Új privát üzeneted érkezett!

MAREK!!!!!!!!!!!!!!!!

Végre újra "itthon"!nagyon örülök neked!Gondolom a többiek is.
És nagyon de nagyon örülök, hogy szép szülésed volt, és minden ok, és otthon vagytok.Ez a legfontosabb!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Menj pihenj egy nagyot, remélem azért tudsz majd, és nagyon várjuk a beszámolódat, ha már lesz rá erőd!
emmalena
 
 


Sensi: sztem a ch5 gyengébb, de nem értek hozzá :)
A szex valóban kimaradt a listámról… :O

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ancsa: jobbulást neked is, meg a gépednek is ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 

 
 

Emma: én drukkolok neked, hogy álmaid szülése összejöjjön neked is :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Szia meglepetés Marek!

Nem úgy volt, hogy holnap jöttök? Nagyon örülök nektek!
Mesélj el mindent! Hogy van Bori, hogy vagy te? Milyen anyukának lenni? :D

Nézegesd a weblapunkat, akkor sok mindent könnyebben bepótolhatsz, vannak hasznosok is már, és ti is fent vagytok Borival :)

Még egyszer hatalmas gratula nektek a csodás Borihoz!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Tapasztaltabbak!
Az micsoda, amikor másodjára, közvetlen lefekvés után elkezd keményedni a hasam, a bal oldalamnál pár másodpercre vesébenyilal, majd rámtör a hidegrázás? Próbáltam mérni az időt, de semmi rendszer, annyit vettem még észre, hogy ritkábban lent, a bugyiban is van apróbb fészkelődés. Ezek jóslófájások?
Igazából nem fáj, inkább ijesztőnek mondanám, főleg a hidegrázás miatt.
Most zuhanyoztam egyet és úgy tűnik elmúlt, bár a hasam az még mindig kemény és semmi ficánkolás odabent. Olyan jó lenne okosabbnak lenni...

Kép
anhel
 
 


Sziasztok!!

Brutál volt eddig a napunk.......ezt a beszabályozott etetést nem nekünk találták ki.... 70-80g kat eszik Konstantin 3 óránként!!! Bőségesen elégedett vagyok Vele. Igaz 50 percet is elnyammog a cicin, de nem érdekel. Viszont régebben, ha nyekergett cici volt, most meg kivártam a 3 órát... 1 óra szopi, fél óra nyugi, 1,5 óra üvöltés.......neeeeeeeeeeeeem!!!!! Kész vagyok!!!!
Még végigcsinálom holnap délig, aztán visszaállunk az eddig megszokotthoz. Vagyis igény szerint eszünk, alszunk és elfelejtem a mérleget.

Ny.malac!
Én baromira lelkiismeretes vagyok. Megbeszéltük egy hete a doktor nénivel, h ma jelentkezem a súlyával és meg is tettem. (mostantól van mérlegünk kölcsönbe)

Anhel!
Köszönöm, h megérted a lelkesedésem és elfogultságom a nagyfiam iránt! :) :) :P

Kriszta!
Mielőbbi problémamentes szülést!!!!!!

Éva!
Nagyon szép név a Lorena! Van itt a szomszédságban is egy kislány ezzel a névvel! VIDÁM NÉVNAPOT!!!!!!

Adrival mi lehet????????

MAREK!!!!!!!!! :) :)
nagyon örülök neked!!!!!!! jÓ PIHIIT ÉS VÁRUNK!!!!!!


ILdi!
Mi már két napja levegőzünk. Sapi a buksira, alaposan betakarom és kinyitom délben az ablakot. Ma is így tettem, aludt egy jót és én is 1,5 órát! :D
Holnap kimegyünk kicsit, jön a védőnő délután és Bence porszívózni akar. Nem akarom, h megijedjen legkissebbem a porszívótól, így kimegyünk addig. Itt 23 fok volt ma!!!!!

Délután Ábival kettesben sétáltunk.......jólesik kimenni, de elég gyengus vagyok, húzódik a pocak......

MINDENKINEK A LEGJOBBAKAT!!!!!!!

eldőlök.......

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Nah, a fenntieket a 22:30-as szopi után irtam, de nem ment el. Éjjel is kelt 2,5-3 óránkét (korábban 5-6 órát is aludt!) szopizott 30-40g-t és beájult.... Most hajnal 4-kor 70g-t szopizott, most durmol.....Ha így haladunk lazán meglesz az 500g evészet/24 óra.....

Anhel!
a hidegrázás nem jó :-( Takarózz be nagyon és próbálj pihenni. Egyéb ötletem nincs.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok Adri férje vagyok Rajmi!
Szeretném megosztani Veletek, hogy megszületett a Mi kis gyönyörű Kincsünk Júlia Kamilla, aki 3 és fél kilós és 50 centis babóca. Jelentem Anya is jól van, tsászárral szültünk, a pindúr tegnap már falatozott ciciből is egy nagyot és NAGYON BOLDOGOK VAGYUNK!
U.I.: Hétfőn már itthon is vannak mind a ketten! :D
Vendég
 


Marek: szuper, hogy megint itt vagy, örülök, hogy szép szülésed volt, és most boldog a kis Marek család!!! A kisbaba mellett biztos jól kialudtad magad :D , így ha lesz időd, írj magatokról, és tegyél fel képet is!
Nymalac: szuper az oldalunk, köszi a sok-sok belefektetett időt! :)

macianyu
 
 


Rajmi: adda át jókívánságainkat Adrinak!!! Aranyos vagy, hogy jöttél jelezni nekünk. Sok boldogságot, jó egészséget nektek! :)
Csajcik, olyan jó kedvem kerekedett így reggel!!!

macianyu
 
 


de jóóóóóóóó sokat gondoltam Adriékra!

Rajmi!
Köszönjük Nektek, h csodássá tetted a reggelünket!

SOK BOLDOGSÁGOT, GYORS FELÉPÜLÉST, JÓ EGÉSZSÉGET NEKTEK!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 



Rajmi,szívből Gratulálok nektek Júlia születéséhez! Jó egészséget,gyors felépülést, és sok-sok tejcit kívánok! :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Huhúúú! Újabb jó hírek! :lol:

Üdv Marekéknak itthon!

Adriéknak pedig gratula! :lol:

Tényleg vidám reggel! :lol:

Én meg készítettem egy kimutatást magamnak is, hogy ebben az egy hónapban evésileg mit hoztunk össze! :lol: Heti bontásban csináltam, bár csütörtökön jöttünk haza, így

- első négy nap itthon (erős indulásból, visszaesés) Amit 2 nap alatt magára szedett, a következő két napban leadta, így a végeredmény 0 g

- első teljes hét: 350 g hízás (úgy, hogy egyik nap fogyott, a másik nap kétszer annyit hízott)

- második teljes hét: 280 g hízás (lassan hízott, nem minden nap, voltak állandó értékek)

- most tartunk majd a harmadik teljes hétnél

Szóval tényleg felesleges mérni állandóan (bár én még vagy 2 hétig fogok) :oops:

Mert a gyerek egyik napról a másikra fogy, vagy nem hízik vagy nem jól mértem és és és ......

Kép
bettike
Eger
 
 


Nymalac
Nagyon jó lett a honlap :D köszönjük szépen! :D

Anhel
Tippem sincs mitől lehet ez :roll: Nem lehet h beteg leszel és azért ráz a hideg? :roll:
Nekem a kisfiamnál volt ilyen hidegrázásom terhesen, de mint kiderült 1 ciszta okozta ami be volt gyulladva :?
Szerintem kérdezd meg a dokidat erről :roll:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ja! Így elvileg születése óta összesen 630 g-ot hízott összesen! :shock:
Hát a fene se érti, de ezek úgyis csak számok! De most úgy is jön a védőnéni és képben leszek ha kérdez! :lol:
Azt meg úgy is látom, hogy fejlődik! :wink:

Csak nem tudom, hogy miért csinálja két napja azt, hogy este 11-es szopi után 1 órát alszik, majd 1 órát sír! (Hasfájás kizárva, szerintem éhség is kizárva.) Hiába veszem magam mellé, hiába van minden. Sőt ha én megyek a közelébe, vagy én akarom altatni, akkor még cicit keres, pedig szerintem kizárt, hogy éhes legyen szopi után bő 50 perccel. Biztos vigasztalást akar, de a cici az nem megoldás! Vagy igen?

Kép
bettike
Eger
 
 


Anhel: amit leírtál, gőzöm sincs mi, de a drága nő dokim szavaival élve, „reméljük nem lesz semmi baj…”

Nem hiszed el, de tegnap mikor elmondtam neki, hogy álomkórban szenvedek napokig, utána meg homályos lesz a látásom, kettőig nem látok, akkor ez volt a válasza. Nagy segítség 8eFt-ért, nem?

Ezen kívül még hangot adtam az aggodalmamnak az nst-t illetően, miszerint Borinak volt mért 80 körüli szívdobogása másodpercekig, és volt 210-es is utána nem sokkal, és bár az nst-s nő áthúzta a papíron, és megjegyezte, hogy elmozdult a baba, én nem hittem el, mert a szoba másik feléből a szg. előtt ülve szerintem nem láthatta, hogy mi történt…

Erre előkapta a 200e éves sz@rját, hogy meghallgassuk a baba szívhangját… A szomszédok mind kiszaladtak az udvarra, hogy mi ez az iszonyat recsegés (gondolom ez történhetett), de a szívhangból egy picit sem talált. Erre rám mosolyog, és ezt mondja: „hát ezt most nem tudjuk megnézni”. Majd a jövő héten vesz egy modernebbet. Kösz, gondoltam magamban, én meg most vagyok itt, és most aggódom, és most fizetek a semmiért 8eFt-ot :S

Ha egyben maradok jövő hét szerdáig, én isten biza nem megyek el hozzá. Elegem van.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Zsuzsu: minden anyuka lelkiismeretes, nem? Csak van, aki megfogadja a doktor néni/ bácsi tanácsait, más meg nem. De mivel egyik ezt mondja, a másik meg azt, így mindenki megfogadja valamelyik tanácsát, nem? :D

Szerintem is jobban szeretik a gyerekek meg az anyukák is az igény szerinti szopizást :)

Ja, és szerintem te is szupi anyuka vagy! Jó nekünk, és a babáinknak, hogy itt ennyi szuper anyuka van! :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ügyesek vagytok az evéssel! Az 500g biztosan nagyon jó! :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Adrinak és Júlia Kamilla babájának hatalmas gratula!

A büszke apukának meg nagyon szépen köszönjük az örömhírt! Sok boldogságot, egészséget és tejcit kívánunk a családnak! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Bettike: de a cici az megnyugtatás is, cumi helyett, és szomj oltás is víz helyett, ezért nem értem a 2 órán belül ne add oda neki dolgot… Ha korábban adod vissza a cicit, még úgysincs benne semmi jelentős mennyiség, vagy csak a folyadékosabb tej verzió…
Így van kitalálva az anyai mell. Egyszerűen tökéletes :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Köszi lányok, én sem akarom eröltetni a vizet! Főleg, hogy most már beindultunk a szopival és minden alkalommal van min. 40 ml, de most már inkább 50 ml.
Pl. most hajnalban felkeltünk, szopizott és aludt 4 órát, nem keltettem fel miatta, úgyhogy szerintem inkább hallgatok az ösztöneimre és eldugom a táplálási naplót, ha jönnek :lol:

Közös füri? Én sosem füriztem apukámmal, legalábbis nem emlékszem rá, az biztos, hogy ő nem mászkált meztelenül előttünk, anyukám viszont igen, én pedig szintén nem mászkálok meztelenül otthon, még párom előtt se. Szerintem ez mindenkinél más, én kissé szégyenlős vagyok. :oops:

Ancsa - majd várjuk a képeket a 4D-ről!!!

Marek - de jó,hogy otthon vagytok, várjuk a beszámolókat és sok fotót és mindent!!! :lol:

Zsuzsu - úú, nagyon szépen eszik a nagyfiú!!! :lol: Itt látom a különbséget, hogy Lotti ennyivel előbb született, valamikor nálunk is mellen van 40-50 percet is és eszik 50 ml-t :?
Én sem tudom betartani a 3 óránkénti etetést, főleg ha kajál 40 percet és utána sír egy órát, és végre elalszik, hogy is kelthetném fel??? :shock:

Adri és Adri férje, Rajmi - GRATULÁLOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nagyon sok puszi nekik!!! Kép

Bettike - én minden héten hétfőn fogok mérni nettó súlyt, mert aznap jöttünk haza a kórházból 2520 grammal.
Nálunk is volt éjjel egy órás bőgés, pelus oké volt, evett is előtte 40 ml-t, aztán viszont kicsit bukott és öltöztethettem át :?

Az éjszakánk megint pocsék volt, a kiságyában aludt 22-éjfélig, aztán kaja után nem maradt meg, kb. 10 percig hagytuk sírni, mert inkább ilyen nyavalygás volt részéről, mint sírás, de aztán magamhoz vettem, rajtam aludt 3-ig, aztán evés, amit nem akart, kb. 15 percig próbáltam a cicit adni neki, de aludt, mire letettem, már enni akart, evett, aztán sírt több, mint egy órát :roll: Én sem tudtam, hogy miért, mi baja volt, nagy nehezen elaludt, megint rajtam, ágyában sírt nagyon, rajtam pedig úgy aludt, hogy a kisujjamat szopta :lol:
Most reggel ettünk és idáig sírt, felvettem, ringattam, semmi, ezért úgy döntöttem, hogy hagyom kicsit sírni és most úgy néz ki, csend van, jaaaaaaaaaj, mégse, elkiabáltam, megint sír, na ez az, amikor kiakadok, hogy vajon mi a baja, nem fázhat, nem pisis-kakis, nem büfis, nem éhes, talán fáradt? Hát én is :?

Na megyek is, írjatok!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Júlia papáját kérdezem, Rajmit, hogy esetleg meglepne-e minket egy-két képpel a gyönyörű lányáról? :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi: emlékszel mit írtam? Mikor semmi nem jó, és a hajad hullik, és csak sír... Erre gondoltam, és lesz ez még jobb is :D

Gatya felkötés, tudatosítsd magadban, hogy jó anya vagy, és biztos csak azért sír, mert mást még nem nagyon tud...
És ha kivannak az idegeid, akkor jöhet simi-simi, ágyba tevés, puszika, és ajtó becsuk. Ne is halljad, és lehet menni hangos tevékenységeket csinálni, amíg megnyugszol :)

Amúgy a kedvenc mondásom ilyen esetekben: "Legalább tuti, hogy lélegzik..."

Nem mindig volt Lili alatt ugyanis bekapcsolva a figyelő. De ha üvőlt, akkor nyílván lélegzik is, nem?

Na, félre a viccet. A lényeg a lényeg, hogy sírás után elfáradnak, és akkor lehet kipihenni együtt a hiszti-programot. Készülj rá :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


őöööööö, web frissült, Adri átköltözött a büszke anyukák táblába Júliával :)

gratulálok nekik! ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


És már tegnap este is lemaradt, pedig elkészült!!!!

Íme a 39. heti pocak képem :S


Kép

Szerintem egy ideje már nem nő, de azért így sem pici :roll: :shock:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Jó reggelt!

Én még egyben!

Látom azért szaporodtunk! :lol:

Nagy - nagy gratula Rajminak és Adrinak a kislányukhoz! :lol: :lol: :lol:
Jó egészséget sok tejecskét, és mielöbbi gyógyulást a csasziból kívánok a boldog anyukának és babának!


Más nem szül még????

Marek ...örülök hogy itthon vagytok! Most már sokkal jobb lesz! :lol:

Ancsa...válaszoltam a privire!Köszi! Akkor valószínű nekem is a nyákdugóm távozgat! :D
Akkor lehet hogy nyílik a méhszájam........végre???!!! :shock:

Este megint felébredtem arra hogy feszül a hasam, ilyen menstruációs fájdalom szerű volt! Fél óráig tartott, azán elmúlt!

Anhel....a korábbi kérdésedre reagálva, nekem is van hogy a végbél felé hat ki a szúrós fájás! :?
Kérünk majd képet! Puszi!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


NyugtonMalac....tyűűűűű, szép nagy pocak! :D Tényleg nagyon lennt van már!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Képek még...

Kép

csomagom:
- fekete a szülőszobai
- piros nagy a gyermekágyas
- piros kézi táska Borié

Kép

És a (kibővített) gyermekszoba ajtófelirat változat

Lili segített a létrán állva felragasztani a betűket. Sőt inkább én segítettem neki :) Megbeszéltük, hogy az övé a Lili-s rész, Borié meg a Bori-s rész... Persze a gomba Lilié, mert az már rég óta ott van... De majd veszünk valami mást együtt Borinak is a másik oldalra :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


GRATULÁLOK Rajmiék pici lányához!

Akik már szültek:
Mennyi babaruhát érdemes a kórházba vinni? Vagy ott adnak? Vagy ez mindenütt változó?

Kép
szöszke
 
 


Marek! mesélj!

Kép
szöszke
 
 


Babaruhát a szt imrében adnak majd... de én tettem be egy apa várós rucit is Borinak, mert a kórházi olyan elnyűt szokott lenni, és szeretném, ha kicsípné magát apa kedvéért :)

Ez olyan anyukás dolog, nem? :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Húúú, nekem nincs is ennyi cuccom! :shock: Ezt mind viszitek?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Babaruhát mi se vihetünk be! Semmit, csak max, textil pelust a böfihez! Majd a párom behozza az összekészített hazajövős táskát, ha jön értünk!
Apának én is raktam be egy váltás pólót, egy üdítőt, egy papucsot (akkor nem kell az a zöld zacsit a lábára húzni)
Én a szülőszobára külön raktam egy törülközőt, a tusfürdőt, egy bugyit (hálóinget adnak a szülkéshez) papucsot, arctörlő kis törülközőt (ha engem fel kell mosni közben) :roll: szőlőcukrot, vizet, szívószálat!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Persze még mindíg nem egyértelmű a párom válasza arra, hogy - Akkor bejössz velem szülni, fogod a kezem????
Még mindíg be van sz...va tőle! :)

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Lkata!

ne is izgasd magad ezen.Az én párom tuti nem lesz bent, már én nem akarom, hogy ott legyen, mert annyira be van szarva, hogy csak rámragasztaná a szorongást, és nekem most pont arra nincs annyira szükségem:-)meg aztán valakinek Ábival is kell lennie...
emmalena
 
 


LK: Csalóka ám! Tényleg kicsik a bőröndök. Így állva a magasságuk: a térdemig alig-alig érnek...

Apa a szülőszobában kérdéshez szemelvények:

1. A terhes gondozáson a csaj, aki beenged minket a váróba, tehát mindig ott van, ő mesélte, hogy nagyon látszik az apukákon, hogy bent voltak-e a szülésen, vagy sem. Mikor mennek a családok a 6 hetes kontrolra (baba+mama+papa), azok a papák akik bent voltak, csillogó szemmel, büszkén mesélik, hogy hogyan született a pici, milyen élményeik vannak, és igazi apa lett belőlük. Plusz jobban elismerik az anyukákat, ahogy látják azt, amit soha nem tudnának elképzelni, hogy min megy át az anya, mire megszületik a gyermekük.

Ellenben azok az apukák, akik nem mentek be, olyan közömbösek a téma iránt: mellesleg született egy gyermekünk. Látszik rajtuk, hogy gőzük sincs róla, hogy ez mit jelent egy anyának.

Tiszteletben tartva mindenkit akit érzékenyen érint, de egy külső szemlélő, aki még nem szült, ezt mesélte.

2. A szülésznőm szerint eddig minden apuka, aki vajúdni bent volt, és véletlenül ott maradt a szülésnél is, azok közül egyik sem bánta meg, nem lettek rosszul, és semmi probléma nem volt velük. :D

3. A párom mesélte, hogy semmit nem látott Lili születéséből lent, mert neki az volt a dolga, hogy engem segítsen, nem pedig a bámészkodás. :) Ez tök jól esett.
Nem vágott el köldökzsinórt, nem is emlékszik rá, hogy kínálták-e, nem látta, hogy vágnak engem, meg hogy Lili hajas buksija már kint van... Ő csak fogta a lábamat rendületlenül, kimerülve fáradtan, mert én persze a nyomásoknál ellen nyomtam neki :)
És masszírozott a másik kezével, és simogatott, és bíztatott, mert neki ez volt a dolga. Annyira szeretem, hogy ott volt velem, és vigyázott rám!

Most is könnybe lábad a szemem, ha erre gondolok. Sosem felejtem el, hogy velem volt, és tartotta a lelket bennem. Ez nagyon kemény munka ám!

Meséld el ezeket a párodnak, hagy döntsön ilyen élmények hallatán... Hátha segít neki egy kicsit :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Adrinak gratulálok Júlia Kamilla érkezéséhez!!!!


Megvolt az első éjszakánk itthon. Éjfélig nem nagyon tudtuk, hogy mi baja Borinak, aztán nagy nehezen kiderítettük, hogy még éhes szegény, mert nagyon lassan szopik... Miután jóllakott aludt ötig, majd egy "gyors" (kb. egy óra :lol: ) szopi, és kilenckor ébredt újra.

Az előbb volt itt a gyerekorvos és a védőnő, úgyhogy ezen is túl vagyunk...

A tegnapi napunk egyébként elég gáz volt, mert úgy engedtek haza minket a kórházból, hogy előtte el kellett vinnünk Borit a klinikára szívultrahangra. Szinte az egész napot hordozóban töltötte szegény, de szerencsére jól viselt. Én mondjuk kevésbé, baromira elfáradtam a sok utazástól, meg idegeskedéstől.

Szüléstörténet majd jön, a kórházban már megírtam (nem volt más dolgom, mert Borit csak naponta kétszer láthattam), már csak be kell gépelni.
A kórházi egy hét horror volt lelkileg, nagyon hasonló dolgok történtek velünk mint tavaly, de szerencsére már itthon vagyunk!!!!
Viszont úgy jöttünk haza, hogy kezembe nyomták a gyereket, aztán csók. Életemben nem pelenkáztam, nem fürdettem, nem öltöztettem még gyereket. Azért szerencsére boldogulunk, de eléggé be voltam tojva, hogy mi lesz.

Most megyek, mert elméletileg nekem most pihennem kell. Ezt kaptam parancsba a családtól, bár mire anya reggel megérkezett már mindent megcsináltam, amit csinálni akart.... :lol:

Most már tényleg megpróbálok visszaolvasni, de nem egyszerű a feledat...

marek
 
 


Várjuk Marek a storyt! Sajnálom hogy a baba érzekését beárnyékolták az agoodalmak, kellemetlenségek! Majd elfelejtitek!
Durva hogy nem mutatták meg a pelenkázást, öltöztetést. A fürdetést jobb ha nem is láttad, mert a kórházban csak belógatják a csap alá szegényeket! :shock: :?
Jó pihenést!

NyugtonMalac...én is teljesen ezen a véleményen vagyok, szerintem is jót tesz a mamának , babának ha bennt az apuka! Nekem pont egy ismerős apuka mondta hogy ő bennt maradt, pedig félt...de azóta más szemmel néz az asszonyra, és az életre, a kettőjük kapcsolata sokkal meghittebb lett!
Bár nálunk megvan a tisztelet és a meghittség.....de nagyon szeretném ha bejönne Fecó!
De eröltetni nem fogom, nehogy rossz élmény legyen, esetleg undorodjon! :roll:
Majd ő eldönti, vajudni bejön velem, onnan már csak egy ajtó a szülőszoba! :)

Emmalena...te tuti nem akarod hogy bennt legyen? Ábinál se volt bennt?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Marek!
Jajj de jó, hogy jöttél!!! Nagyon örülök, hogy végre otthon vagytok, minden rendben, és a nehéz kórházi egy hét után is azt mondod, hogy gyönyörű szülésed volt! Ez a lényeg! És kiváncsiak is vagyunk rá, várom a begépelt verziót! És sok-sok fotót Boriról (akár közöset is :) ) Puszi nektek!

Inez és Rajmi!
Hatalmas gratula Júlia Kamillához! Tökjó, hogy hétfőn már otthon lehetnek a csajok! Tőletek is várok sok-sok fotót, és a storyt is majd az anyukától! :) Nahát, mégsem lett 4kg-os a baby, de így volt a legbiztonságosabb, ez a lényeg....és biztos nagyon jó együtt lenni már a csajszival! :) Nektek is pusza!

Éva!
Na mi történt az éjjel? :)

Ancsa!
Továbbra is jobbulást, remélem a géped is megjavul!
Ne kenődj el, ha annyira már nem lehet szépen látni a csajszit, mert már kicsit késő van hozzá, és nem sok helye van már bent. Azért remélem sikerül jó képeket csinálni, várjuk őket!

Emmalena!
Dejó, hogy találkoztál valakivel, aki reményt adott! Remélem neked is sikerül majd, nagyon szurkolok!

Anhel!
Nekem is szokott lenni vm hasonló, de azért kicsit más, és gőzöm sincs,h miért van ez. Nekem is fekvés közben jön, megkeményedik a hasam (általában csak a baby körül), érzem, h vm ott lent nem oké, akár mondhatjuk, h a vesém körül, mert ilyenkor nagyon kell pisilnem, akkor is, ha 1 perce mentem el (és a keményedés után már nem kell), de nekem társul még hozzá légszomj is, valami nagyon összenyomja a tüdőmet (sztem nem a baby), és nehezen kapok levegőt...és ekkor jön nekem egy durva meleg hullám, nem hidegrázás. Igaz nekem más, de azért ez is vm hasonló dolog. :?

Zsuzsu!
Jaj, sajnálom, h ki kell most állnotok ezt! Mégiscsak jobb lesz majd, ha az ösztöneidre hallgatsz! Kitartás!

Bettike!
Én nem tudom mit jelentenek ezek a számok, de Máté fejlődik, és ez a lényeg! :)
Nem lehet, h mégiscsak hasfájás az az egy óra? Azt mondják, hogy az általában ugyanabban az időben jön, nem tudsz vele mit csinálni, mert csak sír, és legtöbbször este történik. Ez a kólika asszem magyarul.

Nymalac!
Huhh, elég gáz ez a doki. De eddig meg voltál vele elégedve?
Nálunk daddy be akar jönni...kiváncsi vagyok mit gondol majd utána. :) Én pozitív utóhatásra számítok. :)
Jaj, egy kérdés...látom Ildihez intézett hozzászólásodban fel jött egy szóra a légzésfigyelő. Nektek volt téves riasztás? Végül nekünk is olyan lett (angelcare türkiz), de én tartok tőle, h lesz téves, és akkor majd jól beijedünk. :?
Szép nagy pocak! :) Az enyém sem sokkal kisebb egyébként, és sztem sem nő az enyém sem 1-2 hete. :)

Ildi!
Szerintem is nagyon jó, ha az ösztöneidre hallgatsz!!! Lassan fogadd meg Nymalac tanácsát, ha nagyon kivagy, mindkettőtöknek jobb lesz! :)

LKata!
Hajrá, hajrá! :)

Szöszke!
Nálunk csak saját ruciban lesznek a babyk, és én 2 kezes-lábast és 2 rövid bodyt számoltam egy napra. Így beraktam 4-et 4-et, de remélem csak 2 szettet fogunk max elhasználni, aztán spuri haza. :)

Itt semmi különös, nem aludtam túl jól, 9.30-ig azért ment így-úgy. Viszont asszem már tényleg jobban vagyok, de azért még nem az igazi. Holnapra már jó lenne szalonképesnek lenni, mert kimozdulnék már...elvileg megyek a főnökömékhez, ha elég jól leszek, meg midwifehoz is mennem kell.

Na most léptem, szép napot! Majd még jövök! :)

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Na má' megint....szal szeretném ha ezek jól láthatóak lennének:

Marek!
Jajj de jó, hogy jöttél!!! Nagyon örülök, hogy végre otthon vagytok, minden rendben, és a nehéz kórházi egy hét után is azt mondod, hogy gyönyörű szülésed volt! Ez a lényeg! És kiváncsiak is vagyunk rá, várom a begépelt verziót! És sok-sok fotót Boriról (akár közöset is Smile ) Puszi nektek!


[size=12]Inez és Rajmi!
Hatalmas gratula Júlia Kamillához! Tökjó, hogy hétfőn már otthon lehetnek a csajok! Tőletek is várok sok-sok fotót, és a storyt is majd az anyukától! Smile Nahát, mégsem lett 4kg-os a baby, de így volt a legbiztonságosabb, ez a lényeg....és biztos nagyon jó együtt lenni már a csajszival! Smile Nektek is pusza!
[/size]

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Szia Marek! Akkor minden rendben van veletek? :) De jó!

Majd belejöttök mindenbe :D Meg itt mindenki olyan segítőkész, majd jössz, leírod a kérdéseidet, és kapsz ezer okos választ (mind más és másféle lesz :D ) Ügye milyen jó?!

De az nagyon jó, hogy ment anyukád segíteni :D Biztosan mutat majd egy két okosságot :D

Várjuk a születés történetedet! Meg a képeket Boriról! Hagy gyönyörködjünk benne mi is egy kicsit :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sensi: légzésfigyelő téves riasztás: sosem tudhatod, hogy téves volt-e a riasztás. Van ugyanis, hogy a baba egy-egy alkalommal kihagy egy lélegzetvételt. Utána venne magától is, vagy csak mert frászt kap a riasztó éles hangjára újra vesz levegőt, és mire te odaérsz, már nem tudod eldönteni, hogy mi volt az ok. Egy biztos, riasztásunk volt egy pár, és soha nem azért mert lemászott volna Lili. A riasztások zöme 1 és 2 éves kor között volt jellemző. Volt egy hét, amikor 3-4szer is beriasztott a készülék. A gyerek az ágy közepén aludt, és nem történt semmi változtatás az ágyban az előző időkhöz képest. Tehát Lili tényleg nem mozgott a megadott ideig.

TIPP:
ha megvan a baba, és beteszitek a készüléket, onnantól, hogy a gyerek akár fél órát is eltölt a bekapcsolt készüléken, és az nem jelez, már biztos jól van beállítva. Még tesztelitek majd, hogy mi van, ha az ágy egy-egy eldugottabb szegletébe teszitek (mintha odamászott volna), és ha ott sem jelez a készülék, akkor nem kell izgulni. Ha jelez, szaladsz, és teszed a dolgodat.

Nekem a legdurvább teendőm ilyenkor mindig a kikapcsolás, gyerek légzés ellenőrzés volt :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Reggel már írtam egy pár sort, de elszállt és lusta voltam még egyszer megírni.

Úgy néz ki nálunk csak vaklárma volt, mert reggelre elmúltak a fájások, ezek is még csak jóslók voltak, de hogy már négy hete tartanak, az előzőeknél ilyenek nem voltak???

Adri és Rajmi

Tiszta szívemből gratulálok a kisbabátok születéséhez!!!! Sok boldogságot és jó egészséget kívánok a kis családotoknak!!!


LKata

Látom Te is egyben maradtál!!!!! Még a végén tényleg az lesz, hogy mi , akik a koraszüléstől féltünk, még a kórházt is megjártuk a végén túlhordjuk a babáinkat, de már tényleg nincs sok hátra, a kislányom meg is nyugtatott, hogy:"Anya, már olyan sokat vártunk erre a babára, hogy az a két hét már semmi ahhoz képest" Olyan kis okos!!! Pedig már ő is nagyon várja.

Az első szülésnél az én férjem is félt a bentléttől, de én ragaszkodtam hozzá, hogy engem ott abban a helyzetben ne hagyjon egyedül, aztán be is jött, nagyon sokat segített, minden kívánságomat teljesítette, neki hisztizhettem, (egy idegennek nem mertem volna) és végig a fejemnél volt, szorította a kezemet és végül azt mondta, hogy ez volt élete legszebb élménye, hogy láthatta a kisbabánk születését, még meg is könnyezte a baba születését, pedig ő nem az a sírós fajta, azelőtt sosem láttam sírni, csak legközelebb az ikrek születésénél.
De majd meglátjátok még.



BKriszta

Mi lehet veled? Jelentkezz, ha nem szültél!!!

Marek

Jó, hogy otthon lehettek végre, a saját ágyadban sokkal jobban kitudod majd pihenni magad. Mégegyszer gratulálok a kisbabátokhoz!!!

Nymalac

Nekem azt mondta egy szülésznő a szt.imrében, hogy nem adhatunk a babára saját ruhát, csak a hazamenetelnél.

Szép nagy a pocid és tényleg lent van már, az enyém sokkal fentebb van még.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Éva: nekem is ezt mondta :) De ha én mégis ráadom, akkor fejbelőnek, vagy mi? :)

Arra gondoltam, hogy amikor apát várjuk, feladom rá, mert ebben sokkal csinosabb lesz majd.

Mellesleg azt is mondják, és láttam is, hogy így van, hogy nem találkozhat apa a babával, csak az ajtón keresztül nézheti. De mikor nyaggattam a dokimat, hogy ez milyen rossz nekem, és mi van, ha én mégis kiviszem a babámat, akkor csúnyán nézett rám... De elárulta, hogy ha egy ágyas szobában vagyok, akkor apát (de csak őt) becsempészhetem majd... Így kb. senki nem fog tudni róla, hogy a kislányom viselte a saját kis ruciját is :)

Ami egyébként nem más, csak egy ujjatlan rózsaszín rugi, kapucnival. Nagyon vagány. Még a bodyt sem cserélem le... Mikor meg le kel adni a lányt, úgyis a kórházi gönc lesz rajta...

:) Második gyereknél már nagyon bátor és lázadozó vagyok... Lilivel nem mertem volna megtenni ilyeneket :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nymalac

Szerintem észre sem fogják venni, hogy a saját ruhája van rajta. Azt mondták, csak azért nem szeretik, ha a sajátunkat adjuk rá, mert nem tudják nyomon követni, hogy melyik kié és nem tudják vállalni érte a felelősséget, hogy mindenki a sajátját kapja majd vissza.

Még azt is mondta a szülésznő, hogy aki császáros, annak a szülés után 6 órát még bent lehet vele a szobában a férje, hogy segítsen az anyukának a babázásban stb, de akkor ennyi erővel a szobatárshoz is bemegy egy idegen ilyenkor....... .

Nálam a férjem velem lesz a szülésnél. így ő láthatja, foghatja majd a babát, de a gyerekek miatt aggódom, mert ők is azonnal szeretnék látni, simogatni a kicsit, majd valahogy becsempészem őket a gyerekágyas folyosóra, amikor nem lesz ott más babája és akkor ők is adhatnak neki egy puszit, na akkor biztosan nagyon fogok majd bőgni.....

Kép

Kép
éva75
 
 


Voltam védőnőnél, +11-12 kilónál járok. Panaszkodtam, hogy nincsenek jósló fájásaim, mire mondta, hogy azért, mert lelkileg jól állok a terhességhez. :shock: Hát, ezt nem kétlem, de örülnék legalább mutatóba 1-2 fájásnak, hogy tudjam, mire számítsak. :)

Éva75, rendes férjed van, és szerintem az a kulcsa az apás
szüléshez való hozzáálláshoz, amit írtál, hogy abban a szituációban NE HAGYJON EGYEDÜL.

Lkata, nehogy undorodjon a férjed? Miközben az asszony a gyönyörű, közös gyermekért küzd, nem undorodhat egyetlen férfi sem! Micsoda hozzáállás ez, kéremszépen? :D:D:D Akkor mit szóljanak a nők, akik éppen szülnek?

A férjem azt mondta a gyermekvállalással kapcsolatban, amikor még nem voltunk vőlegény-menyasszony, hogy ő olyan feleséget szeretne, akire egész életében hálával tekinthet. Ha nem lenne jelen szülésnél, és nem élné át ő is, amit én, akkor kisebb lenne erre a "hálára" az esély. A közös szenvedés is építi a kapcsolatot.
Különben szegénykém iszonyodik a vértől, még rosszul is szokott lenni, de legyőzi magát, mindenképpen bent akar lenni, mert mindketten áldozatot akarunk hozni a babáért és egymásért. :)

Kép
szöszke
 
 


Nymalac, a Szent Imrében ilyen vasszigor van? :( Kíváncsi vagyok, milyen tapasztalatokon nyugszanak ezek a szabályok...

Éva75, hol fogsz szülni?

Kép
szöszke
 
 


Megvolt az első levegőztetés :lol: Persze sikerült a védőnővel együttesen megtennünk, mert előzetes bejelentkezés nélkül jött :evil: Lotti azóta az autósülésben alszik :o A délelőtt húzós volt, miután leléptem innen, nem akart nyugodni, bevittem a hálóba az ágyunkra, a kisujjamat szopva aludt el és nekem is sikerült egy órácskára elaludnom. Utána evés, aztán levegőztetés, Lotti be is aludt az 5 perces erkélyes kiruccanáson :wink:
Holnap már 10 percet lehetünk kint :lol:

Nyugtonmalac - jó nagy már a pocid!!! A kórházi pakk teljesen rendben van, nekem is egy hatalmas sporttáskám volt és egy kisebb és tényleg kellett minden.
Kapunk holnap egy légzésfigyelőt!!! Kölcsönbe, de tök jó, örülök neki nagyon. Sokszor az a parám, amikor beteszem az ágyába, hogy mi van, ha elfelejt lélegezni :shock: Tudom, nem szabad parázni és az ördögöt a falra festeni, de azért megnyugtató, hogy lesz. Bár tanfolyamon nem voltam, Ancsa oktatóvidóját megnézem még párszor, biztos ami biztos alapon.
Az ajtófelirat nagyon cuki!!!
Amúgy biztos elfáradt a sírástól Lotti, mert amióta levegőn volt, alszik a hordozóban itt mellettem a földön :lol: Viszont az előbb hallottam egy hatalmas szaftos pukit tőle :P Lassan biztosan ébred majd.

Marek - annyira örülök nektek és tök jó, hogy már otthon vagytok!!! Képet, szüléstörténetet várjuk, amúgy meg ne parázz a dolgoktól, én is úgy jöttem a kórházból el, hogy nem ment pl.a szoptatás, nem fürdettem, peluscsere, köldökcsonk ápolás ment csak, az sem a csecsemősök érdeme volt ugye.
Jó, hogy van segítséged, persze én nem szólok egy szót se, mert nekem is lenne, csak nem akartam kerülgetni senkit itthon :?
Amúgy nálunk is ez volt az elején, hogy Lottika ugye hamarabb jött, ezért gyengusz volt, így lassan, elég ügyetlenül szopizott az elején, aztán pár nap alatt jól belejött, most már néha úgy szív, mint egy porszívó :roll:
És ha kérdésed van, tényleg érdemes ide írnod, nekem rengeteget segített itt mindenki és én is próbálok segíteni, ha tudok!!!



Babaruhát nálunk nem kellett vinni, mindig öltöztették az esti füri után, persze minden lógott róla, mint tehénen a gatya, de végülis itthon is, mert ugye csak 56-os méreteink vannak. Popsitörlőt kellett vinni, pelust adtak, napi 6 db-ot, a köldökcsonk kezeléshez és peluscseréhez is volt minden, a hazahozós rucit kellett csak vinni aznapra, mikor elhagytuk a kórházat. De biztosan helye válogatja, rá kell kérdezni vagy nézegetni a fórumot a kórházakról, ott biztos leírták. Egy takarót nem ártott volna vinnem mondjuk neki, mert amit kaptunk, nagyon durva anyagból volt, de végülis mindegy.

Párunk a szülőszobán? Tényleg mindenki más, lehet, hogy van olyan férfi, aki annyira fél attól, hogy tehetetlenül nézi, hogy a párja szenved, hogy inkább nem nézi vagy tart a sok vértől, a látványtól, egyéne válogatja. Nálunk ugye úgy volt, hogy majd eldönti párom, hogy a vajúdás után bent marad-e vagy a folyosón vár, aztán ugye nem volt vajúdás, és bejött és nem bánta meg, sőt, szerintem büszke magára, hogy ott volt velem. Bár pont ma kérdezte, hogy jó volt-e, hogy ott volt, én meg megmondtam neki, hogy persze, örültem, de észre se vettem őt, mert amikor már nyomni kellett, cseppet sem oda figyeltem, hogy ő ott van mellettem, hanem csak a nyomásra, levegővételre, a fájdalomra, arra, hogy mihamarabb túllegyek rajta... de azért nagyon jó volt, hogy ott volt, na :lol:

Jaaaaaaaa, csajok, nincs még babakocsink, hétvégén elmegyünk venni, szerintetek Lotti jöhet már velünk vásárolni? A Brendonba mennénk szerintem, kb. 10 percre van kocsival tőlünk, nem tudom, hogy már kivihető-e így mondjuk hétvégén? De babakocsit muszáj venni.
Amúgy felteszem a linket, szerintetek ez jó újszülöttnek? Mert azt írják, hogy újszülöttkortól. Nekem még fontos, hogy ne legyen nehéz, mert kb. 8-10 lépcsőfokot le kell cipelni a házból az utcára :shock: Még nem tudom egyelőre, hogy hogyan kivitelezem majd, főleg, hogy mi a 2. emeleten lakunk, a babakocsitároló a földszinten van, szóval megyek, kezemben Lottival, hogy fogok ajtót zárni-nyitni stb. Kicsit parázok tőle!!!

http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=25

http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=25

Ez a két jelölt.

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi: nem fog átfújni a szél ezeken a babkocsikon? Éselvileg az ülőrész nem hajtható vizszintesre... Szerintem jó lenne egy mózes rész hozzá (nem textil, hanem normál). De lehet, hogy csak azért vagyok ilyen részrehajló, mert mi olyat vettünk... Tapasztalt téli anyuk biztos jobban tudják.
Szöszke: lehet, hogy kavarok egyet a kérdésen, de nálunk a SZt Istvánban saját ruhát, takarót kell vinni a gyereknek (azt hiszem, te kérdezted). Kérdezd meg- akár telefonon is-a saját kórházad, mi a módi. Bármelyik ügyeleetes csecsemős megmondja talán.

macianyu
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?