Új privát üzeneted érkezett!

Helló!

Most jöttünk meg a tanácsadásról. A jó hír az, hogy 8200g azaz sikerült hízni 1 hó alatt 550got meg nőni 2 cmt!!! :D Amúgy minden oké vele. A kék foltjaira nem mondtak semmit. Van neki kezző. egy a combján egy meg az arccsontján :oops: . Képes négykézlábállásból is fejreállni. :roll: :wink:

Levi képes bármit rágni: rágóka, rongy, az újjunk, távirányító, ami éppen a keze ügyébe kerül. Teljesen mindegy milyen anyagból van. :)

Borsó még mindig nagyon édes, folyik az ő nyála is rendesen! Alíz nagyon szépen tud nézni! :)

Megyek felkelt úgyhogy kaja.

KépKép
kora
 
 


kezző=kettő :wink:

KépKép
kora
 
 


Tudnék én is örülni ha levi elaludna 8-9 körül este, lenne egy kicsit több időnk Rolival egymásra! Így meg majdnemhogy mi előbb kidőlünk mint ő. :wink:
Edina legalább nektek sikerült egy jót aludni!!! :D

Mostmeg pont a receptjeimet találta meg a polcon és széthajigálta az egészet.
ÁÁÁÁ megyek, eszi, szaggatja! :x

KépKép
kora
 
 

 
 

popeye borso bevagott a spenotbol egy akkora adagot, a mennyisegnek nem a kedve szabott hatart, hanem a gyomorurtartalom, mert a szajat meg nyitogatta, de nyelni mar alig birta, akkor abbahagytam. mondjuk tutira mentem, mert dusitottam egy kis joghurttal is, ha mar az ovebe nem kerult tej.

gratu, kora, a hizashoz:-) ez szep eredmeny azert:-)

en pont azert csodalkoztam, mert borisznak egyaltalan nem folyik a nyala, aliznak meg 4 hos koratol 10 hos koraig omlott. ezena kepen csak azert nyalas, mert almaszeletet ragcsalt, ami lathato is a masik kezeben, amivel aliz ruhajat fogja!

Kép
Kép
momoska
 
 


Kolos a kedvenc műsorát nézi a tv-ben a cápákat. (hogy ez milyen rossz vetélkedő!) állandóan odamegy a tv-hez és tök közelről nézi, én meg mindig elviszem onnan...most már vagy 5x-re.

apa próbán, szóval egész nap egyedül voltam/vagyok/leszek!!!!
de utálom. írtam is neki, hogy minél előbb jöjjön különben nem biztos, hogy mindketten életben leszünk mire hazaér. :) (remélem senki nem érti félre, csak viccnek szánom) Kolos ma már megint csak rajtam lóg, ha nem aludna 2x 1órát, még az ebédet sem tudnám megcsinálni neki. wc-re is együtt járunk, mert ha kikerülök a látóteréból olyan sírásba kezd!

Kora, ez nagyon jó hír. gondolom megkönnyebbültél mikor megláttad a mérleg számlapját!

megyek, mert megint a tv-nél áll.
Vendég
 


Momoska,
ez egy csokis süti, én ma sütöttem meg és nagyon finom. remélem Alíznak is ízleni fog. remélem el lehet majd olvasni, mert lusta voltam beírni, egyszerűbb volt scannelni. (a kávét el lehet hagyni, én pl. koffeinmentesből csináltam - de ad egy érdekes ízt a kakaónak)

Kép
Kép
Vendég
 


na, tök jól látszik

ja és muffinnak is meg lehet csinálni, én lusta voltam kivajazni a tepsit, így muffin formába raktam.
Vendég
 


Orsi: ez a süti is milyen jól néz ki!!! Muszály nekem is sütnom most már ezek után valamit, kedvet csináltatok hozzá. Majd hétvégén, akkor apa itthon jobban ráérek ilyenre.

Egyébként hiába aludtam tegnapelőtt többet, este olyan álmos voltam már hogy f9-kor fölmentem aludni. Aztán megint a 6 óra több részletben sikeredett csak. f11-kor alig tudtam visszaltatni, majd 1 órába tellett. Többször sírt a kezembe is mintha valamilye fájna. Aztán felsírt f2-kor, felklet f3-kor, f4-kor itt már fél óra altatás után kaját adtam neki mert az istenért nem akart elaludni, aztán 6-kor megint fölkelt!!! Én meg még kómába uh 1 órára még visszaaludt.

Ja és baromi pipa vagyok!! reggel szoktam szellőztetni. Most az utcafronton nem nyitottam ki, mert a szembe házak között füst volt. A hálónk a kertekre néz ott kinyitottam, gondoltam amíg megeszi a tünci a tápot. Mire visszamentem az a barom, vén trotty kertszomszéd elgyújtotta a nedves gazhalmazát és a szoba tele lett füsttel. Most még ki sem tudom szellőztetni mert még mindig füstöl.

És azt meg elfelejtettem írni hogy Tüncinek már kibujtak a fogai fölül, a bal oldalo jobban látszodik, de a másik is kint van. Végre, nem mintha nem ért volna rá, csak olyan sokáig tartott.

A héten még nem voltunk kint azt hiszem ma elmerészkedünk a boltba, most már van meleg ruhánk is. Igaza a kabát egy kicsit még nagy, lehet veszek még egyet neki. A használt boltba nem volt drága uh. belefér.

KépKép
domidina
 
 


Orsi, nagyon jól néznek ki a sütik, lehet, hogy hamarosan ez utóbbit is megsütöm. :)
Tegnap megsütöttem a pogit, a második tepsivel már egész jó lett, ugyanis vékonyabbra nyújtottam a kelleténél és ezért kiszáradt a sütőben. A fiam haverja volt itt tegnap, anyukájával, kistesóval, el is fogyott mind, ami ehető volt :D Ja, Ancsi is kapott belőle, boldogan majszolta és egész jól szétolvadtak a szájában a darabok, pedig ott izgultam, nehogy a torkára menjen.

Szerintem ma veszek tehéntúrót, megsütöm a másikat is.

Az éjjelünk jobb volt, igaz ébredt éjfélkor (addig viszont nem!!!) és sírt is, de hamar visszaaltattam, aztán hajnalban is valamikor. Ma 7-kor kelt.
Leültettük a szoba közepére egy kosár játékkal, azóta elvan, ilyenkor teljesen elvan egyedül, olyan jól meg tudok csinálni mindent (na persze, ha nem neteznék:-)).
Tegnap alig evett. Hiába csináltam meg neki a szokásos natúrjoghurt-banán-barack turmixot, nem kellett neki, délben evett kb. 80-90 babakaját, délután próbálkozott a pogival (nyilván több ment a földre, mint a szájába :), este viszont csodálkoztam, a tejpépet csak megkóstolta, aztán csukva maradt a szája. Persze szopizott még, de ez akkor is kevesebb kaja, mint eddig. Amúgy nem féltem, van tartaléka :D

Én még nem sütöttem muffint, habár előtte muffinsütőt is kellene vennem :D
Kérdésem az lenne, hogy abba nem kell zsiradék?? És nem ragad bele?
Azt hiszem, már írtam, de én mindenhez sütőpapírt használok (sütemény, kalács, kenyér sütése) és nagyon bevált. Soha nem ragad oda a tészta és nem kell tepsiket mosogatni.

Kora: gratulálok, szép eredmény, gondolom, most már megnyugodtál.

Momoska, nagyon aranyosak a gyerekek, Borisznak olyan szép nagy szemei vannak, Aliz arca pedig olyan bájos. :-)

Ancsi nálunk is előszeretettel fogyaszt mindent, ami papír :D, tegnap is mentünk sétálni és a postaládából kivettem egy levelet, szórakozottan az ő kezébe nyomtam. Egy idő múlva eszembe jutott, hát a széle már jócskán szét volt áztatva :roll:

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Sziasztok,

már voltam itt korábban is csak közben felébredt kolos és adtam neki reggelit. 8:26-kor kelt!!
asszem ma nem lesz délelőtti alvás.
szerintem azért alszik ilyen sokáig mostanában mert 9kor tesszük le aludni. esténként mindig fel van pörögve és alig tudom lerakni aludni. tegnap is próbálkoztam előbb is letenni, de rögtön felült, meg sírt, hogy ő még játszana. Én persze már fél 9kor el tudtam volna aludni, ő meg virgonckodott. :)

Évi, de kell bele sütőpapír, tudod vannak azok a mignon-os papírok azokat használom hozzá. így nem kell zsírozni.
örülök, hogy jól sikerült a pogi (egyik fele :wink: ).

Edina, most hány fognál is tart Lili?
Vendég
 


ez tuti ez a capuccinos szelet! ez meglesz meg maholnap! en siman adok sutiben koffeines kavet mar aliznak. anyukam a tiramusuba annyit tesz, h. aliz olyankor mindig kesobb megy aludni:-)

borisznak is kinn van a 6. fog hegye, de az ejjele nem volt kulonosebben rossz, azaz amennyiben rossz volt, azt en rontottam el, mivel buta vagyok, mert elhataroztam (nemtom, miert, ne kerdezzetek!), hogy az esti szopcsi utan 4-5 oranal elobb nem kap szopcsit borisz, mivel alatalaban, s mar honapok ota igy szokott ebredni (9kor szopcsi, 1-2 kozott ebred), de mar 3 napja felkel ejfelkor, elso nap kis simi, visszaaludt, masodik nap mar ki kellett venni, de a kezembol meg feszegette vissza magat, de igy is csak 5-6 percet volt ebren, ma meg apja ment, s olyan uvoltozestt csapott, de mire en kiszalltam az agybol, mar csak dumalt, s felult, de masfel oran at nyomta, mire inkabb kapott szopcsit, s rogton aludt is 7ig, majd ujabb szopcsival f9ig. ugyhogy meggyozott!!!!!!!! ezentul kap szopcsit!

de ezzel a foggal azert meg lesz gondunk, mert meg teljes szelteben at kell tornie.

amugy b. tegnap ebrenleti rekordot dontott delutan, mert - bejott a joslatom, h. ha az apja (mikozben en szuloin vagyok) el akar menni pont abban az idoben, mikor borisz elalvasa van, s a baratnom meg olyankor valtja le, akkor nehez dolga lesz, mivel boriszt a delutani alvasnal neha meg kell donteni allasbol, bar van hogy elalszik allva ulve, s eldol, de akkor meg koppan a feje, s arra ebred, s nem lenne jo, ha sietosen dontogetne, az meg legkevesbe sem, ha a dontogetest feluton atvenne a baratnom, akit ugyan ismer borisz, de meg nem dontotte meg....ugyhogy az lett az egeszbol, h mar setalni is kivitte a baratnom, hatha a kocsiban...mert az beszokott jonni, de 3/4 6kor, mikor en hazaertem, meg nem aludt, s akkor mar nem is akartam, h. aludjon, meg nem is latszott almosnak, sot....igy n2-f9 kozott ebren volt, s meg nyugos se! hm.
eddig 4 es fel ora volt a maximuma!! nagyfiuva avatom ezennel! pedig mindig csodalkoztam, kolos hogyan birja egyvegteben neha az ebrenletet!

ma b. is pont 8.26kor kelt!!! most aludt el!

Kép
Kép
momoska
 
 


Lilinek eddig csak alul volt kettő, most jönnek a fölső középsők, így 4 foga van csak.

Ma Lili is 2x fog aludni, mivel 7-kor kelt újra. Na meg most 2 óra után még nem volt álmos, ha 6-kor kel, akkor igen, így most n10-kor betettem az ágyba, hogy szokja egy kicsit. Közben csináltam ezt-azt, bementem többször, kivettem megvigasztaltam ha kellett, aztán 10-kor megcsináltam a tízórait (szőlős jogobella joghurt egy kis péppel) megette mindet, aztán újra föl a szobába. Kis járkálás 1-2 perc után betettem az ágyba és ELALUDT!!! Na persze álmos volt rendesen, meg fárasztotta is magát 10-ig, de akkor is.

Most megint elhatároztam hogy kicsit szoktatom ehhez az elalváshoz, de akkor 3x nem fog aludni, mert nem fér bele, igy tovább van fent.
szépen süt a nap itt uh ma sétálunk!

KépKép
domidina
 
 


Kolos is pedzegeti az ébrenléti határait, mivel még mindig fenn van, és egész jól bírja. kicsit nyűgös volt n 12kor, bújt hozzám. kapott ebédet, most meg játszik a kedvenc játékával, egy falidísz, műanyag gyöngyök meg csengettyűk vannak rajta.

Ki szokta oviba vinni Alízt? Az apukája? Vagy te miután borisz felkelt. azért kérdem, mert ha Borsó fél 9kor, akkor Alíz csak 9re jutna oviba, nem? meddig van ott?

most elmygünk sétálni - meg kenyeret kell venni.
Vendég
 


Az én éjszakám rettenet volt köszönhetően Levi és Roli közös produkciójának. Pedig jól indult, már 9 előtt elaludt Levi, mire lefekudtem én is aludni apa már bealudt aztán olyan horkolással volt, hogy nem tudtam elaludni. Amikor el tudtam volna akkor meg felkelt Cuci. Így ment hajnali 1ig. 4 körül meg Levi kelt és nagyon nehezen aludt vissza, de végül fél10 előtt keltünk. :wink: Apa szerencsére csak akkor horkol ennyire ha nagyon fáradt.

Leventénél egyébként nem ritka, hogy egyhuzamban sokáig van fenn, nem egy aluszékony fajta. Igaz ő a végére teljesen kikészül és a nagy fáradságtól nehezebben alszik el. Előbb viszont csak nagyon ritkán tudom elaltatni.

Képzeljétek, ha az idő is engedi akkor nálunk hétfőn betonozás lesz. Biztos mondtam már, hogy vettünk egy faházat a kertbe és annak kell ez alapot megcsinálni, mert jövőhéten már hozzák. Ma hoztak sódert amivel hajszál híjján kidöntötték a kerítésünket. :( Igazán csak a jóisten tudja hogy-hogy még egyben van. Most próbál apa vmit kezdeni a helyzettel. Én meg közben csinálgatom a pogifélédet Orsi. Megyek is.

KépKép
kora
 
 


Orsi, azért nem lett olyan rossz az sem, ami vékonyabbra sikerült. Dobozba tettem, mára megpuhult és nagyon finom egy kis vajjal teához. :-)

Ancsinál eddig rendszer az, hogy reggeli kelés után max. 2,5 órát bír ki. Akkor elaltatom és 1,5-2 óra szunya. A következő alvása 2 körül van, tehát most is alszik. :)

Este 9 körül altatom.

Jó munkát nektek, Kora!

Voltam bent a suliban, a gyedemet intézni, ugyanis még mindig nem kaptam semmit. Beszéltem azzal a nővel, aki a sulink bérszámfejtését intézi, hogy azért jó lenne, ha most már utalnának, és mondta, hogy miért nem kértem hóközi kifizetést. Hát mert nem tudtam. De hogy az iskolában a gazdasági irodán ezt miért nem mondták nekem? Jó kérdés....

Tegnap beszólt a német tanárnő Gerinek. Kicsit kiakadtam, lehet, nem is kicsit.
A Ping Pong-ot kelett megvenni nyelvkönyvnek. Nem kell mondanom, milyen súlya van a nyelvkönyveknek. Heti 5 nyelvórájuk van, 4 nap. Hiába hordta a könyvét, nem tanultak belőle. Aztán kivettem a táskájából és beírtam az üzenőjébe a tanárnőnek, persze nagyon udvariasan, hogy mi vettük ki és ha majd használni fogják, akkor természetesen azonnal viszi majd. Csak tegnap mutatta meg a tanárnőnek, aki így reagálta le: "Ekkora nagy gyermek és nem tudja cipelni?"

Mit szóltok hozzá? Szerintem bunkóság megalázni egy gyereket. Én mindig anynira figyelek erre. Mondjuk elég Mogorva Manci a csaj, soha egy mosoly, semmi énektanulás, mondóka. Pedig az nagyon fontos lenne ilyen kicsiknél, mert ugy tavaly kezdték. Szavakat tanulnak, igéket ragoznak és mondatokat fordítanak.

Neked Momoska, mi a véleményed?

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


[quote]N írta:eked Momoska, mi a véleményed?


hat a beszolasrol. atol fugg, milyen hangsulya volt, de ha gerit bantotta, akkor gaz....!!

a modszererol: ugyan nalunk a kozepiskolaban mar kimaradnak a mondokak, a dalok meg nagyreszt az en hallasom miatt:-), ehelyett nalam manapsag az onallo temainditas (marnint a diakok reszerol onallo), s a hatartalan internethasznalat (youtube nagyon jo!!!) es a humor, ami jelen van. s csak azert nem mondom, h. akommunikaciokozpontuak az oraim, mert meg csak keves osztallyal ertem el egy-egy oran, azt, hogy igazi kommunikacio legyen....azaz ok is oromuket leljek benne, s onalloan kezdemenyezzenek, ezert hasznalunk mas olyan formakat, amik nekik oromet jelentenek. en meg nagyreszt a hatterben maradok, s akkor segitek, ha kifejezetten kerik!!
azaz egyetertek veled: emiatt a nyelvtankozpontu nyelvtanitas miatt vesszuk kedvet a kolkoknek az egesztol, s teljesen fuggetlenul attol, h. 10 vagy 16 evesek,s meg csak nem is hatekony, raadasul a gyakorlati haszna is majdnem nulla. de a mogorva mancik orulnek, ha hamar tul vannak az orakon, nehogymar meg interaktivkodni, meg enekelgetni is kelljen a kolykokkel:-))

bar bevallom, eppen a szabadabb modszereim miatt, en se tudom, mikor hasznaljuk egyszercsak eppen a konyvet (mert azert neha szoktuk).

Kép
Kép
momoska
 
 


orsi,
aliz alapbol 9re jar oviba, s itt van 1.5 percre az ovi. bar ma f10re ert be, s az apja vitte! kedden-szerdan en szoktam vinni, apja akkor hamarabb megy itthonrol. de amugy ahogy alakul, hol en viszem, hol o, s az elhozas is.
bar ebben az evben es tavaly is hetfon 8kor van tornaorajuk, ezert tavaly csak a szerdai (mert az 10kor volt) tornan vett reszt, s iden kerte az ovono, h. az iskolaelokeszites miatt azert jarjon be a hetfoi tornara is. meg nemtom, h. vesszuk ra magunkat!!

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok,

látom én vagyok az első ezen a borongós-esős szombati napon.

kolos ma is viszonylag későn kelt, fél 8 után. de annyira nyűgös - ma sem aludt délelőtt. nem tudom miért, mert ringattam, be is csukta a szemét rajtam, de ha meghallott vlmi zajt, rögtön odafordult. minden jobban érdekelte mint az alvás.
enni megint nem akar - fél 11kor sikerült egy natúr joghurtot bekanalaznia, de az ebédet nem kérte. ennek ellenére 9700g! 1 hónap alatt 600g-ot hízott. szerintem fotoszintetizál a fiam, más magyarázatot nem találok a növekedésére.

kora: remélem a mai éjszakád jobb volt mint a tegnapi. Milyen lett a pogácsa?

további szép hétvégét!
Vendég
 


Az én fiamat megtaníthatná Kolos fotoszintetizálni! :D Na jó, most nincs okom panaszra, szépen hízott kivételesen! :P Koloson látszik is a jó kis súlya! :)

Jobb volt az éjszaka, köszi, bár sokszor felkelt , de legalább Roli nem horkolt mint a mennydörgés. :wink:

A kerítésünk alsó része csak eltört a sódertől, naon örülök neki... :roll:

A pogival sikert arattam itthon, köszi a receptet! Az első gyúrós készítményem és egyből nyerő lett, tényleg nem volt nehéz megcsinálni! :)

Pár napja elkezdtem felüléseket csinálni meg még 1-2 gyakorlatot lightosba és képzeljétek 1kilóval kevesebbet mutat a mérleg!!!! Kiváncsi vagyok, hogy csak esetleg kicsit kevesebbet ettem vagy tényleg a tornának köszönhető. Minden esetre bizakodó vagyok!!! Így legalább lelkesebben tornázok! :P

KépKép
kora
 
 


hat csak raszokott erre az ejfeli kelesre, s arra is, h. 7 korul vidaman felebred. ma - ellentetben az eddigiekkel - nem is fektettem vissza, mert ha visszafektetem, tuti visszaalszik, s most mar nem olyan jo, ha sokaig alszik reggel, mert akkor a delutani alvas sansztalan, csak fogtam es magam melle vettem a nagy agyba, de azert - mert megiscsak szeretem, ha nem kezdi ilyen koran a napot - a takarojat es az alvosrongyat is athoztam. ez a kis lokott meg mellemfekudt, mosolygott kettot, s n9ig aludt megint. hm. ezekszerint csak passziobol ebreszt fel 7kor, de o meg azert aludna. viszont olyan ritkan alszik mellettem (aliz ekkoraban gyakran meg a reggel 8as ebredese utan is visszaaludt mellettunk), h. teljesen JO volt vegre!
le is fenykepeztem 2 perccel az ebredese utan a mi agyunkban a kis szuk szemut:-) Kép

kora nekem is kellene valami hasfarago torna, de felek, h. nagy faradtsagomban es onsajnalatomban meg tobb suti/csoki csuszna le utana. de neked azert HAJRA!!!:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


sziasztok!

ma nemigen volt időm ide ülni, takarítás volt na meg Lili délelőtt fél órát aludt, úgy hogy 10 perc után fölébredt újra altatás és fél óra sikeredett belőle 11 órától. de du is fölkelt fél óra után, csak visszaaltattam és összejött majdnem 2 óra.

Meg sütöttem is, de nem azokat amiket Orsi föltettél. Apának elsoroltam, kávésat: nem szeretem. Banánocs: azt sem. Na uh. kakaós szelet lett belőle, azt imádja lekvárral.

Lili nem alszik el mellettünk inkább játszik mindennel amit lát.
akármennyit alszik éjjel, akárhányszor kel, (ma 3x) akkor is 6kor kel, mintha vekker lenne benne amit 6-ra fölhúztak. 7ig azért visszaaltattam.

Olyan szép fiú ez a Borisz, nagyon édi kis pofija van!

KépKép
domidina
 
 


most nezem csak. mi tortent? hova tuntetek? ugye nem alszotok meg?:-)

edina,
hat a te ferjed se egyszeru izlesu:-) nalunk vegul kakaos kalacs lett kenyersutoben dagasztva es kelesztve, de sima sutoben sutve fonottan, mivel minden reggel kakaos kalacsot reggelizem, de tegnap reggel elfogyott, s epp el akartam kuldeni a kedvesemet boltba, mikor aliz megszolalt: "te anya, regen annyit sutottunk, most miert nem sutunk, s akkor apanak nem kell boltba menni."
tenyleg-tenyleg, mondtam en.
csak elegendo liszt, citrom, vanilias cukor, tojas es tej nem volt hozza, ugyhogy vegul csak ezert kuldtuk boltba:-)) de vacsira elfogyott majdnem az egyik szal a ket kalacsbol!

tessek jelenteni, hol bujkaltok!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
momoska
 
 


Nahát, látom mindenki eltünt a hétvégén, én is.

Szörnyű éjszakánk volt, éjfélig vagy 3x altattam, 2x simi, többször nyöszörgés. 2-kor ébredés, kaja aztán onnantól kezdve azt lehet mondnai, hogy hosszabb-rövidebb csöndes periodusok mellett állandó nyöszörgéssel telt az idő. Hol 10 percig volt csöndben, hol fél órát, de 1 óránál tovább nem. Hason feküdt, nem ébredt fel, forgatta a fejét, mocorgott és közben nyöszörgött. 7-kor kelt, és mintha mi sem történt volna. Ja és átmentem hozzá aludni, hogy legalább apa tudjon.

Tegnap nem főztünk magunknak sem meg én se Lilinek, elmentünk az étterembe enni, gyalog, uh. megvolt a jó nagy sétánk is.

És bedöglött a mosógépünk, a ruha most is ott áll a vízben. Már szombaton sz....rakodott, a programgomb megállt nem ment tovább csak ha kézzel arréb tekertem, aztán tegnap délután már se kép, se hang, ill. hang az volt, meg búgott rendesen, olyan hangja volt...... uh. lehet újat venni. Elég régi már.
De hogy a ruhákkal mit csinálok, most még a nap se süt, hogy kitegyem....

megyek mert odatettem Lili kajáját, aztán a végén még odaég nekem. Tavaszi főzelék pipihussal.

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Látom hétvégén mindenki elfoglalta magát. :)

Momoska!
Olyan aranyos Borisz, ahogy ott ül. :)

Kora!
Gratulálok a hízáshoz! Csak így tovább. Nem tudom mi történt, de most Dávid is megtáltosodott. 1 hét alatt 170 g-ot hízott. (1-3 hónaposan hízott ilyen ütemben) Mondjuk az étvágyára nem panaszkodhatom, mert enni nagyon tud.

Edina!
A tévében láttam egy Johnson's reklámot. Rögtön Ti jutottatok eszembe. Még nem próbáltátok? Hátha....

Nálunk ma cékla lesz az ebéd. Ma kimarad a husi, mert elfogyott ma meg nincs nyitva egy húsbolt sem. Megyek, meg is nézem.

Kép
Kép
tina82
 
 


hat en rajottem, h. borisz azert vezet be neha ilyen 3-4 napos valtozasokat az ejjeleibe (pl. hogy eloszor mar ejfel korul ebred), hogy oruljek mar annak is, ha visszater a regi rend, ami ugye egy ebredes 2 korul, egy masik meg f7 korul. ma ugyanis egeszen buszke voltam ra, mikor eloszor csak n3kor ebredt, aztan 3/47kor, majd n9kor. az ember meg tudja becsulni ezt is:-)))

mi valszeg szerdan megyunk, tobb mint 3 honap multan a haziorvoshoz statusra. mar jo lenne tudni vmi hiteles suly es hosszmeretet, bar igazan nemtom, miert jo ezt tudni, hiszen nem eszerint adom ra a ruhait:-))
en azt se tudom, b. mit eszik ma....
bara hetvegen mar lenyult tobb pizzaizu pufit (tudjatok az a kukoricapuffasztott) meg a tonhalas tesztabol is lopkodott, es pattogatott kukoricat is evett, sot meg a kakaos kalacsbol is csipegetett aliz a szajaba, mert allitolag letamadta erte. hm. lehet, h. ma pacalporkoltot kap....:-))

Kép
Kép
momoska
 
 


Jelentkezem, én is itt vagyok!
Nekünk is katasztrofális volt az éjjelünk. Rendes időben, rendesen elaludt, 11 körül ébredt. Kicsit etettem, aztán rajtam elaludt - de vele együtt én is. Fél 1-kor megébredtem és megpróbáltam letenni, hogy akkor majd elmegyek fürdőbe stb, de ne mvolt hajlandó aludni, szeme kipattant és elkezdett üvölteni.
Most tényleg legszívesebben hagytam volna, de nem költheti fel Gerit, hiszen ma iskola.
Fogtam leültettem a játéksarkába, aztán ott vigyorgott nekem, mint a tejbetök.
Amikor elkészültem lefeküdtünk, de mind nem akart aludni, állandóan szopni akart. Engem már idegesített, mert annyi tejem azért nincs, hogy órákig tartson. És ez már rendesen hiszti volt, hogy kimutassa az akaratát. Jelezte, hogy mit akar, aztán elkezdett üvölteni. Aztán rázogatásra bealudt végre.
Nem egyszerű eset.
Most persze húzza a lóbőrt, jó mélyen. Megjegyzem, szerencsére, mert be kellett mennem a Geri sulijába, mert itthon felejtette a német füzetét. Tegnap délután tanultunk, 30 igének kellett tudni a jelentését és ragozását, aztán kint maradt a füzet.
9 után skype-oltam édesanyámmal és akkor veszem észre, hogy ott a füzet. Hoppá, mondom, ebből baj lesz. Ancsival együtt nem tudtam menni, mert már álmoka volt, ha megvárom, míg felébred, késő lesz. Aztán elaltattam és bevittem Gerinek a füzetet. Nem ébredt fel, még azóta is alszik.

Momoska, köszönöm a véleményed. Ilyen kicsiket tanítani egész más, mint középiskolásokat. Itt még nem jöhet szóba az interaktív tanítás, legalábbis nem napi szinten. És az megint más, hogy időnként használjuk a könyvet, vagy egyáltalán nem. Mert akkor összeszedhetné, beteszi a szekrénybe és ha kell, kiosztja a gyermekeknek. Merthogy van saját osztályuk, szekrényekkel. Na mindegy. És rosszul esett neki a beszólás.
Borisz nagyon szép arcú gyermek, nagyon aranyos.
Én még nem csináltam fonott kalácsot. Lehet meg kellene próbálnom?

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


[quote]I írta:lyen kicsiket tanítani egész más, mint középiskolásokat.


hat ezt tudom. nem is vallalnam. anyukam tanit altalanosban, bar felsotagozatban, de mar az nehez lenne nekem...! nagyobb kretivitast kivan, az biztos. s sajna nehezen vetkoznem le az defaultbol meglevo ironiamat, amihez a sajat gyerekeim (najo, foleg aliz) mar hozzaszoktak, a kozepiskolasok nagy resze hamar alkalmazkodik ehhez, de az alt.iskolasok meg azert nem ennyire fogekonyak a ketertelmusegre: hm. de azt sok iskolaba megcsinaljak, h. benntartjak a konyveket, az teljesen mukodokepes...nem vethetik fel a szulok???

Kép
Kép
momoska
 
 


Tina, mire gondolsz? mit kellene kipróbálni?

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok,

én is itt... csak elugrottam déleőtt a tescóba hosszú ujjú bodyt venni, de nem volt kolos méretében. igazából semmi body nem volt a méretében. lehet, hogy nem is csinálnak 9-12 hónaposra?? mármint a chrerokee nem gyártana? így a H&M-ben vettem neki, ott is csak egy 3db-os csomag volt 80asban.

kolost mostanában alig tudom lerakni este. mindig sír ha beviszem aludni, és az a vége, hogy felveszem, ringatom, majd mikor félálomban van lerakom a kiságyba. ott még mocorog párat majd bealszik. szinte sértésnek veszi, hogy 9kor már aludnia kell.

Évi: ilyenkor kire hagyod Annát? (amikor vlhova menned kell)

nálunk is régen volt már orvosi vizit, de szoktam vele beszélni telefonon. a párbeszéd kb így zajlik: "doki: szia, jól vagytok? minden rendben? ; én: aha, jól vagyunk.; doki: akkor jó, vigyázzatok magatokra. szia.; én: szia" :lol:
de én nem is bánom, amíg nincs baj minek járjak havonta?

én sem főztem ma semmit, kapott konzervet. de megette az egészet. aminek nagyon örültem, mivel mostanában kb 30ml volt a legtöbb amit főzelékből evett.
és kapott öcsém sültkrumplijából amit megfelezett a kiscicával. :)
Vendég
 


Ja, azt elfelejtettem írni: ma egyedül hagytam (kb. 15 percre)!!!
Nem elalvás után rögtön, hanem kb. 20 perc után mentem el, tehát már jó mélyen aludt. Azt tudom, ha ilyenkor elalszik, főleg egy nehéz éjszaka után, akkor lenyom 2,5 órát (vagy többet, mert még mindig szunya).
Eddig még ilyen nem volt, mert vagy itthon volt a párom, vagy tudtam időzíteni az elmenést és vittem magammal, de most sejtettem, hogy nem fog időben fölébredni.

Tegnap ő is kapott pizzás kiflit. Geri ette és muszáj volt neki is adni. Hát azt az örömet, ahogy csócsálta!!!!
Dokihoz mi sem nagyon járunk. Védőnő sem jön, igaz, hogy legutóbb is minden egyébről beszélünk, mint a gyerekről.
Az elején mindig mondta nekem, hogy fejjek, mert ilyen meg olyan jó az, hogy legyen tejem, de én mégsem követtem a tanácsát. Nem gonoszságból, hanem mert egyszerűen nem jött, nem volt időm rá, macerás volt. Aztán mégis van tejem még mindig. Gondolom többen vannak, akik problémásak, inkább azokat látogatja.
Mondta is legutóbb, hogy ott vannak az anyukák a nagy házakban és alig jönnek haza a babával, az a legnagyobb gondjuk, hogy tiszta-e az ablak, kell-e takarítani? Hát persze, hogy elmegy a tejük.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


na lenyomott alvassal majdnem 3 orat, igy necces lesz a delutanunk estenk, mert f6kor aludna el leghamarabb, de akkor meg mar csak nem engedem.
aztan meg ugy falta a paradicsomos cukkinis krealmanyomat, mintha spenot lenne, bar igy fokhagymasan-oreganosan meg az illata is jo volt.

edina,
tina szerintem a johnson levendulas furdetojere gondolt!! de arra csak a reklambabak alszanak, ok is csak a felvetel erejeig:-))

tenyleg, a vedonot se lattam egesz nyaron, bara kedvesemet neha elkuldom hozza popsikenocs receptert, mert annal jobb popsikenocsot, amilyent a hozzatartozo dokik irnak fel, meg nem talaltam se patikaban, se boltban...aliznal raszoktunk, s azota se fogadtuk el a sajat dokinket!

a mi dokink is vlag felnottkent kezel minket, 5 hos koraig adott csak idopontot havonta, azota gondolja, ha akarunk, ugyis megyunk. most aliznak kell vmi igazolas az ovihoz, ezert megyunk, igy lemerjuk boriszt is, meg megerdeklodom, h. most mi van ezzel a pneumococcus-oltassal.

ja mar elore rettegek, mert aliznak decemberben kell a kovetkezo oltasat megkapnia, de o mar akkor se megy be a rendelobe, ha csak a torkat neznek meg, meg akkor se ha elotte 3 napig, s meg a varoban is vegig azt mondogatta, h. siman bemegy, hiszen o mar nagylany....! huzos lesz!!! (bar allitolag en is bezarkoztam az iskolai wc-be, mikor jottek kampanyoltasra)

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

sikerult bejelentkeznem!!! nagyon eltuntem, Nori most esett tul a masodik betegsegen, fulgyulladas (nem kozep- csak hallojarat) es torokgyulladas, ket atalvatlan ejszaka utan harom napig tartott hgoy magamhoz terjek. ejszaka hutofurdozes volt meg allando ringatas, stb. ma kapja az utolso gyogyszeradagjat, a betegsegnek nyoma sincs mar, azonban a fogzasnak igen... Norinak meg egy foga sincs kint, ha kinyitja a szajat, innyel bevont fogsort lehet latni. valahogy nem torik at az inyen a foga. szegenykem eleg szar igy. enni egy hete alig eszik, olyan erzes mint mikor nagy volt a pocakom vele, hogy nem is tudom elkepzelni maskent, csak hogy soha tobbet nem fog enni (nagy pocakkal meg azt nem tudtam elkepzelni hogy valaha visszamegy a hasam).
Norival szoktam hasizomgyakorlatot csinalni ugy hogy szol a zene, en haton fekszem, a labam felhuzom, Norit rateszem hassal, es a labamat elore-hatra mozgatom, persze fogom kozben a csajt, es szereti, persze volt mar hogy ebed utan tettem ezt es nem volt vmi nagy otlet, mert szegeny osszerazodott.

ezt elkuldom

KépKép
Kép
csillaz
 
 


csilla,
tok jo, h. itt vagy. nori nagyon gyakran eszembe jut, mert ugyanaznap szulettek, s igy van bennuk egy kis rokonsag:-) szegeny! most valahogy csomo kolok beteg volt az utobbi 2 hetben. a fogzas meg is viseli????
borisz se evett 1-2 hete kb. 2 hetig, szerintem foleg a foga miatt, mert a fogak kijottek, s visszajott az etvagy,sot mivel o nem egy nagyevo, ezert most ugy tunik, potolja is az elmaradottat, mert tobbet eszik onmaganal. ugyhogy enni fog nori is, ahogy a hasad is lement:-)
tenyleg, nekem van egy konyvem, amiben vannak ilyen babas tornagyakorlatok, marmint amit babaval lehet vegezni, de teged tornaztat, elo is szedem, jo otlet!!!

akkor en most szurkolok azoknak a franya fogaknak, hogy torjenek at, de gyorsan. aliz baratnoje (baratnom kislanya) volt ilyen. 10-11 hosan tortek at a fogai, de akkor nem egeszen 2 het alatt 6 db, s meg csak meg se viselte kulonoskeppen.. (bar borisznak is 3 het alatt lett 6 foga)

Kép
Kép
momoska
 
 


BOLDOG 8. hónapot LEVI

szegény Nóri. Rossz érzés betegnek látni a babádat! De örülök, hogy már gyógyulófélben van.

Nekünk van olyan johnson's krémünk, de én magamnak vettem mert tök jó illata volt. :) Még a kórházban kaptam johnsons krémet, én használtam azt is el, és azóta én ezt veszem testápolónak. kolosnak úgy sem kell! (na majd pár év múlva biztos reklamálni fog, hogy anya elhasználta a krémjét :))
egyszer csak úgy próbaképp bekentem kolost a nyugtató krémmel, de ő amúgy is elaludt magától este. szóval neki teljesen mind1 kenem-e vagy sem.

én is ilyen voltam, Momoska! ha tudtam, hogy oltás lesz, előre rettegtem és nem akartam suliba menni.
Vendég
 


torna: én az elején csinálgattam gyakorlatokat, amikor Kolos többet aludt és hagyott tornázni. aztán vlhogy elmaradtak. nekem Béres Alexandra dvd-m van, őt nagyom bírom. kipróbáltam már Rubint Rékát is (főleg terhesség alatt), de annyira idegesítő volt a hangja, hogy némára állítottam a tv-t, de úgy meg nem volt az igazi.

most meg már azt nézegetem a neten, hogy tudnék pár kg felszedni, mert képzeljétek rámjöttek a régi nadrágjaim, amit még terhesség előtt hordtam. és szerintem ez kicsit durva, hogy 8 hónappal a szülés után kevesebb kg vagyok mint előtte. szóval most próbálok többet enni. az étvágyammal nincs gond, mert állandóan eszem vlmit, csak ilyeneket, hogy alma, joghurt..stb. ezektől meg nem igazán lehet hízni. (gondolom sokatok cserélne velem és nem érti mit problémázok)
szerintem ezért is hagyta abba kolos a szopizást, mert nem volt elég tápláló a tejem.
Tényleg Edina, te már megálltál a fogyásban? régebben mondtad, hogy fogsz és megpróbálsz többet enni.
Vendég
 


Hát ha Tina erre gondolt, akkor nem. Mondjuk alapjában én Jonsonos termékeket nem vettem, mert azt mondták kerüljem, uh. én a Gabit használom.

Örülök hogy hallok rólatok Csilla. Szegény Nórika nem lehetett könnyű neki, na meg neki sem. Szerencsére én még nem éltem ezt át. Ilyen együtt tornázzunk cd. nekem is van, még a terhesség alatt rendeltem, nea meg kismamatornás is. Na nem sokat használtam azt sem.
Nekem nem igazánkell.
Orsi kérdésedre válaszolva, igen megálltam, sőt szedtem is fel pár kilót, uh. igaz a régi súlyomat "kaptam" vissza, de legalább nem kevesebb már: kb 52,5 kg. Többet mondjuk azóta sem eszem, nem tudom mitől van, talán tényleg attól hogy már nem szoptatok.

Lili ma aztán nem alszik sokat, illetve ma már nem is fog. Mi is úgy vagyunk mint Borsó, hogy korán aludt délután és keveset. 10 után 2-kor sikerült elaltatni és 40 percet aludt csak, ami vajmi kevés de nem sikerült visszaaltatnom. A főzimet meg nem nagyon ette, bár nemrég kapott pépet és abból sem ette meg a teljes adagot.

Ja és kijött a bal2-es fog is, vagy ezt már írtam? lehet ez volt a gond éjjel.

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok,

Elszallt a net, nem tudtam folytatni.

Levinek Boldog 8. honapot!!!!

Koszi mindenkinek a jobbulasos uzit, remelem mostmar igy is lesz.
A hutoragokat Nori eddig nagyon birta, most nem, ehelyett rakapott a poharbol ivasra, pontosabban ha en iszom, akkor az neki is kell, a szajahoz emelem a poharat es harapdalja, es utogeti hozza a foginyet, biztos jol esik neki. kozben megy egy kis tea is a szajaba es a ruhajara is.
Visszaneztem a fotokat, mindenki olyan szepen fejlodik, es gyonyoru babak!!!

Meg annyi tortent velem, hogy en is kevesebb vagyok kiloban mint terhessegem elott, valoszinuleg a szoptatas kivett mindent belolem, es most lehet hogy legyengult az immunrendszerem, a hat honapos nogyogyaszati vizsgalaton P2 gyanuja merult fel (human papilloma virus, a mehnyakrak okozoja). na, elmentem a ferjemmel egyutt egy erre specializalodott klinikara, o negativ lett, nalam megint talaltak, es felirt a doktorno egy immunerosito gyogyszert, aminek a segitsegevel legyozhetem ezt a virust. nem is tudom mit mondjak... mondhatjatok, hogy miert irom ezt le ide, hiszen nem tartozik ratok, de jo megosztani ezt a gondot veletek, ill. ha tudtok jotanacsot adni, megkoszonom.

udv,
csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


teszek fel par kepet

meg a nyaralason keszult:
Kép

uncsitesoval nalunk (na ezt ne tanulja el... :oops: )
Kép

ez most a kedvenc jatek
Kép

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Helló-helló!
Köszi a hófordulós kívánságokat!

Most csak gyorsan pár sor, mert megyünk aludni, legalábbis próbálkozunk! :wink: apa éjszakás a héten úgyogy egyedül vagyunk éjjel, nappal meg megy az alapozás a faháznak!

Holnap megpróbálok jönni addig is Csilláéknak:
Kép

Lilinek gratula a foghoz!
Kép

KépKép
kora
 
 


Momoska,
koszi hogy irod hogy Borso sem evett, megnyugtat hogy nemcsak az en kis Norim nem eszik ugy idonkent ahogy kellene.
igen, hihetetlen hogy mindjart eljon a kilencedik honap!!! :lol: (foleg hogy a kilenc a kedvenc szamom)
MI a cime a tornas konyvednek?

Nekem is megvan RReka tornas dvd-je de en is kb ketszer ha csinaltam, en nem tudom miert kell annyit beszelni, plusz a zene vmi szornyu rajta...

na megyek, mindenkinek Jo Ejszakat, Pihenest kivanok!!!!!!!!!!

KépKép
Kép
csillaz
 
 


jóreggelt

egykezezek, bocs az elírásért. Lili n7-kor kelt, uh. kicsit nyügi és itt akar ülni az ölemben. Az előbb Nóri babát néztük meg, nagyon aranyos, végre láttunk róla is képet.

Csilla: szerintem oltasd be magad ha megengedheted magadnak, mivel nem olcsó, de megéri szerintem. Én is gondolkodom róla.

Viszonylag jó éjszakánk volt, altattam 9-kor f11-kor, f1-kor, mondjuk itt 2x kellett mert visszatettem de 10 perc múlva kezdhettem előről. Aztán 5-kor nyöszörgés, de mire fölrohantam a kajával aludt tovább n7-ig.

Tegnap az új mosógép is megérkezett, uh. ma moshatok ezerrel. Holnap meg jön a Dédi vasalni.
Ma bébikompot nézek Tüncinek a vaterán. Van valakinek? Azt hiszem valaki írta hogy igen, de már nem emlékszem, talán Kora???

Már jópár napja Lili csak 2x alszik, 4 órákat van fönt, tegnap is 2.50-től nem aludt egész f8-ig és még akkor is harcolni kellett hogy elaludjon, bár sokáig azért nem tartott. Egyszerűen nem fárad ki, sőt, ahogy egyre több idő telik el, inkább fölpörög, mint elálmosodna, elfeküdne, pihizne.

És utólag boldog hófordulót Levinek!

KépKép
domidina
 
 


sziasztok,
borisz tegnap vegulis kapott tolunk f6kor 10 perc alvasidot a dunakeszi decathlon fele menve. a decathlonbol meg alig birtuk hazahozni a kolykoket: kinn trampolin es jatszoter, benn mindent ki lehet probalni-roller, labda., bicaj, sator. borisz begigmaszta az egesz uzletet. nagyon kitalaltak ez a helyet!

most meg megint bukos korszakaban van. havonta 2x min. 4-5 napig nagyon sokat bukik. ma mar megkaptam 2x, pedig utoljara reggel hetkor szopcsizott, azota meg nem evett.

most ertunk haza az ovibol, s ott a dadusok mindig megtomik a kisebb testvereket, s aliz dadusa orult, h. vegre borisz is kaphat vmit. adott neki egy fel zsurkenyeret kicsit tulertekelte a gyerekemet, de borso olyan buszke volt, alig tudtam itthon levetkoztetni, mert nem engedte ki a kezebol.
Kép

csilla,
a konyv:

Judy diFiore: Szülés után is fitten c.

meg anyostol kaptam aliz szuletesekor, akkor nem hasznaltam, de most eloszedtem:-) hatha ki is nyitom....

nori nagyon edes kiscsaj:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

ma jo volt az ejszakank, es Nori szepen, jo kedvvel ebredt, most alszik, remelem sokat....
reggel voltam vervetelen (az immunerosito gyogyot csak akkor lehet szedni ha nincs ilyen-olyan bajom), es sokkot kaptam mikor meglattam a tomeget... de vegul hazaertem es magamba ontottem egy nagy bogre kavet.

Edina, nekunk van bebikompunk, noverem kisfiatol orokoltuk, eleinte Nori elvolt benne sokaig, mostmar felall benne es rogyaszt nagyon gyors tempoban, olyan minta felugralna, es nem sokaig birja benne, kiabal nyogve, mint kakalaskor regen csak joval hangosabban. A Spock konyv azt irja, hogy nagyon ellene van es be kellene szuntetni, az orvos is azt mondta hogy nem javasolja. Egyreszt igaz hogy felall benne de nem fejleszti az egyensuly erzeket meg még nemtom mit, masreszt, ha a korol szonyegre kerul(ne) megakad, es lehet hogy ki is eshet belole a gyerek. ugyhogy en is csak ritkan es persze felugyelettel teszem bele. a jarokaban meg alig van, ha pisilni megyek en is viszem magammal, mint Orsi Kolost.

Nalunk most nemtom hogy oldjam meg, ko van az etkezo-nappaliban, nincs padlofutes, es egy szonyeg van ami nem fedi le az egeszet, hideg, Norit ha leteszem felfedezoutra, tuti hogy a kovon kot ki es ott dekkol. fedjem le az egesz nappalit szonyeggel?

Koszi Momoska, utananezek a konyvnek!

udv
csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Borso nagyon ugyesen fogja a zsurkenyeret. Nori minden nap kioklendez valamit, banan darabot, a multkor a nagyi fasirtjaba harapott egy nagyot, utana kirazta a hideg az izetol (jot nevettunk) aztan meg tul nagyot nyelt. huuuuuuuu de szar erzes amikor nem akar kijonni a torkarol a kaja.

Momoska, nalatok fest valaki a csaladban? (a foton van egy festmeny, ha jol latom)

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Boldog hófordulót Levinek!

Szia, Csilla, jó újra hallani rólatok. Nóri nagyon aranyos kislány!
Örvendek,, hogy meggyógyult Nóri, habár sajnálom, hogy betegeskedett. Tudom, hogy nagyon nehéz, ha beteg a gyerek.

Az éjszakáink változatlanul fekete-fehér, igen-nem, tehát most jó volt, ébredt éjfélkor és aztán csak 6-kor. 8 óta megint alszik.

Nemsokára megyünk Pestre, úgyhogy ma megint mozgalmas napunk lesz.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Sziasztok,

Edina: nálunk is pont ez van. kolost sem tudom ágyba dugni este, minél többet van fenn, annál túlpörgöttebb és menne csak játszana...
(bár lekopogom, tegnap mintha a javulás útjára léptünk volna, mert ahogy leraktam - egy kis ringatás után - egyből elaludt, nem kellett fél percenként bemennem hozzá)
Nekem az rémlik, mintha Nóriról láttam volna bébikompos képet, még régen - de bocs Csilla ha tévedek.

tényleg jó drága az az oltás. én 3 éve érdeklődtem erről a nőgyógyászomnál és ő lebeszélt róla, mert ez csak akkor hatékony ha még nem élt vlki szexuális életet. mert utána már találkozott/találkozhatott különböző dolgokkal - úgy értem, hogy akkor már nem érintetlen a szervezete, és akkor már nem hat. Szerinte ez akkor lenne jó ha 9 éves kislányokat oltanának be. meg különben ez az oltás csak 3-4 (nem emlékszem pontosan a számokra) rákot okozó vírus ellen nyújt védelmet és vagy 30 okozhatja ugyan ezt.
De ez csak egy vélemény, ettől még ti nyugodtan gondolkozzatok rajta.

Momoska: kolosnak is vannak ilyen bukós korszakai. egyszer minden kijön belőle, máskor meg semmi. most épp a semmi időszak van.
de ez lehet azért van, mert nem is eszi túl magát?

Nórinak milyen bájos pofija van! :)

Kora, jó munkát, és sajnálom, hgy egyedül vagy. Én is az leszek csüt-péntek. ez a sok próba. már elegem van, hogy sosem látom a férjem, mert napközben dolgozik utána meg a zenekarával lóg. Jó tudom, hgy kell neki szabadidő, meg kikapcsolódás, de nekem/nekünk nem??
De szombaton ő lesz vele egész délután, mert barátnőm lánypartit szervez és megyünk alkotni. ilyen alkotó délután lesz, amikor üvegfestünk, meg hasonló érdekes dolgok. már úgy váorm. Tök régen nem csináltam már semmi kreatívat, hiányzik.

vlmit még akartam... nem jut eszembe. :?
Vendég
 


na, látom ketten is megelőztek. :)
Vendég
 


igen Orsi, nekunk van kompunk, az elobb irtam hogy nem valami kivalo dolog :?
nekem is volt babakoromban olyan kor alaku, es voltak rajta szines bogyok, es most lattam olyat a Tesco-ban

meg azt akartam irni, hogy Kora: koszi a kedves kepet, nagyon aranyos :P
remelem jol telt az ejszaka kettesben, en nehezen viselem ha a ferjem nem alszik velem...

az oltason en is gondolkodom, penteken megyek vissza dokihoz, kielemzem vele a teendoket, ez most egy masik nogyogyasz, mert akinel szultem, messze van (ugye kikoltoztunk Bp-rol) es csillagaszati osszegeket ker el.

KépKép
Kép
csillaz
 
 


csilla,
nekem is majusban kellett volna megjelenem a nogyogyaszomnal, mert a 6 hetes kontrollon nekem is felmerult a hpv gyanu (bar allitolag a nok 60 %-aban van), de meg nem jutottam el. most majd felhivom nemsokara.
ja, a hpv-oltast csak az elso menstruacio ideje korul ajanljak csak. kesobb mar nem jo!!!az meg nekem mar eleg reg volt:-) bar most gyanitom, h. nemsokara lesz megint, pedig de jo volt ez a masfel ev nelkule

a kedvesem festett egy ideig, vannak vlag jo kepei is (olyan szurrealista fajtajuak), de mar 10 eve nem fest. amit a kepen lattal, azt alizzal pamacsoltak 2-3 eve. megmutatta aliznak, hogyan kell olajfestekkel banni.

borisz is volt mar, hogy fuldoklott, pl. tegnap, mikor fekve ette a pogacsat. tenyleg rossz hallani, de mindig vissza is oklendezte, aztan ragta tovabb.

komprol en se hallottam jokat. marmint anatomiailag es mozgasfejlodesileg sem javasoljak. s tobb "kompozo" gyereket nehez leszoktatni a labujjhegyenjarasrol, miutan megtanulnak jarni, az meg nem tesz jot a labfejnek es a gerincnek sem. aztan meg vannak kolkok, akiknek egyaltalan nem art!!
bar - oszinten - en nem tudom, mire jo.(???)

Es - ha utolag is - boldog hofordulot levinek!

tenyleg, mi lehet nuncsivel? vajon jar mar?:-) orsi, nem beszeltel veluk?

ez jopofa, ez az alkoto delutan a baratnokkel, mi max. sorozni szoktunk elmenni:-)

borisz 2 es fel oraval a reggeli kelese utan kidolt. gyanitok valami nyavajat nala, mert este meg horkolt valamikor. hm:-) nemorulok. bar az a fura, h. aliz mar a 3. hetet kezdte az oviba, s meg nem kapott el semmit (eddig), mert szeptemberben meg nagyon ra kell allnia a viruskozossegre.

Kép
Kép
momoska
 
 


komp helyett inkabb vmi jarassegiton gondolkodom, amit tud tolni (bar aliz anno egy kisszeket hasznalt erre), bebetaxi lenne a legjobb, mert azt kesobb hajtani is tudja, mert aliztol maradt egy motor, de az meg nagy, mivel aliz annyira keson kezdett erdeklodni az ilyen labbal hajtos dolgok irant.

valami ilyen egyszeru, amirol maga le is tud szallni:


Kép

bar ennek nincs szuloi tolokara, az meg hasznos lenne!

meg borisznak kesobbre nem is motort tervezgetek, hanem nagy vagyam egy futobringa, mert anno alizzal nem tudtuk megszerettetni (a szomszed kissracet probalgatta):

ez pl.

Kép

Kép
Kép
momoska
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?