Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Augusztus 15én jöttünk haza.
11napot töltöttem a patológián.
1héttel túlhordtam Andrist.
2008.08.07én 21.03kor megszületett, simán 4,3kg 62cm,én lettem a nap hőse... :D
Demendi doki volt a prof helyett és ETA,csodálatos szülésznő.
Mindenkinek ajánlom hogy szülésznőt fogadjon, tényleg csak rajtuk múlik minden.És megéri.
Csodálatos, nyugodt,harmónikus szülésem volt, azt mondták, rég láttak ilyet, aki ennyire szülni akar.Doki azt mondta, olyan türelmes voltam mintha nem is az első baba lenne.
Nem tudom, mindent ösztönösen csináltam.De jól esett.
Szóval tele vagyok SOTE2 élménnyel, patológiással, gyerekágyassal,csecsemőssel.
Ja, a hősködés után 3napig hulla voltam, a hematokritom a béka segge alatt volt.
A csecsemősök tisztelet 2kivételnek tényleg baromi szigorúak beszólogatosak,piszkálodosak,jót akarnak na de a stílusuk bakker,kösz neeeem.
A patológián a 2naponta történő magzatvíz vizsgálatok hatására érdekes módon 1-1ujjnyit tágulnak a páciensek...
A gyerekágyasok nagyon rendesek.
Tudtátok mi a gátseb gyógyszere??? A PORCUKOR!!!!döbbenet,de segített.
Szóval szinte az összes dokiról hallottam,vagy tapasztaltam,Gidai a legszimpibb,de nagyon sok fiatal van, akik még lelkesek a szakmájukban.És szinte valamennyi szülésznőről is hallottam.
Ők egytől egyig szuperek, rengeteget dolgoznak, fújjnak is rájuk a nővérek rendesen,de kit érdekel?Életek vannak a kezeik között és tényleg rajtuk múlik minden.
A dokik nem császár pártiak,sőőőőt,de volt egy éjszaka amikor csak az volt 5db.
Amúgy 1800at is meghaladta a SOTE2n született babák száma idén, mi az 1781.ek voltunk.
Tele vagyok élménnyel, tanulsággal, kérdezzetek,írok :D
pápusz
delua
 
 


Delua!

Gratulálok, sok-sok boldogságot a babához. Andris szép nagy baba lett!

Hogy telnek az otthoni napok? Van tejed?

mpuma
 
 


Sziasztok!
Elég rég jártam az oldalon,mert elköltöztünk,és nem volt net!Gratulálok mindenkinek a babájához!Ha nem baj rakok fel képet. Szép 7 végét! Kép Kép Kép Kép
eda2
 
 

 
 

Sziasztok

Kriszti
alvás: nálunk Áron (a múltkor számoltam volt olyan hogy éjfélkor már 6.szor kelt :twisted: ) ezek után kutakodtam a neten, és találtam hogy talán segít ezen a B1 vitamin (a dokinénink mondta hogy napi 1 db-ot adhatok neki) sajna nem segített.
Aztán találtam hogy ha ásványi anyag hiány miatt ébred akkor azon a Schücler só segíthet - ebből is a Calcium phosphoricum D6, vagy a Magnesium phosphoricum D6 (ez segít a fogzáson is).
A Calcium phosphoricum D6 sajna nem segített, most használjuk a Magnesium phosphoricum D6-ot, ha ez sem használ akkor tényleg a szoktatást én rontottam el, igaz ezek mellett még én újabban nem adok neki éjel cici + szegénynek most jönnek a felső fogai (középen)
Ha érdekel ez a Schüler só akkor apjuk letöltötte rólla a könyvet amit a gyógyitárban is láttam a gyógyszerésznél, és átküldjük ha érdekel.
Egyébként ez is rengeteg mindenre jó (rengeteg betegségre).

Sziasztok

erika

sajna nem tudok részletesen még olvasni sem mert mióta Áronkánknak kb. 1 hónapja vannak fogai azóta tiszta nyűűűűűűűűűűűűűűűgi az egész gyerek!

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok lanyok,

Olvasgatlak benneteket, bar en meg 15-16 hetre vagyok a nagy naptol, de igyekszem tajekozodni a Noi 2-essel kapcsolatban

Delua, kuldtem Neked privit :shock:

Mindenkinek gratula nagyon szep babakhoz, remelhetoleg hamarosan mi is csatlakozunk, bar en azert kicsit tartok a szulestol :? De mar olyan reg vartuk ezt a csoppseget, hogy kibirok barmit, csak karacsonyra mar harman lehessunk itthon :D

Kép
zsiraf8
 
 


Sziasztok

nagyon sokat írtatok mióta nem voltam és ráadásul új oldal is kezdődött,úgyhogy most több részletben fogok írni mert olvasnom is kell közben.

Rita
GRATULÁLOK!!!

Kép
Vendég
 


Bonikó

NEKED IS GRATULÁLOK!!
Kép
Vendég
 


Delua

GRATULÁLOK!
Kép
Vendég
 


Minden baba nagyon szép!

Alvás:
Nálunk Zalán a mai napig felkel éjszaka!
Igaz már 3 hónapos korától nem enni csak úgy!
Van amikor vissza alszik ha odaadom a cumit,van amikor közénk veszem és amikor elalszik visszaviszem,van amikor hajnalban ébred (mondjuk 1/2 5-kor) akkor köztünk marad.

Én egyszer sem hagytam sírni!
Biztosan oka van annak ha felébred.

Nekem Alex volt olyan,h napközben alig aludt és sokszor kelt éjszaka is,volt,h teljesen felébredt és vissza sem lehetett altatni. :roll:

szerintem nem a védőnőre kell hallgatni,hanem saját megérzéseidre.Mindenki úgy csinálja ahogy neki és a babának jó! :lol:

Ja!

És valóban megtanulnak aludni!

Zalán amikor egészen pici volt akkor bealudt már evés közben.
Aztán volt egy időszak amikor a kezemben.
Utána jött a simogatás és éneklés időszaka.
Aztán egyszer már zavarta az éneklés és elaludt magától.Ill. cumi,rongyi!
Magától jött rá és azóta így alszik el.(ez Alexnél és Zinánál is így volt)
de ettől függetlenül ébred fel éjszaka.
Van amikor egy hét is eltelik úgy ,h nem ébred fel.
De volt már olyan amikor 5 napon keresztül óránként ébredt! :roll:
Vendég
 


Gratula Delua!!!


alvás.egyet értek az előttem szólókkal...soha nem hagynám sírni a babucit,mert oka van a sírásnak...nem lehet annál rosszabb ha egy kisbaba sír és erre a szülő nem megy be hozzá vagy nem veszi ki,nem ölelgeti stb...én is úgy vok ezzel h inkább én legyek kialvatlan(hisz ezt vállaltam,ezért vok anya) de a babám ne sírjon...nem azért jött erre a világra h sírjon és egyből idomítsuk őt(aludjon el egyedül,játszon egyedül..stb...)
A Suttogó könyvben van h hagyjuk sírni..sztem az a könyv egy baromság...nagyon megnyugodtam és egy fajta megerősítés volt amikor a Kismama magazinban egy nagyon neves gyermekpszichológus, Rantsburg Jenő(lehet nem jól írtam a nevét :oops: is elítélte ezt az irományt.

Sztem is az ösztönök a legjobban és nem a védőnő szavai!!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Szia Delua!

Örülök, amit a Gidairól írtál. Nekem ő a nőgyógyászom (eddig csak a magánrendelésén voltam és csak nemrégen járok hozzá), de azért szeretnék meggyőződni róla, hogy tényleg jó doki-e. Akár rossz infókat is örömmel fogadnék róla, ha van,csak hogy felkészüljek.

Megköszönnék minden infót vele kapcsolatban!

Köszönöm szépen!
Puszi mindenkinek:
Manguszta
manguszta
 
 


Sziasztok!
Nagyon aranyosak vagytok, köszönjük a gratulációkat.

manguszta:

Gidai nekem egy uh-t csinált,rettentően kedves volt,többet is mondott,mint amit kértek,megnyugtató kedves.
egy szobatársam szült nála,ő felügyelt egy rezidenst,higgadt, megfontolt kiegyensúlyozott volt.
többször is vizitelt nálunk,csendes szimpatikus ember.
Aki még ilyen szimpatikus volt Börzsönyi doki,szuperfej ő is.

Zsiraf8 írtam neked privit.
A többieknek is igyekszem.

Mpuma
Igen, van tejem.Remélem sokáig így marad.80-100ml eszik az óriásbébink,igyekszem lépést tartani vele.
De éjszakánként néha ki kell egészíteni tápszerrel.
Nagyon rendes baba (remélem nem kiabálom el) a kórház óta átaludja az éjszakákat, este 9-10től reggel 6-fél7ig.
De még alakulóban a napirendünk.

Üdvicsek mindenkinek
delua
 
 


manguszta Gidai doktor úr nagyon jó orvos.., Nekem is ő volt a fogadott dokim..nem cserélném le semmiért!

fiatal de lelkiismeretes. és jó szakember! ha bármi kérdésed van priviben kérdezz nyugodtan


Köszönjük a dicséreteket

Suttogó: vannak benne jó dolgok, de vannak benne érdekesek is.. igazából minden baba más és más :lol:
Vendég
 


Delua,
akkor mi egyszerre voltunk benn a kórházban! Mikor mentetk haza? Én 8-án mentem, pénteken, és hétfőn haza. Melyik kórteremben voltatok?
És a porcukorral mit kell csinálni? Be kell kenegetni a gátsebet vele? Sajna vágni kellett megint, de csak 2 varratom van, igaz annyira rosszul és lassan hegesedek, hogy kész katasztrófa.

Én is úgy gondolom, hogy nem szabad sírni hagyni a babákat, de persze mindenki úgy csinálja, ahogy jónak érzi. Igazából sokszor hallom azt, hogy a férj unszolására mennek bele a nők a dologba, és hagyják sírni a babákat. Mire való a füldugó???? apuka berakja és kész :lol: Szerencsére az én uram azt kérte, hogy aludjon Zalán közöttünk 8)

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


delua hrk hát ha tudtuk volna, hogy ki kicsoda :lol: :lol: :lol: közel voltunk pár napig

Delua gratulálok a pici babátokhoz! sok tejcsit! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!
8án délután kerültem át a gyerekágyra a 122es szobában voltam.
a porcukrot gézlapok közé kell szórni, összehajtani és a gátsebre tenni, betéttel együtt, a jegelés is nagyon jót tesz, de csak 15-20percig hagyd rajta (gumikesztyűbe kaptam vizet és abba pár darab jégkockát,nem közvetlen jeget a sebre) ez jól hűsít,2-3napig ez is bőven elég.

Panny!
A homeos dolgok híve lettem, a cimicifuga és a caulophylium annyit de annyit segített a vajúdáskor hogy el se hiszed.
A gátseb gyógyulásra meg az arnica montana, de 2alkalommal szedtem be, az is elég volt.

A caulophylium csak akkor segít méhnyak lazításra, ha már egy ujjnyit tág vagy legalább!!!!Ezt jó tudni azoknak akik még előtte vannak,a szülésznő mondta.
Mivel én szedtem a 38héttől és semmi nem volt,de miután tágultam döbbenetesen hatott.

szép napot mindenkinek!
delua
 
 


Delua,
Köszi!
Mi a 123-asban voltunk, a szomszédban :)

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Sziasztok,

Gratulálok minden "friss" anyukának a szép babájához!

Manguszta
Gidai nekem is szimpi volt, nekem ő adta be az érzéstelenítőt a gerincembe, majd ő "szórakoztatott" a császár alatt. Nagyon jó fej, ott nevetgéltem vele, miközben vágták a hasamat. Azt hiszem neki is nagymértékben köszönhetem, hogy azóta is nagyon pozitívan gondolok arra a napra. :lol:

Szerintem a Suttogóban vannak tök jó dolgok, pl. a napirend bevezetése a legjobb amit olvastam benne, a rossz dolgokat meg úgyis elfelejted, és ne foglalkozz vele. Fontos, hogy amit bevezetsz nála, arról TE magad is legyél meggyőződve, hogy az jó, és tartsd be mindig.
Alvásról én is azt gondolom, hogy nem szabad sírni hagyni a babát, mert biztos van valami oka, pl. éhes, szomja, rosszul fekszik, nyomja a ruhán egy patent vagy valami ilyesmi apróság. És persze az okos anyuka előbb-utóbb rá kell jöjjön, hogy mi is ez. :shock: Nálunk Gergő 4 hónapos kora óta átalussza az éjszakát, és aztóta esze ágában sincs felkelni, szerencsére :)

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok,

Gratulálok minden "friss" anyukának a szép babájához!

Manguszta
Gidai nekem is szimpi volt, nekem ő adta be az érzéstelenítőt a gerincembe, majd ő "szórakoztatott" a császár alatt. Nagyon jó fej, ott nevetgéltem vele, miközben vágták a hasamat. Azt hiszem neki is nagymértékben köszönhetem, hogy azóta is nagyon pozitívan gondolok arra a napra. :lol:

Szerintem a Suttogóban vannak tök jó dolgok, pl. a napirend bevezetése a legjobb amit olvastam benne, a rossz dolgokat meg úgyis elfelejted, és ne foglalkozz vele. Fontos, hogy amit bevezetsz nála, arról TE magad is legyél meggyőződve, hogy az jó, és tartsd be mindig.
Alvásról én is azt gondolom, hogy nem szabad sírni hagyni a babát, mert biztos van valami oka, pl. éhes, szomja, rosszul fekszik, nyomja a ruhán egy patent vagy valami ilyesmi apróság. És persze az okos anyuka előbb-utóbb rá kell jöjjön, hogy mi is ez. :shock: Nálunk Gergő 4 hónapos kora óta átalussza az éjszakát, és aztóta esze ágában sincs felkelni, szerencsére :)

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok,

Gratulálok minden "friss" anyukának a szép babájához!

Manguszta
Gidai nekem is szimpi volt, nekem ő adta be az érzéstelenítőt a gerincembe, majd ő "szórakoztatott" a császár alatt. Nagyon jó fej, ott nevetgéltem vele, miközben vágták a hasamat. Azt hiszem neki is nagymértékben köszönhetem, hogy azóta is nagyon pozitívan gondolok arra a napra. :lol:

Szerintem a Suttogóban vannak tök jó dolgok, pl. a napirend bevezetése a legjobb amit olvastam benne, a rossz dolgokat meg úgyis elfelejted, és ne foglalkozz vele. Fontos, hogy amit bevezetsz nála, arról TE magad is legyél meggyőződve, hogy az jó, és tartsd be mindig.
Alvásról én is azt gondolom, hogy nem szabad sírni hagyni a babát, mert biztos van valami oka, pl. éhes, szomja, rosszul fekszik, nyomja a ruhán egy patent vagy valami ilyesmi apróság. És persze az okos anyuka előbb-utóbb rá kell jöjjön, hogy mi is ez. :shock: Nálunk Gergő 4 hónapos kora óta átalussza az éjszakát, és aztóta esze ágában sincs felkelni, szerencsére :)

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Gabek!

A napirend tényleg fontos sztem is.....DE csak egy bizonyos kor után..Véleményem szerint egy pár hetes csecsemőnek még igenis nem kell napirend mert akit igény szerint szoptatnak pl. ott szinte lehetetlen is mindig mindent ugyanakkor csinálni...természetesen pár hónaposan már lehet beszélni napirendről...de ismerek olyan családokat ahol egyátalán nincs és a gyerekek ehhez alkalmazkodtak és tök normálisak :wink:

Én pl.mindent ugyanúgy csináltam mindhárom fiamnál és mégis az első nagyon sokáig felkelt éjjel hol enni -hol inni vagy akármi,a második 2 hós korától végig alussza az éjjeleket,Olika most meg 1,5-2 hós korától szintén végig alszik.Minden baba-gyerek más...ezért sem lehet sztem egyik sémát sem ráhúzni mindegyik babára(én.pl.ezért nem csípem a Suttogót :? )

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Delua!

Örülök a homeos pozitív élményeidnek!!

Hrk!

Tudod mi jó még nagyon a gátsebre?Az Aloe-ne van egy gél-je külsőleg...nekem a nagyfaimnál szinte csodaszer volt,annyira hamar javult tőle a seb.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Delua, gratulálok!

A császár helyét én is azzal a bizonyos zöld krémmel kenem. Szuper. Gátsebre és bármilyen hegre jó, plasztikai sebészek ajánlásával :wink:

Múlt héten voltam a hat hetes kontrolon (kicsit megkésve :shock: ), doki azt mondta, hogy olyan jól néz ki a műtét helye, mintha öt éve csinálta volna.
Ez persze leginkább az ő műve :D , de a krém az tényleg nagyon jó.
Ayse horzsolásaira is kenem.

Márti

KépKépKépKép
aysegül37
 
 


Sziasztok,

Elárulnátok nekem mi ennek a krémnek a pontos neve?
Hátha lesz még időm beszerezni.

Köszi,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Aloe Vera Gelly a Forever Living Produkt-tól.
100% aloe vera zselé, már ha hinni lehet a forgalmazóknak. Színtelen, szagtalan, bőrre, nyálkahártyára kenhető.
Hüvelykúpot is lehet csinálni belőle.

KépKépKépKép
aysegül37
 
 


Sziasztok!
Nekem is a lányom 4 hónapos,de még mindig nem alussza át az éjszakát,sokat számít szerintem az időjárás,talán jobban megviseli őket,mint minket.Hallott valaki a milupa jó éjtről,én sajna már nem szoptatok másfél hó-ja,és ki szeretném próbálni majd,de csak 6 hó-tól lehet.Van aki már kipróbálta?Hogy vált be?

Eda
eda2
 
 


Sziasztok!

hrk!

Ha már így szóüba került. Oszd meg kérlek a tapasztalataid, Zalánt mikor sikerült "kiebrudalnotok " :lol: a saját ágyatokból, és hogyan. A mi Barnusunkat én szoktattam magunk közé, mert nyugodtabban alszik velünk, és szeretnéám tudni, mire számíthatok.

Napirend: Én is igény szerint kezdtem Barnussal mindent, aztán kb 2 hó alatt kialakítiotta ő magának, mit mikor csinál. Beállt pl. a 3 óránkéntu evésre. Most lesz négy hónapos, és gyönyörűen betartrja a 6, 9, 12, 3, 6, 9 órai evéseket. köztük kb 1 óra játék, egy kis dajkálás, és egy-másfél óra alvás. Éjjel velem jön aludni. Mondjuk azt nejm bánnám, ha lassan megtanulna éjjel egyedül aludni, vagy legalább elaludni, de erre még nem találtam ki semmilyen stratégiát.

üdv mibdenkinek és bocs a hibákért: Ági

Kép

Kép
ágic
 
 


Mtm-ről tud vlki vlmit?

Kép

Kép
ágic
 
 


Ágic, a nagyobb lányunk aludt velünk, mostanában saját magától ment át a saját szobájába, ágyába. Tehát elmúlt 3 éves.
Egyszer csak rájött, hogy milyen helyes a mackós ágya és attól kezdve alszik egyedül. Az ő döntése volt.
Persze van olyan nap, hogy hajnalban megjelenik és mivel jó mikor átölel, nem mindig viszem vissza az ágyába. :D

Márti

KépKépKépKép
aysegül37
 
 


Köszönöm az aloés tippeket!!!

Ágic,
Mi berendeztünk Zalánnak egy saját szobát, és ez annyira tetszett neki, hogy szívesen ott alszik, de már akkor elmúlt 2 éves. Amikor terhes lettem, meg a férjem elment külföldre dolgozni, azóta sokat alszunk együtt megint, de a délutáni alvásokat a saját ágyában bonyolítja :lol: Az is jó megoldás lehet, ha nlatok elalszik, és utána átviszitek a saját ágyába.

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.11.01 17:49-kor.
Vendég
 


Sziasztok!
Be szoktam én is kukkantani ide, régebben írtam ide, de alig maradt időm. :)
Másodjára fogok a Klinikán szülni, bár 2 év alatt is annyi változás történt...

eda:
Én adtam Annának Jóéjt tápit. Igazából semmi változsát nem tapasztaltam, ő már egy éves kora után kapta, az íze más, int a többi tápszeré, édesebb, és kicsit sűrűbb, ezért nagyobb lukú etetőcumival tudod jól adni. Olyasmi, mint a tejbegríz.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes!
Köszi a választ,amúgy azt írják,hogy a benne lévő rizs,felfújja a babákat,és telítebbnek érzik magukat,és ezáltal átalusszák az éjszakát.Tegnap éjjel minden órában fenn voltam a lányomnál,és ez most már kezd kikészíteni a sok álmatlanság.

Eda
eda2
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.11.01 17:48-kor.
Vendég
 


Sziasztok,

Aysegül
Hányadik naptól kented a császáros hegedet a krémmel? :oops: Csak hazamenés után? Merthogy először még le is van ragasztva... én az első napokban meg sem mertem nézni, de ha ez ilyen jól bevált akkor kipróbálnám.

Eda
Szerintem próbáld ki, egy kis alvás mindent megér. Ha ízlik neki adjad, ha pedig nem eszi meg, akkor mindegy, de legalább adtál neki egy esélyt. Gergő nem evett meg semmiféle tejpépet, hiába vettem ilyet is-olyat is, egyiket sem kóstolta, mind a szomszédnál kötött ki, de ők nagy örömmel ették.

zsuzska
Nekem amikor elfolyt a megzatvizem és hajnalban beállítottunk a Klinikára akkor épp ő volt az ügyeletes orvos. Nekem akkor szimpi volt, nagyon megnyugtatott, de sokat nem tudok róla.

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Eda!

Mi is küzdünk az alvással, hol jobb, hol rosszabb. Én kedden voltam a doktornéninél és felirattam Hypoallergén tejpépet, az biztosan semmi bajt nem okozhat (viszont csak gyógyszertárban kapható receptre) Pár napja kap belőle, egyenlőre még nem olyan nagy adagokat de azóta ritkábban kel fel (ma éjszaka pl. csak 2x). Ha gondolod inkább ezzel próbálkozz, ne olyannal ami csak 6 hónapos kor után adható. Egyébként ez is Milupa.

Ezen kiívül egyébként olyanokkal is próbálokzunk, hogy fürdés előtt etetem, így nem evés közben alszik el, hanem próbálom szoktatni hogy magától aludjon el az ágyában, így van esély rá, hogy idővel majd ha éjszaka felkel akor is vissza tud aludni!

De megértem hogy Te is szeretnél egy jót aludni 1-1 rosszabb éjszaka után másnap olyan vagyok mint a felmosórongy.

Sok sikert ha jutottál valamire oszd meg velünk is! :-)

Rita

mpuma
 
 


eda:
hát sajnos én nem láttam összefüggést a tápszer és az alvás között. Az én lánykám 3 hete alussza át az éjszakát, egy éves kora előtt 8-10 alkalommal is kelt éjszaka, utána már csak 1-2 alkalommal, azt hittem sosem jutunk el idáig. :) Ő mostmár normál vacsit eszik,utána langyos tejet a tápszer helyett.
Persze leget, hogy nektek beválik, ahány baba, annyi fajta, egy próbát megér. :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


sziasztok

hu de sokat irtatok és nagyon szép babákat is láttam és nagytesót is.

alvás:Kristóf se akarja még átaludni az éjszakát.2hétig örültem mert este8tól hajnal4ig aludt majd még 7ig.

nagyobb étvágya lett és a cici nem termelt annyit igy éjjel vissza szokott a 2óra körüli kelésre.utánna alszik 3 órát még és utána max 1et.nappal kap 1x fözit 4napja.védőnő javasolta,hogy ezt adjam ne a tápszert mert igy nemfog leszokni a ciciről.meg este cici elött kis tejpépet.emellet még igy is napi6x cicizik kb.igény szerint.de amig nem kapot fözit volt,hogy óránként sirt ,hogy éhes és volt,hogy félórát is szivta a cicit pedig már nem jött belöle.ő meg még éhes volt.igy a fözivel tűr és tud termelödni a tejcsi.meg fejem is igy talán kezd több lenni.de a fözit már nem hagyom el nem akarom bekavarni.
ma voltunk mérésen.6200gos a legény :lol: :lol:

Zsuzska20
megkaptad az üzim?

teszek én is képet::)
Kép Kép Kép Kép Kép az első falatok:) Kép
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon köszönöm a gyors választ és a sok segítséget!

Puszi mindenkinek!
Manguszta
manguszta
 
 


Sziasztok

Mágnes
alvás: tényleg 10x is kelt a lánykád éjszaka? és most már átalussza az éjszakát?
akkor van remény???????????
de jó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
azt hittem már hogy csak az én kis drága Áronkám szúr ki ennyire velem!
na most mennem kell, mert most már 4x ébred :cry:

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!
Igazából Vivike visszaalszik azonnal,mert csak vagy cumi kell,vagy egy kis vizet iszik,már el kezdtem azt,hogy nem adok neki éjszaka enni,csak ritkán,ha végképp nem bírok vele.Azon gondolkottam,hogy nem e korai nála az,hogy este 8 kor alszik,ezt születésétől fogva ő alakította ki magának.
Amúgy meg 3x kel,reggel 6.ig.Nagyon ritka,ha éjjel 1óra körül kelünk előszőr,majd 4kor,és így 6kor,de akkor már fenn is marad.

Eda
eda2
 
 


Én is adok tejpépet Olikának(Humana HA natúr)már a srácaimnak is ezt adtam,nekünk nagyon bevált.Nem tudom ettől-e,-Olika ezt este 7-kor kapja majd még 8-fél 9 fele szopizik és cicin alszik el ami szetm egyátalán nem baj-szal és reggel 8-9 ig alszik(még most is szunyál :wink: ).

Amúgy sztem se nagyon függ össze a kaja meg az éjszakai átalvás...sajna tapasztalataim szerint ez csupán gyerekfüggő,nem?!A nagyfiam nekem is másfél éves volt mire nem kelt 1x sem éjjel enni vagy inni...a másik kettő szunyál 2 hós korától :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Erika:
Én mindig azzal vigasztaltam magam, hogy egy 5-6 éves gyereknek már csak el tudom magyarázni, hogy aludni kell, vagy ha fel is ébred éjjel, legalább engem hagyjon aludni..:) Szóval előbb utóbb csak lesz átaludt éjszakád.... :wink:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

3. napja járunk oviba. A reggeli felkelés nehezen megy, délután viszont nem tudom kicibálni az oviból, olyan jól érzi magát.
Amennyire vártam az óvodát, engem annyival jobban megvisel. :oops:

Gabek, kedden szültem, következő szerdán vette ki a doki a "cérnát", akkor még leragasztotta, amit másnap le is vettem.
Na, azóta kenem, kezdetben naponta egyszer-kétszer, most már nem nagyon. Inkább Ayse harctéri sebesüléseit kenem vele.

Márti

KépKépKépKép
aysegül37
 
 


Márti!

Mi is 3 napja járunk oviba Krizsikémmel...hát :( sír a drágám reggelente...pedig még nem is alszik ott...

Azt mondja anyu én is ilyen voltam...4 évig szinte minden reggel sírtam...szép kilátások :? .Érdekes a nagyfiam imádja az ovit a kezdetektől...amúgy az a jó h az udvaron taliznak :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok,

bocsi, hogy bepofátlankodok, de fontos információra lenne szükségem, így a 35. héten kiderült, hogy nem a terhesgondozást végző orvosom végzi majd a császárt hanem Dr. Bíró János, egy idősebb sebész- nőgyógyász. Délua sajnos nem ismeri, de gondoltam hátha valamelyikőtök igen.

Köszi
Eszti
eszti79
 
 


Szia Eszti!
Csak nem te is Dr. Vígh Lajosnál szültél volna?
Me én is ebbe a csabdába estem mint te.
Énismerem a Bírót ő volt a fődoki a Honvédba amikor az első császárom volt.Mondjuk nem sokat taliztam vele de akit csinált akkor megvolt vele elégedve, egyépként 42 éve nőgyógyász álítólag a legjobb császárba.Mikorra vagy kíirva? Neked is kell menned a klinikára kedden 2-re?
Szia
Szilvi
dorina03
 
 


Sziasztok!

37. hetes vagyok, október elejére vagyunk kiírva. Van valaki, aki szintén hasonló hétben van? Illetve van-e infotok dr. Kazy Zoltánról?
?: homeopátiás szerekkel szeretném könnyíteni a vajúdást (cimicifuga és caulophyllum), mi a vélemenyetek róla? mikor érdemes elkezdeni szedni és milyen arányban?
köszi a válaszokat :)
Kriszta
ksipos
 
 


Kriszta!

Én szedtem a Caulophyllumot 5ch-t a36.héttől először napi 1x 5 golyócskát,aztán a 38.héttől napi2x 5 golyócska.Amikor megindul a vajúdás akkor fél óránként kell bekapdosni belőle az 5 golyócskát.Nekem segített,sztem felgyorsítja a tágulást.
Én cimicufugát nem szdtem de az is ajánlott a vajúdás alatt.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Szia ksipos!

Én is október elejére vagyok kiírva, és már nagyon számolom visszafelé a heteket, napokat, perceket :lol:

A dokidat nem ismerem :(

Valószínű találkozunk,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?