Új privát üzeneted érkezett!

Dalma: rózsaszínes max., ha céklát ettem. Viszont biztos, hogy a pisi olyan színű, nem magzatvíz esetleg? A hasmenés is jelzi néha a szülés közeledtét... :)
Marek, szurkolok neked! Próbáld meg vajákolni estig magad , gondolom magadnak amúgy is olcsóbban megszámítod. :D
Borkaby: szülésfelkészítőn azt mondták, hogy Apukáknak kényelmes ruhát vigyünk (papucs, stb). No, mi ezen felbuzdulva utcai ruhában, egy pár papuccsal feltunningolva fogunk szülni. Vihetnénk melegítőt, de nem tesszük. Mindenesetre kórházi ruhát nem adnak külön. Nem tudom, arról tudsz -e, hogy a kórházi gyakorlat szerint ehettek, ihattok mindketten. És valóban, a babának krémeken kívül mindent vinni érdemes. Adnak mindent, de többsazör mondta a csajci, hogy jobb, ha viszünk. Pelenkát napi limitált egységet kapunk. És éjszakára mi is kaphatunk vmi nagy-nagy betétet, de érdemes vinni magaddal azt is.
És úgy készülj, hogy a szülőszobából nem közvetlen az átjárás a baba-mama szobába, így érdemes pulcsit, köntöst vinni már a szülőszobába is, hogy ne egy szál valamiben kelljen átkergetni téged egy külsősök által is látogatott folyosón, illletve egy közös liften.
Mindenkinek szép napot. Azért remélem, lesz olyan innen az októberi topikból, aki valóban októberben szül majd velem.
Mire oda jutok, ti már rég túl lesztek a szoptatós-nem alszik -most miért sír témakörökön. :shock: :D
M.

macianyu
 
 


Jó reggelt!

Hatalmas gratula a két új bébinek és anyukáiknak!
Látom, Marek is a célegyenesben, estére akármi is lehet! :)
Basszus, valaki azért még maradjon egyben egy kicsit a jövő héten, vagy már csak én leszek itt októberben nagy pocakkal? :D
Nekem semmi, se fájás, se egyéb, csak a rohadt fülzúgás meg néha görcs a jobb petefészkem környékén.

Kép
anhel
 
 


perdo: mindkét kislányod nagyon édes, örülök boldogságotoknak! Megint csak jó egészséget tudok kívánni mindannyiótoknak.
:D
M.

macianyu
 
 

 
 

Sziasztok!

Hatalmas lemaradásban vagyok, nem bírom követni ezt a babaesőt!!!!!

Gratulálok minden anyukának a szép babákhoz!!!!

Lassan többen vannak azok, akiknek már megszületett a babája, mint mi, akiknek még bent van :).

Macianyu ne aggódj, mi is októberben szülünk tuti, szóval nem leszel egyedül :D.

linhbaba
 
 


Marek!
De igen úgy volt, hogy császár, de mivel Vivikém ilyen szépen elindult, így úgy döntöttek hogy hagyják a természetes szülést, de készenállt a műtő arra az esetre ha bármi gond lenne. Még vért se kellett kapjak, bár nagyon a határon mozogtunk.
Annyira örültem a természetes szülésnek -kivéve a tolófájások közbe :lol: - és így hogy tényleg csak kicsit kellett vágni nagyon jól jártam. Már csak nagyon kicsit érzem ha sokat ülök a vágást. Teljesen jól vagyok, nem fáj semmi. :D Csak a fejéssel vagyok kicsit bajba, meg Vivi véresre rágta mind a két mellbimbómat. :roll: Minden szopinál csillagokat látok. De hát ez legyen a legnagyobb gondom.

Kép

Kép
perdo
 
 


Mi egyébként jól vagyunk, bár kedd óta Marci sokkal kevesebbet mozog napközben, mint régebben... de megmozogja a napi 20-at, úgyhogy csak kicsit aggódom.
Iszom a málnalevél teát, amitől kicsit szédülök, de nem adom fel.

Olyan szépek a babák, tökre irigy vagyok!!!!! :oops:

linhbaba
 
 


Perdo
Örülök,hogy jól vagytok és hogy ilyen gyors szülésed volt :D
Nagyon édes Vivien :lol:

Anhel
Ne aggódj,én vagyok a legutolsó a sorban,nem maradsz egyedül :lol:

Majd én maradok egyedül azt hiszem itt kismamaként a végén :?
marek is megmondta :D nem azok szülnek,akiket koraszüléssel fenyegetnek :D

3 napja egészen jól vagyok ahhoz képest amennyi josló fájásom volt eddig :shock: marek, a 40 hetes beszólásodnak hatása van azt hiszem :lol:
Légyszíves Október 17-ig szugeráld meg bennem a kisasszonyt,akkor már kibujhat ha nagyon akar :D
És nekem is csodaszép szülinapi ajándék lenne ha akkor születne :lol: :lol: :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Perdo: Nagyon ugyes voltal!!! és két gyönyörű kislányod van!

Marek: koncentrálj is...hátha összejön...én nagyon drukkolok nektek :D

Macianyu: hát a cékla kizárt...kb egy éve nem ettem :wink: , de nem hiszem h szülök (bár nagyon szeretném, mint mindannyian :roll: ) csak a hasam jönne helyre...érdekes fájni nem fáj, nem is görcsöl, mint általába hasmenéskor...csak lötyög..mikor mozgok...tök üresssss

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Zsuzsi Hatalmas gartula! :lol: Nagyon ügyesek voltatok!
Kép

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Marek!

Igen, a Nyalac írta, hogy neki elsőre is bejött a cicimasszír.Ha jól emlékszem naponta 4szer fél órát kell 3 ujjal masszírozni mindkét cicit.ez oxiytocint szabadít fel, és beindítja a szülést.bár nem tudom mennyi nap alatt.megkérdeztem a szülésznőmet, ő is alátámasztotta, hogy ez működik.sőt még a szülőágyon is szokták csinálni, ha nem akarnak vagy nem lehet oxit adni.Nekem azért nem lehet indítani, mert a gyorsan ható oxi árt a császáros sebnek, és fennáll a méhrepedés esélye.a természetesen beinduló, lassabb szülés nem árt neki, de egy lóadag hormon igen.Ugyanez a helyzet a túlhordással, nagyon elvékonyodhat a seb, és szétjöhet.szóval marad az intenzív "apázás"(ennek ő nagyon fog örülni) és a cicimasszír.remélem meghozza az eredményt.

Én fizikálisan totál kész vagyok, Ábel beteg itthon van velem, összeszedett egy jó kis kötőhártyagyulladást a böliben.Ez is egy jó story, de nem fárasztalak titeket vele. Mindenesetre elszoktam már az egész napos hajszától, és nagyon megérzem. A böli nagyon hasznos, ha az ember lánya terhes.:-)
Vasárnapig remélem nincs szülés, mert nincs a dokim, de utána azt hiszem mindent bevetek:-)


Vivien egyszerűen gyönyörű, annyira örülök, hogy nem lett császár, én tudom mekkora szívás az.
cicisebesedés:Jól beteszed neki a szájába a cicit?bekapja a bimbóudvart is?Mert ha nem akkor szokták igy meggyepálni a cicit a babák.
emmalena
 
 


Dalma
Bocs hogy belekotyogok,de a hasmenés általában szülés elötti napon,napokban szokott előjönni :roll:
Ha nem ettél semmi olyat,amitől legyen,akkor előfordulhat hogy annak az előjele :lol:
Persze ez mindenkinél másképpen van :D

Nekem a lányomnál volt elötte 2 napig hasmenésem,aztán furcsán sürün jártam pisilni és utána kezdett el leszakadni a derekam,de görcsöm nekem sem volt,így nem is jöttem rá,hogy közeleg a nagy nap. Sőt, az NST egy fia fájást sem mutatott délelött 11-kor, aztán délbe már 10 perces fájásaim voltak.

Fiamnál nem volt semmi megelőző tünet,mert szegénykém nem akart kibújni,nagyon jól érezte magát odabennt, csak az a hülye orvosom megindította a szülést a tudtom nélkül
:(

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Jó reggelt!

Gyors bekukk, átfutás, mert du jönnek a kolleganőim utolsó "egyben vagyok még" csacsogásra, kicsit össze kell kapnom a lakást.

Hűűűű, babaeső!!!! HATALMAS GRATULA BALÁZSHOZ, ZSOMBORHOZ ÉS KONTSTANTINHOZ!!!!MINDEN SZÉPET ÉS JÓT KÍVÁNOK SUGIÉKNAK, KATÁÉKNAK ÉS ZSUZSUÉKNAK!

Marek - Én most kezdek aggódni, hogy hogy fog kiférni? Szakít mindent vagy csúcsfej lesz? :roll:

Kriszta - Szép pocakod van! Lesz két percem, csinálok én a hordómról. :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


A cici maszírozással csak óvatosan!!! A kórházban nst a neve és közbe ctg-re van kapcsolva a kismama és figyelik a gyerek szívhangját. Ugyanis valóban beindíthatja a szülést, de ugyanakkor méhlepény leválást is okozhat!!!! A kórházban a szülésznők azt mondták hogy csak monitorozás mellett szabad csinálni nehogy baj legyen.

Emmalena! Elvileg amennyire lehet begyömöszölöm a szájába a cicit, de nagy a mellbimbóm meg az azt körülvevő udvar is, és Vivi szája meg még olyan kicsi. A bimbónál jóval többet bekap, de úgy látszik még ez sem elég... :(

Kép

Kép
perdo
 
 


Sziasztok!

Hűűűha! Ez aztán a babaeső!!!

Napsugár! Gratulálok Balázshoz!
[/size]

Kata! Gratulálok Zsomborhoz!


Zsuzsu! Gratulálok Konstantinhoz![/size]

Mindhármótoknak sok-sok tejcsit, és "jó gyerekeket" kívánok! :) Várjuk a képeket és a storyt!

Perdo!
Örülök, hogy jelentkeztél! Tökjó, h ilyen gyors szülés volt, végül nem kellett csaszi, és VIVI NAGYON ÉÉÉÉDES! :)

Marek!
Hajrá, hajrá, koncentrálj a ma estére! SZURKOLOK!!!!

Most csak ennyire tellett, rohannom kell melózni...este jövök.

Szép napot!

remélem sikerültek a szinek és méretek, ebben még mindig béna vagyok... :P

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sziasztok!
Aludtam egy jót, elmúlt minden. Már hányingerem sincs. Asszem elkiabáltuk.... :lol:

Akkor a masszírozást hanyagolom, inkább kivárom a sorom.... :lol:

Dalma
Én nem akartam írni, de én is úgy tudom, hogy az is lehet egy jel. Meg ez a rózsaszín pisi is elég gyanús...nem?

Ábel gyógyuljon meg!!!! De a bölcsi sajnos ilyen. Mindent összeszednek ott a gyerekek, aztán hordják haza terhes anyukának, aztán meg a babának.... :roll: Ez a legrosszabb!!!!

Perdo
Bimbóvédő??? :roll: Mármint szoptatásnál, nem fejésnél... :lol:

Linhbaba
Mi lett végül a szülésznővel? Nála maradtál?

marek
 
 


Marek: maradtam végülis, de azt megmondtam neki, hogy inkább az ambuláns NST-kre járnék, nem pedig hozzá.
Jövő hét csütörtökön megyek hozzá tanácsadásra, meg még 1x biztos megyünk, mert mondta hogy a férjemmel is akar találkozni, de több alkalom remélem már nem lesz. Hátha Marci úgy gondolja, hogy idő van :)

linhbaba
 
 


Sziasztok!

Ez asztán a babaeső!

Zsu, Napsugi és Kata nagy gratula! Sok tejcit, gyors felépülést!
Szép nagy babák!

Zoli! Nagyon köszi a beszámolót. És a tanácsokat. Szuper! Én voltam ma CTG-n, de nem olvastam csak most a leveledet. :oops: Azt hittem már nem nézel be hozzánk, de szívesen látunk :lol:

Macianyu! Bőrönd nem ciki. Nekem is az van, plusz egy táska szülőszobás cucc.

Perdo! Szuper, hogy nem lett császár! Ügyesek voltatok! Bimbóvédő bevetése?

Marek! Szorítok Neked estére! Meg magamnak is.....

Reggel voltunk CTG-n. CTG mutatott 10-es fájásokat. Dokim kérdezte mit éreztem. Mondtam neki, hogy csak alul a hasam egy picit, ez ment egész éjjel. Remélem az igazi fájásokat jobban érzem majd, mert nem fogom tudni mi lesz....azt mondta nyugodjak meg, az erősebb lesz, és hogy örül, mert nem túl alacsony a fájdalom küszöböm, legalább nem fogok kiborulni a szülés elején. :)
Azóta is fájogatok ugyanúgy. Hátha lesz valami.... :lol:
Amikor rám rakta a kütyüket megjegyezte, hogy jól lent van a hasam (pár napja látott, azóta változott).

Tanácsa a szülés megindulásához: naponta min. 3-szor min. 5 gugolás (két kézzel kapaszkodva, egyenes háttal, kissé terpeszben. csináltam is már 10-et, meglepően fárasztó). Plusz séta min. fél óra/nap. És persze beszéljek a babával, hogy nagyon várjuk már idekint.
Persze simán átcsúszhatok októberre- szóval a még egyben lévők ne érezzék magukat egyedül!

Újra átbeszéltük mikor induljunk - most 8 perces fájásokban maradtunk (éreztem, hogy az 5 perc elég szoros, ha az út kb. 1 óra)
Szerinte ha dugó van hívjak mentőt, 99%, hogy meg tudom kérni vigyen a választott helyre. Hát nem tudom....inkább maradok Apánál. Van leállósáv, buszsáv, villamos sín, stb.

Többedszer szülők! Ugye az igazi fájásokat fel fogjuk ismerni? Az majd jobban fáj? Vagy másképp?

Na megyek, áthúzom az ágyunkat. Egy kis hajolgatás hátha segít. :roll:

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


És múlt héten voltam fogorvosi kontrollon és a doki talált egy "daganatot" az ínyemen, ami a terhességtől van, de azóta folyamatosan nő... aggódom is kicsit... Jövő héten megyek vissza hozzá

linhbaba
 
 


Kata, Napsugár, Zsuzsi...nagyon gratulálok nektek!

Hihetetlen hogy beindult mindenki!
:shock: :lol:

Én is akarok!!!!! :D

Néha keményebb a pocakom, de nem olyan kellemetlen, és nem is rendszeres, úgyhogy még ezt sem lehet méhösszehúzódásnak nevezni! :roll:

Ja van egy jó pozitív szülős storym: Egyik ismerősöm Pestre ment szülni, elkezdődtek a még nem túl erős fájások, a nővérke megmutatta az ágyát lepakoltak. Felfeküdt az ágyra,jöttek a tolófájások....a férje benézett a takaró alá és kinnt volt a gyerek feje meg az egyik válla :shock: , gyorsan kiabált a szülésznőnek, orvosnak, mire odafutottak kinnt volt a baba a csaj lába között! Úgy lemerevedtek a dokik, hogy ők ilyet még nem láttak :shock: :shock: :shock: Szóval minden gátmetszés és oxitocin nélkül, pár perc alatt megszületett a kisbaba. :lol: Mondjuk súlyra nem lett nagy (2,6 kg) de első baba...és ez akkor is tök ritka...nem?
Perdo...ez még téged is lepipált! De amúgy a te szülésed is irigylésre méltó! Örülök hogy jól vagy, remélem a cicid hamar rendbejön! :lol:
Nagyon édes ahogy Dórika megpuszilja Vivit!
:lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Gratulálok az új babákhoz!!!!

Anhel, Macianyu, én sem szülök még egyhamar. :) Úgyhogy csak egyik ámulatból a másikba esem itt a lányok közt.

Kép
szöszke
 
 


Már olyan vagyok mint aki lenyelt egy 15kg-os dinnyét! :shock: :D

Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Dalma....neked tartozom válasszal!Nekem a magnéziumtól ment a hasam, s mikor abbahagytam megszünt!
De amúgy széntabletát vehetsz be (az nem gyógyszer) a patikában adnak!
Meg sós főtt krumpli, banán, sós ropi, pirítós, de vaj nélkül! Ezek használnak, hacsak nem vírustól van! :roll: Jobbulást!

Ja, külömben a hasmenés(ha nem magnéziumtól van) akkor szülést okoz! :lol: Görcsölsz is?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Perdo!

GYÖNYÖRŰEK VAGYTOK!!!! Nagyon szép Vivien és te is!
Dóri is nagyon aranyos a képen a kistesóval!

Zsu! GRATULÁLOK!

Elindult nálunk is a babaeső, hiába,egy hét és október :D

Borkaby

Kép

Kép
borkaby
 
 


sziasztok
hó, nagyon beindultak a babák itt az októberi topikba! :shock: :lol: :wink:

hatalmas gratula Napsugárnak, Katának, Zsunak. sok eröt, egészséget kivánok nekik

Nagyon helyesek a babák és jó volt a szülés történeteket is olvasni. :lol:

Tegnap megvettem a hiányzó dolgokat a kórházi csomagomba, talán mostmár minden megvan, de azért még szülni nem akarok! :lol:

nekem megfelel az október is :lol:

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok a bepofátlankodásért. Marek miatt szinte naponta bekukkantok hozzátok.
Szeretnék gratulálni minden újdonsült anyukának!
Marek!

Nagyon szorítok neked!!! Ha nem tudod eldönteni, hogy "ez már az-e", ülj bele egy kád meleg vízbe. Ha elmúlik, csak jósló volt.
Az igazi fájásokat viszont semmivel nem lehet össze téveszteni.
(ezt te is tudod)
Megy a drukk és kérlek jelezzél, ha megszületett Bori!

Kép
Kép
gabcii
 
 


Sterilizáltam és megolvadt a mellszívóm egyik alkatrésze... :shock: :shock: :shock: Szerintetek mit csináltam rosszul? Főleg akinek Tommy Tippi sterilizálója van (Ildi asszem most nem tud segíteni... :? )
Most vehetek új mellszívót. Hurrá!!! Ha nem veszek biztos szükség lesz rá már a kórházban, ha veszek, akkor meg sose fogom használni.... ÁÁÁÁÁÁ .... annyira örülök, de komolyan...!

marek
 
 


Köszi Gabci!
Az a baj, hogy nekem igazi fájásaim tavaly is csak a legvégén voltak, azt meg nem várnám meg... :roll: Egyébként ctg-n ezeknél sokkal kisebb fájásom volt és már akkor kiakadt a gép... Szóval passz. Addig nem megyünk amíg nem rendszeresek...most épp nem azok..reggel már azok voltak...
A kád víz is kilőve, mert nyitva van a méhszáj. :cry:
Ugyanaz történik, mint tavaly. Akkor se tudtuk eldönteni, most se tudjuk. Remélem nem ismétlődik minden... :cry:

marek
 
 


[url]GRATULÁLOK az új mamiknak!!!!!!!
Gyönyörűek a babák és a tesók és gondolom a mamák is, mert túl vannak a dolgon :roll:
[/url]
Kezdődhet a nagy buli, a gyereknevelés...! Akinek már van, az nagyjából tudja, mi jön most....

Állati irigy vagyok, de azért fülem-farkam behúztam...ki tudja, ki lesz a következő...itt már0teljesen élesbe mennek a dolgok, jesszus!!!!

Marek! HAJRÁ! Csak hagy jöjjenek azok a fájások! Szerintem is ülj be a kádba, ha jól láttam 3111 a méhszáj, attól még lehet fürödni...szerintem, és vagy beindítod, vagy elmulasztod a fájásaidat!
Akinek én eddig ezt tanácsoltam, nem mulasztotta el, szóval még az is lehet, hogy kabala :lol:

Azért érdekes, hogy megolvad egy alkatrész....neked is van mikrós sterilizálód, vagy felforralt vízbe dobtad és úgy olvadt meg?!
Mert sztem ezt nem lenne szabad....se így-se úgy, mármint megolvadnia :roll:

Anhel! Nem hiszem, hogy egyedül maradnál, a tegnapi ctg-m szerint Szabi állati jókat alszik bennem, esze ágában sincs elindulni, nem puhul a méhszáj, nincs nyitva abszolut. Na jó, jóslóim vannak, hogy szokjam...de abból még nem született gyerek :cry: pedig az még egész kibírható.
Szóval átmegyünk októberbe, nehogy elkapkodjunk valamit :wink: Talán még egy fodrász és egy kávézás is belefér....az mindig megteszi hatását! :wink:

Andi
Kép
handrea75
 
 


Ó, hát ez a nagylány (Dóri) is milyen gyönyörű! A kép, amin puszit ad Viviennek, minden szentimentalizmus nélkül, de olyan igazi mosolyalbumos, annyira szépek mindketten!

A fülzúgásom, a fülésznéni szerint keringési zavar, ami nagy valószínűséggel szülés után megszűnik. Remélem is. Volt hallásvizsgálat is, aminek az eredménye "túl jó". Ezen jót röhögtem, mondtam is a dokinéninek, hogy a férjemnek átadom a 'szakvéleményt' hadd örüljön. :D

Na akkor Szöszke, Macianyu és Andi legalább még itt lesztek velem októberben, pedig már kezdtem kétségbeesni, hogy magamra maradok, hiszen napi szinten 'potyognak' a babák. :)
Andi, hát azt a kávét és fodrászt én is nagyon remélem, de utóbbival tudod, csak óvatosan bánjunk! ;) Ahogyan sokaknál olvastam/hallottam, ha megvan a konkrét időpont a fodrászolásra még az is lehet, hogy előző nap megindul a szülésünk - persze ez abból a szempontból jónak hangzik, hogy olyan, mintha befolyásolni tudnánk az időpontot. :)

Lihnbaba, ciszta vagy valami más? Hú, nagyon rohadt dolog az ilyen, de ne ess kétségbe, minden nyavalya megtalál ilyenkor minket, aztán azért helyreállnak a dolgok utóbb - legalábbis én is ebben bízom. :shock: felszívódásra semmi esély a doki szerint?

Most kérdezek egy pöti butust: szoptatós melltartóból szerintetek hányat érdemes beszerezni?

Ha a sterilizálás közben megolvad egy alkatrész, azt garanciálisan nem cserélik ki? Nehogy már ezért újat kelljen venni...

Kép
anhel
 
 


Szerintem 2, max. 3 melltartó elég. Akkor tudod mosni, cserélni.
Úgyis lesz 1 kedvenc...feltéve, ha nem egyforma mind...
Nem is beszélve arról, hogy még ki is nőhetjük a most megvettet, nekem irtó nagyot nőtt a cicim, amikor igazán beindult a tej.
Olyan lesz a cicink, mint a lufi: összemegy, megnő kb. 3 óra leforgása alatt sztem 2 méretet is tudott nőni és összemenni a mellem. Persze nem biztos, hogy most is így lesz, de remélem. Barbi nagy cicista volt, bízom benne, Szabi is szopizik majd ügyesen.

Andi
Kép
handrea75
 
 


Új mikrós sterilizálót használtam régi mellszívóval. Nem gondoltam, hogy Tommy Tippi sterilizálóba nem lehet Medela mellszívót rakni... :roll:
Amúgy meg rohadt hisztis vagyok! Azt hittem, ma már szülünk, aztán csak néhány kósza fájás, meg a hiszti maradt!!! Gyűlölöm, hogy ennyire kiszámíthatatllan ez a dolog. Miért vannak az embernek 10 perces fájásai órákig, ha aztán ez lesz belőle??? Ráadásul jön egy köcsög tanítványom! Azt hittem, őt már nem várom meg!!! :evil: :evil: :evil:

marek
 
 


Köszi Andi!
Akkor nem vettem lazára, elég lesz az a kettő, amit beszereztem. Egyébként egyformák és jó nagyok, az öklöm még simán befér a cicim mellé, ha nagyon akarom, akár mindkét kezem is. :shock: nem bíztam a véletlenre :D

Nekem egyébként most tök fura állagú a cickóm, olyan, mintha puhult volna. Főleg a kezdeti irtózatos keménydinnye állapothoz képest, ami hónapokig jellemző volt. Most semmi, szinte már most lufi. Ez normális?

Kép
anhel
 
 


És nem lehet lemondani azt a tanítványt????
Nyugi!!!!!! Tudom, nagyon várod/vágyod a szülést, mindannyiunknál jobban, de nem hiszem, hogy az utolsó napokat pokoli depiben kellene eltölteni.
Lehet, hogy még napok telnek el, a szülésig, és a végére totál ki fogsz készülni.
Sztem mond le a tanulót, nem is tudom, oda tudnék-e pofátlankodni egy mindenórás kismamához :roll: :roll: :roll: Milyen világ ez?!

Andi
Kép
handrea75
 
 


Ne haragudj Marek, de ezen a "jön egy köcsög tanítványom"-on jót röhögtem. :D Tényleg basszus, amikor az ember már tűkön ülve vár valamire, rohadt bosszantó tud lenni az ilyesmi. Pláne egy ennyire nem kívánatos személy.
Amúgy a mellszívó-sterilizáló hogy a bánatba nem kompatibilis...? Én sem értem.

Kép
anhel
 
 


Marek, szerintem biztosan jól jön a pénz ilyen kizsigerelt időben, úgyhogy én lehet, hogy nem mondanám le a magántanítványt...még ha "köcsög", akkor sem :D:D:D:D:D

Hogyhogy reggel óta még nem szült senki? ;-) :D

Kép
szöszke
 
 


Ilyenkor már nem feszül a mell, majd szülés után újra kezdi :roll:
Most más feszül.... :x Azért elmondhatjuk, hogy az elmúlt 36-37 hétben mindig fájt, szúrt,feszült, égett valami, nem? :roll: Nesze neked áldott állapot!
Jó lesz az a melltartó! illetve kettő...kicsi nem lesz, de sztem. nagy sem!

Mondanám Marek, hogy próbáld ki a mellszívót! Ha szív jó, ha nem, akkor is ráérsz venni egy másikat. Gondolom párod megveszi neked amíg a kórházban vagy. Rögtön nem kell az! a 2., 3. napon indul be a tej, addig jó, ha a babának elég...

Andi
Kép
handrea75
 
 


Marek! Nyugi! Én is türelmetlen vagyok, együtt érzek Veled! De nem tudunk mit tenni.
Guggolás? (én túl vagyok 2x10 sorozaton :lol: )
Mellszívónak meg nem szabadna megolvadnia!
Szerintem cselesen kérdezd meg ahol vetted, hogy lehet-e mikrós sterilizálóba tenni. Ha a válasz igen, előkapod, hogy cseréljék ki. (Számla megvan?)
Ja, látom régebbi a cucc. Nem lehet csak azt az egy alkatrészt kicserélni esetleg? Elég szívás, ha új kell emiatt. :cry:
Köcsögnek nem lehet megmondani, hogy itt a vége szülési szabira mész?
Ja, és a táppénz dolog: most már átválthatsz TGYás-ra, azután nem kell 2/3 hozzájárulást fizetni (főnöknőm szerint, ő már átiratott engem erre, hogy spóroljon). Erre a 28 napra nem nagy dolog, de az is pénz!
Ha a kád tiltott esetleg zuhany hasra irányítva? (nekem ezt javasolták)

Anhel! 2 elég szerintem is, később is vehetsz még.
És akkor a fülzúgást csak szokd meg és kész? :cry:

Andi! Nálunk is megy az alvás...szegénykémet ma az orvos ébresztette fel (fenekét jól megnyomkodta).

Linhbaba! Sok ilyesmi felszívódik szülés után. Nem várod meg? Vagy nagyon nő?

Fodrász? Majd megfontolom. Bár múlt héten felvetettem, Apa leszavazta (hosszú a hajam és lázad a rövidítés ellen). Már hallom is a reakcióját, ha felhozom, hogy megindulhat a szülés tőle. :lol:

Ma mindenki úgy el van tűnve (aki nem szült még....a többieket megértem).

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Én is lelépek, megyek az oviba, és jön anyós is :twisted:
Jó kis esténk lesz... :x nem tehetek róla: antiszociális vagyok. Bár amúgy sem a szívem csücske....
Ha arra gondolok, hogy heteken belül szinte naponta tiszteletét teszi majd nálunk, a víz kiver!!!!!!! Pedig biztos itt fog toporogni a "hogy segítsek" mama....jajj!!!

NA mindegy, a lányom nagyon vár és ez a lényeg! Ja, képzeljétek: 24-en járnak egy csoportba, mára 4-en maradtak, a többi mind BETEG!!!!!
Járvány van? vagy mi???? Még jó, hogy én sehová nem járok, a héten sztem. 2-szer mozdultam ki össz-vissz. Max. az óvodáig megyek De most már tényleg indulok!!!

Este benézek, van-e újság!!!! Vigyázzatok magatokra!!!

Andi
Kép
handrea75
 
 


Zsuzsunak és Konstantinnak hatalmas gratuláció!
Gyors felépülést a mamának és sok tejcit a hatalmas Konstantin babának :)


Nem semmi egy nap, 3 baba! Egyszerre fogtok szülinapot tartani :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Marek, Emma: cici masszázs – 3 ujjad közé kapod a bimbót, majd finoman morzsolgatni kezded. Ne fájjon, bár eleinte érzékeny lesz… Kb. 10-20 perc után már lehet érezni fájásszerű dolgokat. Ez nem indít be, ha nincs kész még a baba, de felgyorsítja a folyamatokat, ha már készen álltok mindketten. Én esténként csinálom, mert leszakadna a kezem az ülő/ álló pozícióban való masszázstól. Tehát fekszem, alszok, vagy TV-zek közben, és edzem a bimbót. Felváltva szoktam a kettőt, mert a hanyatt fekvés is kényelmetlen, és így csak egyhez férek hozzá. Kb 3-4 alkalommal kéne naponta fél órán át. :S Ez nagyon hosszú idő. Én 20 percnél tovább nem bírom. Elalszok általában :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Perdo: de jó látni, olvasni titeket! :D Kitartást a nem alváshoz! Reméljük hamar jobb lesz… Vivi egy angyalka, gyönyörű! Dórival és veled együtt lévő képeken a legaranyosabb, mert látszik a szeretet rajtatok. Édes!

Gratulálunk az egész családnak!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Emma: Ábelnek jobbulást, neked meg kitartást! Borzalmas ilyenkor egy beteg gyermek otthon, hiába imádjuk annyira őket :(

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Szopis melltartó: szerintem az isten melltartója sem elég. Szoptatsz, csöpög a tej, nedves lesz, le akarod venni, mosni, stb. Kb. 3 óra múlva minden kezdődik előröl. És ráadásul éjjel nappal kell hordani őket. Segíthet, ha olyan a melltartód, amit felhúzol, nincs alul semmi anyag, amikor szopizik a baba, mert akkor a kicsorgó tej nem áztatja el. Én most találtam ki, hogy beteszek majd egy előkét a melltartóra, hogy az fogja fel a tejet. Annak van egy vízhatlan rétege is.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Marek: én is olyan vagyok, mint te. Nagyon szülnék már. Hisztis vagyok, és Borim nem akar még jönni… Most éppen utálom a világot. Már megmásztam a lépcsőket is (5. emelet) De semmi, csak kifulladtam :S Azért azt nagyon jó látni, hogy már vannak boldog anyukák, és édes kisbabák jöttek a világra mostanában. Van remény… De általában csak utálom a világot érzésem van.
Szeretnék lefeküdni aludni, és csak akkor felkelni, ha itt az idő. De ez nem járható út :(

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Perdo: fent vagytok a weben :) Lehet leskelődni :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Perdo: Lilivel nekem sem hitték el, hogy jön a baba, tök szar ilyenkor. Te a halálodon vagy, a doki éppen csak beesik egyet vágni, és ezért fizetünk annyi pénzt :evil:

De legalább Vivi jól van, és te is... és most az egész család együtt...
Nagyon jó nektek!
(Irigykedem)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Lányok
Szeretem ám a tanítványaimat, csak ez az egy olyan furi és most pont nem volt hozzá kedvem (illetve soha nincs). De már elment.... :lol:
Most jön a másik, de ő nem zavar, legalább történik valami, mert ennél rosszabb nincs, hogy várom a jó szerencsét... :roll:

A mellszívó már ősrégi, nem lehet vele semmit csinálni... :roll: Majd veszek egy újat...ha a jövő hetet végigtanítom, akkor összejön rá a pénz... :lol: :lol: :lol:

Nekem is csak három szopis melltartóm van, ha kell még, akkor ugrasztok valakit a kínaiba, mert én is találtam 800 forintért...

marek
 
 


Csajok!

Ne depizzetek!!!! Minél inkább akartok szülni, annál kevésbé fog így összejönni!!! Próbáljatok meg kicsit meditálni, beszélni a babával, hogy most már idő van, meg ilyenek!!!! Hátha nemsokára jön egy front és akkor mindenki lebabázik, amikor akar :lol: :lol: :lol:

Peva, Anhel: az a baj ezzel az elváltozással ( nem ciszta :( ), hogy csak a szülés után fog viszzafejlődni, ha visszafejlődik. Addig meg nő és már most is olyan zavaró, hogy van egy ilyen a számban. :evil:

6ra jönnek a barátnőim, babaváró buli lesz nálam :) Tök jó lesz!!! 9 boci 35nm-en :D Testvériesen leszünk!

NE DEPIZZETEK!!!!!!!!

linhbaba
 
 


Linhbabának igaza van. A depi senkinek nem tesz jót. A babukák tudják, mikor kell jönniük.
Babaváró buli. :) Ez jól hangzik.

Kép
szöszke
 
 


Úristen, 2 napja nem olvastam a fórumot, és mennyi baba lett! Gratulálok mindenkinek!!!

Én 1 csomag eldobható bugyit vettem (5db) lehet h kevés lesz? :roll:
Pedig már nem készültem boltba menni, a mai nappal megvettem mindent ami hiányzott...a pelenkázót, popsitörlőt, és a lepedőt. Rácsvédőt+baldachint veszek szülés után, mert anyagilag 0 lettem.
Ezek nélkül talán kibírja 1-2 hétig :lol:

Tegnap este azt hiszem kijött a nyákdugó..ma meg mindenki megjegyezte h milyen alul van hasam...lehet h leszállt a baba? Akkor már nincs sok hátra :D
+ma egész nap nagyon fáj a szeméremcsontom...alig tudok menni.mitől lehet?

Kép
babe.
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?