Új privát üzeneted érkezett!

Azt kerdezed tolem, hogyan vartalak?

Mint az ejszakara folvirrad a nap,
mint a delutanra jo az alkonyat,
mint ha szello jelzi a forgeteget,
ezer pici jelbol tudtam jottodet.

Mint tavaszi reggel a nap sugarat,
fagyos teli este jegcsap csillagat,
mint az alma izet, tejet, kenyeret,
pedig nem is lattalak meg, ugy ismertelek.

Mint a feny az arnyat, zaport a virag,
mint patak a medret, madarat az ag,
mint sohajos nyari ejjel a fak az eget,
mindenkinel jobban teged igy szerettelek.

KépOLIVER MA FEL EVES
katavirag
 
 


Sziasztok!

Kolyok! Koszi, h szakitottatok rank idot, nagyon jol ereztunk magunkat es nagyon jofej, vicces es hihetetlenul osszeillo par vagytok, szinte egy alompar :wink: egy alombabaval :) ! Remelem, Leon nem keszitett ki teljesen, bizony bizony bebizonyitotta, h nem egy kisangyal, meg hangos, meg stb...

Csajok! Hogy Mate mennyire edes, aranyos, cuki pofa es nagyon jo baba! es azok a szemek, meg szempillak :shock: , gyonyoru! Kolyok meg a ferje nagyon aranyosak es kedvesek, olyan szep csalad ok :) !

Oli! Nagyon boldog fel evet! Arany maszat vagy te is! Kivanom, h mindig ilyen kiegyensulyozott, boldog baba legy, mint most vagy!

Katavirag! Tudod te, h milyen jokepu fiad van :wink: ? Most csak en latom igy, vagy tenyleg ebben a topikban csak szep babak szulettek? Azt hiszem, igy meg szulhetunk par babat :) !

Edu! Legyszi irj! Annyira szeretem olvasni a hszaid!

Na megyek es folytatom a svajci csokim elfogyasztasat :wink: (koszi Kolyok)!

Kép Kép
rima
 
 


Hello lanyok,

Hu de irigy vagyok Rimara meg Kolyokre! Ide nem jon senki? Na persze a mocsaram nem olyan vonzo mint London. :D Tenyleg Katavirag elugrom hozzatok ugyis mindig Ausztraliaba szerettem volna menni. :D

Haaat lanyok Monsterrel gondok vannak. Nehany napja gyakorlatilag nem alszik ejszaka es baromi keservesen sir. Csak cicivel lehet lenyugtatni. Ugy nyul erte mintha az elete fuggne tole. A nappalok sem konnyebbek mert labilis es konnyen legorbul a szaja. Ma a porszivora meg a turmixgepre is elsirta magat. Vettem a hetvegen egy csipore terhelo hordozot es abban nyomulunk egesz nap. Ajanlom mindenkinek mert rovid idore (max 1 ora) nem megterhelo egyaltalan a gyerek sulya es nagyon elvezik benne az ucsorgest. Szoval ott tartottam, hogy Monster miatt alig alszunk es nem jovunk ra mi a baja. Fogzasnak, betegsegnek nem latom a nyomat. Eszik napkozben eleget habar a szilard kaja most a sok cici miatt hatterbe szorult. Azt eszrevettem, hogy nagyon frusztralta teszi az, hogy meg mindig nem kepes kuszni csak hatrafele halad. Mindig igy talalunk ra ejszakankent az agyaban uvoltve. Most mar tenyleg megvaltas lenne ha elindulna vegre es sokkal stabilabban ulne. (csak akkor ul ha felultetjuk es gyakran eldol) Annyira sajnalom amikor sir es jobbhijan csak a cicit tudom a szajaba dugni mas otletem nem leven.

Katavirag, elkepeszto fodros szaja van Olivernek! A kis szivtiprok, csak gyozzuk a lanyokat elhesegetni koruluk. :D Nagyon szep a versidezet es ilyenkor mindig eszembe jut, hogy nem ertekeltem elegge a terhesseget csak utolag jottem ra, hogy milyen szep is volt es jobban el kellett volna melyulnom benne a sok nyivakolas helyett. Legkozelebb bepotolom. Boldog 6 honapos felevfordulot nektek!

Rima es Kolyok orulok, hogy szemelyesen is megismerhettetek egymast. Keszitettetek fenykepeket? Vicces lehetett Leont es Matet osszeereszteni. :D Kolyoknek tovabbi jo Londonozast, Rima neked meg jo utat az anyosodekhoz.

Holnap megprobalok reagalni az elozo hozzaszolasaitokra. Nehogy azt gondoljatok rolam, hogy figyelmetlen vagyok! Mara ennyire futotta es keszulnom kell a maratoni ejszakara.
Puszi

ui: Katavirag, Monsterre meg nagyok a 6-12m Gap ruhai. Ma megneztem direkt miattad a 12-18m ruhakat az outletben es baromi nagynak talalom oket meg mindig. Igaz az en fiam 2kg-mal kevesebb mint a tied de gondolom a hossz szamit inkabb es Oli ha jol ertem nem hosszabb az atlagnal.

Kép
Kép
eduarda07
 
 

 
 

Rima, most vettem eszre hogy nektek nem is gartulaltam a 6 honapos felevfordulotokhoz! Akkor most bepotolom es tegyel fel kepet a nagyfiurol!
Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Kép hip hammock

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Haliho csajszikak :!:

Rima, tok jo, hogy mar taliztatok is! Milyen erdekes, hogy mi igy 4en csak irogatunk egymasnak, neten milyen jol ismerjuk egymast, szemelyesen meg nem is talalkozunk. Tenyleg Edu, te rajta vagy az iwiw-en? Csak mert ha esetleg befuccsolna a babanet, nehogy elveszitsuk egymast.

Edu, hat reszvetem. Ha az ejszakak nem nyugodtak, oda a nappal is. Egy baratnom jol alvo fia is olyan 7-8 honapos kora korul elkezdte az ejjeli ebredeseket. Mar tisztara ki voltak tole, nem jottek ra az okara. Aztan egyszerre csak abbahagyta 2 het utan. Bar szerintem Monsternek a foga jon, meg ha nincs is nyilvanvalo jele. Oli is a fog kibukkanasa elott 3-4 hettel volt nappal nyugtalanabb. Szerencsere ejjel nem. Mar edes ket kis feher 1-2 mm-es fogcskaja van alul.

A rucikkal kapcsolatban koszi a tanacsod. Igen, szerintem Oliver nem nagyobb Monsternel, csak hengeresebb :wink: Az utobbi honapban 800g-ot hizott, mar kevesebbet, mint korabban. Es kevesebbet is eszik. Ha a 6-12 honapos ruhak sacc/kb 9 honaposra valok, tehat 80-as meretuek, akkor valoszinuleg tenyleg jok lesznek most oktobertol-marciusig. Persze meg mindig csak a rendelesem van keszen es nem lett elkuldve a ferjem amerikai rokonainak, mert hetek ota keptelenek a cimuket megadni. Oregek es nehezkesek. De nekem van NY-ban unokatesom, akinek ma irok es o elintezi secc-pecc. Nem is tudom, miert vartam eddig.

Igen, Rima, Leonrol is kerunk sztarfotokat :!: Oli neveben is koszi a bokokat. A fodros szaj az enyem... Ja es tenyleg sokan mondjak, hogy nagyon handsom a dragam. Csak maradjon is ilyen.

A ti fiaitok is nagyon szepek es aranyosak :!:
katavirag
 
 


Szia Katavirag,

Monsterrel a helyzet valtozatlan sajnos. Ma egy csapat ujszulottol sirta el magat a parkban. Alig birtam megvigasztalni. Ki latott mar ilyet, hogy mas gyerekektol megijed egy baba? Ejszakara bekoltozunk a szobajaba, hogy ne kelljen a sotetben botorkalni vele. Most mar en is a fogzasra gyanakodom mivel mindent amit a kezebe vesz rogton dugja is be a szajaba es masszirozza vele az also foginyet. Idonkent meg egy jo adag nyal zudul ki a szajabol.
Hetvegere bereltunk egy hazikot West-Virginiaban az erdoben. Mar voltunk itt amikor Monster 8 hetes volt. Olyan gyonyoru osz van mar itt. Nappal kellemes 20 fok koruli homerseklet, hullo levelek es mindenki keszul a Halloween-re. Ez foleg a hazak elotti tokokben nyilvanul meg.
Az iwiw-en nem vagyok rajta es nem is szeretnek de elkuldom neked privat uzenetben az e-mail cimemet ami mar 10 eve valtozatlan es az is marad tovabbra is.
Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Edu, tutira a fogzas lesz a gond. Amiket elmondasz, tok tipikus. Hallottam olyanrol is, hogy ejjelente orankent kelt a gyerek, amikor jott a foga. Aztan majd ha kibujik, elmulik az egesz. Illetve a nyalfolyas maradhat, de nem lesz olyan nyugtalan.

Mi ma voltunk oltason. Most bealudt a dragam, szegenynek a mai sok hercehurca miatt ket alvasa is lerovidult negyed orara, igy most eppen kajaidoben szundikal, raadasul szagolom is, hogy bekakilt, de hagyom ot aludni. Kivancsi vagyok, lazas lesz-e.

A kakirol jut eszembe. Amiota eszik gyumolcsot es zoldseget is, naponta 2x is van es elg budi. Nem gyoztem lejarkalni a pelusokkal az alagsori kontenerbe a szag miatt, ami sima neylonzacskoba tett pelenka mellett is terjengett a lakasban. De zsenialis otletem tamadt es be is valt. Olyan csikkal, mint egy zippzar, lezarhato kicsi neylonzacskokat vettem, es ugy teszem a kakis pelust a szemetesbe. Napokig lehet a lakasban, mert semmi szag nem jon belole.

E-mailedet elmentem.
katavirag
 
 


Ha elkuldod priviben...
katavirag
 
 


Szia Katavirag,

E-mail-t elkuldtem. Monster tegnap vegigaludta az ejszakat de hallottuk, hogy parszor elkezd nyikorogni aztan lenyugszik es alszik tovabb. Azert biztos ami biztos nala maradunk ejszakara. Eleteben eloszor a popsija is csupa piros ugyhogy szerintem ez is a fogzas miatt van. Ma baromi jokedvu volt a jatszocsoportban meg hangosan sikongatott es nevetett. Azert varjuk csak meg a ma ejszakat. Kaki ugyben nalunk is 2-3 van naponta (oltari budos) de en a pelenkatarto szemetesunkre eskuszom mar 7 honapja. Igaz, hogy draga bele az utantolto de teljesen szagtalanul zar. Vegul megvettuk Monsternek a Maxi Cosi Piori convertible carseat-et ami 18kg-ig es 110cm-ig jo de 1 eves korig menetirannyal ellentetesen kell bekotni utana meg mehet rendesen. Holnap a W-Virginia turnenkon felavatjuk. Gondolom azert jo hogy az anyosod kicsit besegit majd a gyerekmegorzesbe hiszen most neked sincs segitsegetd. Allitolag az en anyam is eljon vegre novemberben. Hm hiszem ha latom. Anyos-pajtas is jonne de en be nem engednem a hazunkba. Szerintem is jobb ha nem egy lakasban vagytok veluk 1 honapig. En erre sosem lennek kepes. Rima egy hos a szememben amiert kibirta az anyosat de ha nem muszaj akkor inkabb ne tegyuk probara az idegeket. Az uj-zelandi utazast kettesben meg jobb most megejteni mert kesobb a kisgyerekek mar kevesbe lesznek megertoek.
Holnap nem tudok jonni mert cserelik az ablakokat a hazunkon es utana megyunk WV-ba 2 ejszakara.
Szep hetveget!

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Este 10 van es Monster razenditett. Az ejszaka garantalva lesz. Most sem tudom befejezni Kolyoknek meg Rimanak a valaszokat. Majd legkozelebb.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok csajok!

Nagyon gyorsan, csak bucsuzni jottem, epp pakolok, aztan irany etterem, majd a repuloter, azt hiszem ma nem alszom! Ugy, de ugy fogtok nekem hianyozni(na mintha egy eletre mennek :lol: ), de majd jovok!
Addig is sok sok puszi a kissracoknak, vigyazzatok magatokra es a picikre!
Kép 6honapos nagyfiu Kép Leon es a jumperoo Kép a nagy talalkozas:)

puszi

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok :!:

Rima, jo utat Albaniaba! Mikor jossz ujra? Tok jo, hogy taliztatok. Jok a kepek. Csucs, ahogy midket fiuk kap a konyv utan :lol: Leon nagyon edi nagyfiu mar!

Kolyok, Mate is edes baba. Jol ereztetek magatokat Londonban? Milyen volt az utazas?

Edu, hogy aludt a fiad vegul is? Fogacska megjelent mar?
katavirag
 
 


sziasztok!!!

back from London ;)

Katavirág, annyira aranyos a vers a kép ;) végül melyik méretet rendelted? a farmernacink 6-12hós és most jó ránk. ;)

Edu, szegény, ez a nyűgösség elég ijesztően hangzik... nem is tudom, hogy birod... szerintem is a foga lesz, kibújt már?

a csipőre kötés nkünk is volt Londonban, csak kendővel. :)
Mulyen volt a hétvége?

ha usaban járunk a nővéreméknél, Frisco tőletek nagyon messze van?
(Katavirág, vigyázz, Ausztrália környékén is van vlmilyen rokon, bár oda nemhiszem, hogy mennénk ;) )

ja, kaki ügy: London előtti 7en volt elsőnek, hogy 5napig nem volt.... :shock: majd Londonban megcsinálta, hogy csak az utolsó nap!!!! azaz 8napigt nem... de tegnap megkérdeztem a dokinénit, asszonta csak anyatejes esetén ha nem szenved, nem gond, hát Máté nem szenvedett....
nekünk is van szagzáró pelenkaszemetes de mostanában nem használjuk, majd holnaptól ;) csajok, én úgy fogom hiányolni a babaszagot, állítólag a hozzátápival gyengül...


még néhány hír:
-Máté érkezésünk másnap reggelén kinézte a szánkból az almát, hát kapott majszolni egyet - szerette, így eldőlt, ezzel kezdjük majd a hozzátápit. holnap ;)
- még aznap este kibújt az első foga, jobb alsóegyes, nem volt komoly nyűgösség, se "hard days night" ;) (angyal gyerek, komolyan!!!)
- ugye kedden topik minitali volt,
bibibi megismerkedtem Rimával és Leonnal :)
annnyira aranyosak!!! majd hozok fotókat ;)
Rima egy tündéri fiatal csaj!!!! annyira kedves! és még azt is elintézte, hogy aznap kivételével, amikor taliztunk tök szép idő legyen!!!
meg persze némiképp túlzott rólunk ;) dehát ez tőle megbocsátható ;) kicsit féltem, hogy mit gondolt magában, de ő már tudja, mit jelen, ha "azuramra" néha második fgyerekként tekintek ;)


Leon annyira aktív és az a mosoly :) tudtátok, hogy Lionnak ejtik a nevét? ;) és én egyáltalán nem értem mért készített volna ki? ;) annyira aktív de csuda édes ;) ahogy a telefonod ette :lol:

ja Rima, nélküled kihagytuk volna az óriás játékboltot a Hamleyst!!! Ezer hála érte, aznap vagy 5-6 órát voltunk ottt és még vissza kellett mennünk. :)
köööööszi.
(a címed küld el privibe légyszi... ;) )


- a kendőzést már profin csináljuk, hátra csípőre is, még itthon vettem hozzá speckó kabátot, csúcs


- a picasan találtok képeket, most félkézzel nem tok sajna beilleszteni, de még nem teljes az anyag ;)

- Máté sajna leesett.., volt nagy aggodlom, de kutya baja nem lett, csak mi kaptunk frászt :(

- nem tom, hogy ez jó hír.e, de rájöttünk, jó haza jönni, mármint mindenütt jó, de legjobb otthon- ami nekünk kezd a svájci lenni...

aztán tegnap óta itt vannak anyósék, aminek örülök, nagyon élvezik az első unokát, nekem is több türelmem van. de egy hónapig én sem bírnám egy fedél alatt... csak 9napra jöttek...

Máté is fél éves lett... hogyhogy rohan az idő.... 7,74kg 67,2cm, kúszik, most már hiper gyorsan ls most már kintr van a második foga is, bal alsó egyes. elkezdett hamarabb, 5-6 körül felébredni, szerintem ez egyértelműen a második jele a hozzátáplálás eéjöttének.

viszont sokkal kevesebb időm van anyósék mellett. :(

Rima, remélem szupi Albániában, milyen volt a repülő út, Leon hogy viselte?

oooo, mennem kell...
pusz
bocsi a félreütésekért

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Szia Kolyok :!: Milyen jo, hogy ennyit irtal. Kicsattansz a jokedvtol :!: Honnan esett le Mate? Ettol annyian ovnak engem, hogy tok banalis es gyakori dolog, de megis vigyazni kell, mert kitorhetik a nyakukat. Oli is mozgekony mar, de korantsem annyira, mint Mate. Azert sosem hagyom egyedul az agyon egy pillanatra sem.
Szerintem is ideje hozzataplalnod. Akar kezdheted almaval. Azt minden gyerek szereti :wink: Nekunk alapvetoen a gyumolcsok jobban bejonnek, mint a zoldsegek, de bebirizzsel minden lecsuszik.
Mar megint latogatoid vannak? Uristen, hogy birod? Epp megerkeztek egy utrol es maris megint felfordulas. Edzett vagy...
Ja, vegul is az amerikai unokatesomra hallgatva (bocs Edu), aki ruhaboltban dolgozik, a nagyobb mereteket valasztottam. Tehat a 12-18 honaposakat. Szerinte a GAP kicsi ruhakat gyart. Oli most 10kg es 75cm. A fene tudja, mennyit no meg mostanabna. Es hat inkabb legyen nagyobb, mint kicsi, mert abba meg mindig belenohet :lol:
De ha megjonnnek, majd informallak benneteket, vegul is jol valasztottam-e.
Rima Albanaiban van.
De Edu, te merre vagy :?:
katavirag
 
 


Hello lanyok,

Mint most is csak nyavajogni tudok nektek. Monster teljesen magankivul van mar nappal is. Fognak nyoma sincs. 2 hete nem alszunk, szilard etelt szinte teljesen elutasitja, allandoan szoptatok (ujra folyik a tej a melleimbol a gyereksirasra), sulya nem valtozik (masfel honapja ua. bar ez lehet normalis), sokszor van hasmenese, pelenkakiutese, megijed az idegenektol........
Hetfon a babauszason vegul betettuk oket a viz ala es nagyon elveztek. Eloszor kicsit vad otletnek talaltam, hogy lenyomjam a gyerekem a vizben de vegulis azert vagyunk ott, hogy szokja a vizet. Viszont szepen ul mar Monster es hatrafele remekul kuszik. Apukam 1 het mulva jon es 2 napra ra indulunk San Franciscoba 1 hetre. Berelunk 1 hazat, hogy mindenki szep kenyelmesen elferjen es fozni is tudjunk. Megyunk majd a Yosemite nemzeti parkba (ahol a mamutfenyok vannak), Lake Tahoe-hoz (3000m magasan fekszik megmagasabb hegyek kozott) es a Wine Country-ba borozni. Ezeket mind kisrepulovel fogjuk megkozeliteni amit termeszetesen a ferjem vezet. :D Anyukam ugy nez ki tenyleg jon november elso 2 heteben. Holnap intezi a vizumat habar jovore mar vizummentesek leszunk mi is. Ablakcsere is megvolt a hazunkon penteken. Nagyon szep lett de hatalmas kosz maradt utana meg egy uvolto gyerek es a 2,5h vezetes WV-ba. Jol ossze is vesztunk a ferjemmel. A hetvege nagyon szep volt, teszek fel kepeket. A heten es a hetvegen is szinte kettesben leszek Monsterrel mert annual meeting van a bankban es erkezik a magyar kuldottseg. A ferjem kora reggel megy es ejjel jon. Az autot meg viszi magaval. :(
folyt kov...............................(Monster in action)
puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Kép Osz WV-ban Kép Monster Kép A nagyfiu autosulesben

Kép
Kép
eduarda07
 
 


sziasztok!

kicsit sok energiám ment el a márciusi topikra.... brrr. de a fene egye meg, kedvelem őket is... ;) Rima, téged is visszavárnak ;) még kicsit viharos, de majd lenyugszanak, szólok ;)

Katavirág.... az ágynál mi is mindig résen voltunk.... egy vendéglőben.... ugye mi nem babakocsiztunk, hanem kendőztünk és amikor ő befejezte az evést magam mellé raktam egy pad volt. és mellette volt a kabátom. nem is esett akkor le, pedig mondta azuram, hogy neee veszélyes. majd amikor én is befejeztem a kaját akkor feljebbültettem kicsit de még mindig a padon feküdt csak cseverésztünk. majd jött a pincérnő, kérdezett tőlünk vlmit, Marci rámkérdezett, hogy akkor mi van, pillanatra odafordulok, azalatt Máté a földrepotty.... :S :S de ő csak megijedt, mi meg frászba voltunk. de télleg kutya baja, hála Istennek. annyira drága kincsünk, nem is tudom mi lenne... de nem is folytatom...
hát igen, most kicsit zsufi lett az őszünk. de én örülök anyósoméknak most, mert unokáznak, ez nekik és Máténak és nekem is jó. de azért kicsit fráasztó de még ok. majd szerdán kérdezzétek meg mennyire örültem, hogy elmentek ;)
szerintem jól döntöttél a mérettel, de majd meglátod, drukkdrukk. max ha túl nagyok, akkor átküldöd nekünk, nálunk később lesz nyár ;)
mmmaaammmmamiaaa 10kg?????? azttaaaaaa


Edu, szegénykém... soksok erőt a héthez ++++ Remélem a kis Monsterből kiszáll a kisördög és megnyugszik... ha nem a foga.... vajon mi lehet??? :roll:
aztaaaa én tuti nem mertem volna a viz alá meríteni....
és persze jó kiruccanást majd Apukáddal, ez írtó jól hangzik!!!
persze a repülésért nem irigykedem, továbbra sem szeretek.... de Ti biztos élvezni fogjátok!!!
Olyan nagyfiú már Áron!! és ahogy alszik a székében.... hihetetlen cukorfalat..
úgy szeretem amikor így alszanak... olyan csudaaranyosak.... Leont élőben is láttam édesdeden aludni ;)

na meygek én is, mármint aludni, de még gyorsan:

ma megvolt két új íz:
- esti denem az utolsó szopi után reszelt alma. degeszreevett tejből majd 3 kanál alma. szerintem egész jó ;) és nem fintorgott :)
- fogmostunk forgkrémmel és fogkefével :lol: szerette :)

és ma remélem jól alszik... tegnap ilyenkor bulizott karattyolt én meg aludtam volna... de most megyek is télleg

pussszancs lányok!

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Szia Kolyok,

Olyan helyes vagy, hogy ennyit irtal. :D En bezzeg onzo modon csak magunkrol meselek es meg helyesen sem tudok irni.( lasd nyavalyog) Szoval nehany szo Monsterrol. (tobbet nem is erdemes ra vesztegetni most :D ) Vegul teljesen abba kellett hagynom a hozzataplalast mert mar az etetoszek latvanyatol is sirva fakadt es az etel 99%-a az arcan, hajan es a ruhajan vegezte. Hetvegen megprobalom ujra addig meg marad a cici.
Mar a multkor is akartam irni neked, hogy folyamatosan nyomon kovetem a fenykepeiteket es Mate nagyon cukor. Jo nezni a kalandozasaitokat a hegyekben es Londonban. Apropo London. Mate kapott Rimatol egy pingvines jatekot vagy az a tietek volt? Ne vadold magad amiert Mate lepottyant a foldre az etteremben. Nalunk is elofordult mar es ma a jatszohazban nehany baban lathato nyoma volt az eseseknek. Hiaba a 6-12 honapos korosztaly eleg onveszelyes. :D A szulo az esetek 99%-at elkerulni de marad az az 1%. A fogkefes kep nagyon vicces de en is hallottam, hogy a babakat mar koran meg kell tanitani a fogapolasra. Milyen jo baba Mate, hogy nem viselte meg a fogzas. A hozzataplalasrol csak annyit, hogy a kaki szine, szaga es allaga is megvaltozik majd de attol meg tisztabatetel utan a kis puderszagu, babaillatu csoppsegedet kapod vissza. Szerintem nincs mas illatuk mint amikor csak anyatejet kaptak. A multkor irtad, hogy aggodsz Mateert amikor 3000m felett kirandultok. Mi is tobbszor repultunk mar a ferjemmel orakig ilyen magassagban es nem lett baja Monsternek. Kicsit aluszekonyabb volt de semmi tobb. Idonkent ki lehet tenni oket ennek is. Kivancsi lennek, hogy hogyan kell csipore kotni a kendot. Az en hasznalati utasitasomban nincs leirva de youtube-on vannak ilyen filmek. Mate nagyon kis szilfid a 7,7kg-mal. Monster is ekorul volt 6 honaposan most meg 8kg. Tenyleg boldog feleves szulinapot Matenak! Ti mit csinaltok babauszason? Megertelek amiert egyre inkabb Svajcot erzed az otthonodnak. En is pont igy vagyok ezzel mivel itt voltam terhes, itt szultem es itt van az elso kozos otthonunk. A novered kisebbik lanya jol van? A nagyobbik lanya nagyon szepseges a kepeiden. A jaroka nagyon szuper es ha jol lattam a masik topikban (igen kukkolok) akkor kituno deal-t csinaltal vele. Itt nehez minosegi hasznalt dolgokhoz jutni. E-bay vagy craigslist de a baba holmik eleg silanyak. A marciusi topikrol jut eszembe, hogy miattad es is olvasom mar vagy egy eve es rossz nezni, hogy egy joparan csak azert irnak be, hogy kommenteljek milyen szar a topik de eszukbe sem jut jobba tenni es a lany aki az egesz lavinat elinditotta husszor torolteti magat, masokkal uzenget, kibeszel egy masik topikban majd ugyanezt a topikot zartkoruve teszi. Bocs amiert errol irok de idonkent tenyleg nem ertem az embereket. Ha erre jartok ne felejtsetek el benezni Eduhoz!! A mocsarban is van nehany erdekes dolog habar olyan mint a londoni oriaskerek, nincs. Nagyon szupin nezett ki. Itt meg csak pingvinek sincsenek az allatkertben de ez remelem nem tantorit el. :D
Puszi es szep hetveget!

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Na, nekem nincs energiam elolvasni, milyen vita megy mas topikban, de kivancsi lennek... elmeselitek? Egyelore ha be is nezek mashova, az a beultetes elotti es utani erzesek nevu. Oda is csak kivancsisagbol kukkolok be, ki terhes mar, ki nem...
Kolyok, tenyleg, hat boldog fel evs szulinapot Matenak! Jol haladsz a hozzatapival! Ez a babaszag, amirol beszeltek, en nem tudom mi. Ugyanis sosem ereztem.
Kendovel viszed Matet, nem semmi. En babakocsi nelkul el sem tudom kepzelni.
Edukam, hat jo nagy ...ban vagy. De ne aggodj, ezek az idoszakok 3 hetig tartanak, nem tovabb. A WV minek a roviditese? Gyonyoru mocsarban laktok! Szep az osz! Es az uj kepek Monsterrol! Csuda helyes kisfiu! Nem latszik rajta, hogy valojaban milyen.
Ferjed repul mellekallasban. Ez tok jo. En csak egyszer repultem Cesnaval, kosz szepen, eleg is volt. Alig vartam a veget. Olyan volt, mint egy gyufasskatulyaban. Azt hittem, lezuhanunk.
Rima kerdezte, az en uram mit csinal. O sebesz. Fejen es nyakon. Gegeket, nyelveket, idonkent szemgolyokat tavolit el. De mindent csak szukseg eseten. Dragam nagyon sokat dolgozik. E miatt sajnalom. Ugyanakkkor minel tobbet dolgozik, annal kevesebbet veszekszunk. Tegnap vettem neki 2 inget es 2 nyakkendot (itt munkaruha), es annyira faradt volt, hogy nem hajitott ki veluk, mert ugy szokta.
Olival mi egyebkent jol vagyunk. O meg nem jatszotta el a nemalszom-ot. Tovabbra is jo gyerek, kussban van legtobbszor. Ehseg, almossag meg tovabbra is megoldhato. Sokat nevet, mindig vidam. A hozzatapi is bejon neki, de azert a tapot szereti legjobban. Eddig csak a csirkehus nem valt be. Pedig ma kukoricaba tettem, amit imad. Ketsegbeesve de megette, de tobbet nem eroltetem. Csak nehogy vegetarianus legyen, mert kiakadok.
Na, zarom mai szoomlesem, jo hetveget! Pusza csajok!
katavirag
 
 


Edu! dejóóóó, hogy ennyit írtál! ;)
biztos jól döntöttél a hozzétépi felfüggesztésével, nem erőszakos tömés ez... remélem kicsi Áron most már jobban lesz, ideje lenne...
amugy tegnap is volt nálunk alma, kicsit fintogott az elején, olyan édesen aranyosan, de azért végül megevett egy fél almát... ;)

köszi a fényképdícséreteket ;) meg a féléves köszöntést ;)
és igen, elfelejtettem volna írni, Rima köszi a pingvines játékot, olyan édi, ilyen éneklős és Máté úúúúgy szereti!!!

fogkefét ugye kipróbáltuk... tök szupi! Máté korábban ha kivettük a vízből törülközőbe nyűgös volt... mot kivesszük, és jön a fogmosás. elején én sikálom a fogait meg az ínyét, azt nagyon szereti, fülig ér a szája, így könnyebb iy persze ;) majd a végén kicsit rághatja még a fogkefét ;) olyan aranyos. rakok fel majd foto, csak mindig elfelejtem letölteni....

igen én is hallottam utána, hgy nem gond egy pár órára a 3000m felett sem, csak keltegessük no meg ne legyen nagyon sokáig...

a csípőre kötés a legegyszerűbb!!! elég a hónodalatt átvetni a kendőt és belerakni a gyereket ;) csak én egy másik fahtát használtam, mert hosszu a kendőnk és lelógott volna. gondolkodom is egy rövid kendő vételén... de a másikfajtának is volt előnye, ha elaludt, be tudtam rakni a kis buksiját a kendő alá ;) keresek majd neked olyan videot amit én ismerek kötést....

a babaúszáson pancsolunk és énekelünk, hason háton úsztatjuk a gyerekeket. ;) de pont ma megyek egy másik helyre is, egyik anyuka gyermeke sokat betegeskedik és ezért a dokinéni eltanácsolta őket tőle, viszont be van már fizetve ill. igy viszem a nagyobbik csemetéjét is. ;) remélem itt sem lesz merítés...

Nővérem Bori lánya tök jóll van. szegény nővérkém küzd egy kicsit... talán írtam róla, nem az igény szerinti szoptatás híve, nekem anno jól meg is jegyezte, hogy ne higyjek el mindent, amit a neten olvasok, most meg a lánykája kicsit gyakrabban kér enni... drukkolok neki, mert ez neki télleg nehezebb... de jól vannak ;)

aranyos vagy ám, hogy miattam kukkolsz ;) hátigen, az ottani vita... szval Katavirág, még nyáron volt egy nagy vita, amit az egyik lány hszei robbantottak ki, aki kicsit buzzgóban írta meg a véleményét a hitről pont egy olyan lánynak, aki nagyon nehezen vette ezt és pont olyankor, amikor nem kellett volna... és jitt akkor a reakcióra a reakció... mindenki keresztrefeszítette ezt a lányt, majd lecsitultak... aztán a megbántott lány csinált egy másik topikot, ahol kicsit lazább hangulat kerekedett és sokan csak olvasták... ott megint feljött az a téma meg a lányka, aki rossz módját választotta a véleménynyilvánításnak, ami még nem lett volna baj, de a mi topikunkba is megjelent egy olyan megjegyzs, hogy miatta nem írnak többen a mienkbe, ami mellett én nem mehettem el szó nélkül, leírtam a véleményem. amipár napig nem robbantott vitát, csak mikor kitettem a lábam Londonba... akkor kiderült, hogy egy harmadik ember szúrja többek szemét... aztán volt még sokminden most már kezdünk lenyugodni, de még mindig van "ez a topik már nem a régi" hsz, ami télleg kicsit bántó... na (kókusz)dióhéjban ennyi ;)
néha én sem értem az embereket...

bocsi, kicsit hosszú lettem, de Te kérdeztél ennyit ;)

Katavirág, a babaszag az a kellemes illata a bababőrének, más, mint a mienknek... mondjuk azt mondják, az anyatejes babáknak van csak igazán, de én éreztem egy itteni tápos babán is ;)

WV asszem WestVirginia ugyeEdu?
azlrt a kendő sokszor kényelmesebb megoldás, ha a közlekedés nehezített, nekünk nagyon bevált ;) de azért nem bántam meg a drága babakocsinkat sem ;)
huuuu szegény urad sokat dolgozik... ez a kaszabolás... nekem a hideg futkos a hátamon, ha erre gondolok... de ő biztos nagyon szeretheti ;) mindig kiváncsi voltam egy sebész otthonában ki vágja fel a hús, ki bontja a csirkét? ;)
:) ne aggódj a vegásság még odébb van ;)

és igen csajok:

Kép

jó hétvégét ;)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Hello lanyok,

Itt nyavalygos Edu. Mar 3 napja total egyedul vagyok Monsterrel es meg egy negyediket is ki kell birnom. A ferjem ejjel jon es hajnalban megy. Monster pocsek formaban van mondhatni egy idegroncs. Mar az esti elalvassal is gonok voltak.Eddig csak leraktam es mar aludt is. Mostmeg legalabb 1 oras huzavona. A ferjem szeretne azt hinni, hogy a gyerek alapjabol nem ilyen es biztosan beteg en meg ennek pont az ellenkezojet sejtem. Nehez beismerni, hogy a gyereked nem azert sir mert fogzik, ehes, beteg, maganyos.....hanem egesz egyszeruen egy szornyeteg. Nem is irom le mit tennek vele legszivesebben amikor mar totalkaros vagyok az uvoltesetol. Erdekes modon 2 honap alatt csak 20dkg-ot hizott es jelenleg 7,8kg. Szerintetek tobbet kellene hiznia vagy ez normalis ennyi idos korban?
Holnap jon Apukam es a haz egy romhalmaz, kosz van es ures a huto. Be kell valljam most nem vagyok vendegszereto hangulatban. Mindegy majd osszeszedem magam.
Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Kolyok, erdekes amit irsz a noveredrol. Nem is tudom mi a kulonbseg az igeny szerinti meg a 3-4 orankenti etetes kozott. En sosem neztem az orat de Monster valahogy mindig 2 orankent kesobb meg 3 orankert kert enni. Kiveve amikor growth spurt-je volt mert akkor nagyon surun kert enni de ez teljesen normalis. Valoszinuleg Bori is ezen mehet most at es ilyenkor nincs mit tenni adni kell nekik gyakrabban es tobbet. Ha jol emlekszem 1-2 nap alatt tulvannak rajta es 6 honapos kor elott sokszor van. Sok sikert a hozzataplalashoz. Tenyleg jo erzes amikor a babak elegedetten bepakolnak a kulonbozo pepekbol. Az uszast az itteni gyerekorvos tarsasag nem ajanlja 2 eves kor elott a kulonbozo fertozesek miatt de en ugy dontottem ebben az egy dologban nem hallgatok rajuk. Ha olyan gyerekem lenne mint a noverem akinek mar 1 eves koraban mutottek a fulet biztosan nem tennem de ugy nez ki Monster-t nem ilyen fabol faragtak. (legalabbis eddig) Arrol nem is beszelve, hogy nekem feler egy aquafittnesszel. A gyereket fel oran at hurcolaszni oda-vissza a 25m-es medenceben meglehetosen faraszto. A WV rovidites tenyleg West-Virginia-t jelent. Ez egy viszonylag kicsi allam ahol foleg hegyek vannak es eleg szegenyek az emberek. Nekunk autoval 2,5h. Valami olyan csipore kotes kellene ahol a baba aludni is tud. A hip hammock-om erre nem alkalmas.
Katavirag, a babaszag szerintem nem anyatejfuggo es minden babanak van. Arrol beszelek amikor magadhoz oleled a babadat es o rahajtja a fejet a valladra te meg odaerinted az arcod a nyakahoz. Na jo idonkent hanyas szaga van a fule mogott vagy az epp aktualis szilard etele de akkor is erzodik. :D A ferjem tenyleg Cessna-t vezet de a lezuhanunk erzes az idovel elmulik. Eloszor en sem rajongtam az uj hobbiaert de mara elvezem hogy amig masok orakig ulnek a dugoban addig mi secperc alatt elegansan landolunk a kiszemelt celpontnal. Hawaii-t szinte nem is lattam volna ennyire alaposan e nelkul. (tudom meg nem irtam beszamolot :D ) Azet tenyleg kemeny lehet a ferjednek, hogy latastol vakulasig dolgozik hetkoznap meg neked is amiert szinte egyedul latod el Olit. Tudom ez az ara amiert kulfoldon elhetunk. A hetvegek persze sokmindenert karpotolnak. Ne felj Oli nem lesz vegetarianus de olvastam, hogy a babak tobbseg nem rajong a husert kb. 1,5 eves koraig. Nincs ra semmi magyarazat ez egy felmeres eredmenye.
Rima, remelem zordulesmentesen telt a heted anyoseknal. :D Leon tovabbra is roppant jokepu! Ha visszajottel meselj.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Haliho :!:

Kolyok, en tokre orulok a masik topik botranyanak, mert azota ide sokat irsz :lol: Szerintem is hulyeseg vallas es politika temat felhozni itt, mert ugy is csak vita tamad belole. Meg a komolyabb velemenyeket is erdemes inkabb priviben irni... A vallas meg szerintem amugy is maganugy. Meg a sex is valamennyire :wink:

A kendozes nekem sosem valt be. Valahogy nem is a stilusom. Kaptam egy kendot Oli szuletesekor de annyira bonyolultnak tunt, hogy neki se kezdtem. A baby bjørn-t nagyon szerettem, de a ferjem nem engedte hasznalni, mondvan nem jo a baba gerincenek, majd ha nagyobb lesz. Persze mar reges reg kinotte, bar idonkent meg azzal szaladok le a boltba, ha nem akarok kocsit tologatni. Most meg pont azt olvastam a napokban, hogy a kenguru az elso 3 honapban hasznalatos :roll:

Ez a gyerekuszas nekem nagyon tetszik. Tegyetek fel kepeket, legyszi :!: En majd ide a strandra fogom Olit levinni. Hihetetlen szep park van korulottunk, gyonyoru gyerekmedence, papagajok a fakon... csak varom, hogy egeszen meleg legyen, nehogy megfazzon.

Edukam, nagyon sajnallak :cry: Nagyon nagyon nehez lehet. De tarts ki! A gyerkocok felnonek, megemberesednek. Neked Monster jutott, de gondolj arra, o nem lesz mindig ilyen. Tegnap egy nemzetkozi fesztivalon kolbaszt es langost arultunk a magyar satorban. Megismerkedtem egy magyar lannyal, akinek 4 eves most a kislanya. Most terhes a masodikkal, de azt mondja, azert csak most, mert az elsot szo szerint evekig pihentek. 5 honapos koraig non-stop uvoltott. Mar a szomszedok is rajuk szoltak. A gyerek tobb kivizsgalason volt, mert azt hittek, beteg. Aztan meg 2 eves koaraig sirt, a jatekok csak felidegesitettek. 5 percig nem jatszott el magabn. 2 eves koraban ez az egesz elmult. Most ezzel nem azt akarom mondani, hogy te Monterrel 2 eves koraig fogsz szenvedni, csak jelzem, van rosszabb is. Egyebkent en valltig allitom, hogy a foga jon. Majd meglatod. Van, hogy hetekig tart.

Jopofa konyvet olvasok, biztosan ismeritek, A suttogo titkai. Leirja az 5 fele csecsemotipust. Ez alapjan Monstert a MORCOS kategoriaba, Matet a MINTABABA, Leont a TALPRAESETT es az en Olimat a KISANGYAL kategoriaba sorolom. Semmifele neveles nem szamit, egyszeruen valamilyennek szuletnek. En semmit nem teszek azert, mert a gyerekem jo. Csak a rendszeresseget, de azt is csak azert, mert kiszamithatobb egy nap. Valoszinuleg a nelkul is jo lenne.

Ja, babaszag. En annak idejen, amikor meg szoptattam, Olivert tejszagunak ereztem. De azert most is jo a szaga :lol:

Na megyek, mert ma vagyok 34 :shock: es osszedobok valami csucs jo vacsorat apjuknak. Biztosan viraggal jon es kinyomja magat valamivel... pl. a legujabb Biotherm narancsbor elleni keszlettel :lol: meg egy gyurut is kineztem...

na pusza :!:

Kép KISANGYALOMMAL

Ja Edu, meg annyit, en allitolag borzalmas gyerek voltam. 3 eves koromig uvoltottem. Nem is emlekszem ra :wink:
katavirag
 
 


Bekukk, de senki nem irt... bruhuhu :(

Edu, gondolom, apukadat terelgeted, meg persze Monsterrel vagy elfoglalva. Meddig marad? Mikor is mentek San Franciscoba? Ja, es irtad, anyukad is ki fog jonni. Ok elvaltak, hogy kulon jonnek?

Anyosomek tudjatok Karacsonykor jonnek. Tisztara idozavarban vagyok, itt ugyanis mar karacsonyi vasar van, de itt a nyar. Nem tudom hova tenni az egeszet. Nekem a Karacsony gondolatban meg joval odebb van. Igazabol en nem is akarom, hogy anyosom vigyazzon a gyerekre, sot senki. Mindig irjatok, hogy le a kalappal elottem, hogy segitseg nelkul vagyok, de nekem tenyleg nincs szuksegem segitsegre. Ez az Uj Zelandi kiruccanas is csak a ferjem otlete. Lehet, hogy elmegyunk a napokban moziba, mert egy magyar lany vigyazna addig Oliverre, de azt is inkabb csak ugy akarom, hogy mar lefekudt aludni. (a lany babat szertne, de meg nincs neki, tehat nem is ert hozzajuk) Valahogy nem tudom elkepzelni, hogy mas van vele. Az apja elvan vele, ha en is itthon vagyok, de mar egy pelenkacseret, egy atoltoztetest nem tudna megcsinalni. A multkor a varosban harmasban voltunk es en egyedul atugrottam a konyvtarba. Fel orat voltam Oli nelkul, babakocsi nelkul, tisztara furcsan ereztem magam :shock:

Mar egyebkent nem aggodom Oliver fizikai fejlodese miatt. Igaz, csak 5 honapos kora utan fordult at a hasara, de azota le sem lehet loni. Napok ota negykezlab rugoztatja magat elore-hatra, kuszik hatrafele. Ki fogom boviteni a jatszoteret, mert allandoan a padloszonyegen kot ki, ami nem tul jo, ha nyalogat, mert nekem is csalanos lett a hatsom, amikor hosszabb idot ultem rajta egy szal tangaban. Gondolom, tele van poratkaval.

Ja, a tegnapi szulinapi koszonto jol sikerult. Kaptam tortat is gyertyakkal. Olyan sokkal, hogy apjuk ujjai leegtek, mire mind meggyujtotta.

Na, itt most jot omlengtem magunkrol. Irjatok :!:

Na megyek, kiprobalom az uj nagy humbuk anticellulit kezelest :lol:
katavirag
 
 


Szia Katavirag,

Eloszor is boldog szulinapot! Latom a ferjed megvette a narancsbor kezelo kremeket. :D Ha bejon bizisten en is kiprobalom. Bar en a melleim allapota miatt jobban aggodom. Monster idonkent roppant cudarul banik veleuk. Apropo Monster. Tegnap reggelre elmult a haragom iranta es nagyon megsajnaltam amikor ujra sirni kezdett jatek kozben. Felhivtuk az orvost es mondtak jojjunk be megnezik. Kiderult, hogy be van gyulladva a fule ami a doktorno szerint mindenre magyarazat. Kapott antibiotikumot amit 10 napig kell szedni naponta 2x. Rosszul ereztuk magunkat amiert nem mentunk el hamarabb. Igazabol nem voltak rautalo jelek nekem meg nincsenek rontgen szemeim. Talan csak a fejrazas amin jot derultunk es viccesnek talaltuk. :oops: Mindegy en orulnek ha "csak" errol lenne szo.
Holnap hajnalban indulunk San Franciscoba 1 hetre. Lesz ott is szamitogep ugyhogy majd jelentkezem. A gyerekmegorzesrol en is osztom az erzeseidet. Monster amugy is kezd bizalmtlan lenni az idegenekkel szemben. Tulajdonkeppen rajtam meg az apjan kivul mindenki az. A ferjem szerencsere univerzalis csak szoptatni nem tud. :D Ennek ellenere nagyon ritkan hagyom oket kettesben. Tegnap megjott Apukam es a gyerek meg mindig bizalmatlanul meregeti. Allandoan megerositesre var tolunk. Ha Uj-Zelandra szeretnetek menni kettesben akkor most tegyetek mert Oli talan lenyeli meg de par honap mulva mar biztosan nem fogja. En mar nem mernem megtenni mert Monster valoszinuleg maga ala keulne nameg szoptatok. Persze erre ugysem fognak emlekezni nagykorukban. Az uszason sajnos nem lehet fotozni majd csak az utolso oran. Anyukam tenyleg jon november elso 2 heteben. Monstert epp most biztam ra Apukamra ugy hogy latoterben maradtam es azota is visit. :D Megyek megmenteni.
Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok!

Tegnap este megjottunk, de mar nem volt erom irni, ma reggel meg az egyik blogban nagyon szomoru tortenetet olvastam egy kisfiurol, igy egesz nap sirok, imadkozok erte, radasul Leon is nagyon beteg, Albaniaban megfazott, meg lelegezni sem tudott, igy ejszakakat nem aludtunk, tegnap mar jobban volt, erre ma egesz nap alszik, kb 3szor felkelt hanyni, de iszonyat mennyiseget, enni nem akar, semmit sem fogad el, olyan kis erotlen, nem beszel, nem sir, nem mosolyog, en mar kivagyok :cry: !

Katavirag! Nagyon boldog szuletesnapot! Erdekes a ferjed munkaja, egy percre megorultem, h plasztikai sebesz, de aztan olvastam tovabb :) !

Edu! Sajnalom Aront, remelem mielobb meggyogyul! meg fogod hordani uszni? Nagyon kellemes utazast es elvezd, h Aron most nagypapizhat!

Kolyok! Nincs jobb dolog egy masodik gyereknel a ferj szemelyeben :wink:! Remelem anyosodek viselkednek, jokat foznek es Mateznak!

Bocsi csajok, majd jovok reszletes beszamoloval, de most annyira rossz a kedvem :( !

Kép Kép
rima
 
 


Na, mar azt hittem, ha ma belepek, megint senki es ezennel megnyithatnam blogomat. Kivancsi lennek, olvas-e meg valaki minket.

Jaj csajok, mennyi remhir :shock:

Rima, nagyon sajnalom kisfiadat. Hanyt is :?: :shock: Szegenykem :!: Hat igen, mondjak, idovel jonnek a gyerekbetgsegek, ezen is tul kell lenniuk es lennunk. Szerencsere a mi pufi tapos babank meg nem volt beteg. De tudom, csak ido kerdese. Talan szerencsesek vagyunk, hogy ezt az idoszakot egy ilyen meleg helyen toltjuk. Leon haja olyan szep dus. Most racsodalkoztam megint a fenti kepekre.

Edu, a babauszast felejtsd el :!: :!: :!: Ferjem ful-orr-gegesz. A hallojartba kerult viz gyulladast okoz, mert nedvesen tartja a szoveteket. Esti furdes utan is ki kell pucolni. A vegen meg tenyleg neked lesz igazad es betegseg okozta Monsternek ezt a rossz idoszkat. Ha faj valamijuk, termeszetesen non stop bognek. Fuggetlenul attol, hogy ez mennyire rohadtul idegtepo a szulo szamara. Hat Edu, kivanom, hogy megszunjenek a gondok. Komolyan! Annyi mindenen keresztulmentel mar az utobbi idoben.

Ferjem a plasztika iranyaba is hajlik, talan megcsinalja azt a szakvizsgat is. De nyaktol lefele nem erdekli ot semmi, pl. mell, fenek. Kiveve az enyem :lol: Mondtam neki, rajtam gyakorolhat majd.

Na megyek, mert ebedido van es felebresztem Olivert, mert megint bealudt. Ujabban a hasan alszik mindig. Atfordul, akarhogy is fektetem le. Hat ha neki ez jo, am legyen... :lol:
katavirag
 
 


Sziasztok,

Most vegeztem a csomagolassal, este 10 ora van. Persze a ferjemmel jol osszevesztunk mint mindig ilyenkor.
Rima, vidd el orvoshoz Leont! Meg ha nem is kell gyogyszer jobb ha megvizsgaljak es akkor megnyugodhatsz. A leukemias babat en is olvastam tegnap. Tobbek kozott ezert is kertunk idopontot az orvoshoz. Komolyabban kellene vennem Monstert ha huzamosabb ideig sirdogal.
Hat igen Katavirag az itteni gyerekorvos szovetseg sem ajanlja pont ezert az uszast. Legkozelebb 2 het mulva megyunk es meg 3 alkalom van osszesen. Valahogy sosem jutott eszembe, hogy kitoroljem a hallojaratot. Mondjuk nalunk az 1 honappal ezelotti megfazas eredmenye lehetett a kozepful gyulladas.
Jok legyetek es jelentkezem!
ui: Leonnak gyors gyogyulast!

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok lanyok,

Tegnap 5,5h repules utan megerkeztunk SF-ba. Eleg faraszto volt az ut mivel hajnali 4-kor keltunk es f5-kor indultunk a repterre. Monster meg nem szokta meg a -3 ora idoeltolodast, epp ezert hajnalban mar kukorekolt. Lanyok itt olyan meredek minden utca, hogy nem merek babvakocsival setalni sot autot vezetni sem. Ma a ferjem elment a repuloterre, hogy teszteljek jol megy e neki a hegyek kozotti repules holnap meg irany repulovel a Yosemite nemzeti park. Ja igen meg annyi megjegyzes a varossal kapcsolatban, hogy borzaszto sznob hely. Tegnap 2x is atmentunk a Golden Gate-en es valahogy sokkal grandiozusabbra szamitottam. A varos fekvese amugy gyonyoru csinalok majd sok kepet. Tenyleg volt valamelyikotok itt mar? Rima, irj hogy van Leon!
Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Edu, ja, kozepful? Akkor az tenyleg a garat felol tortent gyulladas. Azt hittem, a kulso hallojaratban volt a gond. Azert remelem, az antibiotikumra jobb lesz a helyzet.

Leukemias baba?? :shock: Jezusom, mennyi idosen?

A lenyeg, hogy megerkeztetek! Hu, micsoda programok. Azert ez a repulozes klassz lehet. Foleg, hogy Te mar megszoktatad es elvezed is :lol: SF-ban en meg nem voltam, de a filmekbol emlekszem a meredek utcakra. Meg a villamosokra. En NY-ban voltam 1x.

Rima, mizujs veletek :?: Hogy van Leon :?:

Kolyok, Te merre jarsz :?:

Velunk helyzet valtozatlan. Ma vendegek jonnek, magyarok, de nem gyerekkel :!: Csak szeretnenek gyereket. Majd megnezhetik, hogyan furdetjuk Olit. Erre a lanyra rabizhatom majd Olit egy egy mozi erejeig. De meg tesztelem ot.

Ferjem depo a sok melotol en meg kicsattanok a jokedvtol. Tisztara aberrans... tegnap reggel, mielott munkaba ment, felebresztett, hogy ha keresnem az uveglap teteju furdoszobai merleget, akkor jo ha tudom, belerugott es darabokra tort es mindez az en hibam, mert nem toltam be a falig es ha ujat merek venni, akkor ..... ezt mar meg sem irom, mit mondott. Szoval nalunk vannak nehez helyzetek. Mondhatni 2 hetente valunk. De meg azert marciusig kihuznam itt, mert addig otthon rossz az ido. Mindezt csak azert irom le nektek, mert a csaladtagjaimat nem remisztgetem atmeneti veszekedesekkel, csak akkor kozlom veluk, hogy valunk, ha tenyleg. Ilyen egy hazassag, illetve sok ilyen :roll: Novemberben lesz 7 eve, hogy megismerkedtunk. Allitolag ez kritikus idoszak. De en valltig allitom, hogy nem velem van a gond. Na, majd csak alakul... :lol:

Jo hetveget csajok :!:
katavirag
 
 


Sziasztok!

Leon remelhetoleg jobban, bar tegnap 4orat korhazban toltottunk, mert szerdan elvittuk a dokinkhoz, de szinte ra sem nezett, tegnap meg elkezdett fulladozni, nagyon sokat hanyt es mar par napja 38.6 a laza, na meg egesz napokt alszik! Tegnap este megvizsgaltak es szerinuk semmi komoly, csak most jarvany van,nagyon sok hanyos baba volt bent....

Edu! Hogy van Aron? Fulecske? Apukad? Azert jo egy pilota ferj :wink: ! en sem vltam mg SFban, de meg az USAban sem :oops: , pedig Mario tervezi a bevasarlast, mert innen mindenki oda megy ruhakat venni :wink: , meg sok baratunknak van NYban lakasa, igy talan egyszer :)

Katavirag! Dehogy valtok, most szuletett egy gyonyoru kisfiatok, csak neki is sok a munka, uj kornyezet, baba, stb :wink: !
Mar van sok baratod? A volt pasim plasztikai sebesz volt, de mas temaja nem volt, csak h mit operalna at rajtam :shock: , Mario meg azt mondta, h ha kes ala fekszem, elhagy, neki igy vagyok tokeletes :) , hat ezert szeretem! Mondjuk o meg a sminket sem szereti....marmint rajtam :lol:
Milyen az a csodakrem?
a kisfiu egy gyonyoru 7honapos baba :cry: , itt megtudod nezni www.picibaba.freeblog.hu, rafer a sok pozitiv energia, ima, drukk...

Kolyok! Hol vagy? Anyos mar hazament? Orulok, h tetszett a jatekbolt :) ! Vettetek is vmit? Mondjuk az arak elek borsosak, bar lehet talalni elfogadhato arut is :wink: ! Mi tetszett Londonban a legjobban?

Kép Kép
rima
 
 


Haliho!

Rima, orulok, hogy Leon kicsit jobban van. Nem gyenge jarvany!! Gondolom, mennyit aggodsz erte!

Bekukkantottam a picibaba blogjara. Remtortenet!!

De hogy mi se maradjunk ki a sorbol, Oliver is beteg eleteben eloszor. Jo, hogy pont most irtam, milyen jo, hogy nem volt meg beteg. Nathas, kohog, lazas es be van dugulva az orra. Mar gyanus volt, hogy elozo ejjel 2x is felebredt es nem tudtam megnyugtatni, csak ha kivettem a kisagyabol. Aztan most ejjel 30-40 percenkent keltem hozza. Hajnalra belazasodott. Kapott paracetamolt es reggelre laztalan lett, igy nem viszem gyerekorvoshoz. Ma csak 1x kellett lazcsillapito es jo a kedve, eszik is, igy en nem gondolok nagyobb bajra. Hat sajna, a gyerekbetegsegek egymast kovetik majd :cry:

Edu, hogy van Monster? Hogy erzitek magatokat a kirandulason?

Kolyok, kerlek jelentkezz!

Ja, mar nem valunk, majd csak jovoheten :lol: Tudjatok, egy jo sex mindent megold par napra egy ferfiban. Holnap veszek egy uj furdoszobamerleget. Mindenesetre azon elgondolkoztam, hogy amiota gyerekeunk van, egymashoz napkozben alig erunk, minden puszilkodas a gyerek fele iranyul. Azelott mindenhova kezenfogva jartunk, most meg a babakocsit fogom. Ezen megprobalunk valtoztatni.

Na pa puszi mara. Irjatok :!:
katavirag
 
 


sziasztok!
élek még, csak ezeregy hullám akar maga alá temetni. Szerencsére nem betegség...
szval most ne haragudjatok, nem tudok reagálni, pedig mindig olvaslak az esti szopi alatt titeket! csak egyszerűen nincs erőm írni utána...
(ízelítőül: penész a falon és a szekrényben, emiatt átrendezni a lakást.... mosolyszünet és Máté elkezdett rosszul aludni.... remélem ez utóbbi csak múló szeszély a részéről! )

de annyit még:
Fiúúúúk ne gyógyuljatok meg minél hamarabb!!!
mindannyian!!! nemér itt betegeskedni ;)

na, remélem a héten tudok egy hosszabbal jönni, már úúúúgy hiányoztok!

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Kolyok, nem er olvasni minket, aztan nem irni :wink: Rosszul alszik Mate :?: Te szegeny. Talan a foga jon :?: Hogy ezt minden gyerek eljatsza :?: :!: :roll:

Rima, hogy van Leon :?: Aggodom erte. Amiket leirtal, amiatt. Kerdezted, vannak-e barataim. Igen, de foleg magyarok. Ausztralokkal csak a playgroupban talizok, de ott is inkabb a kinaiakkal es japanokkal vagyok joban :lol: Ja, plasztika. Jo hulye baratod volt. Ferjemet igazabol annyira nem erdekli mar a plasztika es keri, hogy en se operaltassak magamon semmit. Pedig a cickok terhesseg utan mar olyanok...

Edu, hogy vagytok :?: Laptopod nem mukodik :?: :wink:

Na, megjottek a GAP ruhak es egyelore nagyon elegedett vagyok, mind minosegileg, mind meretileg. A 12-18 hos ruhak jonak tunnek, de meg kimosom oket, ugy is ugranak ossze egy kicsit. Talan csak az a furcsa, hogy a rovidujju bodyk anyaga vastagabb mint a hosszuujjuake.

Botondka tortenetet olvasom en is. Jaj, nagyon izgulok erte. Ezt epp esszel nem lehet vegigcsinalni. Ez a Linda egyebkent a marciusi topikban is ir?

Mi jobban vagyunk, kilabalos fazisban. Szerencsere csak egy nap es ejjel volt veszes, ma mar aludt szepen. Laz is alig van, hentereg, negykezlabazik, kuszik hatrafele. Csak a hangja rekedt, amikor "vau-vau"-zik, meg "gu-gu", "bu-bu"-zik kisgyongyom.

Kép UNIVERZALIS KISSZEKUNKBEN
katavirag
 
 


[quote="katavirag"]N írta:kataviraga, mar azt hittem, ha ma belepek, megint senki es ezennel megnyithatnam blogomat. Kivancsi lennek, olvas-e meg valaki minket.


Helló,
Bevallom én néha bekukkantok és olvaslak Titeleket, mert Katavirág régen írt arra a topicra is (ápr) ahova én is írtam. Nagyon hirtelen tűntél el, noha a legelején Te tartotad számon, hogy ki, mikor fog szülni:-)))), és ha valaki nem adott életjelet, akkor priviben megkerested.
És kiváncsiságból beszoktam ide nézni. Olivér csuda jó pasi!

Szóval Kata miatt a többieket is "ismerem" már (persze egyoldalúan).

Szóval bocsi, és puszi
Bambi

Kép
1bambi
 
 


Szia Bambi :!: Remelem, ujra bekukkantasz es olvasod a valaszomat is. De jo :!: Mas is olvas :!: Igen, amikor nyitott az aprilisi topik, meg az elsok kozott jeleskedtem. 10-15 embert nem volt nehez oszetartani, de aztan kovethetetlenne valtak az esemenyek, annyian csatlakoztak. No meg a poenjaimra sem reagalt senki, igy hat nem is leptem be tobbet. Fogalmam sincs, kivel, mi ujsag, de remelem, mindenki jol van.

Mi ujsag veletek :?: Latom, kisfiad szuletett. Mutatsz egy kepet rola :?: Szules jol ment :?: Milyen a kisember :?: Hogy telnek a napjaitok :?:

Csajok :!: Tessek am jelentkezni :!:

Mi mar tok jol vagyunk, hal Istennek. Csak egy rovidke nathacska volt. Ma mar viszem is ot a varosba bumlizni :lol: Most nem is jut mas eszembe. Pa puszi :wink:
katavirag
 
 


Szia Kata (és többiek)!
Bekukk :-)
Én is elköszöntem tőlük, mert hasonlóakat éreztem, mint Te, másrészt újból dolgozom, így kevesebb időm maradt. Szóval sokan lettek, van amikor követhetetlenül sokat írtak, kérdéseimre nem válaszoltak, stb....A régiekkel (Szösszenet, Emi, stb.) bloggjukon keresztül tartjuk a kapcsolatot.
Fiú a gyermek itt is. A szülés meglepett (elfolyt a magzatvíz), de a fájások beindulása után igen gyorsan lezajlott (3,5 óra). 2,5 héttel hamarabb érkezett Dani gyerek.
A gyermek édi-bédi, mint mindenkié :-) Még nem áll, nem beszél, nem felesel vissza, de már néha hisztizik, forog ide-oda, rugózik négykézlábon, vigyorog sokat, ilyenek...
Bocs a topic megzavarásáért, csak hát Kata :lol: :lol: :lol:
Dani:
Kép
és itt az ősz :cry: :cry: :cry: :
Kép

Kép
1bambi
 
 


Sziasztok!

Bambi! Hello :) ! (megsugom, h en meg teged kukkoltalak, vagyis Katavirag miatt olvastam az aprilisi topikot es maradtam olvaso uzemmodban, sot meg a topik nyitojat is kovetem :oops: 8)) !
Nagyon jokepu Dani baba :wink: ! Hol dolgozol?

Kolyok! Sajnalom Matet, remelem rendezodtek a dolgok es az ejszakak is jobbak....

Katavirag! Orulok, h Oli jol van, Leon is, sot annyira, h az en talpraesett fiam felhivta a rendorseget, meg dumalt is a telefonba, csak vmi hangokat hallottunk a vonal tuloldalarol, egy no kiabalt, h mi folyik ott(szerintem vmi horrortortenetet gondolt a sok ga gu ba ma hoz :lol: ), aztan illedelmesen bocsanatot kertunk es mondtuk, h az alig 7honapos kisfiunk unatkozott :lol: !
Ja es mi is tulestunk az agyrol leesesrol :cry: , en fel napig olelgettem, puszilgattam, mig o nevetgelt....

Kép Kép
rima
 
 


sziasztok!

egy kicsit hosszabban :) de csak amíg fel nem ébred a kis lurkó ;)
szval esz a penész minket, azaz evett és nemminket hanem a szekrényeket.... de már kezd jobb lenni... bocsi az eltűnésért
ja és persze mosolyszünettel tarkított napok voltak... brrr... tiszta kölyök még azuram... na mindegy ;) elvégre én is az volnék na ;)

de látom máshol is megy a játék a házastársak közt ;) minden jó ha a vége jó ;)

Remélem azóta minden baba meggyógyult!!!!

Edu! örülök hogy jobban van Áron!
Friscoba még nem voltam, de a tesómék onnan nem sokkal messze laknak... Stocktonban vagy hol ;) lehet hogyha a férjemet kiküldik egy kicsit amcsiba (csak hetekre...) az ugye a Sziliciumvölgyben van ami onnan nicns messze :)

csípőkötésnél nekem a keresztkötéses csípőnél tudott aludni Máté:
Kép
közeli képet sajnos nem tudtam, és ez a legelső ilyen akciónk volt, utána sokkal profibban rejtettem el a kis buksiját a mellemre :)


Katavirág, utólag is Isten éltessen sokáig!!!! nagyon sokat gondoltam rád, remélem csuklottál is sokat :)

amúgy a kendő első pár alkalommal bonyis csak, de persze megértem ;) én tök jól belejöttem. tegnapelőtt a bevásárláskor, mikor átvettem a férjemtől és raktam fel a hátamra, fel sem tűnt, hogy milyen produkció lehetünk csak amikor elkezdtek többen is nézni :lol:
sajnos nincs még képünk a gyerekűszásról mert Marci még nem jött el velem, esetleg a jövő héten...
bevallom, ne olvastam még a Suttogót de sok rosszat és egy kicsi jót hallottam csak róla. nekem csak egy könyvem van gyereknevelésről, a Picik és Kicsik ezt ajánlotta egy többgyerekes barátnőm és ezt is inkább csak akkor veszem elő ha vmi kérdéses de az ösztön vezérel... ;)
de vállaljuk a Mintababa jelzőt :)

megértem, hogy nem akarod anyósodékra vagy másra hagyni a gyermeket, itt voltak anyósék -tök jó volt, de vlhogy nem hagytam volna őket még sokáig egyedül. pedig dejó lett volna elmenni arra a szemináriumra.... brühühü hiányzik a matek.... :shock: :shock:

bocsi hogy kicsit kötözködöm... tudom, hogy a férjed biztos okosabb az úszást és a fület illetően, de annyian járnak úszni és nincs mindenkinek baja. Pl mi az elejétől fogva úgy fürdetjük Mátét hogy a feje is vízben van és állítólag a rendes fülzsír megvédi ... tudom a férjed biztos sok szörnyűséget lát és csak...
mammmamiaaa 3 óra... fél3kor akartam elkezdeni szoptatni fél óra múlva úszás... na akkor ugrott a napirend.... most már nem kezdem el megszoptatni majd csak utána... vagy de? a fene tudja... na mig alszik addig befejezem....


azért a kisfiúért én is imádkozom, szegény... :cry:

Rima, :lol: :lol: rendőrség.... hát nemtette tönkre a telefont, hanem megtanulta használni? ;) :lol: :lol:
igen vettünk a Hamleysben, nekem egy bigyot, amit két labda aminek farka van és zsinoron log és osszevissza kell lobálni, kicsit tudok vele figurákat csinálni :) vicces volt a bemutató-néni kezéből kivettem,hogy kipróbálhatom és jobban csináltam mint ő :lol: meg vettünk egy fa-taxit Máténak és egy Thomson gőzmozdonyos kis tányért és tálkát neki :lol: asszem mást nem, pedig nagyon mondtam Marcinak hogy Fruzsinak (leendő lányunk ;) ) csináltassunk egy Macit (ott tömik és te rakhatod bele a szivet... ;) )
de azt mondta, hogy majd eljövünk vele, mert neki az nagyobb élmény lesz ha ő teheti bele a szivet.. a fenehamegette igaza volt ;) pedig én úgy szerettem volna egyet... csa ezt nem mertem bevallani ;)


na most ébred, még kcisit megetetem, bocsi lányok, még akartam írni, pl hogy szia Bambi!!! majd írok még szerintem...

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Rima :lol: :lol: :lol:
Én meg Kölyköt lestem (olvastam a márc-i topicot).
Na de nem is pofátlankodok tovább, hiszen én nem is külföldön élek...(csak majdnem...férjem svédo-ból költözött Mo-ra. miattam :lol: )

Kép
1bambi
 
 


Na haliho :!: Latom, azert irtatok :lol: De jo :!: Egy hihetetlen disznokodos ebed utan vagyunk, Tucsoktoni itt ul mellettem pumpkin-sweetcorn foltokkal ellepve. Miutan tusszentett es a hajm is sarga pottyos lett, jol kirohogott. Es a ferjem szerint tul sok a ruhaja... :roll:

Szia Bambi, na ne viccelj mar, barmikor irhatsz ide. Ez nem olyan kiutalos topik :!: Kisfiad csuda jo pofa :!: Gratulalok :!: Akkor hasonloan szultel, csak rovidebben: nalam is 2 hettel hamarabb jott Oliver, ugy hogy elfolyt a viz. Sok hasonlosag van a fiuk kozott. Oli is allandoan vigyorog es rugozik negykezlab. Megzabalom :lol:

Szia Kolyok :!: Mi ujsag alvas ugyben :?: Erdekes, en a Suttogorol csak jot halottam, azert hoztam ki magammal mind a 3 kotetet. Es oszinten szolva szorol szora azt mondja, amit en csinalok. Persze, tudom, hogy a jo gyerekem nem csupan az en erdemem, de azert egy kicsit az enyem is :wink:
Igen, ez a fulgyulladasos dolog erdekes. Valoszinuleg hajlam kerdese is. En sosem voltam fules. Norvegiaban rengeteg fulproblema van, ezert a legvaloszinubb az idojarassal valo osszefugges. De a hallojaratban rekedt viz is okozhat gyulladast annal, aki erzekeny ra. Ja, Norvegia, epp most neztem meg az idojarast: szakad az eso es 5-10 fok van :shock: Itt 25-30 :!: He-he, de jo, hogy itt vagyunk :!:
A penesz miatt nem irigyellek.
Mosolyszunet az uraddal. A peneszen vesztetek ossze :lol: :?:
Nalunk mintha lamuros idoszak kezdodne, de nem akarom elkiabalni.

Rima, nagyon orulok, hogy Leon is jol van mar. Mi is, szerencsere. Meg idonkent orrszivo porszivozom, de szegenykem, mar csak ha bekapcsolom a porszivot, uvolt. Ezert csak 2x naponta :lol:
Leesett az agyrol o is :?: Uristen, akkor most mi kovetkezunk :?:

Edu, hol vagy :?: Mi jot csinaltok San Fransisco utcain :lol: :?:

Na, megyek, kimosom a kolykot a kajabol es a kakibol, mert ugy erzem, az is van... :lol: Ja, es ugy veszem eszre, indulnak a fenti fogacskaink.
Ma megmertem ot (az uj merlegen :wink: ), 10,2 kg. Nem aggodom a GAP ruhak miatt, amik csak ici-picit nagyok ra. Hamar beleno...

Jo hetveget mindenkinek :!:
katavirag
 
 


Sziasztok lanyok,

Most nincs idom visszaolvasni benneteket de holnap megprobalom. Nehany szo rolunk. Tegnap ejjel visszajottunk Wasingtonba es azota meg nem tudtam utolerni magam. Kicsomagolatlan borondok, ures huto es egy nehez ejszaka Monsterrel. Az ut nagyon jol sikerult habar nem tudtunk az ido miatt annyit repulni mint amit elterveztunk. Monster gyorsan beallt az uj idoszamitasra es az elso ejszaka kibujt a varvavart fogacskaja. Utana vegigaludta szepen az osszes ejszakat es nappal is angyal uzemmodban mukodott. A kozepful gyulladas gondolom helyrejott a 10 napos antibiotikum kura utan. Szegenyt iszonyat hasmenes gyotorte vegig a gyogyszer miatt. Keptelenseg volt feltartoztatni a napi 5x aradatot ugyhogy allandoan ment a mosogep. Gondolom ezert sem hizott egy grammot sem ez ido alatt. 2 honapja 7,8kg-on stagnal de amikor mondtam az orvosak nem izgatta magat kulonosebben. Szuperek lettek a fenykepek majd teszek fel nektek. Apukam vasarnap megy vissza es anyukam egy ettel utana jon. Monster 2 nap utan osszebaratkozott a nagypapival es azota odavannak egymasert Holnap megprobalok a ferjemmel a sarki etteremben kettesben vacsorazni amig Monster almat Apukam vigyazza.
Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Eduuuuu :!: Mar nagyon hianyoztal :!: Csak vissza akartam meg kukkantani, mert elfelejtettem Leont megdicserni a telefonos sztorija kapcsan, es kozben Te irtal.
Hat megjelent az a fogacska :!: Ezek szerint 2 dolog miatt nyugoskodott. Szegenykem, ez az antibiotikum... Sokszor nagyon hasznos, de annyi mellekhatasa lehet. Remelem, helyreallnak nalatok a dolgok most mar es kipihenheted ezt a sok faradsagot :!: :!: :!:
Fotokat feltetlenul rakj fol :!: Varunk, amint rendbeszedted a dolgokat az utazas utan :!:

Rima, szoval gratulalok Leon ujabb teljesitmenyehez! Ilyesmi csinytevest 5-6 eves gyerkocok produkalnak. Mar az is csoda volt, amiket 2-3 honaposan csinalt. Hihetetlen egy eletrevalo gyerek.

Kolyok, csak annyit meg a fultemahoz, hogy nem akartam okoskodni, csak segiteni Edu-nak. Ugy ertem, ha az en gyermekem fule (akar a kulso, akar a belso ful) begyulladna, ovnam ot a viztol. Es a ferjem tenyleg okos, most ettol tok fuggetlenul :wink:
katavirag
 
 


Sziasztok!

Bambi! Gyere legyszi :) ! hol ismerkedtel meg a ferjeddel? Eltel Svedorszagban?

Edu! De jo, h itt vagy :) ! Oriasi gratula Aronnak az elso fogacskahoz :wink: es orulok, h rendezodtek az ejszakak! Hasznald ki, h ott van veled az apukad. Amugy a szuleid miert nem repultek egyutt?

Kolyok! Nem irigylem azt a peneszt :twisted: ! Mosolyszunetek mindenhol vannak, de rolatok nem tudom elkepzelni :wink: ! en a heten osszepakoltam, majd kipakoltam es osszepakoltam Mario cuccait, h koltozzon o, en nem mozdulok :lol: , de most ismet nagy a szerelem!
En a babauszastol meg mindig tartok, ugyanis Marionak nagyon erzekenyek a fulei es Leon tiszta apja!

Katavirag! Huuuu, jo nagy fiad van, Leon vmivel tobb mint 8,5kg es hatalmas :) ! Leon ugyes, meg minden, csak nem akar maszni, kuszik, de maszni nem akar, ez meg a Marionak egy oriasi csalodas, belevan betegedve, mar egy hete maszva kozlekedik, csak h Leon lassa :lol: :lol: :lol: , szerinte igy nem lesz vilaghiru focista :lol: :lol: :lol: , komolyan mondom akkora egy ferfi, h nem igaz :roll: ! Viszont Leon siman fekvesbol felul, azt hiszem jok a hasizmai :D ! Ja es oriasi huncut, minden mosolya mogott ott van a kisordog, de IMADOM!!!

Pentek van :D :D :D !

Kép Kép
rima
 
 


Csajok, segitsetek :!:

Be akartam lepni pici Botond blogjara es most valami jelszot es felhasznalonevet ker a rendszer, amit eddig nem kert. Barmit irok be, nem fogadja el. Ugy olvasnam, mi van veluk :!:

Holnap jovok bovebben.
katavirag
 
 


Haliho :)

látom mindenki leskelődik vlhol :)

most csak 5mpre vanidőm:
Katavirág, én sem a picibabaról sokat, annyit olvastam a márciusi topikban, hogy:
"Nincs baj, Boti jól van. Azért zárt be, mert túl sokan "zaklatták" Őket különböző "segítséggel" és ezt nem szeretné a továbbiakban. A wiwen tette közzé az alábbi üzenetet:

"Bezártam a blogot. Nem küldök meghívót csak annak akit régóta ismerek!!! Ne küldjétek a körlevelet, nem kell nekünk semmi. Köszönjük! Aki nálam linkelve volt, azok küldjék már el az email címüket. Meg akit személyesen ismerek! Köszi""


nos, kalandos hétévégén volt, majd mesélek, de most romeltakaritás van, úgy sikerül rávennem azuramat hogy ő játszon a gyerekkel, hogy én pakolok takaritok meg ilyenek... ha meglátja, hogy a gép előtt ülök... hajajjjajj na majd jövök!
vidámat ;)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


sziasztok megint :)

amig alszik Máté ;) vagyok...
Áronnak nagyon boldog hófordulót utólag is!!!! gondoltam rá, csak a nagy rohanásban nem írtam.... :roll:

Bambi, nagyon helyes kispasid van Neked is ;) engem sem zavarsz, gyere nyugodtan, most hogy kiderült, van egy kukkolónk :lol: vagy küld a párod, ő külföldönélő.... bár nem kismama :lol:

Rima, ismerős a esés utáni puszilgatás... dehát ez majdnemmindenkivel megesik... :roll: na mindegy, kérdezted még korábban mit tetszett legjobban Londonban. Nekem nagyon tetszett a Westminsterapátság, tényleg jó. és hogy még magyar audioguidejuk is van! lenyűgözött. Meg a Towerben a koronaékszerek ;) Asszem ezek, persze a többi is szép és érdekes. na és persze a Hamleys, az benne van az első 3ban :lol:
hát igen, mosolyszünet... azért nem nehéz ez nálunk sem mert néha mint két gyerek vagyunk ;) nem is értem, Jóisten hogy gondolta, hogy ránkbíz egy picurit :)

ja, amúgy mióta találkoztunk azon ámulok és bámulok hogy milyen fiatal vagy és milyen jól nézel ki!! ;)
mond meg amugy Marionak, hogy a mászásra még van egy csomó ideje. Itt van olyan Mátéval egyidős gyerek aki még nem is kúszik! szval nyugi ;) dehogy micsoda hasizmai lehetnek... azért nem semmi....
Katavirág :lol: legközelebb fényképet kérünk rólatok az ilyen ebéd után!!! amúgy anyukám és apukám közös erővel próbálták meggyőzni Mátét, hogy utánozzon engem amikor kicsi voltam, én mindent ki"brrrr"gtem :) anyukám szerint trükkösen begyűjtöttem egy adag kaját majd nevetve :) de szerencsére Máté nem hallgatott rájuk :lol:
Úgy látszik Ti azon kevesek közé tartoztok akiknek bejön a suttogó ;) ez jóóó!!! hidd el, nem bántásból írtam, csak sokan panaszkodnak, hogy megpróbálták asszerint és kudarcanyunak érzik magukat... De ha Neked megerősítés, akkor szuper, nem szóltam, oks? ;)
és a füldolgot sem szántam ám bántásnak!!! ;) ha Mátéé begyulladna én sem vinném vízbe ;) asszem lehet félreértettelek a legelején ;)

amúgy igen, féligmeddig a penészen vesztünk össze... hogy szerintem mostazonnalderögtön tegyünk vlmit.... ő meg ejráérünkarramég ;) de már el is felejtettem :lol:
10,2kg??? mammmmammmiaaa akkor télleg ne aggódj a ruhák miatt :)


Edu! ne aggódj a súlystagnálás miatt, itt is azt mondta a doki hogy ez teljesen normális ennyi idősen!!!
hogy sikerült a vacsora???
várjuk nagyonnagyon a fényképeket!!


nálunk a helyzet,mármint az éjszakai kelés, kicsit rendeződik, jól sejtettem a felső fog volt a ludas... de nemám az egyes!!! a ketteske jött ki!!! :lol: amúgy még ébred éjjel, de seperc alatt visszaalszik. szval ma nem panaszkodom :) csak a cicim szokott már hozzá az elmúlt 5 napban hogy hamar eszik a gyerek :)

amúgy Máté elkezdett mászni. nem sokat, szval még inkább kúszik de néha már ha kipihent akkor igen... ja és minden mellett felkapaszkodik és feláll..!!!! ülni is elkezdett de még nem ül fel egyedül, csak ha lerakjuk úgy akkor úgy marad egy darabig :)

pár nap alatt olyan nagyfiú lett....

most hirtelen más nem jut eszembe, megyek, mert Máté még nemébredt fel, írok a másik topikba is ;)
ja a picibabaról én is sajnálom hogy nincs hir, ha a másik topikban megtudok vlmit akkor szólok!

vidám hetet :)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


ja, nem mesltem a kalandos hétvégéről:
szval itt voltak a szüleim meg a tesóm... elindultunk szombaton, azt ígérték tök szép idő lesz, igy egy magasabb hegyet vettünk célba,
épp 120szal repesztettünk az autópályán mikor vmi eszméletlen furcsa hangot adott az autó és villogot minden lámpa, hogy olaj meg aku meg miafranc. szerencsére szép lassan leálltunk a megállósávba majd a másik mázli hogy apukámék mögöttünk jöttek, leálltak ők is. szval leesett az ékszij, de nem lehetett visszarakni, vmi ottani kütyü gumija elöregedett és az dobta le. nem az ékszij volt a hibás, az augusztusban lett cserélve a szerviz során... brrr. 50kmre otthonról.... szerencsére apáék el tudtak vontatni... csakhogy trükkösen kellett menni mert ne akartunk nagy lejtőn lefelé mert úgy naggyon nehéz... szval első kocsiban apa, anya, én Mátéval második kocsiban Öcsém és Marci és így mentünk kisebb fel-le helyeken.... közben a kötél persze egyre rövidebb lett mert néha elszakadt :roll:
így ugrott a szép kirándulás és a kocsi újra szerelőnél... de öröm az ürömben hogy semmi bajunk nem lett és hogy a szüleim ott voltak és nem akkor történt amikor én egyedül mentem Mátéval... :)

na léptem ;)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Sziasztok lanyok,

Tegnap ment el Apukam ma meg a ferjem szuletesnapja van. Visszaolvasni meg nem volt idom de ami kesik nem mulik. Monster ismet ebred ejszakankent es rendszerint az agyunkban landol aminek az a kovetkezmenye, hogy mi nem tudunk tole aludni annyit vetodik almaban. Szoval kialvatlansag a kobon. Nekem ugy tunik sulyos separation anxiety lepett fel nala. Bocs de nem talalok frappans magyar kifejezest ra. Ha ket lepesre eltavolodom tole visit. Allandoan kezben akar lenni, bujni, cicizni. Remelem csak atmeneti allapot nala. Most eloszor van, hogy a ferjem is kezd faradni tole. O eddig a nem szabad a gyereket sirni hagyni mozgalom hive volt de mara megvaltozott a velemenye. Egyebkent a gyerek ismet orommel elfogadja a szilard etelt. Tudjatok 3 hetig csak szopi volt. Az5x szoptatas megmaradt es melle 2x szilard etel, jovohettol napi 3x tervezek. Este f9 van es Monster 10 perc alvas utan felebredt es azota is sikitozik. Megyek es megetetem hatodszorra is.
Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?