Új privát üzeneted érkezett!

[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1222087986.5917.jpg[/img] Kép [/img]

Kép

Kép
mannogab
 
 


Bogikám átfordult!!! :D
Hasról hátra. Annyira örülök!!! 2x egymás után, többször nem tettem hasra, mert álmos volt, nyűgi, most alszik. Biztos elfáradt a bonyolult művelet során az én kis drágám. :D

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Bolygó!


Irígykedem ám :D Mi csak hátról fordulunk hasra de vissza még anyának kell fordítania a Milust.

Kép

Kép
mannogab
 
 

 
 

Szösszenet: Nagyon édes lányod van, ügyesen ül és fogja a kanalat. Úgy belemélyed az evésbe, látszik, hogy ízlik neki. :)

Én is alig várom, hogy Bogi így egyen (gyűjtöm neki a barackot a mélyhűtőbe).

Ollem: Örülök, hogy meggyógyultál! :)
Boldog hófordulót Boginak!

Mannogab: Gratulálok a keresztelőhöz. Aranyos, ahogy Milán nézi, hogy öntik le... :)

Most pedig elolvasom az előző oldalt is.

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Mannogab: Ügyi nagyon Milán, úgy olvastam, hogy hátról hasra még nehezebb nekik, mert jobban igénybeveszi az izmokat (ti ügyesebbek vagytok)! :)

Sajnos Bogi meg sem próbált még hátról hasra fordulni, mert utál a hasán lenni.

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Sziasztok!
Szösszenet még mindíg nagyon édes Alíz, haláli az integetős kép :D És milyen szépen ül!
Babyteve irigyellek, hogy még mindíg tudsz szoptatni!
Mindenkinek köszi a dícséreteket a Marci nevében is! Lehet, hogy hamarabb tanul meg úszni, mint járni? :lol:
Ollem micsoda nőies méretek! Igazi törékeny pici lány! :D
(és akkor is bálna vagyok, csak nem raktam olyan képet ahol látszik.... :( ) Bezzeg Szösszenet! Szerintem rajta egy csepp fölösleg sincs!
Mannogab édes a kiskrapek az őltönyben!
Bolygó irígy irigy!!!!! :lol: Már én is szeretném! Viszont a Marci állandóan kacag, dumál,visít. Ő inkább erre koncentrál :lol: Esze ágában sincs megfordúlni. Csak billeg az oldalán. :)

Kép
marcianya
 
 


Gumimaci: Dehogy alszunk! Hiába elkezdődik az esti alvása már 7 körül, de sajnos 2-3 óránként ébredünk. Ha meg nem teszem le 7-kor aludni, ordít a fáradtságtól (gondoltam rá, hogy kifárasztom és akkor nem kel éjjel annyiszor, de csak ordítás a vége). De szerencsére csak rövid szopikra ébred és már alszik is vissza, sokkal könnyebben visszaalszik, mint nappal. Nálunk nappali rekord 2,5 óra. Lekopogom, kb. 1 hónapja már nappal is elég sokat alszik. :) Szerintem, ha kényelmesebb neked, altasd a nagyágyban, veletek, ha nappal elvan a kiságyban.

Nono: Sajnálom, tényleg nem vagy könnyű helyzetben! De gondolj arra, hogy ez csak egy átmeneti időszak és nemsokára együtt lesztek ismét. Márknak mielőbbi jobbulást. Neked meg jó tanulást! Drukk!!!
Nagyon szép Szonja és Márk is! Te meg csini vagy nagyon. :)

Szőlő: Evés kérdés: passz. Sajnos nem tudok segíteni, mert már rég nem mérem. De ha mosolygós és aktív Mazsi, akkor nem lehet olyan éhes. Lehet, hogy a tejed lett táplálóbb-zsírosabb?

Nici: Gratulálok a fogacská(k)hoz! :)

Lituka: Nem értem én az ilyen embereket. Miért jó nekik az, hogy másoknak rossz? Pláne a fiának és a családjának (mert ha nem vennék észre, te és a fiad már a családja vagytok)! De semmiképpen se engedd, hogy szétszakítsanak benneteket! Kitartás! Szerintem te erős csajszi vagy és nem engeded úgysem magad/magatokat! Szerintem is a legjobb, ha teljesen kizárjátok őket az életetekből.
Remélem, azóta nem volt Máténak baja, biztos nagyon megijedhettetek, és ő is megijedt. Szörnyű, milyen "orvos"-ok vannak! :evil:

Xsara: Jó, hogy te is jelentkeztél! További jobbulást Jázminnak! Sajnálom a nehéz éjszakát.

Marcianya: Örülök, hogy jobban van anyukád! Gratula a sikeres úszáshoz. Én meg a sok sikításért irigyellek. :lol:

Kritta: Jobbulást neked is! Édesek vagytok a babáddal. :)

Zsuzsófi: Jobbulást Katának. Szegényke, még enni/inni sem tud… :(

Babyteve: Nagyon ügyi vagy, hogy még ilyen jól megy mindkét baba szoptatása! Az a pótlás semmiség ahhoz képest! :)

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, tegnap este megjöttünk Sopronból! Csak felületesen olvastam át az utóbbi napokat, nem sok mindenre emlékszem!
De arra igen, hogy Bolygó hiányolt, köszi ezúton is, jól esett! Jó volt Sopronban, szüleim meg a tesóim sokat foglalkoztak Benivel, így tudtam dolgozgatni meg pihenni is! A vonatozást jól bírta odafelé, bár csak háromnegyed órát aludt, a maradék kettőn szórakoztatni kellett, de végülis nem volt vele gond... Bár lehet, hogy az utastársak már a pokolba kívántak minket, amikor a zenélő kutyus 36odszorra kezdett rá, hogy "kajla kis fülek, összevissza lengjenek..." :lol: :lol: :lol:
Pénteken aztán Apa is utánunk jött, így hazafelé már kocsival jöttünk (igaz a céges kocsijával, mert a mienk még mindig nincs kész... :evil: :evil: :evil: )
Sokat sétáltunk az közeli erdőben, annak ellenére, hogy nagyon hideg volt! Apum kenguruban vitte, én meg kendőben! A babakocsi valahogy mostanában nem kön be nekünk! :roll:
A hozzátápival annyit haladtunk, hogy most már nemcsak natúr almát eszünk, hanem banánnal keverve így még jobban ízlik neki, bevág egy fél almát egy negyed banánnal és még mindig csak desszertnek, mert továbbra is 5x szopizunk!
Csatolok pár képet, aztán még jövök reagálni pár dologra!
Kép
Ennyire hideg volt!
Kép
Hármasban a soproni erdőben
Kép
Csak a fákat nézte Beni... szerintem tuti erdész lesz ez a gyerek, imádja a fákat! :D
Kép
És így ette az almás-banánt (keresztapu ölében ülve Anyum eteti)

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


Megyek, mert valami rendfélét kellene raknom...

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Babyteve: azta Te bírsz kettőt 2/3ban szoptatni :shock: nagyon ügyes vagy!!!
Mi újra pépezünk kicsit, hiába 8 kilóra sok kaja kell :lol:

anyósos topik merre is van? nem találom. Szerencsére nem írni akarok oda :wink:

édesek a bébik a képeken: Atizka Emmája, Kritta Fruzsija, Szössz Alíza, Mannogab Milánja,

Lituka: kitartás! Nálunk volt hogy minden anyós ellenünk volt így vagy úgy -de elmúlt szerencsére és együtt maradtunk :)

Szőlő: nem lehet attól eszik kevesebbet mert nincs már olyan nagy meleg? Ha a viselkedése-kedve olyan mint volt nem hsizem, hogy beteg lenne

Szössz: az első képen azt hittem annyira leette magát Alíz de láttam utána hogy a pólója olyan mintás :lol: hú látom ezzel Mary is így volt ;)

ó nekem meg mellgyuszim volt megint :( nem volt vészesen magas lázam de fáradt voltam nagyon, még most sem az igazi.

Bolygó: gratula a forduláshoz Boginak!!!!! :D
nálunk az esés óta csak hébe-hóba próbálkozik -pl ha egy játékot kinézett de nem éri el, de akkor sem megy neki, nem izgatja annyira
viszont van egy hordozónk ami elvileg 1,5 éves korig jó a babáknak és kicsimnek kicsi. :shock: megnéztem, Lau súlyra ennyi volt másfél évesen majdnem (ma mérve Julinka 8300 g Lau 18 hósan 8700 volt) cm-re persze több volt, ott van vagy 15-20 cm különbség.

Kép Kép
celesztina
 
 


Celesztina: mellgyuszit sajnálom nagyon, de örülök, hogy már jobb!

Bolygó: gratula az átforduláshoz Boginak!

Mannogab: írtó cuki öltönye van Milusnak! Főzelékekből milyeneket esztek? Te csinálod vagy veszed?

Ollem: szerintem teljesen jó, ahogy Bogi hízik! Jobbálust még neked!

Szösszenet: eszméletlen jó az integetős kép és nagyon édes Alíz, ahogy egyedül próbálkozik az evéssel! Annyira koncentál... :D

Szőlő: 4 hónapos koruk után kicsit visszább vesznek a babák, nemcsak az evéssel, a hízással is! Legalábbis sokan közülük! Beni 4 hónapos kora óta alig hízott valamit, pedig ma már 5hónapos! Azt mondta a dokinő nem gáz, csak figyeljem a kakiját, mert ha zöld, az nem jó! Ha egyébként nincs más baja, csak az hogy kevesebbet eszik, az nem gáz! Majd megjön újra az étvágya... :wink:

Gumimaci: kitartást az éjszakákhoz, nem csodálom, hogy mindig melletted köt ki Nimród! Én sem bírnék állandóan kelni hozzá, az tuti...

Kritta: szépek vagytok, párodnak jobbulást!

Atizka: jaj de édes Emma abban a ruhában...

Marcianya: aranyos Marci, ahogy pancsol! Látszik, hogy imádja a vizet! Anyudnak jobbulást!

Xara: jobbulást Nektek is!

Mátéknak és Mirának utólag Boldog Névnapot!

Nono: kitartást a polgárhoz! Márkról nagyon régen láttam képet, hatalmasat nőtt!

Nici: gratula a fogacskához!

Lituka: ijesztő, amit írtál! Az öcsémnek, aki szintén Máté, volt ugyanilyen baja, amikor pici volt! Többször kelt éjszaka úgy, hogy fulladozott és hörgött! Párszor rohantak vele anyuék a kórházba, ahol kapott injekciót és utána mindig jobban lett! Aztán volt egy dokinő, aki felírta ezt az injekciót receptre és mondta, hogy ha ilyen van, akkor csak meg kell iattni vele és nem kell bejönni!
Összesen kb. 6-8x fordult elő vele 3 éves koráig, azóta semmi, most 13éves! Máig nem tudják mitől volt, de általában egy enyhe lefolyású megfázással párosult...

Zsuzsófi: Katának jobbulást, neked kitartást!

Lekri: nagyon igaz a cikk amit feltettél...

Hát ennyre jutottam visszafelé, Beni felébredt!

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


Mary - A 6450 gramm nagyon szép :) Alíz most, 1,5 hét híján fél évesen 6600 gramm :D

Mary, Celesztina - Igen, becsapós a felső :D De a vicces az, hogy egy maszatot sem kent a pólójára .. a kanalat mindig a szájához emelte, így csak az arca volt tiszta alma :D :lol:

Mannogab
- Milán nagyon cuki abban a kis öltönyben :D
Tök jó, hogy ilyen piciknek is van választék... ilyen szép kis kékben még nem is láttam :)
Milyen főzeléket adsz Milánnak? Hogy ízlik neki?

Bolygó - Gratulálok Boginak a forduláshoz :)
Igen, Alíznak nagy kedvenc az alma .. de csak amit én reszelek. A bébiételes túl fanyar. Na meg én úgy higítom, hogy felöntöm a pépet bio almalével, vagy baracklével. Amit a képen eszik, azt magamnak csináltam nassolni :D csak kinézte a számból .. így megkapta.
Ő sem eszik ÍGY ..ez egy kivételes alkalom volt :) Próbálkozott ...

Alíz is csak hátról fordul hasra .. néha vissza is megcsinálja, de mintha az nem érdekelné .. nem is próbálgatja :D :lol:

Marcianya - Rajtam is van felesleg bőven, csak a fotókon nem látszik :)
Forgással ne légy türelmetlen .. Alíz nem próbálgatta sosem. Aztán egyik reggel nekiállt, és kb 2 óra gyakorlás után hátról hasra fordult :D vissza meg csak ha akarja, akkor csinálja, kb. 2 naponta egyszer :D
A kacagás, nevetés meg csoda :) én is imádom, ha Alíz nevetgél :)

Szőlő - Tényleg lehet a fogzás velejárója a kevesebb evés .. étvágytalanság. Amúgy Alíz is nagyon keveset eszik .. de ő hónapok óta :D :D

Babyteve - Tényleg semmi az a pózlás 2 baba mellett - ügyesek vagytok :)

Zorroné - Jó lehetett a kirándulás :) Az evős képen meg a nagy kerek szemek - édes :) Szereti a gyümölcsöt?
Alíz pont a banánt nem eszi meg .. bármivel keverem, az tabu :D

Celesztina - A mellgyuszi rossz lehetett :( örülök, hogy meggyógyultál!

Csajok, aki vmilyen szinten már hozzátáplál, tehát nem csak tejci van vagy tápszer, az leírná, hogy néz ki egy napja a babájának evés szempontjából? Érdekelne :)
Köszi!!

Kép
szösszenet
 
 


Szössz: nálunk pont a banán hozta az áttörést! Addig csak pár kanállal evett almát, a barackot meg egyáltalán nem volt hajlandó megenni! Mióta az almát banánnal kapja tök sokat megeszik! :lol:

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


Ja, a "tök sok" az nálunk fél alma és negyed banán! De azt már asszem írtam, hogy ez az uzsonna és a vacsora között csak úgy bónuszként van az új ízek kedvéért... :D

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


sziasztok

mindenki manója nagyon szép :D :D

nekem tegnap 2 picim volt.meg holnap is 2lesz :D :D
Réka baba 2,5héttel idősebb Kristófnál.
teszek róluk pár képet:
Vendég
 


szóval :oops: :oops:

Kép Kép kapsz egy fülest :lol:
Kép Kép jó unokatestvérek :D
Kép Kép Képigy ülök :)
Vendég
 


Zorroné - Beninek boldog 5. hónapot!!!

Kép
szösszenet
 
 


Bogi, üdv újra! Nagyon aranyos a faimádó Beni babád :) Boldog hófordulót neki :)

Lekri, arik a gyerkőcök :)

Szössz, mi 5x eszünk egy nap, ebből egyszer uzsira tejpépet, a többi még tápszer! Próbáltuk már a gyümit, de egyenlőre elutasítja, mx 1-2 kanál jut a pociba :)
Kb. így néz ki a napunk:
9-10 között tápszer
12:30-13:30 között tápszer
15-16 között tejpép
18-19 között tápszer (ez általában kisebb adag)
21 körül vacsira tápszer

Nekünk a napi adagunk 650-670 körül van már 2 hónapja, bár az elmúlt 2 hétben ez nem jellemző! A betegség miatt is, és gondolom a fogzás miatt is... nem értük el a 600 millit se, átlagban 570 eszik azóta! De hízik, szóval nem igulok!
És ma már lehet átlépjük a bűvös 600-as határt, mert elég jó evőkéje volt eddig :)

És a kanál csak úgy kopog a fogacskáján :):):)
Köszi mindenkinek a gratut, lefényképezni próbáltam egész nap, de vagy homályos, vagy olyan távoli a kép, hogy nem látszik :(

Celesztina, sajnálom a mellgyuszit, remélem többet nem lesz már!

Bolgyó, grat a forgáshoz! :)

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Ja, és Szössz, a tejpép van hogy a 18-19-es evésnél van, attól függ elfogadja-e délután! Mert van, hogy akkor nem kell neki, de este megeszi... de mondjuk olyan nap is volt már, hogy egyáltalán nem kellett neki!

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Zorróné boldog 5. hót Beninek :wink:

Köszi a válaszokat a kajára. Szössz, én pont azért aggódom kicsit, mert Mazsi eddig többet evett, az utóbbi napokban van csak ez. Most délután elmentem fodrászhoz, apájával tökügyesen megetteék egy fél barack levét ( :o ) meg 200 milli tejcit. :) Lehet csak engem unt meg a gyerek? :lol: csaknem...

Nekünk a hozzátápi egyelőre annyi hogy délután, uzsonnára a tápszeres kajája előtt eszik barackot. A többi tej. De egyelőre levét csak, majd a héten kap már pépet, csak még össze kell szednem a bátorságomat.

Kép Kép
szõlõ
 
 


Zorróné


boldog 5. hófordulót:)))))

Marjan

Kép
marjan78
 
 


Sziasztok!

Marjan, de szűkszavú voltál!! Semmi egyéb magatokról??

Az erdész Beni Babának Boldog 5. hónapot!!

Bolygó, örülök az átfordulásnak! Emlékszem én is - pont 4 hónapos volt Bálint, mikor átfordult - majd kiugrottam a bőrömből!

Marci anyukája, nagyon aranyosak az úszós képek!! Ki tudja, vmelyik csemete potenciális utódja lesz Cseh Lacinak :)

Zsuzsófi, remélem Kata már jobban van, jobbulást nektek!

Lituka, nem semmi amit írtál!! de örülök, hogy nem volt komoly baj a gyerkőccel! Az anyósodra és a családjára meg inkább nem mondok semmit...

Kritta, nagyon szépek vagytok! Duplájára nőtt a sérved??? Majd bővebben is írtatsz róla!

Nono, jók a képek! A tanulós is tetszett! Kitartás!!

Atizka, jó a kép összeállítás a lánykádról!

Lekri, aranyosak a kis huncut gyerekek, főleg az első kép tettszik nagyon

Szösszenet, nagyon ügyi Alíz, hogy nem maszatolta - az arcán kívül természetesen - össze magát!

Mannogab,nagyon komoly az a kék öltöny!! Jók a képek!

Gumimaci, átérzem az éjjeli kelés miatti problémádat!

Mostanában kb. éjjel 2-ig tartó alvászata után Bálint majdnem 2 óránként kel!!! Egyre nehezebben bírom. Pedig az alsó 2 foga már kint van!!! Tegnap éjjel/hajnalban is már majdnem elaludtam szopt. közben (még mindig az ölemben van, úgy szoptatok)

Szőlő, Bálint is mostanában keveset eszik, bár néha - főleg éjszaka ahogy írtam is - gyakrabban teszi.

Megvettük a kiskanalakat, beszereztük az alma reszelőt h majd pár hét múlva elkezdjük a ht-t. Annyira izgatott vagyok.

Kép
tim27
 
 


Nici, gratulálok a fogacskához!!!!
Xsara, jobbulást nektek!

Még múltkor Marjan kért képet a fogacskákkal rendelkező Bálintról, íme egy nagyon vigyori fogtulajdonos:
Kép

és még pár bónusz:
Kép
Kép

Kép
tim27
 
 


Sziasztok,

lógok még válaszokkal és képekkel, de betegek vagyunk és most nincs erőm semmihez...

Úgyhogy jövök majd, de most még gyógyulgatunk...

Kép
Kép
mango.
 
 


Sziasztok!

Az éjjel már nem volt annyi baj Nimróddal. :D Ez nem azt jelenti, hogy aludt végig, csak kevesebbet ébredt (nem félóránként, hanem óránként :lol: az elején). Nagy örömmel újságoltam reggel Apának, hogy fél 2-től csak háromnegyed 6-kor kelt Törpe. Erre kiderült, hogy 4-kor is nyöszörgött, csak én nem hallottam, így Apa nyugtatta meg. :oops: :oops: :oops: :D De már ez is jó. :D És persze 6-kor az ágyunkban kötött ki, de az az igazság, hogy már hiányzott is. :wink: :D

Szőlő! Én nem szoktam mérni már nagyon rég óta, hogy mennyit eszik. A mérleget csak arra használom, hogy hetente egyszer megnézzem, mennyit hízott. Volt már nálunk is olyan, hogy egyik hétről a másikra szinte semmi plusz nem jött fel, másik héten meg negyed kilót hízott. Ha jókedvű Mazsi, akkor biztos nincs gond. Lehet, hogy jövő héten majd többet eszik ismét.:)
És biztos nem unt rád, csak lehet, hogy Apával játék közben röpködtek a falatok. :D Újdonság volt, hogy Apa eteti, így észre sem vette mennyit kajált.:D

Szösszenet! Irigylésre méltó amennyit Alíz alszik éjjel. :D :lol: Én tudom, hogy amíg Nimród csak anyatejes, addig nem fogja átaludni az éjszakát, de azzal kiegyeznék, ha egy ilyen időintervallum alatt egyszer kétszer ébredne csak. :)
Olyan édes a leányzó! :D Szépek vagytok a képeken! :D Nagyon tetszik az integetős. És én is azt hittem a felnőttes képen, hogy leette magát. :oops:

Mary! Nem rossz, de én nem a számok alapján, hanem a képek alapján amit feltettél mondom, hogy Bogi nagyon formás baba. :) Ne aggódj.

Mannogab! Hú de komoly öltönyös nagyfiú! :wink: Nagyon elegáns volt a keresztelőn! Nem is sírt mikor lelocsolták?

Bolygó! Gratulálok a forgáshoz! :D
És jó, hogy Bogi már többet alszik nappal is. Nekem tényleg kényelmesebb, ha mellettem alszik, de attól féltem, hogy pont én ébresztem ilyen gyakran fel akaratom ellenére. És lehet benne valami, mert most, hogy már 2 éjszakát a kiságyában "aludt" majdnem egész éjjel, azt vettem észre, hogy már a második éjszaka ritkábban ébredt. Még "kísérletezek", aztán meglátjuk.

Zorroné! Benin látszik, hogy jól érezte magát Sopronban. Olyan édes, ahogy hozzád bújik és lesi a magas fákat! :D Szépek vagytok. :) Nimród is nagyon szereti a növényeket. Pici kora óta figyeli a szobában a virágokat, mikor sétálunk pedig a fákat. Perceken keresztül képes bámulni minden zöld levelet. :D
A zenélő kutyusos vonatos sztorin pedig jót nevettem :lol: , bocsi :oops: . Elképzeltem. :)
Boldog hófordulót Beninek tegnapra. :)

Celesztina! Sajnálom. :( Remélem hamar rendbe jössz.

Nici! Egyszer majdcsak sikerül lefotózni a kis rizsszemeket. :D Várjuk.

Tim! Ezek szerint ha kibújnak a fogacskák, akkor sem fog változni semmi az éjszakákat illetően? :?
Annyira édes az első képen Bálint! :D És persze a többin is. :)

Mango! Jobbulást!

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


Nagyon kivagyok, mert Bogi éjjel 1 óra óta alig aludt valamit. Én meg szinte semmit. :(
Csak hajnali 4-től 6-ig aludt röppke 1,5 órát két részletben + fél 8-8-ig, és most negyed 11-től alszik... :( Hol nyűgösködik, hol gagyarászik és kacag, nézelődik, szopik, hisztizik, játszik, mindent csinál, csak NEM ALSZIK. Totál kivagyok!!!! :( Most hátha... Csak ne az legyen, hogy most kialussza magát és éjjel megint fent van. :shock: :(

Mango: Jobbulást nektek!!! Ki beteg rajtad kívül? Majd írd meg, mi volt, mi a bajotok!

Tim: Nagyon édes kerekszemű baba Bálint! Szépek a fogacskái! Sajnálom a nálad is előforduló éjjeli felkeléseket.

Nici, Tim, Zorroné, Szösszenet, Celesztina: Köszi a grat.-kat.

Zorroné: Boldog 5. hónapot Beni babának! Nagyon édes kis erdészed van! :)

Lekri: Édik a "babáid"!

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Gumimaci: Én is megpróbálom a kiságyban altatást, különösen ezután az éjszaka után. Lehet, hogy neki is a fogacska készülődik kifelé? Nem tudom, mert még se nem vörös, se nem duzzadt az ínye és csak kicsit nyáladzik.

Celesztina: Jobbulást Neked, remélem, nem lesz többször mellgyuszid.

Remélem, sikerült reagálni mindenre, mindjárt elájulok, olyan fáradt vagyok... :?

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Celesztina: Az anyósos topic a "Házasság, család"-ban van, "Hogyan éljük túl anyósunkat?..." a topic címe. :)

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Sziasztok!

Vagyok néha én is! :D
rólunk: Zsófinak kellett antibiotikum mégis a torkára, mert kiderült, hohgy haemofilus influenzae bakt. De már ma vége a kúrának. Remélem végre megkaphatja a 4 hós oltást csütörtökön!!

Többen is írtátok a nehezebb éjszakákat, meg hogy nem alszanak a babók, nem esznek annyit. Hát ez nálunk is így megy már kb. 2 hete. Többször megébred éjjel, van hogy eszik is (pedig már régóta nem csinálja ezt), plusz nappal is alig eszik. Napi adagunk most nekünk is csak 600-700 ml. Pedig 1000 körül lenn már simán.
De Zsófinak viszont megindult a bal alsó foga, félig kinnt is van, úgyhogy én arra fogom. Meg a fogzás idején gyakoribbak a légúti megbetegedések is. Ezt is többen írtátok. Szóval szerintem is a fogzás kezdődött el a babáinknál.

Ja, és Zsófim fel akar ülni már napok óta! :shock: :lol:

nono! le a kalappal előtted!! :shock: Két kis lurkó mellet államvizsga!! kitartás! Már csak 1 hónap. Ügyi vagy!

Na megyek, mert már fel is ébredt a délelőtti szunyókálásból...!

Puszi mindenkinek! Majd még jövök....

Kép
gabo001
 
 


Szössz!
Mi most így eszünk:
hajnali 5 körül tápszer
reggel 9 tápszer
dél: tápszer
15-16 óra: tápszer, utána gyümi mert előtte nem fogadja el!!! (ha éhes nem akar "szórakozni" a kanállal, meg a gyümivel)
18:30-kor. tápszer
21 óra tápszer.

tápszer: mostanába kevesebbet eszik: kb. 80-90 miliket! :shock: szerintem a foga...
Gyümi: eddig barack, alma pép, egyszer banán némi tápszerrel higítva, de ezután az almalével higítom.
Jövő héten szerintem elkezdem délben a krumplit, hiszen már 5 hónapos lesz!! (és tápszeres baba)

Kép
gabo001
 
 


Csak Szösszenetnek irom meg, hogy mi hogy eszünk.

Most nincs időm másra...bocsi, de délután próbálok jönni...

-Reggel 7-8 között tápszer 225 ml-t csinálok neki mindig.

Ma pl kilenckor evett először, azóta még nem....és csak 100-at aztán fél óra múlva megette a maradékot...

-Aztán 11 körül banán, alma, barack, krumpli valamelyik....

Legutóbb banánt kevertem össze krumpli pürével (krumplit főztem neki , tettem hozzá vajat) meg tápszerrel. úgy jól lakott, hogy ez kitett neki egy kaját.

-15 óra körül (de jobban örülök, ha már kettőkor éhes) tápszer . mostanában ő is kevesebbet eszik...

Ha háromkor eszik, akkor elvileg hétkor éhes....hááát őszinte leszek én elhúzom az időt fél nyolcig, vagy amig birja Bogi és csak fürcsi után kap kaját és akkor ez a vacsi is lesz....
Ha előtte éhes mondjuk hétkor, akkor adok neki pl. egy kis banánt vagy ilyen bébi ivólét...

Igy csinálom, de van amikor fürdés után nem is eszik rögtön, mert nem éhes....vagy sokszor előfordul, hogy este már nagyon fáradt és félálomba eszik, mindig keltegetni kell, hogy na még pár mili lemenjen...így is van , amikor csak 100-150 mili csúszik le, van amikor mind a 225 ml.

Általába 8 és 9 között vacsizik...
Tegnap elvoltunk Komáromba este és 10 kor evett, mert előtte értünk haza pár perccel és reggel így 9 ig aludt. persze fél 6 tól már nyöszörgött, mint szokott, de még fél 10 kor se akart enni. 100-at szinte úgy tömtem bele....
Ma még csak össz. 225 ml-t evett. most alszik.

Én meg már itt se vagyok, így is hosszú lettem.... :oops:

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Mannogab!

Helyes a kis Milán!

Bolygó!

Gratulálok a forduláshoz. Bogi köszöni a hófordulós köszöntést.

Érdekes, Bogi még sose fordult hasról hátra.....de hátról hasra szinte azonnal elfordul, amikor leteszem...ezt akkor szeretem nagyon, amikor pelenkázni akarom....

Marcianya!

Nem is pici Bogi. Na jó Marcihoz képest. De ez így tökéletes. A fiú legyen a nagyobb, hogy meg tudja védeni a gyengébbik nemet...
És akkor sem vagy bálna....majd én mutatok neked igazi bálnát az én személyemben....

Zorróné!

Szépek vagytok!
Köszi a megnyugtatást súly ügyben.

Szösszenet!

Akkor Alíz és Bogi kb egy súlycsoportban vannak!

Zorróné!

Nálunk is a banán a favorit!

Lekri!

Nagyon édesek a "picijeid"!!!

tim27!

édesek a fogacskák!

Gumimaci!

örülök, hogy Nimród jobban aludt, de ezek szerint te is, hogy nem hallottad meg a 4 órai ébredését...
És köszi a formás baba bókot.

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Ez jó!

Két hozzászolásom között rendet raktam a konyhában, a nappaliban, betettem egy mosást....
és még mindig nem írt senki... :(

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Törölt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anettoo 2009.05.18 09:35-kor.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Sziasztok!
Most várom, hogy Marci felébredjen, addíg próbálom, magam lenyugtatni :(
Most ment el az Anyósom. És azt hiszem ezzel mindent elmondtam.
Na jó, tehát természetesen Marci megint sírvafakadt mikor meglátta, de szerencsére sikerült egy kicsit hozzászoktatni az Anyósomhoz, már csak akkor sírt mikor üvöltözött. (merthogy igen hangos a nő, és bicskanyitogató hangja van, amit a gyerek sem bír.) De azért egy két mosoly is volt a végére. Már alig vártam, hogy elmenjen! De még szinte az ajtót se csuktam be utána, már hívott Apa, hogy most beszélt az Anyjával, és őrjöngött neki a telefonba, hogy ellene nevelem a gyereket, és DIREKT ! elfordítom a gyerek fejét tőle, és át sem megyünk hozzá, és neki hazudnia kell mikor mutatja az ismerőseinek a fényképet az unokájáról, és ők azt mondják, hohy akkor most jó sokat unokázhat, erre neki azt kell HAZUDNIA, hogy igen, pedig ÉN nem is engedem a gyerek közelébe!
Apa persze ki van akadva, hogy ilyen hülyeséggel hivogatja, főleg hogy tudja, hogy ez mennyire nem így van. És tök sok munkája van tegnap sem látta a gyereket, mert mire este hazajött a Marci már aludt, és akkor neki ilyen f..-szságokat kell hallgatnia!
Jújj! Bocsi, de nagyon kiakadtam! Direkt csinálja ez a nő mindíg a hangulatot! Egyedül van otthon és unatkoik, és hülyeségeket beszél be magának!
Ja, mi volt erre Apósom reakciója?! Miért nem hívom MINDEN NAP! át magamhoz az Anyóst, akkor nem unatkozna! Hát kösz! Szenvedjek vele én mi?! Kösz szépen abból nem kérek!!!
Eldugultam, majd vissza olvasok, és ha lenyugodtam jövök. Bocsi a kitőrésért!

Kép
marcianya
 
 


Marcianya!

Sajnálom az anyósodat! :(
Tudod én anyámmal nem vagyok jóba....
Engem meg ma épp ő akasztott ki, de szót se érdemel, meg hosszú lenne leírni....
szóval fel a fejjel és ne foglalkozz vele. Ne engedd, hogy elrontsa a hangulatodat. örülj Marcinak és legyél boldog! Már csak azért is!

Vettem Boginak harisnyát. múltkor szó volt róla. 00-ás legkisebb méret úgy tudom, az jó rá. 750 Ft volt. és bababoltban itt nálunk a városban. pedig az a bolt drága...hát egy kiskabát csak 9000 Ft....
bocsi, de én annyiért nem vennék...még magamnak sem...hát aki nem teheti meg...
És vettünk kiscipőt is. anyagból van. kerek 1000 Ft volt. Majd csinálok képet róla vmikor és felteszem.

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Még nem olvastam vissza, csak
Ollem én az ázsia centerbe vettem hétvégén harisnyát 600.-ért darabját. Már vasárnap rá is szenvedtem és egész jó. A méret pedig 12-15 hós :shock: Szerintem el van méretezve :lol:
Viszont most beszéltem egy nővel a Dévény Anna alapítványtól. Megnyugtatott, hogy semmi baj a gyerekkel, biztos a súly a probléma, és ajánlott gyakorlatokat. Azt mondta, hogy okt vége nov elejére van csak időpontja, de ha akarom akkor majd ránéz. Úgyhogy abba maradtunk, hogy addíg tornázunk, és majd ő jeentkezik.
Na ettől egyből jobb hangulatom lett, az Anyósom meg kapja be! :twisted:

Kép
marcianya
 
 


Após is szabadulna anyóstól, mi? :roll: :lol: (Nem irigyellek...ilyenkor azért örülök, hogy nekem nincs...)

Kép
babyteve2
 
 


Marcianya!

Na csak sikerült nektek is harisnyát találni. Nekünk meg még nagy is a legkisebb méret... :lol:
szerintem nincs elméretezve a harisnyátok...nyugi.... :lol:
Örülök, hogy megnyugtattak. Miért lenne baj Marcival?

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Marcianya! Ez baromi nehéz....nemrég írtam, hogy nekem is nagyon nehéz eset az anyósom, ő persze szeret minket, de néha bekattan és akkor mindent úgy csinál, hogy kikészítsen. Elmesél valamit a férjemnek, mintha én azt mondtam volna, közben nem, ezért úgy tűnik, mintha hazudtam volna. Sajnos az anyósok ilyenek, mi vettük el a fiacskájukat és van, hogy még jobban is gondoskodunk róla, mint anno ő. És ezen már nem tud változtatni, nem nagyon tudja bepótolni. De nekem azért alapvetően "jófajta" anyósom van, sokszor olyan, mint a legjobb barátnőm. A rossz tulajdonságai csak akkor jönnek elő, ha több napot vagyunk együtt.

Na, megyek.

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


Sziasztok!

Marcianya, anyósod nagyon gáz... tényleg unatkozik. Enyém is járt itt 2 napja.... Nem háborgok. De nem bírom elviselni. Após meg...? Mondtam Janinak hogy szerintem rengeteget piál. Azt nem akartam mondani hogy első ránézésre is alkoholistának nézném... :shock: 4 éve nem volt ilyen! Anyós meg a bagós köhögésével.... És akkor Anyós állandóan löki nekem hogy "aéig várjátok már ogy megszbaduljatok tőle ugye?" Persze...... Utáljuk a gyerekünket! Csak azért kellett hogy legyen.... Ha mégis valakire bíznám, az nem egy láncdohányos és egy alkoholista lenne. Már bocsánat...

Tim, nagyon édesek a képek :) És jó rólad is látni fotót! :wink:

Zorróné, Mazsi is imádja a fákat. A körút és Dob utca sarkát pl imádja ezért. :lol: Gárdonyban a hatalmas diófa teljesen lenyűgözte mindig. :)

Szössz, Alíz annyira édes azzal a nagy tállal, és olyan cuki ahogy eszik! :) Nagyon ügyes kiscsaj!!!! Az hogy mennyire szép meg már nem is mondom :wink:

Mannogab, az a kis öltöny jáááááj :D Hihetetlen cuki Milán. És milyen komoly férfias arcot vág! :)

Lekri, a kapsz egy fülest kép haláli :lol:

Ollem, Bogi 4x eszik egy nap?

Mazsi "evőkéje" ma picit jobb, vagyis sokkal jobb. És csináltam neki barackpürét, kíváncsi leszek mit szól, mindenesetre az orrszívót bekészítem majd a kajához. Ma azzal paráztat, hogy megy a hasa... Minden napra kitalál valamit :D Tudom, ez is lhet a fogzástól is akár.

A kisasszony kezd rájönni hgy kell feltérdelni, teljesen kinyomja magát a kezével, úgyhogy nyújtva van a keze, és hátrafelé tolja a testét. Ma már párszor feltérdelt így, én meg csak lesek. :D Ő már egy-másfél hete forog mindkét irányba, baromira élvezi. :lol:

Hoztam pár képet:

Új sapi:

Kép

Új melegítőfelső :lol:

Kép

"babafotóalbum" most ez a kedvence. Puha nyálbarát anyagból van, lehet rágni meg gyűrögetni, lapozni is tudja, 6 képet lehet beletenni.

Kép

Kép Kép
szõlõ
 
 


Szőlő!

Igen Bogi 4x eszik egy nap. Mondjuk volt már olyan is, amikor későn kelt, hogy csak 3x evett...
Ma is eddig 225 ml táp és egy órája evett tejpépet...

És most épp a kúszást gyakorolja megint. Döbbenet. Nem értem, hogy hogyan tud a nagy ágy egyik végéből a másikba eljutni...valahogy, de megy...

Mazsi nagyon édes!
És jól áll neki a melegítófelső... :lol:

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Ugye? Gondolunk arra is hogy 15 éven belül belenő :lol: :lol:

Kép Kép
szõlõ
 
 


Gumimacinak akartam még írni, hogy nálunk nem megoldható hogy ne nézzem mennyit eszik Mazsi, mert tudom mennyit adok, meg látom mennyit hagy. :)

Kép Kép
szõlõ
 
 


[quote="szőlő"]U írta:szőlőgye? Gondolunk arra is hogy 15 éven belül belenő :lol: :lol:


:lol: :lol: :lol:

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Akkor mi is csatlakoznánk a "Rosszul evők társaságához".
Kb 3 hete volt ilyen rossz időszakunk, aztán javult, de most megint nem eszik rendesen Emma. Látom Mazsi már "javul" az evés terén, Szőlő szerintem is fogacska lesz az..
Szösszke, mi csak tízóraira eszünk gyümit, a többi táp.
(Reggel 6-7 óra
aztán 10 óra
13-14 óra
18 óra
21 óra)

Marcianya, anyósainkban van "némi " hasonlóság...

Most komolyan... Szerintetek mit lehet csinálni egy féltékeny anyóssal. Most nem bántani akarom, olyan amilyen. Tudom, hogy csak rá számíthatok, ha bármikor vigyázni kéne Emmára. Nem szeretném, ha Emma bármit is megérezne abból, hogy én hogyan érzek a nagyanyja iránt. Nem akarom ellene nevelni, csak nekem megy az agyamra. Mivel Emma (szerintem életkori sajátosság) sír nála, azt hiszi nem is szereti. Persze az is igaz, hogy pörög ezerrel, hangos, harsány, én meg pont az ellenkezője vagyok. Így szerintem ezért sem szeret nála lenni. De hogy lehet elmagyarázni neki, hogy megértse, és ne sértésnek vegye, hogy talán nem így kéne közelíteni a gyerek felé. (Jaaaj, úgy tudnék panaszkodni, de inkább mégsem, nem akarom, hogy uralkodjon fölöttem. A férjemnek sem akarok semmi rosszat mondani, neki mégiscsak az édesanyja...)

KépKép
KépKép
atizka
 
 


És akkor most a többi...

Köszönjük a képdicséreteket, aranyosak vagytok!

Kritta
! Nektek akkor most nagyon összejött ez a sok nyavaja. Remélem a sérvedet jól és gyorsan megműtik majd. Szépek vagytok a képen.

Mango, nektek jobbulást kívánok!

Kanalazó Aliz, Öltönyös Milán, Erdész Beni, Fogacskás Bálint, Sportos Mazsi és Barátkozó Kristóf nagyon édesek! Mind, egytől egyig!

Bolygó, gratulálok Boginak az ügyes forduláshoz!

Gumimaci
, írtad, hogy a mostani éjszakátok egész jó volt. Hátha így marad!

Nono, neked még mindig+++++++

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Jezsek, sajnálom, nem lehet könnyű! Mondjuk azért arra kiváncsi lennék, egy pár hónapos babát mivel lehet valaki ellen nevelni, mikor még nagyjából azt sem tudja, mi az nevelni... :) Érdekes feltevés!

Szőlő, cukiMazsi :)

Timi, nagyon aranyos Bálint, és Te is helyes vagy a képen :) Tök ari a kis fogacskája is :)

Gumimaci, drukkolok, hogy jó éjszakáitok legyen ezután!

Mango, gyógyuljatok meg gyorsan! (sajna nekünk 2 hét volt, remélem Ti hamarabb kilábaltok!)

Hoztam én is képet, ha nem baj :)
Kép Kép
Kép Kép
Kép Kép
Kép Kép

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


csak egy üzi

Kristófnak hatalmas az étvágya
leirom 2 napját:
01.30-185ml
05.15-170ml
08.10-170ml
11.20-190ml
14.20-kis alma meg gyümilé
16.00-170ml
18.15-pici tejpép
még este pancsi után eszik

tegnap
01.30-190ml
05.35-150ml
08.40-170ml
11.40-130ml anyatej
14.20-alma-gyümilé
17.20-170ml
19.00-50ml)ezzel aludt 01.30ig,ha 170et eszik este akkor is e körül kel :? :? )

a kanalas dolgok nagyon nem jönnek be neki.pedig jó lenne ha több fözit enne.na meg ha az éjszakát elhagyná :( :(

na eszik valakinek ennyit a manója még?
majd este vissza olvasok de ma is 2 picim volt meg a Levi
Vendég
 


sziasztok,
köszönöm az együttérzéseket mellgyuszi-ügyben, jólesett nagyon :) (már nem a mellgyuszi persze. Kiderült hogy nem is mellguyszim volt csak elzáródott egy tejcsatorna! :shock: de akkor sem volt kellemes :? lényeg h nem tartott sokáig)

Nálunk mostanság harap a kicsi! :x bár nincs foga, de direkt összeszorítja az ínyével a bimbót szopi közben :roll: miért teszi? másnál is van/volt ilyen?

ma megkapta a 4 hós oltást és elvileg lesz majd ingyenes tüdőgyuszi ellenes oltás is-. Amúgy 8400 g -azóta is gyarapodott hogy egy hete ott voltunk! :lol:

Szépek a babók a fotókon, most csak gyorsna tudok írni mert vmit mondani akar párom, no mindenkinek szép estét!

Kép Kép
celesztina
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?