Új privát üzeneted érkezett!

Klár,
Eddig szoktatás és szigorú felügyelet volt. De most már olyan ügyes, és ahogy nézem télleg nincs szüksége a "segítségünkre". Egyébként meg egy-két koppanás mindig lehet, attól sztem még egy gyerek sem lett agyalágyult Kép

Évi,
Uzsi dúsításra: kukoricadara vízben megfőzve, gyümihez, vagy rizsliszt, esetleg megbízható keksz lereszelve almareszelőn (vagy sajtreszelőn)
Gyümi: ha van tuti házi befőtt, abból is adhacc neki (körte, szilva stb) krumplihoz ÉS husihoz is. Orsi kedvence a szilvás pulyka zöldségtálon Kép
Főzi: én már adnék pl parajt krumplival, többféle zöldséget főzve turmixolva (fehérgyökér+répa+krumpli+paradicsom+zsenge zöldbab+pasztinák stb), talán K betűsek is mehetnek (karfiol, kelkápi, karalábé), tökfőzi? mint magatoknak csak tápival/anyatejjel készítve.
Húsok terén a baromfifélék minden (tehát galamb, gyöngytyúk is, ha esztek ilyesmit), a sertéssel még várnék egy-két hónapot, borjúval szintén. Ezeket inkább úgy 10hós kortól, ha ki bírod várni.

Képzeljétek Orsi betaknyosodott, pedig már egy hete kapja a Cebiont. Csak azt tudnám, hol az istenben szedhette össze, mikor ki sem mozdulunk a lakásból. Olyan dühös vagyok.
ja, és a ma délutáni 1,5-2 órás alvását 0,5órásra redukálta. Már pont aludtam volna én is, mire éktelen sírásba kezdett Kép Azóta is nyűgös, akkorákat ásít, hogy majd' elnyel, de aludni nem akar, hiába altatom, csak hisztizik. Már föladtam, majdcsak kidől, ha nincs több energiája. Persze lehet, hogy benne 100 duracell műxik eccerre Kép azt meg ugye várhatom, mire lemerül!
Na, már megint csillog az orra, megyek orrszívózni

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Evi: jelen, en vagyok az elso kepen lathato anyuka (nem mutogattam am, hanem kosztoltam a bandat puffasztott kukoricaval, ugy jottek mint a fustKép)

Kajahoz: lehet fagyasztott cuccokat is kapni, azzal valtozatosabba teheted a kajalast. Pl oszibarack, szilva is van fagasztva, valamint rengeteg zoldseg. Ezeket nyugodtan lehet adni, nincs bennuk semmi, csak lefagyasztjak oket.Kép

orsoly
orsoly
 
 


Virga!

KépKépKép Ugye milyen jó! Én néha azt hiszem hogy Emmánaál nincs rosszabb, de aztán néha megnyugtatnak. Hiszti, dührohamok, mindne úgy legyen ahogy ő kitalálja, de lehetőleg egy pillanat alatt, ez mind ő.Kép De azért nem cserélném el egy nyugisabb gyerkőcre sem, imádjuk, de a férjem bejelentette hogy neki több gyerkőc nem kellKép
Amikor pedig nem hisztizik, akkor annyit röhögünk rajta, egy huncut, rosszalkodó manó, és ez egyébként vicces. Bár mikor rámol és eámol és rámol, akkor nem annyira. Ja , és a tiltásra ő sem hallgat, sőt kinevet ha rászólok és annál jobban csinálja. Kép

Tényleg , régóta akrom kérdezni, te körüljártad, hogy a laksáhitelnél ha új építésű (lakópark) akkor mennyi aza minimum amennyi kp kell hozzá, mert úgy emlékszem hogy ti is nézelődtetek ilyenben. leírnád magánban hogy nekem amiket ezzel kapcsolatban megtudtál?
Köszi:

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 

 
 

Sziasztok!

Nem néztetek ma Jakupcseket? A gyerekekkel szembeni engedékenységről volt szó. Vagyis arról, hogy mikortól menjenek buliba, mit csinálnak ott, stb. Kamaszok, fiatalok beszéltek a szórakozásukról. Olyan szórakozási formákat mondtak, amiknek már a kifejetéseit sem értettem. Jakupcsek is padlót fogott néhányszorKép Mire Lőrinc kamasz lesz, elképzelni sem tudom, mivel fognak foglalkozni. Kezdem érteni a generációs problémákatKép

Kangi!
Jók a képek.

Beu
beu
 
 


Húúúúúú, csak győzzek írni Kép

Pussz csajok, kiscsajok és kispasik Kép
Töck yóóó kedvem van, ma naonnnn jó kis napunk volt.
Reggel még gyorsan megkukkoltam a taliképeket.. hát sajnálom, hogy nem voltunk Kép Annyira édes az a sok apróság, és van a képek között egy-két nagyon jól elkapott pillanat. (Gratula fotósunknak is KépKépKép
Persze már reagálni nem volt időm - szokás szerint csak még ezt meg kell csinálni, csak még azt... és a gépre már nem maradt időm.

Tablicskuhoz küldtem adatokat természetesen Kép

heppike, van még tejed ? Csöpögtess abból Orsi orrába. Nekünk pl. a Sterimarral felváltva bejött....

Maci_due, Kép abban egyeztünk meg a barátnőmmel, hogy ír ma SMS-t, hogy mikor esnek neki. Nem írt.. rátelefonálni meg nem merek, mert ha a megfigyelőben van, túl a dolgon, akkor tuti válaszolni akarna... de 24 órán át nem kéne mocorognia, főleg nem az én hülyeségem miatt...de nagyon izgulok érte...

Toffikám.. rózsaszínű apa... hmmm... az más, ha rózsaszínben akartad látni a világot, de annak más módja is van Kép

psandi : Ancsababa ugyanez... mióta megízlelte a járóka felső rácsát, állandóan állni akar Kép Bocs, nem állandóan, most éppen ül, és matat Kép

Egyébként - akit érint. Minden gyerekbe bele tud bújni kisördög, az enyémbe is. LÁttam én már vörösödő fejjel hisztizni, ismeri már a hideg víz és az arcocskája találkozását.. és bevallom, ordítottam már én is vele életében... de attól csak még jobban sír, nekem meg a szívem szakad olyankor .(

zsuzsókám, egy nagyon hülye kérdés : nem nagyon száraz a levegő a szobájában ? Apróság ugyan, de okozhat ilyet....

Évi24. Leírhatom neked az összes zöldséget és gyümit, amit 7 hónaposan már ettünk - soha semmiproblémánk nem volt tőle :
zöldség : sütőtök, karalábé (egy kevés), fehérrépa, sárgarépa, kicsi zeller, spenót hetente egyszer, héjalt zöldborsó krumpli túlsúllyal, krumpli, cékla, brokkoli (ez sem rengeteg, de mehet), nálunk karfiol is volt valamennyi - és ezek bármelyikét bármivel összefőzheted...
gyümik : voltaképpen amit nem javasolnak 1 éves kor alatt, az az eper, a málna és a szeder. Mondjuk meggy óvatosan szőlőt lehet... de alma, öszi és sárgabarack, valamennyi narancs, mandarin, banán, szilvaaaaaa... ananászt mi még nem ettünk, meg kiwi is kimaradt, de nem hinném, hogy óvatos mennyiségben ne lehetne adni. Bevallom, nálunk azért napjában úgy 350-400 főzelék és gyümi fogy, én nem dúsítok semmit semmivel, de mindent mindennel összefőzök, ha arról van szó Kép

Na pussz, most egyet küldök Kép
clarissa
 
 


Beu!

Én láttam! És nem tudok rájönni mi az a goá party! Először Boá-nak értettük, arról legalább tudtam asszociálni, na de goa?????

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Clarissza!

De amiről Virga is írt, az nem olyna hogy csak belebújik a kisördög, azt csak az érti akinek ilyen hisztis gyerkőc adatottKép Komolyan , nem bántásból, de nekem senki sem szokta elhinni amikor így mondom vagy leírom, aztán akinek van szerencsáéje találkozni a láynommal úgy hosszabb ideig egyhuzamban, na az rájönKép De egyébként tök cuki, egy életrevaló kis csibész, cska nem épp szülőkímélő üzemmódban működik. Ezért tetszett amit Virga írt, merthogy dettó ugynaolyan.Kép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Évi... lemaradt a körte (valami finom puha lédús fajta, ugyanúgy lereszelve, mint az alma, meg kevés birskompót, de azt az íze miatt illik sima almával megkeverni.

Pussz :

Klár Kép
clarissa
 
 


Sziasztok,

tali szuper volt szerintem is, Mac úgy kidőlt, hogy amint bekattintottam az övet, már el is aludtKép.

Help!
Tennék fel képeket én is a tárra, de ostoba mód a saját albumomba léptem véltlenül. És nem tudok kilépni az adminisztrációból, a saját képeim listájára dob mindig. Hogy kell átjelentkezni?

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


No, megoldottamKép. Fent vannak a fotók. (hozzácsaptam Kangiéhoz, nem nyitottam új albit, ugye nem baj?)

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Beu, Mano Kép
itt egy link a goa-ról:
http://d-eyes.jpte.hu/~tss/therion/erzesek.html

Juliskám 7,06 kg és 71 centi, azaz 20 dekát és 3 centit gyarapodott az elmúlt 3 hétben (a centiket nem hiszem). Ma pedig - de alig merem leírni, mert a főszopisták megköveznek - székelykápi levébe tunkolt kenyérkéket követelt magának, csak úgy folyt a szaft az állán Kép Muszájtam adni neki, mert ugyan bazsis-paris pulykát kapott ebédre, amit szeretett is, de amint elkezdtem enni a kápimat, bojkottálta a saját kajáját Kép Így egy kápileves katona-egy kanál par.pulyka rendszerben étkezett. Oszt most meg durrogott nekem nagyokat elalvás előtt KépKépKép

Klár, Évi Kép
körtével óvatosan, Julcsinak nagyon megcsavarta a kis hasát (nade neki mi nem?!!! ugyebár)

Talin mi maradtunk sereghajtónak Lőrincékkel, fél 4-ig, de Julcsi is a motor indításakor bevágta a szunyát Kép És MEGINT átaludta az éjszakát, de ezzel már dicsekedtem Kép

Toffi Kép
aha, homályos lett Kép Tökre sajnálom, mert jó kép lett volna, csak mostanában már egyre nehezebb fotózni a kis krampikat, lassan olyanok lesznek, mint az elektron, csak előfordulási valószínűségük lesz, pontos helyük nem Kép

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Manó,
én el tudom képzelni, milyen Emma, az én Timim se egy matyóhímzés (kivéve a babás talikon, hogy mindenkit félrevezessenKép).

Virág,
szerintem már minden anyuka túlesett egy-két "kiborult a bili" állapoton (legfeljebb nem dicsekszik vele) Én is tudnék regényeket írni ezügyben, két gyerekkel nem duplázódik az ember stressztűrő faktoraKép Pl. amikor már huszadszor mondom el a csöppet sem hülye Timimnek, hogy ne csukogassa az ajtót, mert Zsebi keze pont a nyílásban van...és folytatja. Na innen a cenzura törölné a hangerőmetKép
Nálam remekül beválik, ha sikerül egy pár órára lepasszolni a kölköket apára, esetleg nagyira. A csajok is remekül szórakoznak a pihent személyzettel, én meg kedvemre csavaroghatok siserehad nélkül. És ettől egy pár napra fel is töltődöm lelkileg, jobban bírom a galád banyák tetteitKép

Klár,
még nem is gratuláltam lánykádnak az álláshozKép Bár gondolom, ez nem tartja vissza a további kísérletektőlKép

Franyó,
kicsit késve, de a betegséghez: én sem viszem automatice az orvoshoz a gyereket, ha a lázon kívül egyéb tünet nincs, csillapítom a lázát és kész. Ez egy szopós gyereknél sokszor teljesen elég, mert ilyenkor még tőled is kapja az immunerősítőt a tejben, és pikk-pakk lekűzdi a kórtKép Viszont ha 3-4 napnál tovább tart a dolog, akkor jöhet a doki, bár ilyenkor se írnak fel extra dolgokat, max. nyákoldó (Fluimucil 100) C-vitamin pótlás(Cebion) esetleg orrcsepp (Nasivin babának), ha az anyatej, vagy a Sterimar kevés lenne.
Örülök, hogy Anka már jobban van, a nagy durmolás tényleg csodákat teszKép

Heppi,
ne légy türelmetlen, egyelőre kár a pénzértKép

Taliért még mindíg sárgulásig irígy...hüppp

pusssz
Momo


Momo
momo
 
 


Ja, azzal nem dicsekedtem, hogy Zsebi annyira belejött a járásba, hogy nem is hajlandó négykézlábazni, mintha az méltóságon aluli lenneKép Jön-megy egész nap, nem számít a távolság, kicsit lassabban, mint anya, de mindenhova két lábon érkezikKép Olyan falat a kis cipőiben, ahogy gondosan rakosgatja a lábait és közben égnek meresztett kézzel egyensúlyozKép Na elég az ömlengésből!

Kangi,
elektronos duma haláliKépKépKép

pusssz
Momo


Momo
momo
 
 


Zulu Kép
királyak a képek! Nagyon! Hivatalossá tettem, hogy a te képeid is Kép
Az kár, hogy a látványkonyhámról nem készült fotó KépKép, de majd legközelebb! (Mikor székelykápit rittyentek kempingfőzőn, mert nem eszi a pépet Kép)

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Kangi,
készült, csak elfedte a homályKép. Szinte biztos voltam benne, hogy Te képben vagy goaügybenKép.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Zulu Kép
A lányságom azért ENNYIRE nem volt viharos+ KépKépKép Cask nagyjából volt fogalmam az ügyről, aztán meg ott a google is ...
Tudom, tudom, csak a bizonyítványt magyarázom Kép

Kangi
kangi
 
 


Sziasztok!

Manó!
Tényleg az a legborzasztóbb az egészben, hogy senki nem hiszi el, hogy milyen kisördög az én fiam itthon velem. Ha elmegyünk valahova, mosolyog mindenkire, többé-kevésbé szót fogad, ha van itt valaki, akkor azzal van elfoglalva, tehát nem hisztizik. Viszont amikor csak ketten vagyunk itthon... Gondolom unatkozik, de hát nem tudok minden napra táncos-komikus csoportokat szervezni a szórakoztatására Kép.
Néha már visszasírom a pár hónapos korszakot, mert akkor könnyebben meg tudtam találni a sírás okát. Most viszont találgatok, hogy pl. vajon mit akar a polcról (mit mutogat vöröslő fejjel), miért dobálja magát a földön stb. stb. Háát, lehet, hogy a panelban majd rámszabadítják a GYIVIt a hangerő miatt.
Bocs, de nem emlékszem, hogy mennyi önerő kell új lakáshoz és pont mostanában dobáltam ki a bankos papírokat és takarítottam le a gépről ezeket a dolgokat Kép.

Momo!
Ez a pár órás lepasszolás a férjnek nem műxik, amikor tornázni mentem az volt a kikapcsolódásom, de mostanában nem voltam. De hamarosan újrakezdem.

Évi!
Csatlakozom az előttem szólókhoz Kép. Szerintem próbálgasd, amit nem tilos. Persze először mindent csak kicsiben, hogy viseli őket Petra. Húst először csak csirkét és pulykát, leginkább a mellét.

Beu!
Én is néztem a Jakupcseket és én végig nem értettem, hogy mi is az amit emlegetnek: boa vagy goa Kép? Ezen a generációs problémán néha eltűnődöm, főleg ha 'bemegyek' a városba és látom a nálam fiatalabbak öltözködését pl. Néha bizony elég meghökkentő és még csak pár év van köztünk. Mi lesz majd az én kisfiam és köztem?!?

Jó éjt! Virág és Levi
virga
 
 


Baratnomtol hallottam, hogy "egyes helyeken" a baba egyik elso gyumolcse az avokado. Amugy tok izetlen, de a baratnom babaja imadja- persze mit nem?! Nalunk az exotikus cuccok kozul akkor mar inkabb a mango a nyero.

Miki miota visszajottunk megint csak kopkod, semmit nem eszik szinte. Ma beadtam a derekam, kapott gyumolcsjoghurtot, abbol kb. 50 gramm lecsuszott, este meg egy kis gyumi. Kép Amugy meg egesz nap hisztizik. Nagy a gyanum, hogy ehes, de akkor miert nem eszik?

Azt hiszem mostantol kevesebbet kene neteznem. Danival gondok vannak, es ugy nez ki, most egy kicsit elhetem az o eletet is, mert onalloan keptelen ra. Legalabbis ami a kotelessegeit illeti. Most egy darabig a nyomaban leszek minden perceben, es ha sikerulne kijavitani ev vegeig a jegyeit, akkor nem bukna meg mindenbol, es ez azt jelentene, hogy hurra! De sajna nemetbol totalisan, a tobbi targybol megkozelitoleg bukasra all, es itt csak az a felevente 2 dolgozat szamit, amit irnak.
Hangulatom most enyhen szolva negativ, nem is akarlak ezzel traktalni Titeket. Azert majd olvasgatok, de lehet, hogy irni nem lesz kedvem!
Tsok
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi Kép
Figyi, nem lehet, hogy Miki is húszabáló, mint Julcsi? Tudom, hogy hozzátápi-irányelv-ellenes, de esetleg a ti ízes húsételeitekből nem kaphatna? Julcsi imádta a töltöttkápi-tölteléket ... hátha ...
Dani Kép Ha megbukik, lehet, hogy összekapja magát, tudom, hogy ez nem tuti és téged nem is vigasztal, de hirtelen nem jutott más eszembe, és amúgy láttam példát ilyenre (én készítettem fel pótvizsgára a srácot és két év múlva nyelvvizsgázott a rühellt olaszból, meg tanította is KépKépKép).

Pussz
Okostojás Kangi
kangi
 
 


Kangi,
Kap, de megragja, aztan szepen vigyorogva kilokdosi a nyelvevel.
Dani most masodszor jarja itt kint az otodiket. Otthon elvegezte, szepen levizsgazott. Harmadszor mar kicsit ciki lenne, es gondolom mas sulit is kene keresni, az viszont mar valszeg nem gimi lenne, hanem valami egyeb...
Sajna a nemet dolgozatok tobbsege tollbamondas, arra meg nem igazan lehet keszulni. Vegulis csak 13 hibaja volt masfel oldalon (A4-es). Matekbol meg egyszeruen a trehanysaga, oda nem figyelese miatt kapott rossz jegyet, pedig eleg gagyi doga volt.
Ugyhogy marad a parhuzamos tanulas (azt hittem, ha kicsit hanyagoljuk a magyar tananyagot talan jobban tud majd az ittenire koncentralni, de nem, sot!), es otthon vizsgazik majd. Es akkor talan konnyebb elviselni, hogy itt meg bukdacsol.
Remelem azert harmuk kozul legalabb egy kicsit szorgalmasabb lesz, mert most eleg nihili a hangulatom, ha az elkovetkezendo 20 evre gondolok!
Goa- van valami koze az indiai Goahoz?

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi Kép
Drukk a szorgalmasabb sarjakért! Kép
Goa - asszem a nevét a szigetről kapta, ott van ilyen "feeling", azt hiszem.

Kangi
kangi
 
 


Kangi,
akkor az én ifjúságom szégyellnivalóan viharos volt?Kép

Zsuzsi,
vanKép.
TanulásKép. De igaza van Kanginak, ha megcsapja a bukás szele, akkor biztos összekapja magát. A húgom kémiából járt így, kis hülye, azt hitte, nagyon kiszúr a tanárral, ha nem készül az órájára. Aztán sógorasszonyom nyáron összerakta a fejében a cuccot, onnantól ötös volt végigKép.

Képzeljétek, Macka ma fél 3-tól negyed 7-ig aludt, na akkor már felébresztettem szegénykémet. De azt hiszem, szééép hosssssszú estének nézek elébeKép.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Heppi
Osinak jobbulást!

Beu
generációs problémák Kép sajna nem láttam a J-et

Kangi
székelykápit evő Julcsi gyarapodásához gratu Kép

Réka
mailt köszi

Csajok, ma is lesz a szülőszoba, nézitek? én igen, aztán holnap megint jól kivesézhetjük

Andi
psandi
 
 


Es en kihagytam Goat amikor arra jartunk...bevallom, kisse sznob helynek tartottam! Sebaj, majd legkozelebb...

Dani magasrol tojik a "megcsapo bukas szelekre". Amugy meg okos lenne, de magatol nem csinalja. Tegnap feladtam neki 2 lecket a torikonyvbol (magyar), hogy 20 perc. Eloszor hisztizett, nyavogott, aztan 15 perc mulva felmondta, es az osszes evszamot tudta (mikor volt az osrobbanas, meg a cro-magnoni ember...stb.). Verset meg mindig nehezen tanul (apja olvassa fel neki, es utanamondja, kizarolag igy muxik), de azt hiszem az elkovetkezendo honapokban fejlodni fog (kenytelen lesz).

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Momo!

Igen, gondoltam hogy Timi is ilyen, régebben amikor nagyon kiakadtam sűrűn gondoltam rátok, hogy végülis kettővel még rosszabbKépKépKép

Virga!

Nem gond, akkor kénytelenek leszünk mi is megérdeklődniKépO Bár legelőbb 1 év múlva lezs aktuális, úgyhogy ráérKép

Azért az nyugtassaon, hogy javuló tendenciát mutatnak, legalábbis Emma elég látványosan értelmesedik. Ez nem azt jelenti hogy nem azzal kezdi a reggelt hogy visítva ordibál anyukám után a wc ajtóban és tojik afejemre hogy én ott vagyok kint vele, meg hogy nem kedvence neki is a lábamat rángatva ölbe kéredzkedni, aztán amint helyzetbe került a polcot mutogatni hogymit is adjak oda. De egyébként egyértelmű hogy unatkozik, mert ha elviszem játszani ő a legjobb gyerek, pl bölcsiben vagy más játszóházban.
És nagyon okos, de nem tudja magát lekötni az otthoni játékokkal. érdekes a bölcsiben viszont igen, ott csak ritkán jön oda hogy segítsek neki valamiben.

kangi!

ÁÁÁ, most már sokkal okosabb lettem goa ügyben. Bár bevallom nagyon kncentrálnom kellet hogy egyáltalán felfogjam amit írnak. Na, semmi késztetést nem érzek egy ilyen partyra az tuti.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kakkuk, dobjál nekem is mélt, hogy javíthassalak a levlistában, oksa?

Holnap megy az új táblicsku.

Most csak ennyi, elolvastam mindent, megnéztem mindent, viszont péntek reggel vizsga... Gyerkőcök rendben, lázról fogalma sincs senkinek mi volt, jött és gyorsan ment is.

Na pussz
Zsófi
csucsuka
 
 


Meg egy kerdes: Gordon-modszerrol van velemenyetek, tapasztalatotok?

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zulu Kép
drukk a mégisjó éjszakáért! Majd egyszer jól visszasírjuk közösen a viharos lánykorunkat, jó? Kép

Manó Kép
Látod, mindig tanul valamit az ember KépKépKép
Unatkozó sarj ... ebből is látszik, hogy értelmes, és akármivel nem lehet ám lekötni a kis mohó agyát!

Nyugodalmasat! Vagy amit akartok! (bár Vízkereszt már elmúlt ... Kép)

Kangi
kangi
 
 


Itt van, aki próbálta a goát???? Én rémségesen vén vagyok, vagy csak elkerültem a goás helyeket? De hogy még hallomásból se??? Azt hiszem az első lehet. Kép

Zsuzsi!
Dani itthon tök jól teljesített, pedig vizsgaszituáció, rövid idő alatt felkészülés, meg minden. Biztos a német miatt megy nehezebben ott a suli. Nem tudok jó tanácsot adni. Segítsd, biztos nehéz neki.

Beu
beu
 
 


Sziasztok!
Bocsi csak beugrottam ...

Zsuzsi
Nekunk pedagogian folyton a Gordon modszert nyomtak a fejunkbe. Szerintem gyakorlatban fele olyan jol sem hangzik, mint leirva... :0/

Holnap szeretnek venni Echinaceat. Tudtok kb. arat mondani? Illetve 1ik baratnomet is erdekelne, hogy mennyi idos kortol adhato a babaknak? 3 hos mult a picije.
Most ennyi, bocsi
Norka
norkini
 
 


Ki keresett állványos hintát? A babaszobán most hirdetnek egyet.
B.
beu
 
 


Beudrága,
dehogy vagy Te vén!Kép Majd egyszer csinálunk egy talit a Technikumban (ha még létezik egyáltalán az a hely...)Kép. Tudod, eccer HalászJuci, egyszer trip to GoaKép.

Zsuzsi,
én is tanultam erről a Gordon módszerről, nagyon jól hangzik, de a gyakorlatban nem tudtam alkalmazni eddig. Azt hiszem, ehhez túlságosan ösztönlény vagyokKép. Mondjuk nekem úgy általában fenntartásaim vannak a "módszerekkel" kapcsolatban, mert ha másra nem, arra kiválóak, hogy az emberből bűntudatot és szaranyavagyok érzést váltsanak ki.

Leányom nyugovóra tért, de 11-ig itt kísértett a kis szellemszerkójában, és bőszen hümmögött magában. Tiszta dédanyja ilyenkorKép.

Csucsuka,
péntekre drukkKép. De ahogy ismerlek, simán megugrodKép.

Andi,
néztem a Szülőszobát (már amennyire a hümmögő nőcitől lehetettKép), engem leginkább a riportercsaj idegesítKép. A kismamik nekem szimpik voltak, a videórabeszélő kispapa elég gáz volt, de lehet, hogy csak azért, mert az én uram ilyent soha nem tenneKép.
De a kiskrampuszokat megkönnyeztem, szokás szerint, Apasas meg jól kiröhögött, szintén szokás szerint. Bezzeg azzal nem dicsekszik senkinek, hogy Malacka születésekor milyen jót bömbölt velemKép.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Ja.
Norka,
Echinacia mehet már újszülött kortól akárKép. Amit én használok (Remedia) az olyan 800 pénz kb.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Norka,
Homeopatia nem korhataros. De anyatejes picinel en nem adnek, hacsak nincs valami baj. Elvileg eleg vedelmet biztosit az anyatej!
Remedias cucc 910 forint korul van, 10 gramm van egy uvegben. A Boiron-os tavaly 374 forint volt, az iden kb. 400 lehet, ez joval kisebb kiszereles, de kisebb patikak csak ilyet tartanak.

A Gordon- es egyeb pedagogiai modszerekkel az a bajom, hogy az en gyerekem tuti nem ugy reagal, ahogy azt ok az esettanulmanyaikban leirjak. raadasul ahhoz nagyon higgadt vermersekletunek kell lenni a szulonek is, hogy alkalmazni tudja a modszert.
Bocs, Heppi, de azon is jot rohogtem, amit leirtal. Elkepzeltem Gyurit, ahogy pizsiben megy oviba, es ahelyett, hogy a hatso ulesen gyorsan atoltozne (ami amiatt sem lehetseges, merthogy be van kotve), q...ra nem izgatja magat, es lazan bemegy pizsiben, ahol nem ra, hanem ram fognak enyhen ferde szemmel nezni! De hogy nem fogja ertekelni a "szigorusagomat", az hot ziher! Kép Kép Kép
Ettol fuggetlenul azert megvettem Gordon Tanitsd gyermeked onfegyelemre c. konyvet, legfeljebb egy jot szorakozom rajta.

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi,
ja-ja, nálunk is ez a szitu, Malacka még _egyetlen_ könyv egyetlen tanácsára sem reagált adekvát módonKép. A Gordon nekem is túl higgadtnak tűnik, legalábbis én képtelen vagyok türelmesen szituációs gyakorlatozni a gyerekkel, miközben az idegszálaim egyenként meredeznek ki a fejemből.
Valamelyik nap mosolyogtam egy jót magamban, a játszón egy anyuka nagyon veregette a saját vállát, hogy Ő húdejófejanya, mert megengedi, hogy a gyerek a sárban dagonyázzon a játszótéren, de persze MEGBESZÉLTÉK a 2 éves kölökkel, hogy azt csak ott szabadKép. Mondjuk én Malacon edződtem, biztos vannak nyugisabb kétévesek, de ez a módszer nekem kissé naívnak tűntKép.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Na pussz csajok Kép
Kangi, jót nevettem a "vércseelméleten". Mármint húsevő leánykádon Kép Nem tudom, ki hurrogna le: nálunk a gyerek a Kopasz anyájának pulykafasírtját majszolgatta előszeretettel másfél hete, nekem meg mindent, de mindent kinéz a számból. Most egy ekkora gyereknek hogy magyarázod meg, hogy isteni, amit eszel, de neki nem adhatsz belőle ? Szerintem nem is igazi anyuka, aki nem dől meg párszor ... Kép KépKépKép

Nagyon nevetek ezen a "goa" boncolgatáson is... hiába itt a nagylány... egyszer asszem megpróbált valamit mesélni róla, de jobbnak láttam inkább tüntetőleg bemenekülni a hálóba. Most már ott tartok, hogy lehet, elhamarkodtam a dolgot DE MÁIG SEM TUDOM Kép (halkan megjegyezném... ez még nem akadályozott meg abban, hogy következő reggel is nyugodtan keljek fel Kép)

Szülőszobát én is néztem, de megjegyzem, én nem ordibáltam szülés közben (párszor már visszanéztem, hogyan is született Ancsa), pedig nagyon fájt... a legédesebb az volt, hogy Halmos főorvos, meg a gyerekgyógyász csendes fogadást kötöttek arra vonatkozólag, hogy Ancsa 4 kiló felett, vagy alatt lesz... KépKép

Zulubéjjbeee, ezt a bömbölés momentumot drágáink igen hamar hajlamosak elfelejteni... Kép

És hát.. aktualitása is van ennek a sorozatnak, de azért ezt sem értem egészen... barátnőmet mára ígérték, hogy megcsászározzák, erre mindenkit betoltak a mai napra helyette... etc etc... csak reggel esnek neki 8-kor, csórikám csupa ideg... azért ez (bocsi, hogy így leírom, de) AKKORA KIBASZÁS.... KépKépKép

Na megyek. Még körülreppenek a neten, utána elefántként zuhanok asszem aludni.

Pusssz nektek :


Klár
clarissa
 
 


ElliKép
Gratula Kevinnek a fogacskáhozKép

FranyóKép
Anka nagyon édike a képen. Én is úgy imádom, amikor Gergő tapsikolKép

ToffiKép
Zsepievő ZsombiKép Még a hideg is kirázott.

KlárKép
Gratula álldogáló lánykádhozKép

ZsuzsóKép
Drukkolok, hogy minden rendben legyen a kórházbanKép

VirágKép
Szerencsére érdemben nem tudok hozzászólni a hiszti-nyafi dologhoz, mert Gergő nagyon nyugodt, de azért havonta 1x engem is ki tud hozni a sodromból. Szerintem emiatt ne vádold magad.

HeppiKép
Orsinak jobbulástKépKépKép

KangiKép
Kápizabáló JulcsiKépKép Gergővel nem tudnék kísértésbe esni, ugyanis a mi kajánk tökéletesen hidegenhagyja, még erőszakkal sem lehetne beletuszkolni. A tányérok, kanalak, tálca stb. viszont annál jobban érdekliKép

ZsuzsiKép
Remélem, Dani gyorsan összekapja magát (vagy inkább összekapod TE?Kép), és mégsem fog megbukni. Nem irígyellekKép

CsucsukaKép
Vizsgádhoz drukkolokKép

Gyerekorvos: Nálunk tök jó rendszer van. Van a dokinéninek egy nagy füzete, és mikor megyünk egészséges-rendelésre, akkor már adja is a következő időpontot, amit Gergő kiskönyvébe is beírnak. Az időpontok 10 perces beosztásban vannak, és még soha nem fordult elő, hogy 10 percnél többet kellett volna várnunk.

Szülőszoba: Én is láttam, és a riportercsajszi engem is módfelett idegesít. De azért nem volt rossz.

Ma megyünk Gergővel erre az ominózus 1 éves vizsgálatra. Kíváncsi vagyok, hogy mennyit bírt gyarapodni ebben az éhségsztárjkos hónapbanKép

Üdv
Tüni
tüni
 
 


SziasztokKép

Nem tudom, Zsombival mi van, pár napja sokkal többet sír, mint szokott, alig eszik, éjjelek szörnyűek, viszont megint iszik (hogy valaminek örülhessek isKép). Csak találgatok: frontok? fog? passz??? Mindegy.

Kangi
Na ugye, hogy Julcsi is hízikKépKép GratulaKép Zsombi tegnap a saját ebédje után kinézte a tányéromból a paprikás krumplit, abból kóstolt egy kicsit (ami persze megint nem akadt meg, bezzeg a délutáni gabonagolyós tejpép, amit enyém Apa próbált belediktálniKép)
Kis elektronokKépKép

Zsuzsi
Kitartás a gyerkőcökhöz!
Én bízok benne, hogy sikerül Danit gatyába ráznodKép! Nem tetszik neki a suli? Vagy a környezet? (vagy csak kamaszodik?) Ilyenekről nem tudtok vele beszélni? (Te vagy a párod)

Zsófi
Drukk megy péntekre!!!

Szülőszobát megint nem láttam, Dakarból is csak a motorosok eredményéig jutottamKép Mindjárt megnézem a neten...

Zulu
Kísértet MacKépKép
Enyém Apa is sírt Szandi születésekor, de állítja, hogy nem Kép Zsombival már akkor elbőgtük magunkat, amikor megmondták, hogy kispasiKép

Beu
Rémségesen vénKépKép, akkor én isKép

Klár
Akkor mára megy a drukk barátnődnekKép Sőt, mire ezt elküldöm, már meg is van a baba, gondolomKép

Megyek, kiteszem Zsombit az erkélyre, mert ugye aki éjjel nem alszik rendesen, az már ilyenkor álmos...
És kölcsönkaptam az aludj jól gyermekemet, kíváncsi vagyok, mit ír, egyszer már leakadtam az ajánláson ("Ez a könyv jó vezérfonalat kínál a csecsemő és gyermekkori alvási zavarok helyes kialakításához."). Akkor nálunk minden rendbenKép

MentemKép
Toffi + Zsombi
toffifee
 
 


Sziasztok,
Tegnap este eccerűen bedőltem 8kor az ágyba, írni már egy csepp erőm se maradt... viszont beprogramoztam a videót, és most reggeli közben belenéztem a Szülőszobába... hát, szerintem eléggé hatásvadász. Azok a spotok, meg a zene. Nekem nem teccik a tematikája sem, hogy ugrál a 2 nő, a 2 szülés, és korábbi időpontok között. Persze, nekem is könnybelábadt a szemem, amikor a csajnak a hasára tették a kis gumitörpétKép de műsor az szerintem nem jó. Nem is nézem többet.
Voltunk dokinéninél, és Kevin már második hónapja nem hízott, még mindig 9 kg. Ami persze nem baj, a dokinéni szerint bevárja a többieketKép Ő is megkocogtatta a fogacskáját, és megerősítette, hogy az első 4 szinte eccere szokott jönni, akár pár napon belül...

Azúr
A helyedben én biztos ami biztos alapon elvinném Kevint az uh-ra. Több szem többet lát...

Tüni
HugiKépKép

Ari
Ja, ha tudom, hogy ez a dilemmád: uzsi+10 óraira én is a gyümit/főzit adom, utána szopi, de ált nem kéri. Szopi után neki sem kell a kaja. Én meg valahogy úgy vagyok, hogy 12-max 15 hóig szoptatnék (kölcsönös igény szerinti, ugyeKép) szóval nem baj, ha 1-2 szopit elhagy 7 hósan. De ha nagyon őszinte akarok lenni: Kevin szerintem preferálja a máskajcsit, ha hagynám, már 10 hósan csak az esti szopi maradna, szeret enni mást (oké, kivéve a krumpli, céklaKép) De most hagyjam?
(Mongyuk most, hogy fogzik, kevesebb kanalasat fogad el, és kicsit többet vigasztalódik/fájdalomcsillapít a cicin)

Zsuzsi
Fiatalos férjed télleg elképesztőKép De te sem nézel ki 3 gyerekes maminakKép

Toffi
PZS evés, meg hányásKép Szerintem egy ilyen nagylánytól tök jogos kérés a használt pzs elrakása. Állj a sarkadra.Kép

Kangi
Tök jó a gyarapodás isKép meg Julcsi kajaválasztásaKép Majd meglátod, 1 évesen kiderül, hogy csak az volt a baj, hogy ezeket a hülye diétás zöldségeket nyomattad neki. Neki kolbász kell, meg székelykápi, meg rántotthusiKép

Virga/Manó
Bár Kevin még csak 7 hós, nagyon jól tudja, hol érdemes bevetni egy kis láccathisztitKép Pl ma apa kihozta őt a nappaliba 6 kor, behallatszott a hálóba ahogy dumálgat magában, jáccik, míg apa a konyhában reggelizik. Amint megjelentem a háló ajtajában, egyből nem teccett valami, nyüszizett és nyújtogatta a kezét, amíg fel nem vettem egy kicsit, és onnantól nem volt el egyedül. Kép Szóval nem hülyék ezek a kölkök, nagyon is rudják, kinél-mit lehet elérniKép

Megint Zsuzsi
Én most olvasom a Gordon-könyvet, majd beszámolok. Nekem eddig teccik, de hát a tapasztalat az még odébb van…Kép

Norka
Egy fiolányi bogyesz 3-400 ft általában az alap homeoszerekből, ha a BOIRON cég gyártmányai. Látom már írták.Kép

Klár
Élvezet téged olvasni. Valamelyest pótolod sofkát, de nem teljesen…Kép

SOFKA, JÓL VAGY?

Megyek talis képeket nézegetni, az enyimék még a gépben figyelnek, azt se tudom, hogy kell felrakni őket...
Pusza
Elli
ellimami
 
 


Sziasztok,

Klár,

Köszi,hogy érdeklődsz. Artúr 19-én lesz 8 hós és 6 és fél hósan fordult először hasra aztán pár hét múlva már vissza is ment neki. Azért jártunk és járunk doki(k)hoz,mert le van maradva mozgásilag,10 hetesen nem tartotta a fejét,ülésbe húzva sem tartotta,aztán mikor ezek már mentek akkor folyton ökölbe szorította a kezét,nem nyúlt a tárgyakért,nem támasztott ki hason stb stb. Szóval mindig volt és van valami amit nem csinál(t).
Most a fentebb soroltakat csinálja,most az van műsoron,hogy még nem kúszik,nem mászik,nem ül.
szóval emiatt járunk neurológushoz,lassan fél éve gyógytornára,jártunk a Dévényékhez is,de azt már abbahagytuk.
Ezért volt olyan megkönnyebbülés,mikor a héten a Svábhegyen a fejlődésneurológián azt mondta a doki,hogy nem kóros az állapota (egy másik kórházban a neurodoki ill a Dévényes neurodoki szerint hypotóniás,az izmai túl lazák)
A Svábhegyi doki szerint nagy súlyú,nagy méretű (9.20kiló és 75centi volt 7 és fél hósan)és emiatt lassabb a fejlődés. Szóval én már beletörődtem,hogy itt a babaneten mi leszünk a sereghajtók mozgásilag.
De igazad van,majd egyszercsak beindul és akkor majd visszasírom ezt a nyugodt időszakot Kép

Mariann,
Tök jó,hogy elmondtad,hogy a Svábhegyen a legrosszabbat mondják a gyerekről,így legalább végre megnyugodtam. Meg a másik,amit írtál,hogy diagnózisban profik és hogy Marcit is szépen kezelték ez is megerősített abban,hogy jó helyre kerültünk és hogy tényleg csak lassabb mozgásfejlődésről van szó és nem kóros az állapota Artúrnak. Szóval mégegyszer köszi a leírtakat.
Marcival nektek vissza kell még menni valamikor? És a tornát mikor hagyhatjátok abba?

Orsoly,
Persze,tudom,hogy fújnak egymásra,már tapasztaltam, a Dévényék meg azt mondták,mikor odamentünk,hogy rögtön hagyjuk abba a másik fajta tornát. De azért nem parázok tovább,mert a Svábhegyi doki azt mondta,hogy az ő saját Katona módszerű tornára sem kell járnunk,ezért gondoltam,hogy nincs baj,ha a saját tornájukat sem tanácsolja. Meg Mariann is írta és én is hallottam már,hogy milyen profik,szóval bízok a diagnózisukban.
Viszont tök jó,hogy Lackó szépen fejlődik. Kép És meddig kell még járnotok?
Végül vettél babakocsit? Milyet?

Ari,
Köszi szépen a hashajtós tanácsot. Végül megoldódott,aznap este,hogy elpanaszoltam,de nem tudom,végül mi hatott.
Örülök,hogy Borinak nem kell már a terpeszpelus. Kép A mászást azóta próbálgatja már?

Heppi,
Örülök,hogy Orsi végül aludt,hátha ez a módszer működni fog. Köszi a hashajtós tanácsot,van is itthon házi szilvalakvár,majd kipróbálom,ha szükség lesz rá.

Toffi,
Zsebkendőevés Kép Szerintem nem vársz el sokat,ha elvárod,hogy az ilyen veszélyes dolgokat Szandi elpakolja. Biztos megérti,ha elmondod,hogy Zsombi miatt kell megtennie,nem?

Virga,
Nem semmi ez a költözés mizéria Kép Akkor a régi tulajnak elvileg fizetnie kellene nektek albérleti díjat,nem? Mert közben ti fizetitek a mostani helyen az albérletet. Remélem mihamarabb kiköltözik.
Hiszti Kép Még nincs tapasztalatom,de én sokkal kisebb dolgokon is kiakadok,volt már,hogy Artúr tök sokáig csak nyüszögött,semmi sem segített,én meg a plafonon és akkor hangosan rászóltam,hogy hagyd már abba,erre ő elkezdett sírni nekem meg totál lelkifordalásom volt napokig.
Nem tudom mi lesz,ha jön a hisztis időszak.
Drukkolok,hogy el tudj kicsit szabadulni tornázni,hogy feltöltődj.

Kangi,
Hízáshoz gratula Kép Reméelm ez így is marad.

Zsuzsi,
Hát nem könnyű helyzet. Én a Gordont nem ismerem,de egy időben állandóan azt hirdették,hogy megtanítjuk gyermekét játszva tanulni L Ron Hubbard módszerrel,ami valami szcientológista módszer és egy csomó szülőt be tudtak vele palizni,jó sok pénzbe került és nem használt.
Nincs olyan osztálytársa,vagy barátja,aki korrepetálná,segítene egy kicsit,esetleg együtt csinálnák meg a házit?

Zulu,
Ja,bírom ezeket a bezzeganyukákat Kép Én a régi gyerekorvosi rendelőben meg a Budaiban találkozom velük és rögtön azt kérdezik,hogy szoptatom-e még? Meg elmodják,hogy ők ennyi és ennyi hónapig szoptattak stb stb. Meg hogy miket tud már? Mert bezzeg az ő lányuk/fiuk ennyi idősen ezt meg ezt tudta már.
Szülőszobát nem tudod mikor teszik fel a Korridortvre? Reggel néztem és még a régi volt fenn.

Tegnap torna után sétáltunk Artúrral és benéztem egy pár boltba is Kép elől gombos kisinget,pólót kardigánt kerestem,hogy ha a hidegből beviszem a melegbe a dzsekin kívűl az alatta lévő ruhát is kigombolhassam. Flanel ing volt csak,2800ért,de én ezt kicsit soknak találom. Vagy ez reális ár? A Bécsi úti C and Aban jártatok már? Ott jó a gyerekruha választék?
Tegnap nagyon jó idő volt,ma meg kicsit borúsabb,de azért nem tűnik túl hidegnek. Van arra valami szabály,hogy milyen hőmérsékleten max hány órát lehet sétálni?
Dél körül megyünk a Dévényékhez záró orvosi vizsgálatra,tuti,hogy a dokijuk azt mondja majd,hogy további Dévényes kezelés javasolt. De biztos nem megyünk már és hazafelé lehet,el is költöm a Dévényes pénzt (2ezer/alkalom) Artúrnak ruhára Kép
Sziasztok,
Azur
azur
 
 


Elli,

Gratula a fogacskához Kép
Szerintem ne aggódj a nemgyarapodás miatt,főleg,ha a doki sem aggódik. Artúr 6 hósan 8.94 kiló volt, 7és fél hósan meg 8.20 de ez utóbbi kaja után,szal inkább 8.1,ami 16 deka másfél hó alatt,ez se túl sok és azt olvastam fél évs kor után lelassul a gyarapodás. Meg mostanában Kevin is többet mozog,kell neki az energia.
Szopi elhagyással kapcs nincs saját tapasztalat,de úgy olvastam, ha el is hagyunk egy szopit akkor az később,ha szükséges (fogzás,betegség) visszahozható,úgyhogy szerintem adhatsz több szilárdat ha Kevin és te is úgy akarjátok.

Köszi mindenkinek az uh-s hozzászólásokat,végül úgy döntöttem,hogy egyelőre nem viszem el és majd 26-án a gyerekdokival (menjugate III-at kapjuk) megbeszéelm,hogy mondja már el legyen szíves miért kell a hasi uh,mert ha csak a koponyai volt a lényeg az már megvolt és feleslegesen nem szívesen hurcibálnám,ha viszont elmodja,hogy miért indokolt,akkor csak elviszem.

Az előbb szeretem volna kérdezni,csak kimaradt,hogy azt írtátok a sütőtök hajt az alam meg fog. És mi a helyzet a sütőtök almával? Az semmit se csinál?

sziasztok,
Azur
azur
 
 


Na pussz csajok Kép

Olyan jó reggel ideülni hozzátok Kép
Tök yó/töxar iccakánk volt ? nem is tudom. Szerintem a front bántja a gyerekeinket - enyém sem volt a topon éjjel - illetve éjjel még igen, csak mikor hajnali 6-kor elkezdett sírni, hát... nekem az még javában éjszaka KépKépKép
Tea-orrcsöppencs ehhez képest 9-kor ébredtünk ezen kis 2 felvonásos intermezzo után.

Most meg ül a yárókában, és matat Kép Egyetlen szava sincs Kép

azu.. ezen tényleg ne edd magad. Nem kevés a lusta baba. És ha nem lennének egyéni eltérérsek az "átlagos" értékektől pro és kontra, elég szürke és sivár lenne az életünk. Gondolj csak bele, miről eszmecserélnénk itt minden nap ?
Egyébként a Dévény dolog tuti nem tett neki rosszat. Kép

Kangi kangi - hát hol az a beígért ExpressAjánlottJulcsi ? olyan jókat főztem a héten, még én is két pofára ettem a gyerek maradékát (lassan nemcsak Holsten Fríz, hanem kellemes mangalica is leszek Kép) Egyébként örülök, hogy beindult a kiscsaj... mire ovis lesz, szerintem tornasor eleje Kép


Más : nem győzöm elégszer elmondani, mennyire jó ide bejönni... végre sok mindenben akad viszonyítási alapom... hisztisség, alvásmennyiség, fogzás, mindenféle fejlődés.. Kép

Ellike, nem akarom én sofkát pótolni, itt mindenki egyéniség, és ez benne a szép Kép

Toffika, hogy van-e már végre baba, azt majd csak estére tudom meg, de annyira már csak nem kegyetlenek a kórházban, hogy ma sem csinálnak vele semmit ...

Most pedig visszabújuk még egy fél órára. Házimunka megvár, úgyse csinálja meg senki helyettem.. Kép

Pussz, este vagyok :


Klár
clarissa
 
 


Közhirré Tétetik!
2004.01.13-án 17:17-kor megszülettem! A nevem:Kontár Bercel.Egy kis segítség:a testvérem Márton,ő 2001.07.27-én született.A szüleimmel nemrégen költöztünk(én anyu hasában)Makóról-Csornára.Sári bácsi volt Szegeden,Polgár bácsi Csornán az orvosunk.Anyunak tudom vannak ismerősei itt a "forumon".Most Apu segít irni,mivel Anita még Győrben van a kórházban.SZURKOLÓ TÁBORRA VAN SZÜKSÉGEM!!!
28 hétre születtem,szűk 1kg-mal.Ez teljesen váratlanul ért bennünket,nem volt semmi előjel,eddig minden simán ment.Ki kellet,hogy vegyenek,mivel kint jobbak az esélyeim,mint bent.(Köszi)A körülményekhez képest jól vagyok,várok minden pozitív,negatív tapasztalatot,tanácsokat stb.Kicsi a bors,de erős!
Névtelen
 


Sziasztok,

Orsoly,
Rád gondoltam,úgyhogy ezek szerint nem sértettem volna meg senkit.Lackót felismertem,de bocsi,hogy Téged nem. Zulu képein már létom is,hogy elemorzsiára gyűlik a kis aprónép.Nagyon helyesek! Kép

Elli,
mlég nem is gratuláltam a fogacskátokhoz.Grtaula. Kép Akkor jöhet Kevinnek is a csirkecomb. Kép Írtam pár napja mélt...megkaptad?

Köszi lányok,
a kajcsi ötleteket mindenkinek.Ki si fogom próbálni a dolgokat szépen sorba. Kép

Toffi,
most én se láttam a szülőszobát,viszont a korridortv-n sincs még fönt,legalábbis én nem találom. Kép

Petra rengeteget alszik mostanában,most is már több,mint 2 órája aludt vissza a reggeli kelés után,ami negyed 9-kor volt...és átaludta az éjszakát. Remélem nem lesz beteg. Kép

Momo,
egész nap tipegő és kezecskéivel egyensúlyozó Zsebi egy megzabálnivaló falatka lehet. Kép

megyek ebédet készíteni a hétalvónak
pusz
Évi+Petra
Évi24
 
 


Sziasztok,

Klár,
Sajnos én már nagyon régóta nem szoptatok. Ennek hosszú sora van, de a lényeg, hogy Orsi gyakorlatilag 4 hós kora óta tápis. A stérimár nekünk is bevállt, bár én azt már terhességem alatt is használtam Kép egy megfázás miatt.

Kangi,
Látom, Julcsi is lassan átmegy "kunyeramanyiba", mint Orsi. Ő pl már evett franciasalit is Kép Addig hisztizett, hogy mondom az apjának:
-Adj neki belőle répát v. krumplit!
-De hát majonézes!!!
-Hát annyitól csak nem fog meghalni!
És igazam lett. Úgy hűtőhidegen megette majdnem az összes répát és krumplit a saliból. Na, egyébként nem kap mindennap salit Kép Tegnap meg a szilvás lepényeből ette ki a szilvát (szegfőszeges, fahéjas, vaniliás dzsuva) de hát annyira tud kolduni, hogy az ember nem állja meg, hogy ne adjon neki egy kicsit. Utána meg persze a többit Kép
Ja, és nálunk a szopi neve nagyon sokáig "folyékony rántott husi" volt Kép

Zsuzsi,
Mint tugyuk, minden gyerek más. Totál nem sértődtem meg az esettanulmány-véleményed miatt. A te gyerekedet csak te ismerheted. Én viszont hasonló szituben tuti beszélnék az ovónővel előtte, hogy ha ilyen eset lesz, akkor az ezért és ezért van. Így talán ő nem nézne rám ferde szemmel, aztán kipróbálnám, hogy a gyerekem mit fog reagálni. Tudom, ez nem mindenütt megoldható, mert sok helyen nem fogékonyak az újdonságra Kép Mongyuk ahogy nézem, szerintem nekem ilyen afférjaim nem lesznek Orsival, bár ez a jövő zenéje, majd meglátyuk Kép

Azur,
Alma+s.tök= az attól függ, mik az arányok Kép

Megint Klár,
Nem akarlak elkeseríteni, de...
Engem kedden a dokim befektetett a kórházba, mivel nem ismert, hogy onnan bizti elérek időben a szülőszobára. Ott volt egy kismama, aki akkor már 9 napja feküdt túlhordással, és mindennap arra várt, talán aznap megcsászározzák. Két nappal utánam szült. Magától megindult, és hüvelyi szülése volt az előző csaszi után. Csak azért írtam, hogy ilyen is van Kép nem elszomorítás képpen. Ja, és kismama nagyon boldog volt, hogy hüvelyi úton szült, és roppant büszke volt magára és kisfiára Kép

Bercel,
boldog szülinapot, és gyors fejlődést, meg minden jókat itt a kinti világban Kép Szülőknek, tesónak, nagyiknak-nagypapiknak csak kevés bosszúságot okozni ám Kép

Én is néztem a szülőszobát. Hát a műsor szerkezete, meg a riporternő tök ciki, ez tény, de ez a két szülés nagyon szép volt szerintem. Én legalábbis nagyon élveztem őket. Anno én sem kiabáltam, csak sírtam halkan... Kép De mára már ezek is úgy megszépültek, hogy tök elérzékenyülök. A férjem meg persze kiment a másik szobába focit nézni:
-A saját lányom születését nem láttam, a máséra meg nem vagyok kíváncsi!
-A saját lányom szülését én sem láttam, de így utólag talán szívesen visszanézném videoról.
(persze lehet, hogy ott meg kizavartam volna, hogy tűnjön innen azzal a hülye kamerával Kép )

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Zsombi aludt, én sütöttem egy gyümölcskenyeret (életemben az elsőt), jól néz kiKép
Ebédem kész, még meg kellene enniKép, Zsombi viszont benyomott egy egész üveg sárgarépás sütőtököt, még kevés is volt, de nem volt itthon többKép

Elli
Már álltam a sarkamra, de falra hányt borsóKép, és hányszor el kell még mondanom...

Azúr-Ildi
Hiába magyarázok... ne pakolja el - az a baj, hogy eldugdossa -, hanem dobja kiiiii.

Bercel
Gratula az érkezésedhez és minden jót, és persze minél gyorsabb gyarapodást, hogy mihamarabb otthon lehess anyuékkal és tesóddalKépKép

Most nézem a szülőszobát a korridoron...
Toffi
toffifee
 
 


Megnéztem a szülőszobát, de vmit elbaltáztak a korridoron (szerintem lemaradt kb. 10 perc a végéről). A gyöngyösieknek fiuk lett vagy lányuk?

Toffi
toffifee
 
 


Toffi,
Hú a helységekre meg a nevekre már nem emléxem, de:
A fekete hajú csajnak Madléna Hannája, a beteg asszonykának meg asszem fia (talán Márton Gábor) született.

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Elli!

Na látod ez a különbség. Nálunk se 7 hónaposan, se soha nem volt olyan hogy eldumálgat magában meg játszik, főleg egyedüla szobában. nálunk ahogy kinyitotta csipáját üvöltés volt ha nem volt ölben vagy ha minimum nem feküdtem mellette, de volt hogy csak ölben volt el, és ez így ment amíg el nem indult magától. akkor máe csak 1 szobában kellett lenni vel, ha egyedül marad üvöltésKép De teljesen mindegy egyébként, nem panaszkodnia akartam, meg témát csinálni ebből, hiszen olyn amilyen, imádjuk. Csak tényleg ezt cska az hiszi el akinek ilyen gyereke van és az érti meg, ezért akartam Virgának írni hogy tudom miről beszél.

Szülőszoba: nekem ez most sokal jobban tetszett mint az előző. Valahogy jobban emlékeztetett a saját szülésemre, főleg a pesti.
Egyébként én nem tudom mennyira kiabáltam hangosna de kiabáltam picit, meg nyűglődtem hogy én ezt nem bírom ki stb. stb. És szerintem ez nem baj, ha valakinek ez esik jól, És volt erőm nyomni mikor eljött végre az ideje, és akkor már nem kaibáltam mert az nem fájt 8a vajúdáahoz képest). Úgyhogy szerintem az olyan rossz amelyik orvos rászol hogy ne kiabáljon mert nem lesz ereje nyomni, szerintem ez nincs összefüggésben.
Szerencsére az én dokim meg a szülésznő is azt mondta hogy őket nem zavarja ha kiabálok meg panaszkodomKép

Kedves Névtelen!

Nagyon drukkolunk!Kép De ki vagy? Kép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Heppi
KösziKép
A korridoron ott lett vége, hogy Madléna Hanna megszületett...Kép

Toffi
toffifee
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?