Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Vagyunk mi is de napközben a babanet nem enged fel. Úgy látszik nagyon sokan babaneteznek. Másfél-egy éve még nem volt ilyen probléma napközben.

Mindenkinek köszi a biliztetős tanácsokat. Érdekes módon mintha Nándi is érezné, hogy nem kell sietnie, az utóbbi időben nem zavarja, ha telerakja a pelust és nem veszem azonnal észre. Régebben jobban zavarta...

Evisan! Akkor hajrá gyakorlati vezetés!! Én anno Cegléden tanultam de nem mernék lemenni oda sem. Csak mondjuk úgy, hogy előtte két-háromszor elmegyünk a párommal. Nem szeretek úgy vezetni, hogy nem ismeres az úticélt és nem tudom, hogy hol tudok parkolni. Az utóbbi időben annyi autó lepte el az utakat, hogy nekem ez már lutri, csak biztosra megyek, és a jól bevált útvonalakra amit már lassan csukott szemmel is megtennék. Hát sajnos Pest pont nem ezek közé tartozik...

Adra, jó időtöltést Nektek! Kezdek irigy lenni, hogy minden hétvégére jut valami én meg még mindig anyukámnál takarítom a felújítás romjait... :?

Finike! Ha ide benéznél, megy majd a válasz de éppen fürdetés előtt lógtam most ide....írok! (Ha nem ma este akkor holnap mindenképpen!)

Eszti! Most nézem, ti már holnap indultok. Mindenki utazási lázban ég...szuper lesz Nektek! Érezzétek jól magatokat!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Hahóóó!!!!!
Nagyon nincs élet itt mostanság. Mindenki elutazott???

Persze az elutazottaknak jó pihenést, kikapcsolódást, meg mindent!



Évi

Kép
evisan
 
 


Sziasztok!

Nagy csönd van a topikon!
Na, hogy megpróbáljam egy kicsit felpörgetni a topikot felteszek néhány képet Vicusról. Ma voltunk a nagyit elraboltuk a munkahelyéről a Tropicáriumba, és hárman csajok megnéztük jól az állatokat. :lol: Vikit szinte egyáltalán nem érdekelték az állatok, mivel nem lehetett megfogni őket, így inkább úgy döntött, hogy a berendezést alakítja át. :wink: :shock: Majdnem beesett a rájákhoz, szóval azért elvolt.
Akkor a képek:
Kép Kép Kép Kép
Ezek nem a Tropicáriumban készültek, csak úgy gondoltam felrakom Nektek:
Kép Kép

Mindenkinek szép napot! :lol:

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 

 
 

Helló Csajok!

Tegnap mi is hazajöttünk, nagyon szupi jó volt! Komolyan mondom így a végére tök jól belejöttünk a nyaralásba. Most éreztük magunkat a legjobban, és én is úgy éreztem, hogy tényleg tudtam egy kicsit pihenni is.

Szandra!
A családi bulikkal én is pont így vagyok, ahogy Te! Nagyon szeretem az ilyen találkozókat. Mi is családi össznépi banzájjal kezdtük a nyaralást. Anyósom testvérei (12-en vannak!) minden évben aug. 20-a környékén rendeznek egy nagy találkozót annál, akinek éppen kedve van azt megrendezni. Ilyenkor nagyon sokan összejönnek és rengeteg a kaja-pia, és a zene, állati jókat csacsogunk a csajokkal, szóval én nagyon szeretem. Most már a törpik és nagyon élvezték, főleg, hogy a nagyobb gyerkőcök is játszottak velük.

Majd nemsokára rakok fel képeket, csak még át kell méreteznem, de időm még nem sok volt eddig.

Finike!
Tündéri kiscsajszi Vicus! Látom ő is szereti a habot a kapucsínóról lenyalni! :D

Eszti!
Nektek nagyon jó pihenést kívánunk!

Mazsuzs!
Lehet, hogy figyelmetlen voltam, de totál nem vagyok képben a felújítással kapcsolatban. Mit is csináltatok pontosan?

Nemsokára dobok fel képeket, de most mennem kell, mert ébred a banda!

Szép napot Mindenkinek!

Adri, Zsófi és Zéti

KépKép
adra
 
 


Sziasztok!

Nagy csönd van a topikon! Mindenki nyaral, kirándul? Mi itthon vagyunk és fözzük bográcsban a csülökpörit körömmel és várjuk a barátainkat. Vicuskám remélem alszik egy picikét!
Na jó itt csak magammal dumcsizhatok, így megyek is. :?

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!

Finus én olvaslak... :lol:

És most kivételesen írok is :oops:
Nemsokára indul nálatok a babaprojekt nem? Drukk megy ezerrel.

Mi ma ünnepeltük a 6. házassági évfordulónkat, kaptam gyűrűt :lol: .

Ági holnaptól kezdi az ovit, hát már nagyon várom, de féltem is...

Az ikrek rettenetesen elevenek, és akkor még finom voltam. Réka új hobbija a hajtépés és reménytelennek tűnik leszoktatni róla, szegény Blankát kopasztja rendesen, ha valami nem tetszik neki.

Elkezdtek beszélni, Már mondatokban is, haláliak. Blanka els mondatai: "Réta elvette, Réta meghúzta"... és így tovább :D Egyszer a Blanka visszahúta és jön oda hozzá a Réka, hogy "jaj anya a haja"

Fricky!

Már úton vagytok, sajnálom ami veled történt, megírhatnád milyen spirálod volt.
De a legjobb helyen vagytok kipihenni a dolgokat.


Szami!

Hát néha én is elbizonytalanodom, mert úgy érzem nem tudok nekik mindent megadni, néha még enni sincs időm, mert inkább őket szolgálom ki, mintsem magammal törődjek, de ez nem jó. Ha mégis sírnak, mert valakinek nem tetszik valami azt én is kudarcként élem meg pedig nem szabad, de szerintem mindenki elbizonytalanodik néha, csak van aki bevallja, van aki nem. Nem könnyű anyának lenni, ha elmész pihenni természetes, hogy Szofira gondolsz, ebből is látszik, hogy jó anya vagy, na meg láttuk Szofit, csak rá kell nézni, süt róla, hogy imádod, szóval le a kalappal, más fele ennyit nem tesz a gyermekéért, mit te.
Megírhatnád, ha van kedved, hogy mi nem tetszett Alsópáhokban, mi voltunk ott, 2 éve, kíváncsi vagyok.

Adra!

Jó volt összefutni,, ha túl vagyunk a beszokáson majd jelentkezem és összehozhatnánk Hexinával közösen egy minitalit a nagyjátszón.
Jó nektek, hogy ennyit utaztatok augusztusban meg a nyár folyamán, főleg a törpök élvezhetik nagyon.
És örülök, hogy Zétinek is jól sikerült a"hízókúra".
Blanka most lefogyott egy gyomorrontás miatt 8,4 kg-ra :cry:



Mazsuzs!

Nektek is drukkolok :wink:


Szandra!

Mosni ide is jöhetsz :lol:
TAli majd talán 2 hét múlva lenne jó nekünk, ha Ági már túl van a kezdeti beszokási nehézségeken...
Meleg volt a víz, tudtatok fűrdeni is?
Mi idén még nem voltunk, és valószínű már nem is megyünk, nem volt túl jó nyár, ebből a szempontból :twisted: Én min. 26 fokos vizet szeretek, hiába én is öregszem :lol:


Evisan!

Gratulálok a kreszhez, csak így tovább!


Sid!

Jó, hogy néha benézel, majd havj fel, ha lesz időd, és ha van kedvetek majd gyertek el egyszer, habár, most kezded a melót...

Dóri
Vendég
 


Helló Csajok!

Vagyok én is, és olvasok is (ha van mit), meg írok is.

Hétvégén megint programoztunk. A tesóméknál voltuk grill partin. Nagyon jó volt, és a törpik a kezdeti félénkségük után (tesóm párjának a rokonai is ott voltak, akiket nem ismertek), teljesen feloldódtak és alig bírtak magukkal.

Dóri, Hexina!
Tényleg jó lenne valamikor egy közös séta, v. játszó!

Hexina!
Nagyon régen írtál! Mizújs veletek?

Mesi!
Persze rólatok sem feledkezem el, jövő héten valamelyik nap egy közös séta?

Dóri!
Nagyon boldog házassági évfordulót Nektek!
Drukkolok, hogy Ági gyorsan megszokja az ovit!

Finike!
Nektek, hogy sikerült a hétvége?

Sid!
Majd mesélj mennyire könnyű/nem könnyű újra munkába állni?

A végére egy-két kép a múlt heti pihenésről:


A vendéglátó másodunakatesó üdvözli Zsófit és Zétit: Kép Kép

Pancsolás az utcán, ez számomra azért érdekes, mert a férjem eddig ilyet nem engedett a törpiknek, most meg nemcsak, hogy nevetett a két kispasin, de amint láthatjátok, még fotóztak is őket!
Kép


Zsófi kavicsot gyűjt
Kép

Nem tudom, mennyire látszik, de Zéti olyan fáradt volt itt, h elaludt a hintában. Kép

Egy vacsora a telken
Kép

Szép napot Mindenkinek!

Adri, Zsófi és Zéti

KépKép
adra
 
 


Sziasztok!!!!!

Na végre, nem csak magammal dumcsizhatok! :lol:

Dóri!
Köszi a drukkolást, ránk fér!
Majd írd meg, hogy Ági hogy viselte az első napot az oviban. Az ikrekre valaki vigyázott? Gondolom délelőtt ott voltál Ágival és ebédre mentetek haza, nem? Mikortól fogod otthagyni?
A hétvége jól sikerült nagyon, a kaja nagyon finom lett alig bírtam megmenteni egy kicsit anyuéknak. :lol: :lol: Vicus olyan jó kislány volt, szinte nem is kellett rászólni egész este. Nagyobb gyerekekkel úgy eljátszott, nagyon édes volt.

Adra!
Nagyon jók a képek! Nekem az tetszik amelyiken Zéti a hintában alszik! Viki még soha nem aludt el így játék közben. Olyan édesek!
Látom Zsófinak nő a hajacskája! Milyen szép aranyszőke! :D Zéti annyira hapsis, ha rózsaszín ruhába öltöztetnéd, akkor is látni lehet, hogy kisfiú, és olyan szívtipró lesz belőle, hogy ajjajjjj! :lol: 8)

Anyukák, akiknek most megy oviba a gyerkőce!!!!
Írjátok meg, hogy a gyerkőcök, hogyan viselték az első napot az oviban.

Na most lépek....

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Halihó!

Adra!
Nagyon jók a képek! Nekem is a hintás viszi a pálmát :lol: meg amikor Zsófi puszit kap - olyan,mintha azt kérdezné,hogy ezt szabad?? :D
Jövő hét OK nekünk :)

Dóri!
Boldog Évfordulót! :lol:


Finike!
Vicus tündéri kis csajszi :wink:

üdv

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Sziasztok!

Hű de jók a képek, nagyon tündérek a gyerekek. Zabálnivaló kis törpikék. :D

Vettünk egy nagyon dizájnos barbirózsaszín, szilikon (lemosható) billentyűzetet (Auchan), én még nem is láttam ilyet, de komolyan sima folyóvízzel le lehet mosni. Nagyon tutin néz ki, de úgy szenvedek, mire leírok vele egy mondatot, úgyhogy nagyon szar, nehogy vegyetek ilyet. Nekem különösen rossz, mert van gépíró végzettségem, és géppuska gyorsasággal tudnék amúgy gépelni, de ez... na jó megyek is, mert ez így borzasztó.

Finike!
Olvastam a pü-t, küldtem is rá vál.


Sziasztok:
Évi

Kép
evisan
 
 


Halihó Csajok!
Egy lebarnult, félig kipihent, de élményekben nagyon gazdag Eszti tért vissza hozzátok! :lol:

Szuper volt! Tuti időnk volt, a tenger mesés (32 fokos volt), igaz csak kétszer voltunk benne, mert a gyermekeknek nem jött be a sós víz, a levegő kb. 35 fok volt.
Az utazást jól bírták, majd ha összeszedtem magam megírom a kis élménybeszámolóm, de szigorúan word-ben, nehogy elszálljon :wink:
képeket természetesen a kicsinyítés után kapjátok!
Most megyek, csak bejelentkeztem, hogy legyen pörgés a topicon 8)

Lejárt a harmadik adag mosásom, szal nem unatkozom, meg persze az ügyfelek is megtaláltak rögtön :roll:

pápá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Sziasztok!

Szia Eszti!
Nagyon várjuk az élménybeszámolót és a képeket! Örülök, hogy jól éreztétek magatokat! A topic nagyon le van lassúlva, talán most kezdenek visszajönni a nyaralók,és akkor jobban be fog indulni a pörgés, (UGYE???).

Sid, Szandra, Judit, Szami, Pocilo, és a többiek akiket esetleg kihagytam...........HAHÓÓÓÓÓÓ mizu van Veletek? Nagyon rég írtatok már! Nem ér csak olvasni! Tudjátok!!!!! :? 8)

Na jó most megyek felébredt a Hercegnőm...

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Helló Csajok!

Szia Eszti!
Örülök, hogy jól sikerült a nyaralásotok! Nagyon várom ám a képeket!:D

Csajok!
Csak ismételni tudom Finikét: Tessék írni!!!!!!!!!!!

Nálunk akad egy kis probléma az evéssel. :( Leginkább Zétivel van baj, mert egyszerűen nem akarja megenni a főzeléket. Semmit nem csinálok másként mint szoktam, tehát a kaja nagyjából olyan amit megszokott. Ha nem eszik főtt ételt nem tudom mi lesz. A zöldséget magában nem eszik, a gyümölcsöt is csak akkor ha kedvük van. Zsófi általában megeszi a főzeléket, de az utóbbi pár napban ő sem nagyon akarja (szerintem látja, hogy Zétinek nem kell, és akkor neki sem.):(
Főzeléket általában ebédre kapnak, ami után irány a délutáni alvás. Próbáltam azt, hogy leteszem éhesen, de akkor meg úgy üvölt, hogy egyrészt nem tud elaludni (mert éhes), és hiába kínálom neki a főzit, akkor sem eszi meg. Másrészt annyi behergeli magát, hogy félek, hogy valami baja lesz.

Van valakinek valami ötlete mit csináljak???????

Na most jól kipanaszkodtam magam! bocsi! :oops: :D

Adri, Zsófi és Zéti

KépKép
adra
 
 


Sziasztok!

Eszti!
Szupi lehetett, kíváncsian várom a képeket és a beszámolót.

Adri!
Több mint valószínű egyszerűen megváltoztak Zéti számára ezek az ízek, el kell fogadni. Bébiételt nem próbáltál még? Tami csak azt ette meg, Edóka meg szinte mindent amit én csinálok (bébiételt nem). De ne problémázz ezen szerintem, Zéti lehet, hogy húsimádó lesz vagy inkább tésztás. Tami 3 éves koráig csak tésztás dolgokat evett, főzeléket egyáltalán nem, igaz a gyümölcs ment neki. Vannak korszakok evés terén is. Szép fejlettek mind a ketten így ne idegesítsd magad.

Mi a múlt hétvégén nagy családi banzájt rendezve átestünk a keresztelkedésen, szépek voltak a csajok. Holnap reggel meg megyünk Balcsira ha már egyszer ilyen szép időt mondanak és csak hétfőn jövünk haza. Taminak nem is áruljuk el, reggel úgy indulunk mint ha az oviba mennénk :lol: .

További szép napot

Szandra

szandrakiss
 
 


Sziasztok Lányok!


Hát igen, ki kell használni a jó időt. Nagyon meleget mondanak a hétvégére...

Adra! Nagyon szupik az utolsó képek. Nekem is a hintán alvós és a két puszilkodód viszi a pálmát! Nagyon édesek!
Sajnos kaja-ügyben nem nagyon tudok tanácsot adni mivel Nándi nagyevő. Remélem nála nem lesz ilyen gond, mert amit régebben megevett azt most is megeszik, sőt én még csak mostanában adtam neki tiszta tejet is (forralva) pedig tápos csibe volt ő is mint a törpikéid.
Arra pedig külön megoldás kell Nálatok, hogy Zsófi ne egyen csak azért mert Zétit látja, hogy nem eszi meg a főzeléket. Szóval nem irigyellek.
Nálunk Nándi - ha esetleg éhesen/éhesebben fektettem le ebédelni, mert volt ilyen is egy-két aprópó miatt - akkor nem aludt annyit mint tele gyomorral.
(Ui: nem nálunk volt lakásfelújítás hanem anyunál.)

Eszti! Irigyellek, de legfőképpen a 32 fokos tengerért. Egyszer úgyis eljutok végre egy olyan édes/sós vízhez ami ilyen meleg lesz!!Ezt már megfogadtam. Nekem ugyanis a 26 fokos ami Dórinak megfelelne már, HIDEG.

Szandra! Majd írd meg, mit szólt Edó mikor észrevette hogy nem az ovi felé veszitek az irányt! :wink:

Mindenkinek jó hétvégét, reméljük lassan mindenki benéz!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Nutella!

Privit megkaptam, köszi a tippeket.
Írtam választ!

Üdv

Adri, Zsófi és Zéti

KépKép
adra
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm, hogy hiányoltok! Vagyok csak nagyon ritkán jut időm leülni a gép elé.
Mi köszönöm jól vagyunk, bár Szofi egy picit benáthásodott. Hétfőn kezdjük a tornát a HRG központba. Ez egy fejlesztő torna max. hat Szofival egykorú gyerek plusz az anyuka. Szerdánként (szept. 17-től) pedig Boribabatornára fogunk járni. Itt az éneklés, testmozgás, játékok mellett gyurmázni, rajzolni is fognak a gyerekek. Egy alk. másfél órás lesz.

Adra!

Nagyon jók a képek. Zsófi nagyon sokat változott és milyen nagy már a haja. Az evéssel kapcsolatosan csatlakozom Szandrához. Lehet, hogy most más ételeket fog enni Zéti. Ilyen Szofinál is volt-van. Most a húsi a sláger eddig meg nem nagyon ette. Időnként nekik is változik az ízlésük.

Finike!

Vicus nagyon édes a képeken.Ő is nagyon sokat nőt. Én is szorítok nektek! Remélem a kutyusotok már jobban van.


Eszti!

Örülök, hogy jól sikerült a nyaralásotok. Várjuk a képeket.



Szandra!

Hogy telt a hétvége a Balcsin?


Mazsuzs?

Ti hogy vagytok? Miket csinál már Nándi? Jó lenne ha a következő talin már ti is ott lennétek.


Dóri!

Hogy mi nem tetszett Alsópáhokon? Több minden. Nem vagyok sem én sem a párom nagyon kritikus és finnyás de azt gondolom hogy ennyi pénzért már lehetnek az embernek elvárásai. Pl egy négy csillagos szállodában miért nincs légkondi? Mi nem apartmanban voltunk (egyébként ott sincs), egy tetőtéri szobát kaptunk ahol még huzatot sem lehetett csinálni.
Az ilyen piciknek való játszótéren (az óvodai rész előtt) a homokozó baleset veszélyes és meg sem közelíti az EU. szabványt.
Egy olyan szállodában ahol elméletileg minden a gyerekekért van (ez azért többnyire tényleg így van) miért nincs gyerekorvos? Miért kell nekem a beteg és lázas gyerekkel a közeli városba mennem, mert Alsópáhokra sem vihetem a gyereket csak Keszthelyre?
Az árak pedig...! Sok fele jártam már és tisztában vagyok azzal, hogy a nyaraló helyeken sokkal drágább minden, de itt már nagyon túlzásba viszik. 3dl baracklé vagy kóla kb.500ft és még erre jön rá a szerviz díj ami olyan 100ft körül van. egy sajt burger 700ft. Hát nagyon nagy vonalakban ezek miatt azért csalódtam a Kolpingban.
Ti hogy vagytok? Hogy telt a nyár?

Evisan!

Így utólag is gratulálok a KRESZ vizsgádhoz! Hogy megy Zsófinak a gyümölcs evés?

Judit!

Mizujs veletek? Ház? Mit szól Szonjus a bölcsihez?


Bocsánat akinek külön nem írtam!
Sok puszi mindenkinek!

Szami

height="80" border="0" alt="Lilypie - Personal picture" />
szamikám
 
 


Sziasztok!

Mi pénteken este letéptünk Balcsira a rokonokhoz. Minden nagyon jó volt, Vicus is nagyon élvezte, a víz egy picit hideg volt, de Viki csak belement, és egyáltalán nem írtózott a hidegtől (23 fokos volt). Szóval minden nagyon jó volt amíg ma reggel nem kaptunk egy szörnyű telefont a szomszédunktól. Szólt, hogy az öreg kutyusunk (tudjátok aki betegeskedett), elpusztult. :cry: :cry: :cry: Hát én olyan zokogásba törtem ki, hogy így már rég sírtam. El sem tudtunk tőle búcsúzni. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Tegnap este hiába adott neki a szomszéd enni, nem evett. Tudom, legalább nem szenved tovább, de akkor is...... már most hiányzik. Eltemettük a kert végébe jó mélyre. Mindkét szomszédban már el van temetve egy-egy kutyus, sajnos most már nekünk is van. Olyan nehéz elhinni, annyira bíztunk benne, hogy a doktornéni által adott injekciók segítettek, de már nem hatottak, nagyon öreg is volt (14 éves), meg a mája sem működött igazán, meg a veséje, meg volt egy daganata, talán ez is vitte el, aztán a reumája is, szóval volt elég baja, most már nem fáj neki, végre fájdalommentesen aludhat.... :( Szép életet élt, nagyon jó dolga volt, szép hosszú élete volt.
Páromat megviseli nagyon, de még nem tud sírni. Szerintem, ha egyedül lesz holnap, majd jól kisírja magát valahol. Nagyon bántja, hogy nem tudott tőle elbúcsúzni, hisz 14 évet volt mellette, vele dolgozott, nyaralt, az élete része volt, olyan mintha egy családtagot veszítettünk volna el. :cry: :cry:
Viki még nem tudja, hogy Bundás kutyusunk nincs, de holnap biztos hiányolni fogja, majd csak annyit mondok neki, hogy elment, úgyse értené.
SZóval most nem tudok jó hírekkel szolgálni...
Jó éjt mindenkinek!

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!

Finike:
Sajnálom a kutyusotokat, csak egy dolog engedhet vígasztalni benneteket, hogy már tuti nem szenved. Átérzem a fájdalmatokat mert mi a doberman kutyusunkat veszítettük el (14 éves volt ő is), neki is felmondták a szervei a szolgálatot.

Mi is Balcsin voltunk, úgy volt, hogy csak holnap jövünk haza de elegünk volt a nem alvásból és apával úgy döntöttünk, hogy ma a saját ágyunkban próbálkozunk meg aludni, hátha nagyobb sikerrel járunk. Első este a Tami bekajcsizott szilvából a sógornőmmel, ez nagyon megfeküdte a hasát és egész éjszaka csak hányt (8szor), nem aludtunk semmit. Másnap éjszaka az Edó sírt fel 5 percenként egészen fél 4ig de nem tudta megmondani, hogy mi volt a baja. Na mindegy, ma itthon, eddig csendben alszanak, már megérte :)

Teszek majd képeket Balcsiról ha nem baj

Szandra

szandrakiss
 
 



Adri!

Sok boldog névnapot kívánok!

Finike!

Sajnálom a kutyusotokat.

Eszter

Kép

Kép
nutella
 
 



Sziasztok!

Szandra,
Nagyon jók lettek a képek! Nekem az tetszik amelyiken Edó tömi magába a kukoricát, és ahol Tami a fal felé fordulva mosolyog. :D Sajnálom, hogy nem aludtak este a törpék, és hogy így nem tudtatok pihenni. Este volt alvás itthon? Most már minden rendben?

Férjecském jól van, magában örlődik, de túl lesz rajta idővel. Ő is úgy van vele, hogy jobb már így neki, csak hát nehéz elengednie. Gondolom már kisírta magát, amikor egyedül volt. Ezeket inkább egyedül szokta feldolgozni, így hagyom.
Vikinek nem tűnt fel, hogy nincs Bundás kutyusunk már, de örülök neki, mivel nehéz lenne neki elmagyarázni, hogy mi is történt vele. Van még egy fiatal németjuhászunk és azzal játszott ma.

Nutella,
Köszi az együttérzést, jól esik! Ti hogy vagytok? Andris nem féltékeny a hugira? Petra miket csinál? Mesélj már mi van Veletek?

Adra,
Te most ünnepled a névnapodat, vagy márciusban? Ha most akkor Boldog Névnapot kívánunk! :lol:

Evisan,
Mikor lesz a következő vizsgád?

Szami,
Szofi, hogy van? Jobbulást neki!
Kitartás ehhez a sok tornához! Amúgy - ha nem vagyok tolakodó akkor - minek kell ennyi tornára járnotok még mindig? Akkor ti nem unatkoztok!

Na megyek, jó éjt mindenkinek!

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!

Nem vagyunk oviban mert a Taminak volt egy kezdőstádiumban lévő mandulagyulladása, ráadásul megcsípte több mint valószínű egy pók és extra érzékenységet produkálva a csípések olyan nagyok lettek, hogy bedagadt tőle a vádlija a kétszeresére. Mikor a doki meglátta csak ennyit mondott: TE ATYAÚÚÚRISTEN!! hát gondolhatjátok...., de már szépen lecsillapodott a dolog.

Adra!
Így utólag mi is nagyon boldog névnapot kívánunk. Törpökről kérünk légyszííííí.

Szami!
Szofival HRG-re jártatok? Érdekelne, hogy ez hogyan zajlik?

Dóri!
Édesek a gyerekek!!

Évi!
Hogy van Zsófi baba? Egy pár képpel meglephetnél minket.

Finike!
Nemsokára ti is második szülinapoztok, van valami ötleted ajándékra? Taminak már megvettem egy Duplo babaházat de Edónak semmi ötletem sincs.

Holnap jön anyukám és nem lettem kész a takarítással pedig ő nagyon kritikus fajta.

Na pussz mindenkinek

Szandra

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Szandra,
Taminak jobbulást kívánunk, sok-sok gyógypuszit küldünk neki!!!
Mi már Karácsonyra is megvettük neki az ajándékát. :lol: Kap majd játékkiságyat fából, játékbabakocsit, játékhordozót. Szeret babázni. Anyuéktól szülinapra kap pancsizós játékot, amit fel lehet ragasztani a csempére és akkor mint egy vízesés jön le a víz, ha felülről beleöntöd, meg majd játékkonyhát sok-sok kiegészítővel. Anyuék Karácsonyra vesznek neki hintalovat (bár inkább azt a műanyag hintázós játékot veszik majd, biztos láttatok már olyat játszóházban). No meg a torta, amit én sütök neki, remélem sikerül is. :oops: :lol: Egyenlőre ennyi, szerintem ennyi bőven elég. Úgyhogy meg van a szülinap, Karácsony, no meg biztos fog kapni ruhát is. :lol: Remélem ebből tudsz mazsolázni. Lehet, hogy még veszek neki kerti műanyag szerszámokat (gereblye, lapát, mivel imád utánozni minket).
Ti hol vettétek azt a műanyag kisasztalt a két paddal, (tudod ami a teraszotokon van)? Mi egy játékboltban láttunk ilyet (bár az egy picit mintha nagyobb lett volna, mint a tietek), de 12e Ft volt. Ti mennyiért vettétek?

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!


Köszi, hogy érdeklődtök irántunk. Jól vagyunk, járok vezetni. Finike, sajnálom a kutyusotokat nagyon! Tudom, ugyanolyan sajnos, mint mikor akármelyik családtagját veszíti el az ember. :cry:
Nem tudom még mikor lesz a köv. vizsgám, de szerintem nagyjából 1 hónapon belül. Hűűű, meséltem már az oktatómról? Nagyon nagy fej ember, senkit sem hagy hidegen, az biztos. Nagy ember, nagy kocsi, nagy hang, ez ő, és még sorolhatnám. Sokan ott szokták őt hagyni a stílusa miatt, mert nagyon határozott, és van egy egyedi oktatási stílusa. Én viszont bírom az arcát, szerintem nagyon jól tanít. Zafirán tanulok.

Zsófi szeret enni, szereti a gyümölcsöket, de legjobban az anyatejjel higított krumplipüré jött be eddig. Azt behabzsolja. Nem tudom, hogy hússal szerintetek kiegészíthetem már a kajákat? Csirkemellre gondolok. És reggelire, vacsira még csak szopjon, ugye? Eddig ezeket adtam neki: barack (azzal kezdtük), krumpli, alma, s. répa, zöldborsó.

Mostanában akikkel úgy az utcán összefutok, és egy kicsit beszélgetünk, csodálkoznak, amikor megmondom, h Zsófi hány hónapos, mert kevesebbnek látszik. Jöv. héten viszem tanácsadásra, kíváncsi vagyok, ha lemérik, mit fog mondani az orvos. Remélem azért eleget hízik.
Képeket keresek, és teszek fel akkor egyik nap, bár mostanában nem készültek olyan jó képek. Eléggé elhanyagoljuk mostanában a fotózást, videózást, pedig olyan édes, ahogy a felüléssel, és a mászással próbálkozik.

Most megyek, sziasztok, jó éjt:

Évi

Kép
evisan
 
 


Csak teszek fel képeket, mert el fogom felejteni:

Sárgarépa hami a strandon:
Kép

huncutka: Kép

Dunában: Kép

rokon gyerekekkel: Kép

Kép
evisan
 
 


Finike!
Mi azt az auchan-ban vettük még régebben de most is volt ott a nyár elején és szerintem 5000nél nem volt drágább. Bár erre nem mernék megesküdni. Ezeknek az ajándékoknak tuti nagyon fog örülni Viki, nem semmi, hogy már a karácsonyra is gondoltatok. Nálunk csak az a baj, hogy szinte minden játék megvan a Taminak és persze ezeket az Edina is használja így neki nem nagyon van új a nap alatt :wink: :roll: . Eszembe jutott közben, hogy vannak ezek a rajzolós mágnesporos táblák amire a kicsik is tök jól tudnak már firkálni, na olyat veszek neki. Igaz van már egy de az nem túl nagy és el is van törve, így azt le lehet cserélni. A nagyobb gondom, hogy a gyerekek szülinapját mindig nagycsaládosan szoktuk megülni így mindenki tanácsot fog kérni, hogy mit vegyenek :roll: . Karácsonyról meg ne is beszéljünk....., kész vagyok már tőle előre...

A tortákat most nem én fogom sütni, csináltatom itt Vecsésen egy nénivel, fantasztikus miket tud produkálni, már csak emiatt is várom a szülinapjukat. Úgy néz ki október 26-án fogom egyszerre tartani nekik.

Évi!
Mennyire édes Zsófi. Meg kell zabálni. A képek alapján nem tűnik kicsinek, főleg nem éhezőnek olyan hurkái vannak, na és az a lábujj szerkezet azon a répás képen :lol: :lol: :lol:

Az szupi, ha jónak találod az oktatódat. Zafira..., hát nem kicsi autó de jól teszed, hogy ilyenen vezetsz mert ha nagy autón megy akkor kicsin még jobban fog menni. Csak így tovább, ügyesen.

Gratulálok a Zsófi feledik szülinapjához!!

Na megyek kiteregetek aztán be az ágyba.

Jó éjt mindenkinek

Szandra

szandrakiss
 
 


Helló Csajok!

Nagyon köszönöm a névnapi köszöntéseket! Arik vagytok! :D

Zéti kaja ügyileg egyenlőre nem eszik meg semmilyen főzeléket. A bébiétellel kezdődött, először ezeket nem ette. Bár én általában főzök nekik, és csak akkor kaptak bébiételt, ha vhova mentünk, v. ha valamiért nem tudtam főzni.
Most már nem izgatom magam rajta. Eszik amit eszik (leginkább sajtkrémes zsömlét felvágottal). Szerencsére joghurtot eszik (ebbe én még teszek nekik rizs v. köles pelyhet.) A gyümölcsöt is eszi (leginkább almát és körtét). Holnap csinálok brokkolikrém levest, és azt találtam ki, hogy teszek bele kölesgolyót (mert azt imádja), hátha miközben halássza ki a levesből a golyókat még egy kis levest is fog enni.

Finike!
Nagyon sajnálom ami a kutyusotokkal történt, átérzem a fájdalmatokat. (Anyukáméknak mindig volt kutyájuk, így nekem is, és tudom milyen fájdalmas amikor elmennek).

Szandra!
Nagyon jók a képek! Gyönyörűek a csajok! Nekem is a kukoricaevős az egyik kedvencem! Tamiról pedig a mászókás, ott olyan bájosan mosolyog! És szerintem tök vagány ahogy a kendő a fejére van kötve! Taminak jobbulást kívánunk!

Szami!
Remélem Szofi is már jobban van! Tényleg miért kell még tornára járnotok?

Évi!
Isten éltesse a féléves Zsófi babát!
Tündéri kiscsajszi Zsófi! :D Nekem sem tűnik kicsinek a képek alapján és látszik mennyire kis hurkás csajszi. Kíváncsi vagyok mit mond majd rá az orvos!

És akkor még néhány kép a törpikről:


Kép
Kép
Kép
Kép

Szép napot Mindenkinek!

Adri, Zsófi és Zéti

KépKép
adra
 
 


Sziasztok!

Tudom, hogy nem ér csak olvasni de bevallom többször csak olvastam!

Egyébként Nutella is nagyon eltünt, nem jött semmilyen Balatoni beszámolóval, miután augusztus 20. után hazajöttek. Valahogy nagyon vártam rá és a képekre azért tudom ilyen jól...(bocsi, Nutella!)

Adra! Látom, tényleg megy a kerti tologatós játék a törpiknek. Ha lesz időd, írd már le pár mondatban, hogy te hogyan csinálod a brokkolikrém levest! Köszi! Ja, és persze utólag is Boldog Névnapot Kívánok!

Szandra! Az új képekkel kapcsolatban amit a csajokról felraktál, nálam is hasonló tetszési index van mint a többieknek. A kukoricaevős a dobogós helyen van!

Evisan! A strandos sárgarépa evős kép nagyon jó! Nem tudom ki mondta, hogy Zsófi nem felel meg a korának, de az utolsó képen lehet látni a hurkás lábát! Látszik, hogy nem éhezteted! Még egy fél év, és teljesen nyugiban leszel, nem fogsz így izgulni! Hidd el, tapasztalatból beszélek.
:wink: :roll:

Szamikám! Majd írjál, hogyan haladtok a tornával!

Most jut eszembe, hogy Dalmacska is hogy eltünt! Lehet hogy mióta nem írt, a falra festés lett az új szakmája vagy cukrász lett! Annyi mindenhez értett!
Mi voltunk végre (!) a babaszemésznél Nándival. Sajnos egy dioptria különbség van a két szeme között. Éppen határeset, vagy kinövi vagy nem és akkor szemüveg kell. Most sűrűbben kell ellenőrzésre hordani majd emiatt. A bal szeme lustácska kicsit. Mondjuk én már sejtettem mert néha a képek is visszaadták ezt.

Röviden ennyit, ha látnátok mennyi vasalnivalóm van akkor még meg is dicsérnétek, hogy ennyit is írtam ! :wink: :wink:

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Jól eltűntem... Most is gyors leszek, de ígérem jövök hamarosan hosszabban, már készül word-ben nekek a kisregény! :D (És ezt vehetitek fenyegetésnek! Haha)

Minden névnapos, szülinapos, hófordulós babát-mamát az Isten éltessen sokáig!

Adrának és Zsófi babájának valamint Bacsa Zsófi babucinak nagyon boldog névnapot!

Kép

Puszi mindenkinek!
Hexina és Hanna Sára

KépKép
hexina
 
 



Sziasztok!

Bekukkantok én is kicsit....visszajöttünk vidékről,de jövő héten megint megyünk :)

ja és Larának egy hete kibújt az első fogacskája :lol:

Boldog Névnapot utólag is Adra, Zsófik, Szofi

Szép napot Mindenkinek!

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


sziasztok!

bocsi, jól eltűntem.

Jók a képek!!!!

JOhanna megkezdte a sulit, tetszik Neki szerencsére. Napközis ráadásul, ez mondjuk annyira nem tetszik Neki, de ha már ott van szerencsére jól érzi magát. Viszont du-ra már jó fáradt szegénykém. Napirendünk teljesen átalakult. Este 8 körül már ágyban fél 9-kor már alszanak.
Bulcsú is nagyon jól vette az ovit. Ő első naptól bent alszik. Reggelente volt némi sírás, de az oviban már nem sírt és jól elvan. Eszik, alszik, játszik.
Első két nap anyuék vitték, ez sztem lelkileg mindkettőnknek jobb volt.
Én még mindig nem dolgozom.
Most a héten interjúkra jártam egy gimibe, mert iskolatitkárt keresnek. nagyon reménykedem, hogy engem választanak.
Valszeg holnap felmondok a régi helyemen, mert így is nehéz egész napra elszakadni a gyerköcöktől. / 3 körül megyek értük./ hát még este 8-ig. Lenne olyan nap, hogy max a lefekvésnél találkoznánk.
Nagyon anyás most mindkettő, de Johanna különösen.
Ja és egyedül alszanak el!!!! Bulcsú is, na mit szóltok hozzá?

Finike! sajnálom a kutyust. tesó projekt elindult már?

Eszti! örülök, hogy jól éreztétek magatokat. Bence gondolom megkezdte az ovit. Lelkes?

Sazmikám! én Kolpingilag teljesen egyetértek Veled!!!! Totál fel van fújva az a szálloda, és sztem is nagyon drága. Szofit Isten éltesse sokáig.

MI okt. 23án megyünk Egerbe, már nagyon várom.

Szandra! képek nagyon jók lettek!!! sajnálom a nyaralós éjszakákat.

Dóri! Áginak hogy megy az ovi?

Judit! Danca már az új oviba jár? Szonjus elkezdte a bölcsit? építkezés hogy áll?

Adra! na hogy megy Zétinek a főétkezés? JOhanna sem volt egy főzelék mániás. Krumpli, karalábé, répa ez bejött Neki, na nem nagy mennyiségben. Tésztát is nagyon szereti a mai napig.
Húsi levest sem szereti? sok zöldséggel.
Zsófit utólag is Isten éltesse sokáig.
Tami jól van már?

megpróbálok gyakrabban jönni, de reggel korán kelünk, ezért este már hamar lefekszem.

jó éjt Edina

Kép
Kép
sidney
 
 


Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e a délpesti korházban szülésfelkészitő "tanfolyam". Azaz olyan előadások amikor elmondják mire számithat az ember, milyen lehetőségei vannak, milyen menetrendje van a dolognak, amikor meg lehetne ismerkedni a szülőszöbákkal, a szülésznőket esetleg lehet látni... Ha igen akkor az mikor és hol? Honnan lehet tudni rőla?
Köszönöm a segitségeteket.

Légyszi a választ priviben is küldjétek el, mert nagyon ritkán jutok géphez. Köszönöm.

Zamat
zamat
 
 


Sziasztok!

De aranyosak vagytok a névnapi köszöntéseket illetően. :) Köszönjük szépen. Habár nem tudhatjátok, de májusban is van egy Zsófia nap, mi akkor tartjuk.
Adra, a ti Zsófitoknak most tartjátok? Elvileg melyik az igazi Zsófia nap? Mindkettő? A májusi és a szeptemberi is?

Mikor lesz a találkozó? Nem tudtok róla valamit?
Bocs, most megyek.


Puszi, sziasztok:
Évi

Kép
evisan
 
 


Évi!

Elvileg a baba születését követő első névnap - ha több van :)
Ez a Ti esetetekben a májusi :)

De van aki másikat választ,mert az az időpont szimpibb neki...

üdv

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Sziasztok!

Úgy látom meghalt a topik....... :cry: :?
Na hátha fel tudom pörgetni egy kicsit a kérdésemmel (remélem igen).
Szóval...
Páromnak okt. 24-én van a szülinapja és úgy gondoltam, hogy meglepem egy wellness hosszú hétvégével, mivel okt. 23-a ünnepnap és akkor négy napra elutaznánk valahova. Annyi wellness hotel van már három hete a netet bújom, de olyan egyformák, nehezen tudok dönteni. Szeretnék olyan helyet, ahol nagyon jó masszázsok vannak, ha van rá lehetőség akkor a páromat szívesen befizetném egy thai masszázsra, mert imádja a kemény masszázst. Fontos lenne még, hogy igényes legyen, és hogy szép környezetben legyen. Tudtok esetleg ilyen wellness hotelt? Végül is az ár nem gond (ésszerű árakig), mert sokat gyüjtögettem rá. :wink: :lol: SZóval aki tud ilyen szép helyet megosztaná velem? S.O.S!!!!
Velünk minden oké. Semmi különös nem történik mostanában.

Ja Syd,
Voltunk valamelyik nap a keresztúri játszóházban és egy picit csalódtam benne. Olyan hideg volt, hogy a gyereken két zokni volt és garbós pulóver. Nem működött az ugrálóvár sem. Szóval most ez nem jött össze.

Na megyek hazajött apa... :lol:

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok Csajok!
Hát igen, elkezdődött a suli, ovi, meg a meló...

Sajnos nekem sincs semmire időm, Balázs hajnaltól estig dolgozik, nekem is rengeteg a munkám.

Bence nyomja az ovit, volt is néhány nézeteltérésem az óvónénikkel, de úgy tűnik sikerül megoldani a helyzetet. Történt ugyanis, hogy megmondtam már májusban az oviban, hogy jó-jó ez a 8-12ig ovi, de nekem nem kóser, ugyanis dolgozom, és szeptembertől a gyermek bent fog aludni, úgyhogy készüljenek. Hát el is kezdődött az új "tanév", gyermek hétfőn már bent is aludt, szó nélkül - egész nyáron készítettem fel, már várta csaknem, hogy bent alhasson. Felébredt, kissé megijedt, hogy akkor most mi is van, elkezdett sírni. Erre agyas óvónéni mit csinál??? Felhívja anyukát, hogy fusson, mert a gyerek vigasztalhatatlan. Anyuka szalad, csapot-papot hátrahagyva az ő pici fiához. Pici fia viszont annnnnyira okos, hogy másnap már elalváskor szól óvónéninek, hogy már hívhatja is anyát, mert ő inkább akkor haza menne.
Szóval kezdtük előlről a beszokást majdhogynem. De már annyira elfajult a végén a dolog, hogy lassan már menni sem akart, nemhogy ottaludni. Szóval kissé zűrösek a napjaim, de úgy tűnik sikerült óvónéniknek megtalálni a helyes utat, és alakul a dolog. A héten már bent aludt minden nap, igaz 2re - ébredésre mennem kell még érte, de ami késik nem múlik, és lassan "rendes" ovis lesz Bencéből.
Ja, és már 3 hete járunk oviba, és még egyszer sem volt beteg 8) kop-kop-kop le is kopogom :lol:

Réka nagyon kemény, rosszabb mint Bence volt! :roll:
Mint a mérgezett egér, annyit megy, egy pillanat nyugi sincs tőle, csak mikor alszik. Azzal viszont még mindig nagyon királyak vagyunk, nem tudom hogy fogom leszoktatni a napi két alvásról :shock:
Meg a nagy ággyal is gondjaim vannak. Bence ennyi idősen simán aludt már a nagy ágyában, Rékát viszont ha belerakom azt hiszi, hogy játék van. Ugrál az ágyon, meg dobálja magát benne, de aludni eszébe sem jut. Úgyhogy még mindig kiságy van... de szerintem ezt karácsonyig le fogom zongorázni.
Egyszerre kibújt most 5 foga, úgyhogy ezzel is szépen haladunk.

Szóval zajlik az életünk, kérlek az uti élményekért és a képek hiányáért ne vessetek meg, igyekszem, csakhát ugye ha mondjuk 30 órából állna egy nap, az is kevés lenne...

Többiek!
Nektek is egy ilyen helyzetjelentés időről-időre, és akkor megnyugodnánk, hogy mindenkivel minden OK!
Nem ér csak olvasni!!!!!

Finike!
Anyuék voltak nyáron a Shiraz Hotel-ben Egerszalókon. Azt mondták róla, hogy ők ugyan az utóbbi 2-3 évben nagyon sok itthoni wellnes szállóban voltak, de ez mindegyiket felülmúlta!
www.shiraz.hu

Nnnna, lehet olvasni, írni, MINDENKINEK!

Pápá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


SZia Eszti!

Köszi a tippet, én is beleszerettem ebbe a hotelbe, de sajna ez már tényleg nagyon drága négy éjszaka náluk kettőnknek 200 e Ft lenne, és ezt még azért meg kell gondolni, mert ez iszonyat sok, de azért még benne hagyom a kalapban, mert tényleg különleges hely, és nekem is nagyon, de nagyon tetszik. Meg látom, hogy mennyi lesz még az utolsó Gyed-em és akkor döntök. De ezért is hívják "luxus helynek" . Azért ez már tényleg sok. Én max. 120 e Ft-ot gondoltam, három éjszakáért szerintem ez reális. Valami más ötlet, tipp? Azért köszike.

Hihetetlen ez az ovónéni, tényleg nem volt okos dolog tőle, hogy hívja egyből anyukát, inkább el kellett volna terelnie a figyelmét, és lehet hogy megnyugodott volna, és nem kellett volna érte menned ilyen korán. Ez van, sajnos az ovónéniket nem mi választjuk! Kitartás!

Réka nagyágyban???? :shock: Nem rácsos kiságyban alszik? Neked a "nagyágy" az rácsok nélküli ágyot jelent? Én el sem tudom képzelni, hogy Vicus mikor fog, és hogy tud e majd rácsok nélkül aludni, nem e fog játszani, meg ilyenek. Imádja az ágyát.

Esztinek igaza van tessék írni csak egy pár sort legalább vagy... :lol: 8) :lol: (néhány wellness hotel tipp...)

Na most mennem kell...

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Helló Csajok!

De jó, hogy valakik még írnak! Tudom, én is írhatnék, de amikor látom, hogy senki sincs, mindig elmegy a kedvem! :(

Eszti!
Nem lehetett egyszerű a helyzet, de látom sikerült megoldani.
Számomra is meglepő, hogy Réka már "nagy" ágyban alszik! Már mi is gondolkodtunk az ágycserén, de én is attól félek, hogy abban nem fognak aludni, inkább játszanak. Azért is vetődött fel nálunk az ágycsere gondolata, mert Zsófika állandóan átmászott a Zétihez és nem hagyta aludni. Ezt a problémát meg is oldottuk azzal, hogy ágyat cseréltek. Azonban már kétszer kimászott az ágyból is, bár nagyon ügyes volt és nem ütötte meg magát, de félek egy kicsit attól, hogy egyszer fejre esik, mert nem jól mászik ki. Persze ez a két kimászás is már legalább 3 hete volt, és azóta sem.
Te hogy szoktatod "nagy" ágyhoz a gyerkőcöket? Adhatnál egy-két ötletet! Így talán mi is rászánnánk magunkat az ágycserére!

Finike!
Sajnos wellness hotel ügyben nem tudok segíteni, de lehet, hogy a többieknek lesz ötletük!

Többiek, ti is jelentkezzetek!

Hexina, Mesi!
Séta valamikor? Tudom, most megint nehéz lesz összehozni, mert holnaptól már megint esőt mondanak! :?

Dóri!
Ági hogy érzi magát az oviban? Vége van már a beszoktatásnak?
Ha igen, jó lenne egy minitalit összehozni! Akár itt nálunk a játszón, de mi is szívesen elmegyünk máshova, ha van ötletetek!

Évi!
Én úgy tudom, hogy az "igazi" Zsófia nap a május 15-i, így mi is akkor tartjuk, de miután kettő is van, ha ilyenkor felköszöntenek, annak is örülünk!
Vezetés hogy megy? Tudod már mikor vizsgázol? Zsófi baba hogy van?

Judit!
Mizujs veletek? Beköltöztetek már? Danca megszokta már az ovit?

Szandra!
Csajszik hogy vannak? Tami könnyen visszaszokott az oviba?

Mazsuzs!
Bocsi, hogy eddig nem tettem, de szerintem még ma megírom a receptet neked!
Sajnálom, hogy Nándinak gond van a szemével! Szorítok, hogy mégis kinőjje ezt, és ne kelljen szemüveget hordania!

Csajok!
Ha vége a beszoktatós időszaknak, találkozhatnánk! Kinek mikor lenne alkalmas? Október második fele már jó?

Szép napot Mindenkinek!

Adri, Zsófi és Zéti

KépKép
adra
 
 


Mazsuzs!

Privi ment!

Szép napot Mindenkinek!

Adri, Zsófi és Zéti

KépKép
adra
 
 


Na már megint én vagyok. :oops: :lol:

Szóval már többször is meg akartam írni, hogy nem tudom miért, de ahogy nőnek a törpik, egyre kevesebb időm van.
Általában amit kell azt megcsinálom itthon, de valahogy a szabadidőm kevesebb. Ezzel a két kis huncutkával egyre többet kell foglalkozni, és a napjaink szinte napi rutin szerint telnek, amibe
más szinte bele sem fér.

Ti hogy vagytok ezzel? Más is érzi rajtam kívül, hogy kevesebb az ideje, v. csak én nem osztom be az időmet jól?

Persze sok minden meg is változott, mondjuk úgy 3 hónappal ezelőtthöz képest is. Reggel is kb. 1 órával tovább alszunk, a reggelizés is legalább fél óra (hiszen a pékárut, a felvágottat stb.) nem lehet 5 perc alatt bevágni, mint régen a tápot, v. akár a pépet). Szóval, a reggel úgy elmegy, hogy már csak azt látom, hogy mindjárt itt a 10 óra és mehetünk le a játszóra. Ott vagyunk délig, aztán feljövünk: mosakodás, átöltözés, ebéd és kb. 1 és fél kettő körül mennek is az ágyba. Na ilyenkor van egy kb. 2-2 és fél órám nyugi. Ilyenkor szoktam ügyet intézni, ha kell (nagyik addig felügyelik az álmodókat :wink: ) posta, kisebb vásárlás stb.
Aztán mire mindet elintézek, már lassan ébrednek is. Ez kb. 4 és fél 5 között van.
Innentől meg már csak játék van (közben uzsi), esetleg megnézik a Tubbie-kat. Időközben megjön Ádám, mi is eszünk, fürdünk stb. és elment a nap. Legkésőbb 8-kor pancsi, fél 9-kor vacsi, és 9-kor letesszük őket. Zéti szerencsére gyorsan bealszik, de Zsófi még szereti megbeszélni magával, hogy mi történt vele napközben.

Kb. így telik el minden napunk, és hétköznap még főznöm sem kell, mert a nagyik hozzák a kajcsit. Hétvége annyiban más, hogy akkor délelőtt főzök és Ádám van a törpikkel addig.

Na ezt most jól kiírtam magamból!

További szép napot!

Adri, Zsófi és Zéti

KépKép
adra
 
 


Hát Csajok, a nagy ágy nálam a gyermek ágy. Vettünk anno két egyforma Ikeás - olyan kutyusos, cicusos, amit ha jól emlékszem Mazsuzs tett is fel képet. Bence első perctől benne alszik, mióta megvettük, de Rékának tegnap éjszaka volt az első, és jelentem minden gond és baj nélkül aludt benne!!!
Fel sem ébredt, reggel fél 7kor állt az ajtórácsnál, és kiabált, hogy Anya,anya! Ennyi volt a nagy átszokás 8)

Finike!
Sikerült szállodát találnod?

Mazsuzs!
Miért, mi van Nándi szemével?

Adra!
Ne aggódj, a napi rutin most már elég sokáig meghatározója lesz életednek. Ezután következik majd, hogy oviba vinni őket, onnan meló, haza, stb. Később pedig az iskola.
Nálunk is hasonló a helyzet, mint nálatok, annyi a különbség, hogy reggel elviszem Bencét az oviba Réka is elkíséri, aztán hazaérünk, és ugyanaz megy, mint lassan 4 éve, csak most megint egy gyermekkel :wink:

Karpijudit!
Nagyon eltűntél! Bölcsi, ovi? Kégli?

Dóri!
Nálatok is mi a helyzet?

Szerencsére ovi dolog tényleg rendeződik, most már simán alszik bent. Néha napközben eszébe jut a hányatott sorsa, akkor morog egy sort az óvónéniknek, de abba is hagyja. Néha-néha reggel bepróbálkozik a ma ne menjük oviba dumával, de kemény vagyok, mint a vídia 8)

Talira annyi, hogy ha nap közben lesz, akkor arra Bencét nem tudom vinni, kivéve, ha elkérem aznapra az oviból, de nálunk az elég necces, mert utána meg megint küzdhetek a bentmaradással. Szóval október második fele (20-a után) nekünk megfelel!

Pápá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Sziasztok!

Finike! www.wellnesshetvege.hu itt nézd meg nagyon sok szálloda van itt. Balatonon van az Azur, hát az nagyon jól néz ki mondjuk az ára sem semmi. Vagy Visegrádon is nagyon jó szállók vannak. Hévíz Carbona is szuper.
Sajnálom a játszóházi rossz élményt. MI múlthéten vasárnap voltunk szülinapon és minden a régi volt. mondjuk most bővítik és sztem azért volt hideg.

Eszti! hát rutinos az óvónéni mit ne mondjak:) Bulcsú egész jól viseli a bent alvást. Múlthéten taknyos volt ezért ebédután elhoztam, de ma szó nélkül aludt bent. szerencsére.
JOhanna is jól veszi az akadályokat, bár nagyon fáradt du-ra. Holnap nekem is lesz beszédem a tánctanárral. Ma volt különórán Johanna /táncszakkör/. Már az fura volt, hogy fel sem jön értük az emeletre, hanem a gyerekek várják őt lent a földszinten. /hogy ne kelljen minden terembe bemenni külön Neki/. Végülis JOhannát és a barátnőjét én kísértem át a tornacsarnokba:) Mikor mentem érte Johannán láttam mindjárt sír. Oka: nem tudta becsatolni a tánccipőjét, majd lement a terembe /cipőben/ mondta a csajszinak, hogy nem sikerült becsatolnia, Ő meg közölte, hogy vegye le és táncoljon mezítláb. Szegény gyereknek egész órán fázott a lába. És még ezért fizetek is. Annyira mérges voltam. Elgondolkoztam, hogy be is fejezte a gyerek ezt a különórát. Viszont nagyon szereti. És végre vmi ami mozgás és tetszik Neki. Szóval úgy döntöttem holnap megkeresem a tánctanárt és megkérem, hogy vegye a fáradtságot és menjen értük, és ha vmiben segítséget kér a gyerek akkor segítsen Neki. Talán ez még belefér az óradíjba.
Hozzá teszem nem vagyok egy háborgó típus.

Eszti! kitartás, sztem nem gond, hogy még kiságyban alszik Réka!!!

Ja nagy hír, kiléptem a munkahelyemről és most álláskeresésben vagyok. Hát ennyit a szept-i munkakezdésről.
Ha esetleg vki tud XVII.ker. közeli munkalehetőséget szóljon légyszi.

köszönöm

jó éjt

EDina

Kép
Kép
sidney
 
 


TAlival kapcsolatban annyi, hogy az Okt. 27-ei hét nekünk jó, mert suli szünet van és Bulcsút sem viszem oviba.

Edina

Kép
Kép
sidney
 
 


Sziasztok Lányok!

Végre egy kis élet van itt, mindjárt van kedvem írni is! :wink:

Adra! Éppen tegnap beszéltünk a párommal a napi rutinról. Ő megjegyezte vasárnap este, hogy "holnap megint kezdődik minden előlről", vagyis reggel felkelés, megy a vonathoz, utazik vagy másfél-két órát míg beért a munkahelyre és mikor végez fél hat körül megint utazik míg hazaér. Kicsit fárasztó ez de mondtam neki, hogy mi is ilyen napi rutinban vagyunk Nándival. Ébredés után egy kis Jim-Jam nézés közben reggeli majd - ha jó az idő - akkor játék az udvaron a nagypapával, ha rossz idő van akkor a szobában. Én addig főzök. Dél körül ebéd majd alvás és ha felébred kettő vagy fél három felé, akkor megint játék az udvaron (kihasználjuk a jó időt). Este fél 8 felé fürdés, vacsi és alvás. Ha anyukámhoz megyünk át autóval, akkor a reggeli után indulunk és öt körül érünk haza, de minden hasonlóan alakul ha ott vagyunk, esetleg annyi, hogy ott több szem tudja felügyelni a gyerkőcöt.
Most pedig jön a korai sötétedés is. Brrr....nagyon nem szeretem! Már délután négykor sötét lesz két hónap múlva!
Nem jött privát üzenet, nem sikerült elküldened a receptet?


Érdeklődve olvasom az ágy-témát mert érdekel. Azt látjuk csak, hogy Nándi lassan végigér a rácsos kiságyban. Viszont nem tudom elképzelni sima gyerekágyban ahonnan akkor kel fel amikor akar, mert mi van ha előbb ébred mint mi? Nálunk nincsen ajtórács...ilyet kell majd beszereznem?
Az Ikeás ágyakat nem én tettem fel, valaki más lehetett a képek forrása. :roll:

Eszti, tényleg nem semmi az óvodás történet. Legalább közel laktok az ovihoz ha rohannod kell? Nándinak a bal szemével van egy kis gond, de egy komolyabb szemvizsgálat kell a kiderítéséhez mert a BABASZEMÉSZ-es vizsgálat csak arra jó hogy kiderüljön van-e gond vagy nincs. Szóval nem egy nagy segítség a babaszemész, mert mi is mehetünk így szemészetre. Már ajánlottak egy doktornőt a SOTE gyerekrészlegén. Sényi doktornő. Ismeri valaki esetleg? Remélem beutalóval mi is bejutunk hozzá. Itt megnézik jobban hogy a szemizma lusta-e vagy kinőheti a bal szem "lustaságát". Ugyanis inkább a fejét fordítja ha a bal szemével kell követnie tárgyakat és nem a szemével követi.

Finike! Sajnos én nem tudok segíteni wellness-ügyben...Bár tudnék! Egyszer én is szeretnék már bejutni egy ilyen helyre, hogy kényeztessenek.... :wink: :wink: :wink: :wink:

Többiek, merre vagytok?

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs!

Privi ment újra!
Remélem most megkapod!

Később még jövök!

Szép napot Mindenkinek!

Adri, Zsófi és Zéti

KépKép
adra
 
 


helló Csajok!

Eszti!
Egy kicsit könnyebb elviselni azt, hogy a napi rutin máshol is megvan.
Persze a törpik imádnivalók és őket nem lehet megunni, de azért néha picit sok lesz belőlük is. Ilyenkor próbálok én is valami változatosságot csempészni a hétköznapokba. Plusz időnként muszáj egy kicsit lazítani a törpik nélkül, bár én sem voltam tőlük távol néhány óránál tovább.

Mazsuzs!
Privit megkaptad?
Jól értem, hogy újra meg kell vizsgálni Nándi szemét, hogy biztosan meg tudják mondani mi lehet a gond?

Sid!
Mi történt? Miért léptél ki?


Csajok!
Nem ér csak olvasni! Írjatok is, hogy pörögjön a topik!
Nem túl jó érzés magamnak írni!

Szép napot Mindenkinek!

Adri, Zsófi és Zéti

KépKép
adra
 
 


Mazsuzs!
Igen, vegyetek ajtórácsot!!!
Hát, csajok Réka már alszik a "nagy" ágyban. Hét végén szerintem szét is szedjük a rácsos ágyat. Ma éjjel is ott aludt, és semmi gond nem volt. Mi vettünk rácsot most az ajtóra, Lindamot, olyan, hogy egy rugó vissza is húzza, vagyis visszavágódik a rács. Azért volt nekünk fontos ez a változat, mert Bencikém éjjelente le-lejárkál hozzánk, minden gond nélkül nyitja a rácsot, viszont éjjel félkómában nem kívánhatom tőle, hogy lebegjen a szeme előtt, hogy vissza is kell zárni azt a rácsot. Rékát meg azért még féltem egyedül a lépcsőn pláne lefelé.
Így még ha fel is ébred, a szobából nem tud kijönni, úgyhogy nagy baj nem történhet vele. Azonkívül még mindig használjuk az Angelcare-t, persze már csak a bébiőr funkcióját, de így tudom-hallom mi történik odafent.

Sid!
Engem is érdekel a melóváltás oka :oops:

Finike!
Sikerült szállodát találni?

Na, mi voltunk a Heim Pálban, megnézték Bencének az az izét a térdhajlatában. Hát, most kiderült, hogy valamiféle ciszta :( Vissza kell mennünk 4 hét múlva kontrollra, és azt mondta a dokibácsi, ha nem csökken addig (stagnál, vagy neadjisten nőne), akkor valszeg ki kell vágni :cry: Persze megnyugtatott, hogy semmi gond, ez nem egy rosszindulatú elváltozás, és hogy most még semmi baj nincs tőle, nem fáj, meg ilyenek, de ha neadjisten nőne, akkor a térdizületben csúnya dolgokat tud művelni. Van ott sok ideg, meg ér, amit bizony nyomhat. Szóval, most 4 hét várakozás, és majd meglátjuk...

Velünk ennyi, többiek kérünk helyzetjelentést legalább!!!

Eszti

Kép Kép
fricky
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?