Új privát üzeneted érkezett!

Pindi és Büszke Apuka!

Sok szeretettel gratulálok a kisfiatokhoz! Sok örömet és egészséget hozzá!

Hubcsa: az egész topic neked szorít, szuggeráljuk a babát!

Svedbaba

Kép
svedbaba
 
 


Sziasztok!

Köszi a drukkokat,aranyosak vagytok :D
Remélem mostmár végre meggondolja magát a kis lustaság :)
Különben ha így folytatja mehetünk az augusztusi babásokhoz :oops:

Remélem Ti mindannyian jól vagytok,puszi az anyócáknak és a babócáknak.

"az utolsó mohikán" 8)

Kép
hubcsa
 
 


:lol: az utolsó mohikán :lol: ez jó!!

nyugi..nem adunk..legfeljebb "tiszteletbeli" júliusi leszel :))

HAJRÁ!!

pusz,
¤mia¤
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Köszönjük szépen a sok sok energiát, amit küldtetek nekünk, és köszönjük szépen a jó kívánságokat is!
Jelentem, jól vagyunk, most már itthon. :)

Hanna baba nagyon nyugodt leányzó, sokat alszik, és sokat hamizik is.

Kép

Sajnos végül császár lett belőle, de azért annyira nem bánom. Másfél napig vajúdtam, mire eldőlt, hogy hogy születik a Kislányom.
Akit egyszerűen imádok!!! :lol: :lol: :lol:

Mi július 22-én születtünk, ki született utánunk??? Bocsánat, de még nincs annyi időm és energiám, hogy mindent visszaolvassak.

Egyáltalán van még valaki egyben???

Sok sok puszi

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Sziasztok!

Kislány üdv újra "itthon" :D
Szerintem se baj a császár...az a lényeg,hogy mindketten egészségesek vagytok :) És Hanna gyönyörű,mégegyszer gratula hozzá!!!

Én még mindig egyben,a mai ctg is rendben volt.Jól érzi magát odabennt a kis poronty :) Tehát marad a "tiszteletbeli júliusi" cím,mert gondolom éjfélig már nem sok esélyem van :roll: :)
Szombaton kell újra mennem ,ha addig semmi.Ha pedig a hétvégén se szülök,akkor hétfőn reggel be kell feküdnöm :(
Küldjetek egy kis csíííít,mert én már hiába beszélek neki. :shock: Hátha rátok hallagat :) :)

Puszi mindenkinek

Kép
hubcsa
 
 


Szia Hubcsa!!!

Akkor megy a sok sok pozitív energia, hogykibújön az a Pici baba!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Már csak Te vagy egyben??

Mindenki eltűnt... gondolom mindenki babázik... :lol: :lol: :lol:

Majd előbb-utóbb csinálnék egy táblázatot, ahova beírnám, ki mikor született, hogy lássuk, tudjuk egymást! ok??

Pussz Mindenkinek!!! :lol: :lol:


Kép


Kép


Kép

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Kislány: Hanna egyszerűen gyönyörű!! ügyes voltál, ne bánd a császárt, lényeg, h egészséges és itt van végre!!

Hubcsa: itt a csííí +++++++++++++++++++++++++++++++++++



pusz,

¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok!

Kislány! Nagyon szép Hanna baba! Gratulálok! Adatok a táblázathoz: Lorenz július 16-án született 17.37-kor, 3485 g-mal és 52 cm-mel.

Hubcsa: hajra, hajrá! Gondolok rád. Nekem 40 plusz 4 napra született Lorenz, lehet, hogy ma nálatok is történik valami...

Többiek! Hogy vagytok?

Pá,

Svédbaba[/img][/url]

Kép
svedbaba
 
 


Sziasztok!

Kislány! Nagyon szép Hanna baba! Gratulálok! Adatok a táblázathoz: Lorenz július 16-án született 17.37-kor, 3485 g-mal és 52 cm-mel.

Hubcsa: hajra, hajrá! Gondolok rád. Nekem 40 plusz 4 napra született Lorenz, lehet, hogy ma nálatok is történik valami...

Többiek! Hogy vagytok?

Pá,

Svédbaba[/img][/url]

Kép
svedbaba
 
 


Sziasztok!

Ma jöttünk haza! Köszönjük szépen a gratukat! Arik vagytok.
Én kicsit nehezen viseltem ezt a pár napot! Az Eda számomra pokol volt. De ezért a csodababáért megérte! Igyekszem majd sűrűn jönni, egyelőre berendezkedünk, aztán majd mesélek.
Ja igen a császár ott derült ki a szülőszobán hétperces fájások mellett megvizsgáltak, kiderült, h talpi van alul, így rögtönöztek egyet.
Kislány, mi születtünk utánad.
Hubcsa, remélem minden oké, és a csöppséged már épp születik! Hatalmas megboszizás megy neked!
Babócák gyönyörűek!!!!!!!
Adatok táblihoz: Zalán Krisztián 07.29-én született 8.00-kor 3770 grammal és 54 centivel. 40. hét 2. napra.

Puszi mindenkinek és majd jövök!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép
pindimano
 
 


Kép

Kép

Kép
pindimano
 
 


Sziasztok!

Pindimanó, szeretettel gratulálok Nektek is! Édes a Babád!!! :)
Miért volt szörnyű neked az EDA?
(én nem éreztem semmit sem- őszintén szólva megváltás volt, igaz nekem már 1 perces fájdalmaim voltak, amikor eldőlt, hogy császár)

Csajok, aki császárral szült!!!! Másnak is fáj a hasizma úgy, hogy nem tud felülni, olyan égő szerű nagy fájdalommal?????????
És mit tudtok a haskötőről??? Csak mert annyira vegyes az infó róla, hogy már nem tudom, mit higgyek........ használjam-e még vagy sem, stb.........

Puszi

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Itt vagyok, nagyjából megcsináltam a táblázatot. A hiányzó adatokat amint megírjátok, pótolom. Remélem senkit nem hagytam ki a listából...... :oops: :oops:
(Ha esetleg mégis, akkor had fogjam rá az alváshiányra, jó??)


1217753076.6322.xls

Puszi

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Sziasztok!

Íme!

Kép Lóri

Kép
svedbaba
 
 


Szia Kislány!! Gratulálok mégegyszer!!
Nyugi, felmentést kapsz, mert mi már tudjuk, h mivel járnak az első napok ;)

A haskötőről csak azt tudom mondani, h a gyermekágyon volt 2 "császáros" kismama velem 1 szobában, és az egyiküknek volt haskötője. Ő nem szenvedett annyit mint akinek nem volt..azt mondta, h az elején kellemetlen volt, de ha egésznap hordta, jobban volt tőle, nem beszélve arról, h a le és felkelés jobban ment tőle. szerintem próbáld ki, hátha neked is bekönnyíti az életedet a gyógyulási szakaszban.. mert hát a gyerek mellett sajna nem igen lehet egésznap feküdni.. remélem hamar felépűlsz.. a sógornőm is császárral szült..neki is voltak fájdalmai..szóval kitartás..napról-napra jobb lesz!

a táblázat klassz, annyi, h Martin július 11-én született, 15.20 órakor. a többi stimmt :)

puszi,
Hubcsa, megy a voodoooooo!! +++++++++++++++++++++++++
Kép
Vendég
 


Ja és a teljes neve Martin Ernesto.. és 38+2-re született ..más bajom nincs :lol:
Vendég
 


Sziasztok
Az adatok: 2008.06.27, 38+6, 48,5, 3710. Köszi

Pindi! Mégegyszer gratulálok!

Kép
dittke
 
 


Anyácskák..nálatok mi a helyzet gyerekfronton?? Martin sajna hasfájós lett..szenvedünk rendesen..most meg a melegtől is kivan.. állandóan nyöszörög :( már nem tudom, h mit tegyek vele.. :cry:

szegénykém...úgy sajnálom ilyenkor..a ti csöppségetek, h van?

pusz,

¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi a voodoot,a csít és minden drukkot :D De úgy nézem makacs kis oroszlánnal állunk szemben :)
Most pakoltam át a kórházi cuccomat,hogy minden megvan e.Aztán reggel hajrá!!
A táblázat klassz lett,remélem hamarosan az én sorom sem lesz üres :wink:
Ha lesz valami esemény majd a párom hozza a híreket.

Addig is vigyázzatok magatokra és a babócákra!
Puszi mindenkinek

Kép
hubcsa
 
 


Sziasztok!

Pindi: Az első napok nekem is szörnyűek voltak a kórházban. Még nem jött meg a tejem, Lóri meg szinte egyfolytában sírt az éhségtől, és mivel itt az a policy, hogy nem adnak semmit a gyereknek anyatejen kívül (tea, víz, tápszer, más anya teje), csak szenvedett és fogyott... :( Itthon aztán beindult a tejem és azóta sokkal jobb! Lett egy kis önbizalmam, hogy képes vagyok megvígasztalni, ha éhes és fáradt! :)

Kislány: A táblázat szuper, hogy mire nincs energiád!!!!! :o

Mia: Gyönyörű az Ernesto név! Van valamilyen olaszos vagy spanyolos kötődésetek?

Lorenz(o) :D néha nagyon nyugodt, néha elég nyűgös. Én is az időjárásra gyanakszom. Fülledt időben gyakrabban kér enni és nehezebben tud elaludni. Esténként 8 és 10 között szinte mindig nyűgös, nem tud elaludni, bár fáradt. Próbálom két és fél-három óránként etetni, remélem, hamarosan kialakul a napirend. Babakocsikázni szeret, fürödni már nem annyira :( . Én igyekszem aludni napközben, ha ő is alszik.

Jó babázást mindenkinek, elvégre erre vágytunk! :wink:

Svédbaba Kép Lóri macival

Kép
svedbaba
 
 


Sziasztok!

Javítottam a táblázatban, az elírását elnézésedet kérem Mia. :oops: :oops:

Dittke, a 48,5 a hosszát jelenti Babucidnak??

Mia, a Martin Ernesto név honnan jött?? Nekem is nagyon tetszik!!! :D

Svédbabó, nagyon édes Babád van!!!! Gratula!!!

Csajok, ebben a melegben nekem is nyűgös volt Hanna. Különösen tegnap. Apa még a várandósságom alatt mondta, hogy szíve szerint csinálna klímát- szakmája- a lakásba- de ismerve engem, fél, hogy kiszúrok magammal. Most ugyanebből a megfontolásból inkább szenvedünk a melegben. Nem merjük megcsinálni, nehogy megfázzon a babuci. Bár igazság szerint elég volna csak a nappaliba szerelni, de inkább szenvedünk még néhány napig- úgy döntöttünk. Jövőre, ha megerősödünk , biztosan lesz már klímánk.
De szerencsére ma hűvösebb van már! :lol: :lol: Alszik is a kicsim.

Szerintetek a 100 %-os narancslét bírják a babák???

Puszi

ui.: küldöm a javított táblázatot:

1217930766.8597.xls

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Az én Lizám ma olyan nyűgös, hogy csak na. Nem tudom, hogy a mai napot hogy bírtam, bírom ki! Non stop üvölt! Még ha felveszem, akkor is. És egész éjjel fenn voltam vele, meg reggel 6tól. Még pizsiben vagyok :shock:
magdolnam
 
 


na akkor megnyugodtam..én még dokihoz is elvittem.. :?

azt hittem kikészülök..egész álló nap ÜVÖLT!! és cicit kér..már azt hittem csillagokat látok.. most is üvölt..Apa kiküldött a szobából, h ne halljam..alig bírom ki..azt mondta, h hagyjam most egy kicsit üvölteni, h megtudja, h hol a helye..én nem vagyok híve ennek, szerintem ez neki olyan mintha cserbenhagynám, de valahol meg tudom, h muszáj, mert a fejemre fog nőni..csak még olyan kicsike.. :? annyira kis védtelen..na mindu..összeszorítom a fogam (és a szívemet) és kibírom..muszáj..KÖVETKEZETESNEK KELL LENNI.. na ja..aki ezt kitalálta, tuti, h nemvolt szülő :cry:

kitartást nektek is...
amúgy a doki azt mondta, h a gyermekem TÖK EGÉSZSÉGES..na ez jó hír :)

pusz,
¤mia¤

ps: svedbaba: küldtem neked privit, remélem átment, mert állandóan sz**akszik ez a priviüzi rendszer..
Vendég
 


tanulmányozva a táblázatot.. gyönyörű nevekete adtunk a gyermekeinknek:
Liza
Izabella
Miranda
Martin Ernesto
Lorenz Albin
Hanna
Zalán Krisztián

nagyon "baba", nem?? :D
már csak Pöttyünk hiányzik..

Hajrá..
Vendég
 


sziasztok!
gratu a babákhoz!gyönyörűségesek!!jó babázást Nektek!
kislány, pindimanó edáról írnátok??én is szeretnék majd kérni?és mikor adták be?mármint hány ujjnyi táguláskor?
istvánba szült valamelyikőtök?
köszi előre is

Kép
winona
 
 


Sziasztok!

Winona, én az edát akkor kaptam, amikor villámgyorsan eldöntötték felettem, hogy császár. Sajna én nem tágultam semmit, mindössze 2 ujjnyit másfél nap alatt, és már egyperces fájásaim voltak. Így lett császár, és azt egy pillanat alatt megkaptam. Úgy emlékszem kétszer szúrt meg az aneszteziológus, mert az elsőnél összerándultam, épp jött a fájás. De én semmit nem éreztem. Őszintén szólva megváltás volt részemről az eda. Valami papírt még aláírtam ott fekve a műtőasztalon, arra emlékszem. (talán nem a házam adtam el... :lol: )
Aztán 1 percen belül gyomortól a lábamújjáig elzsibbadtam.

Winona, ha edát szeretnél, mindenképpen beszélj a nőgyógyászoddal, hogy ajánljon egy aneszteziológust, mert ők adják be az edát. Szóval ezt előre meg kell beszélni velük. (egyébként sima szülésnél nem nagyon javasolják, mondván, hogy az anya nem érzi a fájásokat, de ezt a részét nem tudom.)

Más, lányos anyukák, egy kérdés.
Ugye nektek is azt tanították a kórházban, hogy a Picijeink szeméremajkait nem szabad széthúzni. Kérdésem az, hogy akkor hogyan tisztítsam neki, mivel aszem a hintőpor összegyűlt a pici nunikájánál.. :shock: :shock: Segítsetek lécci, ha tudtok. Előre is köszi.

Puszi

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Sziasztok!

Az eduról: én négy órás vajúdás után kértem, akkor kb. felényire (5-6 cm) voltam kitágulva. Úgy éreztem, hogy nem bírok ki még négy órát ilyen tágulási fájásokkal. Az érzéstelenítés után a mennyekben éreztem magam, semmim nem fájt, tudtam beszélgetni, enni-inni, sétálni. Két óra múlva kezdett elmúlni a hatása akkor kapram még egy adagot. A tolófájásokat nem szünteti meg, akkor mindent éreztem, de az már a könnyebb=rövidebb része volt a szülésnek. Szóval nekem nagyon bejött az edu, bár úgy indultam neki a szülésnek, hogy nem kérek érzéstelenítést. Így utólag nem bántam meg.

Kislány: A 100 százalékos narancslé nekünknem okozott problémát. A sárgaborsóleves viszont igen... :oops:

Itt megint tipikus svéd idő van: max. 20 fok. Lóri sokkal nyugodtabb, mint a 30 fokban. A "Felvegyem vagy ne vegyem ha sír?" nekem is nagy dilemma. Néha hagyom sírni, néha ölbe vagy magam mellé veszem, ha már nem bírom hallagatni vagy nagyon fáradt vagyok és én is aludni szeretnék... Kövezzetek meg, de már volt olyan, hogy álomba sírta magát! Másrészt tudom, hogy olyan rövid ez a babázós időszak, és olyankor megsajnálom, felveszem.
Állítólag a második, harmadik gyereknél nem aggódnak ennyit az anyukák, igaz ez, Dittke?

Pá,

Svedbaba

U.i: Mia, igen, átjött a privid.

Kép
svedbaba
 
 


Kislany..szerintem hívd fel a védőnőt, mert például nekem, a kórházban azt mondták és a védőnő is azt kérte és a doki is, h a fitymáját ne húzzam vissza Martinnak, azt ne bolygassam tisztálkodáskor..a szakkönyvek meg, amit állandóan bújok, azt írják, h MINDIG le kell húzni..szóval sztem az a legjobb, ha megbeszéled vele..nekem ő sokat segít, és mindig jó a mit mond.

ma már Martin jobban alszik, sokkal nyugisabb.. lehet, h Apa megmentett?? :D
na megyek etetni, mert már mozgolódik..meg kell nyitnom a McDonald's kapuját..néha már annak érzem, magam..vagy inkább McDrive-nak :lol:

pusz,
¤mia¤
Vendég
 


sziasztok!

gratula az új mamiknak! csodálatosak a kisbabák! ;)

Mia, én úgy olvastam a "szakkönyvekben" is, hogy min. 1/2-1 éves korukig akkor sem szabad visszahúzni a bőrt, mert felsérthetjük. Gondolom a kislányoknál meg azért gázos szétnyitni a kis nunciját, mert akkor talán még jobban belemehet a hintőpor maradék és kialakulhat valami fertőzésféle. Nem?

Na mindegy, nem okoskodom, de eddig ezeket olvastam!

sophie27
 
 


Sziasztok!

Bocsi a zavarásért, csak pár sort szúrnék be, ha valakit érdekel priviben keressen nyugodtan :)

Eladó az alábbi szék:

Fisher Price Baby Gear 2az1ben deluxe pihenőszék
Jellemzői:

* 18 kg-ig használható
* háttámlája 2 fokozatban dönthető
* játszóállvánnyal( levehető)
* játékokkal
* 3 pontos biztonsági övvel
* vidám színes huzattal
* huzata 30 fokon gépben mosható
* rezgő funkcióval
* könnyen összecsukható
* újszülött kortól használható
* 2 db gombelem (tartozék)
* 1 db góliát elemmel működik( nem tartozék)
* közkedvelt Baby Gear termék

1 hónapja vásároltam, kb. 5x10 percet használtuk összesen, de kaptunk most egy hintásat, így ettől megválnék hely hiányában!
Nagyon szép, színes, ötletes kis szék, lányom nagyon szerette! 1 év garancia van rá, és az eladó üzlet cseregaranciát is vállalt rá! Doboza is megvan még!
Személyesen is átvehető a XI. kerületben, de érdeklődj erről, mert a közelbe még kocsival is eltudom vinni, hogy ne kelljen egy vagyont költeni postára! :)


Kép Kép
Kép

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


na látos Sophie..mindenki mást mond.. én nem fogom neki visszahúzni, az biztos..vagyis amíg a doki nem mondja, h lehet..nehéz így..mert ugye, ilyenkor tele a padlás jótanácsokkal.. :roll:


pusz
Vendég
 


Sziasztok!

Jó rég jártam itt főként a nyáriba voltam de dittkével annak idelyén együtt voltunk itt az eélejétől :P hoztam pár képet .Nagyon arik a kicsik mindenkinek gratula a babóhoz :wink: .
hoztam pár képet mi is ma voltunk védőbe és 5752gr 61.5 cm-r jó étvágyú és sajna már hasfájósok is vagyunk.Mosolyt nemtudok mutatni mert mindíg néhány másodperc a gép meg nincs nálam.

Képek:
Kép

Kép

apun alszom.
Kép

északai tisztába tétel:
Kép
Kép

tesókkal:
Kép

kis tokám van:
Kép

Büfike és beájulás.

Kép
Kép

cickó az enyém ne is álmodj róla, hogy eleresztem:
Kép
tappancs28
 
 


Bocs ha sok volt :oops:
tappancs28
 
 


Winona, én 3 érzéstelenítőt kaptam, de olyat soha többet nem akarok kapni. A 2nál automatice felugrottam, anyira fájt és rámszóltak hogy ne ugrándozzak, mert akár félre is szúrhatják :shock: és abból baj lesz csak. Sajnos még most is nyűvöm a hátfájást miatta :cry: de MEGÉRTE!!! a végeredmény!

Kislány, nekem ilyet nem igazán mondtak a kórházban, hogy nem lehet széthúzni. Tán vmi olyat, hogy ne igazán legyen minden napos progi, így én takarítom ott is, hisz azzal sokkal nagyobb bajt okoznék -szerintem- ha nem takarítanám -begyullyadna, ezt csak onnan veszem, hogy engem vittek gyerek nőgyogyihoz emiatt és nem volt valami kellemes mesélték mert nagyon sírtam.

Lizának vettünk infacolt, elvileg 2-3 nap mire hat, de úgy vesszük észre, hogy sokkal jobb!!!! Nem sír annyit
magdolnam
 
 


Sziasztok jó reggelt!

Fütyi---fityma húzása:

Mivel 6 éves a fiam és most ismét van egy :lol: ,nem szebed 1-,5 éves koráig bántani a fitymát mivel felszakadhat a vékonyka hámréteg és hegesedni kezd ami problémát fog okozni és fájdalmat.Amenyiben gond van pl: vizeetürítésnél akkor orvosi konzultáció szükséges, és műtét, nem kell megijednii nem nagy műtét kb 15 perc míg körül metélik a történetet.

Kislányok --nuncusa

Mivel lnyom 3 éves bátran kijelentem hülyeség, hogy ne tisztísd ki az ajkakat.Szerinted ha a széklet oda folyik mert simán előfordul ha kis nunás sokat rotyizik ott hagyjuk???? Indulj ki ebből azt is el kell távolítani hisz ha ott hagyod akkor tényleg fertőzést kap de ekkoa butaságot állítani kórházi dolgozónak,hogy ne nyúlkálj az ajkakhoz ...Vicc .
A tisztálkodásba senki nem halt még bele és fertőzést se kapott.Arra figyeljetek, hogy fentről lefelé töröljétek csak mert így nem kerül a hüvelybe oda nem illő dolog. Ha módodban áll és szeret fürcsizni folyó víz alatt is kimoshatod a puncikáját.

Remélem ez részletes válasz volt mindkét kérdésre.
tappancs28
 
 


köszi az edás hozzászólásokat!
ha még van valakinek véleménye róla annak is örülnék.
jó babázást Nektek!

Kép
winona
 
 


magdolnam: nekünk az Infacol nem hatott.. most Espumisant szedünk, úgy néz ki, h ez jobb..vannak ugyan még görcsök, de már nem olyanok mint előtte..ezzel kijönnek a pukik..

pusz,
¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok
Hali tappancs! Hogy vagytok a gyerkőcökkel?
Lányok, én a pici Izámtól már a géphez se tudok ülni. :cry: Vasárnap, és hétfőn szörnyű volt. Egész nap sírt. Semmi nem volt jó neki.
Én ugyanúgy aggódok, mint az elsőnél, de lehet hogy jobban. Miért sír, miért pöttyes, miért nem kakált, miért nem alszik.....
Hasfájásról: mi az espumisánt használtuk, most infakolt vettünk, és mecsek baby teát. Csak használ már valami.
Jó éjszakát :D

Kép
dittke
 
 


Anyácskáim..szörnyű ez a hasfájós pocak..szegénykém úúúgy szenved néha..belevörösödik és dobálja magát ide-oda..annyira sajnálom..
ez az Espulmisan segít ugyan, de azért nem mulasztja el teljesen.. ezt a mecsek baby teát én is hallottam, Dittke írd meg, h hat-e, mert akkor én is veszek..bár megfogadtam, h nem teáztatom és kizárólag anyatejet kap, de én ezt már nem bírom..

meg most újabb hidegfrontot jósoltak..marhajó..nem elég a pocakunk..még ez is..
azt vettem észre, h Martin iszonyat izzadós..mármint, nem igényli a beöltöztetést, nem egy fázós gyerek, most is trikós body-ban van, ebben jól érzi magát, de éjszaka rövidnacisban volt és beleizzadt..pedig résnyire nyitva volt az ablak és 22 fok volt a szobájában.
most már 4600 gramm..kis vasgyúró..azt mondta a védőnő, h ez így rendben van, mert alvós gyerek, nem olyan aktív, rárakódik a tej, majd ha elkezd mozgolódni, lemegy róla.. hát tőlem alhatna többet is.. :D mert egyre többet van ébren, és az éjjel 4 órás etetés után alig tudom visszaaltatni, mert kinyílik a csipája.. :( én meg ülve elalszom a gyerekkel a mellemen.. nagyon gáz..
na szép kis regény lett..
Dittke kitartás! egy gyerek sem olyan mint a másik.. mint ahogy egy terhesség sem hasonlítható az előzőhöz..

pusz,
¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok Csajok!

Ma engedtek minket haza a kórházból :D
tehát Pötty végre kibújt 2008.08.05-én 11óra 43 perckor a 41.hétre.Éppen és egészségesen indított szüléssel,de normál módon :lol:
A súlya 3110 gr a hossza 49 cm.És a Panna nevet kapta.

Nem tudtam még visszaolvasni,de remélem mindenki jól van.
Majd még jövök a képekkel....
puszi
[/img]
hubcsa
 
 


HUBCSA!!! JUHÉÉ!!!GRATULÁLOK!!NAGYON ÜGYI VAGY!!


nem semmi..most már mindenki megvan, nem? dejó!! nagyon örülök, h sikerült természetes úton szülni.. majd várjuk a képeket! 11 43 éjjel vagy délelőtt szültél?

pusz,
és sok tejcsit!!

¤mia¤
Vendég
 


Hubcsa, gratulálok! Várjuk a képeket és a történetet!

Mecsek B. tea: nem igazán használ nekünk és úgy néz ki, hogy az infacol sem az igazi. Tegnap voltunk drnál, kötelező megjelenés.... és valami papa izét írt fel a pocakra. Na majd jól meglátjuk. Nagyon jó lenne ha használna, mert már unom és tökre kivagyok.

Ja dr. mit mondott.... (3100grmal született, 2960grmal jött haza és most pedig 4160gr) hogy szépen kikerekedett, de túl sokat eszik és ne adjak neki :shock: Persze.... ezt könnyű mondani..... amikor üvölt és már az erek is kidagadnak a fején, mert éhes és bőg. Szerintem meg tök ideális neki!!!
magdolnam
 
 


Hubcsa! Gratulálok Pannához!Ez lesz a hivatalos neve? Sok erőt és tejet az első napokhoz otthon! És várjuk a képeket plusz a beszámolót!

Lórinknak ma jó napja volt, ismét embernek érzem magam. :lol: Tegnap viszont nyűgösködött, nagyon kimerültem, zombiként kóvályogtam :cry: Ő is szeret fent lenni éjszaka, tegnap éjjel másfél óráig altattam a négy órai etetés után... Már várom, hogy elérje a négy és fél-öt kilót, akkortól állítólag többet tudnak aludni egyhuzamban.

Tegnap (születése óta először) két órát távol töltöttem Lóritól, a nagymama vigyázott rá, amíg mi elmentünk házat nézni. Előtte megszoptattam, elaludt. Persze végig azon aggódtam, míg távol voltunk, hogy felébred és sír. Alig bírtam ki, hogy ne telefonáljak haza. Mint utóbb kiderült, végig nyugodt volt, nézelődött és aludt. Hajaj, a lelki köldökzsinór!

Nyugodalmas jó éjszakát!

Svedbaba

Kép
svedbaba
 
 


Svedbaba: nagyon remélem, h az 5 kilós határt elérve, elmúljon ez a hasfájás.. Martin már 4700g.. és már én is kimerülök a hajnali négyes etetés után..egyszerűen ez az időpont, amikor az istenért sem akar elaludni..szóval kezet foghatunk.. :( én amúgy úgy tudom, h a 3. hónap a változások ideje.. már alig várom..

én "csak" vásárolni szoktam leszaladni a piacra vagy patikába, közértbe, és végig azon agyalok, h mi lehet vele.. már a lépcsőfordulóban sasolok, h hallom-e sírni.. és mindent akaratlanul is, hip-hop elintézek..a múltkor is elmentem, és nekem úgy tűnt, h 1 órára mentem el, kiderült, h 20 perc volt az egész :D na ennyit a lelki köldökzsinórról..

magdolnam: én abszolút megértem a kiakadásodat..nálam is csak a szopizásnál nyugszik meg Martin, csak az a baj, h ezzel tényleg ártok neki, mert újra megterheli a gyomrát..csak annnnnyira nehéz nem enni adni neki..bár nekem azt mondta a védőnő, h szerinte nem sok a súlya..mert alvós, így nincs ideje lemozogni..alvósnak tényleg alvós..csak az a baj, h a háromóránkénti szopizást, atomóra pontossággal betartja, és erről semmiképp nem hajlandó lemondani, még éjjel sem.. :( és ha nem kelek fel időben, vörösre ordítja magát és keresztben fekve találom meg az ágyában.. iszonyat egy akaraterő van benne..addig ordít míg meg nem kapja amit akar.. és még csak 4 hetes..mi lesz később?? :?

na puszi, és kitartást nekünk..

¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok!

Sorry, hogy ilyen ritkán jövök erre!

Hubcsa, végre, hatalmas gratuláció Panna babához, tényleg kis Pöttyre nőtt, de hálisten már ő is köztünk van :)
Hasfájás: Nálunk is van sajna, most meg főleg, szegénykém egész nap nem aludt. Már a fáradtságtól remegett. Mi még csak az Espumizan-t próbáltuk, hát, hogy is mondjam, annyira nem megváltás.
Sírást illetően: én mindig odamegyek hozzá, ha sír, ha nem is veszem fel, simogatom a hátacskáját, hogy megnyugizzon, mégiscsak fura neki, hogy eddig 9 hónapig össze volt zárva velem, most meg azért csillapodott a szimbiózis.
EDA: Nekem utána egy hétig szörnyű fejfájásom volt, amikor meg a hatása megy kifelé, hát számomra pokol volt.
Én is császáros voltam, de ott a kórházban rittyentettek nekem egy pikk pakk császit. Rendszeres hétpercesek után (4 cm-re voltam kitágulva) onnantól gyors volt minden. Kicsit ijesztő feje volt az anesztes dokinak :)
A legrosszabb az volt, hogy egy hétig nem tudtam a fiamhoz sem felkelni. :S
Krisztiánnál meg sajna laza csípőt állapítottak meg, és a jobb lábán tartási rendellenességet. Hát igen, kicsi volt a hasam... Jól elfeküdte magát. Úgyhogy sűrgősen ortopédiára kell mennünk Persze ez csak 26-án esedékes, mivel még TAJ kártya holnap lesz (meggyorsítva.)
Tapi szép nagy babó :) Ugye Te Tarcsán szültél???? Vagy rosszul emlékszem???
Kukac: Nálunk is mondta a védőnő, hogy ne húzogassuk. Hát szót fogadunk :)
Csajok, nagyon szép babóink vannak! és íme, mostmár anyu-babu topická avanzsáltunk :)
Na mára elhallgatok!

Sok puszi a mamáknak, és a babáknak!

Kép

Kép
pindimano
 
 


sziasztok..gondoltam kiírom magamból..hátha..
tegnap este 6-tól sírás..állandóan mellen akart lenni, ha nem tettem oda, üvöltött..pedig tuti, h szopizott, és volt tej..10-kor elaludt, gondoltam, sebaj, kimarad a fürdés ma, csak aludjon, amint leteszem az ágyába, kipattan a szem és..üvöltés..Apa kigondolta, h na legyen mégis fürdés, attól megnyugszik és elfárad..aha..ha lehet, még jobban üvölt..mondom, okés, legyen egy kis szopi, hátha.. na még rosszabb...kb még 1 órán át üvöltés..felveszem, büfizik, kis puki.. ( na ennyit az anyaságomról..) és elalszik kis ringázás után.. hajnali 1.30 sírás, szopi, büfi pelenkacsere..kis ringa, alvás..hajnali 4.30 ismét..na akkor már kipattan a szeme.. én mint a mosott sz*r..mondom magamhoz veszem az ágyba, mert elájulok.. ekkor, mit ad isten?? elalszik :shock: reggel tízig..és én is, olyannyira, h még azt sem vettem észre, h Apa elment dolgozni..még a reggelijét sem tudtam megcsinálni (együtt szoktunk reggelizni)..szóval jó éjszakánk volt..10-kor pelenkacsere, evés, beteszem az ágyába, nézi a játékait (addig anya reggelit készít magának, megmosakszik, átöltözik), sírás..anya felveszi, elringatja, és hasra fekteti a szülői ágyba..na és mi következik..? alszik. Konklúzió? Martin odaszokott a szülői ágyba, és már csak ott hajlandó elaludni.. szép.. most le kell erről szoktatni..na ez lesz még kemény.. valahogy át kell vernem :?

kicsit hosszúra sikeredett a storym..de már jobban érzem magam :)

pusza
¤mia¤
Vendég
 


Tappancs: tényleg ennyi a súlya a fiadnak? mert én teljesen ki vagyok akadva, h Martin már lassan 5 kilós 1 hónaposan :) mert ő is jó étvágyú, és van tejcsi is bőven.. bár ő csak 57 cm körül van.. de már most leszakad a kezem a gyerektől..mi lesz később? szegény unokaöcsink meg 3 hónaposan már 7 és 1/2 kiló..bár ő tápszeres.. remélem, ez nem családi vonás és Martin nem nő akkorára ilyen hamar.. mert akkor el kell kezdenem gyúrni.. :?

pusz,
¤mia¤

ps.: bocs, csak most láttam, h Tappancs írt (aminek nagyon örülök :) a fiad gyönyörű)
Vendég
 


Kép

első nagy utamon :)
Vendég
 


Sziasztok
Látom mindenki el van foglalva a csöppséggel. Hubcsa szerintem még nem is gratuláltam ! :D
Kép
Kép
Kép

Kép
dittke
 
 


Sziasztok!

Mia, Dittke: Gyönyörűek a babák! És milyen nagyot nőttek!

Biztos mindenki babázik ezerrel, ahogy Dittke írja. Én is majdnem minden nap benézek a babnetre, de nincs mindig erőm írni. Beleolvastam viszont a nyári topikba is, ott is sírósak a babák...

Lóri ma délelőtt mintababa volt: elmentünk a munkahelyemre bemutatkozni, végig aludt! Begyűjtötte a dicséreteket ("Nahát, milyen nyugodt ez a baba!"), aztán miután hazajöttünk, bepótolta a napi sírásadagját.

Ami nekünk bejött: rezgő funkcióval elátott pihenőszék. Elnézelődik benne 15-20 percig.

Szép napot mindenkinek, puszi a babáknak!

Svédbaba

Svédbaba

Kép
svedbaba
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?