Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Anhel
Biztosan ugy együtt következtette ki a doki :D

Mert én már 9-10 hete kb 1 ujjnyira vagyok nyitva,vagyis már bő 1 ujjnyira/ majdnem 2-re a dokim szerint/.
És hacsak a kinyílás mértéke szabályozná a dolgot,akkor nekem már rég meg kellett volna szülnöm :? igaz,kaptam rá ígéretet h elöbb fog jönni a babóm,de azért feküdtem és bizakodom,hogy legalább az a 37+1 nap legyen meg :wink:

Ugyhogy hajrá lányok! Aki menni akar,az menyjen szülni! :D
Én drukkolok!Mindenkinek!+++++++++++

Megyek is vissza az ágyikómba a mézes teámhoz ,mert nagyon beteg vagyok :( Sikerült eljutnom a dokihoz, valami légcső és hörgő gyulladásom van :? kaptam rá antibiotikumot,meg valami folyadékot,mert ugy köhögök szárazon ,majd meg fulladok :(

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


LK: tök jó lett a gyerekszoba! (Nekünk is tetőtéri ;) )

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Éva: igen, nagy a pocid. Csinos, de nagy. Sosem hittem, hogy valakinek nagyobb lehet az enyémnél, de neked sikerült überelned :) Holnap lekapom a hasam, ha nem felejtem el, és felteszem neked, hogy ne érezd magad magányosnak, jó? :)

Az jó, hogy kivizsgáltak, és kizárták a baba rendellenességeket! És az is jó, hogy tudod, mi lesz a jeled, amire indulni kell. Viszont a sok magzatvíz miatt neked fokozottan kell majd figyelni, hogy mit csinálj, ha elindul. Nehogy kisodródjon a zsinór, mert az bajt okozhat. Járj utána szerintem!

Segítek: megtaláltam a könyvemben a megoldást.
Tehát, ha sok a víz, előre eshet a köldökzsinór. Ezt érezheted, vagy láthatja valaki. Ha érzed, hogy erről szó van, akkor a teendő a következő:
Négykézlábra kell ereszkedni, hogy csökkentsd a zsinórra eső nyomást! (A baba élete múlhat ezen.)
Ha a köldökzsinór mégis kilökődik, akkor óvatosan próbálja forró vízbe mártott gézlappal, tiszta törölközővel vagy pelenkával visszatolni. Semmi esetre sem erőltetni! Azonnal kórházba, vagy hívni a mentőket!
Azt nem írom le mit csinálnak a kórházban, mert sok is, durva is… De a gyors és szakszerű orvosi segítségtől többnyire szerencsés végeredmény várható. :)


Nem semmi fájásaid voltak :) Éreztél fájdalmat hozzá, vagy csak keményedés volt?

Ja, és a könyv szerint kicsi a valószínűsége, hogy a baba rendellenessége okozza a gondot :) Ez jó.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 

 
 

Ancsa: jobbulást!

Minden betegeskedőnek jobbulást!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Zsuzsu küldi ezeket a tündéri képeket :)

Kép
Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!!

Vacakol a netem, nem enged képet feltölteni. Ny.m,alac KÖSZÖNET!!!!!!

Egy jótanács a készülődöknek: A TELEFONOTOK LEGYEN FOLYAMATOSAN FELTÖLTVE!!!!! A szülőszobán nem lehet tölteni... én megszívtam, alig tudtam jelezni a férjemnek....

KITARTÁS MINDENKINEK!!!!!

Velünk minden OK. Konstantin jó baba, tejcsi van. Én nem mérem, csak hetente egyszer. Szerdán esedékes a súlymérés, kíváncsi leszek.... Ábel anno 1 kg t is hízott havonta, most elég lenne 500g is ....Igyekszem sokat inni és pihenni.

Ábel egyre inkább megbarátkozik a testvérével, de azért folyamatosan figyelni kell. Mindennap igyekszem kettesben sétálni a nagyfiammal , játszani, h ne érezze elhanyagoltnak magát.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Web ismét frissült Zsuzsu édes fiaival és Peva születés történetével... Na meg képek is vannak Dorkáról ;)
Lehet nézelődni

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nymalac, szerintem Zsuzsuék Konstantinja tisztára úgy fog kinézni, mint Ábel. :) Legalábbis Zsuzsu egyszer küldött egy pár napos Ábel-képet, és azon teljesen ilyesmi volt, mint most az öccse. :)

Október 2. óta senki sem szült??? Ejnye!!! :D

Nnnna, a dokimat csak két műtét közt tudtam elkapni a folyosón, úgyhogy csak vetett egy szempillantást a "tökéletes nst"-mre, és el is engedett. Kérdeztem, esetleg méhszáj-tapintás, vagy valami, de mondta, hogy nem kell, majd jövő héten. A hüvelycucc tenyésztést sem csinálta meg. Nem baj, ő tudja. :D

Kép
szöszke
 
 


Peva: a születéstörténeted nagyon tetszett. Bocsi, de akkorákat kacarásztam néha rajta :) (Jó stílusban írtad)

Persze én tudom, hogy ez nem kis munka volt! És megélni abszolut nem vicces.

Ügyes csaj voltál! Dorka is! És nagyon gyönyörű! Mégegyszer gratulálok!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Szöszke: nem semmi dokid van. Biztosan fáradt volt.

Zsuzsunak mindkét kis hapsija olyan kis angyali! Mikor majd Konstantinnak is megnő a haja és göndörödik, az lesz a csúcs! Az emberek lépten nyomon megállítják majd, hogy milyen édesek.

Bár ezt biztosan eddig is megtették...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Zsuzsu: elolvastam a te születés történetedet is, és meg kell mondjam, vérlázító dolgok történtek veled. Szerettem volna odamenni a szülésznődhöz, és jól felpofozni, hogy mit képzel magáról, mikor inkább szülőire megy, a helyett, hogy veled foglalkozna... Minek vállal az ilyen magán kismamát??? Nagyon rossz lehetett az egyedül hagyott percekben neked. Nagyon elszomorodtam.

A dokid viszont nagyon szimatikus volt, ahogy már a stábot szervezte a műtéthez, mikor szóltak neki, és várt téged a műtőben. Persze nem értem, hogy nem veszik észre az alkalmazottak, hogy egymásra vártok, és te közben szenvedsz... Ennyire mindegy mindenkinek, hogy mi történik másokkal?

Jól felhúztam magam rajta... Bocsánat.

Én szeretném elolvasni a születés utáni napokról is a beszámolódat. Biztosan nagyon tanulságos.

És a legkedvencesebb részemet a végére hagytam...

Konstantin megérkezése, és a taps, ami nektek szólt, és a kedves doki, amint gratuált... Ez tényleg nagyon szép pillanat lehetett.
Remélem ez a kép költözik be örökre a szívedbe Konstantin születéséről.


Gratulálok, egy igazi hős voltál!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Mára voltam kiirva......... :lol: :lol: :lol: Adri????????????????

Ny.malac!
Köszi a kedves szavakat!!!!! Baromi jólesik!!!!!!! A szülésznőm leiirta magát......... Lehet, h Ő azt hitte, h sima szülés lesz, akkor pedig lett volna idő, de pont Ő szorgalmazta anno, h felesleges várni, 90-es BPD-vel nem fog megfordulni.... Mindegy, többet nem kívánok szülni.

Ahogy nézegetem kissebikemet, nagyon úgy tűnik, h nem lesz szőke a haja :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Határozottan szőkésbarna, mint apucié. Persze lehet hajváltás és akkor jöhetnek a szőke fürtök....

Írni fogok a gyerekágyról, ígérem.

Peva!
Én is röhögtem a történeteden, nekem is bejön a stílusod! őszinte, vagány..... a csajod pedig nagyon édes!!!!!

Dragonfly!
Nagyon hasonlítanak a fiúk, SOK BOLDOGSÁGOT, JÓ EGÉSZSÉGET NEKTEK!!!
A súlyukat az egybabások is megirigyelnék!!!!

Ildi-Betti!
Csodaszépek a gyerekek!!!!!

Én a FITOLAC teát iszom sörikét és gyümölcsleveket hígítva. Fejni keveset tudok, de mivel Konstantin jókat eszik és alszik, nem foglalkozom a fejéssel.

Nálunk apa tegnap ment be a MÁK hoz a papirokért. 1 órát vártak Ábival, ma viszik vissza kitöltve....

köldökcsonkotok van még?????? Nekünk tegnap leesett, kicsit csúnya, de remélem nem lesz gond vele. Ápolgatom, bár ez ujdonság, ugyanis Ábinak már a Klinikán leesett 5 naposan.... :o

Anhel!
Itt Szegeden automatice küldik a TAJ t, nekünk 8 naposn megjött. A postás jó fej volt. Kereste Konstantink, h irja alá... :lol: :lol: :lol: :lol:

Babakötvény: anno átnéztem az összes bank ajánlatát és nagyon egyforma. Végül Ábinak a CIB nél van számla, mert ott kaptunk egy nagy, puha , kapucnis fürdőlepedőt ajándékba....

L.Kata!
Bizony a szülés fáj, de gyorsan elfelejted!!!! SZorítok!!!!!!
Nagyon szép a babaszoba!!!!!!!!!!!

Marek!
Nagyon várunk!!!!!!

Borkaby!
Én is kiváltottam az összes gyógyszertári holmit Konstantinnak. A gyógyszerész nézett nagyot, amikor odaadtam a vagonnyi receptet, majd nevetve mondtam: Újszülött :-) Kaptunk egy noteszt és egy babanaplót is mellé.
Érdemes venni: steril vatta, 70%-os alkohol, gézlap a köldökcsonk lefedéséhez.....

Éva!
Nem túl nagy a pocak! Széééééép... nosztalgia :lol: :lol: :lol:

Ancsa!
Gyógyulj meg mielőbb!!!!!!!!






Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kép "Szeretlek kistesó"

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Jó reggelt! Köszi a szoba dícséreteket!

Ancsa...jobbulást, pihenj sokat! :D

Zsuzsi...nagyon szépek a srácok! :lol: Szépen gyarapodik Konstantin ez szemmel is jól látható! :wink:

Éva...ez a pocak aztán dudorodik! :shock: Nem piskóta! :D

Szöszke...pedig ez a hüvely cucc tenyésztés állítólag kötelező a vége felé. :roll:
Én majd most megyek kontrollra.

Már a vérképem is talán kész lesz!Méhszájat is néz majd...remélem alakul valami! :?
Holnaptól a dokim is elérhető bármikor :) majd én hívom fel, hogy időpontot adjon.
Kicsit feszülgetett este a pocakom, és ma reggel is érzek a hasam alatt olyat mintha megakarna jönni a menzeszem(legalább is régen így éreztem elötte 1-2 nappal) :wink: De ez még nem görcs!
Norbika ugra-bugrál, mintha úgy elférne, néha tök fáj! :roll: :shock: Most felmászott a cicim alá, és szétfeszíti a bordáim! :shock:
Ma is szép idő lesz, anyukák mehettek toligálni! :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Jó reggelt!

Lkata! A bordáim nekem is totál károsak.... éjszaka most már ez is gátolja a mozgásom! Szuper! Eddig csak a lábamköze fájt de baromira, most már olyan, mintha a bordáim is ripityára törtek volna... :x
Egyébként errre emlékszem Barbinál, majd' 1 évbe telt, mire a bordaközi fájdalmaim elmúltak.... :roll: Reméltem, hogy ez most megúszható...

Egyébként Szabi is rengeteget mozog - még-, ami nagyon jó, mert ugye figyelni kell őket nagyon, de amikor igazán beindul, mindig azt gondolom, karácsonykor is pocakos leszek, ha még mindig ennyi helye van, és így elfér.......... :shock: :shock: :roll:

Zsuzsu! Elképesztőek a fiaid!!!!!!!!! Annyira szépek, hogy nem győzök velük betelni!!!!!!!! Nagyon gratula!!!!!!!!!

Andi
Kép
handrea75
 
 


Jó reggelt!

Zsuzsu, köszi az érdeklődést,de velünk még semmi! :roll:
Nagyon-nagyon édesek a fiaid!!!Zabálnivalók!és jó,h Ábi kezdi megszokni a kistesót!Hű,majd amikor már birkózzák egymást,az lesz az izgi!:D Egyébként nem baj az,ha nem lesz szőke a kicsi!Sztem barnán is tündéri lesz és legalább apa is örülhet,h ő most rá hasonlít inkább!Nem?:D

Éva,tényleg nem semmi pocid van,de ne izgulj,ha a doki szerint rendben van a kicsi akkor nem lesz semmi gond!!!

Ancsa, jobbulást!!!remélem segítenek a gyógyszerek és minél elöbb rendbejössz!!!

Szöszke, az én dokim ugyan ilyen!Folyton rohan,vet egy pillantást az eredményeimre,közli,h "oké minden rendben!"
Én 2hétig folyamatosan mondtam neki,h vegye le a kenetet és már betöltöttem a 38-at mikor levette,de az eredményt még mindig nem tudom! :roll: De hát tök jó szakember és én bízom benne,szóval nem aggódok!:D

LKata, én még nem dícsértem meg a szobát!Sztem is nagyon jó lett!De majd dobj képet,ha meglesz a dekoráció is!Kíváncsi vagyok!:D

Velünk annyi,h borzalmas éjszakám volt!...arra ébredtem,h hányingerem van és fortyog a pocim!Na gondoltam,tök jó,h az éjszaka közepén lesz hasmenésem!kimentem...ülök...ülök...semmi...Aztán visszafeküdtem!és éreztem,h nagyon feszül a pocim,mintha ilyen görcsösen húzódna össze!És néha nagyon fájt alul a hasam!Meg szúrt!És fájt az összes csontom a derekamtól a térdemig...
ez lenne a jóslófájás? :? Nagyon megijedtem!Olyan rossz volt!
Teljesen bepánikoltam,h ha ez így tud fájni,akkor milyen lesz a szülés?! :shock:
Ráadásul tegnap reggel írtam,h alig mozog a kicsi!Na este bepótolta,ugyanis órákon keresztül olyan intenzíven mocorgott,h már kezdtem megijedni,h mi van?Meg már egy idő után olyan rossz érzés volt!...
Vendég
 


Ja és amit elfelejtettem!Tegnap megvizsgált a dokim és mondta,h szépen fel van puhulva a méhszáj és a baba feje teljesen be van illeszkedve!A cx:2111!
Mondta,h mostmár tényleg bármikor jöhet,csak ne péntek este vagy szombaton,mert ugye akkor nem lesz itt!:D de olyan rendes,mert még szerdán is megnéz és mondta,h ha úgy állok,akkor nem utazik el!...
Vendég
 


Nymalac

Köszi szépen az infókat, és mindenkinek a nyugtatást, egy kicsit megnyugodtam.
A fájásaim inkább keményedések, de már annyira megszoktam őket, hogy lehet, hogy észre sem veszem az igazi,nem jósló fájásokat.

Az mit jelent , hogy előreesik a köldökzsinór? Szabályosan kilóg belőlem? Ilyet még nem is hallottam, de legalább már erre is fel tudok készülni.

Zsuzsu

Nagyon helyesek a gyerekek!!! Már előre látom, hogy nálunk is nagy nyúzás lesz, ha hazahozzuk a babát a kórházból.

Kép

Kép
éva75
 
 


Adri! Azért figyeld magad, nekem ezek gyanús fájdalmak... :shock:
Azóta semmi? Abbamaradt?
Jól látom, Te mára vagy kiírva???????

Egyébként ez annyira érdekes, hogy miért történnek a dolgok zömében éjjel?! Mert pihen a test? Vagy miért? Nappal lehet, hogy csak nem figyelünk oda?

Éva! Jó a pocid!!!!!! Állítólag (egy könyvben olvastam..) a többedik gyereknél már nem száll le a has feltétlenül előbb, többnyire a szüléskor történik ez meg, mert már tudja a test, hogyan táguljon....nem tudom. De az enyém is normális helyen van, nem lóg lefelé...sajnos, mert kapkodom néha a levegőt és lihegek a légszomjtól... :roll:

Andi
Kép
handrea75
 
 


Adri

Mostanában nekem is hányingerem van éjszakánként, olyankor megiszom egy pohár vizet és az egy kicsit segít. Ezek biztosan jósló fájások voltak, nem sokkal lesz rosszabb a szülés, ne félj tőle.

LKata

Tényleg nagyon szép a babaszoba, ügyik vagytok!! Nálunk még elég kupis.
Ancsa

Jobbulást, mostanában elég sok kismamától hallom, hogy beteg, náthás, hát nem irigyellek titeket!! Pihenj sokat!

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Éva!
A szülésfelkészítőn pont ezt kérdezte valaki a szülésznőtől, és azt mondta, a magzatvízzel együtt kisodródhat a zsinór, és igen, lóg kifelé.... :shock: -nem szabad nyomkodni, bántani (nyilván!!!), és kész. Négykézlábra ereszkedve kell vajúdni, gondolom a keringés miatt jobb így.
DE azt is mondta, hogy nagyon-nagyon ritka ez!!!!!!! Miért jött ez szóba? Van rá valami ok, hogy ettől félj?

Andi
Kép
handrea75
 
 


Még azt akartam kérdezni, hogy ti is kétóránként jártok éjszaka pisilni? Nekem állandóan pisilnem kell, lehet, hogy a sok magzatvíz miatt van?

Kép

Kép
éva75
 
 


Andi

Nymalac írta, hogy ez annál előfordulhat, akinek túl sok a magzatvize, és nekem nagyon sok azt mondta az orvosom.

Kép

Kép
éva75
 
 


Andi, azóta semmi!Teljesen elmúlt minden!Most csak csuklik a kicsi!:D...
És igen mára vagyok kiírva,úgyhogy ebből már túlhordás lesz!:D

egyébként én is gondolkodtam ezen,h miért pont éjjel jönnek ezek a dolgok??Pedig sokszor felkelek éjjel pisilni és arra gondolok,h ha most jönne rám a szülés tuti semmi energiám nem lenne,olyan álmi vagyok! :lol:

Éva, köszi a tippet!Én teát ittam,de attól meg feljött a savam,úgyhogy nem volt jó ötlet! :lol: De mitől lehet ez a hányinger??
Én is rengeteget járok ki pisilni az éjjel!és szinte folyton úgy érzem,h feszül a hólyagom!Általában 10körül alszok el és fél 7kor kelek és addig legalább 4x kell kimennem!

Ez a köldökzsinór kilógás olyan durván hangzik,de sztem ne is gondolj rá!Nem lesz semmi ilyesmi!!! :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Adri - ezek nekem jóslófájásnak tünnek :lol: Szerintem lassan itt az idő, nem? :wink:

Éva - a hasad elképesztő, hihetetlen nagy és tök jól nézel ki, olyan, mintha rádmontírozták volna a pocit, mert tök jó vékony vagy!

Andrea - tényleg jó, hogy tova tüntek a terhes gondok, de jöttek helyette újak, amiket meg kell oldani, talán ez nehezebb is, mint a terhesség! Sőt!

Bettike - én is örülök, hogy nem csak nekünk húzósak az éjszakáink :wink: Amúgy rendszer még nincs, nem is kell, jelez ő ha valami van, bár most éjszaka katasztrófális volt, majd mindjárt leírom. Te meddig hagyod cicin Mátét??? Ha sír, visszateszed??

Anhel - a babakötvényt a kincstárnál helyezik el, ha nem akarsz, nem muszáj bankban nyitni számlát, maradhat a kincstárnál is, de jobb a banki, oda tudsz befizetni is a számlára és kamatozik.

LKata - cuki a babaszoba!!! Majd lefotózom én is Lottika rezidenciáját, ahol ugye max. pelenkázáskor tartózkodik :?

Zsuzsu - de édesek így együtt, két kis lurkó, igazi kishercegek :lol:
Konstantin milyen kacsint :lol:
Nálunk már nincs köldökcsonk, de még kezelem, mert olyan barnás, mintha a varr jönne még le, alkohol+hintőpor megy rá pelenkázáskor. Holnap megnézetem a gyerekorvossal, hogy még kell-e ápolni, mert úgy tudom, még utána olajos vattával kell törölgetni.

Nekünk nagyon rossz éjszakánk volt!!! Éjfélkor még ettünk, aztán aludtunk 3-ig, megint peluscsere, evés, 1,5 órán át volt cicin két megszakítással, amikor böfiztünk, aztán befekvés ágyba, rajtam fekvés, össze-vissza mocorgás, erre párom megjegyezte, hogy rakjam még cicire kicsit, én erre eléggé felhúztam magam, aztán beszólt egy olyat, hogy át kéne gondolnom az anyaság dolgot és vele lehetek türelmetlen, de a 2hetes lányommal ne... nagyon-nagyon rosszul esett ez a megjegyzés!!! Jó, tényleg kissé türelmetlenül vettem újra ölbe, de akkor már 1,5 órája fent voltam vele a másik szobában, hogy párom tudjon aludni, a hátam majd leszakadt, hulla voltam/vagyok, szóval nem esett ám jól ez.
Rögtön lett is egy nagy adag bűntudatom és kissé elbizonytalanodtam, hogy jól csinálom-e a dolgokat :? :cry:
Amúgy ma reggel is nehezen szopizott, vagy 40-50 perc alatt 30 ml-t, aztán adtam neki még, meglett a 40 ml, majd még a hűtőből 10 ml-t, és így sem akart megnyugodni, újra cici, aztán most fekszik itt és mocorog. Fura, mert eddig minden reggel evés után aludt rögtön vagy 3 órát. Nehéz, na!
Megyek is tovább, nem panaszkodok, még el akarom olvasni az új szüléstörténeteket is.
Vigyázzatok magatokra pocisok, mamák, írjatok!!!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


egyébként ez a fészekrakó ösztön már igazán rámjöhetne,mert kisebbfajta káosz alakult ki a ruháink között(csak mostam,szárítottam és behánytam mindent a kanapéra,meg amit elpakoltam is össze-vissza van,nem találunk semmit) és jó lenne már nekilátni pakolni,de én olyan lusta vagyok! :lol:
Vendég
 


Inez, nekünk is szanaszét vannak a ruhák. Selejteztünk, hogy a babaholminak jusson hely.
A kenet-levételt azért nem nagyon sürgeti, mert 1-2 hónapja a HPV miatt csináltunk egy 10 napos Klion-D tisztító kúrát, úgyhogy nem igazán számít semmire.

Nekem semmi bajom sincs. :? Mintha nem is lennék terhes. Mondjuk szépen bedagadt a bokám tegnap estére a sok utazástól. Reggelre nem romlott, de kevésbé lohadt le.
Pisijárat sincs, fájások sincsenek...hmmmm...mi lesz így szüléskor?

Kép
szöszke
 
 


Szép Jó Reggelt!

Zsuzsu:
a szőkésbarna fürtök is gyönyörűek, ne szomorkodj :D

És rá tudta venni a postás Konstantint, hogy aláírja? :)

Nagyon édesek a srácok együtt :D Konstantin, mintha egy kis játék baba lenne Ábel ölében, nem?

Nekem is lesznek majd ilyen képeim (remélem) lányos verzióban (Lili + Bori baba)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Éva: a köldökzsinór előreesés az, amikor a baba feje mellett kiszökik egy része a méhedből… Gondolom mérték függő, hogy mennyire lóg ki. Teszem azt látszik is, vagy csak a szülőcsatornába kerül. De minden esetre az nem jó! Mert a szűk hely, plusz a baba ránehezedő feje elszoríthatja, gátolva ezzel a baba oxigén ellétását. Ami tragédia lenne. Tehát tessék figyelni, négykézlábazni, ha bajt érzel a legközelebbi dokit elérni!

Nem ijesztgetni, csak felkészíteni szerettelek volna, ha már olvastam ezt a részt a könyvemben ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi: szeretnék neked valamit elmesélni…

Ne elítélj, hanem tanulj belőle, ha úgy érzed, van mit. :)

Én Lilivel mikor itthon voltam az első időkben gyakran éreztem hasonlókat, mint amit te is érezhettél este. Türelmetlenség, tanácstalanság, kimerültség, stb. Ezt csak az anyukák érzik igazán, mert mi vagyunk a gyerekkel a nap 24 órájában, mi nem alszunk rendesen, s termelünk tejcsit neki, és agyalunk mindenen, és ez nagyon kimerítő akkor is, ha az apuka egy igazi belevaló apa, és mindenben segít nekünk. Mind e közben egy szülés után próbáljuk felépíteni az amúgy is elgyötört testünket, mert az a 9 hónap az nagyon durva volt előtte.

Tehát normális dolog az, hogy ha kiborulsz, nem tetszik valami, és ezt ki is mondod. Ez is beletartózik a gyermekágyas részbe.
Én a legrosszabb napjaimon felemeltem Lilit a szemem elé, kissé megráztam, hogy mi a fene bajod van már?

Miért sírsz? Persze nem válaszolt :S Már mindent megcsináltam, amit csak lehetett, még ölben is volt, meg letéve, meg minden… De hiába.

Aztán elővettem egy könyvet, ami a baba dolgokról írt, és megtaláltam benne a legfontosabb információt, ami átsegített minket ezeken a dolgokon:
Ha a baba már teljesen kiborít, és érzed, hogy megráznád, ideges vagy, vagy ingerült, vagy bármi, de érzed, hogy nem az igazi, akkor vidd be az ágyába, simogasd meg, helyezd biztonságba, és mond neki, hogy mennyire szereted, de neked most pihenned kell egy kicsit. Legyen a hangod megnyugtató, bársonyos, anyai, és aztán hagyd el a helyiséget, ajtó bezár, és lehet tombolni. Vagy beülsz a zuhany alá, hogy ne halld a babasírást, vagy felhangosítod a TV-t, rádiót, bármit ugyan ezen ok miatt. És amikor kész vagy, akkor bemehetsz újra a babához, és már kisimultabb idegekkel kezdheted elölről a babázást.

Nekem ez nagyon bejött, főleg, hogy Lilim általában 10 perc hiszti után elaludt, s jókedvűen kelt fel utána. Tehát valószínűleg csak egy kis nyugalomra vágyott, de nem reagálta le azonnal (sírás befejezéssel) amikor ezt a lehetőséget kínáltam fel neki.

Ha most nem is ilyen a helyzet nálatok, de esetleg kialakul, gondolj arra, hogy ez nem anyai hiba, nem kell szégyelld magad, az anyukák többségével előfordul. És akkor jusson majd eszedbe, hogy mi a szakemberek által is javasolt megoldás erre. Így lehet a legjobban kezelni ezeket a kezdeti tüneteket, problémákat.

És ezt meséld el a párodnak is, hogy ne ostorozzon e miatt. Hiszen teljesen egyértelmű, hogy világbajnok anyuka vagy! Véresre fejed a cicid, csak hogy a kislányodnak elég teje legyen. Ápolod, aggódsz érte, szereted, magadon altatod, ha ezt szeretné… És Lotti szeret téged.

De ember vagy, és vannak saját igényeid is. Ezek közül némely életbevágóan fontos (pl. alvás). És ha nem tudod kielégíteni őket, akkor néha bizony borul a bili.

És még valami: a babasírás úgy van kitalálva, hogy a hangot kibocsájtó baba anyukája ne bírja elviselni. Ez a babák túlélési esélyeinek növelése miatt van így, a régebbi időkből.
Tehát ha téged bosszant egy babasírás, gondolj bele, mit érezhet az anyukája!

Remélem nem ijesztettem meg senkit a fenti gondolatokkal… Elég kényes téma, és könnyű félreérteni is. Viszont nehéz beszélni róla…

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nymalac, ez elgondolkodtató stratégia...nekem nagyon tetszik, mert jó anya szeretnék lenni, de nem mártír. :)

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Handrea!
Hát én maradok veletek, az biztos...még az is lehet, h novemberben is az 1-jei kiírásommal...de én már úgy szülnék 20-án (új dátum, mert daddyvel megbeszéltük, h jobb, ha hét közben jön a csajszi...ő meg tuti röhögött a tenyerébe a pocimban :D)
Szurkolok nagyon, h Szabi végre elinduljon a nagyvilágba!
Én olvastam ezt valahol, h azért indul a szülések zöme éjszaka, mert tudja a szervezet, h akkor nyugalom van, és sötét, és ösztönből így alakulnak a dolgok....ez az állatoknál is így van.

Éva!
Hűha, tényleg jó nagy pocak! :) Én is 18kg-nál tartok most...de sztem ebből 2kg tuti víz, ami az elmúlt 2 hétben képződött, mert azóta is borzalmasan dagadok. :?
Sajnos nem vagyok jobban, sőt! :(

Anhel!
Ez aztán szép méret, 4kg! :) Drukkolok a hétvégére! :)
Én is hallottam, h a vékonyabb testalkatúak többet szednek fel...hát...asszem én is erősítem a tábort. :?

Ancsa!
Jobbulást! Sajnálom, h így a végére neked is ennyire kijutott. Borzalmas ez, amikor már amúgy is minden kényelmetlen, és pihenhetne az ember....grrrr!

Nymalac!
Nem felejtettem el ám a tegnapi igéretet, hol is van az a fotó? :)

Zsuzsu!
Hihetetlenül édesek a gyerekeid, komolyan, csak itt olvadozok...mint két angyalka! Nagyon hasonlítanak is, büszke lehetsz rájuk!!!! Örülök, h Ábel is szokja a helyzetet.

Peva!
Nekem is tetszett a szüléstöri, ügyesek voltatok! Dorka pedig nagyon édi! Az a torta sem semmi! :)

LKata!
Nah, alakulgat vm??? Drukkolok!

Inez!
Gyanús vagy te nekem, sztem készítsd a cuccot, nemsokára veletek lesz a kiscsaj! :) (sztem a jövőhétbe már tutira nem csúszol át) Ja és boldog kiírási napot! :)
Az éjszakai dologról Handreánál.

Ildi!
Sajnálom az éjszakát! Sztem ne legyen bűntudatod, mindenkinek vannak határai, és egy nő sem bírja a gyűrődést a végtelenségig, és sztem nem is kell. Nem volt szép ez a beszólás! Az nem segítene, ha nem erőltetnéd most a szopit? Nem eszik eleget, meg nyammog hosszú ideig, lehet, h annyira nem éhes. Én leraknám, és csak akkor próbálnám megint, ha tényleg egyértelmű, h mostmár éhes. Állítólag hajlamosak rászokni erre a nyammogásra, és az nem jó. Nyugi, nem fog éhen halni. Persze én nem igazán tudom még miről beszélek, úh bocs, h kotyogok, csak egy tipp volt. :)

Tegnap felhívott a dúla, akinek írtam. Ja, nemtom említettem-e, de fogadok egy dúlát, mert kiderült, h a kórházban valószínűleg egyrészt nem is ugyanaz a midwife lesz velem végig, aki mellesleg tök idegen, másrészt meg ha kicsit forgalmasabb a szülészet, akkor csak be-be néznek a vajúdás alatt, nem is lesznek végig ott. Szal ettől kicsit beparáztam, mert azért nekem jó lenne, ha lenne ott mindig vk, akinek lehet szólni ha bajom van, vagy tudja, h mit csináljak, h jobb legyen...értitek. Szal találtam a neten egy szimpi csajt, aki mellesleg tök olcsó a többihez képest, és írtam neki. Váltottunk pár emailt, és tnap felhívott, h megbeszéljük a találkát.Ma jön fél4-kor, megcsináljuk a papírmunkát, kicsit beszélgetünk, és ki kell fizetnem a felét, ha elfogadom az ajánlatot. Ez után még 2x fogunk találkozni, akkor hosszabb időre, amikor beszélgetünk a szülésről, meg az egész gyerekvállalásról, h mit hogy szeretnék, meg mit gondolok az egészről...szal ismerkedünk. Ezután a 38.héttől (nálam okt.18) a 42.-ig lesz on-call, ami azt jelenti, h bármikor bármivel hívhatom 24órán keresztül. Akkor is, ha csak beszélgetni akarok, vagy vm miatt parázok, vagy bármi...meg persze hívnom kell, ha bármi történik...nyákdugó, fájások, netán magzatvíz, vagy bármi, amiről azt gondolom, h jelentősége van. Telefonon tartjuk a kapcsolatot az elején, beszélgetünk, és amikor szeretném, akkor elindul, fél órán belül itt lesz nálunk. Itt még maradunk az egy kicsit (persze ha nem úgy alakulnak a dolgok, mint Ildinél pl. :)) és akkor indulunk, ha úgy érzem, h menni kéne, vagy ha én nem szenvedek annyira, ő akkor is tudja, h mikor induljunk, mert tudja hogy állok. (Itt sajna hazaküldenek, ha nem vagy elég előrehaladott, tehát kb 4-5cm, és azt nem szeretném) Végig velem lesz a szülés alatt, utána is egy kicsit, míg nyugiba kerülünk. Utána hazamegy, és ha már itthon leszünk, meglátogat egyszer, és beszélgetünk, segít, stb. Ezen kívül pedig meg lehet fogadni órabérben, h jöjjön segíteni az elején. Én valszín ezt is kérni fogom, mert anyukám kb egy héttel a szülés után jön, daddy meg nem fog kapni teljes hét szabit, szal kell majd a segítség, szeretném is, ha minden nap ránk nézne vk, h minden ok-e.
Egyébként meg k.va szarul vagyok, már bocsánat! Tegnap valahogy még rosszabb lett a helyzet, pedig reggel már azt éreztem, h na kezdek jobban lenni. Lehet mégsem kellett volna még elindulnom intézni az uccsó cserét, beszerzéseket, meg ugye a szülésfelkészítőre is mentem. Nemtom, de iszonyatosan fáj a torkom megint, pedig ez már elmúlt egyszer...egy-egy köhögésnél majdnem sírok, annyira rossz. :? Igaz nem köhögök rendszeresen, csak néha fel kell szakítani egy kis cuccot. Az orrom is tele. A Bioparox helyre rakna 1vagy2 nap alatt, de nem tudom szabad-e....majd utána kérdezek.

Na most megyek, lehet visszafekszem, mert sz.rul is aludtam. Szép napot! És mostmár kérünk egy új topic babát, hajrá csajok! :)

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sziasztok!

Zsuzsu, nem állítottak még meg az utcán vagy bárhol jártodban-keltedben, hogy lefotózzák a fiaidat? Elképesztő fazonok, és akármilyen szinű haja nő majd újból a kicsinek, gyönyörű lesz! :)

Valahogyan ettől az éjszakai indulástól én is tartok, holott esetemben mégis ez lenne az ideális - gondolom, ezzel nem vagyok egyedül - de olyankor minden hússzor olyan komplikáltnak és főleg ijesztőnek tűnik, mint nappal. Gondolom az van, amit Andi is feltételez, hogy pihenés közben hamarabb megérezzük, bármi is alakuljon odabent. Ezzel együtt nem lennék szomorú ha nappal indulhatnék, olyankor sokkal józanabb és nyugodtabb vagyok, vagymi. :shock:

Ildi, köszi az infókat és kitartás Neked/Nektek, azért ez még csak két hete van így, nyilván mindannyiótoknak meg kell szokni az új helyzetet!

Kép
anhel
 
 


Zsuzsu!
Most olvastam el a szüléstörténeted...nagyon szép pillanat lehetett a vége, és csak ez a fontos! Az előtte lévő körülményekhez és a szülésznőhöz inkább nem szólnék hozzá...gáz! :(

Nymalac!
Sztem nagyon hasznos amit írtál, ezt már én is olvastam...és egyet is értek. Persze azt is el tudom fogadni, ha vk ezt képtelen megtenni. De én úgy gondolom, h egy-egy ilyen dolog mindkét fél számára hasznos lehet. Pl egy kényes baby sokat hisztizik, sokszor semmi nem jó neki, ami a babynek sem lehet túl jó, mert nincs rendszer sem az életében, csak mindig vm nem oké, és ez mégjobban nyugtalanná teszi, nyűglődik...az anyuka meg ebbe bekattan, mert nem alszik, nem tudja mi a baja a gyerekének, és nem is tud tenni ellene. Remélem senki nem fog ilyen szintre jutni, én ezért is szeretnék már az elején következetes lenni, és véresszívű is ha muszáj, akkor is, ha nehezen fog menni...mert ugye amit néha meg kell tenni, az nekünk is marha nehéz lesz. De csak kicsit kell bírni, és mindenkinek jobb lesz utána.

Ildi!
Te szerintem is nagyon jó anya vagy!!! De ha érzed, h nem bírod, és kiborulsz (ha több olyan éjszakát kell átélned, mint a tegnapi, és írtad, h már nem bírtad), akkor picit tedd magad előbbre, és ne hagyd, h a fejedre nőjjön Lotti, mert ebből sajnos szülés utáni depresszió is lehet, ami nagyon rossz, és egyébként én is előre félek tőle. :?

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Én ma éjjel annyit voltam úton, mint nappal és pont arra gondoltam, amit írtok, Adri és Anhel, hogy ha most folyna el a magzatvíz, se testi, se lelki erőm nem lenne elindulni a kórházba...jó lenne azért rápihenni a szülésre, de valahogy nem jön össze :cry:
Megszámolni sem tudom, hányszor kellett felkelnem, hol Barbihoz kellett bemennem kicsit odabújni :P , hol pisilni kellett kb. óránként volt valami....ha még a szülés is rámjön, nem is tudom....bár biztosan új energiákat merít az ember olyankor, amikor kell, mert sokszor, rengetegszer kell, ahogy NyugtonMalac is írja fentebb.... :lol:

Könnyekkel a szememben ülök most itt, annyira meghatottak NyugtonMalac sorai, annyira igazad van és olyan lényegbevágó dolgokat írsz. Aki első gyerekét várja, mentse le magának ezeket a sorokat, mert nagyon hasznos lesz!!!! Köszönjük nagyon! Biztosan azért ilyen kiegyensúlyozott a lányod, mert csecsemő korától jól koordináltad őt is és magad is, ez nagyon fontos. A babák a legkisebb bizonytalanságra is nagyon érzékenyek, NEKED, anya mindig tudnod kell a választ mindnenre, tudnod kell a megoldást.
Olyan jókat úgysem tudok írni, mint Te, úgyhogy nem is próbálkozom, csak max. egyetértek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Andi
Kép
handrea75
 
 


Ildi, sztem ne érezd magad rosszul!Mindketten kimerültek vagytok nem csodálom,h kiakadtál és a párod sem úgy gondolta azt!Még teljesen új ez a helyzet,de látod a szopi is nehezen indult és milyen jó lett!sztem majd minden szépen kialakul!Ne izgul,ahogy én olvasgatlak sztem tök jól csinálod a dolgokat!!! :wink:

Szösze, örülök,h nem csak nálunk vannak ruhaproblémák!:D
A pisijárat elmaradása miatt meg csak irigyelni tudlak!nekem már az is jólesne,ha csak max.2 szer kellene kimennem éjjel! :lol:

NyMalac,olyan jó,h neked mindenre van vmi jó tanácsod!ez olyan megnyugtató...

Sensi, ez a dúlás dolog nagyon jól hangzik!Ha tényleg jófej a nő és mindezt szépen végig csinálja veled,akkor sztem nagyon megéri!sajnálom,h nem vagy jobban!Sztem próbáj meg inkább pihenni!Majd akkor intézkedj,ha tényleg úgy érzed,h jobban vagy!

Anhel,nekem is az éjjel lenne a legideálisabb,mert akkor tuti,h itthon van a férjem!de az éjjel nekem is olyan bizonytalannak és félelmetesnek tűnik...most is úgy bepánikoltam az éjjel,mikor éreztem,h fáj!Sztem nappal én is sokkal józanabb lennék! :roll:


Én meg észrevettem,h az utóbbi 1-2 hétben annyira eszem az édességet,pedig eddig a terhesség alatt szinte nem is kívántam!
Most meg minden mennyiségbe... :?
Vendég
 


Anhel!
Sztem ne aggódj, mert állítólag ha éjszaka indul be a szülés, akkor is 100%-ban oda fogsz koncentrálni, eszedbe sem fog jutni, h álmos vagy, mert nem leszel az. Ezt nekem is csak mondták. Én jobban is szeretném éjjel rendezni a dolgot, pl este elindulhatna a móka, és max reggelre meglenne a kiscsaj....bár nem bánnék egy csak pár órás szülést. :) És akkor másnap délután akár már itthon is lehetnénk. :) Éjjel tök nyugi van, a kórházban is...sztem a nappali forgalom, nyüzsgő emberek, aktívan működő szülészet zavarna is. A sok fényt sem szeretem alapból, inkább az elfüggönyözött szobát, félhomályt, sötétet. :)

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Inez!
Az előbbi neked is ment! :)

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Egyik nap azon gondolkodtam, hogy aki reggel szül, azzal már első nap ott a babája? Vagy megfigyelésre elviszik és te pihenj - már ha tudsz, mert azért szobatársak gyerekei valószínűleg ott vannak, plusz látogatók stb...
Én anno este kerültem be a szobámba, nem volt ilyen "gond"... de hogy van ez????????

Andi
Kép
handrea75
 
 


Segítség kérése!

Csajok, gondoltam, hogy a hasznos információkat, amiket egymásnak adunk, egymástól kapunk külön fejezetet nyitok a webünkön.

Ehhez azonban a segítségetekre van szükségem!

Kérlek, a témákat segítsetek megtalálni, amiket eddig kitárgyaltunk és hasznosak lehetnek másoknak is a későbbiekben...

Ilyen pl. a papírok kérdése (TGYÁS, anyasági, TAJ, stb) Erre már összeraktam egy mintát, amit a webünkön meg is találtok.

De lehet még annyi ilyen téma, amit egyedül nehéz lenne megtalálnom.

Kell hozzá az információ lelőhelye PÜ-ben, vagy belinkelve, meg a téma címe.

És főleg az, hogy kit mi érdekelne...


Köszönöm!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sensi: CTG-re kell menjek, délutánra halasztottam :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Handi, Sensi: köszönöm a soraitokat, nagyon jól esnek! Igazán! :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Handi: én délben szültem Lilit, és a 2 órás szülőszobai csalási ismerkedő buli után elvitték 6 órára. Én ez alatt aludtam, apa hazament pihenni. Jól esett nagyon. Mikor felébredtem, kb 5 és fél óra után magamtól, akkor még elmentem zuhanyozni, fogmosni, stb. És így vártam Lilimet. Többet nem engedtem el magamtól. :)
De ez kellett nekünk!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok,

Koszi mindenkinek a gratulaciokat!!!
Tolem is mindenkinek, aki azota szult!!! Kaphatok weboldal elerhetoseget? ott vannak kepek is?

Emmalena, itt elvileg 24 ora utan hazaengednek panaszmentes csaszi uatan...... azt nemtom hogy csinaljak, en akkor meg a wc-re is gurulon mentem... de aztan egy agyasba kerultem az ikrek miatt, es ott nagyon gaz volt, utolso szoba, es mivel a tobbiekhez kepest jol voltam, nem rohangalt hozzam senki, igy egyedul meg a ferjemmel, aki szerencsere egyfolytaban bent lehetett, oldottuk meg a helyzetet... igy sokat kellett mozognom. A noverek a kantinba akartak elhajtani, hogy csinaljak magamnak teat, meg menjek ki ebedhez stb..... agyam majd eldobtam, kb gyok3-mal kozlekedtem,...... ugyhogy nem mentem.
Szoval a viszonyok nem voltak a legjobbak, bar a midwife-ok nagyon edik es segitokeszek voltak, sajnos nagyon kevesen vannak....

Tejem a 2. napom elindult nagyjabol, hozzataplaltam az elso 2 ejszaka, de nem szerettek a babak a tapszert (meg en sem), es csutortok ejjel mar csak szopiztak es azota is. Pentekre nagyon bedurrantak, az volt a 3/4. nap, es azota is van eleg (kopp-kopp) tegnap ota fejek is, hogy ejjel konnyebb legyen az etetes a zuram segitsegevel.

Nalunk is jobban alszanak nap kozben a sracok, bar lehet, hogy ez csak nekunk tunik igy, mert akkor fent vagyunk:)
Mi mar teljesen forditott eletet elunk, vagy legalabbis egybefolynak a nappalok ejszakak a napok.... de szep is ez igy :) legalabbis nagyon idilli! Ejjel kb 3 orankent eszunk, de egy etetes 1-2 ora, mert nem egyszerre etetem akkor oket.
Mi is kotottunk ki egyutt az agyban, mindannyian (halisten a jo nagy agyert), de szerintem ez ebben a korban meg normalis, hogy ennyire igenylik a kozelsegunket, hiszen meg olyan nagyon uj nekik minden... nem hiszem, hogy ezzel el lehetne 'rontani' oket.

Na, gyorsban ennyit, mondjart jon baratno latogatni, az o iker lanyai decemberben erkeznek majd :)

pusz,
jo babazast a mamaknak es kitartast a varakozoknak

dragonfly
 
 


Nyugtonmalac - és persze többiek, köszönöm szépen a megnyugtató szavakat, igazad/tok van, szerintem is jó anyuka vagyok, attól még, hogy néha magammal is kell, hogy foglalkozzak, most ált. az egyetlen kikapcsolódásom a netezés és a fórum, ugye utcára még nem mehetünk, egész nap a lakásban egyedül... tévé is uncsi egy idő után, nincs is hozzá türelmem, takarítani nem igazán tudok így a gyerek mellett. Szóval kell az a kis idő, amit ilyenkor magamra fordítok. Páromnak írtam egy e-mail üzenetet, azóta írogat, hogy nagyon sajnálja és haragszik magára, hogy ilyet beszólt, szóval megnyugodtam, mert nagyon megdícsért :lol:
Kell a bíztatás, na! Jó ötlet, hogy gyűjtsük külön a dolgokat, amik érdekelnek minket, amiket már kitárgyaltunk!

Sensi - nem rossz ötlet a dúla, főleg, ha egyedül leszel! Nálunk itt volt párom 5 napot (bár a felét ügyintézéssel töltötte :? ), de most már egyedül vagyunk tegnap óta és nem egyszerű!
A szülés utáni depresszió remélem engem nem ér el, az nagyon súlyos dolog! :cry: Próbálok laza lenni amúgy, amennyire lehet és próbálom arra ösztökélni magam, hogy ne essek pánikba semmi miatt!

Anhel - nálunk mázli volt, hogy hajnalban indult a dolog, mert ugye elfolyt a magzatvíz, ha ez nappal történik, akkor a nagy dugóban húzósabb lett volna, bár közel van a kórház hozzánk, de azért reggel elég nagy a dugó. Bár ha belegondolok, ha nappal jön ez a dolog, egyedül vagyok/lettem volna itthon!!! :shock: Nem is tudom, mit csináltam volna, tuti bepánikolok!!! :roll:

Adri - pisijáratom nekem még most is van :wink: Tudod, sokat iszom a tej miatt (napi 3 litert legalább) és sokszor kell pisilni. A legdurvább az, hogy próbálom az intim tornát, ráfeszíteni a 3 pontra és pisi közben nem bírom visszatartani a pisit :roll: Vizelettartási probléma-szuper :shock: Remélem elmúlik, szóval csinálgatom az intim tornát amikor tudom és eszembe jut :oops:

Andrea - a kórházban úgy volt, hogy aki hajnalban szült vagy nappal, annak első nap 3 óránként szopizni hozták ki a babát, de ha bírta, maradhatott nála, az első éjszakára be kellett tolni a csecsemősökhoz, hogy anyuka tudjon pihenni, utána már nonstop ott volt veled. Persze nálunk más volt ugye az inkubátor miatt, de a többieknél így volt, akik velem egy szobában voltak.

Na megyek, most már tényleg elolvasom a születéstörténeteket.

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Peva - köszi a szüléstörténetet, nagyon felvidított, csomót röhögtem rajta (bocsi), annyira jól írtad le! Persze mögötte azért átéreztem a csecsemősöket, a klotyit (abba jártál, amibe én), a 8-as terem asszem a 10-essel szembe volt, amiben én voltam. A vizit nálunk is így zajlott, beözönlöttek, szinte kérdés nélkül távoztak, a nővérek elég morózusak voltak...
Én is nagyon szédültem szülés után és az első pisinél kijött velem az egyik nővérke, aztán bekísért, bár olyan picike volt, hogy ha eldöltem volna, vittem volna magammal őt is :shock: :lol:
A lényeg, hogy megvan Dorka baba és tök jó, hogy ilyen ügyik vagytok a szopival is!!! Majd gyere azért gyakrabban, ha tudsz!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Nagyon rövid bekukk...Dorka alszik, de volt 2 órás hasfájós dráma (Anya ehetett valamit...)

Pl. hasznos infókhoz esetleg lehetne szoptatáshoz étrend is. De lehet, hogy csak én vagyok béna. :(

Ildi! A 11-esben kötöttem ki szülés után...igen, én is oda jártam WC-re.

Remélem majd lesz több időm olvasgatni- írni.

Pocisoknak kitartás, babásoknak minél több nyugalmat!

Üdv:

Peva

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Sziasztok!

Újra itt vagyok!!!! Köszönöm szépen mindenkinek a gratulációkat és a jókívánságokat! Hasonlókat kívánok én is Mareknak!!!!

Szabi valóban váratlanul érkezett, de egy cseppet sem bánom. Szófogadó gyerek - nem egyszer hangzott el a számból, hogy inkább 2 héttel előbb jöjjön, mint 1 nappal később.

Amint látjátok apa nem az a szószártyár típus, de lényeget leírta. Ígérem, ahogy az időm és az erőm engedi megírom a bővebb, élményekkel, érzésekkel dúsított női változatot is.

Elöljáróban anniyt, hogy hatalmas az osztály túlterheltsége, így előfordul, hogy ingerültebb a személyzet, de összességében pozitív tapasztalatokkal jöttünk el tegnap. Szabi nagyon kis édes, sokat alszik és lassan a szopiba is belejövünk. Totálisan bele vagyok szeretve!

Ny. malac - Az Áront nem kapta meg 2. névnek légyszi vedd ki a neve mellől! Köszi! A storynkkal hmarosan jelentkezem!

Szép napot mindenkinek! Pocakosoknak kitartás!
--------------------------------------------------------------------------------

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Zsuzsu - hát ez a szülésznő egy görény, már bocsánat!!! :evil: Hogy lehet valaki ilyen? Bocsánatot kérhetett volna... de a lényeg, hogy megvagytok, bár azért húzós ez a sztori is, hogy így letojják az ember fejét, bár én a saját tapasztalataim után semmin sem csodálkozom. A gyerekágyas részről is írj, persze!!!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Egy kérdés, hátha tudtok segíteni!!!!

Mennyit kell híznia hetente a csecsemőnek?
Mert tegnap volt egy hete, hogy kijöttünk a kórházból, 2520 grammal és tegnap megmértük este meztelenül és 2600 gramm volt, ami azt jelenti, hogy csak 80 grammot hízott az egy hét alatt :? Én ezt elég kevésnek értékelem. :cry:
Valaki tudja, hogy hogyan megy ez?
Még mindig alszik :lol: Örülök, mert így volt időm mosni is és fejni is, sikerült is 40 ml-t egész rövid idő alatt, kb. 10 percembe tellett. Jó lenne, ha neki szopival sikerülne 10 perc alatt ennyit benyakalnia!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?