Új privát üzeneted érkezett!

Manó,
Azért is írtam, hogy lehet, hogy mázli kérdése Kép De tényleg nagy mákom van a kiscsajjal (is) Kép
Regi is üvöltött a két hónapos oltás után, nem győztem hurcolni a fenekét Kép Lázas ő egyiktől se volt, kivi leszek, hogy Máté hogy reagálja le majd...

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Kriszta!

Emma az Act-Hibtől üvöltött, a di-per-téktől lázas lett, a menjugate nem okozott semmit, úgyhogymost nem tudom mi lesz, reménykedekKép
2 hós oltásnál én kengurúban magamra kötöttem, mert ha csak megmozdultam vel akkor üvöltött. ha mozdulatlanul tartotam za ölemben akkor csendben volt.



Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó,
Ez jó ötlet, előkészítem a kengurut Kép

Kriszta
krisztocs
 
 

 
 

Sziasztok!
Jó hogy írtatok erről a két hónapos oltás utáni sírásról. Legalább nem fog meglepetésként érni.
Ennyi idősen már be lehet tenni kenguruban?? Mert ha igen, akkor én is előkészítem.

Hanzi,
tényleg nagyon ügyes Marcus!!
Tomi alvásáról. Az éjszakai alvásával viszont elégedett lehetek. Kevés kivételtől eltekintve nem fárasztó, volt amikor 6 órát is aludt egyhuzamban.

Ildikó
nildikoka
 
 


Sziasztok!

Köszi a dicséretet Miksa nevében is, nem mondom, hogy nem esik jól az embernekKép

Oltás: Miksa a 2 hónapos után annyira sírt, hogy egészen megrémültem. 10 percig kb. teljes hangerővel, további negyedórát még elég rendesen, utána viszont lenyugodott. Babusgatni kellett, de erre számítottunk is. A 2 hónapos után is kellett neki kúp, popsiban 38,5-re ment föl és elég hirtelen. A 3 hónaposnál 39-ig szaladt és nem is ment le könnyen. Mondjuk akkor alig sírt, már a rendelőben abbahagyta, és elég bágyadt lett, kicsit nyűgös is, de nem vészesen. A lényeg, hogy nem volt olyan, hogy jajistenem mitcsináljunk vele, mert annál sokkal érezte magát. Pedig riogattak vele sokan. Mindkettő szuri után borogattuk a lábát, de azt hiszem, az első után fájt neki jobban. Ami nekünk bejött a borogatásnál: a gyógyszertárban lehet kapni kötésrögzítőt (az a nyúlós hálószerű izé), azzal klasszul lehet rögzíteni a borogatást.

Hanzika! Gratula Marcus forgolódásához, nagyon ügyi! Én is már alig várom, hogy Miksa átforduljon, de ő még csak az oldalára tudja magát tornászni hasonfekvésből. De egyet árulj el: a forgáskor alul lévő keze magastartásban van Marcusnak vagy szorosan a teste mellett? Miksa ezt nem tudja eldönteni asszemKép

Manó! Szegény Emma, azért az kemény lehet egy ilye kicsi lánykának, ha kétszer megszurkálják! Még egyszer is sok!

Kriszta! Mi egyszer adtunk pénzt a védőnőnek, mer olyan rendesen járt ide, meg sokat segített, meg tényleg érdekelte, hogy mi van a kisklampóval. És ő ajánlotta a doktort, aki nagyon bejött (mi nem a körzetit választottuk). Bár ezt a doktorajánlást kicsit húzta halasztotta a terhesség végén, de aztán minden jól alakult. Miksa 2 hónapos koráig felváltva járt ide a doktor és a védőnő, egyik héten ez, a másikon a másik.

Kóstoltatás: én asszem nem csinálom. Miksa jól érzi így magát, szerintem egyelőre elég neki a tejcsi. Az anyatej álítólag védőréteget képez a bélrendszeren, hát ezt nem bontjuk le, amíg nem muszáj. De ezt mindenki maga dönti el, meg ha neked Reginél bejött, akkor miért csinálnád másképpen?Kép

Képzeljétek, tegnap fürdetés előtt nem sokkal elment nálunk az áram. Mármint az egész környéken, és olyan sötét volt, hogy én még ilyet nem is láttam. Ide nem szűrődnek fények máshonnan... Miksabuci nagyon zokon vette, eléggé megijedt, hiszen vaksötétben ő még sosem volt (a szobájával szomszédos fürdőben ég egy irányfény és nyitva van az ajtó). Tiszta izgatott volt, gyertyafénynél szopizott és állandóan tekingetett föl a libegő lángocskákra. Meg persze elmaradt a fürcsi is, mert a szivattyú árammal megy, meg leállt a fűtés, mert a kazán is azzal jár, szóval féltem, hogyan alszik majd el, de végül egészen könnyen sikerült. De nagyon nem értette az egészetKép Úgy belegondoltam, hogy mennyivel szarabb lett volna, ha ketten vagyunk...az ember heti egyszer tutira éjszakás, de néha kétszer is...

Mellesleg ma elment kocsmázni a haverjaival - a városban - úgyhogy sofőrsegéllyel jön haza. Hát kíváncsi leszekKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Akkor itt egy képecske, ha már feltettem, bocsi Kép

Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Ma megint húzós délelőtt volt - ui. megint szenvedett kicsim a hascsikarással (székrekedés miatt). Úgyhogy séta gyanánt a piacon jártunk szőlőt venni. De séta után már nem volt gond és azóta sem (de lekopogom! Kép).

Manó,
Ha jól emlékszem, azt írtad, hogy két szemet fokhagymapaszírozóval összenyomtál és annak a levét adtad, ugye?

Kriszta,
Én soha nem adtam a védőnőnek egy vasat sem.. igaz, dec 2. hete óta nem is láttam, csak a dokinénit. Neki néha-néha adunk pénzt, de nem mindig, így is kijött a 2 hónapos oltást is beadni és azt ígérte, hogy a három hónapost is itt adja be Kép

Szirom,
A teste mellett van inkább a keze, ahogy én észrevettem és azon billen át Kép De a hátról hasra még nem megy neki vissza, így sokszor reggel sír, ha háton találom Kép
A bátyáméknál Erdőkertesen sűrűn van/volt áramszünet, úgyhogy a fiúk edződtek a sötéthez Kép Nálunk Marcus sötétben alszik, bár az utcáról bevilágít a lámpa és nem használunk sötétítőt, így az szintén ad egy kis fényt.

Oltás: nekünk a 2 hónaposnál sírt egy ideig, aztán egy kis teával megnyugodott. Sétánál sem volt gond és utána sem. De biztonság kedvéért kapott kúpot - doki néni mondta. Most viszont kíváncsi leszek. Addig viszont van a kardiológia, amitől jobban félek Kép

Van egy hülye kérdésem: nekünk is van kenguru, de igazából nem egyértelmű, hogy hogyan működik, hogyan rakom össze. Ádámmal megpróbáltuk, de olyan esetlenül ül benne Kép Biztos, hogy én vagyok a béna. Hagyományos kenguru egyébként, ezt is a fiúkról örököltem Kép Valaki segítsen Kép

Jövő héttől én is napközben egyedül leszek.. kicsit félek, bár a szüleim ugyebár itt laknak a szomszédban, de mégis. Jól megszoktam, hogy itt a párom mellettem Kép

Hanzika

Kép
hanzika
 
 


Krisz,

Szerintem Máté akkor is hasonlít Regire Kép

(Off: ma voltunk bent, a Szendrő megint terhes, áprilisra várja a kislányát Kép)

H.

Kép
hanzika
 
 


Itt meg még egy Döbrögiről Kép

Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Kriszta!

Baromi aranyosakKép És nem is Döbrögi, bár az igaz, hogy senki se gondolná Máté láttán, hogy éhezikKép

Hanzika!

Köszi az infót, majd figyelem a kezét!Kép

Jóccakát!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Nildikó!

"Abba" a kenguruba 2 hónaptól! Tuti, mindenki akkortól használta!

Magdi
gmagdi
 
 


hanzi!

FokhagymapaszírozóKép Ez jó, lehet hogy valaki továbbfejlesztette, én teaszűrőn nyomtam át, miutá
n a héját leszedtem és kimagoztam. és délelőtt kapott 3-4 szemet. Délutánra volt kaki mindíg. Előtt e meg sokszor éjfélkor kúpoztunkKép

Kriszta!

Máté nagyon édesKép

Nildikó!

Kenguruba 2 hónaposan már lehet tenni, főleg ilyen vészhelyzetkorKép Amúgy én nem hazsnáltam kengurút, mert az utcán nem volt kénylemes nekem és Emmának sem úgy láttam. De oltás után jó voltKép

Szirom!

A 4 hónapos oltás is kettő meg az 5 hónapos, úgyhogy sezgények hozzászoknakKép





Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


ZENEBÖLCSIS és ZENEOVIS
FOGLALKOZÁSOK INDULNAK JANUÁRBAN

AZ ÚJPESTI GYERMEK- ÉS IFJÚSÁGI HÁZBAN
(IV. István út 17-19.)

ZENEBÖLCSI

A foglalkozások a szülők aktív részvételével, közös játékkal zajlanak. Válogatunk a magyar néphagyomány játékaiból: höcögtetők, mondókák, lovagoltatók, tenyérsimogatók, ujjszámolók, táncoltatók, stb. A programot mozgásos játékok színesítik. Megismerkedünk gyermekirodalmi alkotásokkal, mesékkel, néhány hangszerrel...

A foglalkozások időtartama 30 perc.
Időpontja: csütörtökönként délelőtt 10 órától.
Első alkalom: 2004. január 8. 10 óra!


ZENEOVI

A foglalkozások az általános óvodai nevelést egészítik ki, jelentkezéstől függően lehetőség szerint életkor szerinti csoportbontásban. Foglalkozunk zenei készség- és képességfejlesztéssel, mondókákat, dalokat tanulunk, dalosjátékokat játszunk, zenét hallgatunk, hangszerekkel ismerkedünk.

A foglalkozások zenehallgatással, mesével zárulnak.
A foglalkozások időtartama 30 perc.
Időpontja: csütörtökönként délután 17 órától.
Első alkalom: 2004. január 8. 17 óra!


A foglalkozásokat vezeti:
Melicher Cecília
óvodapedagógus, ének-zenei mentor

Érdeklődni és jelentkezni lehet:
06 20 398 1931

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


bigacsiga Kata!

A zeneovisoknál már úgy van, hogy a szülők nem maradnak ott, ugye?

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a dícsérő szavakat Kép

Szirom,
Én összecsináltam volna magam a sötétben Kép Ha itt elmegy a lakótelepen az áram, már attól horrorfilmben érzem magam, hát még egy kertes házban Kép
Pont tegnap olvastam a Kismamában, hogy akkor tudnak átfordulni, ha maguk mellett van a karjuk, ha ki van nyújtva valamerre, akkor vagy nehezen, vagy később...szóval ilyesmit írtak Kép

Hanzi,
Ha legközelebb sétálunk, hozd el a kengurut, megpróbálom megmutatni, bár nekem merev hátú van, remélem, boldogulok majd Kép
OFF téma...Hogy-hogy megint terhes, hát nemrég szült, nem? Mármint kb egy éve, nem? Alig fog megőrülni szegény Györgyi Kép Company shopban voltatok, vagy csak úgy? Mert arra gondoltam, hogy egyszer bemetnénk a fiúkkal napközben, mit szólsz? Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


SziasztokKép

Ismét felbukkanok. Hűűű, lányok nagyon édesek a pasikKép Ha látom őket, mindig kedvet kapok a fiúhoz, de egyébként másodszorra is lányt szeretnék.
Olyan hihetetlen, hogy már hat hetesek is elmúltak a babák. Mi voltunk csípőkontrollon. Majdnem elküldtek, mert rendelés végére mentem, hogy ne várjunk ott a sok ember között, de mikor meglátták a babát, még a szomszéd rendelőből is áthívták az embereket, hogy nézzék meg, milyen szép baba. Annácska hozta a formáját, vigyorgott gőgicsélt, pedig ritkán szokott.Kép Azt mondták, használjunk terpeszpelust, meg azt is, hogy semmi baja. De akkor minek a terpeszpelus?

Nildi
6 órát ha alhatnék egyszer. Imádok itthon lenni, de ez az egy hiányzik. Hogy soha nem tudom kipihenni magam. Annácska nem egy nagy alvó, és ha ébren van, nemigen van el maga, inkább szórakoztatni kell. De szívesen csinálomKép Imádom a kiscsajt. Nem is gondoltam, hogy meló meg a barátok nélkül ilyen jól megleszek, de nagyon csudijóKép Olyan nyugalom árad a babából, hogy az valami csodaKép

Krisz,
Kösz a levelet, még megrágjuk a párommal? Ezek vannak mindig, vagy most kellene gyorsan eldönteni? Kicsit tartok tőle, hogy Annácska itt sem lesz el.

Fürdetéses sztorink:
Mi mindig a párommal együtt fürdetünk. Tegnapelőtt ő vetkőtette a babát és ő is kente be fürdőkrémmel. Már teljesen fehér a krémtől a baba és tenném be a kádba, mikor észrevettem, mit tart apa a kezében: a popsikrémet.Kép Mondjuk egészen hasonló a kiszerelésükKép
Tényleg, ti mikortól kezdtetek el használni nem gyógyszertári készítményeket?

Az oltásokkal kapcsolatban jól megijesztettetek. Ha már két percet sír Annácska, akkor majd megszakad a szívem. Nálunk egyelőre ez a hagyjuk sírni módszer nagyon nem működik. Nem is értek vele egyet, de még ha egyet is értenék, nem bírom hallani, ahogy sír ez a kis csöppség.

Na visszafogom magam
Mese
mese29
 
 


Sziasztok!

Fiam a zaciban, én meg most végeztem a házimunkával. Csak bekukk és már megyek is érte át Kép Remélem, hogy még alszik Kép

Ma is volt séta, de csak 1 óra, mert nagyon hideg van kint Kép Úgy fáztam, de ő nem, mert jól beöltöztettem Kép Három sapi is volt rajta, overállal együtt :D

Kriszta,
Köszi, majd viszem Kép Gondolom, majd csak jövő héten, hogy ilyen hideg van, csak Regiért mentek, igaz? Meg aztán jön a hétvége Kép

Off téma: ja, decemberben volt 1 éves Miklós. Hát, ő tudja.. .meg aztán, lehet, hogy van babisintér is Kép És a bemenős ötlet jó, de szerintem majd olyan március környékén, mint gondolsz?

Manó,
Kösz a szőlős tippet, bevált, úgy néz ki Kép
Hanzika

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Hanzi,
Ma egyáltalán nem voltunk, mert apa jött előbb haza Mátéra vigyázni, mivel doki bácsinál voltam. Szóval még Regiért se volt velem, de tényleg brutál hideg volt Kép
Holnap jön a barátnőm a kislányával, azért nem megyek, de lehet, hogy szombaton tudok menni, ha neked jó. Robi meg Regi mennek anyósékhoz.

Szirom,
Te megkérdezted doki bácsit, hogy mikortól lehet edzeni járni? Mert én elfelejtettem Kép És már úgy mennék. Meg a másik kérdésem, hogy neked írt fel gyógyszert? Mert én régen Tri-regolt szedtem, most azt ugye a szoptatás miatt nem lehet, írt mást, de a patikában dobtam egy hátast, mert a három havi adag 5 ezer ft volt Kép

Mese,
Azt a terpeszcuccot szerintem el is felejtheted, legalábbis én minden anyukától azt hallottam, hogy nem foglalkoztak vele, és a kontrollon azt mondták, hogy milyen szép lett a csipője...Reginek anno nem mondták, de szerintem én se adtam volna rá Kép Én már csak ilyen deviáns anyuka vagyok Kép Kép

A szőlő téma elhiszem, hogy hatásos, ez nálunk úgy ment, hogy én ettem, és ugye a tejcsiből megkapta, szóval olyasmi hatása volt, mint nálatok Kép De ugye pár hetesen még nem mertem volna neki adni másképp Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Krisztocs!

Erre Cili tudna konkrétan válaszolni.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Kriszta! Nekem Cerazette-t írt fel doki bácsi, de mivel az ember váltotta ki, nekem nem tűnt föl az áraKép Mást is vett akkor, de azt mondja, hogy kerülhetett annyiba. A kistesó még drágább lenneKépA tornát nem kérdeztem meg, de mindenhol azt olvastam, hogy csaszi után 2 hónapig nem lehet alhasra kitalált gyakorlatokat csinálni. Miksa már elmúlt 3 hónapos is, úgyhogy én járok kardiogépekre. Az mondjuk nem direktben hasra megy, de némi hatása azért talán van (leszKép). Meg a konditeremben tudják, hogy nemrég szültem, meg hogy csaszival és úgy mérik az adagokat. Én úgy láttam, fel vannak készülve erre, sok babás jár oda.

Hanzika! Te még nem voltál egyedül Marcussal? Akkor edzzél, mert sokkal hosszabb a nap kettesben szerintem. Nem akarlak ijesztgetni, nem rossz, vagy valami, de ha itthon van a párom is, akkor sokkal gyorsabban elrepül a nap, mégiscsak ketten szórakoztatjuk, meg olyankor olyan jó a hangulat. És nincs az, hogy ha Miksabucinak rosszabb napja van, akkor semmit sem tudok csinálni azonkívül, hogy vele foglalkozom.

Mese! Akkor most írathattok föl popsikrémetKép Mi különben olyan 2 hete használunk nem gyógyszertárit, mert Miksa popsipirosságára a Bübchen védőkréme vált be. Másból is vettünk Bübchent, miután a doki is dicsérte, és olyan jó illata vanKép Főleg, ha olajjal masszázsolom a kismukitKép És bársonypuha most a bőre, de tényleg.

Lányok, már akartam kérdezni, hogy ti simán fel tudjátok tenni a kúpot a picinek? Miksának olyan nehéz beadni, baromira tiltakozik, szerintem még össze is szorítja a popsiját, én meg nagyon óvatos vagyok, mert nem szeretnék fájdalmat okozni neki. Mindig bekrémezem vagy olajozom a kúpot és nagyon vigyázok, de a 3 alkalomból eddig csak egyszer ment simán, elsőre. És ha fél kúp kell, akkor hosszában vagy keresztben felezitek el?

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Kriszta,

Szombat elviekben jó, de ha vmi közbejön, úgyis szólok Kép Ma Ádám elhozta a babaülést, most babóca abban van fürcsi előtt Kép Tetszik neki!

Szerintem a többi fogamzásgátló sem lehet olcsóbb, mert azokat igencsak megemelték most az utóbbi emeléskor...

Szirom,
Egy-két napot voltam már Marcussal egyedül, de nem huzamosabb ideig. Most 6 hétről lesz majd szó. Ezért félek egy kicsit, de majd megszokom, meg anyuék a szomszéd házban laknak, ha minden kötél szakad Kép
Kúpot én egyszer adtam még neki, de simán felment, ugyanakkor tartani kellett vagy 3-4 percig, mert vissza akart jönni Kép Fél kúp volt és keresztben vágtam el.

Mese,
Én kb 5 hetesen tértem át a Johnson-ra, mert nekünk a gyógyszertáritól kiszáradt a bőre. Hihetetlen, de igaz. Bár J-t is szídják, nálunk egyelőre nincs fele gond.

Hanzi

Kép
hanzika
 
 


Kriszta!

A fogigátlók ilyne drágákKép nekem continuint írtak fel, de az rosszabb mint a cerazette, igaz talán olcsóbb is, viszont én véreztem tőleKép igaz én a tri regoltol is véreztem pár év után, úgy látzsik érzékeny vagyok.

Mese!

ha minden rendben minek terpeszpelus??? Én ezt komolyna nem értem. Ha valami minimális eltérés van akkor is tornát szoktak javasolni első lépésként, csak ha komolyabb akkor terpeszpelust és ha nagyon nagy akkor pavlik hámot. UH-al nézték vagy csak kézzel? mert nekünk kézzel azt mondta a doki hogy egyik csipője picit kötött, de UH-al mindnet rendben talált és nem kellett semmit sem hazsnálni.
Ja, és popsikenőcsöt én is kentem egyszer Emmára.
Mi kb 6 hónapso koráig azzal fürdettünk (mármint gyógyszertári fürdetővel), de én túl óvatos vagyokKép

Szirom!

Kúp: keresztebe kell vágni és a lekerekített felét kell beadni neki. Kúpot olajozni szerintem felesleges, én max a popsi lyukát kentem be popsi kenőccsel elötte. Persz ehogy összeszorítja, ösztön, hát még később milyne nehéz beadni mikor rúg és fordul ki oldalraKép na akkor már két emberes melóKép

Mese!

Hát csak úgy simán nem lesz el a ringatóbvan sem, csak ha ringatod benne amíg elalszik. De nagy előnye hogy abban könnyű akár lábbal is ringatni, és ha elaludt nem kell átpakolni belőe hanem maradhat benne. te meg halkan kiosonsz a szobábólKép Ki tudod próbálni hogy miylne is ha beleteszed a hordozótokba, csak azt nehezebb ringatni, meg jobban beleizzad a hungarocel betét miatt, de ha abban működika kkor érdemes ilyet venni. ja, és Emmát álatalában elég erőteljesen kellett ringatni hogy hasson, aztán egyre lassabban, végül mikro elaludt akkor abba lehetett hagyni. Le lehet tennia földre is magatok mellé, így bárhol lehet rinagtni (ágyból Tv-t nézve, asztal mellett evés közben)

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Szirom,
Nekem is azt irta fel doki bácsi, csak hát a Tri-regol az ugyanennyi időre 1800 ft volt Kép Na mindegy, majd szopi után újra az lesz Kép
Mi a kúpot hosszában feleztük mindig, úgy könnyebben bemegy!! Igy megmarad a másik fele is, mert ha keresztbe van vágva, a tompa felét kicsit kínzás lenne feldugni Kép És valóban tartani kell pár percig, na meg hát határozottan be kell azért dugni sajna Kép

Szóval akkor sima hasizomra lehet, csak az alsóra nem?

Hanzi,
Akkor majd megy sms, ha okés! Kép Örülök, hogy tetszik a hordozó! Kép

Nálunk amúgy valahogy minden nap iszonyat gyorsan eltelik...hiába vagyok egyedül, lehet, hogy öregszem?! Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Ma Marcus ismét zaciban volt, megint elmentünk egy babakocsinéző túrára. Bár kiderült, hogy Auchan-ba felesleges volt, ott is 28-án indul a baba hetek, mint a Cora-ban. Úgyhogy jövő héten e kettőt ismét megnézzük, s aznap még vásárlás is lesz Kép

Viszont vettem egy csomó könyvet megint Kép Főleg babatémákat: a kismamás Szoptatás címűt magamnak (még mindig kissé lelkiismeretfurdalásom van, hogy ennyire tellett tőlem. Tán okosodom egy kicsit belőle), meg az Egyél kicsim!-et, meg a Főzzünk a babának címűt, illetve egy babamasszázsost Kép A sógornőmnek meg a Problémamentes terhesség-et, mivel augusztusra várja a babáját és most lesz nemsokára a szülinapja Kép Marcusnak meg egy jó pár babaitalt - főleg márciusra, akkor már 4 hónapos lesz Kép

Fogamzásgátlás: én most majd egy spirállal próbálkozom, hátha beválik Kép Bár kissé félek, mert nagyobb az esély az erősebb vérzésre és a gyulladásokra.

Kriszta,
Séta elviekben holnap okés, bár mostanság olyan fél 1 körül jutunk ki. Marcus megint 2x kel éjjel enni, az egyik 6-1/2 7, így kitolódnak az etetési időpontok. De lehet, hogy most visszaáll az előző rend Kép

Hanzika

Kép
hanzika
 
 


SziasztokKép

Hanzika

Most jót szórakoztunk párommal. Éjjel 6-1/27Kép Tücsök négyszer kel fel vagy ötször az utolsó 1/2 6-6Kép Remélem irigykedszKép Egyszóval friss vagyok,üde és kipihentKép Na jó, ma reggel visszafeküdt 8-kor és aludt még egészen 01/2 9-ig. Kényeztetett egy kicsitKép

Lányok,
Ti hallottatok valamit a báránybőrről? Azt olvastam, azon jobban alszanak a babák. Nem tudom, hol lehetne venni. Egy barátnőm azt mondta, látott az IKEA-ban és nem is volt drága. Vagy van bármi egyéb tippetek, hogyan lehetne altatni? Alszik kétszer szűk 3 órát aztán minden órában fennt van szinte. Volt egy pár jobb estéje, de már ez is elmúlt.Kép
Nem baj, így sem cserélném el senkiért. Különösen, hogy van egy tündér apukája, aki azért néha visszaküld aludni, ha tud. De sajnos van, hogy a baba csak nálam nyugszik meg, ezt sem tudjuk, mitől van.

Na de most felkelt és etetés jönKép

Mese
mese29
 
 


Sziasztok!

Miksabuckó tegnap volt extra nyűgös délután és este, úgyhogy aggódtam is az éjszaka miatt, de végül beájult. Ma pedig a párommal délben kitaláltuk, hogy ha most nem rendezzük át a nappalit, akkor sohaKép Tényleg sokkal jobb lett, de voltak pillanatok, amikor azt sem tudtuk, hová tegyük MiksátKép Most viszont ketten vagyunk, úgyhogy nincs sok időm.

Hanzika! Tök jó, hogy mondod ezeket a babaheteket, hozzánk közel van mindkét áruház, úgyhogy asszem megnézzük. Kéne a Mukinyúlnak valami járóka lassan...

Mese! Egy kollégám esküszik a báránybőrre, szerinte tök nyugisan elszunnyadnak rajta a babók. Ő biztos tudja, neki négy vanKép Mármint gyereke, olyanok, mint az orgonasípok. Brendon katalógusban a gyapjú derékalj kiságyba való 6590, ill. 8790 Ft.

Alvás: mi nappal a földszinten babakocsiban altatjuk Miksát, elég jól el lehet ringatni benne. Este fekve szopi van a mi ágyunkban legalább 1 óra, utána azonnal viszem a kiságyba. Betakar, megsimiz, megpuszil, időnként rövid mese (későb rendszeressé szeretném tenni), föltekerem a zenélőkéjét és magára hagyom, de ott mászkálunk azért körülötte és nincs tök sötét. Simán lezuhanyozunk úgy, hogy közvetlen a nyitott fürdőszobaajtó mögött van a kiságya. Én úgy vettem észre, hogy megnyugtatja, ha hallja, hogy motoszkálunk. Ha jó napja van, elég kétszer megtekerni a zenélőt, de néha sokkal több kell (múlt héten a jövő-menő frontoknál). Altattam már órákig is, egészen a következő szopiig sem aludt elKép De általában elszunnyad olyan 11 körül és reggel nagyjából 7-ig alszik. Nem dicsekedek, áááá, dehogyKép

Kriszta! Azért a hsaizmot én szakembertől megkérdezném, mer ezt asszem a Rubint Réka írtaKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Ma jó 3 órát sétáltunk, ebből másfelet Hanzikáékkal Kép Nem mondom, hogy nem fagytam meg Kép

Mese,
Szerintem tuti "recept" egy babára sincs sajna Kép A lényeg azért tényleg az, amit Szirom is ír, hogy ne a cicin aludjon el! Máté 10-11 körül eszik utoljára, aztán be az ágyikóba, és ajtó becsuk. Hallom, hogy dumálgat egy darabig, van, hogy egyből kidől. Aztán egyszer v. kétszer kel még zabbantani, de akkor is egyből vissza az ágyba.
De azért ez a báránybőr téma engem is érdekel, lehet, hogy veszünk, csak, hogy még többet aludjunk Kép

Szirom,
Segítség!!! Hogy a bánatba kell szedni ezt a bogyót? Ahogy elolvastam, azt írja, hogy csak akkor kell, ha már megjött a mensi. De nekem még nincs...most akkor hogy van? Mert azért még nem 100%, hogy védett lennék...harmadik manó meg nem hiányzik Kép (még...Kép ) Szóval addig kézzel-lábbal kell, amíg meg nem jön? Kép

Igy vigyorgunk mi Kép
Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Kriszta!

Rohanok, így csak röviden! Nekem dokibácsi aszonta, hogy váltsam ki és kezdjem el szedni, akár ma (mármint aznap). Szünetet nem kell tartani, minden nap egy bogyó. Igaz, hogy nekem akkor úgy tűnt, hogy megjött, de a fene tudja, hogy az volt,-e, mert azóta sem volt semmi. De az tény, hogy mire a vizsgálatra mentem, már jócskán elmúlt az a vérzés, ami akkor volt. Azóta meg ugye: ettől a gyógyszertől az is lehet, hogy megjön, meg az is lehet, hogy nem, szóval elég érdekesKép

Egyszóval: én lehet elkezdeném oszt kész, de lehet, hogy az a jobb, ha felhívod dokibácsit, egy perc alatt elmondja szerintem.

Vigyori Máté bűbájKép Én olyan nehezen tudok mosolyt elkapni, mire elkattan a gép, rég elcsattant a mosolyKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Rohanó Szirom! Kép

Köszi azért...tényleg fel kéne hívnom, mert azért a családtervezés csak családtervezés Kép Mindenképp jó jel, hogy még nálatok nem jön a tesó Kép Kép Akkor csak jól csinálod Kép

Mosolyt én is tök véletlen kaptam el, azért is nyomultam itt ezerrel Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Kriszta,
De azért jó volt, nem? :D Máté meg tündér, mint mindig Kép Ja, és jó hogy vittem a kengurut :D

Mese,
Akkor most jót irigykedem Kép De attól még hajnalban fáradt vagyok ;-)
Azt meg ne szokja meg Annácska, hogy mindig kézben van. Én is így kezdtem az elején és most elég nehéz rászoktatni, hogy elfoglalja magát a babygym -mel és ne kelljen a kezemben ringatni. De most már volt olyan, pl. ma reggel, hogy hétkor már hallottam nyöszörögni, aztán fél 8-kor hasról hátra fordítottam és negyed 9-ig elnézegette a játékait és a belógóját a feje felett Kép

Kriszta,
Ha jól tudom (szakkönyvek), a szoptatás alatt szedett gyógyszereket minden nap azonos időben kell bevenni és minden nap kell szedni. De tényleg kérdezz rá dokibácsitól.

Szirom,
Hajrá Kép Én meg azt a fránya katalógust várom róla már 3 hete Kép Előbb-utóbb majdcsak itt lesz Kép

Ma Marcus nagyon változatosan evett: mind a 6 alkalommal benyomta a 130-at Kép Ilyen még nem fordult elő Kép

Hanzika

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Mese!
Tényleg egy babára sincs recept. Emma úgy aludt első télen hogy egy anyósomék által saját birkából való bőr volt alatta (vagyis szőrKép és azona szivacs+ lepedő, d ecsak melegítés céljából. Arra jó, de hogy egy amúgy nem jó alvó baba ettől aludjon az szerintem kizárt.
és itt ellenkeznék kicsit Krisztivel és Szirommal. Nekem Emma igenis cumisüvegen az ölemben aludt el nagyon sokáig, az volt a lényeg hogy be a szobájába, félhomály és ott kapta a vacsit, erről tudta hogy éjjel jön. evvett, ezen alaudt és kb még fél órát fogtam és úgy tetem le. Ja, és előre becsavartam egy plédbe, és már úgy etettem, így nem volt hőmérséklet változás mikor letettem. és a lényeg hogy ő 2 hónapos korától átaludja za éjszakát, szóval nem olyn angy baj ha szopin alszik el szerintem. A másik hogy mi az elején nem eröltettük a korai fekvést, tehát az éjszakai alvás a kiságyban kb 11-éjfél körül kezdődött és reggel olyna 6-ig atrtott eleinte, akkor evtte és aludt tovább még pár órát. Aztán teljesen magától elhagyta még azt az egy hajnali evést is. Aztán szintén magától elkezdett egyre korábban elaludni. Aztán már nekem is egyre rövidebb ideig kellett elalvás után fogni. és kb 7 hónapos korától pedig már nem bírtam beemelni a kiságyba, így váltottunk és akiságyban alszik el, immár taán, a vacsiját előtte a mi ágyunkon fogadja el. A teából iszik, és már fordul is hasra, még kb 3-5 percet ott szoktam lenni, betakarom és már jöhetek is ki, általában reggel 8-ig alszik, este 8-9-10-től, attól függően milyne volta délutáni alvás.
Úgyhogy nálunk teljesen más módszer volt mint amit Hanzi meg Kriszta ír és így is működött. És nem tudom nálatok külön szobában alszik e vagy veletek, eza is változó hogy melyik babának mi a jobb, érdemes próbálkozni. van ameliyk attól nyugodt ha hallja a szüleit, de olyna bab is van aki épp az ágynyikorgásra vagy a papa horkolására ébred fel. Pl Emma képes ilyenekre amikro anyósoméknál alszunk.

Kriszta!

Gyönyörű Máté! és már mosolyogKép Emmánál 2 hónapso korában sikerült először lefényképezni, sőt 2,5, karácsonykor.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Még azt elfelejtettem hogy mindez éjjel úgy működött a nappal egész nap ordibáló és ölben vagy rinagtóban lévő Emmával, hogy azért volt kb 3 kemény "szoktató" éjazskánk, amikor én már a végkimerülés szélén voltam ugynais pocok az ölemben aludt ha letettem ordított. Ekkor aférejm vagy 3x eljátszotta vele, hogy ha elaudt az ölében éjfél után akkor megpróbálta letteni, ha ott ordított felvette, ott persze alust rögtön, erre ő felébrezstette, és így csinálta kb 2-3 órán át. hajnali 3-kor Emmát betette a kiságyba, ahol rögtön elaludt. Ezt kb 3 nap csinálta meg és azóta mint mondtam átaludja az éjszakát.Kép És mikro felébreszettte nem sírt ám, csak nézett hogy most m i van??? Régebben sűrűn mondogattam is hogy nem értem hoyg hogy sikerült egy nappal tökéletesen hsiztigép csajt éjjel angyalkaként viselkedővé tenni, de valószínűleg éjjel következetesebbek tudtunk lenni vele.

Mnaó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Egyébként altatás nálunk úgy történik, hogy Marcust a mellkasomra fektetem és simizem a hátát. A kézbenlét általában nappal van/volt állandóan. Ha nagyon nyügis, mert nem bírja a három órás etetési közöket, akkor szoktam felvenni és kispárnára fektetve a lábamon ringatni. Azon be-beszunyókál Kép

H.

Kép
hanzika
 
 


Hát sajna hiába irok nem tudjátok elolvasni :9
és nem tudom az okát! segitene valaki nekem? hogyan is kell regisztrálni?
Előre is kősszike M.ildikó
Monil
 


Irtam magamrol tegnap is......de hiába keresem nem látom sehol Kép(
Valamit nagyon nem jol csinálok és nem tudom mi lehet az Kép
Segitsetek Kép
M.Ildió
Névtelen
 


Sziasztok!

Mese! bocsi, de én asszem nem jót néztem a katalógusban tegnap, mert téged ezek a nyugtató báránybőrök érdekelnének. Nahát megtaláltam őket, az árukra viszont egyszerűen nem akadok rá. Szerintem azok drágábbak. Nem valami frappáns ez a katalógus így, hogy a végén vannak listába szedve az árak. Nyomdatechnikailag valószínűleg egyszerűbb, ha változás van, erre gyanakszomKép

Manó! Dehát nem vitatkozunk!Kép Miksa a mi ágyunkban a lefekvés előtti szopi közben azért eléggé lenyugszik, sokszor félálomban viszem át az ágyába. Az azért ritkán van, hogy teljesen elalszik. A késői elalvásban pedig teljesen egyezünkKép

Kriszta! Remélem, hogy jól csinálom, bár a fene tudja, hogy miből jönnék rá, ha jönne a tesóKép Menzesz ugye nincs, a melleim óriásiak így isKép Ha lene újra hányingerem, no, talán attól...

Mildikó! Akkor ne regisztrálj, írjál így, ezt el tudjuk olvasniKép Később ha már ismered a rendszert, regisztrálsz!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Hanzi,
Megkaptam az email-t, köszi. Nem jelentkeztem még sétaügyben, mert későn mentem, szombaton pedig a férjem sétáltatott. De jelentkezem!!

A séta kb. 1 óra volt nálam ebben a hidegben. Nem nagyon bírtam többet, pedig jól beöltöztem. Meg egy kicsit félek is a hideg levegőn, amikor Tomi tátot szájjal alszik.

Csütörtökön voltam csípőszűrésen. Féltem, hogy végig fogja üvölteni az egészet. Erre még előtte bealudt. S aludt még akkor is, amikor öltöztettem, s a dokinő vizsgálta. Közben felébredt, s nem tudta mi van csak elvolt Nagyon édes volt!!

De nem akarom agyon dícsérni, mert akkor biztos megszakítja valamelyik jó szokását. eddig ez volt jellemző. Múltkoriban dícsértem jó éjszakai szokásai miatt. Nahát azóta produkált nekem olyat is, amikor nem olyan édi.

Ő is szopi közben alszik el (fekve szoptatom). Van hogy elsőre elalszik, de az a jellemzőbb, hogy még legalább egyszer kell neki még tejcit adni. Úgy 9 felé azért zömében már alszik. Kicsit várok, aztán beteszem az ágyába. De nem volt ez mindig így. Örülök annak, hogy végre a rácsos ágyban is tud éjszaka aludni. egy időben én is gondolkodtam azon a báránybőrön. Helyette egy polártakarót tettem be, s lecseréltem az ágyneműt egy másik fajta huzatra. Így ott alszik, de közben kivettem a polárt. Lehet hogy a huzat nem tettszett neki???

Tomi a héten kezdte el, hogy nagyokat mosolyog, illetve nevet most már tudatosan, s nem csak reggel, mikor jó kedve van. S kezdi a hangokat is használni ezzel párhuzamosan. Az "ÖÖÖ" , "HÖÖ" a kedvence.

Ildikó
nildikoka
 
 


Mildikó!

Lehet hogy a babanettel volt gond, mert más topicban is panaszkodtak. próbálkozz újra szerintem. vagy tényleg küld nyugodtan így névtelenülKép

Szirom!

naná hogy nem vitatkozunkKép Én csak azért írtam hogy ellenkezem, mert nekünk tényleg egyáltalán nem okozott alvás problémát az evés közben elalvás, sőt. Pár hónappal ezelöttig mindíg kajcsin aludt el, most már mondjuk ne hajlandó rá a ksi disznóKép,, ahogy befejezi az evést már mászik is játszaniKép Nkeme kell észrevennem hogy most már fáradt és vinni aludni, mert már magától nem jelzi, néhamég nem is nyűgösködik, és ha kérdezem hogy álmos vagy?, akkor hevesen rázza a fejétKép
De a tea még mindíg kell neki elalváshoz, ez igazából majd a bölcsiben lehet gond, d eazt mondták ne aggódjak ott majd átszokik. Én meg úgy vagyok vele hogy jobb ha teán alszik el mintha cumin, és még nem akarom elvenni tőle. Még olyan kisbaba ám ő is néhaKépKépKép És cukor nélküli teát kap estére, úgyhoyg még a fogát sem rontja vele.

A késői elalvásróél majd emglátod szépen lassan leáll magától. Mikor Emam elkezdett mozogni (mászni, állni, járni) akkor sokszor 1/2 8-kor kidőlet és reggel 8-iga laudt, na, most már azért edzettebb, ma is 1/2 10-kor aludt el, de 10-nél tovább semmiképp nincs fent, kivéve persze rendkívüli esetekKép

manó

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!
Hát akkor bemutatkoznák.........már nem vagyok tini 40 multam mégis a harmadik gyermekem várom.Van két "nagy fiam" 15 és 12 évesek.A házasságom tőnkre ment jelenleg uj kapcsolatban élek egy nálam fiatalabb pasival....és kapcsolatunk gyümőlcse épp 10 hetes Kép
Ma megyek a szülőotthonba genetikai vizsgálatra a dokim szerint szükséges Remélem minden rendben lesz.Mindkét fiamat itt szültem méghozzá a Győri főorvosnál.Egy biztos Én nála kedvesebb odafigyelőbb orvost nem igen ismerek:9
és egy dolog amit őszintén állithatok rola soha az elmult évek alatt nem szabta meg semmijen beavatkozásának az ősszegét Kép)
Ugy hogy most is hozzá járok Kép
A gyermekeim mindkettő császárral születtek mert igen csak nagyok voltak a nagyobbik fiam4650gr a kisebbikk 5300gr.Szoval nem kockáztatott egyik megszületésénél sem Kép
Mosz is császáros leszek ha sikerül végig vinnem .mert hát sajnos az hogy most terhes vagyok nem jelenti azt hogy babám is lesz! Annyi rosz példát hallottam az elmult évek alatt.de Reménykedem Kép
Annyi minden megváltozott miota "kiőregedtem" csak nézek.Egy biztos mai kissé furcsa érzéssel lépek be a szülőotthonba hisz évek ota nem jártam arra Kép De egy biztos csak a szép emlékeim maradtak meg igaz rosszak sose voltak,már akkor is igen kedves emberek dolgoztak ott és a legfőbb céljuk mindig is az volt hogy figyeljenek"RÁD és a születendő vbabádra KépTalán ezek emlékek miatt választottam ujra Őket,pedig most Esztergomnál lakom és itt is van szülészet de hát az ember oda megy vissza ahol már ismerik Én félek az ujtol .Kezdésnek ennyit magamrol.pusz mindenkinek M.Ildikó
Névtelen
 


Jaj nekem lehet félre értő voltam nem az a sajnos hogy babát várok hanem az hogy sajnos annyi rosszat hall az ember és ilyenkor kébzelődik KépMa lesz a második ultrahang holnap jővők és mesélek sziasztok Kép
M.Ildikó
Névtelen
 


Sziasztok!

Egy gyors bejelentkezés... Üdv. mindenkinek!

Ma voltunk a 2 hónapos oltáson Vikócával, a szuri alatt sírt, de ahogy kézbe vettem elhallgatott, most pedig, már egy órája alszik az ágyikójában, remélem nem lesz különösebb gond ezután sem. Bár ő a kórházban megszokta szerintem, hogy szúrkálják, így nem érte meglepi szegényt.

Én végül a doki bácsihoz mentem kontrollra, nagyon rendes volt, mikor felhívtam, hogy mehetek-e hozzá, mindjárt mondta, hogy szeretettel vár. Egyébként nekem is a Cerazette-t írta fel és nálunk is Zoli váltotta ki, így nekem sem tűnt fel az ára. Még nem kezdtem szedni, mert bár állítólag nem bántja a tejet, mivel nálunk az épp elég szindróma van, néha kevés is, így kicsit aggódom... Most még nem szeretnék tesót Vikónak, meg ha szeretnénk is, akkor sem ajánlatos fél éven belül teherbe esni, én szeretném a legjobbat megadni a másodiknak is, bár Vikó is csak 8 hónapig bírta...
A szedésével kapcsolatban nekem is vannak problémáim, hisz nálam sem volt még észlelhetően vérzés, amiről tudtam, hogy az, így a szedését időzíteni sem tudom, de a dokibácsi szavaiból azt szűrtem le, hogy bármikor elkezdhető.

Nálunk az éjszakai alvással általában nincs gond, ritkán ébred fel, ha igen, akkor általában este kevesebbet eszik. Bár van, hogy éjjel 1-2 között kapja az utolsó vagy első evést. És aztán alszik 6-7 óráig. Mostanában viszont nem működik a gépies háromóránkénti és 7-szeri evés. Úgy tűnik át akar állni a négyóránkéntira és 6-szori evésre, csak még nem sikerül neki tökéletesen. Mindenesetre, mostanában nem igényli, hogy éjjel 1-2 között kapjon enni, inkább sokat eszik 10-11 között és alszik 5-6 óráig. Nappal sokat van a hordozójában, nagyon szeret benne ülni, nézegeti a kis figurákat és a tévét is, a növényeket és ha odamegyünk hozzá mosolyog.
Kézben nem mindig nyugszik meg, főleg, ha nálam van, mert egyből arra asszociál, hogy ha megfelelő energiát fordít a sírásra, akkor lesz tejcsi, ilyenkor átadom Zolinak, mert ott megnyugszik, nála ugyanis csak rossz ízű tea kapható. Egyszer kapott Zolitól cumisüvegből tejpótlást, alig akarta elfogadni, aztán mikor rájött, hogy tej van benne, akkor mohón megitta.

M.Ildikó
Ne aggódj, bár az igaz, hogy most jobban előtérbe került, hogy állandóan vizsgálgassák az embert, s talán ezért több problémára is fény derül, de ez nem baj, mert sok esetben így időben tudnak segíteni. A lényeg, hogy örülj és akkor nem lesz baj.
Tényleg szép súllyal születtek a gyerkőceid. Vikóca 35. hétre született és 2490g volt, persze az idejéhez képest jó volt a súlya.

Most mennem kell, mert jelenésem van.

Ui.: A babócák nagyon szépek és látszik, hogy mindegyik kicsattan az egészségtől és a boldogságtól. Jó őket nézni!!!

Marycus
marycus
 
 


SziasztokKép

Valami azt hiszem félreérthető volt abban amit írtam. Nekem alig alig alszik el tejcsin a baba, szinte mindig kézben, de most már félálomba ha leteszem, akkor néha elalszik magától. Mi hét és nyolc között szoktuk fürdetni, aztán TV előtt szopizunk, anyához bújunk, ringatózunk egyet és jó esetben már alszunk is. Szóval fél kilenc és tíz között szinte mindig alszik, de általában kilenc körül. És aztán mint az óramű kel három óránként és akkor már majdnem éhen halKép Néha ha valami baja van felébred közte is, de akkor nyöszörög egy ideig és visszaalszik. De én minden egyes felkelésre fent vagyok, szóval egyhuzamban nem sokat tudok aludni és ez néha nagyon fárasztó. Altattuk velünk is, de akkor sem alszik többet. De szerencsére most napközben is egyre többet alszik, így semmi gond nincs vele. És egyébként egy angyal. Már rengeteget mosolyog és beszélni is próbál de szinte csak akkor ha figyel rá valaki. Ez a valaki persze lehet akár a pingvin isKép Egyre jobban elvan maga is. Már fél órát háromnegyed órát is elvan maga, aztán már elálmosodik és akkor ringatni kell egy kicsit. Szóval nem olyan vészesKép Csak már nagyon szeretnék egyhuzamban hat órát aludniKép De hát majd eljön az ideje.

Krisz,
Nekem is pont ez a bajom a bogyóval, az árán kívül. Elvben én már menstuálokKép de össze-vissza vérezgetek, azt sem tudom, hogy ez most az vagy nem az. De én megfogadom asszem Szirom tanácsát.

Ha valaki tud valami báránybőrinfót, annak azért örülnék.

Krisz,
Azt hiszem veszünk majd olyan szobahordozót, mert kezd kilógni a lába a mostaniból, ha belekuporodik. És szeret benne lenni, az tény. A hordóját teleraktam állatokkal és azokat nézegeti.
Na de most átmegyek babázni, mert apa munkahelyén vagyunk és ő dolgozik a babával. Pedig ide még ügyfelek is szoktak jönni. Sajnos otthon bedöglött a gép.

Mese
mese29
 
 


Sziasztok!

Közben két napja elkezdtem szedni a bogyót, lesz ami lesz alapon Kép

Örülök, hogy azért mindenki jól boldogul a babójával Kép
Mi továbbra is kétszer kelünk éjjel enni, de már kezdek hozzászokni. Minden reggeli evésnél (olyan fél nyolc körül), megfogadom, hogy visszafekszem, csak felöltöztetem Regit, mert apa viszi oviba. Na, eddig egyszer se feküdtem vissza, valahogy addigra már kinyílik a szemem Kép
Napközben egy mukk sincs, alszik, eszik, nézelődik...Most már én is összeraktam neki a babatornáztatót, úgy látom, tetszik neki Kép

MIldikó,
Nem semmi, mekkora méretekkel születtek a gyerkőcök! Kép
És ne izgulj, biztos minden rendben lesz a terheségeddel! Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Lett ADSL-ünk, és olyan gyors a gép, hogy nem is hiszem elKép Miksával pedig játszik az ő papája (mindjárt zúgunk fürdeni), úgyhogy van egy kis időm.

Mese! Azér nem tanácsnak szántam, isten ments, hogy gyógyszerügyben én tanácsokat osztogassak!Kép

Marycus! A tejmennyiségen én nem éreztem, hogy elkezdtem szedni a tablettát. Ezt végülis direkt szoptatáshoz találták ki.

Kriszta! Én bizony ágyban maradok Miksával a reggeli kaja után. Najó, tudom, nekem még nincs nagyobb, akit öltöztetni kellene. Mi a reggeli szopiba általában belealszunk és a következőre kelünk csak ki az ágyikóbólKép

MIldikó! Nem semmi méretű babákat szültél és hordtál ki hallod! Gratula hozzájuk és a legpicibbhez is! És Győri doktor egy aranyos pasi, én is kedvelem.

Miksa láthatóan ügyesedik, napról-napra. Eddig is klasszul fogta és ette a játékait, de most már még profibban kezeli őket, sőt dobjaKép Észrevette a nyálát és és brugykálja (de hülyén néz ki így leírva, ismeritek ezt a szót?Kép) szándékosan, úgyhogy állandóan törölgetni kell a szájacskáját. Keze-lába meg nem áll egy percre sem, olyan combizami vannak, mint egy mini gladiátornakKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Kriszta!

Én is, én is, ilyen babát akarok aki eszik, alszik, nézelődikKépKépKép Hogy csináltatok ilyen álombabát?KépKépKép nekem evett, üvöltött, evett, üvöltött, nyögött, kakilt, elaludt, evett, üvöltött stbKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó!

Kb 10 perce az üziden röhögök Kép Kép Kép Kép Azért vigaszképp, Regivel én is szívtam eleget Kép Úgyhogy másodszorra már tuti lesz, figyeld meg! Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Velünk minden rendben, voltunk sétálni tegnap is és ma is NIldivel Kép

Ildi,
Köszi a tejcsit, Marcus benyaltra rögvest mindkét adagot és nagyon ízlett neki Kép

Szirom,
Nálunk Miksa az "etalon". Ugyanis amiket beírsz pár napon, héten belül nálunk is elkezdődik Kép MOst már nyúl a játékok után célzottan, tök aranyos. És ez a nyálfujdokálás nála is bejátszik Kép Kéz- és lábmozgásokról, meg izmokról nem is beszélve :D

Ma megdupláztuk a születési súlyunkat Kép Vagyis én nem, csak Marcus. Védőnő meg is lepődött rendesen Kép

Viszont holnap szurkolást kérek, szívvizsgálat lesz Kép De remélem, hogy nincs gond és nem is lesz!

MIldi,
Minden elismerésem a tiéd ekkora gyerkőcökhöz! Kép És mit szólnak a kistesóhoz? Nálunk az unokaöcséim hasonló korúak, mint a te fiaid, és imádják a kis unokatestvért Kép

Marycus,
Vikóca is tudja, hogy mi fán terem a tejcsi Kép Azaz cicin :D

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok :9
Tegnap megvolt az ultrahangKép
Jelentem még csak 19mm es Kép
a gép szerint nem 10 hanem csak 8 hetes Kép
de jo a szivmükődése szoval eddig sima minden Kép)
Hát teljesen elfelejtettem az az érzést mikor ott a szemed előtt feltünik egy kis zsákszerü valami és abban egy élet dobog Kép De isteni jo volt ujra átélni Kép
Most kezdem a laborokat és ha megvannak ujra kell mennem.A fiaim őrülnek neki igaz kicsithihetetlen nekik hogy most lesz kisteso és nem előbb lett. Tudjátok sokan azt mondták igen bátor nő vagyok ahelyett hogy élném az életem ujra belekezdek .De hát az anyai sziv nem tud nemet mondani,fontosabbnak tartom egy gyerek vállalását minthogy hetente szorakozni járjak valszeg azért mert abbol már kinőttem Kép
És mivel ugy érzem egy gyerek vállalása nem teher igy boldog isvagyok Kép)
Sajnos az elmult évek alatt volt márnem kivánt terhességem azaz azt is akartam volna de a férjem nem volt elájulva az őtlettől ezértt ugy gondoltam uj kapcsolat uj élet Kép
Hát az Én esetem ritkaság számba megy az biztos.8 évi házasság után külőmbőző kezelések hatásáára megszülett a fiam .Szinte elsem hittem és ha nincs Győri doktor talán sose tudom meg milyen anyának lenni:9 Alig volt 2 éves jőtt a kisteso Kép
Persze a doki szerint ha egyszer kinyilik a zsák szája :P na majd legkőzelebb folytatom Kép
Addig is minden jot mindenkinek
és a fotokat nézve gratula MINDENKINEK Kép)
puszi M.ildikó
Névtelen
 


Sziasztok!

MIldi,
Gratula Kép Minden elismerésem a tiéd, de helyesen döntöttél, hogy bevállalod a harmadik babócát is Kép Majd te babusgatod őt és ő téged Kép

Anyu mesélt ma Győri dokiról Kép Akkor ő még fiatal csóka volt, amikor én születtem és a nők odavoltak érte :D

Jó hírek vannak ám nálunk! Ma voltunk kardiológián, ott minden rendben van, van egy kis zörej, de nem vészes, belefér Kép A fülészeten is voltunk, ott megnézték a torkát. Hát várni kellett egy kicsit és sok volt a lázas, fül- és torokfájós gyerek a Madarászban az ambulancián. Közben Marcus éhes lett, etetni kezdtem, persze akkor hívtak be. Bent elkezdték a vizsgálatot, de a dokinéni csak egy részét tudta megcsinálni, mert Marcus követelte a jussát, így a rendelőben etettem meg Kép Itt találtak stridort, de a légcső felső részén, ami nem veszélyes és kinövi. 6 hósan azért konrollra kell vinni (nem olyan hosszú és lágyabb az a "lebeny", ami az orrüreget a légcsőtől elzárja és ez okoz "röfögő" hangokat).

Aztán mikor elaludt, mentünk babaholmit vásárolni. Vettem etetőszéket (CAM-ot), kengurut (ami nekünk volt, az kiderült, hogy nem jó), body-kat, fürdőlepedőt, játszószőnyeget stb, stb.... és BABAKOCSIT Kép Végül Apollo lett, sötétkék, mint Ildiéké. De jól megjártam, mert az Auchanban nem vettem meg 24990-ért, a Cora-ban meg már 25990 volt. Na mindegy, ennyi veszteségem legyen rajta Kép Otthon rögtön össze is szereltem és abban hoztuk már haza Marcust Kép Csudijó a másikhoz képest!

Jövő hét szerdán 3 hós oltás és be kell vinnem, nem tud dokinéni kijönni. Ez van.

Ja és képzeljétek el, hogy mindenki dicsérte Marcust Kép A kardiológus doki (jó fej, dokinénik dicsérte és közelebbről is ismeri, úgy tűnt), közölte, hogy milyen szép kiskölyköt hoztunk össze, az OFG dokinéni meg azt mondta, hogy milyen szép és a szemeivel biztos leveszi majd a lányokat a lábukról Kép Dagadt a mellem azért, ha nem is nagyra :D

Ma is voltunk sétálni, Marcus élvezte a havat, csak úgy leste! Kép És aztán bealudt rendesenKép

Na megyek, jó éjt!

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Hanzika! Gratula a sziveredményhez (bocsi, nincs hosszú i), meg a gégészethez is!Kép Ez igazán jó hir! A Madarászban mi is voltunk hallásvizsgálaton, hát akkor is tele volt prüszkölő gyerekekkel az ambulancia, és közöttük kellett keresztülvinni az akkor 6 hetes Miksát. Hát én is be voltam parázva egy kicsit, hogy elkap valamit...

A vásárlás az azt jelenti, hogy már akcióznak a hipermarketek? Különben gratula az új cuccokhoz is! Ja, és tök izgi, hogy Miksához méritek MarcustKép De a forgásban ő vezet!

Kriszta! Miksa igazán jó kisfiú szerintem, de azt azért nem mondom, hogy csak eszik, alszik, nézelődik. Először is nem alszik eleget nappal, ha viszont nem alszik, akkor igényli, hogy foglalkozzunk vele!Kép

Mildikó! Az tiszta izgi időszak, ahol most tartaszKép Különben jól vagy? Nincs hányingered? Aluszékony vagy, mint télen a mackók?Kép Ja, és mikorra vagy kiirva?

Lányok, tanács kéne! Miksabuckó mostanában elbohóckodja a szopikat, nézelődik minden irányba, igy nem eszik eleget, és sokkal hamarabb megéhezik. Pedig simán spriccel a mellemből a tejci, amikor befejezi a szopit. De már ott tartunk, hogy 2 óránként eszünk, és kicsit aggódom is. Mindig kaja előtt teszem tisztába, és még nem telt el 2 óra az előző szopi óta, de pelenkázás közben már annyira panaszosan sir, hogy nem igaz. Pedig egyáltalán nem jellemző, hogy sirjon. És arra is rákapott, hogy ha már nem jön olyan könnyen a tej, akkor 2-3 szivás után kiköpi a mellemet. Viszont enne még, ez abból derül ki, hogy a másik meg kell neki. Ok, olvastam egy halom helyen, hogy a 3 hónapos babák kis kiváncsiak, érdekli őket a környezet, és más gyerkőcök is ezt csinálják, de éjjel majd bepótolják. Hát Miksa éjjel nem pótol semmit, mert akkor ugye alszik. És ugyanolyan ütemben hizik, mint eddig, szóval emiatt még nem kellene aggódnom, de azért nekem valahogy mégsem stimmelnek igy a dolgok.

Szerintetek mi lehet?

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?