Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok,

na, mire a végére értem volna, és írnék, hát nem értem nyüszög a családom???

GRRRRR

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Myssnia, Franyo: mi is kaptunk ilyen babytaxit, de nekunk van hozza hintatalp es leesesgatlo is. Myssnia, nektek nincsen? Ha ugy teszed bele, nem esik am ki, bar ott kell lenni mellette, ez tenyKép

Szilveszteri bulik jol hangzanak, en mar 10-kor ki akartam dolni, de hosiesen kitartottam haromnegyed 1-ig. Na ekkor mar kettot lattam, ugyhogy szepen elmentem aludniKép Lacko ugyan csak fel 7-ig hagyott, de aztan 11-3-ig durmolt, es akkor en is kipihentem mgamKép

Zulu: erdekes ez a szitu, nekem bizti nagy szerencsem van Lackoval, sosem aggodtam ha otthagytam nagyinal, alt nem is volt problema, ha igen, vagy simasan megoldotta egyedul vagy csorgott es indultam hazaKép

Kepek nagyon helyesek, hintapacizo Julcsi tunderi valobanKép

orsoly
orsoly
 
 


Sziasztok!

Snoopy jó rég járt erre, de ha véletlenül bekukkantana, akkor oriási gratula neki, mert olvastam a cikkét a Kismamában!

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 

 
 

Sziasztok!

Bébitaxi:ANcsi megörökölte a 10 esztendőset bátyókától, de ez elég magas, nem ér le a lába még egy darabig, Viszont imádja tologatni (csak ki ne szaladjon előle, egyelőre fogni kell, de ha térdelésben tologatja, úgy már egyedül is egész jó). Meg kapott Karácsonyra egy motort, erről leér a lába, viszont 3 kerekű, igy borulékonyabb. De ha tologatjuk rajta, akkor "lépeget". Csacsin meg már rugózik (nagyok azóta állandóan az ugrálós labdán lógnak, na az kell ám Ancsinak is: a fogójaKép)
Szerencsére leányzó jól viselte a szilveszteri éjjelt, pedig tartottam tőle, hgoy nem tud majd aludni.

Mariann: hó, az itt nincs, semmi. Nem is tudom, mikor volt utoljára ilyen tél, hogy jan 2 van és még nem volt semmi hó (egyszer egy pindurka, de az olvadt ahogy leesett lényegében).

Új fogakhoz gratula!

Kipróbáltuk Ancsival az anyatejberizst, eszi. Meg a gyümilevesből az almát (habarás előtt kivettem). Meg a kenyérhéjat. Utóbbiért mindent otthagy, nagyon követeli.

Sziasztok:
ILdi

Ildi
pildi
 
 


Myssnia: megjelent mar a januari szam? Nekem nem jott meg, bruhuhu...nnna, reklamalnom kell.

orsoly
orsoly
 
 


OrsolyKép

Még nekem sem ért ide.
Talán keddenKép

Heni
heni1979
 
 


Orsoly,
Köszi a receptetKép

Toffi,
Elkészült a süti. Holnap tesztelhetik a vendégekKép Nem bírtuk ki a szélét befaltuk. Remélem marad a vendégeknek isKép
Főleg a párom eszegette, hiszen én diétázom (egyébként glukononnal csináltam). Csak egy falatkát engedélyeztem magamnak, mert a (pizza)ebéd után megint sok volt a cukromKép

Franyó,
KépekKép

Kangi,
Lovagló JulcsiKép

Évi,
KépekKép

PsAndi,
Gratula a fogacskáhozKép

Csucsuka,
Vááááuu! Nagyon ügyes ZsófiKép

Andy,
KépekKép Ügyes kis szaladgálóKép

Beu,
De jó neked!
Roni nem alszik csakis a kiságyban (vendégségben nem túl jó). Ráadásul kb. hete lecsökkentette az napközbeni alvását 1-szer max. másfél, de inkább 1 órára.Kép

Norka,
Jobbulást Jazinak!

Miszike,
Képek szupikKép
Jó bulizást!

Myssnia,
KépekKép

Megyek kicsinyítek pár képet.
Maci_2
maci_2
 
 


Karácsonyi képek
Kép
Kép
Kép

Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok!

Nagyon boldog új évet mindenkinek!Kép

Most kezdek magamhoz térni, nálunk volt a buli, 15 felnőtt és 9 gyerek. A gyerekek itt is aludtak. Tegnap meg folytattuk, mert maradt egy csomó kaja. Julka is ébren volt 1/2 1-ig, sokat táncoltKép, éjfél után még a teraszon is élő harmonikaszóraKép persze most is ébren van még, 11-12 előtt nem alszik elKép Karácsonykor nagyon beteg volt szegény, egyáltalán nem érdekelte semmiKép

Bébitaxit az enyémek inkább csak tologatták, azzal tanultak meg járni. Nekünk is volt esésgátló keretünk, de azt nagyon utálták.

Jézuska meglepett egy Hauser kenyérsütővel, kérnék szépen fincsi recepteket és jó tanácsokat!

Urszila
urszila
 
 


Sziasztok,

Hát, itt vagyok, visszakapcsolódom lassan a vérkeringésbeKép Én "önző" módon kihasználtam a hetet, amit apa itthon töltött az évvégi hajrá után, szinte semmi privátot nem csináltam, együtt töltöttük az időnket. Nagyon jó voltKép De azért olvasgattam néha, a képeket meg mind megnéztem, és megállapítottam, hogy egyik baba édibb, mint a másik...
Ja, meg kivégeztem 750 oldal Harry Pottert, ezt mongyuk priváte férj közreműködése nélkülKép
Szilveszterkor 11kor koccintottunk az éppen gyomorrontásos férjemmel, és bealudtunk, majd h12-kor a petárdákra ébredt a család... Kangival egyetértek, tv-műsor hányadék volt idén, pont most, amikor életemben talán először néztem volna...Kép

Évi
Céklás hozzátápiKép Én még mindig az őszi-alma-sütőtök-krumpli négyesfogatot nyomom uzsira, (néha banán) de lassan aktuális lesz a 2. számú hozzátápi délelőttönként... Te hányat adsz most? Ahogy nézem, a cékla lehet, hogy nálunk kimarad, most nincs lóvénk újrafesteni a kérótKép Ti meg úgyis elköltöztök idén, ugye? Télleg, hogy áll a kéró-project?

Kangi
Huszárlányod éééédi!!Kép

Andi
Fognövesztéshez gratula a nagyfiúnakKép

Andy
Szaladós kép nagyon cukiKép
Kevin ma kibontott egy valahonnan levadászott/talált szaloncukrot, csak a nagy csöndre figyeltem fel, hát egy kis rés volt a papíron, nyalogatta a csokimázatKép Biztos kapok én is a fejemre a névtelentől, de hát - mentségemre szólva - nem direkt adtam neki.

Beu
Közös alvás klassz lehet... én már nem merem egyedül napközben, mert mi van, ha én alszom, ő meg felébred és elkezd forgolódni az ágy széle felé... Csak akkor merek szundítani, ha apa a másik oldalon fexik, reggelente a közös hancúrnál.
Apropó alvás... sírnihagyós mamik ne olvassák a januári Kismamában az alvásos cikket, 2 napja lelkifurdim van, hogy hagytam sírni KevintKép "Én még kicsi vagyok, rád van szükségem, de ne is törődj ezzel, majd megtanulom, hogy éjjel nem vagy az enyém, sőt, nem is vagy, pihenj, különben jaj nekem..." ilyeneket írtak, nekem meg könnybelábadt a szemem, hogy milyen rakás sz*r vagyok, hogy ezt csináltam. De viszont azóta alszik, meg én is, ami meg jó...Szóval csak összezavart ez a hülye cikkKép

Miszike,
Mióta kicsit kiengedtem belőle a szuflát, nem olyan fezses, meg tudja ölelni, meg birkózni tud vele, meg persze rágcsálni, azóta szereti Kevin a kukucskahengert. Pedagógus bainőm szerint ez a szakneveKép A 3 megás gép az egész jó, nem a márka tesziKép
A hugim meglátta délután a közeli Bekiarcot a hátam mögül, és felkiáltott, hogy "jaj, de édes!!" Én meg még meséltem neki a hatalmas seprűpillákról, amik a képeken nem is annyira láccanakKép

Maci
Karácsonyi képekKép

És mivel MÁR VAN DIGIGÉPEM Kép berakok egy fa alatt apával jáccósat:
Kép

jó éjt, pusza
Elli
ellimami
 
 


Sziasztok!

Én is megvagyok, csak egy kicsit fáradtan.
Most jöttünk meg Bécsből, egy kis ruhatuningról. Persze Dodó sem maradt ki, pedig már így is több rucija van mint amire szüksége van.

A szilveszter nagyon jól sikerült, pedig rosszra számítottam. Az a buli ahova mentünk volna nem jött össze, ezért apájával kettesben belevetettük magunkat az éjszakába. Mivel én úgysem ihattam még autó is volt a fenekün alatt. Régen voltunk így kettesben. A szerkónk elég lepukkantra sikeredett, mert utcabulihoz öltöztünk, aztán a Millenáris parkban kötöttünk ki. Szupi hangulat volt, egyik kedvenc zenekarom lépett föl éppen, minden annyira jól jött ki. Igaz, hogy csak kettesben voltunk, de annyit ökörködtünk mint tiniként.
Dodó is rendes volt (mint mindigKép), a nagyinál végig ódurmolta az éjszakát és reggel is csak 8 után ébredt.

Végignéztem a képeket, annyira tündériek ezek a babók. És nagyon nagyot nőttek.

Andi!
Gratula a fogacskához!!! Dodónak még nincs, de a családban nálunk senki nem siette el, férjem nővérének kétévesen jött csak ki az első foga.

Évi!
Akartam már írni, csak olyan süket vagyok és a karácsonyban teljesen elfelejtettem: NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT!!!! így utólag is. Pedig anyukámat is így hívják, ezért teljesen képben voltam, bocsi!
És Petra olyan nagylány már! Nagyon édes!!!!

Segítséget szeretnék kérni megint BCG ügyben. Eddig azért rinyáltam, hogy alig látszik, na mostanra rendesen bedurrant. Nagyon aggódom, hogy esetleg fáj neki. Egy 5 forintos átmérőjű félgömb, hámlik össze -vissza és gusztustalanul lilás. Kell valamit csinálnom vele. Az uszit azt hiszem egész januárban elfelejthetjük. Előre is köszi a segítséget.

Most ennyi, megyek aludni, mert fárasztó volt az idei évKép

Réka és 8 hónapos Dodó
muki
 
 


Ja, még azt elfelejtettem megkérdezni:
vettem Milupa 7 gabonás bio-pelyhet. Azt írja, tápszerrel vagy tejpéppel kell megcsinálni. Jó a víz is? Vagy muszáj ízesíteni? De akkor inkább gyümivel tenném...
Úgy tudom, páran már "használtak" ilyet...Kép
köszike!
pusza
E
ellimami
 
 


Sziasztok csajszik!

Elli,
pont ma olvastam a Kismamának azt a cikkét, és nagyon kiakadtamKép. Pont az jutott eszembe, hogy milyen gusztustalan az egész cikk, és hogy mit akart ezzel az írással az újságíró? Vagy az eszébe sem jutott, hogy mit fog érezni az, aki végső kétségbeesésében alkalmazta a módszert?
Én sem értek egyet a könyvvel, de én puhány anya vagyokKép. Viszont nem ítélek el senkit (milyen alapon is tenném?!), aki alkalmazza. És pont azért, mert tudom milyen egy rosszalvó kölök, lassan 3 és fél éve küzdök és remélek (már csak az időben bízomKép), és bizony voltak olan pillanataim, amikor bántam, hogy nem tudtam anno egy kicsit határozottabb lenni. Főleg a terhesség vége felé, igazán remekül tudtam pihenni, egy kölök bent rugdalt, egy kint. Csak ezeket a dolgokat nem szeretik leírni az együttalvást dicsőítő kollegínákKépKépKép. Meg másik kedvencem, az egész család egy ágyban, hmmm... Nemtom, én valahogy nem tudnék nyugodtan aludni, Malacka belém is akkorákat tud rúgni, képzelem, ha Macókát rúgná állkapcson... Na kipuffogtam magamKép. Azt hiszem, ha lejár az előfizetésem, nem hosszabbítom meg, irritál a mindenttudó szuperbijoanyuci-hangnem.
De a lényeg, hogy kedvenc Dagimadaram igen vidám a képen, nem úgy fest, mint akit kiheverhetetlenül megrázott a kegyetlenszívtelen anyja által alkalmazott brutális módszerKépKépKép. Bár ki tudja, húsz év múlva gyanútlanul beül egy jó kis regressziós hipnózisra, és mindenre fény derül! Vuááááá! Reszkess Elli!Kép Egy vagyonba fog kerülni, mire kianalizálják a gyerekből ezt a kis kilengéstKép!

Gombóc,
köszi a tippet, beleolvasgattam a topicba, tényleg jó ötletek vannak benne!Kép

Myssnia,
Sziligyerek szuper, és mekkorát nőtt!Kép

Orsoly,
roppant irigy vagyok anyabarát gyermeked miatt!Kép Én még mindig büntiben vagyokKép.

Maci_2,
kariképek szupik!Kép VigyoriRoni édes!Kép

Én nem tudom, mi van velem, napok óta olyan vagyok, mint akit megcsípett a cecelégy. De azért még próbálok olvasgatniKép.

pusz

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Elli: en pl altalaban gyumiturmixba keverek 7gabonast, vagy kesobb mehet a joghurtbaKép Hulye cikkel meg ne torodj, szvsz a gyerek is jobban jar, ha kialussza magat ejszaka. Ja es szerintem minden gyereknek meg kell tanulnia, hogy nem korulotte forog a vilag, es ez biza sirassal jar altalaban.

Lacko ugy lepcsozik felfele, hogy alig gyozok utana rohangalni. Apja engedte neki 1x, hogy felmasszon (persze ott volt mogotte), na azota allandoan lepcsozne...brrrrKép

orsoly
orsoly
 
 


Réka,
én is tervezek egy kiruccanást hamarosan. Elkezdődtek már az akciók? Karácsony előtt már nem mertem kimenni, gondolom le volt minden fosztva, viszont most már ránk férne néhány ruciKép. BCG Macnak is nagyon csúnya volt, szintén nagy és lila, dokinéni árnikakrémet javasolt, ami szépen rendbe is hozta.

Elli,
én ugyan nem Milupát vettem, de hasonlót, szintén vagy víz, vagy táp, vagy anyatejjel kell kutyulni. Macó megette simán vízzel készítve is, pedig nem cukros. De volt, hogy házi baracklekit tettem bele (nálunk az gyakorlatilag főtt barackKép, ohne cukker és tartósító).
Remélem már túltetted magad azon a hülye cikkenKép. Most elolvastam még egyszer, komolyan mondom, nem értem a szerzőjétKép. Az oké, ha nem ért egyet vele, de ilyen stílusban...
Bojkottáld a Kismamát, olvass inkább Bettelheimet! (Az elég jó szülő)
Vagy: Libby Purves: Hogyan NE legyünk tökéletes anyák. AlapműKép.
Vagy: Mérei-Binét: Gyermeklélektan

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


húúú de jó, hogy bekukkoltam ide. Mindenkinek köszönjük a szülinapi gratulákat. És utólag is Boldog Karácsonyt, Új Évet Kép

Kicsit húzósan teltek az ünnepek. Éves zárás (könyvelés)+vizsgára készülés. Általában este 8-kor beindultam, és hajnalig nyomtam az ipart.
Képzeljétek, nálunk eszement módon lett megoldva a karifa,hogy Lili ne férjen hozzá. A járókába egy kis asztalra tettük a fenyőt. Az alsó ágait kicsit eléri, de csak simizni tudja. Úgyhogy nálunk kimaradt a szaloncukor csócsálás. Viszont fenyőtüskét sikerült már ennie.
A szilveszter is jó lett. Mi elmentünk Apával a barátainkhoz, Lili a nagyival maradt. Még soha nem hagytuk itthon éjszakára. Reggel azt hittem, hogy lesz valami reakció, de mikor bementem hozzájuk, le se tojta a fejem, azon ügyeskedett, hogy felvegye a szandiját.
Ja és van két új tudománya: tud forogni (mióta apa belerakta forgószékbe, azóta ha zenét hall - de ha nem hall, akkor is - forog. A másik pedig, hogy pipiskedve lábujjhegyen jár. Olyan édi ilyenkor.

Na, jól elirogattam az időt. Megyek tanulni.

pusz,
gömb
gombolyu
 
 


Lilinek és Lackónak sok boldog szülinapotKépKépKép

Most néztem végig a képeket, mindenki nagyon-nagyon édesKép

Olyan üres a ház, a két nagy a barátoknál alszik, csak 1 gyerek szuszog odafentKép + Férj, akit most kapott el a vírusKép Csak nehogy Julka visszakapja. Julka ma kezdett megint enni, kb. 10 napig csak szopizni volt hajlandó. Most meg erőszakkal kell belenyomni az első falatot NEM gyógyszer felkiáltással. Eddig azt hittem, hogy én vagyok az ügyes, 1. és 2. számú gyerek mindig probléma nélkül bevette a szirupokat, vidoran tűrte az orrszívást. Julka bezzeg nem, így az orromra koppintotta, hogy minden gyerek más...

Urszila
urszila
 
 


Sziasztok!

Végre én is idetaláltam.
MINDENKINEK BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNUNK!!!

Babócák nagyon szépek és ügyesek, de most olyan sokat kellett visszaolvasnom, hogy névszerint nem vállalkozom reagálásra.

Magdi és családja
gallainémagdi
 
 


Jó reggelt!
Nevelési kérdésekben tökéletesen osztom Zulz nézeteit, sőt irodalom tekintetében is. ok, hogy az előző a gyermek évszázada volt, de ha nem tévedek, ez meg a nőké. Meg hát én az igényszerinti szoptatást is mindkét fél igényei szerint értelmezem.

Viszont teljesen kész vagyok, mert a nlc-ban találtam egy cserebere topicot. Elkapott a gépszíj. El sem merem mondani, mi minden távozott itthonról, hogy átadja a helyét más hihetetlenül szükséges apróságnak. Viszont nincs időm parázni. A netet használom xanax helyett...

Urszila, nem vagy egyedül a fölfedezéseddel. Én meg arra jöttem rá, hogy a fiúk másnak is születnek. (nem arra a bizonyos koronaékszerre gondolok). De épp ezért izgalmas, mert nem lehet sablonokat alkalmazni. Kép

Hol vettete hétgabonást?

Mit adtok reggelire a gyerkőcnek? Mert Marcipán úgy ül ott, mint aki kérne, többnyire almát kap. De jól jönne vmi ötlet. A joghurttól (baracklekivel) kirázta a hideg.

Na megyek, mert a ded világgá ment. Napi 5 percet tölt a járókában. Lassan itt az ideje a lakás átrendezésének.

sofka
sofka
 
 


Sziasztok!

Én is Mindenkinek Boldog és Egészségben gazdag Boldog Új Évet kívánok!

Már jó rég írtam ide.Kép De valahogy karácsony előtt nem volt hangulatom semmihez.Kép Most se vagyok valami fitt.
Karácsony nálunk is simán lezajlott. Habár a pici magára rántotta a karácsonyfát. Jó erőben van. A legszebb díszek törtek el amiket most vettem a Kikába. Nem voltak hosszú életüek.

Tina
tkriszta
 
 


Sziasztok!
Én is bezavarodtam a cikktől, és nekem is hasonló véleményem van, mint Zulunak! (Bijoanyuci) Szilárd élő példa, ha egyik éjszaka kiveszem az ágyából, a következőn már 10szer is felkell... Na így aludjon nyugodtan valaki. Én sem tudok egy ágyban aludni Szilivel, mert mindig felébredek, minden moccanatra. Így is reggel bebújik mellék, egy kis szopi, (bár már napok kérdése és annyi sem) és alszik még egy kicsit. Így is ébredezik éjszaka, de ha nem is tízszer. A megváltó az lesz, ha no szopi, mert azért is h ajlandó felébredni akár hajnalban is, hogy itt van e már az ideje annak az 5 perces cummogásnak. Kép De még sajnálnám.

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!
Nem tudok visszaolvasni, csupa 1 laz vagyok Kép Jazi mar kevesebbet tolt lazasan, de tegnap is megvolt azert a 39.2..
Szoval kerdesem lenne. Az Algop.-tol nem nagyon akarodzik lejjebb menni a lazam. Tudtok meg mas gyulladas+lazcsillapitot amit szedhetek?
Tsok
Norkaek kiskorhaza
norkini
 
 


Norka, nálunk nagyon bejön a nurofen! Gyereknek szirup, anyának tabletta. Makacs láznál/fejfájásnál én két bogyóval szoktam indítani.

s
sofka
 
 


Sziasztok,

Réka,
jaj....nagyon aranyos vagy,köszönöm a névnapi jókívánságot.KépLassan kezdem megszokni,hogy mindig mindenki elfelejti,de azért nem olyan könnyű hozzászokni.Tudom nem nagy dolog egy névnap,csak olyan rossz,hogy körülöttem mindenkinek ünnepeljük a névnapját,az enyém meg mivel karácsonykor van,szinte mindig feledésbe merül. Kép A munkahelyemre voltam anno mindig nagyon kiaakadva....én,mint jógyerek vettem rész mindenkinek a névnapi ünnepségén,bezzeg az enyém meg mintha nem is létezett volna.emlékszem,karácsony előtt és után is vittem a kis aprósüteményt,ha esetleg felköszöntenének ne égjek be nagyon,hogy nem vittem magammal kínálgatnivaló sütit és hát persze,hogy nem köszöntöttek föl.tavaly,vagyis tavaly előtt,mikor terhes voltam olyan érzékeny voltam mindenre,hogy majdnem elbőgtem magam,mikor végleg el kellett fogadnom a tényt,hogy a nevem semmit sem ér.Viszont a kislányom minden névnapomon a félévességével fog megajándékozni és apától is kaptam egy gyönyörűszép gyűrűt.Ez volt életem eddigi legnagyobb és legszebb névnapi meglepije. Kép

Elli,
na azért nem olyan vészes ám az a céklaevés. Kép
Mi most hagytuk el a déli szopit.
leírom,hogy most,hogy eszünk:
reggel szopi
délelőtt gyümi(alma,banán,narancs,meggy,amit én csinálok és kutyulok,aztán jöhet még bármilyen bébikajás gyümi is,őszibari és társai,de ezeket ált-ban csak akkor kapja,ha úton vagyunk,stb...)
délben főz(krumpli,sárgarépa,cékla,paradicsom,sütőtök....bár a sütőtököt nem nagyon szereti,pariból kecskeméti pari italt keverem a krumplihoz...néha vegyeszöldséges bébikaját keverek hozzá...)
délután gyümi vagy bébiivólé
aztán fürcsi előtt 1-2 órával szopi
aztán fürcsi után vacsoráa még kiadósabb szopi
Szóval így néz kb egy nap kajája,most írtam fel a 7 gabonás pelyhet,venni fogok én is és kipróbálom,mert már az állandó gyümik helyett szeretnék mást is adni,csaknem nagyon tudom,hogy mit lehetne.
lányok légyszi segítsetek,mit lehetne egy fél évesnek adni tízóraira,uzsira?
házprojekt: Dunakeszin fogunk építkezni....mikor már el lehet kezdeni a munkálatokat,aztán ha minden jól megy nyár végén költözünk is a házikónkba.

Gömbölyű,
magát illegető-billegető Lili aranyos lehet. Kép

Maci_2,
Roni nagyon helyes a képeken. Kép neked meg milyen hosszú hajad van?!?!?!Nem is láttam eddig,mindig össze volt fogva.

pusz
Évi+Petra
Évi24
 
 


Sofka
Koszi, kiprobaljuk.
Norka
norkini
 
 


Már megint csak gyorsan és nem mindenkinek - de már lassan megszokjátok. Bocs! Bocs! Bocs!
Most tiszta lúzerZsuszó vagyok. Pocakbaba kibújása előtt gondoltam, még egy gyors meló. (Jan. vége a határidő)hisz apa ünnepek alatt úgyis itthon van. (Addig gyakorlatilag nem találkoztunk, mert folyamatosan dolgozott.) Na én majd akkor belehúzok. Apa persze rögtön lebedegedett, ahogy szabira jött - gondolom, így bojkottálta a karácsonyi készülődést. LúzerZsuzsó csak éjjel tudott dolgozni - jól bírom így a hetedik hónapban egy egyévessel. Aki 1 óránál többet napközben nem alszik. De most már legalább éjszaka.
Ünnepeket túléltük.
Zulu,
Szilveszterkor valahogy én is mindig hasonlóan járok. Sőt, ha jobban belegondolok mindig is én voltam a sofőr, na jó utóbbi 2 évben indokolt.

Erre apa ma újra belázasodott. Nesze neked - telcsi... nagymami... dolgozni akarok...
Na ez van nálunk.

Zulu,
építkezésünk hosszú történet. Ismerőseink mind lementek hídba. Hogy jut el az ember 7 hónap alatt a Deák térről Pilisszentlászlóra. Asszem még mi sem tudjuk pontosan. Szerencse, hogy köztes állomáshely Óbuda. Így szokjuk a hegyvidéket. Majd, ha lesz ADSL - Matávval azóta újabb 3 kört futottunk, és állítólag januárban nálunk kezdik. Ha-ha-ha.- szóval akkor elmesélem.
Ti hol építkeztek?

Elli,
baromira ne törődj mások nagyon jó tanácsaival. Főleg úgy, hogy az illetőnek nincs túl nagy tapasztalata. Egy öt gyermekes rokonunk bevallotta, hogy a negyedik gyrekig azt hitte, hogy az éjszakai majrézás csak szoktatási probléma. Az ötödiknél rájött, hogy nem.
Én pl. ideges leszek és káromkodom éjszaka, ha kiscsaj nem hagy aludni - és csak 2 hónapja hagy, de ma pl. hülye volt. Ja és pocakbaba rendszeresen felrugdos, tegnap pl. úgy lengőbordán talált éjszaka 3-kor. Most már látom, hogy gúzsbakötött faros baba pocakban kényelmesebb, de azért nagyon hepik vagyunk, hogy ez ledugta a fejét.
Most már tényleg dolgoznom kell.
Lányok a fotók szuper jók, majj mi is..
Zsuzsó
zsuzso
 
 


Ellimami,
még valami. Kakukkfűnek tökre bejött. Emma 8 hónapos korában 2 hetes "kúra" óta átalussza az éjszakákat. Addig, 1-2 órás buli és rengeteg felkelés volt náluk éjjel.
Zsuzsó
zsuzso
 
 


Sziasztok!

Én is kiakadtam az említett Kismama cikk miatt, pedig igazából nem is vagyok érintett. Levi éjszaka elég jól alszik, eltekintve mostanában az esti műsortól, ami 10 perctől 1 órán át tarthat. Fürdés, etetés, lefektetem, lefekszik, aztán kb. 3 perc múlva áll az ágyában és ordít. Ha belépek az ajtón lefekszik, ha kijövök sír. Ha bent maradok, addig fekszik, ha elindulok az ajtó felé sír. Így aztán ezt játszuk esténként amíg el nem alszik.
A Kismamában felzaklatott még a végefelé a kórházas történet is, amit egy anyuka írt. Annyira, hogy nem is tudtam felolvasni a férjemnek attól kezdve, hogy a kisfiú kikötözve hajtogatta, hogy 'anya nem leszek rossz', mert a sírás fojtogatott. Remélem elkerüljük a hasonló kórházi látogatásokat!

Évi!
Munkahelyi névnapos történetet sajnálom Kép.
Régen én voltam a névnapfelelős egyébként Kép. Vagyis én szedtem össze a pénzt minden hónapban, amiből aztán az ajándékot vettük. Eleinte közösen a Te csoportoddal, aztán (egy konfliktus miatt) úgy döntöttem, hogy osszuk ketté az emeletet, amivel mindenki egyetértett.
Sajnálom, hogy én azok közé tartozom akik elfelejtették Kép. Buta Virág Kép. Ne haragudj Kép!

Pusza, Virág és Levi
virga
 
 


Sziasztok!

Ahogy igy olvasom, jól teszem, hogy kihagyom a Kismamát. Anno 9-10 éve még olvasgattam, aztár ráuntam, hgoy ugyanazt olvassam újra, az 1-1 friss infóért meg sokallottam a pénzt.
Altatás: a harmadikkal még én is úgy voltam, hogy meg kell tanulja a rendet. Most a negyedikkel még mindig tűröm, hogy ő diktáljon, bár vannak éjjelek, amikor vannak harmatgyenge próbálkozásaim, de kiscsaj nyer. Viszont cserébe olyan vigyori, barátkozó, bizalommal van a világ felé, amennyire szerintem a többi nem volt. Persze lehet az éjjelektől függetlenül is ez, de nem tudhatom. Véleményem szerint ezt mindenkinek egyénileg kell eldönteni, van ismerősöm, aki lelkesen együtt alszik 3 ill 4 gyerekével (földön, matracon, merthogy ekkora ágy már nincs), és igy nagyon jó neki. Én ezt nem tudnám, nekem nem kényelmes, mondjuk eleve nem is szeretek/tudok igazán fekve szoptatni sem. Van akinek ez jön be, van akinek az. Szerintem az fontos, hogy tartsuk magunkat ahhoz, amit jónak látunk, ha kelünk hozzá, akkor keljünk, ha nem akkor viszont nem, mert a hol igy hol úgy a legrosszabb a gyerkőcnek.

Képek nagyon szépek!

Sofka, reggeli: Ancsi rászokott, hogy kenyérhéjat rágcsál, amig mi reggelizünk. Meg az ebéd végén, vacsi végén is, sőt olykor direktbe a főzelékhez is,úgy tűnik, ő igy szeretiKép. Terveim szerint majd apránként ebből a kenyérhéj rágcsálásból csinálok valami reggeliszerűbbet. De csak majd.

Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi, a kenyérhéj, ill. a pizza széle (hívhatjátok a gyivit) nálunk is mindenek felett. Marcipán ahhoz fogad el némi gyümölcsöt, főzeléket. Majd kialakul, legalábbis reménylem. A tejpépeket nem szereti.

s
sofka
 
 


Zulu
Köszi a vigaszt, tudom én, hogy nem mindenki bioanyuci, még szerencse...
Van, amikor én is eldöntöm, hogy no irodalom, de hát csak olvasni kell valamit, hogy az emberlánya tudja, egyáltalán milyen alternatívák közül választhat, nem?
Én meg pont a legutolsó börzén fizettem elő 1 évreKép
Na, mindegy, ha a fiamból kianalizálják huszonévesen azt a pár éjszakát, majd meaculpázok neki egy kicsitKép De aztán eljön az én időm is, ha nagyi leszekKép
Pehelytipp is kösziKép
Irodalomjegyzéket is mentettem, Gyermeklélektan már évek óta kedvencem , Forgas: A társas érintkezés pszichológiájával együtt, bár az ált.pszich, nem kifejezetten gyerekKép De a többit még nem olvastam, itt az időKép

Orsoly,
Ez a másik, hogy általában még szinte ugyanazon az oldalon szerepel, hogy "korlátok kellenek" és a "szülő irányítson" szóval most találd ki, mi a jóKép
Pehelyinfót köszi neked isKép

Sofka,
Én a váci úti Tesóban vettem a 7 gabonást, szerintem a többiben is van.

Tina
DíszekKép De legalább lesz alibi jövőre újat venni!!Kép (Nekünk már annyi van, hogy idén apa letiltotta a vásárlástKép) Ja, te ajánlottad a Cindy-videokazit, ugye? Megvettem, télleg jó, 2 hete mozgok rendszeresen, de eddig itthon volt apa, az igazi az lesz, ha egyedül is tudom csinálni Kevin mellettKép 2 naponta tervezek menni az A1-be, ott van de. babavigyázó, a maradék napokon meg itthon 12+17 perces program (egyelőre) ameddig Kevin 20-40 perces alvásai alatt eljutok...Muszáj, mert úgy koccintottunk szilveszterkor, hogy ha "minden a tervezetttek szerint alakul" (azaz leadom a felesleget") akkor a 3-4. negyedévben "elkészítjük" a kistesót KevinnekKép

Myssnia
Akkor nem csak én vagyok ilyen lelkizős... Engem az is kiborított, hogy a gyerekágyat csak szimplán "kis ketrecnek" hívjaKép Szerintem azért a babák 90%-a "ketrecbe zárva" éjszakázikKép szóval a legolvasottabb lapban ilyet leírni...

Zsuzsó
Köszi neked isKép Olyan aranyosak vagytok, télleg rágtam magam emiatt, de már sokkal jobban érzem magam, hogy legalább itt nem vagyok szívtelen (b)anyaKép

Virág
Igen, a kórházas sztori is nagyon durva. Kép Mongyuk én nem sírtam, hanem valahogy megkeményedtem belül, és nagyon-nagyon eltökéltem, hogy történjen bármi, ilyesmit nem engedek tenni a gyerekeimmel!!!

Ildi
Gyivi? Miért? Mikortól "legális" a kenyérhéj? Csak hogy tudjam, ha esetleg Kevin is rákap. Bár fog az még mutatóba sincs...Kép

"Lelkibeteg" gyermekem egyébként nappal tök heppi, most nyelt be 200 gr házilag sütött sütőtököt, és tök boldog tőle, bár hanyattfekve engem már nem nagyon lát a pocakjátólKép azért boldogan visítozik. Szegény, a szokásos zoknilehúzás is alig megy nekiKépKép Ha fölveszem, és lovacskázunk egy kicsit, kotyog a pocakjaKép (Csak nem nagyon merem csinálni, mert még viszontlátom a sok melóval elkészített kaját...

Pusza
Elli

5 perccel ezelőtti, friss kép a kis lelkibeteg nyálgéprőlKép:
Kép
(Megígérem, hogy nem rakok be minden nap képet, de hát még olyan új a gépem...Kép)
ellimami
 
 


Sziasztok!

Mi elég csendesen szilvesztereztünk, a tv műsor szerintem is csapnivaló volt Kép Megvacsiztuk a nem túl jól sikerült kaját, amit főztem Kép, majd az egész jól sikerült Tiramisut, és megittunk egy üveg aszut. Dani fél 12-kor feküdt le, aminek következtében csak fél 12-kor kelt fel "reggel", úgyhogy mi kipihentük magunkat Kép

Ahogy elnézem, eléggé le vagyunk maradva a hozzátápival. Én még majdnem mindig szoptatok, csak az ebédet váltottuk ki, és uzsira kap gyümölcsöt v. gyümilevet. (8 hós)

NOrka
jobban vagytok már? hűtőfürdőt nem próbáltad?

Elli
Kismamás cikk tényleg KépKép De nehogy lelkifurdid legyen! Ti legalább kialusszátok magatok éjjel! Dani csak időnként ajándékoz meg egy-egy átaludt éjszakával, nem értem , mitől függ nála. Én meg hülye vagyok, mert nincs türelmem órákat sétálgatni vele, hogy "hátha elalszik...", hanem egyből szopi és már alszik is. és valsz. pont ezzel rontom el.

Tina
jaj, magárahúzott karifa Kép nem esett baja? díszek is Kép

Sofka
én a 7gabonást az Auchanban vettem, és csak egyetlen dobozzal volt. Nagyon megörültem neki, mert már itt írták páran hogy megszűnt(?) egyébként azóta sem láttam máshol

Összecsuktuk tegnap a járókát, így újra hozzáférek a nappaliban a szekrényemhez Kép a gyerek meg úgyis csak akkor maradt meg benne, ha ott csücsültem mellette, úgy meg mindegy.

Úgy fájt a szívem tegnap, kidobtam egy csomó anyatejet KépKép , mert elmúltak fél évesek. És csak kb. 5-6 adag maradt ami még jó Kép

A babekok megint csoda édesek voltak a képeken Kép ha nem haragszotok, kiemelném Beki hálivúdi mosolyát Kép de a többi is mind-mind ennivaló Kép

Képzeljétek, már több, mint 1 órája alszik Dani nyitott ablaknál az autóshordozóban. Hazafelé elaludt a kocsiban, és nem akartam felébreszteni, de most már ránézek...

Andi
psandi
 
 


Sziasztok!

Eloszor is: BUÉK minden topiclakonak! Kép
Remelem, jo hangulatban koszontott Ratok 2004, es sikerult osszeegyeztetni a babazast Kép a bulizassal Kép

Megvagyok, elek, csak kar, hogy ilyen hamar lepergett a szunetre hitelesitett homokora... Kép

Ket unnep kozt nagyon meg voltam zuhanva Kép, szerintem leginkabb a kimerultsegtol, de most vagy 2 napja egyik pillanatrol a masikra visszatert az eletkedvem! Kép

Sajnos sokat meselni vagy visszaolvasni most sem tudok, mert megjott a parom meg az ocsem, es tarsasozni fogunk, es nem akarom oket sokaig varatni.

Diohejban: hozzatapi nem egyszeru, de mivel Violarol van szo, ez a legkevesbe sem lep meg... Kép Eddig sutotok: Kép, alma: Kép, de legalabb az oszibari: Kép. Tok jo, hogy december van, nem? Kép

Hmmm, alvas... karacsony este, amikor a felig ehenhalt apaja csorgo nyallal ult az illatos sult hal es tokajis pohar felett, en meg harmadszor probaltam visszarakni a kisagyba extrahisztis dedemet Kép, ramjott a heureka! Kép Otthagytam a csajt a franciaagy kozepen, ahol elaludt, csak korulbastyaztam parnakkal, hogy ne eshessen le! Apajaval megallapitottuk, hogy oreg korunkra szoc otthonban fogunk kikotni, ha kis dragank mar felevesen kitur a sajat agyunkbol Kép, aztan atkoltoztunk a nappaliba, ahol a kanape szerencsere szinten hatalmas aggya nyithato Kép. Ugyhogy azota en megyek Violahoz szopiztatni, es egy kisujjal se mozditom, ha mar egyszer bealudt!
Azota beszereztunk egy nagy matracot, ami meg biztonsagosabb lesz. legalabb a kulon szobaban alvast is megkezdjuk igy felevesen. Kicsit meg bennem van a bolcsohalalpara Kép, de hat csak nem csap mar belenk a villam...

Oooolyan regota szerettem volna mar begyujteni jo kis gifeket, es amint latjatok, vegre sikerult! Kép

Csak jokat mindenkinek! Kép

Kaska
kaska
 
 


Kakukkfű,
Boldog szülinapot Emmának!Kép

Féléves (Magdi Zsuzsija, Kaska Violája, Évi Pertája, Zsuzsófi Bencéje, Dé Virágja) és a hófordulós babáknak gratulaKép

Évi,
Bocsi, olyan hülye vagyok, mindig elfelejtettem írniKép pedig gondoltam rádKép:
Boldog névnapot!Kép
Tudom milyen rossz érzés, az én munkatársaim is elfelejtették...
Roni közelében össze kell fogni a hajam, így is megtép néhaKép

Elli,
KépKép

Zulu,
CecelégyKép ismerős érzés. Biztos nem tudtad még kipihenni a szilveszteri bulizást.

Gömb,
Édes lehet a pipiskedve lépkedő csajsziKép

Urszila,
Jobbulást a párodnak!

Sofka,
Roni reggelire is főzeléket eszik, mert a gyümit nem hajlandó. Esetleg váltogatva a kettőt.
Most hogy többen is írtátok, kipróbálom a kenyérhéjatKép

Tina,
Jó hogy előkerültélKép Gyere gyakrabban, ha tudsz!
Hogy vannak a lányok? Mekkora már Niki, és miket tud már?

Norka,
Jobbulást!

Zsuzsó,
Jobbulást a párodnak!

Elli,
Én szívesen nézem akár naponta is képeketKép
Kevin nem tűnik lelkileg rokkantnak, vagy nekem rossz a szememKép

Kaska,
Örülök, hogy megtaláltátok a megoldást Viola altatásáhozKép

Vendégek jöttek, kaják ízlettek, jól érezték/ük magunkat, Roni is tündér volt. Szóval szupi volt a mai nap, csak kicsit elfáradtam, így megyek is.

Maci_2
maci_2
 
 


Andi. mit mondjak én, ha Ti le vagytok maradva? Marcipán követi a legszigorúbban szoptatáspárti elveket. És csak némi kiegészítést fogad el. Szopit el még nem hagytunk. Tökéletesen, akcentus nélkül mondja hogy hamma hamma, és a matakommunikációja is egyértelmű.- Ill. idegen helyen (ikea) már nem hajlandó, igaz én sem erőltettem. Kép Viszont ott megette az egész üveg főzeléket. Viszont ahhoz messze van, hogy oda járjunk ebédezni. Kép

Épp cumisüvegből tanítom inni, mert nagyon közeleg a csütörtök. szerintem egyszerűen kiröhög, viszont minden egy merő víz.

sofka
sofka
 
 


Sziasztok!

Elli!

Én ma olvastam a cikket, és egy pillantig elfogott a tényleg milyen igazuk van érzés, aztán gyorsan kijózanodtamKép
Dehogy van igazuk. Nálunk külön szobában alszik, amit ők nagyon elítélnek, de ha egyszer nálunka férjem el sem tudta ezt képzelni másképp. na ja, könnyű az olyan mintaapucival, akineks emmi kifogása az egy ágyban alvással, de az enyém kezdő volt. nem hiszem hogyez megviselte Emmát, szereti a szobáját, ha álmos indul befelé magától és nyújtozkodik az ágyba. Miért lebnne törvényszerű hogy minden gyerek utálja a rácsos ágyat? Ja, és Emma üvöltött pici korában akkor is ha magunk közé vettük, mert hogy elveket feladva még ezt is próbáltuk mikor egész nap sírt. ja, hogy nem volt eléga tej, hát olyna ugye mint tudjuk nincsKép Szóval én is eléggé kiakadtam.


Myssnia!

Emma is ilyne baby taxit kapott, nekünk sincs rajta keret , igaz neki nem is hiányzik, mi direkt vettük ezta fajtát. Ő most 15 hónapos, úgyhogy Szili is bele fog nőniKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Sofka! Mi sem hagytunk még ki szopit. De most megpróbálom az ebédet felváltani. Csak olyan necces, mert most pl. ebédidőben kellene sétálni is a hideg miatt, akkor szokott aludni, úszni is ekkortájt járunk. Szóval mindent déltájba kellene bezsúfolni. Marcipán hogy szokott rá a kenyérhéjra? Mostanában én is próbálok adni Lőrincnek, és közben rettegek, hogy megfullad. Felül nincs is foga. Lemállik egy nagyobb darab a kenyérből, és az úgy bent van. Ha észreveszem, kiturkálom. Pedig lehet, hogy elnyamnyogná. De mi van, ha nem? Hülye kérdés kezdő mamától, de az alsó héját vagy a felső puhábbat adjuk a babának? Adtam már bulátát is, eredmény (anya rettegése) hasonló. Amúgy nagyon élvezi az új dolgokat. Ma leginkább az én számba tömködte a leszedett kenyérdarabokat.Kép Csütörtökön mész a kés alá????? Jaj-jaj szegény! Nagyon drukkolok. Elfelejtettem: hogy lesz addig Marcipánnal?

Látom nagy lemaradásom van gratulációk tekintetében. (Maci! Te mlyen lelkiismeretesen számon tartod!)

Szóval minden születésnaposnak, névnaposnak (utólag is: szegény ÉviKép), hófordulósnak és félévesnek nagy nagy gratula!
Kép

Betegeknek pedig jobbulást.

Apropó: Lőrinc Karácsony óta taknyos. Normális ez? Más baja láthatóan nincs. Meddig tarthat? Porszívózom szorgamasan.

Kaska! Vicces a gifes írás.KépKépKép

Kismama: szerintem nem kell kiakadni. A Kismamáról tudjuk, hogy egyféle álláspontot képvisel: a baba igényei szerinti nevelés, vagy Zulu megfogalmazása szerint a bioanyukák álláspontját, ebben kicsit (eléggéKép) szélsőséges, viszont következetesen az. Szóval nem meglepő a cikk. Én elolvasok mindenfélét, mert valami kapaszkodó kell, vagyis jó, ha van, de csak azt hasznosítom, ami számomra elfogadható. Amúgy meg az adott szituációban sokszor eszembe sem jut, hogy mit is olvastam. Pl. nem akartam cumit a gyereknek, de mikor jöttek a sírós hasfájós napok, nyomtam a szájába. Csak nem kellett neki. Kép Nem akartam a nagyágyban altatni, de most ez bejönni látszik, úgyhogy alkalmazom. Egyelőre csak nappalra, mert tényleg nem lehet normálisan pihenni, ha ő is ott van. Vagyis én nem tudok. De még az is lehet, hogy bevetésre kerül éjszaka is, ha úgy hozza a helyzet. Régebben olvastam valahol, hogy a gyereknek ne mondjuk azt, hogy nem szabad, meg nem és nem és nem, hanem a pozitív oldalról közelítsük meg. Akkor (még abban az időben, mikor Lőrincet nem kellett nevelniKép) szimpatikusnak tűnt ez az álláspont. Most, hogy nevelni kell, eszembe sem jutott, amit olvastam. Valaki felemlegette nekem a napokban, hogy ne mondjam a gyereknek, hogy nem szabad a karácsonyfát tépni, inkább magyarázzam el, hogy miért veszélyes. Szerintem viszont adott esetben az életét mentheti meg, ha tudja mit jelent a nem szabad, és kepes rá azonnal reagálni. (Azzal együtt persze, hogy nem lehet tiltások erdejében nevelni a gyereket.)

Elli! Képek jöjjenek csak, édes "kicsi" Dagimadárról! Ez utóbbi kép már-már művésziKép

Na, lelövöm magam, csak egy kicsit ugrottam be a gratulációk miatt. Kép

Jó éjt,
Beu
beu
 
 


Sziasztok!

Mi is csendesen szilveztereztünk. A leányzó felébredt negyed 1-kor a petárdázásra, majd két óra hosszat játszott velünk. De legalább reggel sokáig aludt velünk. Azóta is tarja ezt a szokását, reggel sokáig alszik, viszont este alig lehet ágyba dugni.

Tina
Juj, karácsonyfa. Hidd el a díszek pótolhatók majd idén karácsonra.

Norka
Gyógyuljatok meg hamar!

Elli
A Kismamás cikk szerintem is gusztustalan. Zsani is szokott ébredni éjszaka, de ez nem olyan gyakori. Ha minden éjszakánk olyan lenne én is bevetnék mindent, hogy aludjon. kevinnek sincs még foga??? Zsani is fogatlan, mindgyá rakok is fel képet a széles mosolyról.

Kép

Sofka
Ti se kapkodjátok el a dolgokat. Zsani se tudott inni cumisüvegből, de sajnos muszáj volt neki megtanulni tavaly karácsony előtt. Hirtelen lázas lett éjfélkor. Nem akart szopni, pohárból se fogadta el, se tea, se víz se gyümilé. Így kénytelen voltam előszedni az avent mellszívóhoz kapott cumisüveget az újszülött cumira szúrtam egy bazi nagy lyukat és szó szerint öntöttem bele a folyadékot. Így jutott bele is. Azóta már tud inni sportkupakos palackból is. Igaz ő előtte már szépen ivott a varázsitatóból, de azt szívni kell. de szerencsére futó vírus volt, hamar távozott Kép

Tényleg szakértők: Mikortól lehet a babának joghurtot adni??? Mert én adtam Zsaninak pár kanállal (bifiduszost) mert antibigyót szedetett vele a doktornő (nem a milyénk volt és hétvége előtt a lelkemre kötötte, hogy nehogy tovább terjedjen, adjam be neki) annyira szorulásos lett tőle, hogy (most naturális leszek) ordítva kakált, tiszta vörös volt (glicerines kúpot kapott) és kifordult a végbele is mikor kijött az adag kaki. Ez ment egész karácsony alatt, így szombaton saját felelősségemre adtam neki joghurtot, másnap ugyanolyan volt a kaki és nem volt ordítás (a gyógyszert karácsony előtt kapott utoljára és még 26-án is sírt mikor jött a kaki) Lehet hülyeséget csináltam, akkor küldjétek a GYIVI-t, de én úgy emlékeztem hogy a joghurtot 6-7 hónapos kor körül már kaphat. Igaz ez???

Minden baba nagyon édes. Elli, Kevin hurkái meg vannak még??? nem látszik a fotón!

Na rakok fel én is egy karácsonyi képet.

Kép

Tényleg nem is meséltem, hogy Zsanett felállt magától karácsony előtt a kiságyban. Na azóta ezt továbbfejlesztette, szinte mindenhol felál már, ahol meg tud kapaszkodni. És már megtanult leülni is (egy esés elég volt neki, sajnos nem tudtam megfogni, bár lehet így játunk jól) ÉS pár napja már halad oldal irányba is, igaz néha nem tudja eldönteni merre induljon, általában amerre a lendület viszi Kép

Puszi mindenkinek

Nadine + ma még 7 hós Zsanka

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Beu!

Igazad van a kismamával kapcsoltabn, én is inkább magamra akdtam ki hogy már megint megvettemKép, mikor már párszor megfogadtam hogy nem teszem, mert a cikkek nagy része ismétlődik (ami nem baj, mert ugye mindíg vannak új kismamák, csak aki már régóta alvassa annak tűnik úgy hogy megint a szoptatás, együtt alvás, mindnet megengednia gyereknek lerágott csontja van benne) , és így kb fél óra latt kiolvasom, aztán meg Emma martaléka lesz, mert nézegeti a babákatKép

A nem szabadról meg annyit hogy sezrintem ez is csak a nagyon mintagyerekeknél működik, hogy nem mondják nekiKép Mi most ott tartunk, hogy mondom hogy nem szabad, erre rám vigyorog és csakazértis csinálja. Napjában kb 10-20x biztos mondom neki hogy nem szabad, pedig elég sok mindnet megengedünk neki, pl ehet szobában olyan dolgokat mint pl ropi, keksz, lerámolhat a polcokról könyveket, újságokat, cd-t stb, szóval sok mindet lehet neki, amire már mondták nekem hogy nem kéne engedni, d emivel nem veszélyes én megengedem. De még így is talál egy csomó dolgot amnél muszáj mondnai hogy nem szabad, mert veszélyes.
A cumival mi épp úgy jártunk ahogy tiKép
Ja, és nálunk még a karácsoynfát is téphette, mert műfa és csak nem törékeny díszek vanank rajta. nem döntötte magár eddig, csak pár fa dísz van darabokbanKép (Egyikben a kutyám is segédkezettKép)

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


nadine!

talán picit későbbKép, ha jól emlékszem inkább 8-9 hónapos körül vana hivatalos álláspontKép De nem hiszem hogy az a pár kanál joghurt ártott volna neki. Én antibogyó után Nan2-e stápszert szoktama dni, ez is bifiduszos, na kérdés hogy mi a jobb, a pár kanál joghurt vagy a tápszer. Nálunk mivel amúgy is tápis könnyű kérdés, d eha cska szopizna akkor lehet én is s joghurttal próbálkoznék.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó
Igen, mi is azon gondolkoztunk, hogy a NAN2 veszünk, de mi a garnacia, hogy egy szopizó baba ezt elfogadja? Így is a natúr joghurtba gyümit kevertem és úgy ízlett is neki, magában ő nem nyelte le, csak fintorgott, hogy ez meg mi volt. Akkor már csak 1 hónap és nyugodtan kaphat majd azt is, addig meg remélem többet ez nem fordul elő.

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok,

csak gyorsan benéztem egy kis lelkisegélyért.
Macóka megbetegedett, lázas és köhögKép. Valószínűleg az unokatesójától kapta el, mert teljesen egyformák a tüneteik, csak a kissrác már szerencsére kifelé tart a kórságból.
Ami aggaszt: nem eszik szinte semmitKép. Ettől rettegtem, hogy amúgy sem egy dundus baba, most mi lesz? Lassan 8 kiló alá megyünk megintKép, és mindjárt kezdődik az influenzaszezonKép. Jajjjajjj, ilyenkor annyira irigy vagyok a hurkisabb babák anyukáira!
Ráadásul cicikélni sem nagyon akar, gondolom fáj a torka szegénykének, ha nyel, bár vizet iszik szerencsére elég sokat. Meg a kedélye is jó volt, estére lett csak nyügi, de ez lehet a fáradtság miatt is.
Bocsánat, hogy csak jajgatni jöttemKép.

sok pusz

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Kakukkfű!
Emmának boldog szülinapot. Kép

Évi!
Bocsi, karácsonykor nekem is eszembe jutottál, csak akkor éppen nem tudtam feljönni, azután pedig elfelejtettem köszöntőt írni.
NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT ÍGY UTÓLAG IS.!!Kép
Megsúgom nekem meg nyáron van a névnapom és a szabik miatt felejtették el mindíg a munkatársak. Kép Sőt a szülinapomat még családon belül is elfelejtették... na nembaj, most már majd Zsuzsival együtt ünneplem, így hátha eszébe jut a rokonságnak is. Kép

Na megyek még egy kicsit pihizni.

Magdi
gallainémagdi
 
 


Jajj elfelejtettem, hófordulósoknak is sok boldogságot. Kép

Magdi
gallainémagdi
 
 


Sziasztok Kép
élünk, csak Apacuka itthon, ezért inkább őt szekírozom és nem titeket Kép

Zulu Kép
jajjaj, beteg Macóka KépKépKép Esetleg, ha hidegen adnál neki valami gyümis pempőt? Julcsi megeszi hidegen, és a torkát is hűti. Rémes, fujjbetegség!!! Gyógyulást!!!
Apasas szilveszteri szereplésén jót röhörésztem, én, a kibic Kép

Beu Kép
sajnos simán lehet, hogy 2-3 hétig is eltart a nátha, Julcsi is már karácsony előtt szortyogott meg köhécselt, akkor elvittem dokinénihez, mondta, legyen itthon Panadol oszt kész. Én is porszívózom, utálja nagyon, de persze a porszívó maga érdekli, hozzápiszkált az előbb, és mivel véletlenül bedugva hagytam, be is indult, na, lett nagy ordítás ... Kép
Úgyhogy holnap úszni sem megyünk, kár Kép
Közepes Lőrincnek jobbulást! Anyukám akkorát röhintett, mikor mondtam neki a közepességet KépKépKép

MINDEN szüli-és névnaposnak sok boldogságot!!! KépKépKép

Már annyit írtatok, hogy lehetetlennek érzem mindre reagálni. A sok pacizós gratulát köszönjük.
Ja, és a babaképek nagyon aranyosak, tündériek, édesek!

Myssnia Kép
Egek, ez a nagyfiú már BARNUL, már ami a haját illeti???!! Hová jut így a világ, mi lesz az én lírai tekintetű szőke hercegemmel?! KépKépKép

Elli Kép
törött lelkű kisfiad is nagyon felnőttesedik! KépKépKép

Miszike Kép
hálivúdi mosoly vezér! Apacuka is egész odavan! KépKépKép

Nadine Kép
ügyi voltál a joghurttal, pár kanál nem tehet rosszat! Kép Nehéz kaki Kép ... ismerem ...
Álldogáló Zsanka viszont tündéri, és az a kockás ruci ... Kép

Jajong, busong a lány a lábaimnál, pedig még a kábeleket is piszkárolja közben. Így most lépek.

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Nadine, a lányok anno már vidáman joghurtoztak hét hósan. Marcipán egyszerűen nem kéri, ill. tegnap a hideg is kirázta tőle. Te írtad a nagy lyukat a cumira? Megpróbálom. Meg töltök bele vmi fincsi babateát (brrrr), csak hátha úgy megszívja. Mert ő még a varázsitatót sem. Márpedig csüt-ön de és délben biti muszáj lesz, hacsak nem akar kiskanállal tejezni. (Jajj, még fejni is kéne, hogy leygenn mit.)

Beu, rá se ránts, Kata bvan hogy egész télen szuttyog, aztán jön a tavaszi szellő és huss betegség.

Na megyek.

s
sofka
 
 


Sziasztok

Kakukk: Emmának NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT útólag. Kép

Zulu: Szegény Macóka, de remélhetőleg hamar meggyógyul és megint enni fog. Márk is karácsony elött volt beteg és szerencsére ő nem fogyot visszont nem is hízzot 1grammot se a betegség alatt.

Myssnia: Nagyon nagy már Szilárd is. És persze nagyon tündéri.

Féléveseknek Magdi Zsuzsija, Kaska Violája, Évi Pertája, Zsuzsófi Bencéje, Dé Virágja és a hófordulós babáknak gratula, bocs ha valakit kifelejtettem. Kép

Nadin: Tündéri a lányzó abba a szerkoba a kendő is csucs szupi. Kép

Rólunk: Nálunk semmi különös nem történt, Márknak jönnek a fogacskái ezért ő is alig akar enni valamit.

A kérdéssem az lenne, hogy egész idáig bébiüveges kaját kapott állandóan mert nem ette meg azt amit mi főztünk, most visszont arra gondoltam lekellenne szoktatni a bébikajáról és én akakrok neki főzzni tud valaki valami jó tanácsot, hogy tudom átszoktatni?

Az éjszakáink visszont szerencsére egyre jobbak. Már csak 1* kelek fel hozzá. Amióta elindult azóta nyugodtabban alszik és többet egy huzzamban.

Tegnap itt voltak a barátnőmék neki 3 hónapos lesz a fia 8.ikán, Lefényképeztük egymása mellett a két gyereket felrakok róluk képet. egyszerüen tők furra, hogy az én manóm is még milyen kicsi de a másik a baba mellett óriási babának tünik.
Na jó mostmár nem untatok senkit itt egy pár kép

Sziasztok
Andy

Kép
Kép
andy78
 
 


Halihó lányok! Most leírom, mert szegény Kismama amúgy is a bögyömben van. Bár a szopistopik véleményei szerint nem így van, de szerintem azért a nők ált. maguktól is inkább szoptatnának. Ugye olcsóbb, kevésbé macerás és nem uccsó sorban természetes. Na most, ha vki kilenc hónapig olvasgatja, hogy szoptatni, de minden áron, szülni de minél természetesebben (gátmetszés stb nélkül), ami önmagában véve nem rossz, lehet, hogy totál bepánikol, ha nem indul be a szülés a kiírt napon, ha megpróbálják indítgatni, ha megkapja az első elátkozott infuziót, ha a kölök nem szopik azonnal kétszáz g-ot És már kész is a pánik. Önértékelés a békaseggét alulról nyaldossa. Szülés utáni depresszió meg amit akarsz. Nem lehetne kicsit kevésbé radikálinak lenni?

Nem is beszélve a felvilágosult kismamáról, aki egy múzeumban, tök csinosan egy megfelelő festmény előtt szoptat. Na hogy ez nem én vagyok, az tuti.

Mindennek ellenére senkinek nem kívánom azt a pánikot, mikor az ambulancián sz rrá tört bokával minden szeméremérzet nélkül szoptattam, mert úgy éreztem, tönkreteszem a gyereket, ha csak egyszer is tápot kap. Szerencsére a sebészfőorvos önfeláldozó praktikáim ellenére a műtét után, mikor már beszélni sem tudtam a fájdalomtól, elrendelte a fájdalomcsillapítót, a gyerekorvos meg telefonon a tápot. Túléltük.

Szóval egy korszerű folyóiratban talán mindenféle álláspontot kellene képviselni, és több helyes irányt mutatni. Mert hiszem, hogy nem egy és kizárólagos út visz a célig, hanem sok kis ösvény, amibe belefér a gátmetszés, a császár, helyenként a tápszer.

Na ezt már régen el akartam mondani. Névtelenül küldöm, aki ismer, úgy is tudja, ki vótam, a többieknek meg úgyis mindegy.

s
Névtelen
 


Névtelen s Kép
teljesen egyetértek veled, különösen azoknál az anyáknál, akikben amúgy sem (az élet egyéb területein) teng túl az önbizalom
(hehe, Kangi nem ilyen, hanem gőgöspulyka, de legalább nem parázik minden szaron, csak minden másodikon Kép).

Én még múzeumban nem szoptattam Kép de mindenhol máshol már igen, csak nem hiszem, hogy mindenkinek így kellene élnie. Régen a férfiak kimentek a szobából, ha az anya szoptatott. Ma is vannak szemérmesebb nők, nemtom, miért kellene mindenkinek az Emke aluljáróban is simán előkapni (bár ott nem is keltene feltűnést vele asszem Kép). Az igény szerint-et én is kölcsönös igénynek értelmezem, és bizony volt három rosszabb éjszakánk, amire Julcsi (8 hónapos már elmúlván) átaludta hajnalig. És születése óta külön szobában van. Próbáltam magam mellé venni rosszabb napokon, nem kért belőle, rugdalt, forgolódott és láthatólag nem aludt jól, jobban meg pláne nem.

Nem tartom magam tökéletes anyának, csak ELÉG JÓ-nak, néha még annak sem, ez viszont magánügyem, nehogymá egy újság mondja meg nekem, milyen vagyok! Visszajelez a gyerekem. A belső iránytűm. Az anyám. Bárki, aki EMBER, nem pedig egy flekk, ami MINDIG általánosít, sablont ad, és tulajdonképpen ez nem is lenne baj, ha - mint te írod - nem csak EGYFÉLE sablont szabna.

Na lemászom a hordóról Kép

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Zulu
betegségKép és főleg nemevésKép jobbulást nektek!!

Nadine
Hurkáknak még most is bőviben vagyunk, bár csak vmikor 1-2 hét múlva méreckedünk, szerintem megint hízott. De ha nem, az se bajKép Kevin is mingyá 7 hós, de még csak forog, pörög,(már minden irányba) és "kepeszkedik" azaz kúszna, de még nem tud...Nem nagyon ültetem, úgyhogy azt se tudja még, nemhogy állni... De annyira nehéz, hogy nem is merek ilyen tiltott dolgokat tenni, mint ültetés, mert féltem a kis gerincét.

Beu
Művészi...a nyálcsöppre gondolsz az állán?Kép

Névtelen s, Kangi
szívemből szóltatok...Kép

Andy
tapasztalatom nincs, de én is elég sok készkajcsit használok. Én hasonló helyzetben valszeg keverném a készet a főzöttel. Először csak kicsit kevernék bele, pl kész krumplis bébiételbe plussz krumplit. Aztán a főtt krumplihoz pl gyümi(baba)konzervet... Nem lehet, hogy az a baj, hogy nem elég "sima" amit te főzöl? Próbálhatod több folyadékkal simábbra turmixolni, a bébikaják nagyon egyféle sűrűségűek, lehet, hogy az zavarja, nem? (Kevinnél volt, hogy tovább higítottam/turmixoltam, és akkor lecsúszott, ami korábban nem kellett.)
Vagy azt próbáld neki adni, amit leginkább szeret bébiételben. Kevin pl az almát nem, de a kedvenc sütőtököt megette az sk készítésűből...
Én ezeket próbálnám ki. Húsosat is valszeg úgy fog kapni először, hogy a bébiételbe rakok csmellkockát, ami már a fagyiban pihen...

Beu, Toffi, megy vki holnap úszni? (Réka gondolom a heg miatt most nem jöttök?)

pusza
E
ellimami
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?