Statisztikailag már LAPTETŐNEK kéne jönni, na de nem akaródzik
Skrisz, tegnap megvolt életem első imszemje. Kicsit elkenődtem,mert nem repedt meg a tüsző. Azt mondta a doki, hogy az előfordul, hogy valakinél késöbb reped meg, de lehet, hogy a súlyom miatt nem repedt meg, de Ő úgy látta, hogy közeleg a repedés, estére megreped a tüsző. Nekem most ez a beavatkozás nagyon kellemetlen volt, pláne a vége, amikor fejreállitottak, és bennem hagyták a kacsát, és vagy 10 perc múlva vették ki, majdnem elbögtem magam, még hányingerem is volt az egésztől. Elegem van, hogy a súlyomra fognak minden negatív dolgot, például most azt, hogy azért nem repedt meg a tüsző mert kövér vagyok. Végülis közölte velem, hogy nem pcos, hanem túlélő tüsző szindrómám van. Neten következőt találtam erről:
Túlélő tüsző" szindróma
A valódi PCOS sokkal ritkább, mint azt feltételezik: a PCOS-t a nőgyógyász szakorvosok rendszeresen összetévesztik a meg nem repedt ("túlélő") tüsző szindrómával (folliculus persistens). Ebben az esetben a tüsző megérik, de nem reped meg, nem érlelődik a helyén sárgatesthormon. Ez az elváltozás féloldalas, és magukat a meg nem repedt tüszőket keverik össze a cisztákkal. Jellegzetes stresszbetegség. Elhízást, fokozott szőrnövekedést is okozhat, amely azonban sohasem olyan kifejezett, mint PCO esetén. Nem veleszületett, így a betegnek lehet gyermeke, nem úgy, mint PCO-val, melyet elsődleges meddőség kísér. Folliculus persistens esetében is ritkák lehetnek a vérzések, de jellemzően erősek, elhúzódóak, fájdalmasak, alvadékosak, bőrszerű foszlányokkal és nyákos folyással ürülnek. Mivel - mint az emlősállatok zöménél - a stressz (avagy szorongás) letiltja a szaporodást, emiatt az egyik (de csak az egyik) petefészek tele lesz meg nem repedt tüszőkkel, amelyek ciszta formájában "élnek tovább". Az emlők a menzesz közeledtével egyre érzékenyebbek. Míg a valódi PCO-t úgy kezelik, mint az időskori cukorbajt (hiszen a probléma ott is az inzulinreceptor-érzéketlenség), ez utóbbit megfelelő ovulációindukciós kezeléssel gyógyítják, mely nem nélkülözheti a kiváltó stressz eredetének felismerését és hatékony lelki gyógyítását. Az érintettnek el kell fogadnia, hogy nem beteg, és teherbe is fog esni, ha nem is azonnal: a betegségtudat feloldása nagy lépés a stresszoldásban és ezzel a gyógyulásban is.
Viszont azt is olvastam a neten, hogy ez a betegség csak az állatoknál van embereknél nincs ilyen, akkor viszont hol az igazság?