Új privát üzeneted érkezett!

Gyönyörű baba!!!! Most már én is elkezdek irigykedni!!! Énisénisénis szeretnék már itt tartani!!! (illetve még nem, de holnap este már igen) :lol:

marek
 
 



Nagyon szép Lotti baba!! :lol: :lol: :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ilditől:

" Megvolt az első szopi, bár szerintem nem jött még semmi a cicimből, Lotti nagyon édike, jó fura hogy már itt van. :) Köszönjük a dicséretet!"


- ugyanis tolmácsoltam nekik, hogy mennyi dicséretet kapott ez a szép kislány :) -

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 

 
 

Gyönyörű a Lotti! Annyira aranyos!!! ?már úúúgy várom,hogy én is a karomba foghassam Tomibébit!

De nekem se jóslófájásom nincs, pedig eddig volt,de már jó egy hete elmúlt, se pisilni nem járok többet, az alvászavaraim is elmúltak,alszom mint egy bunda... úgyhogy, lehet,hogy ebből 40.hét lesz, hiába a vuduzás.

:shock:


Azt hallottam,hogy jön egy front vasárnapról hétfőre, lehet,hogy az majd beindítja a folyamatokat :)

holnap pedig már a 3. ctg-m lesz, kíváncsi vagyok mit fog mondani a doki.

Aki hétvégére kívánta,annak megy a sok sok drukk!!! mindent bele csajok!!


Borkaby

Kép

Kép
borkaby
 
 


Sziasztok!

Tegnap kicsit nem néztem ide, és....

ILDINEK ÉS LOTTINAK HATLAMAS GRATULA, MEG PERSZE E ABÜSZKE PAPÁNAK!!!!! GYÖNYÖRŰ KISLÁNY!!!!!

Gratulálok mndnekinek a szép eredményekhez! Bocsi, hogy nem reagálok mindnekire, de ma is zajlik az élet nálunk...

Rólunk - Ma voltam a 2. ctg-n + uh-n. Hááát...izgalmas lesz! :roll: Nem szeretnék senkit sem "túllicitálni", de ezek vagyunk mi: BDP: 101 mm, THQ: 107 mm, FL: 71 mm. Amúgy minden ok. Szívhang jó, a magzatvíz már egy kicsit kevesebb az átlagosnál, normál flow. Már látom, hogy egy élmény lesz a szülés! :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!!

Gyerekem nem alszik, itt banditázik mellettem.

Gyorsan a hír:

Megszületett Balázs!!!!!!!!!!!
3200 g, 54 cm. Nagyon boldogok Sugiék!!!


ENNYIT TUDOK, MAJD ESTE JÖVÖK, HA TUDOK!


Pussz

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Lotti változatlanul gyönyörű és én is változatlanul k. irigy vagyok! :D És mi van a másik szépség, mosolygós Máté babával, na meg Viviennel - őróla még képet sem láttunk, ill. én nem láttam. :(

Most vendégvárásban vagyok, csak beköszönni/bekukkantani jöttem, elvégre Marek lehet, hogy holnap pont már nem fog tudni ide írni, ugye, jól sejtem? ;)
Tudjátok, a vajákosasszonyt is meg kell néha vuduzni, mert a suszter cipője szokott lyukas lenni, vagy hogy is van ez, na. :D :D

Kép
anhel
 
 



Hatalmas gratula Napsugárnak Balázs érkezéséhez!
Jó egészséget,gyors felépülést és sok-sok tejcsit kívánok!


Kép

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Kép

Napsuginak és Balázsnak hatalmas gratula! Szép volt!

Sok-sok tejcit, és gyors felépülést kívánunk!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Napsugár, gratulálok!
Várjuk a képeket!

Kép
szöszke
 
 


Hatalmas gratula Napsuginak és Balázsnak!!! Jó egészséget és mielőbbi felépülést kínánok!!!

Anhel
A holnapi napot Peva kapta. Enyém a szombat. De azért örülök, hogy gondolsz rám!! :lol:

marek
 
 


Bettyna!!!
Szép méretek! Már megijedtem, hogy csak nekem (meg LKatának :lol: ) lesz ilyen nagy babája.... :lol: :roll:

marek
 
 


Sziasztok!

Csak gyors átolvasás volt! :oops: :lol:

Hatalmas gratula Lotti babához és Balázs babához! Látom potyognak a gólyák! :lol: :wink:

Ahhoz képest, hogy októberi topic nem is lesz októberi baba! :wink: Ez mindenkinek szól, aki szülni szeretne már! :lol: :wink:

Én a megszüléses álom után néhány nappal szültem! :lol: :wink:
Készüljetek csajok!

Mi nagyon jól vagyunk, szuper éjszakánk volt 3-4 óránkénti evés, ami 10 percig tartott, aztán gyors büfi és már aludtunk is! Ez így is maradhatna. Bár egész délelőtt ébren voltunk és fájt a pocink (hát aki mohó, az így jár) de most már 3 órája alszunk és sikerült a pocak problémát is orvosolni. De úgy látom, hogy az evéshez ébresztést kell csinálni! :?

Kép
bettike
Eger
 
 


Bettike, az nem úgy van, hogy ha a baba tud aludni, akkor nem éhes? Mindenáron fel kell ébreszteni etetni?

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Bocsi, h beszolok, de folyamatosan olvaslak benneteket, valamikor csatlakoztam is hozzatok, de aztan elmaradtam... :roll:

A 2008-ban szeretnek szulni topicban megjott a hir Katarol, h megszuletett Zsombor Bendeguz a delelott! Egyelore nezzetek at, majd gondolom uzen ide is! Csak nem tudtam befogni a szamat! :lol:

Kata, itt is nagy gratula es sok tejcit! :D :D :D

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Kata!!!
Gratulálok Zsombor érkezéséhez!!! Jó egészséget és sok tejcit kívánok nektek!!!


Nagyon beindultak itt a dolgok!!!! Készüljetek lányok!!! :lol:

marek
 
 


Sziasztok!
Napsugi:gratula a kis jövevényhez! Jó egészséget mindkettőtöknek.
Nusildi: gyönyörű a kislány, és valóban napról napra szebb :)
Betike: már nagyon várom, hogy megoszthassam én is veled a szopis tapasztalataimat :D
Szöszke: ügyes vagy, hogy így utánajártál a normál szülésnek!
Nuygtonmalac: köszi a weblapot!
Mi: jól vagyunk szerintem mi is kivárjuk az okt 12.-ét, annyira nincs semmi panaszom. Ma már összeraktam a csomagot is, és rájöttem, hogy kevés a háti és sporttatyó... Szerintetek gáz bőrönddel nekiindulni?
Pocakom közben lejebb ment, de tudom, hogy ez akár még heteket is jelenthet. Pedig már nagyon izgulunk.

Mindenkinek örömteli várakozást és szülést,
M.

macianyu
 
 



Kata! Hatalmas Gratula Zsombor érkezéséhez! :lol: Sok-Sok tejcit!

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Hétvégén kettős front lessz lányok! :D
Hajrá,aki menni akar! :lol:

Én meg majd szigoruan fekszem :?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

Hatalmas gratula Napsuginak
Kép

Ne haragudjatok, de nem tudok vissza olvasni. Egyszerűen nem tudok magamhoz térni olyan fáradt vagyok. Egész nap az ágyban fekszem kettő óta aludtam, nem tudom mi van velem?!
Szerintetek ez a brutál fáradság és alvás valaminek az előjele lehet??? Jó, hogy én kérdezem mikor én már szültem, de a múltkor nem volt ilyen.

Tücsök

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Sziasztok!

Micsoda babeso! :lol:

Kép
Kép

Kép
Kép

De draga Lottika!!

Nekem tegnap ejjel 4 perces joslo fajasaim voltak, oszinten-kicsit beparaztam.

Meg nem is irtam, hogy en is szerettem volna homeopatias bogyokat szedni+ inni a malnalevelteat, es meg jo,hogy nem kezdtem el,mert a szulesznom nagyon nem ajanlja amiatt, hogy lepenygondok voltak. De nagyon kivancsi vagyok, hogy Nektek segit e majd a tagulasban :)

Tegnap voltam vedononel, +12 kg :? :oops:

Bettike :)
Ugy orulok, hogy jol vagytok!

Szbettyna :)
HUHA, nem semmi meretek, asszem,nyertel :lol:

Itt egy mai pocakfoto, minoseg eleg gaz, nem volt feny, de azert a lenyeg latszik:
Kép

K

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Sziasztok!

Aki már jár CTG-re, mennyi ideig tart egy ilyen én már ezt is elfelejtettem és kedden megyek, ha addig meg nem szülök.

Marek!

Erzsike mikor jön haza? Pénteken vagy szombaton nem tudod???

Tücsök

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Mtücsök
Pénteken jönnek haza. Azt mondta, pénteken éjszaka már ráér... :lol: :lol: :lol:
Mondjuk vicces, hogy pont hozzánk közel vannak (Kalocsán-kb. fél óra), úgyhogy mondtam neki, hogy nem baj, akkor elmegyünk érte, ha szülni kell... :lol: Erre mondta, hogy jó, ha utána vissza is visszük. :roll: Hát ezt azért nagyon nem szeretném...fura lenne, megállni a szálloda előtt, felszedni a szülésznőt és elmenni szülni... :lol: :lol: :lol: De azért rendes tőle.... :lol:

Egyébként szerintem te azért alszol ennyit, mert próbálja a szervezeted bepótolni azt a "néhány" éjszakát, ami kimaradt... :roll: Vagy lehet, hogy a szülés jele???

marek
 
 


CTG fél óra. Legalábbis annyit vagy a gépen, de persze lehet csúszás, úgyhogy lehet, hogy előtte vársz egy csomót.... :roll:
Neked az Erzsike csinálja a CTG-t?

marek
 
 


Most az elsőt még nem, aztán azt mondta majd megbeszéljük, mi legyen. MOst a Marcsi fogja, nekem az előzőeket is ő csinálta a kislányommal, de ott csak kétszer voltam és megszültem. Hát mit ne mondjak nem vetném el, ha most is így lenne.

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Szöszke, Betti: csak akkor kell babát ébreszteni éjjel, ha nem kell fel enni, ha kicsi súlyú, vagy kora baba. Akkor viszont kell.
Hasfájásra én a masszázson kívűl az infacolt fogom használni. Már meg is vettem, viszem a kórházba is. Lili is ott kapott először, és nagyon hálásak voltunk érte.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Katának és Zsombornak hatalmas gratula!

Sok egészséget, és tejcit kívánunk babának és mamának is!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Macianyu: én 2 börönd + 1 utazó táska szettel megyek majd szülni :D Szerintem nem ciki :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


sziasztok.
ismét Ildi párja (Zoli) ír. :)

elsőként is: Ildi jól van, de fáj neki a varrat környéke, gondolom ez természetes. a kislány is jól van (rakok fel friss képet, ha rájövök hogyan kell), ma már a nap jó részét Ildivel töltötte, néha vitték csak el. nagyon ügyesen alszik, és nagyon ügyesen sír fel, nagyon büszkék vagyunk rá. :) sajnos a cicizés meg nem megy ilyen jól neki, de ez sem lehet véletlen. szóval nem volt szükség inkubátorra, így az anyja közelsége nyugtatólag hatott rá.

a születéséről pár mondat az apa szemszögéből: szerda reggel fél 6 körül elment a mellékhelysiégbe, és azt vette észre, hogy folyik a magzatvíz. szólt nekem, hogy menni kell, fogalmam nem volt, hogy miről van szó. ekkor mondta, hogy folyik a magzatvíz... ekkor már rétettem, és indultam öltözni. szrencsére a kórházi csomag 98%-on volt, így kb. 5 perccel később indultunk is. szerencsére nem volt még forgalom, és nem is volt messze a kórház. reggel 6-ra ott voltunk, utána pár perccel vitték ILdit vizsgálatra, én a folyosón cirkuláltam, nem voltam képes ülni, egyhelyben állni, csak járkálni. szóltak, hogy otthon maradt az apasági nyilatkozat, ekkor lettem benne biztos, hogy szülés lesz. hazaszaladtam a papírért, mire visszaértem, már adták rám a köppenyt, meg a cipőre huzható zacsit (?), ami a szülés után, mikor a "borítékba valóért" mentem egy bankautómatához, akkor is a lábamon volt, ott vettem észre, hogy ezt talán le kellene venni végre. amikor tehát apasági nyilatkozattal felvértezve megérkeztem, köpenyben, akkor már a szülőszobában voltunk, Ildi az ágy mellett az ott kapott cuccokban, papucs kivételével. kellemes nevetgélős hangulat, pár perccel később már a doki szólt, hogy több komolyságot kér. ekkortájt kezdték Ildit elérni a fájások, az ötpercesek. nem sokkal későb ezek gyakoribbak lettek, és erősödtek, de mint kiderült, már a kórházba éréskor 3 ujjnyi volt a tágulása. olyan 6:50 körül már csak feküdni tudott, és egyre élésebbek-intenzívebbek lettel a fájások. eddigre már ott volt mindenki, szóltak a csecsemősöknek is, és a papírmunka egy része is el volt készítve. innentől az idő másképp kezdett csorogni, legalábbis számunkra. a szülésznő és a doki együtt mondták a segítő szavakat, segítettek megtalálni a jó légzést és mozgást. felrakták a lábait azokra atartókra. és a szülésznő azt magyarázta, hogy úgy vegye a levegőt, mintha úszna, csak szájon át, és csak akkor, ha a vízfelszín felett van. ez bevált, 2 próbálkozás után már dícsérték, hogy nagyon ügyes. egy fájdalomhullám alatt kb. 3 lélegzetvételre és nyomásra volt idő, utána egy kicsi szünet, majd jött a következő hullám. ebből lement kb 5 vagy 6, és mondta a szülésznő, hogy jó sok haja van a babának. még két kör a fent vázolt technikával, és kint is volt a baba feje, még 2 perc, talán annyi se, és ott volt a kislányunk, kicsit lila volt szegény, meg mázgás, de ott volt, épen, egészségesen. egy nagyjából 2-3 percet anyu mellkasán töltött, már előtte nyökögött, meg gügyögöt, mintha síni akarna, csak fáradt lenne. a pontos időpont 7:16 volt, tehát nagyon-nagyon szerencsésnek érezhetjük magunkat, mert rövid szülés volt, pláne így elsőre. egyszercsak felkapták a babát, és elszaladtak vele a kötelező vizsgálatokra, alig értem utol őket, addigra már elkezdték felöltöztetni, sajnos a pontszámokról lemaradtam. a vizsgálatot végző főnöknéni annyit mondott, hogy tekintettek a 35. hétre, azt a napot a szaunában tölti, melegítik egy kicsit. így tudtuk meg, hogy inkubátorba kell mennie Lottinak. öltöztetés közben odafértem kicsit a babához, és mikor hallotta a hangom, akkor nyílt a szeme, me mozdította a fejét. amikor felöltöztették, és berakták a kiskocsiba, akkor betolhattam még Ildihez, akit ekkor vart össze a doki (bent voltam, de nem vagyok biztos benne, hogy mikor vágtak, és mivel...). amikor a baba meghallotta Ildi hangját, akkor nagyon intenzíven kezdte mozgatni a kis fejét, és nagyon nyitogatta a szemét, de valszeg sok volt a fény a szobában. ahogy odanyúlt, egyből megfogta az ujját, de nagyon erősen markolt a csepp kis kezével. utána elvitték szegényt, azóta én is csak ma délután láttam, foghattam meg, ez elég rossz volt (nekem).

Ildi fáradt volt, fájt neki nagyon, azt mondja. 2 órát még ott kellett maradnia, ami a végén kicsit több lett, mert nem tudott felállni, szédül nagyon. kapott infúziót, amitől jobban lett, de elég sokáig érezte még, hogy szivárog a vér a varratt környékén... végül 10 körül került be a kórterembe. nekem még el kellett mennem intézni pár dolgot (babahordó autósülés stb.).

napközben és este bemehetett a kicsihez, de tartósan csak ma lehetett vele.

jótanácsok, ha megengeditek.
- legyen kész a csomagja mindenkinek.
- amit meg kell venni még, azt vegyétek meg, ne halogassátok tovább, vagy az apukáka hajtsátok el érte.
- mossatok ki mindent, saját tapasztalatból mondom, a mosógép elég ellenségesen tud viselkedni rutintalan apukákkal.
- a doki által előirányzott összeg is legyen előkészítve, borítékban.
- ez gondolom kórházanként változik, de pohár vagy bögre, evőeszköz legyen a csomagban. legyen sok szőlőcukor, meg rágcsálnivaló, popsitörlő kendő, eldobható bugyi rengeteg, wc ülőkére ilyen papírizé, ásványvíz.

nem tudom sajnos, hogy ki kérdezte, hogy beugorhat-e Ildihez, mert az Uzsókiba megy vizsgálatra. a válasz az, hogy igen, keresse meg egész nyugodtan Ildit, a második emeleten a 10-es szobában találja, ez majdnem szemben van a szülőszoba bejáratával (eggyel visszább, a bal oldalon).

üdv, minden jót kíváok nektek!

Zoli





[/img]

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Kép Lotti kinyitja a szemét :)

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Kép Lotti üdvözöl midnenkit :)

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


és gratulálok a két kis jövevényhez én is, Balázshoz és Zsomborhoz. remélem jól vannak a mamák, meg a babák is. :)

üdv,
Zoli

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Csajok,

Egyre szebb a web lapunk :) Már 5 kis család költözött át a babázós lapra :)

Izgis!

És jól hangzik a hétvégi front dolog! Akkor még egy csepp reményem maradt :S

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


NusIldi apuka: Köszönjük szépen a megható apás születés történetet, a kedves szavakat, a jótanácsokat! És a gyönyörű Lotti képeit!

Mindjárt fel is teszem a honlapunkra!

Ildinek és Lottinak hatalmas puszikat küldünk, ha legközelebb mész hozzájuk :)

És a tejci miatt ne aggódjatok, az is beindul majd. Bátran lehet kérni segítséget a nővérektől. Kb a 3. napon beindúl a tej, akkor Legyen kéznél Lotti és az éhes pocija, és egy fejési lehetőség is, nehogy begyulladjon a cici.

Ügyesek vagytok!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


nagyon jó volt olvasni a történeteteket, gratulálok Lottihoz!
Hihetetlen,hogy ilyen pici bébi,és rögtön megismerte a hangotokat és kereste,hogy hol vagytok :). nagyon megható!

Most egy kicsit azért megszeppentem,azt hiszem kezdek kicsit beparázni a szüléstől, eddig annyira vártam,de most... remélem minden rendben fog menni. megyek, iszok is még egy kis málna teát

:)

Macianyu!
Tudsz arról valamit, hogy az Istvánba az apukáknak kell valami külön ruha a szülőszobára?
Azt tudom,hogy a bébinek mindent vinni kell, egyedül pelenkát és köldökápoló dolgokat adnak.

borkaby

Kép

Kép
borkaby
 
 


Juj, Zoli, vigyázz, mert Te is rákapsz a fórumozásra! :D:D:D
Köszönjük a tájékoztatást, és a tanácsokat. A szülésnél pedig nagyon ügyesek voltatok!!!! Lottika napról napra szebb!

Kata! Gratulálok Zsomborhoz!!
!

Kép
szöszke
 
 


Nymalac, annyira ügyesen kezeled a honlapot. Naprakész teljesen!!!

Kép
szöszke
 
 


Zoli
Köszönjük a beszámolót! Nem semmi ez a sebesség, amivel Lotti baba érkezett! És gyönyörű baba!!!

Nyugtonmalac
Nemtom te milyen frontról beszélsz... Lehet, hogy lesz front a hétvégén is, de nálunk most fúj a szél, meg esik, én meg keményedek, meg fájok folyamatosan. Nem akarok még ma szülni!!!! Holnap akarok csak, mert nincs szülésznőm!!!

Megyek lefekszem, remélem elmúlnak ezek a görcsök... Csak az a baj, hogy szinte egész nap aludtam, gondolom nem lesz egy jó éjszakám... :roll:

Reggel találkozunk! (remélem... :wink: )
:arrow:

marek
 
 


Sziasztok!

Zsuzsuról hozok híreket :D

Tegnap este megszületett Konstantin is. 3770 g, végül császár lett.

KépKép
dreika
 
 


Hurrrrrrááááá!!!!!!!!!!!!!!!

Ezt a babaeső4!

Gratula minden babához, sok sok boldogságot a családoknak, gyors felépülést, sok tejet, és nagyon nagyon várjuk a képeket, na meg a történteket.

juj de izgi....,
emmalena
 
 


Zsuzsu
Gratulálok Konstantin érkezéséhez! Jó egészséget és gyors felépülést kívánok!!!!


Rólunk annyit, hogy hajnalban majdnem elindultunk. Szépen nyugodtan letusoltunk, közben elmúltak a fájások... :roll: Illetve fekve még mindig vannak, de ha felkelek, akkor nemtom... :roll: Miért nem tud egyszerűen csak elfojlyni a magzatvíz???? :roll:
Most útra kész vagyunk, de még várunk. Remélem estig várhatunk, de utána már nem kell... :lol: :lol: :lol:
Kikészít ez a bizonytalanság! Miért nincsenek ennek egyértelmű jelei??? Tavaly is így jártunk. Hazaküldtek minket, aztán éjszaka mentünk újra.... :roll:

marek
 
 


Marek!

Tök megértelek, én is azért drukkolok, hogy úgy induljon meg, hogy elfolyik a víz.Az egyértelmű.De ha fekszel és akkor fáj, akkor én a helyedben tuti feküdnék, addig is hátha alakulsz, megspórolsz magadnak pár órát.talán...Én elhatároztam, ha csütörtökig nem indul meg, akkor én elkezdem a cicimasszírt, mert a dokim kategórikusan kijelentette, hogy a császáros seb miatt nem nagyon engedi túlhordani.Megindítani meg szintén nem lehet, szóval, muszáj valamit csinálnom...
emmalena
 
 


Hogy is van ez a cicimasszír? Tudom, hogy Nyugtonmalac írta, de már nemtom hol... :roll:
Addig is az ősi módszerhez folyamodtam...sterilizálok.... :lol: Az állítólag tuti segít... :lol:
Egyébként miért nem lehet megindítani?

marek
 
 


Huha, ...............lanyok meg csak szeptember van :lol:

Nagy- nagy- nagy gratula minden uj anyukának es babanak!!!!

Lotti nagyon szépen változik napról napra...de szep

Velunk: a tegnap nem valami jót ehettem...a lényeg az hogy egész éjjel rosszul voltam...és mára már nagyon megy a hasam...
Lkata: te mit tettel ez ellen?

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Dalma
Biztos, hogy kajától megy a hasad?

marek
 
 


Marek: akkor már ejsze neked is közeledik :wink: ...csak van ebben valami...beprogramalod az anyukakat...igyhat mostmar en is kerek....kb okt 10... :lol:

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Tegnap el kellett utazzunk sűrgősen 170 km...nagyon jól birtam az utazást...kicsit sokat ültem, és ott ettünk egy gyorsétkezdébe...
Mi mástól mehetne.....mondddd...valami megérzés?

Nektek nem szokott a pisika olyan narancsos rozsaszines lenni...mint a greflé??

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Sziasztok!

Először is gratulálunk minden anyukának a babához!

Visszaolvasni nincs se időm se energiám. Vivi van hogy két óránként szopizik... Egy óra mire végzünk fejéssel együtt és kicsit kikészít a nem alvás...

Gyors szüléstörténet:
Csütörtök este 11-től éreztem hogy nagyon fáj a derekam. A kórházban végig azt mondták, hogy ne aggódjak ha szülök akkor nem fogok tudni aludni, így én nyugodtan aludtam reggel négyig. Akkor kimentem pisilni, és valami folyamatosan folyt belőlem. Kimentem a nővérkéhez, aki azt mondta hogy ez szerinte nem magzatvíz (a héten többször is volt hasonló folyás, de mindig megállt) de adott betétet, hogyha az elázik 20 percen belül, akkor szóljak. Elindultam a szobámhoz, félúton visszafordultam, mert ömlött a "nem magzatvíz". Akkor hívták az ügyeletest, megnézett, persze magzatvíz... Irány le a szülészetre.
Öt körül értem le, kaptam egy kúpot, és akkor már 2-3 perces fájásaim voltak. Hatkor sikerült bejutnom a szülőszobába apukával együtt, addig a folyóson elvoltam, mert annyian szültünk hogy nem volt hely...
Fél tízig sétálgattam, és hát fájogatott, de nem volt elviselhetetlen. Már kezdtem örülni hogy ez így egész jó lesz, amikor fel kellett feküdnöm az ágyra mert nézték ctg-n Vivikém szívhangját. Ott már kértem fájdalmoncsillapító szurit. Háromnegyed tízkor kaptam meg, tíztől folyamatos fájásom volt. Akkor megvizsgált a szülésznő és kiment telefonálni a dokimnak hogy jó lenne ha mostmár visszajönne az uh-ból mert LASSAN szülünk. Tíz tízkor szóltam Gábornak, hogy azonnal kerítsen valakit mert nyomnom kell. Ő szép LASSAN felállt és elkezdett sétálni az ajtó felé. Ott már üvöltöttem hogy SZÜLÜNK!!! tolnom kell. Akkor rohant be a szülésznő, megvizsgált, és Vivien feje már a szülőcsatornában volt. Na akkor nagy kiabálás kezdődött, mert az ágy még nem volt átalakítva szüléshez, a doki sehol, nekem meg iszonyatos fájásaim voltak. Mivel azt mondták hogy délre lesz meg a baba én azt hittem hogy még két óra ilyen fájásokkal lesz tele. Ott azt hittem meg fogok halni. Tíz húszkor jött a következő fájás, amivel kint volt Vivi feje -és befutott a doki...- csinált egy gyors pici gátmetszést (Szegeden nem lehet első gyereket gátmetszés nélkül szülni, ezért kötelező volt vágni...) Tíz huszonötkor az utolsó fájással pedig megérkezett Vivien.
Kép


Hihetetlen érzés volt amikor a hasamra rakták. Egyből elhallgatott és csak nézelődött, de nagyon fázott. Apuka elvágta a köldökzsinórt és már vitték is el. A szülésznő azt mondta hogy a méhlepény nagyon rossz állapotban volt, ezért is született 37+5 napra ilyen kis súllyal.

Az őrzőben megkaptam megint:
Kép

Öt nap után kedd délután jöhettünk haza. Dóri nagyon örült a tesónak. Azóta próbálunk összeszokni...
Kép

És íme Vivien
Kép

Kívánok mindenkinek ilyen gyors, és viszonylag fájdalom mentes szülést!!

Amint tudok jövök majd!

Kép

Kép
perdo
 
 


Dalma
Én már nem merem leírni a megérzéseimet... :roll: Beírtalak okt. 10-re, de most még a sajátomra kell koncentrálnom... :lol: De ez igazából Peva napja...nemtom sikerült e elintéznem... :?

marek
 
 


Perdo
De jó, hogy jelentkeztél!!!! Gyönyörű kislányod van!!!
Mégegyszer gratulálok nektek!!! És köszönjük a szüléstörténetet!!!
Annyira irigy vagyok! És nem tudom hol maradtam le, de nem úgy volt, hogy császár lesz? :roll:

marek
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?