Új privát üzeneted érkezett!

Marek: én a TB-t kérdezném meg, ha tutira akarnék menni, de azok nem veszik fel a telefont, és ezren vannak az üsz-okon, meg mindenkitől messze is van...

Ancsa: tesztet a kórházban akartak csinálni, de már nem mutatott ki semmit. Ott hallottam, de nem láttam semmit a tesztelésből, mert egy nőgyógyászati vizsgáló-ágyon feküdtem széttett lábakkal, és csak a nagy hasamat láttam :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Felhívtam a TB ahogy Pedro javasolta és azt mondták amit tudtam :lol: :lol: Éjen akkor megnyugodtam Kép A lényeg,hogy a fizum alapján számolják Zsebivel a Tgyást és gyedet.És tényleg az kavarna be ha gyes+fizum lenne de erről nincs szó :lol:

Marek!Rögtön bemásolok egy linket ahol én kérdeztem a szakbarátot.

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Felhívtam a TB ahogy Pedro javasolta és azt mondták amit tudtam :lol: :lol: Éjen akkor megnyugodtam Kép A lényeg,hogy a fizum alapján számolják Zsebivel a Tgyást és gyedet.És tényleg az kavarna be ha gyes+fizum lenne de erről nincs szó :lol:

Marek!Rögtön bemásolok egy linket ahol én kérdeztem a szakbarátot.

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 

 
 

Felhívtam a TB ahogy Pedro javasolta és azt mondták amit tudtam :lol: :lol: Éjen akkor megnyugodtam Kép A lényeg,hogy a fizum alapján számolják Zsebivel a Tgyást és gyedet.És tényleg az kavarna be ha gyes+fizum lenne de erről nincs szó :lol:

Marek!Rögtön bemásolok egy linket ahol én kérdeztem a szakbarátot.

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


EmmaLena: nagy fába vágod azt a fejszét a sulival, sok kitartás, nehéz vizsgák, vizsgadrukk.. Nem semmi! Drukkolunk, hogy minden simán menjen!
Hány éves a suli?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 



KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Emmalena!

Sulival kapcsolatban egy indiszkrét kérdés: jól tudom, hogy megszüntették a GYE/GYES melleti tandíjmentességet?
Csak mert korábban gondoltam én is tanulásra (egyetemi kiegészítő a Közgázon),de 200 felett van a tandíj/félév, és mintha tavaly eltörölték volna a kismamák tandíjmentességét - nehogy túlképzettek legyünk az adófizetők drága pénzén. :lol:

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


nyugtonmalac

Akkor ugy látszik Pesten ilyen is van a kórházban :lol: Tatabányán meg ez sincs :oops:

Kiderítettem a nevét :lol: AL-SENSE KIT
3 DB-2900 Ft és meg kell rendelni a gyógyszertárban,de leírást nem tudtak adni róla,hogy meddig lehet használni egy betétet vagy hány alkalommal :shock: és a neten se találtam róla infot :(

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Nem férjezettek! Apasági nyilatkozatról tudtok valamit?
Mi kell hozzá? Kell valami orvosi igazolás is, hogy babát várunk?(önkormányzathoz kell menni, ennyit tudok)

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Peva!Hú ez jó kérdés de szerintem hivd fel a városházát ahol alkotok csak tudnak segíteni. :roll:

Emmaléna!Le a kalappal én olyan lusta vagyok gyerek nélkül is utáltam tanulni nem,hogy gyerekek melett :oops: Te aztán szorgalmas vagy :wink:

Megszüntették a tandíj menteséget?Nem csak akarták de végül nem lépet életbe? :shock:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


peva: Nekünk is kell apasági, jövőhéten tervezzük, h bemegyünk elintézni.Én úgy tudom nem kell semmi orvosi igazolás( de Én azért elviszem magammal a kiskönyvet a biztonság kedvéért), csak az önkormányzathoz kell bemenni, személyivel meg lakcímkártyával, ott az illetékesnek( az nem tudom ki, majd ott megkérdezzük vkitől, h kihez kell menni) mondani kell, h apasági nyilatkozat kéne, és adnak vmi papírt amit a párodnak alá kell írni, aztán abból egy másolatot amit a szüléskor vinned kell a kórházba.

Tegnap este mi is berohantunk a kórházba :cry:
Együtt voltunk a barátommal, aztán utánna mikor elmentem WCre,egy pici halványpirosas váladék jött ki.Utánna több nem, meg azóta se, de azért a biztonság kedvéért bementünk. Megvizsgált a doki, uh, szívhang minden oké, méhszáj zárva.Nem is görcsöltem,semmi. Azt mondta, lehet h a méhnyakról vált le egy kis darab, mivel mást nem talál, a lepény is rendben volt.Annak ellenére pihenést javasolt, meg h ne várjak a következő terhesgondozásig, jövőhéten menjek el a saját orvosomhoz kontrollra.Írt fel kúpot, mert van folyásom, meg napi3x No-Spa(???)legyet bevettem reggel, de többet sztem nem fogok..hiszen nem is görcsölök, magnéziumot meg szedek a keményedések ellen.
Vagy szerintetek bevegyem? Nem sok az a napi 3?Sztem felesleg...

Kép
babe.
 
 


zsuzsu: Ezzel Én is így voltam. Májusban én is összevásároltam 1-2 nyári rugit, rövid nacit, ráadásul tök piciket, 62-es méretet, aztán utánna esett le, h ősszel már nem is tudom, rá fogom e tudni adni...Talán vmelyik vastag rugi alá igen :D

Ja, tegnap a kórházba legalább már megtudtam, h negatív lett a vércukrom :) Legalább amiatt már nem kell idegeskednem..

Kép
babe.
 
 


Még vmi...milyen cumit vegyek? Szilikon v latex?

Kép
babe.
 
 


Csajok!

sajnos megszűntették a kismamák tandíjmentességét, jól tudjátok.De ezen a képzésen vannak állami finanszírozott helyek is, és nekem ha jól számoltam akkor maximális pontszámom lesz a felvételin, tehát reménykedek, hátha nem kell fizetni. De ha csak a költségtérítésre vesznek fel, az sem tragédia, akkor felveszem a diákhitelt.nem tudok mást tenni.2 éves az egyetemi kiegészítő.szerintem még igy is megéri, mert elég szép fizetéseket tudnak a jó HR-esek kapni.És sajnos nekem muszáj lesz erre hajtani, mert az anyukám betegsége, plussz, hogy az apukámnak minimál nyugdija van, egyszóval, gyakorlatilag el kell őt tartanunk.És ehhez mani kell, nincs mese.
Igazából nem én vagyok ám az ilyen hu de klassz, meg szorgalmas, én is dög lusta tudok lenni, de a muszáj nagy úr....sajna....
De azt is be kell vallanom, hogy Ábel mellett engem a suli mentett meg a teljes becsavarodástól.Nem mondom nem volt könnyűéjelente tanulni, meg dolgozatokat írni, meg vizsgázni, de, nem süppedtem bele a szoptatás, kakis pelus, főzeléfgyártás, sétálás körforgásába.Valakinek ez tök szuperül megy, és nincs vele gondja, de én olyan alkat vagyok, hogy nagyon jó volt, hogy az agyamat másra is tudtam használni, nem éreztem magam itthon rabszolgának.Ez lehet, hogy most furán hangzik, de jó volt tanulni is közben, úgy éreztem, hogy frissen tartom magam.Mármint agyilag, egyébként olyan voltam mint a mosott sz@r:-)
emmalena
 
 


Sziasztok!

Elég komoly témák kerültek elő tegnap.

Ancsa - Sajnálom, hgyo Tbányán ilyen vacak a helyzet. Sajnos amióta nincs Tatán szülészet, azóta a megyében nem túl fényes a helyzet. Legalábbis ezt hallom a családomtól. A gondolod kérek tőlük doki neveket telefonszámokat, javaslatokat.

Perdo - Én sajnos elég naív vagyok pénzügyekben, de olvasva amiket írtok,a zt hiszem, jobb, ha lassan kiképzem magam. Szóval én 6 tanévet tanítottam végig + 7-es adószámmal dolgoztam nyelvsulikban. A bevallásomat mindig a könyvelőnk csinálja. A suliban a gazdaságis szt mondta, hogy mivel ők aug. 21-tól dolgoznak, onnantól a szülés napjáig irassam magam betegállományba. De azt még nem tduom, hogy utána milyen jutatásokra vagyok jogosult, ehhez milyen apaírok kellenek, hol kell őket beszerezni stb. Mi kell az Államkincstárból? :? Tudnál segíteni légy szíves, hogy hol tudok ezeknek a dolgoknak utána nézni? Előre is nagyon köszi!

Andi - Részvétem! Hiába "van benne a pakliban", erre nem lehet felkészülni. Elismerésem az erőért, hogy kimondtad! Nem mindenki képes erre!

Nem tudom igazán, hogy az ilyen picikkel mikor és hogyn kell, lehet beszélni a halálról. Nekem csak az ovis, sulis korosztályról vannak tapasztalataim. Sajnos az osztályomban több családban is bekövetkeztek tragédiák a betegségtől kezdve az öngyilkosságig. Amit tapasztalatam az az, hogy a gyerekek sokkal hálásabbak szért, ha az ember őszinte és elmondja az ő nyelvükön, hogy mi történt, mintha terel. A fájdalamdat úgysem tudod leplezni, olyan radarjaik vannak, hogy azonnal észreveszik, ha valami nem stimmel. Még egy osztályközösségben is, hát még a családban!Másrészről pedig szerintem a fájdalmat, szomorúságot is meg kell tanulni megélni (persze nem depresszióig), mert ez is az életünk része. Nem tehetünk úgy mintha nem történt volna semmi. De mondom, ez már a nagyobbakra igaz. 2-3 évesekkel hál'isten még nem kerültem ilyen helyzetbe.

Zsuzsu - Örülök, hogy mnden rendben veletek! Mi ma este megyünk 4D-re! MÁr nagyon be vagyok sózva!

Marek - Lehet, hogy mivel most minden rendben lesz, mire a tesó projekt megvalósításhoz értek megváltozik esetleg a párod véleménye. A szüleim is hasonlón mentek keresztül. Meg is emelem a kalapom előttük. Nekem lett volna egy húgom, de a vajúdás alatt történt valami, amit akkor még nem tudtak megmagyarázni és halva született. Akkor én 2,5 éves voltam. Természetsen nem emlékszem semmire, de anyu most mesélte el, mit élt át, amikor hazajött a kórházból és én nagy szájjal megkéreztem, hyo hol hagyta a testvéremet... 5,5 éves voltam amikor megszületett az öcsém, szintén nem komlikációmenetesen, de hál'isten mindketten egészségesek!!!!

Peva - Nagyon örülök, hogy jól érezted magad köztünk! Nekem mára rendesen izomlázam van a hátamban! :shock: Ilyen még nem volt! aoasági témát fejtd ki bővebben légyszi, mert erről sem tudok semmit! :oops:

Doki és pénz - Csajok, én a z kórházba járok az ambulanciára a dokimhoz és még egy kanyi vasat sem fizettem neki. Az elején megkérdeztem, azt modta, hogy hagyjuk ezt most, majd ha túl leszünk mindenen, és elégedett vagyok, eldöntöm.

Emmalena - :shock: Bátor vagy! Erre mondjuk anyu azt szokta mondani, hogy lehetetlen nincs csak tehetetlen! :lol:

[/i]

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Peva - Apaságit akartam írni! :oops:

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Peva - Apaságit akartam írni! :oops:

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Apasági nylatkozat, hát azt sűrgősen csináltassátok meg, mert a szzülésre már vinni kell, itt nekem azt mondták, félidősen kell, meg is csináltattuk 20 héten.
Kell a kiskönyv születési, mindkét oldalról, személyigazolvány lakcímkártya, na meg az apuka anyuka.
Ha van választott orvosod még azt is be kell diktálni.
Én a kiskönyvemhez kaptam egy dossziét, abban tartom mióta megvan.
Ja és ha véletlen már váltáll, bár nem tudhatom, akkor kell a váálásról a végzés

Kép

Kép
napsugár035
 
 


Nekem azt mondta az orvosom, h ráér mostanában megcsináltatni.Azt úgyis megkapjuk rögtön. Vagy nem? Várni kell rá?
Szal, csak a gondozási kiskönyv kell, meg a mi lakcímkártyánk és személyink?

Kép
babe.
 
 


Sziasztok!
Házasoknak: ugyi tudjátok, hogy nekünk pedig 300napnál nem régebbi (!!!) házassági anyakönyvi kivonatot kell vinnünk a kórházba. :wink:
M.

macianyu
 
 


Ma este 20:30 ra kaptam időpontot 4D vizsgálatra Pestre :lol:
Egy nagyon kedves szülésznővel beszéltem hogy mi a gondom, így rendelési idő után fogadnak is :lol:
Remélem egy alapos Uh után többet megtudok arról hogy mi is a helyzet a babával és remélem hogy ez a teszt is majd kimutatja egyértelműen h szivárog-e a magzatvíz.
A szülésznő rettenetesen felháborodott,hogy a kórházban miért nem adtak nekem ilyen betétet és akkor már rég tudnánk mi a helyzet.
Bár nagyon aggódok, de bízom benne,hogy minden rendben lessz,remélem,mert még nagyon-nagyon korai lenne babázni :oops: :oops: :oops:
Igaz éjfél után fogunk hazaérni,de holnap reggel mindenképpen jövök a hírekkel.
Remélem csak jókat fogok hozni!

A teszt
Ma délután de legkésőbb holnap reggel itt lessz a gyógyszertárban,remélem még inkább ma és kiderül hogy mi szivárog :oops:

Doki
Szabadságon van augusztus 7-ig :oops: ez az én formám :oops:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa!Reméljük mindent rendben találnak!!És várjuk a híreket és képeket.

Babe!Hú szegény nem csodálom,hogy megilyedtél.Azóta minden oké?Semmi pötyök semmi görcs?

Hol kell intézni a házasági papirt?Én augusztusba gondoltam,hogy ki kérem bár röhely mert ha mondjuk 3gyerek szülök 2évente minidg ki kell kérni? :shock: És ezért kell fizetni?

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Csak gyorsan bekukkantottam, mert mennem kell dobozolni (lakásfelújítás brrrr :oops: :oops: :oops: ), nálunk nem az önkormányzaton kellett az apaságit intézni, hanem a gyámügyön ami telejsen más helyen van mint az önkormányzat és kellett vinni a terhes könyvet és az érvényes személyiket.

Majd még jövök, csak most mennem kell mert sose kezdem el és így sose tudjuk befejezni.

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Nem, nincs semmi...mozog is a pici rendesen. Az orvos se talált semmit, ugyhogy nem lehetett komoly...

Kép
babe.
 
 


Kata
A házassági anyakönyvi kivonatot az anyakönyvvezető adja, és nem kell érte fizetni.

Ancsa
Biztos nem lesz semmi gond! De azért majd jelentkezz holnap reggel! Hova mentek 4d-re?
A diétával hogy állsz?

marek
 
 


babe...én nem szednék be gyógyszert, ha nem görcsölök. Külöm ben is erről még nem is hallottam :shock: , mert vagy panangint vagy sima magnéziumot szoktak ajánlani a dokik.Fő hogy nem talált semmit. Külömben ilyenkor vérbő a méhnyak, ezt én is hallottam.
De azért pihenj, és most egy ideig ne szexeljetek! :roll:

Nekem is majd most kell bemennem az önkormányzatra a friss házassági anyakönyvért, mert már pont lejár.

Ancsa...akkor megint mész mozizni :D ???De jó neked, legalább megnyugszol...remélem! Elötte azért feküdj le kicsit, aludj egyet, mert fárasztó lesz éjjelig! :)

tanulás...én is totál lusta vagyok. Nem bírom rávenni magam, pedig akár az angolt itthon is tudnám tanulgatni. Mert, ha visszamegyek melózni, tudom hogy kevés az alapfokú, és már azt is elfelejtettem. :?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Lányok!
Borinak mindenhol van egy lába!!! :lol: Olyan dolgokat csinál a hasamban, hogy az valami hihetetlen!!! A férjem ül és csak röhög a hasamon... Imádom!!! Nem is értem hogy mondhatják néhányan, hogy milyen kellemetlen, ha mozog a baba... :roll:

Tanulás...
Én még adós vagyok magamnak egy szakdolgozattal. Munka mellett megcsináltam az angol kiegészítőt, benne van egy csomó pénzem, meg energiám aztán meg lusta voltam szakdogát írni. Minden nyáron elkezdem, kb. két oldalig jutok, aztán annyi. Az a baj, hogy nem is érdekel.... :roll:
Egyébként én is szerettem volna még tanulni, de sajnos ugye most már fizetni kell akkor is ha gyesen vagy és a tandíjak meg nagyon durvák. Elég volt kifizetni az angolt, aztán azt se fejeztem be (még)...

Asszem megyek vasalni, mert pár napja elkezdtem, de aztán valahogy félbehagytam.... Így meg elég furán néz ki a nappali...vasalt és vasalatlan ruhák mindenütt.... :roll:

marek
 
 


Marek,kata
igen,de most nem a mozizás érdekel elsősorban,hanem hogy tudjam rendben van a babával minden :oops: bár ott van még a magzatvíz szivárgás is :oops: ezt hogyan tudom meg,ha nem lessz betét a gyógyszertárban? :oops: ugyanis most telefonáltak,hogy nincs jelenleg a nagykerekben :wink: még egy helyen megpróbálják megrendelni,remélem szerencsém lessz és kapnak :oops:
4D GENESIS-be megyek ide: :arrow: http://www.4dgenesis.hu/
Aludni nem tudok,most tusoltam kínomban már 3 szor :oops:
és egyfolytában a bugyim figyelem,de nem tudom eldönteni hogy ami van rajta pötty, az a folyás vagy más :oops:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

Macianyu, én úgy tudom 3 hónapnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat kell a kórházban.
Van erről valakinek pontos infója?
Viszont tapasztalat, nem tudom, hogy ingyenes-e a kivonat kikérése, nemrégiben a születésit kellett intéznem, ez az önkormányzatoktól 2000 Ft illetékbélyeget von maga után. Öröm az ürömben, hogy nem kellett érte bemenni, sorbanállni, stb., postán kiküldték 8 munkanap alatt.

Kép
anhel
 
 


Marek!Én is imádom ahogy mocorog.Nekem néha bekönyököl vagy térdel nem tudom de szoktam kérni,hogy azt ne csinálja mert néha tényleg fáj :lol: Megkérdezted a szakbarátot?

Ancsa!Nyugi este tuti megnyugtatnak!!!

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Babamozgás:
Én azt imádom, amikor dinnyét eszem, a lányom szabályosan extázisba jön. Most vagy nagyon szereti vagy nagyon nem, ezt még ugye nem tudtam kideríteni :) de annyira édes, ahogyan olyankor ficánkol. Lehet ám, hogy badarság, és az egészet csak kitalálom, de azt megfigyeltem, minden falat dinnyénél egyre jobban táncikál. :)

Kép
anhel
 
 


Kata
Még nem kérdeztem meg, mert nemt tudok belépni. A régi jelszómat elfelejtettem, az inda pass (vagymi :roll: ) meg nem működik. Pedig most már érdekelne, hogy mekkorát fogok koppanni.

marek
 
 


Sziasztok!

Köszi a sok szép szót, lányok, igazság szerint már felkészült erre a család, és valóban szép kort megért.

Marek!
Készülj a legrosszabbra....így járunk mi, akik nem spekulálunk a pénzre. Én sem kalkuláltam előre, meg is lett az eredménye... Barbi után a legmagasabb összeg, amit kaptam 36.000.- körül volt, az pedig elég kevéske...(inclusive családi pótlék :cry: )

Az apasági nyilatkozatot is és a házassági anyakönyvi kivonatot is úgy kell beszerezni, hogy a szüléskor 3 hónapnál egyik sem lehet régebbi! Ez tuti, úgyhogy aki a 20. héten kikérte (bocs, de most nem emlékszem, ki irta az előző oldalon), annak sztem újabbra lesz szüksége!!!! És vigyázzatok, mert ha nem jó, akkor a kórház védőnője az anya nevére anyakönyvez!!!!!!!!!!!!! Utána pedig elég macerás a névre vétel, meg felesleges is a cirkusz!!!

Voltam védőnőnél, szívhang szuper gyorsvonat!!!! Imádom! Közben Szabi legúgta a készüléket többször is, mert jóóóóó hideg volt :lol:
+9 kiló a helyzet, de érdekes módon mára sikerült felkészítenem magam erre. Egyébként én otthon mindig 2 kilóval kevesebb vagyok, de biztos a mérlegünk rossz. Csak nem értem, a kezdetekkor, miért stimmelt....Túl van tárgyalva. Van még 2-3 hónap, még 9 kilót csak nem fogok már hízni....főleg úgy, hogy Barbival állandóan úton kell lenni, mert kifáradhatatlan. Ahhoz pedig még kicsi, hogy én ücsörögjek a játszótéren, ő pedig futkos és játszik...Egyébként is mindenben részt kell vennem: De Anya, Te vagy a barátnőm!-mondja, ha valakire rá akarom beszélni a játszón... ehhez van szokva. Mármint, hogy én mindig játszom vele!

Szombaton megyek uh-ra is, remélem ott is minden ok lesz!

Ancsa! Nem lehet, hogy a vizelet szivárog? Nekem a durva szénanáthám idején konkrét vizelettartási gondjaim voltak, és olyan volt, mintha a magzatvíz folyna el. Nem lehet ilyesmi a gond?

Andi
Kép
handrea75
 
 


TGYÁS, GYED stb. igénylés: a védőnőtől kapott Felicitas kiskönyvben benne van mit, hol lehet igényelni és mi alapján számolnak. Elég jól ki van részletezve mikor mi jár.

Betty!
Apasági: a kórházban kell, mert ha nincs, és nem vagy férjnél: babát anyakönyvezik a Te vezetékneveddel, TAJ számot is kap azzal a névvel, és utólag módosíthatod...jó kis rohangálás, egyik ismerős így járt. Szóval Ti is intézzetek. Bár 2 héttel több időtok van elvileg. :)
Sajnos nem úgy van, hogy csak bemondjuk ki az apa. :lol:
Bár a férjről természetesnek veszik, hogy ő. :D


Köszi az infókat, lassan mi is elmegyünk az önkormányzathoz...

Marek! Te mintha mindig vasalnál! (én reggelente szoktam az 1-1 inget, bár így fel kell kelnem. Lehet, hogy átállok én is a kampány-vasalásra. Bár attól félek a szekrényben még vállfán is gyűrődnek.

Babe- ha nem görcsölsz, ne vegyél be gyógyszert. Bár az elején a dokim a nospára nekem is azt mondta, azt bátran lehet szedni, nem árt a babónak.

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Andi
Ugy nem gondolod komolyan, ezt a 36 ezer forintot??? :shock: :shock: :shock: Hát az k...va jó lesz! Mondjuk ja... miért pont itt ne szívnék. Tehát lehet, hogy annyit fogok kapni, mintha életemben nem dolgoztam volna??? Mintha tehetnék róla, hogy velünk ez történt!!! Vagy utána el kellett volna kezdenem számolgatni???? :roll: Hát valahogy nem jutott eszembe! :evil: :evil: :evil: Eszembe se jutottak az anyagiak, amikor bevállaltunk egy másik babát. Mert valahogy volt nagyobb bajom is... Na f.sza!!! :twisted: :twisted: :twisted:

marek
 
 


Ja, és nem tudok belépni az index fórumra, hogy megkérdezzem mi van. Már annyiszor regisztráltam, de valahogy mindig elfeljtem a jelszavamat. ÁÁÁÁÁÁ....tiszta csődtömeg!!! :evil: :evil: :evil:

marek
 
 


Babe - én pedig ponthogy úgy tudom, hogy kell az apaságihoz a nőgyógyásztól a papír, hogy mikor volt a fogantatás, én már meg is kértem tőle, sőt, már adta is magától szinte! És az anyakönyvvezetőhöz is lehet menni, a lényeg, hogy mindketten kellünk hozzá személyivel és nem kerül pénzbe.
A vérzés dolgot sajnálom, én ezért sem merek szexelni már, kezdetek óta nem csináljuk, mert először a hányinger, aztán a vérömleny (nekem volt egy haematomám és feküdni kellett majdnem egy hónapig), aztán amikor már minden oké volt, már nem mertünk. Nem tudom, hogy beszedd-e a gyógyit, bár ha a doki azt mondta, szerintem nyugodtan, viszont én alapból a nospát nem szeretem!

Bettyna - tök jó, hogy ma mentek 4D-re, majd rakj fel képet, ha tudsz és előre is minden jót hozzá! :lol:

Ancsa - drukk-drukk!!!

Marek - kitartást a vasaláshoz!
Amúgy néha azért kellemetlen egy-egy rugdosás!!!

Végre letelt ez a nap is, nagyon elfáradtam, esküszöm, napról napra egyre nehezebben bírom és egyre kevesebb a türelmem az ügyfelekhez :?
Megyek is zárni, majd otthonról írok, bár tegnap is terveztem, de bealudtunk Zolival :lol:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Lányok!
Az én kislányom is matat egész nap szinte.
Este és evés után hihetetlen mit művel!Tényleg fantastikus érzés!
Jövő héten megyek 4D uh-ra. Sajnos a legutóbbin pár hete hátat fordított és az arcát is mindig eltakarta :)
Megmértem és is ahaskörfogatomat 94 cm.
Marek! Gondolok Rád ... én is csinálom a diétát keményen.
A gyümölcsöket a legnehezebb megállni, eddig tömtem magamba!
Anhel -irigyellek, hogy a dinnye miatt

Jó vásárolgatást, aki még benne van! Én a Benetton outletben nagyon édi ruhákat vettem 70%-kal leértékelve!

dazsi
 
 


Anhel....a házasoknak 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat kell! :lol: Ez tuti!
Az én babám is beindul a dinnyétől! Szerintem a cukortartalma izgatja fel! :lol: :lol: :lol: Utánna meg én böfögök egy óráig mert úgy megkeveri a hasam! :? :D
De azért tök imádom hogy így érzem, mindíg ahol kidugja magát, ott megsimizem és akkor visszahúza! :lol:

Marek...ezen a lové dolgon én is ki vagyok akadva! Az emberről az utolsó bőrt is lehúzza az állam! :twisted:
Ez a 40-45 ezer ft gyed amit majd én kapok, ez vicces! :evil: :roll: Pelenkára épp elég! :?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Gyorsan próbálok reagálni, de csak nagyon körvonalakban.

Házassági anyakönyvi gyerek születéshez ingyenes.

Nyomtatványok:

http://www.allamkincstar.gov.hu/hu/csal ... ssz_csalad
Itt van a családi pótlék és az anyasági nyomtatvány meg a kitöltési útmutató is.


http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=3 ... ema=PORTAL
TGYÁS

http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=3 ... ema=PORTAL
GYED

Négy hónapja úgy vettem fel az alkalmazottat, hogy külön kihangsúlyoztam, hogy terhes vagyok, és hosszútávra fix emberre van szükségem. Az elődja azért ment el mert talált 8 órás munkát. Még egy hónappal ezelőtt is mondtam neki, hogy nehogy most történjen vele valami, mert akkor én nagyon nagy pácban leszek. Ma beszéltünk, rosszul van eléggé, kb 5 hetes terhes, és hát nem tudni hogy meddig tud jönni. Van 4 hetem hogy találjak valakit aki ért a könyveléshez, akit be lehet ennyi idő alatt tanítani és aki csak négy órába akar dolgozni.

Többre nem futja ne haragudjatok. Tegnap hajnali háromtól reggel hatig görcsöltem, már úgy volt hogy megyünk szülni... Teljesen kilátástalannak látom most a helyzetet. Vagy megszüntetem a cégem, vagy dolgozok. Hogy az utóbbi hogy fog menni egy újszülöttel lövésem sincs...

Kép

Kép
perdo
 
 


Hali!
Perdo, ment privi.
Szép estét mindenkinek.
:) M.

macianyu
 
 


Sziasztok!

Az apasági is 300 napnál régebbi nem lehet. Nekem kellett csináltatni az előző babánál és nálunk a kórházba nagy betükkel ki is van írva, hogy a házassági és az apasági 300 napnál régebbi nem lehet. Nincs a kettő között különbség.

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Marek!Megadjam az én kódóm jelszavam?

Perdo!Tessék megnyugodni nehogy ez a picsa miatt(bocsi)legyen koraszülött Vivi.Biztos találsz valakit a helyére!!!

Akkor ha én kikérem a házasági papirunkat augusztusba nem fognak lehurogni a kórházba,hogy lejárt meg ilyenek?

Ancsa!Mit mondtak????

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Marek!Megadjam az én kódóm jelszavam?

Perdo!Tessék megnyugodni nehogy ez a picsa miatt(bocsi)legyen koraszülött Vivi.Biztos találsz valakit a helyére!!!

Akkor ha én kikérem a házasági papirunkat augusztusba nem fognak lehurogni a kórházba,hogy lejárt meg ilyenek?

Ancsa!Mit mondtak????

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Siasztok!!

Ancsa!
Örülök, h jobban vagy!!!!! Ez a tesztcsík hasznos lehet....

Emma!
Nem irigyellek, de kívánom, h gond nélkül vegyél minden akadályt!!!!


Apasági-házassági: úgy tűnik mindenhol más szabályokat tartatnak be:-) Mi kaptunk a terhesgondozóba egy igazolást, azt kérték és egy nyilatkozatot ott helyben így megvolt az apasági. Azóta összeházasodtunk. Most állítólag nem kell semmilyen irat, ha ebben a városban volt a házasságkötés..... Nekünk az egyik anyakönyvvezető barátunk, így valamikor beugrunk hozzá és megkérdem pontosan, h helyesek-e az infóim. (most még nem kaptam meg az igazolást a gondozóba, elvileg aug. végén még jelentkeznem kell ott).

Megvolt tegnap az UH-nk. Elég kalandos volt. Reggel elhívták a dokit műteni, Én meg ragaszkodom a személyéhez, így du. kellett visszamenni. 45 perc várakaozás után megcsinálta az UH-t. Lediktálta a méreteket és nem mondott semmit. Kicsit kiakadtam, úgy éreztem, mint ha futószalagon lennék.... Tudom, Én vagyok érzékeny, de elég pocsékul éreztem magam. Annyit kért, h szept. elejére kérjek időpontot CTG-re. (36 hetesek leszünk akkor) Szívem szerint elmennék Pestre 4D-re, de a férjem ki sem látszik a munkából, egyedül, Ábival, vonattal pedig nem merek elindulni.....

Volt egy "kalandunk" is tegnap. Délben elsétáltunk a kölökkel a közeli boltba. Ábel a babakocsiban. Visszafelé a bolttól csatlakozott hozzánk egy németjuhász idegen kutya. Iszonyat megijedtem. Nem ugatott, csak jött mögöttem... a hátsómig ért. Mondtam neki, h menjen haza, de nem ment. Iszonyat féltem, pocakosan, gyerekkel egy idegen kutya, járókelő sehol..... Robogtam haza, majd ez első szomszédhoz csengetés nélkül berobogtam ........ amikor biztonságba éreztem magam bőgtem....... Biztos velem van a baj, de félek az idegen kutyáktól.....

Ti mit tennétek ilyen helyztebe???? Ma is mennünk kell erre-arra és parázok.....

Legyen szép napotok!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


bocsi, megint én. Még annyi, h megnéztem a táblliban az UH adatokat és tökéletesen megfelel a 29. hétnek. 1200g kb és fejvégű. Annyit mondott azért a dokim, h "nagyon jóóó, szülhetünk most is gond nélkül"... Mondtam, OK, de még várjunk a szüléssel....

Pussz

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!!!

Zsuzsu
Én is rettegek a kutyáktól. Én ilyenkor általában megállok és nézek a kutyára bambán és imádkozok, hogy valaki mentsen meg.... :roll: Vagy átmegyek a másik oldalra és remélem, hogy a kutya nem követ. Általában követ, de azért ezt még megpróbálom egy párszor. Vicces lehetek... Mondjuk mindez gyerekkel, terhesen... háááát....anélkül is rettegek... :roll:

Ancsa
Mit mondtak???

Szakbarbár válaszolt. Azt írta, hogy 2008 tgyás és gyed alapja a 2007-es munkabért átlaga lesz. (3 hónap :lol: ), a 2009-es gyed átlaga pedig a 2008-as munkabér átlaga. Ennél rosszabra számítottam, bár az igaz, hogy nem sokra voltam bejelentve.... :roll: De legalább kapok valamit... :lol:

marek
 
 


Bettyna!

Mi volt az uh-n????????????:-)

Képzeljétek, engem a dokim elküldött a 28 hetes protokoll szerinti uh-ra, és az uh-s doki majdnem hazavágott, hogy mit keresek én ott, a 28.hétben már lassan 10 éve nincs uh.Hanem áttették a 32.hétre.Mert hogy a lepény a 30.hétig fejlődik, illetve stagnál, és utána kezd el ugymond elöregedni, szépen lassan a szülésig.És akkor van értelme uh-t csinálni, hogy lássák az érettségi fokot.Titeket küldtek 28 hetes uh-ra?Meg azt is mondta a doki, hogy üzeni az én dokimnak, hogy vegye elő a tamkönyvet:-)Hát baromi kedves volt... :evil:
emmalena
 
 


Jó reggelt!

Jöttem dicsekedni! KISFIAM LESZ!!!!!! Kis pufi-pofi, rengeteg haja és hosszú szempillái vannak és már most majd 1500 g! Majdenm 2 héttel nagyobb, mint a kora. :shock: Természetesen lapított, ahogy szokott, de azért sikerült némi kis mocorgásra bírni és vagy 90 képet készíteni a különböző porcikáiról. :lol: Itt van 2 ízelítőül.
Kép
Kép

Peva - Köszi, végül tegnap felhívtam az önkormányzatot és azt mondta a nő, aki ezzel foglalkozik, hogy ráérek szeptemberben, mert valami hozzá való papír (hajadonsági szt hiszem) 30 napig érvényes. :shock: Úgy látszik ez is városa, kerültete válogatja, hogy hogy van?

Perdo - Köszi a linkeket!

Zsuzsu - Mindenekelőtt gratula az eredményhez. Az idegen kutyáktól én is tartok,sőt még az ismerőstől is, ha nagyobb tesű, úgyhogy megértem, hogy kiakadtál. Nem tudom mit csináltam volna, lehet, még hamarabb bemenekülök valahova.

Ancsa - Helyzet? 4D Genesis tényleg nagyon jó!!!! Vigyorogtunk hazáig apával.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Emmaléna!Én ma megyek a védönőhöz tőle akkarom megkérdezni.Nekem még Zsófis babakönyvembe 28-30hét között van még egy UH :roll: De tök jó,hogy 100x átvariálják :evil:

Marek!Akkor rendesen kell pénzt kapnod?Látod kezd minden helyre jöni :wink:

Zsuzsa!Miért nem kérdeztél?Én ilyenkor vagy 200 kérdést felteszek a dokim néha kiakad de azért csak kiváncsi az ember :lol: Én is fosok a kutyáktól a lépcsőházba egy bácsi kidobálja a maradékot az erkélyen és ide szoktak :evil: Én egyre jobban azt érzem Zsebi idösebb a méretei is ezt bizonyítják én már szeptember elejére készen szeretném tudni a szobájukat :lol:

Kicsit dicsekednék:Ültem a Wc-n reggel Zsófi beszaladt,hogy kakilnia kell(soha nem kellett neki igazából)ráültettem és BELEKAKILT EGYEDÜL!!!!!

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?