Új privát üzeneted érkezett!

Hogy hogy ők másik topicban laknak :o ? Februári babavárók lettek?
És volt még talán Szöszke...

Kép

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


Milky!
Terhesség alatt nem szabad hashajtót szedni!!! :shock: Hogy mondhatott ilyet a védőnő???Sok-sok gyümölcs, sok folyadék, rostos ételek, aszalt szilva, joghurt, ilyesmi, de hashajtót neeeeeeeeeee!!!

Kép
Kép
zazzy
 
 


Bea zümis a februáriba ment, mert ha jól emléxem 02.20-ra van kiírva, a többiek össze-vissza, azt már elfelejtettem :( ...

Szép napot!
Vica
wicca
 
 

 
 

Székrekedésre használ, éhgyomorra két pohár meleg víz, egy ilyen rostos nap
zöldségek, kivétel banán
élőflórás ételek
joghurtba zabkorpa keverve
kefír
rozskenyérrel esetleg

nekem használt és igazából terhesség elején nekem komoly gondjaim voltak ilyen területen :wink:

A gutalax a végső megoldás...

Kép

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


A végső megoldás...
ez ilyen Alien-esen hangzott :lol: :lol: :lol:

Én több lányt nem ismertem, csak ahogy visszaolvastam, sokan hiányoztak mostanra

Kép

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


van amúgy másik Pocaklakó fotóm(UH-s képem), csak még nem töltöttem fel, 6-áról, aranyos Doktor bácsim adta :wink: , kicsit pihent vagyok már így estére, majd feltöltöm! Viccelődöm, pedig a vérképemet még mindig nem értem!!

Kép

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


pohár meleg víz tilos!!!
Én egyszer kipróbáltam, és rettenetesen rosszul lettem tőle, s amikor elmondtam egy szakértőnek, hogy mitől kókadok, leszedett a 10 körmömről!
zabkorpa, lenmag csak akkor segít, ha rengeteg folyadékot iszol meg mellé (sokkal többet, mint most, amikor székrekedésed van). Nekem ez nem ment, úgyhogy ez sem segített.
aszalt szilva jó, meg a sima szilva is, gyümölcsök jó ötlet.
Nekem szerencsére elmúlt ez a terhességi székrekedés, pedig nagyon brutál volt, néha 40 percig is eltartott (és nem üldögéléssel, hanem kemény munkával!!!), én már azt hittem, hogy szülésfelkészítőn vagyok.
Ma már heti 5x biztos tudok menni wc-re, és állagilag is rendben.
Lehet, hogy annak is köszönhető, hogy az Elevit helyett a Hipp Natalt használom... :?:

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


meg amúgy nem is nagyon látszik rajta, az első kép jobban sikerült :(

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


nem tudom, nekem csak a meleg víz segített, egy hét szanvedés után
Kép

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


Egy Dada ismerősünk ajánlotta
Kép

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


Lehet turizmus helyett, egészségügyet kellett volna tanulnom :D , és most több tapasztalatom lenne

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


Sziasztok!
A saját dokimhoz majd csak két hét múlva megyek, de ott ahol csinálták a genetikát mondták, hogy minden rendben.Az AFPt is ott csináltattam fél óra alatt kész volt az ereddmény az is rendben./ez két hete volt/
A nemét mi már kb3 hete tudjuk amit most meg is erősítettek KISFIÚ!!
Vicuskával minden rendben jol vannak csak most ideglenes lakásban vannak ahol nincs net.Nemsokára költöznek.
domin000
 
 


Asszem túlpörögtem :oops:

:lol: :lol: :lol:

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


Domino, Gratulálok a kisfiúhoz!

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


Köszönjük szépen!
azt elfelejtettem elöbb jol meg voltam fázva az volt a baj.
domin000
 
 


Domino, Gratulálok a kissráchoz és örülök, hogy minden redben Veletek!
Egyelőre nagyon fiús ez a topik!!! :)

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Bea, Te hogy csinálod, hogy nem mindig jelenik meg a vonalzód :shock: ?????

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Miért, hogy kell, hogy mindig megjelenjen?

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


Én úgy csinálom, hogy a nagyon baba-ról illesztem a kódot, csak unom mindig másolgatni :oops:

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


Nem vagyok jó kismama :lol: :o :o

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


Elég ha egyszer beilleszted az aláíráshoz és annak ott kell maradnia!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Most jöttem rá, hogy rákérdeztél, ki is própálom, hogy ez most mennyire szőke vol :lol: :lol: :lol: , pedig nem mondható el rólam, hogy hiánycikk lenne vmi.... :wink:

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


én meg html-eztem minden alkalommal :lol: :lol: , úgy látom szeretem a bonyolult dolgokat :lol:

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


megyek is :lol: , tiszta égő, jó éjt :D

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


Dehogy égő!!! Előfordul, sajnos! Néha velem is! A fiúk meg szétröhögik magukat!!!! :lol:

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Bea :D

Domino, én is nagyon gratulálok a kisfiúhoz!

Nekem a terhesség vége felé lett anno kis vashiányom, akkor a piros szőlő levét ajánlották többen is, lehet 100%-os, meg mindenféle bio kiszerelésben kapni. Tényleg jó magas a vastartalma, és ez aztán tuti nem okoz székrekedést.
Moncsi, esetleg próbáld ki!

Rszg, izgi dolog a babaszoba berendezés! Nálunk sajnos elég kicsi a gyerekszoba, és most törjük a fejünket nagyon, hogy kerül oda be még egy ágy...

Megyek, fiúk befejezték a fürcsit... Jön az estimese.
Jó éjt!
Éva

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Kép Pocakom

Kép
milky
 
 


Milky, Szép gömbölyű pocak!!!! :)

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Látom wicca te megint korán keltél :)
Én még úgy aludtam volna, :( de a kicsi fiam megint nem bírta tovább :cry:
És persze megint elfelejtettem pohárba pisilni :evil: de nem baj ez még végülis csak a hajnali volt, a reggeli pisi odébb van :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
vica78
 
 


Tudnék aludni, de fölkelek apához! Csinálok neki kv-t meg szendvicset, aztán meg lassan a gyerek is kel, így nem sok értelme van visszafeküdni. Persze általában ezt délelőtt bepótolom, különben sztem összeesnék :). Kicsi fiad is korán kelő, mindig ilyen korán kel vagy csak most egy-két napig?

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Hát most már egy ideje ilyen korán kel, de ha jól utánagondolok soha nem aludt szerintem fél 7-nél tovább :( Szerintem ez a hátulütője annak, hogy amúgy nagyon jól alszik éjszaka és nappal is még kétszer, összesen úgy 3-4 órát :)
Én mondjuk a párom miatt nem kelnék fel, nem kávézik és szendvics sem kell neki :D Önkiszolgáló :lol: Viszont a lányomat meg el kell készíteni az oviba.

KépKép
KépKép
KépKép
vica78
 
 


Jó reggelt!

A hashajtót én sem tartom jó ötletnek a terhesség alatt, amennyire csak lehet, szerintem legalábbis kerülni kell minden gyógyszert.

Levi is nagyon korán kel, de csak mióta bölcsis, előtte azért általában aludt fél 8ig.

Most már én is fogok feltenni pocis képet, amint lesz egy kicsi időm megcsinálni :)
Kíváncsi vagyok poci laapján pit jósoltok majd nekem. Aztán remélem 2 hét múlva kiderül, hoyg mennyire tippeltetek jól :)

Kép

Kép
gabka77
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!!!

Este már csak pihenni vágytam, nem volt erőm a gép előtt ücsörögni. Voltunk agol használtba, találtam 2 felsőt :mrgreen:

Anyum védőnő,ő a vashiányra a SZEZÁMMAGOT javasolja minden kismamájának (bio boltban, vagy még sok helyen lehet zacskós kiszerelésben kapni), és eddig mindig bevált. A vaspotló nem jó, mert tényleg székrekedést okoz.

Igen, az A vitaminnal nagyon óvatosan kell bánni, nekem anyu nem is engedi, h A vitaminos multivitamint szedjek.... Amúgy meg vega vagyok, de csak húst nem eszem, így sok pótló készítménnyel tömöm magam. Gondoltam, majd, ha terhes leszek, akkor újra rákattanok a húsra, de eddig még csak álmomban kóstoltam meg :lol:

Székrekedésre nekem a szőlő vált be nagyon. Nászúton meg mindenhol mustot kajtattam, de sikertelenül :cry: pedig úgy kívántam...

Domino nagyon gratula a kis fickóhoz:-)

Rszg még 15 perc és megtudhatod a gyerkőc nemét, izgulok :shock:

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Milky Én is úgy voltam, mint Nemlajos. Terhesség eleji brutális székrekedés, néha azt hittem megszülök. Én is kipróbáltam a meleg vizet éhgyomorra, hacsak rágondolok, most is hányingerem van. Akkor voltam egyetlen egyszer rosszul!!!
Nekem az vált be, hogy minden nap eszem almát, és este is egyet. Az az utolsó. Mióta eszem, semmi gondom. kop-kop-kop :)

Domino Én is egy nagy grat-ot küldök Nektek!!!

Papillon Még 45 perc. 9.45-re van időpontom.

Úgyhogy megyek is, nehogy elkéssek :)
Nagyon izgulok. Mint aki először megy iskolába. Kíváncsi vagyok, hogy erősítem-e a topikot, vagy beújítunk még egy kislánnyal.
Tegnap este Géza azt mondta (pedig szóba sem hoztam), hogy: "Imádni fogom a kislányom!"
Olyan édi. Imádom!

Na mentem! Majd este jövök, és írok!

Szorítsatok!!!

Én is mindenkinek kívánok jó videozást, aki ma megy UH-ra :)

Kép

Kép
rszg
 
 


domino, gratula a kukishoz, tényleg fiúsodik a topic, én meg csak "rettegek", hogy nem fog jutni kék szín... 8)

milky, szép pocak!!! Jó látni, hogy rajtunk már csak a bkv-n nem látszik, hogy babások vagyunk :roll:

erpé, a piros szőlő leve jó ötlet, szerintem ki is próbálom!

rszgnek meg már hiába is drukkolnék, ezekben a percekben jön ki az uh-ról! Remélem, hazaér és bejelentkezik, mielőtt én elindulok védőnénihez 8)

Nekem is kellett ma pisilni, pisiltem is, aztán lehet, hogy rosszul tettem, mert senki nem mondta, hogy reggeli első kell, sőt, ha nem tudnék vinni, ott kellene (délben) pisilnem, az meg véletlenül se lenne az első :lol:
Szóval én állott, de első pisit viszek, legyenek vele boldogok! 8)

Viszont mostanában egyre rosszabbul alszom, szó szerint zavar a hasam, olyan, mintha egy vízzel töltött lufi lenne bennem, ami forgolódásnál nyomódik... :shock: Mi lesz itt később? :roll:

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


Domino nagy gratula a fiúcskához!:):):):)
Rszg nagyon izgulunk, hamar gyere majd!!!!!!!!!! :wink:
A pocakok nagyon szépek. Csajok, ti mit össze nem nyavalyogtok. Én nem látok nagyon dagi pocakokat. Mindenkinek tényleg nagyon széééép! :) :) Fura belegondolni, hogy minden pociban ott kalimpál vki, nem? :):):)
Amúgy Botka is korán kelő. 6-7 között ébred. Kb. 5x aludt 1/2 8-ig, sztem véletlenül. Ma ritka hisztis. Tegnap este ritka anyás volt. Nem tom mi lehet vele. Az ölemben van csak el, pedig sosem volt bújos. Pedig semmi baja.
Hashajtó?????? Az beindíthatja a szülést. Micsoda ötlet. Nem is értem, hogy javasolhatnak ilyet.. Nekem az aktívia bejött.
Pappilon én húsevő vagyok, vagyis húst hússal evő. Egyszer kipróbáltam nem enni, két hétig ment. Aztán összemomlott a lelkem. :lol: De a szóját azóta is imádom. Sokszor csinálok magamnak.
Eprének a pociját is szeretnénk majd megnézni. :wink:
Remélem Zazzy és Tencsi nemsokára jelentkeznek. Sztem ők ne tűntek el, csak idejük nincs.
Wicca édes a Bálintos vonalzód. :):):)
Homeósok, lécci segítsetek! Nem javul a megfázásom, és vettem oscillicoscillumot (nincs előttema doboz, asszem így írják). Tényleg egy egész fiolát be kell venni egyszerre? Az olyan sok bogyóóóóóóó! Vagy 30 db. De a leírásból azt vettem ki.
Köszi a segítséget előre is.
Szép napot! Rszg várunk!!!!!!!!!!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kuklika 2008.10.09 08:07-kor.

Kép

Kép

Kép
kuklika
Budapest VIII. kerület
 
 


Bakker, pedig még tudtam is, hogy 9-45, és hogy kiszámoltam az órára nézve, hogy most jössz ki!!! Ez csak a terhességi leépülés lehet!
Akkor majd védőnő után megtudom :wink:
(némán, én is úgy izgulok, mint ha Te lennék :oops: 8) )

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


Vót itt valami táblázat, nem? Ki is csinálta?
Vagy nem vót?
De legyen? :roll:

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


Namlajos, én is benéztem egy órával rszg uh-ját!!!! :lol:
Homeopűátiás cuccból 3 x 5 bogyó a javallott :shock: nem az egész, a tünetek elmúlásáig és még utána pár napig kell szednem. Én most kezdtem a savasodásra szedni, nagyon bevált:-)

Amúgy nem bizti, h az oscillo a jó neked vannak gyógyszertárakban kis füzeteké abból a tüneteidre tekintettel lehet kiválogatni a számodra megfelelőt.

Majd én is csinálok pocis képet csak szégyenlős vok :oops:

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Namlajos, én is benéztem egy órával rszg uh-ját!!!! :lol:
Homeopűátiás cuccból 3 x 5 bogyó a javallott :shock: nem az egész, a tünetek elmúlásáig és még utána pár napig kell szednem. Én most kezdtem a savasodásra szedni, nagyon bevált:-)

Amúgy nem bizti, h az oscillo a jó neked vannak gyógyszertárakban kis füzeteké abból a tüneteidre tekintettel lehet kiválogatni a számodra megfelelőt.

Majd én is csinálok pocis képet csak szégyenlős vok :oops:

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Namlajos, én is benéztem egy órával rszg uh-ját!!!! :lol:
Homeopűátiás cuccból 3 x 5 bogyó a javallott :shock: nem az egész, a tünetek elmúlásáig és még utána pár napig kell szednem. Én most kezdtem a savasodásra szedni, nagyon bevált:-)

Amúgy nem bizti, h az oscillo a jó neked vannak gyógyszertárakban kis füzeteké abból a tüneteidre tekintettel lehet kiválogatni a számodra megfelelőt.

Majd én is csinálok pocis képet csak szégyenlős vok :oops:

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


ne hari, begajdult a netem!!!!!!!!!!!!

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Az Occilot két részletben kell bevenni. valóban napi egy fiola a napi adag, de azt nem egyszerre, hanem a felét reggel, felét este. A homopátiánál nem a mennyiség,hanem a gyakoriság számít, minél több részletre osztod el a golyókat levileg annál jobban fognak hatni

Kép

Kép
gabka77
 
 


nemlajos, nekem azért mondta múltkor a védőnő hogy inkább reggeli elsőt vigyek, mert múltkor én is ott pisiltem és volt benne egy kis fehérje, ami lehet a folyásomtól is. Ezt eddig amúgy én sem tudtam miért kell az első :oops: :)
Most én is küzködök a székrekedéssel, erre ma mit sütök, hurkát káposztával. Lehet hogy nem jó ötlet :roll: de ha egyszer ezt kívánom :D

KépKép
KépKép
KépKép
vica78
 
 


rszg: már nagyon várunk a hírekkel, nekem még aludnom kell 1-et, holnap 9-10 körül fogom megtudni! Persze, ha nem lesz szégyenlős.

Nekem egyébként annak ellenére van székrekedésem, hogy barna kenyeret, sok zöldséget, gyümölcsöt, befőtteket eszem és rá tejet + 100%-os narancslevet iszom:(
Amúgy a védőnőmnek nem ez volt az első "hülyesége"(hashajtó), az elején azt mondta, ha keményedik éjszaka a hasam igyak meg lefekvés előtt 2cl konyakot!!!!!!!!!! :))))))))))
Ez normális???


Vica: Én is hurkát sütök:) Vajas, petrezselymes burgival.

Kép
milky
 
 


Nekem az AFP-re nem kellett vizeletet vinnem, csak a legelső vérvételnél.

Kép
milky
 
 


Sziasztok Lányok!

Vagyok én is, de sajnso múlthét csütörtök óta megint itthon vagyunk, mert betegek a gyerekek. Most a változatosság kedvéért tüszös mandulagyulladásuk van. Nagyon elegem ebből az új doktornőből, nem igazán nézte meg őket alaposan, sőt csak a Domit vizsgálta meg, aztán rávágta, hogy a Vikinek is biztosan ilyen. Szóval no comment. Hétfőn a régi doktornőnk helyettesítette, akkor mentünk vissza és ő le is ecsetelte a torkukat. A héten még itthon vagyunk, kaptunk antibiotikumot és holnap megyek vissza velük.

Reggel voltunk védőnénivel, sikerült 2 kilót híznom, amúgy minden más rendben van és a babóca szívét is meghallgattuk. Viki és Domi csak leste, hogy mi az a hang. Nagyon édesek voltak.
Holnap reggel 9-re megyek uh-ra. Kiváncsi vagyok kiderül-e a nagy titok!

Rszg várunk a hírekkel!
Domino gratula a kisfiúhoz!

Minden pocak gyönyörű, most aztán már beindul mindenki. Amúgy nekem sem túl nagy a pocim, talán ma sikerül egy képet csinálni róla.

Hétvégén jönnek hozzánk barátaink, gyerekek "keresztszülei", alig várom. Kicsit név- és szülinapozunk egyet!

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Én amikor megyek a védőnőhöz akkor mindig viszek vizeletet, elvileg :D

Ezek a védőnők tudnak jókat mondani :lol: Amúgy azt már hallottam hogy keményedésre jó a vörösbor :roll:
Miért milky neked keményedik a hasad vagy az elején?

KépKép
KépKép
KépKép
vica78
 
 


milky, a konyak (vagy pálesz) sok doktor szerint jó görcsre, keményedésre. Persze csak minőségi, és csak két cl.

Székrekedésesek figyelem!
Egy másik közösség népi bölcsességét adom át Nektek, tessék tisztelettel kezelni! Én még nem próbáltam, de szülés után, vagy a terhességi székrekedésre ajánlják. Ha valaki kipróbálta, szóljon!!!

Kakilós muffin:
Felnőtteknek 2-2 darabot ajánlok naponta (a több visszaüthet!!!)
• 350 g teljes kiörlésű liszt
• 2-3 ek. korpa
• 3 ek. barna cukor
• 3 tojás
• 10 dkg vaj
• 1 csapott ek. sütőpor
• 1 banán szétnyomva
• 2 répa-alma (1-1, vagy 2 valamelyikből)
• magok 6 e.kanállal (pl. len, szezám, mazsola, tökmag)

180 fokon sütni 15-20 percig.

2 almával, 1 banánnal, 2 k lenmag, 1k napraforgó, 2k mazsola, 1k búzacsírával készítve darabonként 14,5g CH-t tartalmaz!

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


Sziasztok,

Tencsi: A betegségek tényleg gázosak. Nekem az a tapasztalatom, hogy a kiscsoport végéig a legtöbb gyerek rengeteget beteg, de utána tud ez javulni és egyre kevesebbet lesznek betegek és könnyebb lesz az élet.

Bea: Nekem is sokat van rossz kedvem, de én nem vagyok meglepődve magamon, mivel nagyon nem jókor jött ez a baba nekem és teljes körülöttem a káosz. Örülök, hogy te ilyen jó dolgot tudtál találni feszültség levezetésre... Nekem a 2 gyerek mellett nem sok időm marad magamra. Este csak berogyok az ágyba és reménykedem, hogy sikerül normálisan aludnom, aztán másnap reggel előről a mókuskerék...

A pocakok tényleg szépek, már az enyém is nagy. Ráadásul én elég duci is vagyok... Nekem a baba már nagyon sokat mozog, szeretem érezni, hogy ő is itt van. Kemény kis pasi lesz belőle, mert a nővérei időnként elfelejtik, hogy van és lendületből ráugranak és egyebek... De jól bírja. Harc edzett lesz! :)

Katka

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
katka22
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?