Új privát üzeneted érkezett!

Brigi!
Hatalmas gratulaaaaaa az első lépéshez!!!! Mikorra gondoltátok a lagzit? Romantikus volt a lánykérés, vagy megbeszéltétek előre?

Mi is voltunk megnézni a tűzijátékot, a Metropoltól nem volt igazi a látvány :(

Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Brigi!
Gratulálok én is, nagyon sok boldogságot kívánok!
Aztán gyere ám a részletekkel is! :D

Anita
Kép
Kép
dorkamama
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 08:52-kor.
20150601134430
 
 

 
 

Viki!
Jól vagyunk, köszönöm, még 2in1 :lol: Jó lenne ha ez a jövő hét közepéig így maradna, mert a dokim szerdáig nem lesz itthon :? utána is szabin lesz de azt mondta bejön. Merem remélni! Egyébként én a jövő hét csütörtököt néztem ki magunknak, megpróbálom Petit is rávenni :D hátha...
Ha van vmi akkor küldök neked sms-t hogy tudd értesíteni a csajokat is :)

Anita
Kép
Kép
dorkamama
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 08:52-kor.
20150601134430
 
 


Sziasztok!

Brigi! Gratula az eljegyzéshez! Ha lesz egy kis időd, a hivatalos ceremónia után tegyél majd fel képeket, meg írj pár mondatot, hogy hogyan történt!

Anita, hát ha jövő hét csütörtök, akkor legyen úgy! Rendeljünk addigra valami jó kis frontot? Akkor tutira beindul. :D

Zsuzsi, hamarosan egy kicsit több időd lesz, ha már csak egy rosszcsont lurkó lesz otthon. :) Takarításhoz kitartást, én ilyenkor mindig a végeredményt igyekszem a szemem előtt tartani, úgy könnyebb egy kicsit.

Kriszti, köszi neked is a tanácsot, én is szeretném, ha minél többet lenne velem Csenge a kórházban is. Az alapítványi szoba szerencsére ezt megengedi. Aztán ki tudja, lehet, hogy nem is lesz sírás, ha el kell mennie, mert anyósomnál nagyon szeret lenni, ugyanis mindent megenged neki... Ettől egy kicsit parázok is, mert napközben főként Ő fog vigyázni rá, meg esténként is segít majd Robinak, utána nekem kell majd vele küzdeni, hogy visszaszokjon a rendre. De Robi már elkezdte a "betanítást", hogy azért ne minden úgy legyen, ahogy a kisasszony kiejti a száján, hanem a határokat tartsa be Ő is nála.

Holnap megyünk lagziba Pestre. Majd igyekszünk képeket csinálni, és teszek fel utána.
Remélem, jövő héten a házat/kertet is le tudom fotózni (még most dolgoznak a földmunkások), és akkor azt is megmutatom.

Most meg rohanok, mert céklát teszek el, és lassan megfő.

Jó hétvégét mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

köszönöm az infót a vonalzóhoz!

jó hétvégét mindenkinek!!!!!!!!

Kép
bejcsi28
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 08:53-kor.
20150601134430
 
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.15 06:13-kor.
Vendég
 


Sziasztok!


Dorkamama, gratulálok Petihez, jó egészséget nektek!


Kép

Lenne egy kérdésem, ami elsősorban a gyakorlott anyukákhoz szól:
Ti mikor kezdtétek az első bébifalatokat adni a babáknak? Ugyanis az általános a 6 hónapos kor... de néha úgy érzem a gyerek kinézi a szánkból a kaját... :lol: és még nem merészkedtem megkóstoltatni vele egy kis gyümölcsöt.

Brigi, gratula az eljegyzésetekhez!!!
csipisz
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 08:53-kor.
20150601134430
 
 


Viki!

Épp ezért nem akarok még adni neki... :wink:
csipisz
 
 


Anita!
Sok szeretettel gratulálunk Peti bab érkezéséhez! Sok tejcsit, jó egészséget kívánunk :)

Andi!
Mi anno Kristóffal 3 hósan kezdtük, mert mindenki azzal nyaggatott, hogy régen nem volt ennyire elhúzva a hozzátáplálás.
Tomit 5 hóskoráig csak szopiztattam, még egy hónapott ráhúztunk a néha-néha gyümivel. Most meg tejfehérje érzékeny :?

Viki!
Hogy alakulnak a napjaitok?

Mi jövő hétfőn kezdjük az ovit, aztán meló itthonról, Tomi mellől, még nem tom, hogy oldom meg, de kell egy kis keresetkiegészítés lassan :cry:

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!

Anita! Gratulálunk mi is Peti babához, jó egészséget, sok örömet, rengeteg tejcsit kívánunk!

Csipisz, a hozzátáplálást 4 hónapos korban lehet elkezdeni lassanként, ha tápis a baba. Anyatejeseknél 6 hónapos korig ajánlják a kizárólagos szopiztatást. Várj vele nyugodtan, szerintem csak Ti érzitek úgy, hogy kinézi a szátokból a kaját, hiszen még azt sem tudja, hogy mi az. :)

A lagzi jól telt, az utazás volt fárasztó. A bokáim jól bedagadtak, vagyis csak az egyik, amelyik már volt gipszelve egyszer. Csenge 12 után dőlt csak ki, 11-ig futkározott, táncikált, aztán meg várta a tortát. :lol: Addig nem volt hajlandó felmenni, amíg nem evett.
Természetesen képet nem csináltunk :oops: , de volt fogadott fotós, aki egész este kattogtatott, majd megkérem a menyasszonyt, hogy küldjék el mailben, amin rajta vagyunk, és akkor teszek fel.

Lányok, ajánlgattam itt a bébikajás kuponokat a múltkor, senkinek sem kell? Illetve ha használ valaki Pampers pelust, akkor abból is van néhány (pl. szeptemberi 3 db...). Szívesen odaadom ám.

Még valami. Most olvastam, hogy a Libero Klub megújult. Egész jó ajándékok is vannak, igaz, hogy elég sok pont kell hozzá, de aki Liberozik, annak tutira összejön. Csak regizni kell az oldalon (liberoklub.hu), aztán gyűjteni a pelus vonalkódokat. Én is elkezdem gyűjteni, kinéztem néhány dolgot, csak Csenge leszokásával egy kicsit lassabban gyűlnek majd a pontok, de sebaj, csak összejön valami.

Most megyek, megpróbálok utána járni, hogy a mosógépből hogyan lehet eltüntetni a vízkövet. Van valami ötletetek?

Sziasztok
Vendég
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.15 06:14-kor.
Vendég
 


Kriszti, köszi a tippet, én is ezt találtam. Azt hiszem, ma ki is tisztítom. Szerencsére én sem fogom látni, hogy mi jön ki belőle. :?

Emlékszem én is az első falatokra. Nálunk a barack vált be, azt fogadta el leginkább, és abból evett meg a legtöbbet később is. de csak 5,5 hós volt Csenge, amikor elkezdtük.

Frissen szült anyucik, a kórházba ugye most sem kell semmit vinni a babának a hazahozós rucin kívül? Olvastam, hogy egyre több helyen kérnek pelust, babaápolási cuccokat, stb. Ugye, itt Nyíregyen nem változott a helyzet?
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 08:53-kor.
20150601134430
 
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.15 06:14-kor.
Vendég
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.15 06:14-kor.
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 08:54-kor.
20150601134430
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, nem leszek türelmetlen anyuka. :D :D kivárom amíg Peti "megérik" az első falatokra.

Nálunk épp házfelújítás van, azt sem tudom melyik szobába meneküljünk, egész nap kopácsolnak, fúrnak.... :evil: :evil: :evil:

Kriszta, Orsi nagyon ügyi ha már így forgolódik. Kicsi fiam utál hason aludni, most az oldalra fordulás a menő, és így is szundikál. Néha meg kell támasztani egy párnával, mert ha eldől, reklamálás van. :lol: :lol:
csipisz
 
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.15 06:15-kor.
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 08:54-kor.
20150601134430
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 08:54-kor.
20150601134430
 
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.15 06:15-kor.
Vendég
 


Kép sziasztok én is csatlakoznák hozzátok szertnék ismerkedni anyukákkal és krisztina75 csábitott át ide néha bekukkantanék.4 gyerekem van 9 éves ikrek és egy 4 hónapos kisfiam.
ibolya5
 
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.15 06:15-kor.
Vendég
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.15 06:15-kor.
Vendég
 


sziasztok .debrecenben születtek az ikrek dr Tóth Zoltán volt a dokim 1999 BEN FEKÜDTEM BENT A KLINIKÁN MÁJUS ELEJÉTŐL JÚLI 27 IG .AZUTÁN A GYEREK RÉSZLEGEN MÉG EGY HETET MIG MEGLETT A 2 KILÓ SZANDINÁL MERT 1900 GR VOLT DÁVID VIKI 1770GR SZANDI 1680GR DE NEM KELLETT INKUBÁTOR SZERENCSÉM VOLT.MEGMONDOM ÖSZINTÉN NEM EMLÉKSZEM MÁR HA TALÁLKOZTUNK IS MERT NAGYON ROSSZ EMLÉKEIM VANNAK.DE TE HOGYAN KERÜLTÉL AKKOR NYIREGYRE?
ibolya5
 
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.15 06:16-kor.
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 08:55-kor.
20150601134430
 
 


Sziasztok!

Szia Ibolya, gyere gyakran, legalább többen leszünk. :) :) :)

Kriszta, nagyon aranyosak a gyerkőcök együtt. Bori rendesen "leleplezte" Orsit. :)
csipisz
 
 


Kezdem az elején a dokikkal semmi bajom nem volt mivel fogadott orvosom volt toth bár ahogy hallottam nem szerették a növérek volt aki azt mondta ha az utolsó doki volna akkor sem menne hozzá.A nővérek is rendesek voltak talán egy két kivétel volt de alapjában rendesek. Nekem egy szobatársal volt a gond ,nem volt hely és betraktak egy fél romát ,nem látszott rajta de ahogy mesélt a családjárol kiderült minden,állandoan a többiek kajájára ácsingozott nem igazán jöttek hozzá persze mindenki kinálgatta megprobálta elviselni de pofázott mások háta mögött.meg szemétkedett hogy hiába van orvosunk majd az ügyeletesnek lepasszol mert elaltat császárkor és mit tudom én ki müt a dokit meg fizetjük.aztán kiderült hogy valami biztositási pénz miatt volt bent ,fizette a biztositó a korházi napokat.elötte volt 24 hetesen vetélése és meggyözte a dokit.Persze rosszul esett mindenkinek a duma mert 4 voltunk egy szobába és a másik két kismama lombikos volt és nekik is fizetett dokijuk volt én átkértem magam másik szobába ott már elviselhető volt a helyzet.Hú jó hosszú voltam,szoval bennem ez maradt meg és a másik szobatársamban is folyton rémeket mesélt.a másik csajjal azóta is jóban vagyok neki ikrei vannak.A harmadikról nem tudunk semmit mert 3 ikreket várt de talán 1 egészséges aki él is egy meghalt vizfejü lett. bocs ha sok voltam.
ibolya5
 
 


Nagyon aranyos itt mindenki és nagyon szép babák vannak, régota olvasgatlak benneteket, de ugy emlékszem akkor többen voltatok mi lett a többiekel?
ibolya5
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 08:55-kor.
20150601134430
 
 


Hát a sulit azt én is várom lessz egy kis nyugi a lakásban mert Eriket nem hagyják aludni.
ibolya5
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok! :)
Ibolya, üdv. itt köztünk! Szépek a gyerkőceid, a hármasikrekhez külön gratula! Bátor vagy, hogy még utánuk vállaltál gyereket, sokan nem tették volna!

Kriszti, nagyon helyesek a lányok! Milyen hancúrozás, ricsaj, sikítozás lesz nálatok néhány hónap múlva! :D

És hogy ügyesedik minden apróság! Már forognak... Ennyire öregszünk, lányok? :lol:

Én hétfőn megyek dokihoz, kíváncsi vagyok, mekkorát nőtt Zselyke. A múltkori uh adatok szerint nagyobb, mint Csenge volt.
Lassan elkezdem összerakni a kórházi cuccokat is, mert Anita csak 4 héttel volt előttem, és hozzájuk már megérkezett Peti, szóval ki tudja, lehet, hogy hamarosan mi is robogunk a kórház felé. Bár azért még egy kicsit várnék vele.

A szülésig még szeretnénk megcsinálni a járdát hátul, meg a füvet elvetni, hogy utána ne legyen ezzel gond. Bár én csak aktív szemlélő leszek, okosakat fogok mondani :) , Robi fogja csinálni. Lassacskán eljutok addig is, hogy képek is lesznek, és akkor megmutatom, hogy mit is műveltünk.

Megyek, alszom egy kicsit, mert hajnalban kidobott az ágy, és most meg alszom el ülve...

Jó hétvégét mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!
Mi is megvagyunk, csak taknyosan, nyűgösen :(
Kezdem én három napja, nem volt kedvem semmihez, fájt mindenem, köhögés, takony. Tegnap estére már Tominak is folyt az orra, alig aludt éjszaka, most meg nyűgös nagyon :( asszem nekem is igazolva van a hiányzásom... :wink:

Ibolya!
Üdv itt, nagyon aranyosak a gyerkőceid, biztos nehéz lehetett az ikrekkel az elején, de most már nagyok legalább :wink: A rémtörténeteket "imádom", mikor anno kiderült, h babánk lesz, kétféle sztorit hallottam csak: ki hogyan vetélt el, kinek milyen megalázó volt a szülés... be voltam sz*rva rendesen, de nekem csak pozitív élményeim vannak.

Betti!
Húúúú, de telik az idő, hogy már te is szülni fogsz lassan :D képekre kíváncsi vagyok :)

Viki!
Telnek-múlnak a szorgos hétköznapok? Lackó napirendje beállt már?

Kriszti!
Mi a Kert közi oviba járunk. Nekünk bejött, a barátnőm nem akarta idehozni a gyerekét, mert ő rosszakat hallott az oviról. Sztem hülyeséget csinált, mindegy... itt pl csinálnak márciustól vagy hogy,( kiszokott plakátolva lenni) heti 1 délutáni ismerkedést, játszóházat, ahol meg lehet ismerkedni az ovival, az ovónénikkel, akikből választani lehet. Nem rossz kipróbálni,m még ha végül nem is ide akarjátok hozni, akkor is. ( a barátnőmék is hozzták, tetszett a gyereknek az ovi, csak valaki leadta a fülest, h sok barna gyerek lesz, ezért sem akarták... megjegyzem a mi csoportunkban kettő ha van, és nem az a cirkuszolós fajta) Nyitvatartás reggel 6*tól, ha jól tudom, de hétfőn megkérdezem kíváncsiságból. Az biztos, hogy délután 6-ig van ügyelet.
A Kereszt utcairól csak jókat lehet hallani, nagy a túljelentkezés, így azokat részesítik előnyben, akik arra laknak, vagy a szülők arra dolgoznak, esetleg a testvér már járt oda.

No, megyek, Tomi mégsem alszik, csak nyűglődik. Letettem mégegyszer, mert nagyon álmos, de úgy tűnik, ölbebaba lesz ma...

Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek a kedves szavakat!
Megvagyunk mi is, már szerdán hazaengedtek bennünket (teltház volt, én is a tp-tól elvett egyik 4 ágyasban voltam) így dobálták haza akiket lehetett.
A szülés viharosan zajlott, fél10re értünk át a klinikára 5 percesekkel, Peti 23.00-kor született :lol: Kicsit ránkijeszett, ő is belekakilt a magzatvízbe, és a fájásoknál elkezdett leesni a szívhangja, de végül minden rendben lett, a doki szerint izomból kellett elkapnia :lol:

Kriszti, a dokim tényleg nem volt elérhető, de nagyon kedves helyettesre hagyott, csak jó dolgokat tudok róla mondani. Hazaengedni is ő engedett, de nem lehetetlen, hogy a férjedet is láttam, csak nem tudtam hogy ő az :wink:
Nagyon tündériek a lányok!

Dorka szerencsére nagyon jól fogadja, gyakorlatilag nem is nekem köszönt először amikor bejöttek hozzánk, hanem Petit kereste :lol:
Azóta is ölelgeti, puszilgatja, tegnap fürdetni is segített :roll:
Azt hiszem nekem egyelőre nehezebb mint neki, én jobban a szívemre veszem, hogy nem mindig tudok csak vele foglalkozni. De majd ez is kialakul.
Szopi alakul, van tejcsi bőven, tanulgatjuk egymást.
Végül dobok egy képet.
Ne haragudjatok, hogy nem reagálok mindenkinek külön-külön, egyszer annak is eljön ismét az ideje.

Ibolya!
Üdv közöttünk!

Kép

Anita
Kép
Kép
dorkamama
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 08:56-kor.
20150601134430
 
 


Sziasztok!!!!!!!!!!!!

dorkamama,

gratulálok a pici babádhoz nagyon gyönyörűséges!!!!!!!!!!!!!!

ibolya5,
üdvözöllek én is itt!Irigyellek az ikrek miatt, mi is ikreket szeretünk volna!na majd legközelebb!!!!!!!!!!

Mi csütörtökön voltunk a doki bácsihoz.Mindenünk megvan és szépen fejlődünk nem szeretjük az ultrahangot(mókuska mondja), mert nem hagy aludni-ezt vettük észre!ezért bosszúból nem mutatta meg magát 100%-kosan, hagy maradjon még titok!De sejtések már vannak!Mennem kell majd cukros vizsgálatra, mert a nagypapám cukros volt és ne hogy baj legyen.(igaz, hogy papám 70év felett lett az)Valami ebédet kell elhozni és megenni-semmi ingerenciám hozzá, de már felelőséggel tartozok egy kis ember életéért is és érte mindent!!!!!!!!
Ha valakinek volt ilyen mesélhetne de nem csúnyát és rosszat.Csak pozitív dolgokra vagyok nyitott.

jó éjt és jó felkészülést a suli kezdésre!

Kép
bejcsi28
 
 


Anita, Peti nagyon tündéri baba! És mekkora körmei vannak! :D Igaz anno mi is kesztyűt kaptunk, amíg a kórházban voltunk. :wink:


Jó éjt mindenkinek! Kép
csipisz
 
 


szisztok tényleg nagy baba Peti és kis formás. bejcsi.: igérem nem lessz több rém történet ,mert bennem is nagyon megmaradtak a dolgok.,az a cukorvizsgálat meg kibirható ,vigyél citromlét nekem megengedte az aszisztens hogy öntsek a cukros oldathoz,valamivel jobb az ize.
ibolya5
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 08:56-kor.
20150601134430
 
 


Sziasztok!

Anita, nagyon szép Peti! Nem is látszik rajta, hogy újszülött. Örülök, hogy Dorka jól fogadja, maradjon is így! :)

Zsuzsi, jobban vagytok? Engem csak az allergia kínoz szerencsére, de olyan utálatos dolog, amikor az éjszaka közepén arra ébredek, hogy orrot kell fújni, meg tüsszögök. Szegény Robi már alig várja, hogy vége legyen, mert nagyon rossz alvó, és nehezen tud visszaaludni, ha felébresztem. De hát nem tudok mit csinálni... :(

Bejcsi, ez fura, hogy emiatt elküldenek tesztebédre már most, főleg, hogy nincs semmi gond nálad. De végülis a tesztebédes dolog jobban bírható, mint a glükózos szirup, amiben megáll a kanál, amikor kavarod össze. De a citromlével tényleg olyan lesz, mint a limonádé, csak jó sokat kell hozzá önteni. Egyébként meg a babáért mindent! :)
Lassan már nálad is izgulunk az AFP eredményért.

Viki, nagyon rendes gyerkőcöd van, hogy már így beállt, és ráadásul szabadon hagyja az estéiteket, és csak 1x kel éjszaka is. Nagyon dicsérgesd meg érte, megérdemli!

És végül, amivel adós vagyok már egy ideje, képek a kertről, házról, és egy ráadás Csengéről. Este csináltam, nem mindegyik a legjobb, de azért látszik rajta minden.

Kép utca felől
Kép hátulról
Vendég
 


a többi, mert az előbb nem akarta feltenni...

Kép a társasági élet színtere

Kép Csenge vacsora közben a teraszon, a napszemüveg a mániája...
Vendég
 


Betti, nagyon szép házatok van! most egy kicsit irigykednék ha nem baj... :D
csipisz
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 08:56-kor.
20150601134430
 
 


sziasztok: mennyit eszik neked egyszerre a picur csipisz?tápszeres vagy szoptatod? Nekem Erik egyre kevesebbet eszik mióta adom neki a bébiételt,néha tiszta ideg vagyok miatta. Augusztus 5 én volt mérve akkor volt 8000gr most kedden kiváncsi leszek rá.Pici babaként sokat evett és nagyon hasfájós volt.
ibolya5
 
 


Ibolya, nálunk most ugyanezt a helyzet... Peti tápszeres, eddig képes volt 180grammokat enni, de most... evés közben kilöki a szájából a cumit és sír... ennek végeredményére egy evés kb. 130 gr. Egy kicsit aggaszt, mert nem tudom hogy jó ez így. Vagy a cumival van gond vagy esetleg fájna az ínye? fogalmam sincs...Most 6200 gramm a súlya, egyébként ő is hasfájós volt. Még a bébiételekkel várunk egy kicsit.
csipisz
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?