Új privát üzeneted érkezett!

Nekem a védőnő felmentést adott. Azt mondta, hogy annyi helyre kell mennem, hogy nem kell hozzá elmennem. Amikor akar valamit, akkor eljön. Nemrég is eljött, elkérte a papírjaimat, elvitte lefénymásolni és visszahozta. Szerintem ez most tök rendes tőle...
Egyébként még sose nézett szét nálunk, pedig sokszor volt. Csak leül a konyhában és annyi. Nem érdekli, hogy alakul a gyerekszoba, vagy, hogy mekkora a tisztaság. Bár gondolom ez nem is nálunk lényeges, de azért vannak sajnos olyan családok, ahol körül kell nézni...

marek
 
 


Sziasztok!

Lányok!
Nektek nincs álomkorotok?Én ha tehetném egész nap aludnék :oops: :oops: Ma 12:30.kor keltek 2éve nem aludtam ennyit egyhúzamba :lol: De már most nehezemre esik elövenni a vasalódeszkát és rávenni magam a vasalásra :oops: :oops: :oops:

Mérleg:Nekem Zsófinál volt az elején de folyton idegeskedtem nem anyit mutatott amennyit kéne de a gyerek alszik akkor csak nem éhes idegeskedtem elkezdett apadni a tejem.Anyukám és Gabi elvitték(ebből lett az utazóágy)és minden jó volt.Tejem lett Zsófi is szépen fejlödött.

Légzésfigyelő:Szerintem jó dolog de a környezetembe sokan nem vettek és semmi bajuk.

Védönő:
Nekem már nem kell mennem hozzá :lol: :lol: De amúgy nagyon aranyos még az elején eljött nem nézet szét szerintem látta,hogy jó körülmények vannak.és már elöre megbeszéltük,hogy nem jár folyton a nyakamkra mert már tudom mit kell csinálni :D

Minden betöltött 35.hetes kismamának Gratulálok az itteni várandos naptár szerint ha most születnének a babák már nem lenne semmi bajuk!!!! Kép Többieknek meg nemsokára elrepül ez a pár hét is :wink:

Ki isza már a málnalevél teát?Én nem tudom most kezdjem el vagy csak jövö héten :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Mindenkinek köszi a mérleges hozzászólást, mérlegelni fogom, melyik megoldást válasszam. :) Ez a konyhai digitális mérleg dolog tetszik is, csak ahhoz kell valami edény is, mert a liszt, cukor és egyéb mérésére gyártott bili az kicsi lesz.

Ébredtetek már arra, hogy kockában gyömöszölte össze magát a poronty odabent? Hát majdnem felsikkantottam, mikor felébredtem a délutáni szunyókálásból és megláttam a hasamat. Én nem tudom mijét dugta és hogyan, de határozottan olyan volt, mintha lenyeltem volna egy benzineskannát. :D
Ja, én már hetek óta bálnázok felkeléskor, ráadásul nálunk nagyon alacsony az ágy, kész akrobatika onnan felkelni még has nélkül is.

Marek, sajnálom, hogy így beijesztettek, de talán csak feleslegesen idegeskedtél volna, ha elmesélik mit és minek néztek - ami jelek szerint csak tévedés volt. Persze én is háborognék, hogy ennyi pénzért és ennyi tortúra után még én ülök ott kukán, miközben rohangásznak a leleteimmel.

Tegnap beszerztem a homeopátiás bogyókat, bár még nem kell szedni, málnalevél tea ettől függetlenül javallott vajon?

Kép
anhel
 
 

 
 

Málnalevél javallott függetlenül a többitől. És én holnap fogok először málnalevelet inni :D Azt hiszem...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nekem még van 3 hetem a málnalevél előtt, asszem azt írják, hogy kb. a 36. héttől kezdjük, addig még magnéziumozok, ha kell, bár ritkán, de szoktam keményedni, bár tegnap doki azt mondta, hogy ha napi 10 keményedés van, az még oké, ha több, akkor jeleznem kell! :shock:

Anhel - nekem is szokott érdekesen kinézni a hasam, főleg jobb oldalon tolja ki magát, olyan, mintha ott lenne a popija :lol: Olyankor elég nyomin néz ki a hasam és nem is kellemes, amikor annyira kitolja magát.

Kata - szerintem simán elkezdheted te is inni, mint Nyugtonmalac, szerintem én is kb. 2-3 hét múlva nekiállok majd, bár fene akar bíbelődni a főzésével, azt sem tudom, hogy kell :? Bár annyi helyen olvastam róla, majd áttanulmányozom.
Gratula a hosszú alváshoz, szerintem ez mindig ránk fér, én most du. aludtam 1,5 órát, egyébként reggel ált. akkor kelek, amikor párom, megy ugye dolgozni és szeretek integetni neki az erkélyről, meg amúgy is tökre sajnálom, hogy neki mennie kell, én meg itthon tunyulok :roll:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Marek- a diabetológián múlt héten voltam és ismét fruktozamint néztek és reggeli utáni vércukrot.( 5.5 ) A fruktózaminom 220-ra tovább csökkent és erre azt mondtá oké, így tovább a diétával és 3 hét múlva menjek vissza. Most így itthon még nehezebb diéta, mint amikor az irodában dolgoztam, mert állandóan azon agyalok mikor ehetek megint és mit is egyek...A baba mérete miatt nem aggódok, mert ő csak nő, növekszik... ( 3200 g ) én meg még mindig + 6 kg-nál járok. Remélem nem a cukor miatt nagyobbacska...HGA1C az 5 lett. Bár azt hiszem Neked azt nem nézték.

Málnalevél- Vettem én is teát, mikor kell inni?Mennyit?Naponta 1 csészével?

dazsi
 
 


Sziasztok!

Kata!

Nekem sajna nincs álomkórom én nem tudok aludni, egyáltalán minden éjszaka két óra a rekordom. Totál ki vagyok bukva. :cry:

Marek!

Igen voltam a kórházban és találkoztam az Erzsikével is, de mi 1/2 9 után értünk oda.
Vérvételre én mindig oda megyek, és soha nem kell beutalót vinni, hanem mondom hány hetes terhes vagyok, ki az orvosom és ők tudját mit kell csinálni.
Bemész a kórházba és a földszinten ahol be kell jelentekzni, ott kell azt is mondani, hogy vérvételre jöttél és csak fölmész a hetedikre és sorba állsz, de nem szoktak csak ketten-hárman lenni és bemész. Szerintem egyszerűbb mint, más helyre rohangálni.
A cukor miatt kell császározni, vagy miért???????


Én ma voltam dokinál, bébike szépen növekszik, nagyobb mint kéne.
Hol lehet azt megnézni, hogy mekkorának kell lennie, valaki beírta, de nem mentettem el.

BPD 88,5 mm
HC 302 mm
Th 86 mm
AC 291 mm
Fl 70,6 mm

2446 gr

Ezek a méretek szerint 34 hét 6 napos.

Most mennem kell, de majd még jövök.

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Mtücsök, itt vannak baba-méretek:
http://www.mamanet.hu/modules.php?name=Text&tid=8

Kép
szöszke
 
 


sziasztok

Szomoru vagyok mert az estétől megint nekifogott fájni a fülem, egész éjjel fájt, ma megint a fül-orr-gégészeten kötöttünk ki (gyuladt és gyennyes)...és ujabb antibiotikum adag nekem...a nőgyógyászom nem veszi fel a telefont...hogy mondjon valamit ez nem árt a babának??de végül i smuszály szedjem, mert nem jön helyre...ezt ,mondták a mult héten is...és 7 nap antibiotikum után megint kezdhetem előlről. megyek nézelődni valamit hátha kapok valahol a netten ezzel kapcsolatosan

Alvás: már hetek óta rosszul alszok, 2 hete a fülem miatt nem tudok, aztán a csipőcsontom öl meg, még 3x pisilni menni....most keltem fel én is aludtam 1 órát

Málnalevél: én is fogok inni de jövő hét végefele...nekem semmi görcs nincs soha, fesziteni azt szokott...

és nekem is sokszor olyan érdekes a hasam, összehuzodik előre, aztán máskor széllesre kétfele, a popsiját-hátát fesziti ki...aranyos

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Dalma - nekem is 7 napig kell szednem ezt a bogyót, ami szintén antibiotikum, a gyógyszertárban a nőci azt kérdezte, hogy az orvosa tudja, hogy terhes? :shock: Mondom neki, igen, ő írta fel, na szép, de elkezdem szedni, mert a sárgás folyás még mindig van. Csak azt nem értem, hogy ha a hüvelytenyészet nem mutatott bacit, miért kell szednem? :?
Kitartást a fülfájáshoz!!!

Mtücsök - gratulálok a méretekhez, jó, hogy előbbre van ennyivel! Nálunk is mindig így volt eddig, de már régen nem voltam UH-on, még van addig 3 hét :? Elég messze van :roll:

Dazsi - málnalevéltea, ezt találtam róla: "A málnalevéltea (3dl víz és 1 teáskanál szárított málnalevél) a szülés természetes előkészítésére használatos módszerek között annak ellenére az egyik legismertebb, hogy hatásmechanizmusát még nem tisztázta a tudomány. Mégis széles körben alkalmazzák, hiszen a gyakorlott bábák tapasztalatai szerint erőteljesen fellazítja a kismedence izomzatát, és így megkönnyíti a tágulást.

A málnalevéltea méregtelenítő és salaktalanító hatással is rendelkezik;az anyagcsere folyamatát a beleken keresztül serkenti, és salaktalanítással hozzájárul ahoz, hogy a szervezet egészséges maradjon. Hatásának titka valószínűleg az, hogy az intenzív bélmozgások ingerlik a méhet , s ez fokozza a méh izomtónusát. A várandósság 34. hetének végétől érdemes rendszeresen fogyasztani (napi 2 csésze tea elegendő). Szülés után is kortyolgathatjuk, hiszen a korai gyermekágyban esetlegesen lomhább bélműködést hatékonyan serkenti. "


De biztos van a neten róla több is, keress rá!

Amúgy csajok, én nem tudom, ez normális-e, de nekem egész nap rúgdos, nyomódik jobbra-balra ez a gyerek :shock: De tényleg, néha egy-két órán át szinte megállás nélkül, ez oké??? Húgom azt mondta, hogy oóóó, biztos ki akar jönni! :roll: Remélem azért nem!
Nincs már elég helye, vagy miért csinálja ezt? És másnál is ilyen intenzív ez????
Na megyek is vizszintesbe, mert durva puklikat csinál a hasamon, nem szereti, ha a sz. gép előtt ülök :?
Jó éjt!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi, nekem is nyomkod össze-vissza, főleg az este 10-kor kezdődő "éjszakai műszakját" szeretjük. Ilyenkor 2-3 órán át aktív. Itt egy könyök, ott egy térdecske... :) Én a számítógépnél úgy ülök, mint egy törökbasa. Alacsonyan és jól szétterpesztett lábakkal a hasamat a lábaim közé lógatva. Így elviselhetőbb a gyereknek.

Biceboca,
nem ittál sok tehéntejet a fülgyulladás előtt? A tehéntej nyákosít, és minden üreget eldugít, ami a fejünkben van. Sok kisgyerek is ettől szenved, ha anyatej helyett tehéntejet nyomatnak neki, sőt, ha a terhesség alatt sok tehéntejet iszik az anyuka, születéskor sokkal több a nyák, amit a picik orrából, szájából le kell szívni.

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Köszi szépen a hiányolást! Nem tűntem el, és jól vagyunk, köszi! Egyszerűen csak annyira kikészít már a meló, hogy nincs erőm írni...minden nap elolvaslak benneteket, de kb ennyire futja az energiámból. Mostmár nagyon nehezen bírom, mozogni is nehéz már, nemhogy egy nem kicsit aktív totyogó után futni egész nap... :? Holnap még megyek, utána 4 nap szünet, és megpróbálom behozni magam...

Addigis csak ennyit:

Nusildi!
Ma az én csajszim is pörgött egész nap, alig pihent...sokszor nem kellemes amit művel, durván ki tudja már feszíteni magát, szinte fáj. Nyugi, nem hiszem, h ki akarnának jönni. :)

És képzeljétek!
A novemberieknél már a 2. topicbabánk is megvan. 31 hetesen toxémiás lett a lány, és császárral meg kellett születnie a kiscsajnak...1400g körüli és jó van. :) Durva!

Na most megyek aludni, és igérem jövök majd! Jólesett a hiányolás! :)

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Jó reggelt!

Ancsa! Skype még nincs, jelzem, ha sikerül. Szerencse, hogy nem estél a pocakodra! Vigyázz magadra.

Marek! Ez az információ visszatartás durva, de talán jobb, ha feleslegesen nem hozzák rád a frászt (bár gondolom pont ezzel ijesztettek meg).

Anhel! A kocka általában a baba feneke. :lol:

Ildi! Fogy a baba helye, azért feszítget annyit.

Dalma! Részvét a füled miatt, gondolom már csak ez hiányzott ismét. :cry:

Málnalevél: én már iszom (ha nem felejtem el). Citrommal elviselhető - nem akarom cukrozni.

Bálnaság: én belül alszom, szóval az ágy végénél szállok ki. Egyre komikusabb. Pár hónapja cseréltünk, de ott meg nem tudtam aludni. Pedig ha megszületik Dorka, akkor praktikusabb lesz kívül. Majd meglátjuk. Minden esetre kelés előtt perceket gyűjtöm az erőmet az induláshoz.

Ildi! Az EDA 20ezer pluszban dolog nagyon durva! Szerintem ez sem legális (mint a hálapénz se). Nálunk ez nem merült fel. nem is kérdezem meg, felháborító. hiszen nem is az orvos viszi oda a cuccot! és gondolom nem ad a kórház számlát róla. még jó, hogy ha altatás kell, azért nem számol pluszban. azt hittem az én dokim pofátlan, de a Tied se semmi. Ilyet még nem is hallottam. az enyém azt mondta bármi van, x-et kér. Neked külön mondta vagy rákérdeztél? Amúgy a szülés mennyi?

Engem ma reggel kidobott az ágy (lehet, hogy a kutyák szugeráltak, hogy eső előtt menjünk ki :lol: ). De lassan elfáradok....azt hiszem ledőlök. Ebben az időben jól lehet szunyókálni.

Szép napot mindenkinek! Vigyázzatok magatokra!

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Szép Jó Reggelt csajszik!

Tegnap nagyon soká értünk haza, de én már nagyon rég nem éreztem magam ilyen jól a doki néni látogatás után, mint most. Aludni persze nem tudtam, pedig minden körülmény adott volt: friss levegő, fájdalom mentes éjszaka, stb.
DE: a dokinéni azt mondta, hogy nem fogom kihúzni október közepéig :D És én ennek annyira megörültem, hogy mondtam neki, hogy szívesen elcserélem a céldátumomat (szülinapom) Lili szülinapjára (09.28. vasárnap) mire ő megjegyezte, hogy csak rajtam múlik.
Most azt képzelem, hogy lehetséges lenne ezt a dátumot tartani.

Van hadi tervem is, amit a doki nénivel megbeszéltünk: mától málnalevél tea, és homeós bogyi. (Ez utóbbit ma be is kell szerezzem :D ) És 11 nap múlva lehet kezdeni a cici csavargatós dolgot. Az segít felgyorsítani a tágulásos részt, és előkészíti a cicit a szoptatásra. (A baba nem csak nyalizni fogja ügye, hanem jól megdolgozza majd.)

Szóval itt van a nyakamon a szülés. :D Vártam ám, hogy hasonlót fog mondani, mert kezdek befordulni magamba, elsimítani a dolgokat itthon, és egyre inkább a szülés körül forognak a gondolataim. És reménykedtem is benne, mert az igazat megvallva, már unom kissé ezt a terhes állapotot. Csak nem haragszik meg Bori, főleg, hogy ő is kifelé kandikál…

Doki néni levette a kenetet, egy hosszú pálca, a végén valami pamacs, ezt belém dugta, aztán ment egy fiolába… Kellemetlen, de nem vészes.

Bori a vizsgálat közben ki-kitolta a lábát, kezét. Elhelyezkedése: sréhen, de fejvégű… Éreztem én, mikor csuklik, hogy a feje nem középen van, hanem inkább bal oldalt. Hát a dokim ki is tapizta, és tényleg ott van. :D Micsoda egy csajszi! Jó lesz majd a kezembe fogni végre.

NST-re ma kell kérjek időpontot, tehát én kezdem majd (valószínűleg) jövő héten. Szent Imrések, aki majd csatlakozik hozzám, jelezze, mert akkor több időpontot kell majd kérjünk mindannyiunknak :D Addig én felmérem a terepet :D

Lesz még egy UH, amin meg nézik a méreteket, meg ilyesmi. Ezt a 38. héten kell megejteni, de ha lecsúszok róla, akkor sincs nagy baj: spórolok egy kicsit :D

Foglaltam időpontot a bababörzés UH-ra a neten: 2. helyszín 12:00-12:15-ig. :D Ha valaki még arra járna. Bár kicsit mókás, hogy elvileg másnap szándékoznék szülni :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Málnalevél infók: 36. héttől, naponta fogyasztani fél-1 litert igény szerint ízesítve.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Dalma: vigyázz magadra, és egyél sok c vitamint! (Nem vicc!) A lányomat születésétől kezdve minden vírusos megbetegedésnél ezzel kezeljük, és működik. Bika erős immunrendszere lett :D Én is ezt csinálom. Most takonykorban szenvedek napok óta… :S

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi: Borim is nagyon aktív mostanában… És ez normális dolog. Dolgozik ezerrel, fejlesztgeti az izmait, és játszik anyujával :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sensi: sejtettem, hogy fáradt vagy, nagyon pörögsz még… Jó volt olvasni felőled! Vigyázz magatokra!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Peva, én is belül alszom, és tolatok ki a lábnál… mármint az ágyból. Először mindig apán keresztül fel kell tornázzam magam 4kézlábra, és utána már nem olyan vészes. De amikor felegyenesedem (ki kell jutni a baldachin függönyön keresztül is), akkor sokszor az összeesés kerülget, annyira szétestek a csontjaim. Nem bír el a lábam, fáj a derékrészem… Várnom kell egy kicsit, míg megszokja a terhelést. Addig a TV-s komódba kapaszkodom, hogy ne essek össze. Komikus, és borzalmas egyszerre.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nyugtomalac!Egy cipöbven járunk mert nekem is mondta a doki,hogy nem marad bent okt 14-ig :lol: Ja és én szeptember 26-ot álmodtam :wink: Te már iszod a teát?

Sensi!Ne mond már már 2 baba megvan.Elöznek ám a novemberiek.És az a nagyon pici baba is jól van?

Ildi!Ha készülödne kifelé akkor már nem mocorogna annyit.Legalább is Zsófi a szülés elött így utólag vissza gondolva már nem volt olyan aktív. :roll: Amúgy Zsomi is táncol egész nap.

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Jó reggelt!

Kriszta - Szupi az ágyneműd!!! :lol:

Szöszke - Pont arról a mobil légzésfigyelőről írtam én is a múltkor, hogy láttam működés közben, csak épp nem reagáltatok rá.

Ágyból kimászás - Mi a galérián alszunk ágybetéten. Szerintetek??? :wink: Inkább nem részletezem.... :lol:

Légzésfigyelő - Én még mindig dilemmázok, hogy kell-e... pro és kontra is meggyőzőek az érvek.

Kata - Nekem a domik azt mondta, hogy betöltött 36-tól lehet elkezdeni a teát.

Tücsök - Nagyon szépek az eredményeitek! Így már tényleg elhiszem, hogy az enyém nagy lesz, 3 hete volt ekkora a feje meg a mellkasa. :roll:

Nymalac - Nekem a védőnőm azt, azt mondta a bimbóedzésre, hogy fölösleges, mert kellemetlen és úgyis ki fogja a szívni a baba. :? Na most akkor?

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Jól indul a mai napom... a szépen felújított lakásunk WC-ben csőtörés van :twisted: , úgyh arra keltem, hogy vízben úszik a rötyi, még szerencse,hogy nem a szennyvíz,hanem a melegvíz. pont ez hiányzott. és még feltörölni sem tudom, amíg nem zárják el a házban a vizet.
Pedig az első gondolatom ma az volt, milyen jó, hogy megint elbújt a napocska. :)

Kép

Kép
borkaby
 
 


Sziasztok!
Látom mindenkinek megvan a dátum, hogy mikor szeretne szülni... :lol: Majd meglátjuk mit szólnak a babák.... :roll: Mondjuk nekem nem a babát kell meggyőznöm a szeptember 24-ről, hanem a dokit. Betöltött 37. héten már jó szülni...vagy nem? Az már egyáltalán nem korai, főleg, ha az ember már ekkora, mint én... :roll:

Dalma
A fülgyulladás az durva!!! Elég rosszkor jött neked ez!!!

Képzeljétek ma megjött a hordozónk!!!! SZÉÉÉÉÉÉP!!!!! :lol:
És lassan rend lesz, mondjuk a férjem besegített (az ő cuccai), meg a takarítónéni is.... :lol: Azért még sikerült elfáradnom, de legalább kész!!! Cserébe kaptam egy csomó fordítást a főnökömtől...hiába.... nincs tekintettel az állapotomra. :lol: Most megpróbálom ágyban ülve laptoppal, csak a hasam miatt kicsit messze van a laptop, alig érem el a billentyűket... :lol:

Borkaby
Csőtörés....az remek! Holnapra asszem ennél jobb reggelt kívánunk neked!!!!

Már két baba a novemberieknél???? :shock: Akkor mi nagyon jól bírjuk. Úgy látom Perdonak sem jött össze a szeptember 10. Eddig koraszüléssel ijesztgették, most meg amikor végre akár szülhetne is, akkor várnak.... Szegény!!!!!

marek
 
 


na, el is mentek a vízszerelők, szét kell bontani a WC-t :(. Beszigszalagozták (nem tudom,hogy hogyan kell írni) a lyukat, és holnap jönnek vissza. Csudajó...

Na, de az örömhír: ma én is 36 hetes lettem! :D :D :D Úgyhogy holnap megyünk uh-ra és ctg-re és hétvégén megiszom az első pohár málnateát.

:D És az ágyból kikeléshez lassan targonca kell :) külön program, féloldalra dőlni, aztán egyik kezemmel (vagy a párom segítségével) feltornázni magam ülőhelyzetbe.

Szöszke! A tehéntejes dolgon meglepődtem nagyon, én minden nap megiszom legalább fél liter tejet, de van mikor többet is. Mindig is imádtam, de most különösen jól esik. Biztos, hogy a babának jobban tele lesznek nyákkal a járatai? Mert ha igen,akkor leállok a tejivással.

Novemberieknél már megvan a 2. baba? Remélem jól vannak és annak meg külön örülök, hogy nálunk már minden babó nagyobb és idősebb.

Borkaby

Kép

Kép
borkaby
 
 


Jo reggelt :)

remélem nektek jo éjszakátok volt, én 1-2 órát aludtam egész éjjel, annyira fájt a fülem hogy az egész bal felem kipurcant, nyilalt egész éjjel mindenfele...

Szoszke: nem ittam, most iszok többet a gyogyszerek miatt, ugy tudom jo ha antyibiotikumos kezeleskor, több tejterméket fogyasztunk

Ildi: nállad én sem értem miért kell szedjed...nállam nagyon egyértelmű...mert belebolondulok ha nem...vagy igy is
Babamozgás: nekem is vannak napok mikor egész nap nem pihen...este mindig beindul, 11 után, és akkor tényleg mint Szbettyna irta, 1-2 órát nem áll le
néha bedugja a lábát az oldalbordáimhoz, na az nagyon fájdalmas...meg ugy ki tudja fesziteni magát keresztbe, néha én is mondom, tán ott akar kijönni :wink:

Na megyek főzzek valami ebédet...már nagyon elhanyagoltam a kaját mostanába...ha el nem alszok a fazék mellett

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Sziasztok Lányok!

Jöttem jelentkezni,h minden rendben!Csak rájöttem,h szülés elött még annyi mindent kell elintéznem,úgyhogy a tervezett pihenés helyett egész nap rohangálok!És egyre nehezebben bírom...

Ne haragudjatok csak nagyon nagyjából futottam át az utóbbi oldalakat,így reagálnni nem nagyon tudok!De örülök,h nagyjából midenki rendben van!
Perdo,LKata kitartás!!!!

Aranyosak a babaszoba képek!Lassan a mienk is kész!Megvolt a festés,takarítás!Áll az ágy is!A rucik is kimosva 99%-ban!(már csak a bundazsák,az overál és a pólya maradt)
A kórházi cuccom is lassan kész!Már csak papucs kell meg hajszárító!

Láttam,h volt szó a mosószerről is!Lehet,h hülyeség,de mi vettünk babáknak való dreft mosó gélt és gabi öblítőt!annyira jó baba illata lett tőlük a ruciknak! :D nagyon kellemes!

Málnalevél tea, én is megvettem!Sztem ma fogom elkezdeni(hétfőn abbahagytam a magnéziumot)
Kicsit megijedtem tőle,mert az van ráírva,h "hasmenés kezelésére"! :shock:
Nem szeretném,ha megfogná a hasam,örülök,h így is tudom végezni a dolgom a vas ellenére!
Mindegyik ilyen vagy én vehettem rosszat?

Velünk, tegnap voltam dokinál!NST rendben, uh szerint rendben, viszont kezdek felpuhulni meg nyílni,( CX 2110 )de a doki szerint ez normális és azt mondja: "úgy néz ki könnyű szülés lesz!" Hát csak legyen igaza!:D

A telefonszám cserélésekből mindig kimaradtam,mert mikor szóba jött pont mindig eltüntem!Szóval nem tudom szabad e vagy sem,de én ide írom a számom(20/4602413) és örülnék,ha vki priviben elküldené nekem az övét,ha bármi van,lesz én is tudjak jelezni...:D Köszi!
Vendég
 


Sziasztok!

Irigylem azokat, akiknek lassan látótérbe kerül a szülés!!! Nekem még olyan messze van (okt. 28.) pedig már egyre kevésbé bírom ezt a bálnulást itthon. Ráadásul már +13kgnál járok, pedig tényleg odafigyelek hogy ne zabáljak össze-vissza és minden este tornázom/jógázom :(

A baba tegnap nekem is nagyon pörgött. Újabban kinyomja a lábát a jobb oldalamon, van hogy a bordáimat is feszegeti, eléggé fáj. Tegnap este is ment a bulizás odabent, mert úgy hullámzott a hasam mint tenger. Pedig az olvastam, hogy innentől 95%ban alszik...

Biceboca: olyan tejterméket fogyassz az antibiotikumok miatt, ami élőflórás, pl. kefír, natúr joghurt. A sima tejben kevés a bifidusz :D

Már többször akartam írni, hogy az izomgörcsökre igyatok meg naponta 1 kálciumos pezsgőtablettát, mert az izmok a kálcium hiánya miatt görcsölnek. Nekem bevált. 8)

linhbaba
 
 


Borkaby, akkor te az a szerencsés 5 % vagy, aki felnőtt korában is tudja emészteni a tejet. :) Ha nem tapasztalsz rossz tüneteket (nyákosodás, gyakran elduguló orr, fülgyulladás, hasmenés, allergia, beszéd közben szörtyögő hangszalagok, krákogás), akkor nyugodtan ihatod.


Biceboca,
azokra a termékekre mondják, amelyek segítenek az antibiotikumok által kiirtott bélflóra savasságát helyreállítani, pl. kefír, joghurt, savanyú káposzta. A tej hátráltatja mindenféle vitamin felszívódását (pl nem véletlen, hogy gyógyszermérgezés esetén ráírják a dobozra, hogy utána gyorsan egy pohár tejet meg kell inni, amíg orvoshoz nem keveredik az illető). :? Vajon miért? :shock: Mert annyira elborítja a ragacsosságával a bélbolyhokat, hogy azon a méreg nem megy át.

Kép
szöszke
 
 


Kata: most keztem el inni, épp hogy kihűlt a teám :) Akkor mi kb egyszerre szülünk majd :D Jó lesz! De ha 26-ot álmodtál, akkor nem tudsz jönni a bababörzére, nem ütemezed át te is 28-ra? :D
Őőőőő, a 2. 3. többedik babák hamarabb jönnek, most olvastam. Van remény

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Bettyna: nekem a nőgyógyász javasolta, és nem az edzés a lényeg, hanem az oxitocin termelés beindulása a szervezetünkben. Én szeretnék hamarabb szülni, dokim szerint fogok is. Előtte egy héttel kell elkezdeni, és naponta 3-4szer fél óra morzsolgatás a menü.
Lilivel féltem ettől, mert nem akartam, hogy beinduljon a szülés hamarabb, így tényleg csak egyszer-egyszer csináltam a vége felé (utolsó 2-3 napban) akkor is csak max. 10 percig. Nem lett eredménye :D De amikor jöttek az 5 percesek, és nekiugrottam a dolognak, akkor szépen beindult tőle… Szerintem segített a gyors lefolyásban. (5 perceseknél már kórházban voltam egy napja, nem kellett készülődnöm, meg semmi, végig aludtam a fájásokat. Csak a légzésre kellett figyelni, meg alkalmanként rásegíteni a morzsolással egy kicsit…)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Borkaby: ó, az a fránya víz! Utálatos dolog, tudom!
36 hetességhez gratula! Üdv a finishben, és a 9. hónap elején :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Adri: a málnalevél méregtelenít is, ezért lehet hogy megdolgozza a hasadat, de én azt képzeltem, hogy könnyíti a dolgot, nem nehezíti majd…

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Én meg jóóóóól kicsesztem a kórházas ultrahanggal, mert a SOTE I. nemzetközi 3/4D konferenciájára bejelentkeztem, mint kísérleti alany. :) Úgyhogy holnap megyek ingyen 4D-re. Érdekes lesz annyi ember előtt mutogatni a hasamat, meg a gyermekünket.
Sajnálom, hogy a masszív beutalóm ellenére nem vették fel sehol a telefont. Remélem, ezzel a holnapi ultrahanggal semmi baj nem lesz. Talán még a férjem is fog tudni jönni... :roll:

Kép
szöszke
 
 


voltam vásárolni.
sikerült vennem: 1 szoptatós melltartót, köntöst, bugyit és 2 hálló inget a kórházba.
tök aranyossak /bár egy kicsit drágák/, dobok is fel róluk képet.

Kép

Kép
timirosicka
 
 


Kép
Kép

Kép

Kép
timirosicka
 
 


Sziasztok!

Megpróbáltam visszaolvasni, de bevallom csak az uccsó pár oldalt futottam át! :oops: :wink: Nagyon sokat írtatok!
Jó látni hogy mindenkinek a végét járja a vonalzója! :lol:
Én is már 35 hetes vagyok...hihetetlen! :shock:
Főleg hogy a 17.hét óta kínlódtam, és járogattam a kórházba. Sajna a sok infúziótól már alig látszik a vénám körvonala! :( De megérte mert még egyben vagyunk!
Most már csak pár hét!

Málnalevéltea: hát én még nem merem csökkenteni a magnéziumot :roll: , talán majd a 36.hét végén. És utánna érdemes csak teázni!
Napi fél litert elosztva érdemes meginni az unokatesóm szerint. Mondjuk ő úgy járt, hogy itta a teát, meg csinált intim tornát ( a könnyű tágulás érdekében) aztán nem vette hasznát mert megcsászározták! :?
Meg annyi olyat hallok hogy a köldökzsinór rátekeredik a babára, és azért kell császár...ettől tök félek! :(

A babaszobát berendezték még a kórházban voltam! Olyan szép lett! :lol:
Szinte már minden megvan! Csak szoptatós melltartót kell venni és a pelusnak kukát!

Puszi! Pihengessetek, mert megint jön a front! :roll:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Timi, és hol van a többi kép?
(köntös, melltartó)

LK: kellemes meglepi lehetett akkor hazajönni: kész babaszoba!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Kórházba kerültem, fájásaim voltak. Majd jelentkezem.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Éva sajnálom, kitartás.
Ezek szerint hazaengedtek? vagy bentről írsz?

Kép

Kép
napsugár035
 
 


Sziasztok,
nem nagyon olvastalak még ma benneteket, ezért bocs ha már volt róla szó, csak most hallottam a rádióban hogy 3 napig ingyenes 3d-s ultranag vizsgálat lesz mától, részletek itt (is)
http://www.vital.hu/ingyenes_4d-ultrahang
hana*
 
 


Lkatának örülünk, hogy már jól van! Évának megy a drukk!!!
Tegnap vagy tegnapelőtt írta, hogy még dolgozik... :( reméljük, nincs baj!

Nymalac, Neked van olyan nagy táblicskud az októberiekről? Nem raknál be egy frisset, számomra már követhetetlen, ki hol tart. :) Szerénytelenül kérdem, mivel én nem vagyok rajta, rákerülhetek?
Beolvastam a novemberi babavárókhoz és elképedtem, hogy náluk már két gyerkőc is megszületett. :shock:

Kép
anhel
 
 


Hátha fontos lehet, azoknak, akik szeretnének menni az ingyenes 4D uh-ra.

http://velvet.hu/poronty/2008/09/11/meg ... more658637

Kép
anhel
 
 


Kép



Eva

MI TORTENT???????JUJJJJJJJ, NAGYON DRUKKOLOK, HOGY ELMULJANAK A FAJASOK!!!!!
En is nagyon beparaztam ejjel,mert este 7tol kb hajnal 3ig folyamatosan jottek a menstruacios gorcsok :( , de oly szinten, hogy csak fetrengeni tudtam.( mar nem emlekszem, ez lenne a joslo fajas ?)

Agynemu dicseretet koszonjuk mindenkinek.

Vedono:
Itt sincs doppler :shock: (direkt rakerdeztem,mert furcsalltam, hogy sosem nez szivhangot).
Es feherjet sem nezett meg soha a vizeletben :shock: . Csak sulyt mer, vernyomast, ujat nem nagyon mond. Egyebkent sem lopta be magat a szivembe,mikor az elso talalkozasnal kozolte,hogy hat neki ilyen problemas kismamaja meg nem volt…
:roll:

Nalunk meg nem volt, nekem havonta kell megjelenni. Es mar kozolte,hogy mikor szulok,O epp 3 hetig szabin lesz, szal majd vki mas kijon helyette…

Malnalevel
Ma vettem meg, betoltott 36nal elobb tuti nem kezdem el. Akosnal nem ittam,hatha most hatasos lesz.

Nusildi :)
Nekem is sokat mozog, tuti nem akar meg kijonni, lehet csak helyezkedik

Sensi :)
Nem semmi, meg egy korababa :shock: …remelem,mindkettojukkel minden rendben lesz.

Agybol kimaszas: katasztrofa, de legalabb a csalad jol szorakozik rajtam :lol:

Timi :)
Nagyon szepek a haloingek

K

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Sziasztok
Csak gyors bekukk,lányom még mindíg beteg :(

Éva
Kitartás.Remélem jobban vagy már.
Szorítok nektek.

anhel
Ezen én is meglepődtem,hogy a Novemberi topicba,mint sesimilla írta,már 2 baba is van :shock: :shock:

Örömmel olvasom,hogy a többiek jól vannak. :D
Vigyázzatok magatokra! Majd jelentkezem.

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok, vazzzzzzzzzzzzzzzzzzzeeeeeeeeeeeeeeeee, írtam már egy csomót, erre elszállt!!! :evil: :evil: :evil: :x :x :cry:

Jaj, na előlről... ma húzós napom volt, elindultam reggel és 13 órára értem haza, totál kivagyok, ráadásul éjjel vagy 1-2 órán át annyit rugdalt Lotti, hogy nem tudtam aludni :?

Peva - EDA - na igen, húzós, hogy ezért fizetni kell, direkt rákérdeztem, bár én nem szeretnék kérni, de azért gondoltam, megkérdem, mi van, ha közben döntök úgy, hogy szeretnék és lehet kérni akkor is, de akkor is 20 e forint. Ezt nem a nőgyógyásznak kell fizetnem, hanem annak, aki beadja az EDA-t, mert úgy tudom, a szülészet-nőgyógyászat nem rendelkezik külön aneszteziológussal, ezt már anno olvastam az Uzsokis topikban is. Nagyon gáz, de remélem nem fog kelleni, tényleg nem szándékozom beadatni magamnak, de a lehetőség azért megvan.
A szülés 100 e forint!!! Szülésznőt nem fogok fogadni és szeretnék a fizetős kétágyasba menni majd, persze ha lesz hely. Egyelőre így gondolom a dolgokat, de még remélhetőleg min. 1 hónapom van, hogy gondolkozzak rajta.

Nyugtonmalac - nekem amikor kenetet vett a hüvelytenyészet miatt, meg sem éreztem. Viszont van kötelező kenetvétel még valamikor? Mert nekem ugye most vette le 1,5 hete.
A cicimet én nem szeretném csavargatni!!! :? :shock:

Borkaby - úúúúúú, sajnálom a csőtörést, az nagyon húzós tud lenni, anno amikor még máshol laktam egy 10 emeletes házban fent csőtörés volt, mi a 4. emeleten laktunk és arra jöttünk haza, hogy áll a víz kb. 10 cm magasan :cry: Borzalom volt! Persze utána fizetett a biztosító, de nekünk tényleg minden sz@rrá ázott, vígasztaljon, hogy nálatok "csak" a klotyi!

Marek - a Maxi-Cosi, a narancssárga kis virágokkal? Jaj, azt én is annyira szerettem volna, de most úgy néz ki, hogy nem tudunk annyit kiadni rá, még babakocsit se vettünk, valszeg használtat nézek majd vaterán vagy teszveszen.

Sensi - szoktam sutyiban olvasgatni a szeptemberi és novemberi topikot és láttam is a kis Zolikáról a képeket, aki 26 hétre született, igazi kis túlélő és ahogy az anyukája ír róla, a dolgokról, hát szívem megszakad, mert annyira szépen és meghatóan ír, szomorú és mégis tele optimizmussal, nem csoda, hogy ilyen kis erős a kisfiú! Durva azért, hogy már 2 novemberi topikos baba is van!!! Mi még egész jól húztuk, ahhoz képest, hogy itt Perdoval is, Ancsával is voltak gondok, LKatával is, Napsugi... fúúú, sokan, szóval mondhatjuk, hogy mi már egész jól állunk!!!

Adri - na, ezek tök jó hírek, én is szeretnék könnyű szüléééést!!! :lol:

Linhbaba - én mindig azt hittem, hogy a lábgörcs az magnéziumhiányra utal :shock: Van egy egész doboz kálcium pezsitabim, de annyira pocsék az íze, hogy kettőt ittam meg belőle eddig csak. Azt olvastam viszont, hogy a kálciumot és a magnéziumot nem szabad együttesen bevenni, mert semlegesítik egymást, bár én mindent reggel pakolok magamba, lehet, lenyomom esténként a kálciumot, mert nem akarok még egy ilyen durva vádligörcsöt, mint pár napja :roll:

Timi - júúúj, nagyon tetszenek a hálóingek!!! Az enyémek ehhez képest tök gagyik :?

Éva - jaj, remélem nincs komoly baj, jelentkezz, amint tudsz!!!

LKata - jó pihit!!!! Babaszobáról majd tegyél fel képet!

Jaj lányok, megyek ledölni, leszakad a hátam már, de tényleg, bocsi, akinek nem írtam külön, ennyire futotta, mivel ugye újra kellett írnom majdnem az egészet :evil:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Éva!!!
Megy a drukk! De nyugodj meg, mert már nem lehet semmi baj!

Nem tudja valaki Éva számát, hogy írjon neki egy üzit? Jó lenne tudni, hogy mi történt pontosan!!!

LKata
Kérünk képet a gyerekszobáról!!!!

marek
 
 


Van még valaki, akit elkapott az álomkór? Eddig nem gondoltam volna, hogy tanítás közben vagy fordítás közben el lehet aludni, de ma mindkettőt bebizonyítottam magamnak.... :oops:

Ildi
Igen a narancssárga virágos Maxi-cosit vettük meg végül. Naggyon tetszik!!!! Tök jó csajos!!!! Mondjuk majdnem olyan mint a Chicco hordozónk, csak egy kicsit könnyebb és van benne újszülött szűkítő.... :roll:

marek
 
 


Hello!
Hát, az álomkórról annyit, hogy egész délután aludtam és szerintem este sem lesz gondom vele.

A csőtöréshez hívtuk a biztosítót, de ez is csak a plusz nyűg: ne építsük vissza a falat addig, míg nem jön ki a kárfelmérő, ami 10 munkanapon belül lesz valamikor...ami 2 hét, én pedig most vagyok 36 hetes. remélem, azért Tomi a WC felújítás után fog megszületni.

ÉVA! Jobbulást! Remélem már otthon vagy és nem lesz semmi baj!

Védőnő: Nálunk nem csinál semmit. Se vérvétel, se vizelet, se semmi. Megméri a vérnyomásomat, mond 1-2 tanácsot, amit szerintem mindenki tud, meg megméri a súlyomat. Kb. 10 perc egy alkalom. Az elején nagyon akarta,hogy meghallgassuk a baba szívét, de nálam a doki is mindig hallgatta, úgyhogy annyira nem ragaszkodtam hozzá. Aztán egyszer belementem és nem találta meg a baba szívhangját, csak a köldökzsinór pulzálását hallottuk. Még szerencse,hogy aznap mentem dokihoz is + éreztem,hogy mocorog a bébi, így nem hozott rám akkora frászt. Azóta szerencsére felhagyott ezzel a szándékával. Sőt, szerencsére még családlátogatni sem jön ki. Annyit mondott,hogy ha szeretném, szülés után szívesen kijön, de ha sétálni lesz kedvem, akkor mehetek hozzá én is. És szerintem sétálni lesz kedvem :lol:

Ancsa! Jobbulást a lányodnak! Mi baja van?

Ildi - Az Uzsokiról olyan jókat hallottam, de ezek az árak azért nem semmik. Nekem a szülés fele ennyibe fog kerülni és az EDA-ért sem kell fizetni, ha úgy alakulna a dolog. Viszont legalább egy szép, tiszta kórházban leszel és gondolom mindezt egy jó orvossal.

Timi - Nagyon aranyosak a hálóingek!

Jó éjszakát mindenkinek, kevés lábgörccsel és kevés jóslóval! :)

Borkaby

Kép

Kép
borkaby
 
 


Sziasztok

Szép jó reggelt mindenkinek! :D

Hogy vagytok?

Mifelénk most éppen esik az eső, de én ennek csak örülök,jobban bírom a hüvösebb napokat terhesen,mint a nagy meleget,az teljesen kikészít :?

Tegnap reggel óta, legalul húzodik meg feszül a hasam egyfolytában,mintha leakarna szakadni :? és annyira szurkál a derekamba a csont ,h alig bírok rálépni a lábamra :? és még csak előre se tudok dölni,mert akkor is fáj a derekam. :?
És megint érzem a csipkelődést a méhszájnál,mint a multkor :? amire azt mondta a dokim, h ilyenkor nyíilik ki jobban :? azt érzem csipkelődésnek. :?

borkaby
Köszi. vírusos torokgyulladása van szegénykémnek, és pont ma 8 éves :shock: :lol: és nem tudunk elmenni inthonról este moziba,pedig terveztük, de sajnos ilyen állapotba nem merünk elindulni :? Szerencsére ő már nagy és nem hisztizik ezen és megérti hogy bepótoljuk, amint meggyúgyult :)

marek
Igazad van,ez az esés tényleg nem hiányzott nekem,de örülök neki,hogy megusztam térdlenyúzással és nem estem a pocimra. Viszont nagyon megijedtem,féltettem a babót :( 1 pillanat alatt lepörgött elöttem,mi baja lessz,ha ráesek :? Remélem több ilyen nem fordul elő :?
Igen,én is álomkórban szenvedek ujabban :shock: éjjel-nappal tudnék aludni és soha nem érzem azt,h kipihentem volna magam bármennyit is alszom :shock: nagyon kellemetlen,nem tudom mitől van,lehet a vérszegénység az oka .........

Ildi
Én is meglepődtem, h külön kell fizetni az Eda-ért is ,ha kérsz,mert mifelénk én ugy halottam,hogyha van fogadott dokid,akkor az benne van az árban :roll:
Én mondjuk nem kérdeztem meg erről a dokimat,mert az első 2-nél se kértem , és most is ugy indulok neki,hogy nem akarok kérni.
Megnézted a videót?

Lkata,napsugi,perdo,Éva megy a drukk nektek!
Kitartás!

Bocsi ha valakit kihagytam,de most ennyire futotta :roll:
Vigyázzatok magatokra!

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

Ny.malac - Így már értem! Lehet, kipróbálom majd, de nem tudom, rávisz-e a lélek. Erősen kell csinálni?

L.Kata - Jó, hogy itt vagy és egyben! Tök jó kis meglepi lehetett!

Éva - Drukk!Drukk!

Peva - Detti a tornáról tegnap megszült! :lol:

Lányok, megjött a hűvösebb idő és a kisfiam bulizik odabent! Sőt tegnap kint voltunk Budakalászon a barátainknál. Volt egy rakrat gyerek. Amikor ők hancúroztak az én kis drágám is alkotott odabent, ha lecsöndesedtek, ő is megpihent! Ha nem velem történik nem hiszem el, hogy van ilyen! Vajon egész apró korában ennyire hozzászokott a gyerekzsivajhoz?
Ja és ma betöltöttem a 35. hetet is!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?