Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ma jöttünk haza, még nem volt időm visszaolvasni és most írni sincs időm, csak gyorsan bejelentkezem, hogy jól vagyunk. Találkoztam Anhel-al, tök édi a babája. Örülök, hogy találkoztam vele, tök aranyos csajszi, beszélgettünk egy kicsit, mert csak ma tudtunk talizni, de ugye mi ma el lettünk engedve.

Majd írók, de most nem tudok.

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Voltunk ma nst-n, semmi változás. A baba remekül érzi magát, eszében sincs megszületni. Azt hiszem, ma elbeszélgetek vele. Szeretném már én is a szüléstörténetemet megírni. :)
Ja,a dokim mondta, hogy 10-15 perces menstruációgörcs jellegű fájdalomnál induljunk a kórházba. Mire a férjem mondta, hogy nekem nem szokott olyan lenni. Hát tényleg nem szokott. :)

Bkriszta, azért ez eléghosszú lehetett így, hogy okt. 8-án kezdődött. De nagyon hősies voltál. :D

Kép
szöszke
 
 


Ildi: amikor éppen nincs cicin a lány, akkor tegyél a melltartódba egy tejgyűjtő kagylót. (ill. 1 párat ügye… :) ) Észre fogod venni, hogy a következő etetésig a „szabadon” lévő bimbókból csöpögni kezd a tejcsi, így a következő etetésig összegyűlik valamennyi. Nekem pl. etetések között többször üríteni kell a kagylókat, mert megtelnek. Ezt összegyűjtöd üvegben, és ennyivel kevesebbet kell fejni :D Ezenkívül nem feszül a cicid, és a kicsöpögött tejcsi helyére új nő. Ha el van szorítva a bimbó a melltartó + betét által, akkor a cici azt érzékeli ha tele van, hogy sokat termel, és visszafogja magát.

Másik: amikor szoptatsz, a másik cicidhez a melltartóba tegyél egy kis üveget, vagy a kagylót (de az hamar megtelik, és nehéz üríteni szoptatás közben) és amíg a baba eszi az egyik cicidet, a másikból a leadó reflex hatására ömleni kezd a tejcsi. Ez is segít abban, hogy többet termeljen. Hiszen ez is fogyasztásnak minősül.

Fekveszopi lényege, hogy közben aludhassál!!! :) Ne restelld, kényelmes póz, baba oldalra fekve kitámasztva, és már alhatsz is, ha kész a szopi, baba kiköp, és mindenki aludhat a következő nyöszörgésig :D

Sírásra én is ezt mondom:
Telik a két óra :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 

 
 

Szöszke: az egészséges babádat nehogy oda ad majd neki! ;) Hiába kéri :) - mármint a doki a kezelésekért cserébe - ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Kriszta: gratulálok a gyarapodáshoz!!!! Tök jó, hogy egy szobába kerültetek Clau-val. Legalább normális szobatársad akadt :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Edith: köszönjük szépen a képet és a híreket Dalmáék felől! Gyere még nyugodtan, ha tudsz :) Mindig örülünk a szép hírek hozójának :D

Dalmának még egyszer gratulálok a helyes kisfiához! Nagyon jóképű kis legényke!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Clau: üdv újra köztünk. Egy napot együtt voltunk a Szent Imrében. Én a 17-es szobába kerültem 14-én este Borival :D

Felteszlek a webünkre, jó?

Gratulálunk a Balázshoz, nagyon szép baba!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Tücsi: üdv itthon nektek! Gyere majd, ha tudsz :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Csajok, nem tudja valaki, hogy a felszívódós varratok mikorra szívódnak fel? Csak mert nekem nagyon húz ott lent az a 4 öltésem. Fekvésnél, ülésnél... Nem vészes, csak elviselhetetlen :S

Pl. szoptatásnál nem túl jó érzés...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


sziasztok!
még mindig lemaradva... se fotó,se szüléstöri, pedig azt már elkezdtem írni, a fotóval meg az a baj,hogy túl nagy a formátum és nem tudom,hogyan kell tömöríteni (nincs valami program a gépünkön sajnos). Eszünk,alszunk és nagyjából ennyi a napi programunk. Tegnap volt nálunk a gyerekorvos,ma a védőnéni, feltettem nekik pár kérdést a szoptatással,sétával,büfiztetéssel kapcsolatban, de semmire nem adták ugyanazt a választ... :? Még szerencse,hogy szeretnek együtt dolgozni és ismerik egymást :D

maradnak az anyai ösztönök.

Tomi nyugodt baba, az egyetlen dolog,ami aggaszt,hogy bukik. Szerintetek mit tudnék ellene csinálni? Arra gondolok,hogy túl sokat eszik,nagyon-nagyon mohó,néha úgy nyeli a tejcsit, hogy attól tartok,félrenyel. Ma kezdtem el emiatt méregetni,remélem kiderül mi is a pontos oka.


Nyugtonmalac!
Nekem is ugyanez a helyzet a gátsebemmel, és legalább 2 hét,míg távoznak a varratok a dokim szerint. Ami jót tesz rá,ha minden WC után leöblíted és sokat levegőzik (ez utóbbi elég nehezen megoldható mondjuk a betéttől...)

szoptatás:
képzeljétek, nekem csak fekve megy a szoptatás, valahogy baromi kellemetlen még az ülés és szerencsétlenkedek,hogy hogyan fogjam meg Tomit.

minden pocakosnak drukkolok és a friss babásoknak gratulálok!

Borkaby

Kép

Kép
borkaby
 
 


[color=red]sziasztok!

Hazajöttünk tegnap! :lol: Annyira boldog vagyok!
Majd mesélek! És utánna olvasok mik történtek azóta :wink:
Gratulálok minden új anyukának és született babának! :lol: :lol:

Annyira jó érzés! Anya vagyok!!!!!! :lol:

Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Nyugtonmalac - nekem is felszívódó varrataim vannak, azaz most már csak voltak (gondolom már felszívódott, ma 4 hete, hogy szültem) és kb. 2 hétig feszült-fájt, úgyhogy kitartást :wink:
Nekem nem folyik a másik mellemből a tej, ha szopizik :shock:
Sőt, most azt csinálja, hogy a jobbat megintcsak nem szereti annyira, befejezi azon az oldalon tök hamar, aztán ha átteszem a balra, ott nagyon szív. Néha azt hiszem, nincs elég tej a jobb cicimben, de tegnap este próbáltam belőle fejni és jött is, bár nem egykönnyen, szóval arra gondoltam, hogy már fáradt erősen szívni, máshogy meg nem jön vagy fene se tudja :roll:
Honnét lehet tudni, hogy nem elég a tej??? :roll:

Borkaby - nekem meg csak ülve megy a szoptatás, nyugi :wink: Jól támaszd ki a hátadat, hogy hátra tudj dölni, én az ölembe teszek egy takarót, ami össze van hajtogatva és arra teszem Pömpőt.
De megpróbálom majd én is a fekve szopit, most éjjel nem igazán kellett.
Képzeljétek, 2 óra 20-kor szopiztunk, 3-ig tartott, evett 70 ml-t és aztán 7!!!!!!!! órakor kelt. Én meg teljesen kivoltam, hogy ennyi ideig nem evett :? Persze azt tudni kell, hogy tegnap egész nap fent volt, szinte alig aludt, nem tudom mi volt vele, de kb. nappal ha 3-4 órát aludt :roll:

Edit - köszi a képet, Dalma babája tünemény! :lol:

Clau - de édes Balázs baba, gratulálok! Gyere gyakrabban!

Na megyek, mert most még alszik, amúgy tegnap átléptük a 400 ml-es határt, 500 ml-t evett meg tegnap :lol:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Kopp-kopp lehet, hogy rendeződünk mi is ismét! :lol:

Érdekességnek találtam:

http://www.lll.hu/node/4.

Növekedési ugrás


A kisbaba fejlődési ugrása, melynek során a tápanyagszükséglete hirtelen megnő. Növekedési ugrás kb. 3 hetes, 6 hetes, 3 hónapos és 6 hónapos korban van, néhány napos eltérés lehet. Ilyenkor sűrűbben szeretne szopni, szinte megállás nélkül, amivel sok inger éri a mellet, és így éri el a baba, hogy a tejtermelés kövesse megnövekedett igényeit. Jellemző ilyenkor, hogy a baba nagyon nyűgös, és nagyon gyakran szopik, éjjel is töbször ébred a megszokottnál. Igény szerint szoptatva 1-2 nap alatt alkalmazkodik a tejtermelés a megváltozott helyzethez, más teendő nincs is, mint biztosítani, hogy annyiszor szohason a baba, ahányszor akar. Pótlásra ilyenkor nincs szükség, a gyakoribb szopik miatt nem éhezik a baba.

Kép
bettike
Eger
 
 


Lehet, hogy mi most estünk túl a 6 hetes növekedési ugráson! :shock:

Jaj és mától próbálom az urtica urens homeós bogyót! Majd jelzem, hogy milyen hatékonysággal segít a tejcsin! :lol:

Kép
bettike
Eger
 
 



Kép
bettike
Eger
 
 


Ildi! Tegnap mi is így jártunk! Rengeteget ébren volt, aztán fürdés, evés és úgy bealudt, hogy azt sem vette észre, hogy bekakilt és peluscsere is megtörtént, aztán a kiságyba tettük, de arra sem ébredt fel és csak hajnal egykor ébredt legközelebb! :lol:

És ismét végre éber, figyel, imádja a dalocskákat, mondókákat! :lol:

Kép
bettike
Eger
 
 


Bettike - de jó, hogy ezt feltetted, szerintem mi most vagyunk a 3 hetesnél, bár ma 4 hetes Lotti, de pont az elmúlt 2 napunkat festi le! Tegnap egész nap cicin akart lenni, és 500 ml-t evett meg.
Amúgy elolvastam az lll-t (szoktam amúgy is), és nálunk van elég kakis pelus, és 200 grammot hízott egy hét alatt, úgyhogy remélem tényleg, hogy van elég tej és ő is jól eszik!

Az a nehézség amúgy, hogy sokszor bealszik a cicin, aztán elveszem büfiztetni és utána úgy kap rá, mint egy őrült cicimegszállott, viszont amikor a szájába kerül újra, szív egyet-kettőt és újból belustul, bealszik.

Másoknál is van ilyen??? Mert ezt ilyenkor nem értem, ilyenkor tegyem le vagy csak hagyjam, hogy cumizzon? Mert a végtelenségig azt se lehet, mert tökre felázik a cicim olyankor.

Bettike, volt már nálatok tudatos mosoly? Kaptatok már tőle? Én már úgy várom, elkaptam telefonnal egy mosolyt a minap, de az nem nekem szólt, de olyan tünemény volt, mindjárt felteszem a képet :lol:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Kép egy elkapott mosoly

Kép tegnapi éhenkórász pillanat - evés után :lol:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Borkaby: nekem is bukott Bori az elején (hahaha, 1 hetes, és az elején :) ) Szóval nekem az hozott megoldást, hogy evés közben, ha kiköpte a cicit akkor büfiztetni kellett. Kijött 1-2 büfi, és evett tovább. De a bukás elmaradt. :D

Most, hogy már 1 hetes is elmúlt :D Most felfedeztem, hogy az éjszakai szopinál amikor ő is és én is az ágyon az oldalunkon egymással szembefordulva tesszük a dolgunkat, akkor se büfi, se bukás nincs. Biztosan, mert nyugodtabban eszik, és mert egyenesebben van a testecskéje. Nem tudom... (Dolog tevés: anya alszik, alszik és alszik; Bori eszik, kiköp és alszik)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!
Én már nem is tudom, hogy kinek nem gratuláltam a babájához, úgyhogy ha valaki kimaradt volna, akkor gratula neki is!!! :lol:
És minden baba gyönyörű.. :lol: Mindenki rakjon képet légyszi!!!

Nekünk most tök jó éjszakánk volt, csak én voltam egy kicsit eltévedve. Valószínűleg azt álmodtam, hogy sír, fel is keltem, kimentem vécére, visszamentem a szobába, vártam, hogy akkor most eszünk, de semmi... Még arra is emlékeztem, hogy amikor jöttem ki, a férjem már a kiságynál volt. Hát őt se találtam sehol, tehát szerintem álmomban mentem ki vécére, meg ilyenek... :shock: Teljesen kész vagyok. :roll: Biztos a fáradtság miatt... :roll: Meg lehet szokni ezt az éjszakázást???

Ildi
A jobb mell nekem is rosszabb. Sokkal nehezebben jön belőle a tej, a másikból ömlik, ott viszont rendesen meg kell érte dolgozni.
És Bori is azt csinálja, hogy rendszeresen bealszik a cicin, ezért tart nekünk egy szopi olyan sokáig.... :roll:

Bár mi még csak ma vagyunk három hetesek, de egy növekedési ugráson szerintem mi is túlvagyunk. Valamelyik este valami hihetetlen mennyiséget evett. Tegnapra viszont normalizálódott a helyzet szerencsére, mert már fel akartam hívni a védőnőt, hogy mi van akkor, ha a gyerek túl sokat eszik... :roll:

Megyek, mert ébredezünk.

Akik most jöttek haza a kórházból, azoktól várjuk a beszámolót!!!

marek
 
 


Köszi a gátsebes – varratos infókat. Akkor már „csak” 1 hét fájdalom?! Ó, jaj. Kitartást nekünk, kik szenvednek ettől…

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


LK: üdv nektek itthon! Nagyon szép babát hoztál magaddal :) Gratulálunk! Valóban jó érzés anyának lenni, és többszörösen jó érzés többszörösen anyának lenni is :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi: ha nem csöpög a másikból a tej szopizás közben, akkor még nincs maximumon a tejtermelésed szerintem. Biztos lesz még több is :) Az azt jelentheti szerintem, hogy nem feszül a cicid, és Lotti jól megeszi, ami termelődik.

Nekem Bori tegnap csibész volt. Nem ette ki a cicijeimet rendesen, cserébe sokat aludt, így ritkán is evett. Többször tudtam volna diót törni a kebleimmel, olyan kemények voltak. És elég reménytelennek tűnik, hogy segítsen rajtam a sztrájkoló szivattyúm, ha mind a két mellem durranásig feszül, ő meg nem tud annyi tejet benyakalni amennyi nekem egy oldalon is összegyűlik. Jézus! Riska tehén lettem nagyon hamar :S

Szóval, nekem kell a csöpögtetés, mert különben felrobbannak a melleim, és akkor lehet takarítani a tej áztatta nappalit… Ahhoz nincs kedvem…


Éjszakánk: Bori is aludt egész éjjel. 5 órán keresztül le se tojt engem. Pedig mellettem feküdt. Ugrásra készen vártam, hogy könnyítsen rajtam egy kicsit. Volt arc simi, meg finom babusgatás is, végül feladtam. Gondolván, talán nem kéne tömnöm a lányomat, mert elromlik. Mehettem ki a mosdóba, és a csap fölött leengedtem mindkét oldalról a túltermelést. Így tudtam csak visszaaludni. Ezt 2x kellett eljátszanom az éjszaka folyamán, aztán egyszer csak nyöszörgés, inkább csak mocorgás, és már tömtem is be a végét a kisasszony szájába. Na az volt az igazi megkönnyebbülés nekem. Rá 3 órával ugyan ez a másik oldalon is :) Most béke honol a testemben, és alszik a lányom. :D

A nem szereti az egyik oldalon erőlködős szopizást akkor próbáld meg ezt: szopi egyik oldalt, feladja, szopi másik oldalt, majd ha kész a nagy hévvel evés, akkor nyugtató cumizós cicire tevés vissza az elsőre, ahol a zsíros tejci várja. :)

Ha valakinek sokat eszik a babája, de nem hízik olyan ütemben, az lefejheti az elejét a tejcsinek, mert azzal lakik jól a gyermek, és az csak a szörpije a tejcsinek, a végére marad a laktatós kaja tej.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Bettike: az a homeós bogyó nagyon jó! Szerezz be sokat :) Én a laktoherb, meg társai helyett szoktam olyat enni… Bár most két napja nem eszem, mert így is kiszakadnak a melleim…

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi: képek - az én Borim is ezt csinálja büfi közben, ha még éhes. Meg akar enni… :) Ha nem éhes, akkor csak macilány fejet vág :) Beszarás milyen édesek :D

Szép a mosoly! Nekem is csak véletlen mosolyokat ad Bori. Ez a természetes. Mondjuk Bori a kórházban egyszer sem mosolygott, csak mióta hazajött. Itthon egyre többet mosolyog, és ezt akkor is teszi, ha alszik, és beszélek hozzá, meghallja a hangomat. Vagy apáét, vagy Liliét. Tök jó!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!!!

Ne haragudjatok,de csak így hirtelen a közepébe vágnék...
Én már teljesen kivagyok!ezzel a fulladozással megőrít!Ma is szépen fekszik háton,a feje oldalra dőlve és alszik erre látom,h folyik ki a tejcsi a száján aztán meg bugyborékol ki az orrán is és megint nem kap levegőt!Pedig szopi után meg is büfiztettem!...
már szinte el sem mozdulok mellőle,mert az jár a fejemben,h mi van,ha ez akkor történik,mikor épp nem vagyok itt! :(

a másik meg ez a zöldes kaki!Nem mondom,h határozottan zöld,inkább csak a sárgában látok egy zöldes beütést!(persze lehet,h ezt is csak én látom)...És olyan kis nyűgi sokszor!Pedig eddig nem volt semmi ilyesmi!Álmában is sokszor nyüszög hadonászik és ébren is!Néha csinál egy pár másodperces sírást aztán csak nyöszörög tovább!És látom rajta,h erőlködik!Aztán nagy nehezen jön a puki meg kaki és jobb is lesz!De addig úgy sajnálom szegényt,mert látom rajta,h nagyon rossz neki! :(
A doki a zöldes kakira azt mondta,h figyeljük,ha nem múlik szóljunk,de még előfordulhat,h magzatvíz ürül!...
Most figyelek aztán pénteken megint felhívom,ha nem javul a helyzet!Persze lehet,h én fújom fel azt a dolgot is! :(
Másnál is vannak ilyen dolgok?
Szerintetek csak én aggódom túl a dolgokat???

És még egy:a ti babáitok hogy kapják a káliumot?Mert nekünk azt mondta,h kiskanállal adjuk be neki,de én ahogy beadtam neki úgy folyt vissza belőle!mondjuk amilyen rossz íze van én sem nyelném le!de most ezzel se tudom mi legyen?adassam be szurival?

Tényleg ne haragudjatok,h csak így berontottam a problémáimmal!
Majd igyekszek visszarázódni!
Vendég
 


Marek: ha tudsz aludni szoptatás közben, és pihenni amikor csak lehetőséged és szükséged van rá, akkor meg lehet szokni. Ha nem, akkor elég hamar tönkre megy bele az anyuka :S

Egyik cici nem olyan mint a másik cici: Lilinél azt hittem, hogy az egyik cicimben több mirigy van, mint a másikban. Nagyobb is volt, több is volt benne, stb. Erre itt van Bori, ő inkább a másik cicimet dolgozta meg, most abban van több tejcsi… (Emlékszem Lili a jobb oldalival kezdte az életét, és többet volt azon, mint a másikon. Az lett a tejelőbb cicim. Később sem tudtam a másikat felzárkóztatni.) Most Bori a bal oldalon lóg többet, mert az telik meg előbb, és jobban feszít, mint a jobb oldali. Abban van több tejcsi, és nem tudok, de már nem is akarok mit csinálni vele. Szerintem ez normális. :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Adri - nálunk is van, hogy annyira nagy hévvel szopizik, hogy hirtelen a cicimen elkezd köhögni és olyan hangokat kiadni, hogy szívgörcsöt kapok, olyankor gyorsan vállra teszem és büfiztetem és finoman a hátát simizem, nagyon para tud lenni, szóval megértelek, de ne aggódj, ez nem kóros. Persze nekünk még az orrunkon nem folyt ki semmi, de szerintem ez is normális, talán túleszi magát hirtelen, bár azt mondják, hogy az anyatejjel nem lehet túletetni és megeszi ami kell neki, max. a felesleget visszaköpi.
A zöld kaki miatt ne aggódj, ha a doki azt mondja, hogy péntekig várhat, akkor nem lehet gond szerintem. Lehet, hogy még tényleg ürülnek a dolgok belőle!
Nyugi, nem parázod túl a dolgokat, teljesen normális, hogy az ember aggódik, hiszen olyan kis porontyok még, ha oldalt fordul, akkor kifolyik a szájából a tej, nem lesz gond!!!
D-vitamint kell naponta adni neki, arra gondoltál? Nálunk kiskanállal, benne van ugye egy csepp belőle és pici forralt víz, beadom a szájába és gyorsan utána adok neki még két kiskanál vizet és így rögtön nyeli azt, amit először kapott, tehát utántöltök :lol:

Nyugtonmalac - de jó neked, hogy Riska tuds lenniiiii, én is szeretnék annyi tejet!!! Persze ez húzós lehet, hogy ennyire feszül és Bori alszik édesdeden, de azért megnyugtató lehet, hogy van mivel etetned, nem? :wink:
Macilány fejet??? Júj, ez édes kifejezés, de az milyen? Van ilyen képed???

Marek - és akkor meddig van a jobb ciciden? Amíg úgy látod, hogy eszik belőle, aztán átteszed a másik oldalra?

Amúgy én mindig azt hittem, hogy fú, de húzós lesz szülni, meg gátseb és stb., de azt nem gondoltam, hogy a szoptatás lesz az, ami miatt a legtöbbet aggódok majd :?

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi: le fogom fényképzni. Az a helyzet,hogy a kezdetektől Bori inkább ráncolja a homlokát, húzza a szemöldökét, mint az anyja, ha gondolkodik... És közben olyan világ fájdalom ül az arcára, mintha meg szeretné váltani azt. És még husi gombócka is, pont olyan nekem, mint egy Micimackólány. Úgyhogy ez lett a beceneve nekem. És annyira szeretem, hogy ilyen. Zabálni való. Remélem majd a képen is átjön, amiről beszélek. Mert a képek annyira nem szokták visszaadni az eredeti látvány hangulatát... :roll:

Mi tegnap már eljutottunk oda, hogy Bori a felesleg tejet visszaköpte (többszőr is). Bekapja a cicimet, és a mázlista kis csaj, csak nyel és nyel, mert anyából ömlik a lé... Nem kell erölködnie. Kb. mint egy tölcsér. Be a szájba, egyet kettőt szív, felnyílnak a zsilipek, és csak ömlik és ömlik... :shock: :roll: :oops:

Vitaminokat én kanálra teszem (eddig egyszer kellett a K vitamint, de Lilinél már végig csináltam) nem teszek bele semmit. Várok egy éhes pillanatot, száj nyílik beönt, nyelvecskével, vagy a csőrével lehúzom az összes vitamintot, és jön a fintor. Ekkor ha vissza kotortam a véletlenül kiszökő egységeket is, gyorsan cicire teszem, és ha valami ki is akarna szökni (elenyésző mennyiség, nem is számít) akkor a szopizás közben úgyis lenyalogatja, lenyeli :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi,köszi a nyugtatást!sose gondoltam volna,h ennyire parás leszek!...
A dokit tuti kihívom pénteken!Nézze csak meg szépen!a védőnő is azt mondta,h jön ma,de eddig még semmi!Pedig nem bánnám!Elárasztanám kérdésekkel! :roll:

Nem a d-vitaminra gondoltam!azt beveszi szépen!Ez a k-vitamin,amit nem tudok neki beadni!Ezt hetente 1x kellene,de ez nem csak egy csepp!Ezzel televan a kiskanál és borzasztó szaga meg íze van! :?
Ilyet nektek nem kell??

a szoptatást egyébként én is sokkal egyszerűbbnek gondoltam!
Na de a lényeg,h van tej és eszik a gyerek rendesen!Én ezzel nyugtatom magam!:D


Nyugtonmalac, te minden nélkül adtad be nekik a K-vitamint?Lehet,h én is megpróbálom úgy,mert most úgy próbáltam,h nyomtam rá egy kis tejet,de úgy csak mégtöbb lett ugye,pedig így sem kevés az az adag!(az ő kis szájába)
Vendég
 


jajj,...most néztem,h rosszul írtam...Nem hetente hanem havonta kell a k-vitamin! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Nymalac!te milyen homeos bogyot szedsz a tejserkentésre?van egy olyan gyanúm, hogy kéne nekem egy kicsit szednem, borzasztó éjjelünk volt...hulla vagyok...
emmalena
 
 


Adri!

Ha aggódsz a visszajövő tej miatt, tedd hasra a picit.Én rettegek a visszabukástól, ha háton van, ezért Áit is meg Emmát is rögtön hasra szoktattam.tudom, tudom mások azt mondják a csecsemőhalálnál ez rizikótényező, de a csecsemőhalál nagyon ritka, a bukás meg gyakori, és én attól jobban félek, hogy megfulladhat a visszajövő tej miatt.meg ha hason van, akkor nem ébred fel azokra a mozdulatokra amiket álmában tesz.
emmalena
 
 


Emmalena, én az "urtica urens" nevű homeos bogyót szedem!Nekem a gyógyszertári ismerősünk ajánlotta és nekem nagyon bevált, sok tejcsi lett!mostmár nem is szedem rendszeresen csak úgy néha néha!

Na,közben felhívott a védőnő,h nem tud ma jönni,de kifaggattam így telefonon és megnyugtatott!azt mondta,h a zöldes kaki attól lehet,h vagy túl sokat eszik vagy túl keveset,de mivel nyűglődik is és nehezen kakál mondta,h valószínű,h túl sokat eszik!Vagyis túl gyakran!Ráeszik az előző adagra és ezzel megterheli a kis gyomrát!Mondta,h ne etessem óránként(mert néha ilyen gyakran eszeget :roll: ),hanem próbáljak meg várni 2órát!hagy pihenjen a pocak!
Hű,tényleg nem egyszerű dolog ez a szoptatás!... :lol:


közben megnéztem a képeket!
Imádnivaló,gyönyörű babákkal van tele a fórum!
Lányok,igazán büszkék lehetünk magunkra!
És a sok aggódás ellenére tényleg kimondhatatlanul jó érzés anyának lenni!!!
Vendég
 


Emmalena, most láttam,h írtál!Igazad van ezzel a hasrafektetéssel!anyukám is ezt mondja!szoktam is néha,de én is félek a sok rémhír miatt!De egyre többen győznek meg!Köszi! :wink:
Vendég
 


Adri - igen, a K-t havonta egyszer kell adni, nekünk először a gyerekorvos adta be és a köv. majd asszem kb. 2 hét múlva jön, de szerintem kicsi vízzel higítom majd.
A babáink tényleg gyönyörűek, mindegyikünké! :lol: Imádom nézegetni őket, csak elég keveset rakunk fel, nem? Anyukák, jöhetnek még a babasztárfotóóóók!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink:

Akkor megnyugodtál azért a zöld kaki ügyében??? A 2 órát nem árt megvárni, bár én pl. tegnap és előtte is volt, hogy fél óra után újra cicire raktam, mert nagyon nyüszögött.

Nálunk éjjel hason alszik, amikor rajtunk alszik és ált. sikerül kicsit kibuknia, rám persze, de minden rezdülését érzem így, szóval nem izgulok, nappal pedig oldalt fektetem és simán kifolyik a szája szélén, de persze én is parázok mindenen.

Nyugtonmalac - nagyon várom a macilány képet! :lol: Nálunk is van olyan fej, mint amit te leírtál! Lehet, hogy az a macifej, csak mi nem macifejnek hívjuk, van pl. Bud Spencer feje, Sylvester Stalone feje, Marlon Brando feje és E.T. feje is és ugye van a pömpőszáj, ezért hívjuk Pömpőnek itthon :lol:

Homeós bogyók - nekem a ricinus communis van, csak nem tudom, hogy újra szedjem-e, lement egy kúra, az 3 nap volt, csak nem tudom, hogy mikor kell újraszedni, újrakezdeni, valaki tudja ezt esetleg? Mert bár van tej, jó lenne, ha még több lenne, én is olyat akarok, mint Nyugtonmalacé, hogy csak úgy döl a tej patakokban :wink:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!!!!

Hétfőn jöttünk haza, mára sikerült a gép elé kerülnöm, kb. 5 perc nyugi van...

Köszi a sok gratulációt, aranyosak vagytok! Mindenkinek gratulálok én is, aki utánam szült, annak is aki elöttem, de még nem tettem meg!!! Bocs! Szóval óriási gratula a fórumnak, és nagyon sok kitartás aki még 2:1!!!

Nem tudok szül.történetet írni egyelőre, mert a ház, család a feje tetején, de pótolni fogom, bár túl hosszú sztorim nincs, kicsit több, mint 1 óra :shock: alatt született Szabolcs! Már a születésével levett a lábamról :lol:
Barbi nagyon szereti, minden félelmem elmúlt hétfő óta, nincs féltékenység a szopiknál, és nagyon szeretne mindenben segíteni0-0ahogy vártam is.
Arra azonban nem számítottam, hogy a kórházban töltött napokat ennyire nehezen fogja túlélni, eléggé összeomlott szegény, dadogni kezdett és egyéb ilyen fincsi dolgok, már csak a bepisilést várom, de talán ezt megússzuk... Azóta, hogy újra egyesültünk tyúklépésekben mérhető a javulás, de bizakodom, hogy előbb-utóbb lenyugszik a lelke! Mondta, matricagyerek, nem tudom egykönnyen le/elválasztani magamtól, ahhoz túl szoros a kapcsolatunk.

Lányok, annyit írnék még, de mennem kell , delet üt az óra :wink: anyabüfé tárulj :lol:

MILLIÓ PUSZI, képet is rakok majd!

Andi
Kép
handrea75
 
 


Ja, vonalzóm is elég vicces, de azt sem tudom, hogy kell kicserélni...mindegy, majd egyszer :roll:

Andi
Kép
handrea75
 
 


Adri: én is a mennyiség miatt nem adok hozzá. Én is szívesebben eszem meg egy pici kellemetlen ízű vitamint rá egy halom finom mással, mint egy halom kevert közepesen rossz ízű keveréket... :)

K vitamin minden héten (nekünk vasárnap) kell amíg szopik a baba!

Nekem ezt mondta a doki néni...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Emma: Urtica urens a neve. Nagyon jó! Sokan használják, és lehet venni szinte minden patikában :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Én főleg oldalra fektetem a csajt. Szereti is. Lilit is így fektettem...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Szia Handi! Üdv itthon nektek! Majd gyere, ha kész a rom eltakarítás :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Most megyünk "sétálni": védőnő, TB, APEH, és MÁK, ha belefér még... :shock:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


BKriszta, látom már említettél engem az előző oldalon, hogy egy szobába kerültünk a kórházban :D . Gratula, hogy Bálint már ilyen jól gyarapszik. És milyenek az éjszakák, nyűgösködik vagy alszik jól?

Nyugtonmalac még nem is dícsértelek a weblap miatt, tehát itt az idő: nagyon szuperul néz ki a weblap, gratula, gratula!!!!
Látom, már felkerültem a weblapra :D ,kell még valami adat tőlem? Küldök majd még egy hosszabb szüléstörténetet is, amit ide a fórumra írtam az egy rövidebb verzió.
14-én akkor lehet, hogy még össze is futottunk a folyosón, mert én a 16-os szobában voltam :D

Nusildi: nálam is az a helyzet, hogy a bal ciciből úgy érzem, hogy jobban jön a tejci, az többször is keményedik. A jobb cicim nem szokott keményedni. És a bimbó a bal cicin jobban ki is áll mint a jobbon. Még a kórházban nagyon szenvedtünk amikor a jobb ciciből szoptattam, nem találtuk a jó pózt, nagyon nehezen cuppant rá. De most már mindkét mellből ülve szoptatok, így a kényelmes.

Nekem a gyerekdoki azt mondta, hogy a K-vitamint hetente kell beadni neki. Egy csomagban 5 ampulla van, he elfogyóban van, még egy receptet kell kérni, tehát végülis 10 alkalommal kell beadnom neki. Inez, neked a doki mondta, hogy havonta kell csak beadnod?

Nálunk is a hason fekvés jön be. Éjszakára én is hasra fektetem már, bár tudom , hogy a bölcsőhalál miatt nem ajánjlák, de Balázs imád hason fekve aludni, magához húzza a lábait és kezeit és így ki sem lehet robbantani az ágyból :lol:

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


Clau - nekem is havonta kell beadnom a K-vitamint, a gyerekorvos azt mondta legalábbis :? Most akkor hogy is van ez?? :roll:
Szóval akkor normális ez, egyik cici jobban bejön, mint a másik?

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Most változott a K vitamin adagolása.Ábelnek még nekem is hetente kellett adni, nekem azt mondta a dokim, hogy pár hónapja hozták azt a változtatást, hogy már csak havonta kell adni.
emmalena
 
 


Sziasztok!

Akinek még nem gartuláltam, annak gartula!!!!

Bocsi, de sitenem kell.

K-vitamon nekünk is havonta kell!!!

Aki szedi az Utricát issza mellette a Laktoherbet is vagy nem?

Hasfájással hogy álltok?

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Kép

NyugtonMalac :)
Koszikoszi, hogy lecserelted a kepes verziora a szsztorit! Es meg meg sem dicsertem a tesos kepeket, tunderiek a gyerekek!
Fekveszopi tok jo,hogy ennyire mukodik Nalad, nalam sajna csak az ulveszopi megy.
Felszivodo varrat meg nekem sem szivodott fel…mondjuk engem nem zavar, csak furi,hogy ott van.
En is szeretnek Riska lenni :oops:

Nusildi :)
Lottika olyan edesen alszik Rajtad, Balint is imad igy aludni! Ehenkorasz kep :lol:
Cicinbealvasesbufiutanfeledes ismeros. En ha ugy erzem,meg keveset evett, probalom finoman ebresztgetni, birizgalom a szajat, meg csikizem a talpat, altalaban bejon. Azzal nyugtatom magam, biztos azert csinalja,mert picike meg es hamar elfarad.

Clau :)
Szia! :lol:
Milyenek voltak a korhazi napok? Meg mindig tumultus volt a szuleszeten?
Balazs tunderi es hatalmas az en Balintomhoz kepest! Jo husban van, nem fogyhatott sokat, jol latom?
Ejszakak: ha nappal sokat alszik, ejjel nem annyira, ha nappal nem alszik, ejjel alszik. Tegnap pl nappal nem nagyon aludt, igy este 8tol nyomta 3ig,szopi,majd utana 7kor kelt. Ma 7tol delig alig aludt, azota mondjuk alszik. Remelem, ejjel is fog.

Szoszke :)
Drukk.drukk!
Azert nem volt olyan hosszu, mert amik 8an kezdodtek azert siman kibirhatoak voltak.
Az igazan durva resz pedig „csak” kb 5-6 ora volt.

Borkaby :)
De jo,hogy minden rendben!! Nekem is tok ellentetes velemenye van a dokinak es a vedononek, de engem az azert nem izgat,mert egy 3., nagyon kedves doktornenire hallgatok kizarolag :lol: .
Bukas: Akos egeszen addig bukott,amig el nem kezdtuk a hozzataplalast…amig nem fogy, azt mondjak, nincs baj. Akos nem fogyott, probaltuk atveszelni azt az idoszakot.

LovaszKata :)
Varjuk a beszamolot!
Norbi nagyon eeeeeedes !

Kalcium
Huha,megleptetek,mert nekem ebben az egyben egyetert mindenki,hogy heti 1et kell adni es osszesen 10et…
D vitamint meg 2 hetes koratol naponta 1 csepp, es azt kozvetlenul kell belecseppenteni a szajaba.

HAndrea :)
Udv ujra itt.
Maaaaaaaaaazlista vagy az 1 oras szulessel
Drukkolok, hogy Barbi konnyen megszokja az uj helyzetet!

Pont ma kerdeztem az ovonenit,hogy vettek e eszre Akoson vmi valtozast,miota megvan Balint. Azt mondta, hogy 1 napig viselkedett maskepp,meg sirdogalt, de azota minden a regi.
Itthon is a regi mar,bar most konnyu,mert meg holnapig van segitseg, utana jon a melyviz.

Akiknek ovis a nagyobbik Ded:
Ti siman viszitek majd magatokkal a kicsit,mikor mentek az oviba a nagyobbert? Mert nekem muszaj lesz jovo hettol (most 2 szopi kozott szoktam elmenni Akosert,addig a Mama vigyaz B-re), de egy csomoan neznek ram,mint boci az uj kapura,hogy hogy gondolom en ezt,hogy a 2 hetes gyereket magammal viszem…


2 kep:

Ez a ruci Akosra pont jo volt,mikor megszuletett, Balinton a pantokat megkotom :) Es a zokni is a legkisebb meret:

Kép

Csini-Mini(tesco-s newborn meret :) )
Kép

K

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Ildi, nem mondom,h tökéletesen megnyugodtam,de lényegesen javult a helyzet!Szerintem sose fogok teljesen megnyugodni!A kisördög valahogy mindig itt motoszkál és nem tudom elűzni! :lol:

Éjjel egyébként én is oldalt fektetem és még egy kispárnát is teszek a háta mögé,h ne forduljon hátra,de valahogy csak sikerül neki és mikor ébred szopizni már háton van! :shock:

Ezt a rajtam alvást meg mi is próbáltuk,de Julcsimnak nem nagyon jött be! :roll:

Andi, szegény Barbi!Remélem hamarosan visszatér a régi énje!De fura,h így ki tudnak akadni a gyerekek!Anyukám is folyton ezzel piszkál ,h majd egy lépést sem tudok tenni a gyerektől,mert annyira magamhoz szokatom ezzel a velünk alvással meg folyton kézben tartással!De hát ki tud nekik ellenállni... :roll:

Nyugtonmalac,jó kis séta lesz!Én még nem mertem ilyen hosszú sétára vinni!De a városba sem!Mi még csak a tisza parton sétáltunk!

Jó ez a K-vitaminos dolog!Nekem a doki nem mondta,h mennyi időnként kell csak,h kezdjem el hétfőn és akkor mindig hétfőn adjam be!A leírásban olvastam meg a védőnő mondta,h havonta kell!És nekem is azt mondta,h eddig hetente kellett és nemrég változott havira!ki érti ezt?

Bettyna, én iszom az utrica mellé a laktoherbet is,de már azt sem olyan nagy erővel mint az elején!1literbe csak 2filter és nem is minden nap!

Hasfájás(lekopogom) eddig elkerült!Nálunk most puffadás van!Pedig nem is eszem olyanokat! :(

Tényleg el is felejtettem írni!Képzeljétek hétfőn fürdés után krémeztem be a kis hátát és úgy hagytam hason amég a maradék krémet letöröltem a kezemről és mondja Rajmi,h nézd csak mit csinál!És látom,h feszítgeti felfele magát és egyszercsak átfordult hátra! :shock: csak lestünk nagyokat!Én azt hittem erre csak késöbb lesz képes!...

Lányok,ki mennyire enged másokat a baba közelébe?Mert én annyira féltem még!Igazából csak Rajmi meg én nyúlunk hozzá!Mindenki másnak meg van még tiltva!Bár anyósom jön holnap és közölte,h mostmár megfogja,de én meg még nem akarom!Még az én anyukám sem fogta meg!Ki mikortól engedte?
Vendég
 


Kriszta!Tündéri a kis Bálint!Nagyon szép kisfiu!
Julcsira is nagyok lettek az 56-os rucik!Amég a kórházban voltunk anyukám vett is néhány 50es rucit!Még most is ezeket hordja a kis manókám!:D

Ha minden igaz,akkor feltöltöttem a szüléstörténetemet!(hihetetlen,de végre sikerült megírnom)
Nem olyan szép és megható vagy izgi mint sok a tieitek közül,de én nem is bánom,h ilyen gyors és egyszerű volt! :roll:


1224679863.7011.doc
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?