Új privát üzeneted érkezett!

óh, látom illúziót keltettem, azt akartam írni, hogy keddig biztos nincs front, tehát még kedden sem... :(

:arrow: http://www.hazipatika.com/services/orvosmeteorologia

nekem azt mondta a doki, hogy a szex orgazmussal a legjobb szülésbeindító módszer... hát, biztos jó, ha már éppen amúgy is beindulna :roll:

ez a homeopátiás nekem is tetszik, lehet,hogy kipróbálom. azt nem tudjátok, hogy mennyi idő múlva kezd hatni? mert ha egy hét, akkor inkább nem költök rá...

Nyugtonmalac!
Akkor legyen szerda, nekem úgy tűnik, amúgy is az az utolsó határidőm :) , és még arról érdeklődnék, hogy alapvetően szerencsés vagy -e horoszkóp és szerencse szempontjából, ha már így megrendeltem ezt a napot? :D
bár október 15. marketingjéből úgy ítélem, szuper nap a szülésre - születésre, arról nem beszélve, hogy a többiek még fogadóirodát is nyithatnak ránk, ki lesz a gyorsabb :D :D :D

a bábakoktélnak elvileg az a lényege, hogy hasmenést csinál. Viszont, ha csak ennyi, akkor szerintem simán a ricinusolaj is elég kell, hogy legyen vagy a szilva tejjel és kovászosuborkával - ez meg legyen a borkabykoktél :D :D - ki jelentkezik kísérleti alanynak?! :lol: :lol:

Tercsimama!
Gyönyörű szép a pici lényod! Minden képen látszik, hogy nagyon jól érzi magát :D

Na, megyek nem szülni és frontcsalogató táncot járni

Borkaby

Kép

Kép
borkaby
 
 


borkaby...nekünk szex is volt , orgazmus is...minden, és semmi!
Úgyhogy ha a baba nem akar jönni akkor tök mindegy mit csinálunk! :cry:

Szóval nem is lesz front???? Ne máááá! :cry: :cry: :cry:

Akkor én már nem is reménykedem! :?

Anhel...a sárgás színű valami milyen állagú???? Folyós, túrós??? :arrow: az nem jó (lehet hogy baci vagy gomba) :(
De ha kocsonyás, vagy puding szerű :arrow: akkor nyákdugó is lehet! :wink:

Na, akkor hajrá a jövő hét! :roll:
Jó éjt! pussz!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


LKata, inkább folyós, először azt hittem szivárgó magzatvíz, olyan érzés volt. Egy hete lett negatív a streptoc. tenyésztésem... azóta gyakorlatilag nem is nagyon mozdultam ki itthonról, max. vásárolni, nemhogy esélyem lett volna bárhonnan is összeszedni valamit.

Borkaby, Nymalac, hajrá! Én viszont kimondottan nem akarok okt. 15-én szülni! Az az exem szülinapja bakker, nehogymár aznap szüljek! :shock: :D

Kép
anhel
 
 

 
 

Handi: Rád is jár a rúd :S Nekem a csípő csontjaim vannak ki, de azok rettenetesen. Alvás után felkelésnél, ülés utáni felállásnál, az első lépéseknél, a megerőltető bevásárló körút közepétől kb. Nem semmi… Borda kímélve van. Csak alkalmanként vendégeskedik ott egy-egy lábikó :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Bettike: köszi :D (front infó)

Baba csalogatás:
én már nem merek semmit csinálni, nem is akarok. Hagy jöjjön Bori, amikor csak akar. Ha meg valaki a kórházban van már, és 3 v. 5 percesekkel várja a reggelt, az nyugodtan cici-morzsolgasson, mert az akkor már hat. :)

A homeós koktéllal az a bajom, hogy tuti megszülsz, mire megtalálod az összes alkotó elemét :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Anhel: jobb is lesz a jövő héten szülni :) Hidd el! Érzem a zsigereimben :D

Szerintem akkor te a 14-ét válaszd... Akkor még feltehetlek a webre szülés elött :)
Ez befolyásoló tényező, nem? ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Tercsimama: nagyon aranyos lányod van! Feltettem a képeit a kincstárba :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Borkaby: nagyon szerencsés fajta vagyok, jól jársz ezzel a nappal.

Töriből csak abban az évben maradt el a vizsga az szmk-ben, amikor én vizsgáztam (ez a gyengém :( ) érettségin csak egy tétel maradt a fejemben töriből, pedig 3 hétig próbáltam megtanulni, és hát azt az egyet húztam ki :D A főiskolát elsőre végeztem el, sehol nem vágtak meg. A család alapításban is szerencsés vagyok, a munkahelyeimen is az voltam. Éppen csak a lottó nem jön be ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Hasmenés: nekem már napok óta van, de nem ér semmit szülés indítás gyanánt. Ezt ne erőltessétek. Cserébe nem jó érzés…

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Pedig azt gondoltam, a hasmenés tuti jel, ill. használ... én azt hittem, a bábakoktél is valójában hashajtó :roll:
Ebben is tévedtem :roll: :cry: Nem is tudom, a ricinusolaj miatt gondoltam erre....Mindegy... :?

Lkata felsorolásából gyakorlatilag én is mindent kipipálhatok, jó málnaturmix nem volt, de helyette tegnap magaslati levegőzni voltunk baráti körben, gyerekekkel, pocakokkal :lol: :lol: :lol:
Isteni volt, de ebből a szempontból hatástalan :cry:

Anhel! Az én exem okt. 20-i :shock: :shock: :shock: pont az én napom.... :roll: No comment, egy életen át kísértenek minket bizonyos ballépéseink????

Andi
Kép
handrea75
 
 


Jaj szegények! Hát nem irigylek senkit, én nem hiszem, hogy bírtam volna ilyen sokáig várni, mert a végére már nagyon ki voltam borulva. De a végeredmény csodálatos, és ez a lényeg!!!

Viszont egy kis segítség kéne (ez most már mindig így lesz, mert nagyon újonc vagyok még... :lol: )
Az én gyermekem miért cseréli fel a nappalt és az éjszakát? Egész nap alszik. Kaja után rögtön beájul, totál ki lehet számtani, hogy mikor kell legközelebb, de éjszaka viszont olyan éber, hogy az hihetetlen. 11- kor kajál, és utána nem hajlandó aludni, viszont kézben sem jó, rajtam sem alszik el, próbáltuk a simogatást, beszélgetést, a kegyetlen sírni hagyást, volt, már hogy kiröhögtük, aztán már én is bőgtem, szóval próbáltunk mindent, olyan mintha éhes lenne, de már a cici sem kell.... Ilyenkor...?
Ma még megpróbálom a teát, mert tudom, hogy éjszaka teáztatták a kórházban, csak én valahogy ezt nem akartam, de asszem muszáj lesz, hátha...

Gondolom írtatok már ilyenekről, de esélyem sincs visszaolvasni, mert nappal vagy háztartás, vagy szopi, vagy fejés, vagy alvás van, mert megpróbálom kialudni az éjszakát, hogy este majd ne boruljak ki annyira... :roll:

Egyébként mennyit kell ennie egy akkora babának? Vannak erre szabályok? Vagy ő tudja, hogy mi a jó neki?

Most megyek tusoloni, mert lassan jön az éjjeli műszak.

Jóccaka! :arrow:

marek
 
 


Szöszke
Kérdezted a kutyát. Olga gyakorlatilag még nem találkozott Borival, mert mi még nem mehetünk sétálni, bár lehet, hogy holnap kiviszem, ha ilyen jó idő lesz. De az biztos, hogy érzi, hogy valami változás van, mert fura dolgokat művel. Áll a babaszoba ablaka alatt és ugat, meg ha nyílik az ajtó, bejön, pedig soha nem jöhetett be a házba. Szóval egy kicsit megkergült szegény, de azért remélem nem lesz nagyon féltékeny...

marek
 
 


Köszi lányok a sosrtársi sorokat, némileg menyugodtam. :)
Báakoktél: az hiszem, Linhbaby tett fel egy kímélő hatású bábakoktélt is:
"A recept: 1 grapefruit és 1 narancs leve, ebbe egy kis kanál reszelt gyömbér, szilvalé (olvastam ilyet hogy aszaltszilvalé, de ez elég furcsa nekem... az aszalt szilvának hogy van leve ) és szilvalekvár.
A bábakoktélnak az a lényege, hogy kicsit hashajtó hatású, kiüríti a beleket (kb. mint a beöntés), ezért a baba lentebb tud helyezkedni és beindulhat a szülés. "
Tercsimama: tök édi a kislány, nagyon bírom, hogy a kis ruhái ilyen nagyok rá :D
Nusildi: milyen volt a séta?
Szép estét mindenkinek,

macianyu
 
 


Marek!

Szerintem légy türelmes!! Elsősorban legalábbis, bár tudom, nem könnyű, de MÉG csak 11 napos Bori, miért tudná, hogy nappal vagy éjjel van-e?!
Persze, elfárad nappalra és alszik, meg zajlik is az élet és a zajokra jókat lehet aludni stb...
Pár nap-hét elteltével tudni fogja, mi a éjjel, és dög unalmas lesz a számára, inkább azt választja aludni, nappal majd nézelődik eleget, mert akkor lát is valamit :lol: :lol: :lol:
Én mondjuk nem vagyok túl szigorú tipus, de egy ilyen picit nem hiszem, hogy bárki is tud sírni hagyni.... :cry: én belehalnék...

Te éld túl, csinálj mindnent lerövidítve, no világos!, no pelenkázás!, amilyen gyors és egyszerű lehet minden, annyira legyen az, hogy NE LEGYEN semmi érdekes a dologban...aztán egy idő után rá fog jönni, mennyivel érdekesebbek a nappalok...
De még nagyon pindur-pandúr!!!!!!!!!!!
Ezt nekünk kell túlélni....valahogy :roll: :roll: :roll: és jól teszed, aludj nappal amennyit csak tudsz, mert szerintem még 1-2 hét ahhoz is kell, hogy Bori nézelődjön, egyáltalán ébren legyen nappal....
De majd a többiek is írnak okosakat (nem mintha ez akkora okosság lenne, inkább lélekápolás...), aztán majd kipróbálhatod, mi jön be....

Andi
Kép
handrea75
 
 


Marek: az okos könyvemet olvasgatva az alvásról írok neked...

Ok lehet pl, hogy magányos, társaságra vágyik. -> magunk mellé vehetjük, ha ez megnyugtatja, de gondolkodni kell megoldáson, hogy mi legyen hosszútávon az alvással...
- napközben pihenni, hogy bírjuk az éjszakát...
- mivel a nappali alvás nem helyettesíti az éjszakait, ezért kérjünk segítséget a partnerünktől, vagy akitől tudunk. (felváltott etetés éjszaka pl. lefejt tejjel)

- ellenőrizni kell, hogy kellemes-e a baba szobája (nem fázik, nincs melege, tompa fény maximum, háttér zaj csökkentése, stb.

- próbálhatunk játszani a nappali alvással is. Az esti előtt ne hagyjuk, hogy nagyot aludjon...

- Kólika: ismerd fel ha ilyenje van. Ez sikongatással járó éjszakai hasfájós jellegű sírás. Látszik rajta, hogy intenzív fájása van, főleg éjszaka jelentkezik, és sikít a baba. esetleg felhúzza a térdét, és gyakran szenved felfúvódástól. Lehet, hogy kétségbeesetten próbál enni, de néhány másodperc után elutasítja a cicit. Lehet, hogy eszik kicsit, majd elalszik, és pár perc után sikítva ébred.
Ha ez van, leírom holnap, hogy mit ír a könyv (de nem sokat lehet tenni ellene :( )

- ágyba szoktatásnál: ha a baba felsír, bemész a szobájába, az ágyához, nem veszed ki, csak simogatod. Ha a közelségedre vágyik lehet, hogy ez kielégíti. Ha nem, akkor felveheted, de ne sétálgass vele, csak ölelgessed. Ha elalszik, vissza teheted. Az a lényeg, hogy megtanulja, éjszaka nincs játék. Ezt lehet fokozatosan is...
Eleinte együtt alszotok, aztán beteszed az ágyba, de ha sír bemész kiveszed sétáltok, majd vissza az ágyba... Később már csak kiveszed és simized... Aztán vissza az ágyba... a végén már csak simi van... végül meg csak anya duruzsolás a fülébe...Lassan, hogy megtanulja a dolgokat. De még olyan pici, tanítani kell.

Most ennyit találtam hirtelen, de majd még keresgélek, jó?

Kitartást az éjszakához!

Etetés: túl etetni nem tudod, és ha nyugodtan engedi el a cicit magától evés után, akkor tuti, hogy eleget evett. (Na meg a napi 5 pisis pelus, nedves bőr, stb.) Ha erre kell részletesebb infó, holap keresgélhetek neked :D

Bocs a hibákért, már leragad a szemem... ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Újabb katasztrófális éjszaka :? Marek, ne aggódj, nálunk is simán fent van éjjel a kisasszony. Nappal most már egyre többet nézeget, de a nagy része még evés-alvás a nappaloknak.
Viszont éjszaka valamikor alszik az ágyában, valamikor üvölt, hagytuk kicsit sírni, aztán újra aludt a páromon, majd utána rajtam.
Amúgy tegnap a szoptatás is borzalom volt :x Estefelé kb. 20X kapta be nagyon rosszul a cicimet, azt hittem, ott halok meg, annyira fájt. Valahogy a jobb oldalt még mindig nem szereti annyira, a bal odaliból megetettem és aztán fejtem a kettőből együtt 60 ml-t, azt megkapta este füri után cumisüvegből. Viszont most reggel 1,5 óra volt a szopi, egy órán át azt játszottuk, hogy én betettem a szájába a cicit, ő szívott egyet-kettőt, aztán elhajolt, feszítette magát, mint aki pukira-kakira készül, aztán vissza, aztán ha letettem, sírt, aztán vissza cici, de ott nem akart semmit. Arra gyanakodtam, hogy talán még fáradt volt, mert kicsit nyügi volt és ezért mentem ki vele, hogy egyen, de még féli aludt. :? Aztán a bal oldallal is eljátszotta, majd nagy nehezen elkezdett enni, 20 perc alatt összejött 60 ml! De már úgy, hogy közben bőgtem, teljesen kétségbeestem, hogy már egész jól ment a szopi, erre nem kell neki a cici :evil: :cry: Nagyon ideges voltam, közben csalódott, türelmem elfogyott...
Marek - nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy a 2hetes babáknak kb. 40-50ml a jó adag egy-egy szopinál, de biztos gyereke válogatja, volt, amikor elvolt 30 ml-rel, aztán volt, amikor 70 ml-t evett! Ez mondjuk egyetlen egyszer fordult elő eddig.
Nálunk nincs olyan, hogy nyugodtan engedi el a cicit, mindig lóg rajta evés után, nekem kell kivennem a szájából :oops:

Megvolt a séta tegnap, jó volt, nem volt túl hosszú, de Lottika aludt végig! A lépcsőn megpróbáltam levinni, hát nem egyszerű, de majd valahogy megoldom, most így párommal együtt könnyű volt.

Kép anya tolja :lol:

Kép alszunk is :lol:

Kép ilyen szép a kocsi, a végén nem a piros-fekete mellett döntöttünk, mert ez jobban tetszett

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Tercsimama - Nórika nagyon édes!!! Vagány ahogy támaszt a párnán! :lol:

Pocakosok, kitartást!!!

LKata - nem semmi, hogy ennyi mindent kipróbáltál és mégsem használt :shock: A bábakoktélt én nem innám meg, szerintem most már nincs sok hátra, tarts ki!
Talán még Macianyu bábakoktélját kipróbálnám, de az alkoholosat nem hiszem.

Na hát ez van, megyek, mert eléggé magam alatt vagyok, nagyon remélem, hogy nem lesz minden szopi alkalmával ez!!!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!
Köszi a tanácsokat!!! De képzeljétek, ma éjszaka aludt. Három óránként kaja, aztán alvás (kopp-kopp) Nemtom mi történt, azért nem élem bele magam.
Egyébként még mindig alszik, remélem még lesz időm letusolni, meg egy kicsit összepakolni.
Ildi
Tök jó nektek, hogy már sétálhattok!!! Én is szeretném kihasználni a szép időt. Lehet belőle gond, ha ma kiviszem pár percre? :roll:

marek
 
 


Ildi...nagyon csinos anyuka vagy! Már így lefogytál? :shock: :D Tündéri a Lotti baba! :lol:
Úgy szeretnék már én is toligálni! :roll:

Hát igen alkoholos babakoktélt nem innák. De a másik nem rossz, csak nincs itthon gyömbér :?

A front is csak pénteken jön, de már abban sem bízom!

macianyu....én már arra is gondoltam hogy norbika bekeveredett a köldökzsinórba, mert most annyira fennt érzem. :roll: A doki is azt mondta hogy nem érti miért nem rakja már be a fejét a 39.héten, mintha nem érne oda :( Jaaaj, remélem nem lesz baj, félek meg ne fulladjon! Minden Nst-t úgy várok mint egy messiást!
Amúgy hogy vagy?

Andi, Anhel, NyugtonMalac...vannak jósló fájások? Vajon ki szül legközelebb?

Nekem semmi bajom! :cry:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Hát nálunk is katasztrófa éjszaka! :( Pedig már 3 éjszaka jól ment! :lol: Egész este hasfájtunk! :( De reggelre megoldódott, így most alszik, mint a bunda! :lol:
Egyébként Ancsa büfis tippje bejött! Bár még csak 1-szer próbáltam! :lol:

Marek! Azon a részen túl vagytok, hogy szellőztetéskor bent van a szobában? Mert szerintem fokozatosan kellene szoktatni! :roll:

Ildi! Lehet, hogy tényleg még fáradt volt az evéshez, aztán meg érezte a te idegességed! Szerintem! :roll: Olyan édin alszik a kocsiban, hogy el sem hiszem tud sírni! :lol:

Én többet nem vállalom be, hogy jöhet valaki is látogatóba! Szerintem ez tett be Máténak! :twisted: Mióta itthon vagyunk 8-kor legkésőbb aludt! Tegnap meg annyira össze-vissza lett a napunk, hogy hiába evett 8 előtt este és lehetett volna aludni még negyed 10-kor is fent volt, de nyűglődve. Már annyira fáradt volt, hogy azért nem aludt tuti! :twisted: Remélem nem akar több látogató jönni, a hétvégén letudtuk talán a legtöbb rokont!

Pocakosok? Tegnap óta milyen trükköket vetettetek még be? És ki milyen sikerrel? :lol:

Kép
bettike
Eger
 
 


Bettike - igen, szerintem érezte, hogy stresszes vagyok :? De a tegnapi rossz cicibekapás-sorozat óta kicsit félve teszem a mellemhez :roll: Próbálom nem idegesíteni magam előre, de most pl. gyorsan lefejtem 60 ml-t a jobb ciciből, tehát nem azért nem szopta, mert nem volt benne tej :shock:
A látogatókkal ugyanez a helyzet nálunk is!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Amikor itt voltak 3-4 órán át családtagok, Lotti teljesen kikelt magából miután elmentek, mert pl. két kaja között nem aludt, csak sírt, sőt üvöltött, tehát most mi is azon vagyunk, hogy leredukáljuk a látogatások számát minimálisra!!! Még nagyon picike ehhez, amúgy pedig mivel 35 hétre született, ha eléri az 1 hónapos kort, akkor onnantól kell számolni neki az első hetet, tehát még nincs felkészülve ekkora invázióra, ami nálunk is volt hétvégén :cry:

LKata - ááá, a kép csalóka, egyáltalán nem vagyok vékony sajna, sőt, nem is jött le rólam sok kiló a szüléssel!!! Most vagyok 66 kiló :evil: Még nem is mertem felpróbálni a régi ruháimat, ami rajtam van a képen, az a terhesgatyóm :lol:
Ne paráztasd magad hiába ilyen köldökzsinor és egyebek dolgokkal!!! Nem szabad falra festeni az ördögöt! Nincs semmi gond, ebben bízz!!! És tényleg, miért lenne gond, na!!! :lol:

Marek - szerintem kiviheted pár percre nyugodtan, ha jó idő van és jól beöltözteted, nem hinném, hogy gond lenne belőle!
Örülök, hogy tudtatok aludni!!! Nektek hol alszik a baba végülis, a saját szobájában??? És mi lett a hőmérséklettel a végén?
Mert nálunk pl. a hálóban 24 fok van, pedig nem is fűtünk és szellőztetni is szoktam, viszont én úgy olvastam, hogy az ideális alvási hő 18-20 fok között van :roll:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Gabónak gratulálok.

tercsimama: nagyon aranyos a kislányod :lol:

nusildi: jól néz ki a babakocsi

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


tegnap voltunk Párkányban Simon Júda vásárba. vissza fele már alig birtam menni, annyira fájt a lábam. féltem attól, hogy reggelre még jobban be fog dagadni. de pont az ellenkezöje lett. egy kicsit leapadt. :lol: . úgy látszik nálam a sok séta rá a gyógyir.


most megyek bankba, postára, üzletbe, anyumékhoz, délután meg a barátnömhöz. na meg takaritanom is kellene :? :?

holnap megyek orvoshoz, meg CTG-re.

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


LKata, ááá, semmi. Méghogy jósló...
Egyébként meg ismerős a szitu ezekkel a horrorképekkel, hogy akármi is van a gyerekkel odabent, én egész éjjel rémeket álmodtam. Volt abban minden, inkább a gyerekeset le sem írom, még az is, hogy a férjemmel összeverekszünk - soha nem volt hasonlóra sem példa, de úgy látszik a türelmetlenség meg az ismeretlentől való félelelm ezt hozza ki az emberből. Mindenesetre borzalmas volt és jó volt felébredni, majd látni, hogy békésen alszik mellettem az uram. :)
Erőltessünk magunkra egy kis kitartást, elvégre, túlhordásban mi még nem vagyunk!

Kép
anhel
 
 


Timi, nekem is annó a dagad ó lábfejemre a séta volt a legjobb!
Csak túlzásba ne vidd, mert az ellenkezőjét éred el!

Kép
anhel
 
 


Sziasztok!
Gratula az uj babakhoz...Nekem semmi jelét nem adja, h jönni szeretne, pedig múlt héten már ugy éreztem megszülök.
Csütörtökön a dokinál kiderült, h elkell mennem szemvizsgálatra a szülés jellege miatt, m iszonyatosan rövidlátó vagyok, meg még szemüveges is, csak nem hordom.
Egyik ismerősöm természetes úton szült, rövidlátással, 2 napig nem látott utána, azt hitte megvakult, és azóta 4 dioptriával magasabb szemüveg kell neki..kiváncsi leszek, mit mond a szemdoki. Azt olvastam, h csak -3 dioptriatol császároznak.Nekem az egyik szemem pont annyi, a másik csak -1. Tud erről vki vmit?
Vettem rácsvédőt, meg vmi kacattartó zsákot a kiságyra a Brendonba. Kéket...direkt nem vettem semmit, amig nem tudtam, h fiú lesz e vagy lány, ahhoz képest szinte kék lett minden :D A babakocsi, pelenkázó stb. De nem számít, igy is cuki.
Az utóbbi 2 hétbe nem mentem el védőnőhöz NST előtt, m az Én dokim is megtudja mérni a vérnyomásom, meg a súlyom.Aztán felhivtam, h nem m semmi kedvem fél órákat oda-vissza sétálni, m már kicsit megerőltető, főleg reggel 7kor( m csak fél9ig van) de azt mondta h azért menjek csak el szerdán. ... Semmi hasznuk nincs ezeknek a védőnőknek csak h ide is rohangálhasson az ember. Nem igazán adok arra amit mondd, nem sokkal idősebb nálam a csaj, és csak azokat mondja el amit anno a könyvekből megtanult. Mivel én is minden apróságot elolvasok, semmi újat nem tud mondani..Már előre idegesít, h majd ki fog járkálni, és okoskodni.

Kép
babe.
 
 


Ja, a legutobbi NST-n a fájás görbén nem a 0án volt a csík hanem a 2esen, ez jelent vmit? :roll:

Kép
babe.
 
 


Lkata: amiatt ne aggódj, hogy köldökzsinórba kavarodott! Dokibácsimnál én is rákérdeztem anno, hogy ez mivel jár, de megnyugtatott, hogy attól, hogy körbecsvarodott a kis nyakán, még vígan meg tud születni. Ha ilyen (köldökzsinóros) gondja lenne, a CTG úgyis jelezné: mert lélegezni egyébként is csak azon lélegzik (tehát meg nem folytja), ha meg nem áramolna a zsinórbana vér, az látszódna a gépen. Szóval ezt a gondolatot szerintem vesd el nyugodtan. És attól, hogy nincs beilleszkedve, a fájásaid még megjöhetnek, nem? Lehet, hogy pont szülés előtt illeszkedik be...ilyen is van. Persze a tudatalattimban nekem is biztos vannak ilyen fóbiáim, de ahogy beszélgetünk róla, lassan mindről el tudom magyarázni (magamnak), hogy miért nem reálisak. :D
De én is nyugodtabb lennék, ha már a karomban tarthatnám a kislányt.
Timi: tök jó, hogy segített valami a lábadon, ráadásul a jó idő is támogat téged. Hajrá napi séta! :)
Babe: nekem 4,25-ös a szemem (rövidlátó vagyok), és a dokim még csak el sem küldött szemorvoshoz. Önszorgalomból elmentem magamtól, de ott a dokinő nézett rám nagy szemekkel, hogy mit akarok. Ehhez hozzá kell tennem, hogy egyéb szembetegségem nincs, sem szaruhártyleválás, stb.
Mi: tegnap voltunk CTG-n, 40-es "fájásaim voltak", amiket persze meg sem éreztem... Kedden megyek megint, talán eljutunk az 50-es fájásokig.... :D
A napi sétát mi is elkezdtük egyébként a párommal, de a végére annyira kidöglök, hogy szinte belezuhanok az ágyba. Málnalevél teán tanakodom, de egy orvosi oldalt sem találtam, ahol bizonyított hatását taglalták volna, úgyhogy azt mégis halasztom.
Mindenkinek kitartást aki pocakos, és annak is, aki már egyéb problémákba őszül bele :D

macianyu
 
 


Babe, a -3, -1 dioptria nem olyan vészesen sok - persze szemüveg nélkül látni vele, tudom, hogy az. :) De nyugi, már beszéltünk is itt róla, több orvos is el tudja mondani, hogy nem a dioptria lényeges szülésnél, hanem a szemfenék állapota. Lehet Neked -10-es szemed is, ha semmi baja a szemfenéknek - amit egy kb. félórás vizsgálattal tudnak megnézni - akkor nyugodtan szülhetsz természetes úton. Az ismerősödet valószínűleg nem vizsgálták meg alaposan szülés előtt, vagy szegény rosszkor nyithatta ki a szemét kitoláskor...

Kép
anhel
 
 


Babe...ha 2-est jelzett a gép, azt %-ban írta? Vagy lehet hogy az nálatok 20%? Nem tudom, de bármelyik is lenne, az még semmi! :(
Nekem is volt már 30% felett kicsivel, de még az se elég!

A dögös josló fájás, legalább 50-60 %-os, szülni meg 80-100%-al szoktak! Ugye lányok?
Nekem nem is nézik, ha nem panaszkodom, hogy fáj, multkor is csak a nyákdugó után nézték meg, akkor feszült is a hasam, de akkor se volt több mint 30% :?
Macianyu...akkor drukk-drukk az 50%-os jóslókért! :wink:
Neked amúgy nem kell befeküdni, hogy már túlhordod a babát?

Timi, azért sokat ne sétálj! Próbáltad a hidegvizes lábfürdőt?

Anhel...akkor mi még próbáljunk pozitívan eltölteni ezt a 4 napot! :roll: Hátha.....

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Én elmondhatom, hogy vannak fájásaim, és akkor? :roll: :cry:
Mégsem szültem még meg...nem baj. Majd a legrosszabbkor pl. közértben elfolyik a magzatvíz :x vagy az oviban, ahogy guggolva öltöztetem Barbit :shock: , vagy a vele való délutáni játszás közben :oops: na, ez lenne a legrosszabb....

Én annyira szeretném, ha a fájásaim válnának igazivá egyik este, és nem magzatvíz elfolyásával kellene a kórházban megjelenni... :roll: Álom ez? Ugye nem!

Szóval fájások este is voltak, sőt egész nap, mert munkahelyi gondok kísértettek, és annyira stresszeltem, hogy szegény fiam nem tudta, hogyan is élje túl odabent a dolgot! Aztán a sok mocorgástól beindultak a keményedések, estére a fájások....
A sok WC-re menéstől pedig aranyér :twisted: :twisted:
Szuper, már csak ez kellett, de ezt is próbálom úgy felfogni, mint egy jelet. Csak nem tudom még, minek a jele... :?

Ja, és a legjobb, férjem foga (amit egyébként már 2 hete kezelnek kedden és csütörtökön) úgy bedurrant szombatra, hogy tegnap reggel már hörcsög-képpel ébredt, mára pedig csak sejteni lehet, hol a bal szeme... :( :( :( Szegénykém annyira elesett és úgy sajnálom, hogy inkább 3-as ikreket szülnék, csak ő jobban legyen! Annyira kell most a teljes lénye, hogy önző módon magam miatt is szeretném, ha mielőbb meggyógyulna, és csak holnap megy újra kezelésre...Jókat vihogtunk persze azon, ha így vinne be szülni, lehet, hogy őt előbb látnák el a szájsebészek, mint engem a szülésznők :lol: :lol: :lol:
Jó kis vicc, mi?! :?

Marek!
Örülök, hogy jól telt az éjszaka! Hidd el, egyre jobb lesz!!!! Figyelj, mit kajálsz, hogy ne fájjon a pocak, és akkor már "csak" rá kell jönni a babák alvókájára....

Próbáljátok ki a hordozót, vagy sztem még jobb, ha a hordozókendőt!!! Általában imádják a babák, jókat alszanak benne, tudsz vele sétálni is sztem elég hamar, mert melegíted őt még Te magad is, és a hasfájós babákat kifejezetten megnyugtatja!!!
Az én lányom spec. nem szerette, de ő sztem ritka kivétel volt. Sokág nem igazán szeretett ölben, kézben lenni, nem is igényelte a szopikon kívül. Imádott nézelődni, gagyogni.... aztán elromlott :P és a mai napig matrica....
Mondjuk hasfájós sem volt..., lehet, hogy ezért nem kellett neki annyira a testközelség...

Andi
Kép
handrea75
 
 


Sziasztok!!

Váltottam smst Krisztával, a tervek szerint mennek ma haza. Amint tud jön a képekkel.

POCAKOSOKNAK KITARTÁS!!!

Marek!
Éjszaka: én csak akkor rakom éjjel tisztába, ha nagyon kell. Amúgy félhomályban szopi, böfi és megy az ágyába. Nálunk általában apa böfiztet, mert rajtam érzi a tejcsi illatát és követelőzik.

Ildi!
megértelek, de előre nézz!!

Babakocsi szuper!

Nálunk a nappal gáz...... órákat lóg a cicin és szopik 30-40g-t......

szaladok, mert üvölt......

pussz

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


lovaszkata: Én is irtam, nemrég, h azt hiszem kijött a nyákdugó, de az orvos megvizsgált, és még mindig 3000es a méhszáj.Semmi változás. Sztem nem lesz vasárnapig, és vasárnap se baba... Nem tudom mibe mérik a fájást, számomra annyira nem egyértelmű az a papír, a doki meg nem mondd semmit róla, csak ránéz és mondja h minden oké.
Nekem a doki nem beszélt szemfenékviszgálatról, annyit irt a kiskönyvembe, h "myopia-dioptria???'' Nem izgulok miatta, annyira nem bánnám, ha esetleg császározni kéne. Persze, a fájdalom ellenére is biztos jobb átélni egy rendes szülést. Mindegy már, csak jönne ki :)

Kép
babe.
 
 


Igazi "dögös jóslófájás" - ez tetszik!! :D :D
Lányok, még a 60-as se jelent semmit. Nekem egy hete többször is volt a ctg-n, utána megvizsgálta doki és mondta, hogy ebből még a héten szülés lett: azt most is itt ülök, de nincs outdoor kölyök a közelemben... :roll: :D :D

Andi, ez nagy kicseszés... jobbulást a férjednek! El is hiszem, hogy aggódsz, hidd el, ez nem önzés, most nagy szükség van rájuk. Én csak a rohadék tőzsde miatt idegeskedem, még az kéne, hogy az uramnak egyéb baja is legyen azonkívül, hogy egyfolytában túlórázik és stresszeli magát bent...ha meg nem, akkor kísérti a szerencséjét és szétlöveti magát egy paintball játékban. :shock:

Kép
anhel
 
 


Anhel
Az enyém fallabdabajnokságon vereti szét magát... :lol: Aztán meg lehet ápolni, meg sajnálni szegényt... :roll: Szerencsére (vagy sajnos :? :roll: ) a tőzsde nem érint minket. Viszont megkaptuk a gázszámlát tegnap (elszámoló számla) és 140 ezer forint. Gyorsan ittam egy kis Laktoherb teát, hogy nehogy elapadjon a tejem ijedtemben... :shock: :roll: Nemtom hova ment el a rengeteg gáz tavaly télen... :roll: Az mondjuk tény, hogy mi semmi támogatásra nem vagyunk jogosultak... :roll: Ez megnyugtat, mert akkor az biztos azt jelenti, hogy gazdagok vagyunk. :roll: Mondjuk én ezt nem veszem észre, de biztos igazuk van.. :roll:

Lányok
Nekem "dögös jóslóim" voltak, mégse szültem meg egy hétig.... :lol: Pedig olyan görbéket produkáltam, hogy azon tanakodtak, miért nem üvöltök a fájdalomtól... Szóval a dögös jósló az még nem elég...

Képzeljétek, tegnap éjszaka jelzett a légzésfigyelő. Egy pillanat alatt a kiságy mellett voltam, kikaptam Borit, szegény nem tudta mi a bajom, leültem vele, puszilgattam, közben remegtem, mint állat, ő meg aludt tovább békésen. Remélem nem sűrűn csinálja ezt velünk, mert nem tett jót a lelkemnek. Lehet, hogy nagyon elaludt a lány? Durva volt!!!

marek
 
 


Ildi: szuper a babakocsitok!!! Nagyon csinos vagy, és Lotti is elragadó! :D Olyan jó nézni a hatalmas mosolyt az arcodon, el sem hiszem, hogy kiborított a szopizás körüli hercehurca.

Evésnél átlagot nézzetek! Ha egyszer kevesebbet, utána kicsit többet eszik, az pont jó :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Marek: örülök a jól sikerült éjszakátoknak. Biztosan lesz még sok-sok ilyenetek :D Használd ki ;)

Én kivinném Borit ilyen időben az tuti (12 naposan)… Már majdnem 2 hetes, és csuda szép idő van. Azt hiszem dél előtt is kivinném kicsit, meg dél után is :D Ez lenne a fokozatosság. De biztosan a meleg időszakot választanám…

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


LK: na a front jó bunkó, hogy csak péntekre jelentkezett be… :S Kicsit bíztam benne, hogy rásegít. De ha nem, hát nagyobb eséllyel lesz laza a szülészet, ha esetleg mennünk kéne :D Pl. szerdán.

Most kicsit olyan mintha versenylovak lennénk, na kiér be előbb a célba? :) De engem már nem érdekel, mikor jön Bori, tökre ráér. Ha szerdán jön, annak kicsit jobban örülnék, mintha bármelyik másik napon… De ennyi :D

Jósló fájás??? Már el is felejtettem milyen az, olyan régen volt… :) De ez sem érdekel :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Fallabda se rossz...:D Jesszus, a gázszámla nagyon durva...nekünk idén már volt egy ilyen 140 ezres, közvetlen azután, hogy sikerült elhagynom (vagy kilopták a táskámból a bkv-n?) egy jelentősebb összeget. Most telefonos bejelentősre álltunk át, így kisebb a meglepi évvégén. Legalábbis remélem.
A tőzsde sajnos/hálistennek csak munkailag érinti, a férjem bankban dolgozik.

Az AngelCare ilyet csinál? :shock: A frász jön rám csak olvasva is! A képeken láttam, nekünk ugyanilyen van - nem megbízhatóan működik, vajon mitől jelzett?

Kép
anhel
 
 


Bettike: biztosan hamar visszaáll a rend az esti alvásnál… De a látogatók tényleg nagyon fárasztóak egy kisbaba számára.

Én nem vetek be egy trükköt sem, és ez tökre tetszik nekem, mert nem várom a hatását sem, így nem csalódok, hogy még mindig semmi :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Anhel: én mostam álmomban a buszon. Úgy kellett veszekednem az emberekkel, hogy ne lépjenek rá a szennyesre, és közben azon tanakodtam magamban, hogy hogyan szállok le a végén a mosógéppel és a sok ruhával a buszról :D
Aztán pisi hadjárat…

És a következő álmomban egy árvíz miatt a folyó elsodorta az autónkat 2szer, alig tudtunk kimászni, mert be voltunk kötve. A 2.nál nem is kötöttem be magamat sem, meg a gyereket sem aki velem volt (nem az enyém), mondván, így legalább kisebb eséllyel fulladunk meg, erre mit tesz isten, megint elsodort a víz, és megint menekülni kellett a süllyedő autóból…
Ez után szerencsére már nem álmodtam többet :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nem tudom, hogy mitől jelzett, lehet, hogy Bori nagyon bealudt. Nekem elég megbízhatónak tűnt eddig, mert mindig jelzett, amikor Borit kivettem a kiságyból és elfelejtettem kikapcsolni... :roll: :roll: :roll: Nemtom mi lehetett éjszaka, mindenesetre remélem, hogy nem csinálunk belőle rendszert.... :roll:

A gázszámlánk az tényleg gáz... Mellé jött még egy 40 ezres villany, úgyhogy teljes a boldogság. Nekünk mondjuk nem lopták el a pénzünk, egyszerűen csak odaadtam a dokinak/szülésznőnek, meg eltankoltuk.

Séta
Ilyen időben mit kell ráadni a babára? Mennyi ruha, milyen takaró, stb. Mert ha kapok gyors választ, akkor evés után kiviszem egy kicsit, nekem se árt a levegő... Meg már nem bírom ezt a dög meleget a lakásban, pedig nem is fűtünk, mégis 27 fok van a gyerekszobában. És még én sírtam, hogy nem tudjuk felfűteni. Hát most bizony sikerült... :roll:

marek
 
 


Babe: én csak azt tudom a szem gondokról, hogy nem éri meg kockáztatni. El kell menni szem dokihoz, és majd ő jól megnézi, megmondja, mit javasol neked. Ne izgulj, csak menj el hozzá :)

A lányoknak is jól áll a kék, ne izgulj… Sokkal jobban, mint a rózsaszín a fiúknak :D

2-es, v 0-ás görbe a fájáson semmi. Majd akkor kell örülni, ha 100-asok lesznek szabályos időközönként :S

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Handi: jaj, szegény férjed! Jobbulást neki mindkettőtök érdekében! Az én férjem náthával küzd már hetek óta. Remek, mert majd ha jön szülni velem, rögtön összebacizza a lányát :S Ezzel stresszelem őt. Lehet, hogy Bori csak apuci gyógyulására vár?! Már kezd javulni az állapota ;)

Matrica lány :D :D :D de jó!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Emmáék is ma jönnek haza… Remélem, nem jött közbe semmi :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nekem 70-es fájáson is volt, az is smafu… Persze nem is fájt :S

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Marek: jó, hogy gazdagok vagytok… Meg sem kottyan nektek egy ekkora számla :S

Légzésfigyelő: a hangja is segíthet a babának magához térni, és újra levegőt venni, meg a kikapás is segít. Ne izgulj. Van, hogy a babák egy kicsit lassabban veszik a következő levegőt, mint azt a készülék várná, így előbb jelez… Örülj neki, hogy van figyelőtök, nagyon jó dolog! És ne parázz, ügyesek vagytok!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Marek: ruha – öltöztesd fel úgy mint magadat, csak 1 réteggel többet. Vigyél magaddal pokrócot is, és ellenőrizd a pociját, hátát, hogy melege van-e, v fázik. Ennek megfelelően változtathatod a takaróval a rétegeket :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Anhel: az angelcare nagyon jó, ne izgulj. Azért vettük meg ezeket a készülékeket, hogy jelezzenek, ha baj várható. Örüljünk neki, hogy jelez. Képzeld el, ha nem tenné… És edzésben is tart minket. Akkor kell bosszankodni, ha 1 percenként bejelez, de semmi… Bár az sem biztos, hogy igazi semmi…

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Megpróbáltam visszaolvasni, amiket kihagytam, de lehetetlen vállalkozás.
Gratulálok a babákhoz!!! 8) 8)

Légzésfigyelőt mi is vettünk, szerintem - főleg fiú babákhoz nagyon hasznos, hogy az anyukák ne egész nap azon parázzanak, hogy lélegzik-e a baba vagy sem.

Éváról van valami hír? Valahol olvastam hogy felment a vérnyomása és fehérje volt a vizeletében... Remélem jól vannak!

Mi még egyben vagyunk. Holnap lesz 2 hete, hogy a nyákdugóm elment, de nem történik semmi. A fájásokhoz egész jól hozzászoktam már, szinte észre se veszem őket. Ha jövő hétig se történik semmi, ki fogom próbálni a bábakoktélt. :oops:

linhbaba
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?