Új privát üzeneted érkezett!

neked nem fájt a derekad?

kímélem magam már amennyire lehet, a házimunka rovására megy,mert a párom nem segítőkész ebben egyáltalán :wink:
ugyhogy uszik a lakás, de hát valamikor csak kell takarítani is meg minden :wink: és őszintén szólva már a napi főzésben is leszakad a derekam és akkor még hol a többi :oops:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Nekem anyukám segített,de mondjuk a férjem is megtesz minden tőle telhetőt...
Nekem nem fájt a derekam inkább csak a végén...viszont a hasam az folyamatosan,mindíg úgy érztem,hogy elvetélek mert annyira görcsölt.És mégse nyílt tovább a méhszáj..
Nem akarok senki helyett nyilatkozni,de emlékeim szerint valamelyikünknem fájt a dereka csak már nem elmlékszem ki volt az..
Vendég
 


Jó neked bari :shock: nekem semmi segítségem sincs,s így is levagyok ba..va,mert nem látom el a házi munkát rendesen,de hát nem merem mégjobban túlerőltetni magam,így is félek nehogy baj legyen :oops:
a doki már a multkor is beakart fektetni a kórházba,....pedig akkor még a derekam nem fájt, s ha ezt megmondom neki,tuti kórház lessz belőle :oops: de akkor mi lessz a gyerekekkel?
apára ebben sem lehet számítani :(

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 

 
 

Ancsa!
Nekem is fáj,ha állok vagy megyek.Szerintem csak azért,mert húzza a hasam súlya.De ahogy le tudok ülni vagy feküdni,akkor rögtön elmúlik.
Én amikor vajúdtam a lányommal,akkor is a derekam fájt,de nem így,az nem múlott el semilyen pozitúrában.
Ha olyankor,amikor fáj leülsz,akkor abbamarad?Mert ha igen, akkor szerintem nem kell aggódnod... :)

binyek
 
 


Hát nem igazán marad abba :wink: csak néha, de van amikor hiába fekszem,akkor is fáj tovább még vagy órákig :shock: de olyan nap is van,hogy nem fáj egyáltalán :shock:

ehhez nem értek,egyik terhességemnél se fájt a derekam, csak a hátam már a közepe-vége felé :roll:

viszont közvetlen szülés elött meg leakart szakadni a derekam :shock: ezért parázok most ennyire :oops:

de pl most napi 2X is ittam magnéziumot/2X300 mg magnéziumot jelent/,és valamivel jobb a helyzet :roll:

mivel ezt olvastam :lol:

A magnézium-hiány megelőzése
A terhesség zavartalan lefolyásában és a magzat egészséges fejlődésében egyéb ásványi elemek, vitaminok mellett a magnéziumnak is nagy jelentősége van. A születendő gyermek növekedése szempontjából fontos az anya vérének megfelelő magnéziumtartalma.
A magnézium segít továbbá az izomgörcsök és az idő előtti fájások megelőzésében. Ezért fontos a megfelelő magnéziumellátás biztosítása.
A szoptató anyáknál fokozott a napi magnéziumszükséglet: 355 - 375 mg.

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Hát ha nem marad abba,amikor leülsz,akkor az nem túl jó hír..... :? Mikor mész legközelebb dokihoz?
Tudom,hogy nagyon gáz két kicsi gyereket otthon hagyni valakire,de 6 hónapra született,esetleg beteg babát gondozni még nagyobb gáz.... :(
Szerintem...

binyek
 
 


Tudod binyek az a baj,hogy anyukám is most beteg meg apukám is, így most rájuk ebben nem tudok számítani még a nyári szünet idejére sem :roll:

augusztus 1-jén kell mennem legközelebb dokihoz,addigra rendelt vissza :roll: mivel akkor lessz majd kész a cukoreredményem,gondolom azért.

Jó hírem is van,azért,tegnap már napi 2x szer is ittam magnézium pezsgőtablettát és javult a helyzet,mert már nem fájt annyira a derekam :lol: :lol: :lol:
csak azt nem tudom meg merjek-e inni belőle napi 3-t is?
még anno azt mondta a dokim,h magnéziumot nem lehet túladagolni,lehet inni belőle bármennyit is........szerintetek?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


ancsa miért nem szedsz magne b6-ot? :shock:
Napi akár 4x2 is lehet...
Vendég
 


Mert nekem Panangint írt fel az orvos Magne B6 helyett,állítólag ugyanaz.......... :roll:
Napi 3X2-öt szedek belőle és napi 3x1 Diaphilint kell szednem :roll:

ezt szedi valaki?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Mária és Emma baba mikor jöhetnek haza a kórházból?
Vagy már otthon vannak? :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Mária tegnap mennt haza a kórházból,írt a nyári topicba.



Megvettem a szívhanghallgató készüléket :lol: éppen kínlódok vele,hogy halljam a picur szívverését :roll: más hangot ad ki mint a doppler készülék,amit a védőnők is használnak,kicsit nehéz beazonosítani a hangokat is :roll: de írja is a tájékoztató,hogy kitartóan kell vele próbálkozni :roll:
Az már tuti a kicsinek nem tetszik a hallgatózás,mert folyamatosan rugdosta a készüléket :lol:
Legalább már tudom mit nem szeret,amitől mocorog :lol:
Valaki használt már ilyet?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

Ancsa! Remélem már nem fáj a derekad. Én nem használtam és nem is láttam ilyen készüléket.
Épp írni akartam, hogy Marcsiék tegnap hazajöttek.

Mi jól vagyunk. Jázmin viszonylag jó baba. Bár Roli azért jobb volt.

Tejcsi van elég és még hordok is be az anyatejgyűjtőbe napi 400-500 ml.t.
Éjszaka általában egyszer vagy kétszer kel enni és alszik is vissza. Most Espumisant használunk a pocakjára és úgy tűnik hogy beválik. Nyugodtabban alszik és könnyen jönnek a szelek alul felül.
Az Infacoltól még rosszabb volt.

Bari! Javult már a helyzet, vagy Dávid még mindig olyan kis sírós? Tudsz még neki anyatejet adni?

Binyek! Hogy vagytok? Jó lenne látni rólatok képet, már biztos hatalmas hasad van!

Kép
szly27
 
 


Kép

így néz ki sly :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa! És sikerült már elkapni a szívhangot?

Kép
szly27
 
 


Ancsa De jóóóó mennyi volt,talán venne a barinőm is :lol:

Sly köszönöm kérdésed jól vagyunk,egy kicsit ráncosabb lettem és több az ősz hajam de amúgy minden ok :lol:
Vendég
 


ÁLDOM ,HOGY TERHESEN NEM TUDTAM,HOGY EZ A KÜTYÜ LÉTEZIK,ÉN BEKATTANTAM VOLNA TŐLE :lol:
Vendég
 


Most akciósan 7000 Ft volt :lol:
eddig nem jártam vele sikerrel :( kezdek bekattanni tőle én is bari :oops: hallok valami dobogást,de nem folyamatos, szerintem az nem a baba szíve :oops:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Most megyek alszom 1 órát,mert ideges vagyok, aztán újra próbálkozom majd :oops:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa légyszi vidd vissza és vásárold le babaruhára...

Egészséges babád lesz idegroncs anyukával...nálunk is ez a felállás :oops:
Vendég
 


Nem vihetem vissza :roll: már használtam :roll:

Hogy vannak az ujdonsült anyukák?
És a legszebb kisbabák? :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!
Dáviddal elég sokat szenvedek a sírása miatt...tegnap már azon gondolkodtam mégis megengedem a gyomorszondát...annyira rossz látni,hogy szenved...
Lassan felmondják az amúgy is gyenge idegeim a szolgálatot!!

És veled mivan?Működik a kütyü?Megtaláltad a szívhangot?
Vendég
 


Bari! Miért kéne gyomorszonda Dávidnak? Lemaradtam valamiről?

Ancsa! Jól vagyunk. Este fél tizenegytől aludtunk hajanl negyed ötig. Szuper volt. utána aludt fél hétig és még most is alszik.

Roli tegnap szólt, hogy pisilnie kell és belepisilt a bilibe! Haladunk! olyan jó lenne ha leszokna! De a gyereknevelésnek eddig számomra ez a szobatisztaságra nevelés a leggázabb része. Nehéz is meg melós is.

Mennemkell mert Roli kiabál!

Kép
szly27
 
 


sLY:
Mert szóbakerült az is (amikor korházba bevitem a sírás miatt),hogy esetleg egy kicsit visszacsorog a gyomorszájából a kaja ill.a sav és az marja azért sír annyit!
Ezt viszont csak egy gyomorszonda levezetésével tudják megnézni ami 24 órát lent van neki...de ettől annyira félünk,hogy végső megoldásnak tartogatjuk...de szegény anyit szenved,hogy lehet,hogy bevisszük...
Vendég
 


meg a napokban valamennyit bukott is ,böfi közben,és ez is a jele lehet a refluxnak...
Mondjuk nem sokat bukik..kb 5 grammot..vagy annyit sem..
Vendég
 


Sziasztok!

Elnézést kell kérnem, amiért nem jelentkeztem ilyen sokáig, de a kórházi benntlét alatt teljesen becsavarodtam... :oops: Még a családtagoknak sem vettem fel a telefont.

szörnyű volt a várakozás, és a tudat, hogy természetes szülést akarnak.
Hiába volt dokim, aki ellenezte, az osztályvezető engedélye is szükséges volt hozzá, de akkor rontottam volna az istenverte statisztikájukat, igy meg kellett várni, míg emma elrendezi a dolgokat azzal, hogy belekakil a magzatvízbe. :oops:

szerencsére végül minden jól alakult, de szerintem inkább két term. szülés, mint egy császár, de majdcsak rendbejövök.

Apa itthon van velünk, semmit nem enged csinálni, igaz, rám is fér a pihenés, mert a kórházban Emma születése előtt semmit sem tudtam pihenni.

Emma aranyos, jó kislány. Éjjel kétszer szpozik, nappal 3-4 óránként, a köztes időben alszik.
Este szokott egy kicsit pancsi előtt nyüglődni, de vagyunk rá elegen, hogy szórakoztassuk.

Most csak egy kórházi képet tudok csatolni, mert a csajok elrakták a fényképezőgép zsinórját, amit nem találok, így csak a gépről tudok feltölteni.

Íme Emma 2 naposan:

Kép
Vendég
 


szis mári de örülök neked :lol:
gyönyörű baba de keresd a zsinórt mert ezt a képet már láttuk :lol:
várom a képeket puszi
Vendég
 


természetesen mária és nem mári :lol: (félkézbe dávid) :lol:
Vendég
 


bari
lehet tényleg jobb lenne ha bevinnétek :roll: mert utána sokkal jobb lenne neki :oops: nem?

sly
Azta,az jó hogy ennyit aludt éjszaka :lol:

nekem áldott jó gyerekeim voltak ebből a szempontból,kb 1 hetes korukig ettek éjjel,akkor is csak 1x :roll:
Utána meg már este 22 kor megvolt a szopi, és reggelig szundiztak 5-6 ig mikor hogy....... :lol: szóval én nem éjszakáztam sokat velük.

na de a mostani pocaklakóm éjjeli baba lessz,már látom,mert feszt éjjel mozog :shock: van hogy este 22 kor elkezdi és csak éjfélkor hagyja abba :shock: de van hogy hajnalban amikor felébredek, akkor is mocorog :roll:
nappal meg szinte semmit :arrow:

szerintem harántfekvésbe van már a kezdetektől :roll: nekem csak keresztbe rugdos,hol a jobb hol a bal oldalon :roll:
és sose lennt vagy fennt :wink:

Gratulálok Marcsi,Emma baba gyönyörű!
Jó hogy itthon vagytok végre!

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Szia MArcsi!

Nagyon édes Emma baba és mekkora sűrű haja van! Sajnálom, hogy rossz a császár után, de remélem hamar felépülsz! Hogy fogadják a lányok a hugit? Van már ki pelenkázzon, vagy csak te csinálod?
Igaza van apának! TE még nem is csinálj semmit! CSak pihenj és vigyázz a kiscsajra!
Tejcsi gondolom van elég! Majd jelentkezz, ha lesz egy kis időd a beszámolóval és persze a képekkel!

Ancsa! Akkor neked szerencséd volt a babákkal. Én is éreztem már a pocakban, hogy Jázmin sokkal aktívabb mint Roli volt. Hát be is jött. Nem panaszkodom, mert vannak akiknek sokkal nehezebb a babával, de azért Roli jobb gyerek volt. Azért Jázmin is alakulgat, de ahhoz képest sokat kell kézben tartani. Van egy időszaka a napnak amikor semmi sem jó. Nem sír, de nem alszik és csak nyűglődik meg szuszog a kiságyban. ez kb délután 5, 6 órától van a fürdés utánig. De azt megfigyeltem, hogy ebben az időszakban minél többet van fent, éjszaka annál jobbat alszik.

Kép
szly27
 
 


Kép
Vendég
 


Gyönyörű szép baba Dávid :lol: :lol:
És már mekkora? :shock: Jó nagyot nőtt :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Csajok,ezt muszály elujságolnom nektek :lol: végre sikerült meghallgatnom a picur szívverését :lol: :lol: :lol: :lol: ezzel a szívhanghallgató kütyüvel :lol:
Olyan csodálatos volt hallani :lol: le is merítettem benne az elemet,így most rohanok a boltba és veszek másikat :lol: :lol: :lol:
szerettem volna felvenni a picur szívhangját a számítógépre,mert van hozzá felvevő is,de nem mertem megmozdulni se örömömben,nehogy elmozduljon onnan a pici :oops:
na sebaj,újra próbálkozom majd ha hazaértem, és felveszem,hogy apa is meghallgathassa :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa ígérd meg hogy nem fogsz beledilizni :lol:
ok? csak módjával :lol: nehogy aztán elemre keressetek :lol:
Vendég
 


Bari :lol: Megígérem nem dilizek be :lol: ennél jobban talán már amugy sem lehetne :oops:
De ugye azért megértesz engem, hisz te is ilyen para mami voltál nemrégen :oops: :lol:

megvettem az elemeket, jó drága volt :shock: még szerencse hogy elég jól kapok táppénzt,mivel elötte 3 szakban dolgoztam, :roll:
bár ez a jól, relatív :roll:

apa arra se volt mérges,hogy ezt a kütyüt megvettem :lol: pedig azt hittem leeszi a fejemet érte,hogy épp erre költök,amikor annyi minden kell még,de azt mondta neki minden pénzt megér,hogy nyugodt legyek,mert ha aggódom a picurka miatt,akkor elviselhetetlen vagyok :oops:
ma meg fog lepődni,hogy vigyorogva várom haza :lol: :lol: :lol:
ugyhogy szerintem boldogan fog inkább elemeket venni,minthogy depis legyek...........

dávidka olyan aranyos husis baba :lol: azok az édi lábikók teljesen levettek a lábamról :lol: jaj,de szeretnék csak legalább 1 percre megfogni egy ilyen kisbabát :lol: olyan régen volt már az én fiam ekkora :oops:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsika én nem voltam paramami hanem, vagyok!!!
Nálam ez csak akkor fog elmúlni ha már a földet lapátolják rám!!!

Csak éppen ezért tudom ha nekem lett volna olyan kütyüm egész nap a fejemen lett volna a fülhallgató :oops:
És ha tudtam volna ,hogy létezik valszeg vettem is volna ...de hál istennek csak tőled tudom,hogy ilyen van...

De ha ettől nyugodt vagy és a férjedet is mosolyogva várod akkor megérte :lol:
Vendég
 


De azért most már nyugodtabb vagy,ugye?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


nem is tudom... :oops:
Vendég
 


:lol: bari-bari

gyönyörű Dávid baba és egészséges,ez a lényeg :lol:

tényleg ti használtok légzésfigyelőt?
marcsi? bari? szly?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Én nem !
Van a szekrényben de mivel dávid napi 20 percet tölt a kiságyban így nincs értelme...hacsak nem a babakocsiba vagy a saját franciaágyunkba szerelem :oops:
Vendég
 


Én fofok,az első 2-nél is használtunk,sajnos a lányomnak kellett is,napi 2X-is megmentette az életét :oops:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


napi 2x????
Ancsika ezt részletezd lécci...megígérem nem paráztatom be magam...de ez érdekel.
És volt valami rizikó faktor nála?Koraszülött ,kis súly stb...
vagy mi volt???
Vagy a szerkezet volt hibás??? :shock:
Vendég
 


Ancsa! Nekünk nincs légzésfigyelőnk, de ha az orvos javasolta volna vettem volna.

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Bari!
Megkaptam az üzidet, szánom-bánom, de akkor megmutatom nektek is Emmát!
A frigyet majd megbeszéljük... :lol:

Íme:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Sajna én nagyon el vagyok havazva, vagy inkább csak most babáznék, remélem megértitek, ezért jövök, csak ritkán.
A jövő héten megyünk elintézni az anyasági támogatást és a tgyást, illetve be kellene szereznem egy-két ruhát, mert mindent kinőttem, és még lagziba is megyünk...
Apa a köv. héten már nem lesz itthon, kicsit tartok tőle, mi lesz, de megoldjuk.


Vigyázzatok magatokra, Ancsa Te pedig ne parázz!!!!
Minden rendben lesz!

Látod, azt hittük Emma koraszülött lesz, erre még megszülni sem tudtam... :cry:

Puszi mindenkinek!!! :wink: :lol:
Vendég
 


Sziasztok

Végre van áram,de nekem rossz kedvem van,mert telefonáltam délután a laborba és közölték,hogy magas a cukrom :oops:
pontos eredményt nemondtak,csak annyit h magas :oops:

most megyek,mert csempézzük az új konyhát :roll: majd holnap tudok csak visszaolvasni,reagálni :oops:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


sikerült végre gép közelbe jutnom :shock:

a tegnapi csempézés sikerült,ma meg fugázni kell,este meg jön a vízvezetékszerelő és átköti a rendszert,hogy legyen az új konyhába is víz :roll:

bari
rendben van elmesélem neked mi történnt,de aztán be ne parázz nekem rajta :shock: a mi esetünk szerencsére ritka :oops:

Na, szóval a terhességem alatt,miint utólag kiderült ,h igaz-e vagy sem,nem tudom,de állítólag elszámították a terhességemet és elöregedett a méhlepény :(
amit én vettem észre abból,hogy 2-3 napig meg sem mozdult a kislányom a 37.héten. ettől én nagyon megijedtem és elmentem orvoshoz,aki megismételte az NST-ét és közölte,h semmi baja a gyereknek,nyugodjak meg.
hazamentem,de nem tudtam megnyugodni,mert a kislányom továbbra sem mocorgott ,így erőszakos voltam és elmentem egy másik orvoshoz is,aki szintén csinált nekem egy NST-ét és közölte,hogy nagy baj van,mert a kislányom oxigénhiányos állapotba van a pocakomban,valószínűleg a méhlepénnyel van gond :( azonnal megírta a kórházi beutalót,szülésindításra,így kerültem be a kórházba,ahol szintén ugyanezt monták mint ez a doki,így egyértelműen ugy döntöttek,hogy másnap megindítják a szülést,addig óránként szívhangellenőrzés ilyesmi,csak az osztályvezető főorvos engedéjére vártak,mert éppen akkor nem volt bennt a kórházban :oops: mondták hogy feküdjek,pihenjek,de hát nem tudtam megülni a seggemen,remegett minden porcikám,féltem nehogy baj legyen a picurral szülésindításig.Volt vagy 14 óra is,mire felvettek,megcsináltak minden vizsgálatot aznap, utána meg megkértem a páromat,hogy mennyünk le sétálni a parkba,ami a kórháznál van,hátha jót tesz a friss levegő.
szegény hozzám se mert szólni,mert még soha nem látott olyan idegesnek és feszültnek elötte,mint akkor.
beszélgettem séta közben a kis Alexandrával,hogy nagyon örülnék neki ,ha még ma kibújna..... :roll: és lássatok csodát, elkezdtek jönni a fájások szabályos időközönként,5 majd 3 percesek voltak,amire én azt hittem előszőr hogy az idegsség miatt van biztosan,de aztán ahogy erősödtek ugy tudatosult bennem,hogy a kislányom bizony megfog születni hamarosan :lol: aminek én ebben a helyzetben duplán örültem :lol: párom fel is vitt 3 körül a nőgyógyászatra,ugyanis ott feküdtem,mert nem volt hely a szülészeten :shock: a doki megvizsgált,de NST-ét nem nézett, és közölte velem,hogy mivel első baba így hülye vagyok,szó sincs itt semmilyen szülésről,menyjek sétálgassak tovább ha az jól esik :shock:
hát azt se tudtam ki vagyok,olyan rosszul esett ez a pár mondtat,és szomorú is voltam h mégsem szülök aznap,így visszamentünk sétálni a párommal,de csak nem múltak el a fájások,egyre erősödtek inkább........
Aztán sétálgattak ott más kismamák is,akik látták már mennyire kínlódok,és közölték velem ne halgassak erre a dokira,menyjek fel azonnal a szülészetre,mert itt bizony a szülés indult meg,josló fájások nem fájnak ennyire :roll: na halgattam rájuk,gondoltam már szültek,van tapasztalatuk és különben is,biztosan csak jót akarnak nekem,így felmentünk a szülészetre,párom beszélt az orvossal,elmesélte neki hogy jártunk a nőgyógyászaton.Doki nagyon rendes volt,megvizsgált és ordított mint akit nyúznak,hogy ki volt az a barom,aki azt mondta hogy nem lessz itt szülés,mert 4 ujjnyira már nyitva vagyok :shock:
na volt nagy kapkodás, párom beöltöztették ,engem is,beöntés,burokrepesztés, stb ez volt 17 órakor és 18 kor már elkellett mennem wc-re,mert azt hittem kakilnom kell,mire ott rájöttem,h már tolófájások ezek :shock: alig bírtam felmászni a szülőágyra már,még jó h a párom ott volt és segített.....aztán elrohant szólni az orvosnak,h jöjjenek gyorsan,mert szülök, tolófájásaim vannak........na megint kapkodás, és már az ájulás szélén voltam,mert az NST szerint a fájásaim a maximumon voltak,mondták hogy tartsam vissza egy kicsit,míg ők előkészülnek......aztán 2 nyomásra 18:15 perckor megszületett a kislányom:Alexandra, 9/10-es Apgar értékkel és bár ott akkor egészségesnek tünnt,közölték velem, hogy bármi kialakulhatott nála az oxigénhiányos állapot következtében. :oops:
Ez be is igazolódott,mert kb 2 hetesen kezdődtek nála ezek az oxigénhiányos tünetek, ezért volt számunkra életmentő a légzésfigyelő készülék. naponta 2x is devolt h többször is jelzett h a kicsi nem vesz levegőt :oops: megjártunk pár kórházat, felnőtt adagokba kapta a vasat, mert krónikus vérszegény lett,a haja ahogy nőtt ugy hullott ki szegénynek és hetente 3 szor vettek a fejéből vért :oops: ahogy feltöltödött a vasraktára, ugy ritkultak nála ezek a légzéskimaradások, de összességében 3 éves koráig azzal éltünk,még a babakocsiba is bennt volt neki :oops: én meg folyamatosan kék-zöld voltam,mint akit agyonvertek,mert ha megszólalt a légzésfigyelő,eszemet vesztve ugrottam a kicsihez és sokszor nekimentem mindennek az éjszaka kellős közepén :oops:

Hát így és ezért kezdtük el mi használni a légzésfigyelőt,ami nálunk a lányom életét mentette meg minden nap.
A fiamnál már csak azért használtuk,mert én az évek alatt annyira hozzászoktam,hogy nem tudtam volna nyugodt lenni,ha nincs alatta a légzésfigyelő :oops: szerencsére nála nem voltak ilyen gondok,egyszer sem szólalt meg.De engem megnyugtatott a tudat,h alatta van és vigyázz rá éjjel-nappal :roll:

És most már azt is érted bari,hogy miért félek én ennyire attól,hogy most kevesett mocorog a pocaklakóm,mert a régi rossz emlékek felidézik,h a kislányomnál is így kezdődtek a gondok...........ezért vagyok most ennyire parázós a mocorgások miatt :oops: :oops: :oops: nehéz ilyen multtal pozitívan gondolkodni,amikor hasonló gondom van most is :oops:
bár most már nyugodtabb vagyok,mert naponta mocorog,van hogy többszőr is nemcsak egyszer, és itt van a szívhanghallgató is,ez is jó hatással van rám......de azért félek nagyon :oops:

Bocsi hogy ilyen hosszura sikerültem

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa igen megértelek ,de nem történik kétszer ugyan az,és ebben a terhességi korban szerintem még kizárt a lepény elöregedés...a végén meg majd ennek árnyékában gondolom jobban figyelnek rád,és talán ctg is többször lesz mint másnak!
Semmi baj nem lesz nemsokára nézegetjük a babás képeidet.Mert ebben a topikban mindenki időre szült és minden rendben volt...ez egy ilyen hely :!:
Vendég
 


Bari, remélem is hogy 2 szer nem történik meg ugyanaz :oops:
A mai napig sem tudni biztosan,hogy a lepény idő elött öregedett-e el vagy tényleg 40 hétre kihordott terhesség volt már és azért voltak a lepényellátással gondok a végén :shock:
Ahány orvos volt,az mind más véleményen volt ezzel kapcsolatosan :roll: De mindenképpen kíváncsi vagyok a 28.heti genetikai uh-ra,hogy most hogyan van a méhlepényem állapota :roll:
Ahogy magam ismerem,meg amilyen parázós vagyok a mult miatt,biztosan kierőszakolom maj a 36.héttől a többszöri NSt-ét.
De most hogy kiderült magas lett a cukrom,így még veszélyesebb,mert a cukor tönkreteszi a lepény érhálózatát és idő elötti elöregedéshez,elmeszesedéshez vezethet :oops: legalábbis ezt mondták nekem.
Ti tudtok erről valamit?
Volt itt magas valakinek a cukra?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan mert itt a picur a kezembe!

Ancsa- nekem amagasabb volt az első hónapokban, de diétával helyreállt és a végén már rendesen ettem! ja és gyakrabban nézte a doki a vércukorszintem! Figyelj a kajára és lehet az ismételtnél nem lesz semmi baj! drukkolok!

pusizi Mindenkinek!
most lépek a kisasszonyhoz!
bencuri
 
 


sziasztok

képzeljétek most jöttem haza a szülőszobáról :oops:
te jó ég,hogy hogyan bánnak itt Tatabányán a kismmamákkal :oops:
képzeljétek,valami vízszerű folyt ki belőlem, 2 tenyérnyi nagyságú és megijedtem :oops: felhívtam a védőnőmet,elmeséltem neki mi történnt és azt tanácsolta nekem,hogy lehet h magzatvíz volt lehet hogy csak túl sok folyás távozott belőlem, biztos ami biztos,menyjek be a kórházba és csináltassak egy Uh-át, inkább legyen 1 felesleges vizsgálat,minthogy baj legyen belőle :oops: igazat adtam neki és be is mentem azonnal.
Megállapították,hogy a méhszájam változatlan C:2100, és szerintük nem magzatvíz folyt.
Ezután néztek egy Uh-át, egy ős régi géppel, amin 5 percig nem találták meg 5-en a baba szívműködését :oops: :oops: :oops:
Azt hittem ott ájulok már el,mire nagy nehezen kinyögte a doki,hogy van szívműködés,magzatvíz normális és áll bennem a gyerek,medencefekvésű a baba./ez volt szó szerint/
Na elkezdtem öltözködni,mivel azt mondta a doki,h minden rendben van, erre megszólalt,hogy maradjak bennt a kórházban,mert nem vállal felelősséget értünk.
Mondom neki,de minek,ha most az előbb állaptotta meg,hogy minden rendben van,nem magzatvíz folyásom volt :shock:
Megkérdeztem tőle,hogy akkor most ha nem tudja eldönteni mi a helyzet akkor miért nem hív maga helyett 1 olyan orvost,aki érti is a dolgát és amit kijelent,azért meri is vállalni a felelősséget. :shock:
Erre csak annyit felelt,hogy szó sincs itt semmi magzatvíz csurgásról,de akkor sem vállalnak felelősséget :shock:
Ehhez mit szóltok? mit keres egy ilyen orvos a szülőszobán,aki nem mer felelősséget vállalni a saját diagnózisáért :twisted:
Az ilyet mennyi orvosi hibát követhetett már el? És borzalmasan sajnálom azokat akik valamiért pont egy ilyen orvos keze alá kerülnek :(
Ugyhogy holnap első dolgom lessz,hogy keresek egy normális orvost mert én nem vagyok hajlandó ilyen orvosok keze alá kerülni és nem bízom rá ilyen orvosokra a babámat sem :oops:
Csak szorítsatok nekem.

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok


Csak jöttem életjelet admi magamról :roll:
Éjjel sem volt semmiféle szivárgás a történtek óta legalábbis nem vettem észre, bár betettem egy tisztasági betétet is,de nem látszik rajta semmi :roll:
Megvárom amíg kinyit a gyógyszertártár,aztán okosan előbb végigtelefonálom az összeset,hogy hol kapok olyan magzatvíz szivárgást kimutató betétet és célirányosan oda megyek,ahol van :arrow: így elkerülöm hogy autó nélkül esetleg bejárjam egész Tatabányát feleslegesen,mert ugye nyitott méhszájjal nekem ennyit menni nem szabad :oops:
Aztán pedig keresek egy normális orvost is,egyenlőre tegnap óta gyűjtöm az infókat hogy melyik a jó doki,aztán meg megpróbálom felkutatni.

Bocsi akinek nem reagáltam most,de jövök még ha végzek a gyógyszertárral :roll:

Ja,képzeljétek a tegnapi történntek után olyan rosszat álmodtam a babával kapcsolatosan :oops: nem is írom le inkább,de szörnyű volt :oops: gondolom ennyire felzaklatott a tegnapi nap és az agyam próbálta volna éjjel feldolgozni a történnteket :oops:

Mindenki vigyázzon magára! :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?