Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok
nem tudok vissza olvasni, van pár percem.Kikó elaludt.

Levim vissza esett a betegségbe.folyik az orra megint meg tüsszög.remélem kitudom kezelni még jobban bele nem megy



tegnap kint volt apával az udvaron és lehet ott fázott meg.pedig be volt öltözve de másra nem tudok gondolni.nagyon nyügös semmi nem jó és még aludni se tudot csak 30percet délben.

orrsziváshoz ketten kellünk lefogni még az orrsprét se engedi.a gyógyszereket beveszi hála de ez az orrszivás.:(



Kristóf is sirt egy csómót mire eltudtam altatni.olyan mintha fájt volna a hasa.annyira tolta magát a kiságyba hogy szinte mászot
:shock:
de tök nyugodtan alszik,szerintem csak nagyon fáradt volt
Vendég
 


Sziasztok!
Most is sajna csak gyorsan hírt adok magunkról, mert még mindig nagy a nyüzsi. Holnap keresztelő, és utána végre lesz egy pár nap szusszom nekem is. Már alig várom, hogy ne csak az utolsó oldal hsz-eit tudjam elolvasni reagálás nélkül, hanem teljesen megint itt legyek. Hiányoztok ám :D .

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


hatalmas kérésem vagy inkább kérdésem lenne.

valaki tudja,hogy kell csinálni a hagyma teát?ugy hallottam az jó megfázásra.

köszi ha ir valaki.

holnap csinálnék Levinek
Vendég
 

 
 

Jó reggelt!

lekri, én még sosem csináltam hagymateát, úgyhogy passz. :(
Jobbulást Levinek!

Nálunk most (koppkopp) meggyógyult Domi, remélem egy darabig eltehetem az orrszívót.

zorróné: hosszabb távra nem szoktunk így menni. :lol: Ha sétálni megyünk, akkor Domka valami járművel jön, vagy gyalog, ha meg mégis kendőzni támad kedve, akkor apa hátán utazik.
Most talán 15 pecet voltak így együtt rajtam, én voltam a lovacska. :roll: :lol:

Kisbetegeknek gyors gyógyulást!

Szép napot :D

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


sziasztok,
a hagymateáról én is hallottam, hogy segít, ezt találtam:
egy fej hagymát apróra vágni és 1/2 l vízben főzni kb 5 percig. Átszűrni, mézzel lehet ízesíteni, napi 4 csészényit ajánlanak (gondolom efelnőtteknek)
És elvileg köptető hatású is.
no, erre találtam ezt is:
Hagymatea

Kategóriák: Gyógymód
nagy kanálnyi cukor
2 fej vöröshagyma
víz

A cukrot karamellizáljuk. Amikor már szép barnás, de vigyázzunk ne égjen oda, felöntjük vízzel. Szépen elkeverjük és megvárjuk, amíg feloldódik az egész. Ezután beletesszük a 2 fej megmosott, de nem megpucolt! vöröshagymát. A hagymát puhára főzzük.
Ha kívánjuk utána édesítjük mézzel, esetleg citrommal ízesítjük.
Köhögésre, megfázásra nagyon jó gyógytea.
Édesanyám gyakran készítette, amikor kislány voltam.

Hát, nemtom, én kipróbálnám mindkét félét a helyedben, vmelyik csak segít! Azért majd írd meg, bejött-e, nem nagyon rossz az íze?
És jobbulsát LEVINEK!!!

Kép Kép
celesztina
 
 


Sziasztok,

Zorróné, most pótolom a képeket :) Remélem nem lesz sok!

Gumimaci, hát sajnos még nem gyógyultunk meg, pedig holnap már bölcsi...

most nincs nagyon időm írni, de azt is fogom pótolni!!

Kép

Kép

Kép
Kép
mango.
 
 


megyek, mert lebuktam,h. netezek...
Csenge pirosban... még nincs 2 éves és máris igazi ördög!!!

Kép

Kép

Fő a kényelem ( nyugi nem ült benne sokáig!!!)

Kép

na sziasztok!!!

Kép
Kép
mango.
 
 


LányoK!

Segítséget szeretnék kérni! Ha vki a közelben lakik, be tudna minket vinni a Heim Pálba?

Bence nagyon rosszul van, menni nem bír, az ügyeletes doki nem hívott mentőt nekünk, taxira meg nincs pénzem :( HIába, nagyon hóvége van.

HA vki tudna segíteni, nagyo nemgköszönném!

A számom: 70/630-1115

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsu!
A mentőket hivd fel, biztosan kimennek és ha olyan baj van, be is visznek.
Sajnos segiteni nem tudok, mert kocsink nincsen. :(
Remélem, nem lesz semmi baj Bencével! Szoritok nektek!

Ági
Vendég
 


Zsófi: hanyadik kerületben laktok?

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


Na hazajött az uram melóból, hozott pénzt :( Köszönöm aki gondolt ránk.
Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.14 15:11-kor.
Vendég
 


Örülök, hogy hazajött az Urad...beviszitek a gyerkőt? Mi baja?

Bedobok egy jó témát (ha már volt, szóljatok): ki mikor szeretné a következő babát? Mi jövő nyáron próbálkoznánk, hogy kb. 2 éves korára legyen meg a 3.

Szóval? :lol:

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


Zsu! Nagyon szorítok, remélem én is hamar jobban lesz Bence!

Klarka!
Elméletileg mi is jövő nyárra tervezzük a kistesót, mármint akkor kezdődne a babaprojekt. Lehet, hogy együtt írogatunk majd a 2010-es áprilisi-májusi topikba? :lol: Na, de tényleg, én is úgy szeretném, ha legalább 2 év lenne a gyerekek között. Az anyagi részével nem vagyok tisztában, vagyis ha ismét terhes leszek, akkor is gyes-t kapok, vagy akkor mondjuk mehetek táppénzre a régi fizetésem után? Mert nagyon nem mindegy...

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Celesztina

megcsináltam ,nem nagyon izlet neki de azért ivot belőle és elég jól is van.nagyon eleven.
köszönöm,hogy leirtad :) :)

Zsu
remélem semmi komoly baja nincs Bencének


Atizka
ha szülsz újra kapod a Tgyást de valamivel kevesebbet mert az előző évi fizetésedből számolják ki ami ugye már gyed.én most azt kapom.utána jön a gyed majd a gyes.remélem érteted ,ha nem kérdezz nyugodtan.fürdetés után irok akkor.csak most siettem válaszolni
Vendég
 


Zsu, remélem semmi komoly nincs :( Nagyon drukkolok hogy rendben legyen Bence!

Klarka, mi még nem mostanában tervezzük kistesót. Kb 3 év múlva.

Kép Kép
szõlõ
 
 


hu de hülyén irtam :oops: :oops:

én most annyi Tgyást kapok,mint Gyedet kaptam Levire.a gyedem Kristófra kb 10ezerrel lesz kevesebb. 90re voltam bejelentve.
Vendég
 


Tim, Lekri ,Szőlő,Szössz, Mango, Tim nagyon édesek a babák!
Nem sokra emlékszem próbáltam olvasni. :lol:

Zsuzsó remélem jól vagytok!

Lekri jobbulást nektek!


Én félek h megfulad ,mert most is szörcsögött,de még sem jött váladék.

Mi is voltunk orvosnál és piros a torka és szörcsög szívjuk az orrát nonstop amit rühell szegény. Sajnos szopik 1-kor ,4-kor sokáig és utána kb. 6-kor már ricsajozik.
4 hósan 64,5 cm és 6400 gr ami jó mondjuk ált. idősebbnek nézik Fruzsit.


Csak este fogom tudni írni a szakdogát ,mert Fruzsi igényli hogy velel foglakozzam csak ilyenkor már hulla vagyok :cry: ,

Köszi a + visszajelzéseket! :lol: :lol: :lol:

A sérvem undorító,de nem műtik amíg szopik csak,ha kiszakad v. ilyesmi.Márciusig jó lenne kihúzni,de most 1 hónap alatt duplájára nőtt. :(
Mivel ugye emelem Picúrt aki már súlyos.

Kép
kritta
 
 


Sziasztok!

Szóval Bence bent van, sajnos, nekem haza kellett jönnöm, mert ne mvotl k ivigyázzon a kicsikre. Apa visszament dolgozni, mert így is sok pénz esett ki neki :(

Szóval Bence tegnap elkezdett köhögni, nehezen vette a levegőt. Éjjel már Fújni is kellett neki, mert annyira fulladt. Reggel alig bírt megállni a lábán, ezért bevittük az ügyeletre. Ott írtak neki gyógyszert, de mire elmentünk bkv-val az ügyeletes gyógyszertárba, onnan haza, addigra járni sem bírt, a nyakamba kellett hoznom (jól nézhettem ki, kicsi a hasamon, nagy a nyakamban, a középsőt meg terelgettem). Itthon beadtam a gyógyszert, és vártam hogy fog-e javulni, de sajnos nem javult, hanem tovább romlott. Már üvölöltött a fájdalomtól, annyira fájt neki a levegővétel. Kihívtam a kijáró ügyeletet, ő adott neki egy kúpot (ez olyan végszükség esetén lórugás), és modnta hogy vigyük be. Ő mondta hogy ne hívjak mentót, mert mivel annyira "nem sürgős" lehet csak órák múlva jönnek ki.
Na akkor körbetelefonáltam mindenkit, ennyire pechem van, hgoy v. vagy 10 ismerősöm a közelben, akinek van autója, persze egyik sem volt itthon, vagy már ivott :(
Ekkor jött haza a férjem, kért előleget, elvitt minket taxival, majd visszament dolgozni. 5-kor vették fel Bencét, 8-ra lett ágya :( És mikor eljöttem, 20 percenként kapott a ventolinból 2 fújást, ami rengeteg. Elvileg napi 4x2 az adagja. de legalább kicsit feléledt, mosolygott. Remélem holnapra jobban lesz.

Nagyon okos nagyfiam van, nem panaszkodott, nem sírt, hogy ott kell lennie, nekem meg hihetetlen lelkiismeretfurdalásom van, amiért nem tudok vele ottmaradni :( Szegénykém, kérdeztem tőle, hogy ugye nem haragszol? MIre mondta, hogy én rád sosem haragszom anya. Azt hittem elbőgöm magam ott :(

Na megyek, megpróbálok aludni, remélem sikerül. De nagyon ideges vagyok, szóval nem tudom :(

Köszönöm, hogy gondoltok ránk,

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Fotók! És mindenkinek szól, szeretek én is képeket nézni, még ha nem is reagálom le mindet személy szerint

Lekri
micsoda új vonalzó! Vagy csak nem vettem észre?
Neked is az anyósom vásárol? :wink: (utava a dinos bodyra)

Gumimaci Köszönöm kérdésed. Egyenlőre jól. Bár már fehéredik alul az ínye, úgyhogy készülök lelkiekben. Ma pl elég nyűgös volt, nem tudtam éhes, álmos, vagy szomjas, de lehet ez már a fogacska. tegnap meg bélpoklos volt. Tud hátról hasra fordulni, és vissza is, de már 1 hete szinte semmi nem csinál mozgásban. Csak a hátán fekszik, és dumál. Elustult végképp. Megy a sikongatás, b betű gyakolása meg a gigi, jee, abuu, és a nyálfújás és brümmögés. Járunk Ringatóra. És képzeld még nem jutottam a kötőtűhöz.
A tortánk diós volt. A tésztája is.Egy ismerősöm csinálta. Nagyon klasszakat gyárt, csak most ilyen kis „finommal „ készült.
Egy vicces: a doktornénink javasolta, hogy távirányítót rakjunk a gyerek elé, mert ezzel ösztönözhető a kúszásra. Na már most ő mit csinált? A játszószőnyeget húzgálta és így közelebb jött a távirányító. Szóval fifikás. Mi még a kúszástól messze vagyunk.

Atizka[/b] azért tettem én már magamról fel képet. Igaz nem dicsekszem vele.

Mary
a párodat megmutatod? Mert Bogi olyanannyira te vagy, hogy kiváncsivá tett, hogy apa hogy nézhet ki.

Jezsek azóta nem zaklatott? Ez nagyon beteges!

Nono
tényleg szép a vers, ismeretlen szerző és Túrmezei Erzsébet fordította (közben már Atizka is megírta)

Mango hát végre láttalak, (legalábbis nem emlékszem,hogy tettél e már fel fotót magadról)
Eltarthatott egy darabig, míg beállítottátok így a két gyereket alvásilag
:wink: :lol:

Betegeknek jobbulást! Mi már túl vagyunk rajta!

700.oldal !

Kép
téjé
 
 


ÉS LILINEK, aki már féléves boldog hófordulót holnapra!Bár terveink szerint Ringatózunk és így személyesen is felköszönthetem.

Kép
téjé
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.14 15:11-kor.
Vendég
 


Zsu én is csak miattatok jöttem fel még lefekvés előtt. Nagyon sajnálom hogy Bence ennyire rosszul lett :( Tényleg nagyon okos nagyfiad van, büszke lehetsz rá. Jobbulást neki, neked meg kitartást, nagyon sokat gondolok rátok és pozitív energiát küldök ezerrel!

Kép Kép
szõlõ
 
 


Nono, én most szívrohamot kaptam..... Mondom mi az a 3. vonalzó???? És akkor csak azt néztem hogy 4 weeks 1 day, az "állam"-ot meg simán "álom"-nak olvastam, azt hittem jön a kistesó!

Kép Kép
szõlõ
 
 


Zsuzsófi: gondolok Rád! Tudom, milyen átélni, ha a gyerek kórházban van, pláne rossz lehet, ha már ilyen nagy...mert engem az nyugtatott, hogy Atti az intenzíven nem tudott még magáról és nem tudta, hogy másképp is lehetne, minthogy az ember az intenzíven él...szerintem épp akkor lepődöt meg, mikor hazahoztuk...BIZTOS HAMAR KIENGEDIK!!! Ez egyébként krupp?

Képzeljétek, nekem tegnap jött meg! Úgyhogy minden rendben...Andrissal is pont ilyenkor tért vissza..

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


Sziasztok!

Zsu! Jobbulást a nagyfiadnak! Remélem hamar hazaengedik.

Végre itt vagyok. Apa szabin volt, és minden időmet lekötötte, hogy körbeugráljam a családomat :) Egész évben ezt a pár napot sikerült kivennie és szerintem nem is lesz több szabija, hacsak nem erőszakoskodom karácsony környékén.

Kicsit szomorú vagyok. Liza még mindig nem fordul át se hasról hátra, se fordítva. Csak az oldalára forog. Viszont nagyon elkezdett dumálni. Megy a te-te-te, ba-ba-ba, ma-ma-ma. Annyira édes nyekerge hangon csinálj, hogy mndig fel akarom falni :lol:
Holnap megyünk gyógytornászhoz, a doktornőnk tanácsára, hogy megnézzék csak lustaság miatt nem forgolódik-e vagy van-e valami más oka. A kúszást néha próbálgatja, de nem mindig sikerül, akkor a levegőben kapálózik. Hason még mindig max 10-15 percet játszik, aztán ordítás van (eddig csak 1 hetet volt hajlandó úgy aludni, azóta se). :roll:

Ma elkezdtük a krumplit ebédre. A tízóraink már régóta gyümi, az uzsi pedig tejpép (reggeli és vacsi tápszer).

Fogacskának még nincsen semmi nyoma, de én még nem is bánom :lol:

Eve

KépKép
eve@liza
 
 


Sziasztok!


Csak életjelet adok magunkról!Nagyon sokáig rossz volt a gépem,most sem tökéletes! :twisted:

Volt,hogy állandóan elszálltak az üzeneteim! :roll:

Megpróbálok majd visszaolvasni,még csak a szebbnél szebb babafotókig jutottam! :wink:

Mi jól vagyunk,kb egy hónapja kijött Barnabi foga,ami egyre csak nő :lol: ,az éjszakákat végig alussza,cserébe nappal szinte semmit nem alszik,8500g körüli a súlya,kb. két hete hagytam abba a fejést(mert Ő úgye nem szopott,hiába volt tejem,hanem cumisüvegből kapta )Mostmár sokféle főzeléket,pépet eszik!

Megpróbálok visszaolvasni!

Mindenkinek szép napot!

KépKép
KépKép
nicci
 
 


Sziasztok, jó reggelt!

zsuzsófi ó, sajnálom, hogy Bence nincs jól :( Rémisztő lehet ez a fulladás. Nálunk Dominónak volt kruppos rohama, pont a két éves szülinapja előtt, hát az nagyon durva, sírva tartottam a hűtőszekrényhez, hogy a hideg levegő segítsen..
Milyen kúpot kap? Rectodelt?

Eve, enyém gyerek sem forog hátról hasra, nem is különösebben zsibbasztja a dolog. :) Ő bárhgy teszem le, elvan, ezért nem érez késztetést (még), hogy helyzetet változtasson.

Hú, kistesótéma: mi most parkolópályán vagyunk, nem tudom meddig. Néhány évig biztosan, talán 4-5. Aztán szeretnénk hármaskát-négyeskét-(ötöskét) :D

Szép napot!

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Jó reggel!
Zsuzsófi remélem már jobban van a nagyfiad! Borzasztó lehetett! És az, hogy nem küldenek mentőt!!! :evil: Ez is csak a magyar egészségüg lehet! Drukkolok, hogy gyorsan rendbejöjjön!!!
Szerencsére nem zaklatott már a nővérem volt pasija, de szerintem tegnap mikor lent voltunk sétálni én őt láttam. Apa szerint csak beképzelem, és rémeket látok. :?
Anyumat hazaengedték pénteken a korházból, de szombat hajnalba olyan rosszul lett, hogy Apu vissza vitte. Azt mondta Anyu, hogy azt hitte rögtön meghal, olyan rosszul lett. Erre az ügyeletes doki megfogta a puzusát, és közölte, hogy most jó. Ezen kívül semmit nem tett! Se egy vérnyomás mérés, vagy cukorszint ellenőrzés vagy bármi!!! Ma reggel vettek vért tőle, vagy ma vagy holnap csinálják a szövettanit, ésszerintem szerdán haza engedik.
Semmit nem alszom napok óta, olyan ideges vagyok, vagy ha mégis olyan rémálmaim vannak, hogy csurom víz vagyok mikor felébredek! Már jó lenne, ha jobban lenne egy kicsit.
Tesókérdés...Tegnap voltam a szülészeten, mert volt egy kis baleset :oops: :lol: És úgy döntöttünk, hogy még nem kéne...Persze pont félidőbe vagyok, és tuti hogy most kapásból összejönne. Úgyhogy írtak föl esemény utáni tablettát, ami két szem, és a másodikat az első után 12-16 órával kell bevenni. Persze ez éjjel 1-től volt. Úgyhogy addig nem mertem elaludni, nehogy elfelejtsem, aztán a Marci ébredt meg, utána megint rosszat álmodtam, fél 4-kor etetés, fél 6-kor ébredt, akkor vittem be a hálóba magunk közé. Úgyhogy tök kipihent vagyok. :(
Viszont szombaton voltunk úszni, és a prücsök 4-szer volt a víz alatt :D Először én vittem le, úgy hogy az oktató fogta a kezem. Tök jól sikerült, csak egy kicsit meglepődött, és nagyokat pislogott, hogy mi tőrtént, aztán egyedül vittem le, de valahogy nem engedelmeskedett a kezem, mert természetellenesnek tünik a saját gyerekemet lenyomni a víz alá, szegényemet úgy vittem e, hogy a szeme még kilógott. :lol: Nem igazán tetszett neki. Közöltem Apával, hogy én erre alkamatlan vagyok, és átadtam neki. Ő elsőre egész jól sinálta, de azért az ő keze is megtorpant mikor a víz felsznéhez értek. Negyedszerre viszont már volt nagy hiszti. Nem is csodálom, szegénykém már fáradt volt, végülis kerek egy órát volt vízben és azt végigdolgozta. :D Imádom olyan ügyi!! Meg is lett dícsérve. Marci azóta nem fordult még át, viszont hihetetlenül aktív! Elég rosszul eszik mostanába szerintem nincs türelme. De nem aggódok. Most ott tartunk, hogy ha leteszem egyből az oldaára fordul és úgy játszik. És reggel 6-tól este 8-ig be nem áll a szája! :lol: (vajon kire ütött :lol: ) Tegnap brokkolis pipit evett és minden falathoz szövegelt. :D Hihetetlen kis dumagép!
Na rakok egy két képet és befogtam :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára marcianya 2008.11.17 10:53-kor.

Kép
marcianya
 
 


Zsu! Nagyon sajnálom Bencét, elhiszem, hogy nagyon rossz érzés volt otthagyni. Remélem már jobban is van, és hamar hazamehet. (A nővérem fia is rengetegszer befulladt, rohantak vele ügyeletre, kórházba. Aztán szépen kinőtte, még csak nem is allergiás.)

Mangó! Köszi a képeket, nagyon szép Kisatti, és így együtt is olyan édesek!

Lekri, köszi a választ, majd meglátjuk hogy jönnek össsze a dolgok. (Már írtam régebben is, hogy mennyire utálom, hogy a gyerekkérdés ennyire függ az anyagiaktól. De sajnos ez van, amíg nem volt családom, soha nem gondoltam volna.)

Kritta, örülök, hogy írtál, Fruzsinak is jobbulást kívánok. Hajrá szakdolgozat!!!

Téjé, tényleg vicces ez a távírányítóért kúszás, de lehet benne valami. Emma a mobiltelefonért lenne oda, (ha megkapná...) Olyan áhitattal tudja nézni, hogy az csoda. Hiába, ez már a 21. század, mit nekik csörgő, sípoló játék... :lol:

Eve, régen írtál, (és képet is régen láttam Lizáról). Az jó, ha megnézi gyógytornász. Nem lesz semmi gond, ha kell pár kezelés, utána biztos beindul a kiscsaj.

Nicci!
Így utólag is boldog fél éves szülinapot Barnabinak!

Marcianya, próbálj megnyugodni, anyukádnak jobbulást kívánok! Aranyos Marci!

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Emi Lilijének boldog fél éves szülinapot, Gumimaci Nimródjának pedig boldog hófordulót kívánok! Kép

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Te jó ég! Lili betőltötte a 6 hónapot?! Boldog szülinapot!!! Nimródnak is boldog hófordulót! Szörnyű, hogy hogy megy az idő!!!

Kép
marcianya
 
 


sziasztok

Zsu
remélem hamar otthon lesz veletek Bence.nem irom,hogy nyugodj meg mert ilyenkor nem lehet :( :(

Mango
nagyon jó az a kép amin együtt alszanak :) :)

Marcianya
jobbulást anyudnak.Marci nagyon helyes :lol:
pont most olvastam Dr.Kende Péter könyvét az orvosi műhibákról.hát csak erős idegzetűeknek ajánlom.ez a 2008as kiadás. :shock: :shock:

hu Csöppke
ti ennyi manót terveztek?tök jó.olyan jó lehet igazi nagy családba felnöni :)

Eve@liza
Levim 7,5hósan kezdet forgolodni :D :D
amugy témyleg van valami a távirányitoba és a mobiltelefonba mert Levi a távirányitóval vettük rá a kuszásra.egy péntek reggel kezdet el kuszni a távirányitó után.este már átmászta a szobát.jó ez 8hónapos korába volt.8,5hósan már kapaszkodva ment.ő 1hónap alatt csinált mindent :shock: :shock:
Kristóf csak hasról hátra forog meg oldalra.kuszást se gyakorolja még :lol: :lol:

Atizka

igen sajnos az embernek jól meg kell gondolni,hogy fel e bir nevelni egy-kettő vagy több gyereket,sajnos.ha tehetném szülnék 2-3évente :lol: :lol: de sajnos a 2is mire ki iskoláztatjuk majd.bár azért Levi 10éves korára beválalnék még 1et :lol:

Nono
még 4hét :) :)

nálunk ugynéz ki,hogy Levi már okés.kis ördög megint :lol: :lol: a hagymateára azt mondja fuj de azért ivott belöle.meg kapják a c vitamint is,cebion csepp formájába.
Vendég
 


Emi
boldog hófordulót Lilinek.
lassan az első szál gyertyát fujják a lurkok a tortan pedig még csak most születtek :cry: :cry:
Vendég
 


Sziasztok,

jó régen nem tudtam jelentkezni már. Csütörtökön este jöttünk haza Anyutól 3 hét után. Nagyon jól éreztük magunkat, a sok munkám mellett jutott idő kirándulni is a közeli erdőkben. Teszek képeket is.
A hétvégén vendégeink voltak, nem tudtam akkor sem jelentkezni.

Már adtam Almának gyümit, szereti nagyon. De csak keveseket merek, nem tudom mennyit tudna megenni. Utána még megeszik 110-120 ml tejcsit is. Tegnap apró piros pöttyök lettek a hasiján, de estére már el is múlt, lehet, hogy a kajától volt??? Most akkor ma adhatok neki gyümit? Kb. 1 babakaját eszik meg 3 nap alatt az nem sok nem?

Nem nagyon tudtam visszaolvasni sajnos, de igyekszem pótolni. Szösszenet óvatos kaja receptjeire én is kíváncsi lennék!
Zsuzsófi, Bencével minden ok??????????

KépKép
kisfruzsi
 
 


ja és a képek Kép na ki a király??????? Kép ez a legfinibb Kép erdőben Kép kutyusokkal Kép el is aludtam Kép kukucs

KépKép
kisfruzsi
 
 


Az a szőrös pasi az Apa :lol: 2 hétig szabin volt és nem vágta le a szakállát. Ma már simabőrűként ment dolgozni 8)

KépKép
kisfruzsi
 
 


Alma most volt csak 2x-ra hordozva, kicsit tartottunk is tőle, hogy feszengeni fog, vagy sírni, de két órán át volt az sk mei taiban és nagyon élvezte!

Na eldugulok és takarítok :lol:

KépKép
kisfruzsi
 
 


Szia Kisfruzsi!
Jó, higy jöttél! Milyen gyümit adtál, amitől pöttyös lett Alma?
Nem sok a 3 napra egy üveg bébiétel, de jól teszed szerintem, hogy fokozatosan szoktatod hozzá. Marci már egy egész üvegnél tart, de írtam, hogy ő egy kicsit nagyétvágyú. :lol: Mondjuk mostanába már normalizálódott. Nektek is boldog hófórdulót!
Nem is emlékeztem, hogy egy napon születtek :lol:
Várom a képeket.
Eve bevallom egy kicsit örülök, hogy nem csak a Marci nem forgolódik. Na nem kárörvendően, hanem bizakodóan. Szerintem ők inkább a beszédre koncentrálnak :lol: Bár bevalom megnyugodnék, ha már menne neki, mert akor végre megnyugodnék, hogy rendesen fejlődik. És olyan rossz, tudom, hogy nem kell sűrgetni, és nem szabad hasonlítgatni őket, de az az érzésem volt, hogy már csak mi nem forgunk. :(

Kép
marcianya
 
 


Micsoda szép kislány Alma! És mire képes?! :D Nem kicsit hajlékony! :lol:

Kép
marcianya
 
 


Reggel fél 7-kor evett Marci 8-kor elaludt, és még mindíg alszik :shock:

Kép
marcianya
 
 


Marcianya,

Alma se egy nagy forgós! Én is kicsit parázok miatta...ha akar át tud fordulni, de a kedvence az oldalt fekvés játék és alvás közben is.

Almát kapott körtével 2 napon át, előtte evett már őszi nektárt, tököt és almát áfonyával azoktól semmi baj nem volt. Tegnap almát őszivel és ma is azt adnék neki.

Én is szeretnék babúszásra menni remélem a hétvégén tudunk, csak elindultak már a csoportok, de remélem tudunk csatlakozni hozzájuk. Győrbe mennénk. Lituka ajánlotta, nem tudom ők járnak-e.
Alma se kicsi, szerintem 8 kg....okt. 1 körül elviszem a dokihoz az oltásra és le is mérik :lol:
A pneumos oltás az 1 db???

KépKép
kisfruzsi
 
 


Nem a pneumos is 3 db. De én kérdeztem kb 2 hete a dokinkat és ő azt mondta, hogy még nem kapta meg a hivatalos papírt róla, és addíg nem olthat ingyen! Ő azt mondte, hogy nem tud róla, hogy okt.-től ingyen lenne! :shock: :x Pedig tv, rádió mind azt mondta!
Úgy is kiharcolom!
Nem zudom melyik gyümitől lehetett, ez egyik sem olyan veszélyes.
Alma sem pici :D Ha tudod feltétlen vidd úszni! Óriási élmény neki is és nekünk is!

Kép
marcianya
 
 


A sapiján a BOY felirat kicsit megtévesztő....ajándékba kaptuk:)

KépKép
kisfruzsi
 
 


Emi,

hol lehet kapni azt a puzzle-s szőnyeget?

KépKép
kisfruzsi
 
 


sziasztok!

Mango, Kisfruzsi, Marcianya nagyon jók a képek! szerintem mindenki szívesen nézegeti a képeket, úgyhogy senki ne kérjen ezért elnézést!

Kisfruzsi, nekünk is van ilyen puzzle, mi az auchanba vettük, 800-1000,-ft között van az ára, vettünk mindjárt 2 csomaggal.

Majd még reagálok több hsz-ra, csak le kell írjam a bánatom:

Kb. 2-3 hete így néz ki egy esténk/éjszakánk: Fürdés után, fél 9 körül szopizik utoljára Bálint, ilyenkor el is alszik a mellemen. Alszik 11-ig, és utána felkel, és hajnali 3 (!)-ig próbálkozunk a visszaalvással. Aztán 3-tól alszik 5-ig és onnantól óránként, 6/7/8-kor kel. Már szinte mindennel próbálkoztunk. Az alsó 2 foga már kint van, és a felsők még nem jönnek, szóval nem a fogától. Azt sem hiszem, hogy kevés lenne már a tej, mert semmit nem fogad el. A hozzátáplálást is megkezdtük így, de nem igazán kell neki az sem.
Az még hagyján, hogy mi nem alszunk, de félek, hogy őt is megviseli ez a nem alvás. Múlt héten már elvittük a dokihoz, hogy nézze meg, biztos ami biztos, de hál istennek minden rendben van vele, makk egészséges. Az orra azért el szokott dugulni, de orrszívózzuk. Ja, és meleg sincs a szobájában, mert még nem fűtenek.
Régen pedig 1-szer 2-szer kelt csak éjszaka. Egyszerűen nem tudom, hogy mi az oka. Próbáltunk neki cumit adni, teát, tápszert is egyszer, de mindent kiköp, már ha a szájához közelítünk rosszul van.
Na, most jól kipanaszkodtam magam, pedig nem az akart lenni. Amúgy tüneményes persze, nagyokat kacag, mosolyog, "beszél"


Forgolódás: akkor én is megkönnyebbültem kicsit, mert bár Bálint már 4 hónaposan megfordult hátról hasra (igaz, csak a jobb oldal felé) 2-3 hétig szinte egyfolytában csinálta, de azóta semmi...Kizárólag a hátán van, gondolom mert így is mindent lát, ugyanis a fejét/nyakát teljesen hátraszegezi, ha kell. Fifikás nagyon!

Emi, nagyon sok boldogságot kívánok a fél éves Lili babának! Nem semmi, hogy már benne van, hogy "év", még ha fél is :wink:

A névnapos babákat is Isten éltesse!


Na, majd még jövök

Timi

Kép
tim27
 
 


Nicci, a kis Barnabit is Isten éltesse sokáig!

Zsuzsófi, remélem hamar hazaengedik a fiadat, a nagyon okos, komoly nagy fiadat! Nagyon kis bátor, büszke is lehetsz rá nagyon! Remélem már jobban van!!
Nem lehetett semmi, amin keresztül mentél, + 2 gyereket cipelni, a bkv..azt hiszem erre (is) mondják, hogy sokat kibír az ember..

Nono, nagyon aranyos az a kép, ahol a hasadon alszik a csöppség! Tanulással hogy állsz? vagy ne is kérdezzek ilyet?

Csöppke, nagyon jó az a dupla hordozós kép, már láttam korábban a blogodon is. Annyira jók az írásaid! Nagyon szeretem olvasni, már ha időm engedi! Gyönyörű fiaid vannak!!

Lekri, örülök, hogy jobban van már Levi, sajnálom az orrszívózás körüli bonyodalmakat, én már csak tudom, mert Bálint is már az orrspray-nél eszméletlen hisztit csap.

Marcianya, szorítok, hogy jók legyenek anyukád eredményei, sajnállak a sok idegeskedés miatt, én is u.ilyen vagyok, ha anyuról van szó.

Zorróné, én is nagyon oda vagyok, ha a férjem nincs itthon, ha fürdetni/altatni kell (főleg mostanság) de szerencsére ritkán fordul ez elő. Jársz focizni megint? Ez tök jó!

Kép
tim27
 
 


Lekri: nagyon szívesen, sajnálom, hogy nem ízlett neki, de nemis hangzik jól a recept, pedig én nasgy hagyma-mániás vagyok :roll:

Zsu: akkor már minden rendben? Be tudtatok menni a kórházba és jól van Bence???
tényleg, msot látom cska, vasárnap volt amikor írtad! :( :( sajnálom! az rémes. szorítok, hogy Bence mielőbb jobban legyen, sőt h teljesen jól legyen!!!!!

Klarka: ez nem semmi, 3.-on gondokoztok! wow! majd mi is szeretnénk, de hát nekem még nem hiányzik.... érdekes, mert Lau után azonnal szinte tervezni kezdtem magamban a tesót :) de most még ráér!
Tesó-ügyben lehet ne is rossz Csöppke-terve ;)

nono: jó az új vonalzód :lol:

Kisfruzsi: jó a mt :) jól megnőtt párod szakálla :lol: enyim is olyan h a melóhelynek borizik nekem nem

Nagyon szépek a bébik a képeken!

Tim: Lau is volt így, hogy szakaszosan aludt, nehéz, és mi sme jöttünk rá, mi okozta, elmúlt magától.

No, egy "érdekes" dolgot én is mesélnék: vasárnap anyuméknál ebédeltünk. 2 hónap óta nem találkoztunk -ők szabira mentek meg ezmegaz közbejött, így alakult. Lau szereti őket, a kuytujukat is (westie). Most is modnogatta, menjünk kutyuhoz, amikor mondtuk,,hogy oda megyünk majd. Aztán persze félt a kutyától szüleim meg nem akarták elzárni, mert akkor szegény kutya ugat meg kivan, így Lau csak ölben volt el és hol páromhoz hol hozzám kéredzkedett. Azért nem volt gáz, jól eljátszott. Ebédnél fokozódott: anyám beindult: a szép kezeddel fogd a kanalat, ne fogd meg kézzel az ételt -meg ilyenek és nem haygta nyugton enni, törölgette a száját egyfolytában egy csepp leves ha volt rajta, szegény gyerek :roll: Nem tudtunk mit tenni, nem hagyta abba sajna. Plusz vmi miatt nagyon ideges is votl anyám, mert apám fejét többször is leüvöltötte enyhén, miért oda tette a székét, stb hülye apróságok miatt. Erre a leves után Lau belapátolta a nokedlit és elkezdett üvölteni hogy haza akar menni. Nem tudtunk mit csinálni, kivittük egy másik szobába, hol né hol férjem, nyugtatgattuk, stb de nem csillapodott. Muszáj volt elmennünk, amilyen gyorsan csak tudtunk összepakoltunk és elindultunk -így kocsiban megnyugodott és abbahagyta a sírást, de 40 percig úgy sírt! :shock: amikor eltörte a kulcscsontját sem sírt így sőt soha. Annyira kivolt mint még soha. Persze párommal mindkettőnknek az a véleméyne hogy sok(k) volt neki az a helyzet, anyám, de nem tudom hogyan tovább? Most akkor ne menjünk oda? De a nagyanyja... Beszélni is megpróbáltam anyámmal erről hogy ez volt az oka és legközelebb hanyagoljon pár dolgot, de szerinte én nevelem rosszul Laut és túl érzelgős, érzékeny, keményítsem meg. No msot akkor mit tegyek? Nem akarom még egyszer ilyennek kitenni Laurát.

Kép Kép
celesztina
 
 


Sziasztok lanyok!

Celesztina!
Kemeny dio amit irtal.

En apukammal allok hadilabon. Mondjuk Zoli szereti, de sokszor nem akar menni.

Apukam alandoan piszkalja es csufolja. Mikor levagtam a hajat Zolinak es meglatta egybol ugy koszont neki, hogy szerbusz kopaszfej. Hat majdnem hanyatt estem tole.
Na meg ha Zoli jatszik es nincs kedve puszit adni apunak, akkor apam sertodik meg es odaloki neki, hogy akkor majd nem hozlak el az ovibol, ha en megyek erted. Ettol Zoli neha teljesen kivan.

Amugy jofej, mert sokat jatszik Zolival, egyutt szamitogepeznek, neteznek, meseznek, kertbe kapalnak stb.... Sot biciklizni is jarnak, meg elvitte vonatozni, metrozni, minden mast is, amit Zoli imad. De neha olyan dolgai vannak, hogy teljesen kikeszulok. Szegeny anyu meg mindig veszekszik emiatt vele.

Szerintem ez mar a korral jar. Apu is 70 lesz es hiaba nez ki jol es fizikailat 100%-os szellemileg kezd egy kicsit a gyerekekhez hasonlitani.

Nem latja be a hibait es hat ennyi idos embert mar nem lehet meggyozni es megvaltoztatni. Igy mikor latom, hogy apu nem 100-as mondom anyunak, hogy most inkabb csak O foglalkozzon vele. Jo mert anyu megerti es akkor aput befogja dolgozni valamit es nem jut Zolira ideje igy nem is piszkalja.

Szerintem probalja meg te is valamit kitalalni. De Ot ugy sem fogod tudni megvaltoztatni. Szerintem probald meg, hogy csak delutan mentek, vagy ok mennek hozzatok stb...
Nehez jo tanacsot adni!!! A legrosszabb, hogy az ember sajat szulei ilyenek. Mert ha meg anyosomek lennenek azt mondanam, hogy nem erdekel, zizi es majd egy evbe 2x latja az unokajat es kesz. De hat a szuleivel nem ilyen az ember.

Meg Mary van nagyon rossz helyzetben.
Nem irigylem ot sem.

Magi
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

[size=18]Csak bekukkantani jöttem. Nem vagyok toppon...
[b]

Nem tudom, lesz -e időm jönni ma....Bogi rosszul alszik éjjel. Ma hajnalban is keserves sírással ébredt... :( Délben meg sírva aludt el... :(

Csak nagyjából futottam át az oldalakat....
Apáról próbálnék képet tenni, de szerintem túl nagy lesz ide...
Valaki le tudná kicsinyíteni?

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?