Új privát üzeneted érkezett!

Azta, de kihalt a fórum :shock:
MArjan: olyan nutritont nem hazsnáltam sajn nem tudok segíteni :? mi az?
Klarka: nagyon jók a nyaralásos fotók, milyen szép szemei vannak Andrisnak és jó az a vállon hordozós kép is :lol: szép a patak és a konyha is -kenyeret sütöttél :) az klassz
Jó éjt mindenkinek!

Kép Kép
celesztina
 
 


Törölt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anettoo 2008.11.20 13:36-kor.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Sziasztok!
Már tegnap is elkezdtem írni, de pénteken megkapta az oltást a drágám, és azóta mintha a rosszaságot oltották volna bele! :lol:
Én próbáltam a More Milk-ot, de azonkívül, hogybaromi drága nekem semmit nem használt. Már egy vagyont költöttem homeós bogyókra, és pont ugyan olyan kevés a tejem, mint amikor nem szedtem. Sőt, mióta nem szedem állítom, hogy még több is.
A suttogóba van a felvesz-letesz módszer, elég fárasztó, és a hátam leszakad, de úgy néz ki, használ.
Nálunk most úgy néz ki az alvás, hogy az esti kaja után, még egy picit játszunk, majd beteszem a kiságyba, és ott is játszunk egy kicsit, mikor elkezd nyűgösködni, ez szinte evés után pont egy óráva van, odaadom neki a cumit, és még egy picit maradok, majd otthagyom, hogy eleludjon. Persze eleinte jön a cumi játék, mert folyton kiköpködi, de egy idő után magátol elalszik.
Folyt.köv, mert felébredt, és kaja van :lol:
Vendég
 

 
 

anetto! a more milk-ről én sem hallottamsok jót. Az alkoholmentes sörröl tonna szám viszont igen. Hátha. Az az igazság, hogy nekem soha nem volt gond a tej mennyiségével...csak simán nem akartak szopni. Márk már majdnem 3 hós, 3 napig küzdöttünk a kórházban de csak lecincált totál. Azóta sem szopizott, pedig még mindig van tejem...evvan. Nekem lassan indult be és ez volt a gond de mikor elindult akkor annyi volt mint egy bocinak...csak fejni nincs időm a 2 gyerek mellett persze így a kínálat is lecsappant de még akad.

jezsek: én ezt a módszert szoktam alkalmazni olykor ha nagyon muszj van de az az igazság h Szonja 10 hósan magától állt be erre a verzióra és soha nem erőltettem. Márknál is csak spontán csinálom mikor tudom h fáradt de közben muszáj Szonjával foglalkoznom, akkor egyedül hagyom és csak a cumákót dugdosom vissza. Én változatlanul úgy gondolom h az én gyerekeim igénylik az anyát és ha kell nekik mert csak így nyugszanak meg akkor nem erőltetek semmit. persze az a legkényelmesebb ha magától egyedül alszik el, de bár tom közhely hamar elmegy ez az idő és örülnénk ha hozzánk bújna. Persze nem lehúzni akarom ezt a módszert mert ráadásul van akinél hamar beállt magától v némi rásegítéssel de nálunk nem ez a helyzet.

No evezek mert megyünk Márk keresztelőjére csak kicsit korán keltünk és már rég kész vagyunk azért csüngök itten.
Majd hozok képeket!
Vendég
 


Bocsi, itt vagyok, meg volt a kaja.
Van olyan amikor hisztizik, nem akar az ágyába aludni, akkor jön a neheze: Sír, én felveszem, majd ha megnyugodott, vissza rakom az ágyába, ha megint sír, megint felveszem, ,majd megint vissza, amíg végül föladja, és persze cumival, de elalszik.
Nekem csak az a bajom, hogy folyamatosan hadonászik a kezeivel, és állandóan fölébreszti saját magát. Próbáltam már bebugyolálni, de nem bírja, ha korlátozzák, és vagy hisztizett, vagy simán kiszabadította magát. Még ezen a problémán kell dolgozzunk. :lol:
Vendég
 


Egyébkémt én állítom, hogy "fel kell nőnie" ahoz, hogy be tudjam rakni a kiságyba. Eddig, ha egy percre is beletettem már sírt. Most viszont aranyosan eljátszik benne.
Lenne egy kérdésem: Aki AVENT-es cumit használ, mekkors cumival használja? Én eddig az 1-est használtam, de attol féltam, néha, hogy behorpad a buksija az erölködéstől, tegnap ota a 3-ast használjuk. Nem túl nagy neki?
Vendég
 


Jezsek, én nem olvastam a suttogót, sőőőt nem is fogom :) De én is ugyanígy járok el mindig. Ill nem. Tudom mikor sír úgy, hogy ő nem álmos még. Ekkor kiveszem, hiszen csak rosszul értelmeztem a jelzéseit :) De prünty az esetek 95%-ában egyedül alszik el (olykor még akkor is, mikor nem kéne :)) És mostmár cumi nélkül...

Van vki akinek ujjszopós lett a babája???

Jah, Avent cumi: mi az 1-est használjuk, és azt is fogjuk még, amíg szopizik is.

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Moremilk: vettem, nem használt...(5990 ft, a 60 db-os 15 napra elég...)
Mamma+: ezt is vettem, ez sem használt...6590, 10 napra...
Plusz a rengetegféle szopis tea, homeós bogyó, anyámkínja...Fejtem ezerrel, csak azt értem el, hogy ugye, azt nem a ciciből szopizták ki, hiszen megkapták üvegből, plusz 4x volt mellgyulladásom...aztán végre hozott a párom Karamalz-ot (malátaital, alkoholmentes, szvsz bűn rossz íze van, mint egy baromi édes sör, de a 20-30 miliről felment 90-re, és két kölköt etetek....és még így is van mellette 60 mili tápszer, már amikor megeszik...Szóval, én a Karamalzot ajánlom, van belőle citromos is, az annyira nem gáz, de abban csak 60% a maláta, 40 % a limonádé, de ez is használ...meg a nyugalom, és a pihenés...(ja, pár kölök mellett ez tényleg kivitelezhető :roll: ) '79 ft a Tescoban asszem, én naponta egyet iszom ebéd után.

Avent cumi: én is az 1-est használom, nekem ebből is nagyon jön, én is maradok ennél...

Zsu, nem tudom, mennyire olvasod az indexet, de hiányoltak a csajok :D

Nono, majd rakj képeket a keresztelőről...

Kép
babyteve2
 
 


Törölt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anettoo 2009.05.18 09:12-kor.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Sziasztok Lányok!

mi mivel nem szopizunk ugye ugy másfél hónapos korában átáltunk a 2es cumira de sokkal jobban szereti mint a 1est ....és nem kell annyit küzdeni mire megeszi..merthát ugye 150-160 milliket eszik.a mam kólika elleni cumisüvege elött le a kalappal.én imádom és Máté is.

Nincs valakinek vmi jó állatorvos ismerőse????

Elég sok gondom van megint amugy anyósékkal is:

Kisfiamnak hívják Mátét és nem tehetek róla de engem ez irritál..az ENYÉMGYEREK és nem az övék..azért én szültem meg hogy nekem járjon ki ez a kiváltság hogy azt mondhassam kisfiam...és ők meg csak ezt mondják neki...a férjem szerint pedig igazuk van hadd hívják csak ugy...szte én meg bolond vagyok..de engem tényleg nagyon mélységesen bánt..:( :(

el kell vinni őket megmutatni a házat amit veszünk mert Zoli fontosnak tartja hogy nekik is tetszen...(semmi közük hozzá) főleg hogy a saját házuk amiben laknak abban 5 milliója van a férjemnek..ezer bútor ésatöbbi ésatöbbi...de nem hozhattunk el semmit mert akkor rögtön ugatnak hogy kisemmizi őket...pedig mindent megad nekik...
én nem tehetek róla hogy a nevelőapja egy paraszt és ugye ezért költöztünk el..marasztalni nem marasztaltak de az most fáj nekik hogy Zoli nem fizeti a rezsijük

Mamája folyton beszól neki hogy Kisfiam elfelejted te már öreganyád...(annyira szemét hogy igy akar hatni rá nem fogja fel hogy mi is itt vagyunk már neki)
ja egyébként szülinapjára 6000 ftos bőrpénztárcát kapott...ami még nem is tetszett neki....csak mert a mamikának mindent meg kell venni.. :twisted: mert bele nevelték hogy legyen hálás amiért felnevelték....(amikor csak rossz emlékei vannak a gyerekkoráról)
és akkor még neki nem tetszik..a nem kicsit drága pénztárca..

állandóan sírnak hogy igy nincs pénzük ugy nincs...hát basszus nekünk is nehéz az élet ahogy mindenkinek...mégsem bőgök uton útfélen..főleg nem gyerekkel a kezemben nem kezdek el sírni...hát ők igen...Zoli rájuk is szólt hogy jó lenne ha a kicsi elött ezt hanyagolnák...

sztük Máté megfog fulladni a babaúszáson.... :twisted: :twisted:

és a legjobb...elüttötték a kiskutyájuk...olyan fajta mint a miénk (törpe pincher) másfél hónapja van náluk és nincs kerítésük...kiment az útra nem figyeltek rá és pfff..meg volt a baj.
most hétfőig állatkórházban van Tatán (20 000 Ft) majd onnan hétfőn vitethetnék fel Pestre műteni (50 000 ft) eltört a csípője és mindkét lába...3 hónapos kutyus...
ne nézztek szívtelennek de nekik nincs pénzük rá mégis megakarják műtetni mert a huga azt mondta elmegy a háztól ha el merik altatni (18 éves) ..és hát a lényeg hogy Zoli felajánlotta hogy kifizeti....na pfffffffffffffffffffff.....nagyon kiborultam.
sajnálom szegény állatot de basszus....egy havi fizetés..és még annyira pici szegény kutya és nem is bizti hogy a műtét után felépül..és hát na akkor követelözzön ha kitudja fizetni.
nekem eszem megáll komolyan...
lekéne tennünk a házra a foglalót de ez eszükbe sem jut..most csak a kutya a lényeg aki 6 hete van náluk..

és bocsánat hogy panaszkodom de komolyan egyre kilátástalabbnak érzem a helyzetem pedig tudom hogy a férjem melettem van (pont ezért nem cirkuszolok semmin velük) de ugy érzem sosem lesz nyugtunk....és ez megőrjít :(:( :(:(

Mátéval is ugy bánnak mintha porcelánból lenne és ezt nem szeretném...vigyázok rá de nem fogom burokban tartani ahogy ők szeretnék..beleugatnak mindenbe de azt elfelejtik hogy tanyán laktak és ott aztán minden volt anno csak higénia nem....minden eggyes alkalommal ezt hallgatom hogy TE FÁZIK EZ A GYEREK ??? MIÉRT NE MADSZ RÁ MÉG GATYÁT IS MEG JAJJJJJJJJJJJJJ FOGDD A FEJÉT MEG JAJJJJJJJJJ ODA FIGYELJ MIKOR ETETED ...STB STB
Férjem fürdette multkor és megnézték..másodpercenként beszóltak neki...ő meg simán tűrte én inkább kimentem...2 hónapja fürdeti és azt hiszik béna...
késöbb megkérdeztem tőle hogy viselte el...erre ő jajj szívem hagyjál már hát ők ilyenek nem kell meghallani..engem nem zavar...
:twisted: HÁT ENGEM MEG IGEN....

na offolom magam de asszem lassan nyitok egy Hogy éljük túl az anyóst topicot......

bocsánat igy vasárnapra a panaszért....de nincs kivel ezt emgbeszélnem...férjemmel nem akarok veszekedni...:(:( :(
Vendég
 


Lituka,
nagyon sajnálom, hogy ennyire nehezen jössz ki anyósékkal. Jó állatorvos ismerősöm nincs. Remélem találtok egyet. Én nagyon nagy állatbarát vagyok, viszont 50.000 Ft-ot én sem adnék ki egy műtétre.

Cica,
a szomszédunk kislánya is a camponához jár úszni. Ők nagyon dícsérik azt az uszit. Néztem a neten az árakat, szerintem egyáltalán nem húzos. 6000 Ft 4 alkalom. Mi valamelyik szombaton megnézzük. Nincs kedvetek csatlakozni hozzánk?
Judit, te tervezel babauszit? Ha igen, te is jöhetnél.

Kép
emi29
 
 


Litu
Sajnálom nagyon, megértelek, de javítani Te sem fogsz tudni semmi.
Én úgy vagyok, vagy megszokom vagy megszököm...
Ez van.

Emi
Héten már 1x elmetünk, de mondták, h menjünk szombaton.
Én benne vagyok, akár jöv.héten is mehetünk már!!
Judittal majd ledumálom, mert szerintem sem drága, és szerintem őket is fogja érdekelni.

NA most csak ennyire jöttem.

Kedvem szar, anyósékkal kinnt voltunk telken. Ő most normális volt, párom viszon apjának segített péntek délután óta, és nem sokat foglalkozott velünk.
Persze megint nekem kellett volna megértőnek lennem, de nem ment, így anyós előtt borultam ki, és ott bőgtem neki...
De normális volt, és pártatlan, ami sokat számít...

na megyek, nem akarok én sem panaszáradatot, de Litunak igaza van, nyitni kéne egy problémás topikot, most megyek, meg is nézem, nincs-e vami hasonló itt fenn..

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


Kiscica értesíts ha van :)
ha nincs nyitunk eggyet :D

Annyira rossz még bele gondolni is hogy az anyós problémákra egyszerüen tényleg nincs megoldás...
szegény kozmetikusom mondta hogy neki azóta jó a házassága és azóta nem remeg a gyomra mióta megboldogult az anyósa..csúnyán hangzik de látszik rajta hogy igaz... :( :(

nekem is az a legrosszabb hogy emésztem magam belül kivül meg csinálom a jó pofát...mert értelmetlen harc lenne és a férjemnek nem akarok fájdalmat okozni...

ráadásul nekem dupla anyósom van (anyukája és a mamája együtt laknak és együtt is jönnek mindig)

na de én sem panaszáradatozom tovább..:)

Nono: köszeeeeeeeeeeee :D
Vendég
 


Litu
Nem találtam semmi izgit, ha van is már évek óta nem írnak oda!!

Képek
Nagyon édes baby képek vannak fennt megint!!

Nici
Azért tehetnél ám a kedvünkért egy teljes arcos képet is!
Én is tökre kiváncsi vagyok rád!!!

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


Emi: ez a 6000Ft/4alkalom nagyon jól hangzik! Hol van ez az uszi pontosan? Van weboldaluk?
Mi megvárjuk a 4hónapos oltást (augusztus 19) és utána mennénk...

Lituka: sajnálom az anyós dolgot, de a "Hogy éljük túl az anyóst?" topic szerintem az egyik legkeresettebb lenne itt, nagy ötlet... :D
A "kisfiam" megszólítás engem is irritálna, tök megértelek! Én "babám"-nak hívom Benit, de ha valaki rajtam kívül ezt használná, ugranék. :twisted:
A megjegyzésekkel meg csak egyet lehet tenni: elengedni a füled mellett! Mert hiába szólnál, annál inkább mondanák... Egyszerűen meg sem kell hallani a beszólásokat, felhúzni magad meg aztán egyáltalán nem érdemes...

Kisscica: fel a fejjel, ne szomizz! Azért örülök, hogy anyós valamelyest fejlődik! :wink:

Cumisüveg: ehhez nem annyira tudok hozzászolni, mert Beni még sosem kapott kaját üvegből... :roll: Max. egy kis vizet, asszem azt 2-esből...

Nono: remélem jól sikerült a keresztelő!

Velünk minden ok, kedden megyünk Horvátországba nyaralni, arra készülődünk... :D

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


Hoztam még pár képet is!

Beni barátkozik a labdával, Malackával és a Tequilával... :D :D :D Kép
Kép
Kép

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... highlight=


:D :D :D Várom a sorstársak jelentkezését
Vendég
 


Kiscica, Te is megnézhetsz iwiwen... csak most képzelj hozzá még 20 kiló plusszt :lol:

Na jó, itt van 2 igazán jó kép rólam :D
Kép Kép

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Zsu!
Bius nagyon újjszopós. Vagy a cumi van a szájában, vagy az ujja. De olyan szempontból jó, hogy mikor ébredezik, akkor nem sír a cumi után, hanem ripsz-ropsz bekapja az ujját, és kapok még tőle legalább fél óra pihit. Múltkor szinte az összes képen az ujját szopta.

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Ma voltam bent a dokimnál a kórházban, mert jövőhét közepétől szabin lesz. Vittem neki megint fényképet. Örült neki megint, és mondta, hogy kirakja ezt is a többi baba kép mellé. Ők is büszkék a babáikra nagyon.

Edina! Sajnálom, hogy ez van Milánnal, fej a fejjel. Tudom nem vígasz, de sajnos a kisfiúknál ez gyakran előfordul.

Campona-uszi: én a sógornőmet kísértem el 3 éve Bettivel egy alkalommal oda babaúszásra. Nem mentünk többet. Abban a medencében volt boldog-boldogtalan is, az egyik sarkaában volt tartva a babaúszás. Remélem azóta már változott. Mi sajnos le vagyunk tiltva erről, vigyáznunk kell, nehogy elkapjunk valamilyen fertőzést az első fél év során. Nekünk marad itthon a medence és a kád.

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Tényleg vki vmit a babuszi veszélyeiről??? vmi betegség ? kell vmi pluszoltás? ki mit hallott??? én nem vettem meg a Kismamát igy ott nem olvastam a kritikus cikket...
Vendég
 


sziasztok!

anyós-ügyeket sajnálom :(

Litu: a topikodba bekukkantok én is, bár remélem, nem lesz tippekre szükségem már
uszi: amikor Lauval voltunk nem kértek/kellett plusz oltás, de persze papírt kellett vinni, hogy egészséges a gyerek és nincs bőrbaja, ilyesmi. Úgy tudom ugyanolyan fertőzéseket szedhet össze a kicsi mint bárki más usziban, bár pont ezért van elvileg külön babauszi-medence.
És pár kismamás cikk a netről a témában (hátha ezek között van amit keresel)
http://www.kismama.hu/baba/babauszas_re ... tasi/2194/
http://www.kismama.hu/kismama/baba_vizben/1449/
http://www.kismama.hu/baba/bebiuszas/2329/

Kép Kép
celesztina
 
 


Cica,
nekem is jó a jövő hét szombat, de csak délután. Sajnálom, hogy kiborultál. Fel a fejjel!

Zsuzsa,
én úgy tudom, hogy most már csak a babák és a szülők mehetnek be a medencébe. Legalábbis a honlapon ezt olvastam és a szomszédunk is ezt mondta.

Zorróné,
itt a honlapjuk:
http://hofeherfoka.freeweb.hu/index2.html

Litu,
ezt én is megkérdeztem Lili dokijától, de ő azt mondta, hogy nem lát benne veszélyt. Viszont ismerek olyan babát, aki állandóan ekcémás az uszodai víztől...

Kép
emi29
 
 


Klarka,
édesek a fiúk!

Zorróné,
Beni is nagyon cuki! Jó utazást nektek, érezzétek jól magatokat HO-ban.

Nici,
végre egy kép rólad! Szépek vagytok mind a hárman :)

Kép
emi29
 
 


Igen és a hurutos betegségek és a fülgyulladás..énis mindig beteg voltam ezért 4 hónapig jártam csak ált.isk.-ban uszira...
de kipróbáljuk...ha nem lesz jó nem erőltetjük...
Vendég
 


Igen és a hurutos betegségek és a fülgyulladás..énis mindig beteg voltam ezért 4 hónapig jártam csak ált.isk.-ban uszira...
de kipróbáljuk...ha nem lesz jó nem erőltetjük...
Vendég
 


Áh írtam, és elszállt!!

NA mind1!

Zorróné
Beni nagyon vagány!!! Uszira gyertek ti is!! Aztán majd lesz egy külön csoport csak nekünk!!

Nici
De jó!! Végre kép Rólad!!! Nem tom miért titkolod magad ennyire!!
Kilók majd lemennek, a többi meg kit érdekel!!! És tök szimpi vagy!

Zsuzsa
Nekünk azt mondtál Campona usziban, h a babaúszás már külön medenében van, de majd lecskkoljuk!!

Emi
Részemről ok!! Akkor a részleteket majd priviben!!

Remélem addig csatlakoznak még hozzánk!!

LITU
TÖK JÓ AZ ÚJ TOPIK!!! MÁR ÍRTAM IS!!! :lol: :lol:

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


Kiscica, neeem, én nem titkolom magam, egyszerűen utálom, ha fényképeznek, és így nem nagyon vannak rólam képek... az a 2, amit feltettem, meg még talán 2-3 az elmúlt 3 hónapban... :oops:
(majd ha visszatudom nyerni valamennyire a formám, biztos szívesebben állok kamera elé is :roll: )

Zorróné, nagyon vagány Beni :lol: És mennyit változott már Ő is, eszméletlen :)

A Campona tőlünk egy köpésre van, de hát mint írtam, én nem fürdőrucizok, ha megyünk, akkor is apa fog vele bemenni :) Mondjuk én a Rubin hotelen gondolkoztam eddig is, ami itt van tőlünk 3 percre, és azt is nagyon dícsérik, nagyon profi :)

Emi, köszi :)

Klarka, nagyon jók a képek, szép helyen voltatok!

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Lituka: Sajnálom az anyós-dolgot, nem lehet könnyű neked, pláne, hogy duplán vannak!

Nici: Köszi a képet rólad! Mindkét lányod rád hasonlít. :)

Klarka: Aranyosak a fiaid.

Zorróné: Szépen tartja a fejét Beni. És micsoda szemek!

Kiscica: Sajnálom, hogy nem tudtál a férjeddel lenni, mikor az enyém férjecske szintúgy segít apjának, én is ki tudok lenni, úgyhogy megértelek. Mert tudom, hogy segíteni kell, de mi is vagyunk!!!

Jezsek: Szép nagy baba! Mi is hasonló paraméterekkel rendelkezünk. 16-án volt 6300 gr Bogi. Kis sózsák puha párnákkal... :lol:

Megjegyzem: kicsit aggódom, hogy ilyen duci, vagyis tudom, hogy jó ez, egészséges meg minden, de mozogni hogy fog ilyen dundin? Pl. már kezdetektől emeli a fejét, ha függőlegesben van, akkor is, viszont még mindig meg-megcsuklik, nem folyamatos a tartás, bár van úgy, hogy percekig megtartja, aztán csuklik, aztán emeli megint akár 5-10 percig, aztán megint csuklik, gondolom elfárad. Hasonló korú babáknál is így van ez? :?:

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Lituka: Sajnálom az anyós-dolgot, nem lehet könnyű neked, pláne, hogy duplán vannak!

Nici: Köszi a képet rólad! Mindkét lányod rád hasonlít. :)

Klarka: Aranyosak a fiaid.

Zorróné: Szépen tartja a fejét Beni. És micsoda szemek!

Kiscica: Sajnálom, hogy nem tudtál a férjeddel lenni, mikor az enyém férjecske szintúgy segít apjának, én is ki tudok lenni, úgyhogy megértelek. Mert tudom, hogy segíteni kell, de mi is vagyunk!!!

Jezsek: Szép nagy baba! Mi is hasonló paraméterekkel rendelkezünk. 16-án volt 6300 gr Bogi. Kis sózsák puha párnákkal... :lol:

Megjegyzem: kicsit aggódom, hogy ilyen duci, vagyis tudom, hogy jó ez, egészséges meg minden, de mozogni hogy fog ilyen dundin? Pl. már kezdetektől emeli a fejét, ha függőlegesben van, akkor is, viszont még mindig meg-megcsuklik, nem folyamatos a tartás, bár van úgy, hogy percekig megtartja, aztán csuklik, aztán emeli megint akár 5-10 percig, aztán megint csuklik, gondolom elfárad. Hasonló korú babáknál is így van ez? :?:

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Lituka: Sajnálom az anyós-dolgot, nem lehet könnyű neked, pláne, hogy duplán vannak!

Nici: Köszi a képet rólad! Mindkét lányod rád hasonlít. :)

Klarka: Aranyosak a fiaid.

Zorróné: Szépen tartja a fejét Beni. És micsoda szemek!

Kiscica: Sajnálom, hogy nem tudtál a férjeddel lenni, mikor az enyém férjecske szintúgy segít apjának, én is ki tudok lenni, úgyhogy megértelek. Mert tudom, hogy segíteni kell, de mi is vagyunk!!!

Jezsek: Szép nagy baba! Mi is hasonló paraméterekkel rendelkezünk. 16-án volt 6300 gr Bogi. Kis sózsák puha párnákkal... :lol:

Megjegyzem: kicsit aggódom, hogy ilyen duci, vagyis tudom, hogy jó ez, egészséges meg minden, de mozogni hogy fog ilyen dundin? Pl. már kezdetektől emeli a fejét, ha függőlegesben van, akkor is, viszont még mindig meg-megcsuklik, nem folyamatos a tartás, bár van úgy, hogy percekig megtartja, aztán csuklik, aztán emeli megint akár 5-10 percig, aztán megint csuklik, gondolom elfárad. Hasonló korú babáknál is így van ez? :?:

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Na, ezt sikeresen elküldtem 3X!!! :shock:
Mert férjecske bíztatott, hogy nem ment el, befagyott, frissítsem, na mindegy. Jobb, mintha elszállt volna az irományom. :roll:

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


SZiasztok!


Bolygó, igen, a duci babák később erősödnek meg, később kezdenek el mocorogni, de ez teljesen logikus :)

Liza hosszú és vékony (na jó, vannak hurkáink ám nekünk is), ő forog, tartja magát, félig ülő helyzetből (hordozó pl) már húzná fel magát izomból, ill ha a hasamra térdeltetem, és fogom a kezét, akkor feláll!!! Magától. De ő másban van lemaradva. Pl a mai napig alig kötik le a játékok. Kb ha 5 percet nézi őket, legyen az bármi. És van a topikon olyna baba, aki már fog is esetleg, és volt itt 1 hónapos baba is aki már nézte a játékokat. Minden baba más.

Zsuzsa, ezek szerint kiment a fejemből :) Mármint a képek, de ez ne mcsoda, azt is elfelejtem, ami 5 perccel ezelőtt volt :)

Liza már nemigen fogadja el a cumit, ez szívás, mert pl a hordozóban az öv miatt nem éri el a kezével a száját (meg sztem nem is tudná még ott tartani) szóval az utazás rémálommá vált...

De leg. nem ébred a cumiért sosem :) De tuti biztos vagyok benne, hgoy ez is genetika vhol... MInden gyerekem kapott cumit, rendszeresen, és mégis mind az ujját szopja... (Bence már nem)

Itt van két ujjszopós kép. Szerintem olyan nagyon édes dolog ahogy szopizzák az ujjukat :) Főleg ilyen picinek...

Kakaskodás:

Kép

Orr-ra akasztós: (ezt meg hgoy kell írni??? :oops: :oops: :oops: )

Kép

És még pár kép:

Így tátja a száját a kajáért:

Kép

És így örül neki:

Kép

Dögi csajszi :)

Kép

Dögi patákkal (nem mellesleg 9,5 cm-es!!! patákkal :))

Kép

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


44űááám, m xxxxxcfvbvvv b n bbbfcd

sziasztok
lauval írunk :D
így mpstz rövid leszek

zsu jók a fotk, aranyos Liza :D

Kép Kép
celesztina
 
 


Szép jó reggelt!

Mi jól vagyunk, 6400g Ruben szépen fejlődünk.
Gyönyörű minden baba!

Marjan:mi Nutrilont AR-t használunk mivel mindent kibukunk csak sajna ez vált be, rengeteg tápszert kipróbáltunk de mindeggyik vagy kijött vagy fájt a pocakunk, egyébként utálom mert annyira sűrű hogy sokszor becsomósodik és az Avent 2-es cumivl jön ki csak elég nehezen. De ez csak az anti refluxos nutrilon nemtudom nektek milyen van?

Jezsek: szerintem sima tápszerhez elég az 1-es cumi, a sűrűbbekhez pedig a 2-es, mi adtunk milupa tejpépet Rubennek na ahhoz már kell a 3-as vagy a főzelékes cumi.

Kép
geni
 
 


Ja egy kérdés?
Aki mamacka hordozót vett annak hogy szuperál? Mert én is gondolkozom valamilyen hordozókendőn ugyanis jó pár napja nem tudom letenni Rubent mert egyfolytában sír, vagy nyöszörög, már nem látok más megoldást, nagyon nehéz eldöntenem hogy hadjam e vagy ne hadjam sírni a gyerekem.?
Gondolom ilyen idős korban van oka még a sírásnak, olvastam hogy nem tesz jót ha sírni hadjuk, csakhát az embernek is meg kell csinálnia a mindennapi teendőket-
A hordozókendős oldalakon olvasni érdekes dolgokat mindjárt bemásolok párat.

Kép
geni
 
 


Nem találom azt a cikket amit tegnap olvastam no de mindegy!!!
Van sok ami az mellett szól hogy ne hadjuk egyedül sírni a babát és igen is hordozzuk!
http://www.hordozokendo.hu/miert/lelkifejlodes.html

Bár nem vagyok egy tapasztalt anyuka, de ezek az érvek kezdenek meggyőzni.

Kép
geni
 
 


Zsu: Aranyos nagyon Liza baba. Mi is próbáltuk a cumit annak ellenére hogy ellenzem, mert le kellett kötni valamivel, gondoltam, esetleg megnyugtatja, párszor be is vált, de újabban kiköpi mindig. Ujját még nem szopja. Liza mióta szopizza az ujját? Ja, és így nekünk is rémálom az utazás, tegnap is ordított a babakocsiban, de inkább kivettem, ölben vittem egész séta alatt, ami neki jó volt, de nekem iszonyú fárasztó.

Hordozókendőnk nekünk is van, de Bogi jobban szeret natúr kézben lenni, mint pl. most is. :)

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Geni: 6 hónapos korig nem lehet elvileg elkényeztetni a gyereket, főleg nem hordozással, utána kell csak vigyázni. Ranschburg szerint. Nekem ez eddig bevált, mert sokkal kiegyensúlyozottabb Bogi, mióta gyakran felveszem.

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Geni: az életmód fórumon belül van hordozókendős topik ott vannak a hozzáértők :wink: én igazán csak így másodszorra kezdtem el hordozni, az erszényt szerettük nagyon, de 6 kilóval már nem olyan kényelmes hosszú távon (ill. kényelmes de utána vállfájás garantált) Kendőket sajna nem ismerem, azt nem szerettem, ezért is írtam a másik topikot. Szerintem is nagyon jó a hordozás, hamar megnyugszk és elalszik így a kicsi és ha jó a hordozó akkor nagyon kényelmes a hordozónak is, ajánlom :wink:

Kép Kép
celesztina
 
 


Geni: Elolvastam a cikket, tényleg nagyon hasznos és jó. Köszi.

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


[quote]s írta:okkal kiegyensúlyozottabb Bogi, mióta gyakran felveszem


nálunk is ez van, sőt a kicsi mióta nem alszik egész nap elég nyugtalan volt és nem tudott aludni, aztán egyre többet sírt (hát egy 2 éves mellett nyugodt alváshoz való körülményeket nem tudtam teremteni szegénynek) és egy ideje csak akkor nyugodt és alszik napközben ha ölben-vállon van, vagyis hordozva. Biztos jobb ez neki mintha nem tudna aludni napközben csak 10 perceket és elkényeztetni szerintem nem tudnánk a nagy mellett :lol:

Kép Kép
celesztina
 
 


Litu van gépem! Ugyan a régi leveled még nem látom, de úgyis új dolgok kerülnek elő. Nagyon szomorúan olvasom amit írsz! Nem értem miért jön probléma problémára.Az élet ilyen én tudom.
Az én nagymamám is - vidéken - fiamnak hív. Igaz jó messze van, és nem sokat látom/láttam életem során. De nagyon rosszul esett.

1-es Aventet használom, dolgozzon csak! És még van tejcsim is, ne rontsak nagyon a helyzeten.

Emi, Brigi: nagyon nagyon aranyosak vagytok. Az úszás nagyon csábít, de még vacilálok. Nem látom, hogy nagyon vízélvező lenne, tehát talán még várni kéne. Az biztos én a Camponához nem viszem. Nagyon messze van. Amennyit nyernék a belépőn, azt elvesztem a benzinen, meg az időn amíg odaérünk. Augusztusban minden hétvége babanézéssel telik, vasárnap vendégség, szombaton vásárlás, előkészület. Szóval passzolom. De írjátok le, hogy milyen, mit tapasztaltatok minden érdekel.
Nici én se, majd apukája uszizik vele.Én meg fotózok!

Anyós téma topicba én is beszállok

Kép
téjé
 
 


Jezsek, Kalrka, Zorróné: gyönyörűek a fiúk!

Zsu: Liza is! Lilu is ilyen "vékony"-fürge (pontos adatokat nem tudok, de kb 5300g lehet), ő is inkább mozog, mint fog... Folyamatosan csinálja a haspréseket a hordozóban, játszószőnyegen, ha nehezebb lenne a lába, tuti felülne. :D Így csak forogni tud. Vagány a rózsás tetkó! :wink:

Lituka: Ménfőcsanakon van a Parcsami András, meg az apukája, ők szerintem nagyon jó állatorvosok! Nekünk egyszer megmentették a cicánk életét (húgyköve volt, majdnem leállt a veséje...) Igaz, csak egy évvel tudták meghosszabbítani az életét, decemberben, ugyanez miatt itt kint már elpusztult... :cry: Bevallom őszintén, mi rettenetesen sokat költöttünk arra a macskára, főleg mikor már Németo-ban lett beteg, és nem is segített. De legalább megpróbáltunk mindent. (És nem a gyerekeim házából vettük el a pénzt, ahogy Anyósod csinálja... :? ) Nem csodálom, hogy kiakadtál anyósodon, írd ki magadból nyugodtan, nekünk elmondhatod! :wink: Néztem az anyósos topikot, láto lesz rá kereslet...

Nici:
köszi a képet magadról!!! Csini vagy, ne rejtegesd magad! :wink:

Szerintem sem lehet egy ekkora babát még elkényeztetni. Meg én úgy vagyok ezzel, hogy mikor babusgassam, ha nem babakorában? Előbb-utóbb letörli a puszinkat már, és elengedi a kezünket, hogy "Anya ez égőőőőőő!" úgyhogy addig hurcibálom, "kényeztetem" amíg lehet... :wink:
Pénteken visszaköltöztem a hálószobába férjem mellé... (úgy bőgtem, mintha vmi bűnt követtem volna el Lilu ellen, pl egy hegycsúcson hagytam volna egyedül, farkasok között... :oops:) De már 3 hónapja vele aludtam. És úgy döntöttem, hogy már NAGYLÁNY... :wink: Tényleg az... Mióta betöltötte a 3. hónapot, egyre tovább alszik! Tegnap este 11-kor elaludt MAGÁTÓL (nem volt risza-parti!), és reggel FÉL 8-kor kelt! :shock: :lol: Úgy örülök! Amúgy még mindig alszik, most ébredezik... És természetesen csak engem viselt meg a külön alvás, neki fel sem tűnt... :wink:

NA, jó hosszú lettem... :oops:

ercsi_3
 
 


Sziasztok!

Geni: mi csak a sűrítőt kaptuk, de már nem kell, mert átmeneti volt a bukás /remélem/

Most jöttünk a 2. oltásról, Dádi még alszik a hordozóban:)

Súlyunk: 6850 gramm Hoszzunk: 61 cm

Dokinénink javasolja az uszit, de én az uccsó oltás után szeptemberben kezdem el.

Lolkáék biztos hazajöttek és remélem kipróbálhatom majd a MeiTai-át, mert vennék én is , ha bejön, már nagyon neház DádiZsomi így kézben.

Megpróbáltam egy hete a hozzátáplálást (bukás is azért volt) almát és barackot---még nem kell neki és nem megy. Egy hónap múlva próbálom szerintem újra.

Kiscica picit tolódik a látogatás, mert párom autóján motorgenerált kell csináltatni (nem tudjuk miből:( így az enyémmel jár most, de ami késik az nem múlik.


Valakinek lázasodott be a törpije oltás után? Ha igen, akkor mennyivel később?


Marjan

Kép
marjan78
 
 


Sziasztok,

Nici, nagyon szép család vagytok!!!!!

A többi babás kép is nagyon tetszik, mindig gyönyörködöm bennük!!

Marjan,
de jó neked,h. el tudtál menni mozizni!!!! Rólatok is szuper volt a kép múltkor, csak kicsit lassan reagálok...

Csöppke ez bíztató, Csenge is kezd egyre többet dumálni, meg a boci-boci tarta is megy :) Állítólag én későn kezdtem el beszélni, mondjuk azóta be sem áll...

Kép
Kép
mango.
 
 


Laptető..remek...

Litu, az új topikodhoz én is fogok csatlakozni :) Elképzelem,h. pocakos és babás képek helyett mindenki csatol egy képet a drága mamáról.... :lol: :lol: :lol:

Nono, egyetértek.. most kell kiélvezni a babázást.. épp nézegettem a tavaly nyári képeket, akkor még Csenge volt ilyen kis szaros.. most meg addig próbálgatja a kulcsokat, amíg ki nem nyílik a zár... persze rendre is kell nevelni, de szerintem azok a pillanatok megfizethetetlenek, amikor rajtad szuszog a kis manócska. Én azt imádom a legjobban, na meg persze a mosolyokat... 3-4 hónap múlva már úgyis érdekesebb lesz a játékokat pakolgatni meg a szekrényeket nyitogatni...

Bolygó ne foglalkozz a nagyokosokkal! Csenge is köztünk aludt jó sokáig. Pótolhatatlan az az élmény, amikor hozzád bújik a gyereked. Persze nem ajánlatos sokáig csinálni, de ilyenkor még nincs semmi hátulütője.

Medina, miért volt rossz kedved???

Mannogab elhiszem,h. kivagy. Kistainak vízsérve van, ami állítólag semmiség, csak akkor kell műteni, ha 1 éves koráig nem szívódik fel, de az esetek többségében felszívódik.. Én már akkor majdnem bőgtem, amikor megmogyorózta a doki..... És holnap oltás... hurrá

Valaki írta az alkoholmentes sört.. én is rendszeresen iszom, éjszaka, amikor van egy kis pihenés is hozzá jól megtelnek a cicik.. Napközben lemegy 1,5 laktoherb hozzá. Többen panaszkodtatok rá, nekem semmi problémám vele, Kisatit nem gyötrik a szelek.

Kép
Kép
mango.
 
 


Zorróné, a citrom és a só lemaradt a tequila mellől :) Nagyon szép Bebi baba!

Klarka, azt hiszem utánunk nálatok a legkisebb a korkülönbség.. Te hogy bírod? Szépek a fiaid!!!! Nagyon szépek a nyaralás képek is és az a konyha tényleg tök jó!!!!

na megint egyedül jártatom a számat...

az előbb 1,5 liter laktoherbet akartam írni

Kép
Kép
mango.
 
 


Szösszenet! Szabinak boldog névnapot kívánok!

Mi is ünnepeljük ma a Szabolcs napot, a sütit már megvettem. Hogy miért? Mert mind a 4 lánykám Szabolcs lett volna. :D
Lehet, hogy nem tetszett nekik ez a név, és ezért nem akartak fiúk lenni? :roll:

Babauszinál a középfülgyulladás és az ekcéma a leggyakoribb betegség, amit el lehet kapni.

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Duciság: Azért annak ellenére, hogy milyen ducika is Bogi, nagyon mozgékony. Folyton jár keze-lába, ha ölben van, akkor is. És az oldalra fordulás, oldalról vissza hátra fordulás nekünk is megy már. Hason viszont úúúútál lenni!

Szösszenet: Boldog névnapot Szabinak! :)

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?