Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Marcus ma megint sztrájkolt egy kicsit, már fél 7-től fent volt egészen délután 2-ig (séta közben ugyan aludt egy kicsit). Most még alszik, remélem, hogy 6-ig Kép

Szirom,
Nem tudom, hogy kórházban van-e már Mese, 3 ujjnyi mészájjal már illenék, nem? Ja és beszéltem Krisztával kora délután, még semmi jele a szülésnek, úgyhogy holnap fél 9-kor csaszizzák. Máté előre Kép
Sétáltatás: én minden nap viszem Marcust sétálni, nagyon élvezi, akkor is, ha hideg van, vagy fúj. Jobban bebugyolálom akkor a bundazsákba (mint a tiéd).

Ildinek jó nagy a babája Kép Sok tejcsit kívánok a kis Tamásnak!!!!

Hanzika

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Hanzika! Séta ügyben bátrabb vagy mint én, mondjuk szerintem nálunk meg hidegebb van, mint nálatokKép Reggel mínusz 10 volt, és nappal sem ment mínusz 5 fölé. Meg ha itt fúj a szél, akkor fúj rendesen, nem árnyékolnak a házak. Miksa reggel köhintett néhányat, úgyhogy én nem merem, nehogy tényleg baj legyen. Ma volt itt a védőnő, azt mondta, ilyen időben max. fél óra. Én leginkább azért vagyok betojva, mert amikor viszem ki a kocsiba, meg amikor már kint van a kocsiban Miksa, de én még zárom mondjuk az ajtót, akkor úgy ordít, hogy csak na. És olyankor nem kell ám a cumi sem, pedig az talán megvédené a torkát.

Krisztának nagyon szurkolok, talán még ma éjjel lehet valami, nem? Majd küldök neki sms-t, hogy koncentráljonKép

Miksa ma eddig olyan jó kisfiú, de olyan jó kisfiú....ilyenkor ennek meg szokott lenni a böjtjeKép Pedig este negyed 10-kor szeretném megnézni a kézilabdameccset, hát meglátjuk, hagyja-eKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok lányok!

Fényes bizonyítákottárok elétek arról, ogy MArcus az apjafia! Egy ismerősünk csinálta két képből, a bal oldalon MArcus, a jobbon Ádám úgy 29,5 éve... Kép

Íme!

image{C:Documents and SettingsÁdámAsztalvandorok.jpg}

Kép
hanzika
 
 

 
 

Na ezt eltoltam... Kép No mindjárt...

Kép
hanzika
 
 


Kép

Kép
hanzika
 
 


Új babaKépKép

Másolom az sms-t: Megszületett Máté fiunk, 3700 gr hatalmas tömeggel, 52 cm óriási termettel és 37 cm bucival. Kriszta, Robi

Óriási gratula nekik, várjuk a fotókat!Kép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Gratula nekik itt isKép

Kép
hanzika
 
 


Krisztocs!
Gratulálok Mátéhoz, nagyon jó egészséget kívánok Nektek, és remélem Regi itt kinn a való életben is imádni fogja az Öcsit.KépKépKép
Zsuzsa + Beus

beababa
 
 


Kriszti!

Gratulálok Mátéhoz!

nem is olyna hatalmasKép Épp jó!Kép

Én is vároma képeket.
A mai dátum miatt feltételezem hogy csaszi voltKép, így gondolom csak kb 8 nap múlva tudsz személyesen beszámolni.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Elsősorban Krisztinek hatalmas Gratula! Jó egészséget neki és a picinek is!!!

Ígéretemhez híven ímhol egy kép Tamás fiúról:

Kép

Legyetek jók!

Tomi papa
nildikoka
 
 


Szia, Nildikó! ( Amúgy meg Tomi papa! )

Az összes képet ide nekem erről a nagyon várt babáról!
gabormagdi@freemail.hu

Magdi
GMagdi
 


Sziasztok!

Milyen aranyos ez a Tomi fiú Kép Krisztoccsal is beszéltem, jól vannak, majd megyünk vmikor látogatni.

Illetve Mesének is írtam, az ő Annácskája is megvan, úgyhogy tényleg babaözön volt most Kép 3300g és 53 cm. Ha minden igaz, tegnap este 7.15-kor Kép

Nálunk meg tegnap érdekes nap volt megint. Marcus megint sztrájkolt alvásilag, csak a séta közben aludt egy kicsit. Így bevittük a cégemhez,mert bementünk pelust venni. Ott persze szomjas meg éhes volt, kapott mindent. Hazafelé megint nagyon sírt, fürdés volt, meg etetés. És evés közben akkorát hányt, hogy minden tiszta tej lett! Úgy megijedtem, mert kb.10-20ml visszajött, ő meg falfehér lett és hunyta le a szemét. Párom kicsit pofozgatta, erre reagált, utána már jól volt. De nagyon megijedtünk! Még a dokit is felhívtam, aki megnyugatott, hogy ha egyszer-kétszer fordul elő, nem gond, viszont ha állandóan... Szokott bukni sűrűn, meg ha ébren van, akkor több is jön vissza, mint szokott, de ez hatalmas mennyiség volt... Aztán be is aludt, csak éjjel 11-kor kelt megint, és akkor már szépen evett, meg aludt.. de kevesebbet is adtam neki, mint kellene egész éjjel.

Ma reggel meg a légzésfigyelőre ébredtem, hogy beriasztott. Mire feleszméltem, a párom már kikapta a gyereket, és Marcus lélegzett. Biztos az volt, hogy imád a kiságy jobb oldalán lévő rácsvédőre tapadva aludni, és annyira rátapadt most élével, hogy lecsúszott teljesen az érzékelő lapról. De ez is sokkolt egy kicsit... bár tényleg lélegzett, már mikor Ádám felkapta.

Kérdés: ti meddig vasaltátok a ruháját a babónak? Nem mintha nagy gond lenne, csak érdekel.

Manó,
Te mit tettél a bukás, hányás ellen Emmácskánál? Meddig tart ez, tényleg fél éves koráig, vagy tovább?

Sokat aggódó Hanzika

Kép
hanzika
 
 


Hanzi!

Semmit sem tettem! Ha hízik szépen, akkor nem gond a bukás. illetve azt tettük hogy 1 hetes korában elrobogtunk még textil pelenkát meg előkét venniKépKépKép és öltöztettem napont 4xKép
Igazából fokozatosan fog múlni, majd ahogy elkezd szilárd ételet enni, azt már nem olyna könnyű kibukni. De pl a hígabb tápszert még néha most is kibukja Emma is, ritkán ugyan, de előfordul. De mivel már csak napi 2x eszik tápszert így nem is olyan feltünő már. Mg arra is lehet számítani hogy később is olyan hányós baba lesz, pl náthánál meg fogzásnál. Legalábbis Emma nagyon könnyen hány bármi ilynetől. Minket annak idején elküldtek hasi Uh-ra ez ügyben, de semmi eltérést nem atláltak, pedig 2 helyen is voltunk, úgyhogy tényleg semmi gondot nem okoz. Viszont vannak olyna babák,a kik refluxosak, náluk betegség a sok hányás, úgyhogy azért érdemes megnézetni uh-on, nem tudom voltetok e már. nekik tudnak adni speciális tápszert, vagy bukás leleni port.

Légzésfigyelő: Már elmászkál álmában? nekem Emam kb 7 hónapos koráig nem mozdult, reggel ott találtam hová letettem. Azóta persze ő is gurulhat, és néha nekünk is besípol. Milyen légzésfigyleő? mert van egy pár fajta ami sokszor riaszt tévesen, azt jobb ne is alá tenni. (Apnoa alarm meg a maxi phone ilyen, amiknek cska 1 érzéleő lapjuk van, nem kettő).

Mese!

Gratulálok Annához!

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó,

Még egyelőre nem voltunk UH-on, majd 2 hónapos kora körül kell. De majd ezt azért megemlítem a dokinéninek (mármit a hányást). Meg nem sűrűn fordul elő, meg volt olyan, hogy ő itt volt, mikor evett, és mondta, hogy amit visszabukott, nem vészes mennyiség. Nem minden evésnél van egyébként, ezért nem hiszem, hogy refluxos lenne.

A légzésfigyelő a Baby Sense II, amit a Madarász u-i Kh ajánl. Két lapja van és egymás alá tettük be függőlegesen. Így marad kb 10-15 cm a kiságy két szélétől. Na sikerült Marcinak pont erre a 10 cm-re bepréselnie magát Kép Igen, már nagyon mozgékony, főleg, hogy hason alszik, máshogy nem bír. Ha háton leteszem, 10 perc múlva sír. Oldalt dettó, pedig az első 1-2 hétig, míg a hasfájás nem kezdődött, oldalt szeretett aludni (méghozzá leginkább a jobb oldalán). Volt már hogy a kiságy közepén talátuk meg Kép

Én is beszereztem még egy csomag textil pelust, meg előkét is kell majd venni Kép És persze mosok minden nap, anya meg is jegyezte :D

Emmával miden rendben?

Hanzika

Kép
hanzika
 
 


Hanzi!

Na akkor tuti a lemászás volta gond! Én még mindíg használoma légzésfigyelőt, nekem 10 hónapos korában mászott le először, akkor sípolt be.Kép

Mi 6 hetes korában voltunk hasi Uh-on, d eminket direkt emiatt küldtek el. Nekem meg nem mondták hogy akkormár meg fogják nézni mindnehol, és mjdnem elájultam,amikor mondták hogy akkor most a fejét. Azt hittem valami nagy bajt találtak a hasánál és ezért nézik a fejét isKép fogalmma sem volt hogy ez rutin dolog. Anyukám szerint holt sápadtan jöttem ki.
Aztán amikor 3 hónaposan nagyon beteg volt akkor amikor kijöttünk a kórházból én vittem el a madarász utcsai kórházba magánrendelésre fizetős uh-ra, mert nagyon féltem, de ott is minden rendben volt. Én nem vagyok ám aggódósKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Két napig egyedül voltunk Miksával - az éjszakát is beleértve - úgyhogy ki vagyok nyúlva. Tisztára zokni az agyam, szóval nem is írok semmit, csak megismétlem a sok gratulát, ügyesek vagytok lányokKép Tök jó, most aztán végképp gyakorlati kérdések lesznek a porondonKép

Holnapra összenyalábolom magam, ok?Kép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


hanzi!

Még valami eszembe jutott, hogy mikor nálunk elkezdett bejelenzni a légzésfigyelő (volt hogy 2 éjjel egymás után) akkor mi átlósan keresztbe raktuk be akét érzékelőt, így tul képp csak 2 sarok nincs lefedve. nálunk ez vált be legjobban, így csak nagyon ritkán riaszt, csak ha a csaj rámászik a két sarokból valamelyikre. Esetleg ha sűrűbben előfordul próbáljátok ki, rendezgessétek a lapokat. Bár mint írtam nekünk ilyen gondunk csak 10 hónapos kora után voltKép

Kriszta, Mese!

Csak sikerült egyszerre szülnötök. Kár, hogy Mese kórházat váltottKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


sziasztok!
már egy ideje olvaslak titeket de eddig nem írtam.
Érdeklődnék a korházzal kapcsolatban.
Volt fogadott orvosotok vagy nem?
Akinek nincs azzal hogy bánnak szülésnél és utánna?
mi a bevett szokás itt a szülésnél az orvos megmondja mit kér vagy nem?
Névtelen
 


Névtelen!

nekem volt fogadott orvososm, d emivel 1 nappal előbb be kellett feküdnöm velem sokat fogllakozottt az ügyelete orvos is. ő viszgált pl este meg éjjel többször is, hajnalban ő csinált burokrepesztést 8egyeztetve az én orvosommal) és amikor megszöletett a lányom is bejött. Szóval ő rendes volt, de ugye ezt így általánosítva nem lehet kijelenteni, hiszen én egy csomó orvost nem ismerek és nem tudni épp ki lesz ügyeletes.
Szülés után szerintem ugyanúgy bánnak mindnekivel.
Az hogy a doki megmondja e hogy mennyit kér az megint orvos és nem kórház függő. Pl az én orvosom nem mondja meg, neki annyit ad mindneki amennyit gondol, ennek következtében gondolom aki nem ad, az nem ad. De vna olyna doki aki megmondja.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Tegnap megint dilis nap volt. Fiatalúr úgy döntött, hogy megint előadja a "ma-azért-sem-alszok" magánszámát. Reggel nyolctól csak a séta alatt aludt vmennyit. Aztán persze este 5-kor beájult.. fél 11-ig. Aztán megint nem alszok, csak eszek, meg sírok volt hajnali fél 2-ig. Akkor megint elaludt és aludt negyed 8-ig. De már lassan szokom, csak ma éppen mosott rongy szindróma volt nálamKép Meg a fejem fáj piszokul...

Manó,
Javaslatod szerint átrendeztük az érzékelő lapokatKép Ma pl. a kiságy közepén volt reggeli ébredéskor Kép Lehet, hogy világutazó lesz a fiam, ha már most így vándorol? :D

Szirom,
Összenyaláboltad már magad? Miksa hogy van? Átalussza már az éjszakát? Te még vasalod a ruháit?

TEgnap beszéltem Mesével is, jól vannak, hétfőn varratszedés után jöhetnek haza Kép Spontán szült, burokrepesztéssel. És ő is szerdán, mint Krisztocs Kép A többit majd ő elmeséli, gondolom.

Meg Krisztocstól is várunk majd képeket Kép Én kaptam emilben, de nem tudok feltenni Kép Meg igazából a kis család érdeme kiválasztani, hogy mely kép kerüljön felKép

Kedves Névtelen,
Bár én nem itt szültem, szerintem érdemes azért dokit választani, aki tudja, hogy terhesség alatt volt-e vmi gondod. De ha nincs, és az éppen ügyeletesnél szülsz, akkor is emberségesen kell bánni veled. Ez minden kórházra érvényes, szerintem. És a "munkadíj" kérdés tényleg dokifüggő.

Hanzika

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Háát, nagyjából összenyaláboltam magam, de még vannak döccenők...Kép Nem nagyon jutok ide, mert amint bekapcsolom a gépet, rögtön akad valami teendő Miksa körül. Az embernek azóta is nagyon összejött a munka, meg családi ügyben is kellett utazni, meg még kell is, úgyhogy kicsit kivagyok. Ja, azt még nem is írtam, hogy ha itthon van, akkor sem nagyon tudom átadni neki Miksabucot, mert valahol elkapta ezt a nyavalyás influenzát, és elég szarul van szegény, és nem akarnánk, hogy átragassza a kicsire. Ma reggelre meg az én torkom is elkezdett fájni, bár neki nem úgy kezdődött... Félre ne értsetek, nem untat engem a csemete vagy ilyesmi, de mondjuk egy ilyen 2 napos ketten vagyunk programban úgy kifáradok agyilag, hogy csak na. Néha fizikailag is.
Most délelőtt a Madarászban voltunk, mert a szülőotthonban épp nem volt ott a hallásvizsgáló néni, amikor Miksa született, így be kellett őt vinnünk. Mondjuk kaptunk időpontot, így nem kellett várni. Aztán az ember elindult a dolgait intézni, aztán megy éjszakára dolgozni, reggel leugrik Szekszárdra és holnap estére már itthon is lesz. Most éppen babanet közben próbálok ebédelni, Miksa itt panaszkodik mellettem a babakocsijában, így kicst ringatgatom, a macska meg rángatja a nadrágomat, hogy ő is kér a virsliből... A sűrűbb napokon azt veszem észre, hogy délben még nem is ettem semmit, és akkor ez sajna meglátszik a tej mennyiségén is. Ezt pedig nem kéne...

Hanzika! Miksa az elejétől átalussza az éjszakát!Kép Mondjuk 11-éjfél körül alszik el, de végülis reggel 5-6-7 között kel először, addig szunyál. A ruhákat vasalom, kivéve, ha épp elfogyott a vasalt, akkor simán lekapom a szárítóról és ráadom.

Dilis nap: szombaton Miksa sem aludt reggel fél 6-tól estig. Ő nem ájult be, csak annyira elfáradt, estére már hőemelkedése is lett. Tényleg csak evett és sírt és dobálta, tekergette magát, kétszer negyedórára tudtam elaltatni összvissz. Vasárnap délelőtt ott folytatta, ahol előző este abbahagyta, délelőtt már az orvossal is beszéltem, aki azt mondta, hogy mostanra teljesen kieshetett a saját kis rendszeréből, ritmusából és az lenne a legfontosabb, hogy megnyugodjon, aludjon. És azt is mondta, hogy a picik hihetetlenül érzékenyek a frontra. No, a délutáni első etetés után sikerült elaltani, aludt az ölemben a következőig (nem mertem letenni, mert szombaton is úgy ébredt fel), és utána már oké volt minden. Ma is aranyos a szentem. Holnapután viszont kapja az első oltását...

Jaj, és képzeljétek! Ha mondogatjuk neki szépen elnyújtva a magánhangzókat, akkor úgy figyel, ahogy csak bír, és visszagőgicsélKép Nekem direkt olyan érzésem van, hogy próbálja utánozni, amit hall, és hasonlít is a hang, de lehet, hogy valaki azt mondaná, hogy képzelődöm. Olyan aranyos, hogy meg kell zabálniKép És teljesen odavan a kezeiért, és a lábait is nézegeti. Mozgatja és nézegetiKép

Névtelen! Én nyugodtabb voltam úgy, hogy volt fogadott orvosom. Pénzről nem beszéltünk, én nem kérdeztem, ő nem mondta, annyit adtunk, amennyit gondoltunk. De mindent összevéve (2 és fél hetet töltöttem bent) a dokik velem szinte kivétel nélkül kedvesek voltak. Mivel a szülőszobán is sokat voltam, végighallgattam több orvos szülését is, aranyosak voltak, bárkinek merném őket ajánlani. Nem tudom, hogy magánbetegek volta-e vagy sem. Szobatársam viszont volt olyan, aki ügyeletesnél szült, és vele is kedvesek voltak. Az tény, hogy nekinem volt orvosa, aki minden nap elbeszélgetett vele, tőle a viziten kérdezték meg, mi a helyzet. Ha gondja volt (és volt) azonnal intézkedtek.

Kriszta képeit nagyon várjuk!

És egy fotó a mi kisokosunkrólKép
(aki miközben írtam, elaludtKép)

Kép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Hahó! Többiek, merre vagytok?

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Szirom,
Kicsit dilis volt az elmúlt pár nap, azért nem írtam.

Miksa nagyon édes Kép És olvasom, hogy már szépen utánoz titeket Kép Ez igen! És irigyellek az átalvós éjjelekért, bár ha úgy vesszük, nálunk is hasonló lenne a helyzet. Csak Marcus fél 8 körül alszik be és alszik éjjel 3-4-ig (kivéve, mikor nem :D).

Mi hétfőn megyünk a Madarászba UH-ra (megnézik a fejét, hasát) - arra, ami nem kötelező UH.

Többiek? Kriszta, hogy telt az első napod otthon? Kép Mese, Nildikó, gondolom, ők is otthon vannak már. Manó, veletek minden rendben? És hová lett Marycus???

Hanzika

Kép
hanzika
 
 


Szép jó napot mindenkinek! Kép

El se tudom mondani, hogy mennyire jó újra olvasni titeket! Kép
Igazából még nem is olvastam végig, csak nagyjából átfutottam, majd pótolom, ahogy tudom!

Gratulálok én is Ildikónak és Mesének is! Kép No és köszönöm szépen én is a sok gratit Kép

Hát igen, végül csaszi lett, mert Máté nagyon jól érezte magát odabent Kép De a 37 cm-es fejkörfogat felfogása után, már nem is bánom Kép A spinális érzéstelenités kicsit más volt, mint amit vártam, mert azt hittem, semmit nem fogok érezni, ehhez képest mindent, persze a fájdalmat kivéve.
Na és amikor kiemelték Mátét, a műtőben a szivhangom olyan gyors lett, hogy azt hittem, ott patkolok el Kép Úgyhogy mindenképp megérte Kép

Szirom,
Nem tudom, te hogy birtad olyan sokáig bent, le a kalappal, én előtte csak 3 napot voltam, de addig is 3 szobában, és hát a negyedik lett a végleges helyem. És milyen sors, ugyanazon az ágyon voltam, mint Regivel Kép

Az amnioszkóiát mégse úsztam meg, de legalább már tudtam, mire számitsak Kép
Amúgy a végén a 21-esben voltam, a kettes ágyon. Szirom, te hol is voltál? Kép

Doki bácsi természetesen egy tündér volt, és a rendelőből az asszisztense is (talán Judit?), aki ugye műtős. Ő is ott volt, látogatott is rendszeresen. Persze, minden babást, aki a doki bácsinál szült, mivel jól beindult, volt hétvége, hogy haza se ment, mert négyen szültek!

Szerintem mindent össze-vissza zagyváltam, mert ugye még tele vagyok élményekkel, de remélem, érthető Kép

Viszont ma reggel Reginek fájt a füle, úgyhogy apa a Jókaiban kötött ki vele, felszúrták neki Kép Szegény, annyira megviselte, hogy mikor hazajött, összehányta a fél lakást Kép Úgyhogy jól indult a nap...de jól végződik, mert már jól van Kép

Amúgy egyelőre nagy az imádat, mindenhol ott sündörög, ahol öcskös van, simizgeti, puszilgatja, és megjegyezte, hogy majd csak akkor harapja meg, ha nagyobb lesz Kép Kép Kedves gyerek Kép

Máté eddig nagyon jó gyerek, bár ez Regivel is igy volt az elején...eszik, alszik, sirni nem nagyon szokott, az éjszaka is jól telt, bár volt két óra, mikor csak úgy nézelődött, de akkor se sirt. Kép
Egyelőre még nincs mérlegünk, de még gondolkodom, hogy kell-e...a kórházban az utolsó két nap már 110-130 grammokat kajolt, úgyhogy nagy baj nem lehet Kép Sőt, nagyobb súllyal jöttünk el, mint amivel született Kép

Na és akkor egy-két kép, bár tudnék vagy százat is feltenni Kép A minőség nem csúcs, mert a gép már nem igazán birja Kép
Még kórháziak csak, egy a születés utáni.

Remélem, mindenki jól van!
Kriszta

Kép
Kép
Kép
Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

No végre, lassan előkerültök, így már minden okKép

Kriszta! Legyetek üdvözölve itthon, örülök, hogy végül minden jól ment! Máté csodaszép, az első képen pedig meg lehet zabálniKép Szegény, nagyon zokon vette, hogy zaklattákKép A kis világoskék cuccot ismerem, ilyen Miksán is voltKép Hálózsák, ugye?
Te is jól vagy? Milyen a sebed? Másodszorra is olyan, mint az első?
Reginek pedig jobbulást kívánok, szerintem megvigasztalja a kisöccse, ha egyszer így fel van dobódva tőle!

Kérdezted, melyik szobában voltunk: a 22-esben, az 1-es ágyon, az ajtótól balra. Az a lépcső melletti szoba. Judittal én csak később találkoztam, mert amikor Miksa született, nem volt ott. De ő mindig nagyon kedves, tényleg.

Hanzika! Végülis akkor Marcus is jól alszik, ne panaszkodjKép És te meg tudsz nézni mondjuk egy filmet, mert nekem olyan nem jutKép Mi 8 utánra tettük a fürdést, mert ha az ember nappalos, akkor olyankor ér haza. Szóval fürdik Miksa, eljátszunk egy kicsit, este maratoni, legalább egy órás szopi van, aztán irány az ágy, így 11-éjfél körül szunnyad el. Néha azonnal, néha csak egy óra múlva. Már tervezzük, hogy a hálóba is beszerzünk egy tévét, pedig oda eredetileg nem akartunk. Most csak a földszinten van tv, és nem szívesen hagyom Miksát egyedül, mert nem hallanám meg, az ajtót pedig a Béla (macska) miatt nem hagyhatom nyitva.

Mi különben mindannyian betegek vagyunk, torokfájás, orrdugulás, szar közérzet, satöbbi. Most hoz a párom nekem homeobogyót torokfájásra. Miksa is elkapta, de szerencsére nem lett lázas. Tegnap kapta az első oltását, attól viszont belázasodott. Szegénykém olyan nagyon sírt a szuri után, szinte vigasztalhatatlanul, és olyan ijedtséget láttam a szemében, amit még sosem. Mára már rendben van, csak az orrát szívogatjuk. sajnos el kell vinnünk ortopédiára, mert a doki szerint kicsit kötött a csípője. Azt mondta nem komoly, ne ijedjünk meg, de nézze meg szakorvos. Szerinte azért lehet, hogy egy terpeszpelust kiutalnak egy kis időre. Most kicsit össze van szorulva a gyomrom, de remélem nem lesz semmi gond.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!
Lassan egy hete hogy itthon vagyok (múlt pénteken jöttünk haza), de eddig nem nagyon volt energiám internetezni.
Krisztocs, Mese gratula nektek a babókhoz!
Remélem jól vagytok ti is, s a babák is.

Engem egy kicsit lestrapált az én nagy fiam, mire kiküszködte magát. Sok vért veszítettem, s harmat gyenge voltam. Már a kórházban is vénába kaptam a vasat, s itthon is kettesével szedem. Napról napra persze erősödöm, de érzem hogy pihennem is kell még. (szinte leadtam a terhesség alatt felszedettt 10 kilómat).
Szoptatni szerencsére tudok, s úgy tűnik egyenlőre nincs is szükség pótlásra.
Egészen máig azt mondtam Tomi babára, hogy tényleg csak akkor sír, ha éhes. Ma éjszaka és főleg nappal rácáfolt minden eddigi dicséretre. Fogalmunk se volt mi a baja. Éjjel egy kicsit kínosabb volt, mert én már hatszor elaludtam volna mellette. Napközben végső kínomban már táncoltam vele. Ez hatott. Legalábbis egy darabig.

A bukás nálunk is megvan. Bár szerintem már kevesebb, mint a kórházban volt. Ő még nem érte el a születési súlyát. Ha jól emlékszem 3850-ről, 3500-ra esett vissza, s 3600-al jöttünk el a kórházból. Hétfőn béreltünk mérleget, s naponta a füdés előtt nézegetjük a gyarapodását.

Jó hogy mindenki rakosgat fel fényképeket a babókról, olyan helyesek!!!
Amit a párom feltett fényképet, azt én készítettem (mint említettem alig éltem), az egy napos Tomi fiúról. Az itthoniak már sokkal jobbak, csak be kellene szkenelni egy párat.
Igyekszünk.

Nildikó
nildikoka
 
 


SziasztokKép

Krisz, mégiscsak megelőztélKép Nemcsak szülésben, hanem levélírásban is.Pedig tegnap már majdnem sikerült levelet írnom, de valahogy mégsem jött össze.
Mindenkinek nagy gratula, nagyon szép babái vannak a topicnak. Ha jól sejtem egyedül nekem van lányom? Kép Fiúk, lehet versenyezni, nagyon gyönyörűKép Mondom ezt minden elfogultság nélkülKép
Lányok, ez olyan érzés, mint a szerelem. Három nappal szülés után ott aludt a hasamon Annácska és akkor már mondtam, hogy nincsen csodálatosabb dolog a szülésnél. Remélem, soha nem fogom elfelejteni azt a percet, amikor először rám nézett. Ez az igazi szerelem első látásraKép Ezt nekem eddig senki nem mondta, hogy ez ennyire csodálatos!
Krisz, milyen másodszorra? Én attól tartok, hogy nem fogom tudni ennyire szeretni, mert úgy érzem, ennél jobban senkit nem tudnék szeretni. Több is mint a szerelem, mert a védtelensége annyira megható, hogy szinte állandóan sírni tudnék. És már előre sírok is amiatt, hogy majd megnő és nem lehet ennyire ölelgetni, szeretgetni. Olyan, mint egy kis madárfiókaKép De tényleg, mert kicsit eszik egyszerre, de állandóan enne és tátogKép És egyre többet mosolyogKép
Nagyon békés, nyugis, leginkább csak eszik meg alszik. Bár tegnap este nem értettem, mert állandóan szopizni akart. Evett, betettem az ágyába és tíz perc után először csak tátogás, aztán sírás. Végül hajnal fél egykor beköszöntött a pedagógia csődje és behoztam az ágyunkba. Hajnal ötig fel sem ébredt és én is olyan jót aludtam, mint nagyon régen nem. Nem akarjuk rászoktatni, hogy velünk alszik, de olyan jóóKép
Na de mielőtt két kilóméteres leszek, már csak kérdezek és aztán eldugulok:
Nálatok hogy van ez a terhesség utáni hangulat? Én állandóan bőgnék és kilátástalannak látok mindent. Mintha egyedül börtönbe zártak volna úgy érzem, de leginkább valószínűleg ok nélkül sírok egy csomót. A negatív gondolataim is szerintem nem valósak, csak most mindent nagyon nehéznek látom és férjem ( aki mindenben segít, vigasztal, itt van velem ) és lányom ellenére magányosnak érzem magam. Dob egyet ezen még az is, hogy téli baba és egész sokáig nemigen lehet sehova vinni.
A másik: Annácska tisztába tevésnél, öltöztetésnél, fürdetésnél mindig sír. Akérhogy nyugtatgatom, beszélek hozzá, játszani próbálumk vele, csak sírás a válasz. Úgy sajnálom szegényt, de hát csak nem maradhat fürdés nélkül.

Legyetek jók és lehet, hogy még kép is megy ma, ha páromnak sikerül feltennie. Csak hogy én is büszkélkedhessek ne csak tiKép De nagyon jó pasik a kis fickók ez kétségtelen.

Sziasztok
Mese
És már számolni sem kellKép
Mese
 


Sziasztok!

De jó, mindneki itt vanKép

Kriszta!

Nagyon gyönyörű Máté!

mese!

Én elég depresziós voltam szülés után, éni bőgtem sokat, de nem tudtam megmondnai miért. Aztán elmúltKép Mondjuk nekem Emma egyáltalán nem volt békés, állandóan sírt, először mert éhes volt, utána mert fájta hasaKép Úgy szertnék én is majd másodszorra iylen nyugis első heteket.

Öltöztetni, tisztába tenni muszáj, d efürdetni naponta szerintem tök felesleges. Én Emmát télen csak 2 naponta fürdettem, egyáltalán nem volt koszos és felesleges szerintem annyit csutakolni,a bőrének sem tesz jót. Mi akkor kezdtük naponta fürdetni amikor melegebb lett, meg ő is lekezdett közlekedni. Ez most bizti furán hangzik, de sok más országban ez bevett gyakorlat. Emam amúgy imád füredni azóta isKép
A téli baba tényleg nem a legjobb, én is lehatároztam hogy ha lesz még akkor tavaszi leszKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


SziasztokKép

Újra itt most éppen jókedvűen. Apa csinált nekünk fotóalbumot, úgyhogy Annácskát meg lehet találni. Egy kicsit el van dugva Anncska lett a fotóalbum neve, mert á-t nem ismerte meg.

Na de most már aludni megyek, mert a baba is alszik. Most úgyis nagyon mélyen elaludt, nagyon sokat szopizott, úgyhogy Manóra hallgatva, ma kihagyjuk a fürdetést.

Jó éjt
Mese
mese29
 


Akkor üdvözlet mindenkinekKép

Most már tényleg csak Marycus hiányzik!

Örülök, hogy minden újdonsült anyukának jól telnek az első napok, hetek... nekem ugyebár elég kemény volt, így irigykedem is!!!! Kép

Mese,
Én is így voltam kb 3-4 hetes koráig. Akkor mint ahogy jött, elmúlt. Bár még manapság van egy-két alkalom, de ritka. Inkább akkor, mikor Marcus lefáraszt nagyon... úgyhogy ne aggódj! És a bezártság: attól, hogy téli baba, miért ne mehetnél vele sétálni 3 hetes korától???? Jól, rétegesen beöltözteted és viszed. Nekem Marcus imád sétálni, van, hogy 2-3 órát is lent vagyunk.

És szintén zenész: első hetekben öltöztetés, fürdetés, tisztába tevés=sírásos időszak. Aztán ez is megszűnt. Fürdésnél azt vettem észre, hogy nem mindegy, hogy 35 vagy 37 fok. Igenis nagyon megérzi és ha hidegebb, akkor sír. Tisztábatevésnél meg még most is szokott néha. Akkor jön a sugárpisi anyára, ha nem figyel :D

Manó,
Én fürdetem Marcust minden nap. Már csak azért is,mert ha bukik, akkor a nyakába is szokott kerülni, vagy a hajára, ha éppen aludt, vagy a fülére. Meg tényleg megnyugatja. Most már tudja is, hogy ez következik és megnyugszik tőle Kép Tudom, hogy van, ahol csak letörölgetik vizes vattával és ennyi. Viszont nálunk nem ér bele teljesen a vízbe a szivacs miatt, amin fekszik, így tán a bőre sem szárad ki annyira. Egyelőre nincs vele gond Kép
Ja és ha lesz második, akkor nálunk is tavasz van belőve KépKépKép De az még nem most lesz...

Szirom, Krisztocs,
Jobbulást Szirom nektek, Krisztocséknál meg Reginek! Nem irigylem a felszúrt füle miatt....Kép Én utáltam, és a bal azóta is érzékenyebb Kép

És irigylek minden friss kismamát, hogy tud szoptatni rendesen!!!!

Hanzika

Kép
hanzika
 
 


Szirom,

Nem hiszem, hogy gond lesz. Minket egyébként alapból elküldött a doktor néni, gond nélkül. És rendben van neki a csípője.

Tényleg, ti tudtok erről a 2 hónapos UH-ról? Mi hétfőn megyünk...

Hanzika

Kép
hanzika
 
 


Mese!

Ez az, csak lazán!Kép Még egy baba sem halt bele ha nem fürdötte gy napKép Ha bealszik nehogy már emiatt fel kelljen ébrezsteni. Ha bukott, akkor letöröltem. Én egyébként nem amitt anem fürdettem mindne nap mert ő sírt, mert Emam szeretett fürdeni az elejétől, csak a felöltözésnél ordított, hanem azért mert nem volt kedvem mindne npa befűtenia szobát emiatt meg én nem igazán tudtam jól fürdetni az elején, nagyon féltem tőle, plusz még az orvso mondta is hogy felesleges minene nap, így hallgattam rá.Kép

A 2 hónapos UH egy hasi és koponya Uh. Semmi extra, simán levetköztetetd, mellé ülsz, rákenik azta valamit amitől csúszik a fej és végignézik.


Szirom!

Majd az ortopédián megnézik, náunk úgy van hogy megnézik kézzel, aztán kérni kell időpontot csípő UH-ra, ott megnézik géppel és akkor kiderül van e valami. Ha vana kkor terpeszpelus és ellenőrzés. De nem igazán szokta a babákat megvisleni. Meg tornáztatni kell. ha súlyosabb az eset (ami nagyon ritka) akkor pavlik hám, az rendbe hozza, semmi nem látszódika mozgásukon ma már. De én még itt a babaneten cska terpeszpelusos babáról hallottam, az eddig mindnekinek segített.
Emmának aze gyik csípője volt picit kötöttebb, de Uh-on látszott hogy semmi probléma így nem kellett kezelni. majd most 1,5 évesen kell újra vinnem.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Még a fürdetésről jut eszembe hogy sokan mondják hogy aza napi rutin része, ezért is kell, hogy tudja hogy alvás következik stb. Hát nálunk erre is rácáfolt Emma, mert 2 hónapos korától átaludta az éjszakát, pedig össze-vissza fürdettük, amikor épp időnk volt rá, volt hogy 6-kor, volt hogy este 9-kor és nem zavarta meg. Aztán persze lassan nálunk is kialakult valamiféle napirend, de nem én alakítottam hanem őhozzá alkalmazkodtam és mégis lett napirend. Igaz elég sokáraKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Mese,
A sirás nálam is jelen volt Reginél, szinte mindennap bőgtem Kép És fogalmam nem volt miért...aztán kb 2 hét után megszűnt. Most szerencsére nem jelentkezett, gondolom, időm se nagyon van rá Kép
Vagy alapból másodszor már nem jön elő....nem tudom.
A második gyerkőc kérdése...én hónapokig ezen rágódtam, hogy fogok úgy szeretni még egyet, hogy egyikőjük rovására se menjen. Ahogy megszületett ez a kérdés röhejesnek tűnt. Ugyanúgy szerelmes vagyok mindkét gyerkőcbe Kép És irtó boldog Kép

Viszont azért már most érződik, hogy ő a "második", sokkal lazábban vesszük a dolgokat, mint Reginél. Fürdetés nálunk se volt első nap, tegnap meg apa naivan kérdezte, hogy hol van hőmérő a viznek...hát az már nincs...a fürdés közbeni üvöltésen meg már csak mosolyogtam Kép Emlékszem, Reginél milyen gyomorgörcseim voltak, ha sirni hallottam, hát valahogy ez is megváltozik, sokkal edzettebb lettem. Lehet, hogy ezt Máté is érzi, mert tényleg nagyon nyugis baba Kép (kopp-kopp)

Szirom,
Ugyanazt a sebet vágta doki bácsi, úgyhogy marad az Kép És valahogy előbb is gyógyult, mint először...pedig fenyegettek bent sokat a sokadik császárosok, hogy rosszabb lesz. Szóval szerencsére jól alakul minden.
Csak még a fejésre nem vettem rá magam Kép Pedig Hanzinak is igértem tejcsit, de ha igy haladok, nem nagyon lesz plusz Kép
A kék ruci hálózsák, igen Kép

Megyek kicsit rámolni, szalad a lakás Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Klassz, hogy újra ennyire megélénkült a topik, tök jó, hogy mind itt vagytok!Kép Marycus viszont még tényleg hiányzik, mi lehet vele?

Mese! Neked is gratula, Megnéztem Annácskát, nagyon szép!Kép

Minden ok Miksa csípőjével, tök jóKép Egy hónap múlva azért meg akarják nézni újra, de rendben van. Képzeljétek, most először voltunk ketten Miksával nagy kalandon, mármint úgy, hogy az én kocsimmal, papa nélkül. Egyedül bonyolultabb elindulni, mint ketten, de azért megoldottuk. A kocsiban megnyugszik, de ha megáll az autó, akkor van hogy az nem tetszik neki. Namármost a kompon vette észre, hogy állunk, úgyhogy azt végigordította, meg később a vizsgálatot is, de hazafelé már teljesen nyugis volt, kényelmesen nézelődöttKép

Sírás: én képes voltam mindenen meghatódni, ha valaki gratulált és azt mondta, hogy Miksa milyen aranyos, már akkor is a torkom fojtogatta a bőgés. Időnként sírtam is, amikor pl. az ember behozta a mellszívót, de hiányzott egy alkatrész, a mellem meg feszült mint a fene, lázam is kezdett lenni. Aztán behozta az alkatrészt, erre kiderült, hogy még egy hiányzik. Közben mindenfélét intézett a városban (muszáj volt, határidős dolgok voltak) és csak fél nap múlva ért oda vele. Addigra vertük a 39 fokot, rázott a hideg, na akkor bőgtem. Akkor még nem tudtam, hogy nemcsak tejlázam van, hanem a hasam is kezd begyulladni, és attól is van a láz...

Fürdés: Mi minden nap fürdetjük Miksát, ő nagyon szereti a vizet. Nem az, hogy piszkos egy ilyen pici baba, de tényleg bukik időnként, van hogy megizzad egy kicsit, szerintem jól esik neki a pancsi. Azt hiszem 3-szor hagytuk ki a fürdést, amikor nagyon nyűgös nap után végre elaludt. Na, akkor mi sem zargattuk. Az öltöztetéssel pedig nincs baja Miksának, egész jól bírja. A vetkőztetést is, ha pedig még a pelusból is kibontom, akkor kerek a világKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Mese,
Gyönyörű Annácska!!! Kép És mekkora haja van!!! Kép
És ahogy elnézem, Ő is inkább apucira ütött Kép

Én is tettem fel egy-két képet a negyedik albumomba (Krisztocs név alatt keresendő Kép ), és persze teszek majd folyamatosan. Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Halihó,

Kriszta,
Tök jók a képek Kép És komolyan nagy pocid volt - még így képen keresztül is átjön Kép

Szirom,
Örülök, hogy Miksa csípőjével minden rendben Kép Én most azon izgulok, hogy hétfőn az UH-n ne találjanak semmit.. bár nem hiszem, de azért parázok. Tán magamból indulok ki, azért vagyok ilyen paraanya. Marcus is szereti a vizet, én is minden nap fürdetem és hasonló okokból maradt ki egy-két fürdetés. De ha elrontom a víz hőmérsékletét, azt nem nézi jó szemmel, főleg, ha éhes a szentem nagyon Kép Öltöztetésnél hasonló okokból van sírás-rívás.. na meg a sapi miatt, főleg, ha a szemébe kerül! Kép

Tegnap egy lányzótól hoztunk fagyitejet. Ebben jobban megbízom, mint az anyatejgyűjtőből, hisz "ismerem" a lányt (neten ismerkedtünk meg szintén). Marcus ma kapott először és tetszett neki. Adtam neki egy adagot délelőtt és most, elalvás előtt. Viszont nekem a tejem most már gyakorlatilag 0 Kép A leányzó megígérte, hogy ha lesz még így tejcsije, szólni fog. És szerzett még máshonnan is valamennyit. Legalább több anyatejet kap,mint a semmi.

Kriszta,
Azért számítok még rád, feltéve, ha Máté nem szopizza ki mind jó étvággyal Kép A te tejcsid mégis csak friss lenne. És akkor Máté legalábbis elmondhatja majd magáról, hogy van egy nővére és egy tejtestvér-bátyja :D

Ma voltam Auchan-ban, de megint megfogadtam, hogy soha többet! Főleg, így, karácsony táján.... és még egy csomó mindent nem is kaptam meg Kép A séta is kimaradt, mert fiatalúr délelőtt elaludt, aztán meg, mikor felkelt, mentünk át apukámat köszönteni. Na, majd holnap bepótoljuk Kép

Hanzika

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

mese!

gyönyörű Anna, tényleg szupi haja vanKép

Kriszta!

A ti albumotok még nem néztem, de pótolni fogom.

Hanzi!

Ez nagyon jó hogy legalább a fygi tejet elfogadja, sajnos Emma azt nem ette megKép

Emma megint betegKép Regivel versenyzik, a ki beteg többet a télen kategóriábanKép Cska ő megint hasmenésben és hányásban nyomul. De láza nincs, jókedvű nagyjából, csak keveset eszik. És ma összehányta a tescotKép Hogy lesz így holnap meg holnapután családlátogatás?

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Előszöris mindenkinek gratulálok a megszületett picurkához! Kicsit régen jelentkeztem már... Oka, hogy az eredetileg karácsonyra vár Viki november 24-én éjfélkor úgy döntött meg szeretne születni, pontosabban ez így nem igaz, csak a magzatburok nem bírta tovább a gyűrődést... Mentővel mentünk a szülőotthonba, ahonnan azonnal tovább vittek a HIETÉ-re, mert ott van koraszülött osztály, s az itteni ügyeletes orvos egyeztetve a "mi" dokinkkal úgy döntöttek Viki érdekében tovább kell menni és jobb, ha az én hasamban megy tovább. A HIETÉ-n inkubátorként működtem még 36 órát, hogy a tüdő érlelő és egyéb gyógyszerek hassanak, s a lehető legjobb állapotban születhessen meg Viki. Nem kívánom senkinek ezt a 36 óra fix fekvést, úgy, hogy hallod megszületni és felsírni mások babáit... Viki nemcsak előbb akart jönni, de még mindig farfekvéses volt, így ügyeltek, nehogy spontán meginduljon a szülés, és 36 óra múltán császárral megszületett. Csak még egy kis gyötrelem, mert nem sikerült a spinális érzéstelenítés, amit szintén senkinek nem kívánok, így a műtét közben elaltattak.

A lényeg, hogy Vikóca 2490g-mal és 47 cm-rel teljesen egészségesen megszületett 2003. november 26-án 8:40-kor.

Kép

Most már itthon vagyunk két hete, de energiám még nem volt, hogy meglátogassalak Titeket! Lassan bepótolom az elmaradtakat.

Mindenkinek kellemes ünnepeket és boldog új évet kívánok, egészséges és boldog babákkal!!!!

Marycus
marycus
 
 


Marycus!

Hatalmas gratula nektek is! Kép Nagyon tündér babóca! Kép
Akkor te voltál, akit mesélt a doki bácsi Kép Mikor még utoljára voltam a rendelőben, mondta, hogy egy karácsonyi kismamája megszült előbb Kép De nem gondoltam volna, hogy ti vagytok Kép
Elhiszem, hogy borzalmas lehetett minden akkori körülmény, de remélem, most már jócskán kárpótolva van minden! Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Marycus!

Gratula neked és kívánom, hogy babóca életében a szülés körüli herce-hurca legyen a legnagyobb gond... soha többet más Kép

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Gratula nektek is Marycus, nagyon aranyos a pici!Kép Nem volt semmi maga a szülés, de az a fő, hogy minden rendben, a baba hidd el kárpótol mindenért! De ez úgyis tudodKép

Emmának, Reginek jobbulást!

Velünk minden ok, most már csak időnként kell szívni Miksa orrát. Szegénykémnek átrendeztük a szobáját, mert a hidegebb falon volt a kiságy, hát az este az istennek se akart elaludni. Ebben valszeg az is közrejátszott, hogy egész nap nem aludt semmit, estére pedig ilyenkor már annyira túlpörög, hogy nem tud elszunyálni. 1-kor szenderedett el Miksabuci, ami nem lett volna akkora baj, ha az előtte lévő órákat nem sírja végig... Most már ok, ma viszont jó sokat alszik. Tán túl sokat isKép Nekem semmi se jó, mi?Kép

Mellesleg délelőtt egyedül hagytam a fiúkat, a párom lefejt tejjel etette meg. És zökkenőmentes volt mindenKép Beszereztem az ember karácsonyi ajándékátKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Remélem, hogy mindenki jól van és a szopizós babócák szopiznak szépen Kép

Manó,
Remélem, hogy Emma már jobban van és a családlátogatás sem maradt el - illetve hogy a betegség nem árnyékolja majd az ünnepeket! A Tesco-val meg ne törődj Kép Lehet, hogy már most nem kedveli?:D

Szirom,
Örülök, hogy Miksa jobban van már. És hogy most már jól alszik. Nálunk tegnap volt zizi nap. Marcus az éjjelt átaludta (fél 8-tól reggel negyed hatig), onnan viszont csak 3x fél órát. A többit ébrenléttel, evéssel és többszöri sírással töltötte. Végül este fél 8-kor beájult evés után és aludt ma reggel háromnegyed 5-ig. Akkor evés, és nagy nyüszi árán elaludt rajtam. Így aludtunk egy órát, mikor letettem és aludt negyed 9-ig Kép

Aztán már okés volt, a séta alatt bealudt és úgy kellett kelteni a három órás UH vizsgálathoz. A vizsgálatot végigsírta, mert 1) szokatlan volt neki 2) addigra jelzett egyfolytában az éhségjelző Kép Még doki bácsi is megállapította, hogy üres a pocak. Úgyhogy ott megetettem, rögtön nyugi lett Kép Aztán elmentünk dokinénihez, mert mintha folyna az orra, illetve a szürcsögés, ami születése óta van, egyre hangosabb és idegesít, nehogy más legyen Kép Persze sokan voltak, mind influenzával, úgyhogy eljöttünk. Majd holnap felhívom.

Itthon leadtam a "zaciba" anyuhoz, mert vásárolni mentünk. Mire hazaértünk, megint nagyon éhes volt, úgyhogy gyors tápiadás után anyu mellkasán elszenderedett és úgy kellett felöltöztetni. Az már nem tetszett neki... itthon fürdés, evés és most alszik Kép

Mondom én, hogy Marcus olyan mint Miksa Kép Mert a mai nap nálunk is főleg az alvásról szólt :D

Holnap délelőtt apája, délután nagypapa vigyáz majd rá, hogy a ház körüli teendőket csinálhassam Kép

Kriszta,
Te használsz Aventes cumit? Van 4 db 1-es cumi, amit szívesen neked adok, mi nem használjuk.

Hanzika

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok,

Visszamenoleg szinte minden hozzaszolast elolvastam az elmult par hetben (eljenek az unnepek es a szabadsagolasok). Nagyon jo latni, hogy ennyi boldog ujdonsult es tobbszoros anyuka es baba gyult itt ossze, gyonyoruek a kepek, teljesen fellelkesitenek. Kép

En egyelore meg babasodas elott allok, es egyelore nezelodok. Talaltam par szuleszet adatbazist, de nem igazan tudom hogy az Ujpesti Szulootthon orvosait melyik korhaz neve alatt keressem. Tudnatok abban segiteni, hogy az Ujpesti Szuleszet az melyik korhazhoz tartozik?

Elore is nagyon koszi a segitsegeteket es kivanok egeszseget es boldogsagot a csoppsegekhez!
Névtelen
 


Sziasztok!

Marycus!

Gartulálok Vikihez!
nem véletlen mondom éna barátnőmnek hoyg a 34. hétig jobb mindennel elkészülni, mert onnatól bármikor jöhet.Kép

Hanzi!

Ma már nem volt hasmneése, most tejmentes diétán van. Rokonlátogatást megejtettük,remélem nem fertőztünk.


Névtelen!

Károlyi Sándor Kórház és rendelőintézet-hez tartozik.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Köszönöm Manó a gyors választ, igy már egyszerűbb a keresés Kép. Sajnos eleg kevés info van fönt az Újpesti dokikról. Kép Ha van par percetek, az alábbi honlapon segítenétek a leendő kismamáknak egy pár mondatos "orvosajánlóval"?

http://www.halapenz.hu/index.php

Szinte mindenki nagyon pozitívan nyilatkozott az orvosáról ebben a fórumban, és biztos vagyok benne, hogy sokan éhezünk a hasonló információkra így babavárás előtt. Kép

Köszönöm!
Névtelen
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon békés, boldog karácsonyt kívánunk! Kép

Kép Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Mi is boldog karácsonyt kívánunk mindenkinek és BUÉK!
Mi holnap elutazunk, majd januárban jövök!
Addig is legyetek jókKép

manó és Emma (aki ma már fát is díszített)

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Mi is mindenkinek Boldog karácsonyt és Boldog új évet kívánunk!

Vikóca holnap már 1 hónapos, hihetetlen...

Nálunk az első pár nap volt a legnyugodtabb, amire a kórházban azt mondták, hogy elég nagy ribillió lesz, és annyiszor etessem, ahányszor és amikor csak kér, mert nem volt elég tejem, mikor hazajöttünk, de dokibácsi azt mondta, hogy ha így szoptatok, akkor elég tejecskéhez fog jutni a picur. Aztán majd megnyugszik és be fog állni egy rend. Hát azóta minden van, csak rend nincs... Kb. egy hétig volt olyan, hogy megetettem és aludt vagy 6-7 órát egyhuzamban, persze nappal, nem éjszaka, amire azt mondta a doktornő, hogy ne hagyjam ilyen sokáig aludni, max. 4 óra után keltsem fel enni. Nekem nemigen volt szivem felkelteni, de azért megtettük, persze csak immel-ámmal evett, mert álmos volt, utánnna meg egy-két óra múlva iszonyú üvöltést rendezett, mert gondolom addigra rájött, hogy még éhes. Szóval ez nem vált be. Most pedig két-három óránként magától ébred, és sír éjjel, nappal.
Egyenlőre háromfunkciós a pocok, sír, alszik és eszik, a nézelődés egyenlőre még nem erőssége. Remélem ez hamarosan már változni fog.

Dokibácsiról annyit, hogy nagyon rendes volt, kórházba kerülésem utáni nap este meglátogatott, és tájékozódott az állapotomról is. A kórházban különben elég unszimpi dokik voltak. Akihez én kerültem, állítólag nagyon jó orvos, de nagyon nyegle, és félszavakból kellene megérteni mit beszél az emberhez, szóval én akármikor kérdeztem tőle, a választ egyszer sem sikerült tökéletesen érthetően megfogalmaznia. Azt mondták, hogy én dönthetem el, hogy a hathetes felülvizsgálatra hová megyek a saját orvosomhoz vagy a kórházba. Még gondolkodom, mert inkább a saját orvosomhoz mennék, de hogy néz az ki, hogy Ő vállaljon más munkájáért felelősséget. Azért januárban valószínűleg megkérdezem őt, mi a véleménye.

Manó, Kriszta:
Regi és Emma jobban van már?

Minden jót kívánok az ünnepekre!
Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Először is, kellemes ünnepeket mindenkinekKép

Nálunk ünnepek jól teltek, babócát átviszegettük szülőkhöz, holnap Ádám szüleihez megyünk. Jövő héten meg már két hónapos Kép

Marycus,
Dettó ez volt nálunk is... de nekem azt mondták, hogy hagyhatom aludni, ha nem több, mint 7 óra. Csecsemősök bent is ezt javasolták. Aztán most már alakul, bár ha ébren van, bejátszik a két óránkénti evés. Mennyit gyarapodott babóca egy hónap alatt?

Tejcsinek viszont vége Kép Most már lassan egy hete... Marcus mindig türelmetlen volt, ordított, még akkor is, ha a tápiból megivott vagy 60-70-et előtte (védőnő javaslata volt, hogy itassak vele kb 30-at,akkor nem fog annyira sírni. Nem vált be). A fagyitejet is amennyire először itta, most annyira nem.. nem értem én eztKép Pedig jó lenne, hisz ő is kis súlyú volt, bár most már 4300g Kép És cukorpofi Kép Most kezd el már mosolyogni, meg nyúlkálni dolgok után Kép

Lányok, normális az, hogy lassan két hónapja szültem és még mindig van a folyásból? Meg megint előjött a hasfájásom,pedig esküdöztek, hogy ha szülök, akkor jó lesz majd Kép

Hanzika

Kép
hanzika
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?