Új privát üzeneted érkezett!

Tündike! Örülök, hogy ilyen hamar kaptál időpontot. Remélem minden rendben lesz.
Vendég
 


Judy,
csináld csak a dolgod, gondolom, hogy most minden rád nehezül... Anyukádnak mielőbbi felépülést, remélem minden rendbe jön!!!

Ildi,
csak azért kérdeztem, mert mi a 3. alkalmat kihagytuk a múltkor és nekünk ez lesz a 4. de tornára nem megyünk, mert azt most nekem nem szabad, s gondoltam, akkor beülnék a ti 3. előadásotokra. De így nem aktuális. No meg lehet, hogy oda se érünk BB-től :shock: majd meglátjuk.
Ha adsz e-mail címet, akkor szívesen küldök át neked listákat, amin rajta van, hogy mit érdemes összekészíteni, megvenni stb. Sorrendet nem tudok javasolni, mert mi szép fokozatosan vettünk meg mindent, ami épp eszünkbe jutott, vagy megláttuk, stb...

Ani,
hát igen, gondoltam, hogy kevés lesz :P Ilyenkor mindenki el van olvadva a kis jövevénytől és ez így is van jól :P . Biztos szép kis albumot raktok majd össze!!! Szólj, ha frissítek a képeket a picassoweben!!!

Kata,
hát ez szuper!!!! Mit tesz egy kis barack, hihetetlen :shock: :shock: Lehet, nekem meg pont kevesebbet kellene emiatt ennem :oops: :shock: Nagyon örülök, hogy minden rendben, már tényleg ideje volt, hogy szegény kis Geri manó rendesen produkáljon :P Hiányolom a kalapos képeiteket, azokban tetszik nekem legjobban Geri baba!!! Ha lesz egy kis időd, tegyél fel párat légyszi!!!

Andesz,
látom, nálatok is van medence és hogy a fiúk mennyire élvezik... Bence zabálnivaló csöppség, nagyon cuki!!!

Kriszti, Ani,
köszi a málnaleveles infót, akkor én is napi 1-2 bögrével iszom, remélem segít :wink: A gátmasszázst viszont azt hiszem hanyagolni fogjuk mi is :oops:

Kriszti,
mikor fogjátok azt a gyönyörűséges halat megcsinálni? Ilyenkor otthon készítitek el vagy valahol bográcsban?

Tündi,
ecsetelni kell Barni száját? Mikorra várható, hogy elmúlik? Mikor mentek legközelebb dokihoz?
Vendég
 


Nati! Örülök, hogy segíthettem tea ügyben. Valószínű, hogy itthon fogjuk elkészíteni apának a 30.születésnapjára.

Judy! Csináld csak a dolgod, most az a fontosabb. Mielőbbi gyógyulást kívánunk anyukádnak.
Vendég
 

 
 

Na, itt vagyok.

Chrissy, gyönyörű kis halacskát fogtatok. Apával itt irigykedtünk :wink: Jövő hééten megyünk Balcsira, bár nem pecázni, csak nyaralni, de jó lenne valahol pecázni is!
Látom kicsi fiad élvezte a fürcsit!! :P

Judy, remélem anyukád mielőbb rendbejön!! Jobbulást kívánok neki!! Mensi?? :roll: Teszt??

NAti, én reggel-este ittam egy-egy pohár málnalevél teát. (Már amikor el nem felejtettem... :lol: ) Izgi, hogy mindjárt itt az idő, hogy kisBencéd kibújjon!!! :P
Miért hanyagoljátok a gátmasszázst?? :lol: :lol: :lol: Neked is olyan "fincsi" volt, mint nekem???? :P
Mindjárt teszek fel pár képet, csak egy régi kalapos van... lehet, hogy már feltettem, de mindegy.
Igen, ez a barack csodákat tesz. Asszem most 1-2 napig hanyagolom, mert már úúúúúúúgy kitisztult Tökibogyó, hogy üres lehet belül :lol:

Andesz, micsoda jó kis medencétek van!! Látom szerettek ti is fürcsizni?

Ildi, szívesen küldö neked én is beszerzendő dolgokról listát. De múgy avédőnők is szoktak adni. Mindjárt elküldöm priviben!!

Tündi, kuki ügyben nekünk azt ajánlották, hogy húzogassuk már pici korától kezdve, de csak finoman.

na felébredt ő, jövök majd

Kép

Kép

Kata & Gege & Nórika :)
hoppá
 
 


Chrissy! Köszönöm szépen. Felírtam amiket írtál. Ezekből csak pár bady-nk, meg rugink van. Semmi más.

Nati Neked is köszi és Neked is Kata.
Nati küldöm az e-amil címem. A 3. előadásunk 23.-án lesz. Hát nem tudom kibírja -e kisBencétek addig a pociban. Van egy olyan sejtésem., hogy nem. :)
Neked ne tippeljünk időpontot?

Kata! Mennyi időre mentek a Balcsira? Irigyellek. Én is mennék. Kérünk ám majd sok képet!
Ja, Nekem a védőnő csak olyan listát adott(eddig legalábbis) amin az van rajta amit a kórházba kell vinnem majd. Tényleg azt mikor esedékes összepakolni?

Tündi! Szuper, hogy már pénteken mehettek is. Magy a drukk negyed 12-kor.

Lányok! Megint van kérdésem: a gátmasszázst azt mikortól célszerű csinálni, ki csinálja, hogyan, és mire jó??
n.k.ildi
 
 


Nati: Doktornéni azt mondta ha jobban lesz. Szerintem pénteken. kapunk ecsetelőt is igen. Barni szereti mert használ.

Kata: Huzogatjuk mi minden este, de nem akaródzik kibújni a makkocska. Javulni javult a helyzet, de nem az igazi.

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Újra itt!

Kisfiam a 2x2 méteres franciaágy közepén alszik, annyira édi. :)

Ildi, Schwarczi magánrendelésén az NST, vizsgálat és UH 6500 Ft volt. Nem tudom mennyi csak az NST, de ebből talán már lehet következtetni. A vásárlási sorrendben nem tudok tanácsot adni, mi mindent akkor vettünk meg amikor épp eszünkbe jutott. Listát meg nem küldök ha már a többiek küldtek.

Judy, jóbulást Édesanyádnak. Csináld csak a dolgod és ha tudsz gyere. Pusz

Tüündi, nagyon drukkolok hogy pénteken minden rendbe legyen Barnival és ne keljen a fütyijéhez nyulni.

Nati, feltétlen szolók és akkor rakok megint linket. A málnalevelet én lehűtve ittam és cukorral ízesítettem, nem tudom hogy szabad-e de így nagyon fini volt. :) Úgye tudod hogy ti következtek?

Kata, én is pont most vágtam be egy jó nagy adag barackbefőtet (nekem inkább csak ezt ajánlják szopi allat), nekem is hasonló gondjaim vannak mint Gerinek volt. Remélem őt végleg elkerüli. Hova mentek a Balcsira nyaralni? De jó nektek. Na de nem irigykedem, jövőhónapban mi is megyünk. Kérünk képeket!

Voltunk ma Vikiéknél egy kicsit, ott volt Ágica is Dorkával. Mindkettőjüknek szépen kerekedik a pocója, Ágica is tegnap volt UH-on, náluk is minden rendben van. Olyan szépek, irigykedem, jó volt állapotosnak lenni.

Na frissítek táblit....

madiani
 
 


NIBCSIKE, GRATULÁLOK!!!
Vikike, Neked is a kukishoz!! Újabb kis szívtiprótok lesz! :D
nem felejtettem ám el amit ígértem...de ma is zűrös napunk van. Viszont csináltam 1 képet, ezt muszáj:
Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Nibcsike
Gratulálok! Sok tejecskét, gyors felépülésrt kívánok!

Andesz
Szép lett a szobátok! Kíváncsi vagyok a gyerekszobára is. :D Jók a medencés képek!

Gabi
Tündéri a kiskecske! Én még sosem ittam kecsketejet :shock: Én is azt hallottam, hogy jó allergiára. Nekem taknyom-nyálam egybefolyik tavasztól őszig, lehet, ki kéne próbálnom egyszer :roll: :D

Chrissy
Nagyon szép halacskát fogtatok, nagyon fincsi lesz. És szupi a többi kép is! :D

Judy
Jobbulást kívánok anyukádnak! Remélem, mielőbb felépül!

Vikike
Gratulálok a kukishoz! Én pedig olyan biztos voltam abban, hogy kislány..., háát, nem jött be :lol: :lol:

Márti
Nagyon édi a kép Atóról!

Tündi
Sok gyógypuszit küldök Barni torkára! Remélem a kukijával nem lesz semmi

Ildi
Jó vásárolgatást! :wink:

Nem tudom, hogy még kinek mit akartam írni... :oops: :evil:

Mi jól vagyunk, kb. a 18. héten megyek megint a védőnőhöz, akkor fog cukrot mérni. Szerencsére itt is a tejes-zsemlés módszer van. :P
bessy76
 
 


Vicuska
Örülök, hogy végre megjött piri!! Hajrá stimu! :wink: :D
bessy76
 
 



Bessy,
de jó, hogy jöttél, gyere gyakrabban!!!!! Jól jársz a tejes zsömivel, nekem csak az utolsó volt az :P

Ani,
édes lehet Roni az óriáságy közepén mint egy kis "kupac".
Igen, igen, én is tudom, hogy most már ki következik, bár eddig jobban tartottam tőle, mint most :P
Nem is drága Swarczinál a komplett csomag, mi uh+vizsgálat+uhkép vagy mentésre szoktunk 7500-öt fizetni, de mondjuk nem bánom, csak ne kellene ott is órákat várni :shock:

Tündi,
nagyon jó, hogy ilyen hamar kaptatok időpontot!!! És annak is, hogy segít az ecsetelő!!! Szegény kis manó, kijut neki most a "jóból". S te hogy vagy??? Hogy bírod a munkát, meleget, gyerkőc és Apa otthon összetételt??

Márti,
hát ez nagyon husi ez a kép!!!!

Vikike,
gratula a kis kukishoz, örülök, hogy jól vagytok, majd gyere és kérünk képet is Rólatok és Ágicáékról is!!!! Már róla is rég hallottunk!!!!

Kata,
szegény Geri baba a végén még nem tényleg kiürül :shock: de hát csak nem, biztos kevesebbet kakil most, hogy gyakrabban jön a dolog :P
Gátmasszázs: elégnek érzem a hátsó felemet kezelgetni, és óriásbébinek érzem magam, nem látom semmimet és Apát pedig már erre igazán nem akarom megkérni, nem tudom mi lenne a vége :oops: Holnap meg is kérdezem BB-t, most nekünk szabad, vagy nem??????

Tegnap találkoztam Krisztával, puszil mindenkit, majd később jön csak. Réka baba olyan hurkás, hogy el se hiszitek!!!! :P Épp durmolt, szerintem nagyon sokat nőtt, nagyon édes kiscsaj!!!!

Épp aranygaluskát sütök, most dobta le a tetőt a tészta :P nyam-nyam, imádom, csak ne lenne ilyen dög meleg...
Vendég
 


Enikő,
mentek ám a drukkok, gyere este és mesélj, hogy sikerült!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Ibi, Gergő pontosan 3 hónappal fiatalabb Atinál... :D
köszi, csajok :)
Vendég
 


Hu tényleg, Enikő ma államvizsgázott. Bevalom, elfelejtettem, de remélem az én drukkom már nem hiányzott.

Nati, igen, pont úgy nézett ki. Hason feküdt és kezét lábát behuzta a pocijához, fenekét meg kitólta. Pont úgy nézet ki mint egy kupac. :D
Képzeld a régi dokim ennél mégolcsobb volt :) Bár igaz Schwarczinál soha nem kellet 15 percnél többet várnom, a másiknál meg órás csúszások is előfordulnak, pedig ő 3-szor rendel egy héten Schwarczi meg csak 1x.

madiani
 
 


Sziasztok!
Most csak gyorsan bekukkantok, beszámolok az eseményekről.
Szóval: tételekre (kettőt kellett húzni) 4-est kaptam, a diplomavédésre 5-öst, és a két bíráló is mindegyik ötösre értékelte a szakdogát. Így a mai napra összeségében ötöst kaptam, a diplomában pedig majd 4-es kerül be (abba beszámítanak a szigorlato, a szaktárgyak, stb. jegyei is)

Most pihi, majd visszaolvasok és reagálok!

Köszi mindenkinek, aki gondolt rám!

puszi

Eszter és Enikő

Kép

11.11. anya 6 hetes kontroll
11.20. Eszti csípőszűrés
s.eniko
 
 


Enikő!
Juhi, gratulálok, nagyon ügyes vagy. Bocsi hogy elfelejtettem, de ahogy látom az én drukkomra nem is volt szükséged.

madiani
 
 



Sziasztok!

Ildi írt sms-t, hogy SOS be kellett mennie Schwarczihoz, mert magzatvízszivárgást észlelt. Később ír, hogy mi a helyzet. Azért még az ő Bencéjüknek bent kéne maradnia. Soká lesz még szeptember 1-e. Megy a drukk, hogy ne legyen semmi baj.
Vendég
 



Ildi!
Nagyon drukkolok,hogy ne legyen gond!

KépKép
KépKép
andesz78
 
 


Andesz! Ha holnap nem jönnék, boldog 7. hófordulót kívánok a csillagszemű Bencének!!!
Vendég
 


Sziaaztok!

Remélem Ildiékkel nincs semmi gond!!Szorítok nekik!!!!

IBI ÉS ZSOLT!GRATULÁLOK A HATALMAS GERGŐ BABÁHOZ!!
Sok boldogságot nekek!!


Enikő!Nagyon ügyes voltál,gratula a szép eredményekhez!!!!

Vikinek is gratulálok az újabb kiskukishoz!!

Andesz!Nagyon szép lett a szobátok,és jók a fürcsis képek!!

Márti!Édes Ati baba!

Ma még néha bekukkantok,hátha van hír Ildiékről!
Vendég
 


Írt Ildi: Valószínű Bence rúgott meg úgy egy ideget, hogy a húgyhólyagom észrevétlenül kinyílt, onnan jött a folyadék. A doki megvizsgálta, nem tapasztalt szivárgást, viszont a külső méhszáj egy cm-re nyitva(2100). Most elengedte, de ha mégegyszer lesz ilyen, akkor kórház. Uh-n is nézte a vizet, normális volt. Sokat kell pihiznie. Mostanában érnek haza, de holnap ír nekünk.

Örülök, hogy minden rendben van és tényleg pihizz sokat!!!
Vendég
 


Na,ez jó hír!!!De örülök!!!Hogy mik vannak!!:shock:
Kriszti,köszi a híreket!

Jó éjt mindenkinek!!
Vendég
 


Ildi
Hú, de megijedtem amikor olvastam! Pihizz sokat!!!

Ágica
Gratulálok a szép eredményhez, ügyes vagy! :D Most már jöhet a jól megérdemelt pihi. :wink: :D
bessy76
 
 


Atya világ Ildi, nagyon megijedtem!!!! Pihizz rengeteget és vigyázz magadra!!!! És próbálj meg ne parázni, tudom, nagyon nehéz, de a külső méhszáj megnyílása még semmit nem jelent, ettől még hónapokig bent maradhat Bence (úgy tűnik a Bencék elég rakoncátlanok :P )

Kriszti,
köszi az infót!!!

Enikő,
hát, eszméletlen ügyes vagy, nagyon nagy gratula neked!!! Ilyen idős terhesen, ebben a nagy melegben ilyen szépen lediplomázni nem kis tejesítmény!!!! Le a kalappal előtted!!! Most aztán neked is pihi jön ezerrel!!!!
Vendég
 


Enikő
Bocsi, hogy összekevertelek :oops: :oops: Neked akartam írni az előző üzit!!! :wink: :wink:
bessy76
 
 


Jaj Ildi!
Örülök,hogy minden rendben van,nagyon izgultam Értetek!
Enikő!
Gratulálok az államvizsgához,nagyon ügyi vagy!
Chrissy!
Köszönöm szépen,ja és Mindenkinek köszönöm a dícséreteket a szobára is ,és a szépszemű kishercegemre is!
Jaj,de majd ha a gyerekszobait meglátjátok.... :D annyira jó lesz :lol: de majd ha teljessen kész lesz,akkor rakok képet ,szerintem már holnap,nagyon dolgozunk az ügyön :lol:
Ja,tegnap azért voltunk védőbe,Bence 7410 gramm,66 cm,ja és képzeljétek,megnézte a doki,mert pár napja piszkálja a fülét,és kaptunk antibiotikumot :? Amugy nincs semmi Vele,tegnap is nagyon jókedvű volt(mint mindíg) :D
Vikike!
Gratulálok a kukishoz,és kérjük azt a pocakfotót is! :D
Bessy!
Tőled is várjuk a pocakfotót! :D

KépKép
KépKép
andesz78
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok :)

Márti: nem csodálom hogy azt a képet ki akartad tenni. Nagyon édi Ati baba, és nagyon jókedvű :)

Bessy: Köszönjük a gyógypuszikat igyekszem áradni, bár haragszik rám a kisfiam :( Olyan elutasító most.

Enikő: Te tegnap államvizsgáztál? GRATULÁLOK a sikeres államvizsgához. Nagyon izgultál?

Nati: Nekem most ninc svalami jó kedvem. Barnika éjszakái borzastóak. Gyakran sír és vígasztalni sem lehet. Nem tudok segíteni, ráadásul elutasító is velem.
Azért elvagyok, lesz ez jobb is.
Aranygaluska????? :) Imádom!!! Még fekszel vagy már bátrabban mozogsz?

Ildi: Örülök hogy minden rendben van. Megijedhettél te is... Szegényke, de próbálj meg tényleg sokat inni és pihizni. Mondom én az ezredik... bocsi :)

Mi ahogy írtuk nem vagyunk valami jól. Este Barnika mintha görcsölne a pocija úgy sír szegény de nem vallja be, azazhogy azt mondja hogy miattam fáj a pocija :(
Cataflam-ot leállítjuk, NormaFlore-t kap. Ha a szájcs fájt esténként akkor úgysem használt rendesen a Cataflam nem?
Nurophen és ecsetelő lesz. Aggódok érte, és bánt hogy haragszik rám :(

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Jó reggelt!

Ildi, egész este rátok gondoltam (etetések alatt). örülök hogy minden rendben, pihizz sokat!

Andesz, boldog hófordulót Bencusnak! Nagyon szép súlyban van már.

Chrissy, köszi a jó híreket! ;)

Tündi, nagyon sajnálom hogy rossz kedved van, de megértem. Nagyon rossz érzés lehet. Emlékszem amikor még tinédzserként mindenért a szüleim hibáztattam. Visszagondolni is szőrnyű édesanyám arcára. Persze ezt már csak felnőt fejjel tudom felfogni, de most is könnybelábadt a szemem hogy mennyi fájdalmat okoztam nekik. Hidd el Barnikából most a fájdalom beszél, Ő nagyon szeret Téged (ezt láttam a talin is). Amint enyhül a fájdalom javulni fog a helyzet meglásd. Nagyon nehéz most neked mert nem tudsz segíteni, a vigasztalást meg nem fogadja, de neki is nehéz mert nagyon fáj. Gondolj bele hogy nekünk felnőteknek milyen nehéz a betegség, nemhogy nekik. (pl. én sokkal nyügibb vagyok ha valami nyavaja rámtör) Kívánom hogy minnél elöbb gyógyuljon meg és összebújva puszilgasátok egymást. Neked kitartást kívánok. Pusza

madiani
 
 


Ani: Köszi a bíztatást. Tudom ezt valahol, meg igyekszem nem felvenni meg türelmesnek lenni.
Azért érzem hogy valami nem stimmel, de mindig így van amikor tanácstalan vagyok, vagy látom hogy Kiscsillagomnak bibije van, bár minden anyuka így van ezzel szerintem.
Meddig gyógyul az aphta. Állítólag egy hét kell neki :(
Te hogy bírod az éjjeli keléseket?

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a gratulációkat. Ma megünneplem egy kis rendrakással = az összes sulis cuccomat elsüllyesztem valahova a szekrény mélyére…

Először is, IBI és ZSOLTI: gratulálok kis (?) Gergő babához! Örülök, hogy végre a kezetekben tarthatjátok.

Ildi, pihizz sokat, ne törődj semmi mással. Jól megijedtem, amikor olvastam, hogy mi történt. És hogy neked milyen álmaid vannak! ;-)

Tündike, remélem Barni hamarosan rendbe fog jönni, ne legyél elkeseredve, ez csak átmeneti állapot. Csak ugyanazt tudom írni, amit Ani!

Andesz, gyönyörű lett a szobátok, biztosan a gyerekszoba is szupi lesz. Majd tegyél fel képeket. Bencus egy tünemény! Boldog hófordulót! Nagyon jó a medencétek, én is akarok egyet!!!!!

Bessy, most vettem csak észre, hogy te már a 15 hetes vagy? Hogy repül az idő!!!

Chrissy, szép nagy halacskátok van. Nagyon jók a strandos képek, látszik, hogy Martinka élvezte a pancsit.

Márti, lehet, hogy nem olvastam vissza elég figyelmesen, de nem találtam meg a sulis irományt. Ha elkerülte a figyelmemet, elküldenéd még egyszer? Én sem akartalak megbántani vele, nem is „tanácsadásnak” szántam. Eszméletlen jó a kisAti kép

Nati, aranygaluska? Hmmmm, nyam-nyam! Nem jársz véletlenül felénk? (Bár lehet, hogy jobb lenne, ha visszafognám magam: tegnap gyrost is kaptam, meg fagyit is…)

Gabi szülésznéni, gratula a kiskecskéhez! Végülis nem lett második? Én egyszer ittam életembe kecsketejet, azóta nem mertem próbálkozni, mert 1 óra múlva tele lettem tőle kiütésekkel. Viszont a friss tehéntejet nagyon szeretem. Vagyis inkább csak szeretném, ha hozzájutnék…

Ani, Ildi: nekem Sch-nél UH és vizsgálat 6500 Ft, úgyhogy lehet, hogy az NST-ért nem kell fizetni (?). Sőt, a gyógyszerfelírásért sem kért plusz pénzt. (tesóm nőgyógyásza akkor is súlyos ezreseket elkér, ha mást nem csinál, csak ír egy receptet)

Judy, jobbulást anyukádnak! Nyugodj meg, most már nem lesz semmi gond!

Kata, örülök, hogy már nincs kaki-gond!

Minden kismami: pociképet!!!! Főleg Vikike és Ágica.

Biztosan kihagytam valakit, bocsánat érte!

Most már ha tudok, jövök sűrűbben. A vásárlós listát majd én is megkaphatnám? Igaz – szerencsére – sok mindent nem kell vennünk, kapunk pl. kiságyat, pelenkázót, babakocsit, meg sok-sok ruhát, de azért egy-két dolgot így is tutira venni kell majd.


Puszi

Eszter és Enikő

Kép

11.11. anya 6 hetes kontroll
11.20. Eszti csípőszűrés
s.eniko
 
 


Köszi lányok a drukkokat, hogy gondoltatok Rám. Neked Chrissy külön köszönöm.

Tényleg nagyon megijedtem. Du. olvasgatok, Bence ezerrel rugdalózik, és mivell nincs befordulva, lenn van a lábikója. Gondolom jól eltalálta a húgyhólyagom, az meg elkezdett ereszteni. Én akkor azért nem gondoltam erre, mert teljesen átlátszó volt, és semmi pisiszag.
Hívtam Schwarczit, aki szerncsére kedves volt, és azonnal fogadott. Megvizsgált azzal a hideg ezüstszínű izével, meg azzal a belekukucska távcsővel(hát nem mondom, hogy kellemes volt). Azt mondta, semmis zivárgást nem lát, aztán a kezével is megvizslatott, akkor mondta, hogy a külső méhszáj nyitva(2100). Tök paráztam.
Kérdeztem arról is, hogy mi van, ha nem fordul meg Bence, arra a válasz:akkor biza császár. :(

Azt mondta ne aggódjak a 2100-as szám miatt,pihizzek.
De azt nem mondta, mennyit. Mindenesetre próbálok addig sokat pihenni(feküdni),ameddig bírok.
Még kell az az 5 hét Bencének itt a pociba benn.
Tornázni most nem is merek(na ezen is csak idegesítem magam, hogy nem tornázok, szülésnél meg majd ezt jól megszívom. Na döntse el az ember mi a jó)

Mennyit kell pihiznem egy nap tudja valaki?

Enikő! Sokat gondoltam Rád tegnap . Látom jól jött.

Tündi! Jobbulást Barninak, és tényleg hidd el, nagyon szeret Téged, csak fáj a kis drágának.

Nati! elfelejtettem küldeni az e-amil címem. Mindjárt pótolom, aztán le is fexem újra. És igen, ezek a kis Bencék.....csibészek már most.
n.k.ildi
 
 


Hello csajok.

Enikő, gratulálok, jól tudom közgazdász lettél, ugye?? :wink:

Tündi, nem próbálsz meg leülni Barnussal? Mondd meg neki, mesélje el, miért haragszik rád. Nem akarok okoskodni, de nem próbálod meg a következőt? Mesélj neki egy kisfiúról, aki (véletlenül :P ) annyi idős, mint ő, akinek ilyen gondjai voltak, és az anyukája nem vitte el doktornénihez, és most rosszabb neki... lehet, hogy hülyeség, de hátha. A volt barátom anyukája mindig ezt csinálta a két fiával, elmesélte nekik, mi történt velük aznap, meg, ha kellett valamit csinálniuk, akkor az a "másik kisfiú" nagyon ügyesen megcsinálta, és az anyukája nagyon boldog volt.... így ők is megcsinálták.
Tényleg nem okoskodni akarok, ha nem tetszik, nem kötelező! :lol:

Nati, én tegnap életem első stíriai metéltjét csináltam meg. Fincsi volt, de az aranygali fincsibb. :wink:

na megint ébredezik Tökim, még jövök. Sosem tudok annyit írni, amennyit akarok....

Ja, Andesz, tök szupi a szobátok, gyerekszobáról képeket A K A R O K !!! :wink:

Kép

Kép

Kata & Gege & Nórika :)
hoppá
 
 


Ja, Ildi, örülök, hogy minden oké!! :wink: Most őszintén, ér a torna annyit, hogy Bence előbb jöjjön??? :shock: Dehogy ér. Semmi bajod nem lesz, ha nem tornázol.... Úgyis túl leszel a szülésen. Az egyik ismerősöm nem tornázott sosem, 3 óra alatt megszülte a kisfiát. Szóval nem hiszem, hogy ez függ ettől. Bár tudom, Ani is járt, talán ezért volt gyors a szülése???? :roll:

Csajok, még páran adósak vagytok a SZÜLÉSTÖRTÉNETTEL!!! Hajrááá, várjuk!!!!!!!!

Bessy, te pedig most lettél terhes, és mindjárt itt a fele!!!!! pocakfotót kérünk!!!! Hogy vagy??

Márti, én is kíváncsi vagyok a suli-ügyre!!!

Kismamik, mindjárt küldöm a listát a babcuccokról. De aki nem irtózik a turkis cuccoktól: IRÁNY A GYÁR UTCA!!! Rengeteg body, rugi, zokni, poló, szoknya,gatya, stb van!! Fillérekért!! egy kiszokni pl. 8-12 Ft amikor a legdrágább nap van!!! Tele van jobbnál-jobb cuccokkal!! ja, és hétfőn 3 kismama gatya volt!!!

Kép

Kép

Kata & Gege & Nórika :)
hoppá
 
 


Kata: Köszi a tanácsot kipróbálom. Ami bevállik az jöhet :)

Most úgy néz ki visszaviszem a doktornénihez hogy a Cataflam okozhat-e hasgörcsöt, vagy ven-e valami hatásosabbkezelés, bár ahogy a netet nézem nem igazán :(

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Kismamik, arra gondoltam, bemásolom inkább ide, ami fontos lehet, bár sok helyet elveszek vele, de egyszerűbb, mint mindenkinek elküldeni.

ELŐRE IS BOCS, DE SOK LESZ! Bár hasznos.

Gátvédelem

Gátmasszázs
A szülés előtti gátmasszázs lecsökkenti a szakadás, a fogós szülés és a vákuumos szülés esélyét.

A 34-36. héttől érdemes elkezdeni az otthoni gátmasszázst, szüléskor pedig gátvédelmest kérni a szülésznőtől. Ezzel csökkenthetjük a szülés közben gátrepedés mértékét.
Hozzávalók
- Búzacsíra (Triticum)
A búzacsíra olaj magas E-vitamin tartalma táplálja és lazítja a bort. Növeli a szövetek rugalmasságát. Támogatja az izom- és mirigyműködést. Használhatunk belőle a has borének ápolására is, ez segít megelőzni a nyúlási csíkok (striák) kialakulását.
- Orbáncfű (Hypericum)
Az orbáncfű olaj antibakteriális hatású, sebgyógyításra is használják. Ezen kívül idegerősítő, érzékeny idegvégződések kezelésénél hasznos. Önmagában is kiválóan alkalmas gátmasszázsra.
Ezekből 1:1 arányban keverjünk össze annyit, amennyire szükségünk van (egyszerre nem nagyon érdemes 50 ml-nél többet, de egy evőkanálnyi is elég egy "előkészítő" alkalomra. Szüléshez egy kicsit több is kellhet.)
Gátmasszázsra szülés közben már kifejezetten a tiszta orbáncfűolaj ajánlott, a búzacsírás-illóolajos ugyan jobb előkészítő masszázsra, de a szülés alatt már nem. (az orbáncfű ugyanis azonnal lazít, míg a búzacsíra hosszú távon táplálja a bőrt). Ha viszont csak egyféle van, akkor azt kell használni, a különbség nem nagy.

Technika I.
Helyezkedjünk kényelmes pózba, melegítsük meg az olajat a kezünkben és kenjük be a gáttájat, amíg kellően síkos nem lesz. Ne használjunk túl sok olajat (kb. 3-szor kell beolajozni hozzá a kezed), illetve a felesleget a masszázs végén töröljük le, nehogy baktériumok táptalajává váljon. Ha már kívülről egy kicsit ellazítgattuk a gátizmokat, nyúljunk be mindkét kezünk egy-egy ujjával a hüvelybe (max. 3 cm mélyen) és finoman húzzuk kifelé és szét, ill. a végbélnyílás felé a szöveteket, hasonlóan ahhoz, ahogy majd a baba is feszíteni fogja a fejével. Kezdetben égő érzést tapasztalunk. Tartsuk meg a húzást addig, amíg ez az érzés alábbhagy (kb. fél percig). Utána masszírozgassuk a hüvelybemenetet U alakban oda-vissza. A masszázst a partner is végezheti!

Technika II.
A gát, azaz a perineum masszírozása magában foglalja a szülőcsatorna bemenetele és a végbélnyílás közötti területet. Ha nincs tisztában a perineum elhelyezkedésével, akkor vegyen elő egy tükröt. Ha a klitorisz 12 óránál van, akkor az Ön által masszírozandó terület 3 és 9 óra közé esik.
Ne masszírozzon a húgycső felé, mert fertőzést okozhat.

Így masszírozza a gátat lépésről-lépésre:
- Mossa meg a kezét, és vágja le rövidre a körmeit. Jó előkészítés egy langyos fürdő.
- Vagy üljön egy kényelmes, meleg helyen, a lábait széttárva egy félig ülő helyzetű szülő pozícióban, vagy guggoljon falnak támaszkodva, vagy álljon úgy, hogy az egyik lábával a fürdőkád szélére, esetleg székre támaszkodik.
- Használjon tiszta növényi olajat, mint a mandula vagy olíva olaj, E vitamin olaj, orbáncfű olaj. Ne használjon petroleum bázisú (baby) olajat. Masszírozza ezt be a perineumba és a hüvely bejáratába kb. öt percen keresztül. Különösen ügyeljen a hegekre, ha vannak.
- Vigye be az ujjait a hüvelynyílásban lévő második körig (van, aki könnyebben használja a hüvelykujját) és nyújtsa meg gyöngéden, lefelé irányuló nyomással, amíg nem érez forróságot. Ennél a pontnál folytassa a nyomást, amíg az égető érzés el nem múlik. Úgy is csinálhatja, hogy a hüvelykujját beleakasztja a vaginába, és gyengéden kifelé, lefelé húzza. Masszírozza a perineum bőrét a hüvelykujja és az első ujjai között.

Egy hetes napi egyszeri masszírozás után éreznie kell a különbséget a gát nyújthatóságában. Ha már be tudja illeszteni öt ujja hegyét, akkor elérte a 4cm-t. Folytassa tovább a gátnak a végbélnyílás felé történő nyújtását naponta, míg el nem éri a 7 cm-t, ami a két harmada annak, amire a baba fejének szüksége van. Amikor elérte ezt a stádiumot, akkor elég, ha kétnaponta ismétli a masszázst , hogy megtartsa a gát rugalmasságát.
A perineum masszírozását rendszeres perineum torna kísérje.


Aromaterápia
Illóolajok
- Muskotályzsálya (Salvia sclarea)
A muskotályzsálya antiszeptikus és lazító, fájdalomcsillapító hatású (a hipofízisre hat: segít a szervezet belső fájdalomcsillapítójának, az endorfinnak a felszabadításában). Az anyának könnyebb általa "elvonatkoztatni", elviselni a szülés megpróbáltatásait, átlépni saját határait, megbirkózni váratlan helyzetekkel / érzetekkel. Vérnyomáscsökkentő és enyhe narkotizáló hatása is ismeretes. Önmagában is alkalmas szüléskor a has borogatására (ilyenkor rendszerint nagyon meleg vizes rongyra csepegtetjük, amit az anya hasa köré csavarunk).
- Rózsaolaj (Rosa)
A rózsaolaj az egyik legnagyszerűbb aromaterápiás szer minden olyan helyzetben, ahol a nőiség, nőiesség kerül kifejezésre. Már az ókorban is használták szüléseknél. Antiszeptikus és görcsoldó hatású. Szüléskor az anyának a legősibb "női mivoltában" kell megmutatkoznia, amelyhez a megfelelő energiákat segít aktiválni ez az olaj. Beszerzése sajnos elég nehéz és drága is, próbáljunk szerezni nagyon kicsi kiszerelésű tiszta (!) marokkói vagy török rózsaolajat. Csak egy-két csepp kell egy egész üveg (50 ml) bázisolajhoz.
Mindkét illóolajból nagyon keveset használjunk, először csak egy-egy cseppet, aztán szagolgassuk, hogy érvényesül-e az illata és szükség szerint tegyünk még bele egyikből vagy másikból. Legyen a végén harmonikus a mix, egyik illat se "lógjon ki"!
(Megrendelhető a www.nandu.hu oldalon.)
Gyógynövényes ülőfürdő
Ajánlatos a gyógynövényes ülőfürdők alkalmazása a várandósság utolsó heteiben. Ez ellazítja a medence és a gát izmait az utána következő masszázs számára és általánosságban a szülésre egyaránt.
A célra a "szénavirág" (Flores Graminis) ülő-gőzfürdő alkalmas. A szénavirágokat leforrázzuk, a gőzölgő teát egy fazékba / tálba öntjük. A tálat a WC-be vagy bidébe (ha van) tesszük és a gőz fölé ülünk. Nagyon vigyázzunk, hogy ne legyen túl forró: égési sebet okozhat. A szülés kezdetén rendszertelen vagy túl gyenge fájástevékenységnél is segíthet. Szénanáthás hajlamúaknak ez a módszer természetesen nem ajánlott. A 38. héttől heti egyszer, a "kiírt" szülési dátumtól akár napjában többször is alkalmazható. Aranyér-bántalmak esetén legyünk vele óvatosak: utána fájdalmas lehet az érintett terület.

Egy másik megoldás a közönséges ülőfürdő 2 evőkanál gyömbérrel "dúsított" meleg vízben.

Tea
A 34-36. héttől érdemes napi 1/2-1 liter málnalevél teát inni.
Tipp:
„6 dl forró vízhez 2 teáskanál málnalevél tea és 3 teáskanál bodzatea, és legalább 10 percig állni hagyjuk.”
„Málnalevélből én 2x egy teáskanálnyi füvet fogyasztok, mikor mennyi vízbe. Reggel általában egy, este meg kettő bögrényiben.”

Várandós anyák teája:
Összetétele: 5 rész málnalevél (Rubus idaeus), 2 rész borsmenta (Mentha piperita), 3 rész csalán (Urtica), 1-1 rész csipkebogyó (Rosa canina), ánizskapor ill. édeskömény (Foeniculum vulgare ill. Foeniculum dulce), citromfu (Melissa officinalis) és mezei zsurló (Equisetum).
Alkalmazása: A várandósság első harmadában napi 1 csésze, a második harmadban 2 csésze, a harmadik harmadban 3-6 csésze tea fogyasztása javasolt. Vetélésre hajlamosak az első harmadban ne fogyasszák, mert a málnalevél összetevőre náluk ilyenkor túlérzékenység léphet fel. A málnalevél "az" igazi ősi kismama-gyógynövény, a méh izomtónusának javításával hozzájárul a könnyebb, hatékonyabb szülés elősegítéséhez, a csalán a szervezet vasháztartását hivatott karban tartani, a csipkebogyó C-vitaminban gazdag, a zsurló karbantartja a vízháztartást és csökkenti az ödémát (bokadagadás), a többi összetevő pedig kellemes ízével, "kisimító" hatásával a reggeli hányingert enyhítheti ill. általános jó közérzetet biztosít.

Intim torna
A terhesség kezdetétől, ill. a szülés után is érdemes végezni.
Technika
- Mikor kényelmesen ülünk, időnként megpróbálhatjuk hullámoztatni a hüvelyünket, azaz a hüvely izmait mozgatni kezdjük, mintha fel le húzogatnánk az izmokat. Ezt az izomgyakorlatot amúgy a férfiak szex közben is kedvelik!
- WC-ben végezendő gyakorlat: Amikor kisügyünket végezzük, azaz pisilni térünk, akkor a félidőben próbáljuk meg visszatartani a vizeletet, majd megint kiengedni egy kis adagot, majd ismét visszatartani a maradékot. Ezt addig folytatjuk, míg nem végeztünk a kisdolgunkkal. Ezt a gyakorlat nem is olyan könnyű, de hatékony izommunkát jelent a hüvelynek!
- „Minden este elalvás előtt 100 hüvelyösszeszorítást úgy, hogy 80-at csak megszorítom-kiengedem módszerrel, majd 20-at úgy, hogy tartottam, amíg 10-ig elszámoltam.”
Gátmetszés után nehezen gyógyuló seb homeopátiás kúrája
1. napon: Arnica Montana C200 3-5 glob,
2. nap-3. hétig: Staphisagria C30 - első nap reggel, második nap este, harmadik nap reggel... stb. kell bevenni, Bellis Perenis D6 napi 3x2-3 glob., szintén 3 hétig a Staphisagriával együtt

Kép

Kép

Kata & Gege & Nórika :)
hoppá
 
 


Na, asszem a többit mégis priviben küldöm. :oops:

Kép

Kép

Kata & Gege & Nórika :)
hoppá
 
 


Lányok! Találkoztam Zsolti (Ibi párja) apukával. Tesz fel képeket mihelyt hazaér. Babuci anyuci jól vannak, pénteken mehetnek haza ha minden igaz.
Zsolti majd mesél még remélhetőleg, az élménybeszámolót meghagyom nekik :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Ildi!
Örülök,hogy jelentkeztél,és minden oké!Sztem sem a tornától függ,hogy valaki könnyen szül-e,egyszerűen alkatfüggő!Én sosem tornáztam,mégis 4 óra alatt megszűltem!Most inkább tényleg pihizz,az a legfontosabb!

Tündi!
Sajnálom szegény Barnikát!!Jó ötletnek tartom amit Kata írt!! :wink:
Vendég
 


Enikő, Ildi, elküldtem nektek.

Kép

Kép

Kata & Gege & Nórika :)
hoppá
 
 


Sziasztok!

Tündi
Sajnálom, hogy Barnika ilyen, de majd ahogy gyógyul, egyre jobb lesz, meglátod. :wink: :D

Hát, igen, gyorsan megy az idő, nem sokára karácsony :lol: :lol: :lol:
Majd apával csináltatok egy pocakfotót, de szerintem még inkább a hájam látszik. :roll: :lol:
Egyébként nagyon jól vagyok, amióta elmúlt a hányinger, bár estére elfáradok, akkor picit fájni szokott a pocim. Nem görcsöl, csak olyan furcsán. Hanyatt feküdni már most kezd kényelmetlen lenni :roll: Szerencsére most nem híztam, beálltam arra, hogy a kora délutáni ebéd után már csak este gyümit eszek. Az édességet szerencsére nem kívánom, de a savanyú íz bármilyen formában és mennyiségben jöhet. :lol: :lol:

Na, megyek főzni... :D
bessy76
 
 


Csajok, hátha érdekel valakit, nekünk is ilyen van, nagyon jó GURULÓ MÓZES. Én imádom, oda húzom, ahova akarom, ebben alszik (illetve máig :cry: aludt benne) a kisfiam.

http://www1.vatera.hu/gurulos_baba_agy_77702651.html

Kép

Kép

Kata & Gege & Nórika :)
hoppá
 
 


Sziasztok!

Bocsánat hogy eltűntem és valószínüleg ez így lesz a jövőben is..ha valakit érdekel miért szívesen elküldöm priviben az okát..néha felnéztem ám mert azért hiányoztatok..

Ibinek és Zsoltnak hatalmas gratula a babóhoz!!

Ildi
Remélem jobban vagy lelkileg és testileg is..én nem tornáztam és én is 3óra alatt szültem meg..szóval ne aggódj emiatt..pihizz amennyit csak tudsz!!

Ani

Le a kalappal előtted annyira klasszul csinálod az anyaságot is..tök ügyi vagy!!

Vicus
Én nagyon nagyon hiányoltalak már de 1hónap múlva már úgyis rendszeresen itt leszel a sok kérdéssel...:)

Eniko

Gratulálok neked!Nagyon ügyi vagy!

Tand

Köszönöm szépen az smst nagyon jól esett..Gréta gyönyörűséges...olyan mint egy kis porcelánbaba!


Andesz
Klassz a szoba nagyon!Gyönyörűek a gyerkőceid,asszem a lányok ellen majd ki kell találnod valamit..mármint a vadabb lányok ellen:wink:

Márti

Neked is köszönöm szépen annyira tündér vagy hogy írtál és a véleményt itt is köszönöm..Atika is nagyon szépen növöget..

Kata
Örülök hogy a kakigondok megoldóttak akartam már írni hogy a nekünk is a gyümölcs tette rendbe igazán..!

Vikike
Grat a kusihoz!:)

Judy
Sajnálom anyukádat jobbulást kívánok neki..olvastam a tesztes dolgot is...remélem ez is megoldódik úgy ahogy szeretnéd!

Nati

Örülök hogy láttalak köszönöm hogy írtál a lányoknak a nevemben..nemsoká kibújik Bencebaba és akkor te is megnyugodhatsz végre..

Tündi
Ne szomorkodj Barnika biztos hogy nagyon szeret..és szerintem ha beszélgetsz vele ahogy Kata írta az jót fog tenni..szerintem úgy működhet náluk hogyha valami bántja őket az anyukájukat hívják ha meg valami rossz van akkor őt okolják..de ez nem is igazi okolás..bár nagyon nem értek ehhez valamit még anno tanultam gyerekpszichológián de nem sok maradt meg:)

Gabi
A bölcsis dologgal ugyanúgy gondolkodok mint te..én is itthon maradok a Rékával..

Aki kimaradt bocsi igyekeztem mindenkinek írni..

Ja még annyit kismamik hogy szerintem egy csomó fölösleges dolog van a listában hogy mi kell a babának otthonra..legalábbis SZERINTEM..én pl.a kifogót sose használtam mert csúszós inkább törcsivel veszem ki a kádból a Rékát..és az is 2000ft..vettem 2-t belőle és nem is használjuk..max. azzal takarom be a Rékát esténként ha hűvibb van..meg a kapucnis türcsinek sem látom értelmét de ez csak az én véleményem..azt a 10ezret költhettem volna hasznosabb dolgokra:)Na nem okoskodok itten..

Mi jól vagyunk..azaz vannak gondok családi problémák,a mamám nagyon beteg sajna de amúgy megvagyunk..
Rékának nő a focskája de olyan jól tűri..néha sírdogál..sokat beszélget már hozzánk, és úgy hasravágja már magát 2hete hogy csak na...ma volt a védőnő azt mondta gyönyörűen fejlődik látszik hogy rengeteget foglalkozunk vele..68cm és 7kiló :) mától kaphat már tejpépet is..augusztustól meg jön a főzelék..a héten viszem babúszásra meg a fülét is kilövetjük végre:)
A múlthéten voltak itt nálunk a kórházból a szobatársak hozták a babákat is...(11en voltunk) egy kisfiú is volt Réka mellé tettük a játszószőnyegre és rögtön megfogták egymás kezét,meg Réka fogta a Bálint ruciját..:)Olyan édesek voltak.
Ezerrel fogyozóm már lement 5kiló:)mondjuk ez az idegeskedés miatt is lehet..még dobok pár képet ha nem baj..
Köszönöm hogy volt aki érdeklődött utánam..arayosak vagytok..majd néha felnézegetek..vigyázzatok magatokra és a babákra!


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Vendég
 


jaaa és ILDI
5000ft a Schwarzinál az Nst de meg is vizsgál és így együtt annyi:)
Vendég
 


Hát lányok, eddig nem hittem el, de az egész napos semmit csinálás/fekvés is igen fárasztó.

Azt elfelejtettem megkérdezni Tőletek, hogy amúgy y külső méhszáj mitől nyílhat ki?

Krixta! Jó, hogy jöttél. Nagyon szépek vagytok a képeken mindketten, illetve aranyos a kisfiú is.

Kata! Köszi a gátmasszázsról az infot. Rakhatnál fel képet a kicsi fiatokról.

Bessy! Örülök, hogy jól vagy. Egyél csak sokat, a pocifotót mg várjuk.

Alexa! Igazad van. Inkább pihizek, Bencus egészsége most a legfontosabb.
Martinka mivel tölti napjait?

Zsoltitól várjuk a képeket, meg a bővebb beszámolót. Örülök, hogy anya és fia is jól vannak.

Nati drága hogy vagy?

Judy! Hogy van az anyukád?
n.k.ildi
 
 


Judy, mi újság anyukáddal??

Krixta, szia!!!!!!!! :wink:
Jöhet a privi!!!

na, akkor pár kép Tökimről:
Kép

Kép

Mamiéknál fürcsi után
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kata & Gege & Nórika :)
hoppá
 
 


Hu, mennyit írtatok.

Tündi, Kata ötlete nagyon jó, próbáld meg! Köszi bírom-bírom, de azért jó volna ha már csak 1x kelne fel éjszaka, most még percre pontosan 3 óránként kell (éjszaka is)

Enikő, miután levizsgáztam nekem is az volt az első dolgom hogy minden sulis cuccot eltüntessek :)

Ildi, örülök hogy itt is vagy. Nem tudom mennyit kell pihizz, de sztem amennyit csak bírsz (ha megszületik Bence úgyse lesz időd)

Torna, sztem se attól lesz valakinek rövid, könnyű szülése mert tornázott, nekem se az segített hogy elötte tornáztam, hanem hogy tudtam mit kell csinálni. Azt meg Ildi már tudod, tesék elfelejteni a tornát amig nem lesznek 5 perces fájásaid, akkor már használhatod a légzőgyakorlatokat, utána meg majd a kitolást (már ha tudsz ezzel foglakozni a fájások alatt) :D

Kata, nagyon jó ötletet adtál Tündinek. Komolyan, ilyenek nekem eszembe se jutnak. Tudom hogy adós vagyok egy töténettel, de olyan nehezen áll össze. Igérem igyekszem.

Bessy, nagyon várjuk a fotót!

Kriszta sajnálom a családi gondokat, remélem mielöbb rendeződik. Nagyon csodás Réka babátok, mekkorát nőt, hisz most születtet. Úgy látszik Schwarczi neked olcsobban számolt. ;) Tekis huncut :)

madiani
 
 


Sziasztok
Bocs,hogy így leléptem,de nem nagyon volt kedvem leülni a gép elé

Jelentem nem lett második kiskecske,már tiszta ideg voltam mert jó sokára szülte meg a lepényt,már megnyomkodtam a hasát na és akkor végre.Amúgy az ellésnél is segítettem neki amikor már megtudtam fogni a gidát és nyomott az anyakecske akkor rásegítettem és már kint is volt a pici .A két első lába és a feje egyszerre jött.

Judy
Sajnálom anyukádat,reméljük hamar rendbe fog jönni.Van aki segít neki otthon vagy te szoktál csak menni?

Nati
Szerintem a doki,az urológus,de lehet hülyeséget írtam.

Tesó
Nagyon stép lett a szobátok és fantasztikusak a képek Bencusról és a fürcsiről is.Az utolsó néhány kép tetszik a legjobban,gyönyörű szemei,hatalmas szempillái vannak a kis csábítónak!
BOLDOG 7. HÓFORDULÓT BENCUSNAK!!!

Nibcsike és Zsolt!!!
HATALMAS GRATULA GERGŐ BABA ÉRKEZÉSÉHEZ!
KÍVÁNOK SOK TEJCSIT,GYORS FELÉPÜLÉST ÉS ÖRÖMÖKBEN GAZDAK BABÁZÁST!!!!

Türelmetlenül várjuk a képeket a kis újszülöttről!

Kata
Örülök,hogy kaki gond kipipálva.

Ani
Mi 5 és fél hónaposan kezdtünk egy kis gyümit enni.Én nem bántam meg,hogy vártam vele.De ez majd attól is függ lesz-e majd elég tejed akkor is.
Köszönjük a hírt Vikikéről!És gratula neki az újabb kukishoz.Gondolom előszőr picit csalódva fogadták a hírt,de most már legalább annyira vágynak a kis pöcsösre mintha nunis lenne.

Ildi
Én mindig azt vettem ami eszembe jutott.Amúgy szerintem nagyon jó a pelenka kifogó én kettőt vettem belőle 750 ft volt darabja.Mindig azt használjuk,nagyon jó nedvszívó.A kapucnis türire rakom és úgy teszem bele a picit fürdi után.Kapucnis türit egyet vettem boltban (kb 2400 Ft) meg még kettőt börzén(de csak azért mert 300-ért adta darabját a csaj),de ehelyett jó a sima türi is,nincs nagyon jelentősége a kapucninak.Amúgy a vizivárosi börzén kismamarucik is vannak.
Nagyon megilyedtem mikor olvastam,mi történt veled,de szerencsére nem volt semmi baj.Őszintén agódtam értetek.

Tündike
A gyereksebészeten nagyon rendes fiatal doki van,ha úgy ítéli meg,hogy még javulhat a kukija Barninak,akkor nem fogja bántani feleslegesen.Nálunk se vágta fel a pici nyelvét.Azszem a Kocsis doki volt,ha jól emlékszem a nevére.Azért mennek a drukkok péntekre!
Kitartás Barnihoz és sok türelmet,lassan úgyis hozzá kell szoknod az éjszakázáshoz.Biztos nagyon fél a dokitól,beszélgess vele,ki tudja mi jár a fejében lehet mindenféle szörnyűségre gondol-nagyon élénk a gyerekek fantáziája.

Márti
Kisati cuki a vigyorgós képen!

Enikő
Gratulálok a sikeres vizsához,ügyes csajszi vagy!

Bessy
Hogy megy az idő,lassan megtudjátok a baba nemét is,bár a vonalzódból ítélve kissrácra gyúrsz!Gyere többet és mesélj mi történik veled!

Vicuska
Remélem nemsokára már te is minden nap itt fogsz lógni!Hiányzol a csapatból!

Kriszta
Hatalmasat nőtt Réka,nagyon cuki!Amúgy meg nagyon hasonlít rád.
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?