Új privát üzeneted érkezett!

Na, mi már megint sütöttünk az udvaron. Ez a hétvégi program. :lol: Lassan vége a jó időnek, úgyhogy kihasználjuk még az alkalmat.
Képzeljétek, szegény kutyusunk a hátán kivakarta a szőrét. Már 3x voltunk vele orvosnál, de még semmi olyan szert nem kapott, ami használna. :cry: Valami kenőccsel is kenni kell a bőrét. A párom tenyere meg azóta olyan érzékeny, és mintha kiütéses lenne. Szerintetek a kutyabőrbetegség terjedhet emberre?
p__lilla
 
 


sziasztok!

megjöttem anyumtól, átmentem délután mert ott van mindhárom lányunokája. nővérem délután dolgozik hétvégén. Gondoltam, hátha ez az utsó hétvégém pocakosan:)

amúgy mozog a drága, de szerintem már nincs annyi helye, mert már kicsit fáj ha mozog.
kiváncsi vagyok a hétfőre.
és köszike hogy izgultok értem.

ma egész nap műkaját eszünk:(
délben: zacskós görög gyümileves, párom hozott fagyasztott palacsintát, most meg pizzát rendelt. jó kis diéta.,

mindenkinek szép estét!

Kép
andyfekete
 
 


Lilla
Van állatoknak is aloe first nevű spray. Én az embereknek valót használom és nekem nagyon bejön. Amikor kutyinknak baja volt (elvágott egy ütőeret a talpánál vagy megszurta a fenyő levele a szeme alatt és vérzett) én használtam neki is. De láttam az állatorvosunknál uilyet állatoknak.
Ha érdekel ár vagy további infó, hogy hol tudod beszerezni írj!

Andy
Akkor lényegében attól hogy terhességi cukrom van ehetek nagy ritkán sima cukival készült sütit? Néha igazán jól tudna esni egy kis finomság. Igaz szoktam venni belga diabetikus csokit, de piszok drága, de mivel imádom a keserű csokit, így most nem sajnálom.

Ma Fanni olyan sokat mocorog!!! Az előbb is szinte hullámzott a pocakom. Annyira imádom!!!!!!

Kép
Kép
nati80
 
 

 
 

Most kezdődik a Táncoló talpak! Már láttam, de most fel is veszem az unokahuginak, meg persze Fanninak!

Kép
Kép
nati80
 
 


Lilla
ha csak a tenyere viszket a párodnak akkor lehet a krémet nem bírja amit a kutyára kent....
Kerti hússütés jól hangzik!!! :D


együtt aludtunk ma délután: :D


Kép
holka
 
 


Andy
hááát csak nem leszel már egyben jövő hétvégén.... :shock:


Nati
neten vannak jó kis receptek diabetikus sütikkel.
Én is imádtam,hogy mocorog benn Emma...de mégis... már annyira jó,hogy itt alszik mellettem!!!!
holka
 
 


Sziasztok!

Nagy nehezen, de ideértem. Már most bocsi, ha nem reagálok mindenre.
Mostanában elég alvós lettem. Mikor Kende du. alszik vele alszom. Reggelente már émelygek, de még vukk elkerült. Bár péntek reggel azt hittem kitaccsolok.

A suli rém uncsi volt. Főleg, mert nem is nagyon vagyok már a témában több, mint 3 éve. (mérlegképes könyvelő továbbképzés volt) És azt hiszem az elkövetkező 3 évben nem is leszek. :) Menetközben többször ki kellett mennem az óráról, mert azt hittem elalszok. De túl vagyok rajta :)

Andy: te tényleg kivártad az időt :) Mit mond a doki, jövőhéten megindít? Nagyon helyes a pocakkép. Csini kismami vagy!

Holka: szép a szüléstörténeted. :) És milyen kis tünemény Emma. Tök jó, hogy Heni még mindig odavan érte. :) Hogy telnek a napjaitok? Nem nehéz a két gyerkőccel?
Én szept.9-én akarok legközelebb dokihoz menni. De még meglátom, lehet hogy még ráhúzok egy hetet.

Márti: de helyesek a fiúk. Utólag boldog szülinapot Huninak! Milyen helyes a kis pocid :)

Lilla: ja szegény babó már most suliba ül. :) Remélem okos baba lesz :)
Tetran-Hydrocortison kenőcs a kutyusotok hátára! Annó az én kutyám kirágta a szőrét a hátán és ez hozta helyre. Előtte kamillás vízzel mostuk le neki.
http://www.hazipatika.com/gyogyszerek/t ... enocs/1667
A clostit én is a 3. napon kezdtem. Azt hiszem ez a ciklushossztól függ, hogy ki mikor kezdi szedni. De szerintem nem fogjátok lekésni a petikéket. ;)

Magdolnam: ti most utaztok ugye? Jó pihit!!!

Odri: jól vagytok? Hogy telnek a napjaitok?

Bejci: te jössz Andy után? Még nem jársz nst-re?

Ditta: örülök, hogy jól telt a pihitek. Jók a képek ;) És boldog szülinapot Verának! Visszér nekem is kijött a terhesség alatt. Nekem semmi problémám nem volt vele. Csak csúnya.

Mágnes: de szépek a képek. Helyes Áron. :)

Nati: szép e kocsi, bár nekem nagyon erős ez a szín.

Ennyire futottam. Igyekszem többször jönni.

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


sziasztok!

kisvirág!
örülök hogy jól vagy és a róka elkerült. elég az az émelygés is, nekem ilyenkor már sokkkk volt....
És pihenjs sokat Kendével, kell a szervezetednek az alvás, főleg az elején.

Én megvagyok, köszi a kismamis bókokat, már szeretném a régi ruciimat rendbetenni, elővenni a szekrényben:)
Holnap reggel megyünk fél 8ra nst-re, utána megvizsgál a doki, azt mondta-mivel betöltöm.
Gondolom ha nem vagyok még kinyílva, 2 naponta visszarendelnek nstre-megvizsgálatra. Ha meg ki vagyok nyílva, megnézik a magzatvizet, nem zavaros-e. asszem ha zavaros, akkor megindítják. de ő ezt még nem mondta, csak hallottam.
Jól tudom, Holka?

ma sem főzök, megyünk anyumhoz finom vasárnapi ebédre. Szegényemnek ott a 3 csajszi unoka, még mi is megyünk. De az anyum 3 lányt nevelt fel, jól bírja.
Nagyon örülök neki, hogy egy városban lakunk! És 15 perc séta, bár most pocakosan van az 30 is. De majd babakocsival gyorsabb lesz:)
Már alig várom, ha ilyen szép idő lesz, hamar ki lehet vinni a levegőre.

Tényleg Holka!
neked mit mondtak, vagy hgy csinálod ezt? Most gondolom csak kicsit viszed ki a levegőre, pár percre, erkélyre-vagy ilyesmi.

na megyek, elmosogatok
majd még jövök
bár hétvégén nagy a pangás, én azért bejelntkeztem

Kép
andyfekete
 
 


Szép jó reggelt!

Képzeljétek most hívtam a genesist és kaptam holnapra időpontot!!! Lesz csini pofifotónk Fanniról!

Most rohanok takarítani, mert tegnap semmit nem csináltam és vendégek jönnek hozzánk ebédre.

Kép
Kép
nati80
 
 


Helloka!

Lilla: De jó nektek... kerti sütögetés! Én egész nyáron szerettem volna, ha grillezünk anyuéknál, de valahogy mindig elmaradt! Remélem a férjed és a kutyátok is rendbejött!

Holka: Annyira cuki a kis Emma! Megnéztelek Titeket az iwiw-en is, hátha látok valami újdonságot! :wink: Szerintem Emma nagyon hasonlít Hencire! Bár ez majd a későbbiekben fog jobban látszani! SZÉP AZ ÚJ VONALZÓD IS!!!
És köszi az infót a karbamidról.

Nati: EZ tök jó, hogy kaptatok időpontot! Akkor holnap várjuk a képeket!

Andy: Nem semmi türelmed van!!! Bár fele ennyire lennék türelmes, mint Te! Irigyellek, hogy ilyen nyugodtan várod, hogy Vivien mikor szeretne előbújni! A legtöbb kismama ilyenkor már tök idegbajos és szülni akar! Te meg csak vársz, vársz... :wink: Meg is lesz az eredménye!! :lol:

Viri: Mintha magamat olvastam volna... a babavárás elején olyan voltam mint egy mormota! Képes voltam a hétvégéket úgy végigaludni, hogy csak enni keltem fel. 8)
És igen.. Andy után talán én jövök! :shock: Bár még sok időm van!

Tényleg: Merre vagy Magdi? Lizának elmúlt a pocifájása?
Vendég
 


Bejci!
aranyos vagy.igen nyugodtan várom:)
mindenen felidegesítem magam, de magamban. aludni már hetek óta nem tudok, jár az agyam, mi hogy lesz...
csak az ember nem panaszkodik.
más örülne már ha itt tartana, persze hogy izgulok, de holnap reggel már többet tudok. ha nem jönnék, Lillával üzenek.
korán kell kelni, fél 8kor nst. meg le is fürdök, mert megvizsgálnak, hát az tuti nem lesz kellemes.
de már várom a reggelt, valami történjen.

most megyek még olvasom a suttogót, másodszorra.
aztáne ste még benézek.

Bejcikém, ha ráhúzok 10 napot, mint tesóm, te nyugodtan megszülhetsz előbb:)

Kép
andyfekete
 
 


kilóg már a fél lábam:)
a vonalzón...........

Kép
andyfekete
 
 


Andy: Arról ne feledkezzünk meg, hogy anyukám tesómat is túlhordta, engem konkrétan 2 héttel, tesóm mindkét gyerekét túlhordta.... úgyhogy Tiéd az elsőbbség! :wink: :lol: (ja és zárójelben jegyzem meg, hogy a kiskönyvemben a hivatalos terminusom szept. 27. ... de szerintem ezt benézték kicsit)
Vendég
 


Itt egy jó kis cikk arról, hogy mi minden befolyásolja a szülés megindulását!

http://www.babaszoba.hu/topics/articles ... 8-78772BCF
Vendég
 


Sziasztok!

Holka:
annyira bájos a kis Emmád, eglsz nap csak nézném! :lol:
Most egy kicsit el vagyok bizonytalanodva... A decemberi topikba, ahova még irogatok az egyik csajszinak mostanáig kislányt mondtak és multhéten kiderült, hogy kisfia lesz.... :roll: Ugyhogy visszafogom magam, és nem élem bele magam a kislány gondolatába.... :wink:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Andy:
mindjárt lelép a törpid a vonalzódon :wink:
Drukkok mennek!!!!!!!!

Bejci:
jó a cikk!!!

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Sziasztok!

itthon vagyok, nst-m rendben. megvizsgált a doki, még ki sem vagyok nyílva.
szerdán reggel fél 8kor uez.
addig pihizek ezerrel.

Bejci,aranyos vagy. akkor te is ráhúzol majd, és érted is izgulunk ezerrel.

Márti!
én is azt nézterm, hogy lelép a törpe, de talán megjön a kislányom is, ha kislány lesz:)

azt mondta a kis asszisztensnő, hogy majd kibújuik ha megérik a körme.

majd du még benézek

Kép
andyfekete
 
 


Szioasztok Lányok!

Hallot vagy iseri valaki az IZYS Őnsegélyező Pénztárát. Szűlés előtakarékosság cimen hirdetik magukat. Utánuk olvastam elég jók olyanok mint az egézség pénztárak.

:)

Ujbaba
ujbaba
 
 


Andy
Levegőztetés: 6 napos volt Emma mikor kinn volt a védőnő és a gyerekorvos is. Mindkettő azt mondta már aznap vihetném sétálni….. De én nem merem….a 2 hetet megvárom az utcai sétával. :roll: Az ablak ami a belső kertre néz (belvárosi házban lakunk) az egész nap nyitva van.
Igen,jól tudod. Amnioscopiának hívják. Ha már nyitott a nyakcsatorna akkor zöld fénnyel megvilágítják a magzatburkot és a mögötte lévő elővíz színét. Ha tiszta akkor negatív a vizsgálat,48 órán belül nem lesz baj. Ha zöld elszíneződésű (krónikus hypoxia miatt átrendeződik a keringés…. a gyomor-bél rendszernek vérellátása csökken, bélmozgás fokozódik magzat meconiumot űrít) vagy megkevesbedett akkor szülésindítás kell.
Ha zárt a méhszáj akkor marad a CTG.
Egy kis jósló fájásod sincs? Semmi?


Bejci
Nem tudni mennyi van hátra…. Én ilyenkor 6 nap múlva már szültem!! :D Nálad manualis vizsgálat nem volt mostanában?

Nati
Drukk,hogy Fanni odaforduljon a vizsgálófej felé!!!! :wink:

Viri
Használ is ki míg Kende alszik! Aludj,pihenj hadd fejlődjön a kis embryod!! :D

Márti
Neked félidősen,4D-n mondták,hogy kislány…ott azért már 99%!!!!

Emma dicsiket köszönjük!
Sokszor még most se tudom felfogni,hogy Emma már itt van velünk!!! :D Annyira jó ránézni…nem tudok betellni a pici látványával!!!
holka
 
 


Hello lányok!

Holka: Holnap megyek a dokimhoz, én is kíváncsi vagyok, hogy mi újság ott lennt :wink: . Bár Sugi szüléséből kiindulva, tök mindegy, hogy mi a helyzet...
Azon meg nem csodálkozom, hogy nem tudsz betelni Emma látványával. Én tök örülök, ha a már babázó anyukák tesznek fel képet a picikről... ez kitartást ad, meg talán türelmesebbé tesz.

Márti: SZerintem is éld bele magad nyugodtan a gondolatba, hogy kiscsajszid lesz!! :wink:

Andy: Nekem anyu ugyanezt mondta, mint Neked az asszisztensnő (a körömről).

LÁNYOK! MIT SZÓLNÁTOK JÖVŐ HÉTEN A MADARÁSZ UTCAI ELSŐSEGÉLY TANFOLYAMHOZ? Még a múltkor beszéltünk róla, hogy akinek van kedve hozzá, mehetnénk együtt. Jó lenne nektek jövő héten? (Bocs, már nem tudom, hogy ki mindenki akart jönni... Nati, MAgdi biztos...)
Mi jövő hétre tervezzük, mert talán akkor még nem kell parázni a magzatvíz elfolyástól... :wink:
Vendég
 


Erikáknak:

NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT!!!!

és millió bocsika a késésért!!! :wink:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Köszönöm szépen,


Vagyok, csak most nincs időm írni. :?

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Sziasztok!

Andy: Igaz nekem Kende nyári gyerek volt, de egy hát után már kivittem levegőre sétálni.
Hű de igzi, hogy mikor fogsz szülni. Már annyira várom, hogy olvassam a jó hírt. :)

Nati: várjuk a képeket!

Lilla: kutyli háta javul? Vettél tetrán kenőcsőt?

Bejci: Kendével mikor pocakos voltam én is volt, hogy egész nap pizsibe voltam és szunyáltam. Hát most ezt nem tudom megtenni. Így mikor délbe alszik Kende kihasználom és én is alszok. Ma 3 órát aludtunk délután :)
Magdi most nyaral :)

Erika: boldog névnapot!

Muffin: ti hogy vagytok???

Odi: hogy telnek a napjaitok? Ha van időd írj!

Magdolnam: ha hazajöttetek a pihiből írj mizu veletek!

Csajok Babettel mi lehet? Egész nyáron nem jelentkezett. Tud valaki róla valamit?

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Viri
Nem vettünk kenőcsöt, mert vényköteles. De van pimafucort, azzal kenegetjük, és úgy néz ki, hogy használ, meg kapott szurit is a doktorbácsitól.

Erika
Boldog névnapot!

Csajok, szerintetek a closti felviheti a hőt? Ennyi még sosem volt nekem pé előtt. :(
p__lilla
 
 


kisvirág!

én is nagyon várom a jó hírt! aranyosak vagytok, hogy aggódtok, mindenkinek köszike.

Erika!
boldog névnapot, gyere majd ha tudsz!

Holka, köszike az infót, valahogy így gondoltam én is, remélem azért nem húzok rá 2 hetet, ahogy mondják. + -2hét. nem bírnám.

Kép
andyfekete
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm mindenkinek a gartulációkat és a jó kívánságokat!

Én se tudok betelni Lilivel, állandóann csak nézném :lol: :lol:
Én jól vagyok, csak egy kicsit fáradtan. Tegnap nehezen akart elaludni, igy én egy kicsit kaki vagyok :wink:
Szerencsére rendesen szopizik, van hogy két óránként eszik. Igaz elég pici baba, rá is fér!

Holka, mi már egy hetesen kivittük sétálni, igaz csak rövid távra!
Nagyon édi Emma baba, mégegyszer gratula hozzá!

Erika, utólag is boldog névnapot kívánok!

Andy, látom még egyben vagy :lol:
Pihizz sokat!!!

Kép
Kép
odri
 
 


Lilla: örülök, hogy jobban van a kutylid. :)
Beállítottam neked, hogy mikor clostiztam hogy nézett ki a hőm.
http://www.fertilityfriend.com/home/1dd900

Odri: örülök, hogy jól vagytok! Próbálj pihizni mikor Lili is alszik. ;)

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Viri
Köszi. Látom neked elég cikk-cakkos volt pé előtt. Nekem 2 napja 36,8. :cry: Pé után szokott ennyi lenni. Remélem azért nem borítja fel ez a szar a teljes hormonrendszert.
p__lilla
 
 


Sziasztok!

Na végre itthon. Nagyon elfáradtam, délután az úton még el is aludtam egy kicsit.
Éjjel 2x görcsölt be a vádlim és nem is múlt el, egész nap fájt. Doki azt mondta szedjek napi 4x1 magne B6-ot.
Fannival minden ok, 1,2 kg körül van, egy picit több a magzatvíz, de normális még. Sajnos a méhlepényem egy kicsit rálóg a méhszájra, így kért a doki nagyon figyeljek a vérzésekre. ha van szóljak azonnal. De eddig nem volt és nem is lesz!!!
És még mindig farfekvéses, olyan cuki volt! Teljesen felhúzta maga elé a lábait és két kézzel átkarolta őket. Mikor végleg megunta a macerát kezeivel és lábaival eltakarta a pofikáját. Na de azért lettek nagyon jó képek!
Amint sikerült lekicsinyíteni néhányat, már teszem is fel.

Bejci
Nekem ok a jövő hét kedd. Jó lesz találkozni!

Andy
Látom kislányod nem akar még kibújni! De mire a vonalzódról lelép a bébi, Ő is megérkezik majd.

Kép
Kép
nati80
 
 


Kép Kép Kép

Kép
Kép
nati80
 
 


egy pár kép Lili babáról
Kép Kép már két hetesek vagyunk:)
Kép

Kép
Kép
odri
 
 


Nati! Nagyon édes lábikója van Fanninak!! A pofija meg egyszerűen zabálnivaló!!!!! De milyen kis komoly! (Szerintem Rád hasonlít :wink: )
Akkor jövő héten mi mindenképpen találkozunk!! Szuper! Szerintem Magdi is tuti csatlakozik, ha addig hazajön Keneséről!.

Odri: Lili baba nagyon kis cuki! Hozhatnál többször is képet róla! :wink:

Viri: Köszi az infót Magdiról, ahogy írtad, úgy már eszembe is jutott, hiszen a mellettünk lévő faluban nyaral :)
Vendég
 


Odri!

gyönyörűek vagytok!
olyan kis mosolygós! örülök nektek nagyon.

Én még mindig 2 in 1. Holnap reggel kíváncsi vagyok a vizsgálatra. Ma is annyit mocorgott még, hát lehet én belekerülök a + 2 hétbe:)

Kép
andyfekete
 
 


Odri
Lili baba nagyon aranyos, olyan cukik a talpacskái! Tényleg hozz gyakrabban képeket.

Muffin
Hogy van Eliot?

Tegnap este kidőltem fél 9-kor és reggel 8-kor keltem fel. Most elég sokat aludtam, nem tudom miért voltam tegnap enniyre fáradt.
Ma azt hiszem tényleg pihenek, holnap megyek vérvételre a cukor miatt.

Andy
Nem semmi a lánykád, hogy még mindig nem akar kibújni. De ez még mindig jobb, mintha sokkal hamarabb jönne. Kitartást!

Kép
Kép
nati80
 
 


Odri
gyönyörűűű a kis Lili!!!!
Igen,nekünk is egy hetet mondtak a sétával...csak olyan picur még.
Ma megyünk először sétálni. Várom!!:D
Én összességében elég sokat tudok aludni éjjel. Éjjel 2 szopi van: fél4 és fél7-kor ezek végén mindig bealszik. És délután is alszom a lányokkal egy-másfél órát. És mégis 2 napja kezdem érezni,hogy fáradt vagyok!
Nem panaszkodom mert azt gondoltam szülés után én egy ideig nem alszom majd semmit,éjjel Emma miatt,nappal Heni miatt....ehhez képest tök sokat alszom!!! Csak nem egybefüggően és emiatt általában atom álmosnak érzem magam :)


Andy
lehet egyszercsak hirtelen beindul Vivikéd!

Nati
klassz képek!! Szerencse,hogy Fanninak volt kedve megmutatni a is pofikáját :D
holka
 
 


nati!

nagyon jó hogy ennyit tudsz aludni, használd ki, és kell is szervezetednek.

Holka!
majd írd meg milyen volt a séta. és ilyenkor mennyi időre lehet kivinni?
olyan jó hogy tudsz pihizni! igen az egybefüggő alvás, az lenne jó, de szerintem ez nagyon jó, hogy ennyit tudsz aludni.
én szerintem a 9 hónap alatt nem aludtam sosem már végig az éjszakát. furi, mert képzeljétek én előtte egyhuzamban fél 10től reggel 6ig tudtam aludni.
mindegy, nem is bánom hogy éjjel 3*2 órákat alszom, már nagyon megszoktam.
de délben hiába fekszem le.... most is inkább olvasom majd a suttogót. és polcolom a lábam, de már egy hete hiába, nem igazán ugrik vissza eredeti állapotába, ez biztosa már jelzi a terhesség végét, nem?

majd még este jelentkezem.
Holka aranyos a vonalzód, Odri neked is

Kép
andyfekete
 
 


Hello lányok!

Megjöttem az utolsó magánrendeléses dokilátogatásról. Innentől már csak a kórházban "randizunk". Hát úgy tűnik mi ki fogjuk várni a hivatalos terminust... hiába fájdogáltam, keményedtem, zárt vagyok...
Bár erre számítottam. Méhlepény nem meszesedik még, babukám pedig végig virgonckodta az egész vizsgálatot. És ami fontos: csütörtökön lesz az 1. nst-m! Kíváncsi vagyok, hogy ott is mocorog-e, vagy ő is tréfás kedvében lesz és lapítani fog... Most, hogy megyek az nst-re, én is kezdem érezni, hogy már itt vagyunk a célegyenesben...
Nekem elképesztően viszket a hasam alul!!! Nem bírom megállni, hogy ne vakarjam, de már tiszta vörös ...Nem tudtok rá valami okosságot??

Andy:
Lábdagadás már a végét jelzi, igen. Bár nekem végig dagadta a 9 hónapot. Ma rámszólt a doki, hogy iktassak be egy alma napot, mert szeretné elkerülni a toxémiát... hát én is. De az almanapot meg hiába próbálom, 1: csak délután 5-ig bírom, 2: iszonyat gyomorsavam lesz tőle, 3: Nem is visz le annyi vizet rólam. NA azért holnap ismét nekirugaszkodom..

Holka:
Küldtem privit. :wink:
Vendég
 


Áhoj dievčatá!

Jelentem megjöttünk Szlovákiából! Naggggggyyyyon jóóóóóóóóóóóóóó volt!!!!!!!!!!Még maradtam volna egy picit (csak páááár napoooooot!)
Szóval élménybeszámoló:
30.-án reggel mentünk gyorsvonattal Komáromba, csekély másfél óra volt az út, így nem volt nagyon vészes. Komáromba jött az unokatestvérem apukája értünk kocsival. Újabb egy óra utazás, na ez már cseppet kényelmetlenebbül. (Most képzeljétek el: Skoda Fabia (nem kombi) benne ül Papusom a maga 116 kg-val, Csabám 105 kg-val, én 107 kg-mal, meg anyu 80 kg-mal, plusz Feri bácsi! Erőteljesen lent volt a kocsi alváza!
Noh, végre megérkeztünk, természetesen házi ízek, igazi falusi fogadtatás volt. Végülis több mint tíz éve nem voltunk ott. (Ebéd: Tyúkhúsleves, májas hurka, kolbász, s némi pálesz - természetesen mind házi) Aztán jött a rokonság. Sec, perc alatt lettünk vagy húszan! Hát szó, mi szó lett mindjárt hangzavar. Természetesen mindenki anyu iránt érdeklődött, ő egy darabig bírta is a gyűrődést, aztán nagyon elfáradt! Első nap jó sokára kerültünk ágyba. Én kb. 20 másodperc alatt aludtam el.
Második nap kirándultunkegyet Nyitrára, egy nagyon szép helyre mentünk fel egy hegyre. Volt ott egy apátság szerű, aminek a templomját éppen felújították, de be lehetett menni. Képzeljétek, régészeti feltárás volt éppen, és emberi koponyák, meg lábszár csontok "lógtak ki a falból"... Éééérdekes volt...
Aztán indult a rokon látogatás ide-oda!
Mindenhol nagyon kedvesen fogadtak minket. Olyan jó érzés volt. Az egyetlen baj az volt, hogy mindenhol meg akartak minket szabály szerűen ebédeltetni. Amit az én gyomrom egyszerűen nem bír! (De azért segített egy kis pálesz! )
Harmadik nap már szomorú volt, mert ott lebegett felettünk a hazajövetel "szaga". Maradtam volna még! De anyu sikeresen elrontotta a hétvégét hazafelé a pályaudvaron. Vagy egy órával előbb kiértünk a pályaudvarra, mint kellett volna. Hogy a vonatunk melyik vágányra érkezik nem tudták megmondani biztosan. (Idő közben változott a vágány szám) Mondtuk anyának, hogy üljünk le az első vágánynál az árnyékba, és ha majd itt az idő, akkor átmegyünk a másikhoz (a többi vágányhoz először is át kellett menni egy felüljárón, és nem mellesleg mindegyikhez odatűzött a nap.) Ebbe anyu látszólag belenyugszik, öt perc múlva mégis közli, hogy menjünk át a másik vágányhoz. Mondom neki, hogy minek, mert ott süt a nap, és még több mint fél óra van az indulásig. Na erre elkezdett veszekedni velem, hogy én őt hülyének nézem, mert hát végül is ő csak egy roncs, és különben is szálljak le róla, és hagyjam békén! Hát mit mondjak elég szarul esett. Még meg is bőgetett. Unokatestvérem jött oda és vígasztalt, próbálta belém a lelket önteni. Így anyám végigduzzogta, az utat, s a végén még Papussal is összeveszett, mert szerencsétlen nem a hozzá közelebb eső pályaudvari WC-be ment a Délinél, hanem a messzebbibe. (Kb. harminc lépcső volt a különbség...)
A kedélyek megnyugatása végett, azóta kibékültünk anyával...

Remélem ti azóta babásodtatok!

Millió puszi

Kép
anda81
 
 


sziasztok!

Nemrég értünk haza a nyaralásból, Balatonkenesén voltunk. Haza se akartunk jönni, annyira jó volt. Sokat wellneseltünk és ez már mind a kettőnkre ráfért :P Bár a babóca nagyon hiányzott. Közvetlen balatonparti szálloda. Hú, már tervezzük, hogy jövőre Lizával megyünk. Rengeteg icipici baba volt :shock: én nem vittem volna az ő helyükbe....

Andi, Te még mindig egyben??????? :shock: 2 hetet nem szoktak várni a dokik a ráhúzással, legalábbis a Baross utcai a Péterfy, a Sote1, Uzsoki ezek tuti nem.

Bejci, én is vettem olyan tőzegáfonya kapszulát, de végülis én a vitamin miatt és ha egy kicsit vizelethajtó, azt sem bánom :lol: Nem szeetnélek elkeseríteni, de a hasalja viszketés (nálam ez így volt) a bőr repedését jelzi :(
Nekem sajna nagyon szétrepedt a bőröm, amitől nagyon gátlásos lettem. Alig mertem menni fürcsizni.

Képzeljétek! NAgyon hiányzik a pocak, benne a babával! Már tervezem a kistesót. Eldöntötttem, hogy most kisfiúnk lesz! Tuti az lesz, mert Lizánál is eldöntöttem, hogy lány lesz és az lett! Bár tök mindegy a neme. Az viszont aggaszt, hogy a doki azt mondta, hogy 3 évet kell várni a császárnál.... legalábbis nagyon ajánlatos! Én mondjuk a 2től szeretném elkezdeni a próbálkozást.

Nati, milyen kis édes! Jaj csajok, olyan jó nektek!!! (tudom nekem is jó, ne panaszkodjak)de tökre hiányzik a pocó.

NEkeünk a hétre meg jövőhétre nagyon besűsűsödtek a programok.... Orthopédia, kardiológia, házidr, belgyógyászat, a babának oltások, ja és úgynéz ki, hogy be kéne feküdni vele a kórházba 1 hétre a hasfájása miatt.... bár rohadtul nincs kedvem ismételten a kórházasdihoz
magdolnam
 
 


Anda, de jó Ti is nyaraltatok. Anyukádtól pedig ne vedd fel, ki van borulva és csak így tudja levezetni a feszkót..... Bár én egy kicsit drasztikusabb fajta vagyok, otthagytam volna, ha elkezd piszkálni. Viszont annak nagyon örülök, hogy kibékültetek!
magdolnam
 
 


sziasztok.
nst rendben, még mindig nem nyíltam ki, megnézett uh-n. mindene rendben, mértei szerint 1 héttel el lett számolva.,

úgyhogy nincs baj.

majd jövök

Kép
andyfekete
 
 


Holka, neked mi a véleményed a 2. baba foganttatásáról, mikortól lehet szerinted?
magdolnam
 
 


Hello Magdi!!!!
Nem keserítettél el! :) Kihúztam a 37. hétig repedések nélkül, de most a hasam jobb oldalán egy tenyérnyi helyen baromi ronda, vastag vörös csíkok vannak, amik ráadásul a sok vakarászástól ki is emelkednek kicsit.. Nem frusztrál különösebben, csak az a bosszantó, hogy 8. héttől kenem!! AMúgy örülök, hogy jól éreztétek magatokat a szomszédban. CSak kenesén voltatok, vagy mentetek valamerre?
Ja: ha sűrű a programod, lenne még egy: Madarász utcai elsősegély? Mi Natival megyünk kedden délután 4-re. JÖSSZ???? GYEREEEEE, lécccike!!!

Anda:
Örülök, hogy jól sikerült a szabi! Régen én is szerettem ezeket a családi meneteket, ma már kihagyom. Valahogy nem tudok közös témát azokkal, akiket ezer éve nem láttam.. :?

Andy:
Én is valami ilyesmire tippeltem, hogy el van számolva a terminusod. Emlékszel amikor a baba-méretekről beszélgettünk? AKkor írtad, hogy Vivient picit kisebbnek mérték. Na itt a magyarázat! Szóval kitartás!!!
Vendég
 


Magdolnam
VÉGREEEEEEE!!!! Már nagyon hiányoztál!
Örülök, hogy jó volt a nyaralás. Nem is tudom én itthon tudnám e hagyni a pici lányomat majd. Én lehet inkább vinném az egyik nagyit, hogy ott vigyázzon rá. De azért biztos jó volt. Kenesén mi is voltunk mikor jöttünk haza kertáról, igaz este 11-kor álltunk meg, de azért ott voltunk és nagyon tetszett nekünk is a hely.

Andy
Egy hét azért még belefér, és akkor az azt jelenti, hogy még 2 nap! talán kibújik a kiscsaj a hétvége előtt!

Bejci
Én szerintem tuti megyek kedden, de pont akkor kezdődik a szülésfelkészítő is. Bár ez számomra fontosabb.

Holka
Tudnál abban segíteni, hogy mit jelent pontosan ez a mondat?

"A placenta az uterus mellső falán tapad. Az előlfekvő részt eléri, de azt nem haladja meg."

Akkor most eléri a méhszájat vagy sem? Nagyon aggódom, nehogy leváljon a placenta. Tesómnak a 30. héten indult meg a szülése, bár utána bent tudták még tartani az unokahugit vagy 7-8 hétig egy kmis segítséggel. Én még szeretném ha Fanni odabenn maradna 8-9 hetet. Meg kell írnom a szakdogám, be kell rendezni a lakást és még neki is meg kell venni ezt-azt.

Ja és a toxoplazma eredményemről nem kérdeztem meg a dokit én hülye!
Toxoplasma IgM-AT/ELISA (DiaSorin): negatív
Minősítés: szeroneg.Toxoplasma IgG-AT/ELISA (DiaSorin): pozitív
Minősítés: pozitív
Vélemény: átvészelt fertőzés toxoplasma IgA-AT/ELISA (Bio-Rad): negatív
Minősítés: szeroneg.
Mintat: vérsavó,

Akkor ez most mit jelent? Voltam fertőzött és van ellenanyag? Vagyis védettek vagyunk?

Kép
Kép
nati80
 
 


Nati
pontosan ahogy mondod. IgG ami a lezajlott fertőzésre utal,IgM negatív tehát jelen fertőzés nincs.
A lepényed belső méhszájhoz viszonyított helyzetét jelöli.
Ez 3 féle lehet:
-a belső méhszáj területét teljes egészében lepényszövet fedi.
-részben fedi a lepényszövet
-illetve eléri a belső méhszáj szélét.
Neked ez utóbbi van. Vérzésekre kell figyelned,amit összehúzódások és más tünetek nem kísérnek.
Ha a méhszáj szélén tapad a lepény és kedvező a méhszájállapot lehet hüvelyi szülésed is.



Magdolnam
hogy bírta Liza nélkületek?Anyuddal volt?
Ha 2 éven belül szülsz akkor tuti újra császár. 2 éven túl mehet a hüvelyi szülés.
Egy évet várj a következő babával mindenképpen,ennyi kell,hogy a szervezetnek a regenerálódáshoz.


Bejci
irom ám a privit csak lassan... :D .

Andy
addig pihenj,pakolgasd a kis ruhákat!! Bár gondolom már az utolsó utáni simitások is kész vannak... :D

Anda
de jó,hogy jelentkeztél.
Nehéz de türelmesnek kell most lenni anyuddal. De megértem a sírásod én is kibuktam volna...
Örülök,hogy jól sikerült a nyaralásod!!!
holka
 
 


Dobhatok képeket?
Tegnapi első sétánkra indulunk.
Talán 15 percet voltunk el. Heni tolta végig a kocsit,konkrétan crossozott vele!! :lol: Erre mondja a védőnő: második gyerek már a jég hátán is megél... :D
Ja,és minden ruha olyan óriási rá....pedig 56-sak, a zokni meg mini méret...

Kép
Kép
holka
 
 


:D jaaaaaaaaaaaaaj de szép kislányka! Értem, de akkor a dokiknál mi ez a 3éves "szöveg"? Vagy ezt kell mondani???? Már úgy várom a kistesót!
Egy picurkát nagyocska a ruci. HEhe ... jég hátán is megél... ez jó!

Bejci, nem tudom még.... szeretnék menni, de nem tudom mikor megyünk kardiológiára 8vagy 9 :roll: most épp a kezemben vana prüntyű, úgyhogy nemtom megnézni. Na meg apának is be kell adagolni, hogy ő vigyáz rá :lol:

Nati, ne aggódja lepény miatt, nem lesz semmi gond! Ne nagyon emelgess és ne végezz megterhelő házimunkát. Kíméld magad! Nekem is irtóra hiányzott, pláne, hogy láttam a másik picurka babókat. Sajnos nálunk kivitelezhetetlen volt az a verzió, hogy az anyós is jönne, mert a céges szállodában voltunk és ha külső személy ment volna, akkor a szobaár minden hülyeséggel együtt 1 napra 37.000ft lett volna, mi 4 éjre mentünk....

Nem anyummal volt -csak 2órát, de mindenki lerágta miatta a körmét :shock: :lol: -hanem anyóssal. Ők nagyon jól elvannak egymással. Apóssal meg szabájszerűen szájal, be nem áll a szája :shock:
magdolnam
 
 


Odri, a te Lilikéd is gyönyörűűűűűűűű :D
magdolnam
 
 


Magdolnam, köszi szépen....
Amúgy irigyellek a nyaralás miatt. Én is szívesen mennék.

Holka, Lilire is minden nagy :lol: :lol:
Vennünk kellett 50-es rucikat :wink:

Andy, lehet hétvégére meglesz a babó?? :roll: :roll:

Kép
Kép
odri
 
 


Holka
Köszönöm a segítséget! Akkor nem aggódom annyira. Ha eddig nem volt vérzés, akkor nem is lesz, és kész!!!!

Magdolnam
Értem. A lényeg, hogy fel tudtál töltődni te is és férjed is.

Odri, Holka
Hány centivel születtek a lányok? Nekem szerencsére vannak 50-es rucijaim is, mert unokahugi korababa volt és neki vettek ilyen apró ruhákat is.

Most kaptuk meg a mózeskosarat a babakocsihoz! Olyan jól néz ki, bár marha nagy, de legalább védi mindentől, külön esővédő van hozzá. Nagyon tetszik. Uolyan zöld mint az ülőrész.

Most megyek pihenni egy kicsit, utána meg tényleg szakdogát kell írnom. :cry:

Kép
Kép
nati80
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?