Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

A lekvárban valóban sok a szénhidrát, de ha úgy nézed, hogy egy kis szelet lekis kenyérre nem kensz 100 g-ot, max 10-15 g-ot (legalábbis, ha az íze miatt kened Kép ), és úgy már arányosan egyáltalán nem sok, viszont az ilyen irányú vágyaimat kielégíti. És nem olyan CH van benne, ami nagyon gyorsan felszívódik, így néha megengedem magamnak.

Ma megkérdeztem az orvost, hogy mi van, ha néha bűnbe esek, és mondjuk több Ch-ot eszek meg, vagy bekapok egy falat pogácsát, vagy ilyesmit.
A válasz: ha egyensúlyban van a cukor, akkor ne aggódjak. Főleg most, hogy jön a karácsony, még a süteményeket is megkóstolhatom, de szigorúan csak kóstolni szabad. Meg kell állni 1 falatnál.

Amúgy nálunk a menü szenteste rántott halacska lesz (busa), krumplisaláta (férjemnek, nekem meg álá natur Kép ), meg talán beigli.
Vacsira még nem tudom mit csinálok. De az is lehet, hogy a hal lesz a vacsi, és ebédre pulyka lesz. Majd meglátom. A többi napon sem tudom mi lesz. Annyira nincs hangulatom, hogy nem is gondolkoztam ezen.

Jó éjt: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Ez jó téma Bogi, hogy ki hogyan oldja meg a karácsonyt. Nálunk ( helyesebben anyuéknál, mert most ő csinál mindent ) sajna sok süti ( éljenek a gyerekek )lesz, de a kaja vmi sült husi krumplisalival, nekem párolt zöldség. A fán azért lesz diabetikus szaloncukor, hogy vmi jó nekem is jusson.
Én egyenlőre egy grammal sem merem túllépni a megengedettet, hiszen így is magas még a cukrom, sütievésre meg inkább nem is gondolok. Majd bepótolom a szülés után.
Kriszta
Krisztike
 


Krisztike!
Kóstoltad már a diabetikus szaloncukrot? Ha nem, akkor ne is tedd! CSalódás lesz!!!!!!!!!!!!!! Iszonyatosan rossz.
Nekem is vett anyukám, és én balga mondom megkóstolom. Fél harapás, és alig tudtam lenyelni. Persze ettől lehet, hogy Neked ízleni fog Kép

Képzeljétek. Most ünnepeltük az 5. évfordulónkat, és az 1. házassági évfordulónkat, és elmentünk étterembe, mert apukámnak is szülinapja volt. Normálisan rendeltem magamnak kaját, és utána is tök rendben volt a cukrom. Pedig nem volt kis adag a kaja. Igaz a köretet nem nagyon ettem, csak a Cordon Bleu-t, meg a paradicsomsalit.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 

 
 

Sziasztok!
Érdekesen alakult a mai étkezésem. Reggel melegszendvics a'la Bogi. Délelött meg mentünk a Spar-ba a kisfiam kiválasztott a mirelitek közül egy zöldséges rizst. Még mérgelődtem is, hogy ennél én jobbat tudok csinálni minek vegyük meg, de aztán itthonannyira ízlett egy kis reszelt sajttal. 450g-ban van 63g CH hogy lehet? Mondjuk kevés benne a rizs sok a zöldség. Most ennek nagyon örültem, mert ha én csináltam volna az nagyon rizses lett volna és akkor nem ehetek.
Más ti milyen barnakenyeret esztek? Itt nálunka SPAR-ban ami teljes kiörlésű lisztből van, azon nincs feltüntetve a CH. Amin meg fel van azok ilyen álbarna kenyerek pl búzaliszt, meg rozslisz +maláta és akkor attól barna a kenyér. Nem merem megvenni mert valamelyik magos pl most azt hogy számoljam ki? Tönkölybúzásat vettem abban szeletenkétn kb 12 Ch van. Szemben Bogi 10,53-asával /ha jól emlékszem./ Ma nem bírtam tovább és ittam egy kis light kólát. Halat kéne még enni, abban nagyon kevés a CH. Nem sokára megismételjük a terhelést és ha negatív akkor nem kell befeküdnöm. V
Veronika
 


Vera!

Szerintem a tönkölybúzás jó lesz Neked. Ha szereted. Azért annyira nem kell ám szigorúan venni, ha 1-2 grammal túlléped, akkor még nem lesz semmi baj.
Érdekes, nekem meg tegnap volt light kólás napom. Az egész terhesség alatt most ittam először kólát Kép
Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Hali!
Beszéltem a dokimmal, megismétlik a terhelést. Mivel eszembe jutott, hogy a terhelés elött reggel 5,30-kor megittam majd egy bögre cukros teát. 8,10 perc volt az elsö/eredmény 4,5/ 10,10 perc /eredmény:7,5/ a második szúrás és 75 g cukor volt a lötyiben. De továbbra is gyanús eset vagyok a fiam nagy mérete miatt. Nagyon álmos voltam, ki volt téve a tea és félálomban megittam. Aki tudja írja meg, hogy ez mennyire szólhatott bele az eredménybe. Ha nem produkálok teljesen negatív eredményt, akkor továbbra is diéta. Csak legalább tudom, hogy nem vagyok beteg. Az is valami.
A tönykölyöst szeretem, de jobban mondjuk a rozst. Itt a közeli boltban csak Helikon rozskenyér van. Azt simán lehet számolni a kcal.hu-n megadott táblázat szerint?
Szülinapomon diétás túrótortára, karácsonykor meg töltöttkáposztára gondoltam, mert mindig az szokott lenni. Találtam egy diétás receptet amiben nem rizs, hanem túró van a töltelékben. Ki kéne próbálni. V
Veronika
 


Sziasztok!

Veronika!
A tönkölyös kenyér az nagyon jó (én nagyon szeretem, sőt a tönkölylisztes tésztát is), számold azzal a CH-tal amit találtál, azt hiszem az igazi tönkölyösben kevesebb CH van, mint a hagyományosban (de ha nem így van akkor is egészséges). A diétás túrótorta az egyik lehető legjobb ami édesség, és a töltöttkáposzta is jó választás (én amióta diétázom azóta rendszeresen beillesztem a menübe). Ha megismételt eredményed is hasonló lesz az elsőhöz akkor sem vagy beteg csak vigyáznod kell, hogy mit és mikor eszel. (Ne legyen betegségtudatod!!!)

A diétás szaloncukor tényleg vacak, és úgy általában a diétás édességek, ezért én inkább sütök, már a férjem sem veszi észre a különbséget a cukros és az édesítőszeres sütik között.


Üdv:
Erika
N. Erika
 


Hi!
Erika!
köszi, a bátorítást. Te már több tapasztalattal rendelkezel ezekben a dolgokban.
Egyre inkább nem eszem, tegnapi nap silány volt.Vagyis én jól éreztem magam, de a számításaim szerint ennyit ettem:
1544 kcal, 84g fehérje az kevés, 124 szénhidrát szintén kevés
Veronika
 


Erika!
Te mivel sütsz? Tudnál nekem receptet írni?
Kriszta
Krisztike
 


Sziasztok!

Vera! A tea csak az éhomi cukorba szólhatott volna bele, de az normális. És az a 7,5 a terhelés után az nem terhességi cukorbetegség. A diéta meg nem árt, de ezeket már én is elmondtam, és Gyuri is leírta.
Mindenesetre kíváncsi leszek a második terhelés eredményére.
Én ma voltam a diabetológusnál, és azt mondta ügyes vagyok. Szépen egyensúlyban van a cukrom. Néha mikor bűnöztem és magasabb lett a cukrom, azt bekarikáztam a kezelési naplóban, és erre mit mondott a doki: Feloldozlak gyermekem Kép Aranyos volt. Szóval néha még bűnbe is eshetek Kép
Vera! Most mekkora a babád?
Nekem a 29-30. hét fordulóján csináltak UH-t, és akkor volt a becsült súlya 1294 g. A doki azt mondta, hogy ez tökéletes, sőt, még talán kisebb is. A lepényem rendben van (I. fokban érett), vagyis a terhességi kornak megfelelő, a magzatvíz átlagos, úgyhogy minden oké lesz.

Pusza: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Hali!
Bogi nem tudom, ha minden igaz csak jövö héten megyek UH-ra. A 19. héten pontosan a korának megfelelö volt. Az elsö gyerek mindig nagyobb volt, mint a korának megfelelö. Azt hiszem lefogytam egy másfél kilót. A fiúk most pizzát rendeltek.Kép.
Mindenkinek jó hétvégét
Veronika
 


Sziasztok!

Vera! Hogy megy a diéta? Krisztike! Minden oké? Van valakinél fejlemény?
Nálam semmi különös, diétázom, jól vagyok, ma töltöttem be a 30. hetet. Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!
Köszi Bogi a kérdést, szerintem minden OK, a diétás doki kicsit túllihegi a dolgot. Az éhomi 5,63 volt a reggeli után egy órával 6,56. Szerinte ezt nem igen lehet megúszni inzulin nélkül. Én győzködtem, hogy egy hónap múlva kb meg isszülök és ennyi időre ilyen értékek mellett nem kéne inzulin, így abban maradtunk, hogy most mérem itthon és ha nem rosszak az eredmények akkor nincs inzulin. Eddig minden jó. A másik csúcs ötlete, hogy minden evés után sétáljak intenzíven fél órát. HA-HA. 32 hetes ikerterhesen otthon kell intenzíven feküdnöm. Na mindegy, ezen a szülészem is csak nevetni tudott. A babók egyébként gyönyörűen fejlődnek és minden OK velük.
Üdv.
Kriszta
Krisztike
 


Kriszta!
Én nem értem ezt az egészet!
6,56-os eredménnyel inzulint akar adni? Bocs, hogy ezt mondom, de ez nem oké. (mást akartam mondani, de nem akarom megsérteni a dokit Kép )

Gyuri!
Ha olvasol minket, légyszi szólj hozzá, hogy mi lehet ez Krisztinél. Vagy a dokijánál. Nem kapisom a dolgot Kép

Amúgy az én diabetológusom azt mondta, hogy reggel amúgy is kicsit magasabb. Úgyhogy ne aggódj Kép

Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szasztok!
Velem semmi, csak most jutottam el a holtpontra, hogy unom a diétát. Egyik nap meg is ettem 2 szaloncukrot. De ált nem érem el a 180-at. Pénteken megyek terhelésre, meg Uh-ra. Karácsony elött megvan a terhelés eredménye, de az UH is sokatmondó lehet. Mindkettöre nagyon kiváncsi vagyok. Veletek mi van?
Vera
Veronika
 


Bogi!
A szülészem szerint egyes - kissé túlbuzgóbb - diabetikusok úgy vélik, hogy a határértéket nem szabad 10%-kkal megközelíteni alulról, mert akkor benne vagy a statisztikei hibalehetőségben és akár rossz is lehet. Ez a doki egyébként kimondottan imádja a kismamikat inzulinozni. Nem túlzok 7-ből 5-öt inzulinoz. Akkor is ha egy nap egy értéke rossz egy tizeddel.
Ezt a reggeli magasabb vc. szintet én is tudom, ezért kell 7-kor reggelizni. Ehhez képest fél nyolckor kezdőzik náluk a vérvétel és nyolc előtt semmiképp nem kerülsz sorra. Ma felkeltem 7-kor, megmértem és kaja előtt volt 3,5, kaja után egy órával 5,9. És délben is tök jó lett. Szóval örülök, hogy erősködtem. Meg a szülészem is hasonlóan látja a dolgokat pedig ő felel a babákért.

Gyuri!
Engem is érdekelne a véleményed.

Köszi:
Kriszta
Krisztike
 


Sziasztok!

Vera! Néha én is unom a dolgot. Sajnos vissza is tértem a régi rossz kerékvágásba egy-egy napra, amikor nem ettem 5-ször. De azért nagyon igyekszem. Én mindig bűnözök, mert veszek diabetikus specit, és naponta egyet megeszek. Szlovák gyártmány Dia a neve, kakaós ostya. Ennek teljesen olyan íze van, mint a rendesnek. A többinek van valami hülye mellékíze.

Krisztike!
Nem semmi. A legnagyobb hibalehetőség az otthoni készülékekben van, a laboratóriumi vizsgálatnak szerintem jóval kisebb a hibaszázaléka.
Mindegy. Ilyen dokikat is el kell viselni.

Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!
Örülök neki, hogy erősködtem az inzulin ellen, ugyanis tökéletes minden érték, kaja után még nem ment 5,9 fölé, kaja előtt, pedig a legmagasabb eddig a 4,5 volt. Ha mérési pontatlanságot is hozzávesszük, ez akkor is tökéletes.
Bogi!
Szóltak nekem a kórházban, hogy a tesztcsík ára majdnem 1000 Ft-tal emelkedik januártól ( új ÁFA besorolás miatt ), úgyhogy ha kell vedd meg még az idén.

Üdv:
Kriszta
Krisztike
 


Határértéket azért találták ki, hogy betartsanak egy szabályt. Ha nem tartják be, akkor az nem határérték. Az a diabetologus, akivel én együtt dolgozom nem "imád" inzulint adni, mi sem adunk a határték (7.0) alatt diétásnak inzulint. Felette csaknem mindíg. Nem biztos, hogy hülye tanács a séta. Attól mert 32 hetes iker még lehet sétálni (általában), de persze ebben a kérdésben a szülész döntsön. Minden esetre a mozgás csökkenti a vércukrot, a fekvés emeli, mozdulatlanságra ítélve gyakrabban kell inzulint adni.
Viszont az inzulin nem egy csapás, ha kell, hát kell.
dr.Csákány M. György
 


Kedves doktorúr!
A szülész is csak mosolygott a sétán, ugyanis a babák méretesek ( a kettő együtt kb. 4,5 kiló -ehhez hozzáteszem, hogy nem a cukortól, nekem az előző két terhességem is igen nagy babákat (4200g és 60cm) produkált tökéletes cukor mellett), és nálunk ilyenkor már inkább kórházban a kismama helye mint otthon. Az intenzív sétát nem csak nem szabad, de nem is tudom megtenni. Az értéket láttad, nem volt 7 felett, ezért volt furcsa az a vélemény, hogy " nem valószínű, hogy inzulin nélkül megúszható ". Valszeg félreértetted én nem a te veled dolgozó diabetológusra mondtam, hogy imád inzulinozni. Egyébként ezt a határérték dolgot sem értem, mert akinél én voltam orvos, azt mondta, hogy a határérték 6,7. Ez most akkor hogy van?
Krisztike
 


Még egy kérdés a doktorúrhoz!

Szerinted erre kellene inzulin?
Krisztike
 


Szasztok!
Megcsinálták újra a terhelést, beszéltem a diétásnövérrel is és azt mondta, hogy ha nagyon 7 felett van akkor hívjam. De mondom neki, hogy 75g cukoroldat esetén a 2 órási érték 7,8 alatt még jó. Erre azt mondja nekem- egyébként nagyon kedves volt- hogy terhességben 7 felett már nem nagyon jó. Én ezt nem értem. Most van aki kicsit cukor beteg, meg van aki nagyon? Lehet hogy ennyire biztosra akarnak menni??HOgy ne legyen semmi gond.
Bogi Uh-n teljesen a kornak megfelelö a baba bpd 70mm,26+2 naposan. Neked mennyi volt. Magzatvíz átl mennyiség, lepényvastagság 34mm. V
Veronika
 


Sziasztok!

Beszéltem a saját cukros dokinénimmel ( kedden helyettes volt csak ) és azt mondta, hogy minden tökéletes, élvezzem a karácsonyt és a terhességet és majd januárban találkozunk.Kép

Mindenkinek kellemes készülődést:
Kriszta
Krisztike
 


Krisztike!
6.7-es határérték nincs.
Veronika!
Te tudod jól, a 75g OGTT után a határérték 7.8. Nincs kicsit cukorbeteg és nagyon. Mint ahogy nincs kicsit terhes és ... A szabályokat azért alkotják, hogy betartásuk tartsa fenn a rendet.
dr. Csákány M. György
 


dr. Csákány M.György!
A véleményét szeretném kérni: 39.hetes kismama vagyok, a babus a 29.héttől 35.hétig jó irányban volt, utána visszaült a popsijára...nagyon el vagyok keseredve,mert azóta csak császárral biztatnak :-((
Igaz első bébi lesz...tényleg semmi esélyem a természetes szülésre ?
Még nem adtam fel a reményt:-)
Köszönöm !Gabi38.
gabi38
 
 


GABI38

SZURKOLOK NEKED!!!! Remélem minden oké lesz a szülésnél. Nem is gondoltam, hogy a 35. héten még ilyen virgoncak a gyerkőck a szük helyen.
Kitartást!

Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Hali!
Doktor úr köszönöm szépen, én is így gondolom. Egyébként a megismételt terhelésnél az éhgyomri érték 5,1 -75g glükóz után két órával 6,0.
Mindenkinek boldog új évet.
Vera
Veronika
 


Vera!

Gratula a szép eredményedhez!
Remélem elengedted magad egy kicsit az ünnepek alatt!

Bevallom én is Kép

Puszi, BUÉK : Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Kedves doktor úr!
Akkor nem tudom, hogy nekem mit adtak meg és mi a tényleges határérték, a lényeg, hogy a 6,7-t sem éri el a cukrom evés után 1 órával és most nekem ez a fontos, mert vmiért ahova én járok ott ez a választóvonal. A diéta egyébként több szempontból is jó, az egyik, hogy lement a cukrom a másik, hogy a babák intenzív növekedése ellenére én folyamatosan fogyok. Gondolom ennek - és persze az ikerterhességnek - tudható be, hogy rendkívül gyengének érzem magam. De hamarosan elmúlik mindez és a lényeg a gyönyörű babócák lesznek.

Egy más jellegű kérdés:
33. hét után ikerterhesség esetén, ha az egyik baba faros a másik haránt még meg tudnak fordulni? Az orvos biztat, hogy igen - benne egyébként 1000%-ig megbízok, csak a kiváncsiság hajt - én pedig úgy érzem, hogy kizárt, hogy erre lenne helyük. Mi erről a doktorúr tapasztalata?

Köszönettel +BÚÉK:
Kriszta
Krisztike
 


Gabi38!
Az én felfogásom szerint kb 2% az esélye a spontán szülésre. Van ahol megpróbálkoznak a fordítással, ott kicsit több.

Krisztike!
Hely talán van, de a mozgás folyamatos, az UH pedig 33 hetesen egy állapotot rögzít. Majd 6 hét múlva ....


BUÉK mindenkinek, és szilveszterkor is pontos diétázást. Legyetek jók ha tudtok ...
Dr. Csákány M. György
 


Jelentem a faros baba megfordult.Kép

Doktor Úr!
Ha még olvas idén minket kérem mielőbb válaszoljon:
Mi lehet az oka ha a cukrom - a diéta betartása mellett elkezdett emelkedni. Tegnap este vacsi után 8-t mértem és ma az evés előtti értékek szinte mindig elérték az 5,3-t. Nekem azt mondták, hogy evés előtt ez a határ. A karácsonyi vacsikat simán bírta ( édességet egy falatot sem ettem!), most meg sima hétköznapi diétás kaja mellett elkezdett emelkedni. Megijedjek, vagy majd elmúlik?

Várva válaszát, köszönettel, BÚÉK:
Kriszta
Krisztike
 


Krisztike!
A terhesség alatt, különösen ikerterhesség esetén a szervezet inzulinszükséglete folymatosan, de legalább a 37. hétig emelkedik. Az a a diéta ami a 30. héten jó, lehet a 33.on már nem elegendő, ilyenkor inzulin adásásra lesz szükség. Ha az étkezés után értékek (1 órával kaja után) meghaladják a 7.0 mmol-t.
dr. Csákány M. György
 


Sajna magas lett megint a cukrom ( reggeli után 7,4, az éhomi is magasabb a mgengedettnél egy picit, de az elfelejtettem mennyi ), így holnap megyek a kórházba inzulinbeállításra. Remélem nem fogom borzalomként megélni ( a diéta is jól megy, már tökre megszoktam ), azért drukkoljatok nekem. Éjszakára nem kell benntmaradnom, úgyhogy majd jelentkezem.
Kriszta
Krisztike
 


Szia Krisztike!

Fel a fejjel. Nem hinném, hogy olyan borzalmas lesz, ráadásul már nincs olyan sok hátra.
Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Ma voltam bennt, túlvagyok 5 vérvételen, este mindenképp kell inzulin és holnap megyek vissza, hogy a többit megbeszéljük.
Köszi a bíztatást:
Kriszta
Krisztike
 


Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, remélem tud valaki segíteni!

Barátnőmnek magas lett a terheléses cukra, és azt mondták, hogy tartson 150-es diétát, de támpontot nem kapott, hogy mégis hogyan. Ha valakinek van valamilyen táblázata, eltudná küldeni nekem?

Előre is köszi!

Lino
lino
 
 


Lino!
Hol lakik a barátnő?
Ugyanis ne táblázatból tanuljon, hanem először egy profi dietetikus magyarázza el a dolgokat, mert a szénhidrát nem minden, sok egyébre is figyelni kell.
Ott táblázatot is kap.
Ahol pedig azt mondják, hogy "tartson ... diétát" és semmi egyéb támaszt nem adnak, ott nem értenek hozzá! .... (??)
dr. Csákány M. György
 


Kedves Csákány M. GYörgy!

Barátnő vidéki (Kaposvár). 2 napos aggódás után felhívott egy másik orvost ma délelőtt, aki jövő hétre adott neki időpontot, remélem tudnak ott már segíteni neki. Egyébként nem volt túl magas a cukra (mondom én teljesen laikusan) 7,0.
lino
 
 


Doktor Úr,
ha egy "normális" eredményt produkáló terhes tart diétát, mondjuk ezt a 150-est, súlymegőrzés (vagy legalábbis nagy hízás elkerülése) céljából, az káros lehet a baba vagy a mama egészségére?
Andi
 


Ma kiderültek a tegnapi szurik eredményei és elég siralmas, naponta 4-szer kell inzulint kapnom, így a szülészorvosom sem enged tovább itthon maradni és hétfőn be kell feküdnöm a szülészetre. Elég furcsa a napom, a 4 inzulin mellett 4-szer ( 2 kaja előtt+után ) kell cukrot mérni és 7-szer enni. Ez most elég szörnyűnek tűnik.

Doktor ÚR!!
Ma az első inzulin utáni kaja után még mindig 7,2 volt a cukrom. Ez normális? Kell idő, hogy beálljon? Vagy kevés amit kapok?

Köszönöm előre is a válaszát:
Kriszta
Krisztike
 


Sziasztok!

Úgy látszik, hogy én is csatlakozom hozzátok. Sajno 1 hete elég rossz lett a terhelésem. 8,52 2 óra után. A doktornő azonnal 160-as diétára írt ki. Amit úgy néz ki, hogy (ha nehezen is) de tartok. Csak egyet nem értek a diétából. Kaptam egy listát amin szerepelnek a Ch tartalmú élelmiszerek. És a húsokhoz nincs írva semmi. A dietetikus szerint azért, mert azt nem kell számolni. De ha olyan étel sikerül összeütnöm ami 0 Ch-t tartalmaz, akkor mi van? Férjem szerint számolnom kellene az 5 alattiakat is, mert összeadódnak. De a dietetikus azt mondta, hogy azt csak akkor kell számolni, ha sokat eszem belőle. Ti hogy írjátok a naplót? Beírjátok azt is, aminek nincs Ch tartalma? Saját megnyugtatásom miatt vettem cukorszintmérőt és elég jó eredményeim vannak, Kivétel reggel amikor 6,9 és 6,5 között mozgok. Ez rossz?
Sziasztok
Hajni
cshajni
 
 


Szia Hajni!
Első kérdés, hogy a reggeli érték éhgyomorra értendő? Mert akkor rossz.

Szerintem a napi öt étkezést feltétlenül úgy kell beosztani, hogy tartod a megadott CH értéket. Se több se kevesebb ( KB). Semmiképp ne legyen olyan ami nulla. Ha éhes vagy akkor ehetsz pluszban nulla CH értékű kaját. A húsról én is úgy tudom, hogy nem tartalmaz CH-t.

Sok sikert, kérdezz nyugodtan, itt nagyon segítőkész emberek írogatnak.(én még nagyon frissnek számítok, ha vmit rossszul írtam javítsatok ki )

Kriszta
Krisztike
 


Sziasztok!

Kriszta szerintem jó, amit írtál. A húsnak nem kell számolni a szénhidrát tartalmát, sem a tojásnak, mert olyan kevés hogy értelmetlen számolni, de eleinte célszerű a táblázatot nézni.

Kriszta!
Úgy emlékszem nekem sem állt be azonnal az inzulin adásának kezdetén a vércukrom, amúgy sem egyszerű ez a dolog várandósság alatt, mert állandó korrigálásra szorul.

Mindekinek üdvözlet! Bocsi ha valaki kérdezett tőlem és nem válaszoltam mostanában nincs sok időm, mert a kislányom is betegeskedik és a fősulin a vizsgák is lefoglalnak.
Azért lehet tőlem is kérdezni, majd megpróbálok válaszolni
Erika
n_erika
 
 


Úgy tűnik most minden rendben, ma csak jó értékeket mértemKép

Kriszta
Krisztike
 


Szia Krisztike!

Köszi a gyors választ. Nem éhgyomri a 6,5. Ezt mind étkezés után 1 órával mértem. Az éhgyomri sosem megy fennebb 5,5 felé.
Lányok. Ha egyszer csinálok frankfurti salátát, akkor mit írjak be? Mert főtt virsli, tojás, hagyma és egy kanál tejfölből van? De ha ezt megeszem, mást már nem kérek! Jó lenne, ha írnátok pár napi receptet, mert kezdek kétségbeesni. Már unom a folytonos barnakenyér szalámis felállást.
Ja, és ti szoktatok szédelegni? Mert velem előfordul. vagy kevés, vagy sok amit eszem? Mert a vérnyomásom rendben van.
Már megint sokat kérdezek?
Sziasztok
Hajni
cshajni
 
 


Bocsi, megkint én Kép)

Nulla Ch-sat bármikor ehetek? Mert én szinte mindig éjfél körül kerülök ágyba és addig már kopog a szemem az éhségtől. Lehet, hogy emiatt is szédelgek. tehát mondjuk a vacsi után pár órával (este 10) ehetek mondjuk szalámit, vagy tojást?

Hajni
cshajni
 
 


Hajni!
A szédelgés - úgy tudom - simán lehet a kevés CH-tól. Az én elvem, hogy ha éhes vagyok, akkor eszek vmit, ezzel együtt, ikrekkel a hasamban folyamatosan fogyok.
A frankfurti salátához egyél kenyeret és máris megvan a CH mennyiség. Vagy igyál utána gyümölcslevet - 100%-os, cukormentes gyümilé-ben kb 10g CH van egy deciben. Nem kell sokat inni, hogy meglegyen a CH adagod. Én most inzulint kapok, így még inkább figyelni kell, hogy meglegyen az előírt CH és ha nem vagyok éhes ( ált. a 14:45-kor esedékes uzsonna ), akkor iszom egy pohár gyümilevet és kész is.
Étkezés után egy órával szerintem ezek jó értékek, de egy orvos jobban tudja. Egyébként is gondolom mész hetente kontrollra, ott minden kiderül.( vagy beborul, mint nekemKép).
Az én kedvenc kajakiegészítőm ( na akkor "csak" ötször ettem egy nap, most 7-szer )a tojássaláta volt. És ennek ellenére a koleszterinem nem lett magas.
Egyél finomakat, de tartsd be az előírt CH mennyiséget.

Kriszta
Krisztike
 


Hajni!
Krisztának igaza van, de ha muszáj éjfélig fennmaradni (?) akkor ehetsz valami CH menteset, pl. egy (2) kemény (lágy) tojást is.
Ha későn fekszel le, többet mozogsz, és a mozgás csökkenti a vércukrot. Éjfél körül már 5 órája nem ettél! Ilyen hosszú idő kaja nélkül napközben nincs! Ha muszáj éjfélig fennmaradni (? ismét), akkor meggondolandó a vacsora "szétszedése" is.
Dr. Csákány M. György
 


Sziasztok!

Megjött a nagy öreg diétás Kép
Hajni!
Először is nem szívesen, de üdv köztünk. Remélem érted ezt a mondatot Kép Inkább üdvözöltelek volna egy olyan topicban, hogy JÓ A CUKROM CSAJOK! Kép

Szóval ha gondolod küldök neked egy táblázatot, hogy én miket ettem. Én már 34 hetes vagyok, és a legkritikusabb időszak végén tartok a baba szempontjából, így már lazítottam a diétán, de így is normális értékeket mérek.

Én amikor salátát ettem, minden alkotórészt külön leírtam, és összeadtam a CH-kat, aztán leosztottam annyira amennyit ettem belőle. Általában ettem hozzá 1 szelet kenyeret.
Egyébként én 2 hónapig szigorúan CSAK VIZET ittam, ugyanis az elején kipróbáltam a cukor nélküli 100%-os gyümölcslét, csak úgy kaja nélkül magában, és felvitte a cukromat 7,2-re!!!!
Pláne ha kaja is van mellette! Egyébként a húskészítmények, húsételek külön is megtalálhatók, és bizony abban is van CH, attól függően, hogy készíted el. Hozzá kell adni!
www.kcal.hu
Még mindig csak ezt tudom javasolni, mert nekem sokat segített, hogy ott helyben adagokra tudod bontani, és kiszámolja magától neked a CH és egyéb értékeket.

Én amit elhagytam teljesen az elején:
- Mindenféle cukor
- Itókák (mondom, csak víz, ásványvíz)
- Fehérkenyér, zsömi, kifli, stb. (csak előre szeletelt bakonyi barna kenyér, aminek pontosan ki lehet számolni a CH értékét. Ebből egy szelet 10g CH)
- TEJ (ezt a diabetikusom tiltotta meg, bár Gyurinak erről más a véleménye. Reggel NE, de napközben napi 1 pohárral szabad. Az én diabetikusom pedig azt szajkózta Kép, hogy TEJ nem, csak kefír, joghurt (light), sajt, TÚRÓ. Tejföl csínján, és 12%-os)

Főzéshez Canderelt használok, az sok fajta van, az utóbbi időben már fruktózt is használtam, de mértékkel, és az elején nem ajánlom! (Bár ez az a fajta cukor, ami természetes, és lassan szívódik fel)

Az elején macerás volt, hogy az egész napom a diéta körül forgott, de ma már rutinos vagyok, és mondom, orvosi engedélyem van bűnözésre.

Ha édességet kívánsz (Ahogy természetesen amint meg lett tiltva, egyből azt kívántam Kép ):
diabetikus csoki, nápolyi, PALACSINTA túróval.

Már egy ideje a kaját nem is írom egyáltalán, csak a cukromat mérem.

Ja és a reggeli 25g CH-t jó betartani. A reggeli értékek mindig magasabbak, mert a szervezet nehezen ébred. Javaslat: reggelire kevesebbet egyél, utána fokozatosan ehetsz kicsit többet nap közben. A legjobb időszak az este.
Én profi diabetikushoz járok, ráadásul ő speciálisan a kismamákkal foglalkozik, és ezek az ő tanácsai.

Nekem amúgy 8,4 lett a terheléses cukrom, és 150g CH-ra lettem beállítva. Az egész terhesség alatt fogytam! A legelejétől kezdve. Nálam valószínűleg a terhesség előtti túlsúly miatt alakult ki a betegség, mivel öröklésről nem lehetett szó.

Szóval Hajni!
Mivel Te diétára vagy ítélve, és nem inzulinozol, tartsd a CH értékeket, és úgyis kitapasztalod melyik az az étel, ami megdobja a cukrodat.
Ja, és ha egyszer-egyszer feljebb megy, mert olyat ettél, akár 8 fölé, NE ESS PÁNIKBA!
A lényeg, hogy nem szabad, hogy ez rendszeres legyen!!!!

Sok sikert, üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Hali!
Velem semmi különös, eléggé hanyagoltam a diétát a jó eredmények miatt, de azért teljesen nem mertem elereszteni magam. Krisztikének drukk.
Én is úgy tudtam, hogy a cukormentes gyümilé nem OK. Hát igen csakhogy a víz nem mindenkinek jön be. Próbáltam gyümölcsteát is édesítés nélkül de nekem az sem nyerte el a tetszésemet. Azért még próbálkozom, mindig új fajtát veszek.
Bogi , nemsokár a szülsz, de jó neked.
Vera 30 hét
Veronika
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?