Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Csajok!

Köszi a jótanácsokat. A dokinak szülés utáni első vizsgálaton fogom odaadni a borítékot, a szülésznőnek meg hazamenetelkor.

Arikon: bizony az antibiotikumok eléggé kikészítik a bélflórát meg minden egyes területet. Van egy Protexin nevű probiotikum ami kifejezetten jó ilyenkor. Naponta 1x kell bevenni 2 szemet. Szerintem vegyél a gyógyszertárban, hidd el sokat fog segíteni a gyógyulásban. És ha legözelebb gyógyszert szedsz, már rögtön szedheted is ezt mellé, és akkor nem lesz gond.

Szegény fogzós babukák annyira sajnálom őket. Anyukák kitartás!

Csajok úgy döntöttem, hogy hétvégén összecsomagolom a kórházi motyót. Biztos ami biztos. Mostanság nem sok baba várta meg a 40. hetet. Bár remélem még vár egy kicsit Bálint. Tényleg Sirki felraknád a babás táblát!? Csak meg akarom kukkolni kinek hány hétre született a babája. Na nem mintha ebből bármilyen következtetést levonhatnék rám nézve, de azért kíváncsi lennék a "statisztikára"

Kép
Kép
mirci74
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, Barbitól kaptam tegnap üzenetet. :P :P
Idézek belőle egy kicsit, talán nem bánja. :oops:

"Mindenkit nagyon szeretek, üdvüzlök és ígérem megoldom és pár napon belül jelentkezem. Egyébként a Domi tündéri és életem legboldogabb de legnehezebb időszaka egész nyáron itthon a kettő lurkóval."

Hamarosan jelentkezni fog!!! :P

Mirci: Van ott még azért pár hét. Az mindenképpen jó, ha együtt van kismotyód. :wink:

Bíbi anyu: Szegény Bíbi baba... :( Azért remélem, még nem bújik ki mostanában a fogacska.

Réka: Távolsághoz nem tudok mit mondani, mi 10 percre lakunk a kórháztól, a dokim is kb. 15....bizti jobb autója van, mint nekünk. :lol: Szerintem másfél óra sok, ha kórházról van szó...bár itt Szolnokon is nem ritka, hogy Pesten szülnek a csajok. Én ilyet nem vállalnék be egy normál terhességgel.

Gyabi: Jól vagytok? Tejcsi? Bírod még a fejést?

Szép hétvégét, kismamik, anyukák!
jaimee1
 
 


Jaimee: köszönjük kérdésed megvagyunk, bár ez a szél most egy kicsit kikészíti Benit. Tejcsi van, de pótolni kell, mer a fiatalúr rengeteget eszik és nem hajlandó lejjebbadni. Szerdán mérték 5710 gr és 58 cm. :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
gyablonka
 
 

 
 

Bibi,
ez nem semmi, hogy már tényleg a fogacskája jön a kis Bibinek! Tényleg csodababa! :lol:

Mi is csak a dokinak adtunk, nekem sem jutott eszembe sem, hogy a védőnőnek vagy a szülésznőnek adjunk!

Mirci,
igen, felrakom persze, csak lezajlik a keresztelő, és akkor majd megcsinálom! :D Azért mindenesetre te pakold össze a kórházi cuccot!

Jaj, de jó, hogy jelentkezett Barbi! Remélem hamarosan tényleg jelentkezik, még képet sem láttunk a kicsiről!

Gyabi,
szépen hizik a kis Beni!

Csajok, kezdek ideges lenni, remélem minden simán fog menni a templomban, apával már összevesztünk, miért ne igy ünnep előtt, most azért van időm irni, mert ő elment, Niki alszik, szóval... jó kis nap elé nézünk! :?
sirkici
 
 


Csak egy gyors bekukk..

SIRKICI: Nyugi, minden rendben lesz!
JAIMEE: Boldog névnapot!!!!!!!!!
Vendég
 


Sirki: Hehe....mi is összevesztünk a keresztelő előtti napon. Párszor...No panic, minden szuper lesz!

Betsy: Köszi! :P
jaimee1
 
 


Jaimeemami: Isten éltessen sokáig!

Gyabi: Nem semmi, mekkora kis csodagolyó Beni baba. Bíbi most sincs még ennyi súlyra. Raksz képet Róla(tok)?

Sirkici: mesélj majd, hogy sikerült, tök kiváncsi vagyok!

Megint hoztam egy képet favilláról :roll: :lol:
Kép
Vendég
 


Igen Bíbi, 62, de inkább 68-as ruhákat hord!!! :shock: :shock: :shock:

Ezeken még 7 hetes: Kép Kép

Kép
Kép
gyablonka
 
 


Sziasztok!

Bíbi, csiribébi csodacsibe! De ezt már tudtuk! :lol:
És a házikó is iszonyat jól halad!!!!

A dokitól én még meg sem kérdeztem, hogy mennyi lesz a szülés. De szerintem finoman rákérdezek, hogy hogyan tudjuk meghálálni neki ezt a sok segítséget....
Anyu szerint előre kéne adni, de mondtam neki, hogy az olyan égő. Mit mondok neki, tessék előre is köszi mindent? Majd ha megszültem utána. És mivel fogadott szülésznőm lesz, így annak is adni szeretnék. De neki is csak utána.


A héten megrendeljük a babaszoba bútort!!! És halad a házikónk is!!! Lehet karácsonyra be tudunk költözni!!!!!!! Halleluja!!!!!

Gyabi, Benedek tündi pofa!!!!

Kép
Kép
gabi82
 
 


Még egy kérdés:
Kórházba a régi bugyik feljönnek már vagy a nagyobb méretűeket pakoljam?
És tena vagy éjszakai always? Tena amúgy csak így tena vagy van valami spec fajtája ami ilyenkor jó?

Kép
Kép
gabi82
 
 


Gyabi:a fiad nagyon helyes kispasi! :wink: (hogy csináltátok?) :D
Bíbi:a villátok bejön még mindig...de azt nem mondtad, hogy mikor mehetünk szalonnát sütni?! 8)

Gabi:bár én még nem szültem, de szerintem szülés után a hasad megy kicsit összébb, a feneked nem...szóval...hajrá óriásbugyi, amibe elfér a nagybetét! :roll:
Vendég
 


Nóri, :D 8)

Kép
Kép
gabi82
 
 


Gyabi: Nem ismerem az urad, de szerintem Beni tiszta anyja. :D

Köszönöm a névnapi köszöntőket! :P

Bíbi anyu: Tuti jó a kéglitek! :wink:
jaimee1
 
 


Jaimee: lemaradtam , de pótolnám:
Kép

Gabi: TENA!!!!!!!!!!!!! Nekem eldobható bugyik jöttek be nagyon, mert csak egyszerűen letéptem használat után és kész!

Nóri: köszi szépen, néha én is elcsodálkozom, hogy hogy sikerült összehozni!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
gyablonka
 
 


Szép reggelt! :)

Bíbi,
Nagyon tetszik a favillátok! Olyan barátságos, meleg fészek benyomását kelti. :)

Jamiee,
Még benne vagyok a nyolc napban, ezért remélem még elfogadod, szívből jövő jókívánságomat!! :D Boldog névnapot kívánok! :)

Nórikám,
szép az új avatarod! :wink:
Vendég
 


Jaimee: szeretnék én is hasonlóságot felfedezni, de Benike tiszta apja!!!! Íme:
Kép

Kép
Kép
gyablonka
 
 


Jaimee,
utólag ugyan, de NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT KIVÁNOK!!!

Bibi,
nagyon szép a favilla, már majdnem kész is van, nemde?

Gyabi,
nagyon édes Beni baba, és igy hogy tettél fel képet, már látszik, hogy tényleg tiszta apja!

Gabi,
szerintem a kórházban még mehet a nagy bugyi!

A keresztelő végül jól sikerült, mikor bementünk, akkor nagyon ideges voltam, de aztán már az elmúlt, Nikici nem sirt, csak egy kicsit nyekergett, mert éppen el akart aludni, és nem tetszett neki, hogy nem feküdhet valakinek a kezére, de miután meg meg lett keresztelve, meg megáldott bennünket a pap, el is aludt a kezemen. Ilyenkor gond, hogy csak úgy tud elaludni, ha valakinek cumizhassa a kezét! Apája azt mondta, hogy nem volt ideges, ennek ellenére mégis szétszakitotta az olvasóját, amit az apácáktól kapott, másrészt pedig ami még nagyon nem sikerült, az hogy két keresztelő volt, és a kamerásunk összekeverte a két gyereket, igy a videó elején teljesen a másik gyerek van felvéve, Nikicim nem is látszik, jóformán az egész szertartás alatt nem látszik, nincs ráközelitve! :? Na, ezen mondjuk nagyon kiakadtam, mert előtte még mondtam is apának, hogy szólni kellene a videósnak, hogy két keresztelő lesz, igy figyeljen erre, de apa bizonygatta, hogy tudja a dolgát, hát tessék, tényleg tudta! :twisted: Na, de mostmár mindegy! Az ebéd meg utána a nap gyorsan, jól elmúlt, csak nagyon fárasztó volt, meg azt megfogadtam, hogy soha többé nem tartok otthon ekkora összejövetelt, plusz azt sem tudtam, hogy a rokonokkal beszélgessek, vagy a barátokkal, vagy fogjam a Nikit, úgyhogy ki voltam, de mostmár elmúlt, ma voltunk vakcinán, mostmár jól van, alszik, úgyhogy majdcsak nyugi lesz már!
sirkici
 
 


Sirki: mi szeptember végére tervezzük a keresztelőt, de hasonló össznépi összejövetel lesz! :? Nem tudunk "kihagyni"senkit, alapból sokan vagyunk...
A videósotok legalább megkérte jól az árát???

Kép
Kép
gyablonka
 
 


Sziasztok!

Sirkici, a lényeg, hogy túl vagytok rajta! Biztosan nagyon szép volt leszámítva ezt az egy két dolgot!!! :)

Mennyivel előtte kell bejelentkezni keresztelőre?

Gyabi, vettem Tena extrát meg normált, meg hozzá való bugyit. Ez a bugyi tényleg kényelmes!!!! :oops: :D

Kép
Kép
gabi82
 
 


Gyabi,
hát igen, nálunk is ez volt a gond, hogy senkit sem lehetett kihagyni! Egyébként szerencsére nem kellett fizetni a videósnak, de én inkább fizettem volna, csak jól látszon a lányom, de mostmár mindegy, majd úgyis apa vágja össze a videót, igy majd kivág pár képkockát!

Gabi,
nemtudom mennyivel előbb kell bejelentkezni, de mi már 2 hónappal előtte bejelentkeztünk! 1 hónapos volt Niki amikor megkérdeztük a keresztszüleit, hogy megkeresztelik-e, és az azt követő héten bejelentkeztünk, hogy nekik is tudjunk időpontot mondani, hogy mikor lesz a keresztelő!
sirkici
 
 


Gabi,
én úgy tudom, h. nincs korhoz kötve a megkeresztelés. A mi keresztlányunk például 7 hetesen lett megkeresztelve. Az első keresztlányom meg 1 éves volt. Szerintem csak be kell jelentkezni, időpontot kérni. :)

Sirki,
sajnálom a videós dolgot, ritka béna ember lehetett! :evil: De az a lényeg, h. a többi jól alakult, és a kis Nikici és meg lett keresztelve! :)

Gyabi,
Milyen szép család vagytok! Látszik, h. nagyon büszkék vagytok Beni babára. :)

Nóri, Jamiee, Mirci, Bíbi és a többiek!! Merre jártok?? :roll:
Vendég
 


Megvagyunk mi is, de. itt volt a védőnőnk, megállapította, hogy Bíbi egy jóóó féléves babónak felel meg, s letessékelt minket a nagyágyról a földre, mielőtt Bíbi legurul a barikádok ellenére is az ágyról...szóval most a játszószőnyeg a menő, olyan marhára érdekli csajomat, hogy csak na, azóta, órák óta tök elvan:

Kép

Kép

Ez meg egy tegnap esti, semmi különös, csak olyan aranyos volt, meg álmos.

Kép

Gyabi: tiszta édes ez a gyerök, meg tiszta apja :lol:

Sirkici: egy év múlva már nevetni fogtok ezen a lökött videóson, meg lehet, hamarabb is.

Jaimee: de szupi az avatarod!

Nóri: lásd mint fent!Jaj, erre mutatom én is egy kedvenc apával alvósomat.

Kép

Szalonnasütés meg: hát bármikor! Csak szóljatok előtte!

Gabi: a tena hálós bugyi szuper, én csíptem nagyon! Volt olyan eldobhatósom is, de az bepállós volt, fúúúj 8)
Vendég
 


Most hívott apa: lesz pulink! Nemrég születtek egy lovastanyán! :lol:
De jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Bíbi:vizslagyerek mellé eredetileg puligyerek volt a terv nekünk is! :D
Szépek vagytok mint mindig, én meg irígy, mint mindig! :roll:
Vendég
 


Arikon,
igen, a lényeg, hogy már keresztény lányunk van! :)

Bibi,
én már nem is tudok mit mondani, Bibi tényleg csodacsiribébi, fél évesnek felel meg, nem semmi! Nagyon aranyos a képeken, és tényleg nagyon hosszú! Már lefordul az ágyról? :shock: :D
sirkici
 
 


Sziasztok Csajok!

Sirki: kérünk szépen majd fotókat a keresztelőről. Biztos nagyon édes volt Niki baba. Hát igen, elég fárasztó lehetett a nagy felhajtás. Videós meg egy balfék. Az ilyen pillanatok nem megismételhetők, de még jó, hogy vannak fotóitok, majd az kárpótol titeket.

Bíbi: nagyon jól halad a házikótok. Engem egy mesebeli kis barátságod házra emlékeztet….nem tudom miért.
Nekünk is volt pulink még egész pici koromban. Anyu mesélte, hogy mindig ő kísért minket közértbe meg ide-oda, és amíg anyu intézte a dolgait, addig a Bogi (mer, hogy rendkívül fantáziadúsan ez volt a neve) vigyázott rám a babakocsiban, mint egy véreb. Senki meg nem közelíthetett. Van egy jó sztorim még Bogival kapcsolatban: kint voltam a járókámban a kertben, és egy kiflit majszolgattam. Anyu arra jött ki, hogy felváltva rágjuk a kiflit a kutyával. Gondoltam megkínálom a legjobb barátom. Elég mókás látvány lehetett. Sajnos később elütötte egy kocsi szegény Bogit.
Pici lányod már nagyon komoly nőci. Szép hosszú babának tűnik, és látom rákapott az ujjszopásra (az mindig kéznél van).

Gyabi: szerintem meg Rád hasonlít Benike. Ez hihetetlen, hogy mekkora! Tényleg már 68-as ruhákat hord?

Arikon bébi: meggyógyultál már? Nem nagyon írtál magadról. Kérek helyzetjelentést!

Jaimee mami hol kóborolsz?

Képzeljétek lányok tegnap volt egy téves riasztásom, és bizony a kórházban kötöttünk ki. Éppen tettem-vettem a konyhában, amikor hirtelen egy nagy adag valami öntött el a lábam között, de úgy, hogy átázott mindenem. Nem ijedtem meg szerencsére, hanem inkább próbáltam rájönni, hogy most ez magzatvíz vagy mi a fene, de hiába, nem tudtam eldönteni, mi lehet (olyan színtelen szagtalan valami volt). Na felhívtam a szülésznőmet, aki azt mondta (amire amúgy számítottam), hogy mindenképpen meg kell nézni nem magzatvíz szivárgott-e, úgyhogy irány a kórház, de vigyem minden cuccomat, mert ha az, akkor bizony szülünk. Felhívtam a páromat telefonon, szegénykém halál ideges lett, mondta, hogy azonnal jön haza. Én meg nyugtatgattam, hogy ugyan már bemegyek kocsival a kórházba, aztán majd legfeljebb ott találkozunk, de szerintem ne is jöjjön addig oda sem amíg ki nem derül tényleg szülünk-e. Ja amúgy meg épp lejárt egy mosás, és még azt is ki szeretném teregetni, aztán majd szép kényelmesen elindulok. Mondta, hogy nem vagyok normális, ilyenkor a teregetéssel vagyok elfoglalva!? Nem tudom miért, de halálosan nyugodt voltam. Talán éreztem, hogy ebből ma nem lesz szülés. Természetesen Laci hajthatatlan volt, és azonnal elindult haza. Mire megérkezett csomagok összerakva, és irány a kórház. Ott az ügyeletes orvos megvizsgált, csináltak CTG-t, és megnéztek UH-n is, de semmi jele nem volt magzatvíz szivárgásnak, vagy egyéb szülésre utaló dolognak. Ennek ellenére a doki azt javasolta, hogy maradjak bent megfigyelésre két napot. Hát ehhez nekem nem nagyon volt kedvem, úgyhogy megbeszéltük, hogy hazamegyek, és majd otthon figyelgetem magam, és a gáz van bemegyek. Mindenesetre kaptam antibiotikumot, ha mégis magzatvíz lenne ne legyen fertőzésveszély. Szóval ez történt tegnap. Tanulság, hogy a párocskámnak még kicsit edződnie kell, mert szegény jobban meg volt illetődve mint én.

Kép
Kép
mirci74
 
 


Hahóóóó!

Gyabi: Rád hasonlít, én most is azt mondom. :wink:

Mirci: A magzatvíznek jellegzetes szaga van, olyan édeskés. Nem szagtalan. Az ügy. orvos érezte volna a kesztyűjén. Dokidhoz mégy mostanában? Vagy szabin van?

AMúgy meg ha megreped a burok, akkor az szivárog folyamatosan, hacsak a buksi nem zárja el az útját....ezt már doki tudná megmondani, csak én elmélkedek.

Hűűű, de izgi! Azért sztem egyben maradtok még egy darabig.

Sirki: Keresztelőfotók? Gratula a keresztény kiscsajodhoz.

A keresztelő vallás és FŐLEG lelkészfüggő. Mi bejelentkeztünk vlahogy szerdán és már vasárnap megkeresztelték volna. Máshol pedig akár egy évig is kell járni anyukának felkészítőre.

Betsy: Hogy tetszik az ovi nektek? Petinek? Bencus nem hiányolja a nagytesót? Biztosan csodálkozik, hogy nincs otthon.

Judy: nektek milyen a tanévkezdés?

Bíbi anyu: Gratula a pulikához! Jó ugatós fajta. Bíbi nagyon aranyos!

Nóri: Kuttyokról fotó esetleg? Már biztos nagyon nőttek. Jól esznek? Mit adsz nekik?

Arikon: Meggyógyultál? Jobban vagy?

Puszi mindenkinek!
jaimee1
 
 


Jaimee: azóta sem tudok rájönni mi jött belőlem. Remélem nem a záróizmaim gyengültek el annyira, hogy csak úgy spontán bepisilek :D :oops: Na mindegy a doki is egyből sejtette, hogy ez nem magzatvíz. Meg ilyenkor beraknak egy tesztcsíkot is ami kimutatja a ph értéket, és ez nekem savas volt, a magzatvíz meg lúgos. Persze ha az lenne azóta is szivárognom kéne. Szerintem is egyben maradok még egy darabig. Amúgy Bálint már 3 kiló. Dokimhoz pénteken megyek, de szerintem ő sem fog tudni mondani ezek után semmi újdonságot.

Kép
Kép
mirci74
 
 


Jaimee:kis önző..magatokról semmit nem írsz?ejnyebejnye...mondjuk mivel szorgos olvasód vagyok, ezért mindent tudok! :wink:
Kuttyokról csinálok fress képeket, sokat nőttek.Megyünk szombaton oltásra ismét, szerintem megint két kilót illetve a kicsi egy kilót hízott, na majd jövök a súlyadatokkat.(bébi hiányában kutya súly...atyaég) :roll:
Evés:mindenre szoktatom.Mivel tejem nincs ( :D ) ezért korán elkezdtem a hozzátáplálást.Kezdtük a sima konzervvel, junior táppal, konyhai maradék...és állateledel boltba veszek pl:sült kacsacsont, nyers pipi farhát, és pl ma reggel kaptak először főtt csirkefejet.Imádják ezeket.
Na, mosthogy már mindenki hányingerrel küzd...befejezem. 8)
Vendég
 


Nóri:
[quote]M írta:ivel tejem nincs ( ) ezért korán elkezdtem a hozzátáplálást.


Hát hallod...ha nem lennél, téged ki kellene találni. :lol: :lol: :lol:

Főtt csirkefej? Nyamnyam.... 8)

Mirci: Akkor szerintem "tisztulsz", felkészülvén a szülésre a hüvelyfolyás mennyisége megnő, nekem is sok volt a végén, már tisztasági betét kellet.

A súlybecslésben meg nem hiszek nagyon. Sokszor tévednek. Tökéletes babád lesz! :wink:
jaimee1
 
 


Jaimee:egy jó jakuzzi?... 8)

Kép
Vendég
 


Van még egy jó (csirkés) képem...de félek sértődés lesz belőle...nem merem felrakni... :roll:
/pedig ölég vicces/ 8)
Vendég
 


Nóri: haláli a csirkés kép :D rakjál még fel!!!! :D Kajás dumán meg szétröhögtem magam :D

Jaimee: súlybecslésben én sem hiszek nagyon, épp ezért a saját dokim nem is hajlandó közölni ilyen adatokat. Hüvelyfolyás? :shock: Na de ennyi? :shock: :roll:

Kép
Kép
mirci74
 
 


ez lenne a vízben szülés 8) ...ááááááá dugultam... :idea:
Kép
Vendég
 


Nóriii!
Állati ez a kép!! Akkorát röhögtem!! :lol: Tedd fel azt a másikat is! Légyszi-légyszi!! :D

Mircikém,
Te aztán szegény Lacidra jól ráhoztad a frászt! Ugye, pihizel eleget? Mert különben irgum-burgum lesz! :wink: Amúgy titkon már nagyon várom az sms-ed, de persze, csak 2-3 hét múlva... :wink:

Jamiee, Mirci,
köszi kérdésetek, egész jól vagyok. Fel kellett függesztenem az applikátorozást, mert ugye megjött. De pár nap és folytathatom a kezelgetést, jujj, de várom! :D :twisted:
A másik fórumon (és már korábban a neten is) olvastam egy új csodavitaminról, kifejezetten férfiak részére. El is határoztam, h. megveszem Férjuramnak, én meg maca-zom, és próbálok egészséges kajákat főzni. Bár eddig sem tocsogott zsírban az ebéd... :D Ja, és kérem, h. drukkoljatok, mert Frédim péntektől leteszi a cigit!!! Remélem most ki is bírja!!
Vendég
 


Nóri!
:lol: :lol: :lol: Neked aztán van fantáziád!!! :D :D
Vendég
 


na akkor szórakozzatok tovább drágáim:....bár ennél a képnél elgondolkodtam, hogy lehet, hogy valamit nem jól csinálok és ezért nincs még gyerekem?! :D

Kép
Vendég
 


Mirci: Hát nem tudom mennyi az annyi, de ezek szerint ennyi is lehet. :wink: Talán már mondtad, :oops: :oops: de apás szülés lesz?

Én azt hittem, nem fog számítani, rábíztam, hogy ott akar e lenni, de aztán biza hiányzott, amikor a vajúdás első 3 kórházi órájában nem volt ott. Utána meg büszke voltam rá, (azaz magamra) hogy ilyen élményt tudtam neki adni. Nevezetesen hogy látta kicsusszanni Rékát, erősen remegve bár, de fotózott, vele volt a fürdetéskor, és végig az első 3-4 órában. És hát...én is még nagyobbra nőttem a szemében, hogy katonásan bírtam, túléltem. :lol: :lol:

Réka: Apának drukk!

Nóri: :lol: :lol: :lol: :lol: Asszem vega leszek szopi végeztével. :D
jaimee1
 
 


Nóri: Akkor sürgőssssen szálljon le apa a buksidról ,mert péd mostanában van.
jaimee1
 
 


Jelentem oké!akkor ma inkább: :wink: :D

Kép

vagy


Kép
Vendég
 


Mirci,
hát ez az, nem megismételhető, de szerencsére kép az van sok, majd teszek is fel, nemsokára hozza apa haza a cd-t, majd akkor teszek fel!
Húha, szerintem te nemsokára szülsz, az jó, ha kaptál antibiotikumot, én is igy úsztam meg, hogy fertőzés legyen a babánál a szüléskor, de egy hét sem telt bele és megszültem. Na, nem értek annyira hozzá, hogy mi lehetett az a viz, de nemsokára lesz egy újabb bébink, és ez mindenféleképpen igaz... :lol:

Jaimee,
kösz! Mint már irtam fotók nemsokára! :wink: :lol:

Nóri,
tényleg állatiak a képek, szétröhögtem az agyam, meg a szöveg is jó volt!
:lol: :lol: :lol:

Arikon,
örülök, hogy alakulsz, apának meg nagyon mennek a drukkok! Hány éve cigizett? Bár mindenféleképpen nehéz menet lesz!

Lányok,
van valakinek tapasztalata fülbelövés terén? Én mostanság szeretném megcsináltatni, de apa félti, nem akarja, azt mondja majd ha nagy lesz és ő akarja, akkor belöveti, bár én is sajnálom, nem tudok neki direkt fájdalmat okozni, de nem is tudom, függőt meg szeretnék! Fáj az nekik a belövésnél, és utána? Jaj, szóval infókat szeretnék a belövésről, ha tud valaki valami tapasztalatot!
sirkici
 
 


Még mindig sehol senki? Mi ez a pangás?

Akkor a beigért képek:

Kép De jó, hogy csipkés volt a ruhám, igy legalább nem unatkoztam! Kép Kép Keresztszüleivel Kép Mamákkal és nagybátyámékkal Kép Apuci lánya Kép De finom a mami újja!
sirkici
 
 


Jaj, jól elvagyok itt magamban, de még megkérdezném, hogy ti milyen progival kicsinyititek le a képeket avatarnak? Én akárhogy is csinálom, nem tudok 10 kbyte alá menni, meg ha megvan a 80*80 pixel, akkor már semmi sem látszik a képből!
sirkici
 
 


No akkor megen hátulról:

Sirkici: fülbelövés-én azt mondom, amíg akarod, hordja, oszt ha nagy lesz és nem tetszik neki, kiveszi és hagyja benőni.

Amúgy én bent voltam, mi szúrattuk, tanúsíthatom, nem fájhatott neki nagyon, a lefogáskor sírt, mikor épp a tű jött, nézelődött, meg se rezdült. Később se volt gond, nem gyulladt be meg semmi, szóval fülbevaló KELL! :D

Jók a képek, szépek vagytok!

Nóri: Te kész vagy! :lol: :lol: :lol: De pont így szeretünk! Én meg pont vizslával kacérkodom ketteskének.

Mirci: Veled meg mik történnek! :shock: Azért jó, hogy nem a magzatvíz még.

Ki vagyok. Megjött. 6 hét után. Pedig már reménykedtem. S elment a tejem, egy nap alatt. Komolyan mindjárt sírok. Feléltük majdnem az aranytartalékot, Bíbi sokkal többet eszik, mint eddig. Imádom, hogy mindig a növekedési ugráskor jön meg. :cry: Küzdök. De szégyen vagy nem, veszek du. tápot, nem merek így nekimenni a hétvégének.

Kérdezni akartam, hogy ugye féléves kortól ehetnek barackot meg még valamit. Mit még? És ugye, nálunk a félév november. Fagyasztanom kéne, de hogy tegyem el a barackot, nem vagyok egy nagy eltevős? Meg mennyit? És ugye jó az őszi?
Vendég
 


Bíbi anyu: kezdetben gyümölcslevet kaphatnak a babák, almalé, baracklé, majd:

alma, barack, sütőtök, burgonya, sárgarépa

és ezek anyatejes kombinációi. Üvegreszelő van otthon? Az köll majd nagyon. Barackot érdemes lefagyasztani és szőlőt is vagy bármilyen idénygyümölcsöt, ami jövő nyárig nem lesz és háztáji vagy bio.

Nyugi, vissza fog jönni a tejcsi kitartás!! De a tápszer jó ötlet, nem szégyen, nekünk is volt itthon. Tudod, fő a nyugalom. :wink:

Én tettem el fagyasztva barackot, magozva félben...hát, szerintem inkább pépként érdemes eltenni. Legközelebb én is úgy csinálom. Tettem még el szilvát és sárgadinnyét is, mert ezeket nagyon szereti Popi.

SIrki: TÜnemény volt Niki! :P

Pusszantás, megyek tovább, bocsi, ha valakinek nem reagáltam.
jaimee1
 
 


Jaimee, csak ismétlem magam, Te egy kincs vagy, köszönöm!

És mekkora adagokba pépesítsem? Szóval miben fagyasszam? Volt az a jégkocka dolog, félfüllel valahol hallottam. De akkor átveszi a mélyhűtő szagát, nem? Vagy zacskóban? Pépet?!? Vagy az aventes bögrékben? Jaj, olyan béna tudok lenni néha! :oops:
Vendég
 


Ja, és tök széééééép az új vonalzó!

Sirkici: én irfanview-t használok, de nem tudom, ezzel a mostani avatarral én is így jártam, nem értem... Aztán beszkenneltem a képet újra, akkor már simán le tudtam kicsinyíteni. Nem értem...
Vendég
 


Szép reggelt! :)

Sirki,
nagyon szépek vagytok! Nikibaba nagyon édes a kis hajpántjában. :)

Jamiee,
Te valóban egy élő babakönyv vagy...már bocsi, h. így fogalmaztam, csak arra céloztam, h. fantasztikus a tudásod a bébikkel kapcsolatban (lásd. evés, ivás) Szóval csak bókoltam, remélem "átment" :D

Mircikém,
remélem jól vagy!

Ma vár rám (ránk, de a "ránk" csak erős idézőjelben... :lol: ) az őszi nagytakarítás első felvonása. Kicsit berzenkedek a dologtól, de amit muszáj, azt muszáj. Holnap Apum szülinapját tartjuk meg itt nálunk, úgyh. valami finomságot kell kitalálnom. Ami biztos,h. húsleves az lesz (jó sok zöldséggel) és másodiknak tepsis karajt/tarját gondoltam, de még nem tiszta a kép. Desszert a szülinapi torta lesz. Várok mindenféle javaslatot a karaj+tarja elkészítésére. :)
Addig is kellemes hétvégét! :)
Vendég
 


Megint csak pár sorra....

Bíbi anyu: Én úgy szoktam, hogy jégkockatartóba lefagyasztom a gyümipépet, aztán pár nap múlva kiszedem a kockákat és bezacskózom őket. Nálunk korlátozott a hely a fagyóban. És jégkockatartók száma sem végtelen...(csak közelít hozzá) :lol: :lol:

Tettem el cseresznyét és meggyet is, ugyan cseresznyét nem nagyon kaphat még, mert nagyon szeles, de azért majd lesz vele valami. Készítettem neki paradicsom pürét, mert imádja pl. a paradicsomos főzelékeket. És mindig van pár fajta zöldségpüré fagyasztva, répa, fehérrépa, brokkoli, borsó, tök, zöldbab....Így az etetés is egyszerű, előkapok néhány kockát, csirkéből is egyet, főzök friss krumplit, vagy reszelek valami gyümit és kész. Igyekszem szoktatni a házi koszthoz, a babaételeknek mindnek ugyanolyan az íze. De sütőtököt, gesztenyét így is bébiételben kap.

Arikon: Á, dehogy. Ezt minden kismami tudja, aki elkezdte a hozzátápit. Ha olyan okos lennék, most nem bénáznék Réka étrendjével annyit. :roll: :roll: Köszi azért, aranyos vagy. Cupppp!
Nyamnyaaam! De jól hangzik ez a menü!

Szép hétvégét!
jaimee1
 
 


Sziasztok!

Elég visszaolvasni...pláne hogy Benike hasfájós lett!!!! :cry:

Sirki: nagyon jók a képek, nagyon szépek vagytok és az a szerkó!!!

Jaimee:olvaslak itt, hogy mennyi mindent tettél már el, én meg csak "ülök" itthon mint aki jól végezte dolgát és eszembe nem jutott, hogy el kellene tenni valamit. Miután felpofoztam magam elkezdetem gyüjtögetni... :oops:

Arikon: nem irigylem a nagytakarítást...a karajt próbáltam már töltve stb...de nekem mindi a sima rántott karaj jön be! Én ilyen kis egyszerű léle vagyok. ...

Kép
Kép
gyablonka
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?