Új privát üzeneted érkezett!

picikém : algopyrint nyugodtan bevehetsz ha van otthon az ne bántja a babát :):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Köszi Nika!
Már vettem be, Advilt! És elmúlt.
Azért aranyos vagy.

Kis laptetős :!: :!: :!:

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


de jól elbeszélgetek magammal :D

Kép Kép Kép
asiye
 
 

 
 

:lol:

Kép Kép Kép
asiye
 
 


Asiye!
Miért kellett neked császár?

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


gratu a laptetőhöz

Kép Kép Kép
asiye
 
 


Tessék mesélni szülés/születés történetedet!!!

Puszi neked

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


autóimmun beteg vagyok
és retina felvállásom is van, amivel nem szabad sem emelnem sem erőlködnöm :?

Kép Kép Kép
asiye
 
 


Pici!
NEkem is csaszi lesz :cry: :cry: :cry:

Sajna egy darabom sincs.... elvileg múlt hétfőn feladta őket.... mostanában kb. másfél hét, mire megjönnek :cry: :cry: :cry:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Oh!
Az nem jó.
És nem szedsz rá gyógyszereket?
Milyen gyógyszereket kell szedni

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Asiye!
Gratu a laptetőhöz!!!!!

Nem semmi.... az autoimmun elég car :? :? :? :?

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


nem mondom hogy nem fáj de én másnap már sétáltam a sebemmel és most meg semmi nem látszik belőle:) bikinivonalban vágnak már nem hosszába régebben tényleg nagy műtét volt de nekem csak egy nagyon picike vágás van hasam alján alig látszik :):):)kicsit nehezebb volt felkelni leülni egy ideig de én nem bántam meg :)én meg azért amit a multkor leírtam hogy 3. napja vajúdtam lett csaszi és mivel gegénél sem nyiltam rendesen valszínű hogy a második babánál is csaszi lesz a vége :):):):) csak már ott tartanánk :) sőt úgy tudom hogy háromszor lehet csak vágni de nekem három baba eléág is lenne :):):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


zsu :(::( nekem volt laptetőm :):):):):):):):):):)juhééé gyúrunk wazze?

nika70
Salgótarján
 
 


Zsuzska!

Nikáé a laptető!!!

Sajnálom, hogy nincs teszted. nekem még nem írt a csaj.. :oops: :shock:

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Úgy sajnállak Asiye!

Sógornőmnek is ez a betegsége, de neki már nagyon súlyos. Sajna későn vették észre.

Ő már nem is szülhet.
De van két egészséges kisfia. Első szülés után jött elő neki a betegség

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Két dolog előljáróban. Annak idején, 1981.06.30-án jómagam is a Jahn Ferenc Kórház falai között láttam meg a napvilágot.
Szülésem után úgy gondoltam legközelebb talán máshol. Hát a történet végén kiderül, hogy hol jártam jobban.
Első kisfiunkkal, akit nagyon akartunk és vártunk, 2004. szept. 28-ára voltam kiírva. Szőczei Beéta doktornő nolt a fogadott orvosom.
Szeptember 1-én voltunk előszőr CTG-n. Már előtte telefonon megismerkedtem Mészáros Gabriella szülésznővel, aki nagyon szimpi volt. Megbeszéltük, hogy a bejáratnál találkozunk.. Pontos volt és mi is. Nagyon kedves volt, és segítőkész. Akkor még nem történt semmi különös. Legközelebb, mivel már nyílt a méhszáj, kiírták a doktornővel a császár időpontját. ( Ja, el is felejtettem, hogy szembetegségem miatt, programozott császárra készültünk. Csak úgy mint Adra. De szerintem attól még lehet érdekes. Biztos az övé is az volt!)
Szóval szept. 22-re készültünk. A Gabika minden vizsgálatra a kórházon belül elkísért. EKG, megbeszélésre az altató orvossal, és volt hogy ő vette le a vérem, hogy ne kelljen hajnalban sokat várnunk.
Szülés előestéjén, már annyira feszült voltam, hogy az addig tiltott ülőfürdött, megejtettem. Gondoltam nahy baj már nem lehet. Emlékszem a Gabika pont akko hívott, hogy megbeszéljünk mégegyszer mindent részletesen. Nagyon jól esett.

Hát eljött a mi nagy napunk!!Hajnali fél hatkor autóba ültünk és irány! Nem a férjem vezetwtt, mert nagyon izgult, az egyik barátja vitt be minket. Hatkor Gabika a mentős bejáratnál várt minket. Érezte biztos az izgalmunkat, mert csak mosolygott és nyugtatott minket. Lent felvették az adataimat, aztán felmentünk a szülőszobába. és onnantól már felgyorsultak a dolgok.
Először átöltöztem és visszamentem a folyosóra a férjemhez egy kicsit. Ott úgy váltunk el egymástól, hogy a műtéti előkészületek után bent találkozunk.
CTG, borotválás, beöntés(amit utáltam és nem értettem mért ilyen fontos)....
Aztán megjött a doktornőm és megvizsgált, ami annyira fájt, hogy olyan artikulálatlan hangot adtam ki magamból, hogy megijjedtem.
Aztán azt monták bejöhet végre a férjem.
De nem akart. Anyukám jött be. Azt mondta a férjem hallott és tiszta ideg, nem akart még jobban felizgatni. Anyukám sírt mert eszébe jutott, mikor ő szült itt engem, aztán meg azért mert leesett neki, hogy kb. fél óra és most nem anyuka, hanem nagymama lesz.
Jött a műtős fiú hogy majd ő a 86 kilómat ölbe beviszi a műtőbe. Köszi, de inkább magamtól esem el, minthogy földhöz vágjanak. Becsoszogtam. Anyu adott puszit és megbíztam hogy fotozzon de ezerrel. Jött az érzéstelenítő, ami egyáltalán nem volt gáz. Megjelent két kedves és ismerős arc is. A doktornő és Gabika. Sok beszéd, oxigénmaszk, hangok, ráncigálás.. és egy hang. Amit annyira vártam. 2004. 09. 22-én 9óra 2perckor, 3300 grammal és 51 cm-el megszületett Celik Hamza. 9/10 apgarral.

Nem értettem miért viszik el tőlem éjszakára a drágaságomat? Miért nem jöhet be legalább az apukája? Miért nem hagytak békén azzal a beöntéssel? Miért magyarázzák el százszor, hogy szoptassak és pelenkázzak?
Minden szép és jóvolt, de köszönöm szépen legközelebb máshol szeretnék szülni. Mondjuk az Istvánban. Az mégis csak egy baba-mama barát kórház! Nem?


De az !! Második kisfiamat 2006 03.30-ra vártuk. AZ Istvánban. A doktornőm maradt, de a szülésznőm....(ebben az esetben neveket nem mondanék)
Ha fe
lhívtam mindig csak annyit mondott, hogy majd személyesen megbeszéljük. Ha egyáltalán tudta ki vagyok.
A CTG-n egyszer volt ott. A megbeszélt napon 2006. 03.20-án hatkor a kórház parkolójából felhívtam, hogy a csomagokat is vigyem e? A válasz: 2 A DOKTORNŐNEK TEGNAP KELLETT VOLNA HAZAJÖNNIE PÁRIZSBÓL, DE LEKÉSTE A GÉPET. mAGÁNAK NEM SZÓLT SENKI?"
mÉGIS KINEK KELLETT VOLNA SZÓLNIA? tALÁN A máv kÓRHÁZ KARDIOLÓGUSÁNAK?
Ne izguljon holnap megoldjuk!
Köszi! Oldjameg a problémáit ne az én császáromat!!
Másnap:
Reggel 7-kor állítólag megműtenek. Délután 3 óra. Doki sehol, senki sehol. Szobám sincs, a vizsgáloban ütöttün tábort a drágámmal.
3 napja nem voltam wc-n. De jól jönne az a beöntés. Szóltam is ,hogy itt ilyen nincs?
NINCS!Rövid és tömör. Végre úgynézki itt az idő!
2006.03.21-én megszületettmásodok kisfiunk, 16óra47 perckor 3360gr. és 56cm. 9/10 apgar.
A látogatók jöttek mentek és éjszaka a szobatársaim babái végig sírtak. Ami csak azért zavart mert mi tudtunk volna aludni, és nekem otthon van egy 1,5 évesem is. Talán pihizhettem volna!
Aszoptatési tanácsadás annyiból állt, hogy:
"Van itt olyan akinek ez nem az első gyereke?" Hát persze! Én! Akkor mutassa meg a többieknek


ezt egy másikoldalrólmásoltam be nektek :lol:

Kép Kép Kép
asiye
 
 


Aty világ, nemis gondoltam olna, hogy az autoimmun ilyen szar lehet :shock: :shock: :shock: :shock:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Hát igen.... a Dél-Pestibe én sem szeretném betenni a lábamamt, csk majd amikor a gyereket kell vinnem a kötelező vizsgálatokra.

De mostanában nagyon sok rosszatt hallottam az Istvánról is...

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Oh!
Asiye!
Nagyon köszönöm. Érdekes az egész.

Nagyon gáz az eü.

Én Debrecenbe szeretnék majd.
Eger nagyon gáz kórház.
Retek mindenhol, és nem megbízhatóak az orvosok. ja, és lehet heteken belül bezár majd.
Biztos hallottátok is.

A beöntéstől én is félek.
Lehetnének kedvesebbek és segítőkészebbek is az emberrel

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Egy kedves szó, és mosoly, értelmes magyarázat, nem kerül pénzbe szerintem. És annyit időbe sem.
És a nővérek nem szeretik a munkájukat, akkor miért ott melóznak az eüben??

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


összességében én inkább dél-pestimint István
istván túl terhelt!!!!!!!!!!!

Kép Kép Kép
asiye
 
 


Végre. sikerült végigolvasnom amit eddig írtatok. :shock:

Nemlajos!

Feküdj és csak pisilni és zuhanyozni kelj fel! Olvass, nézd meg a kedvenc filmjeidet, írd össze, mi az amit eddig még nem láttál, de szeretnéd...
És nyugi! Ez a baba nagyon maradni akar! És maradni is fog!

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Minden rendben van és lesz!
Vendég
 


Pici!

Ha fáj a fejed, akkor Algopiryn!
Én is azt szedtem a terhesség alatt orvosi utasításra. Szoptatás alatt is azt javasolják.

Ha találsz 10-es erősségű tesztet, akkor szerintem holnap reggel kipróbálhatod már. Ha az a hőmérsékletcsökkenés valóban a beágyazódástól volt, akkor 5 nappal később már lehet pozitív teszt. :D
Vendég
 


Szia Cat!!

De jó, hogy vagy!
Bocsi, hogy megin ennyit írtunk.
Hozok egy tejeskávét...
Megint elalszom :shock:

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Köszönöm Cat!

Milyen tipusúakat lehet kapni 10-es be?

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Picimami!

Szerintem ha nem akarsz Egerben szülni, amit én nagyon megértek, akkor Pesten is gondolkozhatsz. Debrecenben, legalábbis a Klinikán nem ugyanaz , mint itt mondjuk a Péterfyben. Nincsenek meg a kellékek a babaápoláshoz. Nem segítenek a csecsemős nővérek.
A hÚgom ott szült két hónapja, de még azt sem mutatták meg neki, hogyan ápolja a baba köldökcsonkját. Nem is volt sem vatta, sem géz, sem alkohol, sem hintőpor a szobában.
Én a Péterfyvel maximálisan meg voltam elégedve. A következőket is ott fogom szülni, pedig nincs közel hozzánk.
Vendég
 


Én 10-es erősségűbe csak a Qupido-t ismerem.
Vagyis nem. Múltkor valami mást vettem, de elfelejtettem a nevét. :oops: Bocsi!
De szerintem menj be a Piac és Centrum között lévő gyógyszertárba! Vagy esetleg az újba az Agria Parkban!
Vendég
 


Annyi mindent akartam írni amíg olvastalak Titeket, de most nem jut eszembe. :oops:
Vendég
 


Nika!

Nagyon édes volt Gege a képeken! Ahogy összekente magát a tortával. :D És az a póló. Igazi baseball sztárnak néz ki! :D

A császárral kapcsolatban igaza van Asiyenak. Az egy nagyműtét. Ezért jobb elkerülni, ha lehet. De vannak esetek, amikor nem lehet. És a jó orvos attól jó orvos, hogy ezt tudja mérlegelni.
Nem hagyja 30 órán vajúdni a nőt, de nem is császározza meg csak azért, hogy hamarabb haza tudjon menni.
Nekem még előző nap sem tudta megmondani az orvosom, hogy mi lesz. Azt mondta, hogy ez csak közben derül ki, attól függően, hogy halad a baba, milyenek az értékei, hogyan tágulok, hogyan viselem a fájdalmat, és a vesém hogyan bírja. Végül fogóval oldotta meg, és én nagyon hálás vagyok érte.
Vendég
 


Van egy corax-om otthon. De nem tudom milyen erősségű.
Még van képben Bp is, de ott nem ismerek dokit.
Bár nekünk gyorsabb is Bp, mit Debrecen. De ott a közlekedés káosz.
De még messze van nagyon.
:wink:
Te jól vagy?

Tüneteid vannak?

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Nem is írtam még, hogy megvan az új ágyunk! Már azon fekszem. :D Nagyon kényelmes és szép!

És a vízlágyítót is beszerelték. Remélem az is jól fog működni!

És Beni is nagyon jó fiú volt ma. Engedtem vizet a kis medencéjébe, és ott játszadozott. Tudtam Tőle pakolni.
Délben pedig befektettem a kiságyba, adtam Neki almalevet, elmondtam egy mesét... Aztán pedig nem maradtam bent mint szoktam amíg elalszik, hanem megkértem, hogy aludjon el egyedül, mint a nagyfiúk. És elaludt magától. :D Most először csinált ilyet. Olyan büszke vagyok rá. Nagyon jó fiú!
Vendég
 


Cat!
Ez nagyszerű..... Tündéri fiú Beni :lol: :lol: :lol: :lol:

Pici!
Nekem is csinálsz egy kávét???? Itt alszom el az asztalnál :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nekem is kell keresnem orvost ék kórházat, ahol szülök majd. A Forgácsban csak a 8. hétig foglalkoznak velem, aztán átadnak a szülésznek :? :?

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Cat!
Nagyon örülök, hogy megvan az új ágyatok.

Ma este már ki is lehet próbálni :oops: :wink: :roll:
Örülök, hogy Beni is jófiú volt

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Cat!
Remélem, este felavatjátok az új ágyat :wink: :lol: :lol:
Anyumék majd víztisztítót szeretnének venni.....

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Zsuzska!

Küldök neked kávét :!: :!: :!: :!:

Puszi Puszi.

Kitartást.
Nekem még másfél óra

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Tünetem semmi. de én nem is bízok benne. Biztos vagyok benne ugyanis, hogy bármilyen tünetet képes vagyok produkálni, ha akarok.
Iszonyatosan sokmindenre képes az ember.

Például nem akartam, hogy fájjon a fogam, és nem is fáj. A doki sem érti, hogy miért.

Az előző hónapokban, pedig folyamatosan terhességi tüneteim voltak pé után, baba pedig sehol.
Pedig Benivel a hetedik hétig nem is voltak tüneteim. Úgyhogy nem aggódom.
Vendég
 


Cat!
Nekem nincs most semmi tünet. De most én is nagyon bízom.
És optimistán fogom fel. :wink:
Nektek köszönhetően.

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Múltkor már nekem is voltak tünetek, pé után. :oops: :oops: :oops: :oops:

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


A pozitív gondolkodáshoz egy megjegyzés:

Nem az mondjuk, hogy:
- mikor kellene megjönnie
- mikor nem kellene megjönni
- mikor nem fog megjönni.

A helyes kifejezés ebben az esetben:
Mikor fog kimaradni először.
Vendég
 


Köszönöm Kedves Cat!

Most fog kimaradni először. (08.05.) 9 hónapig. :wink: :D

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Vannak, akiknek már a beágyazódás után vannak tüneteik, de vannak akiknek csak sokkal később. És van akinek az az összes tünete, hogy kimarad a mensi.

Tehát ne képzelődjünk! :D
Vendég
 


Cat!
Pontosan!
Én is azt mondtam, hogy augusztusban terhes leszek :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Augustusban lettem terhes Benivel! :D
Nagyon jól sikerült. :D

De ti júlisban lesztek terhesek, max augusztusban mutatja ki a teszt vagy az orvos!
Vendég
 


Augusztusban lettem terhes Benivel! :D
Nagyon jól sikerült. :D

De ti júlisban lesztek, vagyis inkább lettetek terhesek, max augusztusban mutatja ki a teszt vagy az orvos!
Vendég
 


Zsuzska! És Cat!
Én is úgy érzem most sikerült. 28 napos ciklusom volt, az előző ciklusban. Majd minden szépen ment a maga módján.
A dokim szerint is minden ok.

És Zsuzska küldött egy csomó babaragacsot.

Pózokat is kipróbáltuk, gyertya is és hason fekvés is volt.
Szedem a barátcserjét...
És jövőhéten ++++++++++++++ tesztelek.
(vagy a napokban)

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Cat!
Te is kismama leszel most velünk!!! :twisted: :twisted: :twisted: :wink:

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Zsuzska!

Ha neked most 37°C vagy efölött marad, akkor tuti ott a baba! :D
Vendég
 


Cat!
Mikor mész vissza a fogdokihoz?

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Szerintem is!
Nagyon ígéretes a hőd! :wink:

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Pici!

Én most annyira nyugodt vagyok!
Semmi stressz.
Eszembe sem jut azon idegeskedni, hogy vajon mi van?
El sem hiszem ezt magamról.
Talán tudom ott mélyen legbelül, hogy most tényleg itt van már velünk a kistesó. :D
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?