Új privát üzeneted érkezett!

Jaj csajok, az enyém már hombár! Akkora, hogy már lassan szégyenlem is magamat Kép

Zsuzsa
zerko
 
 


Mucska!

Igen, az elején alhat mózeskosárban, amíg belefér. De ezek a babák nagyon gyorsan nőnek ám! Nekünk van egy utazó ágyunk, (ami ilyen táska formára összecsukható)az nagyon bejött, Rita még mindig abban alszik, ha elutazunk valahova. Szerintem, főleg, aki több gyereket is akar, annak érdemes beruháznia egy ilyenre. Mi például ezt akkor is visszük a mamához, ha csak egy napra megyünk, mert ebéd után ebben tud aludni Rita. Csak elég nagyot kell venni, ha azt akarod, hogy még két és fél évesen is beleférjen, a mienk pl. 120x60 cm.
Ruhákról csak annyit, hogy egy méretből ne vegyetek túl sokat, mert tényleg hamar kinövik. Mi például 56-os méretet egyáltalán nem használtuk és 62-est is csak 2-3 hétig.
panó
 
 


Zsuzsa!

Mit akarsz tudni Cora ügyben? Itt a katalógus segítek ha kell valami!!!!!! Kép

Mucska

Andi
Kép
mucska
 
 

 
 

Zsuzsa!

Remélem még itt vagy, ne haragudj!
Tuti, hogy a Corában voltam, Törökbálinton és a női ruháknál voltak, szerintem ki akarják árusítani őket, mielőtt kitaszik az akciós cuccokat.

Panó
panó
 
 


Helló!

Regi,
az egyik babának, akit a tanácsadáson láttam, két hónapos korában jött ki az első két foga, szóval nálatok is lehet ez.Kép Ellenkező véglet: barátnőm unokaöccsének 14 hónaposan jött az első.Kép

Anita,
persze, megírom majd, ha találok valami okos homeos ötletet, de Ann valójában sokkal jobban áll ilyen téren, mert ő már olvasta a könyvet.Kép Meg aztán egyéb könyveket is kaptam a baba foglalkoztatásáról, és bevallom őszintén, először azokat kezdtem nézegetni.Kép Mosolygó Robó.Kép

Vera,
nyávogás.Kép Gabi kiabálni szokott dühös hangon, ha valami nem úgy megy, ahogy szeretné.

Barbi,
mínusz 30 fok!!! A hólapátolást tessék úgy felfogni, mint szülés utáni torna.Kép Gabi nem dumál álmában, hanem néha nagyon keservesen felsír.Kép Ilyenkor simizni kell a feje búbját, és csitítgatni, és akkor nem mindig ébred fel. Mondjuk ez éjjel kissé fárasztó, de szerencsére inkább nappal jön elő. Ahol laktok sok helyen lehet babacuccot vásárolni?

Meme,
gratula a kádban forgáshoz, ez már tényleg biztosan a talajon forgás előhírnöke!Kép

Képzeljétek, tegnap irtó jókat nevettünk apájával, neki már az állkapcsa is belefájdult, nekem meg folyt a könnyem.Kép Gabi ugyanis olyan jókat röhögött, mégpedig azon, hogy himbáltuk fölötte a sapóját, aztán meg leejtettük a hasára. Ő valószínűleg nem nagyon érzékelte a leesést, csak azt, hogy volt sapó-nincs sapó. És ez nagyon tetszett neki.Kép

Szép napot!

Zsizsa

Kép

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsuzsa!

Közben keresgettem vissza, hogy mit szerettél volna, de látom, hogy szereztél katalógust!

Puszi
( még 2 nap uh-ig)
Mucska

Andi
Kép
mucska
 
 


Lányok!

A kispapa nézelődni akar Kép
El sem hiszem. Igaz szombaton gyilkos hangulatban voltam, biztos annak az erdménye!
Milyen szép ez a hétfő!
Ha hazaértem beszámolok, hogy Szegeden mi a helyzet!
Pusza mindenkinek!
Mucska

Andi
Kép
mucska
 
 


Sziasztok, kellemes hétfőt mindenkinek!

Mint "tapasztalt" anyuka szeretnék hozzászólni a babakelengye, mózes és babakocsi ügyben.

Bellana listája az én habitusomnak "kevés" volt, én mindenből jóval többet vennék már az induláshoz...Az én fiam is nyári volt ( de mennyire, a lakásban 31 fok volt, amikor egy-két hetesek voltunk!!! ), de pl. rugdalózóból én vennék legalább 5 db-ot, főleg ujjatlant, amihez viszont hosszúujjú body-t adnék. Body-ból pedig nekünk nagyon sok kellett, ha nem akartunk két naponta mosni. És nem akartunk! 56-osból tényleg elég 2-3 db, egyrészt mert a pamut minden mosásnál összemegy szerintem, másrészt a babusok nőnek kukoricaként, rögtön érdemes már 62-est venni indulásként. Textilpelusból csak a csehet ajánlom, összehasonlíthatatlanul jobb a magyarnál (színe, tapintása, formatartása)! Fürdőlepedőnek mindenképpen érdemes venni a frottír mellé még szintén cseh "kifogó" pelenkát.(Ez nagyon nagy méretű, vastag pelus direkt erre a célra.) Pelusból egyébként nekünk nagyon sok kellett, szintén a 4-5 naponkénti mosás miatt, így az első hetekben mi rögtön felemeltük a cseh pelus mennyiségét kb.30-ra! (Kiságyba fej alá, büfizéshez, mózeskosárba, pelenkázóra,stb.)És a jó minőség miatt most is úgy néznek ki, mintha újak lennének.
Bodyból szerintem ne vegyetek "túl akciósat" 3-500 Ft-ért pl. a TESCO-ban, mert 2-3 mosás után szélte nagyobb lesz, mint hossza. Nekünk nagyon bevált a Kenguru Gold, bár tényleg szinte kétszer annyiba kerül, (ujjatlan kb.800.-), de tízszer annyi ideig kitart.
A kis rékliket és klasszikus babaingeket mi egyetlen egyszer sem vettük fel, pedig tündéri darabokat vettem a börzén, de a body praktikussága mellett eszembe sem jutott elővenni őket.

Most itt befejezem, hogy ne tűnjön olyan soknak az írásom, hátha nem veszitek észre a trükköt!

Bori
drbusborbala
Budapest, XX.
 
 


Sziasztok!

Lehet, hogy én nagyon laza anyuka vagyok, de a kislányomnál is csak a 36. héten kezdtem venni bármit is. Most van pár cuccunk, de mivel ez a baba nyári lesz, így máshogy kell készülni. Én leginkább a kismamás akciókat nézem, melltartókat. Babaruhákat nem, hiszen még lesz annyi ilyen akció, nem tudhatjuk, milyen nagy babát várunk, lehet, hogy felesleges 56-os méretből sokat venni. Rokonok is, barátnők is adnak majd ruhát, majd ha csak angyon hiányzik valami, azt veszem meg és azt is csak a 36. hét körül.

Kiságynál nekem az jött be, ami több fokozatban állítható, nagy méretű ifjúsági ággyá alakítható, két rács kivehető, egészségre nem ártalmas ragasztóval van összeragasztva. Nekem rendes matracom van, sokan a kókusz matracra esküsznek, na a nagyon allergiás emberek, még erre is allergiások Kép

Mindenkinek kellemes hetet!

Üdv: zsuzsi (15)
zsu26
 
 


Mucska, Zsuzsa, ígérem nem viszem túlzásba a munkát de mindenkinek most lett sürgős minden.

Mucska, szerencsére otthon is van netünk. Kép

Bori, köszönjük a sok jótanácsot. Gondolkodtam a "kifogón" de most már biztos veszek. A cseh pelusokat hol lehet kapni?

Chello
chello
 
 


Sziasztok!

Minden tapasztalt Anyuka!
Köszönjük a tanacsokat!
En sem tudom, hogy a mozeskosar vagy a kocsiba tehetö babahordozo a jobb, de én egy pici babanal valahogy idegenkedem a hordozotol.

Kimamaruha-ügy:
abban a varosban ahol én lakom (kb 100.000 lakosu, Winterthur), még egyetlen helyet nem talaltam, ahol a kismamaknak barmilyen ruhat arulnanak, nemhogy szépet. Most mar örülök, hogy vettem Magyaroszagon nadragot. Az egyiket a Formes-ban vettem, a Mammutban. Tudom, hogy baromi draga, de nagyon jo a szabasa, anyaga, és ki is hasznalom, mert meleg is. Oldalt van benne betét, nem egy nagy körben, szerintem igy sokkal csinosabb (en vettem egy olcsot is, amin körben a derekan van betét, de olyan hülyén all rajtam, mindig log a combomnal). Szoval draga volt, de nekem megérte.

BellanaKép
Örülök, hogy ujra itt vagy!
Nagyon aranyos a kisfiad a pancsizas közben!

Orsi!
Remélem a parod mar jobban van és Te is megusztad a kort!

Chello!
Te meddig fogsz dolgozni? Kitartast és gyere hamar!

Mucska!
Bocsi, ha mar irtad, de milyen mütét miatt gondolod, hogy csaszarod lesz, ha nem vagyok indiszkrét?

Pano!
Jo, hogy irtal az utazoagyrol, mi is szeretnénk venni, hogy Magyarorszagra majd azt vigyük.

Tovabbi szép napot, puszi
Süncsi
süncsi
 
 


Na, most folytatom.

Mózeskosár ügyben: mi is használtuk az első két hónapban, még éjszaka is abban volt az ágyunk mellett, és bár autóban soha nem rögzítettük, mégis abban szállítottuk, mert az első két hónapban soha nem mentünk vele messzire, csak pár km-t. Engem nem tudtak a gyártók meggyőzni arról, hogy a kagylóüléses hordozó újszülötteknek is kiváló...Hiába a hozzávaló kiegészítők, fejtartó, valahogy összecsuklott benne a kicsi, úgy éreztem, nyomja a pociját.
Viszont a későbbiekben rengeteget használtuk a kagylóülést. Abban nézelődött mellettem, míg én zuhanyoztam, mosogattam, főztem, odatettem a mosógép elé, nézte a dob forgását, hallgatta a vízcsobogást, és rendszerint elaludt rajta. Etetőszéknek is az szolgált az elején, amíg nem volt teljesen stabil az ülése.

Babakocsival én nagyon megjártam, mert abból viszont egy olcsót vettem (6 éve 28e Ft volt, ma annyiért már nagyon jókat is láttam), valami szlovákot, na, azt bevittem a vöröskeresztnek, amikor kinőttük. Most szeretnék egy nagyon jót, de nem akarok többet költeni rá, mint 40-50e ft. Nagyon fontos, hogy kényelmes legyen a fekvéshez az első hónapokban, mert nagyon jó kint altatni őket kertben, erkélyen, teraszon.
Panó,
bátor vagy a babakocsivásárlás ügyben, én ezt aztán főleg az utolsó hetekre fogom hagyni. Én kisruhát is alig merek venni, legfeljebb a börzén. Már alig várom a májusi nagybörzét!!!
Mucska,
a mózes tökéletes alvásra az első hónapokban ( babamérettől függ, meddig), sokan azért is ajánlják, met a kiságyhoz képest meghittebb, szűkebb, és a baba megszokta az anyaméhben a szűkösséget, megijed a nagy tértől. Ezért szeretnek az elején bebugyolálva lenni, én pl.pihepuha takaróba tettem mint egy pólyába, mert így a kis kezei-lábai nem tudtak annyira kalimpálni, amitól az elején mindig rettenetesen összerezzent, megijedt, felébredt. Persze, nem kell sokáig bugyolálni őket, mert aztán hamar eljön a korszak, amikor már kifejezetten imád kalimpálni, hadonászni!
Az utazós kiságy szerintem is óriási találmány, mi ezt addig halogattuk Daninál, hogy lemaradtunk róla, de most mindenképpen veszek egyet, mert pótolhatatlan. Nagyszülőknél, nyaralásnál, akár kertben is. Semmivel sem kényelmetlenebb, mint az igazi kiságy.

Chello, remélem,
otthonról is tudsz majd csatlakozni hozzánk!
Z.Zsuzsi,
ugye te kérdezted, dolgozom-e? Már hat éve itthon vagyok.Amikor Danival 3 hónapos terhes voltam, eljöttem. Biztosan felmerül benned a kérdés, szellemileg kielégít-e az itthonlét, a "háztartásbeliség"...Nem.Nem.
De nem tudnám elképzelni, hogy ismét munkába álljak, annyira megszoktam a szabadságot, hogy nem kell azt néznem, hétköznap van-e vagy hétvége, mennyi szabim van még ebben az évben, megint beteg a gyerek, mit szólnak majd a munkahelyemen, stb.
Mindenesetre azt biztosan tudom, hogy a szakmámban nem akarok már dolgozni, ezért is szeretném elvégezni az óvónői szakot, talán azt majd sok év múlva be tudnám vállani, ha már mindkét gyerek iskolás, "félfelnőtt" lesz.

Most szia mindenkinek!

Süncsi, meddig dolgozol még?
Otthonról is tudsz netezni?
Tényleg, mindenki tud majd otthonról is csatlakozni ide? Remélem!!!

Bori
drbusborbala
Budapest, XX.
 
 


Sziasztok!

Ma én sem érzem túl jól magam, már reggel szédültem Kép Igazán nem tudom, mi lehet, sosem szokott ilyen lenni. Remélem, nem leszek beteg...

Ann,
remélem sikerült a megfázás kezdeti tüneteit enyhítened Kép Hami ügyes! Hát igen, a játékok nem mindig finomak Kép

Zsizsa,
Gabi is eszi ám a könyvet! Nálunk valamiért épp a rágókát nem eszi Zsoltika, pedig azért van Kép Ellenben minden mást megkóstol. Gabi röhögés Kép

Anita,
kakihoz gratula! Kép Tudom, milyen rossz, mikor szenved a ded. Nálunk mindennap van kaki (kop-kop!), mégpedig délelőtt. Ha du. 2-ig nincs, Zsoltika már nagyon nyűgös, biztos fáj a pocija. Aztán mikor megkönnyebbül, nagyokat mosolyog, láthatóan sokkal-sokkal jobban van Kép Archiválás még nem történt meg, tegnap úgy kidöltünk mindketten, mintha fejbe kólintottak volna Kép Majd ma talán Kép Robóka mosolygásához gratula! Kép

Barbi,
hólapátolás Kép De az a -30 fok nem semmi! Épp most nálunk is szállingózik a hó, de lapátolni még nem kell Kép

Vera,
üdv újra itthon! Tényleg, ezt már korábban is akartam kérdezni: hogy bírja Bence az autókázást? Nálunk általában van egy kis sírás, Zsoltika nem szereti, hogy be van kötve.
Én is bankban dolgoztam! Te melyikben? Én a HVB Bankban, vállalati referens voltam. Mivel foglalkoztál? Mert ott ált. közgazdászok vannak Kép No jó, nem mindenki Kép Szeretnél majd visszamenni? Én egy kicsit besokalltam, és nem tudom, hogy ha majd egyszer megint dolgozni fogok, hova megyek. Valószínűleg oda, ahova felvesznek...
Új autóhoz gratula! Bence nyávogása Kép

A képen tényleg a Kismamát "olvasgatja" Zsoltikám. Igazából én olvasgattam, de annyira nézte, hogy odaadtam neki. Persze amikor fotóztam, akkor már a fényképezőgép érdekelte KépKép

Átrendeztük a szobát, és kicsit meghökkentem: Zsoltikát szemmel láthatóan megviselte a dolog Kép Nézelődött, hogy most miért nem ugyanazt látja szopi közben, mint eddig... Nem is gondoltam, hogy ennyire hozzászokott már a bútorokhoz. A kiságyát nem kellett forgatni, csak picit arrébhúzni, azzal nem is volt gond szerencsére Kép

Vettünk másik melltartót is, így már mindjárt más! KépKépKép Végülis nem 80 B, hanem 85 C, hát nem mindegy!

Hordozó: a miénk is 0-13 kg-ig jó, de már kezdjük kinőni. Viszont etetőszéket és járókát hamarosan, még januárban venni szeretnénk. Bár az etetőszék még ráér... Jó kis beruházás lesz! Nekem a legjobban a Peg-Perego Prima Pappa etetőszék tetszik, ha esetleg látta már valaki. Csak méregdrága. Hát majd meglátjuk.

Tényleg, szerintetek meddig használják a babák az etetőszéket?

És még 1 kérdés: nekem a pocakom csíkos lett a terhesség alatt. Ezek a csíkok még sajna nem tűntek el (sztem nem is fognak), és alig halványodtak. Nincs ötletetek, mivel lehetne halványítani őket? Valami csodakrém kéne Kép És ráncos is a pocak, de gondolom ezen csak valami jó kis hasizomerősítés segít.

No megyek, bekapok valamit, mert már az éhségtől is szédelgek Kép

Üdv mindenkinek!

Gabi

pgaboka
 
 


Süncsi, már csak a héten dolgozom, utána 5 hét szabi. Elvileg még márciusban vissza kellene jönnöm 1-2 hétre de szerintem nem fogok mert furcsa lesz annyi otthon töltött idő után.

Bori, jó hogy mondod a mózeskosarat, az még befér a szobánkba viszont a kiságy nem.

Chello
chello
 
 


Chello,
A cseh pelust szerintem minden jobban felszerelt bababoltban árulják, érdemes nagy kiszerelést venni. Bár pont mostanában írta valamelyikőtök, hogy akcióban volt valahol 3 db-os olcsóbban a 10-esnél.
Remélem, cseh pelus nincs több fajta, nehogy valaki találjon belőle bűnrossz minőséget! A lelkemre venném.

Lányok,
azt hiszem, beteg vagyok,
kialakult nálam az internet-függőség: 10 percenkét ide jövök a géphez, hogy írt-e valamelyikőtök.
Most ezért inkább ki is kapcsolom, majd este beszállok.

Borcsa
drbusborbala
Budapest, XX.
 
 


Szaisztok!

Minden baba nagyon szép!!!!

Alvás:
Nálunk is romlott az alvás, bár nem napközben, hanem éjszaka. Igazából nem olyan borzasztó a helyzet, de 4 óránként még mindig eszik éjszaka. (korábban 6 órát is végigaludt) Több könyvben is olvastam, hogy 4-5 hónapos babáknál ez azt jelentheti, hogy nem elég neki az anyatej (?) mert ilyenkorra már át kellene aludnia az éjszakát és ha nem, akkor ez annak a jele, hogy mást is igényel anyatejen kívül...
Hát nem tudom. Én még nem nagyon adtam eddig mást. Bár arra is gondoltam, hogy a fogzás miatt lehet, próbáltam a Dentinox gélt, de szerintem semmi hatás. Olvastam az "éjszaka átalvása" topikban, hogy hagyjuk sírni egy ideig, de én 2 perc után már nem bírom látni hogy panaszkodik, és megetetem. (Persze jó lenne már egy kis pihenés, legalább 5 óra egyhuzamban, de lassan kezdek hozzászokni a 3-4 órai éjszakai szakaszos alvásokhoz. Nálunk ui. akkor is felébred néha, ha kiesik a cumi, és persze én meg rohanok...
Én elég nehezen viselem ezt az éjszakai műszakot, pedig tudom, hogy van akinél még rosszabb a helyzet. Emiatt néha türelmetlen is vagyok, ami persze nem jó. Na mindegy, majdcsak eljön az idő amikor én is aludhatok egy jót végre Kép)

Hajhullás:
Nekem mostanában kezdett el baromira hullani a hajam, a fodrász azt javasolta, hogy szedjek vitamint. Most visszatértem az elevitre.

Kilók:
Nálatok mennyi maradt meg? nekem sajna még mindig van 5 kg +, de ha abbahagyom a szoptatást (tavasszal) megyek futni!!!

Etetőszék, hordozó, járóka:
Nekünk Cam hordoznk van, Andris most 7.35 kg és még jó. Bár már kivettem a bébi fejvédőt belőle.
Etetszéket majd csak akkor szeretnék venni, ha már valahogy tud ülni. Járókát asszem nem veszünk, mert nem olyan baromi nagy a lakás, hogy ne lássak rá.


Mindenkinek üdv:

Docka
Docka
 


Sziasztok lányok!
Orsi javasolta, hogy nézzek be Hozzátok, én is hasonló cipőben járok! Most vagyok 10 és fél hetes babaváró, ha minden igaz, augusztus 18-án születik meg a kicsi.
Ő lesz a második babánk, már vagy egy 3 éves nagyfiam!Kép
Sziasztok, Góca
Góca
 


Sziasztok!

Gabi!
Én a Deutsche Bankban electronic banking asszisztensként dolgoztam. Magyarul az elektronikus banki átutalásokat intéztük, ez leginkább ilyen helpdesk jellegű munka, persze minden mással megspékelveKép Tényleg közgazdászok vannak leginkább a bankokban, de az én munkámhoz nem volt feltétel, csak inkább előnyKép Itt leginkább az angol kellett (volna), mert sok a külföldi ügyfél, de én meg utálok angolul beszélni. Nincs elég önbizalmam hozzá sajnaKép
A munkát szerettem nagyon, mert mindig is emberekkel szerettem volna foglalkozni, meg a bank is az álmom volt, tehát elvileg klassz lenne. Csak a végén már én is untam, kicsit monoton volt, bár épp mikor eljöttem akkor kezdték bevezetni az interneten történő utalásokat és hát azzal nem kevés munka volt. De szerencsére én ezt már megúsztamKép vagy Kép
Még nem tudom mi lesz 2-3 év múlva, mert Bencét bölcsibe nem adom, és még az is lehet hogy addigra jön a kistesóKép

Utazás: Bence imád kocsikázni, mondjuk ő fordítva működik mint a többi babaKép mert ő a sapkánál is vigyorog, míg más babák azt utálják. Szóval ez nem mérvadó.
De tényleg szeret menni, babakocsiban és autóban is. Általában az első 10 percben nézelődik aztán bealszik. Szolnokra menet viszont épp mire elaludt, bemelegedett az autó, így megálltunk és levetkőztettem rugdalózóra. Kicsit felébredt, de aztán egyből vissza is aludt. Aztán kb. félúton ébredt, akkor már világítottak a lámpák és az nagyon tetszik neki, azt nézegette. Hazafelé viszont végig aludt, biztos jól elfáradt a nagy szeretgetésbe amit a nagyszülőktől kapottKép

Sajna csíkokra nem tudok semmi jó megoldást, mert szerencsére nekem nem lett csíkos. Gondolom sokat jelentett az a -5 hétKép

Docka!
Rajtam is van még 4-5 kiló, de tornázni nincs energiám, inkább netezek helyette, pedig ez már csak úgy fog lemenniKép
A hajam is nagyon hullik, enniyre még sosem, meg is ijedtem tőle rendesenKép

Mennem kell, mert Bencike felébredt és nincs ott anyaKép

Pussz mindenkinek:
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Szia Góca, üdv. közöttünk. Kép

Chello
chello
 
 


Sziasztok!
Docka ! Szerencsére rajtunk csak plussz 2 van, de a haj hullás az megy ezerrel, úgyhogy most én is elevitet szedek, ráadásul a vérnyomásom is nagyon alacsony Kép

A pocakom szintén csíkos, a nődokim szerint a szopi után teljesen halvány lesz, mondjuk azért kellen tornázni, de hát...Kép

Mennem kell, mert Nóri is felébredt Kép

Puszi

Meme
meme
 
 


Bori, Chello!

Ugy tervezem, hogy - ha minden rendben van és jol érzem magam - a 30-33. hétig dolgozom (ez Husvét környékére esik). Mivel napi 4 ora munka, nem jelent nagy megeröltetést, és legalabb kimozdulok. Emellett tudok készülödni is.
Otthon is van netem,tudok majd jönni, csak jelenleg az otthoni "rendszerünket" Kispapa renovalja.

Goca, gratula a kismamasaghoz és a nagyfiadhoz!
Üdv közöttünk.

Süncsi
süncsi
 
 


Chello,

elfelejtettem irni, hogy jo, hogy pihenni fogsz, ha 8 orat dolgoznék, én is biztos masként döntenék. Elvégre most tudunk egy kicsit pihenni, eleinte a babaval mar nehezebb és alligolag a terhesség vége felé is, a nagy pocakkal.
De erröl majd irnak a tapasztaltabb anyukak!

Süncsi
süncsi
 
 


Most megint eszembe jutott valami:

Kinga merre vagy? Remélem minden OK!
süncsi
 
 


Süncsi, a napi 4 óra tényleg nem megerőltető. Én reggel 7-kor eljövök és 5 után érek haza. Kép Ezért vágyom most egy kis pihenésre.

Chello
chello
 
 


Sziasztok!
Már nagyon rég olvasgatlak beneteket, hogy miért csak most írok magam se tudom.
25 éves vagyok és szoszivel egyidős terhes, valamint a Jósa András kórházban fogok szülni.
Szerencsésnek mondhatom magam az első "próbálkozásnál" sikerült teherbe esnem és egy kis émelygést leszámítva nem volt semmi különös.
Olyan jó látni, hogy már mindenki vásárolgatna én is teljesen be vagyok zsongva alig bírom türtösztetni magam.
Remélem befogattok ebbe a jó kis csapatba :-)

Sziasaztok!
Timi
Kaola
 


Sziasztok!

Autózás: Gabi nem szereti, szintén azért, mert utál bekötve lenni a hordozóban. És mostanában már később sem alszik el, ezért mindig többféle csörgővel készülök, és próbálom lekötni, ami sajnos nem mindig megy.Kép Nem is szeretek hosszabb útra menni, nagyon fárasztó Gabinak is és nekem is.

Gabi,
melltartó.Kép A Peg Perego etetőszék tényleg jó, de az ára nagyon húzós.Kép Az én pocim is csíkos lett (a mellem isKép), nekem a pocin apró csíkok százai jelentek meg sugárirányban a köldök körül, ezek mostanra elhalványodtak, viszont így úgy nézek ki, mintha összegyűrte volna valaki a bőrt, és utána hiába simította ki, mert a gyűrődések látszanak, és emellett még a bőr is plöttyedt. (Ahol nem voltak csíkok, ott már teljesen a régi a bőröm.) Ráadásul a köldököm sem ment vissza, van egy kb. 5x2cm enyhe bemélyedés (hosszirányú), és a közepén csücsül a köldököm, enyhén kifelé csúcsosodó felső résszel.Kép Úgy érzem, hogy többé nem fogok én már bikinit hordani.Kép A mellemen a csíkok meg szép lilásvörösek, bár már halványodtak. Ha találsz valami jó módszert a csíkokra, oszd meg velem is, légyszi!

Docka,
attól is ébredhet éjjel, hogy nappal leköti a külvilág, ezért nem szopik eleget, és ezt éjjel pótolja. Nekem +3 kilóm van, de én nem is bánom, így is elég gizda vagyok. Bár egy kis súlyátrendezés nem ártana, szóval én is fogok majd tornázni. Az én hajam is hullik, tavasszal le is vágatom rövidre.

Megyek, mert Gabira rájött a panaszkodhatnék.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok Lányok!

Na szétnéztünk a kispapával. Gyönyörű dolgok, gyönyörű árért.De legalább kezdem sejteni, hogy mit akarok. Vásárolni majd csak április, inkább májusban fogunk.
Azért képesek iszonyatos árakat is kiírni. Én csak csodálkoztam, hogy azt is megveszi valaki! Kép

Üdv az újaknak!
Puszi Mucska

Andi
Kép
mucska
 
 


Látom bő a termés ismétKép. Egy picit jöttem, még Robókám alszik. Most egész nagyott aludt/alszik. Fél 10 kor aludt el és azóta húzza a lóbőrt. Picit kint is aludt, most meg a babakocsiban folytatja tovább.
Nálunk az éjszakák még mindig ébredéssekkel vannak teli, de nekem sincs szívem hagyni sírni. Talán egyszer elérjük mi is, hogy valamelyest átaludja az éjszakát.

Hajhullás: picit nekem is hullik a hajam, de őszel sokkal jobban hullott.

Kilók: azon szerencsések közé tartozom, akin egy deka felesleg sincs, sőt! Jó lenne hízni, de nem megy. Ezáltal pocimon sincs csík, de nekem is előbb jött Robó és lehet emiatt nem volt ideje kialakulni a csíkoknak. Egyenlőre nem tudok ötlettel szolgálni, mi is lehetne rá jó, de itt is van a babaneten olyan oldal azt hiszem, ami ezen csíkokkal foglalkozik.Jó tipp, hogy lehet babákkal is tornázni, kitünő hasizomerősítőKép. Néha én is szoktam Robót emelgetni, nagyon élvezi.

Utazás: nálunk szeret Robó autóban ülni. Általában mindig bealszik Kép. Elég sokat utazunk kocsival, kezdetektől fogva , mára már megszokta. Türelmesen ül eddig a hordozóban.Kopp-kopp!!


Biztosan van valami az időben, mert írtó nyomott vagyok én is, picit szédültem is. Jó lenne aludni is egy jót, de mikor??Most lehetna ahogy alszik Robó, de tudom, hogy pillanat kérdése és már fel is ébred, eddig pedig főztem, mostam, mosogattam. Mindig van mit csinálni.


Zsizsa: képen nagyon édi GabiKép,

Vera: jó, hogy hazaértetekKép

Barbi: tökpürét vetted, vagy gyártottad? Jó , hogy van nálatok kakiKép. Mínusz 30 fokért nem irígyellekKép.

Gabi: melltartócsereKép,

Docka: sajnálom, hogy romlott az éjszakátokKép

Meme: úgy látszik sorba ébrednek ezek a babókKépTejcsit megitta Nóri?

Jaj, ébred Robó, gyorsan el is köszönök. Még jó, hogy nem feküdtem leKép.

További szép napot nektek: Anita
anita77
 
 


Szia Timi! Remélem jól fogod érezni magad nálunk. Kép

Mucska, merre néztetek szét Kispapival?

Puszi
Chello
chello
 
 


Sziasztok,
én is már nagyon vásárolnék, de egyenlőre maradok a nézelődésnél. Most a babakocsi kiválasztása a legfontosabb, most kinézem, aztán elég lesz a kiszemeltet nyáron megvenni.
Én sem gondolok mélykocsira, valami könnyű kell, hogy közlekedni tudjak vele, meg összecsukható és vízszintesig dönthető. És jó nagy hálós alul. És változtatható tolásirányú. Csak egy kocsit szeretnék venni. Gondoltam a Gracora, meg a Peg Peregot említette valaki. Nem túl drága az??? Néztetek már valamit???
Góca
 


sziasztok!

Jaj, már megint mennyi szöveg...

Bori: igen én kérdeztem. És valahogy én is ezt sejtettem. Furi lesz majd újra kezdeni...
Függőség? És akkor?? Kép Ez nem leküzdhetetlen. Csak akkor jössz, ha van időd!

Panó: indulás előtt még olvastalak Kép Én sem vettem semmit, mert a gatyikban semmi rugalmasság Kép oldalt az a nagy slicc Kép és a szoknya meg kicsi volt hátban Kép

Első gyerekesek: Borihoz csatlakoznék a kelengye témában! Bár elárulom Bori, hogy én 2 hete Az Auchanban vettem Kenguru Gondokat 400-ért!
Én a mai napig a cseh kifogóba törlöm a gyereket. Nekem jobban bevált, mint a frotír. Jobban érzed, mit csinálsz.
A textilpelus tényleg CSEH legyen, és szerintem is kell min 20. Én gyakran a baba popsiját is abba töröltem a kakkancs és a mosdatás után! Mindenhol lehet kapni CHELLO. A 3 db-os most a TESCOban akciós.
Azért is több fogy, mert a foltok gyakran csak fehérítővel jönnek ki rendesen, és az roncsolja az anyagot idővel. Nekem sok szétment! Amúgy nekem nagyon bevát a negyedelt pelenka. Sokszor azt is elegendő volt összekenni. Elvágtam a nagyot, és beszegtem.
És szükséges még egy vastagabb, és egy vékonyabb takaró is!
A hálózsák témában egyetértek Bellanával. Én is nagyon szeretem. Télre meg majd érdemes vastagot venni. A Zsófimnak a mai napig az van: Billerbeck. Az 2 méretben van, és kb. 5000 ft. De nagyon jó!
A matracban szerintem tényleg jó a kókusz. Jól szellőzik. Most már nekünk is az van apával, és össze sem lehet hasonlítani az epedás ággyal. NAGYON jó!

Szia GÓCA, Kaola Timi!
Üdv néktek a topikban!

Zsuzsa
19+0
zerko
 
 


Kép

Panó
panó
 
 


Szia Chello!

Itt Szegeden nem sok választék van. Brendon, Faktum, Cora, Tesco és a lengyel piacnak nevezett mindent áruló piac.
Brendonba találtam olyan dolgokat amit szeretnék. Olyat akarok csak én kis smucig olcsóbban. A lengyel piacon is van minden (újak). Oda holnap megyünk.
Nem baj, mert a nagy nézelődésbe találtunk magunknak egy szekrénysort így az is le lesz cserélve. Hely kihasználtság miatt muszáj. Elég szűkösen vagyunk, mert Apukám velünk lakik .

Süncsi!
Méhnyakrák miatt csonkolták a méhnyakat.Kép


Kép

Andi
Kép
mucska
 
 


Mucska: tényleg? Ehhez nagyon fiatal vagy... Kép Mikor volt ez???

Panó: ez a tábla már nagyon klassz! Van 2 új delikvens bele.

Pusz:
Zsuzsa
zerko
 
 


Szia lányok!

Szép kis termést hoztatok össze! Kép

Zsuzsa, Bori, mi a baj a listámmal? Brühüü.. Kép
Bori, nálunk 38C fok van nyáron,(ez komoly!) egyszer kipurcanunk. A negyediken lakunk (4 emeletesben), úgyhogy nálunk a Dani általában egyszál pelusban és kiszokniban feküdt! Ha nagyon beájult betakartuk pelussal. Na, de hoszú újjú badi, meg rugdalózó? Az enyhén szólva sok nyáron. Én itt Vácon többször látok álig beöltöztetett babákat nyáron akiket még jól be is takarnak és szegénykék ordítnak annyira melegük van. Én sétálni is úgy vittem, hogy újjatlan badi, zokni (a doki szerint az mindig kell), kis sapi a fejére és textilpelus, hogy betakarjuk ha kell.
Ne haragúdj, nem kötözködni, vagy bántani akarlak, csak nekem soknak tűnik az a ruha amit a bébire adnál nyáron. Persze mindenki maga tudja mi a legjobb a gyerekének.
A méretekkel egyetértek 56-os nem nagyon fog kelleni, de a többit is írtó hamar kinövik. Dani legalábbis havonta kapott újjakat...
Remélem most nem bántottalak meg? Kép

Süncsi: köszi a bókokat, puszi!
Kedves Góca és Kaola üdv közöttünk!

Apropó bababörze, mi tavaly voltunk először, de soha többet...

Bellana 12+4
bellana
 
 


Sziasztok!

Hálózsák ügyben csatlakozom az előttem szólókhoz, szerintem is nagyon jó, Peti 4-5 éves koráig abban aludt, Rita még most is abban alszik. Viszont áruljátok már el nekem, hogy hol lehet nagyobb méreteket kapni? Mikor Petinek kellett még kaptam 110-et is, de most már régóta keresek Ritának még egyet, de sehol nem találtam. Zsuzsa, te hol vetted és mekkora a nagy méret?

Van a táblázatban néhány név, akikről már nagyon rég nem hallottunk, pl. Vali, Csicsóka, Babanyúl?
Valaki nem tud róluk valamit?

Panó
panó
 
 


Helló Lányok!

Végig olvastalak Titeket...beletelt egy kis időmbe! Asszem nem is tudom, hogy ki, mit írt.Kép
Múlt hét pénteken valaki emlegette, hogy rakott káposztát enne. Én mondtam, hgoy én meg gombalevest. Erre hazamentünk anyukámékhoz, és volt otthon gombaleves, meg rakottkáposzta.Kép

Voltam ma dokinál a folyásom miatt. Nem nagyon tetszett a színe és az állaga. Hívott a doki 10-re, fél egykor be is mentem. Már a végén majdnem leszédültem a székről, mert kaja az nem volt nálam, és nagyon meleg is volt. Két és fél óra várakozás után a vizsgálat kb. 5 percig tartott levetkőzéssel és felöltözéssel együtt. A doki írt fel valami hüvelytablettát, még nem váltottam ki, nem tudom, hogy milyet írt fel, mert nem tudom elolvasni. De nem mondta,hogy mitől van, vagy gond e...vagy ilyesmi...na mindegy!Kép

Üdvözlöm az új emberkéket!

Rá akartam venni a családomat szombaton, hogy menjünk, és nézzük meg a bababoltokat, csak kíváncsiság képpen, de mindenki úgy döntött, hogy nagyon hideg van, ezért otthon maradtunk.Kép Én még nem vennék semmit, talán babonából, de nézelődni nagyon szeretek.

Nekem fogalmam sincs, hogy a gyerkőcnek milyen takarót-hálózsákot...kellene majd venni. Annyira meleg van nálunk, hogy nyitott ablaknál alszunk többnyire. Én valami párologtatási lehetőségen gondolkodom, mert érzem a torkomon, hogy nincs egy kis pára sem. Ha kirakok vizet a radiátorra, az egy fél órán belül elpárolog, és subickolhatom ki a vízkövet az edényből...
Tapasztalt anyukák!
Nyár közepén mit szoktak adni egy újszölöttre? Mármint milyen ruházatot? Télen még el bírnám képzelni, hogy mit adnék rá, hogy ne fázzon! De nyáron mit kell, hogy ne legyen melege?
Csak én vagyok ilyen tudatlan?Kép

Asszem ennyi! Nézlek Titeket folyamatosan!Kép

Timi
hmmm
 


Zsuzsa!

2000. november 7-n. Kép
Szerintem az a sok hormon tett be amit kaptunk nyakra főre, hogy legyen baba.

Panó!

A táblázat nagyon klassz! Kép

Kép

Andi
Kép
mucska
 
 


Panó, szupi a táblázat!
Olyan jó látni, hogy már 12+4-nél tartunk. Kép
Én is pont ma akartam kérdezni,hogy hol vannak az eltűntek?

Mucska, szegényem akkor rád járt a rúd!!
Remélem nem lesz több bajod vele soha!

Orsi, hogy vagytok?

Bellana

Ui: Bori, ugye nincs harag??
bellana
 
 


Timi, pont ezen a ruha dolgon lovagolunk mi is. Kép
Kicsit feljebb már elkezdtük boncolgatni a témát.

Bellana
bellana
 
 


Timi!

Nem vagy egyedül a kérdéseiddel, bár a lányok már kezdtek ezekre választ adni.

Gyerekek!
Lehet, hogy eljöttek az utolsó perceim! Rendeltem magamnak rakott zöldbabot. Apukának meg felraktam a főzeléket. Hát azt most kivételesen nem fogja mondani, hogy nincs megfőve ....... Totál elfelejtettem. Igaz az én hasam tele van.

Kép

Andi
Kép
mucska
 
 


Mucska!

Remélem már meggyógyultál teljesen!

Góca, Koala Timi!
Üdv. a topicban, ha be akartok kerülni a táblázatba, írjátok meg a korotokat, utolsó mensi idejét és hogy hol fogtok szülni.

Panó
panó
 
 


Mucska, én meg itt ülök egy rakás megpucolt krumpli társaságában, de nem akarnak maguktól felvágódni. Kép
Egyet felvágok, egyet írok...Kép

Bellana
bellana
 
 


Sziasztok!

Valószínűleg sikerült meggyógyulni! Annyi van, hogy kezdetben 3 havonként, most már 1/2 évenként kell járni rákszűrésre.

Mucska

Andi
Kép
mucska
 
 


Szia Bellana!

Mostanában én is így járok. Ugyanis kíváncsi is vagyok, hogy kivel mi van. Ezért már csak egyfélét főzök a páromnak, aztán csönd legyen. Én meg belebolondultam a rakott zölségekbe. Én aki utálom a zölséget!!!! Párom meg szereti csak nem rakottan. ( És nem minden nap. Így rendelek magamnak.)

Puszi Mucska

Andi
Kép
mucska
 
 


Mucska, örülök, hogy meggyúgyultál ! Kép

Timi, nem vagy egyedül, én sem fogom tudni mit kell adni a babára a 40 fokban.

Panó, szép a táblázat. Sajnos nem tudok semmit az eltűntekről.

Chello
chello
 
 


Így,hogy felhívtátok a figyelmemet, így gyorsan végigolvastam az öltöztetős, takargatós témákat.Kép
MIkortól lehet a babát hosszabb időre levegőre vinni? (fél órára mondjuk!?)

Most olyan gyakorlati kérdések merlütek fel bennem, hogy kutatok magamban, hogy honnan jöttek!Kép

Ja, nem tudom, hogy éreztetek e már ilyet, de én ma féltem. Álltam a kórházban a szülészeten, ott mászkáltak hálóingben, köntösben a kismamák, hallgattam, hogy miket mesélgetnek, és rendesen féltem. Rámjön a sírás, ha arra gondolok, hogy kórházba kellene feküdni akár csak egy hétig is...
(ezt az érzékenységet nem csípem, mindentől sírok)

Timi
hmmm
 


Sziasztok!

Na, apa nálunk is lebetegedett, 39 fok a láza, nem igazán tudjuk levinni, várjuk az orvost. Épp ezért a holnapi UH-t a Praxisban le is mondtam, így csak jövő szerdán megyünk, és remélem, hogy a lányok meg én nem kapjuk el.

Babahordozó: én mind a kettőt abban hoztam haza a kórházból, és utána is ha autóval mentünk abban utaztak. Akármikor jöhet egy hülye autós…, még pár km alatt is. És egyiknek sem lett semmi baja a hátának, szerették, rögtön elaludtak benne.. Lehet, hogy az sem mindegy hogy mekkora a baba, de nálunk 4 kg fölött születtek. És később bent a lakásban is imádtak benne ücsörögni, amíg én csináltam valamit.

Mózeskosár: Lili abban aludt 4 hetes koráig, azóta ezt a plüss állatai teszik.

Babakocsi: nekünk Pierre Cardin van, két funkciós, bolygókerekes, szar utakon is elég jól használható, csomagtartóba befér, teljesen fektethető, három fokozatban ültethető, fordítható tolókaros, nem a legkönnyebb, de nem is túl nehéz. 30 körül van. Én szeretem. Két gyereket már kibírt, remélem most is jó lesz.

Chello: mielőbbi pihenést!

Bori, bár én még „csak” 4 éve vagyok itthon, úgy megszoktam, hogy nem is tudom mi lesz ha vissza kell majd menni dolgozni.

Beja: Merre vagy?

Góca, Timi üdv itt.

Babaruha: nekem a két lányzó után van mindenem, úgyhogy csak egy ruhát veszek majd amiben hazahozzuk. Textil pelusból minden gyereknél 20-t vettem, nálunk valahogy fogyóeszköz (mint a zoknik…, sosem értem, hova tűnnek el)

Hálózsák: Lili imádta, Nóra utálta, nem tudott benne aludni, annyit forgolódott.

Na, megyek betegápolni.

Pussz:
Lino
19+3
lino
 
 


Bellana: engem nem bántottál meg. Nálunk nincs több, mint 30 a kánikulában sem, és az én lányom fázós volt! A tiétek is lehet ilyen. Nekem az anyukám azt mondta, a rövidujjas a jobb, mert akkor a baba válla tuti nem fázik meg! Nálunk igenis kellett a hosszú ujjú is, és a rugi is. Bár inkább az ujjatlan pamutok.

Panó: én sajna nem tudok róluk semmit...
Én a József Kőrúton vettem. Próbáld meg felhívni őket. Szerintem nagyobb, mint 110-es a Zsófié. De a pontos méter passz!
Vékonyban én nagyobbat a Soroksárin vettem a Mega Toysba, Kenguru Goldot. Az is volt vagy 4000 ft.

Timi: ha nagyon meleg van, akkor body+zokni, és max egy vékony PAMUT takaró, vagy egy pelus, vagy egy törölköző. Ha majd hül, akkor meg vékony hálózsák, és ha kell még, akkor rá takaró.
És vegyetek szerintem egy hideg párologtató gépet. Az kelleni fog!

Mucska Kép Szerintem azért csak az nem lehetett, max. gyorsította a folyamatot. A lényeg, hogy kiderült, és hogy most babát vártok!

Zsuzsa
zerko
 
 


Timi!

A hormonok játszanak veled elsősorban. Szerintem első babásnál természetes, hogy rágja magát ilyen dolgokon! Éjszaka nem bírtam aludni nekem is járt az agyam. A kérdés jó, hogy mikor lehet kivinni először. Amikor itt volt a védőnő, akkor mondtam neki, hogy hazaérkezésünk után kb 2 héttel megyünk a nyaralóba lakni. (Teljesen felszerelt, fűtés megoldott stb.) Azt mondta, hogy gondolom én azt!
Nekem ne mondják, hogy június legvégén július elején jó a babának a büdös meleg panelban, mikor ki tudunk menni forgalomtól elzárt jó levegőre. A Tiszaparton legalább 5 C kevesebb van, mint bent a városban. Ott esetleg még aludni is tudunk. 3 éve ez mindig úgy van és nem tudom elképzelni, hogy 38C körül én a panelba ücsörögjek.

Pusza
Mucska

Andi
Kép
mucska
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?