egy jövendő nagymama
Jövendő nagymama
 


Sziasztok!
Képzeljétek, mi történt tegnap!
Este 7 körül csöngetett egy fickó (valami Füredi László? már nem is emlékszem, a férjem beszélt vele), hogy ő "a babával kapcsolatban jött".
Kiderült, hogy ő fotós és a kórházban szokott fényképeket csinálni az újszülöttekről ("a főorvos úr engedélyével"???), amiket aztán felajánl megvételre a szülőknek.
Igazából nekem még mindig nem világos a dolog, mert ennek úgy lenne értelme, hogy bekopogtat minden szobába és felajánlja a felvétel elkészítését, ahol aztán az anyuka megadja a címet, ahol a fickó jelentkezhet a fényképekkel.
Ehhez képest engem senki nem is kérdezett, tudtommal Boriról felvétel sem készült, viszont a lakcímünket kiadta neki a kórház.
Még ő kérdezte, hogy "csináltunk-e fényképet".

Ti értitek ezt? Veletek is történt ilyen?
Teljesen megdöbbentem. Már maga az a tény is aggodalommal tölt el, hogy esetleg a tudtom nélkül valaki fényképezi az újszülöttemet (lehet, hogy túlzottan aggodalmaskodó vagyok, de hát ma Magyarországon mennyiből áll visszaélni a fényképekkel?), de az, hogy csak úgy, a megkérdezésem nélkül kiadják a lakcímemet....!!!!

Mackoo
medvike
 
 


Ja, és képzeljétek, azt álmodtam az éjjel, hogy megint babát várokKép
Olllyan jóóó érzés volt!Kép
medvike
 
 


Sziasztok!

Mackoo, ez azért megdöbbentő. Komolyan, a kórház egyszerűen nem csinálhat ilyet, hogy kiadja a címeteket!! Szerintem ennek feltétlenül járj utána!

Ági, Vecsésről azt hiszem, hogy én is háromszor meggondolnám ezt a torna dolgot. Én is majd még holnap megkérdezem a dokit, mert nekem meg a keményedések miatt nem tudom, hogy mennyire javasolt. Mindenesetre köszi az infot!!

Kata (29)
katca
 
 


MAckoo!
És készített fényképet a kórházban vagy csak úgy jött?
Az én szobatársaimnak készült fénykép a babójáról, de még ott a kórházban megkapták albummal együtt előhívva az összeset. És persze előtte megkérdezték, hogy akarják-e.
De mondjuk érdekes, hogy tőlem nem kérdezte senki, pedig attól, hoyg a koraszülöttön volt még akarhattam volna.

Da azért vigyázzatok, mert olyan fura emberek vannak, nálunk a kerületben (XIII.) például álvédőnő mászkál.Kép

Réka
muki
 
 


Réka!
Nem csinált fényképet! Soha életemben nem találkoztam vele. A címünket mégis tudta.
A férjem szerint kicsit mintha zavarba is jött volna, amikor kiderült, hogy Boriról ő nem csinált fényképet, mert akkor ugye felvetődött a kérdés, hogy honnan tudja a címet.
Úgyhogy ezek után nem is nagyon forszírozta tovább a dolgot, elbúcsúzott és úgy eltűnt mint a kámfor.
A férjem a kaputelefonon keresztül kommunikált vele, és mire az ablakhoz ment, hogy megnézze az embert, az már ott sem volt.

Álvédőnő??? Ez borzalmas! És mit akar?

Mackoo
medvike
 
 


Mackoo!

A címeteket sajna sok helyről tudhatják.
Múlkor kaptam egy reklámanyagok, névre szólóan. Az alján kisbetűkkel ott volt, hogy a címünket a BM adatnyilvántartójából tudják. No comment!
Az az ürge egyáltalán tudta, hoyg melyik kórházban szültél? Vagy ezt nem is kérdeztétek?
Mert lehet, hogy csak próbálkozik bejutni valahova.

Álvédőnő szerencsére nem volt nálunk, csak tegnap a rendelőben mesélték.(Mondjuk én a betörés óta senkit nem engedek be a házba a kaputelefonon sem.) De ez az álvédőnő is csak be akar jutni a lakásba és megpróbálja kihasználni a friss anyukák tapasztalatlanságát és figyelmetlenségét.

Réka
muki
 
 


Szóval akkor lopni akar?
Mondjuk én biztos nem engedek be senkit, akit nem ismerek. A védőnőjét pedig mindenki ismeri, nem is értem, hol terem babér egy álvédőnőnek.

Mackoo
medvike
 
 


Sziasztok!

Köszi a dicséreteket Gabi nevében!

Nálunk is járt fényképezős ember, de egy idős hölgy volt, már ha hölgynek lehet nevezni az olyat, aki beeszi magát az ajtón, mikor éppen a barátaimat kísérem ki. Ezért tudott csak bejönni, egyszerűen bepofátlankodott, és mondta, hogy ő dr. X.Y., és Gabival kapcsolatban jött. Nem értettem, azt hittem, hogy orvos, és vártam, hogy mit akar, erre bejött a nappaliba, leült a kanapéra, és elkezdte nyomni a sódert. Kérdezte, hogy melyik kórházban szültem, itt felsorolt hármat, egyik ugye a Schöpfi, szóval tuti, hogy a kórházból adták meg az adatokat, aztán meg próbált rábeszélni a képekre. Elég rámenős volt, de végül nem rendeltem tőle, pedig engem sajnos le tudnak győzni az ilyen típusú emberek, de most nem hagytam magam.Kép Mi sem kértünk fényképet a kórházban...

Álvédőnő.Kép Szerintem a tájékozatlanabb anyukákat meg lehet etetni azzal, hogy helyettesít.Kép

Szülés előtt állóknak: azt biztos tudjátok, hogy nem szabad sem inni, sem enni (még szőlőcukrot sem) a vajúdás közben (ami szörnyű), ezért mindenképpen jó, ha van nálatok Labello, vagy bármi, amivel a száraz szátokat kenegethetitek.
Általában a fájások a keresztcsontnál fájnak, én is ezt vártam, de nekem ott semmi sem volt, hanem elöl a szeméremcsont felett fájt iszonyúan, és egy idő után egy kifejezetten égető érzés is járult a fájdalomhoz. Ja, és azt nem is írtam a szüléstörténetben, hogy Gabikám szépen befeszegette az egyik lábát a bordáimhoz, és amikor jött a fájás, akkor az egyik kezemmel mindig nyomni kellett lefelé a lábát, mert különben nem kaptam rendesen levegőt, annyira szúrt fent. Ezt csak azért írtam le, hogy számítsatok arra, hogy máshol is fájhat.
És még egy dolog, már a szülés utánra: azt is biztosan tudjátok, hogy a szopi közben az első pár napon a méhösszehúzódások, amiket a szopi kivált, eléggé fájdalmasak. Hát nekem majdnem ugyanannyira fájt, mint a legerősebb fájások, kb. 80%-os volt. Ezért szoptatás közben is alkalmaztam a szülési légzéstechnikát, máskülönben nem bírtam volna, de így sem volt könnyű (főleg, hogy én hagytam Gabit addig szopni, ameddig akart). Lehet, hogy nektek nem fog ennyire fájni (ezt is biztos embere válogatja). Én is tudtam, hogy persze, fáj majd, de nem gondoltam, hogy ilyen rossz lesz. Szerencsére második nap már sokkal jobb volt.

Mackoo,
én is álmodtam már olyat, hogy terhes vagyok.Kép Amikor meg terhes nőt látok valahol, mindig úgy rám tör a vágy, hogy én is ott tartsak megint.Kép Pedig nem is volt jó a terhességem, mert feküdnöm kellett, és mégis. A férjem tiszta bolondnak tart.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Barbi, szerintem ha tudsz még februárban elmehetsz majd a szülésfelkészítőkre. Én voltam mindegyiken, és szerintem tényleg hasznos volt. Esetleg vissza is tudod olvasni, mindegyik után leírtam néhány szóban, hogy mi volt.

Barbi, Vic, köszi a drukkot! Végülis egyszer majdcsak kibújik Babuci. Próbálok türelmes lenni. Csak néha az a bajom, hogy semmi bajom. Kép Szóval, hogy semmi jóslófájás, vagy szúrkálás, amiket másoktól hallok. Normális dolog ez???

Mackoo, ez a fényképész dolog tényleg elég furcsa. Azért szerintem a beleegyezésed nélkül nem csinálhatnának fényképet. Az igaz, hogy a címet könnyű megszerezni. Anyukám nemrég változtatott lakcímet, és azóta sorra kapja a különböző reklám leveleket. Lehet, hogy tényleg csak próbálkozott a fickó?

Zsizsa neked is köszi a tapasztalatokat. Egyébként hogy van az, hogy van ahol lehet enni szőlőcukrot, van ahol meg nem?

Pusza
Tünde
rtünde
 
 


Mackoo,
1992-ben ugyanez volt. NEkunk megtiltottak, hogy a gyereket fenykepezzuk, plane vakuzzuk. Tortenetesen epp arra jartam, amikor a fotos a csecsemoosztalyon (aminek a kuszobet meg egy anyuka sem lephette at) villantgatott a babak szemebe. Ezeket a kepeket persze utana jo penzert a latogatasi idoben felajanlotta megvetelre a rokonoknak, szuloknek...
Elozetes szembevillogtatasi engedelyt persze nem kert!
Adatvedelem Magyarorszagon...
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok, most már lassan meggyógyulunk, Daninak csak az orra folyik még.
Azért olvasgattalak Titeket, csak nem volt erőm írni.

Ez a fényképezős sztori nagyon durva!! Akkor lehet, hogy jobb, ha én is készülök egy hasonló látogatásra? Kép

Tünde, én is szorítok Neked! Kép

Pindur
pindur
 
 


Szia Pindur! Jobbulást!

Tényleg durva a fényképezős sztori + az álvédőnő!

Zsizsa, köszi én nem tudtam, hogy nem lehet majd enni + inni. Az elmúlt napokban egyébként egyfolytában éhes vagyok.

Vic, az nagyon rossz lehetett, hogy megszületett a babód és annyi ideig nem láttad!

Tünde, sajnos most már nem tudok mászkálni, mert kiköltöztünk Pest mellé, úgyhogy most a férjem fuvaroz. (de Ő napközben dolgozik) Lehet, hogy Nálad minden előjel nélkül indul be!
Ti mindent megvettetek a babának? A hétvégén szeretném megvenni a pelenkázószekrényt, hogy a ruciknak legyen hely. Nincs vmi jó ötlet olcsóra, de szépre?

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Sziasztok!
Minél többet gondolkozom a dolgon, annál jobban kezdek berágni erre a fényképezős sztorira.
Eddig azzal nyugtatgattam magam, hogy végülis nálam nem járt az ürge, a csecsemőosztályra pedig senki nem mehet be (engem is kitessékeltek, amikor az egyik lábamat betettem az ajtón és úgy vártam Borira), de hát ez mindennek a teteje, hogy egy fotóst beengednek, akinek semmi köze a babákhoz!!!
Valaki jó sok pénzt nyúlhat le ezért. És az ember még föl sem tud lépni ellenük, hacsak nem vált orvost és kórházat.

Szörnyű!!!

Igen, én is tanusíthatom, hogy nem lehetett enni és inni. Bár amikor már beindultak a fájások, nekem már eszembe sem jutott, pedig szülés előtt attól féltem a legjobban, hogy hogyan fogom én kibírni ivás nélkül, miközben a terhességem végén folyton vedeltem mint egy kacsa.
De tényleg van alapja ennek a tilalomnak. A tágulási szak vége felé minden előzetes "figyelmeztetés" nélkül egyszer csak elkezdtem hányni. Pedig tök üres volt a gyomrom. Tényleg igaz az az állítás, hogy egy kismama gyomra sosem üres, mert sokkal több a gyomorsava, mint egy "normális embernek".
Ha pedig valamilyen okból altatásos műtétre kerül sor, minden további nélkül belélegezheti az ember a saját hányadékát.

Mackoo
medvike
 
 


hogy lehet egy ennyire lepra, embertelen nézeteket valló kórházban szülni, mint a sch-m?
Névtelen
 


Mackoo,
szerintem ez nem csak Schöpfiben van, az én "hölgyem" pl. először azt gondolta, hogy a Jahn Ferencben szültem, mert ahhoz lakom közel. Nem tudom, hogy minden kórház ilyen-e, de az biztos, hogy három igen.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!
Jó rég nem írtam nektek, azóta jó sok minden történt velünk, és ahogy olvasom veletek is.
Mackoo!Én is egyetértek, szörnyű ez a dolog, de szerintem vki a kórházban, pl. a titkárságon sok pénzt kap a címeinkért,én már hallottam olyanról is, akit nem fényképekkel, hanem reklámokkal, próba termékekkel találnak meg.Az ember már nem tudhatja kit is enged be a lakásba.A te emiled is megjött, köszi, megpróbálom felvenni a kapcsolatot, mert már éppen időszerű lesz.

Pindur, én is jobbulást kívánok, gyógyulgassatok.

Barbi, szerintem, ha nincs messze tőletek nézzétek meg a Soroksári úton a Megatoysban, mert ott iszonyatos árúdömping van, és mindig van ami éppen akciós, és akkor igazán jó az ára.

Zsizsa, köszi a tapasztalatokat, én azt hittem, hogy legalább inni lehet majd, el sem tudom képzelni, hogy fogom kibírni ivás nélkül, de a Labello jó ötlet, nekem így helyből eszembe se jutottKép).

Képzeljétek, kaptunk időpontot a 4d uh.-ra 14.-re és már alig várom.A Soroksári útra megyünk, úgyhogy utánna már megint biztos óriási vásárlási láz jön rámKép
Már így is alig bírok magammal, a napokban a babarucikat mostam, vasaltam, pakolgattam és olyan jó volt velük foglalkozni.
Már alig bírok magammal, pedig még 8 hét van hátra, soknak tűnik, de ezzel biztos mindenki így van/volt.

Tünde, olyan jó neked, már nem sokára itt a nagy tali, vagy már el is érkezett?Kép

Kedves névtelenünk megint ide talált, olyan jó hallani az építő kritikáit, az ember már szinte várja elmés mondatait.Mondjuk szerintem egy hapsi, úgy 16 év körül, vagy 16 év körüli inteligenciával.De hát, mint tudjuk nagy az Isten állatkertjeKép))))))))).
Ja, de kedves névtelen, az ember nem a kórházhoz ragaszkodik, hanem az orvosához, de gondolom ez meg sem fordult odafent.

Lányok tudtok arról vmit, hogy idén mikortól lesznek újra szülésfelkészítők?Még szülés előtt el kéne csípni egyet.

Azt hiszem lassan befejezem, mert jól belemelegedtem, és másnak nem marad helyKép
Sok puszi mindenkinek, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Kedves Névtelen!
Ahogy Léna már dióhéjban összefoglalta:
az ember az orvosa után megy. Egyébként pedig nem állítanám "am Block", hogy a Schöpf-Mérei "lepra" és "embertelen".
Kétségtelen, hogy lepusztult szegény, viszont a körülményekhez képest "jól tartja magát" és látható jelei vannak a feltörekvési szándéknak (ld. új UH részleg).
Minden bizonnyal ott is dolgoznak pénzéhes, lefizethető, szar alakok, de hát hol nem? (ld. Zsizsa fenti hozzászólását). Az ott töltött 5 napom alatt 98%-ban pozitív tapasztalataim voltak a kórház személyzetével.
Egyébként valószínűleg az is közrejátszik a kórházhoz és orvoshoz való ragaszkodásban, hogy a bizonytalan (főleg elsőgyermekes), kiszolgáltatott kismamák szeretnének valami fogódzót találni, egy fix pontot, akiben bármi áron hinni szeretnének. Mert elég félelmes dolog ám 9 hónapon át hordani egy egyre növekvő kismanót, aki valahogy, valamikor (és az időpont egyre közelebb, igaz Tünde, Barbi és a többiek?Kép) majd ki fog kerülni az ember testéből, várhatóan nem mindennapi fájdalmak között. Jó lenne abban hinni, hogy az orvos, aki ott lesz majd mellettünk, makulátlan, emberséges, a szakma csúcsán áll, stb. És ha az ember esetleg valami "furcsaságot" tapasztal, inkább próbál saját maga előtt is szemet hunyni, mert ha meginog ez a bizalom, hogyan továbbb???

(Én legalábbis így élem-éltem meg.)

Bocs, ha hosszú és off voltam.

Mackoo
medvike
 
 


mackoo, biztos igazad van. de a sch-m. ma már azon kevés kórházak egyike, ahol még mindig nem természetes a rooming-in, a szeparált szülés, a fájdalomcsillapítás és egyéb szüléskönnyítő eljárások. mintha az lenne az elv, hogy szenvedni kötelező. az anyák nem léphetnek be a csecsemőszobába a saját gyerekükhöz, micsoda eljárás ez??? jó orvos mindenütt van, rossz is, de a sch-m. általános elvei elég embertelenek szvsz. az is, hogy mindenért külön pénzt akasztanak le a szülő nőkről. az őrzőért, az eda-ért, és még azokat a babaápolási cuccokat is be kell vinni és le kell adni, amik minden más kórházban járnak a csecsemőellátáshoz. kíváncsi lennék, mi minden marad meg és kihez kerül.
Névtelen
 


Még a márkát is meghatározzáK. Johnson-termékeket MUSZÁJ leadni!
mosténisnévtelen
 


Nem szoktam az ilyen témákba beleszólni, de most megteszem:

A kórház valóban nem csilli-villi és biztos vannak dolgok, amiket lehetne másképp csinálni, bár hozzáteszem, hogy nem láthatunk be a színfalak mögé, hogy mi, miért van és mekkora költségvetéssel kell gazdálkodniuk. Egy azonban biztos: a kórházban dolgozó orvosokról, szülésznőkről és egyáltalán a személyzetről sem szakmailag, sem emberileg én rosszat még nem hallottam és számomra ez megnyugtatóbb, mint a korszerűbb hozzáállás, vagy felfogás, vagy hívjuk, aminek akarjuk.

Egy viszont vitathatatlan: nem kötelező a Schöpf-Mereiben szülni és nyilván, akinek az ottani körülmények nem tetszenek, az nem is választja ezt a kórházat. A kérdésem már csak annyi, aki viszont nincs érintve a felsorolt problémákban, az miért bánt meg esetleg másokat a goromba beszólásaival, akik életük egyik legfontosabb pillanatát ebben az intézményben készülnek átélni.
katca
 
 


Megfogadtam, hogy teljesen névtelenekre egyáltalán nem reagálok, de most kivételt teszek:

Kedves Mostisnévtelen,
Nekem egyáltalán nem szabta meg senki, hogy mit kell bevinnem, nemhogy milyen márkájút!
Én csak azért vittem popsikrémet, fürdetőt stb., hogy kizárólag azt használják a babámra és azt is használták!
Azt még esetleg el tudom képzelni, hogy van, akinek megjegyezték, hogy ha van rá módja vigyen be pl. pelust (megjegyzem: ezt nem csak ebben a kórházban szokta kérni némelyik nővérke!!!), de azt, hogy milyen márkájút?! Nem tudom, honnan veszed ezt, de ha igaz lenne, akkor nyilván nem névtelenül irogatnál, hanem vállalnád magad...

Kedves Névtelen,
Saját magadat minősíted azzal, ahogyan írsz és amilyen szavakat használsz az irományodban.


Vic
Victoria
 


Névtelen, én még csak egyszer szültem a Schöpf-Méreiben, de nem volt ennyire rossz a tapasztalatom. Konzervatív kórház, valóban. Szinte kötelezően csinálnak gátmetszést, nem választás kérdése a beöntés, de én nem vitatom ezek szükségességét, mert meggyőztek az érvek.
Ha jól értem a természetes rooming-in-t: szerintem nem lehet elmondani, hogy ma már szinte minden kórházban csak rooming-ines szobák vannak. Amikor szültem, volt lehetőségem zuhany alatt vajúdni, a szülésznő megpróbálta a masszázst is (nekem mondjuk nem jött be, úgyhogy inkább maradtam a zuhanynál), és ha jól tudom, van labda meg bordásfal is. Igaz, a hűtő a bordásfal előtt áll, nem használhatják valami gyakran.
Én nem kértem fájdalomcsillapítást, tehát nem tudom, adtak-e volna.
Vittem be babaápolási cuccokat, de senki nem kérte. Ha én nem forszírozom, bontatlanul hozzuk haza őket. Arról meg pláne nem tudtam, hogy csak Jonhson termékeket fogadnak el, úgyhogy ebből arra következtetek, hogy ez nem lehet valami általános elv, csak egyik-másik ápoló "heppje".
Ne értsetek félre, nem akarok én itt védőbeszédet tartani, és azt sem állítom, hogy nektek nem lehetett az enyémtől eltérő, negatív a tapasztalatotok.

Ha jól értem, neked rossz tapasztalatod van a Schöpf-Méreivel. Ebben az esetben érdemes más kórházban próbálkoznod legközelebb.
De úgy gondolom, hogy egyik kórház sem tökéletes, mindegyiknek megvan a maga hibája, és embere válogatja, hogy ki mit ró fel számára elfogadhatatlan hibának.

Ezen a fórumon megvitatjuk a jó és rossz tapasztalatokat, egyformán elfogadva a rosszakat is, de nem igazán tudunk mit kezdeni az olyan számonkérően nekünk szegezett kérdéssel, mint "hogy lehet egy ennyire lepra, embertelen nézeteket valló kórházban szülni, mint a sch-m?"

Üdv
Mackoo
medvike
 
 


Sziasztok!

Pindur, köszi neked is és örülök, hogy jobban vagytok! Kép

Léna, még itt vagyok. Kép

Látom kedves névtelenünk megint idetalált, de én inkább megállom, hogy reagáljak rá. Úgyis már mindent leírtatok. Kata, teljes mértékben egyetértek veled!

Ma voltam CTG-n. Eleinte olyan szép görbét csinált kicsi lányom, de aztán a végén megint igen aktív lett. Méhösszehúzódások pedig még mindig nem voltak. A jövő héten már heti kétszer kell majd mennem.

Közben néhány dologra rákérdeztem. Például a fényképészre is. Ágika azt mondta, hogy tudomása szerint egy csecsemős nővér foglalkozik azzal, hogy felajánlja a szülőknek, hogy készít fényképeket, de rögtön oda is adja, amint elkészült. Nem valószínű, hogy a "saját üzletét" rontaná azzal, hogy idegeneket enged fényképezni. A címet pedig valóban könnyű akárhonnan megszerezni.

Szülés közben pedig azért nem lehet enni, inni, ahogy Mackoo is írta, mert egyrészt tényleg sose lehet tudni, hogyha műteni kell ne legyen gond, másrészt 3 ujjnyi méhszájnál általában hányinger tör a kismamákra, és nem egyszerű dolog fájás közben hányni. Viszont vízzel lehet egy kicsit öblögetni, tehát, hogy ne száradjon ki a szád, egy kicsit inni, és kiköpni utána.

Megnéztem a szülőszobákat is. Olyan furcsa érzés volt ott állni, hogy nemsokára én is itt leszek.

Pusza,
Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!

Kedves névtelenünkre én sem szívesen reagálok. Többeknek volt már negatív élmábye (is) a kórházról, mindenki le tudta írni névvel. Nem az a baj, ha valakinek valami nem tetszett, hanem ha névtelenül, minősíthetetlen stílusban írogat.
Tőlünk lehetőleg Johnsont kértek, de végül úgy alakult, hogy semmit (!!) nem adtunk le, és egyetlen szót sem szólt senki, és végig mindenki nagyon kedves volt.

Fölteszek egy viszonylag új képet Danimról:

Kép

Pindur
pindur
 
 


Pindur!

Nagyon édes Dani! És ezek a szép, nagy szemek! Gyönyörű!! Kép Kép

Tünde
rtünde
 
 


Pindur, igazán bájos a pindurodKép
Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Fáradt vagyok, de nem bírtam holnapig várni:

Pindur!
ANNYIRA ÉDES DANIBABÁD VAN!!!!!!! Olyan nagyfiús kezd Ő is lenniKépKép

Azt mondtátok múltkor, hogy névteleneken nem szabad felhúznom magam, ezért nem is teszem.

Szép álmokat!!!

Finiselők! Olyan izgatott vagyok, hoyg mikor lesz újabb baba!!! Jövő hét pénteken gondolok ám rád TündeKép

Réka és Dani, akinek kibújt az első foga végre
muki
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?