Új privát üzeneted érkezett!

Ildi
Írtad, hogy megveszed a könyvet, amit Szöszke ajánlott. Hát én próbáltam, nem lehet kapni, csak előjegyeztetni. Annak meg nem sok értelme van asszem... :cry: A Teszveszen mondjuk megtaláltam, de ahhoz meg nem értek... :cry:

És a Boglárka nem is tucatnév szerintem. Vagy rosszul tudom??? :roll:

marek
 
 


A Bogi szerintem sem tucat név :) És tudom, mire gondolsz. Sok szép név van, de nem az igaziak...

Marek: mennek a drukkok!

Itt a lista, ha kell valakinek:
http://riztejbeg.extra.hu/csomag.html

persze még kell majd csiszolni... Ez csak egy első verzió...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


sziasztok
holnap megyek cukor terhelésre. szoritsatok!!!!!!!

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 

 
 

Ó, komolyan? De hogy-hogy, ennyire elkapkodták a könyvet vagy mi?? :shock:
Drukk-drukk holnapra!
Amúgy nem tudom mennyire tucatnév, de tény, hogy 2007-ben benne volt az első 5-ben, persze régen meg csak Katalin, Zsuzsanna, Mária meg Erzsébet volt, de valahogy az ember szeretne egyedi nevet adni, persze nem fogunk, mert mégsem akarom, hogy Felhőcskének hívják a gyereket, csak nem szeretném, ha az összes vele egykorú lányt úgy hívnák. :lol:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Timinek is megy a drukk!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Kata!
Én hiába szólok a fiamnak, rá sem hederít. próbáltam a kezére ütni, de az sem zavarja. Tudom nem benne van a hiba.
Mosásügyileg igazad van! Erre nem is gondoltam! Így is a mosógép tartalmának a 80%-a Ábelholmija :D :D

Anhel!
Ne is mondd az érzelmi viharokat! Én rengeteget bőgök mostanában, mert nagyon nehéz. Iszonyat féltem kistesót a pocakban, remélem nem lesz baja. Igazából nem tudok megoldást. Próbálom rábeszélni a férjem, h vegyen ki egy nap szabit (40 van neki még tavalyról is!!) és elmennék egy nap csavarogni, de egyenlőre reménytelen. Pedig nagyon szeretnék egy kis időre kiszakadni a taposómalomból....

Rosszabb nem hinném,h lesz, hamarosan inkább majd a szülést várod Te is és az izgalmas..... aztán a katarzis, a megszületés :D :D :D

L.Kata!
Én is azt gondoltam, h szept. elején mosok. (3.-án CTG és akkor kiderül van-e méhtevékenységem...)
Nekünk is ariel van, akcióban vettük anno a metróban....tetszik, de rá kell szánnom magam egy 90 fokos fehérítésre.... (textilpelusok, bodyk, alsógatyák...)
pocak alakul :D
A rucik is édesek!

peva!
Amint újra meleg lett én is vizesedek...... útálom, de ez van......a karikagyűrűm lassan megy a dobozába..... férjem kérdi: el akarsz válni.??? :o :o :o

[b]Bettyna![/b]
kitartás a munkásokhoz!!!!!!

Ildi!
Tényleg angyalarcú a fiam, de égedelem! :lol: :lol: :lol: Nem rossz, csak unatkozik! A férjem mindig mondja: ilyet akartunk neeeeeem????? :D Valóban azt kívántam, h életrevaló gyermekeim legyenek, de néha sokk amit csinál....
Tegnap pld: amíg pisiltem kiöntött egy üveg ecetet!! a nappaliban..... :evil: :evil: :evil: :roll: :roll: este Bence kicipelte a szőnyeget az udvarba, most szellőzik....A hűtőben rendszeresen pakol, így előkerestem a kulcsot, így zárok mindent.....

Képet teszek fel, ez a legfrissebb.
Az igaz, h népszerű a Boglárka név..... és ha két neve lenne???

Nyugtonmalac!
IGENIS ÉRTETTEM, MEGNÉZTEM ÉS OLVADOK!!!!! CSÚÚÚÚÚÚCS A CSAJOD!!!! és a kommentek is!

marek!
Igazi kismamis a pocak! Drukkjaim szállnak feléd!!!!!

Timi!
Gondolok Rád, kitratás!!!!!!

Mi: nem tudom a többedik babát várók hogy vannak vele, de ha jól emlékszem a legtöbb tesó bölcsis-ovis..... Nálam most kiborulás van. Ábelt nem köti le semmi. Próbálom bevonni a házimunkába, az tetszik neki, de az energiája kifogyhatatlan. Nekem szükségem lenne egy porszívózás után pihenni egyet, tusolni esteleg, de reménytelen. Amint leülök, kiabál és elkezd rosszalkodni..... Gondoltam jó lenne pár órára elvinni valami foglalkozásra, de sajna nincs ilyen lehetőség.....

Ti mit játszatok a kicsikkel????????????

Kint lenni szeret, de fizikailag is egyre kevesebbet birok.......
Segítségem nincs, pedig rám férne egy-egy óra kikapcsolódás.

Szülésznőválasztással hogy álltok??????

nyugis napot mindenkinek!!

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!Tegnap nem tudtam feljönni :evil: Gratulálok mindenkinek aki betöltötte a 30.hetet már csak minimum 7hét csajok és nem baj ha jönnek a bébik :wink:

Timi!Megy a drukk+++++++

Marek!Neked is megy a drukk+++++

Nyugtomalac!Édes Boróka!És láttam a puncijárol a képet ami megnyugtatott,hogy nekem tényleg fiam lesz(ezen mindig agodom csak nehogy pofára esek)Te már pakolod a csomagot????

Ildi!A Bogi már nem tucat név.2004-2005-ben az volt és most már nem az most a sokkal "különlegesebb"nevek a divat.szerintem se foglalkozatok vele ha nektek tetszik.Nekem anno mindenki,hogy a Zsófi is milyen népszerü na most mikor szültem csak az én lányom volt Zsófi 20csecsemöböl és 5Viki 6Bence de a többire már nem is emlékszem.És az unokahúga Eperke mennyivel jobb??? :twisted:

Zsuzsa!Ábel minidg ilyen energikus volt?Én mindig megbeszélem,hogy ha elfáradok ledölök olyankor a lábamra ül és fürészelö Pétert játszunk vagy csip-csip csokát :D

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Zsuzsu: ha ilyen csibész kisfiam lenne…. …nem is csodálkozom azon amit írsz. Ezek a szőke, göndör fürtök! Nagyon aranyos! :)
Nekem nem kell törjem a fejem gyerek programokon, mert a bölcsiben eléggé kiéli magát. Kb 1,5-2 éves koruktól szerintem szükségük van sok gyerek társaságára, mert attól fejlődnek, élvezik, és csak egymást tudják kifárasztani… Mi előbb kidöglünk. :S Hihetetlen mi energia szorult beléjük…
Én Lilivel fürdök, így nem gond, ha fürdeni akarok. Én „alszom” a kádban, Lili mossa Borit (a hasamat). Mi játszunk a nappaliban apával a gépen, Lili nézi mellettünk a meséket, fest, olvas, dobozba mászik, stb….

Szülésznőm nincs, nem is lesz. Nem fussa rá :(

Kata: még nem pakolom, de igyekszem beszerezni, ami belevaló, addig amíg megtehetem. Szeptember elején dobom be a dolgokat a táskába. De azért látszik, hogy van előtte mit beszerezni. És az agyam is lukas, tuti kimaradt ez-az. Még van időnk kiegészíteni :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, pár napja kezdődött, de megőrülök tőle...hátha ti tudjátok miért.A karjaim viszketnek, de mint az állat.Semmi más, csak a karom.És vakarásra rosszabb lesz.Mire erre rájöttem, már sebesre vakartam.egyetlen dolgo segít, ha jég hideg zuhany vagy borogatás.ma éjjel is 10 percet azzal töltöttem, hogy a fürdőben locsoltam a jéghideg vizet a karjaimra.és valahogy esetefelé jön elő, nappal nem vészes.éjjel arra ébredek, hogy álmomban szétvakarom magam.szörnyűűűűűűű.azt hiszem ma felhívom a védőnőmet...
emmalena
 
 


na, felhívtam a védőnőmet.a rendelőben.és szabin van augusztus végéig.Mondom ok, akkor hadd beszéljek egy másik védőnővel.erre mondják, hogy egy védőnő sem dolgozik, mindenki szabin van augusztus végéig.Mondom mi van?????????????egy védőnő sincs a körzetben??????????????hát azért ez túlzás, nem?na mindegy, felidegesítettem magam...
emmalena
 
 


Emma: hivd fel a dokidat, hátha ő nincs szabin :S Milyen már, hogy egyszerre mennek szabira?!
Én Lilivel terhesen az erős paprikával jártam hasonlóan. Van neki egy hatóanyaga, ami a bőr alá megy, víz hatására szétterül. Ezt nem tudtam még akkor. Főztem lecsót, volt benne csípős is, mert az úgy fincsibb. Én pucoltam a paprikákat. Rá egy fél órával elkezdtek égni a kezeim. De mintha a pokol tüze égette volna. Zokogtam, hideg víz alá tettem, így szétterült a fájdalom. Délelöttől késő estig tartott. Addig fagyasztott zöldségeket csavartam konyharuhába, és azzal csillapítottam a fájdalmamat, hogy víz ne érje többet. Borzalmas volt. Nem kívánom senkinek.
Ugyhogy most teljesen átélem a helyzetedet.

Még valami: van ez a terhes tünet, amikor a kezed, nekem az ujjaim dagadnak, piros lesz a begye, és viszket mint az álat. Nekem ez melegben, ha sétálok az utcán, akkor jelentkezik. Nem lehet, hogy neked is ilyesmid van?
Próbálj esetleg fenistil-lel kenegetni, hátha "csak" csípés/ allergia, vagy ilyesmi.

Jobbulást neked!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!

Csak egy gyors életjel,aztán igyekszek visszacsöppenni,mert most aztán igazán lemaradtam!...

Megvolt az esküvő,minden rendben ment!Csodálatosan sikerült!:D

Aztán másnap elutaztunk Horvátországba a Rabra!Így megvolt a nászút is!Az is nagyon jól sikerült!Tegnap este értünk haza,ugyhogy most nagyon nehéz hirtelen visszarázódni a mindennapokba!De most nyugodt és boldog vagyok!:D
Pénteken megyek dokihoz is!Remélem minden rendben lesz!

Na megyek is!Szép napot mindenkinek!
Vendég
 


Marek, Ildi, itt is meg lehet rendelni: http://www.babanet.hu/lelkikoldokismerteto.htm
Különben én is csak kölcsönbe kaptam...

Zsuzsu,
beszélgettünk a férjemmel Ábelotok kapcsán, hogy miért csinálhatja ezt, és lehet, hogy a pároddal kevesebbet van a gyerkőc, nem? A másodunokatestvérem gyereke is (fiú) iszonyatosan hiperaktív, de ő azért, mert egy galamblelkű apuka van a háttérben, aki jóformán semmit sem csinál, és ezért a gyerek úgy érzi, hogy mivel ő a férfi a családban, neki kell hordania a nadrágot..
Ez a szerepátvétel a keményebb, határozottabb (de attól szeretetteljes) apamodellű családokban nem nagyon fordul elő. Vagy igen?

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Peva - Tegnap nem tudtam menni, mert itt voltak a munkások, remélem szerdán eljutok, mert nagyon hiányzik! Mattit majd meséld el légyszi, hogy érdemes-e felkutatni

Szöszke - Köszi az infot!

Nyugtonmalac - Nagyon kis édes Bori! A kedvencem a grimaszolós kép!

Ildi - Szerintem sem tucatnév és nekem is nagyon tetszik a Bogi! Szerintem sokkal fonotsabb, hogy ti is és majd ő is szeresses a nevét, mint hogy hányan vannak még akiket így hívnak. Az osztályomban 3 Fanni van, de nem tudnám őket más névvel elképzelni! :lol:

Timi, Marek - Drukk, drukk!!!

Zsuzsu - Köszi, már festenek! Elég gyorsan dolgoznak. :shock: Szerintem én nem fogadok szülésznőt. De még nem döntöttem véglegesen.
Ábel maszat! Cuki nagyon a kis gézengúz!

Emmaléna - Viszketés, védőnők nagyon gáz! Sajnos semmi jó ötletem sincs. :roll:

Adri - Gratula! Kérünk képeket!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!!

Szöszke!!
Bence sokat van Ábival, minden este sétálnak 1 órát kettesben és ha tudnak 7végén is többször. Apa sokkal szigorúbb Vele mint Én, de ez asszem természetes. Nem hiperaktív csak eleven. minden érdekli, főleg ami tiltott. lekopogom ma eddig nyugis napunk van, igaz a boltból hazafeléjövet megrágcsálta a kenyeret :o :)

Adri!
DE JÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ!! ÖRÜLÖK NEKED!!!!! :)

Emma!
Nekem a pocak szokott viszketni, de nem vészes....Jobbulást!!!!!

Kata!
Igen, születésétől fogva energikus. Már akkor hatalmas volt benne az életösztön, állítólag emiatt virgonckodik most.
Mi az a fűrészelő Péter???????

Nyugtonmalac!
Én is azon az elven vagyok, h kell a társaság! De a rendes bölcsibe lehetetlen bejutni, így h jön a tesó, a magánbölcsire meg nem futja.....

Nekem lesz szülésznőm, mert a férjem 99% , h Ábizik. 15 ezret gondoltam neki adni. A doki "jussán" még gondolkozom, de az biztos, h a 6 hetes kontrollon adok neki, ha adok....

Nálam valahogy fordult a baba, mert korábban sötét volt a pisim egész nap, most viszont normális, viszont nyomja a hólyagom....

Itt nagyon meleg van és fülledt.......lépek, próbálok szunnyadni egyet...

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!
Megvolt a vérvétel, meg az ultrahang. Minden rendben, áramlás jó. Vérvétel eredménye holnap, de sok jóra nem számítok, mert az előzőért se dicsért meg a diétás hölgy. Szerintem igencsak közel vagyok ahhoz, hogy inzulint kapjak.
Egyébként a dokim mostantól öt hétig szabadságon van, és amikor visszajön, akkor kezdem a ctg-t. Ez szeptember első hete és akkor leszek 34 hetes, de a cukor miatt korábban kezdik...

Valaki kérdezte a szülésznőt. Nekem van, és nem is szülnék szülésznő nélkül, mert nagyon sokat tud segíteni, legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

Emmaléna
Semmi nem látszik a karodon, csak viszket?

Adri
Gratulálok! Most már nagyon várunk vissza egy kis élménybeszámolóval és persze képekkel!!! Te még dolgozol egyébként?

Képzeljétek bementem a Brendonba az M5-nél...háááát. Nekem nem tetszik. Van itt helyben egy bababolt, ami ismerősé, úgyhogy 20% kedvezményt kapok. Asszem én ennél maradok. Egyébként kinéztem a neten egy kismamafelsőt, akciós volt, azt írták, hogy van az áruházban. Szerintetek megtaláltam? Szóval nem tetszett, nem sűrűn fogunk járni, ha valami kell, akkor beküldöm inkább a férjem, ha Szegeden jár.... :roll:

Megyek, mert kéne valami ebédet adnom az uramnak. Meg egy kicsit el is fáradtam...megint négykor keltem... :roll:

marek
 
 


SZIASZTOK!

Inez...először is neked gratulálok! :) Sok boldogságot! Örülök hogy minden szép és jó volt! Jó hogy újra itt vagy! :lol:

NyugtonMalac.....gyönyörű a lányod, gratulálok! Csodaszép képek készültek! :lol:

Emmalena...majd én is bemásolok egy homeopátiás listát, amiben van gyógymód a viszketésre is!
DE MOND EL EZT A DOKINAK! Mert okozhat viszketést a cukor is és az rossz májfunkció! :?

Zsuzsi...nagyon jóképű kis fickó Ábel! :lol: Annyira szép angyali fürtös haja van! :shock: :lol:
Te a 90 fokos mosástól nem megy tönkre a bady? Én azt nem merem úgy mosni, csak a textil pelust! :?

Na, már a védőnőtől is megkaptam hogy kevesebbet kell híznom havonta, mert sok lesz! Most tartok +10,5 kg-nál :oops: :roll: :cry:
A vérnyomásom jobb lett, már nem alacsony, most 110/60 és 88 a pulzus.
Mondta hogy keresett a mult héten, csak nem voltunk itthon, jött volna látogatni! :shock: :?
Képzeljétek a pocakom kerülete nőtt 5cm-t, és a hossza SY-Fu 33cm :shock: Megint mondta hogy jó nagy baba lesz lehet! :roll:

A fogorvos talált egy kis elszineződést, úgyhogy kaptam egy kis tömést is!

Na, másolom amit kaptam infót! :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lovaszkata 2008.07.29 11:42-kor.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


HOMEOPÁTIÁRÓL!!!!!

Lábikragörcs, hasigörcs-re MAGNESIUM PHOSPHORICUM Akár napi 4x1 tabletta szopogatva

Aranyérre CALCIUM FLUORATUM és SCHÜSSLER só felváltva Napi 4x1-1 tabletta, ez jó a viszérre is! :lol:

Bőrviszketésre MAGNESIUM PHOSPHORICUM D6 SCHÜSSLER só
Ja, és ez jó a keresztcsonti fájdalom enyhítésére is!

Gyomorégésre NATRIUM CHLORATUM D6 SCHÜSSLER SÓ szükség esetén!

Terhességi csíkokra, megelőzésre CALIUM FLUORATUM, D12 SCHÜSSLER SÓ felváltva a SILICEA D12 SCHÜSSLER só-val napi 3x 1

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Köszi a tippeket a viszketésre.Ma lekopogom, elég jó, de majd kiváncsi leszek az éjjelre.A dokinak feltétlenül mondani fogom, mert én is hallottam a cukor meg a máj miatti viszketést.De ahogy én hallottam, az szinte az egész testre vonatkozik.Na akkor őrülnék meg...nekem csak a karom, amin nem látszik semmi, csak ha kikapartam már, akkor ugye kiütéses.de ha megállom, hogy nem nyulok hozzá, vagy vizzel enyhiteni tudom, akkor nem látszik semmi. Csütrötökön úgyis megyek a dokimhoz, majd beszélek vele erről.
Ja, és csütrötök délelőtt megyek az egyik barátnőmhöz babalátogatóba, aki történetesen gyermek kardiológus.kis tanfolyamot fog tartani a baba ujraélesztésével kapcsolatban, csak hogy tudjam mi a frászt kell csinálni, ha megszólal a riasztó és tényleg baj van.

Inez! Örülök, hogy minden jól ment!Gratula

Zsuzsu!
Nagyon átérzem a helyzeted.Az én Ábelem is eleven, egy pillanatra sem lehet leülni mellette.Engem a bölcsi mentett meg, és ment meg folyamatosan.Amikor most volt 5 hét szünet, azt hittem kikészülök, hogy minden egyes nap kitaláljak valami izgit, ami érdekli, amit még én is birok, amitől lefárad stb.Szóval tudom mit élsz át.És amióta van ujra bölcsi, ez megoldódott, mert valóban a gyerekek egymást tudják a legjobban elszórakoztatni, ráadásul Ábi nagyon de nagyon társaságfüggő.Imádja a bölit.Nekünk mázlink van, hogy bejutottunk, bár nem volt egyszerű.Apropó bölcsi!képzeljétek, pár napja bent voltam a bölcsi vezetőjénél, igy pocakosan, és mondtam, hogy jöttem beirtani Emmát.Kicsit mosolygott, hogy még igy születés előtt, de rendes volt, felírt a listára.nálunk ugy van, hogy érkezési sorrendben megy a dolog, kivéve, ha a védőnő vagy az orvos utasitására kell valakit felvenni.És harmadikok vagyunk a listán.Ugy tűnik Emmának már van helye, de Ábi óvodája már nehezbb dió lesz.Szeptemberben oda is be kell mennem, és gondolom könyörögnöm egy sort...hogy én ezt hogy uuuutáloooom!!!!!!!!!!!!
emmalena
 
 


Szöszke, Peva..köszi a za infót a homeopátiáról és Schüssler só-ról.
Én szeretném kipróbálni.
Nagyon eres a lábam és a stíra ellen is jó ha szedek valamit, hátha nem jön csík a pocimra! :roll:
Calcium Fluoratum lesz a nekünk való úgyhiszem. Majd holnap megkérdezem a patikában! :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Szia Adri: gratula az esküvőhöz, és a nászúthoz! :)
Teszel majd fel képeket?

Zsuzsu: valaki írta, hogy ha veszélyeztetett vagy, akkor fel kell vegyék a nagyot, nem? Ez nem mindenhol van így? Lehet, meg kéne próbálni. Maszek bölcsit én is néztem Lilinek, mikor vissza akartam menni, dolgozni, de a bölcsi beintett. 90 eFt/hó/ gyerek. Képzeld el 2 gyerekkel! Nem éri meg visszamenni dolgozni.
Vannak kerületek, ahol a bölcsinek van játszóháza is. Én voltam egy barátnőnk jóvoltából ilyenben Lilivel, és az a helyzet, hogy csak 400 Ft/ délelőtt volt, és olcsóért ebédet is kérhettünk a gyereknek, meg magunknak is. Kérdezd meg az anyukákat, védőnőt, felétek van-e ilyesmi. De ha nincs is, még mindig össze lehet járni más kisgyerekes anyukákkal, és olykor-olykor egymás gyerekeire vigyázni (ezt is szoktuk csinálni), mert a gyerekek nagyon elvannak egymással, minket meg jól kímélnek :D
ööööööööööööö, ne okoskodjak többet? :D
Mindenesetre csak mint 5leteket szerettem volna megosztani a fenti gondolataimat, hátha segít valami.

Képzeljétek el, hogy felvettem a felicitas csomagot :D Tök jó kedvem lett tőle! Van benne egy via aventes pohár (szeretni fogjátok), egy pici mam cumi (rózsaszín a mienk), 1 db pampers newborn pelus, meg egy szentkirályi ásványvíz :D Mindennek nagyon örültem. Lilivel csak egy műanyag kanál volt benne, meg egy halom újság, papír. Most is van benne termék katalógus az ajándékokat adó cégeké. De az tetszik, jó nézegetni.

Tegnap bevásároltam: vettem mosható pelenka készletet Borinak. Én most ezt fogom kipróbálni. Van 12 db pelus, amit csak 3-ba kell hajtani, meg 3db külső bugyi hozzá. Pelus cserénél csak a belsőt kell cserélni, ezért a külsőből elég ennyi. 2-5kg-ig jó. Kíváncsi vagyok. Rengetegbe került a pelenka Lilivel, hátha ez hosszútávon kifizetődőbb. Vettem hozzá ilyen kaki megfogó betétet, így a kakit csak a wc-be kell dobni, a pelus nem szennyeződik annyira :D Remélem.
Vettem mosható cicibetétet is. Az is rengeteg pénzt visz el hosszútávon. Így majd mosom, és kész. Mindig kéznél lesz (Lilit 9 hónapig szoptattam… És utána is kellett még a betét.)
Voltam a tescoban is, de váci útiban nem voltak szőrös rucikák :( Azért vettem egy polár melegítőt a lánynak, meg egy polár pulcsikát és egy kiscipőt :D
Vettem még körömcsipeszt, hajkefét, fülpiszkát a köldökéhez, egy cumit tartóval (Lilim majd ebben hozhatja itthonról a cumit Borinak a kórházba, ha jön látogatni :) – ezt találtam ki neki)

Majd készítek képeket, és felteszem, hogy ne csak én gyönyörködhessek bennük :D Jó?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


El is felejtettem írni, ma megyek az első tanfolyamra a kórházba :D
Téma: várandósság, szülés és a gyermekágy pszichológiája :shock: Izgi, mi? Este 6-kor kezdődik a Tétényiben...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


De jóóó neked, én is úgy mennék!:-)
jó szórakozást:-)
emmalena
 
 


Lányok,nagyon aranyosak vagytok!!!Köszönöm szépen a gratulációkat!:D

A képekért még nem volt időm elmenni,de remélem a héten eljutok odáig és akkor rakok fel!(legalább is megpróbálok :lol: )

Marek,igen még dolgokoz,de már úgy nincs kedvem!Annyira fáradtnak érzem magam!Nem is fog az agyam!...
Az élménybeszámolót meg majd a képekkel!:D

Kata,a plussz 10kilo sok?Mert,h eddig én is itt tartok és nem érzem soknak!

Zsuzsu, beelőztél egy nappal?:D jujj,..olyan furcsa,h már csak 2hónap!....

Nyugtonmalac, én teljesen egyetértek veled a pelus ügyben!Én is textil pelenkát szeretnék mindenképp!Ez a kakifogó betét nagyon jónak tűnik,még nem is hallottam ilyenről!...
Majd mesélj milyen volt az előadás!:D
Vendég
 


Egy kérdés, szerintetek hova érdemes menni vásárolni, ahol mindent megkaphatok és még olcsó is!van egyáltalán ilyen hely? :lol:

Ja,és ugyan ez lenne a kérdésem ausztriával kapcsolatban!Tud valaki valami jó nagy áruházat odakint?Csak mert nagyon sokan eurót adtak nászajándékba és beváltani most nem lenne a legcélszerűbb!Ráadásul szoktunk járni és nagyon sok mindent sokkal olcsóbban kapunk meg csak bababoltot nem tudok! :?

Előre is köszi,ha valaki tud valamit!
Vendég
 


nyugtonmalac, te h vetted fel? cask beváltottad a kupont az egyik bababoltba(ahol belehetett)?

Kép
babe.
 
 


sziaszok.
megjöttem cukor terhelésröl.minden renbe van :lol: :lol: , tovább falhatom az édességeket. nagyon féltem ettöl a vizsgálattól, mert az egyik nagyim erös cukor beteg volt.
7-kor levették az elsö adagot, utánna reggeli /ami jó volt :lol: /: 1kifli, 5dkg sonkás szalámi és kis dobozos dzsúsz. 8.45-kor levették a 2.adagot és délbe megvolt az eredmény.


köszi a drukkokat!

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Képzeljétek,egy másik topicban egy kismama ajánlotta nekem a magnezii citrit nevű gyógyszert haskeményedésre,és pocifájásra.
És kezd hatni,sokkal jobb,mint a Panangin vagy a MagneB6 :shock: :lol: Recept nélkül lehet kapni,és 1 tabletta 500mg magnéziumot tartalmaz :shock:

bocsi mindenkitől,visszaolvastalak benneteket,de írni nincs időm,mivel csináljuk a babaszobát :roll: remélem hamarosan lessz időm és tudom pótolni :roll:

vigyázzatok magatokra!

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Átvettem a Felicitasz csomagot hát persze,hogy rózsaszin cumi van benne így Zsófi lecsapott rá :lol: :lol: A kórházi csomag amit ott kapunk jobb lesz :lol: :lol:

Inez!Várunk sok-sok képet rólatok gyürükröl a pocidról szóval MINDENRŐL!!!!!!Én nem tudok baba boltot kint :cry:

Timi!Gratulálok a jó eredményhez!!!!

Mosható pelus:Én kipróbáltam és bár szerettem volna át álni valahogy az van bennem,hogy lusta vagyok :oops: :oops: :oops: Ne szidjatok le de nekem rohadt kényelmes,hogy kidobom és kész :oops: :oops: :oops: :oops:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Timi
Gratula a cukorhoz!!!!

Mosható pelus? Így olcsóbb lesz? Rengeteg mosás, mosószer, mittomén... :roll:

Lányok
Az lehet, hogy az eddig szigorúan fejvégű babám fogta magát és megfordult? Még délelőtt is fenn rugdosott, erre délután lefeküdtem aludni, és azóta lenn csinálja ugyanazt a a bulit... :roll: Remélem ezt nem gondolja komolyan!!!! :roll:

marek
 
 


Sziasztok!

Először is, Adri, gratulálooook és sok boldogságot kívánok :lol:
Képeket várjuk, örülök, hogy jól sikerült az esküvő és a nászút is! Sajna nem tudok Ausztriában bababoltot :? Ahol mindent meg lehet venni? Szerintem inkább mindent máshol érdemes, mert valami drágább pl. a Brendonban, de vannak dolgok, amiket ott érdemes megvenni, nekem bejött, de pl. CORA-ban is láttam csomó mindent, szóval szerintem érdemes körbenézni mindenhol.

Timi - tök jó, hogy rendben van a cukrod és hogy nem a cukros lötyit kaptad :lol:

Nyugtonmalac - milyen volt a tanfolyam??? Szeptembertől kezdődik majd az Uzsokiban is, én oda megyek el az tuti!

LKata - én is már legalább 9-10 kg többletnél tartok, de nem tudok mit tenni, ha ennem kell, akkor ennem kell :shock: :?

Zsuzsu - olyan édes a kép, amit feltettél Ábiról :lol: Kis ördögfióka, de meg tudnám zabálni!!!

Elég nehezen telt a mai napom, az ucsó bőröket is lehúzzák rólam bent, de már csak 2 nap és vége!!!
És a meleget is nehezen bírom, megyek is ledölni, bocs, ha nem reagáltam mindenre, de annyira fáradt vagyok :?
Jó éjt mindenkinek!!!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Inez, én egy boltról hallottam, egy bizonyos SCS bevásárlóközpontról, azon belül van bababolt, meg is találtam neten:
http://www.babyone.at/index.html
Szerintem van, ami jó árban van, viszont eléggé rázós árak is vannak. :( Nem magyar pénztárcához szabták...Azért tájékozódásképpen érdemes megnézni.

Marek, én eddig mindenütt azt olvastam, hogy elég, ha a baba a 32-33. hét körül kerül fejvégű fekvésbe, valamelyik gyerek, csak a 36. hétben...én nem stresszelek ezen, meg kell beszélni vele, hogy úgy fog a legkönnyebben megszületni, ha a buksija van lefelé. :P Én minden nap elmondom neki. :wink:

Nymalac, mi valószínűleg a jövő hétől kezdjük. Milyen volt az előadás?

Kép
szöszke
 
 


Inez, Ildi..lehet engem azért izélgetnek a súlyommal mert eleve én túl súllyal kezdtem. :oops: :( 77kg-voltam mikor teherbe estem!
Sajnos majd még azt is le kell adnom, mert én olyan 69 kg-osan éreztem jól magam!
Meg amúgy is azt mondják hogy a felső egészséges határ a 14 kg! :shock: :? Persze nem tudom ezt hogy lehetne megtartani, főleg ha az ember fekvésre van ítélve! :(

marek....még megfordulhat többször! :wink: Én meg úgy érzem hogy most fordult fejre, mert már 5-6 napja csak a gyomromban és a bordáim alatt érzek erős rúgást, lennt csak kis motoszka van! :lol:

Kata...mi volt még a felicitas csomagban??? az amit Nyugtonmalac írt? Mindenhol egyforma?Én is majd most fogok érte menni.

Tök nem tudom mit csináljak. Eddig vékony háózsákot örököltünk, pedig én úgy terveztem hogy nem használok majd takarót, csak hosszú ujjas bady és zsák :) Na de most ez a zsák elég vékony, és félek fázni fog.
Takarónk meg plüss van, ami tök vastag, még az ágyrácshoz vettem. Lehet az meg már sok? Főleg ha majd fűtünk is! :?
Vegyek azért vékonyabb paplant is????? :roll:
Ti milyen paplant , takatót vettetek?????

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


LKata!

Szerintem nem baj, ha a hálózsák vékonyabb. Az újszülötteknél a réteges öltöztetésen van a hangsúly.És soha nem szabad túlöltöztetni, mert az is okozhat túlmelegedést és bölcsőhalált.Ha a szobában van 22 fok kb. és a babaán van pelus(szintén melegít), egy hosszúújjú body egy rugi, és arra jön a vékonyabb hálózsák, az tökéletes.Én imádom a hálózsákot, Ábelnél is rögtön azzal kezdtem, és Emmát is erre fogom szokttni.Megvan az az alőnye, hogy nem aggódsz, hogy lerugja magáról és megfázik, meg attól sem, hogy a takaró alá kerül és nem kap levegőt.Én igy voltam nyugodt.A 2 éves Ábel a mai napig hálózsákban alszik.Igy hiában alszik már rács nélküli ágyban nem járkál éjjel, és ez nagy előny:-) szóval, én azt mondom, hogy a hálózsák jobb mint a takaró, szerintem a babának is meg a mamának is:-)
emmalena
 
 


ancsa: Én kezdettől fogva Magnesii Citricit szedek, MgB6 helyett. Sokkal magasabb a Mg tartalma, igy elég 1et bevenni belőle egy nap, és sokkal olcsobb is.

Timi: nekem is csak a nagyszüleim voltak cukrosak, de az időskori cukorbetegség nem számít, de ha előtte is cukros volt nagyid, akkor megértem, h aggódtál..de nálad is minden rendben :D

Én biztosan nem fogok mosható pelenkát használni..sztem nem túl higiénikus, meg annyi macera van a kimosással. Ahogy néztem már nem olyan drágák a pelenkák, és szinte mindig van valahol, nagyobb áruházban v. drogériákban akciósan.

Marek: sztem a végén drágábban jönne ki, mosószer+a plusz mosás( a pelenkát ugye külön kell mosni a többi cucctól).Én inkább maradok a modernebb dolgoknál, de mindenki maga dönti el, neki mi a kényelmesebb.

Kép
babe.
 
 


Megkaptam a többi képet a babáról, amit utólag küldtek ki postán, ezek nagyobbak (13*9) mint amit helybe kaptam UH-on.Azt hittem már sose küldik őket... :? :D
Kép
Kép
Kép

Kép
babe.
 
 


Bebe!

Nagyon nagyon cuki!!!!!!!!!!!!!!!!!!
emmalena
 
 


Köszi :D

Kép
babe.
 
 


Képzeljétek, tegnap nagy beszélgetés volt itthon Apával, hogy mi legyen ha beindul a szülés. Ő ugyan ott volt Ábi születésénél, de mivel 12 óra vajudás után átmentünk császárba, nem volt apás szülés. De ő olyan típus, hogy nem bírja érzelmileg az ilyen dolgokat. Fal fehér volt végig, időnként azt éreztem, két fájás között fel kell majd őt is mosni:-) azt mondja, őt baromira zavarta, hogy csak ott van, és nem tud segíteni, olyan feleslegesnek érzi magát.Na, ehhez azért tudni kell, ha nekem vmi bajom van, fáj a tágulás vagy ilyesmi, akkor iszonyat elviselhetetlen tudok lenni.Akkor ne érjen hozzám senki, ne maszirozzon, ne kérdezgessen, szóval elég gáz tudok lenni.
Annyira izgulós szegénykém, hogy viccből megjegyeztem tegnap este, hogy akkor úgy lesz, hogy Ábi szépen megy bölibe, ő dolgozni, nekem elmegy a magzatvizem, taxiba ülök, bemegyek a kórházba, megszülöm a babát, és mikor túl vagyok rajta, akkor szólök neki:-)De én ezt csak viccnek szántam...Hát az arcán egy akkora megkönnyebbülést láttam, hogy de jó, lehetne így?:-))))))))))))))Na persze, ez csak egy álom, ugysem igy lesz.De pl.mivel Ábit nincs kire hagyni, ha éjjel jön rám, akkor ő marad itthon én be a kórházba, reggel ő elviszi ábit bölibe, és utána bejön hozzám.Ha szerencséje van, addig megszülök:-)
na jó, ezt nem tudom miért írtam le, azt hiszem, nyugtatom magam, hogy ne erőltessem rá csórira ami nem megy, ő ilyen, el kéne fogadni, vagy nem?ti mit gondoltok?
emmalena
 
 


Sziasztok!

Timi,én is gratulálok a cukros vizsgálathoz!De jó,h ott nem a cukros vizet kell meginni!Nálunk az van és borzasztó!...

Kata, én most nagyon lemaradtam,ugyhogy megkérdezem, mi az a felicitasz csomag? :lol:

Marek,csatlakozom az elöttem szólókhoz!Szerintem ne izgulj, van egy barátnőm,akinek szülés elött egy héttel fordult be a baba!
Szerintem nem lesz gond! :wink:

Ildi,köszönöm neked is!Egyébként a corában én is láttam,sőt vettem jó dolgokat,de pl az intersparban is szoktak lenni, tegnap vettem ott 890ért rugit!Szóval ebben igazad van,h mindent máshonnan érdemes!
Már csak 2napig dolgozol?De jó neked! :roll: Én már annyira kivagyok!Utálom az egészet,csak ásítozok egész nap!...

Szöszke, köszi szépen a címet!

L.Kata,mi vettünk zsákot is meg bébitakarót is,de én sem tudom hogy mi lenne a jó!Ezekkel a dolgokkal én sem vagyok tisztában!

Emmalena,te mindenképp szeretnéd,hogy bent legyen veled Apa?
Mert én úgy látom,szegény annyira nem rajong az ötletért! :lol: Persze ebben nektek kell megegyezni! Mi megbeszéltük,h egyikünk sem szeretne apás szülést!Én sem bírnám meg ő sem! :lol:

Lányok, nekem meg mostanában megint egyre többször van hányingerem!Meg szédülök is és nagyon fáradt vagyok, mint az elején! :? ez normális?
Meg olyan hülyének érzem magam mostanában!Mintha az agyam lusta lenne bármit is felfogni és gondolkodni!És ez itt a munkahelyen nem a legjobb dolog!... :?
Vendég
 


Inez!Mikor a védönönél voltál elöször és kaptál egy kis könyvet amibe van egy kupon és vannak benne helyek ahol ha leadod kapsz egy várandos csomagot most van benne egy cumi és egy Aventos tejtárolo meg egy csomo katalogus milyen termékek vannak.Ha megszülsz akkor meg a gyerek kap egy csomo mindent pelnka,Nive a tremékek ilyenek :lol: :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Emmalena, nekem elég szarul esne, hogy miközben én a szülőágyon "megváltom a világot", a férjem bármi mással foglalkozna otthon vagy a munkahelyén. (Mondjuk épp kávét főzögetne magának, vagy e-mailt írogatna...) Valahogy ebben a kérdésben nem tudok toleráns lenni. :( Mi lenne, ha neki kellene megszülnie?????? Szóval egy kis áldozathozatal igazán elvárható a férfiaktól. Különben a jelenlét is segít, nem fontos, hogy tapogasson, meg aktívan segédkezzen...nekem elég lenne, ha ott ül mellettem, esetleg ismétli, amit az orvos, vagy szülész mond. Egy ismerősöm azt mondta, hogy csak azt hallotta meg a szülőszobán, amit a férje mondott...

Kép
szöszke
 
 


Kata, köszi az infot! De én semmilyen kupont nem kaptam!
Viszont,mikor legutóbb voltam tanácsadáson ott kijött a védőnő a váróba és megkérdezte,h ki töltötte már be a 28.hetet, mert az kap vmi csomit!De akkor én még pont nem voltam annyi!Abban volt vmi kis könyv meg újság,de annyira nem figyeltem!Lehet,h abban lesz vmi meglepi?:D
Vendég
 


Én nem kaptam meg azt a kiskönyvet, de nem is akarom. Eggyel kevesebb hely, ahonnan a szülés után zaklatni fognak. Persze tudom, hogy az én helyztem más és csak nekem van rossz tapasztalatom ezzel kapcsolatban.
Szerintem még a kórházban se fogom átvenni a csomagokat, mert ahhoz is ki kell tölteni egy papírt, amivel bekerülsz egy adatbázisba...utána meg majd jönnek a biztosítási ügynökök, meg hasonló. Hát köszi...ezt mégegyszer nem.

Emmaléna
Ha nagyon nem akar bemenni apa, akkor én nem erőltetném. Nehogy tényleg rossz élmény maradjon neki. Mondjuk ahhoz ragaszkodnék, hogy ott legyen a kórházban, hogy azonnal be tudjon menni, amikor megszületik a pici.
Egyébként az én férjem se akart velem bejönni, úgy volt, hogy anyukám jön be, de a szülsznő rábeszélte, és élete legnagyobb élménye volt a szülés. Utána egy csomó mindent ő mesélt el nekem, mert én nem emlékeztem semmire..... :roll:
Most megint nem szeretne bejönni...de most a rossz emlékek miatt. Ő még nem tudott belépni a kórházba azóta. Elvisz, lerak, de be nem jön. Nem mintha nekem olyan egyszerű lenne, általában bőgve jövök ki...lehet, hogy mégis kórházat kellett volna válatanom, de már késő... :roll:

marek
 
 


Emmalena....Köszi az infókat a paplanról és a zsákról. Nekem is a zsák a szimpibb! :)
Hát az én párom is izgulós, már többször mondta hogy ő nem szeretne bejönni! :( Nem eröltetem, csak remélem hogy még meggondolja magát! Olyan sokat jelentene!
Ilyen kifogása van, hogy ő nem bírja a vért :( :shock: ...de mondtam neki hogy mikor a baba megszületik akkor nincs sok vér, nem is látja ha a fejemnél marad, a méhlepény szülésnél meg kimehet (addig telefonálgathat) :)
De most meg azt mondja, hogy ő meg lesz rémülve és tehetetlen lesz, és nekem rossz lesz őt így látnom.......Erre mondtam neki, hogy -a kutya se fog veled törödni, nem arra érek én akkor rá hogy az ő arckifejezését elemezzem...szerintem! :roll: :lol:
Na, majd meglátjuk!
Tettem fel a www-re képeket a házunkról.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy betolakodok közétek, csak annyit szeretnék, hogy

van 1 eladó Angel Care légzésfigyelőnk, mi már nem használjuk. Ha valakit érdekel, priviben meg tudjuk beszélni a részleteket.

További jó babavárást!

tiko
 
 


Sziasztok,

Csomag felvétele:
bementem a Duna Plaza-ba, mert ott jártam, ott van egy Photo Hall nevű bolt, ami rajta van a kiskönyvünk listáján, kitöltve átadtam a papíromat, semmi mást nem kért. Nem ellenőrizte le, hogy a 3. trimeszterben vagyok :D És átadta a csomagot. Ennyi :D

Tanfolyam tegnap: a doki nem jött, csak a szülésznő, így azokat a kérdéseket tehettük fel, amik engem valójában érdekelnek. Sajnos jött hideg zuhany is. Ime a részletek:

- 5 szülőszoba van, ebből 1 alternatív. A többiben is van zuhanyzó, labda, meg ilyenek. Mind egy családos. Ha többen szülnénk egyszerre (nekem ez volt Lilivel), akkor van egy 5 ágyas vajúdó is, ahol ki lehet várni, míg sorra kerülsz, vagy ott szülsz. :S
- Útálom, de a látogatók nem találkozhatnak közvetlenül a babámmal. Ez nem zavarna annyira, de ide van sorolva a férj, és a lányom is. :( Ha bejönnek látogatni, magára kell hagyjam Borit, ezt nem akarom. Tehát nem jöhetnek be. És pedig Lilinek már be is szereztem Bori cumiját, amit minden nap hozott volna a tesójának, hogy a szájába dugdoshassa. :( Ez elmarad. Nem láthatom a lányomat pár napig, majdnem belehalok a gondolatba :(
Jöhet a vigasz!
- Alapból csinálják a gátvédelmet, tehát mikor majd eljön a nagy pillanat, hogy már nagyon tolnál egy utolsót, akkor valahogy el kell érd magadnál, hogy mégse tedd. Ezzel az a baj, hogy én nem fogom bírni. Van egy ilyen érzésem.
- szülésznőt ajánlott választani, de ezt még megbeszélem a dokimmal, mert kevés szülésznő van, és nem tud végig melletted maradni :S Én Lili óta tudom, hogy apa mellé kell még valaki, akire hallgatnak az orvosok, mert akkor a kitolási szakaszt egyedül apával kellett elkezdeni, és az a pokol volt maga. Ha valaki ott lett volna velem, akkor minden sokkal könnyebb lett volna.
- Ajánlotta a szülésznő, aki tartotta a tanfolyamot, hogy szerezzünk be a mom parkban gátmasszázs olajat, és megmutatta, hogy apukák hogyan masszírozzanak. 3 percig mutató+középső ujjal U alakban, nem simogat, hanem masszíroz, utána a két ujját szétfeszíti, hogy feszülő érzést érezzél. Ezt minden nap a 36-38. héttől esténként fürdés után :S
- Ajánlott 2 féle homeós bogyót a 38. héttől (CAULOPHYLLUM, CIMICIFUGA), és a málna levél teát a 36. héttől (2 bögre/nap).
- beszélt a fájdalom csillapításról is, de az zavaros, hogy mit mikor kap az ember. És az EDA-ról is, amit már az elején kell kérni, és ő már beszélt rá kismamát, hogy kérje ezt, állítólag a kismama 2. babával is kérte.

Timi: gratula a cukor eredményhez. Mennyivel jobb ez a vizsgálat, mint a cukros lötyi, nem?

Kata: remélem nekem lesz erőm ezzel a mosható verzióval pöcsmötölni :D

Lovaszkata: nekem télen is 28 fokos a lakás. :) Lilim takaró nélkül alszik a mai napig. Ha betakarom, hamar ledobja magáról. Függ a lakás hőmérsékletétől. Amúgy meg betakarod a zsákkal együtt, és az első napokban ellenőrzöd a mellkasán/ hátán érintéssel, hogy melege van-e, vagy fázik. Lehet érezni.
Én ezt tettem mindig.

Babe: édes a babád, jók a képek nagyon!

Emma: hasonló gondolatok gyötörnek minket. Én ragaszkodom az apás szüléshez, de mi a túrót csináljak a lányommal. Mi van, ha éjjel szeretne Bori megszületni, Mi van, ha viszem magammal Lilit is apát is, valaki jön még utánunk, és vigyáz a lányomra, amíg apával szülünk. Vagy lesz-e időm megvárni, míg valaki ide ér (haza), hogy itt vigyázzon rá, vagy költözzön valaki ide? Vagy egyáltalán mikor és hogyan oldom én ezt meg?! És apa csak abban a két órában Borizhat, amit a szülés után együtt tölthet a család. Utána már csak itthon :( Én e miatt nem tudok rendesen aludni, ideges, és szomorú vagyok. :( És Lilimről még nem is beszéltem. Hogy én ne lássam őt napokig?! Hogy fog hiányozni a családom! Este még sírtam is e miatt. Pedig az én párom minta apa. Jól gondozza a lányomat.

Szöszke: igazad van. Apának akkor is van szerepe a szülőszobában, ha látszólag semmit nem csinál. Pl. ha végre nehezen kinyögöd a bajodat 2 fájás között, akkor ő ismételgetheti a dokinak helyetted, vagy lelkileg námogathat, vagy csak ott van neked, hogy letépd a kezét (én ezt tettem :) ) Vagy bármi, amikor neked nincs erőd élni sem, ő képviseli az érdekeidet.

Inez: szerintem az újság+kiskönyv az amit mi már az első alkalommal megkaptunk, ebben a kiskönyvben az utolsó lapon találod a kupont :D Kérjed, ha legközelebb mész. Nem a végén kéne odaadják, mert sok okos dolog van benne a terhesség elejétől fogva, és nyeremény sorsoláson is részt vehetnél, már pár hetesen, ha be szeretnéd küldeni az első kupont. Ezt hagy döntsd már el te, nem?

Marek: nektek nagyon mély sebetek van, nem csodálom, hogy megvisel titeket ez a dolog. Bár ennek ellenére le a kalappal előtted, hogy apa nélkül egyedül is végig csinálod. Pedig könnyebb a nehéz dolgokon együtt túlesni. Biztosan neked is kellene egy kis támasz, nem? - Remélem azt érted ebből, amit írni akartam, nem mást. Nehéz megfogalmazni. A lényeg, hogy erős csajszinak tartalak, és tisztellek e miatt! ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


LKata: nagyon klasz házatok van/ lesz :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Szerintem abból kellene kiindulni, hogy a szülő nőnek mi a legjobb: ha úgy szeretnétek, hogy bent legyen a baba apukája, akkor a férfiaknak a rohadt nagy egójukat arra az egy napra szépen ki kellene kapcsolniuk... Valahogy úgy érzem, hogy amelyik férfi nem támasza a kínos percekben a vajúdó asszonyának, az nem is szereti igazán...Mit lehet várni akkor nagyobb horderejű ügyekben? Pl. amikor anyukám élet-halál között vegetált a kórházban, apukám éjjel-nappal mellette volt. Vagy ha autóbaleset után kivérezve, összetörve fekszik az ember az intenzíven, akkor sem jön majd be a férj, mert nem bírja lelkileg? Meg a vért sem bírja?
A szülés az esetek többségében örömteli, csodálatos esemény, ha pedig komplikáció van, akkor a terheket együtt könnyebb viselni.
Első gyereknél most válunk igazi családdá...a férfi meg nem bírja lelkileg??? Mondhatom, széééép. :shock: :D

Kép
szöszke
 
 


Szöszke!Igen tényleg ott válunk igazi családdá de szerintem erőltetni sem szabad!!!!Minden pasi más és más!Úgy látom a te férjed is bent akkar lenni.Nálunk is Gabi mindenben rész akart venni és ebben a kakis pelis csere is benne van.Most is bent akar lenni és azón izgul nehogy akkor szüljek mikor éppen az országot járja.Más pasik mint Emmaléna férje(apukám is ilyen) meg attól szereti és imádja a feleségét ha nem bent hanem kint izgul érte.Ha megvan a baba és rendberakták mamát babát úgy is behívják az apukát és lehet örömködni.Én nagyon féltem mikor Gabi anno végig nézte ahogy kibújik a láynunk de Ő mindig azt mondja neki ott a vajudo felesége voltam és nem zavarta a látvány el tudta különíteni és a késöbbiekben sem volt gond belöle.De vannak pasik akiket annyira megvisel,hogy mondjuk évekik nem nyúl a feleségéhez.A lényeg,hogy ha az apuka nem akarja nem szabad erőltetni és örülni annak,hogy ha a te férjed bent akkar lenni. :D

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?